Bilet przez Internet prosto, szybko, wygodnie r.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Bilet przez Internet prosto, szybko, wygodnie 3.01.2013r."

Transkrypt

1 Bilet przez Internet prosto, szybko, wygodnie r. Dla wygody i komfortu naszych Pasażerów zmieniamy internetowy system sprzedaży biletów. Od dziś jest prosto, szybko i wygodnie. Zamiast odrębnej strony systemu sprzedaży teraz bilet kupujemy bezpośrednio na Dzięki temu nie trzeba pamiętać dwóch różnych adresów www wszystko znajdziemy w jednym miejscu. Co nowego? Tak jak dotychczas, pierwszy krok to wyszukanie interesującego nas połączenia i kliknięcie w ikonkę kup bilet. Wszystko to na stronie w odświeżonym graficznie module wyszukiwania połączeń. W nowym systemie zmieniliśmy całkowicie liczbę i kolejność kroków. Konieczność zalogowania się do systemu zostawiliśmy na koniec ścieżki zakupu, a informację o cenie biletu (dotyczy komunikacji krajowej) można uzyskać wcześniej niż przed dokonaniem samej transakcji płatności. Jest to ułatwienie dla osób, które chcą jedynie sprawdzić szczegóły planowanej podróży, a nie od razu kupić bilet.

2 Teraz jeszcze łatwiej można zwrócić internetowy bilet - nie musimy już przełączać się przez kilka zakładek. Wystarczy zalogować się na swoje konto (pierwszy przycisk na panelu górnego menu) i klikać się w zakładkę Moje bilety.

3 Na ekranie pojawia się widok konta. Centralnie na ekranie wyświetlają się bilety: te oczekujące na płatność, opłacone, zwrócone i anulowane. Po lewej stronie ekranu znajdziemy bezpośredni dostęp do pełnego menu. Rezygnując z przejazdu wybieramy zakładkę bilety Opłacone. Wyszukujemy bilet, z którego chcemy zrezygnować, klikając polecenie Rezygnuj. Teraz musimy potwierdzić naszą decyzję i bilet ląduje w zakładce Zwrócone bilety. Tam też dokonywana jest operacja zwrotu płatności (o ile do biletu nie była wystawiana faktura VAT - w wypadku procedura pozostała bez zmian).

4 PKP Intercity S.A. organizuje szkolenie na Maszynistę Pojazdów Trakcyjnych r. PKP Intercity S.A. poszukuje w ramach rekrutacji wewnętrznej i zewnętrznej Kandydatów do szkolenia na licencję i świadectwo maszynisty. Po odbyciu szkolenia i uzyskaniu uprawnień zatrudnienie na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych. Zakład Zachodni Miejsce pracy: Poznań, Rzepin, Wrocław Zakład Centralny Miejsce pracy: Warszawa, Białystok, Łódź, Lublin, Terespol Zakład Południowy Miejsce pracy: Kraków, Rzeszów, Skarżysko Kamienna, Częstochowa Zakład Północny Miejsce pracy: Gdynia, Bydgoszcz, Olsztyn Wymagania: wiek ukończone 20 lat, niekaralność za przestępstwo umyślne, wykształcenie co najmniej średnie, w przypadku miejsca pracy Rzepin mile widziana znajomość języka niemieckiego, spełnianie warunków zdrowotnych fizycznych i psychofizycznych określonych odrębnymi przepisami, umiejętność pracy w warunkach stresowych, odpowiedzialność i zdecydowanie.

5 Oferujemy: zatrudnienie na czas szkolenia w celu uzyskania pełnych uprawnień maszynisty pojazdu trakcyjnego oraz opłacenie kosztów szkolenia na licencję i świadectwo maszynisty, zatrudnienie na stanowisku maszynisty pojazdu trakcyjnego po uzyskaniu uprawnień wymaganych w odrębnych przepisach. Forma kontaktu: Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego CV + list motywacyjny do dnia r. na adres: Zakład Zachodni: Zakład Centralny: Zakład Południowy: Zakład Północny: W aplikacji prosimy zawrzeć klauzulę o ochronie danych osobowych. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami. IC Mobile Navigator informacja pod ręką r. Wyszukiwanie połączeń Intercity, sprawdzenie punktualności pociągów, ofert i informacji ważnych dla podróżujących koleją takie możliwości daje aplikacja IC Mobile Navigator, przygotowana przez PKP Intercity dla użytkowników urządzeń mobilnych. Aplikacja jest dostępna na iphone, ipad oraz smartfony z systemem operacyjnym Android. Korzystanie z niej jest proste i intuicyjne. Po uruchomieniu na ekranie pojawia się wyszukiwarka, w której określamy stacje początkową i końcową oraz datę i godzinę podróży. Po kliknięciu wyszukaj wyświetlają się proponowane połączenia. Ich listę można rozszerzyć o wcześniejsze i późniejsze pociągi.

6 Wybrana trasa może zostać zapamiętana w zakładce Planowane, aby na bieżąco sprawdzać rozkład kursujących nią pociągów, bez konieczności wpisywania za każdym razem stacji startowej i docelowej. IC Mobile Navigator podpowie także, z jakich wagonów jest zestawiony pociąg oraz jak dojść na dworzec (należy kliknąć "Prowadź do") - jest to niezwykle przydatne zwłaszcza gdy znajdujemy się w mieście, którego nie znamy. Mapa Google zintegrowana z nawigacją poprowadzi do najbliższego dworca (wystarczy kliknąć pomarańczowy przycisk Prowadź do ) Aplikacja jest zintegrowana z systemem Infopasażer, dzięki czemu (w zakładce Opóźnienia ) można sprawdzić w czasie rzeczywistym punktualność wybranego pociągu na wszystkich stacjach na trasie. W czasie podróży aplikacja powie nam gdzie dokładnie jesteśmy oraz czy dotrzemy do stacji docelowej o czasie.

7 Aplikacja posiada jeszcze zakładkę Info, gdzie użytkownik znajdzie wskazówki przydatne przed i po podróży, informacje o ofertach PKP Intercity oraz propozycje dla osób, które chcą korzystać z kolei w przejazdach biznesowych. Zapraszamy do przetestowania! Aplikacja dla Androida jest dostępna pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.intercity.navigator Aplikacja dla iphona i ipad a jest dostępna pod adresem: https://itunes.apple.com/app/id ?mt=8 PKP Intercity po raz kolejny wspiera WOŚP r. PKP Intercity już po raz trzeci wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku Przewoźnik przeznaczył na licytację modele wagonów oraz upominki firmowe. W ramach tegorocznego działań przewoźnik przygotował prawdziwą gratkę dla miłośników kolei. PKP Intercity wystawiło na aukcję wyjątkowe modele wagonów w barwach PKP Intercity oraz upominki firmowe. Środki z licytacji zostaną przekazane na konto WOŚP. PKP Intercity już po raz trzeci będzie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas poprzednich edycji akcji Przewoźnik licytował prawo do nazwania dwóch pociągów Twoich Linii Kolejowych (TLK). Licytacje nazw pociągów odniosły duży sukces. Podsumowanie akcji zaczerpnięto ze strony Allegro (http://aukcje.wosp.org.pl/):

8 Link do filmiku:

9 Na ferie tylko pociągiem PKP Intercity r. 14 stycznia br. rozpoczynają się w Polsce - długo wyczekiwane przez uczniów - ferie zimowe. W związku z tym PKP Intercity uruchomi w sumie 22 połączenia do popularnych miejscowości wypoczynkowych w polskich górach. Pasażerowie, którzy jeszcze nie kupili biletu mogą skorzystać z nowej oferty Wcześniej lub z popularnego Biletu Rodzinnego, zyskując przy zakupie upust cenowy.

10 W 2013 roku ferie zostały podzielone na cztery turnusy. Pierwszy z nich, dla pięciu województw, rozpoczyna się 14 stycznia. Ostatni kończy się 24 lutego. W tym czasie przewoźnik planuje uruchomienie 22 połączeń do i z miejscowości górskich m. in. Zakopanego, Wisły, Jeleniej Góry czy Krynicy. Przygotowując rozkład jazdystaraliśmy się tak dopasować siatkę połączeń by była ona adekwatna do terminów ferii w poszczególnych województwach mówi Beata Czemerajda, p. o. rzecznika prasowego PKP Intercity. Dlatego m.in. kursowanie pociągu TLK Pogórze na trasie Wrocław- Zakopane -Wrocław zaplanowane zostało w terminie od 25 stycznia do 11 lutego, tj. w okresie ferii na Dolnym Śląsku. Lista połączeń z podziałem na stacje docelowe:

11 Bilety na połączenia krajowe dostępne są w ofercie przewoźnika w trzydziestodniowej przedsprzedaży. W styczniu w sprzedaży pojawiła się oferta zbudowana na zasadach znanych chociażby z linii lotniczych, polegająca na regule wcześniej = taniej. Kupując bilet najpóźniej na 7 dni przed podróżą, każdy pasażer otrzyma rabat wynoszący ok. 10 procent ceny. W ofercie nie ma ograniczeń co do liczby sprzedanych biletów, tras czy kategorii pociągów.pasażerowie nie muszą deklarować chęci skorzystania z oferty Wcześniej. Jeżeli kupią bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, to zniżka będzie uwzględniona automatycznie. Dotyczy to wszystkich kanałów sprzedaży takich, jak: kasy na dworcach, automaty biletowe oraz system online. Tak jak w okresie świątecznym, w czasie ferii będziemy monitorować codzienną frekwencją w naszych pociągach. Choć ferie rozłożone są na turnusy, zachęcamy naszych podróżnych do planowania wyjazdów z wyprzedzeniem, tym bardziej, że zgodnie z zasadą wcześniej to taniej, zapobiegliwi będą mogli kupić bilety z upustem cenowym - dodaje Beata Czemerajda. Osobom podróżującym z dziećmi PKP Intercity oferuje Bilet Rodzinny. Z promocji korzystać mogą pasażerowie podróżujący w grupie od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Z Biletem Rodzinnym każda z osób otrzymuje 33% upust. Dotyczy to wszystkich kategorii pociągów tj. Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex), Express InterCity (EIC) lub EuroCity (EC). Najmłodszy podróżny może w ramach rodzinnej oferty skorzystać z indywidualnych uprawnień, np. 37% ulgi ustawowej (ulgi szkolnej). Przewoźnik zachęca również do przejazdów tymi pociągami, które oferują możliwość rezerwacji miejsc. W tym zakresie od nowego roku PKP Intercity również wprowadziło zmiany. Przede wszystkim obniżone zostały ceny miejscówek z 5 do 3 zł w pociągach TLK oraz ujednolicone zostały ceny miejscówek w pociągach EIC, EC oraz Ex. Od 1 stycznia podróżujący tymi pociągami za miejscówkę płacą 13 zł.

12 Wszystkie informacje na temat połączeń oraz oferty PKP Intercity można znaleźć na stronie Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc również pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Intercity Zbuduj z PKP Intercity Twój Rozkład Jazdy r. Już po raz trzeci PKP Intercity zaprasza pasażerów do wzięcia udziału w akcji Zbuduj z nami Twój Rozkład Jazdy. Przez tydzień, od 28 stycznia do 3 lutego 2013 roku, pasażerowie mogą zgłaszać propozycje odnośnie oferty Intercity na sezon 2013/2014. Aby przesłać sugestie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej PKP Intercity, pod adresem Przewoźnik planując ofertę na przyszły sezon korzystać będzie z obecnie obowiązującego rozkładu jazdy. PKP Intercity przed przystąpieniem do prac nad nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie w grudniu 2013 roku, chce poznać opinie i preferencje pasażerów. Dowiedzieć się z jakich pociągów sami pasażerowie chcieliby korzystać w przyszłości, na jakich trasach powinien coś zmienić, a gdzie rozkład jazdy nie powinien się zmieniać. W tym celu przewoźnik przygotował na swojej stronie internetowej - - specjalny interaktywny formularz, w którym każdy może zgłaszać swoje propozycje. Sugerowana zmiana może odnosić się np. do godzin i terminów kursowania pociągu, trasy przejazdu czy dodatkowego postoju. Ważne, aby zgłaszając propozycję bazować na aktualnym rozkładzie jazdy, gdyż odpowiada on zarówno możliwościom eksploatacyjnym przewoźnika, jak i specyfice konkretnych tras kolejowych Konsultacje społeczne odnośnie naszego rozkładu jazdy to dobra okazji do komunikacji z pasażerami. Chcemy dowiedzieć się, od osób podróżujących pociągami Intercity, które rzeczy można jeszcze usprawnić, a gdzie rozkład odpowiada ich oczekiwaniom. mówi Beata Czemerajda z Biura Prasowego PKP Intercity. W miarę możliwości, po uzgodnieniach z Zarządcą Infrastruktury - Spółką PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Ministerstwem Transportu, nadesłane propozycje zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, który zostanie wprowadzony w grudniu 2013 roku. Poprzednie edycje naszej akcji cieszyły się ogromnym zainteresowaniem pasażerów, a wybrane pomysły trafiły do rozkładów jazdy naszych pociągów dodaje Beata Czemerajda. Przewoźnik podaje, że w 2011 roku otrzymał ponad 1200 sugestii zmian w rozkładzie jazdy. Jak powstaje rozkład jazdy pociągów? Proces tworzenia rozkładu jazdy rozpoczyna się już w styczniu, kiedy to zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą międzynarodową. Na podstawie przekazanych przez Zarządcę Infrastruktury (PKP PLK) czasów jazdy na poszczególnych liniach, w lutym powstaje wstępny zarys rozkładu jazdy. Wtedy też odbywają się wewnętrzne ustalenia na temat oferty w nowym rozkładzie z Zamawiającym usługi - w przypadku PKP Intercity jest to Ministerstwo Transportu. W marcu - składane są wnioski do Zarządcy Infrastruktury o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy. W okresie od kwietnia do lipca realizowany jest proces konstrukcji i koordynacji rozkładu jazdy, w którym uczestniczą wszyscy przewoźnicy pasażerscy i Zarządca Infrastruktury. W sierpniu Zarządca Infrastruktury przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy w celu akceptacji i naniesienia ewentualnych poprawek. W tym czasie PKP Intercity konsultuje rozkład z różnymi podmiotami. Dzięki temu Przewoźnik jest w stanie wychwycić błędy, jak i poznać opinię zainteresowanych podmiotów na temat nowej oferty.

13 Ostatecznie, we wrześniu Zarządca Infrastruktury przekazuje zatwierdzone trasy pociągów jakie będą obowiązywały w nowym rozkładzie. Zatwierdzony rozkład jazdy, który tak jak i w całej zachodniej Europie, wchodzi w życie w drugą niedzielę grudnia. PKP Intercity kupi 10 nowych lokomotyw spalinowych r. PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup 10 nowych lokomotyw spalinowych. Będą one prowadziły pociągi pasażerskie w tych relacjach, gdzie linie kolejowe nie są zelektryfikowane, np. pomiędzy Ełkiem a Suwałkami, czy Rzeszowem a Zagórzem. To pierwsze tego typu zamówienie w historii przewoźnika. Część środków potrzebnych na realizację inwestycji PKP Intercity chce pozyskać z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Przedmiotem zamówienia jest zakup 10 nowych lokomotyw spalinowych do prowadzenia pociągów pasażerskich. Lokomotywy spalinowe umożliwią PKP Intercity uruchamianie połączeń pasażerskich również na liniach, gdzie brakuje dziś trakcji elektrycznej np. we wschodnich i północnych regionach Polski. Docelowo nowe lokomotywy prowadzić będą pociągi na trasach: Ełk Korsze, Białystok Suwałki Szestokai, Ełk Olecko Suwałki, Rzeszów Zamość, Rzeszów Zagórz, Krzyż Gorzów Wlkp. Kostrzyn, Piła Krzyż. Lokomotywy będą posiadały deklaracje zgodności taboru z obowiązującymi normami środowiskowymi oraz bezpieczeństwa. Nowy tabor będzie również spełniał wymagania wyszczególnione w specyfikacjach TSI (Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności dla kolei), w tym przystosowanie do prędkości nie mniejszej niż 140 km/h. Ogłoszenie przetargu stanowi ważny krok ku unowocześnieniu parku lokomotyw spalinowych spółki. Zdecydowaliśmy się na zakup nowego taboru, ponieważ lokomotywy serii SU45, którymi dysponujemy osiągają już graniczny okres eksploatacji i ich modernizacja nie jest uzasadniona ekonomicznie. Dziś chcąc prowadzić pociąg np. do Zamościa wynajmujemy lokomotywy i maszynistów od podmiotów zewnętrznych powiedział Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity. PKP Intercity przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie kierować się w 80% kryterium ceny (z czego 60 pkt procentowych stanowi cena brutto za dostawę pojazdów i 20 pkt procentowych usługa utrzymania tj. stawka za 1 km przebiegu pojazdu), a w 20% kryterium terminu dostawy pojazdów. Podmiot, który złoży najkorzystniejszą ofertę na realizację zamówienia będzie miał 24 miesięcy od daty podpisania umowy. Termin składania ofert wyznaczono na 12 marca 2013r. W ramach finansowania projektu PKP Intercity zamierza aplikować o środki Unii Europejskiej - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). W dniu 23 listopada 2012 r. projekt umieszczony został na liście podstawowej projektów indywidualnych dla POIiŚ. PKP Intercity aktualnie realizuje projekty taborowe na kwotę 4,1 mld zł mln euro. W realizacji inwestycji taborowych przewoźnik aktywnie aplikuje i wykorzystuje środki Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko sierpnia 2012 r. PKP Intercity podpisało umowę na dofinansowanie budowy centrum serwisowego dla 20 składów zespołowych Pendolino. Całkowita wartość inwestycji to około 155,7 mln zł brutto (38,4 mln euro).

14 W październiku 2012 r. Spółka podpisała umowę z poznańskim producentem H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o., na zakup 25 nowych wagonów pasażerskich. Wartość kontraktu wyniosła 175 mln zł brutto z czego połowa środków pochodzić będzie z UE. Z wagonów już od 2015 roku będą mogli korzystać podróżni w pociągach TLK na trasie Wrocław Poznań Bydgoszcz Gdynia. Do lipca 2013 roku przewoźnik zakończy odbiór modernizowanych - w ramach projektu Odnowa taboru PKP Intercity S.A. dla relacji Przemyśl Szczecin - 68 wagonów. Unia Europejska współfinansuje przedsięwzięcie przewoźnika w ramach Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata Całkowity koszt przedsięwzięcia to zł, z czego ze środków unijnych PKP Intercity otrzyma ,81 zł. Pod koniec listopada 2012 roku otwarto oferty na modernizację 150 wagonów mających kursować na trasie Przemyśl Szczecin. To największe zamówienie tego typu w historii Spółki. Jego wartość wyniesie w sumie ponad 390 mln zł. Połowę z tych środków PKP Intercity chce pozyskać z UE. W grudniu 2012 Spółka ogłosiła przetarg na 20 elektrycznych zestawów trakcyjnych (EZT). Wartość tej inwestycji może sięgać kwoty ponad 1 mld zł, z czego połowa środków ma pochodzić z POIiŚ. W pierwszym kwartale 2013 r. Intercity ogłosi przetargi na modernizację 20 lokomotyw spalinowych serii SM42. W 2011 roku spółka wykonała naprawy rewizyjne 890 wagonów oraz 59 lokomotyw, w sumie za kwotę ponad 160 mln zł. W 2012 roku PKP Intercity zrealizowało naprawy rewizyjne ponad 900 wagonów, 150 lokomotyw i ponad 800 zestawów kołowych. Strategia taborowa do 2014/15 roku zakłada, że docelowo przewoźnik dysponować będzie: 1700 wagonami, 300 wagonami specjalizowanymi, 200 lokomotywami do 120 km/h, 50 lokomotywami manewrowymi, 70 lokomotywami 160/200 km/h, 20 składami zespołowymi oraz 20 nowoczesnymi EZT. Infolinia PKP Intercity r. Od 10 lutego Infolinia PKP Intercity będzie informować o wszystkich połączeniach realizowanych przez spółkę oraz o połączeniach z przesiadką, w ramach których przejazd tylko na części trasy odbywa się na pokładzie naszych pociągów. Numery nie ulegną zmianie. Dla połączeń krajowych nadal obowiązywać będzie numer , a dla połączeń zagranicznych numer Podsumowanie akcji Zbuduj z nami Twój Rozkład Jazdy r. 3 lutego br. PKP Intercity S.A. zakończyła konsultacje społeczne oferty przewozowej na sezon 2013/2014. W trzeciej edycji akcji Zbuduj z nami Twój Rozkład Jazdy napłynęło 2315 zgłoszeń. Najczęstsze postulaty dotyczyły zmian godzin i tras kursowania pociągów. Pasażerowie PKP Intercity S.A. po raz kolejny wzięli udział w konsultacjach dotyczących nowego rozkładu jazdy, który zostanie wdrożony w grudniu 2013 roku. Przez tydzień, od 28 stycznia do 3 lutego br., z interaktywnego formularza umieszczonego na stronie internetowej skorzystano 2315 razy. Cieszymy się, że akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów. W tym roku otrzymaliśmy prawie dwa razy więcej wniosków niż w ubiegłych latach. Poza propozycjami zmian pojawiły się także informacje o

15 tym, co się naszym klientom podoba. Główne postulaty to pociągi kursujące częściej i bezpośrednio do celu. powiedziała Beata Czemerajda z PKP Intercity S.A. Wyniki konsultacji pokazują, że propozycje zmian odnoszą się głównie do godzin (41%) oraz terminów (35,6%) kursowania pociągów. Na trzecim miejscu znajdują się sugestie dotyczące innego zestawienia składów (13%). Podróżni wyrazili opinie na temat różnych tras połączeń. Najbardziej aktywną grupą okazali się pasażerowie podróżujący w relacjach: Wrocław - Kraków, Łódź - Warszawa, Katowice - Warszawa, Lublin - Warszawa. Prawie 90% wypełnionych zgłoszeń odnosiło się do pociągów Twoich Linii Kolejowych. Nie zabrakło także propozycji zmian w komunikacji międzynarodowej. Najwięcej pomysłów, bo blisko jedną trzecią, zgłosiły osoby jeżdżące pociągiem kilka razy w miesiącu. (33,2%). Niemal połowę mniej zmian postulowali pasażerowie korzystający z kolei codziennie (18,3%) lub kilka razy w tygodniu (17,4 %). W miarę możliwości, po uzgodnieniach z Zarządcą Infrastruktury - spółką PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Ministerstwem Transportu, nadesłane propozycje zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, na sezon 2013/2014. Liczba zgłoszeń pokazuje rosnące zainteresowanie pasażerów udziałem w tworzeniu siatki połączeń. Postaramy się, aby wybrane pomysły trafiły do nowego rozkładu jazdy naszych pociągów. Jednocześnie przypominamy, że ostateczny kształt oferty zależy od wielu czynników, m.in. środków finansowych, dostępu do infrastruktury czy zasobów taborowych - dodaje Beata Czemerajda. Konsultacje z 2010 roku przyniosły m.in. bezpośrednie połączenie Warszawy z Chełmem i Dorohuskiem, a także bezpośrednie, dzienne połączenie ze stolicy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę.

16 Po prostu BILET bilet i miejscówka nareszcie razem! r. 19 marca br. PKP Intercity S.A. wprowadza nowe rozwiązanie Po prostu BILET, które zastąpi dotychczas istniejący bilet i miejscówkę. Przy zakupie pasażer otrzyma tylko jeden blankiet. Oferta powstała z myślą o podniesieniu komfortu podróżowania i monitorowaniu frekwencji w pociągach. Po prostu BILET zastąpi obecnie funkcjonujący bilet i miejscówkę jednym blankietem ze wskazaniem miejsca. W przypadku sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc siedzących w danym pociągu, pasażer zostanie o tym poinformowany na etapie zakupu i będzie miał wybór. Sam podejmie decyzję, w jaki sposób chce podróżować. Będzie mógł kupić bilet bez gwarancji miejsca siedzącego albo bilet na kolejny pociąg. Jasna oferta dla klientów, to kolejny efekt sprawnego zarządzania na poziomie Grupy. Po prostu BILET to inicjatywa trzech spółek: PKP SA, PKP Intercity i PKP Informatyka. Stawiamy na komfort pasażera - likwidujemy niezrozumiały system miejscówek, prognozując realne zapotrzebowanie na miejsca w pociągu. powiedział Jakub Karnowski, Prezes PKP S.A.

17 Dzięki nowemu rozwiązaniu przewoźnik, mając pełną informację o frekwencji w pociągach, będzie mógł dopasować liczbę wagonów do realnego zapotrzebowania na miejsca, co przełoży się na komfort podróży pasażera. Zmiana nie będzie wiązała się z podwyżką cen. W przypadku pociągów Express InterCity, Express oraz I kl. Twoich Linii Kolejowych (TLK), gdzie do tej pory obowiązywała rezerwacja miejsc, cena biletu będzie nadal sumą opłat za przejazd i miejscówkę. Za to w II klasie TLK pasażer nie będzie już dopłacał 3 zł za miejsce siedzące. Po prostu BILET to kolejny etap budowania dynamicznego systemu sprzedaży. Jest to drugi krok po wprowadzonej na początku roku ofercie Wcześniej = Taniej. Dzięki niej każdy pasażer kupując bilet najpóźniej 7 dni przed podróżą otrzymuje rabat wynoszący do 10% ceny. Tak jak zapowiadaliśmy - zmieniamy się. Wprowadzone rozwiązania mają zachęcać do wcześniejszego planowania podróży, dzięki czemu nasz klient może wybrać atrakcyjną cenowo propozycję i mieć gwarancję miejsca siedzącego, a my, czyli przewoźnik odpowiedzieć na prognozowaną frekwencję i zadbać o odpowiednią liczbę wagonów. powiedział Marcin Celejewski, Członek Zarządu ds. Handlowych PKP Intercity S.A. Rozwiązanie Po prostu BILET to większy komfort podróżowania i szansa na koniec z tłokiem w pociągach. dodał Marcin Celejewski. Informacje na temat rozwiązania Po prostu BILET będzie można znaleźć m.in. na stronie oraz w punktach informacyjnych na dworcach. Jedna kolejka teraz na szczecińskim dworcu r. PKP Intercity S.A. rozpoczęła testowanie systemu zarządzania jedną kolejką na dworcu Szczecin Główny. Rozwiązanie ma na celu zwiększenie komfortu klientów oraz skrócenie czasu oczekiwania w kolejce. Pilotaż potrwa miesiąc. System zarządzania jedną kolejką był testowany od kwietnia na największym krajowym dworcu - Warszawa Centralna. W tym czasie, PKP Intercity SA zanotowała średnio 16% wzrost efektywności obsługi pasażerów. Wdrażając nowe rozwiązanie przewoźnik poszukiwał prostego rozwiązania, które usprawniłoby obsługę klienta w tradycyjnych dworcowych kasach. System został pozytywnie oceniony zarówno przez naszych klientów, jak i pracowników kas. Po obiecujących wynikach pilotażu zdecydowaliśmy, że rozwiązanie zostanie wykorzystane również na tych dworcach, które notują duży przepływ podróżnych. Od sierpnia z jednej kolejki będą korzystać pasażerowie ze Szczecina powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity S.A. Testowany system zakłada funkcjonowanie jednej kolejki do 5 okienek kasowych. Pasażerowie obsługiwani są w kolejności pojawienia się w ogonku, a do wolnej kasy kieruje ich elektroniczny system wyświetlaczy. Z myślą o osobach starszych, słabowidzących lub niewidomych wraz z informacją wizualną generowany jest również komunikat głosowy. Poza Szczecinem i Warszawą system zarządzania jedną kolejką testowany jest jeszcze w Gdańsku i Krakowie.

18 System zarządzania jedną kolejką do kas to jedno z wielu wprowadzanych w ostatnim czasie udogodnień w obsłudze klientów PKP Intercity. Wśród pozostałych można wymienić: pełną rezerwację miejsc w pociągach, uproszczenie zakupu biletów przez Internet czy urządzenia mobilne, możliwość płacenia kartą za bilet na pokładzie wszystkich pociągów, rozwój sieci biletomatów w całym kraju. Za instalację systemu jednej kolejki dla PKP Intercity odpowiada firma Tensator. Tensator jest wynalazcą i światowym liderem w dziedzinie systemów kontroli i zarządzania ruchem ludzi i kolejek. Firma posiada ponad 40 lat doświadczeń w organizowaniu kolejek w Wielkiej Brytanii i Europie, a od ponad wieku jest obecna w USA. Współpracuje m.in. z Bank of America, Emirates, Empire State Building, Air France, British Airways, Eustostar czy Virgin Rail/Air. W Polsce wdrożyła systemy m.in. w Polskich Portach Lotniczych, PLL LOT, Metro Group, H&M, Cinema City, Rossmann, Tesco czy Carrefour. PKP Intercity S.A. przetestuje pierwszą polską lokomotywę z serii GAMA r. Przez cały marzec wybrane pociągi PKP Intercity S.A. prowadzić będzie nowa lokomotywa Gama 111Ed Marathon. Wyprodukowany przez bydgoską PESĘ pojazd poprowadzi 8 składów przewoźnika. Inauguracyjny przejazd odbędzie się 1 marca na odcinku Warszawa Kraków. Eksploatacja sprzętu przez PKP Intercity pozwoli firmie PESA uzyskać dla lokomotywy świadectwo bezterminowe. Dokument wydawany jest w momencie zrealizowania przez producenta kolejnego etapu eksploatacji nadzorowanej, w tym przypadku pokonania przez lokomotywę założonej liczby kilometrów w obsłudze pociągów pasażerskich i towarowych. Taką możliwość zapewni bydgoskiej firmie m.in. współpraca z PKP Intercity. Lokomotywa z platformy Gama zostanie udostępniona przewoźnikowi na zasadzie transakcji wiązanej tzn. bez żadnych świadczeń finansowych. Przez najbliższy miesiąc 14 naszych maszynistów będzie obsługiwało nową lokomotywę z serii Gama. Pojazd poprowadzi 8 składów. Inauguracyjny przejazd odbędzie się 1 marca pociągiem TLK Norwid na odcinku Warszawa Wschodnia-Kraków Główny - powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity S.A. Gama Marathon to pierwsza lokomotywa z wielosystemowej platformy Gama, wyprodukowana przez PESA Bydgoszcz S.A. Oficjalnie została zaprezentowana na targach Innotrans 2012 w Berlinie. W skład rodziny pojazdów wejdą lokomotywy spalinowe o mocy kw i prędkości 140 km/h, lokomotywy elektryczne wielonapięciowe i zasilane napięciem 3 kv DC rozwijające prędkość 140 km/h w ruchu towarowym i 190 km/h w ruchu pasażerskim. Lokomotywa testowana przez PKP Intercity będzie mogła osiągnąć max. prędkość 160 km/h. Koncepcja wnętrza kabiny maszynisty została przygotowana po uwzględnieniu opinii przedstawicieli Zawiązku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. Jest to pierwsza tego typu realizacja. Jeżeli potrzeby rynku ulegną w przyszłości zmianie, dostarczone lokomotywy można zrekonfigurować w celu dostosowania do pracy w innych

19 krajach i z powodzeniem wykorzystywać jako lokomotywę do przewozów transgranicznych powiedział Michał Żurowski, rzecznik prasowy firmy PESA. Gama to elektryczna lokomotywa czteroosiowa o mocy 5600 kw zasilana napięciem 3kV DC o oznaczeniu 111E. Dzięki dodatkowemu agregatowi spalinowemu Marathon, lokomotywa wykonuje prace manewrowe na odcinkach niezelektryfikowanych bez konieczności użycia dodatkowej lokomotywy. Pojazd jest wyposażony w dwie równorzędne klimatyzowane kabiny sterownicze usytuowane na obu końcach. Do każdej kabiny prowadzi dwoje drzwi zewnętrznych, a do przedziału maszynowego drzwi wewnętrzne. W trakcie testów lokomotywa będzie prowadziła następujące pociągi: TLK Norwid na odcinku Warszawa Wschodnia-Kraków Główny TLK Smok Wawelski na odcinku Kraków Główny Warszawa Wschodnia TLK Kaszub na odcinku Warszawa Wschodnia - Gdynia Główna TLK Kaszub na odcinku Gdynia Główna - Warszawa Wschodnia EIC 1803 Chrobry na odcinku Warszawa Wschodnia - Poznań Główny EIC 8102 Chrobry na odcinku Poznań Główny - Warszawa Wschodnia EIC 1601 Panorama na odcinku Warszawa Wschodnia - Wrocław Główny EIC 6101 Panorama na odcinku Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia

20 Teraz jeszcze więcej biletomatów PKP Intercity r. Od lutego br. Pasażerowie podróżujący z Dworca Centralnego w Warszawie korzystają z 20 nowych biletomatów. Oznacza to, że bilety na krajowe połączenia PKP Intercity można kupić już w 140 tego typu urządzeniach, w 18 miastach w Polsce. Od niedawna na stronie internetowej można odnaleźć wygodną wyszukiwarkę zintegrowaną z mapami Google, za pomocą której każdy Podróżny może szybko zlokalizować biletomat w swojej okolicy. Wystarczy wpisać w odpowiednie pole swoją lokalizację, a system wyznaczy trasę, wskaże przybliżony czas dotarcia oraz dokładne położenie urządzenia. Wyszukiwarka działa na zarówno na klasycznym oprogramowaniu komputerów, jak i na urządzeniach mobilnych.

21 W lutym Dworzec Centralny w Warszawie wzbogacił się o 20 kolejnych biletomatów z logo PKP IC, obsługiwanych przez Mennicę Polską. 10 urządzeń pojawiło się w galerii wschodniej, 6 w hali głównej, a 4 w pasażu od strony Alei Jerozolimskich. Dla podróżujących z Dworca Centralnego oznacza to możliwość zakupu biletów w jednym z 33 biletomatów, przy znacznej oszczędności czasowej. Biletomaty wyposażone są w łatwe w obsłudze ekrany dotykowe, a aplikacja zakupu biletu dostępna jest w 2 lub 3 wersjach językowych (polski, angielski oraz niemiecki). Cały proces zakupu sprowadza się do 3 prostych i szybkich kroków - Pasażer wybiera dogodne połączenie oraz rodzaj biletu, a później i dokonuje płatności kartą (VISA lub MASTERCARD) lub w wybranych urządzeniach, gotówką (urządzenia przed wejściem do Hali Głównej dworca od strony Złotych Tarasów). Cała operacja nie trwa dłużej niż 2 minuty, a cena biletu jest taka sama jak w kasie. Przy okazji uruchomienia kolejnych urządzeń staraliśmy się przekonać do nowego rozwiązania tych Podróżnych, którzy jeszcze nie korzystali z biletomatów. We wszystkie piątki lutego, w godzinach popołudniowych, specjalni informatorzy ubrani w pomarańczowe stroje z logo IC rozdawali ulotki oraz instruowali Podróżnych jak korzystać z biletomatów. Do kupna biletów w automatach zachęcały również Podróżnych zapowiedzi megafonowe. Obecnie poza współpracą z Mennicą Polską, z którą uruchomiła 62 biletomatów, prowadzimy sprzedaż biletów w 11 własnych urządzeniach oraz 20 żółtoniebieskich urządzeniach firmy ASEC oraz 47 automatach AVISTA. W sumie w całej Polsce jest ich 140. We wszystkich automatach biletowych istnieje możliwość zakupu biletów na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), z wyłączeniem miejsc do leżenia oraz sypialnych. PKP Intercity zmodernizuje 20 lokomotyw spalinowych r. PKP Intercity S.A. ogłosiła przetarg na modernizację 20 lokomotyw spalinowych typu SM42, przeznaczonych do prac manewrowych przy pociągach pasażerskich na głównych węzłach kolejowych. Część środków potrzebnych na realizację inwestycji, Spółka chce pozyskać z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Zmodernizowane lokomotywy będą pracować przy pociągach PKP Intercity na stacjach węzłowych Warszawa Grochów, Wrocław Główny, Kraków Prokocim oraz Gdynia Grabówek. Docelowe parametry techniczne lokomotyw to m.in.: moc kw, prędkość maksymalna co najmniej

22 90 km/h. Dla 10 z 20 lokomotyw zakres zakładanych prac modernizacyjnych obejmuje, oprócz wymiany silnika spalinowego na nowy, wyposażenie ich w urządzenia umożliwiające zasilanie pociągu w energię elektryczną. Umożliwi to przewoźnikowi wykorzystywanie zmodernizowanych lokomotyw do prowadzenia sezonowych pociągów do miejscowości wypoczynkowych np. w relacjach Gdynia - Hel, Kłodzko-Kudowa Zdrój, Olsztyn - Mamonowo, gdzie nie ma zelektryfikowanych linii. Dzięki modernizacji, lokomotywy będą emitować mniej spalin i hałasu. Tabor będzie posiadał deklaracje zgodności z obowiązującymi normami środowiskowymi, bezpieczeństwa oraz interoperacyjności (zgodność z unijnymi technicznymi specyfikacjami interoperacyjności TSI) oraz dyrektywą 2004/26 określającą wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń przez silniki spalinowe pojazdów kolejowych. PKP Intercity S.A. przy wyborze oferty będzie kierować się dwoma kryteriami: ceny waga 80% oraz gwarancji na pojazdy waga 20%. Spółka wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy (III kwartał 2015 r.). Termin składnia ofert wyznaczono do 15 kwietnia 2013 roku. Finansowanie zakupu jest planowane w części z funduszy Unii Europejskiej - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Jesienią 2012 r. projekt został umieszczony na liście rezerwowej projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko *** PKP Intercity realizuje projekty taborowe na kwotę blisko 4,2 mld zł. W realizacji inwestycji taborowych przewoźnik wykorzystuje środki Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Po prostu BILET już 19 marca! r. Już 19 marca, PKP Intercity S.A. wprowadzi nowe rozwiązanie Po prostu BILET. Oznacza to, że każdy pasażer przy zakupie otrzyma tylko jeden blankiet, który zastąpi dotychczas istniejący bilet i miejscówkę. Przewoźnik przygotował dla podróżnych akcję informacyjną, a w dniu wdrożenia rozwiązania, na największych dworcach w kraju pojawią się mobilni informatorzy. Po prostu BILET zastąpi obecnie funkcjonujący bilet i miejscówkę jednym blankietem. Po raz pierwszy na bilecie oprócz terminu i trasy przejazdu znajdą się informacje o numerze pociągu, wagonu i miejsca do siedzenia. W przypadku sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc siedzących w danym pociągu, pasażer zostanie o tym poinformowany na etapie zakupu i będzie miał wybór. Dzięki nowemu rozwiązaniu przewoźnik, mając pełną informację o frekwencji w pociągach, będzie mógł dopasować liczbę wagonów do realnego zapotrzebowania na miejsca, co przełoży się na komfort podróży pasażera powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A. Zmiana zasad zakupu biletu nie będzie wiązała się z podwyżką cen. W pociągach Express InterCity, Express oraz I kl. Twoich Linii Kolejowych (TLK), gdzie do tej pory obowiązywała rezerwacja miejsc, cena biletu będzie nadal sumą opłat za przejazd i miejscówkę. Nie zmieni się też cena biletu na przejazd w II klasie pociągu TLK, z wyjątkiem wybranych pociągów, gdzie przed 19 marca br. obowiązywał już system pełnej rezerwacji np. w pociągu TLK Gałczyński w relacji Szczecin Lublin Szczecin. Tam cena spadnie, bo przewoźnik zdecydował się nie doliczać dotychczas pobieranych 3 zł za miejscówkę. Bilety ze wskazaniem miejsca będzie można kupić od 19 marca br. we wszystkich kanałach dystrybucji, tj. w tradycyjnej kasie, przez Internet (system e-ic) oraz telefon komórkowy (system Bilkom) w biletomatach oraz w pociągu. Jeśli pasażer kupił bilet w przedsprzedaży na przejazd 19 marca lub później na pociąg, w którym nie obowiązywała rezerwacja miejsc, może zgłosić się do kasy przed rozpoczęciem przejazdu i bez dodatkowych opłat wymienić bilet na blankiet ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Nie ma jednak takiego

23 obowiązku. Jeśli podróżny nie zgłosi się do kasy biletowej i wsiądzie do pociągu z takim biletem, może zająć każde wolne miejsce do czasu zgłoszenia się podróżnego ze wskazaniem tego miejsca. Te same zasady dotyczą pasażerów z biletami okresowymi. W pierwszych tygodniach obowiązywania nowych zasad odprawy w pociągach dotychczas nieobjętych rezerwacją miejsc, przewidziana będzie pewna pula miejsc przeznaczona dla podróżnych, którzy nabyli bilet na przejazd przed dniem 19 marca br. Wprowadzeniu nowego rozwiązania będzie towarzyszyć akcja informacyjna. O nowych zasadach zakupu biletów PKP Intercity S.A. będzie informowała wykorzystując różne kanały komunikacji. Pasażerowie będą mogli zapoznać się ze zmianami za pośrednictwem ulotek i plakatów dystrybuowanych na dworcach i w pociągach, strony internetowej przewoźnika, Facebooka oraz komunikatów wygłaszanych w pociągach - dodała Zuzanna Szopowska. Pierwszego dnia wdrożenia nowego rozwiązania Po Prostu BILET na 19 wybranych, największych dworcach w kraju w godz. od 6.00 do dyżurować będzie ponad 120 mobilnych informatorów. Odpowiedzą na pytania nurtujące pasażerów oraz rozwieją ewentualne wątpliwości powstałe w związku z nowym rozwiązaniem. Po prostu BILET - dla Łodzi na dotychczasowych zasadach r. Już 19 marca, w pociągach PKP Intercity pojawi się nowe rozwiązanie Po prostu BILET. Oznacza to, że każdy pasażer przy zakupie otrzyma tylko jeden blankiet, który zastąpi dotychczas istniejący bilet i miejscówkę. Dla komfortu pasażerów podróżujących w relacji Łódź - Warszawa, przewoźnik zdecydował, że zakup biletu pozostanie na starych zasadach. Oznacza to, że w tych składach rezerwacją miejsc zostaną objęte wszystkie wagony klasy 1. Wprowadzeniu nowego rozwiązania towarzyszyć będzie akcja informacyjna m.in. na łódzkich na dworcach i w pociągach. Po prostu BILET zastąpi obecnie funkcjonujący bilet i miejscówkę jednym blankietem. Po raz pierwszy na bilecie oprócz terminu i trasy przejazdu znajdą się informacje o numerze pociągu, wagonu i miejsca do siedzenia. W przypadku sprzedaży wszystkich dostępnych miejsc siedzących w danym pociągu, pasażer zostanie o tym poinformowany na etapie zakupu i będzie miał wybór. Dzięki nowemu rozwiązaniu przewoźnik, mając pełną informację o frekwencji w pociągach, będzie mógł dopasować liczbę wagonów do realnego zapotrzebowania na miejsca, co przełoży się na komfort podróży pasażera powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A. PKP Intercity wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów podróżujących codziennie na trasie z Łodzi do/z Warszawy, postanowiła dostosować nowe rozwiązanie do ich oczekiwań. Zakup biletów na pociągi kursujące ww. relacji będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach. Wyjątek będą stanowić wagony klasy 1, które w każdym składzie objęte zostaną pełną rezerwacją miejsc. Wdrożeniu nowego rozwiązani towarzyszyć będzie akcja informacyjna. O nowych zasadach zakupu biletów PKP Intercity będzie informowała wykorzystując różne kanały komunikacyjne. Jeszcze przed wdrożeniem nowego rozwiązania na dworcach i w pociągach pojawią się ulotki i plakaty. Informacje będą dostępne także na stronie internetowej przewoźnika, Facebooku oraz w formie komunikatów wygłaszanych w pociągach. Pasażerów wspierać będą także mobilni informatorzy, którzy w dniu wdrożenia rozwiązania pojawią się na 19 wybranych, największych dworcach w kraju w tym na dworcu Łódź Kaliska oraz Łódź Widzew - w godz. od 6.00 do

24 Dla Pasażera - zmiany w ofercie przewozowej PKP Intercity r. Rozszerzenie ofert Bilet Rodzinny i Bilet Weekendowy, zmiana zasad przewozu rowerów i wózków dziecięcych oraz nowe warunki zwrotu niewykorzystanego biletu - to tylko niektóre ze zmian w ofercie przewozowej PKP Intercity. Nowe zasady będą obowiązywać od 19 marca br. Rodzinnie pociągiem Bilet Rodzinny to promocja przeznaczona dla pasażerów podróżujących w grupie od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Wszystkie osoby podróżują z 33% zniżką. Od 19 marca oferta obejmie także osoby podróżujące w klasie 2 pociągów EC, EIC i Ex w czasie szczytów przewozowych, czyli w piątek w godz. od do A może na weekend Do tej pory Bilet Weekendowy umożliwiał nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów pociągami Express InterCity (EIC), Express (Ex) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK) od godziny w piątek do 6.00 w poniedziałek. Od 19 marca pasażerowie z Biletem Weekendowym mogą także podróżować na odcinkach krajowych pociągów międzynarodowych Eurocity (EC). W podróż z wózkiem dziecięcym, a weekendowo z rowerem Kolejne udogodnienie PKP Intercity przygotowało z myślą o osobach podróżujących z małymi dziećmi. Od przyszłego wtorku niezłożony wózek dziecięcy umieszczony w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu, będzie można przewieźć bezpłatnie. Przewoźnik tym samym znosi opłatę w wysokości 9,10 zł. Po raz pierwszy PKP Intercity wprowadza do ofert weekendowych Bilet Podróżnika i Bilet Weekendowy możliwość przewozu rowerów. Dotychczas oferty wykluczały taką możliwość. Od 19 marca z wagonów przystosowanych do przewozu rowerów będą mogły korzystać osoby z Biletem Weekendowym i Biletem Podróżnika. Opłata za przewóz roweru wyniesie 9,10 zł. Wcześniej zwrócisz, więcej odzyskasz Zasadę Wcześniej = Taniej przewoźnik zdecydował stosować również w odniesieniu do zwrotów biletów. Kwota tzw. odstępnego, pobierana przy zwrotach biletów wynikających z decyzji podróżnego, będzie uzależniona od terminu transakcji zwrotnej. Przy biletach jednorazowych potrącenia wynosić będą: - 5 % - jeżeli rezygnacji z przejazdu dokonano najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień wyjazdu wskazany na bilecie, - 10% - jeżeli rezygnacji z przejazdu dokonano w dniu wyjazdu najpóźniej na 30 minut przed wskazaną na bilecie godziną odjazdu pociągu ze stacji początkowej, - 20 % tytułem odstępnego jeżeli rezygnacji z przejazdu dokonano później niż na 30 minut przed wskazaną na bilecie godziną odjazdu pociągu ze stacji wyjazdu podróżnego albo u konduktora w pociągu, ale jeszcze przed upływem terminu ważności biletu. Warunkiem zwrotu należności za częściowo lub całkowicie niewykorzystany bilet na przejazd jest uzyskanie przez podróżnego odpowiedniego poświadczenia oraz zwrócenie przewoźnikowi oryginału biletu. Poświadczenia dokonuje osoba upoważniona przez PKP Intercity np. konduktor lub osoba w kasie. Dążymy do upraszczania ofert i wprowadzania propasażerskich zmian. Idziemy w kierunku dynamicznego systemu sprzedaży, w którym nasz klient będzie mógł decydować nie tylko, kiedy chce podróżować, ale również za ile. - powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity S.A.

25 Wycofanie ofert Wspólny Przejazd i Wspólny Bilet Od 19 marca 2013 roku przy odprawie osób na przejazdy pociągami uruchamianymi przez PKP Intercity SA przestają obowiązywać oferty: "Wspólny Przejazd" i "Wspólny Bilet". Bilety wg ww. ofert zakupione w przedsprzedaży na przejazdy w dniu 19 marca br. lub później, zachowują ważność na warunkach obowiązujących w dniu ich zakupu. O wszystkich zmianach w ofercie można przeczytać na stronie internetowej Informacji udzielają również Centra Obsługi Klienta znajdujące się na dworcach w całej Polsce. Mądry Polak przed Świętami r. Pasażerowie, którzy na Wielkanoc wybiorą podróż pociągiem, już teraz powinni zaplanować swój wyjazd. Każdy, kto zdecyduje się na zakup biletu z odpowiednim wyprzedzeniem, otrzyma rabat do 10%. W czasie świątecznego szczytu przewozowego PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi, a na dworcach pojawi się dodatkowa informacja dla podróżnych. Po pierwsze - taniej Najbliższe dni to już ostatnie chwile dla tych, którzy chcą skorzystać z oferty Wcześniej i taniej pojechać na święta. Aby otrzymać rabat wynoszący do 10%, należy kupić bilet najpóźniej na 7 dni przed podróżą. W ofercie nie ma ograniczeń, co do liczby sprzedanych biletów, tras czy kategorii pociągów. Promocyjne bilety są dostępne w tradycyjnych kasach, przez Internet (system strona i telefon komórkowy (system Bilkom) oraz w 140 biletomatach w całej Polsce. Przy zakupie biletu z odpowiednim wyprzedzeniem, zniżka będzie uwzględniona automatycznie. Po drugie - wygodniej Wcześniejszy zakup biletu w PKP Intercity, to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i wygoda. Bilety kupowane wcześniej pozwolą przewoźnikowi efektywnie zaplanować zestawienia wagonowe w pociągach. Te pociągi, które będą cieszyły się największym zainteresowaniem zostaną wzmocnione o dodatkowe wagony. Co więcej, aby nabyć bilet nie trzeba wychodzić z domu transakcji można dokonać przez Internet, a bilet nie musi być wydrukowany. Elektroniczny bilet wystarczy zapisać w telefonie lub laptopie, a konduktor podczas kontroli zeskanuje kod z ekranu.

26 Jeśli pasażer zaplanuje podróż odpowiednio wcześnie, otrzyma najbardziej komfortową i atrakcyjną cenowo propozycję. Przewoźnik również na tym zyska, ponieważ monitorując frekwencję, może efektywnie planować zestawienia pociągów -powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity S.A. Po trzecie - więcej pociągów i informacji W okresie świątecznych wyjazdów PKP Intercity S.A. uruchomi 8 dodatkowych pociągów. Dodatkowe Numer Nazwa dni pociągu pociągu Relacja kursowania /7 Beskidy Bielsko Biała Główna 18:10 - Warszawa Wschodnia 22:49 30 III 6106/7 Odra Wrocław Główny 16:28 - Warszawa Wschodnia 22:49 30 III 13502/3 Aleksandria Terespol 14:21 - Kraków Płaszów 22:51 1 IV 13504/5 Janusz Korczak Białystok 7:30 - Zakopane 18:01 29 III, 1 IV 31504/5 Janusz Korczak Zakopane 8:29 - Białystok 19:10 30 III, 2 IV Nosal Zakopane 21:50 - Warszawa Zachodnia 6:55 1/2 IV Podlasie Terespol 10:35 - Warszawa Zachodnia 13:29 31 III Poprad Krynica 18:52 - Warszawa Zachodnia 6:55 1/2 IV Kampanie informacyjne wpisały się na stałe w harmonogram działań spółki. Tym razem świąteczna akcja potrwa od 27 marca do 2 kwietnia na 19 dworcach w całej Polsce. W dodatkowych punktach informacyjnych na pasażerów czekać będą mobilni informatorzy, którzy pomogą odnaleźć właściwy peron, kupić bilet w biletomacie czy odnaleźć połączenie w obowiązującym rozkładzie jazdy dodała Szopowska.

27 Lokalizacja dodatkowych punktów informacyjnych w dniach 27 marca 2 kwietnia br. Pasażerowie będą mogli również uzyskać informacje na stronie pod numerem telefonu oraz w punktach informacyjnych i Centrach Obsługi Klienta PKP Intercity. W każdym pociągu PKP Intercity zapłacisz już kartą r. PKP Intercity wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów. Od 25 marca 2013 r., we wszystkich pociągach przewoźnika, podróżny może dokonywać płatności za bilet zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Dotychczas, możliwość zapłaty kartą, była dostępna we wszystkich pociągach kategorii Express InterCity (EIC), Express (Ex), EuroCity (EC) oraz w wybranych pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK) kursujących na trasach: a) Przemyśl - Wrocław - Przemyśl (przez Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Opole), b) Wrocław - Poznań - Wrocław (przez Rawicz, Leszno lub Jarocin, Krotoszyn). Teraz pasażer dokona transakcji bezgotówkowej, w każdym pociągu PKP Intercity. W terminalach obsługiwane są karty VISA oraz MASTERCARD. Zdarza się, że pasażer podejmuje decyzję o wyjeździe w ostatniej chwili i nie ma czasu na zakup biletu w kasie czy przez Internet. Nie zawsze też ma przy sobie gotówkę. Płatność za bilet kartą na pokładzie pociągu ma być ułatwieniem dla naszych klientów. Trzeba tylko pamiętać, aby po wejściu do pociągu zgłosić się do obsługi składu, co pozwoli na sprawne przydzielenie miejsca powiedziała Zuzanna Szopowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity S.A.

28 Pasażerowie, którzy cenią wygodę i najnowsze rozwiązania mogą zawsze kupić bilet za pośrednictwem stronywww.intercity.pl. Bilet internetowy nie wymaga drukowania. Elektroniczny blankiet wystarczy zapisać w telefonie lub laptopie, a konduktor podczas kontroli zeskanuje kod z ekranu. Warto pamiętać, że za bilet kupiony w ostatniej chwili w pociągu przewoźnik pobiera dodatkową opłatę, natomiast kupując bilet wcześniej tj. minimum na siedem dni przed podróżą można otrzymać rabat sięgający nawet 10%. Wielkanocna akcja Popołudnie na dworcu! r. W Poniedziałek Wielkanocny na dworcach: Poznań Główny, Kraków Główny, Wrocław Główny, Toruń Główny, Lublin, Warszawa Wschodnia i Warszawa Centralna, czeka na pasażerów niezwykła niespodzianka! W godz. od do 13.00, dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia oraz artyści zaprzyjaźnieni z Trójką będą zapowiadać przyjazdy i odjazdy pociągów. W Krakowie będzie to Artur Orzech i Alosza Awdiejew, a w Lublinie Hirek Wrona i Romuald Lipko. W Poznaniu w nowe role wcielą się Artur Andrus i Hanna Banaszak, natomiast w Toruniu Piotr Baron i Adam Nowak. We Wrocławiu podróżni usłyszą Marka Niedźwieckiego i Annę Marię Jopek. Poczynania Marii Czubaszek i Urszuli Dudziak będzie można sprawdzić na stacji Warszawa Wschodnia, a jeśli ktoś chce usłyszeć Wojciecha Manna i Magdę Umer powinien pojawić się na dworcu Warszawa Centralna. Relacje z miejsc wydarzeń będą nadawane w specjalnej audycji Popołudnie na dworcu na antenie Trójki w godzinach od do Wielkanocne podróże koleją z PKP IC r. Przed pasażerami PKP Intercity czas wielkanocnych wyjazdów. Na ten okres Spółka uruchomi osiem dodatkowych pociągów oraz wzmocni część kursujących składów. Na 19 największych dworcach w kraju pojawią się mobilni informatorzy. W porównaniu z ubiegłym rokiem, dostępnych jest także więcej ułatwień dla podróżujących.

29 W ramach przygotowań do wzmożonego ruchu podróżnych związanego z Wielkanocą, PKP Intercity uzupełniła siatkę codziennych połączeń 8 dodatkowymi pociągami. Poza wystawieniem na stacjach węzłowych rezerwowego taboru, przewoźnik zaplanował wzmocnienie 190 pociągów. Oznacza to włączenie do ruchu 214 dodatkowych wagonów, czyli ok więcej miejsc. W tym roku, w porównaniu do ubiegłego, przewoźnik przygotował dla pasażerów wiele udogodnień. Przede wszystkim, Spółka poszerzyła kanały sprzedaży, rozwijając sieć biletomatów z 11 do 140. Udostępniła specjalną aplikację na telefon komórkowy i wprowadziła możliwość zakupu biletu bezpośrednio z poziomu rozkładu jazdy. Podobnie jak w zeszłym roku PKP Intercity udostępniła pasażerom narzędzia, dzięki którym mogą sprawdzić frekwencję na dany pociąg oraz śledzić czy dany skład nie ma opóźnień na trasie. W odróżnieniu od zeszłego roku, przewoźnik zapewnił dodatkowe punkty informacyjne na 19 największych dworcach w kraju. PKP Intercity z roku na rok wprowadza nowe udogodnienia dla podróżnych, które sprawdzają się szczególnie podczas wzmożonego ruchu pasażerskiego. Poprzez wdrażanie nowych rozwiązań staramy się zapewnić jak najwyższy komfort podróży oraz usprawnić proces zakupu biletu. Nie tylko uruchamiamy dodatkowe połączenia i wzmacniamy składy, ale również rozbudowujemy nowe kanały sprzedaży oraz wzmacniamy informację. Słuchamy pasażerów i zmieniamy się dla nich powiedział Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity S.A. Zakup biletu W związku ze wzmożonym ruchem pasażerskim, PKP Intercity proponuje zakup biletów również poza okienkiem kasowym na dworcu. Obecnie podróżni mogą skorzystać ze 140 biletomatów w 19 miastach w Polsce, które łatwo zlokalizować za pomocą specjalnej wyszukiwarki na stronie Bilety można również kupić przez Internet (system e-ic) oraz telefon komórkowy (system Bilkom). Elektroniczny blankiet nie wymaga drukowania, wystarczy zapisać go w telefonie lub laptopie, a konduktor podczas kontroli zeskanuje kod z ekranu. W przedświątecznym tygodniu przewoźnik wprowadził również możliwość zakupu biletu za pomocą karty płatniczej we wszystkich swoich składach. Dodatkowa informacja dla pasażera Od 27 marca do 2 kwietnia na 19 dworcach w całej Polsce, PKP Intercity zapewni dodatkowe punkty informacyjne. Mobilni informatorzy wskażą odpowiednie pociągi w rozkładzie jazdy, peron, z którego odjeżdża pociąg, jak również będą instruować, w jaki sposób korzystać z biletomatów na dworcach. Pasażerowie będą mogli również uzyskać informacje na stronie pod numerem telefonu oraz w punktach informacyjnych i Centrach Obsługi Klienta PKP Intercity. PKP Intercity testuje system jednej kolejki r. 3 kwietnia, na Dworcu Centralnym w Warszawie, rozpoczną się testy systemu zarządzania jedną kolejką do kas. Rozwiązanie ma na celu zwiększenie komfortu klientów oraz skrócenie czasu oczekiwania w kolejce. Testy potrwają dwa miesiące. Zdobyte doświadczenia pozwolą zdecydować czy przewoźnik wdroży podobny system na innych dworcach.

Na wakacje po Polsce pociągami PKP Intercity

Na wakacje po Polsce pociągami PKP Intercity Czwartek, 28 czerwca 2012 Na wakacje po Polsce pociągami PKP Intercity Wakacje to czas intensywnych podróży. Zarówno kolej, jak i inne środki transportu notują znaczny wzrost liczby podróżnych. Podobnie

Bardziej szczegółowo

Majówka z PKP Intercity S.A. Warszawa, r.

Majówka z PKP Intercity S.A. Warszawa, r. Majówka z PKP Intercity S.A. Warszawa, 24.04.2013 r. AGENDA Dodatkowe połączenia i wzmocnienia Oferty promocyjne II etap oferty Wcześniej Bilet Relacyjny Przewóz rowerów Pociąg specjalny Hefajstos Dodatkowe

Bardziej szczegółowo

Udany wyjazd zaczyna się z PKP Intercity! Warszawa, r.

Udany wyjazd zaczyna się z PKP Intercity! Warszawa, r. Udany wyjazd zaczyna się z PKP Intercity! Warszawa, 07.06.2013 r. AGENDA 9 czerwca - zmiany w ofercie Wakacje z Intercity Dodatkowe punkty informacyjne dla podróżnych Inwestycje taborowe PKP Intercity

Bardziej szczegółowo

rok na plusie PKP Intercity S.A. w 2016 r.

rok na plusie PKP Intercity S.A. w 2016 r. 2016 - rok na plusie PKP Intercity S.A. w 2016 r. Zwiększa się liczba pasażerów Agenda 1 Wyniki finansowe Zrealizowane działania Zwiększa się liczba pasażerów Plany Przychody na 2016 -6,5-76,8-136,2-72,8

Bardziej szczegółowo

42 dni do EURO 2012. Warszawa, 27 kwietnia 2012

42 dni do EURO 2012. Warszawa, 27 kwietnia 2012 42 dni do EURO 2012 Warszawa, 27 kwietnia 2012 Czasy przejazdów porównanie Czasy przejazdów pociągów PKP IC Euro 2012 relacja pociągi "EURO" czas jazdy pociągi stałego kursowania czas jazdy od do od do

Bardziej szczegółowo

Poznaj polską kolej cz. 2 - PKP Intercity S.A

Poznaj polską kolej cz. 2 - PKP Intercity S.A Poniedziałek, 07 maja 2012 Poznaj polską kolej cz. 2 - PKP Intercity S.A PKP Intercity S.A. przewoźnik kolejowy specjalizujący się w krajowych i międzynarodowych przewozach dalekobieżnych. Firma powstała

Bardziej szczegółowo

Oferta 2015/2016. Warszawa, 29.09.2015r.

Oferta 2015/2016. Warszawa, 29.09.2015r. Oferta Warszawa, 29.09.2015r. 30 MLD ZŁ INWESTYCJI W KOMFORT 2 750 NOWYCH STACJI/PERONÓW, 600 DOPOSAŻONYCH I PODDANYCH ESTETYZACJI 25 MLD ZŁ 60 EZT, PONAD 260 WAGONÓW, 30 LOKOMOTYW SPALINOWYCH 4 MLD ZŁ

Bardziej szczegółowo

W góry, na Mazury i nad morze - wakacyjna oferta PKP Intercity

W góry, na Mazury i nad morze - wakacyjna oferta PKP Intercity W góry, na Mazury i nad morze - wakacyjna oferta PKP Intercity Od 23 czerwca rusza wakacyjna oferta PKP Intercity! W okresie letnim przewoźnik uruchomi codziennie ponad 400 pociągów kursujących po Polsce

Bardziej szczegółowo

Rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych po 1 czerwca 2011 r. przewozyregionalne.pl

Rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych po 1 czerwca 2011 r. przewozyregionalne.pl Rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych po 1 czerwca 2011 r. Czerwcowa korekta rozkładu jazdy to przede wszystkim: dodatkowe wakacyjne pociągi nowe pociągi i wydłużone relacje nowe pociągi terminy

Bardziej szczegółowo

W rozkładzie jazdy na sezon 2011/2012 PKP Intercity planuje uruchomienie 341 pociągów w komunikacji krajowej, w tym:

W rozkładzie jazdy na sezon 2011/2012 PKP Intercity planuje uruchomienie 341 pociągów w komunikacji krajowej, w tym: Komunikacja krajowa W rozkładzie jazdy na sezon 2011/2012 PKP Intercity planuje uruchomienie 341 pociągów w komunikacji krajowej, w tym: 26 pociągów kategorii Express InterCity (EIC), 44 pociągów kategorii

Bardziej szczegółowo

Ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów

Ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów Ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów W niedzielę, 12 października wchodzi w życie ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Prace na głównych liniach wchodzą w końcowy etap. Po ich zakończeniu, już

Bardziej szczegółowo

Obowiązują od dnia 1 stycznia 2014 r.

Obowiązują od dnia 1 stycznia 2014 r. Załącznik 4 Międzynarodowe szczególne warunki przewozu stosowane do przejazdów na podstawie biletów nie zawierających obowiązkowej rezerwacji miejsca (SCIC- NRT) dodatkowe warunki obowiązujące na PKP informacja

Bardziej szczegółowo

Przewozy Regionalne - nowe oblicze. Warszawa, 25 maja 2010 r.

Przewozy Regionalne - nowe oblicze. Warszawa, 25 maja 2010 r. Przewozy Regionalne - nowe oblicze Warszawa, 25 maja 2010 r. Agenda Nowatorskie rozwiązania w skali kraju związane z dystrybucją biletów: - nowa strona internetowa, - system internetowej sprzedaŝy biletów,

Bardziej szczegółowo

do ukończenia 24 roku życia w relacjach innych niż określone w 34 ust.2;

do ukończenia 24 roku życia w relacjach innych niż określone w 34 ust.2; Zmiana nr 7 Taryfy przewozowej Spółki PKP Intercity (TP-IC) Obowiązuje od dnia 28 czerwca 2015 r. W Taryfie przewozowej Spółki PKP Intercity (TP-IC) obowiązującej od dnia 16 listopada 2014 r., wprowadza

Bardziej szczegółowo

^ Tarnów 14 VI 31 VIII 2015

^ Tarnów 14 VI 31 VIII 2015 Bochnia Bydgoszcz Główna Bytom Częstochowa Stradom Dębica Działdowo Gdańsk Główny Gdynia Główna Iława Główna Katowice Kołobrzeg Kostrzyn 03:19 II 07:45 II 10:45 BUS 13:35 I 06:08 I 08:10 BUS 16:10 BUS

Bardziej szczegółowo

Inwestycja w przyszłość Podsumowanie zmian w Grupie PKP w latach 2012-2015

Inwestycja w przyszłość Podsumowanie zmian w Grupie PKP w latach 2012-2015 www.pwc.com Inwestycja w przyszłość Podsumowanie zmian w Grupie PKP w latach 2012-2015 kwiecień 2015 Prasa o Grupie PKP: sytuacja wyjściowa w 2011 roku * Źródła (od góry): Polska Dziennik Bałtycki, Głos

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie roku praca przewozowa i wynik finansowy; Prognozy na kolejne lata. Śniadanie prasowe Warszawa 9 lutego 2012

Podsumowanie roku praca przewozowa i wynik finansowy; Prognozy na kolejne lata. Śniadanie prasowe Warszawa 9 lutego 2012 Podsumowanie roku 211 - praca przewozowa i wynik finansowy; Prognozy na kolejne lata Śniadanie prasowe Warszawa 9 lutego 212 Plan prezentacji Otoczenie rynkowe najważniejsze zagadnienia Priorytety 211

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN TARYFY MULTI PLAŻA

REGULAMIN TARYFY MULTI PLAŻA REGULAMIN TARYFY MULTI PLAŻA Taryfa MULTI PLAŻA stosowana jest w pociągach uruchamianych przez Arriva RP kursujących podczas letnich wakacji 2017 roku z Bydgoszczy/Grudziądza do Władysławowa oraz pomiędzy

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie PKP Intercity SA do sezonu świąteczno noworocznego 2012/2013

Przygotowanie PKP Intercity SA do sezonu świąteczno noworocznego 2012/2013 Przygotowanie PKP Intercity SA do sezonu świąteczno noworocznego 2012/2013 Warszawa 18.12.2012 Rozkład jazdy prezentacji SYTUACJA TABOROWA POCIĄGI W TRAKCIE ŚWIĄT PRZYGOTOWANIA DO ZIMY INFORMACJA DLA KLIENTÓW

Bardziej szczegółowo

Zmiany w Grupie PKP w latach 2012 2015

Zmiany w Grupie PKP w latach 2012 2015 Zmiany w Grupie PKP w latach 2012 2015 Warszawa, maj 2015 SPIS TREŚCI 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 GRUPA PKP W LICZBACH STRUKTURA I OTOCZENIE STRUKTURA RYNKU KOLEJOWEGO W POLSCE INWESTYCJE GRUPY PKP INFRASTRUKTURA

Bardziej szczegółowo

Przewozy Regionalne w województwie kujawsko-pomorskim w rozkładzie jazdy 2009/2010

Przewozy Regionalne w województwie kujawsko-pomorskim w rozkładzie jazdy 2009/2010 Przewozy Regionalne w województwie kujawsko-pomorskim w rozkładzie jazdy 2009/2010 Dlaczego wprowadziliśmy pociągi interregio aby podróżować szybko i tanio; aby koszty podróży był na każdą kieszeń; aby

Bardziej szczegółowo

BRIEF na obsługę PKP Intercity SA w zakresie działań Public Relations w terminie od 01.11.2013 r do 31.12.2014 r.

BRIEF na obsługę PKP Intercity SA w zakresie działań Public Relations w terminie od 01.11.2013 r do 31.12.2014 r. BRIEF na obsługę PKP Intercity SA w zakresie działań Public Relations w terminie od 01.11.2013 r do 31.12.2014 r. 1. Podstawowe informacje o PKP Intercity PKP Intercity S.A. to operator kolejowy specjalizujący

Bardziej szczegółowo

Komunikacja i Transport w Mieście

Komunikacja i Transport w Mieście Komunikacja i Transport w Mieście Kolej częścią komunikacji miejskiej - Integracja taryfowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Łódź, 1 czerwiec 2017r. Standard obsługi pasażerów kolei 1. Jakość i komplementarność

Bardziej szczegółowo

1 czerwca Pełne przejęcie odcinka Katowice Wisła Głębce nastąpiło. Rekultywacja linii i promocja tego połączenia trwa. 5 czerwca.

1 czerwca Pełne przejęcie odcinka Katowice Wisła Głębce nastąpiło. Rekultywacja linii i promocja tego połączenia trwa. 5 czerwca. ROZKŁAD JAZDY 2012/2013 INFORMACJE WPROWADZAJĄCE 2011 1października Spółka Koleje Śląskie rozpoczęła działalność przewozową na liniiczęstochowa Katowice Gliwice. Wtymsamym okresie uruchomiławeekendowo

Bardziej szczegółowo

Aplikacja mobilna na ipada dla klientów Citi Handlowy

Aplikacja mobilna na ipada dla klientów Citi Handlowy Warszawa, 24 września 2013 Aplikacja mobilna na ipada dla klientów Citi Handlowy Citi Handlowy uruchomił nową aplikację bankowości mobilnej, tym razem na ipada. Aplikacja od początku do końca została zaprojektowana

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe szczególne warunki przewozu stosowane do przejazdów na podstawie biletów nie zawierających obowiązkowej rezerwacji miejsca

Międzynarodowe szczególne warunki przewozu stosowane do przejazdów na podstawie biletów nie zawierających obowiązkowej rezerwacji miejsca Załącznik 4 Międzynarodowe szczególne warunki przewozu stosowane do przejazdów na podstawie biletów nie zawierających obowiązkowej rezerwacji miejsca dodatkowe warunki obowiązujące na PKP (SCIC-NRT/PKP)

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJA NOWEGO SYSTEMU BILETOWEGO 2014. Poznań, 9.05.2013

PROPOZYCJA NOWEGO SYSTEMU BILETOWEGO 2014. Poznań, 9.05.2013 PROPOZYCJA NOWEGO SYSTEMU BILETOWEGO 2014 Poznań, 9.05.2013 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Bardziej szczegółowo

Naszą misją jest. spełnianie obecnych i przyszłych oczekiwań. krajowych i zagranicznych właścicieli taboru szynowego. poprzez

Naszą misją jest. spełnianie obecnych i przyszłych oczekiwań. krajowych i zagranicznych właścicieli taboru szynowego. poprzez Lokomotywy Naszą misją jest spełnianie obecnych i przyszłych oczekiwań krajowych i zagranicznych właścicieli taboru szynowego poprzez budowę, unowocześnianie oraz naprawę taboru, przy zapewnieniu dobrej

Bardziej szczegółowo

Przewozy Regionalne. po usamorządowieniu

Przewozy Regionalne. po usamorządowieniu Przewozy Regionalne po usamorządowieniu Podział Spółki Konieczna Propozycje restrukturyzacja Ministerstwa Infrastruktury Podział Spółki Przekazanie do PKP IC: 1 904 wagonów 69 lokomotyw elektrycznych 14

Bardziej szczegółowo

Wyświetlany tekst posiada nowszą wersję. Po zaplanowaniu podróży i sprawdzeniu rozkładu jazdy musimy pomyśleć o zakupie biletów.

Wyświetlany tekst posiada nowszą wersję. Po zaplanowaniu podróży i sprawdzeniu rozkładu jazdy musimy pomyśleć o zakupie biletów. Źródło: http://pasazer.utk.gov.pl/pas/informacje-1/poradniki/poradnik-podroznego/poradnik/3393,zakup-biletu.html Wygenerowano: Czwartek, 25 sierpnia 2016, 02:47 Wyświetlany tekst posiada nowszą wersję.

Bardziej szczegółowo

Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć

Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć (obowiązują od 11 grudnia 2016 r.) oraz (od 01 stycznia 2017 r. dotyczy ceny biletu miesięcznego imiennego wg kolejowej usługi transportowej) Ofertę stosuje

Bardziej szczegółowo

^ Kołobrzeg 11 VI 2 IX 2017

^ Kołobrzeg 11 VI 2 IX 2017 Biała Podlaska Białogard Białystok Bielsko-Biała Główna Brzeg Bydgoszcz Główna Częstochowa Częstochowa Stradom Działdowo Elbląg Ełk Gdańsk Główny Gdańsk Oliwa Gdynia Główna Giżycko 1) 19:03 I 10) 21:21

Bardziej szczegółowo

PRASÓWKA MEDIA O PRZEWOZACH REGIONALNYCH

PRASÓWKA MEDIA O PRZEWOZACH REGIONALNYCH 102 78 PRASÓWKA MEDIA O PRZEWOZACH REGIONALNYCH POLITYKA (2014-03-05 Autor: ADAM GRZESZAK Str.: 42) POLSKA GAZETA TRANSPORTOWA (2014-03-05 Autor: JANUSZ KAJDA Str.: 8) 2014-03-04, 18:22 Autor: Sławomir

Bardziej szczegółowo

Regulamin. 1 Zakres stosowania. 2 Definicje zawarte w Regulaminie

Regulamin. 1 Zakres stosowania. 2 Definicje zawarte w Regulaminie Regulamin Regulamin KUP BILET ON LINE Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Elblągu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zwana PKS Elbląg lub Przewoźnikiem). Przedsiębiorstwo Komunikacji

Bardziej szczegółowo

Rozkład jazdy pociągów

Rozkład jazdy pociągów Rozkład jazdy pociągów w Wielkopolsce Ważny od 11.12.11 W segmencie przewozów REGIO W rozkładzie jazdy 2011/2012 zaplanowane jest uruchomienie 456 pociągów REGIO w ciągu doby na terenie Wielkopolski. Oferta

Bardziej szczegółowo

Rozwój transgranicznych przewozów kolejowych w kierunku Berlina i Brandenburgii z punktu widzenia Województwa Lubuskiego

Rozwój transgranicznych przewozów kolejowych w kierunku Berlina i Brandenburgii z punktu widzenia Województwa Lubuskiego Rozwój transgranicznych przewozów kolejowych w kierunku Berlina i Brandenburgii z punktu widzenia Województwa Lubuskiego Departament Infrastruktury i Komunikacji Wydział Transportu i Infrastruktury Zielona

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA PRASOWA. 3 listopada 2010

INFORMACJA PRASOWA. 3 listopada 2010 INFORMACJA PRASOWA 3 listopada 2010 Jeden bilet dla dwóch stolic Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz Związek Komunikacyjny Berlin- Brandenburgia (VBB) chcą wprowadzić wspólny bilet, który będzie

Bardziej szczegółowo

Jak założyć konto? Co znajdziesz na FWF? Strona Narzędzia Jak dokonać płatności? Lista autorów... 12

Jak założyć konto? Co znajdziesz na FWF? Strona Narzędzia Jak dokonać płatności? Lista autorów... 12 Użytkowniku, chcesz w szybki i przystępny sposób poznać możliwości serwisu FWF? Zapoznaj się instrukcją, z której dowiesz się, jak korzystać z funkcjonalności, które przyczynią się udoskonalenia procesów

Bardziej szczegółowo

Katalog powierzchni reklamowych Spółki Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o.

Katalog powierzchni reklamowych Spółki Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. Katalog powierzchni reklamowych Spółki Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. Koleje Mazowieckie na rynku pasażerskich przewozów kolejowych działają od 2004 r. Spółka jest niekwestionowanym liderem oraz najnowocześniejszym

Bardziej szczegółowo

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 12 grudnia 2016 r.

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 12 grudnia 2016 r. Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 12 grudnia 201 r. REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC 1. Postanowienia ogólne 1. Na

Bardziej szczegółowo

Regulamin usługi Bilet w aplikacji mobilnej w Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o.

Regulamin usługi Bilet w aplikacji mobilnej w Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. Załącznik do Uchwały nr 566/Z/2016 Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. z dnia 15 listopada 2016 r. Regulamin usługi Bilet w aplikacji mobilnej w Koleje Mazowieckie KM sp. z o.o. (obowiązuje

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1 Postanowienia ogólne. 1. Zakres stosowania

Rozdział 1 Postanowienia ogólne. 1. Zakres stosowania Załącznik do Uchwały Nr 598/2012 Zarządu Spółki pod firmą PKP Intercity Spółka Akcyjna z dnia13 lipca 2012 r. REGULAMIN sprzedaży biletów elektronicznych za pośrednictwem systemu BILkom na przejazdy pociągami

Bardziej szczegółowo

PRASÓWKA MEDIA O PRZEWOZACH REGIONALNYCH

PRASÓWKA MEDIA O PRZEWOZACH REGIONALNYCH 102 78 PRASÓWKA MEDIA O PRZEWOZACH REGIONALNYCH GAZETA WYBORCZA - ŁÓDŹ (2013-10-30 Autor: PIOTR WASIAK Str.: 3) Data dodania: 2013-10-30 09:54:08 (źródło: rynek-kolejowy.pl/ Przewozy Regionalne) Łódzkie:

Bardziej szczegółowo

^ Bydgoszcz Główna 14 XII III 2015

^ Bydgoszcz Główna 14 XII III 2015 Berlin Hbf Bielsko-Biała Główna Bytom Chełmża Chojnice Czechowice- Dziedzice Czersk Częstochowa Gdańsk Główny Gdynia Chylonia Gdynia Główna Gniezno Grudziądz Iława Główna IC-EIC 08:52 V 01:12 III 05:37

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OBSŁUGI OSÓB O OGRANICZONEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Spółka z o. o.

REGULAMIN OBSŁUGI OSÓB O OGRANICZONEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Spółka z o. o. REGULAMIN OBSŁUGI OSÓB O OGRANICZONEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Spółka z o. o. Tekst jednolity na dzień 9 czerwca 2014 Obowiązuje od dnia 15 czerwca 2014 1 1 SPIS TREŚCI 1. Informacje

Bardziej szczegółowo

Rezerwacja krok po kroku

Rezerwacja krok po kroku Rezerwacja krok po kroku Wybór kraju wyjazdowego i docelowego Krok 1 Z listy rozwijanej wybierz: - kraj, z którego planujesz rozpocząć podróż - następnie kraj, do którego zamierzasz się udać - następnie

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwanie informacji w Internecie

Wyszukiwanie informacji w Internecie Wyszukiwanie informacji w Internecie informacje praktyczne dla każdego Cz. 1. Pociągi, autobusy, tramwaje sprawdzamy rozkłady jazdy Rozkład jazdy PKP Planując podróż koleją warto skorzystać z internetowego

Bardziej szczegółowo

Warunki stosowania oferty specjalnej promocyjnej Bilety czasowe liniowe i miesięczne liniowe imienne (obowiązują od 16 stycznia 2017r.

Warunki stosowania oferty specjalnej promocyjnej Bilety czasowe liniowe i miesięczne liniowe imienne (obowiązują od 16 stycznia 2017r. Warunki stosowania oferty specjalnej promocyjnej Bilety czasowe liniowe i miesięczne liniowe imienne (obowiązują od 16 stycznia 2017r.) 1. Na przejazdy osób w pociągach osobowych uruchamianych przez Koleje

Bardziej szczegółowo

Z jednym biletem pociągami i autobusami przewoźników kolejowych [1]

Z jednym biletem pociągami i autobusami przewoźników kolejowych [1] Z jednym biletem pociągami i autobusami przewoźników kolejowych [1] wt., 22/08/2017-15:55 We wtorek 22 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa na temat Wspólnego Biletu Samorządowego. Jest to inicjatywa

Bardziej szczegółowo

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 3 grudnia 2014 r. REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 3 grudnia 2014 r. REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 3 grudnia 2014 r. REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC 1. Postanowienia ogólne 1. Na

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji norm jakości obsługi za rok 2013

Sprawozdanie z realizacji norm jakości obsługi za rok 2013 Arriva RP Sp. z o. o. ul. Stępińska 22/30, 00-739 Warszawa tel. 22 851 30 91 fax. 22 851 50 36 sekretariat@arriva.pl Biuro w Toruniu: Business Park ul. Grudziądzka 110-114, lok. 201 87-100 Toruń tel./fax.

Bardziej szczegółowo

Eurolot. komfortowa podróż w optymalnej cenie!

Eurolot. komfortowa podróż w optymalnej cenie! Eurolot komfortowa podróż w optymalnej cenie! Eurolot łączy stolicę polskiego wina z grodem Kraka Z krakowskiego lotniska do stolicy województwa lubuskiego będzie można polecieć w każdy piątek, zgodnie

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa na rok 2011

Oferta reklamowa na rok 2011 Oferta reklamowa na rok 2011 Czy wiecie, że: Prawie 44% pasażerów podróżujących koleją to klienci Spółki Przewozy Regionalne. Jesteśmy największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Z naszych usług korzysta

Bardziej szczegółowo

^ Goleniów 12 VI 3 IX 2016

^ Goleniów 12 VI 3 IX 2016 Białystok Bielsko-Biała Główna Brzeg Gliwice Kamień Pomorski Katowice Kędzierzyn-Koźle Kołobrzeg Konin Kraków Główny Kraków Płaszów Kutno Leszno Lublin Lubliniec Łowicz Główny 6:36 II 16:04 I 17:08 II

Bardziej szczegółowo

Wsparcie projektów w zakresie transportu kolejowego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata w województwie lubuskim

Wsparcie projektów w zakresie transportu kolejowego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata w województwie lubuskim Wsparcie projektów w zakresie transportu kolejowego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w województwie lubuskim Realizacja projektów kolejowych Priorytet I. Rozwój

Bardziej szczegółowo

Reklama mobilna... zawsze tam, gdzie klient

Reklama mobilna... zawsze tam, gdzie klient Reklama mobilna... zawsze tam, gdzie klient PKP Intercity S.A. Działamy na rynku kolejowych przewozów pasażerskich od 2001 roku. Uruchamiamy pociągi kategorii: EuroCity, EuroNight, Express InterCity, Express

Bardziej szczegółowo

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 22 września 2015 r.

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 22 września 2015 r. Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 22 września 2015 r. REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC. 1. Postanowienia ogólne 1.

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC. 1. Postanowienia ogólne

REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC. 1. Postanowienia ogólne REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC 1. Postanowienia ogólne 1. Na podstawie art. 4 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo

Bardziej szczegółowo

Sprzedaż Biletów w 2015 roku. Poznań, 11 marca 2016 r.

Sprzedaż Biletów w 2015 roku. Poznań, 11 marca 2016 r. Sprzedaż Biletów w 2015 roku Poznań, 11 marca 2016 r. 187 385 594,42 186 768 590,36 Wartość sprzedaży biletów Charakterystyka systemu PEKA Wartość sprzedaży biletów w 2015 roku łącznie wyniosła 186 768

Bardziej szczegółowo

Warunki stosowania oferty specjalnej promocyjnej Bilety czasowe liniowe i miesięczne liniowe imienne (obowiązują od 15 maja 2016 r.

Warunki stosowania oferty specjalnej promocyjnej Bilety czasowe liniowe i miesięczne liniowe imienne (obowiązują od 15 maja 2016 r. Warunki stosowania oferty specjalnej promocyjnej Bilety czasowe liniowe i miesięczne liniowe imienne (obowiązują od 15 maja 2016 r. do odwołania ) Na przejazdy osób w pociągach osobowych uruchamianych

Bardziej szczegółowo

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 4 lutego 2016 r.

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 4 lutego 2016 r. Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 4 lutego 2016 r. REGULAMIN sprzedaży biletów elektronicznych za pośrednictwem systemu BILkom na przejazdy pociągami uruchamianymi przez Spółkę PKP Intercity w komunikacji

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa na rok 2010

Oferta reklamowa na rok 2010 Oferta reklamowa na rok 2010 Czy wiecie, Ŝe: Prawie 44% pasaŝerów podróŝujących koleją to klienci Spółki Przewozy Regionalne. Jesteśmy największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Z naszych usług korzysta

Bardziej szczegółowo

WARUNKI TARYFOWE OFERTY SPECJALNEJ WSPÓLNY BILET SAMORZĄDOWY

WARUNKI TARYFOWE OFERTY SPECJALNEJ WSPÓLNY BILET SAMORZĄDOWY Obowiązuje od 1 sierpnia 2017 r. WARUNKI TARYFOWE OFERTY SPECJALNEJ WSPÓLNY BILET SAMORZĄDOWY 1. Uprawnieni Wspólny Bilet Samorządowy może nabyć każda osoba. 2. Zakres i obszar ważności 1) Wspólny Bilet

Bardziej szczegółowo

^ Dęblin 13 III 11 VI 2016

^ Dęblin 13 III 11 VI 2016 Biała Podlaska Błonie Bydgoszcz Główna Chełm Częstochowa Gdańsk Główny Gdańsk Oliwa Gdynia Główna Grodzisk Mazowiecki Hel Iława Główna Kalisz Katowice Kielce Kiev-Passajirskii Koluszki Kołobrzeg Konin

Bardziej szczegółowo

Znak sprawy: DA.III Zielona Góra, ZMIANA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (2)

Znak sprawy: DA.III Zielona Góra, ZMIANA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (2) 65-057 Zielona Góra ul. Podgórna 7 tel. +48 /68/456 52 00, 320 20 37 fax +48 /68/456 52 96 www.lubuskie.pl Znak sprawy: DA.III.272.1.4.2014 Zielona Góra, 2014-10 - 29 ZMIANA TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH

Bardziej szczegółowo

Aplikacje dla pasażerów

Aplikacje dla pasażerów Serwis dla Pasażerów Źródło: http://www.pasazer.utk.gov.pl/pas/informacje-1/aplikacje-dla-pasazerow/8077,aplikacje-dla-pasazerow.html Wygenerowano: Czwartek, 29 grudnia 2016, 21:30 Aplikacje dla pasażerów

Bardziej szczegółowo

Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć

Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć (obowiązują od 11 grudnia 2016 r.) oraz (od 01 stycznia 2017 r. dotyczy ceny biletu miesięcznego imiennego wg kolejowej usługi transportowej) Ofertę stosuje

Bardziej szczegółowo

1. Opłata za przewóz rzeczy 5,10 0,38

1. Opłata za przewóz rzeczy 5,10 0,38 OPŁATY ZA PRZEWÓZ RZECZY, ROWERÓW, ZWIERZĄT I PRZESYŁEK Nazwa opłaty Opłata brutto w zł 1. Opłata za przewóz rzeczy 5,10 0,38 2. Opłata za przewóz roweru 9,10 1,70 3. Opłata za przewóz psa 15,20 1,13 4.

Bardziej szczegółowo

Rozwój transgranicznych przewozów kolejowych w kierunku Berlina i Brandenburgii z punktu widzenia Województwa Lubuskiego

Rozwój transgranicznych przewozów kolejowych w kierunku Berlina i Brandenburgii z punktu widzenia Województwa Lubuskiego Rozwój transgranicznych przewozów kolejowych w kierunku Berlina i Brandenburgii z punktu widzenia Województwa Lubuskiego Departament Infrastruktury i Komunikacji Wydział Transportu i Infrastruktury Zielona

Bardziej szczegółowo

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 4 lutego 2015 r.

Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 4 lutego 2015 r. Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 4 lutego 05 r. REGULAMIN USŁUGI BILET PRZEZ APLIKACJĘ MOBILNĄ W PKP INTERCITY SPÓŁKA AKCYJNA zwany dalej Regulaminem SkyCash-IC. Postanowienia ogólne. Na podstawie

Bardziej szczegółowo

Urząd Transportu Kolejowego, Al. Jerozolimskie 134, Warszawa,

Urząd Transportu Kolejowego, Al. Jerozolimskie 134, Warszawa, Prawo pasażera do informacji uwagi na tle rozporządzenia (WE) nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym Karol Kłosowski Urząd Transportu Kolejowego;

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DO SPRZEDAŻY BILETÓW AUTOKAROWYCH, POLIS oraz KART MŁODZIEŻOWYCH za pomocą PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNYCH

INSTRUKCJA DO SPRZEDAŻY BILETÓW AUTOKAROWYCH, POLIS oraz KART MŁODZIEŻOWYCH za pomocą PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNYCH INSTRUKCJA DO SPRZEDAŻY BILETÓW AUTOKAROWYCH, POLIS oraz KART MŁODZIEŻOWYCH za pomocą PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNYCH System agenta elektronicznego dostępny jest po zalogowaniu na stronę www.rez.pl System partnerski

Bardziej szczegółowo

O ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KOLEI ŚLĄSKICH W OKRESIE 11 XII III 2017

O ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KOLEI ŚLĄSKICH W OKRESIE 11 XII III 2017 INFORMACJA O ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW KOLEI ŚLĄSKICH W OKRESIE 11 XII 2016 11 III 2017 STAN NA DZIEŃ: 02.12.2016 W związku z wprowadzeniem nowego rocznego rozkładu jazdy 2016/2017 oraz kolejnymi etapami

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji norm jakości obsługi za rok 2012

Sprawozdanie z realizacji norm jakości obsługi za rok 2012 Toruń, 01. 07. 2013 r. KRS 0000290693 Sąd Rejonowy dla miasta Warszawy XIII Wydział Gospodarczy REGON 14 111 25 63 NIP 701 009 24 09 Kapitał zakładowy spółki 10 000 000,00 zł. Arriva RP Sp. z o. o. ul.

Bardziej szczegółowo

Regulamin sprzedaży biletów przez aplikację BiletKom

Regulamin sprzedaży biletów przez aplikację BiletKom Regulamin sprzedaży biletów przez aplikację BiletKom Aplikacja BiletKom jest darmowa, tzn. nie są pobierane żadne opłaty za jej pobranie, czy eksploatację, za wyjątkiem opłat operatora komórkowego za transfer

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA IMKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA IMKA MAŁOPOLSKA KARTA AGLOMERACYJNA SYSTEM ZARZĄDZANIA TRANSPORTEM ZBIOROWYM W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM CZĘŚĆ I BUDOWA SYSTEMU ZARZĄDZANIA TRANSPORTEM ZBIOROWYM NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO INSTRUKCJA

Bardziej szczegółowo

Elektryczne zespoły trakcyjne

Elektryczne zespoły trakcyjne Elektryczne zespoły trakcyjne Naszą misją jest spełnianie obecnych i przyszłych oczekiwań krajowych i zagranicznych właścicieli taboru szynowego poprzez budowę, unowocześnianie oraz naprawę taboru, przy

Bardziej szczegółowo

T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC)

T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC) Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 22 września 2015 r. PKP Intercity Spółka Akcyjna T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC) zawierająca postanowienia taryfowe o przewozie osób,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OBSŁUGI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I O OGRANICZONEJ MOŻLIWOŚCI PORUSZANIA SIĘ PRZEZ Łódzką Kolej Aglomeracyjną Sp. z o.o.

REGULAMIN OBSŁUGI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I O OGRANICZONEJ MOŻLIWOŚCI PORUSZANIA SIĘ PRZEZ Łódzką Kolej Aglomeracyjną Sp. z o.o. Załącznik nr 1 do Uchwały nr 44/2015 Zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej spółki z o.o. z dnia 23 lipca 2015r. REGULAMIN OBSŁUGI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I O OGRANICZONEJ MOŻLIWOŚCI PORUSZANIA SIĘ PRZEZ

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z realizacji norm jakości obsługi za rok 2014

Sprawozdanie z realizacji norm jakości obsługi za rok 2014 Arriva RP Sp. z o. o. ul. Wspólna 47/49, 00-684 Warszawa tel. 22 820 60 00 fax 22 820 60 05 sekretariat@arriva.pl Biuro w Toruniu: ul. Grudziądzka 110-114, 87-100 Toruń tel. 56 660 89 40 fax 56 660 89

Bardziej szczegółowo

USŁUGI REKLAMOWE W SPÓŁCE,, KOLEJE MAZOWIECKIE KM SP. Z O.O.

USŁUGI REKLAMOWE W SPÓŁCE,, KOLEJE MAZOWIECKIE KM SP. Z O.O. USŁUGI REKLAMOWE W SPÓŁCE,, KOLEJE MAZOWIECKIE KM SP. Z O.O. SKUTECZNA I EFEKTYWNA REKLAMA Proponujemy reklamę wizerunkową oraz produktową docierającą do wielu milionów odbiorców. > Chcesz zwiększyć sprzedaż

Bardziej szczegółowo

ZIMA 2014/2015 Warszawa 2014

ZIMA 2014/2015 Warszawa 2014 ZIMA 2014/2015 Warszawa 2014 Agenda Przygotowania Grupy PKP do zimy Finał kluczowych inwestycji Atrakcyjne czasy przejazdu od 14 grudnia Wyciągnęliśmy wnioski 3,5-krotnie więcej linii zabezpieczonych przed

Bardziej szczegółowo

Warunki korzystania z oferty specjalnej SparDay w pociągach EC 248/249 WAWEL.

Warunki korzystania z oferty specjalnej SparDay w pociągach EC 248/249 WAWEL. Międzynarodowe szczególne warunki przewozu stosowane do przejazdów na podstawie biletów zawierających obowiązkową rezerwację miejsca (SCIC-IRT) Warunki korzystania z oferty specjalnej SparDay w pociągach

Bardziej szczegółowo

Budujemy dobrą kolej, budujemy dobre relacje. Oferta reklamowa na rok 2017

Budujemy dobrą kolej, budujemy dobre relacje. Oferta reklamowa na rok 2017 Budujemy dobrą kolej, budujemy dobre relacje Oferta reklamowa na rok 2017 1 Plusy reklamy w POLREGIO Przewozy Regionalne sp. z o. o. - właściciel marki konsumenckiej POLREGIO to największy przewoźnik kolejowy

Bardziej szczegółowo

Zmiana nr 9 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. (RPO - SKM)

Zmiana nr 9 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. (RPO - SKM) Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 309/2015 Zarządu PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. z dnia 31 grudnia 2015 r. Zmiana nr 9 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście

Bardziej szczegółowo

^ Gliwice 14 XII III 2015

^ Gliwice 14 XII III 2015 Brzeg Bydgoszcz Główna Częstochowa Gdańsk Główny Gdynia Główna Gniezno Iława Główna Inowrocław Jelenia Góra Katowice 04:15 17:15 12:165) 19:0110) 19:517) 18:16 02:1611) 04:15 06:4512) 15:15 17:15 19:52

Bardziej szczegółowo

T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC)

T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC) Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 10 marca 2017 r. PKP Intercity Spółka Akcyjna T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC) zawierająca postanowienia taryfowe o przewozie osób, rzeczy

Bardziej szczegółowo

Warunki taryfy specjalnej Polska Litwa Regio special. 1. Postanowienia ogólne. 2. Sprzedaż biletów i kwitów bagażowych

Warunki taryfy specjalnej Polska Litwa Regio special. 1. Postanowienia ogólne. 2. Sprzedaż biletów i kwitów bagażowych Warunki taryfy specjalnej Polska Litwa Regio special 1. Postanowienia ogólne 1. Niniejsze warunki przewozu regulują zasady wydawania dokumentów przewozowych (dalej biletów) i kwitów bagażowych według taryfy

Bardziej szczegółowo

Zmiana nr 8 do Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. (RPO - SKM)

Zmiana nr 8 do Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. (RPO - SKM) Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 294/2015 Zarządu PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. z dnia 7 grudnia 2015 r. Zmiana nr 8 do Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście

Bardziej szczegółowo

Polska-Warszawa: Usługi sprzedaży biletów podróżnych i pakietów wycieczkowych 2016/S

Polska-Warszawa: Usługi sprzedaży biletów podróżnych i pakietów wycieczkowych 2016/S 1 / 7 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:132632-2016:text:pl:html Polska-Warszawa: Usługi sprzedaży biletów podróżnych i pakietów wycieczkowych 2016/S 075-132632

Bardziej szczegółowo

Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć (obowiązują od 15 maja 2016 r.)

Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć (obowiązują od 15 maja 2016 r.) Warunki stosowania oferty specjalnej Jedź i leć (obowiązują od 15 maja 2016 r.) Ofertę stosuje się w klasie 2 pociągów osobowych uruchamianych przez Koleje Małopolskie przy przejazdach w relacjach od stacji

Bardziej szczegółowo

I N S T R U K C J A. zakupu biletów przez telefon komórkowy w systemie SkyCash oraz ich kontroli 1. ŚCIĄGNIĘCIE APLIKACJI

I N S T R U K C J A. zakupu biletów przez telefon komórkowy w systemie SkyCash oraz ich kontroli 1. ŚCIĄGNIĘCIE APLIKACJI I N S T R U K C J A zakupu biletów przez telefon komórkowy w systemie SkyCash oraz ich kontroli 1 2 3 4 5 ŚCIĄGNIĘCIE APLIKACJI- REJESTRACJA - DOŁADOWANIE KONTA - ZAKUP BILETU - KONTROLA BILETU 1. ŚCIĄGNIĘCIE

Bardziej szczegółowo

Minimalny spadek przewozów IC w 2012

Minimalny spadek przewozów IC w 2012 12 ZESPÓŁ RZECZNIKA PRASOWEGO k.lancucki@plk-sa.pl PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A. tel. (22)47 32 200 tel. kol. (922)47 32 200 (22)47 33 002 tel. kol. (922)47 33 002 września 2012 środa nr 181 (3241) www.kurierkolejowy.eu

Bardziej szczegółowo

^ Gniezno 11 XII XII 2017

^ Gniezno 11 XII XII 2017 Berlin Hauptbahnhof Białystok Bielsko-Biała Główna Brzeg Bydgoszcz Główna Ełk Gdańsk Główny Gdańsk Oliwa Gdynia Główna Giżycko Gliwice 6:5310) 6:5310) 3:011 8:38 II 18:40 II 21:21 II 24) 3:011 3:011 3:011

Bardziej szczegółowo

Warunki stosowania oferty specjalnej Bilet dla Seniora (obowiązują od 16 stycznia 2017r.)

Warunki stosowania oferty specjalnej Bilet dla Seniora (obowiązują od 16 stycznia 2017r.) Warunki stosowania oferty specjalnej Bilet dla Seniora (obowiązują od 16 stycznia 2017r.) 1. Z oferty mogą korzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia na podstawie dowodu osobistego. 2. Ofertę stosuje

Bardziej szczegółowo

NOWOCZESNE SZYNOBUSY ORAZ NOWY PARKING PARKUJ I JEDŹ W BŁONIU [1]

NOWOCZESNE SZYNOBUSY ORAZ NOWY PARKING PARKUJ I JEDŹ W BŁONIU [1] NOWOCZESNE SZYNOBUSY ORAZ NOWY PARKING PARKUJ I JEDŹ W BŁONIU [1] wt., 10/07/2012-15:50 Już w grudniu na mazowieckie tory wyjadą kolejne dwa nowoczesne szynobusy w barwach Kolei Mazowieckich. Dziś w urzędzie

Bardziej szczegółowo

T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC)

T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC) Tekst ujednolicony obowiązujący od dnia 28 czerwca 2015 r. PKP Intercity Spółka Akcyjna T A R Y F A P R Z E W O Z O W A Spółki PKP Intercity (TP-IC) zawierająca postanowienia taryfowe o przewozie osób,

Bardziej szczegółowo

Problemy z jakimi spotykają się nowi przewoźnicy kolejowi

Problemy z jakimi spotykają się nowi przewoźnicy kolejowi Problemy z jakimi spotykają się nowi przewoźnicy kolejowi Problemy, z jakimi spotykają się nowi przewoźnicy kolejowi Pierwsze kroki przewoźnika przed rozpoczęciem działalności przewozowej: Uzyskanie licencji

Bardziej szczegółowo

Zmiany wynikające z prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zmiany wynikające z prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe. Korekta rozkładu jazdy od 26.04.2015r. Szczegółowy wykaz zmian: Uruchomienie nowych połączeń Express InterCity Premium: EIP: 1500 / 5104 rel. Warszawa Gdynia Warszawa (obecnie EIC Neptun); EIP: 3506/5304

Bardziej szczegółowo

Nowe pociągi w Przewozach Regionalnych

Nowe pociągi w Przewozach Regionalnych Środa, 19 lutego 2014 Nowe pociągi w Przewozach Regionalnych W ciągu trzech ostatnich miesięcy na trasy w pięciu regionach Polski wyruszyły nowe pociągi obsługujące połączenia REGIO. I składy elektryczne,

Bardziej szczegółowo