NIDays Konkurs na artykuł techniczny

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NIDays 2014. Konkurs na artykuł techniczny"

Transkrypt

1 NIDays 2014 Konkurs na artykuł techniczny

2 Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie konkursem na artykuł techniczny - NIDays Graphical System Design Case Study Contest. Niniejszy pakiet materiałów zawiera wskazówki dotyczące nadsyłania artykułów oraz ich streszczeń oraz opisuje kryteria wyboru prac do prezentacji. Załączono do niego również stosowne formularze (Zgoda na publikację i Formularz przekazania praw autorskich), które należy wypełnić i dołączyć do wysyłanych dokumentów. Prosimy o uważne zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami i wytycznymi oraz o użycie szablonu artykułu, znajdującego się w niniejszym pakiecie. NIDAYS 2014 NIDays jest wielotematyczną konferencją poświęconą najnowszym technologiom, skierowaną do inżynierów, naukowców oraz wykładowców. Wydarzenie to składa się z warsztatów, wystawy oraz szczegółowych sesji teoretycznych dotyczących technologii i rozwiązań NI, stosowanych przy testowaniu, sterowaniu i pomiarach, a także demonstracji innowacyjnych zastosowań dla graficznego projektowania systemów. MIEJSCE I DATA Bukareszt 15 października 2014 Praga 22 października 2014 Warszawa 29 października 2014 Budapeszt 4 listopada 2014 Sofia 7 listopada 2014 Lublana 12 listopada 2014 Zagrzeb 18 listopada 2014 Belgrad 20 listopada 2014 KATEGORIE ZGŁOSZEŃ Projekt zgłaszany do konkursu Graphical System Design Case Study Contest powinien prezentować najbardziej innowacyjne wykorzystanie systemów oprzyrządowania wirtualnego oraz graficznego środowiska programowania i zostać przedstawiony w postaci artykułu technicznego. Kategorie projektów Przyrządy wirtualne najszersza kategoria obejmująca oparte o komputery PC, definiowane programowo systemy pomiarowe, służące do akwizycji danych z różnych urządzeń, jak np: sieci czujników bezprzewodowych, systemy oparte o sieć Ethernet czy moduły PXI. Zastosowania takie często wiążą się z zaawansowanym przetwarzaniem zarejestrowanych sygnałów oraz prezentacją wyników na interfejsie użytkownika.

3 Systemy regulacji w przemyśle i systemy wbudowane kategoria obejmująca projektowanie i wdrażanie systemów wbudowanych za pomocą oprogramowania graficznego LabVIEW i sprzętu modułowego. Do kategorii tej należą sterowniki ECU, urządzenia medyczne, maszyny przemysłowe, rozwiązania inżynierii środowiskowej i inne. Automatyzacja testów do tej kategorii należą definiowane programowo, zautomatyzowane systemy testujące i aplikacje pomiarowe. Zaliczają się do niej rozwiązania z obszaru przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego oraz elektronicznego, a także pomiary w dziedzinie częstotliwości radiowych (RF) i testowanie układów w czasie rzeczywistym korzystając z symulacji Hardware-in-the-Loop (HIL). Zastosowania naukowe do przedstawienia projektów z tej kategorii zachęcamy idących z duchem czasu wykładowców, którzy dotrzymują tempa rozwojowi inżynierii i nauk technicznych poprzez stosowanie najnowszych technologii w uczelnianych laboratoriach. Badania do tej kategorii należą zarówno złożone systemy pomiarowe, jak i wysokowydajne kontrolery. Czekamy na artykuły przedstawiające korzyści, jakie można uzyskać w pracy badawczej dzięki przyrządom wirtualnym. Proszę zwrócić uwagę na to, że kategorie częściowo się pokrywają. Prosimy o wybranie jednej kategorii, która najlepiej odpowiada tematyce artykułu. JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA? Aby wystąpić na konferencji, proszę przysłać nam streszczenie artykułu na maksymalnie 200 słów, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, do dnia 16 czerwca Prezentacja może zostać wygłoszona w języku polskim. Streszczenia należy wysyłać na adres: Streszczenie powinno zawierać temat prezentacji, krótkie wypunktowanie zalet używanych produktów NI oraz podsumowanie treści artykułu. Streszczenie musi również zawierać dane kontaktowe autora (imię, nazwisko, firmę/instytucję, w której pracuje, numer telefonu i adres ). Wystąpienie na konferencjach organizowanych w innych krajach jest możliwe na specjalne życzenie.

4 KRYTERIA I METODA OCENY Komisja składająca się z inżynierów z firmy NI dokona oceny każdego artykułu w oparciu o następujące kryteria: 1. Jak złożone pod względem technicznym jest dane rozwiązanie? 2. Czy korzyści wynikające z zastosowania graficznego środowiska programowania są odpowiednio jasno przedstawione? 3. Czy rozwiązanie jest innowacyjne, zoptymalizowane pod kątem finansowym lub pozwala na oszczędność czasu? Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymują możliwość zaprezentowania swoich artykułów na konferencji NIDays Instrukcje dotyczące ostatecznego przygotowania artykułu możecie Państwo znaleźć poniżej w sekcji "Dalsze działania". Każdy artykuł zaprezentowany podczas NIDays będzie miał szansę publikacji na naszej stronie internetowej w sekcji Rozwiązania Klientów. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić Państwu możliwości wystąpienia, ale streszczenie Państwa aplikacji zwróci naszą uwagę, możliwa jest publikacja artykułu na naszej stronie internetowej. NAGRODY Nagrodzona zostanie jedna praca z Polski oraz jedna praca z całego regionu Europy Środkowo- Wschodniej. Zwycięzca w Polsce - LEGO MINDSTORMS EV3 Zwycięzca z regionu Europy Środkowo Wschodniej Jeden bilet wstępu na konferencję NIWeek 2015 w Austin, w stanie Texas (USA), zaplanowaną na sierpień 2015 roku, wraz z przelotem i zakwaterowaniem. (Firma NI dokona rezerwacji lotów i zakwaterowania.) (Nagrody nie mogą być odstępowane, zaś w razie niemożności ich odbioru, nie mogą być wymienione na inne nagrody bądź ich równowartość w gotówce.) DALSZE DZIAŁANIA Po przesłaniu opisu projektu otrzymają Państwo potwierdzenie otrzymania go przez firmę NI. Następnym krokiem będzie przesłanie pełnego artykułu w języku angielskim wraz z wypełnionym formularzem Zgoda na publikację (dołączonym do tego dokumentu) pocztą elektroniczną, do dnia 1 września 2014 na adres bądź faksem na numer Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania artykułu technicznego znajdą Państwo w końcowej części niniejszego dokumentu. Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że zgłoszenia artykułów nie są traktowane jako poufne.

5 Wszyscy uczestnicy zostaną poproszeni o udzielenie firmie National Instruments zgody na publikację tekstu artykułu i prezentacji zgodnie z formularzem Zgoda na publikację. Wspomniany formularz należy wypełnić, podpisać i wysłać faksem bądź pocztą elektroniczną po zeskanowaniu. Nasi przedstawiciele skontaktują się z autorami wybranych artykułów w celu ustalenia szczegółów prezentacji. Prezentacja może zostać wygłoszona w języku polskim, ale streszczenie powinno zostać dostarczone w języku angielskim. WAŻNE TERMINY 16 czerwca 2014 Ostatni dzień przyjmowania streszczeń 14 lipca 2014 Przesłanie przez NI informacji o wybranych przez komisję streszczeniach 1 września 2014 Ostatni dzień nadsyłania artykułów technicznych przez wybranych autorów 1 października 2014 Ostatni dzień nadsyłania prezentacji w formacie Microsoft PowerPoint KORZYŚCI Z WYSTĄPIENIA NA KONFERENCJI NIDAYS Możliwość przedstawienia swojej pracy grupie profesorów, inżynierów, naukowców oraz menadżerów Networking ze specjalistami, autorami rozwiązań i kolegami z branży Promocja autorów, ich projektów i organizacji, które reprezentują, za pośrednictwem kampanii marketingowej prowadzonej przez National Instruments Możliwość zaprezentowania własnych produktów i zastosowań uczestnikom konferencji w sali wystawowej Okazja na publikację wybranych artykułów i prezentacji w materiałach marketingowych National Instruments w wersji elektronicznej, na stronie internetowej i w biuletynie WYTYCZNE DO PRZYGOTOWANIA DOKUMENTU Prosimy o stosowanie się do ogólnych zasad stylistycznych dotyczących prezentowania rozwiązań klientów NI, aby zapewnić spójność stylu. Prosimy o wykorzystanie znajdującego się w niniejszym pakiecie szablonu ze wskazówkami dotyczącymi formatowania. Rezerwujemy sobie prawo do odrzucenia nadesłanego artykułu, jeśli nie będzie on spełniał wymagań odnośnie długości lub stylu. Artykuł Maksymalna długość to słów (ok. 2-3 strony). Preferowaną czcionką jest Arial, 10 pt, z podwójnym odstępem pomiędzy wierszami. Akceptowany format pliku to Microsoft Word. Grafika i rysunki Wszystkie grafiki użyte w tekście należy przesłać osobno w postaci plików graficznych (.tif,.bmp,.gif lub.jpg). Wszystkie rysunki i grafiki muszą posiadać opis (maksymalnie 2 wiersze). Jeżeli wykorzystano oprogramowanie National Instruments, należy załączyć zrzuty ekranu, jeśli to możliwe.

6 Wszystkie grafiki muszą posiadać rozdzielczość, co najmniej 300 dpi przy widoku 100%; zrzuty ekranu powinny być zapisane z opcją True Colour (24 bity), ale możliwe jest też zastosowanie opcji High Colour (16 bitów) lub 256 kolorów. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE TREŚCI ARTYKUŁU Prosimy o stosowanie się do poniższych wskazówek i kolejności prezentowania poszczególnych treści podczas tworzenia artykułu: 1. Nazwa firmy. 2. Opis zastosowania lub projektu. 3. Jaki problem próbują Państwo rozwiązać? 4. Jakie alternatywne rozwiązania były rozważane przed zastosowaniem technologii NI? 5. Dlaczego wybrali Państwo technologię NI? 6. Jakie produkty NI zostały użyte w opisywanym projekcie? (oprogramowanie i sprzęt) 7. W jaki sposób produkty NI zostały włączone do projektu? 8. Cechy wykorzystywanych w opisywanym rozwiązaniu produktów NI. 9. Czy w danym rozwiązaniu zastosowano technologie innych firm? (np: integracja z konkretnymi czujnikami, oprogramowaniem systemami operacyjnymi, protokołami itp.) 10. Przebieg współpracy z działami: sprzedaży, szkoleń oraz wsparcia technicznego firmy NI, jeżeli taka istniała. 11. W jaki sposób opisywane rozwiązanie spełnia stawiane przed nim zadania? 12. Czy nowe rozwiązanie zaowocowało dodatkowymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu lub pieniędzy, zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, możliwość ponownego wykorzystania istniejącego oprzyrządowania lub wyższa wydajność obserwowana przy zastosowaniu nowych rozwiązań? PYTANIA Wszelkie pytania prosimy zgłaszać w języku angielskim, albo poprzez adres do Pani Éva Svantner albo dzwoniąc na numer

7 SZABLON ARTYKUŁU Prosimy upewnić się, że nadsyłany artykuł jest zgodny z przedstawionymi poniżej wytycznymi dotyczącymi stylu. Przykładowe rozwiązania klientów można znaleźć na stronie ni.com/casestudies Tytuł artykułu (maks. 60 znaków) Autor, zawód, nazwa firmy, kraj Użyte produkty: Proszę wymienić w kolejnych liniach wszystkie produkty NI, w tym poszczególne wersje oprogramowania. Branża {Proszę wybrać JEDNĄ preferowaną kategorię z poniższej listy i usunąć wszystkie pozostałe.} Systemy kontrolno-pomiarowe Przemysł lotniczy i kosmiczny Przemysł motoryzacyjny Biotechnologia Budownictwo Towary i artykuły konsumpcyjne Edukacja Mechatronika Elektronika Energetyka Przemysł spożywczy Organizacje rządowe/obronne Systemy/sterowanie/urządzenia dla przemysłu Systemy widzenia maszynowego/obrazowania Przemysł maszynowy/mechanika Produkcja Przemysł medyczny Przemysł petrochemiczny i gaz ziemny Przemysł procesowy Przemysł celulozowo-papierniczy Telekomunikacja i technika radiowa Badania i rozwój Przemysł półprzewodnikowy Przemysł telekomunikacyjny Przemysł tekstylny/włókienniczy/tworzyw sztucznych Transport Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków Obszar zastosowań {Proszę wybrać JEDNĄ preferowaną kategorię z poniższej listy i usunąć wszystkie pozostałe.} Automatyka Kalibracja Sterowanie Akwizycja i generacja sygnałów Operowanie danymi Magistrale cyfrowe, protokoły Systemy wbudowane Inżynieria środowiskowa Matematyka Systemy wielkich częstotliwości Robotyka Przetwarzanie sygnałów Symulacja Dźwięk i obraz Pomiary naprężenia Systemy kontrolno-pomiarowe

8 Systemy przetwarzania obrazu Integracja sprzętu Integracja rozwiązań zewnętrznych Wyzwanie: {Opis problemu, słów} Rozwiązanie: {Krótki (15 40 słów) opis rozwiązania problemu dzięki zastosowaniu produktów NI} Tekst główny: { słów, należy stosować nazwy sekcji} Pierwsze akapity Przedstawienie firmy (czym zajmuje się firma, jakich klientów obsługuje). Przybliżenie problemu technicznego, który został rozwiązany. Prosimy wyjaśnić, dlaczego odniesienie się do tego konkretnego problemu było konieczne w trakcie prac projektowych. Jeżeli rozwiązanie miało być dostarczone stronie trzeciej, prosimy wyjaśnić, dlaczego Państwa firma została wybrana (prosimy również zaznaczyć, czy firma jest partnerem National Instruments). Kolejne akapity Prosimy przedstawić zastosowanie lub projekt, wraz ze szczegółowym opisem działania systemu. Jeżeli przed zastosowaniem produktów NI używano innych narzędzi, prosimy je również przedstawić. Prosimy wymienić inne rozwiązania poza produktami NI, które były brane pod uwagę. Prosimy wyjaśnić, które produkty NI zostały użyte w opisywanym rozwiązaniu (oprogramowanie i sprzęt); które cechy produktów NI oraz modułów/narzędzi zostały przede wszystkim wykorzystane? Prosimy opisać użyte funkcje LabVIEW oraz wyjaśnić, dlaczego były one istotne dla tego projektu. Prosimy przedstawić szczegóły usług NI lub proponowanych szkoleń, z których Państwo skorzystali oraz ich przydatność dla opisywanego projektu, w tym: - usługi konserwacji i wsparcia programowego, takie jak Standard Service Program (SSP) lub NI Volume License Agreements (NI VLAs) bądź usługi sprzętowe, takie jak kalibracja czy fabryczna instalacja sprzętu, - informacje o szkoleniach i certyfikatach, - usługi profesjonalne, jak: doradztwo, ocena projektu lub wsparcie przy rozpoczęciu projektu. Kolejne akapity Prosimy wyjaśnić zalety opisywanego rozwiązania. Prosimy opisać korzyści płynące z użycia produktów NI: Czy wykorzystanie technologii NI skróciło czas tworzenia aplikacji i zmniejszyło ostateczny koszt? Czy dzięki produktom NI możliwe było ponowne wykorzystanie istniejącego sprzętu, zwiększenie wydajności lub zapewnienie zgodności z wymaganiami prawnymi? Czy pojawiły się jakieś niespodziewane korzyści? Prosimy opisać związek projektu z działami: sprzedaży, szkoleń oraz wsparcia technicznego firmy NI. Ostatni akapit Ogólne przedstawienie, w jaki sposób opisywane rozwiązanie oraz produkty NI pomogły osiągnąć założony cel. Informacje kontaktowe (wymagane) Jeżeli studium przypadku posiada kilku autorów, prosimy wybrać jednego z nich, jako osobę kontaktową i podać jego imię i nazwisko wraz, z co najmniej jedną z następujących informacji: adres lub numer telefonu. Przykłady właściwie opisanego studium przypadku:

9 Prosimy załączyć opisy do wszystkich umieszczonych materiałów graficznych zaraz po ich wystąpieniu w tekście. Wszystkie pliki graficzne użyte w artykule powinny również zostać przesłane osobno. Zdjęcia w tekście należy umieścić po pierwszym odniesieniu do nich - do każdej z grafik należy się odnieść. Jeżeli wykorzystano oprogramowanie National Instruments, należy załączyć odpowiednie zrzuty ekranu. Muszą one posiadać rozdzielczość, co najmniej 72 dpi przy powiększeniu 100%. Pozostałe pliki graficzne muszą posiadać rozdzielczość, co najmniej 300 dpi.

10 RIGHT TO PUBLISH AND COPYRIGHT LICENSE FORM PLEASE FAX BACK TO or send it by to To: National Instruments Corporation including its worldwide affiliates and subsidiaries ( NI ) From - Author s Name: Title and Company: Address: Telephone: Fax: Description of Presentation(s)/Article(s) Article(s)/presentation provisionally entitled: Author hereby grants to NI a royalty-free, fully paid, nonexclusive, perpetual (until such time that NI receives a written notice of revocation from the author) right and license to publish, reproduce, display, distribute and use the presentation/article(s), including abstracts, described above (individually and collectively, the Article ) throughout the world in whole or in part and in any form and in any media (now existing or hereafter developed), either separately or as part of a collective work, including (but not limited to) the right to publish the Article (including excerpts) in any or all of the following: Publication in National Instruments electronic marketing materials, including but not limited to the National Instruments Website, Software Showcase CD, or individual software demonstration CDs Publication in Newsletter Publication as a stand-alone customer solutions article Publication in National Instruments marketing materials, including but not limited to brochures, catalogues, press releases, or direct mail items Publication of entire text or excerpts and art provided in any trade or industry journal Publications

11 Author agrees that NI may edit and translate the Article as NI (in its sole opinion) deems suitable for publication. To the extent that NI edits amount to copyrightable works of authorship, Author agrees that NI shall own all right, title and interest (including all intellectual property rights in the same) in such edits. Author represents and warrants to NI that Author is the sole and exclusive author and owner of the Article, that Author is authorized to grant to NI the rights set forth above, and that the Article (and use of the Article by NI as permitted herein) does not infringe the intellectual property rights of any third party. Author acknowledges and agrees that: (i) NI will not pay (or otherwise compensate) Author for the rights granted herein, (ii) the decision to publish or otherwise make the Article available is at the sole discretion of NI, (iii) NI does not and cannot guarantee that the Article will be published or otherwise made available, or that if the article is published, the duration of such publication, (iv) NI is in the business of developing and distributing computer software and hardware and that nothing herein or in the Article shall prevent or otherwise hinder NI from such development or distribution or otherwise conducting its business; (v) Author will indemnify, hold harmless, and (if requested by NI) defend NI from any and all claims or actions resulting from a breach of any of the above representations and warranties of Author; and (vi) this document embodies the entire understanding between Author and NI regarding the subject matter hereof and supersedes all prior representations, discussions, and communications, whether oral or written, and no change, alteration, or modification hereof may be made except in a writing signed by NI and Author. Signature of Author/Author s Representative: Date: Printed or Typed Name:

NIDays Konkurs na najlepszy artykuł techniczny NI Engineering Impact Awards

NIDays Konkurs na najlepszy artykuł techniczny NI Engineering Impact Awards NIDays 2015 Konkurs na najlepszy artykuł techniczny NI Engineering Impact Awards SPIS TREŚCI NIDAYS 2015 3 MIEJSCE I DATA 3 KATEGORIE ZGŁOSZEŃ - 2015 3 JAK DOKONAĆ ZGŁOSZENIA? 4 KRYTERIA I METODA OCENY

Bardziej szczegółowo

****/ZN/2012. if you are pregnant or breast-feeding.

****/ZN/2012. if you are pregnant or breast-feeding. Wydruk z drukarki nie jest wzorcem do druku. Akceptacja kolorów na podstawie proofa certyfikowanego i wzornika PANTONE. Załączony wzór przeznaczony jest do procesu akceptacji i nie może być użyty do przygotowania

Bardziej szczegółowo

Product Design Suite. AutoCAD. Mechanical. Showcase. Autodesk. Autodesk. Designer. SketchBook. Autodesk. Mudbox Vault. Autodesk. Ultimate.

Product Design Suite. AutoCAD. Mechanical. Showcase. Autodesk. Autodesk. Designer. SketchBook. Autodesk. Mudbox Vault. Autodesk. Ultimate. Autodesk Product Design Suite Standard 20122 Wymagania systemowe Typowyy użytkownikk i proces roboczy Projektantom i inżynierom odpowiedzialnym za tworzenie wyjątkowych produktów pakiet Autodesk Design

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie archiwum ELO w firmie z branży mediowej. Paweł Łesyk

Wdrożenie archiwum ELO w firmie z branży mediowej. Paweł Łesyk NEXRAD TELECOM Sp. z o.o. Wdrożenie archiwum ELO w firmie z branży mediowej Paweł Łesyk Specjalista ds. wdrożeń ECM pawel.lesyk@nexrad.pl Enterprise Content Management www.elo.com O firmie Partnerzy Enterprise

Bardziej szczegółowo

U3000/U3100 Mini (Dla Komputera Eee na systemie operacyjnym Linux) Krótka Instrukcja

U3000/U3100 Mini (Dla Komputera Eee na systemie operacyjnym Linux) Krótka Instrukcja U3000/U3100 Mini (Dla Komputera Eee na systemie operacyjnym Linux) Krótka Instrukcja ASUS_U3000_U3100_mini.indd 1 2/2/08 4:01:51 PM PL3656 Pierwsza edycja Styczeń 2008 Copyright 2008 ASUSTeK COMPUTER INC.

Bardziej szczegółowo

Większe możliwości dzięki LabVIEW 2009: programowanie równoległe, technologie bezprzewodowe i funkcje matematyczne w systemach czasu rzeczywistego

Większe możliwości dzięki LabVIEW 2009: programowanie równoległe, technologie bezprzewodowe i funkcje matematyczne w systemach czasu rzeczywistego Większe możliwości dzięki LabVIEW 2009: programowanie równoległe, technologie bezprzewodowe i funkcje matematyczne w systemach czasu rzeczywistego Dziś bardziej niż kiedykolwiek narzędzia używane przez

Bardziej szczegółowo

Szkolenie Microsoft Lync 2010. Korzystanie z roli pełnomocnika

Szkolenie Microsoft Lync 2010. Korzystanie z roli pełnomocnika Szkolenie Microsoft Lync 2010 Korzystanie z roli pełnomocnika Cele To szkolenie opisuje poniższe zagadnienia związane z rolą pełnomocnika w zakresie pracy ze spotkaniami online: Ustanawianie pełnomocnika

Bardziej szczegółowo

Zakres prac implementacja VPLEX i ViPR dla środowiska macierzy VNX 5800

Zakres prac implementacja VPLEX i ViPR dla środowiska macierzy VNX 5800 Zakres prac implementacja VPLEX i ViPR dla środowiska macierzy VNX 5800 Autor: RWE GBS Polska Wersja: 1.0 Status: opublikowany Copyright RWE GBS. Any use or form of reproduction, in whole or part, of any

Bardziej szczegółowo

Dokumenty firmowe wersja 1.0 // 05.04.2008

Dokumenty firmowe wersja 1.0 // 05.04.2008 Dokumenty firmowe wersja.0 // 0.04.008 Informacje podstawowe 0 Druki firmowe są jedną z głównych i najważniejszych metod komunikacji między grupą Global a klientem. Niniejszy przewodnik zawiera wszystkie

Bardziej szczegółowo

2012 Polish Business Directory

2012 Polish Business Directory 2012 Polish Business Directory Przewodnik po Polskim biznesie Umieść dane Twojej firmy i poszerz soją bazę kontaktów Reklamuj się i zaprezentuj swoje produkty oraz usługi szerokiemu gronu odbiorców Skorzystaj

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Technika napędowa \ Automatyzacja napędów \ Integracja systemowa \ Usługi Skrócona instrukcja DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Wydanie 11/2014 20089333/PL SEW-EURODRIVE Driving

Bardziej szczegółowo

PORADNIK. Cztery kroki do symulacji dynamicznej w Autodesk

PORADNIK. Cztery kroki do symulacji dynamicznej w Autodesk PORADNIK Cztery kroki do symulacji dynamicznej w Autodesk DLACZEGO INŻYNIER P R O J E K T U J Ą C Y MASZYNY POWINIEN ZAINTERESOWAĆ SIĘ MOŻLIWOŚCIĄ SYMULACJI Symulacje niosą za sobą wiele korzyści. W ankiecie

Bardziej szczegółowo

Zapewniają aktywnym społecznościom edukacyjnym dostęp do programów i usług umożliwiających komunikację i współpracę między ludźmi

Zapewniają aktywnym społecznościom edukacyjnym dostęp do programów i usług umożliwiających komunikację i współpracę między ludźmi Celem firmy Microsoft jest pomaganie studentom i wykładowcom na całym świecie w pełnym wykorzystywaniu ich potencjału dzięki przeznaczonym dla sektora edukacji narzędziom i technologiom, które: Zapewniają

Bardziej szczegółowo

Szkolenie Microsoft Lync 2010. Grupy Odpowiedzi

Szkolenie Microsoft Lync 2010. Grupy Odpowiedzi Szkolenie Microsoft Lync 2010 Grupy Odpowiedzi Cele To szkolenie obejmuje następujące tematy: Grupy Odpowiedzi Wprowadzenie Grupy formalne i nieformalne Anonimowość agentów Odbieranie połączeń W trakcie

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie zarządzać informacją?

Jak skutecznie zarządzać informacją? Jak skutecznie zarządzać informacją? Platforma Office 2010 jako narzędzie do efektywnego zarządzania procesami w organizacji. Zbigniew Szcześniewski Microsoft AGENDA Co ma Office do zarządzania informacją?

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja B POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Opis modułu kształcenia Projektowanie systemów pomiarowo-kontrolnych

Opis modułu kształcenia Projektowanie systemów pomiarowo-kontrolnych Opis modułu kształcenia Projektowanie systemów pomiarowokontrolnych Nazwa podyplomowych Nazwa obszaru kształcenia, w zakresie którego są prowadzone studia podyplomowe Nazwa kierunku, z którym jest związany

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis aplikacji

Szczegółowy opis aplikacji Szczegółowy opis aplikacji Załącznik nr 1 System Biura Karier jest przeznaczony dla biura karier, studentów, absolwentów oraz pracodawców poszukujących pracowników. Jest to portal internetowy zawierający

Bardziej szczegółowo

ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria ISO

ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria ISO ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria ISO www.andritz.com Maksymalna oszczędność, łatwa konserwacja Od ponad 100 lat, firma ANDRITZ jest znana głównie dzięki swoim kompetencjom i innowacji w projektowaniu i budowie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dotycząca. portalu Meusburgera

Instrukcja dotycząca. portalu Meusburgera Instrukcja dotycząca portalu Meusburgera 1. Zawartość 2 1. Informacje ogólne 3 2. Rejestracja na portalu Meusburgera 4 3. 3.1 3.2 Hasło Hasło przy rejestracji Zapomniałeś hasła? 4. Zamówienie kart wstępu

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ APLIKACYJNY CERTYFIKACJI STANDARDU GLOBALG.A.P. CHAIN OF CUSTODY GLOBALG.A.P. CHAIN OF CUSTODY APPLICATION FORM

FORMULARZ APLIKACYJNY CERTYFIKACJI STANDARDU GLOBALG.A.P. CHAIN OF CUSTODY GLOBALG.A.P. CHAIN OF CUSTODY APPLICATION FORM FORMULARZ APLIKACYJNY CERTYFIKACJI STANDARDU GLOBALG.A.P. CHAIN OF CUSTODY GLOBALG.A.P. CHAIN OF CUSTODY APPLICATION FORM F I L E : Nazwa Firmy Name of the company VAT VAT number Adres (siedziby, dla której

Bardziej szczegółowo

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika

Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Kopia zapasowa i odzyskiwanie Podręcznik użytkownika Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows i Windows Vista są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Microsoft

Bardziej szczegółowo

SYMANTEC TO SYMANTEC TO KOPIE ZAPASOWE. ODZYSKIWANIE DANYCH.

SYMANTEC TO SYMANTEC TO KOPIE ZAPASOWE. ODZYSKIWANIE DANYCH. SYMANTEC TO KOPIE ZAPASOWE. Firma Symantec oferuje szybkie i skuteczne kompleksowe rozwiązania do ochrony danych i systemów w środowiskach wirtualnych i fizycznych. SYMANTEC TO ODZYSKIWANIE DANYCH. Wirtualizacja

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja A POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Serwer Open-Xchange. OXtender dla SyncML-a -- beta --

Serwer Open-Xchange. OXtender dla SyncML-a -- beta -- Serwer Open-Xchange OXtender dla SyncML-a -- beta -- Serwer Open-Xchange Serwer Open-Xchange: OXtender dla SyncML-a -- beta -- Data wydania Thursday, 23. December 2010Wersja 6.18.2 Copyright 2006-2010

Bardziej szczegółowo

POLITYKA PRYWATNOŚCI / PRIVACY POLICY

POLITYKA PRYWATNOŚCI / PRIVACY POLICY POLITYKA PRYWATNOŚCI / PRIVACY POLICY TeleTrade DJ International Consulting Ltd Sierpień 2013 2011-2014 TeleTrade-DJ International Consulting Ltd. 1 Polityka Prywatności Privacy Policy Niniejsza Polityka

Bardziej szczegółowo

Komputerowe systemy pomiarowe. Dr Zbigniew Kozioł - wykład Mgr Mariusz Woźny - laboratorium

Komputerowe systemy pomiarowe. Dr Zbigniew Kozioł - wykład Mgr Mariusz Woźny - laboratorium Komputerowe systemy pomiarowe Dr Zbigniew Kozioł - wykład Mgr Mariusz Woźny - laboratorium 1 - Cel zajęć - Orientacyjny plan wykładu - Zasady zaliczania przedmiotu - Literatura Klasyfikacja systemów pomiarowych

Bardziej szczegółowo

FIZJOTERAPIA I MEDYCYNA ODNOWY BIOOGICZNEJ. Białystok 2017

FIZJOTERAPIA I MEDYCYNA ODNOWY BIOOGICZNEJ. Białystok 2017 FIZJOTERAPIA I MEDYCYNA ODNOWY BIOOGICZNEJ Białystok 2017 e-mail: shpakofff@tut.by MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA FIZJOTERAPIA I MEDYCYNA ODNOWY BIOLOGICZNEJ 2 CZERWCA 2017 R. WYŻSZA SZKOŁA MEDYCZNA

Bardziej szczegółowo

Polska Szkoła Weekendowa, Arklow, Co. Wicklow KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM

Polska Szkoła Weekendowa, Arklow, Co. Wicklow KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM KWESTIONRIUSZ OSOBOWY DZIECKA CHILD RECORD FORM 1. Imię i nazwisko dziecka / Child's name... 2. Adres / Address... 3. Data urodzenia / Date of birth... 4. Imię i nazwisko matki /Mother's name... 5. Adres

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja dodatkowa. Wersja <1.0>

<Nazwa firmy> <Nazwa projektu> Specyfikacja dodatkowa. Wersja <1.0> Wersja [Uwaga: Niniejszy wzór dostarczony jest w celu użytkowania z Unified Process for EDUcation. Tekst zawarty w nawiasach kwadratowych i napisany błękitną kursywą

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU pt. SIEDEM CUDÓW NATURY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

REGULAMIN KONKURSU pt. SIEDEM CUDÓW NATURY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO REGULAMIN KONKURSU pt. SIEDEM CUDÓW NATURY WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO 1 Postanowienie ogólne Niniejszy regulamin dotyczy zasad, kryteriów, organizacji i trybu rozstrzygnięcia konkursu pod nazwą SIEDEM

Bardziej szczegółowo

STOWARZYSZENIE POLSKA FEDERACJA EDUKACJI W DIABETOLOGII INSTYTUT POMNIK- CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

STOWARZYSZENIE POLSKA FEDERACJA EDUKACJI W DIABETOLOGII INSTYTUT POMNIK- CENTRUM ZDROWIA DZIECKA STOWARZYSZENIE POLSKA FEDERACJA EDUKACJI W DIABETOLOGII i INSTYTUT POMNIK- CENTRUM ZDROWIA DZIECKA zapraszają do udziału w V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt.: INSULINOTERAPIA W PRAKTYCE PIELĘGNIARKI

Bardziej szczegółowo

WYDZIAŁ MECHANICZNY. Zakres rozmów kwalifikacyjnych obowiązujących kandydatów na studia drugiego stopnia w roku akademickim 2017/2018

WYDZIAŁ MECHANICZNY. Zakres rozmów kwalifikacyjnych obowiązujących kandydatów na studia drugiego stopnia w roku akademickim 2017/2018 WYDZIAŁ MECHANICZNY automatyka i robotyka energetyka inżynieria materiałowa inżynieria produkcji nie przewiduje się przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej mechanika i budowa maszyn mechatronika transport

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU NA PROJEKT LOGO Stowarzyszenie inicjatyw społecznych JARMARK KULTUR

REGULAMIN KONKURSU NA PROJEKT LOGO Stowarzyszenie inicjatyw społecznych JARMARK KULTUR REGULAMIN KONKURSU NA PROJEKT LOGO Stowarzyszenie inicjatyw społecznych JARMARK KULTUR 1 Informacje ogólne. 1. Organizatorem konkursu jest powstające Stowarzyszenie inicjatyw społecznych JARMARK KULTUR

Bardziej szczegółowo

KONFERENCJA NAUKOWO TECHNICZNA WARSZTAT PRACY RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO. Wytyczne do materiałów konferencyjnych

KONFERENCJA NAUKOWO TECHNICZNA WARSZTAT PRACY RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO. Wytyczne do materiałów konferencyjnych XIII KONFERENCJA NAUKOWO TECHNICZNA Wytyczne do materiałów konferencyjnych Informacje organizacyjne: Referaty zamawiane - objętość do 20 stron Referaty zgłaszane - objętość do 10 stron Prace w formacie

Bardziej szczegółowo

Polityka Prywatności strony internetowej www.ccifp.pl I. Zbieranie danych 1. Dane zbierane automatycznie Podczas wizyty na naszej stronie internetowej, automatycznie zbierane są dane dotyczące Państwa

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia Świadczenie usług doradztwa eksperckiego w ramach projektu Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach

Bardziej szczegółowo

Platforma Office 2010

Platforma Office 2010 Collaborate more Platforma Office 2010 Sebastian Wilczewski Konsultant Betacom S.A. 2 Platforma Office 2010 jako narzędzie do efektywnego zarządzania procesami w organizacji. Jak skutecznie zarządzać informacją?

Bardziej szczegółowo

Projektowanie i symulacja systemu pomiarowego do pomiaru temperatury

Projektowanie i symulacja systemu pomiarowego do pomiaru temperatury Paweł PTAK Politechnika Częstochowska, Polska Projektowanie i symulacja systemu pomiarowego do pomiaru temperatury Wstęp Temperatura należy do grupy podstawowych wielkości fizycznych. Potrzeba pomiarów

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowa Umowa Passport Advantage Formularz zgłoszeniowy

Międzynarodowa Umowa Passport Advantage Formularz zgłoszeniowy Międzynarodowa Umowa Passport Advantage Formularz zgłoszeniowy Prosimy o podanie wszystkich niezbędnych informacji w celu zgłoszenia lub dokonania aktualizacji. Klient dokonuje zgłoszenia i nabywa Produkty

Bardziej szczegółowo

Poniżej znajdują się 3 zadania. Umieść odpowiedzi w jednym pliku PDF i wraz z prezentacją oraz CV wyślij je na adres rekrutacja@festo.pl.

Poniżej znajdują się 3 zadania. Umieść odpowiedzi w jednym pliku PDF i wraz z prezentacją oraz CV wyślij je na adres rekrutacja@festo.pl. Poniżej znajdują się 3 zadania. Umieść odpowiedzi w jednym pliku PDF i wraz z prezentacją oraz CV wyślij je na adres rekrutacja@festo.pl. Jako temat wiadomości ustaw: [Rekrutacja AC] Imię i Nazwisko Zadanie

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie zarządzać informacją?

Jak skutecznie zarządzać informacją? Jak skutecznie zarządzać informacją? Platforma Office 2010 jako narzędzie do efektywnego zarządzania procesami w organizacji. Tomasz Szałaj IT-Dev Sp. z o.o. AGENDA Informacje o firmie IT-Dev sp. z o.o.

Bardziej szczegółowo

KORZYŚCI SPECJALNE DLA SPRZEDAWCÓW ROZWIĄZAŃ NA RYNKU OŚWIATY NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

KORZYŚCI SPECJALNE DLA SPRZEDAWCÓW ROZWIĄZAŃ NA RYNKU OŚWIATY NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA KORZYŚCI SPECJALNE DLA SPRZEDAWCÓW ROZWIĄZAŃ NA RYNKU OŚWIATY NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA Jakie nowe korzyści są dostępne? Korzyści obejmują m.in. dostęp do specjalistów ds. technicznych i zasobów działu

Bardziej szczegółowo

311186J. Copyright 2004, Graco Inc. is registered to I.S. EN ISO 9001

311186J. Copyright 2004, Graco Inc. is registered to I.S. EN ISO 9001 311186J Copyright 2004, Graco Inc. is registered to I.S. EN ISO 9001 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Graco warrants all equipment referenced in this document which is manufactured by

Bardziej szczegółowo

Tworzenie książeczek w Storybird

Tworzenie książeczek w Storybird Tworzenie książeczek w Storybird Aby rozpocząć pracę nad własną książeczką, po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie Storybird (http://storybird.com) z górnego menu wybieramy opcję Write lub ze środkowej

Bardziej szczegółowo

Szkolenie Microsoft Lync 2010. Aplikacja Lync Web App

Szkolenie Microsoft Lync 2010. Aplikacja Lync Web App Szkolenie Microsoft Lync 2010 Aplikacja Lync Web App Cele To szkolenie obejmuje następujące zagadnienia: Wprowadzenie do aplikacji Lync Web App Dołączanie do spotkania online Dołączanie głosu do spotkania

Bardziej szczegółowo

DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA, INŻYNIERII ŚRODOWISKA I ARCHITEKTURY

DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA, INŻYNIERII ŚRODOWISKA I ARCHITEKTURY ZASADY REKRUTACJI NA SZKOLENIA ZEWNĘTRZNE W RAMACH PROJEKTU Kształcenie innowacyjnych kadr GOW w Politechnice Rzeszowskiej DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA, INŻYNIERII ŚRODOWISKA I ARCHITEKTURY PRz Niniejsze

Bardziej szczegółowo

Vuquest 3320g Area imager

Vuquest 3320g Area imager Vuquest 3320g Area imager Skrócona instrukcja użytkownika 3320-PLPL-QS Rev A 5/16 Uwaga: Informacje na temat czyszczenia urządzenia zawiera instrukcja obsługi. Inne wersje językowe niniejszego dokumentu

Bardziej szczegółowo

Publisher Panel jest podzielony na 3 działy, z których każdy oferuje zaawansowane narzędzia do prowadzenia czasopisma w systemie Index Copernicus:

Publisher Panel jest podzielony na 3 działy, z których każdy oferuje zaawansowane narzędzia do prowadzenia czasopisma w systemie Index Copernicus: 1. Co to jest Publisher Panel? Publishers Panel jest częścią międzynarodowego systemu Index Copernicus składającego się z kilku powiązanych ze sobą działów dotyczących literatury naukowej, naukowców, projektów

Bardziej szczegółowo

KONFERENCJA NAUKOWO TECHNICZNA WARSZTAT PRACY RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO Wytyczne do materiałów reklamowych

KONFERENCJA NAUKOWO TECHNICZNA WARSZTAT PRACY RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO Wytyczne do materiałów reklamowych XIV KONFERENCJA NAUKOWO TECHNICZNA WARSZTAT PRACY RZECZOZNAWCY BUDOWLANEGO 2016 Wytyczne do materiałów reklamowych (zamieszczonych w materiałach konferencyjnych) Informacje organizacyjne: Przygotowane

Bardziej szczegółowo

Regulamin konkursu i inne dokumenty zostały zamieszczone w formie elektronicznej (PDF)

Regulamin konkursu i inne dokumenty zostały zamieszczone w formie elektronicznej (PDF) - Konkurs fotograficzny " Cuda natury " Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu z wielką przyjemnością zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym " Cuda natury ".

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następującą ikonę: Informacje dotyczą tego, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają wskazówki

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania informatyczne dla górnictwa na platformie Bentley

Rozwiązania informatyczne dla górnictwa na platformie Bentley Bentley Systems, COMPASS S.A. oraz Komisja Geomatyki Górniczej PTIP AGH zapraszają na konferencję pt. Rozwiązania informatyczne dla górnictwa na platformie Bentley Kraków, 15-16 listopada 2011 roku. Tematyka

Bardziej szczegółowo

Wykaz osób pełniących funkcję opiekunów Warsztatów

Wykaz osób pełniących funkcję opiekunów Warsztatów Znak : 2/ICT/2016/UE Załącznik nr 4a do SIWZ pieczęć firmowa Wykonawcy Wykaz osób pełniących funkcję opiekunów Warsztatów W branży Gry Komputerowe Imię Nazwisko Wymagania dotyczące opiekunów Warsztatów

Bardziej szczegółowo

WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW REFERATÓW

WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW REFERATÓW WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW REFERATÓW Spis treści: I. Wymogi formalne... 2 II. WZÓR... 3 III. Bibliografia... 4 IV. Streszczenie... 5 V. Cytaty i przypisy... 6 VI. Tabele, rysunki, wzory... 7 1 I. Wymogi formalne

Bardziej szczegółowo

Regulamin Konkursu na najlepszy artykuł nt. energetyki jądrowej oraz Konkursu na najlepszy poster w ramach Akademickiego Forum Energii Jądrowej

Regulamin Konkursu na najlepszy artykuł nt. energetyki jądrowej oraz Konkursu na najlepszy poster w ramach Akademickiego Forum Energii Jądrowej Regulamin Konkursu na najlepszy artykuł nt. energetyki jądrowej oraz Konkursu na najlepszy poster w ramach Akademickiego Forum Energii Jądrowej Rozdział I Postanowienia ogólne 1. Organizatorami konkursu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KONKURSU DLA MŁODZIEŻY FUNDUSZE UNIJNE OBOK NAS

REGULAMIN KONKURSU DLA MŁODZIEŻY FUNDUSZE UNIJNE OBOK NAS REGULAMIN KONKURSU DLA MŁODZIEŻY 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Niniejszy Regulamin określa warunki uczestnictwa, zasady organizacji oraz nagrody w konkursie Fundusze unijne obok nas (zwany dalej Konkursem

Bardziej szczegółowo

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu - Centrum Edukacji Ekologicznej. z wielką przyjemnością zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym :

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu - Centrum Edukacji Ekologicznej. z wielką przyjemnością zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym : OGŁOSZENIE Konkurs fotograficzny " Zimowe Zabrze w fotografii przyrodniczej " Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu - Centrum Edukacji Ekologicznej z wielką przyjemnością zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania

Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania Instrukcja konfiguracji funkcji skanowania WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42171_PL 2004. Wszystkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie bez zezwolenia przedstawionych materiałów i informacji

Bardziej szczegółowo

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Rzeszowskiego. www.mechatronika.univ.rzeszow.pl

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Rzeszowskiego. www.mechatronika.univ.rzeszow.pl Oferta edukacyjna Uniwersytetu Rzeszowskiego Czym jest Mechatronika? Mechatronika jest dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, stanowiącą synergiczne połączenie takich dyscyplin,

Bardziej szczegółowo

Kryteria oceniania z Technologii Informacyjnej

Kryteria oceniania z Technologii Informacyjnej IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu Kryteria oceniania z Technologii Informacyjnej Kryteria na ocenę dopuszczającą 1. Uczeń potrafi wymienić niektóre z elementów budowy komputera.

Bardziej szczegółowo

DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills

DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills Nr 531300-LLP-1-2012-1-GR-KA3-KA3NW DigiSkills: Network for the enhancement of digital competence skills DigiSkills D3.5 Instrukcja korzystania z zasobów DigiSkills Spis treści 1. Zakres dokumentu... 3

Bardziej szczegółowo

Sylabus Moduł 2: Przetwarzanie tekstów

Sylabus Moduł 2: Przetwarzanie tekstów Sylabus Moduł 2: Przetwarzanie tekstów Niniejsze opracowanie przeznaczone jest dla osób zamierzających zdać egzamin ECDL (European Computer Driving Licence) na poziomie podstawowym. Publikacja zawiera

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Universal Printing Solutions

Client Management Solutions i Universal Printing Solutions Client Management Solutions i Universal Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria S

ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria S ANDRITZ Pompy odśrodkowe Seria S www.andritz.com Pompy dla mediów czystych oraz zawierających części stałe Od ponad 100 lat, firma ANDRITZ jest znana głównie dzięki swoim kompetencjom i innowacji w projektowaniu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Konkursu Produkt Roku Control Engineering Polska. Edycja 2013

REGULAMIN. Konkursu Produkt Roku Control Engineering Polska. Edycja 2013 REGULAMIN Konkursu Produkt Roku Control Engineering Polska Edycja 2013 1 Postanowienia ogólne 1. Organizatorem Konkursu Produkt Roku 2013 jest wydawca czasopisma Control Engineering Polska firma Media

Bardziej szczegółowo

PUKP Programowanie urządzeń kontrolno-pomiarowych. ztc.wel.wat.edu.pl

PUKP Programowanie urządzeń kontrolno-pomiarowych. ztc.wel.wat.edu.pl PUKP Programowanie urządzeń kontrolno-pomiarowych Zbigniew Jachna zbigniew.jachna@wat.edu.pl p. 124/45 ztc.wel.wat.edu.pl PUKP, 2016 1 Plan przedmiotu PUKP semestr forma zajęć, liczba godzin/rygor (x egzamin,

Bardziej szczegółowo

System do obsługi wyciągów bankowych NEST BANK S.A.

System do obsługi wyciągów bankowych NEST BANK S.A. System do obsługi wyciągów bankowych NEST BANK S.A. Logowanie do systemu Aplikacja dostępna jest pod adresem: https://wyciagi.nestbank.pl Informacja o utworzonym dla Państwa koncie w aplikacji, przekazywana

Bardziej szczegółowo

nowy termin ważności Akredytywy / Gwarancji do / new validity term of the Letter of Credit / Guarantee:

nowy termin ważności Akredytywy / Gwarancji do / new validity term of the Letter of Credit / Guarantee: Strona 1 z 5 Załącznik nr 6 do Regulaminu Udzielania Gwarancji Bankowych i Otwierania Akredytyw WNIOSEK O ZMIANĘ WARUNKÓW: (Wniosek składany jest przez osoby fizyczne i podmioty nieposiadające osobowości

Bardziej szczegółowo

Dane Rodziców (Opiekunów Prawnych) / Parent (Guardian) Information

Dane Rodziców (Opiekunów Prawnych) / Parent (Guardian) Information KARTA ZGŁOSZENIOWA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA City KIDS/ City KIDS ADMISSION FORM Dane Osobowe Dziecka /Child Information Nazwisko/Surname Ilość Dzieci w rodzinie/number of Children in the Family Data urodzin/

Bardziej szczegółowo

Forum współpracy dla rozwoju innowacji w life science 8 X 2013. Klub Studencki ARKA 31-425 Kraków Uniwersytet Rolniczy Al.

Forum współpracy dla rozwoju innowacji w life science 8 X 2013. Klub Studencki ARKA 31-425 Kraków Uniwersytet Rolniczy Al. Forum współpracy dla rozwoju innowacji w life science 8 X 2013 Klub Studencki ARKA 31-425 Kraków Uniwersytet Rolniczy Al. 29 Listopada 50 STRONA 1 O konferencji Life Science Open Space (LSOS2013) jest

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE WALIDACJĄ W FIRMIE FARMACEUTYCZNEJ, PRAKTYCZNE PODEJŚCIE DO NOWYCH I MODERNIZOWANYCH URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW WARSZTATY

ZARZĄDZANIE WALIDACJĄ W FIRMIE FARMACEUTYCZNEJ, PRAKTYCZNE PODEJŚCIE DO NOWYCH I MODERNIZOWANYCH URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW WARSZTATY 24-25 listopada 2016 r., Warszawa ZARZĄDZANIE WALIDACJĄ W FIRMIE FARMACEUTYCZNEJ, Obowiązujące wymagania, nowe podejście według Aneksu 15 GMP Organizacja prac walidacyjnych i współpraca z Wydziałem Produkcji

Bardziej szczegółowo

DZIKA PRZYRODA-ZWIERZĘTA KONKURS FOTOGRAFICZNY REGULAMIN KONKURSU

DZIKA PRZYRODA-ZWIERZĘTA KONKURS FOTOGRAFICZNY REGULAMIN KONKURSU DZIKA PRZYRODA-ZWIERZĘTA KONKURS FOTOGRAFICZNY REGULAMIN KONKURSU Organizatorem konkursu "Dzika przyroda - zwierzęta" jest Centrum Edukacji Ekologicznej przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu z siedzibą

Bardziej szczegółowo

BILETY NA MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ. MISTRZOSTWA Z KAN-therm! WYGRAJ. SYSTEM KAN therm. Innowacyjne instalacje wodne i grzewcze

BILETY NA MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ. MISTRZOSTWA Z KAN-therm! WYGRAJ. SYSTEM KAN therm. Innowacyjne instalacje wodne i grzewcze SYSTEM KAN therm Innowacyjne instalacje wodne i grzewcze MISTRZOSTWA Z KAN-therm! WYGRAJ BILETY NA MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ www.kan-therm.com ISO 9001 Potwierdź zakup elementów SYSTEMU KAN-therm

Bardziej szczegółowo

Proces implementacji BIM z perspektywy firmy wdrażającej

Proces implementacji BIM z perspektywy firmy wdrażającej Proces implementacji BIM z perspektywy firmy wdrażającej Wojciech Kozłowski AEC DESIGN Inż. Aplikacji BIM 2016 Autodesk ZAPRASZAMY DO ZADAWANIA PYTAŃ Połącz się z siecią na Twoim telefonie: sieć: forumautodesk2016

Bardziej szczegółowo

Nazwa stanowiska: Inżynier Projektowy Kategorie: Inżynieria/Automatyka/Energetyka konwencjonalna i odnawialna Energetyka/Konwencjonalna

Nazwa stanowiska: Inżynier Projektowy Kategorie: Inżynieria/Automatyka/Energetyka konwencjonalna i odnawialna Energetyka/Konwencjonalna Nazwa stanowiska: Inżynier Projektowy Kategorie: Inżynieria/Automatyka/Energetyka konwencjonalna i odnawialna Energetyka/Konwencjonalna OFERUJEMY: Miejsce pracy: Ostrów Wielkopolski udział w polskich i

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR TECHNIK MECHATRONIK ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR 2 os. SZKOLNE 26 31-977 KRAKÓW www.elektryk2.i365.pl Spis treści: 1. Charakterystyka zawodu 3 2. Dlaczego technik mechatronik? 5 3. Jakie warunki musisz

Bardziej szczegółowo

Niska emisja wielka sprawa

Niska emisja wielka sprawa REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Niska emisja wielka sprawa 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Regulamin dotyczy konkursu fotograficznego realizowanego w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Niska emisja-wielka

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE O DIALOGU TECHNICZNYM

OGŁOSZENIE O DIALOGU TECHNICZNYM OGŁOSZENIE O DIALOGU TECHNICZNYM I. ZAMAWIAJĄCY Zamawiającym jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie ul. Szamocka 3, 5, 01-748 Warszawa, tel. 22 667 17 04 lub 05, fax 22 667 17 33 lub

Bardziej szczegółowo

Smart Baner System PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA REKLAMY ZEWNĘTRZNEJ. Wszystkie produkty PDC MEDIA posiadają prawną ochronę patentową.

Smart Baner System PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA REKLAMY ZEWNĘTRZNEJ. Wszystkie produkty PDC MEDIA posiadają prawną ochronę patentową. Smart Baner System PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA REKLAMY ZEWNĘTRZNEJ Smart Baner System Najbardziej innowacyjny system reklamy zewnętrznej. Pozwala na błyskawiczną wymianę banerów winylowych. Wymiana banerów

Bardziej szczegółowo

Sterowanie: Myszką. Ustawienia. Brak sygnału Video Proszę podłączyć kamerę

Sterowanie: Myszką. Ustawienia. Brak sygnału Video Proszę podłączyć kamerę Sterowanie: Myszką Ustawienia Brak sygnału Video Proszę podłączyć kamerę Pliki Kamera Pomoc klikanie kontrola wykluczenia czułość różne po starcie procedura 5-4-3-2-1 zatwierdzam Zapisz jako... Zapisz

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O FINANSOWANIE ZADANIA BADAWCZEGO W RAMACH DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ.

WNIOSEK O FINANSOWANIE ZADANIA BADAWCZEGO W RAMACH DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ. Załącznik nr 1 WNIOSEK O FINANSOWANIE ZADANIA BADAWCZEGO W RAMACH DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ. Tytuł zadania badawczego Kierownik zadania (tytuł, imię i nazwisko, stanowisko) Wydział Instytut/Katedra/Zakład

Bardziej szczegółowo

CitiManager Krótki przewodnik dla Posiadaczy kart

CitiManager Krótki przewodnik dla Posiadaczy kart 1 CitiManager Krótki przewodnik dla Posiadaczy kart Lipiec 2015 Rozwiązania skarbowe i handlowe CitiManager - Krótki przewodnik dla Posiadaczy kart Spis treści 2 Spis treści Wnioskowanie o wydanie karty

Bardziej szczegółowo

HP Designjet Partner Link. Instrukcje

HP Designjet Partner Link. Instrukcje HP Designjet Partner Link Instrukcje 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informacje prawne Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Jedyna gwarancja, jakiej

Bardziej szczegółowo

Przewodnik AirPrint. Wersja 0 POL

Przewodnik AirPrint. Wersja 0 POL Przewodnik irprint Wersja 0 POL Definicje oznaczeń W niniejszym podręczniku użytkownika zastosowano następującą ikonę: Informacja Informacje dotyczą tego, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Wytyczne przygotowania wystąpień i streszczeń konferencyjnych

Wytyczne przygotowania wystąpień i streszczeń konferencyjnych Wytyczne przygotowania wystąpień i streszczeń konferencyjnych MATERIAŁY KONFERENCYJNE W celu opracowania materiałów do zamieszczenia w książce abstraktów, zwracamy się z prośbą o przygotowanie streszczenia

Bardziej szczegółowo

Responsive Web Design:

Responsive Web Design: Responsive Web Design: jeden serwis, wiele urządzeń Konferencja i warsztaty 23.01.2014 Poznań Organizator: Polski reprezentant UXAlliance Zaprojektowaliśmy responsywne serwisy między innymi dla: Responsive

Bardziej szczegółowo

Responsive Web Design:

Responsive Web Design: Responsive Web Design: jeden serwis, wiele urządzeń Konferencja i warsztaty 26.06.2014 Warszawa Organizator: Polski reprezentant UXAlliance Zaprojektowaliśmy responsywne serwisy między innymi dla: Responsive

Bardziej szczegółowo

Regulamin konkursu Wygraj spotkanie z Pele

Regulamin konkursu Wygraj spotkanie z Pele Regulamin konkursu Wygraj spotkanie z Pele 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Organizatorem konkursu Wygraj spotkanie z Pele jest Media Contact Sp. z o.o. z siedzibą w przy ul. Podłęknickiej 30, 41-303 Dąbrowa

Bardziej szczegółowo

Efekty kształcenia dla kierunku studiów INFORMATYKA, Absolwent studiów I stopnia kierunku Informatyka WIEDZA

Efekty kształcenia dla kierunku studiów INFORMATYKA, Absolwent studiów I stopnia kierunku Informatyka WIEDZA Symbol Efekty kształcenia dla kierunku studiów INFORMATYKA, specjalność: 1) Sieciowe systemy informatyczne. 2) Bazy danych Absolwent studiów I stopnia kierunku Informatyka WIEDZA Ma wiedzę z matematyki

Bardziej szczegółowo

Formularz aplikacyjny NESsT. Konkurs na Przedsiębiorstwo Społeczne

Formularz aplikacyjny NESsT. Konkurs na Przedsiębiorstwo Społeczne Formularz aplikacyjny NESsT Konkurs na Przedsiębiorstwo Społeczne Str. 1 z 5 Poniższy formularz aplikacyjny przeznaczony jest dla osób indywidualnych o zdolnościach przedsiębiorczych, które są zmotywowane

Bardziej szczegółowo

System sterowania i wizualizacji odprężarki z wykorzystaniem oprogramowania Proficy ifix

System sterowania i wizualizacji odprężarki z wykorzystaniem oprogramowania Proficy ifix System sterowania i wizualizacji odprężarki z wykorzystaniem oprogramowania Proficy ifix Miejsce wdrożenia Oprogramowanie Proficy zostało wdrożone w zakładzie producenta maszyn szklarskich P.P.P. Komplex

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU. Erasmus+ Młodzież. Akcja 1 (KA1) Mobilność edukacyjna Wniosek o Akredytację dla organizacji Wolontariatu Europejskiego

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU. Erasmus+ Młodzież. Akcja 1 (KA1) Mobilność edukacyjna Wniosek o Akredytację dla organizacji Wolontariatu Europejskiego INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU Erasmus+ Młodzież Akcja 1 (KA1) Mobilność edukacyjna Wniosek o Akredytację dla organizacji Wolontariatu Europejskiego aktualizacja: 21/02/2014 UWAGA: PRZED ROZPOCZĘCIEM WYPEŁNIANIA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestracji zgłoszeń serwisowych dla Działu Wparcia Technicznego

Instrukcja rejestracji zgłoszeń serwisowych dla Działu Wparcia Technicznego Instrukcja rejestracji zgłoszeń serwisowych dla Działu Wparcia Technicznego Podstawowym źródłem informacji kierowanym do Działu Wsparcia Technicznego zgłoszeniu serwisowym jest plik wygenerowany programem

Bardziej szczegółowo

Wersja polska. Wstęp. Zawartość opakowania. Uwaga! WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0

Wersja polska. Wstęp. Zawartość opakowania. Uwaga! WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0 WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0 Wstęp Dziękujemy za zakup Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0. Ta kamera internetowa umożliwia prowadzenie rozmów wideo ze wszystkimi przyjaciółmi na całym świecie.

Bardziej szczegółowo

(Wsparcie techniczne dla użytkowników HelpDesk) Wersja dokumentu: 1.0 1

(Wsparcie techniczne dla użytkowników HelpDesk) Wersja dokumentu: 1.0 1 Procedura zgłaszania problemów z obsługą oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Wsparcie techniczne dla użytkowników

Bardziej szczegółowo