Obóz rodzinno-młodzieŝowy Tauferer-Ahrntal 2012

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Obóz rodzinno-młodzieŝowy Tauferer-Ahrntal 2012"

Transkrypt

1 Obóz rodzinno-młodzieŝowy Tauferer-Ahrntal 2012 Termin: Cena: 1890zł (dla osoby dorosłej) Opis regionu i miejscowości: Południowa część Zillertaler Alpen pomiędzy Hohen Tauern i pasmem Dolomitów ulokowanych w południowej część Tyrolu to malowniczy obszar Tauferer Ahrntal. PołoŜony nieco z dala od utartych szlaków, w samy sercu Parku Narodowego Rieserferner, region narciarski Tauferer Ahrntal powstał w latach 90 w wyniku połączenia Speikboden, Klausberg i Rein. Dwa główne ośrodki: Klausberg i Speikboden leŝą w malowniczym otoczeniu 3-tysięczników. Jest to znakomite miejsce na urlop dla całej rodziny. Tereny narciarskie są zróŝnicowane, a dobre i pewne warunki śniegowe utrzymują się przez całą zimę. Speikboden i Klausberg oferują narciarzom łącznie przesło 45 km tras i kilkanaście wyciągów ulokowanych na wysokościach od 950 do m n.p.m. (róŝnica wzniesień 1 560m). i Brasie. Na rodzinne narty nadają się świetnie tereny Speikboden: 7 wyciągów o łącznej przepustowości przeszło 12 tys.os./godz. i prawie 80ha areału narciarskiego. Urozmaicony teren i bardzo szerokie trasy narciarskie będą w stanie zadowolić nie tylko początkujących, ale tez bardziej zaawansowanych narciarzy. Na fanów jazdy w puchu czekają tereny do jazdy freeride owej. 8-mio osobową kolejką kabinową K2 wjeŝdŝa się na Klausberg na wysokość m n.p.m. Jest to najwyŝej zlokalizowana stacja tego typu kolei na terenie Południowego Tyrolu. W pobliŝu Klausberg znajduje się nowy snow park i nowy Klausi- Land, czyli śnieŝny park zabaw dla dzieci. Interesującą ofertę ma region Tauferer-Ahrntal dla narciarzy biegowych. W sumie w okolicy znajduje się 80km tras o zróŝnicowanym poziomie trudności. Z atrakcji pozanarciarskich wymienić naleŝy zjazdy na sankach (tor saneczkowy Klausberg, o długości ponad 5km, oświetlany na nocne saneczkowanie), wędrówki na rakietach śnieŝnych i łyŝwy.

2 śycie nocne to głównie dyskoteki i puby. Dla bardziej kameralnych, familijnych wieczorów idealne są przytulne zajazdy ze smakowitą kuchnią i lokalnymi trunkami. Dogodne połoŝenie hotelu (hotel Egitzhof***)umoŜliwia szusowanie takŝe na trasach znanego, ogromnego regionu Kronplatz (2 275 m n.p.m.). 31 wyciągowych, 105 km tras zjazdowych, 6 tras zjazdowych w doliny! Szczyt białego szaleństwa. Z jednego punktu moŝna zjechać na nartach w kaŝdą stronę świata, a dodatkowo mnóstwo innych atrakcji! To jest właśnie Kronplatz, legendarna góra dla narciarstwa nie tylko alpejskiego, ale równieŝ biegowego; ma ponad 200 km tras biegowych. To absolutna frajda dla miłośników narciarstwa alpejskiego, snowbordu, dyscyplin nordyckich, saneczkarstwa, lepienia bałwana czy nic nierobienia. Opis Hotelu Hotel Egitzhof*** Ten trzygwiazdkowy komfortowy hotel posiada pokoje 2,3 i 4 osobowe. Pokoje wyposaŝone są w łazienkę z WC (ręczniki, szlafroki, suszarka), TV, telefon, radio, sejf oraz balkon. Hotel posiada strefę wellness z sauną,jacuzzi oraz solarium gdzie w ciszy i spokoju moŝna odpocząć po całym dniu na stoku. Klimatyczny bar oraz przestrzeń wypoczynkowa hotelu pozwoli nam na zorganizowanie wieczorów dzięki którym zapamiętacie ten wyjazd na bardzo długo. Istnieje moŝliwość zabawy z najmłodszymi uczestnikami wyjazdu w przygotowanym przez hotel pokoiku zabaw. się na stronie:

3 Charakterystyka wyjazdu: Obozy rodzinno młodzieŝowe charakteryzują się tym, Ŝe kaŝdy znajdzie w nich coś dla siebie. Zarówno rodziny z małymi dziećmi, małŝeństwa których dzieci są juŝ starsze, młodzieŝ jadąca bez opieki rodziców jak i wolni strzelcy liczyć mogą na fachowe szkolenie i niezapomniany klimat. RóŜne zaawansowania grup narciarskich i snowboardowych pozwalają wszystkim rozwinąć swoje umiejętność a jednocześnie zapomnieć o obowiązkach rodzinnych. Grupa dziecięca, średnio-zaawansowana i zaawansowano sportowa daję szerokie moŝliwości doboru tras i organizacji zajęć na stoku. Poza stokiem teŝ się sporo dzieje. Wieczorami będziemy mogli zobaczyć jak jeździmy (videoanaliza), dowiedzieć się o nowych trendach w narciarstwie i snowboardzie jak i o bezpieczeństwie w górach, pośpiewać przy karaoke, wyjść na miasto i wiele innych. Wyjazd polecamy osobom które nie lubią się nudzić i oczekują wielu atrakcji.

4 Kurorty narciarskie, które odwiedzimy: Kronplatz Speikboden & Klausberg

5 Cena podstawowa: 1890zł Cena dla dzieci w pokoju z dwoma osobami dorosłymi: 0-2 lata - 100zł 2 do 5 lat 500zł 6 do 10 lat 990zł 11 do 14 lat 1520zł PowyŜej 15 lat 1720zł Cena zawiera: 7 noclegów, śniadań i obiadokolacji Przejazd autokarem klasy lux 6 transferów do wyciągów narciarskich Ubezpieczenie narciarskie Szkolenie narciarskie i snowboardowe pod okiem doświadczonych instruktorów Nauka i doskonalenie jazdy na kaŝdym poziomie zaawansowania; w kaŝdym stylu jazdy: carving, freeride, freestyle, race. Foto i video rejestracja zajęć na stoku, wieczorna analiza na projektorze Wieczór karaoke czyli śpiewać kaŝdy moŝe Wieczór z kręglami Après-Ski-Party z grzanym winem Wykłady na temat bezpieczeństwa, ewolucji narciarstwa i konserwacji sprzętu Projekcje szkoleniowych i extremalnych filmów narciarsko-snowboardowych Opiekę doświadczonych wychowawców w przypadku osób niepełnoletnich i organizację czasu wolnego Wieczór ze specjalnościami kuchni południowotyrolskiej Centrum wellness (jacuzzi i sauna) *dojazd własnym środkiem transportu 100zł taniej * w cenę wliczono ryzyko wahania kursów walut Cena nie zawiera: napojów do kolacji solarium internetu skipassów narciarskich cena skipassów na cały region Speikboden & Klausberg + 1 dzień Kronplatz - dorośli euro, - młodzieŝ urodzona po euro - dzieci ur. po euro - dzieci ur. po skipass gratis depozytu za skipass 5 euro