V AUKCJA. 28 marca (sobota) 2015, godz. 17:00 ceny wywoławcze 500 zł * galeria Antykwariat AB. Wystawa przedaukcyjna od 16 marca 2015 r.

Download "V AUKCJA. 28 marca (sobota) 2015, godz. 17:00 ceny wywoławcze 500 zł * galeria Antykwariat AB. Wystawa przedaukcyjna od 16 marca 2015 r."

2 V AUKCJA 28 marca (sobota), godz. 17:00 ceny wywoławcze 500 zł * galeria Antykwariat AB Kraków, Rynek Główny 43 Wystawa przedaukcyjna od 16 marca r. galeria Antykwariat AB *Po aukcji obowiązują ceny galeryjne Kraków, Rynek Główny 43

3 Jagoda Kaczmarczyk Hudzik Paulina Korwin Kochanowska Mateusz Dolatowski Natalia Fundowicz Dziobek Jagoda Kaczmarczyk Hudzik Pejzaż z Księżycem olej, płótno, 85 x 85 cm sygn. l. d. : JK/H 15 oraz na odwrocie: Jagoda Kaczmarczyk Hudzik Pejzaż z Księżycem z serii Dripping Landscape Urodzona w Krakowie w 1966 r. Studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w 2007 r. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury w 2003/04 r. W roku 2010 nagrodzona Medalem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a także wyróżnieniem czasopisma Sztuka.pl w konkursie malarskim organizowanym przez Fundację Kultury im. I. J. Paderewskiego. 2 Paulina Korwin Kochanowska Zimowy las akryl, płótno, 60 x 80 cm Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Wydział Edukacji Wizualnej (obecnie Sztuk Wizualnych). Dyplom w Pracowni Grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego, aneks w Pracowni Fotografii prof. Leokadii Bartoszko (2009r.) W 2008 roku przebywała w Portugalii na stypendium Erasmus w Caldas de Rainha. Artystka, scenografka, współzałożycielka artystycznej Nieformalnej Grupy PUL. Tworzy scenografię do filmów fabularnych, przedstawień teatralnych, współpracuje także ze studentami łódzkiej szkoły filmowej. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, festiwalach, warsztatach międzynarodowych, prezentując grafikę, fotografię, malarstwo, instalacje a także ceramikę. Mateusz Dolatowski Akt kobiecy (Basta) olej, płótno, 80 x 100 cm 2013 sygn. na odwrocie: Mateusz Dolatowski, Akt kobiecy (Basta) olej na płótnie 81 x 100 cm, 2013/mgr EASP Urodzony w 1989 r. w Gostyniu. Absolwent studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku Malarstwo na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku uzyskał dyplom w I Pracowni Malarstwa prof. Dr hab. Jana K. Hrycka. Absolwent studiów II stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na tej samej uczelni. W roku uzyskał dyplom magisterski w I Pracowni Malarstwa prof. Dr hab. Jana K. Hrycka. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Dwukrotny stypendysta rektora dla najlepszych studentów. Natalia Fundowicz Dziobek Króliki olej, płótno, 95 x 120 cm sygn. na odwrocie: N. Fundowicz, Urodzona w Krakowie w 1991 r. Obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie-kierunek malarstwo, w pracowni malarstwa prowadzonej przez prof. Teresę Kotkowską-Rzepecką oraz pracowni rysunku prowadzonej przez dr. Rafała Borcza. W swoich pracach korzysta z bogatego zasobu różnych technik i sposobów ekspresji. Główną inspiracją zawsze są ludzie-psychologia i filozofia są początkiem obrazów, które pojawiają się na płótnach. Każde z nich, to trochę inna historia, inna inspiracja, pomysł i idea. Różnorodność motywów i formy wiąże się z ciekawością młodej artystki i nieskończonymi możliwościami jakie daje nam malarstwo. Ważnym elementem wyrażania siebie to dla niej ciągłe poszukiwania. Widzimy ciemne obrazy inspirowane przestrzenią oraz postacią człowieka jak i serię abstrakcji wyrażające emocje czy zabawę i syntezę formy zwierzęcia-kruka. Każdy z nich, to przemyślana analiza i pokład emocji towarzyszących artystce podczas życia i samego malowania. Brała udział w wystawach na samej Akademii (2012, 2013, ),indywidualnej w Krakowie () oraz w Londynie (), jej obrazy wielokrotnie sprzedawane na aukcjach w całej Polsce, nominowana do Stypendium Janiny Kraupe-Świderskiej. Antykwariat AB 2 3 IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

4 Piotr Urbanek Natalia Pławecka Monika Dałek 5 Piotr Urbanek ( J) Eden 6 Natalia Pławecka Czarny kot olej, płótno, 33 x 41 cm 2012 sygn. na odwrocie: P Urbanek AD 2012, ( J) Eden Baśń 1001 Nocy olej, płótno, 70 x 80 cm 7 Monika Dałek Rilke i ja Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie /2001 r. - dyplom na wydziale grafiki/ w pracowni wklęsłodruku Prof. S. Wejmana cykl kolorowych akwafort pt.: Mitomania (cykl parafraz greckich mitów). Obecnie: doktoryzacja w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach - kierunek malarstwo, w pracowni prof. W. Łuczaja. Urodzona 19 października 1991 roku w Krakowie. Absolwentka I Liceum ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. W 2013 roku ukończyła krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru. Obecnie Studentka Malarstwa na Wydziale Sztuki UP w Krakowie w pracowni dr Sebastiana Wywiórskiego. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem ubioru, rysunkiem i stylizowaniem sesji zdjęciowych. Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych z ramienia Uczelni. oakryl, płótno, 100 x 80 cm sygn. p. d. Mdałek, Urodzona w 1981 r., absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obroniła w 2008r. na Wydziale Edukacji Wizualnej w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Włodzimierza Stelmaszczyka, aneks do dyplomu - książka artystyczna w Pracowni Projektowania graficznego Włodzimierza Morawskiego. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuk wizualnych, głównie malarstwem, w którym bohaterami czyni postacie lub obiekty uwikłane w teatrze sytuacji. Wierzy w ciągłą zmienność sztuki, to przekonanie przemyca w swych pracach stosując różne konwencje. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych. Antykwariat AB 4 5 IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

5 Dominika Jasińska Wojciech Ćwiertniewicz Jacek Malinowski 9 Wojciech Ćwiertniewicz Bez tytułu(229) 10 Jacek Malinowski dall inizio alla fine olej, akryl, płótno, 40 x 60 cm 2013 sygn. na odwrocie: 229 1/10/13 Również naklejka z napisem: Wojciech Ćwiertniewicz Bez tytułu(229), x60, olej i akryl na płótnie olej, płótno, 50 x 60 cm sygn. na odwrocie: Jacek Malinowski dall inizio alla fine 8 Dominika Jasińska Gry i zabawy akryl, płótno, 80 x 60 cm sygn. na odwrocie Absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, uzyskując specjalizację w dziedzinie wyrobów unikatowych. W 2011 roku ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne na kierunku Projektowania Wnętrz i Przestrzeni. Studiowała również Grafikę Komputerową w Mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz, a także poszerza wiedzę w zakresie fotografii analogowej. Urodzony w 1955 r. W latach studiował malarstwo na ASP w Krakowie. Prace malarza znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Biblioteki Głównej ASP w Krakowie. Jest autorem 50 wystaw indywidualnych malarstwa, brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą. Opublikował także 6 tomików dziennika: Dziennik malarza (Kraków 2002), Bez tytułu (Kraków 2004), Ulica Długa (Kraków 2005), Bez tytułu 2 (Kraków 2006),Rok 2006 (Kraków 2007), 2007 (Kraków 2008). Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. Realizuje projekty społeczne, artystyczne i kulturalne w ramach Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej FreeArt, którego jest prezesem. Moje obrazy to ciągłe poszukiwanie ruchu, konfrontacja dynamicznych przestrzeni ze statyką płaszczyzn. Odkrywanie kinetyki koloru. Antykwariat AB 6 7 IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

6 Katarzyna Matylda Kręcicka Agnieszka Cyranka Pytlik Andrzej Wroński 11 Katarzyna Matylda Kręcicka Równiny 12 Agnieszka Cyranka Pytlik Apokalipsa II technika mieszana, akryl, płótno, 110 x 100 cm sygn. p. d olej, płótno, 90 x 120 cm 2013 sygn. na odwrocie: Agnieszka Cyranka-Pytlik 2013 Urodzona w 1986r., od 10lat związana z Poznaniem, Dyplom Magisterski Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego uzyskała w pracowni wydawnictw, stypendystka programu erasmus w 2010 roku; ma za sobą jedną wystawę indywidualną oraz wystawy zbiorowe, za najciekawszą uważa Contemporary Painting w Londynie. Jej obrazy trafiły m. in. w ręce takich postaci jak Kevin Spacey; W swojej pracy artystycznej zajmuje się głównie kolażem, zarówno tym klasycznym jak i tym wykonywanym w technice cyfrowej, oraz ilustracją. W swoich kolażach, które powstają na płótnie łączy malarstwo akrylowe, transfer zdjęć na płótno (nie mylić z drukiem na płótnie), oraz wszelkie inne materiały jak papier, pastele, tusze, gazety, zdjęcia, lakiery itp. Urodzona w Studiowała na ASP w Krakowie-dyplom z malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej (2013) 13 Andrzej Wroński Bez tytułu olej, płótno, 92 x 65 cm 2013 sygn. p. d.: Andrzej Wroński 2013 Absolwent ASP w Warszawie. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną i użytkową. Jego prace wystawiane były na wielu indywidualnych wystawach w kraju i za granicą, m. in. w Szwecji, USA, Japonii, Danii, Niemczech i Belgii. W latach 90-tych tworzył w nurcie realizmu fantastycznego. Wielokrotnie publikował prace na łamach miesięcznika Fantastyka oraz Nowa Fantastyka w latach Antykwariat AB 8 9 IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

7 Anna Terefenko Agnieszka Nagórska Rafał Kaźmierczak 14 Anna Terefenko Z cyklu Pokój dzienny 15 Agnieszka Nagórska Auto 7 olej, akryl, płótno, 140 x 180 cm sygn. na odwrocie akryl, płótno, 80 x 100 cm 2013 sygn. p. d. A. Nagórska 2013 oraz na odwrocie: A. Nagórska Gdańsk Rafał Kaźmierczak 7 Absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Praca dyplomowa Pokój dzienny. Technika mieszana, akrylowo- olejna na płótnie 140x180 cm. Temat pracy: izolacja i ignorancja we współczesnym świecie. Próba przekazania na płótnie problemu alienacji, konfliktu między tym, co indywidualne i społeczne, jednostkowe i grupowe. Zajmuje się malarstwem, grafiką i aranżacją przestrzenną wystaw. Jest absolwentką gdańskiej ASP, gdzie skończyła wydział Edukacji Artystycznej i Animacji Kultury. Jej prace można było obejrzeć na kilkudziesięciu wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych, w kraju i za granicą (m.in.: w Szwecji, Niemczech i Japonii). W 2013 r. była laureatką I Triennale Sztuki Pomorskiej, organizowanego przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie. Od wielu lat ważne miejsce w jej dorobku zajmuje malarstwo marynistyczne, aktywnie wspiera działania stowarzyszenia Marynistów Polskich. fotografia analogowa, zdjęcie wykonane na kliszy Kodak Tmax, papier Ilford. 50 x 35 cm (z ramą 70 x 50 cm) sygn. na rewersie Fotografik, entuzjasta sztuki fotograficznej, a w szczególności fotografii tradycyjnej i wielkoformatowej. Swoją pasję rozwija od ponad 20 lat. Autor pięciu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych. Prezentował swoje prace w Polsce, m.in. w Lublinie, Kielcach, Jarosławiu, Olsztynie oraz poza granicami kraju Belgii, Serbii, Macedonii, Bułgarii, USA, Chinach, Czechach i Turcji. Laureat nagrody Best author FIAP oraz licznych nagród, wyróżnień i akceptacji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, pretendent do tytułu Artist of FIAP. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Fotoerotica organizowanym przez miesięcznik Playboy. Jego zdjęcia niejednokrotnie były publikowane w prasie branżowej. Obecnie głównym przedmiotem zainteresowań jest fotografia portretowa, aktu, abstrakcja oraz zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych. Najbliższe jego sercu są słowa Dona McCullin a: Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

8 Iwona Lenik Krzysztof Ciotucha Longin Szmyd 17 Iwona Lenik Grudniowy skobel 18 Krzysztof Ciotucha Olszowa akryl, płótno, 50 x 61 cm sygn. na odwrocie: Iwona Lenik Urodzona w 1983 r. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od wielu lat zajmuje się malarstwem, fotografią, edukacją artystyczną dzieci, oraz tworzy ilustracje, które z powodzeniem wykorzystywane są do dekoracji wnętrz. Jest laureatką Dorocznej Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce jak i za granicą min. wystawa malarstwa Licht und Farbe w Niemczech, Międzynarodowe Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt w Rzeszowie, Rumuni, Słowacji i na Węgrzech, Międzynarodowe Biennale Miniatury w Krakowie, Kaliszu, Warszawie, wystawa fotografii w Koninie, wystawa plakatu ZPAP w Warszawie, wystawa malarstwa w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Mieszka i pracuje w Warszawie. olej, płótno, 60 x 90 cm 2010 Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W latach pracował tam jako asystent techniczny w Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Od 1999 roku uprawia zawodowo grafikę użytkową. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, realizuje przede wszystkim projekty wydawnicze i reklamowe związane z szeroko rozumianą sferą kultury. W jego obrazach natura prowokuje, bądź uzasadnia użycie takiego języka malarskiego, by figuracja nie była odtwórczą imitacją, ale utworem gdzie czuć dukt pędzla, farbę, jej grubość, namacalną obecność medium malarskiego kształtowanego przez żywego człowieka, by obraz był zjawiskiem także wizualnie żywym i prawdziwym plastycznie. Będąc utworem osobistym, śladem człowieka, napiętnowanym emocjami twórcy in statu nascendi. 19 Longin Szmyd Golf 2 fakryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. l. d. oraz na odwrocie Grafik, reżyser, autor opracowań plastycznych i producent. Zrealizował 31 filmów krótkometrażowych, w tym jeden film pełnometrażowy. Brał udział w licznych festiwalach filmowych, między innymi w Poznaniu, Krakowie, Oberhausen, Lille, Espinho, Rio de Janeiro. Za realizację filmów otrzymał m.in. dwa Poznańskie Koziołki, nagrodę Srebrny Tancerz w kategorii filmów animowanych w Huesca, Srebrną Kreskę w Krakowie i Grand Prix na festiwalu w Bratysławie oraz nagrody specjalne i wyróżnienia. Uprawia rysunek, grafikę warsztatową i użytkową. Od dwóch lat malarstwo sztalugowe. Ukończył wydział grafiki ASP w Krakowie oraz podyplomowe studium filmu Animowanego w Państwowej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

9 Mieczysław Sitarczyk Ziemowit Fincek Andrzej Fronczak 20 Mieczysław Sitarczyk Ziemowit Fincek Martwa natura olej, płótno, 100 x 100 cm sygn. na odwrocie: Sitarczyk Mieczysław Kraków Obraz 002 akryl, płótno, 50 x 70 cm 2012 sygn. na odwrocie: Ziemowit Fincek 2012 Martwa natura 22 Andrzej Fronczak Miejska polana Urodzony w 1971 r. w Szczecinie. Obecnie mieszka w Krakowie. Ukończył Liceum Plastyczne im. Brancussiego w Szczecinie (1985 r.) Następnie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych (2005 r.) W 2011 r ukończył Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskiej Szkole Artystycznej. Prace znajdują się w prywatnych domach w Polsce, USA (Detroit), Niemczech (Studgard). Urodzony w Kaliszu. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2011 roku studiował także na Accademia di Belle Arti w Wenecji na Wydziale Malarstwa. Dyplom magisterski na wrocławskiej ASP uzyskał w roku. Reprezentował wrocławskie ASP na wystawie Najlepsze dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańskiej Zbrojowni w roku. technika własna, płótno, 100 x 70 cm sygn. p. d.: A. Fronczak 14 Urodzony w 1959 r w Brześciu Kujawskim. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Udział w 37 wystawach indywidualnych między innymi w Lubaniu Śląskim, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Warszawie, Toruniu oraz w ośrodkach polonijnych w Chicago, Detroit i Paryżu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Udział w 30 plenerach malarskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2009 roku Nagroda Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury, a w 2012 r wyróżnienie. W 2010r odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Udział w ponad 80 wystawach zbiorowych i konkursach w tym w 9 o randze międzynarodowej. Prace wystawiane były w Polce oraz w Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji. Obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach państwowych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Prace są notowane w domach aukcyjnych. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

10 Tomasz Tajak Anna Wojtan Agnieszka Nagórska 24 Anna Wojtan Pasja V 25 Agnieszka Nagórska Garbus akryl, płótno, 60 x 90 cm akryl, płótno, 80 x1 00 cm sygn. na odwrocie: A. Nagórska Gdańsk 23 Tomasz Tajak Pierwsze Uniesienia akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. na odwrocie: Pierwsze Uniesienia T. Tajak Kraków Urodzony w 1988 roku w Gorlicach. Absolwent Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Ukończył wydział aktorstwa w Krakowskich Szkołach Artystycznych, oraz Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. W roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. Grażyny Borowik- Pieniek. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją sakralną, oraz animacją kultury. Od niedawna współpracuje z krakowskim teatrem Plejada w charakterze scenografa. Autor kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Urodzona w 1989 roku w Starachowicach. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Swój cykl dyplomowy pt. PASJA wykonała w pracowni profesora Piotra Jargusza. Wcześniej ukończyła także studia licencjackie na tym samym kierunku (2011) oraz Projektowanie Wnętrz i Przestrzeni w Szkole Wnętrz i Przestrzeni Krakowskich Szkół Artystycznych (2013). Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i designem oraz prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Część prac malarskich i rysunkowych znajduje się w zbiorach prywatnych. Zajmuje się malarstwem, grafiką i aranżacją przestrzenną wystaw. Jest absolwentką gdańskiej ASP, gdzie skończyła wydział Edukacji Artystycznej i Animacji Kultury. Jej prace można było obejrzeć na kilkudziesięciu wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych, w kraju i za granicą (m.in.: w Szwecji, Niemczech i Japonii). W 2013 r. była laureatką I Triennale Sztuki Pomorskiej, organizowanego przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie. Od wielu lat ważne miejsce w jej dorobku zajmuje malarstwo marynistyczne, aktywnie wspiera działania stowarzyszenia Marynistów Polskich. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

11 Karol Madyjewicz Marta Smolik Janusz Orzechowski Jerzy Lis Karol Madyjewicz Marta Smolik Janusz Orzechowski Jerzy Lis Autoportret XII Autoportret Kolory jesieni z cyklu Rezerwat II wydruk, spray, akryl, 29 x 29cm (z ramą) 2013 Urodzony w 1985 roku w Gdańsku. W latach studiował w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Edukacja Artystyczna. Dyplom licencjata uzyskał pod kierunkiem prof. Andrzeja Dyakowskiego w Dyplom magistra sztuki obronił pod kierunkiem prof. Andrzeja Śramkiewicza. Zestaw prac dyplomowych stanowi cykl autoportretów, w których silnie odnosi się do otaczającej rzeczywistości, jak i własnych stanów emocjonalnych. To właśnie owa emocjonalność pełni funkcję dominanty determinującej autora kierując go ku procesowi twórczemu. Próżno szukać tu wzniosłych uzasadnień i patosu. Autor przedstawia świat takim, jakim go odczuwa w jego dualistycznej naturze. Jego celem jest bezustanna eksploracja terytoriów malarstwa. Porzuca wierne przedstawienie na rzecz własnego języka opartego na abstrakcji, ekspresji i eksperymentach formalnych. Odwołuje się do estetyki brut art u oraz sztuki ulicy. Priorytetem są pierwotne poszukiwania oparte na bezkompromisowości, zaś sam proces twórczy stanowi nałóg, wymykając się kalkulacji intelektualnej, w miejscu której napotykamy sztukę o bardzo szczerym i intymnym charakterze. olej, płótno, 30 x 60 cm 2013 sygn. na odwrocie: Marta Smolik Kraków 2013 Urodzona w 1982 r. Mieszka i pracuje w Krakowie. Szczególnie interesuje ją malarstwo figuratywne. W swojej twórczości podejmuje tematykę człowieka i współczesnej kobiety. akryl, płótno, 70 x 70 cm 2013 sygn. p. d. Janusz Orzechowski 2013 Artysta malarz ze Szczecina, ukończył studia na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie w 2006 roku. Dyplom obronił w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Leszka Żebrowskiego. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i grafiką komputerową. Obrazy, które tworzy to nowoczesne malarstwo figuratywne, kolaż nawiązujący do pop artu, realizmu i surrealizmu. Malarstwo to przypomina ambiwalentną rzeczywistość podobną do marzeń sennych czerpiącą z filmu, komiksu, znanych obrazów wielkich malarzy czy gier komputerowych, są to pejzaże, nierealne scenerie, w których znaleźć można postaci ludzkie czy zwierzęta często pokazane w stylistyce post-apokaliptycznej. olej, płótno, 85 x 100 cm sygn. p. d.: Lis Jurek oraz na odwrocie: r. 100 x 85 cm, z cyklu Rezerwat II Jurek Lis Urodzony w 1954 r. w Przemyślu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Dyplom w 1980 roku w pracowni malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Uprawia malarstwo i rysunek. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Mieszka i pracuje w Krakowie i Woli Krzywieckiej k / Przemyśla. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

12 Rafał Kaźmierczak Katarzyna Piotrowicz Katarzyna Turajczyk 30 Rafał Kaźmierczak W fotelu 31 Katarzyna Piotrowicz Plaża fotografia analogowa, wykonana na kliszy Kodak Tmax, papier Ilford, 35 x 35cm (rozmiar z ramą 50 x 50 cm) sygn. na rewersie. Fotografik, entuzjasta sztuki fotograficznej, a w szczególności fotografii tradycyjnej i wielkoformatowej. Swoją pasję rozwija od ponad 20 lat. Autor pięciu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych. Prezentował swoje prace w Polsce, m.in. w Lublinie, Kielcach, Jarosławiu, Olsztynie oraz poza granicami kraju Belgii, Serbii, Macedonii, Bułgarii, USA, Chinach, Czechach i Turcji. Laureat nagrody Best author FIAP oraz licznych nagród, wyróżnień i akceptacji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, pretendent do tytułu Artist of FIAP. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Fotoerotica organizowanym przez miesięcznik Playboy. Jego zdjęcia niejednokrotnie były publikowane w prasie branżowej. Obecnie głównym przedmiotem zainteresowań jest fotografia portretowa, aktu, abstrakcja oraz zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych. Najbliższe jego sercu są słowa Dona McCullin a: Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali. olej, płótno, 120 x 150 cm 2010 Absolwentka SSP w Częstochowie ze specjalizacją ceramika artystyczna. Dyplom w pracowni ceramicznej obroniła z wyróżnieniem przyznanym przez ASP we Wrocławiu. W 2007 r. odbyła staż ceramiczny programu Leonardo Da Vinci w Portugalii w Escola Superior De Artes E Design. Dyplom w pracowni prof. I. Walczaka na ASP w Katowicach obroniła z wyróżnieniem w 2012 r. Obecnie studentka II roku studiów magisterskich ASP w Katowicach na kierunku malarstwo w pracowni prof. I. Walczaka. 32 Katarzyna Turajczyk Memento Mori dla Rothko technika własna, płótno, 40 x 40 cm Artystka malarka. Studiowała na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Universiteit van Amsterdam w Holandii. Obecnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

13 Anna Piotrowiak Jakub Godziszewski 33 Anna Piotrowiak Winter Pastel olej, werniks, płótno, 30 x 80 cm sygn. na odwrocie: A. Sovtysik Kraków Ukończyła Państwową Plastyczną szkołę średnią im. Szewczenki w Kijowie. Absolwentka Wrocławskiej ASP na katedrze Architektury Wnętrz, Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i mebli. Alexandr Sovtysik 35 Jakub Godziszewski 34 Alexandr Sovtysik Most Dębicki olej, płótno, 40 x 60 cm sygn. na odwrocie: A. Sovtysik Kraków Urodzony w 1995 r. Student pierwszego roku ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się głównie tradycyjnym malarstwem i rysunkiem Faun olej, pozłota płatkowa, płótno, 66,5 x 46,5cm sygn. p. d.: J. Godziszewski 15 oraz na odwrocie: Jakub Godziszewski, Faun Urodzony w Absolwent Malarstwa (2012r) oraz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk plastycznych (r) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno Artystycznym w Kaliszu. Trzykrotny stypendysta Rektora Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dwukrotny laureat Uniwersyteckiego Konkursu Sztuk Plastycznych Ars Universitatis. Zajmuje się figuratywnym malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem, poruszając się swobodnie w tradycyjnych technikach wyrazu artystycznego. Łączy malarstwo olejne z technikami pozłotniczymi. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Członek Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży oraz Komunikacji Społecznej Nadwrażliwi. Promowany przez amerykański kwartalnik artystyczny The Art. of Man Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

14 Dominika Jasińska Jacek Malinowski Jerzy Kowal 37 Jacek Malinowski grawitacja turkusowa 38 Jerzy Kowal Twoje nogi jak skrzydła motyla akryl, płótno, 100 x 150 cm 2011 sygn. na odwrocie: Jacek Malinowski akryl 2011 olej, płótno, 100 x 150 cm, sygn. p. g.: J. Kowal odwrocie: Jerzy Kowal Twoje nogi jak skrzydła motyla 36 Dominika Jasińska Zmysły intymne akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. na odwrocie Absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, uzyskując specjalizację w dziedzinie wyrobów unikatowych. W 2011 roku ukończyła Krakowskie Szkoły Artystyczne na kierunku Projektowania Wnętrz i Przestrzeni. Studiowała również Grafikę Komputerową w Mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz, a także poszerza wiedzę w zakresie fotografii analogowej. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. Realizuje projekty społeczne, artystyczne i kulturalne w ramach Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej FreeArt, którego jest prezesem. Moje obrazy to ciągłe poszukiwanie ruchu, konfrontacja dynamicznych przestrzeni ze statyką płaszczyzn. Odkrywanie kinetyki koloru. Urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki, uzyskując dyplom w pracowni Miedziorytu i Wklęsłodruku prof. Mieczysława Wejmana, prof. Witolda Skulicza i prof. Jana Świderskiego - malarza. Podczas stałego pobytu w Australii, gdzie miał dwie znaczące wystawy, jego obraz Autoportret Schizofrenika został wykorzystany jako okładka The Bulletin with Newsweek z 14 maja 1991 roku. Została ona okładką roku wśród czasopism na całym świecie. Jerzy Kowal brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Polsce, byłej Jugosławii, Włoszech i Australii. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Wystawa organizowana przez Antykwariat AB w Krakowie, Rynek Główny 43, pokazuje prace malarskie Kowala z lat Jerzy Kowal jest pozornie oszczędnym malarzem w kontekście zestawień kolorów. Fantastycznie łączy chromatyczne gamy na płótnach ze skromnymi dominantami barw przeciwstawnych do gamy obrazu. Używa też faktury wynikającej z duktu pędzla, jak np. tło w obrazie Malując Anioła Stróża lub trzonka pędzla, użytego do narysowania kabaretek w obrazie Twoje nogi jak skrzydła motyla. Na uwagę zasługuje też dziesięć portretów niszowych bez tytułu. To znakomite studia portretowanych postaci. Pokazują one upiorność psychiki, którą Kowal widzi w sposób niekonwencjonalny. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

15 Aleksandra Bartkowiak Olga Markowska Katarzyna Orońska 39 Aleksandra Bartkowiak Zima olej, płótno, 100 x 120 cm Urodzona w Bydgoszczy. Od 2002 do 2009 roku uczęszczała do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W klasie przedmaturalnej, tj roku wyjechała na 10- miesięczne stypendium do miasta Uruguaiana w Brazylii. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa sztalugowego wykonała pod kierunkiem prof. art. mal. Piotra Klugowskiego, a z malarstwa w architekturze pod kierunkiem dr. hab. Andrzeja Kałuckiego. W roku uzyskała dyplom magistra sztuki z wynikiem bardzo dobrym. W jej malarstwie główną rolę odgrywa kolor i faktura. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą. 40 Olga Markowska Homme X rysunek, ołówek, papier, 21 x 15 cm Urodzona w 1993 r. Absolwentka LP w Łomży. Obecnie studentka drugiego roku ASP w Gdańsku na kierunku Intermedia. W jej twórczości dominują fotografia, rysunek oraz krótkie etiudy filmowe. 41 Katarzyna Orońska Okna akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. p. d. : Orno Orońska Urodzona w Tarnowskich Górach, absolwentka malarstwa w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jej prace dotychczas związane były głównie z konkretnymi miastami jak Bytom, Kraków, Sztokholm czy Nowy Jork. Inspirują ją ludzie, ich emocje, konkretne miejsca i ich klimat, czy osoby. Czasami maluje postacie w neutralnych miejscach, które są jedynie tłem (np. łąka), by skupić się na przekazie pewnych treści, emocji, metaforycznych sytuacji. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

16 Jerzy Kowal Grzegorz Wójcik Agata Kosmala Dariusz Grajek 42 Jerzy Kowal Hamlet Grzegorz Wójcik Agata Kosmala Dariusz Grajek olej, płótno, 100 x 150 cm sygn. p. g.: Kowal oraz na odwrocie: Jerzy Kowal, Hamlet Urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki, uzyskując dyplom w pracowni Miedziorytu i Wklęsłodruku prof. Mieczysława Wejmana, prof. Witolda Skulicza i prof. Jana Świderskiego - malarza. Podczas stałego pobytu w Australii, gdzie miał dwie znaczące wystawy, jego obraz Autoportret Schizofrenika został wykorzystany jako okładka The Bulletin with Newsweek z 14 maja 1991 roku. Została ona okładką roku wśród czasopism na całym świecie. Jerzy Kowal brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Polsce, byłej Jugosławii, Włoszech i Australii. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Wystawa organizowana przez Antykwariat AB w Krakowie, Rynek Główny 43, pokazuje prace malarskie Kowala z lat Jerzy Kowal jest pozornie oszczędnym malarzem w kontekście zestawień kolorów. Fantastycznie łączy chromatyczne gamy na płótnach ze skromnymi dominantami barw przeciwstawnych do gamy obrazu. Używa też faktury wynikającej z duktu pędzla, jak np. tło w obrazie Malując Anioła Stróża lub trzonka pędzla, użytego do narysowania kabaretek w obrazie Twoje nogi jak skrzydła motyla. Na uwagę zasługuje też dziesięć portretów niszowych bez tytułu. To znakomite studia portretowanych postaci. Pokazują one upiorność psychiki, którą Kowal widzi w sposób niekonwencjonalny. Pejzaż z czerwonym horyzontem akryl, płyta malarska,60 x 80 cm sygnowany l. d. Absolwent Studium Renowacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie, obecnie student IV roku malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w pracowni prof. P. Jargusza. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i abstrakcyjnym oraz rysunkiem, renowacją mebli a także projektowaniem graficznym. Autor kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m. i.n. na Węgrzech, w Niemczech, Hiszpanii. intuicja 09 olej, szlagaluminium, płótno, 60 x 90 cm. sygn. p. d. : A. Kosmala oraz na odwrocie: Agata Kosmala Absolwentka ASP we Wrocławiu - dyplom otrzymała w 2000 roku. Malarstwo studiowała w pracowni prof. W. Gołkowskiej i prof. P. Błażejewskiego. Jest członkiem ZPAP Wrocław. Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, w kraju i zagranicą. Żurawie akryl, płótno, 80 x 120 cm sygn. l. d.: D Grajek Urodzony w Poznaniu, absolwent Akademii Sztuk Pię knych w Poznaniu (dyplom z malarstwa u prof. Andrzeja Leś nika). Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

17 Mieczysław Sitarczyk Urszula Rachwał Mateusz Dolatowski 46 Mieczysław Sitarczyk Chaplin 47 Urszula Rachwał Forma abstrakcyjna olej, płótno, 90 x 90 cm 2010 sygn. na odwrocie: Sitarczyk, 2013 Kraków Chaplin rzeźba ceramiczna, ażurowa, szkliwiona, 25 x 26 x 37 cm Mateusz Dolatowski Rose Urodzony w 1971 r. w Szczecinie. Obecnie mieszka w Krakowie. Ukończył Liceum Plastyczne im. Brancussiego w Szczecinie (1985 r.) Następnie kontynuował naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych (2005 r.) W 2011 r ukończył Szkołę Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskiej Szkole Artystycznej. Prace znajdują w prywatnych domach w Polsce, USA (Detroit), Niemczech (Studgard) Absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w zakresie form użytkowych (snycerstwo). W latach studiowała Edukację Artystyczną w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnieniem w pracowni rzeźby. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i animacją kultury. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. olej, płótno, 120 x 80 cm 2011 sygn. p. d.: M Dolatowski 2011 na odwrocie: Mateusz Dolatowski, Rose olej na płótnie 120 x 80 cm Urodzony w 1989 roku w Gostyniu. Absolwent studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku Malarstwo na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku uzyskał dyplom w I Pracowni Malarstwa prof. Dr hab. Jana K. Hrycka. Absolwent studiów II stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na tej samej uczelni. W roku uzyskał dyplom magisterski w I Pracowni Malarstwa prof. Dr hab. Jana K. Hrycka. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Dwukrotny stypendysta rektora dla najlepszych studentów. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

18 Edyta Duduś Roland Okoń Kajetan von Kazanovsky Katarzyna Ribbon Szczepan Edyta Duduś Roland Okoń cykl zasłony Spotkanie akryl, płótno, 120 x 100 cm 2013 sygn. p. d. Urodzona we Wrocławiu, absolwentka ASP we Wrocławiu (dyplom studiów magisterskich w r.). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i firmowych, w kraju i zagranicą. Into the maze II fotografia, 40 x 60 cm w ramie drewnianej 78 x 58 cm, wydrukowana w technologii atramentowej, tuszami Epson UltraChrome K3 na papierze FOMEI Collection Gloss 265 gsm Urodzony w Mieszka we Wrocławiu, studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz TU Delft w Holandii. Po studiach przez wiele lat udzielał się aktywnie na polu muzycznym współtworząc polską scenę muzyki alternatywnej, do dziś pozostało mu zamiłowanie do muzyki mające swoje ujście w portretach muzyków oraz zespołów. Jego zdjęcia często pojawiają się na okładkach albumów oraz w prasie muzycznej. Z pasją portretuje przyjaciół, aktorów, pisarzy, modelki. Przykłada wielką wagę do szczegółów, każde jego zdjęcie jest przemyślane i doskonale wykonane. Wykorzystuje grę świateł pozostawiając wiele pytań ukrytych w cieniach lub rozświetleniach. Wiele jego fotografii hipnotyzuje wysmakowanym erotyzmem, oglądając je, swobodnie i naturalnie wchodzi się w intymny świat wyobraźni. 51 Kajetan von Kazanovsky PRECIOUS THINGS (X WHEEL OF FORTUNE) akwarela, ołówek, papier, 56 x 42 cm sygn. na odwrocie: von Kazanowsky Absolwent projektowania ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych (). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ilustracją. Regularnie współpracuje w roli modela z fotografikiem o pseudonimie Ribbon Mętlik. Akt tworzenia jest dla niego terapią, która umożliwia jego wewnętrznym potworom opuszczenie szafy. Najlepiej odnajduje się w akrylach, węglu, akwarelach i technikach mieszanych 52 Katarzyna Ribbon Szczepan A Sorta Fairytale akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. na odwrocie: Ribbon Szczepan Absolwentka fotografii na Krakowskich Szkołach Artystycznych (2013). Zajmuje się fotografią analogową i cyfrową. Tematyką jej twórczości jest głównie portret oraz akt, które stylizuje osobistymi doznaniami. Podejmuje wyzwanie z sensualnością oraz rolą kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie, poszukuje tożsamości oraz świadomości seksualnej. Malarstwo jest dla Niej dodatkowym medium, w którym zamyka kadry swoich fotografii, tworząc zamknięte cykle. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

19 Jagoda Szymańska Janusz Orzechowski Dariusz Grajek Grażyna Małkiewicz Janusz Orzechowski Dariusz Grajek Grażyna Małkiewicz 53 Jagoda Szymańska Syrena akryl, płótno 90 x 90 cm sygn. l. d.: Janusz Orzechowski Wenecja olej, akryl, płótno, 80 x 120 cm sygn. l. d. : D Grajek Emma Goldman olej, płótno, 120 x 120 cm 2013 sygn. na odwrocie: Emma Goldman 2013 r. Grażyna Małkiewicz Akt za szybą XXIII olej, płótno, 100 x 70 cm. Urodzona w 1983 r., absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. zw. Piotra C. Kowalskiego. Bierze udział w wystawach i festiwalach, między innymi w II Festiwalu Sztuki Młodych Przeciąg w Szczecinie (2009) i w IV i V Ogólnopolskim Konkursie na Obraz dla Młodych Malarzy im. M. Michalika w Częstochowie (, 2010). Zdobyła Pierwszą Nagrodę Wojewody Wielkopolskiego w Ogólnopolskim Konkursie IX Salon Wielkopolski w Czarnkowie oraz Nagrodę Specjalną w konkursie Untouchable zorganizowanym przez portal Gallerystore.pl w ramach Mediations Biennale Mieszka w Poznaniu. artysta malarz ze Szczecina, ukończył studia na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie w 2006 roku. Dyplom obronił w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Leszka Żebrowskiego. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i grafiką komputerową. Obrazy, które tworzy to nowoczesne malarstwo figuratywne, kolaż nawiązujący do pop art u, realizmu i surrealizmu. Malarstwo to przypomina ambiwalentną rzeczywistość podobną do marzeń sennych czerpiącą z filmu, komiksu, znanych obrazów wielkich malarzy czy gier komputerowych, są to pejzaże, nierealne scenerie w których znaleźć można postaci ludzkie czy zwierzęta często pokazane w stylistyce post-apokaliptycznej. Urodzony w Poznaniu, absolwent Akademii Sztuk Pię knych w Poznaniu, (dyplom z malarstwa u prof. Andrzeja Leś nika). Urodzona w 1987 r. we Wrocławiu. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła na kierunku malarstwo w czerwcu r. W malarstwie zajmuje się głównie portretem i przedstawieniem głowy człowieka oraz zwierząt. Wykorzystuje w kompozycjach pismo, jakieś konkretne frazy lub abstrakcyjne znaki. Obrazy te są bardzo ekspresyjne, często tylko mały szczegół lub symboliczny kolor nawiązuje do tematu czy portretowanej osoby, co spowodowane jest tym, że teoretyczne zaplecze pracy Grażyna traktuje jako pretekst do estetycznych poszukiwań formy, pracy nad kolorem i linią rysunku, skupiając się na dynamice kompozycji i sile wyrazu całości. Obraz Emma Goldman należy do cyklu Portrety rewolucyjne-rewelacyjne, który był wystawiany na wystawach w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu, a także został opisany w czasopiśmie Inny Świat. Jest to portret radykalnej feministki i anarchistki Czerwonej Emmy walczącej w USA na początku XX w. o prawa kobiet i prawa człowieka. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

20 Grzegorz Wójcik Krzysztof Powałka Dominik Smolik 57 Grzegorz Wójcik Pejzaż małopolski 58 Krzysztof Powałka Zanik pamięci akryl, płótno, 70 x 90 cm sygn. na odwrocie Absolwent Studium Renowacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie, obecnie student IV roku malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w pracowni prof. P. Jargusza. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i abstrakcyjnym oraz rysunkiem, renowacją mebli a także projektowaniem graficznym. Autor kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m. i.n. na Węgrzech, w Niemczech, Hiszpanii. olej, deska, oprawiony, 32 x 22 cm, sygn. p. d.: K. Powałka 15 Urodzony w 1985 r. W student Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale Malarstwo w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza. W 2010 r. magister sztuki po ukończeniu Dyplomu głównego (cykl obrazów malarskich pt: Muza opuszczona Problemy Malarstwa ) w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, aneksu (Cykl obrazów pt: Szczerość Nagość ) w pracowni rysunku prof. Antoniego Cygana oraz praca magisterska pt: Współczesna Akademia Sztuk Pięknych w oczach studenta, a malarstwo współczesne u doktor Doroty Głazek. Absolwent Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Artysta-plastyk ze specjalizacją szkło artystyczne (Witraż). Wieloletni pracownik firmy Printgraf, zajmującej się grafiką i projektowaniem. W latach 2006 i 2007 pracownik teatru działającego przy hotelu Golf Hotel Paradiso w mieście Peschiera del Garda we Włoszech. Wykonywanie kostiumów i dekoracji. 59 Dominik Smolik Sarabande akryl, płótno, 120 x 80 cm sygn. na odwrocie: Dominik Smolik Sarabande Kraków Urodzony w 1982 r. W latach studiował na Wydziale Malarstwa Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, w pracowniach prof. R. Oramusa, prof. R. Łaciaka i prof. G. Bednarskiego. W 2008 r. ukończył Studium Podyplomowe Politechniki Krakowskiej z zakresu Architektury, Konserwacji i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych. Brał udział w wielu krakowskich wystawach oraz w Międzynarodowym Plenerze w Rawennie (2007 r.). Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

21 Mariusz Mierzejewski Roland Okoń Arkadiusz Twardowski Katarzyna Ribbon Szczepan Mariusz Mierzejewski Roland Okoń Akt olej, płótno, 100 x 100 cm. Absolwent kierunku malarstwa sztalugowego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Pracownia Jacka Wojciechowskiego, Jana Gryki). Od roku 2007 mieszka i pracuje w Warszawie. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na II Triennale Malarstwa ANIMALIS w Chorzowie. Waterlove fotografia, 40 x 60 cm w ramie drewnianej 78 x 58 cm, wydrukowana w technologii atramentowej, tuszami Epson UltraChrome K3 na papierze FOMEI Collection Gloss 265 gsm Urodzony w Mieszka we Wrocławiu, studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz TU Delft w Holandii. Po studiach przez wiele lat udzielał się aktywnie na polu muzycznym współtworząc polską scenę muzyki alternatywnej, do dziś pozostało mu zamiłowanie do muzyki mające swoje ujście w portretach muzyków oraz zespołów. Jego zdjęcia często pojawiają się na okładkach albumów oraz w prasie muzycznej. Z pasją portretuje przyjaciół, aktorów, pisarzy, modelki. Przykłada wielką wagę do szczegółów, każde jego zdjęcie jest przemyślane i doskonale wykonane. Wykorzystuje grę świateł pozostawiając wiele pytań ukrytych w cieniach lub rozświetleniach. Wiele jego fotografii hipnotyzuje wysmakowanym erotyzmem, oglądając je, swobodnie i naturalnie wchodzi się w intymny świat wyobraźni. 62 Arkadiusz Twardowski All Day Ophelion akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. l. d.: Twardowski oraz na odwrocie Freelancer i wolny rzemieślnik z wyboru. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Ogrodu i Krajobrazu z krótkim romansem z Grafiką Warsztatową na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych-Pracownia Wklęsłodruku prof. Henryka Ożóga. Członek kreatywnej załogi ŻyWej Pracowni na krakowskim Kazimierzu. Zajmuje się głównie technikami rysunku i grafiki artystycznej. 63 Katarzyna Ribbon Szczepan Capitan Nemo akryl, płótno, 100 x 70 cm sygn. na odwrocie: Ribbon Szczepan Absolwentka fotografii na Krakowskich Szkołach Artystycznych (2013). Zajmuje się fotografią analogową i cyfrową. Tematyką jej twórczości jest głównie portret oraz akt, które stylizuje osobistymi doznaniami. Podejmuje wyzwanie z sensualnością oraz rolą kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie, poszukuje tożsamości oraz świadomości seksualnej. Malarstwo jest dla Niej dodatkowym medium, w którym zamyka kadry swoich fotografii, tworząc zamknięte cykle. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

22 Katarzyna Turajczyk Marzena Wąchała Magdalena Szyszlak Lenka Kubica Katarzyna Turajczyk Marzena Wąchała Magdalena Szyszlak Lenka Kubica When the pigs can fly Człowiek-zwierzę Pomarańcze Grizli, Niedźwiedź szary olej, akryl, płótno, oprawiony, 45 x 60 cm olej, akryl, płótno, 70 x 50 cm sygn. na odwrocie: Człowiek zwierzę Marzena Wąchała akryl, płótno, 70 x 70 cm sygn. na odwrocie: M. Szyszlak masa polimerowa, akryl, drewno, podstawa: 8 x 9 cm, figura: 18 x 8 cm Studiowała na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Universiteit van Amsterdam w Holandii. Obecnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Urodzona w 1993 roku w Nowym Sączu. Absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Langego w Nowym Sączu. Obecnie studentka III roku Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w pracowni dr Sebastiana Wywiórskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych z ramienia Uczelni. Urodzona w 1988 r. w Dukli na Podkarpaciu. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. W roku obroniła dyplom na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Krakowskiej ASP na kierunku konserwacja rzeźby. Swoje prace prezentowała na wystawach poplenerowych oraz zbiorowych. Jej malarstwo to medytacja przyrody. Absolwentka ASP we Wrocławiu. Studia ukończyła w 2006 roku, dyplomem z rzeźby, pod okiem profesora Leona Podsiadłego. W 2005 roku była stypendystką na ASP w Monachium w pracowni rzeźby w papierze Andreasa von Weizsäcker a. Brała udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i rzeźbą. Pracuje i żyje we Wrocławiu, a jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

23 Olga Szczechowska Piotr Prażmowski Arkadiusz Twardowski Izabela Kostiukow 68 Olga Szczechowska z cyklu Leśne ciało 69 Piotr Prażmowski Dukt leśny 70 Arkadiusz Twardowski 71 Izabela Kostiukow Z cyklu Zamknijcie oczy Silver2 olej, akryl, płótno, 50 x 50 cm sygn. na odwrocie: Olga Szczechowska Urodzona w 1987 r. w Radomiu. Absolwentka malarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka kolektywnego i eksperymentatorskiego działania o nazwie PRZEprojekt. Współpracowała z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, jest autorką instalacji i obiektów także w przestrzeni miejskiej. W twórczości interesuje ją balansowanie między tym co racjonalne i irracjonalne, szukanie związków między tym co organiczne i nieorganiczne. Podwójna stypendystka Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i autorka wystaw indywidualnych. olej, płótno, 80 x 120 cm 2012 sygn. p. d. : Piotr Prażmowski, 2012 Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Obroniony dyplom w roku z malarstwa sztalugowego pod kierunkiem prof. nadzw. S. Żukowskiego i aneks z grafiki warsztatowej pod kierunkiem dr A. Snoch-Pawłowskiej. Uczestnik 7 i 8 Międzynarodowych Biennale Miniatury w Częstochowie w latach , XV Międzynarodowych Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnik 8 Biennale Grafiki Studenckiej Poznań 2013.Obecnie zajmuje się malarstwem i grafiką komputerową. Goods tusz, akryl, papier, 100 x 70 cm sygn. l. d.: Twardowski oraz na odwrocie Freelancer i wolny rzemieślnik z wyboru. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Ogrodu i Krajobrazu z krótkim romansem z Grafiką Warsztatową na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych-Pracownia Wklęsłodruku prof. Henryka Ożóga. Członek kreatywnej załogi ŻyWej Pracowni na krakowskim Kazimierzu. Zajmuje się głównie technikami rysunku i grafiki artystycznej. olej, płótno, 80 x 60 cm sygn. na odwrocie: Iza Kostiukow Silver 2, olej na płótnie, Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu - (obecnie UAP) (studia w latach ). Wcześniej - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. Dyplom w pracowni prof. Jacka Jagielskiego w Obecnie pracuje w Galerii CKiS - Wieża Ciśnień w Koninie gdzie prowadzi pracownie rysunku i malarstwa, kurator wielu plenerów artystycznych. Od roku 2013 organizator Międzynarodowego Pleneru Artystycznego - Summer Jam we wsółpracy z ABC Gallery w Poznaniu. Uczestnik wystaw krajowych i międzynarodowych. W roku 2011 wyróżniona Odznaką Honorową przez Prezydenta za Zasługi dla Miasta Konina. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

24 Kajetan von Kazanovsky Barbara Lis Anna Wojtan Kajetan von Kazanovsky Barbara Lis STORM IS DRAWING NEAR (XII THE HANGED MAN) akwarela, ołówek, papier, 56 x 42 cm sygn. na odwrocie: von Kazanovsky Absolwent projektowania ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych (). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ilustracją. Regularnie współpracuje w roli modela z fotografikiem o pseudonimie Ribbon Mętlik. Akt tworzenia jest dla niego terapią, która umożliwia jego wewnętrznym potworom opuszczenie szafy. Najlepiej odnajduje się w akrylach, węglu, akwarelach i technikach mieszanych. Maraton oakryl, płótno, 40 x 50 cm sygn. p. d. : Lis Barbara na odwrocie: Barbara Lis Maraton, 40 x 50 cm, akryl Urodzona w Szczecinie. Dyplom w pracowni malarstwa Wojciecha Maja w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu oraz Związku Artystów Plastyków, Okręg Krakowski. Uprawia malarstwo i rysunek. 74 Anna Wojtan Więcej niż jedno zwierzę akryl, płótno, 50 x 100 cm Urodzona w 1989 roku w Starachowicach. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Swój cykl dyplomowy pt. PASJA wykonała w pracowni profesora Piotra Jargusza. Wcześniej ukończyła także studia licencjackie na tym samym kierunku (2011) oraz Projektowanie Wnętrz i Przestrzeni w Szkole Wnętrz i Przestrzeni Krakowskich Szkół Artystycznych (2013). Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i designem oraz prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Część prac malarskich i rysunkowych znajduje się w zbiorach prywatnych. Antykwariat AB IV Aukcja Młodej Sztuki AB, 30 stycznia

GNIAZDO. 40 lat. Wystawa Czesława Wasiłowskiego

GNIAZDO. 40 lat. Wystawa Czesława Wasiłowskiego Wernisaż wystawy fotografii Czesława Wasiłowskiego pt. GNIAZDO. 40 lat zorganizowany w czwartek 13 marca w sali wystawienniczej Kinoteatru Pasja wywołał wśród licznie zebranych wiele wspomnień i niejednokrotnie

IV AUKCJA. 30 stycznia (piątek) 2015, godz. 18:00. ceny wywoławcze 500 zł. galeria Antykwariat AB. Wystawa przedaukcyjna od 17 stycznia 2015 r.

IV AUKCJA. 30 stycznia (piątek) 2015, godz. 18:00. ceny wywoławcze 500 zł. galeria Antykwariat AB. Wystawa przedaukcyjna od 17 stycznia 2015 r. IV AUKCJA 30 stycznia (piątek) 2015, godz. 18:00 ceny wywoławcze 500 zł galeria Antykwariat AB Kraków, Rynek Główny 43 Wystawa przedaukcyjna od 17 stycznia 2015 r. galeria Antykwariat AB Kraków, Rynek

Przepisy ogólne. Termin sprawdzianu kwalifikacyjnego ustala JM Rektor UAP.

POLSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACJI PLASTYCZNEJ W KIELCACH

III. GRUPY PRZEDMIOTÓW I MINIMALNE OBCIĄŻENIA GODZINOWE

Manggha jest miejscem szczególnym dla Rafała Pytla, mało który polski artysta tak bardzo wpisuje się w tradycyjną estetyką japońską, gdzie nacisk położony jest bardziej na sugestię i nieokreśloność niż

Na ścieżkach wyobraźni

Na ścieżkach wyobraźni G A L E R I A Na ścieżkach wyobraźni Prezentowana wystawa prac jest efektem kontynuacji realizowanego od 2013 r. projektu edukacyjnego Na ścieżkach wyobraźni. Głównym motywem działania uczniów jest odniesienie

Portfolio///Książki. Wybrane książki, które powstały do 2014 roku.

Album prac projektu. Akademia Plastyczna

Jesienna dawka pozytywnej kultury z Themersonami w roli głównej

Jesienna dawka pozytywnej kultury z Themersonami w roli głównej Jesienna dawka pozytywnej kultury z Themersonami w roli głównej W ciągu trzech październikowych dni, płockie instytucje kultury zaoferują szeroki wachlarz działań, których przedmiotem będzie artystyczna

Wolontariusz WANTED!

25 marca 2017r. (sobota)

25 marca 2017r. (sobota) 25 marca 2017r. (sobota) y Kierunki Temat warsztatów Prowadzący Miejsce Godzina Liczba uczestników Architektura Proces" mgr Hugon Kowalski Sala 102, Budynek A 12.00-14.00 20 Architektury i Wzornictwa Projektowanie

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2013/2014 oraz 2014/2015 Liczba kandydatów na kierunek informatyka w 2013/2014 oraz 2014/2015 INFORMATYKA Lp Nazwa uczelni Studia I stopnia stacjonarne Studia I stopnia niestacjonarne Studia II stopnia stacjonarne Studia II stopnia

Bernadeta Marciniec urodzona w Tarnowie.

Bernadeta Marciniec urodzona w Tarnowie. fot. Maja Białoń Bernadeta Marciniec urodzona w Tarnowie. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W 1998 r. obroniła dyplom o specjalizacji wystawiennictwo. W latach 1998-2003 r. studia na Wydziale

AUKCJA SECESJI I ART DECO. 13 CZERWCA (SOBOTA) 2015 r. Galeria Sopockiego Domu Aukcyjnego Gdańsk ul. Długa 2/3 tel: +48 58 301 05 54

AUKCJA SECESJI I ART DECO. 13 CZERWCA (SOBOTA) 2015 r. Galeria Sopockiego Domu Aukcyjnego Gdańsk ul. Długa 2/3 tel: +48 58 301 05 54 Wizytownik WMF, ok. 1900 r. metal srebrzony; wys. 18 cm AUKCJA SECESJI I ART DECO 13 CZERWCA (SOBOTA) r. Galeria Sopockiego Domu Aukcyjnego Gdańsk ul. Długa 2/3 tel: +48 58 301 05 54 Mariusz Dydo Żubr

Treści podstawowe i przedmioty kierunkowe (przedmioty obowiązkowe)

Treści podstawowe i przedmioty kierunkowe (przedmioty obowiązkowe) UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU WYDZIAŁ SZTUK PIĘKNYCH KIERUNEK: KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI SPECJALNOŚĆ WEDŁUG UZYSKANYCH KWALIFIKACJI: Konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby

KATALOG I EDYCJI KONKURSU

KATALOG I EDYCJI KONKURSU KONKURS MALARSKI 2015 KATALOG I EDYCJI KONKURSU WROCŁAW 2015 Gala Konkursu Młody Wawrzyn Związek Firm Pożyczkowych jest organizacją pracodawców, której celem jest dbanie o wysokie standardy świadczenia

Uchwała nr 29/2012 Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. z dnia 26 kwietnia 2012 roku

Uchwała nr 29/2012 Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. z dnia 26 kwietnia 2012 roku Uchwała nr 29/2012 Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z dnia 26 kwietnia 2012 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów doktoranckich stacjonarnych w dyscyplinie pedagogika

studia I stopnia stacjonarne studia I stopnia niestacjonarne studia II stopnia stacjonarne studia II stopnia niestacjonarne liczba kandydatów ogółem

studia I stopnia stacjonarne studia I stopnia niestacjonarne studia II stopnia stacjonarne studia II stopnia niestacjonarne liczba kandydatów ogółem Liczba kandydatów na kierunek informatyka 2013-2014 - uczelnie studia I stopnia stacjonarne studia I stopnia niestacjonarne studia II stopnia stacjonarne studia II stopnia niestacjonarne lp nazwa uczelni

Wydarzenia w dniu

Wydarzenia w dniu Urząd Miasta Racibórz http://www.raciborz.pl/kultura_i_sport/kalendarium_imprez/2013-07-3/printpdf Wydarzenia w dniu 2013-07-03 Wydarzenia w dniu: 03 lipiec 2013 Wybierz eń: 2013-07-03 Przejdź Bieżące

Ryszard Bojarski. Udział w pracach Zespołu Podstaw Programowych (2013).

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2013

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2013 Przemyśl, dnia 23 stycznia 2013 r. Decyzją Kapituły Artystycznej Nagrody im. Mariana Strońskiego od roku 2013 Doroczna Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego przyznawana będzie co dwa lata i przyjmuje

Andrzej Guttfeld. Fot. Krzysztof Miller

14/01/2015 Wernisaż wystawy Józefa Wilkonia Wilkoniada

TWÓRCZOŒÆ ARSKICH ARTYSTEK

TWÓRCZOŒÆ ARSKICH ARTYSTEK Tydzieñ Kobiet 1-7 marca 2010 TWÓRCZOŒÆ ARSKICH ARTYSTEK Wystawa 22.02 8.03.2010 Ewa Michalewska, ur. 1988 w arach, jest absolwentk¹ Liceum Plastycznego w Zielonej Górze. Obecnie studiuje na Wydziale Wzornictwa

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2015

Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego Przemyśl 2015 Zapraszamy do udziału w 9. edycji konkursu Nagroda Artystyczna im. Mariana Strońskiego - którego celem jest promocja przemyskich artystów plastyków i fotografików, a także twórczości i dorobku artystycznego

KAPITUŁA NAGRODY ARTYSTYCZNEJ IM. MARIANA STROŃSKIEGO INFORMUJE O PRZEDŁUŻENIU WYSTAWY POKONKURSOWEJ

KAPITUŁA NAGRODY ARTYSTYCZNEJ IM. MARIANA STROŃSKIEGO INFORMUJE O PRZEDŁUŻENIU WYSTAWY POKONKURSOWEJ Nagroda A rt yst yczna im. M ariana St rońsk iego Przem yśl 2013 Pod Pat ronat em Prezydent a M iast a Przem yśla KAPITUŁA NAGRODY ARTYSTYCZNEJ IM. MARIANA STROŃSKIEGO INFORMUJE O PRZEDŁUŻENIU WYSTAWY

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW

FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW STANOWISKO: asystent SŁOWA KLUCZOWE: UMCS, asystent, rysunek sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne lub kwalifikacji I stopnia dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej

WYKAZ SKONTROLOWANYCH SZKÓŁ WYŻSZYCH

WYKAZ SKONTROLOWANYCH SZKÓŁ WYŻSZYCH WYKAZ SKONTROLOWANYCH SZKÓŁ WYŻSZYCH Nazwa szkoły Delegatura Rodzaj postępowania Etap postępowania 1 Elbląska Uczelnia Humanistyczno- Ekonomiczna Bydgoszcz 2 Akademia Morska w Gdyni Gdańsk 3 Akademia Medyczna

Wolontariusz WANTED!

Wolontariusz WANTED! Wolontariusz WANTED! Kogo szukamy: Asystenta Prowadzącego warsztaty dla dzieci i rodzin Paleta Debiutanta Opis programu: Muzealnym debiutantom niestraszna jest ani rozlana farba ani zamoczone w niej dłonie.

Napłynęło łącznie 440 prac z następujących szkół:

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Kryterium zakres kwalifikacji

WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Kryterium zakres kwalifikacji WYDZIAŁ ARTYSTYCZNY Kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Forma studiów i poziom kształcenia I stopnia Kryterium zakres kwalifikacji

Iwona Ochnio - Kwiatecka artystka niezależna malarstwo

Iwona Ochnio - Kwiatecka artystka niezależna malarstwo Witam Cię serdecznie. Cieszę się, że się spotykamy. Nazywam się Iwona Ochnio-Kwiatecka i jestem artystką niezależną. Internetowa galeria malarstwa: kwiatecka.com, którą prowadzę, to miejsce wyjątkowe.

Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Malarstwo A. JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE

Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Malarstwo A. JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE Załącznik nr 5 Standardy kształcenia dla kierunku studiów: Malarstwo A. JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE I. WYMAGANIA OGÓLNE Jednolite studia magisterskie trwają nie krócej niż 10 semestrów. Liczba godzin

Punkty ECTS semestr zimowy / letni Historia sztuki dr hab. Renata Rogozińska prof. ndzw. UAP sem. letni

Punkty ECTS semestr zimowy / letni Historia sztuki dr hab. Renata Rogozińska prof. ndzw. UAP sem. letni Specjalność: wybrana specjalność artystyczna oraz pedagogika sztuki Rok studiów: I dr Ewa Wójtowicz ad. dr hab. Renata Rogozińska prof. ndzw. UAP sem. letni Główne problemy kultury dr Jakub Żmidziński

Z przymrużeniem Śląska

510158196 +48 510158196

Mirosław Pawłowski. Kamuflaż

Mirosław Pawłowski. Kamuflaż Mirosław Pawłowski Kamuflaż listopad 2012 Człowiek wpisany w dwa światy subiektywny i obiektywny przez całe życie doskonali się w przekraczaniu ich granic. Przywdziewa różnego rodzaju maski, buduje wokół

Stefania Ambroziak Uniwersytet Warszawski Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Dział Zbiorów Dawnych Kozłówka

Stefania Ambroziak Uniwersytet Warszawski Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Dział Zbiorów Dawnych Kozłówka Imię Nazwisko Wykształcenie Uczelnia Instytucja Nazwa działu Miasto Stefania Ambroziak Uniwersytet Warszawski Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Dział Zbiorów Dawnych Kozłówka Karol Babilas Akademia Sztuk Pięknych

There are no translations available.

There are no translations available. There are no translations available. Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na bezpłatne, 2-letnie (2009-2011), niestacjonarne "P odyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej",

"Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych

Obrazy, które mnie hipnotyzują - rozmowa z Anną Wypych "Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych JUSTYNA NAPIÓRKOWSKA Więcej zdjęć (2) Przedstawiam Państwu młodą malarkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Świeszewskiego.

Jarosław Figura ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie (OBECNIE WOJ. MAZOWIECKIE )

Jarosław Figura ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie (OBECNIE WOJ. MAZOWIECKIE ) Jarosław Figura ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie (OBECNIE WOJ. MAZOWIECKIE ) - polonista, aktor, scenograf i reżyser fot. Kamil Witaszak Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej