SYSTEM SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ ABONLINE.PL

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SYSTEM SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ ABONLINE.PL"

Transkrypt

1 SYSTEM SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ ABONLINE.PL INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA MODUŁU ALLEGRO 31 marzec 2010 AUTOR: BARTŁOMIEJ GULEJ, DZIAŁ IT AB S.A.

2 SPIS TREŚCI 1. Wprowadzenie do modułu Allegro Dostępność modułu Allegro dla klientów AB Krótka charakterystyka modułu i omówienie jego najważniejszych funkcjonalności Na co trzeba uważać korzystając z modułu? 2. Zaczynamy pracę z modułem co musimy zrobić? 2.1. Po pierwsze i najważniejsze rejestracja w serwisie Allegro Rejestracja danych osobowych Wybór loginu i hasła do Allegro Pełna weryfikacja konta Allegro potwierdzenie danych adresowych Weryfikacja konta Firma Sklepy Allegro Konfiguracja ustawień Allegro dla naszego sklepu Podanie danych logowania do Allegro Domyślne ustawienia wystawianych aukcji Konfiguracja szablonu aukcji Własne szablony aukcji 3. Wystawianie aukcji na Allegro Wybór przedmiotów do wystawienia Wystawianie wielu przedmiotów jednocześnie edycja domyślnych ustawień dla danej grupy aukcji Wystawienie aukcji na Allegro Ostateczna edycja opcji aukcji Ostateczna edycja szablonu aukcji z wystawianym przedmiotem Oczekiwanie na wystawienie czyli zanim aukcja fizycznie trafi na Allegro Ponowne wystawienie automatyzacja procesu wystawień aukcji na Allegro. 4. Obsługa zamówień Allegro Pobieranie danych o Kupujących w serwisie Allegro Formularz Opcji Dostawy potwierdzenie danych zamówienia przez klienta Płacę z Allegro (PzA) system płatności poprzez Allegro Zamówienia przychodzące z Allegro Lista zamówień z Allegro Szczegóły zamówienia Fizyczne zamawianie towaru w AB Wysyłanie przypomnień do klientów. 5. Uwagi końcowe Zgłaszanie problemów z modułem, pomysłów i uwag Zmiany w aplikacji, nowe funkcje, usprawnienia

3 1. Wprowadzenie do modułu Allegro. Prezentujemy Państwu moduł Allegro dla systemu sprzedaży internetowej ABOnline firmy AB S.A.. Niniejszy tutorial ma na celu ułatwić pracę z narzędziem i bezproblemowo przeprowadzić użytkownika od procesu konfiguracji, poprzez proces wystawiania aukcji aż do obsługi zamówień realizowanych poprzez Allegro Dostępność modułu Allegro dla klientów AB. Moduł Allegro jest dostępny dla każdego klienta AB S.A.. Jedynym wymaganym dokumentem, jest podpisanie aneksu do umowy o generowaniu adresów wysyłkowych klientów końcowych w AB. Konieczne jest również podanie kilku informacji na starcie: nazwa i podnazwa sklepu (wartości te zostaną wstawione do domyślnego szablonu aukcji), domena sklepu (moduł jest dostępny poprzez ABOnline, ale również jako odrębna aplikacja wystawiona pod adresem domena.allegro.ab.pl) login w ABOnline, pod którym moduł zostanie udostępniony adres , na który będą wysyłane przez aplikację wszystkie automatyczne powiadomienia Z tymi danymi należy się zgłosić do Państwa opiekuna handlowego Krótka charakterystyka modułu i omówienie jego najważniejszych funkcjonalności. W wielkim skrócie aplikacja oferuje kompleksową obsługę sprzedaży na Allegro. Poprzez wystawianie przedmiotów ze sklepu jako aukcje na Allegro oraz ich późniejsze zarządzanie do automatycznej obsługi zamówień napływających z Allegro (wraz z ich integracją z zamówieniami w ABOnline).

4 Zasadę działania modułu najlepiej obrazuje poniższy schemat: KLIENT Kupuje przedmiot przez Allegro MODUŁ ALLEGRO ABONLINE Odbiera od Allegro dane o zakupie. Pobiera dane o aukcji oraz kliencie. Wysyła maila z informacją do klienta o konieczności wypełnienia formularza ALLEGRO Wysyła informacje o zakupionym przedmiocie do sprzedawcy Klient potwierdził Tworzone jest nowe zamówienie widoczne w module Klient nie potwierdził Po 7 dniach wysyłane jest przypomnienie do klienta o dokonanym na Allegro zakupie (i tak co tydzień aż do skutku) ZAMÓWIENIA AB Widnieje normalnie na liście zamówień standardowo realizowanych przez ABOnline. UŻYTKOWNIK MODUŁU Edytuje szczegóły zamówienia w panelu modułu i zamawia towar fizycznie w AB Na co trzeba uważać korzystając z modułu? Ze sprzedażą na Allegro wiąże się kilka ukrytych zagrożeń. Przede wszystkim należy bardzo ostrożnie wpisywać Ilość sprzedawanych przedmiotów. Po wystawieniu aukcji nie można zmienić tej ilości, a przecież stany towarów w AB mogą się w każdej chwili zmienić (w wyniku ich sprzedaży do innych klientów, bądź innych zdarzeń). Dlatego najbezpieczniej jest sprzedawać produkty w małych ilościach w stosunku do stanu zatowarowania w AB. UWAGA: Firma AB nie ponosi odpowiedzialności za dostępność produktów w swoich magazynach! Aby uniknąć podobnej sytuacji, w systemie jest opcja, która pozwala na automatyczne kończenie aukcji przed czasem w przypadku, gdy stan magazynowy produktu w AB spadnie do zera.

5 W związku z pół-automatycznym procesem wystawiania aukcji na Allegro zawsze 2x sprawdzaj poprawność ceny towaru! Pamiętaj, że transakcja zawarte w serwisie aukcyjnym są ważne nawet w przypadku pomyłki którejkolwiek ze stron (kupującego, bądź sprzedającego). 2. Zaczynamy pracę z modułem co musimy zrobić? Zanim będziemy mogli zacząć sprzedawać nasze towary na Allegro należy poczynić kilka kroków przygotowawczych: założyć konto na Allegro (i spełnić szereg warunków, wymaganych aby móc zacząć wystawiać aukcje) oraz odpowiednio skonfigurować samo narzędzie Po pierwsze i najważniejsze rejestracja w serwisie Allegro. Rejestracja na Allegro nie jest częścią modułu Allegro dla ABOnline, jednak posiadanie konta w serwisie aukcyjnym jest konieczne do prawidłowego działania aplikacji, dlatego pokrótce omówię kroki, jakie musimy podjąć Rejestracja danych osobowych. W tym celu wchodzimy na stronę: https://ssl.allegro.pl/new_user.php. W zależności od potrzeby wybieramy typ konta jako: konto zwykłe bądź konto firma. To drugie jest konieczne, jeżeli chcemy otrzymywać od Allegro faktury VAT za świadczone usługi. Wypełniamy wszystkie pola. Po pomyślnym wypełnieniu formularzy na podany adres przyjdzie nam wiadomość od Allegro, gdzie musimy potwierdzić rejestracje poprzez kliknięcie w odpowiedni link Wybór loginu i hasła do Allegro. Po kliknięciu w w/w link zostaniemy poproszeni o wybranie naszego loginu i hasła, którego od tej pory będziemy używać na Allegro i w module Allegro w sklepie B2C Pełna weryfikacja konta Allegro potwierdzenie danych adresowych. Aby móc w pełni korzystać ze swojego konta Allegro należy przeprowadzić tzw. pełną weryfikację konta Allegro. Robimy to na 2 sposoby: weryfikacja poprzez przelew do Allegro (w przypadku firm koniecznie z konta zarejestrowanego na firmę), bądź poprzez wpisanie

6 odpowiedniego kodu, który przyjdzie do nas Pocztą Polską. Pierwszy sposób jest zdecydowanie szybszy i wygodniejszy. Metodę weryfikacji wybieramy po zalogowaniu się w Allegro (https://ssl.allegro.pl/enter_login.php) zakładka Moje konto > Dane konta Allegro > Aktywacja konta Weryfikacja konta Firma. Możliwe, że będzie konieczne zweryfikowanie naszego konta Firma. W tym celu, w panelu Allegro > Moje konto > Dane konta Allegro > Formularz ładowania skanów dokumentów przesyłamy dokumenty o jakie nas proszą (wpis do ewidencji, etc.) Sklepy Allegro. Allegro jakiś czas temu wprowadziło usługę Sklepy Allegro. Jest to opcja dla sprzedawców, którzy wystawiają stosunkowo dużo przedmiotów w wielu kategoriach. Zasady wystawiania aukcji nieco się w takim przypadku różnią od normalnych aukcji (koszty wystawienia, wysokości prowizji, czas trwania aukcji, etc.). Moduł integracji z Allegro od dnia obsługuje Sklepy Allegro. Aby uruchomić opcję Sklepów Allegro należy włączyć odpowiednią opcje w zakładce Ustawienia. Od tej pory przy wystawianiu aukcji pojawiać się będzie dodatkowa sekcja formularza Opcje Sklepu Allegro, gdzie można określić, czy aukcja ma być wystawiona w sklepie, czy w tradycyjny sposób (tylko Kup teraz ). Kategorie użytkownika dostępne dla sklepu zaciągane są do modułu codziennie rano. Więcej informacji o Sklepach Allegro można znaleźć pod adresem: Konfiguracja ustawień Allegro dla naszego sklepu. Kiedy mamy za sobą wszystkie działania zawarte w pkt. 2.1 niniejszego tutoriala, możemy przystąpić do właściwej konfiguracji modułu integracji ABOnline z Allegro. W tym celu przechodzimy do Panelu Administracyjnego. Link do Aukcji Allegro znajduje się w ABOnline, w menu, w sekcji Sprzedaż Podanie danych logowania do Allegro.

7 Pierwszym krokiem konfiguracyjnym jest podanie poprawnych danych do zalogowania się w systemie Allegro. W tym celu przechodzimy do zakładki Allegro > Ustawienia Allegro: Tam wypełniamy 2 pierwsze pola Domyślnych ustawień Allegro (Login allegro oraz hasło allegro): Klikamy Zapisz. System spróbuje teraz nawiązać połączenie z Allegro, jeżeli wszystko przebiegnie bez zakłóceń powinien pojawić się komunikat Ustawienia zostały zapisane a pod wspomnianymi 3 polami powinno pojawić się kolejne z numerem użytkownika Allegro: UWAGA: W przypadku błędnie wpisanych danych w/w pole nie pojawi się a system wyświetli taki komunikat:

8 Brak poprawnie skonfigurowanego loginu/hasła uniemożliwia wystawianie aukcji na Allegro! Domyślne ustawienia wystawianych aukcji. Po pomyślnym wprowadzeniu danych logowania do Allegro możemy przystąpić do skonfigurowania domyślnych ustawień. Poprzez ich staranne wprowadzenie oszczędzamy swój czas w przyszłości, ponieważ dane te będą się domyślnie podpowiadały przy wystawianiu każdej nowej aukcji. W tym celu przechodzimy do, znanej nam już, zakładki Allegro > Ustawienia Allegro i wypełniamy wszystkie pola w sekcjach: Domyślne ustawienia aukcji, Opcje wystawienia, Formy płatności oraz Opcje transportu: Znaczenie poszczególnych pół jest w większości dość oczywiste, a w pozostałych przypadkach krótkie wyjaśnienie znajduje się w samym formularzu (pod nazwą pola).

9 2.3. Konfiguracja szablonu aukcji. Następnym, koniecznym krokiem, jest skonfigurowanie domyślnego szablonu aukcyjnego. Z wykorzystaniem właśnie tego szablonu będą wystawiane nasze aukcje na Allegro. Aby skonfigurować nasz szablon udajemy się do zakładki Allegro > Zarządzanie Szablonami: Znajduje się tam lista dostępnych szablonów (póki co będzie tam tylko 1 domyślna templatka). Jak widać status szablonu to nieskonfigurowany. Aby to zmienić wchodzimy w szczegóły: Sam szablon możemy edytować przy pomocy wizualnego edytora. Na tym etapie możemy zmieniać tylko nagłówek (nazwę sklepu oraz podpis):

10 oraz lewą kolumnę (gdzie wpisujemy takie dane jak: dane kontaktowe, szczegóły wysyłki i realizacji zamówienia, itp.): Przy edytowaniu należy uważać, aby nie naruszyć struktury HTML szablonu, co mogłoby skutkować jego nieprawidłowym późniejszym wyświetlaniem. W tym momencie nie mamy możliwości edycji samej zawartości szablonu (części, gdzie będzie wyświetlany wystawiany na aukcji produkt) będzie to możliwe później przy finalnym edytowaniu szablonu, dla konkretnej aukcji. Wskazówka: Aby ułatwić sobie nieco edytowanie templatki w małym oknie formularza, możemy przejść do pełnoekranowego trybu edycji :

11 Po zedytowaniu szablonu pod kątem naszego sklepu ustawiamy pole Status w formularzu na skonfigurowany od tego momentu możemy korzystać z naszego szablonu przy wystawianiu aukcji! Własne szablony aukcji W systemie na początku dostępny jest jedynie domyślny szablon aukcji. Jednak można w sposób nielimitowany dodawać własne szablony. Wystarczy w zakładce Zarządzanie szablonami w formularzu Dodawanie nowego szablonu wpisać jego nazwę. Zostanie utworzony nowy szablon będący kopią domyślnego szablonu. Można wkleić do niego dowolny kod HTML (za pomocą ikonki Edytuj źródło HTML). Uwaga! W przypadku wykorzystywania własnych grafik należy je umieścić na własnym, zewnętrznym serwerze FTP. 3. Wystawianie aukcji na Allegro. Kiedy mamy skonfigurowane dane logowania do Allegro oraz szablon aukcji możemy przystąpić do wybierania konkretnych produktów, które chcemy wystawić Wybór przedmiotów do wystawienia. W tym celu udajemy się do zakładki Allegro > Wystaw nowe aukcje: W w/w zakładce znajduje się formularz, w którym należy podać index (bądź odpowiednią maskę) bądź nazwę produktu. A następnie kliknąć przycisk Szukaj:

12 Produkty załadują się do listy wyboru Znalezione produkty. Następnie przy pomocy strzałek wybieramy produkty, które chcemy wystawić na Allegro (wielokrotne zaznaczenie uzyskujemy poprzez przytrzymanie klawisza CTRL i wyklinaniu interesujących nas towarów): Wybrane towary (za pomocą strzałek) znajdą się w drugiej liście wyboru Wybrane produkty: Kiedy wybraliśmy już wszystkie produkty, które chcemy wystawić klikamy Dalej.

13 3.2. Wystawianie wielu przedmiotów jednocześnie edycja domyślnych ustawień dla danej grupy aukcji. Jeżeli wybraliśmy tylko 1 produkt to system od razu doda go do listy naszych aukcji ze statusem nowe i przeniesie nas do formularza wystawienia tej konkretnej aukcji (a dokładnie do Kroku 1/2 Wystaw aukcje na Allegro. Jeżeli natomiast tych towarów było więcej przejdziemy do Kroku 2, gdzie będziemy mogli zdefiniować domyślne ustawienia aukcji dla danej grupy produktów analogicznie jak to było w Ustawieniach Allegro. Oczywiście domyślne dla sklepu wartości zmieniamy w miarę potrzeby:

14 3.3. Wystawienie aukcji na Allegro. Jak już wcześniej było zaznaczone, wybrane produkty pojawiają się jako aukcje w zakładce Lista moich aukcji ze statusem nowe Ostateczna edycja opcji aukcji. Aby sfinalizować proces wystawiania przedmiotu na Allegro na Liście moich aukcji klikamy w link wystaw na Allegro: Pojawi się dobrze już nam znany formularz z opcjami aukcji. Tym razem jednak różni się on nieco: pojawiły się pola, które są unikalne dla tej jednej aukcji: nazwa aukcji, kategoria, cena (już konkretna wartość brutto wpisywana z palca, a nie wartość o jaką ma być ew. zwiększona cena przedmiotu), czy data planowanego wystawienia. Nazwa aukcji ma ograniczenie do 50 znaków, przy czym polskie znaczki liczone są jako 2 znaki a znaki: < > & odpowiednio jako 6, 4, 4, 5. Wynika to z ograniczeń technicznych. Dlatego nadawaniu aukcji tytułu najlepiej zrezygnować z polskich znaczków (wyszukiwarka Allegro znajdzie daną aukcje bez względu na to, czy Kupujący użyje polskich znaczków, czy nie) oraz pozostałych znaków specjalnych. Więcej wskazówek odnośnie nazwy aukcji znajdziemy na stronie pomocy Allegro - Kategorię aukcji określamy wybierając ją kolejno w oknach od lewej do prawej. Numer wybranej kategorii wyświetla się natomiast w polu tekstowym poniżej:

15 Kolejnym ważnym polem jest Data i godzina wystawienia. Jeżeli chcemy, aby aukcja została wystawiona najszybciej jak to możliwe zaraz po naszym jej skonfigurowaniu to pozostawiamy to pole bez zmian. Jeżeli natomiast chcemy, aby aukcja została wystawiona o konkretnej porze w przyszłości to wybieramy datę i godzinę korzystając z kalendarza: Planowe wystawienie może okazać się przydatne w sytuacjach, gdy chcemy aby aukcja zaczynała się (a co za tym idzie i kończyła) w porach największej odwiedzalności serwisu Allegro.pl (tj. w godzinach wieczornych 19-21, czy w weekendowych godzinach wieczornych pt-nd 19-21). Kiedy wypełnimy już wszystkie pola zgodnie z naszym uznaniem klikamy Dalej system przeniesie nas do Kroku 2 wystawiania aukcji na Allegro:

16 Ostateczna edycja szablonu aukcji z wystawianym przedmiotem. W tym formularzu wpływamy na ostateczny wygląd naszej aukcji na Allegro. Pojawił się wizualny edytor zupełnie jak w przypadku konfiguracji naszego szablonu. Z tą różnicą, że teraz szablon został wypełniony szczegółowymi danymi wystawianego przedmiotu (nazwa, miniaturki zdjęć, opis, tabelka parametryczna, duże zdjęcia, itp.): Po skonfigurowaniu wyglądu aukcji klikamy przycisk Wystaw aukcje Oczekiwanie na wystawienie czyli zanim aukcja fizycznie trafi na Allegro. Po tych operacjach status naszej aukcji zostanie zmieniony na Oczekuje na wystawienie: W tym momencie, automat do wystawiania aukcji na Allegro (który jest uruchamiany co 10min) wie, że ma wystawić daną aukcje. Jeżeli nie ustawialiśmy Planowanego wystawienia aukcja pojawi się na Allegro max w ciągu 10min. Jeżeli natomiast ustawiliśmy konkretną datę i godzinę wystawienia to aukcja będzie widniała na naszej liście jako oczekująca na wystawienie tak długo, aż automat fizycznie wystawi ją na Allegro. Wtedy też pojawi się ona na liście moich aukcji ze statusem trwająca.

17 3.4. Ponowne wystawienie automatyzacja procesu wystawień aukcji na Allegro. Czas trwania aukcji to max 14 dni (jeżeli oczywiście wcześniej nie zostaną wyprzedane wszystkie oferowane na aukcji przedmioty). Po tym okresie aukcja przestaje widnieć w serwisie Allegro a w zakładce lista moich aukcji otrzymuje status zakończona. Ponowne wystawienie przedmiotu, tak jak to miało miejsce za pierwszym razem (czyli z wyborem przedmiotu, skonfigurowaniem opcji aukcji, itp.) byłoby niezwykle uciążliwe. Dlatego system oferuje opcje ponownego wystawienia po zakończeniu aukcji. Skonfigurować to możemy w 2 miejscach: w opcjach aukcji bądź z poziomu listy moich aukcji: W pierwszym przypadku możemy to zrobić jedynie PRZED wystawieniem aukcji, w drugim natomiast możemy to zrobić w KAŻDYM MOMENCIE. Aukcja, która ma zaznaczoną opcje wystaw ponownie po zakończeniu automatycznie wystawi się jeszcze raz kopią wszystkich swoich ustawień. W takim przypadku aukcja, na podstawie której wystawialiśmy ponownie otrzyma status: zakończona, wystawiona ponownie a ta nowa: trwająca, wystawiona ponownie: Jeżeli pojawi się potrzeba zmiany ceny, bądź jakiejkolwiek innej opcji w aukcji, to opcja wystaw ponownie niestety się nie sprawdzi trzeba od nowa wystawić nową aukcje.

18 4. Obsługa zamówień Allegro. Obsługa zamówień spływających z Allegro jest możliwie jak najmniej obsługowa. Zamówienia same pojawiają się na liście zamówień w panelu sklepu. W większości nie różnią się one też od zamówień ze sklepu Pobieranie danych o Kupujących w serwisie Allegro. Moduł Allegro automatycznie wykrywa zakup na naszej aukcji na Allegro. Kiedy wykryje takowy zakup informacja o tym pojawia się w zakładce Zamówienia > Oczekujące licytacje. Od tej chwili system będzie czekał na wypełnienie przez użytkownika Formularza Opcji Dostawy. Ważne: Klient po zakupie na Allegro musi wiedzieć, że jeżeli nie wypełni Formularza Opcji Dostawy to fizycznie zamówienie się nie wygeneruje. Dlatego ważnym jest, aby odpowiednio wypełnić Wiadomość dla Kupujących (patrz pkt 5. Uwagi końcowe) Formularz Opcji Dostawy potwierdzenie danych zamówienia przez klienta. Kiedy użytkownik zakupi już przedmiot poprzez opcję Kup teraz i wypełni Formularz Opcji Dostawy (gdzie wypełnia takie informacje jak adres wysyłki, dane do faktury, sposób wysyłki) system generuje zamówienie w naszym sklepie (znika pozycja na liście Zamówienia > Oczekujące licytacje i pojawia się pozycja na liście zamówień Zamówienia > Zarządzanie zamówieniami). Ważne: Jeżeli użytkownik kupił przedmioty na więcej niż jednej naszej aukcji i wypełnił Formularz Opcji Dostawy dla wszystkich tych aukcji na raz, to w systemie wygeneruje się jedno zamówienie zbiorcze 4.3. Płacę z Allegro (PzA) system płatności za pośrednictwem Allegro. Allegro jakiś czas temu uruchomiło i mocno promuje wśród klientów Allegro system do dokonywania płatności online poprzez Allegro Płacę z Allegro (PzA). Użytkownicy mogą dokonać płatności za zawierane transakcje wybierając w wielu dostępnych metod (e-przelew z wielu banków, karta kredytowa, itp.). Przebieg takiego procesu wygląda następująco: klient kupuje przedmiot na Allegro, klika w przycisk PŁACĘ, gdzie obok danych zawartych w Formularzu Opcji Dostawy wybiera sposób płatności a następnie pieniądze trafiają na konto Allegro. Po max. 24h środki są przelewane na konto Płacę z Allegro. Ustawienia przelewu tych środków na realne konto bankowe dokonujemy na stronie konfiguracji konta.

19 Moduł Allegro oferuje automatyczne pobieranie statusu danej płatności. Dzięki temu nie ma potrzeby żmudnego sprawdzania przychodzących przelewów i kontroli poprawności przelanych środków. Oczywiście użytkownik dalej może wybrać sposób płatności zwykłym przelewem, nie korzystając z systemu PzA. W takim przypadku dalej przed wysłaniem przedmiotu należy sprawdzić, czy użytkownik dokonał przelewu Zamówienia przychodzące z Allegro. Zamówienia Allegro, pojawiają się liście zamówień w panelu Aukcji Allegro. Znajdują się tam wszystkie dotychczasowe zamówienia pochodzące z Allegro. Te z nich, które zostały zrealizowane, znajdują się również na liście normalnych zamówień/faktur w systemie ABOnline w zakładce Należności Lista zamówień z Allegro. W zakładce Zamówienia znajduje się lista z aktualnymi zakupami naszych klientów na Allegro, która ukazuje podstawowe informacje dot. zamówień. Listę tę można filtrować po dacie, stanie zamówienia oraz użytkowniku Szczegóły zamówienia.

20 Po kliknięciu w link Szczegóły przenosi nas do samego zamówienia. Są tam wyszczególnione wszystkie niezbędne nam informacje. I tak mamy tam okienko ze danymi opisujące zamówienie: Znajdują się tam takie informacje jak: login klienta na Allegro, dane do wysyłki i do wystawienia faktury (jeżeli takową sobie klient zażyczył), komentarz klienta do zamówienia, czy link do aukcji Allegro, na której dokonaliśmy sprzedaży. Drugim ważnym oknem są szczegóły samego zamówienia: jaki produkt zastał zamówiony, po jakich cenach, w jakich ilościach oraz jakie są koszty transportu (Twoje i Twojego klienta). Różnica w kosztach transportu to również Twój zysk!

21 Fizyczne zamawianie towaru w AB. Kiedy wiemy już wszystko o zamówieniu możemy przystąpić do jego realizacji. W tym celu musimy zamówić towar w AB. Do tego celu jest stworzony formularz na samym dole strony Szczegółów zamówienia: Formularz umożliwia podanie własnego numeru zamówienia, komentarza oraz wstrzymania realizacji zlecenia do kontaktu. Dodatkowo możemy wybrać adres dostarczenia paczki (albo na Twój adres, albo bezpośrednio do klienta z Allegro). Można również wybrać adres dostawy faktury (UWAGA! To jest faktura AB wystawiona na ceny zakupu w systemie ABOnline, a nie faktura dla klienta końcowego). Po kliknięciu Potwierdź zamówienie i złóż zamówienie w ABOnline zlecenie w systemie ABOnline zostanie złożone. Od tego momentu możemy śledzić jego status za pomocą poniższego okna:

22 Wcześniej jednak, wybierając adres dostawy i adres faktury, musimy pamiętać, że mogą to być tylko adresy wygenerowane w bezpośrednio systemie ABOnline. W tym celu, jeżeli chcemy wysłać towar bezpośrednio do klienta z Allegro (który zamawia u nas pierwszy raz), przechodzimy do zarządzania adresami użytkownika: Klikamy w przycisk generuj adres i chwile musimy odczekać. Kiedy adres już się wygeneruje w systemie, możemy go wybrać jako adres dostawy zamówienia w AB Wysyłanie przypomnień do klientów.

23 Nie każdy klient od razu po otrzymania a z informacją o konieczności wypełnienia formularza od razu takowy formularz wypełni (co skutkuje brakiem wygenerowania zamówienia w sklepie panelu moduły Allegro). Dlatego system sam dba, aby co tydzień wysyłać maile z przypomnieniem o zakupie przez Allegro aż do skutku. 5. Uwagi końcowe. Jak widać moduł Allegro sporo spraw załatwia automatycznie. Nie wszystko jednak zrobi za nas. Niektóre rzeczy nadal pozostają w naszej uwadze: - wystawianie komentarzy na Allegro - rozliczenia z Allegro za wystawienia aukcji i prowizje od sprzedaży - przygotowanie strony O mnie - zawarcie w wiadomości przesyłanej zaraz po zawarciu transakcji do klienta na Allegro, informacji nt. tego, iż po dokonaniu transakcji użytkownik musi wypełnić Formularz Opcji Dostawy (formularz pojawia się po kliknięciu w przycisk PŁACĘ po zakupie przedmiotu przez Kup Teraz). Treść takiej informacji ustawiamy w sekcji Wiadomość dla Kupujących w panelu użytkownika na Allegro. Przykładowa wiadomość może wyglądać tak: Witaj [NAZWA_KUPUJACEGO] ([NAZWISKO_KUPUJACEGO]), Dziękujemy za dokonany zakup na naszej aukcji - [TYTUL]. Aby zakończyć proces sprzedaży KONIECZNIE wypełnij Formularz Opcji Dostawy ([DOSTAWA_ZAPLATA]). Pamiętaj, że brak jego wypełnienia może skutkować brakiem realizacji zamówienia! Informacje przyjęciu zamówienia do realizacji oraz potwierdzenie wysłania przedmiotu, będą wysłane automatycznie na adres mailowy przypisany do Twojego konta Allegro. Dane potrzebne do przelewu (w przypadku płatności przelewem poza Allegro): Kwota przelewu: [KWOTA_DO_ZAPLATY] zł + koszty transportu Dane sprzedającego: Nazwa firmy Ulica i numer Kod pocztowy, Miejscowość Numer konta bankowego:

24 Pozdrawiamy twój_login_allegro Wartości zawarte w nawiasach kwadratowych [], muszą pozostać niezmienione, ponieważ są to tzw. znaczniki specjalne, za które Allegro wstawi odpowiednie wartości, np.: [KWOTA_DO_ZAPLATY] zostanie zastąpione kwotą, która wynika z ceny i ilości zamówionych przedmiotów Zgłaszanie problemów z modułem, pomysłów i uwag. Wszystkie uwagi prosimy kierować pod adres mailowy 5.2. Zmiany w aplikacji, nowe funkcje, usprawnienia Moduł Allegro dla AB Online jest na bieżąco rozwijany. Nie wszystkie zmiany są odnotowywane w niniejszym tutorialu. Dlatego w panelu administracyjnym została stworzona specjalna zakładka (Pomoc > Historia zmian), gdzie pojawiają się informacje o każdych zmianach poczynionych w narzędziu. Zachęcamy do cyklicznego odwiedzania zakładki, gdyż jest ona cennym źródłem informującym o wszystkich nowych funkcjonalnościach. Niektóre z dodatkowych funkcjonalności (nie ujętych w tym tutorialu): - Ręczne generowanie zamówienia (+ zamówienia łączonego) w zakładce Oczekujące licytacje - Automatyczne kończenie aukcji przy zerowym stanie magazynowym w AB - Zautomatyzowana obsługa błędów Allegro podczas wystawiania aukcji - Ustawianie minimalnego poziomu marży (%), poniżej którego wysyłane są odpowiednie powiadomienia mailowe (a aukcja na liście zaznaczona jest kolorem czerwonym) - Możliwość kopiowania aukcji z listy (forma wystawienia ponownie z wcześniejszą edycją) - Możliwość wrzucania własnych zdjęć produktu do opisu aukcji - Obsługa dodatkowych pól formularza zależnych od kategorii Allegro, w której wystawiana jest dana aukcja - Ręczna zmiana ilości/ceny produktu w szczegółach zamówienia + ręczna zmiana kosztów wysyłki (opcja ręczna zmiana danych zamówienia) - Generowanie raportu sprzedaży w module - Możliwość przekazania towaru do wystawienia bezpośrednio z karty produktu w AB Online

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu. ibok. Internetowe Biuro Obsługi Klienta. Instrukcja obsługi Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu ibok Internetowe Biuro Obsługi Klienta Instrukcja obsługi SPIS TREŚCI 1. AUTORYZACJA UŻYTKOWNIKA W SYSTEMIE IBOK... 3 1.1 Logowanie... 3 1.2 Przywracanie

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

Profil pracy wariant konfiguracji programu obejmujący m.in język, walutę, konto allegro, szablon aukcji, zdefiniowane koszty wysyłki itp.

Profil pracy wariant konfiguracji programu obejmujący m.in język, walutę, konto allegro, szablon aukcji, zdefiniowane koszty wysyłki itp. KQS ALLEGRO PRZYGOTOWYWANIE I WYSTAWIANIE AUKCJI Pojęcia użyte w instrukcji: Profil pracy wariant konfiguracji programu obejmujący m.in język, walutę, konto allegro, szablon aukcji, zdefiniowane koszty

Bardziej szczegółowo

cstore 3.2 Integracja z serwisem Allegro.pl Instrukcja użytkownika

cstore 3.2 Integracja z serwisem Allegro.pl Instrukcja użytkownika cstore 3.2 Integracja z serwisem Allegro.pl Instrukcja użytkownika Spis treści 1 Informacje ogólne...3 2 Konfiguracja...4 2.1 Wymagania...4 2.2 Konfiguracja...4 2.3 Szablony aukcji...5 2.4 Szablony kosztów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. nadawania przesyłek Allegro: Allegro Kurier InPost. Allegro Paczkomaty InPost. Allegro MiniPaczka InPost

Instrukcja. nadawania przesyłek Allegro: Allegro Kurier InPost. Allegro Paczkomaty InPost. Allegro MiniPaczka InPost Instrukcja nadawania przesyłek Allegro: Allegro Kurier InPost Allegro Paczkomaty InPost Allegro MiniPaczka InPost Sprzedaż z dostawą Allegro InPost 1. Należy zalogować się do swojego konta w serwisie Allegro

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik

Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Instrukcja obsługi platformy B2B ARA Pneumatik Spis treści 1. DOSTĘP DO SERWISU... 2 1.1 REJESTRACJA... 2 1.2 LOGOWANIE... 4 1.3 RESETOWANIE HASŁA... 4 2. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA... 5 2.1 WYBÓR GRUPY PRODUKTÓW...

Bardziej szczegółowo

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika

FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika FedEx efaktura Instrukcja Użytkownika O FedEx efaktura Zyskaj kontrolę, bezpieczeństwo i dostęp do swoich faktur o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Z systemem FedEx efaktura oszczędzisz nie tylko czas,

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl 2 Do obsługi Twojego szablonu nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie - jedyne czego potrzebujesz to aktywne konto w serwisie allegro.pl. Dokładne

Bardziej szczegółowo

Praca z ebay. Dokumentacja Użytkownika Systemu. od wersji

Praca z ebay. Dokumentacja Użytkownika Systemu. od wersji Dokumentacja Użytkownika Systemu od wersji Spis treści 1 Integracja... 3 2 Czego potrzebuję... 4 3 Konfiguracja serwisu ebay w Panelu Administracyjnym... 5 3.1 Konto ebay... 5 3.1.1 Dodawanie konta...

Bardziej szczegółowo

Płatny dostęp do treści przez system płatności PayU na WordPressie [TUTORIAL]

Płatny dostęp do treści przez system płatności PayU na WordPressie [TUTORIAL] Płatny dostęp do treści przez system płatności PayU na WordPressie [TUTORIAL] pracabezszefa.pl/platny-dostep-tresci-system-platnosci-payu-wordpress Marek Duda 14.09.2016 Chcesz uruchomić płatny dostęp

Bardziej szczegółowo

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA CYFROWY URZĄD Województwa Warmińsko Mazurskiego Część użytkownika WERSJA 1.0 Twórca oprogramowania: Województwo Warmińsko Mazurskie Olsztyn, 28 lipca 2011r. Spis treści

Bardziej szczegółowo

Profil pracy wariant konfiguracji programu obejmujący m.in język, walutę, konto allegro, szablon aukcji, zdefiniowane koszty wysyłki itp.

Profil pracy wariant konfiguracji programu obejmujący m.in język, walutę, konto allegro, szablon aukcji, zdefiniowane koszty wysyłki itp. KQS ALLEGRO Konfiguracja Profile pracy Pojęcia użyte w instrukcji: Profil pracy wariant konfiguracji programu obejmujący m.in język, walutę, konto allegro, szablon aukcji, zdefiniowane koszty wysyłki itp.

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A.

Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. Instrukcja korzystania z platformy B2B Black Point S.A. 1. Rejestracja Po wejściu na stronę partner.blackpoint.pl należy nacisnąć przycisk Zarejestruj się Pojawi się okno do wypełnienia danych: Po wprowadzeniu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO MÓJ DOTPAY v0.1

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO MÓJ DOTPAY v0.1 Dział Pomocy Technicznej Dotpay ul. Wielicka 72 30-552 Kraków Tel. +48 126882600 Faks +48 126882649 E-mail: tech@dotpay.pl INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO MÓJ DOTPAY v0.1 Przyjmowanie płatności

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Panelu Sklep

Instrukcja obsługi Panelu Sklep Instrukcja obsługi Panelu Sklep Spis treści: Logowanie Lista wniosków Filtr Stan Edycja wniosku Ustawienia sklepu Zmiana hasła Blokada hasła Generator Linków w Panelu Sklep Strona 1 z 22 Logowanie Panel

Bardziej szczegółowo

Instrukcja składania zamówienia internetowego w sklepie internetowym www.sklep.rolvet.pl.

Instrukcja składania zamówienia internetowego w sklepie internetowym www.sklep.rolvet.pl. Instrukcja składania zamówienia internetowego w sklepie internetowym www.sklep.rolvet.pl. Przechodzimy do zakładki Sprzedaż on-line, Wchodzimy na stronę. Bezpośredni dostęp do sklepu możliwy jest też pod

Bardziej szczegółowo

GlobKurier.pl profesjonalny operator logistyczny. Oszczędzaj i nadawaj przesyłki z GlobKurier.pl aż do 80% taniej!

GlobKurier.pl profesjonalny operator logistyczny. Oszczędzaj i nadawaj przesyłki z GlobKurier.pl aż do 80% taniej! GlobKurier.pl profesjonalny operator logistyczny. Oszczędzaj i nadawaj przesyłki z GlobKurier.pl aż do 80% taniej! Moduł wysyłkowy GlobKurier.pl pomoże Ci zautomatyzować dostarczanie przesyłek. Dzięki

Bardziej szczegółowo

darmowe zdjęcia - allegro.pl

darmowe zdjęcia - allegro.pl darmowe zdjęcia - allegro.pl 1 Darmowe zdjęcia w Twoich aukcjach allegro? Tak to możliwe. Wielu sprzedających robi to od dawna i wbrew pozorom jest to bardzo proste. Serwis allegro oczywiście umożliwia

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU WSPOMAGANIA SPRZEDAŻY ONLINE WWW.CMK.CARRUM.PL

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU WSPOMAGANIA SPRZEDAŻY ONLINE WWW.CMK.CARRUM.PL INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU WSPOMAGANIA SPRZEDAŻY ONLINE WWW.CMK.CARRUM.PL CARRUM 2011 ALL RIGHTS RESERVED Programowanie : Dariusz Lingk, Design,grafika, pomoc : Marek Kwiecień 1 System wspomagania sprzedaży

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET

INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET INSTRUKCJA OTWARCIA RACHUNKU ALIOR TRADER PRZEZ INTERNET OTWARCIE RACHUNKU ROR PRZEZ INTERNET Aby otworzyć rachunek ROR przez Internet należy, uruchomić portal Alior Banku i przejść do sekcji Klienci Indywidualni/Konta

Bardziej szczegółowo

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy

Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Poradnik jak dokonać zakupów na stronie internetowej firmy Spis stron 1. Zakupy przy użyciu standardowego przeglądania kategorii... 2 2. Zakupy przy wykorzystaniu pola SZUKAJ.... 4 3. Finalizacja zamówienia...

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja panelu Klienta

Dokumentacja panelu Klienta Dokumentacja panelu Klienta Wersja 1.1 Strona 1 z 17 Spis treści Historia zmian... 3 Logowanie do Panelu Klienta... 4 Panel... 5 Wysyłki... 6 Przyłączenia... 7 Ustawienia... 8 Zasoby... 8 Integracje...

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja panelu Klienta

Dokumentacja panelu Klienta Dokumentacja panelu Klienta Wersja 1.2 Strona 1 z 25 Spis treści Historia zmian... 3 Logowanie do panelu Klienta... 4 Panel... 5 Wysyłki... 6 Przyłączenia... 7 Ustawienia... 8 Zasoby... 8 Integracje...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z usługi EMAIL2SMS. Wersja 2.0 [12 stycznia 2014] http://bramka.gsmservice.pl e-mail: bramka@gsmservice.pl

Instrukcja korzystania z usługi EMAIL2SMS. Wersja 2.0 [12 stycznia 2014] http://bramka.gsmservice.pl e-mail: bramka@gsmservice.pl http://bramka.gsmservice.pl e-mail: bramka@gsmservice.pl Bramka SMS: Obsługiwanych ponad 700 sieci w ponad 200 krajach Świata SMSy z własnym polem nadawcy Raporty doręczeń Obsługa długich wiadomości SMS

Bardziej szczegółowo

Spis treści. tel.: 782 580 850 e-mail: kontakt@e-zaplecze.pl 2

Spis treści. tel.: 782 580 850 e-mail: kontakt@e-zaplecze.pl 2 Spis treści 1. Wstęp... 3 2. Szybkie wystawienie aukcji w szablonie bez konieczności instalacji szablonu na koncie allegro... 4 3. Wystawianie aukcji w szablonie z instalacją szablonu na koncie allegro...

Bardziej szczegółowo

Wszystkie prawa zastrzeżone. NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów

Wszystkie prawa zastrzeżone. NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów Wszystkie prawa zastrzeżone NOWY BIZNESLINK FAQ dla Klientów SPIS TREŚCI Strona I. Rejestracja i konfiguracja konta... 3 1. W jaki sposób mogę się zarejestrować?... 3 1.1 Czy mogę zalogować się używając

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z istore. Wersja z 07/02/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z istore Wersja z 07/02/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em.

zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em. Lista wprowadzonych zmian: zmiany w aplikacji abcpanel MoŜliwość wysyłania informacji podatkowych SMS-em. Jeśli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek problemy czy to z rejestracją czy z konfiguracją abcpanel-a,

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO

INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI SKLEPU INTERNETOWEGO 1 SPIS TREŚCI 1. LOGOWANIE str 3 2. PRZEGLĄDANIE PRODUKTÓW W SKLEPIE str 4 3. KARTA PRODUKTU str 5 4. KOSZYK str 6 5. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA str 7 6. ZAPISANIE E-OFERTY

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z RedCart. Wersja z Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z RedCart. Wersja z Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z RedCart Wersja z 10.07.2016 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

IZISELL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA ZAWIERA INSTALACJĘ I KONFIGURACJE SYSTEMU.

IZISELL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA ZAWIERA INSTALACJĘ I KONFIGURACJE SYSTEMU. IZISELL INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA ZAWIERA INSTALACJĘ I KONFIGURACJE SYSTEMU SPIS TREŚCI 1. PIERWSZE URUCHOMIENIE 1.2 Konfiguracja Konta pocztowego...1 1.3 Konfiguracja Konta Allegro...2 1.4 Konfiguracja Konta

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA Panel administracyjny

INSTRUKCJA Panel administracyjny INSTRUKCJA Panel administracyjny Konto nauczyciela Spis treści Instrukcje...2 Rejestracja w systemie:...2 Logowanie do systemu:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przypomnienie hasła:...2 Przesłanie zgłoszenia

Bardziej szczegółowo

PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START

PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START Biuro Obsługi Klienta Dotpay ul. Wielicka 72, 30-552 Kraków tel. +48 12 688 26 00 e-mail: bok@dotpay.pl PANEL ADMINISTRACYJNY SPRZEDAWCY SZYBKI START Wersja 1.29.6.1 SPIS TREŚCI Strona 2 / 15 WSTĘP...

Bardziej szczegółowo

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2 Instrukcja dla Wnioskodawców Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do ISSW... str.3 1.1.Zakładanie konta ISSW 1.2.Logowanie do systemu ISSW 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu e-faktury.no

Instrukcja obsługi systemu e-faktury.no Zespół e-faktury.no przedstawia: Instrukcja obsługi systemu e-faktury.no Wydano: 1.10.2012 Rejestracja w systemie W celu rejestracji w systemie po wejściu na stronę główną wybierz zarejestruj się. Ukaże

Bardziej szczegółowo

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż

WellCommerce Poradnik: Sprzedaż WellCommerce Poradnik: Sprzedaż Spis treści well W tej części poradnika poznasz funkcje WellCommerce odpowiedzialne za obsługę sprzedaży. 2 Spis treści... 2 Wstęp... 3 Logowanie do panelu administratora...

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki Statusy transakcji Zwrot płatności przelewem lub kartą Odbiór wpłat Czas realizacji płatności...

Pierwsze kroki Statusy transakcji Zwrot płatności przelewem lub kartą Odbiór wpłat Czas realizacji płatności... Pierwsze kroki... 2 Statusy transakcji... 3 Zwrot płatności przelewem lub kartą... 4 Odbiór wpłat... 4 Czas realizacji płatności... 5 Stawki prowizyjne... 6 Wypłaty środków... 6 Wypłaty automatyczne...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP e-sklep z wszystko.pl Spis treści 1 INFORMACJE WSTĘPNE... 3 2 INTEGRACJA COMARCH ERP E-SKLEP Z WSZYSTKO.PL... 4 2.1 KONFIGURACJA... 4 2.2 MAPOWANIE DOSTAW I PŁATNOŚCI...

Bardziej szczegółowo

Rejestracja faktury VAT. Instrukcja stanowiskowa

Rejestracja faktury VAT. Instrukcja stanowiskowa Rejestracja faktury VAT Instrukcja stanowiskowa 1. Uruchomieni e formatki Faktury VAT. Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno startowe z prośbą o zalogowanie się. Wprowadzamy swoją nazwę użytkownika,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla WF-Mag

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla WF-Mag Instrukcja użytkownika Aplikacja dla WF-Mag Instrukcja użytkownika Aplikacja dla WF-Mag Wersja 1.0 Warszawa, Kwiecień 2015 Strona 2 z 13 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla WF-Mag Spis treści 1. Wstęp...4

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0

Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 Instrukcja obsługi aplikacji MobileRaks 1.0 str. 1 Pierwsze uruchomienie aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy skonfigurować połączenie z serwerem synchronizacji. Należy podać numer

Bardziej szczegółowo

Jeżeli zakładka ta nie jest widoczna, należy ją włączyć przechodząc kolejno do zakładki USTAWIENIA» INTEGRACJE» ALLEGRO» WŁĄCZ MODUŁ ALLEGRO.

Jeżeli zakładka ta nie jest widoczna, należy ją włączyć przechodząc kolejno do zakładki USTAWIENIA» INTEGRACJE» ALLEGRO» WŁĄCZ MODUŁ ALLEGRO. Integracja z Allegro Serwis wfirma.pl zintegrowany z portalem allegro.pl umożliwia zarządzanie własną sprzedażą. Poprawne ustawienia oraz umiejętne posługiwanie się systemem pozwala m.in. na: Wystawianie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja Smart Paczka DPD

Instrukcja użytkownika. Aplikacja Smart Paczka DPD Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Wersja 2.0 Warszawa, Wrzesień 2015 Strona 2 z 9 Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Spis

Bardziej szczegółowo

Panel Administracyjny Spis treści:

Panel Administracyjny Spis treści: Panel Administracyjny Spis treści: 1. Wstęp - ogólne informacje dot. panelu Moje-Serwery.pl 2. Rejestracja konta w serwisie Moje-Serwery.pl i logowanie. 3. Dane konta - ustawienia konta użytkownika. 4.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dla nowych klientów

Instrukcja dla nowych klientów Instrukcja dla nowych klientów 1. Ściągnąć formularz zgłoszeniowy w celu skontaktowania się z Nami. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia administrator utworzy nowy sklep internetowy. 2. W momencie przekazywania

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Materiał szkoleniowy:

Materiał szkoleniowy: UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE Projekt Nowoczesny model zarządzania w UMCS umowa nr UDA-POKL.04.01.01-00-036/11-00 Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-031 Lublin, www.nowoczesny.umcs.lublin.pl

Bardziej szczegółowo

Integracja sklepu internetowego z serwisem aukcyjnym Swistak.pl

Integracja sklepu internetowego z serwisem aukcyjnym Swistak.pl Integracja sklepu internetowego z serwisem aukcyjnym Swistak.pl email: swistak@swistak.pl Spis treści 1. Wstęp...2 2. Import oferty...2 3. Plik CSV...3 4. Przykład pliku...7 5. Aktualizacja oferty...7

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Centrum rozliczeniowe UPS 2015 United Parcel Service of America, Inc. Nazwa UPS, marka UPS i kolor brązowy są znakami towarowymi firmy United Parcel Service of America, Inc. Wszelkie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP XL Wersja 1.0 Warszawa, Listopad 2015 Strona 2 z 12 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch ERP

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET

Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Dokumentacja systemu erecepcja.com SYSTEM REJESTRACJI KLIENTÓW PRZEZ INTERNET Lublin 16.01.2012 1 Spis treści REJESTRACJA KONTA W SYSTEMIE... 3 PIERWSZA KONFIGURACJA... 4 PIERWSZA KONFIGURACJA - PLACÓWKI...

Bardziej szczegółowo

Jak zainstalować szablon allegro?

Jak zainstalować szablon allegro? Jak zainstalować szablon allegro? W mailu z zakupionym szablonem otrzymali państwo plik zip z numerem szablonu w nazwie. Należy najpierw go rozpakować. W paczce znajduję się pliki: 1. index[nrszablonu].txt

Bardziej szczegółowo

Użytkownik przypisany zostaje również do danej grupu uprawnień szczegóły punkt 6.

Użytkownik przypisany zostaje również do danej grupu uprawnień szczegóły punkt 6. Instrukcja IMZ Wersja 2.0 1. INFORMACJE OGÓLNE IMZ jest modułem umożliwiającym przesyłanie do firmy Nowa France zamówień i kosztorysów. Dowody są automatycznie importowane do systemu sprzedaży Nowa France.

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w programie Sello (plugin dostępny w wersji ecommerce)

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w programie Sello (plugin dostępny w wersji ecommerce) emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w programie Sello (plugin dostępny w wersji ecommerce) Zastosowanie Plugin Autoksięgowanie w Sello przeznaczony jest dla użytkowników programu Sello, stworzonego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Wersja 1.1 Warszawa, Luty 2016 Strona 2 z 14 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima

Bardziej szczegółowo

Rejestr transakcji GIIF - instrukcja

Rejestr transakcji GIIF - instrukcja Rejestr transakcji GIIF - instrukcja 2 1 Kancelaria Notarialna - Rejestr Transakcji GIIF instrukcja Rejestr Transakcji GIIF Poniższa instrukcja przedstawia sposób przygotowania transakcji i realizację

Bardziej szczegółowo

Zakup kredytów i kont Professional

Zakup kredytów i kont Professional Zakup kredytów i kont Professional System płatności za wydruki świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i projektowanych charakterystyk energetycznych jest systemem przedpłatowym (tak jak telefony

Bardziej szczegółowo

Instrukcja importu przesyłek. z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient

Instrukcja importu przesyłek. z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient Instrukcja importu przesyłek z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient Instrukcja importu przesyłek z Menedżera Sprzedaży do aplikacji Webklient Wersja 1.0 Warszawa, Luty 2015 Strona 2 z 7 Instrukcja

Bardziej szczegółowo

Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro

Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro Moduł Notatki Systemu Obsługi Zamówień Publicznych UTP-Bydgoszcz Instrukcja postępowania do 1000 Euro Spis treści 1. Logowanie się do systemu...2 2. Wybranie z menu Nowe zamówienie...2 3. Wypełnienie formularza...2

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym IAI-Shop (plugin dostępny w wersji ecommerce)

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym IAI-Shop (plugin dostępny w wersji ecommerce) emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym IAI-Shop (plugin dostępny w wersji ecommerce) Zastosowanie Rozszerzenie to przeznaczone jest dla właścicieli sklepów internetowych opartych

Bardziej szczegółowo

esklep INSIGNUM esklep moduł Allegro Spis treści

esklep INSIGNUM esklep moduł Allegro Spis treści esklep moduł Allegro Spis treści Włączenie modułu Allegro... 2 Konfiguracja modułu Allegro... 3 Aukcje Allegro... 6 Przeglądanie aukcji... 6 Wystawianie aukcji... 8 Kończenie aukcji Allegro z poziomu esklepu...

Bardziej szczegółowo

Comarch isklep24 Ulotka v. 5.1

Comarch isklep24 Ulotka v. 5.1 Comarch isklep24 Ulotka v. 5.1 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 http://www.comarch.pl/erp/ info.erp@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

Mobilny CRM BY CTI 1

Mobilny CRM BY CTI 1 Mobilny CRM BY CTI 1 Spis treści 1. Wstęp...3 2. Instrukcja do programu...3 2.1. Lewe menu...4 2.1.1. Zakładka klient...5 2.1.2. Zakładka spotkania... 10 2.1.3. Zakładka kalendarz... 17 2.1.4. Zakładka

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar

Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar Instrukcja dostępu do usługi Google Scholar UWAGA dostęp do Google Scholar wymaga posiadania konta Google. Utworzenie jednego konta Google pozwala na dostęp do wszystkich usług Google. Oznacza to, że jeśli

Bardziej szczegółowo

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU 1. LOGOWANIE DO SYSTEMU Aby zalogować się do systemu należy do okna przeglądarki internetowej wpisać adres: mindstormlab.com/cms Należy upewnić się, że w pasku adresu przeglądarki po wprowadzeniu poprawnego

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Sposób pierwszy... 3 Sposób drugi Ikony banków Ikony dostawców Strona1

SPIS TREŚCI. Sposób pierwszy... 3 Sposób drugi Ikony banków Ikony dostawców Strona1 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA SZABLONU ALLEGRO ZAKUPIONEGO W PAKIECIE STANDARD, MAXI LUB VIP. SPIS TREŚCI 1. OTRZYMANE PLIKI.... 2 2. DODANIE SZABLONU DO SERWISU ALLEGRO ORAZ JEGO UŻYTKOWANIE.... 3 Sposób pierwszy....

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rejestracja/logowanie. Zmiana numeru konta klienta. Tworzenie nowej przesyłki. Zamawianie kuriera

Spis treści. Rejestracja/logowanie. Zmiana numeru konta klienta. Tworzenie nowej przesyłki. Zamawianie kuriera DHL24 - instrukcja Spis treści Wprowadzenie Rejestracja/logowanie Zmiana numeru konta klienta Zamówienie kuriera Tworzenie nowej przesyłki Zamawianie kuriera Wyliczenie ceny Wyliczanie ceny podczas zamawiania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO

INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO INSTRUKCJA KONFIGURACJI KLIENTA POCZTOWEGO UWAGA!!! Wskazówki dotyczą wybranych klientów pocztowych Zespół Systemów Sieciowych Spis treści 1. Konfiguracja klienta pocztowego Outlook Express 3 2. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE

Skrócona instrukcja. DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Technika napędowa \ Automatyzacja napędów \ Integracja systemowa \ Usługi Skrócona instrukcja DriveConfigurator Konfigurator produktu firmy SEW-EURODRIVE Wydanie 11/2014 20089333/PL SEW-EURODRIVE Driving

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu

Dokumentacja Użytkownika Systemu Dokumentacja Użytkownika Systemu Integracja z Ceneo.pl Wersja 2016.3.2 Spis treści 1 INTEGRACJA... 3 2 REJESTRACJA NA CENEO.PL... 4 3 KONFIGURACJA Z SERWISEM CENEO.PL... 5 4 PRZYGOTOWANIE ASORTYMENTU...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor. Strona0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU IRF DLA BIURA RACHUNKOWEGO Program Rachmistrz/Rewizor Strona0 1. Zaloguj się na konto IRF, na adres: http://irf-system.pl 2. Hasło można zmienić, klikając w ustawienia. Strona1

Bardziej szczegółowo

KURIER XL BY CTI DLA SIÓDEMKA

KURIER XL BY CTI DLA SIÓDEMKA KURIER XL BY CTI DLA SIÓDEMKA Instrukcja do programu 1. Opis Zarządzanie sprzedażą wysyłkową to trudny logistyczny proces. Bezbłędne opanowanie tego procesu jest wyzwaniem, od spełnienia którego zależy

Bardziej szczegółowo

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Nabór Bursy/CKU. Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Nabór Bursy/CKU Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

Jak szybko wystawić fakturę w LeftHand? Instalacja programu

Jak szybko wystawić fakturę w LeftHand? Instalacja programu Jak szybko wystawić fakturę w LeftHand? Aby móc szybko wystawić fakturę VAT w programie LeftHand należy: - zainstalować program LeftHand - skonfigurować go za pomocą szybkiego wizzarda - dodać definicję

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Integracja z Shoper. Wersja z 18/01/2015. Copyright Zakupteraz.pl

Instrukcja Integracja z Shoper. Wersja z 18/01/2015. Copyright Zakupteraz.pl Instrukcja Integracja z Shoper Wersja z 18/01/2015 Copyright Zakupteraz.pl 1. SPIS TREŚCI 1. SPIS TREŚCI... 2 2. WSTĘP... 3 3. OPIS PROCEDURY INTEGRACJI... 4 1.1. LOGOWANIE... 4 1.2. PANEL KLIENTA INTEGRACJA

Bardziej szczegółowo

Rejestracja w urzędzie pracy przez internet

Rejestracja w urzędzie pracy przez internet Rejestracja w urzędzie pracy przez internet Osoby bezrobotne i poszukujące pracy mogą zarejestrować się w urzędzie pracy przez internet. Warto wiedzieć, że także inne usługi urzędów pracy są dostępne drogą

Bardziej szczegółowo

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze Podręcznik użytkownika Informacje ogólne... 3 Cennik usług... 4 1. Ustawianie cennika w Strefie Lekarza... 4 a) Kolumna specjalizacja... 4 b) Kolumna nazwa

Bardziej szczegółowo

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik DHL EXPRESS 1 DHL IntraShip Przewodnik LOGOWANIE Użyj swojej nazwy użytkownika i hasła, aby zalogować się do DHL IntraShip na stronie https://www.intrashipeu.dhl.com (lub skorzystaj z lokalnego adresu

Bardziej szczegółowo

OPCJE DOSTAWY W SERWISIE WIRTU.PL

OPCJE DOSTAWY W SERWISIE WIRTU.PL OPCJE DOSTAWY W SERWISIE WIRTU.PL MOŻLIWOŚCI DOSTAWY Wystawiając ofertę w Serwisie Wirtu.pl do dyspozycji masz trzy różne sposoby dostawy towarów i usług: Kurier Serwisu (DPD Polska sp. z o.o.); Kurier

Bardziej szczegółowo

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika

Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze. Podręcznik użytkownika Obsługa kalendarza wizyt w serwisie elekarze Podręcznik użytkownika Informacje ogólne... 3 Cennik usług... 4 1. Ustawianie cennika w Strefie Lekarza... 4 a) Kolumna specjalizacja... 4 b) Kolumna nazwa

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA. Konfiguracja skrytki na platformie epuap dla potrzeb rekrutacji na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

INSTRUKCJA. Konfiguracja skrytki na platformie epuap dla potrzeb rekrutacji na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim INSTRUKCJA Konfiguracja skrytki na platformie epuap dla potrzeb rekrutacji na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim Każdy użytkownik, w momencie zakładania swojego konta epuap, otrzyma domyślnie skonfigurowaną

Bardziej szczegółowo

Instrukcja działania Awruk E-sklep

Instrukcja działania Awruk E-sklep Instrukcja działania Awruk E-sklep Niniejsza instrukcja opisuje sposób użytkowania aplikacji udostępnianej przez firmę Awruk. W niektórych przypadkach przedstawiony jest pewien schemat postępowania, który

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestracji zgłoszeń serwisowych w Black Point S.A.

Instrukcja rejestracji zgłoszeń serwisowych w Black Point S.A. Instrukcja rejestracji zgłoszeń serwisowych w Black Point S.A. 1. Rejestracja Uzyskanie dostępu do serwisu następuje po zarejestrowaniu konta na stronie rma3.blackpoint.pl. Proces rejestracji rozpoczyna

Bardziej szczegółowo

Sms. v.1.1.0. Strona 1 z 17. FUTURE-SOFT SP. Z O.O. ul. Gosławicka2/215 45-446, Opole tel. +48667700732 sales@future-soft.pl NIP: 599-316-99-06

Sms. v.1.1.0. Strona 1 z 17. FUTURE-SOFT SP. Z O.O. ul. Gosławicka2/215 45-446, Opole tel. +48667700732 sales@future-soft.pl NIP: 599-316-99-06 Sms (Moduł Magento) v.1.1.0 Strona 1 z 17 Spis treści Instalacja.... 3 Konfiguracja.... 3 Podgląd... 4 Główna konfiguracja modułu.... 5 Konfiguracja klienta.... 6 Rejestracja nowego konta... 6 Odzyskiwanie

Bardziej szczegółowo

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla

Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Instalacja systemu zarządzania treścią (CMS): Joomla Na stronie http://www.cba.pl/ zarejestruj nowe konto klikając na przycisk:, następnie wybierz nazwę domeny (Rys. 1a) oraz wypełnij obowiązkowe pola

Bardziej szczegółowo

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych:

Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Rejestracja- MDK Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE INFORMACJE

PODSTAWOWE INFORMACJE PODSTAWOWE INFORMACJE STRONA GŁÓWNA REJESTRACJA/ LOGOWANIE ZASADY ZAMAWIANIA POSIŁKÓW Zamówienia należy składać tylko poprzez naszą stronę internetową: www.kuchniacateringowa.pl Zamówienie należy złożyć

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania

INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania INSTRUKCJA OBSŁUGI Proces rejestracji i logowania 1 Spis treści Omówienie funkcjonalności w panelu Beneficjenta...3 Strona główna...4 Proces rejestracji i logowania...5 Ponowne wysłanie linku aktywacyjnego...6

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima

Instrukcja użytkownika. Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima Wersja 1.0 Warszawa, Sierpień 2015 Strona 2 z 12 Instrukcja użytkownika Aplikacja dla Comarch Optima

Bardziej szczegółowo

InPost dla PrestaShop. kompatybliny z wersjami: 1.5, 1.6. Instrukcja obsługi

InPost dla PrestaShop. kompatybliny z wersjami: 1.5, 1.6. Instrukcja obsługi InPost dla PrestaShop kompatybliny z wersjami: 1.5, 1.6 Instrukcja obsługi 1 Spis treści 1. Konto InPost... 2 2. Instalacja wtyczki... 2 2.1 Aktualizacja modułu... 2 3. Konfiguracja... 3 3.1 Informacje

Bardziej szczegółowo

System epon Dokumentacja użytkownika

System epon Dokumentacja użytkownika System epon Dokumentacja użytkownika Prawa autorskie tego opracowania należą do MakoLab S.A. Dokument ten, jako całość, ani żadna jego część, nie może być reprodukowana lub rozpowszechniana w jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Przypominacz 1.5

Instrukcja do programu Przypominacz 1.5 Instrukcja do programu Przypominacz 1.5 Program Przypominacz 1.5 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do prowadzenia tzw. miękkiej windykacji poprzez wysyłanie kontrahentom

Bardziej szczegółowo

Instalacja rozwiązania... 2. Uruchomienie rozwiązania w systemie Sage... 3. Konfiguracja dodatku... 4. Ustawienia dodatkowe rozwiązania...

Instalacja rozwiązania... 2. Uruchomienie rozwiązania w systemie Sage... 3. Konfiguracja dodatku... 4. Ustawienia dodatkowe rozwiązania... Rozwiązanie przygotowane do wymiany danych pomiędzy programem Sage Handel a serwisem www.allegro.pl za pośrednictwem oprogramowania Firmy PhotoSoft EasyUploader. Rozwiązanie pozwala na przesyłanie towarów

Bardziej szczegółowo

epuap Zakładanie konta organizacji

epuap Zakładanie konta organizacji epuap Zakładanie konta organizacji Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Jak założyć konto? Proces zakładania

Bardziej szczegółowo

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym Magento (plugin dostępny w wersji ecommerce)

emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym Magento (plugin dostępny w wersji ecommerce) emszmal 3: Automatyczne księgowanie przelewów w sklepie internetowym Magento (plugin dostępny w wersji ecommerce) Zastosowanie Rozszerzenie to przeznaczone jest dla właścicieli sklepów internetowych opartych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Użytkownika BIGKonta

Instrukcja Użytkownika BIGKonta Instrukcja Użytkownika BIGKonta Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. Lipiec 2013 Spis treści 1. REJESTRACJA KONTA W SERWISIE BIG.PL - OSOBA FIZYCZNA... 2 1.1. Utwórz konto... 2 1.2. Potwierdź

Bardziej szczegółowo

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych.

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Główną funkcjonalnością wielokrotnego autorespondera Pername Mail Marketer jest możliwość prowadzenia kampanii mailowych. Mówiąc prościej jest to masowe wysyłanie wiadomości

Bardziej szczegółowo