Klinika Stomatologiczno-Medyczna MED-ORAL została założona w 1999 r. przez dr n. med. Lidię Janda-Wasiluk. Jako jedna z pierwszych w Polsce prywatna

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Klinika Stomatologiczno-Medyczna MED-ORAL została założona w 1999 r. przez dr n. med. Lidię Janda-Wasiluk. Jako jedna z pierwszych w Polsce prywatna"

Transkrypt

1

2 Klinika Stomatologiczno-Medyczna MED-ORAL została założona w 1999 r. przez dr n. med. Lidię Janda-Wasiluk. Jako jedna z pierwszych w Polsce prywatna klinika na wysokim, europejskim poziomie, zdobyła uznanie wielu setek pacjentów krajowych i zagranicznych oraz grona znakomitych specjalistów medycznych. Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy zespół wysoko wykwalifikowanych lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i personelu pielęgniarskiego z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Każdego roku wszyscy nasi lekarze uczestniczą w licznych sympozjach, szkoleniach oraz kongresach, podnosząc w ten sposób swoje kwalifikacje zawodowe.

3 Od lat naszym celem jest zaoferowanie pacjentom kompleksowej opieki medycznej w zakresie twarzoczaszki, od szeroko pojętej profilaktyki, poprzez pełną diagnostykę, zabiegi zachowawcze, operacje chirurgiczne, aż do całkowitej rehabilitacji pełnego uzębienia. W procesie leczenia wykorzystujemy najnowsze światowe trendy, jak i własne wieloletnie doświadczenia, korzystając z najnowszego sprzętu dostępnego we współczesnej medycynie. W naszej klinice wykonacie Państwo wszystkie zabiegi związane ze zdrowiem jamy ustnej, estetyką uzębienia i pełnym przywróceniem funkcji żucia. Zespół specjalistów poprowadzi Państwa przez proces leczenia dający w efekcie pełną satysfakcję i piękny uśmiech na co dzień. Wszystkie gabinety są klimatyzowane i wyposażone w specjalistyczną aparaturę stomatologiczną. Dodatkowym atutem są także estetycznie wykończone wnętrza. Recepcja, jak i wszystkie sale oraz gabinety, utrzymane są w minimalistycznej stylizacji. Do użytku pacjenta są komfortowe poczekalnie, szatnia, toalety oraz platforma dla osób niepełnosprawnych.

4 Implantologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin nie tylko w stomatologii, ale w całej medycynie. Implant, czyli wszczep śródkostny, wykonany jest z tytanu, materiału biozgodnego, niemającego wpływu na organizm. Implanty zyskują uznanie pacjentów dzięki najbardziej fizjologicznej odbudowie utraconych zębów, co pozwala pacjentom zapomnieć o dyskomforcie wynikającym z użytkowania protez. Braki w uzębieniu są całkowicie wypełnione przez kompleks implant-korona, gdzie tytanowy implant pełni rolę korzenia w kości, a odbudowa protetyczna pełni rolę korony klinicznej. Protetyka na implantach nie wymaga szlifowania zębów własnych, często zdrowych i mogących służyć pacjentowi jeszcze wiele lat. Dlatego też coraz częściej dla pojedynczego braku zębowego wszczepienie implanta jest nie tylko jedną z metod leczenia, ale wręcz wskazaniem.

5 Implanty pozwalają na odtworzenie: pojedynczych braków zębowych korona na implancie, braku kilku zębów most na implantach, całkowitego bezzębia proteza całkowita na 2 implantach typu overdenture, proteza przykręcana na kilku implantach, mosty na 8 implantach w szczęce i/lub 6 w żuchwie. Aby dowiedzieć się więcej, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Współpracujemy z najlepszymi markami implantologicznymi, dając pacjentowi pełen wachlarz możliwości dotyczących wszczepienia implantu, następnie odbudowy pracy na implancie, aż do pełnej satysfakcji. Nasza klinika jest certyfikowanym ośrodkiem implantologicznym firm Astra Tech oraz AlphaBio Tech. Na życzenie pacjenta oferujemy wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym przy pomocy najnowszej aparatury do sedacji wziewnej pod stałą kontrolą lekarza anestezjologa. Nowo oddana nowoczesna sala operacyjna wraz z pooperacyjnymi pokojami dla pacjentów, umożliwia pozostanie pacjenta po zabiegu pod kontrolą zespołu specjalistów.

6 Protetyka jest dyscypliną stomatologii, która odtwarza brakujące uzębienie, przywracając pacjentowi estetykę i prawidłową funkcję żucia. W zależności od ilości braków w uzębieniu i stanu pozostałych zębów, specjaliści w naszej klinice zaoferują kilka metod leczenia dla każdego pacjenta, począwszy od protez zębowych, poprzez korony i mosty do uzupełnień na implantach. Od roku 2010 dysponujemy na terenie naszej kliniki laboratorium protetycznym, utworzonym przy współpracy z dobrze znanym i cenionym przez lekarzy w Polsce Laboratorium pod kierownictwem Jerzego Andryskowskiego. Pozwala to na doskonałą współpracę lekarza, technika dentystycznego i pacjenta. Owocem takiej współpracy są naturalne, w pełni zindywidualizowane dla pacjenta prace protetyczne. Pracownia wyposażona jest w system Everest firmy KaVo, najdokładniejszy z systemów CAD/CAM.

7 Stomatologia estetyczna to nie tylko zdrowy i biały uśmiech na co dzień, ale także poczucie wartości i zdrowie psychiczne pacjenta. Coraz częściej nasi pacjenci dążą nie tylko do wyleczenia ognisk próchnicy i uzupełnienia braków zębowych, równie ważna staje się dla nich jak najlepsza estetyka własnych zębów. Mając możliwość pracy w zespole lekarz-technik dentystyczny-pacjent, jesteśmy w stanie zaplanować przewidywalne, w pełni akceptowane przez Państwa efekty jeszcze przed zabiegiem szlifowania zębów. Każdemu pacjentowi poszukującemu nowego wyglądu w sferze estetycznej wykonujemy symulację, na której zobaczy efekt końcowy pracy jeszcze przed jej rozpoczęciem. Własne laboratorium protetyczne zapewnia dobór Państwa preferencji na każdym etapie leczenia i skraca czas oczekiwania na końcową pracę protetyczną.

8 Zakres chirurgii szczękowo-twarzowej obejmuje wszystkie zabiegi w obrębie tkanek miękkich i kości twarzoczaszki, w tym także usuwanie zębów. Zabiegi wykonują specjaliści chirurdzy, zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym, z zastosowaniem sedacji wziewnej (w naszej klinice posiadamy profesjonalny sprzęt do znieczulenia ogólnego). Pełna diagnostyka przedzabiegowa odbywa się w pracowni rentgenodiagnostyki na terenie kliniki. W zakres najczęściej wykonywanych zabiegów wchodzą: ekstrakcje i dłutowanie korzeni zębów, operacyjne usuwanie zębów mądrości, zabiegi odsłonięcia zębów zatrzymanych, replantacje zębów wybitych, autotransplantacje (wszczepianie zębów własnych w inną okolicę jamy ustnej), resekcje i hemisekcje (obcięcie wierzchołka korzenia lub jednego z korzeni), leczenie ropni i ran twarzy, zabiegi przedprotetyczne (pozwalające stworzyć prawidłowe podłoże pod wykonanie protez zębowych), zabiegi przedimplantacyjne (umożliwiające wszczepianie implantów w każde miejsce w kości żuchwy i szczęki, np. poszerzanie wyrostków zębodołowych przeszczepami kostnymi, podnoszenie zatoki szczękowej). Do zabiegów wykorzystujemy materiały kościozastępcze (Bio-oss, błony kolagenowe, błony gore-tex) pozwalające wypełnić nawet duże ubytki kości. Wykonujemy także zabiegi na przyzębiu, co pozwala zachować własne uzębienie w dobrej stabilizacji i zgryzie, stosując preparaty Emdogain, Bio-oss. Ponadto zajmujemy się również wykonywaniem zabiegów plastycznych jamy ustnej, takich jak: przykrycie odsłoniętych korzeni zębów własnymi tkankami miękkimi pobranymi z okolicznych miejsc lub pobranymi z podniebienia.

9 Chirurgia plastyczna to szeroko pojęta specjalność medyczna. W ostatnim czasie dziełem chirurgii plastycznej wzbudzającym największe zainteresowanie jest chirurgia estetyczna. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, od roku 2010 Klinika MED-ORAL oferuje Państwu pełen zakres chirurgii plastycznej, w tym estetycznej jako rozszerzenie naszego dążenia do poprawy wyglądu i zdrowia pacjenta. Chirurgia estetyczna obejmuje zabiegi mające na celu zharmonizowanie wyglądu pacjentów z ich poczuciem piękna. Dotyczy to zarówno przywracania piękna noszącego znamiona upływu czasu, jak i korygowania jego mankamentów będących wynikiem niedostatków natury bądź skutkiem chorób lub nieszczęśliwych wypadków. Pojmowanie zdrowia obejmuje poza sprawnym funkcjonowaniem narządów również dobre samopoczucie, ściśle związane z akceptacją samego siebie, a więc także swojego odbicia w lustrze. Współczesna medycyna dokonała ogromnego postępu w zakresie chirurgii zaćmy. W naszym ośrodku zaćma operowana jest metodą fakoemulsyfikacji (ultradźwiękowe rozdrobnienie zmętniałej soczewki). Zabieg fakoemulsyfikacji i wszczepienia sztucznej soczewki jest mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga zakładania szwów, co pozwala na wykonanie operacji w trybie jednodniowym. Po zabiegu pacjent może samodzielnie chodzić i wykonywać podstawowe czynności w krótkim czasie po zabiegu bez konieczności pobytu w szpitalu. Zabiegi chirurgii plastycznej oraz okulistycznej odbywają się na doskonale przygotowanej sali operacyjnej przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim stażem. W najbliższym czasie zakres zabiegów chirurgicznych zostanie poszerzony o inne dziedziny, m.in. ortopedię.

10 Rozwój nowoczesnej stomatologii dąży do zachowania jak największej ilości własnych zębów. Trendowi temu towarzyszą wymagania pacjentów ukierunkowane bardziej na zachowanie zębów niż na ich usuwanie i zastępowanie uzupełnieniami protetycznymi. Szanse na uratowanie zęba, chorobowo zmienionego przez drobnoustroje, daje nam endodoncja. Dzięki nowoczesnej endodoncji wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno było skazane na usunięcie, możemy uratować. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, oferujemy Państwu najnowszy sprzęt pozwalający na profesjonalne przeprowadzenie leczenia endodontycznego. Wykorzystujemy nieocenione w leczeniu mikroskopy zabiegowe firmy Leica. Dzięki temu urządzeniu możemy zlokalizować liczne ujścia kanałowe, które są niewidoczne gołym okiem, a odkrycie dodatkowego kanału korzeniowego staje się często realne. Stosując mikroskop, możemy wręcz zajrzeć do wnętrza kanału i pod kontrolą wzroku przeprowadzić prawidłowe leczenie.

11 Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu, czyli ustawianiem zębów w prawidłowym zwarciu. Zadaniem lekarza ortodonty jest kontrola prawidłowości rozwoju narządu żucia. Rozwój człowieka przebiega etapowo, a w trakcie wzrostu nasz organizm, w tym kości szczęki i żuchwy, ulegają licznym zmianom. Profilaktyka ortodontyczna pomaga we wczesnym wykrywaniu wszystkich nieprawidłowości. W porę podjęte leczenie przywraca całkowicie prawidłową funkcję narządu żucia. Aparaty ortodontyczne mogą być bardzo proste - aparaty zdejmowane lub też bardziej skomplikowane - aparaty stałe. O efekcie końcowym leczenia nie decyduje w żadnym wypadku rodzaj aparatu, ale właściwa diagnoza i możliwości leczenia. Często prosty, zdejmowany aparat odpowiednio dopasowany i w porę zastosowany, może przynieść więcej korzyści pacjentowi niż skomplikowany aparat stały, wprowadzony do leczenia zbyt późno. W naszej klinice oferujemy Państwu pełen zakres leczenia ortodontycznego dla dzieci i dorosłych, łącznie z zabiegami chirurgicznymi, w tym implanty ortodontyczne.

12 Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia. Choroby przyzębia, zwane potocznie paradontozą, są w naszym kraju bardzo częstą jednostką chorobową. Tylko ok. 7% osób w wieku lata ma w pełni zdrowe przyzębie, a potrzeby profilaktyczne i lecznicze są ogromne już w populacji ludzi młodych. Powszechność występowania tych schorzeń i związana z nimi przedwczesna utrata zębów sprawia, że zaliczane są one do tzw. chorób społecznych. Choroby przyzębia najczęściej związane są ze złą higieną jamy ustnej i obecnością kamienia nazębnego. Pierwsze objawy krwawienia dziąseł są sygnałem do leczenia u specjalisty periodontologa. Brak świadomości i przedłużająca się latami choroba przyzębia doprowadza do zaników kości, co skutkuje trudnościami w późniejszym leczeniu protetycznym. Zdrowe dziąsła nigdy nie krwawią!

13 Technologia laserowa to krok w przyszłość stomatologii. Po raz pierwszy lekarz stomatolog może zaoferować państwu instrument (dostępny w naszej klinice laser KaVo KEY Laser 3+ oraz KaVo GENTLEray 980) gwarantujący przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny, dokładny i skuteczny klinicznie, bez ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek zęba. Laser używany jest przez naszych specjalistów w leczeniu periodontologicznym, chirurgicznym, protetycznym i implantoprotetycznym oraz w nowoczesnej endodoncji. Możliwe jest również leczenie niektórych ognisk próchnicy bez borowania. Zalety użycia lasera dla pacjenta: Ograniczenie dolegliwości bólowych przy leczeniu. Częstotliwość pulsacji lasera jest tak duża, iż przekracza zdolność reakcji nerwowej miazgi. Nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia. W trakcie leczenie pacjent nie odczuwa ani przeszywających wibracji, ani hałaśliwego dźwięku. Niszczenie bakterii. Laser niszczy wszystkie bakterie. Energia lasera o tej długości światła jest w znacznym stopniu absorbowana przez wodę. W ten sposób dochodzi do odparowania płynnej zawartości komórek bakteryjnych, pęknięcia ściany komórkowej i śmierci bakterii. Szybsze gojenie ran. Zabiegi przeprowadzane laserowo są automatyczne, bezkontaktowe i nie powodują rozległej martwicy tkanek. Rany powstałe w trakcie zabiegu goją się szybciej i bez powikłań.

14 Perfekcyjna higiena jest sztuką. Niełatwo jest osiągnąć stan idealnej higieny jamy ustnej, dlatego potrzebna jest edukacja pacjenta i jego indywidualna opieka w gabinecie stomatologicznym. Zabieg higienizacji to najbardziej skuteczny sposób utrzymania zdrowia jamy ustnej. Higienizacja profesjonalna to zabieg, który oferujemy wszystkim pacjentom korzystającym z usług naszej kliniki. Składa się on z: dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową, oczyszczenia osadu i płytki nazębnej poprzez piaskowanie, fluoryzacji, indywidualnego instruktażu higieny jamy ustnej i doboru środków pomocniczych. Co daje pacjentowi zabieg profesjonalnej higieny? piękny i zdrowy uśmiech na co dzień, zmniejszenie podatności zębów na próchnicę, zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób przyzębia, prawidłowe utrzymanie higieny uzupełnień protetycznych i implantów.

15 W 2011 roku zapraszamy lekarzy stomatologów oraz personel pielęgniarski do Centrum Szkoleniowego MED-ORAL. Ideą powstania autorskich szkoleń jest chęć dzielenia się z Państwem naszymi doświadczeniami i nowoczesnymi metodami leczenia. Kursy i szkolenia będą prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której uczestnicy kursu będą mieli możliwość oglądania zabiegów przeprowadzanych w naszej klinice na żywo. Kursy będą prowadzone przez specjalistów pracujących w naszym zespole oraz przez lekarzy współpracujących z naszą Kliniką. Kursy organizowane przy współudziale naszych partnerów będą miały formę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Szkolenia przygotowywane na rok 2011: implantologia / implantoprotetyka kurs dla lekarzy, periodontologia kurs dla lekarzy, laseroterapia w stomatologii kurs dla lekarzy, higiena profesjonalna w gabinecie kurs dla higienistek.

16 Nowość! KaVo Estetica E50. Najlepsze rozwiązania w życiu są proste. żenie wyposa e tn le p om owni. KaVo - k gabinetu i prac Twojego Nowość!KaVoEsteicaE50. yw p nosaże ie KaVo Polska Sp. z o.o Łódź, ul. Pomorska 251 Tel , Fax Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym Dz. U. 2005, Nr 180, poz. 149 przypominamy o obowiązku jego prawidłowego zagospodarowania po zużyciu.

17 Nie masz jednego lub większej liczby zębów? Jeśli myślisz o stomatologicznym leczeniu implantologicznym

18 Lider innowacyjnych rozwiązań stosowanych w implantologii i protetyce SPI - Oryginalny Implant Spiralny Wysoka pierwotna stabilizacja implantu Idealny do natychmiastowej implantacji Idealny do natychmiastowego obciążenia Misją Alpha-Bio Tec jest jak najlepiej służyć swoim Klientom w Polsce i na całym świecie. Amir Noy Prezes Zarządu Alpha-Bio Tec Autoryzowany dystrybutor Alpha-Bio Tec w Polsce Ul. Postępu 18 (budynek Neptun) , Warszawa Tel.: of Autoryzowany diler Alpha-Bio Tec w Polsce Ul. Łucka 7/ Warszawa Tel /6784/6520 Fax

19

20 MED-ORAL Sp. z o.o Rumia, ul. I Dywizji Wojska Polskiego 29 a tel./fax (58) , (58) NIP , Regon Kapitał zakładowy ,00 KRS , XVI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Gdańsku

Materiały informacyjne dla pacjentów

Materiały informacyjne dla pacjentów Materiały informacyjne dla pacjentów HIGIENA I PROFILAKTYKA W trosce o zdrowie zębów naszych pacjentów zwracamy szczególną uwagę na wszelkie zabiegi profilaktyczne wykonywane zarówno przez nas w gabinecie

Bardziej szczegółowo

ZDROWE ZĘBY NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 7 WRZEŚNIA 2009

ZDROWE ZĘBY NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 7 WRZEŚNIA 2009 NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 7 WRZEŚNIA 2009 Prof. dr hab. Marek Ziętek o stanie stomatologii w Polsce Prosty sposób na białe zęby dowiedz się więcej o wybielaniu Inne

Bardziej szczegółowo

POSTAW NA INNOWACJĘ I DOŚWIADCZENIE

POSTAW NA INNOWACJĘ I DOŚWIADCZENIE POSTAW NA INNOWACJĘ I DOŚWIADCZENIE NASZE ROZWIĄZANIA BUDUJĄ TWÓJ SUKCES PREMIERA Aparaty RTG LEGENDARNA JAKOŚĆ W NOWEJ ODSŁONIE RTG wysokiej częstotliwości (najwyższa na rynku 300 khz) Nowy panel sterowania

Bardziej szczegółowo

STOMATOLOGA. Przewodnik 2014/2015. Przewodnik STOMATOLOGA 2014/2015

STOMATOLOGA. Przewodnik 2014/2015. Przewodnik STOMATOLOGA 2014/2015 1 2 Przewodnik STOMATOLOGA 2014/2015 www.dentaladvisor.com Editors Choice ++++ / Przewodnik STOMATOLOGA 2014/2015 Nowoczesne wyposażenie i sprzęt Innowacyjne technologie Skuteczne leczenie Standardy współczesnej

Bardziej szczegółowo

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA I REKOMENDOWANA RADIOLOGIA NA ŚWIECIE

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA I REKOMENDOWANA RADIOLOGIA NA ŚWIECIE NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA I REKOMENDOWANA RADIOLOGIA NA ŚWIECIE CS 9300 Tomografy CBCT CS 9000 i CS 9300 / rata od 2999 pln CS 8100 Pantomograf cyfrowy CS 8100 / rata od 1264 pln CS 7600 Skaner CS 7600 / rata

Bardziej szczegółowo

Skaner wewnątrzustny RVG CS 7600

Skaner wewnątrzustny RVG CS 7600 Skaner wewnątrzustny RVG CS 7600 Doskonała jakość poparta latami doświadczeń Inteligentny System Smart Plate Plate do do identyfikacji pacjentów Innowacyjna płytka fosforowa Scan Scan & Go & Go Natychmiastowe

Bardziej szczegółowo

Skaner wewnątrzustny RVG CS 7600

Skaner wewnątrzustny RVG CS 7600 Skaner wewnątrzustny RVG CS 7600 Doskonała jakość poparta latami doświadczeń Inteligentny System Smart Plate Plate do do identyfikacji pacjentów Innowacyjna płytka fosforowa Scan Scan & Go & Go Natychmiastowe

Bardziej szczegółowo

www.stomatologia-polska.pl S OMA I NAJLEPSI W POLSCE NR 1/I/2007 ISSN 1895-2186 cena 24,50 zł (w tym 7% VAT) DENTISTRY THE BEST OF POLAND

www.stomatologia-polska.pl S OMA I NAJLEPSI W POLSCE NR 1/I/2007 ISSN 1895-2186 cena 24,50 zł (w tym 7% VAT) DENTISTRY THE BEST OF POLAND www.stomatologia-polska.pl S OMA I 2007/2008 O OG A NAJLEPSI W POLSCE NR 1/I/2007 ISSN 1895-2186 cena 24,50 zł (w tym 7% VAT) DENTISTRY THE BEST OF POLAND www.oralb.com.pl www.3mespe.pl Stomatologia polska

Bardziej szczegółowo

Program specjalizacji

Program specjalizacji CENTRUM MEDYCZNE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO Program specjalizacji W STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ Program podstawowy dla lekarzy stomatologów po stażu podyplomowym (bez żadnej specjalizacji) Warszawa 2002 Program

Bardziej szczegółowo

zdrowia Diagnostyka w stomatologii Zbadaj kręgosłup s. 9 ratuje życie s. 18 s. 6 www.luxmed.pl Magazyn Pacjentów Centrów Medycznych Grupy LUX MED

zdrowia Diagnostyka w stomatologii Zbadaj kręgosłup s. 9 ratuje życie s. 18 s. 6 www.luxmed.pl Magazyn Pacjentów Centrów Medycznych Grupy LUX MED kwartalnik nr 1/63 rok XVII, 2015 bliskoissn 2081-1039 zdrowia Magazyn Pacjentów Centrów Medycznych Grupy LUX MED www.luxmed.pl C Zbadaj kręgosłup s. 9 P ratuje życie s. 18 Diagnostyka w stomatologii nie

Bardziej szczegółowo

Odzyskaj swój naturalny uśmiech

Odzyskaj swój naturalny uśmiech Odzyskaj swój naturalny uśmiech Genesis - geniusz natury Odzyskaj swój uśmiech z GENESIS Ciesz się ze swojego uśmiechu, wybierając implanty Genesis Implanty dentystyczne stanowią najlepsze rozwiązanie,

Bardziej szczegółowo

Dobieranie urządzeń oraz instrumentów do zabiegów stomatologicznych 322[01].Z2.01

Dobieranie urządzeń oraz instrumentów do zabiegów stomatologicznych 322[01].Z2.01 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ Aleksandra Gutysz-Wojnicka Dobieranie urządzeń oraz instrumentów do zabiegów stomatologicznych 322[01].Z2.01 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji

Bardziej szczegółowo

nowoczesny gabinet informator

nowoczesny gabinet informator NG nowoczesny gabinet informator marrodent nr NG20120101, nakład 10 000szt., www.marrodent.pl High-tech Unikalne rozwiązania przyszłości str. 4 Nowe spojrzenie na profilaktykę str. 10 11 Nowy kąt widzenia

Bardziej szczegółowo

implants 32010 wydanie polskie

implants 32010 wydanie polskie ISSN 1896-1444 Cena: 29 PLN Vol. 5 wrzesieƒ 3/2010 international magazine of oral implantology 32010 wydanie polskie Mo liwo ci zachowania z bodoδu Badanie wst pne zastosowania BondBone TM dwufazowego

Bardziej szczegółowo

implants oral implantology 42013 wydanie polskie Praktyka Implant ramowy podokostnowy Opis przypadku Periimplantitis

implants oral implantology 42013 wydanie polskie Praktyka Implant ramowy podokostnowy Opis przypadku Periimplantitis ISSN ISSN 1896-1444 Cena: 29 PLN (w tym 5% VAT) Vol. 8 grudzieƒ 4/2013 oral implantology international magazine of 42013 wydanie polskie ICV: 4,27 pkt. Praktyka Implant ramowy podokostnowy Opis przypadku

Bardziej szczegółowo

Żeby dłonie nas nie zdradziły. Uśmiech jak milion dolarów. Mniej skalpela więcej igieł. Co mamy dla mamy 24 STRONY. Zanim pomalujesz paznokcie

Żeby dłonie nas nie zdradziły. Uśmiech jak milion dolarów. Mniej skalpela więcej igieł. Co mamy dla mamy 24 STRONY. Zanim pomalujesz paznokcie WIOSNA 2013 EZGEMPLARZ BEZPŁATNY Żeby dłonie nas nie zdradziły Zanim pomalujesz paznokcie Uśmiech jak milion dolarów Stomatologia i ortodoncja w służbie pięknego wyglądu strona 20 strona 8 Co mamy dla

Bardziej szczegółowo

Drodzy Pacjenci! Wydawca: WEWNĄTRZGAŁKOWA SOCZEWKA. Jesien 2013. do dali. do pośrednich odległości. do bliży. Wolność od okularów Po operacji zaćmy

Drodzy Pacjenci! Wydawca: WEWNĄTRZGAŁKOWA SOCZEWKA. Jesien 2013. do dali. do pośrednich odległości. do bliży. Wolność od okularów Po operacji zaćmy NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG Prywatny Szpital Weiss Klinik ul. Wiejska 4, 41-503 Chorzów rejestracja: tel.: +48 32 245 97 63 do 64 gsm: +48 606 690 188 oddział: tel.: +48 32 245 97 65 sekretariat: tel.: +48

Bardziej szczegółowo

BIULETYN KONTROLA ZUS! W NUMERZE : czy masz się czego bać? WEBINARÓW STOMATOLOGICZNYCH. dlaczego zgody pisemne są ważne str.3-6

BIULETYN KONTROLA ZUS! W NUMERZE : czy masz się czego bać? WEBINARÓW STOMATOLOGICZNYCH. dlaczego zgody pisemne są ważne str.3-6 PAŹDZIERNIK 2014 NUMER 2/2014 STRONA "1 CO NOWEGO W ORZECZNICTWIE? NIC MNIE JUŻ NIE ZASKOCZY? POTRZEBNE BIULETYN WEBINARÓW STOMATOLOGICZNYCH KONTROLA ZUS czy masz się czego bać? W NUMERZE : wstęp str.2

Bardziej szczegółowo

Wymiary i schemat dopasowania

Wymiary i schemat dopasowania 2015 PREMIERY INFORMACJE PORADY Wymiary i schemat dopasowania SUPER LINE Implanty DENTIUM SuperLine Najnowocześniejsza na rynku linia implantów stworzona do implantacji w szerokim spektrum rodzajów kości

Bardziej szczegółowo

The World s Den tal New spa per Po lish Edi tion. ISSN 1730-315 X MARZEC 2011 www.dental-tribune.com CENA: 9,50 zł VOL. 9, NR 3

The World s Den tal New spa per Po lish Edi tion. ISSN 1730-315 X MARZEC 2011 www.dental-tribune.com CENA: 9,50 zł VOL. 9, NR 3 1 News DENTAL TRIBUNE Polish Edition DEN TAL TRI BUNE The World s Den tal New spa per Po lish Edi tion ISSN 1730-315 X MARZEC 2011 www.dental-tribune.com CENA: 9,50 zł VOL. 9, NR 3 News Endodoncja pojedynczym

Bardziej szczegółowo

cosmetic 22014 wydanie polskie aesthetic medicine & dentistry _Opis przypadku Przywracanie harmonii uśmiechu _Praktyka Digital Smile Design

cosmetic 22014 wydanie polskie aesthetic medicine & dentistry _Opis przypadku Przywracanie harmonii uśmiechu _Praktyka Digital Smile Design Vol. 1 2014 ISSN 2354-0508 Cena: 30 PLN (w tym 5% VAT) international magazine of aesthetic medicine & dentistry 22014 wydanie polskie _Opis przypadku Przywracanie harmonii uśmiechu _Praktyka Digital Smile

Bardziej szczegółowo

DEN TAL TRIBUNE The World s Den tal New spa per Po lish Edi tion

DEN TAL TRIBUNE The World s Den tal New spa per Po lish Edi tion DEN TAL TRIBUNE The World s Den tal New spa per Po lish Edi tion www.dental-tribune.com cena: 15 PLN ISSN 1730-315X VOL. 12, NR 2 2 Praktyka Dental Tribune Polish Edition Haczyk kotwiczki (element błystki

Bardziej szczegółowo

Wszystkie programy są zaliczane do umiejętności implantooga OSIS EDI. Pomocne adresy: www.dental-depot.com www.biomet3i.com www.ceia.

Wszystkie programy są zaliczane do umiejętności implantooga OSIS EDI. Pomocne adresy: www.dental-depot.com www.biomet3i.com www.ceia. Proponujemy pełnowymiarowy program edukacyjny skierowany i stworzony z myślą o wszystkich zainteresowanych implantologią i przygodami z nią związanymi. INSPIRATION to idealne rozwiązanie dla początkujących

Bardziej szczegółowo

magazynpacjenta Historia Pacjenta Chrapanie to problem, bezdech to choroba Z czym się udać do laryngologa? Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus

magazynpacjenta Historia Pacjenta Chrapanie to problem, bezdech to choroba Z czym się udać do laryngologa? Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus NR 1 / WRZESIEŃ 2015 Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus Historia Pacjenta Chrapanie to problem, bezdech to choroba Z czym się udać do laryngologa? Spis treści 4 List od redakcji. 5 Najważniejsze

Bardziej szczegółowo

Uzupełnienie braku zębowego po zabiegu hemisekcji

Uzupełnienie braku zębowego po zabiegu hemisekcji www.tps.elamed.pl MIESIĘCZNIK LEKARZY STOMATOLOGÓW 5/2013 maj ISSN 1426-2789 TWÓJ PRZEGLĄD STOMATOLOGICZNY SYLWETKA POLECAMY Wykorzystanie fotograficznego aparatu cyfrowego w dokumentacji leczenia chirurgicznego

Bardziej szczegółowo

I M P L A N T S F O R L I F E

I M P L A N T S F O R L I F E 2 0 0 9 IMPLANTS FOR LIFE s t a b i l n a e s t e t y k a i d e nt i t y 08 12 17 24 Spis treści 04 Wrażenia z sympozjum w Berlinie. 08 Uzupełnienie tymczasowe na implantach z użyciem własnego zęba lub

Bardziej szczegółowo

PROJEKT PROGRAMU ZDROWOTNEGO PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA. Warszawa, 2014 r.

PROJEKT PROGRAMU ZDROWOTNEGO PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA. Warszawa, 2014 r. PROJEKT PROGRAMU ZDROWOTNEGO PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA Warszawa, 2014 r. Autorzy: Artur Walkiewicz Anna Kłak Emilia Gawińska Redakcja naukowa: dr Filip Raciborski Redakcja językowa: Akapit-Art Dorota

Bardziej szczegółowo

Wywiad z dr. n. med. Michałem Michalikiem. Swobodny oddech. Zaćma Zobaczyć świat w pełni barw

Wywiad z dr. n. med. Michałem Michalikiem. Swobodny oddech. Zaćma Zobaczyć świat w pełni barw Nr 1/2014 Bezpłatny magazyn dla pacjentów Zaćma Zobaczyć świat w pełni barw Pytania do specjalisty Rozmowa z dr. n. med. Jarosławem Kulińskim Tlen na zdrowie Komora hiperbaryczna terapia przyszłości Swobodny

Bardziej szczegółowo

The World s Dental Newspaper Polish Edition. ISSN 1730-315X LISTOPAD 2008 CENA: 9,50 zł VOL. 6, NR 11

The World s Dental Newspaper Polish Edition. ISSN 1730-315X LISTOPAD 2008 CENA: 9,50 zł VOL. 6, NR 11 DENTAL TRIBUNE The World s Dental Newspaper Polish Edition ISSN 1730-315X LISTOP 2008 CENA: 9,50 zł VOL. 6, NR 11 OPINIE PRAKTYKA PERSPEKTYWY WYDARZENIA www.amadar.pl Ekonomiczny niepokój Wobec problemów

Bardziej szczegółowo

RADOŚĆ ŻYCIA 4 GRUDNIA 2008 NIEZALEŻNA PUBLIKACJA MEDIAPLANET DYSTRYBUOWANA WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ

RADOŚĆ ŻYCIA 4 GRUDNIA 2008 NIEZALEŻNA PUBLIKACJA MEDIAPLANET DYSTRYBUOWANA WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ NIEZALEŻNA PUBLIKACJA MEDIAPLANET DYSTRYBUOWANA WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 4 GRUDNIA 2008 RADOŚĆ ŻYCIA Jutro zaczyna się dzisiaj! Dowiedz się, jak zadbać o stan finansów i zdrowie, aby jesień Twojego życia

Bardziej szczegółowo