NIDays Konkurs na artykuł techniczny

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NIDays 2014. Konkurs na artykuł techniczny"

Transkrypt

1 NIDays 2014 Konkurs na artykuł techniczny

2 Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie konkursem na artykuł techniczny - NIDays Graphical System Design Case Study Contest. Niniejszy pakiet materiałów zawiera wskazówki dotyczące nadsyłania artykułów oraz ich streszczeń oraz opisuje kryteria wyboru prac do prezentacji. Załączono do niego również stosowne formularze (Zgoda na publikację i Formularz przekazania praw autorskich), które należy wypełnić i dołączyć do wysyłanych dokumentów. Prosimy o uważne zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami i wytycznymi oraz o użycie szablonu artykułu, znajdującego się w niniejszym pakiecie. NIDAYS 2014 NIDays jest wielotematyczną konferencją poświęconą najnowszym technologiom, skierowaną do inżynierów, naukowców oraz wykładowców. Wydarzenie to składa się z warsztatów, wystawy oraz szczegółowych sesji teoretycznych dotyczących technologii i rozwiązań NI, stosowanych przy testowaniu, sterowaniu i pomiarach, a także demonstracji innowacyjnych zastosowań dla graficznego projektowania systemów. MIEJSCE I DATA Bukareszt 15 października 2014 Praga 22 października 2014 Warszawa 29 października 2014 Budapeszt 4 listopada 2014 Sofia 7 listopada 2014 Lublana 12 listopada 2014 Zagrzeb 18 listopada 2014 Belgrad 20 listopada 2014 KATEGORIE ZGŁOSZEŃ Projekt zgłaszany do konkursu Graphical System Design Case Study Contest powinien prezentować najbardziej innowacyjne wykorzystanie systemów oprzyrządowania wirtualnego oraz graficznego środowiska programowania i zostać przedstawiony w postaci artykułu technicznego. Kategorie projektów Przyrządy wirtualne najszersza kategoria obejmująca oparte o komputery PC, definiowane programowo systemy pomiarowe, służące do akwizycji danych z różnych urządzeń, jak np: sieci czujników bezprzewodowych, systemy oparte o sieć Ethernet czy moduły PXI. Zastosowania takie często wiążą się z zaawansowanym przetwarzaniem zarejestrowanych sygnałów oraz prezentacją wyników na interfejsie użytkownika.

3 Systemy regulacji w przemyśle i systemy wbudowane kategoria obejmująca projektowanie i wdrażanie systemów wbudowanych za pomocą oprogramowania graficznego LabVIEW i sprzętu modułowego. Do kategorii tej należą sterowniki ECU, urządzenia medyczne, maszyny przemysłowe, rozwiązania inżynierii środowiskowej i inne. Automatyzacja testów do tej kategorii należą definiowane programowo, zautomatyzowane systemy testujące i aplikacje pomiarowe. Zaliczają się do niej rozwiązania z obszaru przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego oraz elektronicznego, a także pomiary w dziedzinie częstotliwości radiowych (RF) i testowanie układów w czasie rzeczywistym korzystając z symulacji Hardware-in-the-Loop (HIL). Zastosowania naukowe do przedstawienia projektów z tej kategorii zachęcamy idących z duchem czasu wykładowców, którzy dotrzymują tempa rozwojowi inżynierii i nauk technicznych poprzez stosowanie najnowszych technologii w uczelnianych laboratoriach. Badania do tej kategorii należą zarówno złożone systemy pomiarowe, jak i wysokowydajne kontrolery. Czekamy na artykuły przedstawiające korzyści, jakie można uzyskać w pracy badawczej dzięki przyrządom wirtualnym. Proszę zwrócić uwagę na to, że kategorie częściowo się pokrywają. Prosimy o wybranie jednej kategorii, która najlepiej odpowiada tematyce artykułu. JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA? Aby wystąpić na konferencji, proszę przysłać nam streszczenie artykułu na maksymalnie 200 słów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, do dnia 16 czerwca Prezentacja może zostać wygłoszona w języku polskim. Streszczenia należy wysyłać na adres: Streszczenie powinno zawierać temat prezentacji, krótkie wypunktowanie zalet używanych produktów NI oraz podsumowanie treści artykułu. Streszczenie musi również zawierać dane kontaktowe autora (imię, nazwisko, firmę/instytucję, w której pracuje, numer telefonu i adres ). Wystąpienie na konferencjach organizowanych w innych krajach jest możliwe na specjalne życzenie.

4 KRYTERIA I METODA OCENY Komisja składająca się z inżynierów z firmy NI dokona oceny każdego artykułu w oparciu o następujące kryteria: 1. Jak złożone pod względem technicznym jest dane rozwiązanie? 2. Czy korzyści wynikające z zastosowania graficznego środowiska programowania są odpowiednio jasno przedstawione? 3. Czy rozwiązanie jest innowacyjne, zoptymalizowane pod kątem finansowym lub pozwala na oszczędność czasu? Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymują możliwość zaprezentowania swoich artykułów na konferencji NIDays Instrukcje dotyczące ostatecznego przygotowania artykułu możecie Państwo znaleźć poniżej w sekcji "Dalsze działania". Każdy artykuł zaprezentowany podczas NIDays będzie miał szansę publikacji na naszej stronie internetowej w sekcji Rozwiązania Klientów. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić Państwu możliwości wystąpienia, ale streszczenie Państwa aplikacji zwróci naszą uwagę, możliwa jest publikacja artykułu na naszej stronie internetowej. NAGRODY Nagrodzona zostanie jedna praca z Polski oraz jedna praca z całego regionu Europy Środkowo- Wschodniej. Zwycięzca w Polsce - LEGO MINDSTORMS EV3 Zwycięzca z regionu Europy Środkowo Wschodniej Jeden bilet wstępu na konferencję NIWeek 2015 w Austin, w stanie Texas (USA), zaplanowaną na sierpień 2015 roku, wraz z przelotem i zakwaterowaniem. (Firma NI dokona rezerwacji lotów i zakwaterowania.) (Nagrody nie mogą być odstępowane, zaś w razie niemożności ich odbioru, nie mogą być wymienione na inne nagrody bądź ich równowartość w gotówce.) DALSZE DZIAŁANIA Po przesłaniu opisu projektu otrzymają Państwo potwierdzenie otrzymania go przez firmę NI. Następnym krokiem będzie przesłanie pełnego artykułu w języku angielskim wraz z wypełnionym formularzem Zgoda na publikację (dołączonym do tego dokumentu) pocztą elektroniczną, do dnia 1 września 2014 na adres bądź faksem na numer Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania artykułu technicznego znajdą Państwo w końcowej części niniejszego dokumentu. Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że zgłoszenia artykułów nie są traktowane jako poufne.

5 Wszyscy uczestnicy zostaną poproszeni o udzielenie firmie National Instruments zgody na publikację tekstu artykułu i prezentacji zgodnie z formularzem Zgoda na publikację. Wspomniany formularz należy wypełnić, podpisać i wysłać faksem bądź pocztą elektroniczną po zeskanowaniu. Nasi przedstawiciele skontaktują się z autorami wybranych artykułów w celu ustalenia szczegółów prezentacji. Prezentacja może zostać wygłoszona w języku polskim, ale streszczenie powinno zostać dostarczone w języku angielskim. WAŻNE TERMINY 16 czerwca 2014 Ostatni dzień przyjmowania streszczeń 14 lipca 2014 Przesłanie przez NI informacji o wybranych przez komisję streszczeniach 1 września 2014 Ostatni dzień nadsyłania artykułów technicznych przez wybranych autorów 1 października 2014 Ostatni dzień nadsyłania prezentacji w formacie Microsoft PowerPoint KORZYŚCI Z WYSTĄPIENIA NA KONFERENCJI NIDAYS Możliwość przedstawienia swojej pracy grupie profesorów, inżynierów, naukowców oraz menadżerów Networking ze specjalistami, autorami rozwiązań i kolegami z branży Promocja autorów, ich projektów i organizacji, które reprezentują, za pośrednictwem kampanii marketingowej prowadzonej przez National Instruments Możliwość zaprezentowania własnych produktów i zastosowań uczestnikom konferencji w sali wystawowej Okazja na publikację wybranych artykułów i prezentacji w materiałach marketingowych National Instruments w wersji elektronicznej, na stronie internetowej i w biuletynie WYTYCZNE DO PRZYGOTOWANIA DOKUMENTU Prosimy o stosowanie się do ogólnych zasad stylistycznych dotyczących prezentowania rozwiązań klientów NI, aby zapewnić spójność stylu. Prosimy o wykorzystanie znajdującego się w niniejszym pakiecie szablonu ze wskazówkami dotyczącymi formatowania. Rezerwujemy sobie prawo do odrzucenia nadesłanego artykułu, jeśli nie będzie on spełniał wymagań odnośnie długości lub stylu. Artykuł Maksymalna długość to słów (ok. 2-3 strony). Preferowaną czcionką jest Arial, 10 pt, z podwójnym odstępem pomiędzy wierszami. Akceptowany format pliku to Microsoft Word. Grafika i rysunki Wszystkie grafiki użyte w tekście należy przesłać osobno w postaci plików graficznych (.tif,.bmp,.gif lub.jpg). Wszystkie rysunki i grafiki muszą posiadać opis (maksymalnie 2 wiersze). Jeżeli wykorzystano oprogramowanie National Instruments, należy załączyć zrzuty ekranu, jeśli to możliwe.

6 Wszystkie grafiki muszą posiadać rozdzielczość, co najmniej 300 dpi przy widoku 100%; zrzuty ekranu powinny być zapisane z opcją True Colour (24 bity), ale możliwe jest też zastosowanie opcji High Colour (16 bitów) lub 256 kolorów. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE TREŚCI ARTYKUŁU Prosimy o stosowanie się do poniższych wskazówek i kolejności prezentowania poszczególnych treści podczas tworzenia artykułu: 1. Nazwa firmy. 2. Opis zastosowania lub projektu. 3. Jaki problem próbują Państwo rozwiązać? 4. Jakie alternatywne rozwiązania były rozważane przed zastosowaniem technologii NI? 5. Dlaczego wybrali Państwo technologię NI? 6. Jakie produkty NI zostały użyte w opisywanym projekcie? (oprogramowanie i sprzęt) 7. W jaki sposób produkty NI zostały włączone do projektu? 8. Cechy wykorzystywanych w opisywanym rozwiązaniu produktów NI. 9. Czy w danym rozwiązaniu zastosowano technologie innych firm? (np: integracja z konkretnymi czujnikami, oprogramowaniem systemami operacyjnymi, protokołami itp.) 10. Przebieg współpracy z działami: sprzedaży, szkoleń oraz wsparcia technicznego firmy NI, jeżeli taka istniała. 11. W jaki sposób opisywane rozwiązanie spełnia stawiane przed nim zadania? 12. Czy nowe rozwiązanie zaowocowało dodatkowymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu lub pieniędzy, zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, możliwość ponownego wykorzystania istniejącego oprzyrządowania lub wyższa wydajność obserwowana przy zastosowaniu nowych rozwiązań? PYTANIA Wszelkie pytania prosimy zgłaszać w języku angielskim, albo poprzez adres do Pani Éva Svantner albo dzwoniąc na numer

7 SZABLON ARTYKUŁU Prosimy upewnić się, że nadsyłany artykuł jest zgodny z przedstawionymi poniżej wytycznymi dotyczącymi stylu. Przykładowe rozwiązania klientów można znaleźć na stronie ni.com/casestudies Tytuł artykułu (maks. 60 znaków) Autor, zawód, nazwa firmy, kraj Użyte produkty: Proszę wymienić w kolejnych liniach wszystkie produkty NI, w tym poszczególne wersje oprogramowania. Branża {Proszę wybrać JEDNĄ preferowaną kategorię z poniższej listy i usunąć wszystkie pozostałe.} Systemy kontrolno-pomiarowe Przemysł lotniczy i kosmiczny Przemysł motoryzacyjny Biotechnologia Budownictwo Towary i artykuły konsumpcyjne Edukacja Mechatronika Elektronika Energetyka Przemysł spożywczy Organizacje rządowe/obronne Systemy/sterowanie/urządzenia dla przemysłu Systemy widzenia maszynowego/obrazowania Przemysł maszynowy/mechanika Produkcja Przemysł medyczny Przemysł petrochemiczny i gaz ziemny Przemysł procesowy Przemysł celulozowo-papierniczy Telekomunikacja i technika radiowa Badania i rozwój Przemysł półprzewodnikowy Przemysł telekomunikacyjny Przemysł tekstylny/włókienniczy/tworzyw sztucznych Transport Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków Obszar zastosowań {Proszę wybrać JEDNĄ preferowaną kategorię z poniższej listy i usunąć wszystkie pozostałe.} Automatyka Kalibracja Sterowanie Akwizycja i generacja sygnałów Operowanie danymi Magistrale cyfrowe, protokoły Systemy wbudowane Inżynieria środowiskowa Matematyka Systemy wielkich częstotliwości Robotyka Przetwarzanie sygnałów Symulacja Dźwięk i obraz Pomiary naprężenia Systemy kontrolno-pomiarowe

8 Systemy przetwarzania obrazu Integracja sprzętu Integracja rozwiązań zewnętrznych Wyzwanie: {Opis problemu, słów} Rozwiązanie: {Krótki (15 40 słów) opis rozwiązania problemu dzięki zastosowaniu produktów NI} Tekst główny: { słów, należy stosować nazwy sekcji} Pierwsze akapity Przedstawienie firmy (czym zajmuje się firma, jakich klientów obsługuje). Przybliżenie problemu technicznego, który został rozwiązany. Prosimy wyjaśnić, dlaczego odniesienie się do tego konkretnego problemu było konieczne w trakcie prac projektowych. Jeżeli rozwiązanie miało być dostarczone stronie trzeciej, prosimy wyjaśnić, dlaczego Państwa firma została wybrana (prosimy również zaznaczyć, czy firma jest partnerem National Instruments). Kolejne akapity Prosimy przedstawić zastosowanie lub projekt, wraz ze szczegółowym opisem działania systemu. Jeżeli przed zastosowaniem produktów NI używano innych narzędzi, prosimy je również przedstawić. Prosimy wymienić inne rozwiązania poza produktami NI, które były brane pod uwagę. Prosimy wyjaśnić, które produkty NI zostały użyte w opisywanym rozwiązaniu (oprogramowanie i sprzęt); które cechy produktów NI oraz modułów/narzędzi zostały przede wszystkim wykorzystane? Prosimy opisać użyte funkcje LabVIEW oraz wyjaśnić, dlaczego były one istotne dla tego projektu. Prosimy przedstawić szczegóły usług NI lub proponowanych szkoleń, z których Państwo skorzystali oraz ich przydatność dla opisywanego projektu, w tym: - usługi konserwacji i wsparcia programowego, takie jak Standard Service Program (SSP) lub NI Volume License Agreements (NI VLAs) bądź usługi sprzętowe, takie jak kalibracja czy fabryczna instalacja sprzętu, - informacje o szkoleniach i certyfikatach, - usługi profesjonalne, jak: doradztwo, ocena projektu lub wsparcie przy rozpoczęciu projektu. Kolejne akapity Prosimy wyjaśnić zalety opisywanego rozwiązania. Prosimy opisać korzyści płynące z użycia produktów NI: Czy wykorzystanie technologii NI skróciło czas tworzenia aplikacji i zmniejszyło ostateczny koszt? Czy dzięki produktom NI możliwe było ponowne wykorzystanie istniejącego sprzętu, zwiększenie wydajności lub zapewnienie zgodności z wymaganiami prawnymi? Czy pojawiły się jakieś niespodziewane korzyści? Prosimy opisać związek projektu z działami: sprzedaży, szkoleń oraz wsparcia technicznego firmy NI. Ostatni akapit Ogólne przedstawienie, w jaki sposób opisywane rozwiązanie oraz produkty NI pomogły osiągnąć założony cel. Informacje kontaktowe (wymagane) Jeżeli studium przypadku posiada kilku autorów, prosimy wybrać jednego z nich, jako osobę kontaktową i podać jego imię i nazwisko wraz, z co najmniej jedną z następujących informacji: adres lub numer telefonu. Przykłady właściwie opisanego studium przypadku:

9 Prosimy załączyć opisy do wszystkich umieszczonych materiałów graficznych zaraz po ich wystąpieniu w tekście. Wszystkie pliki graficzne użyte w artykule powinny również zostać przesłane osobno. Zdjęcia w tekście należy umieścić po pierwszym odniesieniu do nich - do każdej z grafik należy się odnieść. Jeżeli wykorzystano oprogramowanie National Instruments, należy załączyć odpowiednie zrzuty ekranu. Muszą one posiadać rozdzielczość, co najmniej 72 dpi przy powiększeniu 100%. Pozostałe pliki graficzne muszą posiadać rozdzielczość, co najmniej 300 dpi.

10 RIGHT TO PUBLISH AND COPYRIGHT LICENSE FORM PLEASE FAX BACK TO or send it by to To: National Instruments Corporation including its worldwide affiliates and subsidiaries ( NI ) From - Author s Name: Title and Company: Address: Telephone: Fax: Description of Presentation(s)/Article(s) Article(s)/presentation provisionally entitled: Author hereby grants to NI a royalty-free, fully paid, nonexclusive, perpetual (until such time that NI receives a written notice of revocation from the author) right and license to publish, reproduce, display, distribute and use the presentation/article(s), including abstracts, described above (individually and collectively, the Article ) throughout the world in whole or in part and in any form and in any media (now existing or hereafter developed), either separately or as part of a collective work, including (but not limited to) the right to publish the Article (including excerpts) in any or all of the following: Publication in National Instruments electronic marketing materials, including but not limited to the National Instruments Website, Software Showcase CD, or individual software demonstration CDs Publication in Newsletter Publication as a stand-alone customer solutions article Publication in National Instruments marketing materials, including but not limited to brochures, catalogues, press releases, or direct mail items Publication of entire text or excerpts and art provided in any trade or industry journal Publications

11 Author agrees that NI may edit and translate the Article as NI (in its sole opinion) deems suitable for publication. To the extent that NI edits amount to copyrightable works of authorship, Author agrees that NI shall own all right, title and interest (including all intellectual property rights in the same) in such edits. Author represents and warrants to NI that Author is the sole and exclusive author and owner of the Article, that Author is authorized to grant to NI the rights set forth above, and that the Article (and use of the Article by NI as permitted herein) does not infringe the intellectual property rights of any third party. Author acknowledges and agrees that: (i) NI will not pay (or otherwise compensate) Author for the rights granted herein, (ii) the decision to publish or otherwise make the Article available is at the sole discretion of NI, (iii) NI does not and cannot guarantee that the Article will be published or otherwise made available, or that if the article is published, the duration of such publication, (iv) NI is in the business of developing and distributing computer software and hardware and that nothing herein or in the Article shall prevent or otherwise hinder NI from such development or distribution or otherwise conducting its business; (v) Author will indemnify, hold harmless, and (if requested by NI) defend NI from any and all claims or actions resulting from a breach of any of the above representations and warranties of Author; and (vi) this document embodies the entire understanding between Author and NI regarding the subject matter hereof and supersedes all prior representations, discussions, and communications, whether oral or written, and no change, alteration, or modification hereof may be made except in a writing signed by NI and Author. Signature of Author/Author s Representative: Date: Printed or Typed Name:

Wiodące oprogramowanie do drukowania etykiet, kodów kreskowych, tagów RFID i kart

Wiodące oprogramowanie do drukowania etykiet, kodów kreskowych, tagów RFID i kart Wiodące oprogramowanie do drukowania etykiet, kodów kreskowych, tagów RFID i kart Instrukcja obsługi programu BarTender Application Suite Przegląd, instalacja i podstawowe zasady użycia (Wydanie polskie)

Bardziej szczegółowo

KORZYSTANIE Z PROGRAMU ADOBE

KORZYSTANIE Z PROGRAMU ADOBE KORZYSTANIE Z PROGRAMU ADOBE ACROBAT 9 STANDARD Copyright 2009 Adobe Systems Incorporated. All rights reserved. Używanie programu Adobe Acrobat 9 Standard w systemie Windows If this guide is distributed

Bardziej szczegółowo

Podręcznik dla początkujących użytkowników pakietu Oracle Open Office 3

Podręcznik dla początkujących użytkowników pakietu Oracle Open Office 3 Podręcznik dla początkujących użytkowników pakietu Oracle Open Office 3 Nr katalogowy: 821 1808 Wrzesień 2010 Copyright 2010, Oracle i/lub jej spółki powiązane. Wszelkie prawa zastrzeżone. Oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI. TASKalfa 2550ci

PODRĘCZNIK OBSŁUGI. TASKalfa 2550ci PODRĘCZNIK OBSŁUGI TASKalfa 2550ci Wstęp Dziękujemy za zakup TASKalfa 2550ci. Niniejszy podręcznik obsługi został opracowany, aby pomóc użytkownikowi prawidłowo korzystać z urządzenia, przeprowadzać rutynową

Bardziej szczegółowo

Spis treści. 1 Wprowadzenie. 2 Przegląd

Spis treści. 1 Wprowadzenie. 2 Przegląd Drukowanie C352 Spis treści 1 Wprowadzenie 1.1 Witamy... 1-3 Znaki towarowe i prawa autorskie... 1-3 Informacje na temat licencji... 1-4 OpenSSL Statement... 1-5 Prawa autorskie... 1-7 1.2 Umowa licencyjna

Bardziej szczegółowo

Skanery. ScanMate. i1150/i1180. Podręcznik użytkownika. A-61816_pl 5K2886

Skanery. ScanMate. i1150/i1180. Podręcznik użytkownika. A-61816_pl 5K2886 Skanery ScanMate i1150/i1180 Podręcznik użytkownika A-61816_pl 5K2886 Licencje innych firm This software is based in part on the work of the Independent JPEG Group Copyright (C)2009-2013 D. R. Commander.

Bardziej szczegółowo

The World s Leading Label & RFID Software

The World s Leading Label & RFID Software The World s Leading Label & RFID Software Instrukcja obsługi pakietu aplikacji BarTender Przegląd, instalacja i podstawowe zasady użycia (Wydanie polskie) Wiodące na świecie oprogramowanie do etykiet oraz

Bardziej szczegółowo

Aurox Podręcznik trenera

Aurox Podręcznik trenera Aurox Podręcznik trenera Wojciech Gabor Michał Górniak Przemysław Kasierski Lech Ocaya Gamon 28 sierpnia 2004 roku Copyright c 2004 Wojciech Gabor, Michał Górniak, Przemysław Kasierski, Lech Ocaya Gamon.

Bardziej szczegółowo

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce 15 lat w P olsce Wydanie Jubileuszowe kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku między innymi: 15 lat Man and Machine w Polsce Quiz dla czytelników Pakiety narzędzi dla kreatywnego inżyniera

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI FS-C8600DN FS-C8650DN

PODRĘCZNIK OBSŁUGI FS-C8600DN FS-C8650DN PODRĘCZNIK OBSŁUGI FS-C8600DN FS-C8650DN Wstęp Dziękujemy za zakup urządzenia FS-C8600DN/FS-C8650DN Niniejszy podręcznik obsługi został opracowany, aby pomóc użytkownikowi prawidłowo korzystać z urządzenia,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik obsługi. TASKalfa FS-1100. 3050ci/3550ci/4550ci/5550ci FS-1300D

Podręcznik obsługi. TASKalfa FS-1100. 3050ci/3550ci/4550ci/5550ci FS-1300D Podręcznik obsługi TASKalfa FS-1100 3050ci/3550ci/4550ci/5550ci FS-1300D Wstęp Dziękujemy za zakup urządzenia TASKalfa 3050ci/TASKalfa 3550ci/TASKalfa 4550ci/TASKalfa 5550ci. Niniejszy podręcznik obsługi

Bardziej szczegółowo

Aurox Podręcznik trenera

Aurox Podręcznik trenera Aurox Podręcznik trenera Wojciech Gabor Michał Górniak Przemysław Kasierski Lech Ocaya Gamon 19 grudnia 2004 roku Copyright c 2004 Wojciech Gabor, Michał Górniak, Przemysław Kasierski, Lech Ocaya Gamon.

Bardziej szczegółowo

Zapytanie ofertowe dot. utworzenia portalu internetowego. Fundacja Rozwoju Podhala

Zapytanie ofertowe dot. utworzenia portalu internetowego. Fundacja Rozwoju Podhala Zapytanie ofertowe dot. utworzenia portalu internetowego Fundacja Rozwoju Podhala Spis treści Spis tabel... Spis rysunków... 1. Wstęp... 3 1.1. Informacje wstępne... 3 1.. Cel oraz założenia projektu...

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK OBSŁUGI. TASKalfa 3050ci/3550ci/4550ci/5550ci

PODRĘCZNIK OBSŁUGI. TASKalfa 3050ci/3550ci/4550ci/5550ci PODRĘCZNIK OBSŁUGI TASKalfa 3050ci/3550ci/4550ci/5550ci Wstęp Dziękujemy za zakup urządzenia TASKalfa 3050ci/TASKalfa 3550ci/TASKalfa 4550ci/TASKalfa 5550ci. Niniejszy podręcznik obsługi został opracowany,

Bardziej szczegółowo

Tytuł oryginału: Smashing UX Design: Foundations for Designing Online User Experiences

Tytuł oryginału: Smashing UX Design: Foundations for Designing Online User Experiences Tytuł oryginału: Smashing UX Design: Foundations for Designing Online User Experiences Tłumaczenie: Tomasz Walczak ISBN: 978-83-246-6349-1 This is edition first published 2012. 2012 John Wiley & Sons,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJE DLA AUTORÓW/ GUIDE FOR AUTHORS Wstęp

INSTRUKCJE DLA AUTORÓW/ GUIDE FOR AUTHORS Wstęp INSTRUKCJE DLA AUTORÓW/ GUIDE FOR AUTHORS Wstęp Kryteria artykułów Redakcja Otolaryngologii Polskiej przyjmuje do publikacji artykuły oryginalne, poglądowe i kazuistyczne niepublikowane wcześniej w całości

Bardziej szczegółowo

Umowa Licencyjna Photogenica (UMOWA PTG)

Umowa Licencyjna Photogenica (UMOWA PTG) Umowa Licencyjna Photogenica (UMOWA PTG) Niniejsza umowa licencyjna ( Umowa ) reguluje zasady korzystania z utworów fotograficznych, filmowych i innych ( Utwory ) umieszczonych przez Photogenica Sp. z

Bardziej szczegółowo

NIDays 2013 przegląd prezentacji 16 października 2013 - Warszawa

NIDays 2013 przegląd prezentacji 16 października 2013 - Warszawa NIDays 2013 przegląd prezentacji 16 października 2013 - Warszawa NIDays 2013 przegląd prezentacji... 2 Myśl przewodnia innowacje w świecie platform (National Instruments)... 4 Co nowego w LabVIEW 2013

Bardziej szczegółowo

Podręcznik obsługi FS-1100. TASKalfa 300i FS-1300D

Podręcznik obsługi FS-1100. TASKalfa 300i FS-1300D Podręcznik obsługi FS-1100 TASKalfa 300i FS-1300D Wstęp Dziękujemy za zakup urządzenia TASKalfa 300i. Niniejszy podręcznik obsługi został opracowany, aby pomóc użytkownikowi prawidłowo korzystać z urządzenia,

Bardziej szczegółowo

PRINT ECOSYS P6030cdn

PRINT ECOSYS P6030cdn PRINT ECOSYS P6030cdn PODRĘCZNIK OBSŁUGI Spis treści 1 Części urządzenia Elementy z przodu drukarki... 1-2 Elementy z lewej strony drukarki... 1-2 Elementy wewnątrz drukarki... 1-3 Elementy z tyłu drukarki...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O UDZIELENIE DOFINANSOWANIA W FORMIE DOTACJI W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO WSPÓŁFINANSOWANIE PROGRAMU LIFE Informacje ogólne Celem przygotowywanego przez Państwa Wniosku

Bardziej szczegółowo

MODEL REQUIREMENTS FOR THE MANAGEMENT OF ELECTRONIC RECORDS UPDATE AND EXTENSION, 2008. MoReq2 SPECIFICATION

MODEL REQUIREMENTS FOR THE MANAGEMENT OF ELECTRONIC RECORDS UPDATE AND EXTENSION, 2008. MoReq2 SPECIFICATION MODEL REQUIREMENTS FOR THE MANAGEMENT OF ELECTRONIC RECORDS UPDATE AND EXTENSION, 2008 MoReq2 SPECIFICATION WZORCOWE WMAGANIA DOTCZĄCE ZARZĄDZANIA DOKUMENTAMI ELEKTRONICZNMI AKTUALIZACJA I ROZSZERZENIE,

Bardziej szczegółowo

Program - NIDays 2013 Warszawa, 16.10.2013 Rejestracja

Program - NIDays 2013 Warszawa, 16.10.2013 Rejestracja Godz. 8:30 Program - NIDays 2013 Warszawa, 16.10.2013 Rejestracja Myśl przewodnia innowacje w świecie platform Sala: Grand Ballroom CD 9:00 Paweł Hoerner de Roithberg, National Instruments 10:10 Przerwa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. (Wydanie polskie)

Instrukcja obsługi. (Wydanie polskie) Instrukcja obsługi Korzystanie z oprogramowania do druku etykiet BarTender, narzędzia integracji programu Commander i sterowników drukarek Seagull (Wydanie polskie) Wersja. 07.07.25.16.12 język polski

Bardziej szczegółowo

bla bla OX App Suite Connector for Business Mobility

bla bla OX App Suite Connector for Business Mobility bla bla OX App Suite Connector for Business Mobility OX App Suite OX App Suite: Connector for Business Mobility Publication date 06 February 2014 Version 7.4.2 Copyright 2006-2014 OPEN-XCHANGE Inc., This

Bardziej szczegółowo

Poradnik Praktyk Studenckich

Poradnik Praktyk Studenckich Komisja Dydaktyczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej Poradnik Praktyk Studenckich 1 Redakcja: Magda Ziółkowska Aneta Michalska Piotr Kraszewski Okładka: Michał Konicki Opracowanie graficzne

Bardziej szczegółowo

bla bla OPEN-XCHANGE SERVER Connector dla Microsoft Outlook

bla bla OPEN-XCHANGE SERVER Connector dla Microsoft Outlook bla bla OPEN-XCHANGE SERVER Connector dla Microsoft Outlook OPEN-XCHANGE SERVER OPEN-XCHANGE SERVER: Connector dla Microsoft Outlook Publication date Monday, 18. November 2013 Version 7.2.3 Copyright 2006-2013

Bardziej szczegółowo

Drukarka wielofunkcyjna X642e

Drukarka wielofunkcyjna X642e Drukarka wielofunkcyjna X642e Podręcznik użytkownika Lexmark and Lexmark with diamond design are trademarks of Lexmark International, Inc., registered in the United States and/or other countries. 2006

Bardziej szczegółowo

WSTĘP INFORMACJE OGÓLNE

WSTĘP INFORMACJE OGÓLNE INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA WNIOSKU O DOFINANSOWANIE PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020 DZIAŁANIE 1.1 - PODDZIAŁANIE 1.1.1 KONKURS DLA PRZEDSIĘBIORCÓW NIESPEŁNIAJĄCYCH KRYTERIÓW

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK WDRAŻANIA

PODRĘCZNIK WDRAŻANIA PODRĘCZNIK WDRAŻANIA Polska wersja dokumentu ma charakter pomocniczy. Oryginał w języku angielskim na stronie*: www.central2013.eu *W przypadku rozbieŝności pomiędzy wersją w języku polskim i wersją w

Bardziej szczegółowo