WPROWADZANIE CEN W PANELU ADMINISTRACYJNYM CSRO - HOTELE.PL

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "WPROWADZANIE CEN W PANELU ADMINISTRACYJNYM CSRO - HOTELE.PL"

Transkrypt

1 WPROWADZANIE CEN W PANELU ADMINISTRACYJNYM CSRO - HOTELE.PL 1. Rozpoczynamy od zalogowania się na stronie 2. Przechodzimy do zakładki "CENY".

2 3. Mapa informacyjna. 4. Taryfy cenowe oraz typy cen. Taryfy: STANDARDOWA - stawka podstawowa płatna przelewem przez Netmedia SA z możliwością bezkosztowej anulacji na zasadach ustalonych w umowie. GWARANTOWANA KARTĄ - stawka podstawowa płatna bezpośrednio w hotelu z możliwością bezkosztowej anulacji na zasadach ustalonych w umowie. Używanie tej taryfy wymaga podpisania aneksu dotyczącego uruchomienia dodatkowej formy płatności na miejesu w hotelu. SUPER PROMOCJA - (Hot Deal) stawka całkowicie bezzwrotna płatna przez Netmedia SA, klient otrzymuje niższą cenę, jednak w przypadku zmiany lub anulacji zostanie obciążony pełnym kosztem pobytu PROMOCJA - stawka bezzwrotna płatna przez Netmedia SA klient otrzymuje niższą cenę, jednak w przypadku zmiany lub anulacji zostanie obciążony kosztami pierwszej doby NIEGWARANTOWANA - stawka płatna bezpośrednio w hotelu, trzymana do godziny w dniu przyjazdu, klient niczym nie gwarantuje swojego pobytu.

3 Typy cen - sprzedażowa / rozliczeniowa: Wprowadzając ceny do systemy mamy do wyboru dwa typy cen: Cena SPRZEDAŻOWA - to cena dla klienta widoczna w portalu HOTELE.PL, od tej ceny Netmedia SA pobiera prowizję zgodną z zawarta umową. (zazwyczaj jest to cena recepcyjna w hotelu). Cena ROZLICZENIOWA (pomiędzy Netmedia SA, a hotelem) to cena sprzedażowa pomniejszona o prowizję należną Netmedia SA. O typie prezentowanej ceny informuje nas funkcja Widok. Ceny wprowadzone to, te które zostały załadowane do systemu. Aby podejrzed ceny dla klienta widoczne w portalu zmieniamy widok na sprzedażowe, a jeżeli chcemy się dowiedzied jaka będzie cena po odjęciu prowizji ustawiamy widok na rozliczeniowe. 5. Dodawanie/zmiana cen. a) wybieramy taryfę, w której chcemy dokonad zmiany: b) klikamy bezpośrednio w cenę po czym otwiera się okno do edycji umożliwiające naniesienie zmiany: (ta metoda jest wygodna gdy chcemy zmienid pojedyncze daty / dni)

4 Jeżeli chcemy wprowadzid zmiany / dodad ceny w dłuższych okresach w cenniku, klikamy "Dodaj ceny" c) otworzy nam się nowy widok: d) Klikamy [Dodaj okres cenowy] e) Otwiera się okno do wyboru dat, w które chcemy wprowadzid zmiany / dodad ceny. Daty wybieramy za pomocą kalendarza klikając w szary prostokąt po prawej stronie pola. Jednorazowo możemy wprowadzid 10 terminów, w których chcemy wprowadzid zmiany/ dodad ceny. UWAGA!!! Jeden okres cenowy nie może przekraczad 364 dni, ponieważ ceny się nie zapiszą. Chcąc wprowadzid ceny np. 15 miesięcy musimy dodad minimum 2 okresy cenowe (przykładowo 7 i 8 miesięcy).

5 f) Wpisujemy ceny do pokoi: Wpisujemy cenę w poniedziałek następnie kopiujemy na cały tydzieo korzystając z szarego kwadratu "Kopiuj ceny z poniedziałku". - jeżeli chcemy wprowadzid inną cenę weekendową musimy poprawid stawki ręcznie, - po wypełnieniu wszystkich dni tygodnia ceną, przechodzimy do uzupełniania kolejnego pokoju UWAGA!!! Chcąc wprowadzid cenę z wartościami dziesiętnymi jako separatora cyfr zawsze używamy "." (kropki), a nie "," (przecinka), np Chcąc wprowadzid ceny w wybrane dni tygodnia np: czwartek, piątek, sobota. Uzupełniamy ceną tylko konkretne dni i zaznaczamy pole "tylko wprowadzone" widoczne pod sobotą. Brak zaznaczenia tej opcji spowoduje, że system nie zapisze dodanych cen.

6 UWAGA!!! NIGDY NIE WPISUJEMY WARTOŚCI "0" (zero). W przypadku wprowadzenia tej wartości do ceny pokoju, pokój taki będzie sprzedawany za 0 PLN! Jeżeli w jakimś pokoju nie chcemy wprowadzad zmian omijamy go i przechodzimy do kolejnego. g) Po uzupełnieniu cen klikamy "Zapisz" na samym dole strony. Strona przeładuje się do widoku początkowego. Dla pewności warto wyrywkowo sprawdzid czy ceny zostały zapisane poprawnie. UWAGA!!! Wszyscy Ci Paostwo, którzy podpisali aneks dotyczący uruchomienia dodatkowej formy płatności bezpośrednio w hotelu, proszeni są o zwrócenie uwagi na koniecznośd skopiowania cen do taryfy GWARANTOWANA KARTA.

7 Kopiowanie cen do płatności na miejscu (taryfy GWARANTOWANA KARTĄ): - w widoku głównym wybieramy taryfę GWARANTOWANA KARTĄ, - strona się przeładuje do nowej taryfy (gwarantowana kartą) - teraz klikamy na przycisk "Skopiuj ponownie ceny z oferty standardowej". Po wykonaniu aktualizacji cen możemy się bezpiecznie wylogowad klikając "wyloguj" na górze strony:

8 6. Usuwanie CEN. a) zaczynamy od wybrania taryfy, z której chcemy usunąd ceny. b) Chcąc usunąd cenę z pojedynczych dni, klikamy bezpośrednio w cenę (pod interesującą nas datą) i klikamy "usuo". - cena z tego pola nam zniknie co oznacza, że została poprawnie usunięta: b) Chcąc usunąd ceny na dłuższy okres czasu kliknąd w czerwony "X" widoczny przy każdym typie pokoju: - po jego kliknięciu pokazuje się okno do wyboru dat, z których chcemy usunąd ceny, - daty wybieramy za pomocą kalendarza klikając w szary prostokąt po prawej stronie pola.

9 - po wybraniu dat zatwierdzamy klikając "OK". Czasami może wymagad to podwójnego potwierdzenia. Ceny zostają usunięte z całego wybranego terminu: UWAGA!!! - Chcąc całkowicie usunąd ceny w danym terminie musimy zrobid to w każdej taryfie. Usunięcie cen z taryfy STANDARDOWEJ nie powoduje usunięcia cen np. z taryfy GWARANTOWANEJ KARTĄ. 7. Dodawanie ofert specjalnych przy użyciu warunków restrykcyjnych. Dodając ceny przy każdym typie pokoju mamy do wyboru warunki dzięki, którym możemy wprowadzid ofertę restrykcyjną. Objaśnienie skrótów: MNS - minimalna ilośd nocy przy jakiej ważna jest oferta FN - ilośd darmowych nocy CFN - co ile nocy ma byd darmowych LM - last minute - ustawiając np: LM 2 możliwośd rezerwacji po niskiej cenie pokaże się np. na 2 dni przed oraz w dniu planowanego przyjazdu. EB - early bird - przy ustawieniu np: EB 4 możliwośd rezerwacji po niskiej cenie pokazywad się będzie do 4 dni przed planowanym przyjazdem, a później już nie.

10 a) Rozpoczynamy od wybrania taryfy, w której dodamy ofertę specjalną. (dla przypomnienia Super Promocja to taryfa pełnopłatna bez możliwości zmian i anulacji) b) Klikamy Dodaj ceny c) Wybieramy okres cenowy [Dodaj okres cenowy] - daty wprowadzamy z kalendarza. d) wprowadzamy ceny do pokoi zaznaczając potrzebne warunki. e) klikamy Zapisz f) jeżeli oferta została wprowadzona do taryfy STANDARDOWEJ to kopiujemy stawki do GWARANTOWANEJ KARTĄ (UWAGA - funkcja dostępna tylko dla hoteli z podpisanym aneksem o płatności bezpośrednio w hotelu.) PRZYKŁADY OFERT SPECJALNYCH: 1. Oferta na minimum 3 noce z możliwością bezkosztowej anulacji zgodnie z warunkami zawartymi w umowie: Jeżeli wcześniej mieliśmy wprowadzoną jakąś stawkę to po zapisaniu dodatkowej oferty przy pokoju pokaże nam się kolejny wers: Pierwsza cena MNS 0 obowiązuje na pojedyncze doby, a druga z warunkiem MNS 3 pokaże się jeżeli gośd zechce zarezerwowad minimum trzy.

11 2. Oferta 3 za 2 bez możliwości bezkosztowej zmiany i anulacji. Zaznaczenie MNS 3 określa ilośd nocy przy, których cena jest dostępna, a FN 1 ilośd nocy darmowych co w efekcie daje nam 3 za 2. Jako noc darmową system traktuje najtaosza dobę. 3. Atrakcyjna cena dostępna na minimum 7 dni przed planowanym przyjazdem bez możliwości anulacji. Warunek EB odpowiada za "wczesny zakup". Cena dostępna jest tylko na minimum 7 dni przed przyjazdem. Jeżeli gośd wybrałby rezerwację np: 3 dni przed przyjazdem to ta cena nie będzie już dostępna.

12 Powyższy przykład pokazuje, że w taryfie bezzwrotnej (super promocja) mamy wprowadzone dwie oferty. Pierwsza przy noclegu na minimum 3 doby, 1 doba darmowa oraz wczesny zakup na minimum 7 dni przed przyjazdem atrakcyjniejsza cena. OFERTY NIE ŁĄCZA SIĘ, a system jeżeli warunki są spełnione zawsze prezentuje niższą dostępną cenę z danej taryfy - gośd, który chciałby dokonad rezerwacji na 3 doby np: 10 dni przed planowanym przyjazdem otrzymałby ofertę MNS 3 FN 1 z ceną PLN. 4. Oferta last minute dostępna na "X" dni przed przyjazdem bez możliwości bezkosztowej anulacji. Warunek LM określa na ile dni przed planowanym przyjazdem ma się pokazywad wprowadzana przez nas cena. Przykładowe LM 2 oznacza, że oferta będzie prezentowana na dwa dni przed oraz w dniu planowanego przyjazdu. 5. Minimalna ilośd nocy z co "X" nocą darmową.

13 Warunku CFN używamy tylko w połączeniu z MNS. MNS określa nam minimum nocy, a funkcją CFN możemy określid co ile nocy gośd ma otrzymad noc darmową. W powyższym przykładzie oferta dostępna jest na minimum 6 dób z co 3-cią nocą darmową. W efekcie gośd zapłaciłby tylko za 4 doby.

NDot System. N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi. Spis treści. Spis treści. www.ndot.pl

NDot System. N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi. Spis treści. Spis treści. www.ndot.pl N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi Spis treści Spis treści 1.Wymagania programu N.S New Image wersja lokalna...2 2.Instalacja programu... 3 3.Aktualizacja programu do nowszej wersji...6

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika W Windows Itelix ischool 2 System ischool jest zaawansowanym systemem obsługi firm zajmujących się prowadzeniem kursów i szeroko pojętą działalnością szkoleniową. Pozwala centralnie

Bardziej szczegółowo

Podręcznikużytkownika KS-CRMMobile

Podręcznikużytkownika KS-CRMMobile SYSTEM WSPOMAGANIA PRACY PRZEDSTAWICIELI HANDLOWYCH Podręcznikużytkownika KS-CRMMobile Katowice 2011 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Podręcznik użytkownika KS-CRM Mobile Wersja dokumentu: 2012.00.0.0 Data

Bardziej szczegółowo

SOHO. System Obsługi Hotelu. Instrukcja obsługi programu. http://www.novitus.pl

SOHO. System Obsługi Hotelu. Instrukcja obsługi programu. http://www.novitus.pl SOHO System Obsługi Hotelu Instrukcja obsługi programu http://www.novitus.pl j - 2 - SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 3 WPROWADZENIE... 7 1. WYMAGANIA SPRZĘTOWE I SYSTEMOWE... 8 2. PIERWSZE URUCHOMIENIE SYSTEMU

Bardziej szczegółowo

SOHO. System Obsługi Hotelu. Instrukcja obsługi programu. http://www.novitus.pl

SOHO. System Obsługi Hotelu. Instrukcja obsługi programu. http://www.novitus.pl SOHO System Obsługi Hotelu Instrukcja obsługi programu http://www.novitus.pl j - 2 - SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 3 WPROWADZENIE... 8 1. WYMAGANIA SPRZĘTOWE I SYSTEMOWE... 9 2. PIERWSZE URUCHOMIENIE SYSTEMU

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

1. Sklep -> Administracja

1. Sklep -> Administracja 1. Sklep -> Administracja 1.1. Sklep -> Administracja -> Zmienne UWAGA: Każda wprowadzona zmiana w tym oknie musi byd potwierdzona przyciskiem OK (dół strony) oraz Zapisz (górne menu)! Część kliencka:

Bardziej szczegółowo

izzyhotel instrukcja do programu

izzyhotel instrukcja do programu izzyhotel instrukcja do programu Spis treści INSTALACJA SYSTEMU IZZYHOTEL... 3 1 INSTALACJA NA JEDNYM KOMPUTERZE... 3 INSTALACJA W SIECI KOMPUTEROWEJ... 3 LICENCJA... 3 KONFIGURACJA PROGRAMU IZZYHOTEL...

Bardziej szczegółowo

ul. 1 Maja 224A 25-614 KIELCE Tel. (041) 346-15-44 Fax. (041) 368-40-76 SYSTEM OBSŁUGI RECEPCJI HOTELOWEJ ihotel

ul. 1 Maja 224A 25-614 KIELCE Tel. (041) 346-15-44 Fax. (041) 368-40-76 SYSTEM OBSŁUGI RECEPCJI HOTELOWEJ ihotel ul. 1 Maja 224A 25-614 KIELCE Tel. (041) 346-15-44 Fax. (041) 368-40-76 SYSTEM OBSŁUGI RECEPCJI HOTELOWEJ ihotel Spis treści Wstęp...5 Pierwsze uruchomienie programu...5 1. Rezerwacja...6 1.1 Grafik pokoi...6

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM 1 Spis treści SYSTIM...1 Rozdział 1. Wstęp...5 1.1 logowanie do systemu...5 Rozdział 2. Handel i Magazyn...7 2.1 Sprzedaż...7 2.1.1 sprzedaż...7 2.1.2 nowa

Bardziej szczegółowo

ProSalon. Podręcznik użytkownika

ProSalon. Podręcznik użytkownika ProSalon Podręcznik użytkownika 2 / 41 Spis treści ProSalon...1 1. Ogólne zachowanie programu...5 1.1. Okna danych...6 1.1.1. Panel filtrowania...7 1.1.2. Siatka danych...7 1.1.3. Panel edycji danych...8

Bardziej szczegółowo

1. Logowanie i konfiguracja

1. Logowanie i konfiguracja Spis treści: 1. Logowanie i konfiguracja -dla Explorera -dla Mozilla 2. Elementy systemu. - okno programu - przyciski nawigacyjne - tabela ofert (słownik skrótów) 3. Dodawanie ofert - nowa oferta i opcja

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Instrukcja obsługi aplikacji internetowej Supermakler

Spis treści. Instrukcja obsługi aplikacji internetowej Supermakler Instrukcja obsługi aplikacji internetowej Supermakler Spis treści. 1 Pierwsze logowanie 2 2 Zlecenie kupna lub sprzedaży 4 3 Sprawdzenie poprawności złożenia zlecenia 6 4 Anulowanie zlecenia 6 5 Sprawdzanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu pielęgniarki długoterminowej

Instrukcja użytkownika. Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu pielęgniarki długoterminowej Instrukcja użytkownika Instrukcja konfiguracji i obsługi modułu pielęgniarki długoterminowej Spis treści 1. Przygotowanie do pracy Kierownik Medyczny...3 1.1. Import umowy...3 1.2. Przypisanie roli i komórek

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po systemie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego ipkonet

Przewodnik po systemie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego ipkonet Przewodnik po systemie bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego ipkonet SPIS TREŚCI DZIEŃ DOBRY...3 I. WYMAGANIA TECHNICZNE...4 Podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z ipkonet... 5 II. POCZĄTEK...5

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią Black Wolf Spis treści Wstęp... 4 Logowanie/wylogowanie do/z panelu administracyjnego... 5 Część systemowa... 5 Menadżer stron... 5 Lista wszystkich stron...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika Płace i Kadry pierwsze kroki Wersja 2013.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 04

(instrukcja użytkownika) Wersja 04 BANK SPÓŁDZIELCZY w Końskowoli Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 04 http://www.bskonskowola.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PANELU SKLEPU INTERNETOWEGO V1.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PANELU SKLEPU INTERNETOWEGO V1.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PANELU SKLEPU INTERNETOWEGO V1.0 Ostatnia data modyfikacji Strona 1 z 25 Zalecenia i informacje: Do obsługi panelu sterowania zalecamy używanie przeglądarki firmy Google Chrome.

Bardziej szczegółowo

enova Szkolenia Podręcznik Użytkownika

enova Szkolenia Podręcznik Użytkownika Soneta Sp z o.o. ul. Wadowicka 8a, wejście B 31-415 Kraków tel./fax +48 (12) 261 36 41 http://www.enova.pl enova Szkolenia Podręcznik Użytkownika Strona 1 z 67 Spis treści Wprowadzenie do modułu Szkolenia...4

Bardziej szczegółowo

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone Dokumentacja Oprogramowania w wersji 2.5 SPIS TREŚCI 1. 2. Pierwsze kroki z systemem 4 1.1. Wstęp 4 1.2. Opcja darmowa 4 1.3. Opcja płatna 4 1.4. Instalacja systemu 4 Moduły systemu 6 2.1. Licencje 7 2.2.

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku BANK SPÓŁDZIELCZY w SKOCZOWIE Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bs.skoczow.pl https://online.bs.skoczow.pl Bank Spółdzielczy w Skoczowie Internetowa Obsługa Rachunku SPIS

Bardziej szczegółowo

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 SIDOMA System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 Instrukcja korzystania z systemu 1. Bezpieczeństwo systemu System (SIDOMA) zapewnia kompleksową obsługę klientów Biura Maklerskiego Banku BGŻ BNP Paribas przez

Bardziej szczegółowo

Program szkolenia MS Project poziom podstawowy

Program szkolenia MS Project poziom podstawowy Program szkolenia MS Project poziom podstawowy Zagadnienie Czas trwania 1. Definiowanie harmonogramu projektu 1,5 godziny 2. Kalendarze projektu 1,5 godziny 3. Zadania w harmonogramie projektu wprowadzanie

Bardziej szczegółowo

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA GALACTICA VIRGO FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA I. INFORMACJE PODSTAWOWE... 4 I.1. Logowanie do systemu... 4 I.2. Budowa okienka... 4 I.2.1. Pasek górnego menu okna...5 I.2.2. Lista i jej

Bardziej szczegółowo

WINDYKATOR BY CTI PROCES INSTALACJI I KONFIGURACJA

WINDYKATOR BY CTI PROCES INSTALACJI I KONFIGURACJA WINDYKATOR BY CTI PROCES INSTALACJI I KONFIGURACJA 1 Wstęp... 2 2 Instalacja programu WINDYKATOR by CTI... 3 3 Konfiguracja połączenia z bazą SQL... 5 4 Konfiguracja programu... 8 5 Konfiguracja e-mail...

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 01

(instrukcja użytkownika) Wersja 01 BANK SPÓŁDZIELCZY w Nałęczowie Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 01 http://www.bsnaleczow.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi ehurtownia online. Sprzedaż elektroniczna ehurtownia Online. Tradis Dział Rozwoju Narzędzi Sprzedażowych 1

Instrukcja obsługi ehurtownia online. Sprzedaż elektroniczna ehurtownia Online. Tradis Dział Rozwoju Narzędzi Sprzedażowych 1 Sprzedaż elektroniczna ehurtownia Online Tradis Dział Rozwoju Narzędzi Sprzedażowych 1 1. ehurtownia Online... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Nawigacja... 5 1.2.1 Informacje... 6 1.2.1.1 Informacje... 6 1.2.1.2

Bardziej szczegółowo

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0

System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 SIDOMA System Informatyczny Sidoma Wersja 8.0 DOKUMENTACJA SYSTEMU Funkcjonalność dla Klienta Internetowego 1 Spis treści 1. Informacje wstępne... 4 2. Menu Sidoma... 6 2.1. Sidoma... 6 2.1.1. Logowanie

Bardziej szczegółowo

komunikator książka adresowa

komunikator książka adresowa komunikator książka adresowa spis treści instrukcja użytkowania panelu hostingowego informacje ogólne / 4 poczta e-mail / 6 książka adresowa / 25 kalendarz / 36 zadania / 47 dysk / 55 ustawienia / 62 konfiguracja

Bardziej szczegółowo