Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30. Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA

Download "Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30. Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 30 Grafika, rysunek, akwarela WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 17 X-21 X 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 22 X 2011, godzina Sala Rycerska restauracji Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

2 Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków Salon Antykwaryczny tel.: fax: kom.: BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski Współpraca: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń SKŁAD, ZDJĘCIA: Aleksandra Madej, Agnieszka Mazoń, Maciej Żywolewski Pierwsza strona okładki: Kisling Mojżesz, Nu assis [Kiki de Montparnasse], ok. 1925, poz. 187 (fragment) Czwarta strona okładki: Gielniak Józef, Niepokoje lata [Improwizacja III], 1959, poz COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2011

3 poz. 362 Zawartość katalogu I. II. III. IV. V. Grafika dawna poz Portret poz Rysunek, akwarela poz Grafika XX wieku poz Indeks s Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej W ramach prac jednego artysty w katalogu została zachowana chronologiczna kolejność dzieł.

4 Aukcja nr 30 poz. 15 poz. 10 poz. 12 poz. 14 poz. 11 poz. 17 4

5 poz. 20 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks poz. 18 poz. 16 poz. 19 5

6 Grafika dawna 1. Alt Rudolf Wadowice, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 200 x 272 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek senior lith. Niżej tytuł w jęz. niemieckim i nota wydawnicza. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien Alt Rudolf Kalwaria Zebrzydowska, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 200 x 272 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek senior lith. Niżej tytuł w jęz. niemieckim i nota wydawnicza. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien Alt Rudolf Powiat wadowicki, 1842 Chromolitografia; wym. planszy: 200 x 272 mm; sygn. pł. l.d: R. Alt del, śr.: K.k. Chromolitographie von Aloys Leykum in Wien p.d.: Jos. Zahradnicek senior lith. Złożenie 4 widoków: 1. Młyn i zamek w Lanckoronie, 2. Kościół w Stryszowie, 3. Zamek w Suchej Beskidzkiej, 4. Zamek w Zatorze. Niżej tytuł w jęz. niemieckim, legenda do ilustracji oraz nota wydawnicza. Grafika z albumu Das pittoresche Öestereich, Wien Alt Rudolf Kraków. Widok z Krzemionek, ok Staloryt; wym.: 255 x 465 mm; nie sygn. Grafika jest stalorytniczym naśladownictwem litografii wykonanej przez F. Sandmanna wg rysunku R. Alta (wydanej w Wiedniu przez L. T. Neumanna); wersję w stali wykonał angielski grawer James Shury dla wiedeńskiego wydawnictwa Conrada A. Hartlebena. 5. Autor nieznany Galante Stecher: 24 Kupferstiche aus dem XVIII Jahrhundert, 1905 Teka 24 rzadkich miedziorytów o tematyce erotycznej; wym.: 150 x 110 mm; prywatny druk w serii Bibliotheca Erotica et Curiosa, Bazylea 1905; z XVIII-wiecznych płyt wykonano 500 egz. (ten egz. 442; płyty zostały zniszczone). Cena wyw.: Autor nieznany Son nom paraitra, dans la race future, aux plus cruels tyrans une cruelle injure, 1815 Akwaforta ręcznie kolorowana; wym. pl.: 240 x 300 mm; nie sygn. Rzadki, wydany we Francji lub tam kolportowany, druk propagandowy, pokazujący rywalizację Maksymiliana Robespierre a z Napoleonem I o liderowanie tyranom. Cena wyw.: Aubry Charles / Orłowski Aleksander Jeźdźcy orientalni, lata 20. XIX w. Para litografii wg rysunków A. Orłowskiego; wym. planszy: 117 x 195 mm; sygn. pł. p.d.: Litho. par Aubry, l.d.: desine d apres nature par M. Orlowski; pod kompozycjami tytuł (Gholan Chah i Archer poz. 9 Persan); l.g. i p.d. noty typograficzne. Grafiki z pracy Drouville a A., Voyage en Armenie et en Perse, Paris Cena wyw.: Autor nieznany Bukiet kwiatów, XIX wiek Litografia barwna; wym.: 305 x 240 mm (w świetle ppartout); nie sygn. Cena wyw.: Barbazza Francesco Pawilon ogrodowy, 1782 Akwaforta; wym.: 520 x 375 mm; sygn. pł. p.d.: Franc. Barbazza inc., l.d.: Gius. Palazzi Archi.to inv. Pod kompozycją opis: Disegno della Seconda Macchina, rappresentante un Notturno Villereccio Divertimento, caratterizzato con varie Caricature; Incendiata per Comando di Sua Eccellenza il Sig. Principe Don Filippo Colonna Gran Contestabile del Regno di Napoli... la sera delli 29. Giugno Festa de Gloriosi SS. Apostoli Pietro, e Paolo in occasione d aver presentata la Chinea alla Santità di N.S. P.P. Pio VI. Cena wyw.: Bartolozzi Francesco The triumph of Virtue, 1795 Miedzioryt; wym.: 625 x 465 mm; sygn. pł. p.d.: F. Bartolozzi R A Sculp.t; l.d.: Rev.d M.r Peters Pinx.t; pod kompozycją tytuł i dwa cytaty z literatury; niżej londyńska nota typograficzna. Stan zachowania: grafika przycięta do górnej granicy kompozycji. (il. s. 4) Cena wyw.: Benard Robert Przekrój kopalni w Wieliczce, 1770 Miedzioryt; wym.: 355 x 460 mm; sygn. p.d.: Benard Fecit. Pod kompozycją opis: Histoire Naturelle, Vue Generale de la Mine de 6

7 poz. 7 poz. 13 Sel de Wieliczka en Pologne pres Cracovie. Nad kompozycją opis: Mineralogie, 7me Collection Filons et travaux des Minse. Pl. VII. Plansza z Encyclopedie ou dictionnaire raisonné des sciences, des arts et des métiers, Paryż (il. s. 4) Cena wyw.: Benard Robert Statki i okręty, Zestaw 120 miedziorytów (w 4 poszytach); wym. komp.: różne arkusze do format 355 x 720 mm; sygn. p.d.: Benard direxit. Zestaw plansz z dzieła Jean d Alemberta i Denisa Diderota Encyclopedie ou dictionnaire raisonné des sciences, des arts et des métiers, Paryż (i późniejsze edycje rozszerzone); tom: L Encyclopedie methodique marine, wyd lub Efektowny przegląd stanu wiedzy szkutniczej w 2. połowie XVIII w. Plansze do konserwacji. (il. s. 4) Cena wyw.: Bence Jacques Łuk triumfalny w Cavaillon, 1. ćwierć XIX w. Akwaforta; wym.: 382 x 507 mm; sygn. pł. p.d.: Reville et Boisseau sculp. l.d.: Bence del.; poniżej tyt.: Arc de Triomphe antique à Cavaillon. Stan zachow.: ślady zalania w p.d. narożniku, naddarcia marginesów. 14. Bertaud Marie Rosalie Pejzaż z latarnią morską, 1770 Akwaforta wg kompozycji J. Verneta; wym.: 587 x 477 mm; sygn. pł. p.d.: M.e R.e Bertaud sculp., l.d.: J. Vernet pinx. Pod kompozycją tytuł (La barque mise a flot) oraz dedykacja dla pana de Montulle, radcy stanu; niżej noty edytorskie. Bardzo dekoracyjna grafika (il. s. 4) Cena wyw.: Bouzonnet-Stella Claudine Jezus znieważany przez żołnierzy, 1674 Akwaforta; wym.: 465 x 353 mm; sygn. pł. p.d.: Claudia Stella sculp.; l.d.: N. Poussin pinx. Grafika z cyklu: La vie et la Passion du Christ (tzw. Wielka Pasja). (il. s. 4) 16. Cars Laurentius Perseusz i Andromeda, XVIII w. Miedzioryt; wym.: 385 x 283 mm; sygn. pł. p.d.: Laur. Cars sculp.; l.d.: Franc. Le Moyne pinx. Pod kompozycją napis dedykacyjny: Sagaciter callido pictorae amatori ; niżej nota typograficzna. (il. s. 5) 17. Cathelin Louis Jacques Le Matin [Poranek], ok Akwaforta według kompozycji J. Verneta; wym. pl.: 455 x 585 mm; sygn. pł. p.d.: Gravé par L. F. Cathelin, l.d.: Peint par J. Vernet; poniżej dedykacja dla Abla Françoisa Poisson de Vandières markiza de Marigny. Pod dedykacją paryska nota wydawnicza. (il. s. 4) Cena wyw.: Chereau François Widok Krakowa, 2. połowa XVIII wieku Miedzioryt; wym.: 190 x 270 mm; sygn. pł.: a Paris chez Chereau, rue St. Jacques an Grand St. Remy. Pod kompozycją legenda w jęz. francuskim opisująca 16 najważniejszych budowli miasta. (il. s. 5) Cena wyw.: Chodowiecki Daniel Obrazek satyryczny na księgarzy przedrukowujących zastrzeżone nakłady książek, 1781 Akwaforta; wym.: 177 x 270 mm; sygn. pł. p.d.: D. Chodowiecki del & Sc 1781, pod kompozycją tytuł i opis w jęz. niemieckim. W 1794 dokonano trawestacji akwaforty Chodowieckiego, przedstawiając kompozycję jako alegorię rozbioru Polski. Lit.: W. Prajer Katalog rycin Daniela Chodowieckiego, Muzeum Narodowe w Krakowie, b.m. i d.w., poz (il. s. 5) Cena wyw.: Della Bella Stefano Wjazd do Rzymu prześwietnego ambasadora Polski [ Jerzego Ossolińskiego] w roku 1633, po 1633 Akwaforta; komplet rycin z 6-cio tablicowego cyklu; format całości 155 x 2637 cm (grafika odbita z sześciu płyt form. 155 x 428 mm, 155 x 423 mm, 155 x 420 mm, 155 x 425 mm, 153 x 424 mm, 154 x 504 mm). Jedna z najsłynniejszych rycin XVII w. o tematyce polskiej. Przedstawia uroczysty wjazd do Rzymu poselstwa króla Władysława IV do papieża Urbana VIII 27 XI Orszak sportretowany z natury; rycina o wielkiej wartości ikonograficznej ze względu na precyzję rysunku strojów, rzędów końskich, uzbrojenia. Tabl. 1: ENTRATA IN ROMA DELL ECCELmo AMBASCIATORE DI POLONIA L ANNO MDCXXXIII - czoło pochodu; przy lewej krawędzi obelisk z dedykacja Stefano Della Belli dla Wawrzyńca Medyceusza; sygn.: Stefano della Bella D D.; pod kompozycją, na całej długości ryciny, opis poszczególnych grup uczestniczących w orszaku (stan VI, XIX w.). Tabl. 2: Polscy łucznicy konni (stan III/IV). Tabl. 3: Jeźdźcy polscy oraz pokojowcy posła prowadzący konie tureckie (stan III/IV). Tabl. 4: Tresowane konie tureckie i oraz koniuszy posła na czele pokojowców (stan III/IV). Tabl. 5: Panowie hiszpańscy, polscy i francuscy (stan III/IV). Tabl. 6: Polska szlachta w towarzystwie książąt i znakomitych Rzymian, na końcu pochodu Jerzy Ossoliński oznaczony literą X (stan III/IV). Stan zachow.: grafiki po dawnej konserwacji, obcięte do granic kompozycji z zachowaniem opisów. Lit.: Mistrzowie akwaforty włoskiej XVII wieku. Wystawa ze zbiorów Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (oprac. E. Budzińska i J. Talbierska), Łódź 1985, s , poz. 6. (il. s. 5) 0 7 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks

8 21. Dietlab Dieter Kosynier, po 1831 Litografia barwna; wym. pl.: 440 x 287 mm; sygn. pł. w obrębie komp.: Dietlab, p.d.: w Warszawie u K[arol] L[udwik] Magnus[a]; kosynier z uniesionym sztandarem w ręku, w głębi wschodzące słońce. Pod tytułem strofa wiersza: Tnie chwacko tęga kosa, Nią wrogom utrzem nosa... (to samo w jęz. niem.). Stan zach.: w górnej części wydawnicze zamięcie papieru. Lit.: Katalog zbiorów L. Gocla..., t. II, poz Aukcja nr Döbler Georg Jerozolima. Brama Sitti-Mariam i cmentarz muzułmański, 1819 Akwatinta; wym.: 340 x 260 mm; sygn. p.d.: G. Döbler sc; pod kompozycją tytuł w jęz. niem. i nota edytorska; l.d. nr planszy. Grafika z pracy Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer, wyd. Bohmann, Praga Döbler Georg Jerozolima. Brama Efraima, 1819 Akwatinta; wym.: 340 x 260 mm; sygn. p.d.: G. Döbler sc; pod kompozycją tytuł w jęz. niem. i nota edytorska; l.d. nr planszy. Grafika z pracy Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer, wyd. Bohmann, Praga Fer Nicolas de Widok [plan perspektywiczny] Kamieńca Podolskiego, 1705 Miedzioryt, papier żeberkowy; wym.: 210 x 288 mm; sygn. p.d. A PARIS Chez le S.r De Fer dans l Isle du Palais Sur le Quay de l Orloge a la Sphere Royale. Avec Privilege du Roy / U dołu po lewej legenda: KAMIENIEC PODOLSKI Ville Forte des Etats de Pologne, et de l Haute Podolie avec Titre d Evéché et de Pa/ latinat. Situé Sur le Sammet d une Montagne entourée de la Riviere de Smotrycz et en velopée de Rochers escarpez a 48. Degrez 45 minutes de Latitude et 50. deg. 10. mins. de Longitude. Cette Place fut prise par les Turcs Sur Polonois le 20.e Aoust [...] opis topograficzny w punktach 1-10, po prawej u dołu ciąg dalszy legendy w punktach Widok jest odwróconą kopią miedziorytu wykonanego przez wójta polskiej jurydyki w Kamieńcu, Cypriana Tomaszewicza w latach Plansza z dzieła N. de Fera, Atlas Curieux ou Le Monde, Paris (il. s. 10) 25. Fer Nicolas de [naśladowca] Widok [plan perspektywiczny] Kamieńca Podolskiego, po 1693 Miedzioryt, papier żeberkowy z filigranem; wym.: 230 x 310 mm; nie sygn. Niemiecka wersja widoku wykonanego przez N. de Fer na podstawie miedziorytu wykonanego przez wójta polskiej jurydyki w Kamieńcu, Cypriana Tomaszewicza w latach Błąd lustrzanego odbicia. Grafika z legendą topograficzną 1-25, wzorowana była na miedziorycie zamieszczonym w pracy de Fera Les Forces de l Europe, Paris Frezza Hieronim Projekt urządzenia grot ogrodowych, 1706 Miedzioryt wg projektu Giovanniego Guernieri; wym. komp.: 762 x 667 mm (plansza złożona z 2 płyt); sygn. pł. l.d.: Hier Frezza incidit. Pod kompozycją, wzorowaną na włoskim pałacu w Capraroli, dedykacja dla Karola, landgrafa Hesji: Celebris, et Egregij Operis Typus, à Celsitudine Caroli Lantgrauij Hassiae et Herschfeld Principis ; niżej noty edytorskie. Plansza z dzieła Guernieriego Delineatio Montis a Metropoli Hasso-Cassellana uno Circiter Milliari Distantis Qui olim Winter-Casten, Henrici Harmes, Aulae Hassiacae Typographi, Efektowna grafika; do konserwacji. (il. s. 10) Cena wyw.: 2400 poz. 22 poz Konwoluta Widoki miast, Hyrtl J., Canale Grande w Wenecji. Pałace Barbarico i Pisanich; staloryt; wym. pl.: 98 x 157 mm; sygn. pł. p.d.; pod kompozycją tytuł w jęz. niem. i nota typograficzna (wyd. J. Calve, Praga). 2. Prout C., Frommel C., Most Westchnień w Wenecji; staloryt; wym. pl.: 157 x 98 mm; sygn. pł. p.d.; pod kompozycją tytuł w jęz. niem. i nota typograficzna (wyd. J. Calve, Praga). 3. Döbler G., Panorama Konstantynopola; staloryt; wym. pl.: 142 x 260 mm; sygn. pł. p.d.; pod kompozycją tytuł w jęz. niem. i nota typograficzna; wszystkie prace z J. Sommer, Taschenbuch zur Verbreitung geographischer Kenntnise, Praga Cena wyw.: Konwoluta Zestaw rycin, XVII-XIX w. 1. Mariette P[etrus], Wiek Złoty, XVII w.; miedzioryt; wym.: 91 x 146 mm; sygn. p.d.: P. Mariette excud. Pod kompozycją tytuł. Grafika ilustrująca Metamorfozy Owidiusza. 2. Studia portretowe, XVII w.; miedzioryt; wym.: 124 x 145 mm; nie sygn. 3. Jasiński Feliks, Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Janem, XIX w.; akwaforta wg Botticellego; wym. komp.: 175 x 130 mm; sygn. pł. p.d.: Grave par Jasinski; pod komp. tytuł i noty typograficzne. 4. Sceny z życia Jezusa, XVII w.; miedzioryt, reprodukcja fryzu architektonicznego; wym.: 245 x 440 mm; nie sygn. 5. Niemann G., Starożytna świątynia, 1881; heliograwiura; wym.: 450 x 570 mm; sygn. w obrębie komp. p.d.; poniżej wiedeńskie noty typograficzne. 6. Petroncini Francesco, Galileo Galilei, XIX w.; akwaforta wg obrazu G. Subtermansa; wym.: 274 x 200 mm; sygn. pł. p.d. Stan zachowania: poz. 3, 4 i 5 do konserwacji. Cena wyw.: 300 8

9 poz Kossak Juliusz, Tondos Stanisław Widoki Krakowa, 1886 Zespół 5 chromolitografii barwnych z albumu Klejnoty miasta Krakowa, wydanego w 1886; wym.: 287 x 215 mm; sygn. pł. monogramem łączonym: JK i ST. 1. Wieża byłego ratusza miejskiego, 2. Dawne mieszkanie królewskie na Wawelu, 3. Kościół Panny Maryi, 4. Nowe Collegium Uniwersyteckie, 5. Rondel Bramy Floryańskiej. Stan zachowania: grafiki zdjęte z plansz podkładowych. (il. s. 17) Cena wyw.: Łopieński Ignacy Wyjście żaków z Krakowa w roku 1549 Akwaforta wg obrazu Jana Matejki; wym.: 405 x 685 mm; sygn. pł. l.d. J. Matejko pinx., p.d.:. Łopieński aqv. Odbitka stanowa, bez napisów tytułowych, jedynie z adnotacją (cyrylicą) o zgodzie carskiej cenzury na publikację. Grafika była premią TZSP w Warszawie na rok Stan zachowania: po lewej ślady złożenia arkusza, niewielkie brązowe plamki na marginesach, z lewej pęknięcie planszy dochodzące do odbicia płyty. (il. s. 11) Cena wyw.: Marrebeck M. Święty Longinus, Miedzioryt wg Paola Veronese; wym.: 540 x 396 mm; sygn. pł. p.d.: M. Marrebeeck excudit, l.d.: Poulo Verrones infent [sic], śr.d. tytuł. Lit.: Zbiory British Museum, kat. AN85 I Cena wyw.: Matejko Jan Rejtan Upadek Polski, ok Oleodruk wiedeński, karton; wym.: 22,2 x 28,1 cm; wysokiej klasy reprodukcja jednego z najbardziej znanych dzieł J. Matejki. Bardzo popularne w epoce, obecnie rzadko spotykane. 33. Merian Matthäus Cracovia [widok Krakowa], 1638 Miedzioryt; wym.: 210 x 390 mm; nie sygn. Pod komp. legenda topograficzna (1-44), w jęz. łacińskim. Grafika z J. L. Gottfied Neuwe archontologia cosmica..., Frankfurt nad Menem, (il. s. 11) Cena wyw.: Oleszczyński Antoni Obiór Piasta, 1849 Staloryt wg obrazu F. Smuglewicza; wym. komp.: 204 x 224 mm; sygn. pł. l.d.: AO, p.d.: FS. Pod kompozycją: Obiór Piasta / podług własnoręcznego pierwotworu Franciszka Smuglewicza / znajdującego się w zbiorach Kon[stantego] Świdzińskiego. Wydawca: F. Chardon w Paryżu. Rycina z Album de Wilna ; praca po konserwacji. Cena wyw.: Prenner Giorgio Gasparo de Judyta z głową Holofernesa na misie, 1732 Miedzioryt wg obrazu Paola Veronese; wym.: 230 x 164 mm; sygn. pod kartuszem: de Prenner, del. et inc.; pod kompozycją opis; centralnie umieszczony kartusz z dedykacją dla G. B. Hanckego, sekretarz Augusta II. Czysta odbitka, szerokie marginesy. (il. s. 11) 36. Ridinger Johann Elias Scena myśliwska z dzikami, 1750 Miedzioryt; wym.: 250 x 360 mm; sygn. pł. l.d.: J.E. Ridinger inv. del. sc. et excudit Aug. Vind. Pod komp. tytuł (Wie die wilde Sauen in einem angelegten Saugarten gefangen werden) i obszerny komentarz. Grafika z dzieła Nach der Natur entworffene Vorstellungen Wie alles Hoch- u. Niedere Wild, samt dem Feder Wildpraeth auf verschidene weise mit Vernunfft List u. Gewalt lebendig oder tod gefangen wird, Augsburg (il. s. 11) 37. Ridinger Johann Elias Scena myśliwska z rysiem, 1750 Miedzioryt; wym.: 247 x 358 mm; sygn. pł. l.d.: J.E. Ridinger inv. del. Sc. et excudit Aug. Vind. Pod kompozycją tytuł (Schlagbaum vor einen Luchs aufgestelt) i obszerny komentarz. Grafika z dzieła Nach der Natur entworffene Vorstellungen Wie alles Hoch- u. Niedere Wild, samt dem Feder Wildpraeth auf verschidene weise mit Vernunfft List u. Gewalt lebendig oder tod gefangen wird, Augsburg (il. s. 10) 38. Rossini Luigi Rzym. Portyk Świątyni Pokoju, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 360 x 460 mm (plansza 495 x 620 mm); sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Avanzi del Portico del Tempio Della Pace; dat. p.d.: Roma 1821; grafika (tablica 72) z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della più interessante Vedute di Roma Antica, Rome (il. s. 11) Cena wyw.: Rossini Luigi Rzym. Most Cestio, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 360 x 535 mm (plansza 510 x 690 mm); sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta di Ponte Cestio [obok opisy ważniejszych obiektów: A. Ponte Rotto, B. Chiesa della Bocca della Verita, C. Fabbriche di Trasterere, D. Molini]; dat. p.d.: Roma 1822; grafika (tablica 43) z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della più interessante Vedute di Roma Antica, Rome (il. s. 12) Cena wyw.: Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks

10 Aukcja nr 30 poz. 37 poz. 26 poz. 43 poz. 24 poz. 42 poz

11 poz. 35 poz. 30 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks poz. 33 poz. 36 poz

12 40. Rossini Luigi Rzym. Świątynia Deus Ridiculus, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 350 x 605 mm; sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta del Tempio delle Camene, da altri del Dio Ridicolofurio di Porta Latina nella Valle Della Caffarella; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piùinteressante Vedute di Roma Antica, Rome Cena wyw.: 1600 Aukcja nr Rossini Luigi Rzym. Curia Ostilia, 1820 Akwaforta; wym.: 395 x 475 mm; sygn. na pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1820; w obrębie kompozycji skromny kartusz: Avansi della Curia Ostilia suc Monte Celio; grafika z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della più interessante Vedute di Roma Antica, Rome Cena wyw.: 1600 poz Rossini Luigi Rzym. Brama na Forum Nerwy, 1823 Akwaforta; wym. komp.: 435 x 530 mm; sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta della parte posteriore degl avanzi del Foro Nerva da altri Erario publico; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki Le Antichita Romane, ossia Raccolta della più interessante Vedute di Roma Antica, Rome (il. s. 10) Cena wyw.: Rossini Luigi Rzym. Grobowiec Plaucjuszów przy Via Tiburtina, 1824 Akwaforta; wym. komp.: 620 x 496 mm (plansza: 710 x 500 mm; z pr. i. l. grafika przycięta do granic kompozycji); sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta degli Avanzi del Sepolcro Della familia Plauzia, Sulla Via Tiburtina vicino al Ponte Lucano tre miglia lontano da Tivoli / d apres nature; dat. p.d.: Roma 1824; grafika z teki Antichità dei contorni di Roma, ossia le più famose città del Lazio: Tivoli, Albano, Castel Gandolfo, Palestrina Tuscolo, Cora, Ferentino, Rome (il. s. 10) Cena wyw.: 2000 poz Saint Fleur Armande Les Baigneuses [Kąpiące się], po 1759 Miedzioryt według J. Verneta; wym. komp.: 335 x 390 mm; sygn. pł. p.d.: St Fleur Sculp.; l.d. J. Vernet pinx. Pod kompozycją tytuł i nota o autorze; niżej paryska nota wydawnicza. Cena wyw.: Schedel Hartmann Widok Krakowa, 1493 Drzeworyt kolorowany; wym.: 255 x 530 mm; podwójna karta z Liber Chronicarum, Nuremberg (oficyna Antona Kobergera), 1493; na odwrocie widok Lubeki oraz schematyczny wizerunek św. Stanisława (obydwa kolorowane); widok pochodzi z 2 edycji (pierwszej niemieckojęzycznej) z grudnia 1493 (I nakład, łaciński, z lipca 1493, miał nakład 1500 egz, II nakład, niemiecki, 1000 egz.). (il. s. 17) Cena wyw.: Silvestre Israel mł. Le Palais de Medicis a Rome, ok Akwaforta; wym.: 98 x 164 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: Israel Silvestre del. et. fe; pod komp. p.d.: Israel ex, śr.d. tytuł. Lit.: Faucheux Cena wyw.: Sorello Miquel Pokłon pasterzy, Akwaforta wg obrazu Rafaela i rysunku Domenica Corvi; wym.: 268 x 310 mm; sygn. pł. l.d.: Raph. inv., Dominic Corvi delin., p.d.: Michael Sorello sculp. et DDC; poniżej komp. nota dedykacyjna w jęz. łacińskim dla hiszpańskiego dostojnika Jacobo de Cortada y Bru: Ill.mo ac R.mo D.D. Jacobo de Cortada et Bru Sac. Rom. Rotae pro Regnis Aragoniae Auditori/Tabulam Aeream NATIVI- TATEM DOMINI NOSTRI JESU CHRISTI exhibentem ex poz. 41 Peristromatis/ Palatii Vaticani a Raph. Sanctio Urbinate delineatis expressam. Grafika wydana w Rzymie. Cena wyw.: Waterloo Antoni Przy leśnym brodzie, 1678 Akwaforta; wym.: 125 x 147 mm; sygn. p.g.: Antoni Waterlo fe. et in. Grafika z cyklu pejzaży górskich, odbitych własnoręcznie przez artystę. Lit.: Iványi B., Juhász S., Antoni Waterloo ( ) - Tájkarcok (Antoni Waterloo: landscape etchings), Esztergom Waterloo Antoni Pejzaż z kościołem i mostem, 1678 Akwaforta; wym.: 127 x 150 mm; sygn. l.g.: Antoni Waterlo in. et ex. Grafika z cyklu pejzaży górskich, odbitych własnoręcznie przez artystę. Lit.: Iványi B., Juhász S., Antoni Waterloo ( ) - Tájkarcok (Antoni Waterloo: landscape etchings), Esztergom (il. s. 10) 12

13 Portret poz. 46 poz. 47 poz Autor nieznany Portret młodej kobiety, 1909 Litograficzna pocztówka podmalowana gwaszem; wym.: 140 x 90 mm; austriacka edycja Postkarten Serie Oprawiona w wysokiej klasy, skórzaną, świetnie zachowaną ramkę marokinową. Cena wyw.: Autor nieznany Graf Babo z rodziną, XVII w. Miedzioryt; wym.: 317 x 425 mm; nie sygn. Pod krzyżem grób hr. Babo z inskrypcją: Anno Domini 1020 starb der edel gestrenge und wolgeborene Her Babo Graf und Her von Abensperg dem Gott genedig sei! Amen! 1562; wokół jego 2 żony, 32 synów i 8 córek. Kopia obrazu nieznanego artysty południowoniemieckiego z muzeum w Abensbergu. (il. s. 16) Cena wyw.: Autor nieznany Stanisław August Poniatowski, Akwaforta; wym.: 340 x 203 mm; nie sygn. Król w stroju polskim z grafiką przedstawiającą scenę koronacji w ręku; w tle namioty, caryca Katarzyna II, cesarz Józef II i Stanisław August w otoczeniu dygnitarzy (odwołanie do zjazdu w Kaniowie); pod kompozycją nota informacyjna w jęz. niem. Grafika z: Geschichte der polnischen Staatsumandernug..., t. I-II, Zittau Lit.: H. Widacka, Splendor i niesława, Warszawa 2008, s Grafika po konserwacji. (il. s. 16) Cena wyw.: Autor nieznany Królowa Cecylia Renata, żona Władysława IV, XVII w. Miedzioryt; wym. komp.: 290 x 175 mm; nie sygn.; portret w popiersiu ¾, owal; pod kompozycją opis w jęz. niem.: Cecilia Renata Ertz Herzogin zu Österreich, Uladislao Königs in Pohlen Gemahlin; późniejsza, zmodyfikowana wersja opublikowana w 1. tomie Annales Ferdinandei Franza Christopha Khevenhillera, wydanej w l Campana Pietro, Lasinio Carlo Zestaw portretów malarzy, lata 90. XVIII w. Miedzioryt, akwaforta kolorowana; wym. komp.: 288 x 187 mm; poniżej komp. banderola z inskrypcją; przedstawiają: a) Leonarda da Vinci, b) Jana Holbeina, c) Francesca da Ponte (zw. Bassano), d) Ottavia Giovanniego Domenico. Grafiki z teki Raccolta di 324 ritratti di artisti eccellenti wydanej w l , w skład której wchodziły 324 plansze. Projekt wykonał Giovanni Domenico Campiglia. (il. s. 17) 55. Danielski Henryk Kopernik, lata 70. XIX w. Drzeworyt; wym.: 210 x 110 mm; sygn. w obrębie komp.: Danielski [odwrócone S]. Autor prowadził w Krakowie pracownię drzeworytniczą. Rzadkie. (il. s. 14) 56. Ezocki [?] Stanisław August Poniatowski [Pamiątka porwania króla przez konfederatów barskich], po 1771 Miedzioryt; wym.: 165 x 103 mm; sygn. pł.: Jac. Andr. Fridrich Ser. Duc. Wurtemb. Sculptor aul. Sc, Aug. Vind. po l. Ezocki pinx. Nazwisko malarza pojawia się, tylko na tej propagandowej rycinie może być mistyfikacją (zob. SAP, t. II, s. 179). Portret w owalnej ramie, popiersie króla ¾, w trójkątnym kapeluszu i gronostajowym płaszczu. U dołu Pallas Atena powstrzymuje zamachowca ze sztyletem, depczącego insygnia królewskie i tablicę z X przykazaniami. U góry kartusz: Stanislaus / Augustus / D.G. Rex Poloniae / M.D. Lith. / raptus d. 3 Nov Na dolnym kartuszu inskrypcja: Hac operante / bonus Princeps / servatur / ab hoste. Lit.: E. Hutten-Czapski, Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie polskich osobistości, Warszawa 2001, poz Rzadkie! (il. s. 14) Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks 13

14 Aukcja nr 30 poz. 55 poz. 56 poz Fritsch Caspar Portret Stanisława Augusta, ok Miedzioryt; wym. komp.: 207 x 165 mm; sygn. pł. l.d.: C.F. Frtitsch delin et fecie; portret zwrócony w lewo, w otoku napis: Stanislaus Augustus D.G. Rex Poloniae M. D. Pod kompozycją powtórzony opis, rozdzielony rewersem wybitego w Londynie medalu koronacyjnego (z koroną oraz napisem: Hanc Iussit Fortuna Mereri oraz El Un Voce VIII Sept. Corona XXV Nov. / XDCCLXIV). Niżej nota typograficzna: Fe. Amsterdam by Samuel Cruys oraz opis kolekcjonerski w jęz. niem. Stan zachowania bardzo dobry, szerokie marginesy. Druk pamiątkowy z okazji elekcji i koronacji Stanisława Augusta. Lit.: E. Hütten-Czapski, Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie polskich osobistości, reprint Warszawa 2001, poz Rzadkie! 58. Kininger Vinzenz Georg Portret księcia Aleksandra Kurakina, 1809 Mezzotinta wg obrazu Jana Chrzciela Lampiego; wym.: 700 x 455 mm; sygn. pł. p.d.: grave a Vienne par V. G. Kininger 1809, l.d.: Peint par Chevalier J. B. Lampi. Pod kompozycją obszerny napis dedykacyjny: Alexandre Prince Kourakin Conseilleur privé actuel de la prémière Classe, Membre du Conseil d Elit: Sénateur, Chancellier de tous les Ordres de Russie, Chambellan actuel de Sa Majesté l Empereur de toutes les Russies Napis rozdzielony herbem. (il. s. 16) Cena wyw.: 2400 poz Kreishuber Józef Wiktor [Maksymillian] Ossoliński, 1839 Litografia; wym. pl.: 256 x 208 mm; sygn. pł. l.d.: rysował na kamieniu z natury Józef Kreishuber w Wiedniu miesiąca lipca roku 1839go; śr.d. fascimille podpisu Ossolińskiego; poniżej nota biograficzna z epoki (piórem) i dawny stempel własnościowy. 60. Oleszczyński Antoni Mikołaj Kopernik, 1843 Staloryt; wym.: 490 x 390 mm; w kompozycji centrum portret w półpostaci profilem w lewo (w istocie to zreprodukowany omyłkowo wizerunek Johanna Stöfflera), na tle znaków Zodiaku; w ramie półkolistej wygiętej u dołu, zamkniętej ostrołukiem, wkomponowanej w rozbudowaną bordiurę podzieloną poziomo na cztery strefy, w których przedstawione są osobistości polskie w różny sposób związane z Kopernikiem i jego dziełem oraz napisy objaśniające. W strefie najniższej 9 różnych wizerunków Kopernika. Pod portretem głównym tarczka z faksymile autografu oraz: tekstem: Nic. Copernik Natus Thorunii in Polonia 1473 (...). Wydany w Paryżu u Drouarta. poz

15 poz. 59 poz. 62 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks poz. 63 poz Oleszczyński Antoni Portret historyczny Jana Zamoyskiego otoczonego współczesnymi znamienitościami, 1856 Staloryt; wym.: 490 x 390 mm; portret w owalu podtrzymywany przez dwie postacie, podstawę stanowi medal z popiersiem Jana Zamoyskiego; napisy informacyjne i noty edytorskie; kompozycja dedykowana Andrzejowi Zamoyskiemu (także jego wizerunek w formie medalu). Grafika została wydana w Paryżu, na zamówienie rodziny, z okazji 250 rocznicy śmierci kanclerza. 62. Piwarski Jan Feliks Adam Prosper Burzyński, 1828 Miedzioryt; wym. komp.: 230 x 186 mm; sygn. pł. p.d.: JPiwarski ad vivum del et sculp 1828; pod kompozycją tytuł: Adam Prosper Burzyński Biskup Sandomierski Senator Królestwa Polskiego. Rzadkie. Lit.: Katalog portretów osobistości polskich i obcych w Polsce działających, t. I, Warszawa 1990, poz Cena wyw.: Sadeler Aegidius mł. Cesarz Kaligula, 1. ćwierć XVII w. Miedzioryt wg rysunku Tycjana; wym.: 355 x 245 mm; sygn. pł.: AEgidius Sadeler SCM sculp., śr.d.: Titianus inventor; nad kompozycją: C. CAESAR CALIGVLA. Poniżej komp. inskrypcja z opisem postaci. Grafika z cyklu portretów cesarzy i cesarzowych Rzymu, wydanego przez M. Sadelera w Wenecji, ok Sadeler Aegidius mł. Cesarz Sylvius [Salvius] Otho, 1. ćwierć XVII w. Miedzioryt wg rysunku Tycjana; wym.: 355 x 245 mm; sygn. pł.: AEgidius Sadeler SCM sculp., śr.d.: Titianus inventor; nad kompozycją: M. SYLVIVS OTHO. Poniżej komp. inskrypcja z opisem postaci. Grafika z cyklu portretów cesarzy i cesarzowych Rzymu, wydanego przez M. Sadelera w Wenecji, ok

16 Aukcja nr 30 poz. 51 poz. 52 poz

17 poz. 45 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks poz. 29 poz. 54 poz

18 Aukcja nr 30 poz. 66 poz. 68 poz. 95 poz. 96 poz. 73 poz. 97 poz

19 poz. 85 poz. 86 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks poz. 89 poz

20 Rysunek, akwarela 65. Autor nieznany Kazimierz Dolny. Kościół i szpital św. Anny, 1940 Ołówek, papier, tektura; wym.: 33 x 41 cm; sygn. oł. l.d.: J; obok opis: K. św. Anny Kazimierz / i Dom Starców; dat.: 26 V Gałęzowska Jadwiga Tartak, ok Ołówek, papier; wym.: 24 x 22 cm; sygn. oł. p.d.: J. Gałęzowska. (il. s. 18) Cena wyw.: Gałęzowska Jadwiga Portret dziecka, 1914 Ołówek, papier; wym.: 24 x 22 cm; sygn. oł. p.d.: J. Gałęzowska. Cena wyw.: Grottger Artur Rosalia von Glaser. Szkic do portretu, ok Ołówek, papier naklejony na tekturę; wym. komp.: 130 x 155 mm; nie sygn. Pod kompozycją, z l. zachodząc na rysunek, dedykacja w jęz. niem. Stanisława Sawiczewskiego (szwagra artysty) dla Sonny von Glaser, datowana 4 I 1896 (w Wiedniu). Zawiera informację, o bezpośrednim pochodzeniu szkicu ze spuścizny po A. Grottgerze. Szkic powstał najpewniej przy okazji prac nad obrazem Portret Rozalii Matyldy Glaser (Portret hrabianki Thun), 1864 (Muzeum Śląskie, Katowice). (il. s. 18) Cena wyw.: Konarska Janina Jak się Józek Smaś pojechał wysłuchać, 1940 Tusz, akwarela; wym.: 13,2 x 17,5 cm; sygn. oł. l.d.: Janina Konarska, p.d.: 1940 Tring (miasteczko w Hertfordshire). Projekt ilustracji do fragmentu powieści K. Tetmajera, Na skalnem Podhalu, opublikowanej w świątecznym wydaniu Wiadomości Polskich, Londyn, 29 XII 1940, s. 6. poz. 70 poz Kraupe-Świderska Janina Saloniki. Kościół Świętych Aniołów, 1959 Akwarela, kredka; wym.: 24 x 32,5 cm; sygn. oł. p.d.: J. Kraupe. tytuł i data na odwrocie. Cena wyw.: Leszczyńska-Kluza Danuta Kompozycja, 1991 Technika mieszana; wym.: 69,5 x 49,3 cm; sygn. na odwrocie: Danta Leszczyńska-Kluza VII 1991 Pologne. (il. s. 19) Cena wyw.: Łada-Maciągowa Małgorzata Na maskaradę, koniec lat 20. XX w. Akwarela, gwasz, ołówek, papier; wym.: 20,5 x 30,5 cm; sygn. oł. monogram MŁM. Cena wyw.: 5000 poz

21 poz Malczewski Jacek Autokarykatura artysty jako diabła, przed 1892 Tusz, karton; wym.: 17,5 x 11 cm; karta przekazana Leonowi Wyczółkowskiemu wraz ze zwrotem pożyczki i prośbą o prolongatę części kwoty (100 reńskich); sygn. Twój Jacek. (il. s. 18) Cena wyw.: Maślakiewicz Władysław Dziewczynka, 1902 Ołówek, papier; wym.: 22,5 x 17 cm; sygn. i dat. oł. d.: Maślakiewicz/ Niemce 2/ Cena wyw.: Nikifor Krynicki Nabożeństwo w kościele Akwarela, ołówek, tekturka; wym.:12 x 11 cm; na górze komp. oł. autorski ciąg liter naśladujący opis; na odwrocie pieczątka własna artysty. Cena wyw.: Nikifor Krynicki Cerkiew w Piorunce (?) Akwarela, ołówek, tekturka; wym.: 22,9 x 16,2 cm; na dole komp. oł. autorski opis: KARWOKWIEŚROSYTSELO/200ZŁ; na odwrocie pieczątka własna artysty. Cena wyw.: Panek Jerzy Głowa, 1994 Kredka, papier; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. oł. p.d.: Panek Raczyński Stanisław Kompozycja z postaciami, lata 20. XX w. Węgiel, papier; wym.: 24 x 18,5 cm; sygn. oł. p.d.: Raczyński (na kartonie, na który naklejono rysunek). 79. Setkowicz Adam Kraków. Mury miejskie Akwarela; wym.: 12,5 x 9 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna, zakład A. Małka w Krakowie. Cena wyw.: 1000 poz. 77 poz. 76 poz. 83 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks 21

22 Aukcja nr 30 poz. 87 poz. 84 poz Setkowicz Adam Kraków. Kościół św. Barbary Akwarela; wym.: 10 x 10 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna. Cena wyw.: Setkowicz Adam Kraków. Sukiennice i wieża ratuszowa Akwarela; wym.: 10 x 10 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna, zakład A. Małka w Krakowie. Cena wyw.: Setkowicz Adam Kraków. Barbakan i Brama Floriańska Akwarela; wym.: 10 x 10 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna, zakład A. Małka w Krakowie. Cena wyw.: Setkowicz Adam Kraków. Wawel od strony Wisły Akwarela; wym.: 10 x 10 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz. Oryginalna oprawa międzywojenna, zakład A. Małka w Krakowie. (il. s. 21) Cena wyw.: Starowieyski Franciszek FILM POLONAIS, lata XX w. Czerwona i biała kredka; wym.: 29,5 x 22,7 cm; nie sygn. Projekt plakatu, wpisujący się w cykl ikonograficzny personifikujący Polonię, zakończony obrazem Divina Polonia (1998). Cena wyw.: Stern Jonasz Kompozycja abstrakcyjna, koniec lat 40. Gwasz, akwarela; wym.: 25 x 19 cm; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez B. Jaroszyńską-Stern. (il. s. 19) Cena wyw.: Stern Jonasz Kompozycja abstrakcyjna, 1945/1946 Akwarela, papier; wym.: 24,7 x 19,3 cm; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez B. Jaroszyńską-Stern. (il. s. 19) Cena wyw.: Szkoła neapolitańska Panorama Palermo, lata 70. XIX w. Gwasz, karton; wym. komp.: 31 x 35 cm; nie sygn. Pod kompozycją tytuł. Praca z cyklu popularnych w epoce widoków włoskich; zachowane oryginalne ppartout i rama. Cena wyw.: Szkoła neapolitańska Panorama Neapolu z Wezuwiuszem w tle, lata 70. XIX w. Gwasz, karton; wym. komp.: 31 x 33 cm; nie sygn. Pod komp. tytuł (Napoli da Mare). Praca z cyklu popularnych w epoce widoków włoskich; zachowane oryginalne ppartout i rama. W l.d. rogu i na dolnym marginesie ppartout ślady zalania. Cena wyw.: Świderski Jan Odpoczywający robotnik, 1937 (il. s. 19) Akwarela; wym.: 23,4 x 22,4 cm; sygn. oł. l.d.: Jan Świderski/

23 poz Świderski Jan Pejzaż Ślęża, 1955 Technika mieszana, papier; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. l.d.: Jan Świderski, datowany na odwrocie. 91. Świderski Jan Pejzaż, ok Techn. mieszana, papier; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Jan Świderski. 92. Uniechowski Antoni Knajpka na Pradze, lata 50. Tusz; wym.: 29 x 20,7 cm (w świetle ppartout); sygn. p.d.: AU. 93. Uniechowski Antoni Tańce przy patefonie, lata 50. Tusz; wym.: 29 x 20 cm (w świetle ppartout); sygn. p.d.: AU. Cena wyw.: 1400 poz. 90 poz. 92 poz. 93 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks 94. Uniechowski Antoni Wiosna, lata 40. Tusz, akwarela; wym.: 16,2 x 10,2 cm (w świetle ppartout); sygn. l.d.: AU. (il. s. 18) 95. Uniechowski Antoni Dama i kawaler, lata 40. Tusz; wym.: 16,2 x 13,2 cm (w świetle pp); sygn. p.d.: AU. (il. s. 18) 96. Uniechowski Antoni Uliczka na przedmieściu, lata 50. Tusz; wym.: 20 x 26,2 cm; sygn. p.d.: AU. (il. s. 18) 97. Uniechowski Antoni Dudarz, lata 50. Tusz; wym.: 40,5 x 26,5 cm; sygn. p.d.: AU; śr.d. tytuł. Ilustracja Uniechowskiego do ballady A. Mickiewicza. (il. s. 18) Cena wyw.:

24 Aukcja nr 30 poz. 118 poz. 104 poz. 110 poz. 166 poz. 167 poz. 168 poz

25 poz. 140 poz. 106 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks poz. 153 poz. 182 poz. 183 poz. 150 poz. 151 poz

26 Grafika XX wieku 98. Acedański Zygmunt Pani z różą Linoryt; wym.: 262 x 300 mm; sygn. oł. l.d.: ZAcedański, p.d. technika. Cena wyw.: Acedański Zygmunt Kasztel Linoryt; wym.: 232 x 354 mm; sygn. oł. l.d.: ZAcedański, p.d. technika Acedański Zygmunt Ruiny zamku w Chęcinach Linoryt; wym.: 360 x 247 mm; sygn. oł. l.d.: ZAcedański, p.d. technika. poz Acedański Zygmunt Przerwa w pracy Linoryt; wym.: 486 x 290 mm; sygn. oł. p.d.: ZAcedański; l.d. technika, śr.d. tytuł Acedański Zygmunt Gliwice Linoryt; wym.: 310 x 572 mm; sygn. oł. p.d.: ZAcedański; l.d. technika; śr.d.: Gliwice I/160/83. Cena wyw.: Avermaete Roger La gravure sur bois moderne de l occident, 1928 Wydawca Dorbon Ainé, Paryż, [4], s. 330, 3 karty nlb.; brak 4 kart: 39, 143, 167, 235; egz. 700/1000; zachowana obwoluta, nadpęknięty grzbiet, wewnątrz stan bardzo dobry. Zawiera 239 ilustracji, w tym 177 oryginalnych drzeworytów artystów europejskich, m.in. drzeworyty E. Bartłomiejczyka (Pasterz; Pejzaż z łodzią; 2 kompozycje do wiersza J.I. Kraszewskiego Dziad i Baba ), J. Hulewicza (Kompozycja-postaci kobiece; Izis; Penthesileia), W. Wąsowicza (Hucułka), S. Lewickiej (Wiosna; Winobranie; Kochankowie) Bakst Leon (Lew Samojłowicz Rosenberg) Kostiumy lalek, ok Zestaw 6 litografii barwnych z cyklu La fée des Poupées ; wym.: 140 x 90 mm; sygn. pł. p.d.: L. Bakst (cyrylicą); l.d.: Lit. A. Ilina (cyrylicą); wydanie w formie pocztówek, z których dochód przekazywano na fundusz charytatywny Towarzystwa św. Eugenii: 1. Baletnica, 2. Hiszpanka, 3. Włoszka, 4. Francuzka, 5. Pokojówka, 6. Chinka. Stan bardzo dobry. Na odwrocie w narożnikach ślady podklejenia. (il. s. 24) Cena wyw.: Bartłomiejczyk Ludwik Edmund Pójdź Żołnierzyku Boży (Pieta), 1920 Litografia barwna; wym.: 225 x 190 mm. Stan zachowania: grafika w b. dobrym stanie; oryginalnie naklejona na podkład z Tygodnika Ilustrowanego nr 52 z 25 XII 1920 (z napisami typograficznymi). poz. 99 poz. 102 poz

27 106. Berlewi Henryk Naissance de l Objet, 1953 Litografia; wym. komp.: 214 x 262 mm (pl. 335 x 395 mm); sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Berlewi 53, l. d. tytuł (długopisem). (il. s. 25) Cena wyw.: Bielecki Władysław Klasztorna brama, lata 20. Drzeworyt barwny; wym.: 282 x 267 mm; nie sygn. Praca po konserwacji Bielecki Władysław Wawel. Wejście do katedry, 1927 Drzeworyt barwny; wym.: 267 x 228 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Bielecki del et imp 927, l.d. tytuł oraz technika (oryginalny drzeworyt). Praca po konserwacji Budziszewski Jerzy (Joshua Benor) Teka graficzna, 1982 Teka 6 plansz (4 serigrafie i 2 collage) wydana przez Galerie Konstruktiv Tendens w Sztokholmie; wym.: 360 x 360 mm; serigrafie sygn. na odwrocie tuszem: Budziszewski 83; collage sygn. oł. p.d.: Budziszewski 82, l.d.: 6/120; karta z opisem prezentującym artystę (na odwrocie tekst dr B. Kowalskiej); całość w kartonowej tece. Cena wyw.: Chagall Marc Martwa natura w błękicie, 1957 Litografia barwna; wym. planszy: 380 x 280 mm, komp.: 245 x 200 mm; nie sygn. Praca oryginalna, pochodząca z albumu J. Lassaigne Marc Chagall Maeght, Book Edition 1957; na odwrocie grafiki tekst. Lit.: Mourlot 206. (il. s. 24) 111. Chełmoński Józef Matka, 1903 Litografia; wym. w świetle ppartout: 297 x 209 mm; sygn. pł. p.b.: J. CHEŁMOŃSKI. Grafika z Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, Kraków Stan zachowania: grafika po konserwacji. Lit.: Grońska M., Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 5. Cena wyw.: Chrystow Sławomir Przez dziurkę od klucza, 2011 Teka 6 linorytów, wydana w 2011 w nakł. 13 egzemplarzy; wym. plansz: 500 x 705 mm; każda sygn. i dat. oł. p.d.: S. Chrystow 2011, l.d. tytuł, śr. d. pieczątka autorska SCh. Plansze: 1. Witaj i żegnaj wielka tajemnico; linoryt barwny; wym. komp.: 390 x 485 mm; 2. Para; linoryt; wym. komp.: 385 x 470 mm; 3. Znajome miejsce; linoryt barwny, wym.: 390 x 470 mm; 4. Piknik lalek; linoryt, wym. komp.: 385 x 468 mm; 5. Żegnaj pajacyku; linoryt, wym. komp.: 470 x 387 mm; 6. Wielki manipulator; linoryt, wym. komp.: 470 x 383 mm. Grafiki w tytułowanej przez autora tece; dołączony rękopiśmienny frontyspis. Cena wyw.: Cieślewski Tadeusz syn Kamienica Dekerta, 1930 Akwatinta; wym.: 197 x 133 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn/ Kamienica Dekertów WW; na pł. l.d.: T. Cieślewski syn inv. del et aqvat. Poniżej gł. kompozycji szkicowo potraktowane księgi. poz. 103 poz. 104 poz. 112 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks 27

28 114. Cieślewski Tadeusz syn Mydlarnia w Kielcach, 1941 Drzeworyt; wym.: 130 x 90 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski, dat. p.d Czerwiński Edward Portret profesora Leona Wyczółkowskiego, 1936 Drzeworyt na bibule ręcznie kolorowany białą kredą; wym. komp.: 270 x 198 mm; nie sygn. Stan zachow.: niewielkie pęknięcie bibuły w górnej części, zażółcenia. Lit.: Grońska M., Nowoczesny drzeworyt polski, Wrocław 1971, s Aukcja nr Dawski Stanisław Siedząca Linoryt na bibule; wym.: 406 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d. tytuł; e/a. Cena wyw.: 1000 poz. 114 poz Dawski Stanisław Ślub Monotypia; wym.: 500 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; l.d. tyt.; e/a. Cena wyw.: Dominik Tadeusz Deszcz, 1991 Litografia barwna; wym.: 460 x 617 mm; sygn. i dat. p.d.: TDominik 1991, num. l.d.: 35/200. Cena wyw.: Dretler-Flin Stefania Alchemik, 1929 Litografia; wym.: 265 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juerówna, l.d.: Oryg. litogr. 29. (il. s. 24) 120. Dretler-Flin Stefania Ulica Kanonicza w Krakowie, 1930 Linoryt dwubarwny; wym.: 260 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juerowa, l.d.: Oryg. linoryt Dretler-Flin Stefania Żniwa, 1932 Drzeworyt; wym.: 150 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew poz. 122 poz Dretler-Flin Stefania Zaułek na Kazimierzu, 1932 Drzeworyt; wym.: 200 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew poz Dretler-Flin Stefania Przedmieście, 1933 Drzeworyt; wym.: 180 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew Dretler-Flin Stefania Sieci, 1933 Drzeworyt; wym.: 145 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew Sieci Dretler-Flin Stefania Sieci II, 1933 Drzeworyt; wym.: 145 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew poz

29 126. Dretler-Flin Stefania Zima w sadzie, 1934 Drzeworyt; wym.: 145 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew Dretler-Flin Stefania Domki, 1934 Drzeworyt; wym.: 125 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew Domki Dretler-Flin Stefania Droga przez wieś, 1934 Drzeworyt; wym.: 195 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew Droga przez wieś Dretler-Flin Stefania Przed Świętami, 1934 Drzeworyt; wym.: 115 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretlerowa, l.d.: Oryg. drzew. Przed Świętami, niżej: Dretler-Flin Stefania Przechadzka nad jeziorem, 1935 Drzeworyt; wym.: 145 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretler, l.d.: Oryg. drzew Dretler-Flin Stefania Droga, 1935 Drzeworyt; wym.: 125 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: St. Dretler, l.d.: Oryg. drzew Droga Dretler-Flin Stefania Port jachtowy, 1935 Drzeworyt; wym.: 150 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretler, l.d.: Oryg. drzew Dretler-Flin Stefania Targ w miasteczku, 1935 Drzeworyt; wym.: 120 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretler, l.d.: Oryg. drzew Dretler-Flin Stefania Wiejskie popołudnie, 1936 Drzeworyt; wym.: 150 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretler, l.d.: Oryg. drzew Cena wyw.: Dretler-Flin Stefania Muzykanci, 1938 Drzeworyt; wym.: 150 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: St. Juer-Dretler, l.d.: Muzykanci Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, Wrocław 1971, s. 249 (jako Trio ) Dyboska Stefania Kościół N.M.P. w Krakowie Akwaforta; wym.: 307 x 207 mm; sygn. oł. p.d.: S. Dyboska; tyt. l.d. poz. 124 poz. 130 poz. 134 Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks 29

30 Aukcja nr 30 poz. 147 poz Fellmann Edward Przystań, lata 30. Drzeworyt; wym.: 160 x 258 mm; sygn. p.d.: Edward Fellmann, l.d. tytuł; sygn. pł. p.d. monogramem wiązanym EF. Rzadka grafika. Wg literatury z przedwojennego dorobku artysty nie zachowały się żadne prace. Zob. J. Mulczyński, Słownik grafików Poznania i Wielkopolski, Poznań Cena wyw.: Fijałkowska Zofia Góry, 1951 Drzeworyt; wym.: 225 x 157 mm; sygn. oł. p.d.: Zofia E. Fijałkowska, l.d. datowanie, tytuł i technika. Cena wyw.: Fijałkowski Stanisław Hommage a Joan Miro (II), 1978 Linoryt na bibule; wym. komp.: 445 x 335 mm (pl.: 645 x 500 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 78, l.d. tytuł, śr.d.: 9/50. Cena wyw.: Fijałkowski Stanisław Druga brama dla studiującego Talmud, 1981 Linoryt na bibule; wym. komp.: 470 x 350 mm (pl.: 650 x 510 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 81, l.d. tytuł, śr.d.: e/a. (il. s. 25) Cena wyw.: Gaj Jacek Anioły, 1965 Akwaforta, akwatinta; wym.: 160 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek Gaj 1965, l.d. tytuł i numer: 21/ Gaj Jacek Drzewo, 1965 Miedzioryt; wym.: 145 x 194 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek Gaj 1965, tyt. i num. l.d. II 15/50. poz. 144 poz Gaj Jacek Taniec, 1965 Akwaforta, akwatinta; wym.: 130 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek Gaj 65, l.d. tytuł, śr. d. II 50/ Gaj Jacek Hommage a E. Canetti I-V, 1967 Akwaforta, akwatinta; wym.: 220 x 173 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek Gaj 1967, l.d.: Hommage a E. Canetti, śr.d. numer 25/ Gaj Jacek Drabiny, 1967 Miedzioryt; wym.: 147 x 183 mm; sygn. oł. p.d.: Jacek Gaj 1967, l.d. tytuł i numer: IV 18/ Gaj Jacek Środa u A.[dama Hofmana], 1969 Akwaforta; wym.: 110 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gaj 1969, l.d. tytuł; śr. d. dedykacja autorska; e/a Gaj Jacek Z najlepszymi Życzeniami Świątecznymi (najgorsza odbitka), 1973 Akwaforta; wym. komp.: 317 x 488 mm, planszy: 520 x 690 mm; sygn. i dat. p.d.: J. 73. Cena wyw.: Gielniak Józef Niepokoje lata [Improwizacja III], 1959 Linoryt; wym. komp.: 185 x 250 mm, zachow. pełny arkusz; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. tyt. śr.d.: linoryt 1959, egz. 5/20. Grafika w znakomitym stanie. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Cena wyw.:

31 poz. 148 poz Gielniak Józef Jesień w Bukowcu, 1959/1960 Linoryt na bibule; wym. komp.: 230 x 298 mm (plansza 465 x 525 mm); sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr.d. technika i numer 59/60. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Cena wyw.: Gielniak Józef Przeciw chorobom, przed 1960 Linoryt; wym.: 403 x 202 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; l.d. tytuł; śr.d. data i technika. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 11. (il. s. 25) Cena wyw.: Gielniak Józef Bez tytułu [El Greco], 1968 Mezzotinta; wym.: 189 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: mezzotinta 1968, egz.: 4/30. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, (il. s. 25) Cena wyw.: Goryńska Wiktoria Wizja Joanny d Arc, 1926 Drzeworyt; wym.: 244 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Wiktorya J. Goryńska, l.d.: Na marginesach ślady dawnego podklejenia. Lit.: M. Sitkowska, Wiktoria Goryńska, Warszawa 1977, kat. nr 43, il. 2. Cena wyw.: 1600 poz Goryńska Wiktoria Gwiazda morza II [Patronka żeglarzy], 1936 Drzeworyt na kremowym papierze; wym.: 300 x 220 mm; nie sygn. Lit.: M. Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, s. 176, poz. 103, W. Goryńska. Katalog wystawy, Warszawa 1977, s. 44, poz Cena wyw.: Güthlen Wilhelm Ostra Brama w Wilnie, 1916 Litografia kolorowana; wym.: 273 x 345 mm; sygn. pł. p.d.: Wilna. Ostra Brama./W. Güthlen, Juli Rzadkie Hellingrath Berthold Motława i Żuraw, ok Litografia barwna; wym.: 310 x 420 mm; sygn. pł. p.d.: B. Hellingrath Henelt Józef Zaułek, 1932 Akwaforta; wym.: 129 x 112 mm; sygn. oł. p.d.: JHenelt Na odwrocie odbitka próbna. Cena wyw.: Henelt Józef Z Rembrandta [Powrót syna marnotrawnego], 1932 Akwaforta; wym.: 124 x 112 mm; sygn. oł. p.d.: JHenelt 932r., l.d. tytuł. Cena wyw.: Hiszpańska-Neumann Maria Wyjście żaków z Krakowa, 1954 Drzeworyt; wym.: 140 x 100 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska- Neumann oraz myszka (znak autorki); poniżej komp. tytuł; na ppartout dedykacja autorki. Ilustracja do powieści R. Brandstettera Wojna żaków z panami Hiszpańska-Neumann Maria Bułgaria, ulica Gurka w Tyrnowie, 1954 Drzeworyt na bibule; wym.: 360 x 235 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann, śr.d. tytuł, technika i datowanie. (il. s. 32) Grafika dawna Portret Rysunek, akwarela Grafika XX wieku Indeks 31

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 32 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA. 26-30 III 2012 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 32 Malarstwo, akwarela, rysunek, grafika, plakat, rzeźba WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26-30 III 2012 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota,

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 34. Akwarela, rysunek, grafika, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 34 Akwarela, rysunek, grafika, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 22-26 X 2012 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 27 X 2012, godzina 12

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 28. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 28 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 7 III-11 III 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 12 III 2011,

Aukcja letnia Nr 1 (24)

Aukcja letnia Nr 1 (24) Salon Antykwaryczny AUKCJE Aukcja letnia Nr (24) Rysunek, akwarela, monotypia, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2-9 VI 200 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 9 VI 200,

Włochy Italia Polskie znaki pamięci (Polonica) w Rzymie

Włochy Italia Polskie znaki pamięci (Polonica) w Rzymie Włochy Italia Polskie znaki pamięci (Polonica) w Rzymie Zobacz również : Pozostałe Włochy Mach-index Miejscowość Forma Poświęcony IT08 Rzym Pomnik Sienkiewicz Henryk IT12 p75 Rzym Pomnik Papież Jan Paweł

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29 Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 V-3 VI 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4

K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla uczniów gimnazjów - etap szkolny

SALVADOR DALI GRAFIKI WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ 1 SALVADOR DALI GRAFIKI 21 SIERPNIA 19 WRZEŚNIA 2015 WYSTAWA POŁĄCZONA ZE SPRZEDAŻĄ 1. Skrzydlaty demon, z cyklu Vénus aux Fourrures, 1970 akwaforta, papier, 32 24 cm odbitka 95/145 Wydawca: Pierre Argillet,

Zasady redakcji pracy dyplomowej w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie

Zasady redakcji pracy dyplomowej w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie Zasady redakcji pracy dyplomowej w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie Prace dyplomowe powinny być drukowane według następujących zaleceń: 1) druk jednostronny dotyczy tylko następujących

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 16-23 X 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 23 X 2010, godzina

Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI LICEUM PLASTYCZNE W.. PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY Czas pracy 180 minut STYCZEŃ ROK 2012 Instrukcja dla zdającego 1. Sprawdź, czy arkusz zawiera 13 stron (zadania 1 12).

Sprawdzian IV. Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej

Sprawdzian IV. Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej Sprawdzian IV Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej GRUPA A Zadanie 1. (0 3 pkt) Podkreśl te pojęcia i postacie, które odnoszą się do konfederacji targowickiej. patriotyzm, zdrada, Seweryn Rzewuski, Tadeusz

Henryk Rutkowski. Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku

Salon Antykwaryczny AUKCJE. Nr 31 Salon Antykwaryczny AUKCJE Nr 31 Malarstwo, akwarela, rzeźba, rysunek, grafika. Kraków, 10 grudnia 2011 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 31 Malarstwo, akwarela, rysunek, grafika WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA

Polonia Maior - Fontes

Polonia Maior - Fontes * KARTOGRAFIA * Bibliografia: Górska Gołaska K., Katalog planów, cz. 1 2, Poznań 1968 n. Historische Pläne und Grundrisse von Städten d Ortschaften in Polen, hrg. A. Jammers, bearb. E. Klemp, Wiesbaden

Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum

Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum Libri librorum Bibliotheca paleotyporum in lingua Polonica impressorum [Mikołaj z Szadka?] [Naznamionowanie dzienne miesiącow nowych pełnych lata 1520?] [Kraków, Hieronim Wietor, 1519/1520]. pl o do druku

BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE

BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE BIBLIOGRAFIE, ICH RODZAJE, ZASTOSOWANIE Bibliografia z greki biblion książka, graphen pisać Bibliografia uporządkowany spis / wykaz,zestawienie dokumentów / zestawiony wg pewnych kryteriów, spełniający

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

SPOTKANIE Z EKSLIBRISEM Ex Libris (łac. = z ksiąŝek, z księgozbioru ZASADY PISOWNI EKSLIBRIS LUB EX LIBRIS PROFESOR JAN MIODEK wyjaśnia ortograficzną zasadę pisowni słowa ekslibris UwaŜany za formę rodzaju

BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN DE LA SOCIÉTÉ POLONAISE DE LINGUISTIQUE

BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN DE LA SOCIÉTÉ POLONAISE DE LINGUISTIQUE ISSN 0032-3802 BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN DE LA SOCIÉTÉ POLONAISE DE LINGUISTIQUE ZESZYT LX FASCICULE LX UNIVERSITAS BIULETYN POLSKIEGO TOWARZYSTWA JĘZYKOZNAWCZEGO BULLETIN

Motyw snu w literaturze

Motyw snu w literaturze Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Motyw snu w literaturze zestawienie bibliograficzne w wyborze Wybór i opracowanie Małgorzata Pronobis Kielce 2010 2 Materiały ogólne 1. Danek, D. : Sen (marzenie

Brzeg Praski; 1909; fot. Józef B. Ćwikiel; źródło Warszawa w Starej Fotografii, wyd. Bosz, str. 12. Narrator:

Brzeg Praski; 1909; fot. Józef B. Ćwikiel; źródło Warszawa w Starej Fotografii, wyd. Bosz, str. 12. Narrator: FORSZPAN Brzeg Praski; 1909; fot. Józef B. Ćwikiel; źródło Warszawa w Starej Fotografii, wyd. Bosz, str. 12 Narrator: Jaka to wioska? Co to za dziecko na tej wiejskiej ścieżce? Kim są trzej mężczyźni w

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II.

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. PRACA ZBIOROWA ELŻBIETA GIL, NINA MAJ, LECH PROKOP. ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. CZĘŚĆ III c. DOLNOŚLĄSKIE, OPOLSKIE. OPRACOWAŁ I WYKONAŁ LECH PROKOP, UL.

STOSOWANY W BIBLIOGRAFII ZAŁĄCZNIKOWEJ

STOSOWANY W BIBLIOGRAFII ZAŁĄCZNIKOWEJ OPIS BIBLIOGRAFICZNY STOSOWANY W BIBLIOGRAFII ZAŁĄCZNIKOWEJ Bibliografia załącznikowa powinna być opracowana zgodnie z normami: PN-ISO 690: 2002 Dokumentacja. Przypisy bibliograficzne. Zawartość, forma

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG

ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG ŚLĄSKIE MONETY HABSBURGÓW MARIA TERESA I PÓŹNIEJSZE KATALOG Piotr Kalinowski KALETY 2006 Słowo wstępu Katalog, który macie Państwo przed sobą powstał na podstawie wydanego w 1988 dzieła Ivo Halački Mince

Jak poprawnie sporządzić opis bibliograficzny w bibliografii załącznikowej?

Warszawa, dnia 25 marca 2014 r. Poz. 240

1 Mało znane litanie do Świętych

1 Mało znane litanie do Świętych 1 Spis treści 2 Spis treści Słowo wstępne......5 Litania do Świętej Anny......7 Litania do Świętego Judy Tadeusza......9 Litania o Świętej Marii Magdalenie.... 11 Litania do Świętego Jerzego.... 13 Litania

Wymogi edytorskie pracy licencjackiej/magisterskiej na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu

Wymogi edytorskie pracy licencjackiej/magisterskiej na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu pracy licencjackiej/magisterskiej na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu I. Układ pracy dyplomowej Wymogi edytorskie 1. Strona tytułowa 2. Oświadczenie 3. Spis treści

Dokumenty ikonograficzne w NUKAT podstawowe informacje

Dokumenty ikonograficzne w NUKAT podstawowe informacje Dokumenty ikonograficzne w NUKAT podstawowe informacje I Spotkanie pt. Katalogowanie dokumentów ikonograficznych w katalogu NUKAT, Warszawa 8.12.2011 Dokumenty ikonograficzne podstawa opracowania Opis

Historia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu

Historia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Historia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu swoją obecną siedzibę przy ul. Wawel 13 zajmuje od 1924 roku. Fragment internetowego

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: 1938 1

Historia Grabowca, zdjęcia z roku: 1938 1 Historia Grabowca, zdjęcia z roku: 1938 1 Zdjęcie 1 Rok 1938, 26 stycznia. Od lewej stoją Weronika Ciszewska 1, Feliks Wójciuk (z pola), Zofia Surma (ze zbiorów Ryszarda Karczmarczuka, autor Zakład Fotograficzno-

TYTUŁ PRACY 18 pkt, bold

TYTUŁ PRACY 18 pkt, bold ROZPRAWA DOKTORSKA 16 pkt Tytuł, Imię i Nazwisko Autora 16 pkt TYTUŁ PRACY 18 pkt, bold PROMOTOR: 14 pkt Tytuł, Imię i Nazwisko 14 pkt Warszawa, 2010 12 pkt 2 SPIS TREŚCI 16 pkt, bold STRESZCZENIE... 4

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. PRACA ZBIOROWA ELŻBIETA GIL, NINA MAJ, LECH PROKOP. ILUSTROWANY KATALOG POLSKICH NIEPOCZTOWYCH WIDOKÓWEK O TEMATYCE JAN PAWEŁ II. CZĘŚĆ IV. PODKARPACKIE. OPRACOWAŁ I WYKONAŁ LECH PROKOP, UL. ZAMKOWA 2/1,

Ruda Śląska. - zestawienie bibliograficzne. ze zbiorów PBW w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska. - zestawienie bibliograficzne. ze zbiorów PBW w Rudzie Śląskiej Ruda Śląska - zestawienie bibliograficzne ze zbiorów PBW w Rudzie Śląskiej 1. 10 [DZIESIĘĆ] lat samorządu lokalnego w Rudzie Śląskiej. - Ruda Śląska : Rada Miejska i Zarząd Miasta Ruda Śląska, 2000 Sygnatura:

INSTRUKCJA DLA AUTORÓW. INFORMATION FOR AUTHORS (Tłumaczenie tytułu artykułu w języku angielskim.)

INSTRUKCJA DLA AUTORÓW. INFORMATION FOR AUTHORS (Tłumaczenie tytułu artykułu w języku angielskim.) XVII Sympozjum Modelowanie i Symulacja Systemów Pomiarowych 20-24 września 2009r., Krynica INSTRUKCJA DLA AUTORÓW Imię i nazwisko autora(-ów) 1) STRESZCZENIE Niniejsza instrukcja dotyczy sposobu przygotowania

Ze zbiorów Instytutu im. Herdera w Marburgu

Ze zbiorów Instytutu im. Herdera w Marburgu Widok z lotu ptaka z roku 1925 na obie miejscowości Księże Małe ( Klein Tschansch ) oraz Księże Wielkie ( Gross Tshansch ) jeszcze przed wybudowaniem bloków mieszkalnych osiedla Klein Tschansch z lat 1928

b) na obszarze Żyznego Półksiężyca rozwinęła się cywilizacja Mezopotamii

b) na obszarze Żyznego Półksiężyca rozwinęła się cywilizacja Mezopotamii TEST POWTÓRZENIOWY KLASA III od starożytności do XVI wieku. 1.Określ czy poniższe zdania są prawdziwe czy fałszywe a) proces przeobrażania się gatunków to rewolucja b) na obszarze Żyznego Półksiężyca rozwinęła

WZÓR LEGITYMACJI POSELSKIEJ

Ekslibris, (łac. ex libris - z książek) - znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z

Ekslibris, (łac. ex libris - z książek) - znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z Ekslibris, (łac. ex libris - z książek) - znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru (np. stylizowanymi

WSKAZÓWKI WYDAWNICZE DLA AUTORÓW

WSKAZÓWKI WYDAWNICZE DLA AUTORÓW Załącznik nr 2 do Regulaminu Wydawnictwa WSKAZÓWKI WYDAWNICZE DLA AUTORÓW 1) Komitet Redakcyjny nie przyjmuje prac (wydawnictwo zwarte lub artykuł), które zostały już opublikowane lub też zostały złożone

ZASADY REDAGOWANIA PRACY LICENCJACKIEJ

ZASADY REDAGOWANIA PRACY LICENCJACKIEJ 1 ZASADY REDAGOWANIA PRACY LICENCJACKIEJ ZASADY OGÓLNE Praca licencjacka pisana jest samodzielnie przez studenta. Format papieru: A4. Objętość pracy: 40-90 stron. Praca drukowana jest dwustronnie. Oprawa:

Wymogi dotyczące przygotowania prac licencjackich i magisterskich UKŁAD PRACY

Wymogi dotyczące przygotowania prac licencjackich i magisterskich UKŁAD PRACY Radom, 13.10.2014 Wymogi dotyczące przygotowania prac licencjackich i magisterskich UKŁAD PRACY 1. Układ pracy powinien być logiczny i poprawny pod względem metodologicznym oraz odpowiadać wymaganiom stawianym

150. rocznica wybuchu

150. rocznica wybuchu 150. rocznica wybuchu POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863-1864. mors sola victris, gloria victis Śmierć jedynym zwycięzcą, chwała zwyciężonym Artur Grottger, Bój, grafika z cyklu Lihtuania, 1864 1866. Nastroje

FORMULARZ CENOWY. załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0)

FORMULARZ CENOWY. załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0) załącznik nr 4 ZP/258/039/U/06 FORMULARZ CENOWY Lp CZĘŚĆ I 1. BROSZURY ZSZYWANE (CPV 78114100-0) 1. Rodzaj druku spełniający warunki jakości i trwałości druku offsetowego. W kolumnie 6 należy sprecyzować

XXXVI SESJA STAŁEJ KONFERENCJI MUZEÓW, ARCHIWÓW I BIBLIOTEK POLSKICH NA ZACHODZIE. Rzym, 17-21 września 2014 r.

XXXVI SESJA STAŁEJ KONFERENCJI MUZEÓW, ARCHIWÓW I BIBLIOTEK POLSKICH NA ZACHODZIE. Rzym, 17-21 września 2014 r. XXXVI SESJA STAŁEJ KONFERENCJI MUZEÓW, ARCHIWÓW I BIBLIOTEK POLSKICH NA ZACHODZIE Rzym, 17-21 września 2014 r. Aula Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława w Rzymie Via delle Botteghe Oscure 15 Program

SKARBY STANISŁAWA AUGUSTA

20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA

20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA Program wykładów 20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA 28 kwietnia 2010, godz. 17.00 Dr hab. Anna Grześkowiak-Krwawicz

Załącznik nr 4 do IDW - Zestawienie wydawnictw informacyjno-promocyjnych MSIT wraz z specyfikacją techniczną oraz nakładem

Załącznik nr 4 do IDW - Zestawienie wydawnictw informacyjno-promocyjnych MSIT wraz z specyfikacją techniczną oraz nakładem Załącznik nr 4 do IDW - Zestawienie wydawnictw informacyjno-promocyjnych MSIT wraz z specyfikacją techniczną oraz nakładem UWAGA! Wydawnictwa i mapa posiadają numery ISBN. Sposób pakowania: Paczki muszą

TKANINA. XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013

TKANINA. XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 TKANINA XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze 2014 TKANINA XL LAT SZTUKI WŁÓKNA W KOWARACH i NA DOLNYM ŚLĄSKU 1974-2013 Muzeum Karkonoskie w

POZIOM ROZSZERZONY 15 MAJA

POZIOM ROZSZERZONY 15 MAJA Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2013 KOD UZUPEŁNIA ZDAJĄCY PESEL Miejsce na naklejkę z kodem EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0048 695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl;

Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego

Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego Eliminacje Rejonowe Witamy Cię w drugim etapie Konkursu Historycznego. Informacje dla Ucznia: 1. Przed Tobą test składający się

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Dzieci i ich relacje z rodzicami, jako temat wybranych utworów literackich. Przedstaw na dowolnych przykładach [Materiały dostępne w Pedagogicznej Bibliotece

Austria - Republik Österreich

Austria - Republik Österreich Liczba Poloników: 35 Wolny kod: od 36 Austria - Republik Österreich 1 Burgenland 2 Kärnten 3 Niederösterreich 4 Oberösterreich 5 Salzburgerland 6 Steiermark 7 Tirol 8 Vorarlberg 9 Wien Polskie znaki pamięci

W TYM MIEJSCU NALEŻY WPISAĆ TEMAT PROJEKTU INŻYNIERSKIEGO

W TYM MIEJSCU NALEŻY WPISAĆ TEMAT PROJEKTU INŻYNIERSKIEGO POLITECHNIKA ŚLĄSKA WYDZIAŁ GÓRNICTWA I GEOLOGII Kierunek: Specjalność: Rodzaj studiów: Imię NAZWISKO W TYM MIEJSCU NALEŻY WPISAĆ TEMAT PROJEKTU INŻYNIERSKIEGO PROJEKT INŻYNIERSKI WYKONANY W TU PODAĆ NAZWĘ