Jak szybko i za dobrą cenę sprzedać nieruchomość? praktycznych. kroków

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Jak szybko i za dobrą cenę sprzedać nieruchomość? praktycznych. kroków"

Transkrypt

1 Jak szybko i za dobrą cenę sprzedać nieruchomość? praktycznych kroków

2

3 Czas to pieniądz dlatego trzeba zadbać o dobre przygotowanie nieruchomości. Może to skrócić czas sprzedaży i podnieść jej cenę transakcyjną nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poniższy poradnik, krok po kroku, podpowie Tobie, jak szybko i po dobrej cenie sprzedać nieruchomość.

4 Krok nr 1 Podejmij decyzję o sprzedaży i włóż w nią 110 procent serca i zaangażowania. Na początek proste pytanie: chcesz sprzedać czy sprzedawać nieruchomość? Jeśli rzeczywiście planujesz transakcję przestań się łudzić: kolejka nabywców z grubymi portfelami nie pojawi się od samego myślenia o sprzedaży. Codziennie ukazują się setki nowych ogłoszeń dotyczących sprzedaży. Wiele z nich dołączy do puli niesprzedanych do tej pory mieszkań czy domów. Dlaczego? Bo ich właściciele sami do tego doprowadzili. Podstawowy błąd jaki popełnili to brak zdecydowania, jasnego planu, określenia celów oraz konkretnych działań. Jeśli zatem chcesz osiągnąć sukces na rynku nieruchomości powinieneś od razu wziąć się do pracy z pełnym zaangażowaniem. Koniec z wątpliwościami. Klamka zapadła. Przed tobą intensywny okres. Sprzedaż nieruchomości to wyścig. Zwycięzcą jest ten, kto skuteczniej będzie w stanie dotrzeć do wymarzonego klienta. Takiego który nie tylko kupi od ciebie mieszkanie czy dom, ale będzie w stanie zapłacić za nie cenę, która będzie dla ciebie satysfakcjonująca. Wyprzedanie lokalu szybko ale za niską cenę nie jest żadną sztuką. Mam plan!

5 Krok nr 2 Przygotuj mieszkanie do sprzedaży PAMIĘTAJ, ludzie kupu-- ją oczami! Prawda jest bolesna: rządzą nami emocje. I choć staramy się nad nimi zapanować rozumem koniec końców często to one są górą. Także podczas poważnych transakcji takich jak zakup mieszkania. Dlatego zadbaj o dobre pierwsze wrażenie, raz wywołane na kupującym działa skutecznie i może stać się języczkiem u wagi jego decyzji. Tymczasem osoby nieznające twardych reguł rządzących rynkiem nieruchomości zupełnie ten aspekt pomijają. Opuszczając dotychczasowe lokum zostawiają je w opłakanym stanie. A to przekłada się bezpośrednio nie tylko na niskie zainteresowanie oferta ale i ostateczną cenę sprzedaży. Tę prostą zależność możesz łatwo odwrócić. Potrzebny będzie jedynie czas i odrobina gotówki. Na początek posprzątaj. Wyrzuć rzeczy, których i tak planujesz się pozbyć podczas przeprowadzki - zniszczone czy przypadkowe szpecą. Zainwestuj w wiadro farby. Nie zdajesz sobie sprawy ile zyskuje mieszkanie po odmalowaniu oraz usunięciu wszystkich drobnych usterek czy niedociągnięć. I koniecznie umyj okna! Czyste nie tylko wpuszczą więcej światła ale pozwalają wyeksponować widoki. Wczuj się w rolę dekoratora wnętrz: poprzestawiaj meble tak, by podkreślały zalety mieszkania i tuszowały jego wady. Jeśli trzeba, wybierz się na małe zakupy. Oryginalne dodatki, nowe poduszki czy zasłony potrafią zdziałać cuda. Pamiętaj o sprawnym oświetleniu. Sprytnie ustawione lampy powiększają przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Nie oszczędzaj na żarówkach. Przepalone natychmiast wymień. Kieruj się nosem. Jeśli potencjalny kupiec wyczuje stęchliznę czy woń niesprawnej kanalizacji szybko ucieknie i nigdy nie wróci. Dlatego wietrz mieszkanie kiedy możesz i nie bój się zastosować odświeżaczy powietrza. Rozejrzyj się dookoła i znajdź wszystkie rzeczy osobiste, które leżą na widoku. Schowaj je. Idealnie przygotowana pod sprzedaż nieruchomość jest jak hotel - bezimienna. Może w niej zamieszkać każdy. Dopiero kiedy przejdziesz przez wszystkie te kroki będziesz gotowy na profesjonalną sesje zdjęciową lokalu i zaproszenie potencjalnych nabywców.

6 Krok nr 3 Zrób dobre zdjęcia i wyróżnij się wśród konkurentów. Internet, to pierwsze miejsce, do którego zaglądają osoby planujące zakup nieruchomości. Potrafią w nim spędzić godziny w poszukiwaniu idealnego lokum dla siebie i bliskich. Co przyciąga ich uwagę najbardziej? Oczywiście, fotografie. A dokładniej - dobrze zrobione fotografie. Takie na których dokładnie widać rozmieszczenie mieszkania, prawidłowo skomponowane, perfekcyjnie wykonane. Zamiast tego najczęściej znajdują jedno, dwa ujęcia pustych przestrzeni, na podstawie których trudno im dostrzec potencjał oferowanego metrażu. Również niewiele zobaczą widząc przypadkowe zdjęcia z rodzinnych imprez czy kadry z domowym rozgardiaszem w roli głównej. Nic, co zachęciłoby ich do poświęcenia czasu na bliższe zapoznanie się z ofertą. Dlatego, jeśli chcesz zwiększyć swoją szansę na udaną transakcję zainwestuj w profesjonalną sesję zdjęciową. Wbrew pozorom nie jest to takie drogie. Zwłaszcza, że kilkaset złotych wydanych na atrakcyjnych fotografii z pewnością przełoży się na ostateczną cenę sprzedaży. Jeżeli aparat fotograficzny nie jest ci obcy, możesz spróbować poradzić sobie sam. Wybierz porę, w której mieszkanie prezentuje się najatrakcyjniej. Najczęściej - w świetle dnia. Dobrze jeśli pomieszczenia pokażesz w dwóch ujęciach: od strony okna oraz wejścia. Zanim zaczniesz starannie przygotuj plan zdjęciowy: posprzątaj i usuń zbędne przedmioty. Pamiętaj: zdjęcia muszą być ostre, wykonane w jak największej rozdzielczości. Dla lepszego efektu warto je podciągnąć w programie do edycji zdjęć.

7 Krok nr 4 Przygotuj plan nieruchomości. Nawet z pomocą najlepszych zdjęć czasem trudno pokazać rozkład i wielkość oferowanych pomieszczeń. W takiej sytuacji skutecznie pomoże poglądowy plan nieruchomości. Możesz wykonać go samodzielnie lub skorzystać z dostępnych w internecie darmowych programów. Jeśli zależy ci na wysokiej jakości ilustracji zgłoś się do specjalisty. Nie tylko odwzoruje układ ścian, okien, balkonu czy drzwi u ale również wzbogaci plan o aranżację umeblowania w twoim domu. Zastanów się, czy wystarczy ci płaska wizualizacja 2D czy wolisz pokazać wnętrza w trójwymiarowej technice 3D, dzięki której potencjalny nabywca dokładniej będzie mógł obejrzeć sprzedawany lokal. Tak stworzony szkic starannie uzupełnij o nazwy i wymiary (nie zapomnij o pokazaniu pomieszczeń przynależnych) oraz czytelnie oznaczone różę wiatrów, która w czytelny sposób zorientuje położenie a przez to nasłonecznienie sprzedawanego lokalu. Plan mieszkania Kuchnia Sypialnia Przedpokój Salon Łazienka

8 Krok nr 5 Przygotuj profesjonalny i wyczerpujący opis oferty. Chcesz mieć pewność, że właśnie twoje ogłoszenie przyciągnie uwagę kupujących? Dobrze napisany tekst działa jak magnes. O ile spełnia kilka podstawowych zasad: Pamiętaj, nie sprzedajesz tylko murów. Twoja oferta dotyczy idealnego miejsca do życia. Dlatego nie ograniczaj się do podania suchych suchych faktów. Zastanów się, jak mogą wpłynąć na styl życia przyszłych mieszkańców Skup się na detalach. Zwłaszcza tych, które mają wpływ na komfort domowników. Na twojej liście powinny znaleźć się informacje o wykończeniu, wyposażeniu, dostępnych udogodnieniach sprzedawanego mieszkania czy domu. Jeśli masz czym, pochwal się nazwami producentów czy markami sprzętów, które przekażesz w ramach transakcji. Wygoda nie kończy się na czterech ścianach. Liczy się również jakość całego budynku. Rok powstania, materiały i technologia wykorzystane podczas jego budowy mają swoją cenę. Tak samo jak dostępne udogodnienia: podjazdy dostosowane dla wózków, liczba i wielkość wind, monitoring, ochrona, ogrodzenie posesji, garaż. Przygotowując ogłoszenie nie zapomnij opisać dostępnych środków komunikacji. Zadbaj również o kilka słów na temat okolicy. Przyszli właściciele muszą przecież gdzieś robić zakupy, chodzić na spacery czy uprawiać sport. Szczegóły dotyczące dostępnej infrastruktury mogą mieć dla nich istotne znaczenie. Konstrukcja to podstawa. Nie przesadzaj z ilością tekstu. Zbyt długie opisy zniechęcą czytelnika. Za krótkie, zdawkowe, nie zachęcą do kontaktu. Nie bój się emocji. Jedno, dwa zdania, w których trafnie podsumujesz wyjątkowy klimat miejsca zapadną w pamięć. A przecież o to chodzi. widna kuchnia przytulne i czyste blisko do metra parkiet drewniany świetny układ pomieszczeń w pełni wyposażone ciche okna na południe i wschód spokojna okolica garaż w cenie

9 Krok nr 6 Zapoznaj się z cenami podobnych nieruchomości w okolicy. Jednym z podstawowych celów sprzedającego nieruchomość jest dostać za nią jak najwięcej pieniędzy. To znaczy ile? Odpowiedź na to pytanie spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi. Zbyt wysoka suma zniechęci potencjalnych nabywców. Paradoksalnie za niska również. Kupujący będą szukać ukrytych defektów, które ma zrekompensować kusząca cena. Myślisz, że z czasem znajdzie się nabywca, który będzie w stanie spełnić nawet najbardziej wygórowane wymagania? Być może. Ale im dłużej nieruchomość oferowana jest na rynku, tym budzi większe wątpliwości. Dla poszukujących lokalu to sygnał, że skoro do tej pory nie znalazła właściciela, to może jest z nią coś nie tak. Dobra cena wyjściowa to składowa kilku czynników: realnej wartości nieruchomości, jej atrakcyjności, aktualnej sytuacji na rynku oraz czasu, jaki masz na sprzedaż. Żeby ją wyliczyć zacznij od przeglądu podobnych lokali w wyszukiwarkach. Pamiętaj - podane tam ceny zwykle są na wyrost i zakładają negocjacje. Chcesz wiedzieć ile na prawdę warta jest twoja własność? Zażyj na stronę homebroker.pl pod hasłem: ceny transakcyjne. Możesz też po prostu skontaktować się z jednym z naszych doradców. W oparciu o swoje bogate doświadczenie podpowie, jaką najlepszą wyjściowa cenę podać i jak prowadzić negocjacje, żeby korzystnie sprzedać nieruchomość. I pamiętaj: rzeczy, w tym również mieszkania i dom, kosztują tyle, ile inni chcą za nie w danym momencie zapłacić, a nie tyle, ile kosztowały kiedyś lub wydaje ci się, że powinny obecnie kosztować.????

10 Krok nr 7 Daj ogłoszenie w serwisach z ofertami nieruchomości. Chcesz osiągnąć sukces na rynku nieruchomości? Musisz dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Jak? Przede wszystkim za pomocą internetu. Miejsc, w których możesz zamieścić ogłoszenie o sprzedaży jest mnóstwo. Nie żałuj czasu na wpisanie niezbędnych informacji na wszystkich darmowych portalach. Zacznij jednak od tych najpopularniejszych. A co z płatnymi wyszukiwarkami? Postaw na najpoważniejszych graczy, którzy generują największy ruch. Potencjalni kupcy na pewno najpierw będą szukać na ich stronach. Ogłoszenie dotyczące nieruchomości rządzi się tymi samymi prawami co normalne reklamy. Ma przyciągać uwagę (wysokiej jakości ładne zdjęcia i plany lokalu), być czytelne (atrakcyjne i szczegółowe opisy), nie wymagać od odbiorcy skupienia zbyt długo uwagi (zwarte teksty) i mieć w sobie to coś co wyróżni je wśród konkurencji, np. profesjonalizm czy odrobina emocji lub humoru. Zanim jednak ogłosisz światu chęć sprzedaży mieszkania czy domu, upewnij się, czy jesteś gotowy na wizyty potencjalnych nabywców. Szkoda, jeśli skuszeni dobry ogłoszeniem stracą zapał widząc zaniedbany lokal lub nie mogąc umówić się na szybkie oględziny.

11 Krok nr 8 Rozważ skorzystanie z pomocy pośrednika w sprzedaży nieruchomości. Jednym z dylematów, przed którymi staje osoba planującą sprzedać mieszkanie jest wybór: robić to samemu czy zlecić ekspertowi? Wątpliwości nie są bezpodstawne - pośrednik za swoje usługi żąda wynagrodzenia. Zatem czy jest sens wydawać na niego pieniądze? Jak najbardziej. Pod warunkiem jednak, że jest profesjonalistą w każdym calu. Taka osoba będzie dla ciebie cennym wsparciem podczas czasochłonnego procesu sprzedaży, zaczynając od przygotowania ogłoszenia aż po bezpieczne przeprowadzenie do końca transakcji. Opłacalna sprzedaż nieruchomości wymaga znajomości rynku i rządzących nim mechanizmów. To, z czym ty sam będziesz zmagał się tygodniami, pośrednik robi na co dzień. Zatem korzystając z jego pomocy unikniesz wielu pułapek związanych z właściwą wyceną, obraną strategią sprzedaży czy niuansami prawa. Możesz też zyskać czas. Prowadząc wielu klientów na raz i mając dostęp do baz danych zarówno kupujących jak i poszukujących lokali pośrednik nieruchomości może szybko znaleźć osobę, która szuka mieszkania dokładnie takiego jak Twoje. Dzięki temu unikniesz wielu jałowych spotkań.

12 Krok nr 9 Social media to nie tylko zabawa. Chcesz jak najkorzystniej sprzedać mieszkanie? Postaw na media społecznościowe. Wbrew pozorom to nie tylko rozrywka dla młodzieży. Wiele osób w sile wieku ma konta na Facebooku, Google+, MySpace, Instagramie czy Vine. Być może znajomy twoich znajomych właśnie szuka nieruchomości pod inwestycję lub ze względu na plany rodzinne musi przeprowadzić się do większego lokalu? Szkoda byłoby nie spróbować. Żeby jednak nie zmarnować szansy jaką dają obecnie media społecznościowe starannie przygotuj wiadomość, którą roześlesz po sieci. Pamiętaj o zdjęciach. Im lepsze, ciekawsze kadry, tym większa siła rażenia. Napisz wyraźnie jakiej powierzchni i gdzie położoną nieruchomość chcesz sprzedać. Nie rozpisuj się. Zamiast tego dołącz link do ogłoszenia umieszczonego w internecie. I nie bój się doprawić informacji odrobiną emocji. Media społecznościowe rządzą się nieco innymi prawami niż typowe portale poświęcone kupnu i sprzedaży nieruchomości. Zadbaj też o o zasięg. Napisz do znajomych z prośbą o udostępnianie wiadomości dalej i zadbaj o jej atrakcyjność. Ludzie w sieci dzielą się chętniej tym, co im samym się podoba. Facebook Google+ Instagram MySpace Vine

13 Krok nr 10 Poinformuj sąsiadów o tym, że sprzedajesz mieszkanie. Przywiązujemy się do miejsc, w których mieszkamy czy pracujemy. Dlatego niewykluczone jest, że nabywcą sprzedawanego przez ciebie lokalu może okazać się jeden z sąsiadów. Szkoda byłoby nie wykorzystać takiej szansy. Dlatego jak najszybciej powiadom okolicznych mieszkańców o swoich zamiarach. Rozwieś ogłoszenia na tablicy ogłoszeń w budynku, pobliskim sklepie czy innym miejscu publicznym, w którym jest taka możliwość. Sprawdź, czy na twoim terenie nie działają fora lub portale skupiające lokalną społeczność. Nie zaszkodzi umieścić tam komunikatu na temat planowanej transakcji. Dobrym sposobem na poszerzenie grona odbiorców twojego ogłoszenia jest również umieszczenie w oknie czy na balkonie baneru z informacją na sprzedaż, numerem telefonu bądź linkiem do szczegółowej oferty.

14 Jeżeli miałbyś jakiekolwiek pytania, doradcy Home Broker służą pomocą homebroker.pl

15

16

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Pokaż swoją mocną stronę. Zakładanie strony WWW bez tajemnic

Pokaż swoją mocną stronę. Zakładanie strony WWW bez tajemnic Pokaż swoją mocną stronę Zakładanie strony WWW bez tajemnic Spis treści Po co mi strona internetowa? 3 Jaką przyjąć strategię w trakcie tworzenia witryny internetowej 6 Jak Wam się podoba moja strona WWW?

Bardziej szczegółowo

PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH MIESZKANIE. czyli jak bezpiecznie kupić pierwsze M od dewelopera

PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH MIESZKANIE. czyli jak bezpiecznie kupić pierwsze M od dewelopera PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH MIESZKANIE czyli jak bezpiecznie kupić pierwsze M od dewelopera 1 2 Spis treści Wstęp EKSPERCI REKOMENDUJĄ...7 Rozdział 1 SZUKAMY MIESZKANIA OD CZEGO ZACZĄĆ?...9 Rozdział 2 PIERWSZA

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI. Jak wzmacniać swój biznes?

Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI. Jak wzmacniać swój biznes? Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI Jak wzmacniać swój biznes? Wsparcie medialne Marketing ofert nieruchomości 2 Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI Jak wzmacniać swój biznes? www.lukaszkruszewski.pl

Bardziej szczegółowo

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć?

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć? Twoja firma w Internecie Od czego zacząć? Spis treści Dlaczego Twoja firma powinna być w Internecie? Strony internetowe Facebook Kampanie Google 3 8 17 23 ul. Kościelna 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie woj.

Bardziej szczegółowo

Lepszy Networker. że nie możesz nic w niej zmieniać.

Lepszy Networker. że nie możesz nic w niej zmieniać. Lepszy Networker czyli 5 niezbędnych kroków, dzięki którym zrozumiesz jak rozwijać swój biznes MLM w nowoczesny sposób i skończyć z ograniczeniami tej branży raz na zawsze Copyright by Michał Kidziński,

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Jakich nieruchomości szukają Polacy? III kwartał 2014r. Ceny nieruchomości. Jak zarobić na wynajmie? Budowa domu - nowe przepisy

RAPORT. Jakich nieruchomości szukają Polacy? III kwartał 2014r. Ceny nieruchomości. Jak zarobić na wynajmie? Budowa domu - nowe przepisy RAPORT III kwartał 2014r. Jakich nieruchomości szukają Polacy? Ceny nieruchomości na podstawie danych i analiz serwisu dom.gratka.pl Jak zarobić na wynajmie? Budowa domu - nowe przepisy Spis treści Rynek:

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp do trzeciego wydania 11 Wstęp do czwartego wydania 13 1. Wstęp i pierwsze kroki 15. 2. Marketing, sprzedaż i reklama 37

Spis treści. Wstęp do trzeciego wydania 11 Wstęp do czwartego wydania 13 1. Wstęp i pierwsze kroki 15. 2. Marketing, sprzedaż i reklama 37 Spis treści Wstęp do trzeciego wydania 11 Wstęp do czwartego wydania 13 1. Wstęp i pierwsze kroki 15 1.1. Cel tego rozdziału 15 1.2. Jak to jest prowadzić małą firmę? 15 1.3. Wymagania wobec Ciebie i innych

Bardziej szczegółowo

Pomysł na biznes Kreatywny

Pomysł na biznes Kreatywny Pomysł na biznes Kreatywny przedsiębiorca Pomysł na biznes redakcja naukowa recenzenci dr Sławomir Jarka dr Andrzej Filipowicz dr Anna Marianowska prof. dr hab. Janina Sawicka Kreatywny przedsiębiorca

Bardziej szczegółowo

Spis treści. ES_4a Finanse.indd 4 2009-11-20 12:15:40

Spis treści. ES_4a Finanse.indd 4 2009-11-20 12:15:40 Spis treści 1. Wstęp... 5 1.1. Czym jest marketing?... 5 1.2. Czego dowiesz się z tej części podręcznika?... 6 1.3. Co musisz wiedzieć, zanim zabierzesz się za marketing?... 6 1.4. Specyfika marketingu

Bardziej szczegółowo

Modele biznesowe e-usług

Modele biznesowe e-usług Michał Śliwiński UNIA EUROPEJSKA EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO Autor: Michał Śliwiński UBIK Business Consulting Sp. z o.o. www.ubikbc.pl Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Bardziej szczegółowo

Marketing i public relations w małej firmie. Wydanie II zaktualizowane

Marketing i public relations w małej firmie. Wydanie II zaktualizowane Marketing i public relations w małej firmie. Wydanie II zaktualizowane Autor: Moi Ali T³umaczenie: Tomasz Rzychoñ ISBN: 978-83-246-1872-9 Tytu³ orygina³u: Practical Marketing and Public Relations for the

Bardziej szczegółowo

http://dochodpasywny.edu.pl

http://dochodpasywny.edu.pl Strona 1 Tylko teraz masz niepowtarzalną okazję sięgnąć po wiedzę, której nie posiada 99% ludzi w Polsce. OTO KLUCZ DO TAJEMNIC MILIONERÓW >>> Jak zbudować majątek zaczynając od zera

Bardziej szczegółowo

Copyright by Grzegorz Surma & Markana.pl

Copyright by Grzegorz Surma & Markana.pl PRODUCT LAUNCH KROK PO KROKU Copyright by & Markana.pl Witaj, Czytelniku Kończysz właśnie prace nad swoim pierwszym produktem internetowym, czy może dopiero planujesz działania w tym kierunku? Niezależnie

Bardziej szczegółowo

Niezbędnik. właściciela i pracownika biura ogłoszeń

Niezbędnik. właściciela i pracownika biura ogłoszeń Niezbędnik właściciela i pracownika biura ogłoszeń Spis treści Wstęp 3 Część I Obsługa klienta 4 Klient idzie do biura 5 Client service czyli Klient nasz pan" 6 Przyjrzyjmy się dokładniej klientom 9 Klienci

Bardziej szczegółowo

E-MARKETING PRAWNICZY

E-MARKETING PRAWNICZY E-MARKETING PRAWNICZY Promocja kancelarii prawnej drugiej dekadzie XXI wieku Niewątpliwie żyjemy w świecie gigantycznych i bezprecedensowych zmian. Nie dotyczą one jedynie technologii, ale w ogóle globalnego

Bardziej szczegółowo

nowy wymiar SEO INQBE NEWS (2)

nowy wymiar SEO INQBE NEWS (2) e -profitlipiec2011 Grupa Kapitałowa INQBE NEWS (2) Magazyn Grupy InQbe nowy wymiar SEO Biznes? Z nami to dziecinnie proste Joanna Zielinska - Szczepkowska - ekspert Cloud computing - rewolucja czy ewolucja?

Bardziej szczegółowo

część 1 część 2 część 3 część 4 część 5 część 6

część 1 część 2 część 3 część 4 część 5 część 6 część 5 część 4 część 6 część 3 część 2 część 1 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo

Sprzedajemy. Bez wymówek!

Sprzedajemy. Bez wymówek! Sprzedajemy. Bez wymówek! Spis treści 5-33 34-46 47-57 58-69 70-90 Marketing na miarę XXI wieku Sprzedawaj wielokanałowo Znajdź się na pierwszej stronie Google Offline wciąż żyje To dopiero początek Wstęp

Bardziej szczegółowo

21,9 najczęstszych. błędów przedsiębiorców. [Łukasz Schab www.marketingaudit.pl] Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia.

21,9 najczęstszych. błędów przedsiębiorców. [Łukasz Schab www.marketingaudit.pl] Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia. 21,9 najczęstszych błędów przedsiębiorców. Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia. Napoleon Bonaparte [Łukasz Schab www.marketingaudit.pl] Wstęp Drogi Czytelniku W piękne późno wiosenne popołudnie,

Bardziej szczegółowo

Wirtualni fani - realny zysk

Wirtualni fani - realny zysk magazyn firmy nr 2[3]_2010 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Wirtualni fani - realny zysk Doradca numeru: w numerze również Bezpieczne logowanie Oszczędności w Internecie Serwery

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie szukać pracy?

Jak skutecznie szukać pracy? Andrzej Kozdęba Jak skutecznie szukać pracy? Praktyczny przewodnik www.jamowie.to Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując proszę podać nazwisko autora i adres bloga. 2 Spis Treści: Słowem wstępu... 4 Jak

Bardziej szczegółowo

Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących

Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących Zarabianie na blogu podstawy. Poradnik dla początkujących Słowo wstępu dla kogo jest ten poradnik? Krótki poradnik, który masz przed sobą dotyczy zarabiania na blogach, ale zarabiania w szczególny sposób,

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html NOTA PRAWNA UWAGA! ZARÓWNO AUTOR NINIEJSZEJ PUBLIKACJI, ANI OSOBA DYSTRYBUUJĄCA NINIEJSZY PODRĘCZNIK (W SPOSÓB BEZPOŚREDNI, LUB POŚREDNI) NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA REZULTATY WYKORZYSTANIA

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać na blogowaniu?

Jak zarabiać na blogowaniu? Jak zarabiać na blogowaniu? Yaro Starak Yaro Starak 2008 Blog Mastermind http://www.blogmastermind.com/coaching/ Strona: 1 Spis Treści Od tłumacza... 3 Jak zarabiać na blogowaniu?... 4 Jak odkryłem blogowanie?...

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo