Copyright Embrace Your Life All Rights Reserved.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Copyright 2015. Embrace Your Life All Rights Reserved."

Transkrypt

1

2 Twoja strona www która przyciąga i angażuje odbiorów w 7 krokach Honorata Lubiszewska i Sylwia Sikorska Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna częśd tej publikacji nie może byd powielana, rozpowszechniana, dystrybuowana ani przekazywana w jakiejkolwiek formie lub w jakikolwiek sposób, w tym kopiowanie, nagrywanie lub inny sposób mechaniczny lub elektroniczny bez uprzedniej pisemnej zgody wydawcy są niedozwolone. Wyjątek stanowią: upublicznianie krótkich cytatów zawartych w cudzysłowie w celu udzielenia opinii oraz inne niekomercyjne zastosowania dozwolone przez prawo autorskie.

3 O autorach: Sylwia Sikorska Właściciel, czyli inaczej zawiadująca pociągiem EmbraceYour Life, Mentor Marketingu Internetowego, Trener sprzedaży oraz pomysłodawczyni i współtwórczyni projektów Embrace Your Trip, Siła Historii Kobiet, Rocznej Akademii Marketingu Internetowego Embrace Your Life oraz Dominator Marketing i Dominator Marketing Live. Prywatnie niezwykle i czasem mocno zaskakująco ciepła osoba, troszcząca się o swoich najbliższych oraz tych dalszych lub nieznajomych. Jej marzeniem i celem jest aby każda kobieta dowiedziała się o sile swojego potencjału, który może rozwijad w męskich biznesach, bez względu na stereotypy i przekonania, jakie siedzą zakorzenione w głowach wielu ludzi. Sylwia przyciąga odpowiednich ludzi jak magnes, dlatego zbudowanie zespołu oraz pozyskanie niezwykłych JV partnerów jest dla niej pestką. Uwielbia stawad na scenie jako trener oraz prowadzid spotkania 1:1, jako mentor marketingu internetowego, przekazując innym swoją wiedzę. Okazją do tego są m.in szkolenia na żywo organizowane przez markę Embrace Your Life oraz szkolenia online i offline z serii: Siła Historii Kobiet lub współpraca zapoczątkowana konsultacjami 1:1. Wraz z Honoratą Lubiszewską, Sylwia odpowiedzialna jest za ciągły rozwój marki Embrace Your Life, dorzucanie nowych pomysłów, które dzięki świetnemu zgraniu i zrozumieniu z Honoratą, mogą byd realizowane. Sylwia zyskała wolnośd miejsca, czasu i finansową i chce aby inni mogli osiągnąd to samo!

4 Honorata Lubiszewska COO Embrace Your Life, Trenerka Marketingu Internetowego i sprzedaży. Co to oznacza? Żeby oddad to, co robi i wnosi Honorata do zespołu Embrace Your Life, trzeba by było nagrad minimum godzinne video. To człowiek orkiestra. Jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie potrzebne są umiejętności budowania relacji, sprzedaży, a czasem nawet zaskakuje nagle umiejętnościami programowania i tworzenia stron www. Negocjuje dla nas, pozyskuje Partnerów, załatwia niesamowite deale, dzięki czemu możemy spad spokojnie. Dodatkowo zawsze ma w zanadrzu słowa motywacji i inspiracji. Niestraszne są jej wyzwania ona tym żyje. Zawsze stoi na straży swoich wartości. Swoje cenne wskazówki przelewa często na papier, pisząc artykuły i publikacje. Ma wiele ukrytych talentów, które my jako zespół EYL możemy poznawad i których możemy doświadczad. Czasami znika na 3 godziny, a po tym czasie wychodzi z nowym rysunkiem wizją, którą umieszcza na tablicy celów. Inspiruje, motywuje, zagrzewa do walki i pomaga dosłownie i w przenośni podnieśd się z popiołów. Każdy kto ma z nią kontakt może doświadczyd jej wielkiej wiary w to, że bez względu na to, jaką masz historię, masz nieograniczone możliwości by żyd tak, jak marzysz i pragniesz. Tą wiarą pragnie zarazid jak największa ilośd Kobiet, które szukają możliwości rozwoju i realizacji swoich projektów!

5 CEL RAPORTU: Witaj, Stworzyłyśmy dla Ciebie raport, który czytasz, ponieważ chcemy jak największej ilości kobiet dawad realne możliwości promocji siebie i swojej marki, firmy, pasji, bloga, projektu czy talentu przy użyciu Internetu. Same przechodziłyśmy długą drogę, pełną błędów i doświadczeo, zanim znalazłyśmy się w miejscu, w którym jesteśmy teraz. Dzisiaj dobrze wiemy, że przy naszym wsparciu możesz znacznie szybciej zacząd realizowad swoje pomysły i docierad z nimi do jak największego grona odbiorców. A w dodatku wiemy, że ci odbiorcy będą z przyjemnością polecali Cię dalej. Wszystko, od czego musisz zacząd, to solidne podstawy - fundamenty, które pozwolą dalej rozbudowywad Tobie Twoją markę czy firmę (jeśli ją posiadasz, lub zdecydujesz się na to w przyszłości). Najważniejsze, to abyś miała świadomośd, że możesz zacząd z każdego miejsca i w dowolnym wieku. W tym raporcie dowiesz się dokładnie, jakie elementy powinna zawierad Twoja strona internetowa (www), aby przyciągała i angażowała odwiedzających ją (przyszłych, potencjalnych klientów). Nie przejmuj się tym, że nie znasz się na kwestiach technicznych. Właśnie z tą pomocą i rozwiązaniami przybywamy do Ciebie w formie tego raportu. Baw się dobrze! Sylwia i Honorata

6 KROK 1: Od czego zacząd przy tworzeniu strony www? Strona internetowa na jaką patrzysz jako odbiorca lub jej właściciel, to tylko fasada. Tak, to tak, jakbyś stała przed piękną kamienicą i podziwiała jej wnętrza, ale nie wchodzisz do środka, ponieważ boisz się tego co tam zastaniesz. Jednak, jeśli odważysz się tam zajrzed, może okazad się, że zadziwi Cię ona bardziej niż jej mury zewnętrzne. Ale. Co tak naprawdę jest ważne na samym początku, kiedy dopiero myślisz o tym, żeby mied swoja stronę? Pierwszym krokiem do jej funkcjonowania jest wybór domeny - czyli najprościej mówiąc nazwy (adresu) strony www. Ten wybór nie jest dowolną fantazją pojawiającą się w Twojej głowie. Wybór nazwy jest bardzo ważny i już on ma znaczenie dla ilości pojawiających się w przyszłości na Twojej stronie klientów czy odbiorców. Wspomnimy tylko o dwóch rzeczach, o których mówimy w innym naszym raporcie "Tajniki Marketingu Internetowego." Możesz do pobrad tutaj: Po pierwsze poznaj Twoich odbiorców. A po drugie myśl potrzebami swoich odbiorców. Jeśli wiesz czego szukają i myślisz oraz mówisz ich językiem, to wybór nazwy będzie prosty. Podamy Ci tutaj nasz ulubiony przykład fryzjera. Jeśli odbiorcami fryzjera są np. kobiety, które nie mają czasu na to, by co dzieo czesad się rano, to jego domena powinna byd związana właśnie z tym zagadnieniem. Np. fryzuraw5minut.pl Rozumiesz? Kiedy już masz nazwę swojej strony jesteś gotowa na kolejny krok - wybór firmy w której wykupisz domenę. Domena to twoja nazwa strony wykorzystywana w internecie. Do tego, by taka domena była widoczna dla Twoich klientów, potrzebujesz jeszcze narzędzia, które nazywa się Serwer lub Hosting.

7 Umożliwi Ci on m.in. : umieścid swoją stronę WWW, stworzyd skrzynki dla siebie i pracowników, przechowywad swoje pliki, tym samym mając do nich dostęp z każdego miejsca na świecie. Serwer musi byd urządzeniem niezawodnym, tak by Twoja strona była dostępna non stop. Nie ma nic gorszego niż moment w którym ktoś trafia na Twoją stronę i widzi no właśnie nic nie widzi. Wpływa o niekorzystnie na odbiór Twojej działalności i marki samej w sobie. Na rynku funkcjonuje bardzo wielu dostawców domen i serwerów. Osobiście korzystamy z usług firmy nazwa.pl Powodów jest kilka: niezawodnośd usług łatwa obsługa - dosłownie każdy może się tu odnaleźd szybko działający support (pomoc) atrakcyjna cena W nazwa.pl zyskujesz już na wstępie. Wykupując serwer właśnie u nich, dostajesz w prezencie domenę, której nazwę możesz wybrad sama. Tak więc w cenie 11 zł/msc masz serwer i domenę o najwyższej jakości.

8 KROK 2: Najlepsze narzędzie to tworzenia szybko i łatwo twojej profesjonalnej strony www? WordPress.com! Czym jest i skąd taki wybór? WordPress.com to najlepsze narzędzie do optymalizacji (pozycjonowania) i tworzenia stron www w tzw. systemie CMS. I chociaż najprawdopodobniej teraz brzmi to dla Ciebie jak flaki z olejem, nie zrażaj się. To naprawdę nie jest takie trudne, jak brzmi. Co przemawia za stosowaniem WordPress.com do tworzenia stron? Jak już wspomniałyśmy - prostota użycia. Wystarczy, że nauczysz się obsługi jego kilku podstawowych funkcji, a jesteś w stanie sprawid, aby Twoja strona nie tylko wyglądała przyjemnie dla oka (Twojego oraz Twojego odbiorcy, czy potencjalnego klienta) ale także ANGAŻOWAŁA i generowała Tobie listę potencjalnych Klientów. O liście adresowej jeszcze wspomnimy później Kolejny argument przemawiający za stosowaniem narzędzia WordPress.com to fakt, że NIC NIE PŁACISZ za jego stosowanie. Zwyczajnie wgrywasz go na serwer i cieszysz się z niekooczących się możliwości dodawania nowych elementów do Twojej strony. Wiele osób kojarzy WordPress jako narzędzie do prowadzenia tylko Blogów. Jednak nic bardziej mylnego! WordPress.com daje Ci możliwośd tworzenia strony firmowej, serwisu informacyjnego, panelu logowania dla Twoich użytkowników i wiele, wiele więcej. Nawet, jeśli od początku nie potrafisz stworzyd i obsługiwad wszystkich tych elementów, to nic! Najważniejsze, że znasz podstawy, bo na tym możesz zbudowad już najprostszą i bardzo funkcjonalną pod względem marketingowym stronę www. Ogromna ilośd darmowych rozszerzeo, czyli tzw. wtyczek do WordPress.com to kolejny argument, który do nas przemawia najbardziej. To dzięki tym właśnie wtyczkom, czyli kolejnym puzzlom Twojej układanki możesz dokładad coraz to nowe elementy, podstrony i formularze, które (jak już wspominałyśmy wcześniej) angażują uwagę Twojego odbiorcy.

9 Mamy nadzieję, że te argumenty do Ciebie przemawiają. Jeśli nie, odwiedź nasze strony: firmową i projektu i przekonaj się, jakie możliwości tworzenia stron daje Ci narzędzie WordPress.com Dlaczego o tym piszemy, skoro i tak nie znasz tego oprogramowania i nie wiesz, czy będziesz w stanie się tego nauczyd? Nie przejmuj się tym teraz. Za chwilę wszystko poskłada Ci się w całośd. Czytaj dalej, aby otrzymad kolejne odpowiedzi! KROK 3: Wykorzystaj swoją stronę do budowania listy kontaktów. Po co? Jak? Odpowiedzi poniżej! Lista adresowa, czyli inaczej lista kontaktów. Mówi się, że: lista to złoto W rzeczy samej! Jeśli jesteś świadomą businesswoman, albo dopiero się uczysz, wiesz już z pewnością, że budowanie swojej własnej listy adresowej jest niezbędne, kiedy poważnie myślisz o zaistnieniu i promowaniu Twojej firmy (marki, wizerunku, bloga, talentu, pasji) w internecie. I nie chodzi tutaj o budowanie społeczności na Facebooku, zbieranie lubię to pod Twoimi postami czy Fanpagem. Chodzi tutaj o prawdziwą, wartościową i zbudowaną przez Ciebie (czyli konkretnie przez Twoją stronę i to, co na niej udostępniasz) listę adresów . Co oznacza wyrażenie wartościowa lista? To taka, która składa się tylko z odbiorców zainteresowanych tematem, którym się dzielisz lub branżą w której działasz. W dodatku to tacy odbiorcy, którzy są gotowi zapłacid za rozwiązania problemów, które oferujesz i w których masz doświadczenie. Dlaczego wręcz powinna byd zbudowana przez Ciebie. Ponieważ jeśli sięgasz po listy, które są budowane przez kogoś innego, to po pierwsze nie jest to zgodne z prawem.

10 A po drugie taka lista nie jest wartościowa dla Ciebie i Twojej marki: a. dlatego, że nie wiesz, w jaki sposób została zbudowana b. dlatego, że osoby zapisujące się na daną listę nie zapisywały się na nią z Twojego powodu, zatem zupełnie Cię nie znają. A jeśli Cię nie znają, to także Ci nie ufają. A jeśli Ci nie ufają, to najzwyczajniej w świecie - nigdy od Ciebie niczego nie kupią, ani Cię nie polecą. Co daje Ci posiadanie listy adresowej? Przede wszystkim daje Ci możliwośd budowania relacji z Twoimi odbiorcami (potencjalnymi klientami) i możliwośd sprzedaży przez wysyłkę ofert specjalnych. Teraz, kiedy już wiesz, po co gromadzid listę adresową, z pewnością chcesz wiedzied, jak to robid dobrze? Zapomnij o gromadzeniu listy kontaktów na Twojej skrzynce pocztowej. To się najzwyczajniej w świecie nie sprawdza. Po kilku miesiącach zapominasz o istniejących adresach, albo o tym, kto co od Ciebie już kupił. Aby profesjonalnie gromadzid listę adresową i jeszcze profesjonalnej nią zarządzad, potrzebujesz do tego narzędzia. Nie martw się, takie narzędzia są proste w obsłudze i nie kosztują więcej, niż 50 zł miesięcznie dla początkowych potrzeb, czyli powiedzmy 1000 kontaktów w bazie. To, czego my (humanistki) używamy i co (spośrób kilkunastu innych przetestowanych narzędzi tego typu) wybrałyśmy to Autoresponder GetGresponse. Dlaczego autoresponder zamiast gromadzenia adresów na zwykłej skrzynce mailowej? Ponieważ wysyła on automatycznie wiadomości do Twoich odbiorców, poza Twoją obsługą. Co zaoszczędza Ci czas i myślenie o tym, że musisz odpisad na ważne wiadomości. To Ty ustalasz tutaj kiedy i (co najważniejsze) dlaczego dana wiadomośd ma byd wysłana. Ustawiasz to raz i żyje swoim życiem.

11 Więc, kiedy ktoś wchodząc na Twoją śliczną stronę stworzoną dzięki WordPress.com widzi coś interesującego, wpisuje tam swój adres mailowy, aby dostad natychmiastowy i bezpłatny dostęp do tego-czegoś. I każdy jest zadowolony. Ty masz adres mailowy i możesz budowad relacje i zaufanie, a Twój odbiorca jest zadowolony, bo dostał coś za darmo, czego może się dowiedzied i co rozwiąże jego problem. I jeśli jeszcze nie masz konta na GetResponse - załóż je teraz. Nie martw się, że jeszcze nie wiesz, jak go użyd i w jaki sposób ustawid, aby działał spójnie z Twoją stroną na WordPress(ie). Do tych odpowiedzi przejdziemy później. Teraz załóż konto na GetResponse: KROK 4: Jak nie płacąc tysięcy grafikowi zyskad stronę ładną i funkcjonalną - czyli wybór odpowiedniego szablonu strony lub dostosowanie obecnego dla zwiększenia poziomu zaangażowania odbiorców. Widzisz... Wiele z firm czy businesswoman, z którymi współpracujemy popełniło podobny błąd. Jaki? Idąc za modą i radą niedoświadczonych w marketingu osób, podjęło decyzję o stworzeniu strony przez grafika. I nie było by w tym nic złego gdyby nie 2 fakty: a. grafik stworzy stronę ładną, ale nie taką,która pomoże Ci w pozyskiwaniu klientów i budowaniu relacji z nimi na przyszłośd b. ta strona będzie Cię kosztowad minimum 2000 zł Pytanie do Ciebie. Czy w Twoim biznesie nie masz innych wydatków? Czy nie wolałabyś zaoszczędzid przynajmniej 50 % tej kwoty lub więcej na inne, potrzebne inwestycje lub po prostu dobrą kolację, sukienkę czy.. cokolwiek Ci przyjdzie do głowy?

12 Wiesz już, że przy pomocy WordPress.com możesz pomóc sobie osiągnąd cel jakim jest - posiadanie takiej strony, która: pomaga Ci zatrzymad odbiorcę/klienta pomaga Ci budowad listę przyszłych klientów wspomaga budowanie relacji z nimi pokazuje Ciebie i Twoją działalnośd w sposób profesjonalny jest ładna I właśnie w tym ostatnim z pomocą przychodzą szablony WordPress.com. Szablonów na rynku są tysiące. Możesz znaleźd szablon związany z Twoją branżą. Dopasowany do potrzeb Twoich odbiorców i Twoich. Na co zwracad uwagę wybierając szablon? Zastanów się czy jest od odpowiedni dla Twojej grupy odbiorców - tak ponownie wracamy do ich potrzeb i problemów. Pamiętaj stronę robisz dla nich, nie dla siebie. Dostosuj kolorystykę - ta funkcja jest dostępna w większości szablonów. Zastanów się nad tym jaki przeważający kolor współgra z Twoją działalnością. Dostosuj grafikę - i tu nie musisz byd grafikiem, by sobie poradzid. Większośd szablonów ma gotowe propozycje, które możesz, ale nie musisz zmieniad. A jeśli potrzebujesz oryginalnych grafik i obrazków na bloga, to damy Ci proste, a co najważniejsze, bezpłatne rozwiązanie. TADAMMMMM: https://www.canva.com/ - narzędzie dostępne do użycia online. Po założeniu na nim darmowego konta, możesz tworzyd dowolną ilośd różnych grafik. Wracając do szablonów... Żeby nie zagubid się w gąszczu tych wszystkich dostępnych darmowych lub płatnych szablonów, potrzebujesz wiedzy, która pozwoli Ci wybrad taki, który spełni wszystkie powyższe funkcje. Jakie? Będzie mógł angażowad i przyciągad odbiorców!

13 Jedno jest pewne - nie zapłacisz za taki szablon więcej niż 300 zł. A może zdarzyd się też tak, że znajdziesz darmowy szablon, który spełni wszelkie wymagania. I to w WordPress.com lubimy najbardziej. A jeśli już masz swoją stronę opartą na systemie WordPress.com, tym lepiej! Teraz jest ten moment, kiedy możesz dodad odpowiednie funkcjonalności do Twojej strony i sprawdzad poziom zaangażowania odwiedzających! Jak? O tym, że potrzebujesz autorespondera, już wiesz. Jeśli Twoja strona posiada słabą grafikę (nieczytelną lub "martwą"), wiesz także, gdzie i jak stworzyd nową. Czytaj dalej, aby otrzymad kolejne odpowiedzi. KROK 5: Mów językiem klienta lub odbiorcy. Kiedy rozmawiamy z naszymi klientkami i pytamy: Czy wiesz jak porozumiewad się na stronie ze swoimi klientami? Bardzo często słyszymy, że należy bardzo jasno opisad swoje usługi lub produkty. Ale w tym wszystkim chodzi o coś więcej. Twoja strona powinna przemawiad językiem korzyści. Nie myl korzyści z zaletami danego produktu. To są dwie zupełnie różne kwestie. Żeby móc zacząd mówid językiem korzyści, musimy najpierw poznad potrzeby klienta. Strona tworzona na WordPress.com ma lub może mied dwie funkcjonalności: Może służyd po pierwsze jako strona, która spełnia swoje funkcje promocyjne. Ale ma także w sobie funkcje bloga, który może Ci pomóc w wielu kwestiach: od budowania relacji po pozycjonowanie (czyli pomoc w tym by strona była widoczna w wyszukiwarce Google).

14 W obydwu przypadkach istotne jest to, by posługiwad się językiem korzyści - czyli informacji o tym, co potencjalny Klient będzie miał z tego dla siebie. Twoje główne informacje na stronie takie jak chociażby: Informacje o Tobie/firmie Misja czy Historia Usługi/Produkty To części, nad opisem których pracujesz raz. Warto więc poświęcid temu trochę czasu. A więc dlaczego ludzie kupują i jak zatrzymad ich na swojej stronie na dłużej? Jest kilka elementarnych prawd rządzących ludzkim zachowaniem. Ludzie decydują się na usługę lub produkt ponieważ zaspakaja potrzebę i daje odczucie korzyści. Ludzie nie pragną skorzystad z usług lub zrobid zakupów dla samej oferty, lecz z powodu KORZYŚCI, jakie daje. Korzyści, które są głęboko zakorzenione w potrzebach takich jak: bezpieczeostwo, pewnośd, wygoda, komfort, prestiż; oszczędnośd czasu, pieniędzy, wysiłku, estetyka, wygląd, atrakcyjnośd. Patrz na swoją stronę właśnie z tego punktu widzenia i pisz o swojej firmie, usługach, produktach pokazując, w jaki sposób zaspokoją one te potrzeby. A co z blogiem? Oczywiście tutaj rządzą te same zasady. Wyzwaniem dla Ciebie może, ale nie musi byd to, skąd brad treści artykułów. Ale powiemy Ci jedno. Jeśli poświęcisz czas na to by poznad potrzebny Twoich odbiorców i robisz, to co jest Twoją pasją, nigdy nie będziesz miała problemu ze znalezieniem tematu. Każda książka którą przeczytasz, artykuł, program czy film, który zobaczysz. Szkolenie, czy spotkanie ma którym będziesz, a nawet zwykły spacer ulicami nowego miejsca, dostarczą Ci tematu na artykuł. Wystarczy, że popatrzysz na to wszystko oczami Twojego odbiorcy z punktu korzyści, które może odnieśd.

15 Przykład Fryzjera. Jeśli Fryzjer ogląda np. film i jest scena w której główna bohaterka śpieszy się do pracy, ma zły humor bo źle wygląda, może użyd tego właśnie fragmentu do tego, by napisad artykuł na swoim blogu. Napisad o filmie, o tym jak do niego przemówiła ta scena i dad jakieś drobne rozwiązanie oparte na jego doświadczeniu. Przykład z naszego podwórka. Jeśli jesteśmy w nowym miejscu - mieście - zawsze obserwujemy tamtejsze zwyczaje promocji małych biznesów. Obserwujemy co działa - gdzie np. siedzą klienci, a gdzie ich nie ma i jak można to przełożyd na internet. Po czym piszemy o tym naszym czytelnikom Proste, prawda? KROK 6: Formularz zapisu versus Zapis na Newsletter. Wygrywa...? Znasz te strony, które zachęcają Cię do pozostawienia swojego adresu mailowego, aby otrzymywad tzw. Newsletter? Z naszych obserwacji możemy śmiało stwierdzid, że najczęściej administratorzy stron umieszczają taki formularz zapisu w nieodpowiednich miejscach. Czyli np. na samym dole strony albo w gąszczu kilkunastu artykułów, z których żaden nie przykuwa uwagi odbiorcy. No i samo wyrażenie newsletter. Zatrzymajmy się przy tym na chwilę... Kochana i niezawodna Wikipedia podaje, że newsletter, to elektroniczna forma biuletynu czasopisma rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej do prenumeratorów.

16 A teraz zadaj sobie pytanie i odpowiedz szczerze: czy na widok wezwania do akcji na jakiejś stronie www, które brzmi zapisz się na newsletter z chęcią pozostawisz tam swój adres mailowy??? Założymy się, że w 99% przypadków odpowiedź brzmi NIE. Dlaczego nie? Ponieważ Ty, jako odbiorca, nie wiesz, co oznacza dokładnie w danym przypadku newsletter i czy za chwilę nie otrzymasz jakiejś oferty z promocją specjalną. Nie masz też pewności, czy nie będziesz otrzymywad wiadomośd z tzw. newsletterami zbyt często. Zatem wniosek jest jasny - nazwa newsletter odstrasza potencjalnych klientów zamiast ich zachęcad. Ale na pewno chcesz wiedzied, co zrobid, skoro masz świadomośd, że budowanie listy adresowej jest ważne i że warto posiadad (najlepiej nie jeden) formularz zapisu na swojej stronie (zintegrowany z autoresponderem)? Wyobraź więc sobie analogiczną sytuację. Wchodzisz na stronę, która zawiera temat, produkty czy usługi, które w danej chwili Cię interesują. Bo może szukasz jakieś ważnej odpowiedzi. Widzisz, że na tej stronie przedsiębiorca oferuje Tobie bezpłatne rozwiązanie Twojego problemu, które możesz pobrad już teraz i skorzystad z niego w dowolnym momencie. Pozostawił Ci on jasne i czytelne wezwanie do akcji zostaw swój aby pobrad XYZ, który pomoże Ci w A, B i C. Zostawiasz więc i po pozostawieniu od razu masz to, czego potrzebujesz na Twojej skrzynce mailowej. Czy to brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe? Nie. Bo aby pobrad raport, który czytasz teraz, też pozostawiłaś nam niedawno lub jakiś czas temu swój i otrzymujesz teraz rozwiązania związane z tematem, który Cię zainteresował.

17 W dodatku Ty również, bez względu na to, czym się zajmujesz i w jakiej branży działasz, możesz zastosowad ten sam schemat działania - właśnie po to, aby budowad WARTOŚCIOWĄ listę adresową. Co dalej z wiedzą na temat Newsletterów? Jeśli na swojej stronie posiadasz zapis na newsletter wyrzud go w tej chwili, bo z pewnością nie daje Ci on takiego efektu, jaki powinien i jakiego pragniesz. Zamiast tego podejmij działania w kierunku tworzenia formularzy zapisu dających wartośd i odpowiedzi na problemy Twojej grupy odbiorców. Przeczytaj o tym, co możesz zrobid TUTAJ: KROK 7: Twoja strona www za 200 zł? To możliwe. Stwórz ją lub edytuj w dowolny sposób. Serio... Wystarczy chcied.

18 Twoja własna strona internetowa, która będzie połączona z autoresponderem i będzie angażowała odbiorców tak, aby wracali na nią i polecali ją dalej? Z pewnością myślisz, że może to kosztowad kilka tysięcy złotych i godziny spędzane nad opanowaniem wszystkich narzędzi. Pewnie jeszcze uważasz, że będziesz musiała zarwad kilka nocy i wypid dużo kawy. A do tego jeszcze nie chce Ci się i nie stad Cię na takie ekskluzywne rozwiązania w tym momencie. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Zbudowanie i administrowanie strony www, posiadającej wszystkie funkcjonalności (i wiele więcej), o których pisałyśmy wcześniej, to kwestia odpowiedniego nastawienia i chęci jej stworzenia. I tak, to fakt. Jeśli nie znajdziesz kilku godzin w odstępie czasu na jaki możesz sobie pozwolid, na to, aby ją stworzyd, to z pewnością możesz zlecid zbudowanie jej. Wybierając przypadkowych dostawców takich usług w ostateczności będziesz mied piękną stronę, która nie spełnia wszystkich wymogów, o których pisałyśmy. Możesz też zlecid to nam, bez obaw o to, co powstanie i jak dużo będziesz musiała wydad. Szczegóły tutaj: Możesz też wybrad jeszcze lepiej. I mied swoją stronę już za 200 zł. Jak? Bardzo prosto. Stworzyłyśmy platformę dla Kobiet, która udostępnia szkolenia z zakresu rozwoju marki w sieci, marketing internetowego oraz budowania stron www opartych na systemie WordPress.com. e-kurs: Twoja strona internetowa w 12 krokach. Zacznij dzięki niej przyciągad więcej klientów i odbiorców. Zobacz szczegóły:

19 Dostęp do tego e-kursu to 30zł miesięcznie przez 6 miesięcy. W trakcie jego trwania 2 razy w miesiącu otrzymujesz dostęp do kolejnych VOD, w których jasno i krok po kroku uczymy Cię tworzenia podstawowej strony na WordPress.com. Przy naszej pomocy możesz samodzielnie stworzyd własną stronę, która już niedługo zacznie generowad Tobie listę odbiorców. A pamiętasz? Lista to złoto. A jeśli już posiadasz swoją stronę www opartą na systemie WordPress.com, możesz w trakcie trwania kursu nauczyd się, w jaki sposób dodad samodzielnie na Twoją stronę elementy, które będą angażowały i zatrzymywały odwiedzających. Dowiesz się także, jak zintegrowad autoresponder z Twoją stroną i budowad "złotą listę adresową" Zapisz się do e-kursu tutaj: i ciesz się od razu dostępem do pierwszych lekcji! Dlaczego zdecydowałyśmy się udostępnid kurs? W dodatku w tak niskiej cenie? Powodów jest kilka, ale musisz znad dwa podstawowe. Przede wszystkim osoby posiadające już swoje strony www stworzone na WordPress.com potwierdzają, że oglądalnośd tych stron jest niska, a zaangażowanie odwiedzających sięgające zeru. Czas to zmienid i to zmienid na dobre. Jeśli chcesz uczyd się od nas, jak budowad listę odbiorców, MUSISZ mied do tego solidne podstawy. A tym jest właśnie Twoja strona, będąca wizytówką Twojej marki. Po drugie, chciałyśmy stworzyd możliwośd posiadania profesjonalnej strony www gotowej na generowanie dochodu osobom, które chcą zacząd promocję siebie i swojej marki lub projektu przy użyciu internetu.

20 Teraz wiesz już, że samo posiadanie strony internetowej nie wystarcza do tego, aby się sprzedawało. Ale musisz także wiedzied, że posiadanie strony z odpowiednimi funkcjonalnościami to również nie koniec, a dopiero początek drogi. Teraz jednak, posiadając stronę, która angażuje Twoich odbiorców, czy potencjalnych Klientów, masz solidne podstawy do tego, aby ruszad z promocją! Więcej o sposobach docierania do odpowiedniej grupy odbiorców nauczysz się w trakcie naszych bezpłatnych szkoleo online z serii Siła Historii Kobiet. Dołącz na Ale pamiętaj - najpierw zbuduj sobie grunt! Zapisz się do e-kursu tutaj: A jeśli masz pytania, napisz na:

Lepszy Networker. że nie możesz nic w niej zmieniać.

Lepszy Networker. że nie możesz nic w niej zmieniać. Lepszy Networker czyli 5 niezbędnych kroków, dzięki którym zrozumiesz jak rozwijać swój biznes MLM w nowoczesny sposób i skończyć z ograniczeniami tej branży raz na zawsze Copyright by Michał Kidziński,

Bardziej szczegółowo

Zostań Blogerem! Wykorzystaj Bloga w swoim Biznesie. Proste i szybkie wskazówki, czyli wszystko na temat blogowania

Zostań Blogerem! Wykorzystaj Bloga w swoim Biznesie. Proste i szybkie wskazówki, czyli wszystko na temat blogowania Zostań Blogerem! Paweł Grzech www.zostan-blogerem.eu Wykorzystaj Bloga w swoim Biznesie Proste i szybkie wskazówki, czyli wszystko na temat blogowania 1 Małe jest Piękne Bycie dużym czy bycie małym? Oto

Bardziej szczegółowo

Marketing na Autopilocie 2.0. Moje Tajne kursy do Autorespondera. Wrzud swój biznes na Autopilota i zarabiaj nawet podczas snu!

Marketing na Autopilocie 2.0. Moje Tajne kursy do Autorespondera. Wrzud swój biznes na Autopilota i zarabiaj nawet podczas snu! Marketing na Autopilocie 2.0 Moje Tajne kursy do Autorespondera Wrzud swój biznes na Autopilota i zarabiaj nawet podczas snu! Paweł Grzech www.pawelgrzech.pl Spis treści Słowem wstępu... 3 Autoresponder,

Bardziej szczegółowo

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu!

Atrakcyjny Email. Twój przewodnik po Email Marketingu! Atrakcyjny Email Marketing Twój przewodnik po Email Marketingu! Copyright 2012 Nowoczesny MLM www.atrakcyjny-email-marketing.pl pawelgrzech@gmail.com Paweł Grzech 1 SŁOWEM WSTĘPU Wysyłam miesięcznie wiadomości

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

Autor: Krzysztof Morawski Tytuł: 7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę www

Autor: Krzysztof Morawski Tytuł: 7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę www Copyright by Złote Myśli & Krzysztof Morawski, rok 2009 Autor: Krzysztof Morawski Tytuł: 7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę www Nr zamówienia: 998756-20110615 Nr Klienta: 1212055

Bardziej szczegółowo

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę WWW - v2.0 1 Spis treści Wstęp... 3 Dla kogo jest ten e- book?... 4 Komu polecam tego e- booka?... 4 Czego dowiesz się, czytając tego e- booka?... 4 Rozdział 1 - Co zyskujesz dzięki posiadaniu własnej strony WWW?...

Bardziej szczegółowo

Profesjonalny Marketer

Profesjonalny Marketer Profesjonalny Marketer 2 Profesjonalny Marketer Copyright 2015 Piotr Idzik Profesjonalny Marketer 3 Tytuł Profesjonalny Marketer Autor Piotr Idzik Wszelkie prawa zastrzeżone. Zezwalam na bezpłatne kopiowanie

Bardziej szczegółowo

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów

Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Empower Network Poradnik Osiągania Ponadprzeciętnych Rezultatów Co to jest Empower Network? Empower Network to projekt o unikalnym modelu biznesowym oparty o sprzedaż produktów cyfrowych. Został stworzony

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie?

Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? Jak zarabiać w Internecie 100 euro dziennie? www.100eurodziennie.pl Jest to robocza wersja poradnika na temat zarabiania w Internecie. H. Bernaciak J. Gortatowska Sz. Miałkas M. Rogoziński P. Wójcik 1

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Mistrzologia" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli & Arkadiusz Podlaski,

Bardziej szczegółowo

Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia

Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione

Bardziej szczegółowo

Sprzedajemy. Bez wymówek!

Sprzedajemy. Bez wymówek! Sprzedajemy. Bez wymówek! Spis treści 5-33 34-46 47-57 58-69 70-90 Marketing na miarę XXI wieku Sprzedawaj wielokanałowo Znajdź się na pierwszej stronie Google Offline wciąż żyje To dopiero początek Wstęp

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html NOTA PRAWNA UWAGA! ZARÓWNO AUTOR NINIEJSZEJ PUBLIKACJI, ANI OSOBA DYSTRYBUUJĄCA NINIEJSZY PODRĘCZNIK (W SPOSÓB BEZPOŚREDNI, LUB POŚREDNI) NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA REZULTATY WYKORZYSTANIA

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

Mój biznes w Internecie

Mój biznes w Internecie Mój biznes w Internecie Budowanie małego biznesu opartego na technologiach informatycznych Wojciech Murzyn Przedsiębiorczość w Internecie Marcin Mastykarz E-handel Piotr Skirski Jak wykorzystanie zaawansowanych

Bardziej szczegółowo

Przyciągający marketing Michał Kidziński http://mlmy.pl

Przyciągający marketing Michał Kidziński http://mlmy.pl Przyciągający marketing Michał Kidziński http://mlmy.pl 1 Prawa autorskie Żaden fragment tej publikacji ani całość nie może zostać w żaden sposób modyfikowany. Można ją natomiast rozdawać lub sprzedawać

Bardziej szczegółowo

Jak zdobyć klientów i czytelników?

Jak zdobyć klientów i czytelników? Autor dołożył wszelkich starań, by zawarte w tej publikacji informacje, były kompletne i rzetelne. Nie bierze jednak żadnej odpowiedzialności za ich wykorzystywanie. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

Raport opracowany na podstawie badań obejmujących ponad 500 firm z woj. lubuskiego. Raport by: Jacek Brzuz Akademia Biznesu Online

Raport opracowany na podstawie badań obejmujących ponad 500 firm z woj. lubuskiego. Raport by: Jacek Brzuz Akademia Biznesu Online SZOKUJĄCY RAPORT DLACZEGO POLSKIE FIRMY TRACĄ OGROMNE PIENIĄDZE JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ PRZEDSIĘBIORCÓW ZOSTAWIAJĄCYCH ZNACZNE SUMY PIENIĘDZY NA PRZYSŁOWIOWYM STOLE Raport opracowany na podstawie

Bardziej szczegółowo

Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Andrzej Kozdęba. Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik. www.jamowie.to

Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Andrzej Kozdęba. Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik. www.jamowie.to Andrzej Kozdęba Jak założyć firmę? Praktyczny przewodnik www.jamowie.to Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując proszę podać nazwisko autora i adres bloga. 2 Spis Treści: Słowem wstępu:... 4 Jak zacząć?...

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie prowadzić Blog i pasywnie na nim zarabiać

Jak skutecznie prowadzić Blog i pasywnie na nim zarabiać 0 Jak skutecznie prowadzić Blog i pasywnie na nim zarabiać Czyli o tym, w jaki sposób w dzisiejszych czasach skutecznie prowadzić blog, aby doprowadzić do spieniężenia działań niezależnie od tego, co chcesz

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "CzasNaE-Biznes" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli &, rok 2008 Autor: Tytuł: CzasNaE-Biznes

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "CzasNaE-Biznes" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli &, rok 2008 Autor: Tytuł: CzasNaE-Biznes

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rozdział 1. Podstawy e-biznesu...5 1.1. Podstawowe pojęcia w e-biznesie...5 1.2. 4 kluczowe elementy w biznesie...16

Spis treści. Rozdział 1. Podstawy e-biznesu...5 1.1. Podstawowe pojęcia w e-biznesie...5 1.2. 4 kluczowe elementy w biznesie...16 Spis treści Rozdział 1. Podstawy e-biznesu...5 1.1. Podstawowe pojęcia w e-biznesie...5 1.2. 4 kluczowe elementy w biznesie...16 Rozdział 2. Strategia w e-biznesie...23 2.1. 10 ulubionych strategii Jaya

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Marketing internetowy w praktyce" Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl Copyright by Złote Myśli &, rok 2008

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać na blogowaniu?

Jak zarabiać na blogowaniu? Jak zarabiać na blogowaniu? Yaro Starak Yaro Starak 2008 Blog Mastermind http://www.blogmastermind.com/coaching/ Strona: 1 Spis Treści Od tłumacza... 3 Jak zarabiać na blogowaniu?... 4 Jak odkryłem blogowanie?...

Bardziej szczegółowo

Trzeba budować coś, co przetrwa

Trzeba budować coś, co przetrwa numer 8/14 Wszystko o e-biznesie Zrób to dobrze: jak właściwie skonstruować i zawrzeć umowę o dzieło? strona 20 Płatności mobilne - jak jest, jak będzie? strona 34 Pozycjonowanie - mity, które wymagają

Bardziej szczegółowo

Copyright by Złote Myśli & Agnieszka Kądziołka, rok 2008. Autor: Agnieszka Kądziołka Tytuł: Najważniejsze narzędzia w ebiznesie

Copyright by Złote Myśli & Agnieszka Kądziołka, rok 2008. Autor: Agnieszka Kądziołka Tytuł: Najważniejsze narzędzia w ebiznesie Copyright by Złote Myśli & Agnieszka Kądziołka, rok 2008 Autor: Agnieszka Kądziołka Tytuł: Najważniejsze narzędzia w ebiznesie Nr zamówienia: 998756-20110615 Nr Klienta: 1212055 Data realizacji: 15.06.2011

Bardziej szczegółowo