FORWARD THINKING. Direct Box Mumbai Łódź W NUMERZE. Preferencyjna stawka VAT. Nowe połączenie kolejowe. Oceniamy początek roku

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FORWARD THINKING. Direct Box Mumbai Łódź W NUMERZE. Preferencyjna stawka VAT. Nowe połączenie kolejowe. Oceniamy początek roku"

Transkrypt

1 W NUMERZE DHL global forwarding POŁĄCZENIE KOLEJOWE CHINY - EUROPA Preferencyjna stawka VAT W imporcie towarów można skorzystać z preferencyjnej stawki VAT. Uprawnienie jest dokładnie określone przez prawo. Nowe połączenie kolejowe DHL global forwarding Sp. z o.o. Diamond business Park ul. Jana Pawła II 66 PL Piaseczno tel Godziny otwarcia biura: 08:00-16:00 Godziny otwarcia magazynu: 6:00-22:00 DHL global forwarding Sp z o.o. Panattoni Park ul. Dostawcza 17 PL Łódź tel Godziny otwarcia biura: 06:00-17:00 Godziny otwarcia magazynu: 7:00-21:00 Jedna przesyłka = jeden posiłek dla głodnego dziecka Na trasie Chiny Europa DHL Global Forwarding uruchomił połączenie kolejowe, które znacznie skraca czas tranzytu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą stronę internetową Połączenie kolejowe Chengdu Łódź to nowość w ofercie DHL global forwarding! Oceniamy początek roku Specjaliści frachtu lotniczego i morskiego DHL Global Forwarding oceniają początek bieżącego roku. Direct Box Mumbai Łódź To stałe, bezpośrednie połączenie morskie dla przesyłek drobnicowych w ramach usługi LCL. Jedna przesyłka = jeden posiłek DHL Global Forwarding współpracuje z Polską Akcją Humanitarną. Efektem jest 156 tys. posiłków dla potrzebujących dzieci. Firma odpowiedzialna społecznie DHL Global Forwarding, jako lider na rynku międzynarodowym, działa aktywnie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

2 NEWS WSPÓŁPRACA Z PZG LOTNICZY SPEDYTOR 2013 REKORDOWY CZARTER Dalsza współpraca z Polskim Związkiem Golfa Rekordowy czarter Transport przesyłki o wadze ponad 56 t jest znaczącym wydarzeniem w polskim frachcie lotniczym. Rekordowo ciężki przedmiot przewieźliśmy w kwietniu br. na trasie Katowice Dammam w Arabii Saudyjskiej. DHL Global Forwarding podpisał umowę przedłużającą współpracę z PZG w 2013 r. Jako sponsor generalny Polskiego Związku Golfa już dwukrotnie otrzymał nagrodę Driver Polskiego Golfa. DHL GF Lotniczym Spedytorem Roku 2013 W tegorocznej edycji World Air Cargo Awards, która odbyła się 5 czerwca 2013 r., DHL Global Forwarding zdobył tytuł Lotniczego Spedytora Roku Ta prestiżowa nagroda została przyznana za globalny zasięg sieci, nacisk na obsługę klienta i wydajność oraz zaangażowanie w rozwój nowych technologii.

3 DHL Global Forwarding od wielu lat jest obecny w polskim golfie. Przez ostatnie dwa lata w sposób szczególny angażuje się w rozwój i promowanie tego sportu w naszym kraju jako sponsor generalny Polskiego Związku Golfa. Polski golf potrzebuje więcej partnerów tego pokroju mówi Marek Michałowski, prezes zarządu Polskiego Związku Golfa. O konsekwentnym wsparciu i propagowaniu wśród klientów DGF tej dyscypliny sportu świadczą organizowane imprezy golfowe. Tylko w czerwcu 2013 r. odbyły się cztery imprezy dla graczy początkujących (Akademia Golfa) i zaawansowanych, którzy mają już zieloną kartę (Akademia Reaktywacja).

4 Jest to kontynuacja dobrej passy 2012 był rokiem nagród dla naszej firmy. Potwierdziliśmy pozycję lidera na rynku morskich i lotniczych przesyłek w Polsce. Spółka DGF Polska okazała się bezkonkurencyjna także w ramach struktury DHL Deutsche Post. Na arenie międzynarodowej zdobyliśmy następujące tytuły: Best Team in EMEA dla DGF Polska I miejsce Na uzyskanie tytułu Najlepszego Zespołu w Regionie miały wpływ m.in. bardzo dobre wyniki wewnętrznego badania Employee Opinion Survey z 2012 r. oraz unikalna inicjatywa, jaką jest Akademia Talentów. Sales Team of the Year Globally dla DGF Polska I miejsce Nagroda dla polskiego Działu Sprzedaży za osiągnięcie doskonałych wyników i znaczne przekroczenie celów budżetowych oraz bardzo dobrą organizację pracy i zmniejszenie rotacji pracowników. Employer of Choice Akademia Talentów DGF Polska II miejsce Best Team Development 2012 Akademia Talentów DGF Polska II miejsce Living Responsibility Projekty PAH (Polska Akcja Humanitarna) oraz zbiórka nakrętek II miejsce

5 IWONA POŁOWICZ AIRFREIGHT BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER. Główna część przesyłki, realizowanej dla klienta z branży energetycznej, to element kotła o niebagatelnych wymiarach: długości ponad 16 m, szerokości niemal 5 m i wysokości 1,75 m. Do realizacji tego zlecenia wyczarterowaliśmy AN-124 drugi co do wielkości samolot na świecie, którego udźwig według specyfikacji technicznej wynosi maksymalnie 120 t, jednak w rzeczywistości potrafi na swoim pokładzie przewieźć nawet do 170 t. Dodatkowe dźwigi Samolot imponuje nie tylko udźwigiem, ale także rozmiarami ładowni, której długość wynosi 36,48 m, szerokość 6,4 m, a wysokość aż 4,4 m. Nawet jednak dla takiego giganta załadunek i właściwe zabezpieczenie naszego ładunku były poważnym wyzwaniem. Dwa wewnętrzne dźwigi, po 10 t udźwigu każdy, nie były w stanie podnieść elementu o wadze 56 t. Konieczne było wynajęcie dwóch dźwigów zewnętrznych ze znacznym zapasem udźwigu (100 t i 150 t), aby bezpiecznie i stabilnie przenieść ładunek na specjalnie do tego celu zbudowaną platformę transportową, umożliwiającą umieszczenie elementu kotła w samolocie. Wyzwanie logistyczne Aby mieć pewność, że ładunek nie ulegnie przemieszczeniu podczas lotu, do przymocowania towaru do podłogi samolotu, oprócz standardowo stosowanych łańcuchów, zostały użyte dodatkowe cztery szekle umożliwiające utrzymanie masy 35 t każdy. Organizacja tego nietypowego zlecenia była ogromnym wyzwaniem logistycznym nawet dla wprawionego w realizacji niestandardowych przesyłek Działu Produktu Lotniczego DHL Global Forwarding. Nie słyszałam o transporcie lotniczym tak ciężkiego elementu z Polski mówi Iwona Połowicz, Airfreight Business Development Manager.

6 NEWS LIFE SCIENCES & HEALTHCARE Life science & Healthcare MAGAZYN Z TEMPERATURĄ KONTROLOWANĄ W CARACAS (WENEZUELA) W Wenezueli, na lotnisku w Caracas, DHL Freight, Global Forwarding uruchomił magazyn przystosowany do przechowywania nawet 120 palet w temperaturze kontrolowanej. Magazyn został wyposażony w najnowsze technologie, dzięki czemu stanowi istotny element w łańcuchu dostaw dla klientów z sektora Life Sciences & Healthcare. MAGAZYNY W MIAMI I ATLANCIE Magazyny DHL Global Forwarding zlokalizowane w Miami i Atlancie uzyskały status centrów kompetencyjnych spełniających rygorystyczne procedury branży farmaceutycznej. Centra dysponują najnowocześniejszymi technologiami, m.in. SmartSensor do śledzenia i przechowywania produktów w odpowiednich warunkach. Obie lokalizacje są strategiczne dla transportu leków i urządzeń medycznych w Ameryce Północnej. Analogiczny status zdobyło centrum logistyczne DHL na lotnisku w Narita (Japonia). USŁUGA AIRFREIGHT PLUS PHARMA DHL Global Forwarding opracował dla branży Life Sciences & Healthcare usługę Airfreight Plus Pharma, która umożliwia transport produktów w kontrolowanej temperaturze. Usługa Airfreight Plus Pharma 1 została przygotowana dla produktów, które wymagają podczas transportu temperatury kontrolowanej pokojowej, natomiast usługa Airfreight Plus Pharma 2 jest skierowana do klientów, których produkty wymagają temperatury od +2 C do +8 C. MAGAZYNY DHL GLOBAL FORWARDING ZLOKALIZOWANE W MIAMI I ATLANCIE UZYSKAŁY STATUS CENTRÓW KOMPETENCYJNYCH SPEŁNIAJĄCYCH RYGORYSTYCZNE PROCEDURY BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ.

7 NEWS ENERGY & TECHNOLOGY Energy & Technology PO TRZECH LATACH PLANOWANIA PRZENIESIONO MIĘDZYNARODOWE LOTNISKO MARISCAL SUCRE DO ODDALONEJ O 18 KM MIEJSCOWOŚCI TABABELA. ENERGY AWARDS Deutsche Post DHL wspiera inicjatywę Energy Awards, która promuje osiągnięcia osób i firm działających na rzecz ekologii. W ramach tego projektu powołano nagrodę Energy, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie alternatywnych źródeł energii. Ponadto zostanie uruchomiona Akademia Energii składająca się z ponad 70 ekspertów wywodzących się z biznesu, polityki i środowisk badawczych, w tym specjalistów z Deutsche Post DHL. Członkowie Akademii będą pracować nad wprowadzaniem działań na rzecz zrównoważonych źródeł energii. PROJEKTY PRZEMYSŁOWE Dział Projektów Przemysłowych DGF w Ekwadorze zrealizował największy projekt w swojej historii. Po trzech latach planowania przeniesiono międzynarodowe lotnisko Mariscal Sucre do oddalonej o 18 km miejscowości Tababela. Rozmiar i skala projektów przemysłowych stale rośnie m.in. na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce Łacińskiej. Duże frachty są realizowane w górnictwie, budownictwie, głównie dla firm zajmujących się wydobyciem ropy i gazu oraz wytwarzaniem energii. WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI Z FLEXITANK DGF Flexitank, czyli oferta dla firm z sektora chemicznego i branży napojów, pozwala na przyjazne dla środowiska transportowanie cieczy innych niż niebezpieczne. Dzięki elastyczności Flexitank każdy centymetr przestrzeni jest wykorzystany, w efekcie klienci mają możliwość wysłania do 31 proc. produktu więcej w porównaniu z kontenerami IBC (Intermediate Bulk Container).

8 STAWKA VAT EWA PETERLEJTNER-ŻUK FINANCE & ADMINISTRATION DI- RECTOR DHL GLOBAL FORWARDING Preferencyjna stawka VAT w imporcie towarów Ze względu na płynność finansową klienci firm spedycyjnych domagają się, by tę obniżoną stawkę stosować, o ile tylko prawo daje taką możliwość. Jednak niejednoznaczne przepisy niosą za sobą ryzyko odmiennych interpretacji służb skarbowych dla importera i spedytora może to być początek kłopotów. Import z państw trzecich Specyficzny przypadek przy imporcie towarów na teren UE z państw trzecich ma miejsce, gdy towar nie jest odprawiany przez firmę spedycyjną i dociera do wskazanego przez klienta miejsca przeznaczenia w tzw. tranzycie. Odbiorca towaru podejmuje decyzję, czy dokona odprawy celnej sam lub z pomocą firmy zewnętrznej, czy z uwagi na swoje plany lub zmienną sytuację rynkową przetrzyma towar w magazynie celnym. Zgodnie z literalnym brzmieniem art. 2 ust. 7 ustawy o VAT każdy przywóz towarów z państw trzecich na teren Rzeczpospolitej Polskiej jest importem towarów. STOSOWANIE PREFERENCYJNEJ STAWKI VAT, CZYLI INNEJ NIŻ OBOWIĄZUJĄCE 23 PROC., JEST UPRAWNIENIEM, Z KTÓREGO MOŻNA SKORZYSTAĆ WYŁĄCZNIE W PRZYPADKACH ŚCIŚLE OKREŚLONYCH PRAWEM.

9 Potwierdza to interpretacja dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 4 maja 2011 r. (sygn. IPPP3/443/ /SM) oraz wyrok NSA z 6 listopada 2009 r. (sygn. Akt I FSK 300/09). Właściwe dane Mogłoby się zatem wydawać, że w przypadku każdego importu spedytor może zastosować 0 proc. VAT niezależnie od tego, czy u klienta następuje odprawa ostateczna, czy towar wszedł na skład celny. Aby interes Skarbu Państwa był zabezpieczony, teoretycznie należałoby zwrócić uwagę tylko na to, czy SAD jest należycie wypełniony przez agenta celnego, czy są odpowiednio ujęte koszty świadczonych przez spedytora usług transportowych (pola 42 i 44 w SAD). Jeszcze pod koniec 2007 r. (interpretacja indywidualna dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie nr IP-PP2-443/262/07-2/ TLO z 7 grudnia 2007 r.) można było sądzić, że prezentowany powyżej pogląd jest właściwy. Jednak późniejsze interpretacje indywidualne (np. dyrektora IS w Warszawie, IPP3/ /10-4/Mpe z 2010 r., oraz dyrektora IS w Katowicach, IBPP2/ /08/UH z 2008 r.) i ostatnie decyzje w sprawie odwołań po kontrolach wskazują jednoznacznie, że obecnie spedytor nie ma prawa zastosować stawki 0 proc. VAT przy usłudze przywozu towaru do magazynu celnego klienta w imporcie. Urząd powołuje się w tym przypadku m.in. na to, że towar po objęciu procedurą składu celnego mógłby być powtórnie wywieziony poza teren UE bez konieczności dokonywania odprawy importowej. Korekta w przypadku błędu Jeśli jakaś firma spedycyjna stosuje błędną, czyli 0-proc., stawkę VAT dla importu towarów do magazynu celnego klienta, to naraża na kłopoty nie tylko siebie, ale również swojego klienta. Wyobraźmy sobie, że w wyniku zaleceń pokontrolnych urzędu skarbowego spedytor poprawia swoje niewłaściwe praktyki, wystawiając klientowi jednorazowo setki faktur ze stawką VAT 23 proc. To może doprowadzić zarówno firmę spedycyjną, jak i klienta do kłopotów z płynnością finansową, nie mówiąc o dodatkowej, żmudnej pracy finansowo- -administracyjnej związanej z korektą dokumentów.

10 SERWIS LCL DIRECT BOX TO STAŁE, BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIA MORSKIE DLA PRZESYŁEK DROBNICOWYCH NA NAJBARDZIEJ POPULARNYCH TRASACH W RAMACH USŁUGI LCL. USŁUGA JEST DOSTOSOWANA DO POTRZEB TYCH KLIENTÓW, KTÓRYM ZALEŻY NA CZASIE. Direct Box Mumbai Łódź NOWY SERWIS LCL MICHAŁ KOŁODZIEJSKI DYREKTOR DS. PRODUKTU MORSKIEGO DHL GLOBAL FORWARDING LCL, czyli Less then Container Load, to ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie dla mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze wraz z innymi ładunkami. PROSTO DO CELU To wygodna, ale także ekonomiczna opcja dla klientów, którzy nie chcą kupować przestrzeni ładunkowej całego kontenera, a jedynie jego część. Serwisy kursują według stałego harmonogramu, nawet w przypadku gdy kontener nie jest całkowicie wypełniony. Klient otrzymuje tym samym rozwiązanie podobne do pełnokontenerowego (FCL), płacąc jedynie za przestrzeń zajmowaną przez jego przesyłkę. Ponadto towar przesłany serwisem Direct Box jest bezpieczniejszy, ponieważ liczba przeładunków jest ograniczona do minimum. NOWE POŁĄCZENIE Ostatnio serwis Direct Box został uruchomiony dla połączenia Łódź Mumbai w Indiach. Wynika to z faktu, że znaczna część dostawców jest zlokalizowana w północno-zachodniej części Indii, głównie w regionach miasta Mumbai oraz New Delhi. WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ŻE DHL GLOBAL FORWARDING, JAKO LIDER NA RYNKU PRZESYŁEK MORSKICH, NIE TYLKO DBA O BEZPIECZEŃSTWO TOWARU, ALE RÓWNIEŻ ZAPEWNIA SWOIM KLIENTOM MOŻLIWOŚĆ KONTROLI STATUSU PRZESYŁKI POPRZEZ PRZEZNACZONY DO TEGO SYSTEM INFORMATYCZNY.

11 Obecnie gospodarka Indii jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Potwierdzają to również doświadczenia rodzimego rynku. Coraz więcej firm hinduskich współpracuje z partnerami biznesowymi w Polsce mówi Michał Kołodziejski, Dyrektor ds. Produktu Morskiego DHL Global Forwarding, i dodaje. Jest to już ósme połączenie do naszego terminalu w Łodzi, obok takich kierunków jak Hongkong, Szanghaj, Shenzhen, Ningbo, Singapur, Nowy Jork czy Keelung. Przewozy drobnicowe to korzystne rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw. Dzięki usłudze istnieje możliwość elastycznego dostosowywania łańcucha dostaw do stanów magazynowych. PONAD 300 TERMINALI DHL Global Forwarding rozwija własną sieć terminali ze zdefiniowanym harmonogramem połączeń dostosowanym do zapotrzebowania rynków światowych. Krajowy terminal w Łodzi ma regularne połączenia liniowe z Hamburgiem i Bremen, dzięki czemu zapewnia krótszy czas tranzytu w serwisie Premium.

12 FORWARD THINKING NEWS TRENDY PRODUKTY OKIEM EKSPERTA CSR KALENDARZ NOWE POŁĄCZENIE Połączenie kolejowe Chiny Europa arding DHL global forw JOWE POŁĄCZENIE KOLE CHINY - EUROPA rding Sp. z o.o. DHL global forwa Park Diamond business ul. Jana Pawła II 66 PL Piaseczno 00 tel biura: 08:00-16:00 Godziny otwarcia 22:00 magazynu: 6:00 Godziny otwarcia rding Sp z DHL global forwa Panattoni Park o.o. ul. Dostawcza 17 PL Łódź 00 tel biura: 06:00-17:00 Godziny otwarcia 21:00 magazynu: 7:00 Godziny otwarcia Chcesz dowiedzieć Odwiedź naszą stronę się więcej? = jeden posiłek Jedna przesyłka ka dla głodnego dziec Chengdu Łódź arding! Połączenie kolejowe cie DHL global forw to nowość w ofer hlgf.pl internetową Nowe regularne połączenie DHL Global Dwa lata pracy nad nowym serwisem zaowocowały uruchomieniem 26 kwietnia 2013 r., nowego regularnego i bezpośredniego połączenia kolejowego z Chengdu (Chiny) do Polski. DHL Global Forwarding jest pionierem prac nad rozwiązaniami w zakresie transportu kolejowego. Jednocześnie DGF jest jednym z pierwszych spedytorów w Polsce, który proponuje swoim klientom tak szeroki wachlarz serwisów i usług. Nowa oferta jest skierowana do klientów, którzy cenią krótki czas tranzytu, regularne połączenia, możliwość odbioru towaru z dowolnego miejsca załadunku oraz dostawę do dowolnego miejsca w Europie, pełną obsługę celną i terminalową, bezpieczeństwo przesyłek i możliwość dodatkowego ubezpieczenia. Obecnie transport odbywa się Korytarzem Zachodnim, co sprawia, że czas tranzytu z Chin do Polski wynosi 14 dni i jest znacznie krótszy od czasu tranzytu w transporcie morskim. Dostępne są również transporty powrotne z Polski do Chin oraz połączenia kolejowe innymi korytarzami, m.in. transsyberyjskim. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z opiekunem handlowym.

13 OKIEM EKSPERTA UPDATE RYNKU FRACHT lotniczy FRACHT morski KRZYSZTOF BIELICA DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY, DYREKTOR DS. PRODUKTU LOTNI- CZEGO DHL GLOBAL FORWARDING MICHAŁ KOŁODZIEJSKI DYREKTOR DS. PRODUKTU MORSKIEGO DHL GLOBAL FORWARDING POCZĄTEK BIEŻĄCEGO ROKU, PODOBNIE JAK CAŁY 2012 R., NIE BYŁ ŁATWY. ŚWIATOWY KRYZYS GOSPODARCZY ODCISNĄŁ PIĘTNO NA POLSKIM RYNKU USŁUG SPEDYCJI LOTNICZEJ. POCZĄTEK BIEŻĄCEGO ROKU, ZRESZTĄ PODOBNIE JAK CAŁY 2012 R., NIE BYŁ ŁATWY DLA RYNKU USŁUG SPEDYCJI LOTNICZEJ. O OBNIŻENIU CEN TRANSPORTU LOTNICZEGO ZADECYDOWAŁY RÓŻNE CZYNNIKI. Fracht lotniczy dotkliwie odczuł osłabienie globalnego wzrostu gospodarczego. Na obniżenie cen transportu lotniczego miały wpływ różne czynniki, jak chociażby spadek popytu w Chinach czy wyhamowanie rynku zachodnioeuropejskiego. Podobnie jak dla całej gospodarki, bieżący rok nie zaczął się zbyt optymistycznie również dla rynku oceanicznego transportu towarowego. Importerzy już wcześniej wypowiadali się raczej zachowawczo na temat planowanych wolumenów.

14 WYKRES GLOBALNYCH PRZEWOZÓW LOTNICZYCH WG IATA 0,8% 0,6% 1,6% 5,0% 1,4% KRZYSZTOF BIELICA DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY, DYREKTOR DS. PRODUKTU LOTNI- CZEGO DHL GLOBAL FORWARDING -1,9% CZERWIEC 2011 SIERPIEŃ ,2% PAŹDZIERNIK ,8% GRUDZIEŃ 2011 LUTY ,5% KWIECIEŃ 2012 CZERWIEC ,3% SIERPIEŃ 2012 PAŹDZIERNIK ,3% -6,2% GRUDZIEŃ 2012 LUTY 2013 KWIECIEŃ 2013 Według danych IATA spadek w przewozach lotniczych w 2012 r. to 1,5 proc., zaś obecne prognozy na 2013 r. zakładają spadek na poziomie 2,7 proc., choć sytuacja zmienia się co miesiąc. Głównym powodem tendencji spadkowej jest czynnik ekonomiczny, związany z koniecznością szukania oszczędności w tym poprzez optymalizację łańcuchów dostaw różnego rodzaju transportu, szczególnie pod kątem zmniejszenia kosztów. Skutkuje to reorganizacją transportu lotniczego na rzecz tańszego, morskiego lub łączonego morsko-lotniczego czy rozwijającego się dynamicznie transportu kolejowego z Azji do Europy. Analizując dane IATA, odnotowaliśmy trend spadkowy szczególnie w pierwszym kwartale bieżącego roku nie tylko w Polsce, ale również na większości rynków europejskich. Drugi kwartał 2013 r. to okres stabilizacji (bez dalszych spadków) wielkości przewozów lotniczych, jednak w dalszym ciągu poniżej oczekiwań rynku oraz gorzej w porównaniu z wynikami z zeszłego roku. Nie da się wyraźnie wyróżnić gałęzi gospodarki, w których można się spodziewać większego wzrostu. Niewielkie ożywienie na światowych rynkach jest związane ze wzrostem kursu euro i dolara. Wewnętrzne szacunki DHL Global Forwarding na 2013 r. dla frachtu lotniczego są optymistyczne spodziewamy się zauważalnego wzrostu w stosunku do roku ubiegłego.

15 MICHAŁ KOŁODZIEJSKI DYREKTOR DS. PRODUKTU MORSKIEGO DHL GLOBAL FORWARDING OBECNIE NA TRASIE AZJA EUROPA OBSERWUJEMY WYPEŁNIENIE STATKÓW ŚREDNIO NA POZIOMIE 90 PROC. Z DRUGIEJ STRONY PODAŻ PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ POZOSTAJE BEZ WIĘKSZYCH ZMIAN. Kluczowym momentem dla frachtu morskiego miał być, jak zawsze, okres Chińskiego Nowego Roku, który przynosi zwykle wzrost liczby ładunków. Niestety, tym razem po chińskich świętach wolumeny nie powróciły do poprzedniego poziomu, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Obecnie na trasie Azja Europa obserwujemy wypełnienie statków średnio na poziomie nie większym niż 90 proc. Z drugiej strony podaż przestrzeni ładunkowej pozostaje bez większych zmian. Cały rynek liczył na wzrost popytu i zwiększenie liczby ładunków w drugiej połowie bieżącego roku. Mogłoby to pomóc w powrocie rynku do równowagi i uchronić stawki frachtowe przed dalszą zmianą. Niestety, z dostępnych danych wynika, że popyt utrzyma się na niezmienionym poziomie, co w konsekwencji oznacza dalsze załamanie rynku i kontynuację trendu spadkowego stawek frachtowych (mimo wprowadzonego z sukcesem GRI, co nastąpiło 1 lipca). Wówczas kwestią czasu będzie podjęcie przez armatorów bardziej zdecydowanych działań regulujących rynek, szczególnie wycofanie większych ilości tonażu. Taki scenariusz wydaje się nieunikniony, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wyniki finansowe armatorów oraz rosnącą znacznie szybciej niż popyt pojemność floty kontenerowej.

16 CSR WSPÓŁPRACA DHL GF Z PAH Ponad 156 tys. posiłków dla najuboższych dzieci od DHL Dzięki współpracy firmy DHL Global Forwarding z Polską Akcją Humanitarną, trwającej od stycznia 2011 r., najbardziej potrzebujące dzieci w Polsce regularnie otrzymują obiady w szkole. Od tego czasu w ramach akcji Pajacyk jedna przesyłka = jeden posiłek dla głodnego dziecka firmie udało się zapewnić ponad 156 tys. posiłków dla najmłodszych. Choć trudno w to uwierzyć, głód jest jedną z największych bolączek naszego kraju. Skala niedożywienia dzieci w Polsce jest ogromna. Zajmujemy niechlubne trzecie miejsce w Unii Europejskiej, tuż za Bułgarią i Rumunią mówi Krzysztof Bielica, Dyrektor Zarządzający DHL Global Forwarding. Świadomość, że jedna zrealizowana przez nas przesyłka oznacza ciepły, dla niektórych dzieci jedyny posiłek w ciągu dnia, motywuje nas do dalszych działań na rzecz najmłodszych dotkniętych problemem biedy. Uważamy, że takie inicjatywy jak Pajacyk są bardzo potrzebne, dlatego zachęcamy naszych klientów i partnerów biznesowych do wspólnego zaangażowania się w akcję dodaje Krzysztof Bielica. KRZYSZTOF BIELICA DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY, DYREKTOR DS. PRODUKTU LOTNI- CZEGO DHL GLOBAL FORWARDING JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK DLA GŁODNEGO DZIECKA

17 CSR DHL ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE DHL Global Forwarding firmą społecznie odpowiedzialną POZYCJA LIDERA NA RYNKU MIĘDZYNARODOWYM ZOBOWIĄZUJE DO AKTYWNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO PODEJŚCIA W RELACJACH Z PRACOWNIKAMI, SPOŁECZEŃSTWEM ORAZ Z SZEROKO POJĘTYM OTOCZENIEM, KTÓREGO JESTEŚMY INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ. DLATEGO PODEJMUJEMY DZIAŁANIA W ZAKRESIE SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. ZIELONA LOGISTYKA Sektor transportu jest odpowiedzialny za 14 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych, które są postrzegane jako główny powód globalnego ocieplenia. Jako lider na rynku TSL poczuwamy się do odpowiedzialności za środowisko naturalne i jesteśmy jednym z kluczowych partnerów podejmujących globalną walkę ze zmianami klimatu. WSPIERAMY POTRZEBUJĄCYCH Od ponad dwóch lat współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną, wspierając akcję Pajacyk. Celem inicjatywy PAH jest zbieranie funduszy na program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Każda zrealizowana przez nas przesyłka morska i lotnicza to jeden posiłek i uśmiech na twarzy kolejnego dziecka! STAWIAMY NA ROZWÓJ DHL Global Forwarding stara się w swoich inicjatywach zwiększyć szansę dzieci na lepszy start w dorosłe życie. Wspólnie z Polskim Związkiem Karate Fudokan wspomagamy podopiecznych Fundacji Naszym Dzieciom przy Środowiskowym Ośrodku Wychowawczym TPD Warszawa-Bemowo poprzez finansowanie zajęć karate. Zorganizowany dzięki tej pomocy cykl treningów karate obejmuje zarówno przedszkolaki, jak i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Inicjatywa ta daje szansę dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich i zagrożonych patologią na lepsze wykorzystanie wolnego czasu i rozwijanie swoich zainteresowań oraz umiejętności.

18 CSR DHL ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE DHL Global Forwarding firmą społecznie odpowiedzialną POZYCJA LIDERA NA RYNKU MIĘDZYNARODOWYM ZOBOWIĄZUJE DO AKTYWNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO PODEJŚCIA W RELACJACH Z PRACOWNIKAMI, SPOŁECZEŃSTWEM ORAZ Z SZEROKO POJĘTYM OTOCZENIEM, KTÓREGO JESTEŚMY INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ. DLATEGO PODEJMUJEMY DZIAŁANIA W ZAKRESIE SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. WSPIERAMY POTRZEBUJĄCYCH Od ponad dwóch lat współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną, wspierając akcję Pajacyk. Celem inicjatywy PAH jest zbieranie funduszy na program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Każda zrealizowana przez nas przesyłka morska i lotnicza to jeden posiłek i uśmiech na twarzy kolejnego dziecka! STAWIAMY NA ROZWÓJ DHL Global Forwarding stara się w swoich inicjatywach zwiększyć szansę dzieci na lepszy start w dorosłe życie. Wspólnie z Polskim Związkiem Karate Fudokan wspomagamy podopiecznych Fundacji Naszym Dzieciom przy Środowiskowym Ośrodku Wychowawczym TPD Warszawa-Bemowo poprzez finansowanie zajęć karate. Zorganizowany dzięki tej pomocy cykl treningów karate obejmuje zarówno przedszkolaki, jak i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Inicjatywa ta daje szansę dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich i zagrożonych patologią na lepsze wykorzystanie wolnego czasu i rozwijanie swoich zainteresowań oraz umiejętności.

19 CSR DHL ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE DHL Global Forwarding firmą społecznie odpowiedzialną POZYCJA LIDERA NA RYNKU MIĘDZYNARODOWYM ZOBOWIĄZUJE DO AKTYWNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO PODEJŚCIA W RELACJACH Z PRACOWNIKAMI, SPOŁECZEŃSTWEM ORAZ Z SZEROKO POJĘTYM OTOCZENIEM, KTÓREGO JESTEŚMY INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ. DLATEGO PODEJMUJEMY DZIAŁANIA W ZAKRESIE SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU. ZIELONA LOGISTYKA Sektor transportu jest odpowiedzialny za 14 proc. światowej emisji gazów cieplarnianych, które są postrzegane jako główny powód globalnego ocieplenia. Jako lider na rynku TSL poczuwamy się do odpowiedzialności za środowisko naturalne i jesteśmy jednym z kluczowych partnerów podejmujących globalną walkę ze zmianami klimatu. STAWIAMY NA ROZWÓJ DHL Global Forwarding stara się w swoich inicjatywach zwiększyć szansę dzieci na lepszy start w dorosłe życie. Wspólnie z Polskim Związkiem Karate Fudokan wspomagamy podopiecznych Fundacji Naszym Dzieciom przy Środowiskowym Ośrodku Wychowawczym TPD Warszawa-Bemowo poprzez finansowanie zajęć karate. Zorganizowany dzięki tej pomocy cykl treningów karate obejmuje zarówno przedszkolaki, jak i dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Inicjatywa ta daje szansę dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich i zagrożonych patologią na lepsze wykorzystanie wolnego czasu i rozwijanie swoich zainteresowań oraz umiejętności.

20 KALENDARZ KALENDARZ ŚWIĄT NA ŚWIECIE ŚWIĘTA ORAZ DNI WOLNE OD PRACY Lipiec Sierpień Wrzesień

21 SZANOWNI PAŃSTWO, dziękujemy za poświęcony czas. Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej o prezentowanych tematach, zapraszamy do kontaktu. Czekamy również na uwagi, a także zagadnienia, o jakich chcieliby Państwo przeczytać na łamach kolejnego numeru newslettera.

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Lipiec 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Lipiec 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata UPDATE NEWS DGF WORLD LETTER W NUMERZE ZAOSTRZENIE WYMAGAŃ W POLITYCE WYPEŁNIANIA DEKLARACJI ISF NOWY SERWIS KOLEJOWY DHL GLOBAL FORWARDING Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata. Kwiecień 2013 Update informacji ze świata UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata. Kwiecień 2013 Update informacji ze świata UPDATE NEWS DGF UPDATE NEWS DGF W NUMERZE NOWE SERWISY i PRODUKTY Go Green innowacja w logistyce! UE i USA rozpoczną negocjacje umowy o wolnym handlu Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata Chiński Nowy

Bardziej szczegółowo

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług

ELMIR Sp. J., Hutnicza Street 6/809, Poland 81 212 Gdynia; e-mail: elmir@elmir.eu www.elmir.eu. Elmir Lista usług Lista usług Elmir Lista usług TRANSPORT LĄDOWY Zdolnośd przewozu to nasz biznes, transport drogowy to nasza siła. Nasze możliwości transportowo logistyczne pokrywają całą Europę z Polski po Hiszpanię,

Bardziej szczegółowo

LATIS LOGISTICS - WITAMY!

LATIS LOGISTICS - WITAMY! LATIS LOGISTICS - WITAMY! Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe rozwiązania logistyczne w transporcie ładunków. Realizujemy przewóz towarów od drzwi do drzwi w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy

Bardziej szczegółowo

2.5. Potrzeby spedycyjne, dokumenty spedycyjne, mierniki działalności spedycyjnej

2.5. Potrzeby spedycyjne, dokumenty spedycyjne, mierniki działalności spedycyjnej Wstęp Rozdział 1. Geneza spedycji 1.1. Zarys historyczny działalności spedycyjnej 1.2. Rozwój spedycji i usług spedycyjnych w XIX i XX w. 1.3. Usługi spedycyjne w łańcuchu dostaw 1.4. Spedytor jako sprzedawca

Bardziej szczegółowo

Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect

Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect Obsługa przewozów kontenerów z Chin przez PKP Cargo Connect Tragi Intermodal 2017, Warsaw Ptak Expo Anna Różalska Kierownik Rozwoju Biznesu - PKP Cargo Connect www.pkp-cargo.eu Grupa PKP CARGO to wiodący

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Grudzień 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Grudzień 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS DGF WORLD LETTER >> W NUMERZE DROBNICA KOLEJOWA Z CHIN DO POLSKI >> REFORMA CHIŃSKIEJ GOSPODARKI >> SKŁAD CELNY DHL GLOBAL FORWARDING W NINGBO >> NOWE PRZEPISY W ABU DHABI >> Update rynku OFR i AFR Najnowsze

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: - transport drogowy kontenerowy - transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) - transport intermodalny - logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) - spedycja

Bardziej szczegółowo

SPEDYCJA. Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI

SPEDYCJA. Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI SPEDYCJA Zajęcia I PODSTAWY SPEDYCJI Rozwój branży TSL w Polsce położenie Polski - łączy Europę Zachodnią i Wschodnią plany rządowe środki finansowe UE Branża TSL w kolejnych latach narastająca konkurencja

Bardziej szczegółowo

Spedycja morska Firma

Spedycja morska Firma Prezentacja dla p. Marty Tomczyszyn Poznań, dnia 28.09.2015 Firma Szacuje się, że na świecie nawet 90% przewozów towarowych odbywa się z udziałem transportu morskiego. W ogólnej masie ładunków przewożonych

Bardziej szczegółowo

Grupa PEKAES zwiększa zyski i przychody

Grupa PEKAES zwiększa zyski i przychody Grupa PEKAES zwiększa zyski i przychody Wyniki Grupy PEKAES po 3Q2011 r. Warszawa, 9 listopada 2011 r. Podsumowanie 3Q2011 Grupa zwiększa rentowność biznesu w 3Q 2011 r. wzrosła zarówno rentowność netto

Bardziej szczegółowo

FRACHT DROGOWY FRACHT DROGOWY. www.goeast.eu TRANSPORT CAŁOPOJAZDOWY KONSOLIDACJE DROBNICOWE FRACHT DROGOWY - OSOBA KONTAKTOWA

FRACHT DROGOWY FRACHT DROGOWY. www.goeast.eu TRANSPORT CAŁOPOJAZDOWY KONSOLIDACJE DROBNICOWE FRACHT DROGOWY - OSOBA KONTAKTOWA FRACHT DROGOWY TRANSPORT CAŁOPOJAZDOWY FRACHT DROGOWY KONSOLIDACJE DROBNICOWE Transport FTL: FTL Standard FTL Reloaded, pakiet wraz z usługami dodanymi FTL Express Obsługa celna: Odprawa eksportowa we

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Kwiecień 2014 Update informacji ze świata. Update rynku OFR Najnowsze informacje ze świata UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Kwiecień 2014 Update informacji ze świata. Update rynku OFR Najnowsze informacje ze świata UPDATE NEWS DGF WORLD LETTER >> W NUMERZE TRANSPORT DROBNICY KOLEJOWEJ Z CHIN DO POLSKI W 22 DNI >> ODPRAWA CELNA W TURCJI >> DHL GLOBAL FORWARDING W SINGAPURZE >> Update rynku OFR Najnowsze informacje ze świata >> WŁASNYM

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o.: Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Rotterdamie Własna

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Luty 2014 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS DGF

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Luty 2014 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS DGF WORLD LETTER >> W NUMERZE TRANSPORT KOLEJĄ Z CHIN DO POLSKI W TEMPERATURZE KONTROLOWANEJ >> WIADOMOŚCI EKONOMICZNE >> DHL GLOBAL FORWARDING W INDIACH >> Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata

Bardziej szczegółowo

SOLIDNY PARTNER I TRWAŁE WÓZKI W EUROPIE WSCHODNIEJ

SOLIDNY PARTNER I TRWAŁE WÓZKI W EUROPIE WSCHODNIEJ SPOTKANIE PRASOWE Hyster Europe and Zeppelin Polska SOLIDNY PARTNER I TRWAŁE WÓZKI W EUROPIE WSCHODNIEJ MOŻLIWOŚCI FIRMY HYSTER NA RYNKU POLSKIM 1920 s Początki w Ameryce Północnej 1935 Rozpoczęcie produkcji

Bardziej szczegółowo

Użytkownik ma możliwość rejestrowania następujących rodzajów przewozów w systemie ANTEEO SPEDYCJA:

Użytkownik ma możliwość rejestrowania następujących rodzajów przewozów w systemie ANTEEO SPEDYCJA: System ANTEEO SPEDYCJA wspomaga organizację różnego rodzaju przewozów zarówno w spedycji drogowej, lotniczej oraz w morskiej. Umożliwia dokładne odwzorowanie procesów logistycznych zachodzących w danej

Bardziej szczegółowo

Najnowsze tendencje w stymulowaniu inwestycji i pozyskiwaniu inwestorów

Najnowsze tendencje w stymulowaniu inwestycji i pozyskiwaniu inwestorów POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH Najnowsze tendencje w stymulowaniu inwestycji i pozyskiwaniu inwestorów Lublin, 17 maja 2010 r. Sytuacja na globalnym rynku inwestycyjnym kończący się

Bardziej szczegółowo

FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE

FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE ŁAŃCUCH DOSTAW dla FRACHT MORSKI & INTERMODAL 5 000 TEU ROCZNIE control tower II SZCZECIN control tower I NINGBO kilkanaście biur operacyjnych grupy Rohlig w Chinach nadania towarów z wszystkich istotnych

Bardziej szczegółowo

Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce. I kwartał 2016

Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce. I kwartał 2016 Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce mkw. mkw. Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce W pierwszym kwartale 216 roku odnotowano dalszy wzrost aktywności najemców i deweloperów na rynku nowoczesnych

Bardziej szczegółowo

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics:

Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: Zakres usług oferowanych przez firmę Uni-logistics: > transport drogowy kontenerowy > transport drogowy plandekowy (FTL / LTL) > transport intermodalny > logistyka (w tym: kontraktowa i magazynowa) > spedycja

Bardziej szczegółowo

PKP CARGO to wiodący gracz na rynku przewozów w UE, Polsce i Republice Czeskiej

PKP CARGO to wiodący gracz na rynku przewozów w UE, Polsce i Republice Czeskiej GRUPA PKP CARGO PKP CARGO to wiodący gracz na rynku przewozów w UE, Polsce i Republice Czeskiej PKP CARGO jest trzecim co do wielkości kolejowym przewoźnikiem towarowym w UE Główni kolejowi przewoźnicy

Bardziej szczegółowo

Biuro Projektowo - Wdrożeniowe Likaon Sp. z o.o. ul. Solec 81B/A51 00-382 Warszawa

Biuro Projektowo - Wdrożeniowe Likaon Sp. z o.o. ul. Solec 81B/A51 00-382 Warszawa IMPORT Z KRAJÓW AZJI Zapewniamy naszym Klientom kompleksową obsługę importu z krajów Azji (Chin, Tajwanu, Korei Południowej). Oferujemy dwa modele współpracy: IMPORT POD DRZWI Sprowadzamy na zamówienie

Bardziej szczegółowo

Spedycja i haute couture

Spedycja i haute couture Forward Thinking NR 1/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL TRENDY Wyprzedzamy rynek DHL ze znaczącą przewagą rynkową Okiem eksperta doświadczony spedytor za granicą News Spedycja i haute couture

Bardziej szczegółowo

Uni-logistics Sp. z o.o. ul. Polska Gdynia Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Uni-logistics Sp. z o.o. ul. Polska Gdynia  Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logistics Sp. z o.o. Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Główna siedziba firmy znajduje się w Gdyni Oddziały w Warszawie, Wrocławiu, Tychach,

Bardziej szczegółowo

Wrocław, 18 marca 2016 r. Szanowni Państwo, Drodzy Akcjonariusze, W imieniu Zarządu Libet S.A. przekazuję na Państwa ręce raport roczny Grupy Kapitałowej Libet za 2015 rok. Miniony rok był dla nas okresem

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak

Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG. dr inż. Stanisław Krzyżaniak Potrzeby polskich przedsiębiorstw - Program Sektorowy INNOLOG dr inż. Stanisław Krzyżaniak Logistyka w Polsce 2 Cel główny Cel horyzontalny dla gospodarki wynikający z realizacji programu badawczo-rozwojowego

Bardziej szczegółowo

Wyniki finansowe za III kwartał 2015 roku

Wyniki finansowe za III kwartał 2015 roku Wyniki finansowe za III kwartał roku 10 listopada Kim jesteśmy? PEKAES TO JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH OPERATORÓW LOGISTYCZNYCH W POLSCE Profesjonalizm Efektywność Klient Ambicja Elastyczność Sukces Świadczymy

Bardziej szczegółowo

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r.

Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Jaki jest stan polskiej logistyki? Grzegorz Szyszka Gdynia, 11 grudzień, 2014 r. Plan referatu Rozwój gospodarki. Główne problemy logistyki. Wielkość krajowego rynku usług logistycznych. Rozwój infrastruktury

Bardziej szczegółowo

26.11-28.11 2013. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie. Polska, Warszawa, Expo XXI. www.transport.lentewenc.com

26.11-28.11 2013. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie. Polska, Warszawa, Expo XXI. www.transport.lentewenc.com 26.11-28.11 2013 Polska, Warszawa, Expo XXI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie Trans Poland 2013 Międzynarodowe targi z zakresu Transportu i Logistyki w Warszawie są wydarzeniem skierowanym

Bardziej szczegółowo

Wyniki Grupy PEKAES w III kwartale 2014 r. 13 listopada 2014 r.

Wyniki Grupy PEKAES w III kwartale 2014 r. 13 listopada 2014 r. Wyniki Grupy PEKAES w III kwartale r. 13 listopada r. AGENDA Kluczowe informacje za III kwartał roku Otoczenie ekonomiczne PEKAES Wyniki finansowe za III kwartał roku Informacje dodatkowe 2 PEKAES w III

Bardziej szczegółowo

Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce. II kwartał 2016

Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce. II kwartał 2016 Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce W drugim kwartale 216 roku odnotowano dalszy wzrost aktywności najemców i deweloperów na rynku nowoczesnych powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce. Na

Bardziej szczegółowo

Akcjonariusze TIM S.A.

Akcjonariusze TIM S.A. Wrocław, 20.03.2015 r. Krzysztof Folta Prezes Zarządu TIM S.A. Akcjonariusze TIM S.A. Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać Państwu jednostkowy Raport Roczny TIM SA oraz skonsolidowany Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski

intermodalnie Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Rozwiązanie IT wspierające obsługę spedycji morskiej (case study) intermodalnie Joanna Dunowska Kajetan Jaglowski Kilka słów o nas - fakty DOŚWIADCZENIE Mierzone ilością wdrożeń i nowatorskich rozwiązań

Bardziej szczegółowo

ul. Graniczna 40C, Żółwin 05-807 Podkowa Leśna tel.: +48 22 755 12 00 fax: +48 22 755 12 01 e-mail: info@maxlogistics.pl

ul. Graniczna 40C, Żółwin 05-807 Podkowa Leśna tel.: +48 22 755 12 00 fax: +48 22 755 12 01 e-mail: info@maxlogistics.pl e-mail: info@maxlogistics.pl Spis treści: 1. O FIRMIE 3 2. SPEDYCJA LĄDOWA 4 3. SPEDYCJA MORSKA 6 4. SPEDYCJA LOTNICZA 7 5. NADGABARYTY 8 6. USŁUGI MAGAZYNOWE 9 7. LOKALIZACJA 10 8. INFORMACJE KOŃCOWE

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Październik 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR - najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Październik 2013 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR - najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS WORLD LETTER >> W NUMERZE SKORZYSTAJ Z NOWEJ PROMOCJI WIN USA >> UJEDNOLICONY VAT W CHINACH >> CHINY WYKORZYSTUJĄ ARKTYCZNY SZLAK TRANSPORTOWY >> VAT OD USŁUG SPEDYCYJNYCH W INDONEZJI >> Update rynku OFR

Bardziej szczegółowo

Debiut na rynku NewConnect. Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta

Debiut na rynku NewConnect. Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta Debiut na rynku NewConnect Kupiec S.A. Nazwa projektu Nazwa firmy Nazwisko prelegenta Historia spółki 2002 Rozpoczęcie działalności przez spółkę Kupiec Spółka Jawna zajmującą się przewozami polskiego eksportu

Bardziej szczegółowo

PROFIL FIRMY. Informacje ogólne

PROFIL FIRMY. Informacje ogólne PROFIL FIRMY Informacje ogólne KIM JESTEŚMY? ROHLIG SUUS Logistics SA to jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w Polsce. Od ponad 20 lat zajmujemy się zarządzaniem logistyką i

Bardziej szczegółowo

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych

Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Praktyczne aspekty projektowania procesów transportowych Tomasz Smolarek GEFCO Polska Spedytor WPŁYW OPERATORÓW LOGISTYCZNYCH NA KOSZT USŁUG SPEDYCYJNYCH DOBNICOWYCH KRAJOWYCH mgr Tomasz Smolarek Menedżer

Bardziej szczegółowo

Ocena sytuacji w transporcie krajowym i międzynarodowym z punktu widzenia operatora logistycznego

Ocena sytuacji w transporcie krajowym i międzynarodowym z punktu widzenia operatora logistycznego Logistyka na 5 Ocena sytuacji w transporcie krajowym i międzynarodowym z punktu widzenia operatora logistycznego Schenker Sp. z o.o. Andrzej Wierzbicki Konferencja: Polski transport drogowy 1.03.2013 Agenda

Bardziej szczegółowo

OFERT PRZYBYWA, ALE NIE DLA WSZYSTKICH

OFERT PRZYBYWA, ALE NIE DLA WSZYSTKICH Warszawa, 18 kwietnia 2011 r. OFERT PRZYBYWA, ALE NIE DLA WSZYSTKICH Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w I kwartale 2011 roku Przybywa ofert pracy. W I kwartale 2011 ogłoszeń w serwisie Pracuj.pl

Bardziej szczegółowo

Publikacja wyników finansowych za rok marca 2016 roku

Publikacja wyników finansowych za rok marca 2016 roku Publikacja wyników finansowych za rok 18 marca 2016 roku AGENDA Podstawowe informacje o działalności Grupy PEKAES Kluczowe informacje za rok Otoczenie ekonomiczne Wyniki finansowe za rok Informacje dodatkowe

Bardziej szczegółowo

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive

DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Logistics DB Schenker Centrum Kompetencji Automotive Arkadiusz Marczyk Head of Vertical Market - Automotive DB Schenker Key Account Management DB Schenker na globalnym rynku TSL Transport lądowy Transport

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja i planowanie dostaw

Dystrybucja i planowanie dostaw Terminy szkolenia 15-16 październik 2015r., Kraków - Hotel Aspel*** Dystrybucja i planowanie dostaw 7-8 kwiecień 2016r., Poznań - Hotel Platinum Palace Residence**** Opis Efektywna dystrybucja produktów

Bardziej szczegółowo

RYNEK POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH W POLSCE

RYNEK POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH W POLSCE RYNEK POWIERZCHNI II KWARTAŁ 215 Pustostany [mkw.] Wskaźnik pustostanów[%] mkw. mkw. RYNEK POWIERZCHNI II KWARTAŁ 215 W drugim kwartale br. odnotowano dalszy wzrost aktywności najemców i deweloperów na

Bardziej szczegółowo

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING

INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING INTERNATIONAL FREIGHT FORWARDING sainess Sainess Sp. Z o.o. powstała w 2014 roku wyniku fuzji pięciu spółek w której skład wchodzą TSL Luxembo urg, TSL LTD, TSL Poland, Inter Tsl Luxembourg oraz Hiszpanska

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie wyników na rynku lotniczym w pierwszym kwartale 2017 roku

Podsumowanie wyników na rynku lotniczym w pierwszym kwartale 2017 roku Podsumowanie wyników na rynku lotniczym w pierwszym kwartale 2017 roku W pierwszym kwartale 2017 roku na rynku obowiązywała kontynuacja pozytywnych trendów z poprzednich okresów. W pierwszych miesiącach

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA PRAGMA TRADE S.A. STANOWISKO ZARZĄDU PRAGMA TRADE S.A. W ZAKRESIE KOREKTY PROGNOZY 2011 ROKU. Tarnowskie Góry, 10 listopada 2011r.

GRUPA KAPITAŁOWA PRAGMA TRADE S.A. STANOWISKO ZARZĄDU PRAGMA TRADE S.A. W ZAKRESIE KOREKTY PROGNOZY 2011 ROKU. Tarnowskie Góry, 10 listopada 2011r. GRUPA KAPITAŁOWA PRAGMA TRADE S.A. STANOWISKO ZARZĄDU PRAGMA TRADE S.A. W ZAKRESIE KOREKTY PROGNOZY 2011 ROKU Tarnowskie Góry, 10 listopada 2011r. 1 I. Aktualna skonsolidowana prognoza finansowa Grupy

Bardziej szczegółowo

Inwestycja w przyszłość Podsumowanie zmian w Grupie PKP w latach 2012-2015

Inwestycja w przyszłość Podsumowanie zmian w Grupie PKP w latach 2012-2015 www.pwc.com Inwestycja w przyszłość Podsumowanie zmian w Grupie PKP w latach 2012-2015 kwiecień 2015 Prasa o Grupie PKP: sytuacja wyjściowa w 2011 roku * Źródła (od góry): Polska Dziennik Bałtycki, Głos

Bardziej szczegółowo

Rynek buraków cukrowych 2017: ile da producentom eksport cukru?

Rynek buraków cukrowych 2017: ile da producentom eksport cukru? .pl https://www..pl Rynek buraków cukrowych 2017: ile da producentom eksport cukru? Autor: Ewa Ploplis Data: 31 stycznia 2017 Produkcja cukru w Polsce w sezonie 2016/2017 może przekroczyć 2 mln t. W bieżącym

Bardziej szczegółowo

Wyroby długie - kluczowy segment stalowego rynku. Bieżąca sytuacja i perspektywy rozwoju.

Wyroby długie - kluczowy segment stalowego rynku. Bieżąca sytuacja i perspektywy rozwoju. Wyroby długie - kluczowy segment stalowego rynku. Bieżąca sytuacja i perspektywy rozwoju. Jerzy Bernhard, Prezes Zarządu Stalprofil S.A. 7 listopad 2012 1 sty 02 maj 02 wrz 02 sty 03 maj 03 wrz 03 sty

Bardziej szczegółowo

Makroekonomiczne prognozy produkcji wieprzowiny: bez nowych graczy na rynku

Makroekonomiczne prognozy produkcji wieprzowiny: bez nowych graczy na rynku .pl https://www..pl Makroekonomiczne prognozy produkcji wieprzowiny: bez nowych graczy na rynku Autor: Ewa Ploplis Data: 5 października 2016 W br. produkcja wieprzowiny w Unii Europejskiej (UE) ma osiągnąć

Bardziej szczegółowo

G R U PA R A B E N CHILE POLAND VIRTUAL MISSION FOR THE FOOD INDUSTRY

G R U PA R A B E N CHILE POLAND VIRTUAL MISSION FOR THE FOOD INDUSTRY G R U PA R A B E N CHILE POLAND VIRTUAL MISSION FOR THE FOOD INDUSTRY November 6th, 2015 R A B E N G R O U P Kamienie milowe J. W. Raben zakłada firmę transportową w Holandii 1931 2015 HRL Eurocargo i

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. o firmie MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT.

TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. TRANSPORT. FASTER THAN YOU EXPECT. O FIRMIE MARATHON to zespół specjalistów w logistyce zaangażowanych w każde zlecenie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jesteśmy elastyczni, solidni i rzetelni, dzięki

Bardziej szczegółowo

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Witamy w TNT. Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji Witamy w TNT Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji WITAMY W TNT WITAMY W TNT WITAJ Tworzymy międzynarodowy zespół specjalistów, który zapewnia najlepsze rozwiązania transportowe dopasowane do Twoich

Bardziej szczegółowo

Wojciech Grządzielski, Adam Jaśkowski, Grzegorz Wielgus

Wojciech Grządzielski, Adam Jaśkowski, Grzegorz Wielgus SIEĆ DYSTRYBUCYJNA OGNIWEM STRATEGICZNEJ ROZBUDOWY SYSTEMU GAZOWEGO ZWIĘKSZAJĄCEGO BEZPIECZEŃSTWO DOSTAW GAZU ZIEMNEGO ORAZ STOPIEŃ DOSTĘPU SPOŁECZEŃSTWA DO SIECI Wojciech Grządzielski, Adam Jaśkowski,

Bardziej szczegółowo

Rynek. Nowych Mieszkań. Rynek Nowych. Mieszkań. III kwartał 2012 r.

Rynek. Nowych Mieszkań. Rynek Nowych. Mieszkań. III kwartał 2012 r. Rynek Nowych Rynek Mieszkań Nowych III kwartał 213 r. Mieszkań III kwartał 212 r. str. 2 Na podstawie analizowanych danych przewidujemy: utrzymanie stabilnego poziomu cen, możliwe wzrosty dla szczególnie

Bardziej szczegółowo

Firmy bardziej aktywne na rynku pracy. Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2014

Firmy bardziej aktywne na rynku pracy. Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2014 Warszawa, 8 lipca 2014 r. Firmy bardziej aktywne na rynku pracy Raport Pracuj.pl Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2014 Jak wynika z kwartalnego raportu Pracuj.pl, sytuacja na rynku pracy w II kwartale

Bardziej szczegółowo

Jakie będą ceny jabłek w tym roku?

Jakie będą ceny jabłek w tym roku? https://www. Jakie będą ceny jabłek w tym roku? Autor: Ewa Ploplis Data: 11 kwietnia 2017 Czy będzie sezonowy wzrost cen jabłek w skupie? Czy ceny jabłek deserowych mogą być niższe w pierwszej połowie

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW

TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW WYZWANIA RYNKU RAPORT 2017 Kwiecień 2017 Raport 2 Autor: Martyna Dziubak Edycja merytoryczna: Michał Koleśnikow Departament Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych

Bardziej szczegółowo

Prognoza finansowa Grupy Motoricus S.A. na rok 2012

Prognoza finansowa Grupy Motoricus S.A. na rok 2012 Prognoza finansowa Grupy Motoricus S.A. na rok 2012 Przedstawiona prognoza została sporządzona na okres od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2012 r. 1. Rynek motoryzacyjny - prognozy tendencji w 2012 r. Rynek

Bardziej szczegółowo

Rynek surowców korekta czy załamanie?

Rynek surowców korekta czy załamanie? Rynek surowców korekta czy załamanie? Paweł Kordala, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. 1 Agenda I. Rynek ropy II. Rynek miedzi III. Rynek złota IV. Rynek srebra V. Rynki rolne (kukurydza, pszenica, soja)

Bardziej szczegółowo

DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI

DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU i Dyrektor Produktu Lotniczego MICHAŁ KOŁODZIEJSKI Dyrektor Produktu

Bardziej szczegółowo

O firmie. O DB Schenker Logistics

O firmie. O DB Schenker Logistics O firmie Wchodzimy w skład międzynarodowej grupy DB Schenker, która jest częścią koncernu Deutsche Bahn AG. Grupa DB Schenker jest wiodącym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych na świecie z roczną

Bardziej szczegółowo

Studia II stopnia Kierunek: Zarządzanie. Specjalność: Logistyka biznesu

Studia II stopnia Kierunek: Zarządzanie. Specjalność: Logistyka biznesu Studia II stopnia Kierunek: Zarządzanie Specjalność: Logistyka biznesu 26.06.2017 Zarządzanie Logistyka Biznesu Spis treści Dlaczego Logistyka Biznesu? Co oferujemy? Systemy informatyczne Co po studiach?

Bardziej szczegółowo

Dolnośląski Park Technologiczny T-Park, ul. Szczawieńska 2, Szczawno-Zdrój, Sala A001, parter. Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy!

Dolnośląski Park Technologiczny T-Park, ul. Szczawieńska 2, Szczawno-Zdrój, Sala A001, parter. Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy! Szanowni Państwo, zapraszamy na bezpłatne szkolenie organizowane w ramach Akademii Dolnośląskich Pracodawców na temat roli i znaczenia procesów zakupowych w działalności firm MŚP. Zakupy w biznesie odgrywają

Bardziej szczegółowo

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131

LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA. Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED Sp. Z O.O. TRANSPORT SPEDYCJA Locotranssped Sp. Z O.O. Ul. Warszawska 43/211 61-028 Poznań Tel. 61 62 48 130 Fax 61 62 48 131 LOCOTRANSSPED - WOZIMY TWÓJ SUKCES Firma transportowo-spedycyjna

Bardziej szczegółowo

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania.

Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Wiążące oferty. Natychmiastowa rezerwacja. Zerowy czas oczekiwania. Zlecanie transportu lotniczego szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nadchodzi zmiana KN FreightNet usprawni i uprości procesy transportu

Bardziej szczegółowo

ODBIORCY KOŃCOWI NA RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ W POLSCE:

ODBIORCY KOŃCOWI NA RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ W POLSCE: ODBIORCY KOŃCOWI NA RYNKU ENERGII ELEKTRYCZNEJ W POLSCE: 1997-2016-2030 TARGI ENERGII Panel: Rynek energii elektrycznej zadania odbiorców końcowych, operatorów systemu i przedsiębiorstw energetycznych:

Bardziej szczegółowo

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu

Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu Grupowe zakupy usług transportowych praktyczna redukcja kosztów transportu 1 Cel oraz agenda Cel Zaprezentowanie rzeczywistych korzyści wynikających ze współpracy firm w grupowej konsolidacji usług transportowych

Bardziej szczegółowo

Prezentacja dla mediów 2013

Prezentacja dla mediów 2013 Prezentacja dla mediów 2013 O Projekcie Stacja z Paczką to obsługa zamówień składanych przez klientów w sklepach internetowych wraz z odbiorem ich przesyłki na wybranej stacji paliw sieci ORLEN w Polsce.

Bardziej szczegółowo

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu W NUMERZE Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Transatlantycka strefa wolnego handlu Stagnacja gospodarcza

Bardziej szczegółowo

Stan i prognoza koniunktury gospodarczej

Stan i prognoza koniunktury gospodarczej 222 df Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową przedstawia osiemdziesiąty piąty kwartalny raport oceniający stan koniunktury gospodarczej w Polsce (IV kwartał 2014 r.) oraz prognozy na lata 2015 2016 KWARTALNE

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie 1: Wyznaczanie lokalizacji magazynów metoda środka ciężkości.

Ćwiczenie 1: Wyznaczanie lokalizacji magazynów metoda środka ciężkości. Projektowanie systemów transportowych Ćwiczenie 1: Wyznaczanie lokalizacji magazynów metoda środka ciężkości. mgr inż. Marcin Hajdul Wyższa Szkoła Logistyki Marcin.Hajdul@wsl.com.pl Metoda środka ciężkości

Bardziej szczegółowo

Twój niezawodny operator logistyczny

Twój niezawodny operator logistyczny Twój niezawodny operator logistyczny K im jesteśmy? Firma Omida Logistics oferuje sprawdzone rozwiązania z zakresu logistyki oraz spedycji krajowej i międzynarodowej. Nasza centrala mieści się w Sopocie.

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo energetyczne Europy w perspektywie globalnej

Bezpieczeństwo energetyczne Europy w perspektywie globalnej Akademia Finansów Polskie Towarzystwo Współpracy z Klubem Rzymskim Bezpieczeństwo energetyczne Europy w perspektywie globalnej dr Konrad Prandecki kprand@interia.pl Plan wystąpienia Znaczenie energii we

Bardziej szczegółowo

Polski rynek hotelowy w 2013 r. ciężka konkurencja na rynku

Polski rynek hotelowy w 2013 r. ciężka konkurencja na rynku Polski rynek hotelowy w 2013 r. ciężka konkurencja na rynku Rok 2012 rynek w rozkwicie Liczba hoteli w Polsce szybko rośnie z każdym rokiem. Według danych GUS w 2012 r. było w Polsce 2014 hoteli, wobec

Bardziej szczegółowo

Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce. Podsumowanie 2015 roku

Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce. Podsumowanie 2015 roku Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce m kw. mkw. Rynek Powierzchni Magazynowych w Polsce Na koniec czwartego kwartału 215 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce osiągnęły

Bardziej szczegółowo

Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych. Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży

Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych. Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży Czy mniej i szybciej zawsze musi oznaczać taniej? studia przypadków rozwiązań logistycznych Jakub Karoń Regionalny kierownik sprzedaży Rozwiązania GEFCO To już wam prezentowaliśmy Stand by - trailers Operacyjny

Bardziej szczegółowo

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r.

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r. Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA 31 stycznia 2011 r. Agenda 1. Przepływ leków od producenta do pacjenta 2. Strategia centralizacji logistyki Grupy NEUCA

Bardziej szczegółowo

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu W NUMERZE Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Transatlantycka strefa wolnego handlu Stagnacja gospodarcza

Bardziej szczegółowo

RAPORT MIESIĘCZNY CZERWIEC 2014 r.

RAPORT MIESIĘCZNY CZERWIEC 2014 r. RAPORT MIESIĘCZNY CZERWIEC 2014 r. Zarząd Spółki Presto S.A. z siedzibą w Warszawie, działając w oparciu o pkt. 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 293/2010 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Bardziej szczegółowo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo

eschenker: Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo : Nowa generacja technologii TSL Schenker Sp. z o.o. Zespół DBSCHENKERinfo 2016-07-07 Nowy : Twój elektroniczny klucz do przejrzystej logistyki Efektywne, szybkie i wygodne zarządzanie procesami logistycznymi

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa. BASF: Znaczny wzrost zysku w drugim kwartale, poprawa perspektyw na 2017 r. Drugi kwartał 2017 r.: Perspektywy na 2017 r.

Informacja prasowa. BASF: Znaczny wzrost zysku w drugim kwartale, poprawa perspektyw na 2017 r. Drugi kwartał 2017 r.: Perspektywy na 2017 r. Informacja prasowa BASF: Znaczny wzrost zysku w drugim kwartale, poprawa perspektyw na 2017 r. Drugi kwartał 2017 r.: Sprzedaż: 16,3 mld euro (wzrost o 12%) Zysk (EBIT) przed pozycjami nadzwyczajnymi:

Bardziej szczegółowo

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Wspomaganie zarządzania relacjami z dostawcami w branży transportowej Analizy bieżącej i przyszłej sytuacji w branży transportu drogowego, rzetelne

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał

Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Międzynarodowy zasięg, polski kapitał Uni-logis7cs Sp. z o.o.: Ø Firma działająca na rynku międzynarodowym od 2007 roku Ø Nasze oddziały znajdują się w: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Tychach, Poznaniu Ø

Bardziej szczegółowo

Uzupełnieniem naszej oferty jest spedycja międzynarodowa, wykonywana w oparciu o bazę sprawdzonych podwykonawców. Oddziały zagraniczne i usługi celne

Uzupełnieniem naszej oferty jest spedycja międzynarodowa, wykonywana w oparciu o bazę sprawdzonych podwykonawców. Oddziały zagraniczne i usługi celne ZET Transport jest rodzinną firmą transportową obecną na europejskich rynkach od 1993 roku. Świadczymy usługi w zakresie transportu międzynarodowego i krajowego, jak również usługi celne oraz usługi dodatkowe.

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA LIBET S.A. 27 LISTOPADA 2012

PREZENTACJA LIBET S.A. 27 LISTOPADA 2012 PREZENTACJA LIBET S.A. 27 LISTOPADA 2012 Zarząd Thomas Lehmann Prezes Zarządu Dyrektor Zarządzający Libet S.A. Ireneusz Gronostaj Członek Zarządu Dyrektor Finansowy Libet S.A. 2 2 Plan prezentacji Ocena

Bardziej szczegółowo

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność

Dlaczego my? Terminowość. Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie. Zespół. Elastyczność Dlaczego my? Nasze pojazdy bezpiecznie przejechały już ponad 127 043 025 km. Doświadczenie Terminowość Zespół Elastyczność Dokładność Trans-Rach tworzy zespół specjalistów transportu i logistyki. Nie ma

Bardziej szczegółowo

Adam Błuś Eurologistics, Truck&Business Polska, Logistyka Produkcji, Flota Auto Biznes, Log24.pl

Adam Błuś Eurologistics, Truck&Business Polska, Logistyka Produkcji, Flota Auto Biznes, Log24.pl Szanowni Państwo, Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Truck&Forum Awards 2015 Logistyczne spotkania handlowe. Ideą projektu jest poszerzenie kontaktów między firmami produkcyjnymi, handlowymi a dostawcami

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Polityka dotyczy następujących kwestii: Jørgen Buhl Rasmussen prezes i dyrektor generalny. 1. Systemu i dokumentacji

SPIS TREŚCI. Polityka dotyczy następujących kwestii: Jørgen Buhl Rasmussen prezes i dyrektor generalny. 1. Systemu i dokumentacji Ochrona środowiska odgrywa istotną rolę w naszej działalności. Większość surowców i składników naszych produktów pochodzi prosto z natury. Trwały sukces naszej firmy jest więc bezpośrednio związany ze

Bardziej szczegółowo

POLITYKA EKOINNOWACYJNA UNII EUROPEJSKIEJ

POLITYKA EKOINNOWACYJNA UNII EUROPEJSKIEJ POLITYKA EKOINNOWACYJNA UNII EUROPEJSKIEJ Katowice, dnia 17 maja 2012 rok Wyzwaniem w zakresie innowacji w obecnym stuleciu będzie wydłużenie okresu wykorzystywania zasobów osiąganie więcej mniejszym kosztem

Bardziej szczegółowo

RYNEK POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH W POLSCE

RYNEK POWIERZCHNI MAGAZYNOWYCH W POLSCE RYNEK POWIERZCHNI I KWARTAŁ 215 Pustostany [mkw.] Wskaźnik pustostanów [%] mkw. mkw. RYNEK POWIERZCHNI I KWARTAŁ 215 W pierwszym kwartale br. odnotowano wyraźny wzrost aktywności najemców i deweloperów

Bardziej szczegółowo

Otwarty Świat. Atrakcyjność Inwestycyjna Europy Raport Ernst & Young 2008

Otwarty Świat. Atrakcyjność Inwestycyjna Europy Raport Ernst & Young 2008 Otwarty Świat Atrakcyjność Inwestycyjna Europy Raport Ernst & Young 2008 Dane dotyczące raportu 834 menedżerów z 43 krajów Badane firmy pochodziły z 5 głównych sektorów: 2 37% przemysł, sektor motoryzacyjny

Bardziej szczegółowo

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Maj-czerwiec 2014 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS

DGF WORLD NEWSLETTER W NUMERZE. Maj-czerwiec 2014 Update informacji ze świata. Update rynku OFR i AFR Najnowsze informacje ze świata >> UPDATE NEWS WORLD LETTER >> W NUMERZE NOWY SERWIS DROBNICY LCL W EXPORCIE DO CHIN >> BEZPOŚREDNIE POŁACZENIE DROBNICOWE Z TAJWANU >> CHIŃSKI RYNEK LOGISTYCZNY BĘDZIE LIBERALIZOWANY >> Update rynku OFR i AFR Najnowsze

Bardziej szczegółowo

Transport z przyszłością!

Transport z przyszłością! TimoCom Soft- und Hardware GmbH Transport z przyszłością! TimoCom Transport mit Zukunft! 1 Firma Nazwa: TimoCom Soft- und Hardware GmbH Założona: 01. kwiecień 1997 Siedziba główna: Dusseldorf (Niemcy)

Bardziej szczegółowo

DHL Express (Poland)

DHL Express (Poland) DHL Express (Poland) DHL Express (Poland) jest częścią międzynarodowej grupy DHL należącej do Deutsche Post DHL, obecnej w ponad 220 krajach na całym świecie. DHL to globalna marka z ponad 40-letnią historią,

Bardziej szczegółowo