Dąbskie Wieczory Filmowe 2011 PROGRAM. 29 lipca 2011 r. Plaża miejska nad jez. Dąbskim (ul. Żaglowa 1)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dąbskie Wieczory Filmowe 2011 PROGRAM. 29 lipca 2011 r. Plaża miejska nad jez. Dąbskim (ul. Żaglowa 1)"

Transkrypt

1 Dąbskie Wieczory Filmowe 2011 PROGRAM 29 lipca 2011 r. Plaża miejska nad jez. Dąbskim (ul. Żaglowa 1) 20:30 21:00 Koncert zespołu Mimo wszystko (Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie) W programie standardy muzyki bluesowej 21:30 Start 21:45 Pokaz etiuid studenckich PWSFTviT autorstwa Doroty Kędzierzawskiej Początek prod. Polska 1983 gat. Etiuda dokumentalna czas: 4 min. Ciężkie monotonne życie robotnicy ukazane w oryginalny, zaskakujący sposób Jajko prod. Polska 1982 gat. Etiuda fabularna czas: 9 min. Kilkuletnia dziewczynka i jej starszy o kilka lat brat są sami w domu. Dziewczynka siedzi na parapecie i patrzy przez okno, chłopiec gotuje jajko na starej, dwupalnikowej kuchence elektrycznej. Film o dziecięcej samotności otrzymał I nagrodę na Festiwalu Filmów Studenckich w Monachium oraz nominację do studenckiego Oscara.

2 Gucia prod. Polska 1985 gat. Etiuda fabularna czas: 16 min. Film oparty na motywach opowiadania Jerzego Andrzejewskiego "Pierwsza miłość". Historia dwojga siedmiolatków. Tomek próbuje zamienić Gucię w chłopca. Rozpoczyna się gra - pierwsza miłość. Agnieszka prod. Polska 1981 gat. Etiuda dokumentalna czas: 6 min. Kilkuletnia dziewczynka mieszkająca w zaniedbanej kamienicy bawi się na podwórku, a przy okazji opowiada o swoich marzeniach. Na koniec filmu przedstawia swoją całą liczną rodzinę. 22:30 Pora umierać prod. Polska 2007 gat. dramat obyczajowy scen. i reż.: Dorota Kędzierzawska zdjęcia: Artur Reinhart czas: 104 min. Autorskie kino duetu Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart z olśniewającą kreacją Danuty Szaflarskiej. "Pora umierać" to historia pełnej życia i poczucia humoru starszej pani. Kobieta pod koniec życia musi zmierzyć się nie tylko z teraźniejszością, ale i z przeszłością. Wygrywa, czy przegrywa życie? Nawet jeśli zadaje sobie wprost to pytanie, to nigdy na nie nie odpowiada... Aniela z ironicznym uśmiechem patrzy na rzeczywistość i tym uśmiechem właśnie rozprawia się ze swoją samotnością. 00:30 Muszelka i pastor (La Coquille Et Le Clergyman) film z muzyką na żywo prod. Francja 1928 gat. horror scen. Antonin Artaud reż. Germaine Dulac czas: 35 min film niemy muzyka na żywo w wykonaniu zespołu: Hurtownia Pasmanterii: Serewiś - saksofon tenorowy Zwoliński - saksofon altowy Porowski trąbka Biskupski gitara Buciarski perkusja Sowa - bas Film przedstawia historię pastora, który zakochuje się w młodej kobiecie, zwycięża w rywalizacji z pewnym oficerem i zdobywa jej względy, w końcu jednak przegrywa z własnymi

3 problemami psychicznymi. Dzięki prostemu schematowi fabularnemu film może sprawiać wrażenie konstrukcji nie związanych ze sobą scen. Zdaniem autorki związki między między nimi mają wynikać z logiki podświadomości. 30 lipca 2011 r. Hangar jachtowy, Camping Marina (ul. Przestrzenna 23) 10:00 Dąbskie Poranki Filmowe Cudowne dziecko Cudowne dziecko Prod. Polska/Kanada 1986 r. gat. przygodowy/obyczajowy scen. i reż. Waldemar Dziki muz. Krzesimir Dębski czas: 95 min Wielokrotnie nagradzana dziecięca klasyka polskiego kina. Film w reżyserii Waldemara Dzikiego (Pierwszy milion) opowiada o dwunastoletnim Piotrze, który odkrywa w sobie zdolności psychokinetyczne. Niestety są one przyczyną wielu kłopotów. Po tym jak nie zostaje zaproszony na przyjęcie klasowe, zaczyna rozrabiać i wywołuje zamęt w całym mieście. Gdy w fabryce chemicznej ma miejsce poważny wypadek, inspektor milicji prosi Piotra o pomoc. Tylko on może sprawić, że nie dojdzie do gigantycznej katastrofy. Klub Delta (ul. Racławicka 10) 12:00 Spotkanie z twórcami filmu Pora umierać - Dorota Kędzierzawska, Artur Reihardt Dorota Kędzierzawska - Reżyser,scenarzystka, córka reżysera Jadwigi Kędzierzawskiej. W latach studiowała na Wydziale Kulturoznawstwa UŁ. W 1981 roku ukończyła Wydział Reżyserii PWSTviT w Łodzi (początkowo studiowała w Moskwie na Wydziale Reżyserii WGiK). Dorota Kędzierzawska jest jedną z najciekawszych polskich reżyserek filmowych. Choć Jutro będzie lepiej to dopiero jej szósty pełnometrażowy film fabularny, pokaźnej ilości nagród, jaką zdobyła za wcześniejszą twórczość, mogłoby pozazdrościć jej wielu twórców o większym dorobku. Artur Reihardt - Operator, montażysta i producent. Współtwórca sukcesów filmów Doroty Kędzierzawskiej. Na początku wybrał studia reżyserskie w łódzkiej szkole filmowej jednak po dwóch semestrach przeniósł się na wydział operatorski gdzie z miejsca zdobył uznanie co do swoich zdolności operatorskich i po pierwszym roku został automatycznie przeniesiony o dwa lata wyżej. Jego pierwszą samodzielną pracą był dokument... Marcela Łozińskiego Miejsce urodzenia zaś pierwsze szlify przy filmie fabularnym zdobył tworząc zdjęcia do filmu Piotra Łazarkiewicza "Pora na czarownice". Reinhart szybko ugruntował swoją pozycję jednego z najciekawszych polskich operatorów, jego zdjęcia charakteryzują się dbałością o piękno kadru i często są dalekie od realizmu, które w zderzeniu z brutalnością opowiadanych historii nie pozostawiają nikogo obojętnym.

4 Plaża miejska nad jez. Dąbskim (ul. Żaglowa 1) 21:30 Start 21:45 Pokaz animacji autorstwa studentów PWSFTviT w Łodzi Wywijas, real. Andrzej Jobczyk, 2008, Poranek, podczas ubierania bohater zachwyca się zjawiskiem wywijania skarpetki na lewą stronę. Zaraz potem postanawia sprawdzić co jeszcze można wywinąć. Drżące trąby, Real. Natalia Drożyńska, 2010, 3 30 Pafnucy, futrzany stwór z lateksową trąbą, nie jest zbyt zadowolony ze swojej fizjonomii. Wśród gazet ma zdjęcie Kalasantego, postaci charakteryzującej się twarzą tryskającą zdrowiem i pogodą ducha. Pafnucy porusza się na wrotkach, ma kłopoty z koordynacją ruchową, daleko mu do Kalasia. Wpada w szał. Autoportret, real. Mariusz Sobiński, 2008, 1 30 Głównego bohatera na każdym kroku prześladuje pech. Skok w bok, real. Aleksandra Brożyna, 2008, 2 20 A ty jak spędzasz wieczory? Duży i mały Bob, real. Joanna Bartczak, 2009, 3 50 Dwa psy podróżują po Ameryce starym polskim motocyklem. Gdy na drodze pojawia się atrakcyjna autostopowiczka ich podróż zaczyna się komplikować. Nalepioki, real. Anna Matysik, 2000, 4 30 Animacja folkloru. Historia złego ojca i jego trzech synów. The Rabbit Case, real. Jakub Wroński, 2009, dwoje przyjaciół, jeden problem, wiele rozwiązań. Film, że mucha nie siada, real. Michał Poniedzielski, 2004, 1 53 Film o życiu. Wojna światów, real. Piotr Milczarek, 2004, 4 Konflikt między religiami z nowego punktu widzenia. Koszmar włosów, real. Paweł Dębski, 2007, 5 30 Film przedstawia historię postaci, która próbuje dopasować się do swoich przodków poprzez zmianę fryzury. Narodziny narodu, real. Kamil Polak, 2001, 5 Minimalistyczna animacja przedstawiająca narodziny i upadek pewnego narodu.

5 22:30 Rusałka prod. Rosja 2007 gat. dramat/komedia scen. i reż.: Anna Melikjan czas.: 115 min. Alisa została poczęta nad morzem, gdzie jej matka spotkała marynarza. Dorastała w małym domku przy plaży. Marzyła o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze. Po serii bolesnych rozczarowań postanowiła zamilknąć na zawsze i spędziła dzieciństwo w szkole specjalnej. Tam poznała swoją niezwykłą umiejętność - odkryła, że jej życzenia się spełniają... Pewnego dnia wielki huragan zmusił jej rodzinę do przeprowadzki. Odtąd Alisa przemierzała ulice Moskwy w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. I wtedy spotkała jego... Mężczyznę, za którym skoczyła do rzeki. Sasza był bogaty i nieszczęśliwy. Alisa zapragnęła zmienić jego życie... Rusalka to wpółczesna wariacja na temat baśni Andersena, która stała się przebojem kinowym w Rosji. W barwnym kalejdoskopie obrazów i emocji z życia bohaterki, dominuje niezwykła gra aktorska Maszy Szalajewy oraz porywająca ścieżka dźwiękowa. 00:30 Noche de Cuba nocna impreza taneczna w rytmach latynoamerykańskich i afro kubańskich, na plaży w otoczeniu kolorowych lampionów 31 lipca 2011 r. Hangar jachtowy, Camping Marina (ul. Przestrzenna 23) Afryka Nowaka - maraton filmów o Afryce Afryka Nowaka to jedna z najbardziej spektakularnych polskich wypraw ostatnich lat. To sztafeta (głównie rowerowa) mająca na celu oddanie hołdu wielkiemu polskiemu podróżnikowi, który jeszcze przed II wojna światową ( ) przemierzył głównie rowerem ten niedostępny kontynent z północy na południe i z powrotem. Sztafeta wyruszyła z Polski 4 listopada 2009 by w ciągu 2 lat pokonać 40 tyś km w 24 etapach i możliwie jak najwierniej powtórzy trasę, którą przebył Kazimierz Nowak (od Trypolisu po Kapsztad i z powrotem do Algieru). 15:00 - Afrique Nouali koncert (cz. I) Afrique Nouali to formacja muzyczna, która wykonuje tradycyjne rytmy Zachodniej Afryki, (w szczególności krajów takich jak Gwinea i Mali), używając oryginalnych instrumentów z tamtego rejonu: djembe, dunduny, balafon, djabara, bolon. Muzycy mają na swoim koncie podróże do Afryki, gdzie zgłębiali tajniki perkusji zachodnioafrykańskiej. Ostre, przenikliwe etniczne brzmienie oraz żywiołowy charakter tej muzyki przeplatanej pieśniami wykonywanymi przez afrykańską wokalistkę tworzą wybuchową mieszankę poruszającą każdego.

6 15:40 - Prezentacje filmowe uczestników wyprawy Afryka Nowaka Uadi Tour - Libia czas: 60 min autor: Piotr Sudoł, Zbigniew Sas Kongo Safiri - Ruanda, Burundi, Kongo czas: 20 min. autor: Radek Okieńczuk Królestwo czarnej febry, malarii, trądu i much tse-tse - Kongo czas: 25 min autor: Sławomir Ciołczyk, Rafał Wierzbicki 17:30 - Afrique Nouali koncert (cz. II) 18:00 - Prezentacje filmowe uczestników wyprawy Afryka Nowaka (cz. II) Zagubiona rzeka - Kongo czas: 45 min. autor: Andrzej Ziółkowski W kraju gdzie je się bawełnę - Republika Środkowej Afryki czas: 45 min. autor: Tomasz Kaznocha Na wszystkie projekcje i spotkania wstęp wolny Dąbskie Wieczory Filmowe lipca Partnerzy Miasto Szczecin Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi Camping Marina, Przestrzenna 23; U.W. Serwis Sp. z o.o. Szkoła Tańca Latino Vibe Sponsor Główny Dąbskich Wieczorów Filmowych: Siec sklepów spożywczych Netto Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

7 Sponsorzy Oficjalni: Keune Studio Techniczne - Hair Cosmetics - Joanna i Leonard Pieraccy Lotto Totalizator Sportowy Pazim spółka z o. o. Restauracja Grota Sponsorzy: Baltica wellness & Spa P.H.U. Bobryk sp. j. PERI Polska Spółka z o.o, deskowania i rusztowania Restauracja Pizza Hut Szczecińska Szkoła Wyższa Colegium Balticum Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o. Patronat Medialny: Echo Szczecina Gazeta Wyborcza Prawobrzeze.info Polskie Radio Szczecin Radio Szczecin.fm Środek Miasta TVP Szczecin wszczecinie.pl miasto w Twoim zasięgu Organizator Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie Klub Delta w Szczecinie

GAZETA FESTIWALOWA 3 0. FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI. r o c z n i c a p r e m i e r y a k a d e m i i p a n a k l e k s a

GAZETA FESTIWALOWA 3 0. FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI. r o c z n i c a p r e m i e r y a k a d e m i i p a n a k l e k s a 7. FESTIWAL FILMÓW DLA DZIECI GAZETA FESTIWALOWA 3 0. r o c z n i c a p r e m i e r y a k a d e m i i p a n a k l e k s a 8 0 f i l m ó w z c a ł e g o ś w i a t a! ak ademia filmowej różnorodności FILMY

Bardziej szczegółowo

specjały przystawki muzyczna strawa spotkania z twórcami

specjały przystawki muzyczna strawa spotkania z twórcami n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a w w w. g a z e t a. e r a n o w e h o r y z o n t y. p l 7. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r t r z e c i

Bardziej szczegółowo

wydarzenia dziś uwaga zmiany w kalendarzu projekcji!

wydarzenia dziś uwaga zmiany w kalendarzu projekcji! n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a w w w. g a z e t a. e r a n o w e h o r y z o n t y. p l 6. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r s i ó d m y

Bardziej szczegółowo

Co to był za cyrk ten PRL?

Co to był za cyrk ten PRL? wtorek 4 sierpnia 2009 bezpłatny periodyk festiwalu filmu i sztuki dwa brzegi Redaktor prowadzący: Alicja Myśliwiec Skład: Paweł Falenciak Zdjęcia: Tomasz Stokowski Autorzy: K. Bałuk, M. Drobina, K. Romańczuk,

Bardziej szczegółowo

29. Powering Creation. Tarnowska Nagroda Filmowa. grupaazoty.com. W Grupie Azoty nauczyliśmy się przekraczać

29. Powering Creation. Tarnowska Nagroda Filmowa. grupaazoty.com. W Grupie Azoty nauczyliśmy się przekraczać 1 29. Tarnowska Nagroda Filmowa W Grupie Azoty nauczyliśmy się przekraczać granice. Dlatego dziś jesteśmy firmą globalną. Ale wciąż jesteśmy firmą z Tarnowa. Nie widzimy w tym żadnej sprzeczności. Nowe

Bardziej szczegółowo

www.bitwawarszawska1920film.pl

www.bitwawarszawska1920film.pl www.bitwawarszawska1920film.pl 1920 Bitwa Warszawska Film Jerzego Hoffmana Mecenas filmu Bank Zachodni WBK Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej Dyrektor Agnieszka Odorowicz HBO Polska

Bardziej szczegółowo

Program Festiwalu Warszawa Singera (aktualizowany 19 sierpnia)

Program Festiwalu Warszawa Singera (aktualizowany 19 sierpnia) Program Festiwalu Warszawa Singera (aktualizowany 19 sierpnia) 27.08 (sobota) godz. 15.00-22.00 PROJEKT LA PLAYA: WARSZAWA TEL AVIV Tel Aviv przeniesiony nad Wisłę. Zapraszamy uczestników festiwalu na

Bardziej szczegółowo

goście festiwalu -4- panele dyskusyjne -20- warsztaty i spotkania -25- bloki filmowe -36- wydarzenia towarzyszące zniżki festiwalowe -88-

goście festiwalu -4- panele dyskusyjne -20- warsztaty i spotkania -25- bloki filmowe -36- wydarzenia towarzyszące zniżki festiwalowe -88- goście festiwalu -4- panele dyskusyjne -20- warsztaty i spotkania -25- bloki filmowe -36- wydarzenia towarzyszące zniżki festiwalowe -88- podziękowania -95- harmonogram wydarzeń -97- Witamy Was na Festiwalu,

Bardziej szczegółowo

(71) 786-65-66 (71) 786-65-66 CC D. informacja festiwalowa/festival information. informacja festiwalowa/festival information.

(71) 786-65-66 (71) 786-65-66 CC D. informacja festiwalowa/festival information. informacja festiwalowa/festival information. informacja festiwalowa/festival information informacja festiwalowa/festival information (71) 786-65-66 (71) 786-65-66 Kina festiwalowe/festival cinemas Kina festiwalowe/festival cinemas pl. Bema Kino Nowe

Bardziej szczegółowo

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki maj czerwiec 2013 informator kulturalny Suwałki Szanowni Państwo, Po półrocznej zimie definitywnie nadeszła wiosna, a wraz z nią chwila otwarcia nowego miejsca na mapie Suwałk budynku nr 5 przy ulicy Papieża

Bardziej szczegółowo

str. 6-7 WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie czeka na nasze wsparcie. Jeleniogórski Rynek wypełni muzyka. str. 10

str. 6-7 WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie czeka na nasze wsparcie. Jeleniogórski Rynek wypełni muzyka. str. 10 ProdUKCJA: PAtroni medialni: PLAKAT 100 na 70.indd 1 2012-10-20 12:10:43 PArtnerzy: region: kotlina jeleniogórska Nr 18/2012 (23) 21 grudnia 2012 Region Kotlina Jeleniogórska ISSN 2299-2456 gazeta bezpłatna

Bardziej szczegółowo

Sylwia Majdan. Christiana Greya? Wojtek Brzeziński Kaligula Na Wspólnej. Tomasz Raczek Nie jestem dzikusem! Dobrą modę można robić wszędzie

Sylwia Majdan. Christiana Greya? Wojtek Brzeziński Kaligula Na Wspólnej. Tomasz Raczek Nie jestem dzikusem! Dobrą modę można robić wszędzie miesięcznik bezpłatny nr 01 59 kwiecień 2013 r. www.magazynprestiz.com.pl Łona & Webber Złote Chłopaki Za co kobiety pokochały Christiana Greya? Tomasz Raczek Nie jestem dzikusem! Wojtek Brzeziński Kaligula

Bardziej szczegółowo

ArtPark 2012 strefa artystyczna 3 26 sierpnia 2012 Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, wstęp wolny

ArtPark 2012 strefa artystyczna 3 26 sierpnia 2012 Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, wstęp wolny ArtPark 2012 strefa artystyczna 3 26 sierpnia 2012 Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, wstęp wolny poniedziałki soboty: 19.00 imprezy artystyczne (koncerty, spektakle lub recitale) niedziele: 11.00

Bardziej szczegółowo

ArtPark 2012 STREFA ARTYSTYCZNA 3 26 SIERPNIA 2012 PARK IM. MARSZAŁKA EDWARDA RYDZA-ŚMIGŁEGO WSTĘP WOLNY

ArtPark 2012 STREFA ARTYSTYCZNA 3 26 SIERPNIA 2012 PARK IM. MARSZAŁKA EDWARDA RYDZA-ŚMIGŁEGO WSTĘP WOLNY ArtPark 2012 STREFA ARTYSTYCZNA 3 26 SIERPNIA 2012 PARK IM. MARSZAŁKA EDWARDA RYDZA-ŚMIGŁEGO WSTĘP WOLNY PONIEDZIAŁKI SOBOTY: 19.00 imprezy artystyczne (koncerty, spektakle lub recitale) NIEDZIELE: 11.00

Bardziej szczegółowo

Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach. - 07 lipca 2013 r. OKŁADKA

Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach. - 07 lipca 2013 r. OKŁADKA 18 03 Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach - 07 lipca 2013 r. OKŁADKA 1 Zdjęcie OLAFA LUBASZENKO Szanowni Państwo! Kolejny raz wspólnie z szefującą Międzynarodowemu Domowi Kultury w Międzyzdrojach Panią Jadwigą

Bardziej szczegółowo

www.transsmisja.com Listopad 2011 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA

www.transsmisja.com Listopad 2011 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA Listopad 2011 Magazyn kulturalny Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA To już 3 edycja Festiwalu Kobieca Transsmisja. Okazało się, że damska scena w Polsce ma moc i siłę przebicia. Tegoroczna Kobieca

Bardziej szczegółowo

Trzeci. 70latpowojnie Toruń,24 26.04.2015 sztukafaktu.pl

Trzeci. 70latpowojnie Toruń,24 26.04.2015 sztukafaktu.pl Trzeci 70latpowojnie Toruń,24 26.04.2015 sztukafaktu.pl Spis treści Słowa wprowadzające 2 Prezydent Miasta Torunia 2 Prezeska MDR 5 Prezes Zarządu TVP SA 3 Dyrektor artystyczny festiwalu 7 Marszałek Województwa

Bardziej szczegółowo

Danuta Stenka. www.artmedicalcenter.eu. W Szczecinie też jest Disco Polo. Na lądzie, wodzie i w powietrzu. CKM Sailing.

Danuta Stenka. www.artmedicalcenter.eu. W Szczecinie też jest Disco Polo. Na lądzie, wodzie i w powietrzu. CKM Sailing. www.artmedicalcenter.eu miesięcznik bezpłatny nr 03 69 marzec 2014 r. www.prestizszczecin.pl W Szczecinie też jest Disco Polo CKM Sailing Sprawcy Żeglarskiej Zadymy Na lądzie, wodzie i w powietrzu Porsche

Bardziej szczegółowo

luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood zdj.: Kamil Musiejczuk czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi

luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood zdj.: Kamil Musiejczuk czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi b e z p ł a t n y m i e s i ę c z n i k luty 2012 nakład 5 000 egz. nr 2 (44) 2012 ISSN 1898-5572 nasz patronat!!! gamewood czyt. s. 7 dzień z grami planszowymi zdj.: Kamil Musiejczuk 2 Agnieszka Janiszewska

Bardziej szczegółowo

Angelika Ogryzek, Weronika Szmajdzińska Podwójne zwycięstwo. Bądź eko! Bądź na czasie! Już ruszyła! Prestiż TV. "Ludzka twarz" polityków

Angelika Ogryzek, Weronika Szmajdzińska Podwójne zwycięstwo. Bądź eko! Bądź na czasie! Już ruszyła! Prestiż TV. Ludzka twarz polityków Klinika implantologii miesięcznik bezpłatny nr 9 (48) wrzesień 2011 r. www.magazynprestiz.com.pl Już ruszyła! Prestiż TV Bądź eko! Bądź na czasie! "Ludzka twarz" polityków Angelika Ogryzek, Weronika Szmajdzińska

Bardziej szczegółowo

sierpień 2015 nakład 5 000 egz. nr 8 (85) 2015 ISSN 1898-5572 wakacje w mieście czyt. s. 7, 18-21

sierpień 2015 nakład 5 000 egz. nr 8 (85) 2015 ISSN 1898-5572 wakacje w mieście czyt. s. 7, 18-21 b e z p ł a t n y m i e s i ę c z n i k sierpień 2015 nakład 5 000 egz. nr 8 (85) 2015 ISSN 1898-5572 wakacje w mieście czyt. s. 7, 18-21 2 reklama + sierpień 2015 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Bardziej szczegółowo

Program Festiwalu Filmoteki Szkolnej

Program Festiwalu Filmoteki Szkolnej Program Festiwalu Filmoteki Szkolnej Poniedziałek, 10 czerwca 2013 Centrum Konferencyjne, ul. Bobrowiecka 9 10:00-11:00 Rejestracja i zakwaterowanie w hotelu 11:00-11:30 Gala powitalna 11:30-13:00 Warsztaty

Bardziej szczegółowo

XI Ogólnopolskie Spotkania. z Monodramem. O Złotą Podkowę Pegaza Suwałki, 11-13.12.2014

XI Ogólnopolskie Spotkania. z Monodramem. O Złotą Podkowę Pegaza Suwałki, 11-13.12.2014 XI Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza Suwałki, 11-13.12.2014 w oparciu o dzieła Witkacego 11.12. 2014 r. (czwartek) godz. 19.00 2014 r. (czwartek) 11.12. godz. 19.00 spektakl zrealizowano

Bardziej szczegółowo

Berlin, twoim. domem... S z ó s t y z m y s ł. Björk i Madonny Mon Petit Vulcan - Wywiad numeru: KGB. Sercowe rozterki. Zupełnie inny Kraków!

Berlin, twoim. domem... S z ó s t y z m y s ł. Björk i Madonny Mon Petit Vulcan - Wywiad numeru: KGB. Sercowe rozterki. Zupełnie inny Kraków! Styczeń nr 3 S z ó s t y z m y s ł Berlin, twoim Sercowe rozterki domem... Björk i Madonny Mon Petit Vulcan - Zupełnie inny Kraków! Czyli fotorelacja z Lanzarote Wywiad numeru: KGB Spotkajmy się w Berlinie

Bardziej szczegółowo

TWÓRCY O FILMIE. mogą znaleźć drogi do siebie. To jest dla mnie najważniejsze w tej historii. Bartosz Konopka, reżyser, autor scenariusza

TWÓRCY O FILMIE. mogą znaleźć drogi do siebie. To jest dla mnie najważniejsze w tej historii. Bartosz Konopka, reżyser, autor scenariusza PRESSBOOK SYNOPSIS Film jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego,

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE PRZEZROCZE Z R Z E PODSUMOWANIE O ROKU 2012 2 W ŚWIATOWYM W KINIE I FILMY NAJLEPSZE E I NAJGORSZE WYWIAD W Z JOANNĄ N KULIG PRZEZROCZE ROCZE PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE P R Z E Z R O C Z E

Bardziej szczegółowo

Klezzmates w Jeleniej Górze

Klezzmates w Jeleniej Górze W tym numerze: Na Jeleniogórskiej Ścieżce Filmowej bezpłatny dwutygodnik Nr 3/2011 (3) 18 listopada 2011 Nakład 10 000 egz. Historia jeleniogórskich kin liczy sobie 115 lat! Jest co wspominać. Wystawa,

Bardziej szczegółowo

Spis treści. rys. Ryszard Kuba GRZYBOWSKI. Wydawca: Łódzki Dom Kultury

Spis treści. rys. Ryszard Kuba GRZYBOWSKI. Wydawca: Łódzki Dom Kultury Spis treści Wydawca: Łódzki Dom Kultury Adres redakcji: ŁDK, 90-113 Łódź, ul. Traugutta 18 www.ldk.lodz.pl tel. 42 633 63 80, 42 633 98 00 w. 272, 273 tel./fax 42 633 70 01 e-mail: kalejdoskop@ldk.lodz.pl,

Bardziej szczegółowo

Urodziliśmy się Ty tam, ja tu - dzieciństwo i młodość w krajach Globalnego Południa a polska rzeczywistość. gry i bajki

Urodziliśmy się Ty tam, ja tu - dzieciństwo i młodość w krajach Globalnego Południa a polska rzeczywistość. gry i bajki Projekt fundacji: Etnoinspiracje Urodziliśmy się Ty tam, ja tu - dzieciństwo i młodość w krajach Globalnego Południa a polska rzeczywistość gry i bajki opracowane przez uczestników warsztatów Projekt współfinansowany

Bardziej szczegółowo

www.miastokobiet.pl 1

www.miastokobiet.pl 1 www.miastokobiet.pl 1 spis treści: 48 str. fot: Ania Ciupryk, spódnica, bransoletki, okulary szafa stylisty, bluzka Galeria Centrum LUDZIE I PASJE Kraków Miastem Kobiet konkurs na 5-lecie magazynu Przypływy

Bardziej szczegółowo