Przegląd skutecznych narzędzi e-marketingowych. Maciej Kuźma - Koordynator Marketingu Marek, LUX MED

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Przegląd skutecznych narzędzi e-marketingowych. Maciej Kuźma - Koordynator Marketingu Marek, LUX MED"

Transkrypt

1 Przegląd skutecznych narzędzi e-marketingowych Maciej Kuźma - Koordynator Marketingu Marek, LUX MED

2 Google Analytics system statystyk serwisów www bezpłatny, od 7 latach na rynku, od ponad 5 w j. polskim, prosty w obsłudze i szybki w instalacji, raporty w kilku formatach (m.in.: csv, PDF), generuje ponad 80 różnego rodzaju raportów (ruchu internetowego, wskaźników konwersji i ROI), stale rozwijany, w pełni zintegrowany z innymi modułami Google, umożliwia śledzenie całej kampanii marketingowej z poziomu jednego panelu, zapewnia pobieranie danych z nieograniczonej liczby stron internetowych,

3 Pulpit nawigacyjny Odwiedziny wskaźnik pokazujący liczbę wejść na stronę. Odsłony suma wyświetleń wszystkich podstron podczas wszystkich wizyt. Strony/Odwiedziny wskaźnik pokazujący średnią liczbę odsłon przypadających na jedną wizytę. Śr. czas spędzony w witrynie ile czasu średnio odwiedzający spędza na stronie www. Współczynnik odrzuceń procentowe ujęcie wejść, które skończyło się na pierwszej odsłonie serwisu wśród wszystkich wizyt. % nowych odwiedzin wskaźnik określający ilość nowych odwiedzin wśród wszystkich odwiedzin w danym okresie.

4 Użytkownicy witryny Użytkownicy nowi a powracający procentowy udział osób, którzy są na naszej stronie pierwszy raz lub odwiedzają nas ponownie wśród wszystkich odwiedzających. Bezwzględna liczba unikatowych użytkowników liczba użytkowników, którzy odwiedzili stronę tylko raz w danym okresie. Lojalność użytkownika pokazuje raporty o tym jak często w danym okresie użytkownik odwiedzał nasz serwis, jaki czas minął od ostatnich odwiedzin, jak długo trwała wizyta na stronie w ramach poszczególnych przedziałów.

5 Źródła odwiedzin Odwiedziny bezpośrednie poprzez wpisanie adresu witryny w okno przeglądarki. Witryny odsyłające jakie strony zewnętrzne generują największy ruch na naszym serwisie. Wyszukiwarki udział wyszukiwarek w generowaniu ruchu dla całej witryny. Słowa kluczowe raport pokazuje jakie słowa kluczowe spowodowały wizytę na naszej witrynie. Adwords funkcja pozwalająca określić, która kampania, grupa reklam oraz słowa kluczowe przynoszą najwięcej zysków lub strat.

6 Czas rzeczywisty Liczba aktywnych użytkowników znajdujących się obecnie na stronie funkcja ta pokazuje raporty w czasie rzeczywistym. Dzięki niej można sprawdzić m.in.: liczbę użytkowników aktualnie przebywających na stronie, skąd do nas trafili, z jakiej miejscowości pochodzą, co obecnie przeglądają na stronie.

7 Alexa Rank - sprawdź, którą pozycję zajmuje Twoja strona w rankingu najpopularniejszych serwisów w Internecie? Czym jest Alexa Rank? Serwis alexa.com prowadzi ranking najpopularniejszych witryn w Internecie. Ranking obejmuje takie kategorie jak m.in.: kraj, języka użytkownika, określona branża. Gromadzenie statystyk oparte jest na programie szpiegującym Alexa Toolbar. Statystyki nie obejmują połączeń RSS, HTTPS i wszelkich transakcji nie związanych z protokołem http. Przydatny adres:

8 Google Trends alternatywa dla Alexa Rank Służy do analizy trendów wyszukań poszczególnych słów kluczowych. Umożliwia sprawdzanie liczby użytkowników dla wybranych domen. Udostępnia filtrowanie wyników wg: źródła wyszukań, lokalizacji, czasu, określonych kategorii. Umożliwia przewidywania rozwoju wyszukiwania danego słowa w sieci,

9 Narzędzie propozycji słów kluczowych Google Adwords

10 Pingdom czyli jak szybka jest Twoja witryna Określenie prędkości każdego serwisu dostępnego w sieci. Bez logowania i opłat. Gotowa lista wskazówek dotyczących zmian w serwisie, które mogą wpłynąć na szybkość strony internetowej. Możliwość porównania parametrów techniczny własnej strony i konkurencji.

11 Link popularity Linki zewnętrzne jako jeden z najważniejszych czynników wpływających na pozycję strony w wyszukiwarkach Najważniejsze cechy określające wartość łącza: pozycja strony, z której pochodzi to łącze, spójność tematyczna określonej witryny z naszą stroną. Jak w szybki i skuteczny sposób sprawdzić, które witryny zamieściły link do naszej strony bądź naszej konkurencji? Analiza konkurencji analiza liczby linków prowadzących do konkurencji. Wyszukiwanie stron, z którymi również możemy nawiązać współpracę.

12 Wyszukiwarka wewnętrzna serwisu Narzędzie do sprawnego przeszukiwania zasobów serwisu. Pożyteczne źródło wiedzy przy pozyskiwaniu danych od użytkowników każdego serwisu. Pozwala na precyzyjne zaprojektowanie mapy nawigacyjnej witryny. Im szybciej i łatwiej użytkownik odnajdzie na stronie pożądany produkt tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie już szukał na stronach konkurencji, Dobrze funkcjonująca wyszukiwarka zawsze pokazuje na pierwszych pozycjach właśnie to co jest kluczowe dla właściciela serwisu.

13 Ankieta Internauty - czyli co o Twojej witrynie myślą użytkownicy Dobrze skonstruowana Ankieta Internauty to: skuteczna forma pozyskiwania i analizowania danych na temat poszczególnych modułów dostępnych w serwisie, źródło informacji czego brakuje na stronie i jakie aplikacje sprawiłby największą przyjemność użytkownikom, możliwość poznania użytkowników witryny oraz najskuteczniejszych środków dotarcia do internautów, bezpłatna pomoc w optymalizacji serwisu w oparciu o opinie użytkowników, nieocenione źródło wiedzy przy budowie nowej strony internetowej.

14 Google Alerty Bezpłatna alternatywa dla monitoringu mediów w internecie (monitoruje strony internetowe, fora dyskusyjne, blogi, video, książki). Bardzo prosty w uruchomieniu wystarczy wpisać wybrane słowo kluczowe, określić częstotliwość raportów, podać adres . Umożliwia poznawanie opinii dotyczących firmy lub wybranego produktu. Monitoruje wydarzenia relacjonowane w wiadomościach. Pozwala gromadzić aktualne informacje o konkurencji lub branży.

15 LegenHit skuteczne zbieranie leadów B2B Usługa wspierająca funkcjonowanie działów sprzedaży oraz telemarketingu od strony doboru potencjalnych klientów (lead generation, prospecting). Ciekawe narzędzie do monitorowania stron internetowych lub poszczególnych zakładek w ramach określonego serwisu. Codzienne lub cotygodniowe raporty na temat firm jakie odwiedziły naszą stronę internetową. Informacje prezentowane w raportach o potencjalnych klientach: nazwa firmy, adres, telefon, , strona www, informacje o dacie i godzinie wizyty na stronach www, identyfikator odwiedzanej strony www. Legenhit daje odpowiedzi na pytanie kto i jakich produktów szuka w firmowym serwisie objętym monitoringiem.

16 Sotrender skuteczny monitoring Facebooka Monitoring działań prowadzonych na Facebooku. Weryfikacja najlepszych i najgorszych treści. Monitoring aktywności fanów na fanpage u w poszczególnych dniach i godzinach. Monitorowanie działań konkurencji (wygodne porównywanie poszczególnych fanpage y). Selekcja najaktywniejszych fanów. Śledzenie efektów kampanii reklamowych prowadzonych na Facebooku. Wygodne raportowanie (interaktywne wykresy, raporty badawcze, audyty, eksport danych do xls, csv).

17 Brand 24 monitoring sieci społecznościowej Efektywna metoda monitorowania tego, co o Twojej marce, produkcie mówi się w Internecie Narzędzie do pomiaru natężenia szumu (buzz), który pojawia się wokół wybranej marki, produktu lub słowa kluczowego. Powiadomienia Brand24 - o nowych dyskusjach na temat konkretnej marki - pojawiają się już w kilka minut po jej inicjacji przez samego autora. Taki mechanizm pozwala na błyskawiczną reakcję włączającego się do dyskusji konsultanta. Analiza sentymentu / wydźwięku wypowiedzi. Brand24 umożliwia wyłowienie konkretnych osób, które piszą o nas w sieci w sposób nacechowany emocjonalnie, co z kolei daje możliwość podjęcia odpowiednich działań w zakresie PR i obsługi klienta.

18 Badanie eyetracking - czyli jak użytkownicy postrzegają i przetwarzają informację wzrokową Zalety badań eyetracking: pomagają w odpowiedzi na następujące pytania: a. które elementy twojego serwisu przyciągają uwagę użytkowników, b. czy reklamy umieszczone w serwisie są zauważane przez klientów, c. czy najważniejsze elementy na stronie są dobrze rozmieszczone, bardzo niska próba reprezentatywa - 7 osób duża ilość danych oraz elastyczne możliwości ich obróbki i agregacji,

19 Badanie gheatmap - klikalność na witrynie w postaci mapy klików LinkMapa - informuje o kliknięciach w linki i elementy klikalne, znajdujące się na stronie internetowej. Wyniki badania są udostępniane w postaci mapy kliknięć widocznej bezpośrednio na witrynie. Dedykowana aplikacja pozwala na jednoczesne oglądanie strony internetowej oraz graficznych i liczbowych informacji o kliknięciach. ClickMapa - odwzorowuje wszystkie kliknięcia, wykonane na witrynie (nie tylko w linki i elementy klikalne) i prezentuje je w formie mapy temperatury. Dzięki temu można sprawdzić czy wszystkie miejsca, w które klikają użytkownicy są w rzeczywistości linkami.

20 Testowanie użyteczności szybko, łatwo i przyjemnie Google Website Optimizer Test Kruga Five second test Feng-GUI heatmap

21 Dziękuję za uwagę Maciej Kuźma

Przewodnik po Google Analytics

Przewodnik po Google Analytics Przewodnik po Google Analytics Spis treści Spis treści...2 Wstęp...4 1. Czym jest Google Analytics...5 1.1. Możliwości Google Analytics...5 1.1.1. ROI z reklam...5 1.1.2. Śledzenie multimedialne i wielokanałowe...5

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics Mariusz Gąsiewski

Przewodnik po Google Analytics Mariusz Gąsiewski Przewodnik po Google Analytics 1 http:// 1. Wstęp... 5 Jak założyć konto Google Analytics?... 7 Tworzenie konta Google Analytics w przypadku posiadania konta Google AdWords... 7 Łączenie konta Google AdWords

Bardziej szczegółowo

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski

Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014. Menedżer projektu: Radosław Karbowski 1 Copyright by Vestigio Sp. z o.o. Warszawa 2014 Menedżer projektu: Radosław Karbowski Redakcja i korekta: Partnerzy: Vestigio Sp. z o.o. ul. Domaniewska 17/19 lok. 133 02-663 Warszawa http://vestigio.pl

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTANIE INTERNETU W MARKETINGU I SPRZEDAŻY

WYKORZYSTANIE INTERNETU W MARKETINGU I SPRZEDAŻY WYKORZYSTANIE INTERNETU W MARKETINGU I SPRZEDAŻY wykładowca: Dr I.Michalska-Dudek e-mail: izabela.michalska@ue.wroc.pl Studia podyplomowe 20 kwiecień 2013r. Marketing jest taką dyscypliną, którą albo się

Bardziej szczegółowo

Praca z narzędziami Google AdWords i Google Analytics

Praca z narzędziami Google AdWords i Google Analytics Praca z narzędziami Google AdWords i Google Analytics SŁOWNIK PRZYDATNYCH POJĘĆ I WSKAZÓWEK 1. Interfejs Google AdWords Zarządzanie kampanią AdWords może odbywad się z poziomu interfejsu AdWords dostępnego

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Google Analytics. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Przewodnik po Google Analytics. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us Przewodnik po Google Analytics 1 http:// Wstęp... 7 Jak założyć konto Google Analytics?... 9 Tworzenie konta Google Analytics w przypadku posiadania konta Google AdWords... 9 Tworzenie konta Google Analytics

Bardziej szczegółowo

WYBRANE ELEMENTY OCENY WITRYN INTERNETOWYCH

WYBRANE ELEMENTY OCENY WITRYN INTERNETOWYCH WYBRANE ELEMENTY OCENY WITRYN INTERNETOWYCH Marek Dziembała, Marcin Słaboń Wprowadzenie Tworzenie strategii promocji firm, a w szczególności ich witryn internetowych staje się coraz większym źródłem dochodu

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak siê to robi. Wydanie II poprawione i uzupe³nione Autor: Bartosz Danowski, Micha³ Makaruk ISBN: 978-83-246-1936-8 Format: 158x235, stron: 432 Przewodnik po

Bardziej szczegółowo

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć?

Twoja firma w Internecie. Od czego zacząć? Twoja firma w Internecie Od czego zacząć? Spis treści Dlaczego Twoja firma powinna być w Internecie? Strony internetowe Facebook Kampanie Google 3 8 17 23 ul. Kościelna 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie woj.

Bardziej szczegółowo

Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl

Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl Opis strony www.mediasolutionsgroup.pl 1 O NAS Misją Media Solutions Group są kompleksowe, skuteczne i przejrzyste rozwiązania reklamowe. Nie jesteśmy agencją sieciową dlatego pozwala nam to głęboko zaangażować

Bardziej szczegółowo

Google Analytics - Wstęp

Google Analytics - Wstęp Google Analytics Google Analytics - Wstęp Google Analytics to narzędzie do analityki internetowej, udostępnione przez firmę Google w listopadzie 2005,które umożliwia właścicielom witryn zebrać informacje

Bardziej szczegółowo

Usługi w Internecie Jesień 2014

Usługi w Internecie Jesień 2014 Usługi w Internecie Jesień 2014 Konstrukcja stron Problemy z użytecznością stron - usability http://www.clickz.com/print_article/clickz/column/2113344/key-tips-website-usability Strony w Internecie Twórca

Bardziej szczegółowo

1. Zasady budowania przekazów wpisujących się w logikę wyszukiwarek internetowych

1. Zasady budowania przekazów wpisujących się w logikę wyszukiwarek internetowych Schemat komunikowania się w Internecie. Prosty poradnik dla jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych w jaki sposób skutecznie informować o swoich działaniach w sieci. Wstęp Celem niniejszego

Bardziej szczegółowo

PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA

PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA WYDZIAŁ INŻYNIERII METALI I INFORMATYKI PRZEMYSŁOWEJ PRACA DYPLOMOWA MAGISTERSKA Narzędzie do optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych dla wyszukiwarki

Bardziej szczegółowo

JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA SZCZYCIE GOOGLE? Ujawniamy sekrety skutecznego pozycjonowania TEMAT NUMERU: SPRZEDAŻ W SIECI E-COMMERCE UŻYTECZNOŚĆ

JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA SZCZYCIE GOOGLE? Ujawniamy sekrety skutecznego pozycjonowania TEMAT NUMERU: SPRZEDAŻ W SIECI E-COMMERCE UŻYTECZNOŚĆ SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 2014 Nr 4(17)/2014 ISSN 2084-2473 0 8 > 9 772084 247404 TEMAT NUMERU: JAK ZNALEŹĆ SIĘ NA SZCZYCIE GOOGLE? Ujawniamy sekrety skutecznego pozycjonowania SPRZEDAŻ W SIECI E-COMMERCE UŻYTECZNOŚĆ

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE

JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE JAK ZROBIĆ Z SWOJEJ STRONY NIEZWYKLE SKUTECZNE NARZĘDZIE DO MARKETINGU W INTERNECIE 2012 - Krzysztof Morawski 1 Do swobodnego kopiowania i rozpowszechniania! Zezwala się na: łączenie tej publikacji z innymi

Bardziej szczegółowo

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE

POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE POZYCJONOWANIE HOTELU, MOTELU, PENSJONATU W WYSZUKIWARCE krok po kroku dr Rafał Marek wiedza doświadczenie praktyka Tytuł Pozycjonowanie hotelu, motelu, pensjonatu w wyszukiwarce krok po kroku Autor dr

Bardziej szczegółowo

Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI. Jak wzmacniać swój biznes?

Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI. Jak wzmacniać swój biznes? Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI Jak wzmacniać swój biznes? Wsparcie medialne Marketing ofert nieruchomości 2 Łukasz Kruszewski MARKETING OFERT NIERUCHOMOŚCI Jak wzmacniać swój biznes? www.lukaszkruszewski.pl

Bardziej szczegółowo

Biuro podróży w wyszukiwarce

Biuro podróży w wyszukiwarce 2012 Biuro podróży w wyszukiwarce Pozycjonowanie krok po kroku zasady pozycjonowania stron turystycznycha elementy decydujące o wysokiej pozycjia prawidłowy sposób wyboru słów kluczowycha bezpłatne narzędzia

Bardziej szczegółowo

e-usługi dla małej firmy przegląd rozwiązań

e-usługi dla małej firmy przegląd rozwiązań e-usługi dla małej firmy przegląd rozwiązań 1 2 Autor raportu Grzegorz Skiera (Silence!) Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu

Bardziej szczegółowo

Podręcznik działań w Internecie dla NGO

Podręcznik działań w Internecie dla NGO Podręcznik działań w Internecie dla NGO 1 Opracowanie merytoryczne: Socjomania Redakcja: Marzena Żeber Autorki tekstów: Marzena Żeber, Justyna Kwiecień Opracowanie graficzne i skład: Małgorzata Spasiewicz

Bardziej szczegółowo

Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media

Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media 2012 Narzędzia do analizy działań marketingowych w internecie: Google Analytics & Webmaster Tools, analityka social media Maciej Jankowski Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp Mierzenie skuteczności

Bardziej szczegółowo

Marketing Automation. Definitywny i ostateczny przewodnik po Marketing Automation

Marketing Automation. Definitywny i ostateczny przewodnik po Marketing Automation Marketing Automation Definitywny i ostateczny przewodnik po Marketing Automation Co to jest Marketing Automation dlaczego świat zaczyna korzystać z systemów do automatyzacji Jak wykorzystywać system do

Bardziej szczegółowo

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu

Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 3 Podstawy i wprowadzenie... 5 Co to jest reklama Google AdWords?... 5 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords... 5 Wykorzystanie rabatów,

Bardziej szczegółowo

STRATEGIE WIELOKANAŁOWEJ KOMUNIKACJI Z KLIENTEM. LeadBullet SalesManago Focus Telecom Polska. Raport opracowany przez ekspertów:

STRATEGIE WIELOKANAŁOWEJ KOMUNIKACJI Z KLIENTEM. LeadBullet SalesManago Focus Telecom Polska. Raport opracowany przez ekspertów: STRATEGIE WIELOKANAŁOWEJ KOMUNIKACJI Raport opracowany przez ekspertów: LeadBullet SalesManago Focus Telecom Polska Z KLIENTEM 1 Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne, jeśli podzielisz je na mniejsze

Bardziej szczegółowo

PLAN ZAPLECZA SEO Operatory W GOOGLE SEM A CALL CENTER GOOGLE +1 BUTTON MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH

PLAN ZAPLECZA SEO Operatory W GOOGLE SEM A CALL CENTER GOOGLE +1 BUTTON MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH MAGAZYN MARKETINGU W WYSZUKIWARKACH www.semspecialist.pl Numer 5 kwiecień 2011 ISSN 2082-3894 #5 PLAN ZAPLECZA SEO Operatory W GOOGLE SEM A CALL CENTER GOOGLE +1 BUTTON PATRONAT WYDAWCA Duarte Leszek Wolany

Bardziej szczegółowo

Kurs Google AdWords. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us

Kurs Google AdWords. Mariusz Gąsiewski www.ittechnology.us Kurs Google AdWords 1 Najważniejsze pojęcia do zapamiętania... 8 Podstawy i wprowadzenie... 12 Co to jest reklama Google AdWords?... 12 Zalecenie redakcyjne tworzenia tekstu reklamowego Google AdWords...

Bardziej szczegółowo

PORADNIK MARKETINGOWY

PORADNIK MARKETINGOWY PORADNIK MARKETINGOWY dla właścicieli małych i średnich firm Jak prowadzić tani i skuteczny marketing? Justyna Muszyńska 1 MARKETINGOWY KOCIOŁEK Marketing jest jak wrzący kocioł, do którego wrzucasz różne

Bardziej szczegółowo

Analiza skuteczności działań performance marketing na przykładzie serwisu internetowego Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Analiza skuteczności działań performance marketing na przykładzie serwisu internetowego Polskiej Żeglugi Bałtyckiej ZESZYTY NAUKOWE POLITYKI EUROPEJSKIE, FINANSE I MARKETING Nr 3 (52) 2010 Ewa Dłubakowska Puzio, Renata Gałan, Kamil Puzio Analiza skuteczności działań performance marketing na przykładzie serwisu internetowego

Bardziej szczegółowo