Oferta brandingu na jachcie Fujimo S e z o n Ż eglarski 2009

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Oferta brandingu na jachcie Fujimo S e z o n Ż eglarski 2009"

Transkrypt

1 Oferta brandingu na jachcie Fujimo S e z o n Ż eglarski 2009 Żeglarstwo to piękny, prestiżowy sport. Udział w regatach, w których startują najlepsi to esencja żeglarstwa sportowego. Jako przedstawiciele profesjonalnego jachtu regatowego Fujimo zwracamy się do Państwa z propozycją włączenia do prowadzonych przez Państwa działań marketingowo-reklamowych naszego wyjątkowego jachtu. Żywimy nadzieję, że przedstawiona oferta znajdzie Państwa uznanie i miejsce w całej strategii marketingowej Firmy. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie korzyści Państwa Firmie jak i jej Marce.

2 Idea Projektu W sezonie 2009 armator jachtu Fujimo oraz Pomorsko- Mazurskie Biuro Żeglarskie Błękitny Piotruś tworzą przedsięwzięcie pod nazwą Projekt Fujimo Sailing Team. Naszą ideą jest przybliżenie świata wielkich regat morskich jak i żeglarstwa każdemu, kto choć przez chwilę chciałby poczuć się regatowym żeglarzem. Do profesjonalnej załogi regatowej angażujemy amatorów pragnących przeżyć niezapomniane emocje żeglarskie i sportowe. Żeglarstwo jest sportem luksusowym, dlatego udział Firmy w finansowaniu przedsięwzięć związanych z tym sportem wskazuje na silną pozycję na rynku i dobrą kondycję finansową Przedsiębiorstwa. Reklama Firmy umieszczona na jachcie (na obu burtach, żaglach i innych elementach kadłuba) to wspaniała forma promocji dużych korporacji jak i niewielkich firm z różnych branż. K o n s t r u k c j a j a c h t u F u j i m o Reichel-Pugh to węglowo-kevlarowy kadłub, przeznaczony do regatowych pływań pełnomorskich i oceanicznych. Podstawowymi materiałami użytymi do budowy łodzi są tkanina węglowa i kewlarowa łączone żywicą epoksydową. Są to najbardziej wytrzymałe materiały jakie człowiek zdołał wyprodukować. Żagle na silne i sztormowe wiatry zostały wykonane z tkaniny poliestrowej. Na wiatry słabe i średnie z tkaniny kewlarowej, charakteryzującej się minimalną rozciągliwością. Do manewrów w porcie służy silnik marki Perkins o mocy 85 kw. Płaski pokład i sporych rozmiarów kokpit, jest miejscem pracy 12 osobowej załogi. Wszystkie liny służące do stawiania i trymu żagli sprowadzone są właśnie tutaj.

3 Takielunek i elektronika nawigacyjna są wyrobami renomowanych firm światowych (Lewmar, Harken). Wyposażenie i bardzo dobry stan techniczny jednostki (jacht jest tuż po generalnym remoncie), pozwalają na efektywną i bezpieczną żeglugę po wszystkich akwenach morskich, bez ograniczeń ze względu na siłę wiatru i stan morza. Dane Techniczne Długość całkowita: 50 ft. (15.24 m) Szerokość całkowita: 4,52 m Zanurzenie : 3,5 m Wyporność : kg Grot: 87 m2 Fok: 57 m2 Spinaker: 170 m2 Załoga: 12 osób H i s t o r i a j a c h t u Jacht został zbudowany w stoczni Mc Conaghy w Australii w 1990 roku według projektu jednej z najsławniejszych stoczni jachtowych na świecie - Reichel & Pough. Fujimo jest jedną z najszybszych 50 stopowych łodzi regatowych. Wielokrotnie zwyciężał zarówno na śródlądziu ( Jezioro Michigan ) jak i na Pacyfiku i Zatoce Meksykańskiej. Jego projekt to udoskonalona wersja legendarnej jednostki o nazwie Abrakadabra, która pięciokrotnie zdobyła World Cup. Ostatnim spektakularnym wyczynem FUJIMO było przejście Atlantyku. W 10 stopniach w skali Boeforta jacht przepłynął trasę Bermudy - Wielka Brytania, co zostało zauważone w formie wyróżnienia przez TVP za Rejs Roku 2007

4 Realizacja Głównym celem współpracy armatora jachtu z Firmą jest aktywne promowanie jego Marki oraz haseł reklamowych. W tym celu proponujemy największą w Polsce pływającą powierzchnię reklamową do wykorzystania w postaci kadłuba i żagli jachtu Fujimo. Reklama na jachcie posiada wyjątkowy odbiór. Jacht jest synonimem luksusu oraz prestiżu, przekłada się to bezpośrednio na wizerunek Firmy. Kojarzenie marek różnych firm z żeglarstwem okazuje się w Polsce bardzo efektywne (Bols, Mk Cafe, Mercedes, Saab, Knorr, Ford, Allianz, SKOK). Jachting jest wciąż niedostępnym i elitarnym sportem a zatem ciekawym i tajemniczym. Promowanie Marki lub Produktu na jachtach to doskonały sposób na przybliżanie konsumentom świata wody. Wspieranie tej dyscypliny sportu pomaga Firmie kreować wizerunek dynamicznego, zorientowanego na klienta przedsiębiorstwa oraz budować świadomość Marki. Chcąc zapewnić jak najlepszą efektywność reklamy na jachcie Fujimo, przygotowaliśmy P R O G R A M, który w pełni wykorzystuje możliwości marketingowe projektu:

5 I M P R E Z Y Ż E G L A R S K I E Jacht bierze czynny udział w najważniejszych imprezach sportowych Bałtyku jak regaty Gotland Runt (wokół Gotlandii) czy Baltic Sprint Cup (regaty wzdłuż wybrzeża Bałtyckiego). Ponadto jacht startuje w regatach Baltic Open Regatta u wybrzeży Litwy oraz w Watergate Regata Parnu u wybrzeży Estonii. Uzupełnieniem kalendarza jest uczestnictwo we wszystkich imprezach żeglarskich, zlotach, festynach jak Jarmark Św. Dominika oraz regatach niższej rangi rozgrywanych m.in. w Gdyni, Gdańsku, Świnoujściu. Jacht pojawia się na zlotach i imprezach kulturalnych, koncertach, realizowanych na plażach trójmiasta, Motławie w Gdańsku, Helu, Jastarni, Władysławowie i sopockim Molo.

6 Ż E G L O W A N I E A R E K L A M Ą Podczas dni, gdy nie odbywa się żadna znacząca impreza jacht Fujimo porusza się na wyznaczonych akwenach w wyznaczonych godzinach. Dzięki takim działaniom reklama dociera do szerokiego grona odbiorców. W czasie takich pływań dodatkowo odbywają się widowiskowe treningi np. tuż przy Molo w Sopocie (które latem odwiedza 1.5 milionów ludzi). Jest to dodatkowa atrakcja dla widzów. Trening sprawia, że jacht jest aktywny i przyciąga uwagę. Takimi akwenami są: okolice Molo w Sopocie plaża Sopocka 4,5 km plaża w Gdańsku Brzeźnie Starówka w Gdańsku Motława plaża miejska w Gdyni okolice portu jachtowego w Gdyni wody portu w Helu i Jastarni S T A C J O N O W A N I E J A C H T U Podczas gdy jednostka stacjonuje w porcie jachtowym w Gdyni im M. Zaruskiego nadal eksponuje reklamę. Jacht postawiony jest w niezwykle reprezentacyjnym miejscu, skupiając uwagę każdego przechodnia. O DBIORCY Główna grupa docelowa - widzowie i uczestnicy żeglarstwa (nie tylko regatowego) to 45% mężczyzn oraz 35% kobiet w wieku od 14 do 65 lat, ze szczególnym uwzględnieniem grupy w przedziale wieku lat, która stanowi 70% całości. Kibice i pasjonaci tego sportu zaliczają się do grona najzamożniejszych. Należy wspomnieć, że dzięki PROGRAMOWI pływań na wyznaczonych akwenach reklama dociera do tysięcy mimowolnych obserwatorów. Także media branżowe oraz reklamy zamieszczane w Internecie poszerzają grupę Państwa odbiorców.

7 Narzędzia Promocji Jacht Fujimo wielokrotnie w swojej karierze regatowej udowodnił, że połączenie pracy załogi, wiedzy sternika i możliwości konstrukcyjnych może przynieść zwycięstwo i dać niesamowitą radość z pokonywania żywiołów: wiatru i wody. W Polsce żeglarskie imprezy regatowe od paru lat wpisane są na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń sportowych. Widowiskowość wyścigów na wodzie zdobywa uznanie licznie obserwujących regaty widzów, jak i przedstawicieli środków masowego przekazu (telewizja i Internet): Eurosport, Sailing Chanel, TVN Sport, serwisy sportowe międzynarodowych i polskich stacji krajowych i regionalnych, portale poświęcone żeglarstwu i regatom - ISAF, Polski Związek Żeglarski pya.org.pl Żeglarstwo regatowe to sport pełen emocji, dostarczający wszystkim uczestnikom wiele adrenaliny i przyjemnych doznań związanych z obcowaniem z naturą. Idee rywalizacji, fair play i zdrowia fizycznego są pozytywnymi odnośnikami do konkretnych cech firmy oraz jej działań biznesowych i prospołecznych.

8 Proponujemy Państwu następujące możliwości świadczeń reklamowych: Całkowity branding jachtu Fujimo: burty - ok. 17 m 2 - po 8.5 m 2 na burtę pawęż m 2 bom - po każdej ze stron po 2 m 2 żagiel grot - 87 m 2 żagiel spinaker m 2 żagiel fok - 57 m 2 odzież załogi pic faga w porcie 30 m 2 Branding jachtu zapewni Państwu: stałą obecność logotypu Firmy w materiałach reklamowych i stronach internetowych, forach branżowych i biznesowych związanych z projektem. p r o m o c ję f i r m y n a i m p r e z a c h wystawienniczych takich jak: Wiatr i Woda Warszawa i Sopot Targi Turystyki i Wypoczynku LATO Warszaw Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW Poznań obecność nazwy Firmy w mediach, które będą relacjonować przebieg regat w z a s ięg u o g ó l n ośw i a t o w y m, ogólnopolskim i regionalnym, zapewniając tym samym dostępność informacji z wyścigów do szerokiej rzeszy społeczeństwa zafascynowanej żeglarstwem, dzięki czemu zyskacie Państwo optymalną ekspozycję swojej Marki. dotarcie do szerokiego grona odbiorców Państwa reklamy interesujących się żeglarstwem oraz mimowolnych jej odbiorców, w Polsce i za granicą, podczas treningów załogi jachtu Fujimo m.in. przy molo w Sopocie, w trakcie regat i stacjonowania jachtu w reprezentacyjnej części mariny w Gdyni, ulubionym miejscu spacerowym zarówno Gdynian, mieszkańców Trójmiasta, jak i innych miast Polski, zwłaszcza w sezonie letnim. kojarzenie Państwa Marki z żeglarstwem, sportem prestiżowym i luksusowym. Pozwoli to Państwu kreować wizerunek Przedsiębiorstwa dynamicznego, o silnej pozycji na rynku i zorientowanego na klienta oraz budować w odbiorcach reklamy świadomość Marki. Mamy nadzieję, że przedstawiona oferta wzbogaci Państwa program marketingowy a jej efekty przerosną oczekiwania.

9 W celu uzyskania szczegółowych informacji dot. kosztów brandingu proszę kontaktować się z: Pomorsko-Mazurskie Biuro Żeglarskie "Błękitny Piotruś" Barbara Staniewicz-Zalewska ul. Uphagena Gdańsk tel tel fax

PROMOCJA ŻEGLARSTWA JAKO NARZĘDZIA PROMOCYJNEGO GDYNI

PROMOCJA ŻEGLARSTWA JAKO NARZĘDZIA PROMOCYJNEGO GDYNI Mikołaj Lipiński Business Group Polska PROMOCJA ŻEGLARSTWA JAKO NARZĘDZIA PROMOCYJNEGO GDYNI 1. MARKETING SPORTOWY MIAST Marketing miast staje się coraz popularniejszym sektorem usług. Jednostki samorządu

Bardziej szczegółowo

Sportowy Kraków. oferta współpracy

Sportowy Kraków. oferta współpracy Sportowy Kraków oferta współpracy 2 Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie 3 Sponsoring sportowy Cracovia Maraton 4 14 Turniej Siatkówki Plażowej 16 Bieg Trzech Kopców 19 Biegi współorganizowane przez

Bardziej szczegółowo

MATEUSZA KUSZNIEREWICZA

MATEUSZA KUSZNIEREWICZA MATEUSZA KUSZNIEREWICZA W NUMERZE Spis treści 6 8 12 14 16 18 22 26 28 30 36 38 40 44 46 50 Kilka słów wstępu Co przyniesie przyszłość? Żeglarska rewolucja Nowe technologie przejmują ster Czy warto wysłać

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE TARGÓW. 21 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 12 15 MARCA 2009 Warszawa, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

PODSUMOWANIE TARGÓW. 21 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 12 15 MARCA 2009 Warszawa, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14 PODSUMOWANIE TARGÓW 1 PATRONAT PATRONAT HONOROWY Minister Sportu i Turystyki - Mirosław Drzewiecki Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Prezydent Hanna

Bardziej szczegółowo

Żeglarstwo Match - racing

Żeglarstwo Match - racing Żeglarstwo Match - racing Jesteśmy zespołem regatowym składającym się z czterech młodych żeglarzy. W ostatnich latach startowaliśmy w olimpijskiej klasie 470, kabinowej 730 i w bojerach (żeglarstwo lodowe).

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020

Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020 Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020 Dokument przygotowany przez Fundację Best Place - Europejski Instytut Marketingu Miejsc na zlecenie Gdańskiej Organizacji

Bardziej szczegółowo

Team Kondratowicz motocyklowy zespół wyścigowy

Team Kondratowicz motocyklowy zespół wyścigowy Team Kondratowicz motocyklowy zespół wyścigowy Szanowni Państwo, Chcielibyśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa w partnerskim projekcie, którego cele, możliwości oraz korzyści przedstawiamy w dalszej części

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020

Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020 Dokument strategiczny został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Program rozwoju i promocji oferty produktowej Gdańska i regionu w perspektywie 2014-2020 Dokument przygotowany przez

Bardziej szczegółowo

Trondheim. Alesund. Bergen Oslo/Oslo Torp/Oslo Rygge Gardermoen. Haugesund Stavanger Goeteborg. Arhus Malmo. Copenhagen. Hamburg/Lubeka Bremen.

Trondheim. Alesund. Bergen Oslo/Oslo Torp/Oslo Rygge Gardermoen. Haugesund Stavanger Goeteborg. Arhus Malmo. Copenhagen. Hamburg/Lubeka Bremen. Trondheim Alesund Turku Bergen Oslo/Oslo Torp/Oslo Rygge Gardermoen Haugesund Stavanger Goeteborg Stockholm Skavsta Glasgow Edinburgh Arhus Malmo Dublin Manchester Leeds Copenhagen Gdynia Cork Liverpool

Bardziej szczegółowo

Róża Wiatrów Sp. z o.o. Łódź, ul. Wigury 12/3, infolinia: 780 114 926, e-mail: roza@roza.pl

Róża Wiatrów Sp. z o.o. Łódź, ul. Wigury 12/3, infolinia: 780 114 926, e-mail: roza@roza.pl KOLONIE DLA DZIECI 8 13 LAT OBOZY MŁODZIEŻOWE 13 18 LAT SZKOLENIA I REJSY DLA DOROSŁYCH Róża Wiatrów Sp. z o.o. Łódź, ul. Wigury 12/3, infolinia: 780 114 926, e-mail: roza@roza.pl Telefony miejskie: Łódź

Bardziej szczegółowo

Oferta korporacyjna 2010

Oferta korporacyjna 2010 Oferta korporacyjna 2010 grupa mediowa ZPR prasa magazyny wydania ukraińskie miesięczniki numery specjalne prasa codzienna katalogi i informatory wydania zagraniczne dziennika Nasz głos w Irlandii Super

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy: zespół exem.pl. Drukarnia Ligatura www.ligatura.com.pl. event katalog. Druk:

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy: zespół exem.pl. Drukarnia Ligatura www.ligatura.com.pl. event katalog. Druk: 2 Szanowni Państwo, Po głośnej targowej premierze I edycji z 2010 roku, na rynek powraca! Przedstawiamy Państwu najnowszą branżową publikację w odświeżonej szacie graficznej, z nowym podziałem na kategorie

Bardziej szczegółowo

Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego

Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego Sponsoring podstawowy instrument marketingu sportowego Analiza rynku sponsoringu sportowego w Polsce z uwzględnieniem działalności spółek z udziałem Skarbu Państwa Grudzień 2012 r. Spis treści 1. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

Nowe trendy w marketingu sportowym

Nowe trendy w marketingu sportowym ZESZYTY NAUKOWE POLITYKI EUROPEJSKIE, FINANSE I MARKETING Nr 3 (52) 2010 Bolesław Iwan Nowe trendy w marketingu sportowym New trends in sport marketing Sponsoring jest jednym z najszybciej rozwijających

Bardziej szczegółowo

Ilona Urbanyi-Popiołek

Ilona Urbanyi-Popiołek Ilona Urbanyi-Popiołek Studium przemysłu turystyki morskiej i jego znaczenie dla wzrostu konkurencyjności Regionu Południowego Bałtyku. Diagnoza i analiza przyszłego zapotrzebowania na siłę roboczą 1 Spis

Bardziej szczegółowo

Strategia promocji Płocka do 2016 r.

Strategia promocji Płocka do 2016 r. Strategia promocji Płocka do 2016 r. 0 Spis treści 1. Wstęp 2 str. 2. Najważniejsze wnioski z poprzednich badań wizerunkowych Płocka 3 str. 3. Trendy w turystyce 6 str. 4. Dokumenty strategiczne miasta

Bardziej szczegółowo

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl kwiecień - czerwiec 2014 cena: 15 PLN OPAKOWANIA szklane MARKETING eventowy i targowy PROMOCJA tekstylia reklamowe kalendarze POS innowacje i wyspy druk

Bardziej szczegółowo

OPIS PRAW PARTNERA TYTULARNEGO STADIONU NARODOWEGO

OPIS PRAW PARTNERA TYTULARNEGO STADIONU NARODOWEGO OPIS PRAW PARTNERA TYTULARNEGO STADIONU NARODOWEGO 1 Kapitał zakładowy 12 000 000 PLN 2 Kapitał zakładowy 12 000 000 PLN SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 4 2. CHARAKTERYSTYKA STADIONU... 5 2.1. Lokalizacja... 5

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA MARKI STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE MIEJSCE MA ZNACZENIE

STRATEGIA MARKI STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE MIEJSCE MA ZNACZENIE STRATEGIA MARKI STADIONU NARODOWEGO W WARSZAWIE MIEJSCE MA ZNACZENIE SPIS TREŚCI 1. WPROWADZENIE... 3 2. MISJA... 4 3. WIZJA... 5 4. CELE... 5 5. GRUPY DOCELOWE... 6 6. KONSTRUKCJA I POŻĄDANY WIZERUNEK

Bardziej szczegółowo

Agencja mówców motywacyjnych / 30

Agencja mówców motywacyjnych / 30 nr 25 10-12 / 2015 www. eventmanagernews.pl Punkt widzenia Rekrutacja na stanowisko event managera / 09 Na temat Agencja mówców motywacyjnych / 30 PRAWO Prawne aspekty organizacji gier miejskich / 60 od

Bardziej szczegółowo

InterMareC Międzyregionalny Klaster Morski: Zalety Współpracy Międzyregionalnej

InterMareC Międzyregionalny Klaster Morski: Zalety Współpracy Międzyregionalnej InterMareC Międzyregionalny Klaster Morski: Zalety Współpracy Międzyregionalnej Projekt realizowany przez Technologie-Region K.E.R.N. e.v./ Germany, Technopôle Brest-Iroise/ France i Agencję Rozwoju Pomorza

Bardziej szczegółowo

TOP promocji polskich miast i regionów

TOP promocji polskich miast i regionów TOP promocji polskich miast i regionów w opinii szefów biur promocji raport z badania przeprowadzonego przez Fundację Best Place Europejski Instytut Marketingu Miejsc M A R K E T I N G F O R D E V E L

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE. www.wiatriwoda.pl

PODSUMOWANIE. www.wiatriwoda.pl PODSUMOWANIE 1 Patronat www.wiatriwoda.pl 2 15-18 sierpnia 2013 Przystań Jachtowa MARINA GDYNIA www.wiatriwoda.pl Z WIATREM I WODĄ W GDYNI W dniach 15 18 sierpnia w Gdyni po raz ósmy miało miejsce wielkie

Bardziej szczegółowo

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr 36/2009 Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego z dnia 28 kwietnia 2009 r.

Uchwała Nr 36/2009 Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego z dnia 28 kwietnia 2009 r. Uchwała Nr 36/2009 Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego z dnia 28 kwietnia 2009 r. w sprawie: przyjęcia Strategii promocyjnej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii «Silesia» Działając na

Bardziej szczegółowo

PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2014-2015 PRZYJĘTY PRZEZ RADĘ POT

PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2014-2015 PRZYJĘTY PRZEZ RADĘ POT PLAN DZIAŁANIA NA LATA 2014-2015 PRZYJĘTY PRZEZ RADĘ POT W DNIU 18.02.2014 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 1.1. Aktualna sytuacja w turystyce międzynarodowej... 4 1.2. Rezultaty działao promocyjnych POT...

Bardziej szczegółowo

styczeń marzec 2013. nr 1-3 [134-136] Magazyn gospodarczy Pomorza Zachodniego www.swiatbiznesu.com

styczeń marzec 2013. nr 1-3 [134-136] Magazyn gospodarczy Pomorza Zachodniego www.swiatbiznesu.com styczeń marzec 2013. nr 1-3 [134-136] Magazyn gospodarczy Pomorza Zachodniego www.swiatbiznesu.com styczeń - marzec 2013 1 Od wydawcy Szanowni Czytelnicy! Pierwsze tegoroczne wydanie naszego magazynu trafia

Bardziej szczegółowo

[4] Drema i Furnica. tam warto być! Targi. [10] Polska. na ścieżce wzrostu? Gospodarka. [16] Nasz jubileusz. Wydarzenia.

[4] Drema i Furnica. tam warto być! Targi. [10] Polska. na ścieżce wzrostu? Gospodarka. [16] Nasz jubileusz. Wydarzenia. [4] Drema i Furnica tam warto być! Targi [10] Polska na ścieżce wzrostu? Gospodarka [16] Nasz jubileusz Wydarzenia spotkajprzyszłość W NUMERZE NUMERZE www.drema.pl www.furnica.pl www.drema.pl www.furnica.pl

Bardziej szczegółowo

Informator. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014

Informator. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014 Informator Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014 Akademia Morska w Gdyni Informator Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk

Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk Sporządził: Adam Puza Ełk, sierpień 2014 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Założenia wstępne... 4 3. Metodologia, analizy, badania, działania...

Bardziej szczegółowo