Travel Exchange & Education KURSY I OBOZY JĘZYKOWE. Handbook

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Travel Exchange & Education KURSY I OBOZY JĘZYKOWE. Handbook"

Transkrypt

1 Travel Exchange & Education KURSY I OBOZY JĘZYKOWE Handbook Edycja wrzesień 2007

2 Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższym dokumentem. Zawiera on ważne informacje dotyczące Państwa wyjazdu oraz pobytu w szkole, jak również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. A. O NAS Travel Exchange & Education od 1999 roku specjalizuje się w organizowaniu zagranicznych wyjazdów edukacyjnych. Wszyscy pracownicy firmy posiadają gruntowną wiedzę na temat szeroko rozumianych programów edukacyjnych, popartą bogatym doświadczeniem w zakresie ich organizacji w kraju i za granicą. Wykładowcami w naszej szkole językowej TEE School są lektorzy posiadający pedagogiczne wykształcenie uniwersyteckie oraz doświadczenie w pracy w kraju i za granicą, a programy nauczania opracowują wysokiej klasy metodycy. W 2003 r. dołączyliśmy do grona najlepszych na świecie firm zajmujących się organizowaniem wyjazdów edukacyjnych i staliśmy się pełnoprawnym członkiem dwóch międzynarodowych stowarzyszeń: FIYTO (Federation of International Youth Travel Orgganisations) i GWEA (Global Work Experience Association). Misja ich jest promocja i ochrona jakości światowego rynku turystyki młodzieżowej i turystyki edukacyjnej. Od trzech lat Travel Exchange & Education wpisana jest do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Wojewody Śląskiego pod nr 556 oraz posiada Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej SIGNAL IDUNA TU S.A. B. JAKOŚĆ Metodycy nauczania szkoły TEE School dbają o to, aby nauka języka podczas wybranej formy wyjazdu była dla każdego Klienta efektywna i prowadzona na najwyższym poziomie. Starannie dobieramy naszych partnerów. Wszyscy posiadają -Wszystkie szkoły/placówki językowe, uznanie państwowych instytucji rządowych oraz liczne akredytacje (np. British Council, ABLS), są członkami międzynarodowych organizacji zrzeszających najlepsze szkoły językowe i instytucje edukacyjne FIYTO, ALTO, EAQUALS, IALC, FEDELE). Z posiadania przez szkoły akredytacji wynikają dla uczestników naszych wyjazdów wymierne korzyści, choćby znakomite przygotowanie kadry nauczycielskiej i wysokie standardy obsługi administracyjnej. C. REZERWACJA KURSU JĘZYKOWEGO: I. Wybór odpowiedniego kursu a. Wyszukiwarka kursów i obozów językowych - Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy wygodną, przejrzystą ofertę kursów proponowanych przez naszych partnerów oraz szkołę językową TEE SCHOOL. W naszym specjalnym serwisie odnajdziecie Państwo między innymi propozycje kursów wraz z kilkoma wariantami zakwaterowania, opisy krajów i miast, do których najchętniej wyjeżdżają nasi Klienci, a także wyczerpujące informacje dotyczące organizacji wyjazdu. b. Kontakt z naszym przedstawicielem Aby umożliwić Państwu kontakt nie tylko przez czy telefon, stworzyliśmy rozbudowaną sieć agentów naszej firmy. Ich pełna, ciągle aktualizowana lista znajduje się na stronie w zakładce "Kontakt"

3 c. Kontakt z konsultantem Travel Exchange & Education Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta, zawarta w internetowym katalogu była jak najpełniejsza jednakże zdajemy sobie również sprawę, że możecie Państwo poszukiwać niestandardowych rozwiązań z zakresu turystyki edukacyjnej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy przygotują dla Państwa gotowe rozwiązania (kursy dla pracowników firmy, grup, rodziców z dziećmi czy też kursy specjalistyczne i hobbystyczne połączone z projektowaniem ubioru, degustacja win, poznawaniem tajników kuchni francuskiej czy zajęciami w wiedeńskim konserwatorium). II. Procedura rezerwacji: a. Polecamy jak najwcześniejszą rezerwację kursu w okresie wakacji - z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, tak aby pozostawić sobie i nam bezpieczny okres na ustalenie szczegółów wyjazdu. Poza sezonem wakacyjnym - możliwa jest rezerwacja z wyprzedzeniem nawet kilkudniowym, wymagamy wtedy jednak wpłaty pełnej kwoty za kurs i zakwaterowanie oraz usługi dodatkowe. b. Kurs zarezerwować można bezpośrednio z naszej wyszukiwarki wystarczy wybrać właściwą opcję i wypełnić formularz rezerwacji. W przypadku kursów dobieranych na indywidualne zamówienie, nasz konsultant poinformuje Państwa o właściwej procedurze. c. Po dokonaniu rezerwacji prosimy poczekać na kontakt z naszym konsultantem, który potwierdzi dostępność terminu oraz wybranej opcji zakwaterowania. Prosimy NIE REZERWOWAĆ biletów lotniczych/autokarowych przed otrzymaniem potwierdzenia rezerwacji. d. Umowę oraz inne formularze niezbędne do dokonania rezerwacji przesyłamy Państwu elektronicznie oraz pocztą jeden egzemplarz, podpisany (w przypadku osoby nieletniej umowę z Travel Exchange & Education zawiera rodzic/opiekun), należy odesłać do nas, pod rygorem nieważności. III.Harmonogram płatności: a. Zaliczka w wysokości PLN płatna w dniu podpisania umowy b. Pozostała kwota do minimum 3 tygodni przed planowana datą wyjazdu c. W przypadku rezerwacji ekspresowej (to jest nazwa można wprowadzić taką rezerwację, inaczej, trzeba zmienić na np. 'krótkoterminowa') wymagamy wpłaty pełnej opłaty za kurs IV. Dokumenty związane z wyjazdem. a. Potwierdzenie rezerwacji kursu otrzymujecie Państwo przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania całkowitej opłaty za program. b. Potwierdzenie rezerwacji biletów lotniczych/autokarowych - otrzymujecie Państwo przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania całkowitej opłaty za program. c. Potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania - otrzymujecie Państwo przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania całkowitej opłaty za program.

4 ! Wyjątkowo, w okresie wakacyjnym może nastąpić sytuacja, w której potwierdzenie zakwaterowania otrzymacie Państwo nawet dzień czy dwa przed wyjazdem, co związane jest (szczególnie w Londynie) z dużym obłożeniem i rotacją miejsc. d. Informacje o dojeździe do szkoły i/lub miejsca zakwaterowania - Potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania - otrzymujecie Państwo minimum 1 tydzień przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania wpłaty całej należności. e. Ubezpieczenie (zarówno w promocji "Ucz się bezpiecznie!" jak i dodatkowe ubezpieczenia zakupione w Travel Exchange & Education) - otrzymujecie Państwo minimum 1 tydzień przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania wpłaty całej należności. Przed wyjazdem należy odesłać do Travel Exchange & Education podpisany jeden z odcinków ubezpieczenia. Otrzymacie Państwo również informację o sposobie zgłaszania szkód w TU SIGNAL IDUNA S.A. D. PRZED WYJAZDEM: I. Dokumenty niezbędne podczas wyjazdu: Prosimy o zabranie ze sobą: I. paszportu i/lub dowodu osobistego II. polisy ubezpieczeniowej III. w przypadku chorób przewlekłych informacji od polskiego lekarza o zażywanych lekach i sposobie ich podawania IV. jeżeli to możliwe informacji o Państwa grupie krwi V. potwierdzenia rezerwacji kursu VI. potwierdzenia rezerwacji zakwaterowania II. Procedura zgłaszania szkód (dla osób ubezpieczonych w SIGNAL IDUNA TU S.A.) W ramach promocji "Ucz się bezpiecznie!" lub na mocy wykupionej indywidualnie polisy: W razie zaistnienia szkody, czyli nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku powodującego konieczność hospitalizacji, należy skontaktować się z Centralą Alarmową CORIS Varsovie. Zgłaszanie spraw do Centrali może odbywać się: a. telefonicznie: (48-22) ; (48-22) ; (48-22) ; (48-22) b. faksem: (48-22) c. sms em: d. przez internet: e. Pracownikowi Centrali Alarmowej należy podać: * imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia poszkodowanego, * numer polisy, * imię i nazwisko zgłaszającego sprawę (pilota), * telefon kontaktowy zgłaszającego sprawę (pilota), * w miarę możliwości odpowiedzieć na pytania zadawane przez pracownika Centrali Alarmowej. f. UWAGA!!! Jeżeli koszty leczenia nie przekraczają 50 EUR, to ubezpieczony zobowiązany jest je pokryć z własnych środków, a po powrocie do Polski wystąpić do SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. o ich refundację sprawy nie trzeba zgłaszać do Centrali Alarmowej. III. Numery alarmowe:

5 a. Przed wyjazdem otrzymacie Państwo numery alarmowe do konsultanta Travel Exchange & Education, szkoły, rodziny goszczącej i/lub organizatora zakwaterowania, a w przypadku rezerwacji transferu z dworca/lotniska numer telefonu do agencji organizującej transfer. E. WYJAZD I. Dojazd własny TEE pozostawia Państwu pełną swobodę w zakresie wyboru środka transportu do miejsca odbywania kursu można dojechać pociągiem, samochodem i w każdy inny możliwy, wygodny dla Państwa sposób. II. Rezerwacja biletu w TEE Na Państwa życzenie możemy dokonać rezerwacji biletu lotniczego. W tym celu prosimy skontaktować się z naszym konsultantem, który doradzi najdogodniejsze dla Państwa połączenie lotnicze oraz zarezerwuje przelot. W okresie wakacyjnym oferujemy korzystne połączenia, podczas których uczestnicy wyjazdu są po opieką polskiego pilota. III. Rezerwacja indywidualna Oczywiście mogą Państwo zakupić bilet lotniczy we własnym zakresie. W tym przypadku również można skorzystać z porady naszego konsultanta. UWAGA!!! Ponieważ troszczymy się o prawidłowy przebieg nie tylko kursu, ale całego wyjazdu, prosimy o NIE kupowanie biletów zanim nie potwierdzimy Państwu dostępności miejsc na wybranym kursie językowym! IV. PRZEJAZD AUTOKAREM Oferujemy bilety autokarowe jednego z największych polskich przewoźników (bez nazw uważam) Autokar Polska. W celu zarezerwowania biletu prosimy o kontakt z konsultantem, który udzieli Państwu wszelkich niezbędnych informacji. W okresie wakacyjnym oferujemy korzystne połączenia z wybranych miast Polski, podczas których uczestnicy wyjazdu są po opieką polskiego pilota. V. TRANSFER Z LOTNISKA/DWORCA Nasze szkoły partnerskie standardowo oferują możliwość odbioru z lotniska/dworca informacji o aktualnych cenach transferu udzieli Państwu nasz konsultant. Istnieje również możliwość zamówienia transferu z miejsca zakwaterowania na lotnisko bądź dworzec. Koszt transferu jest zwykle porównywalny z opłatą za przejazd taksówką, z tą różnicą, że na lotnisko/dworzec przyjeżdża po Państwa kierowca, który wychodzi po Państwa do hali przylotów. F. PROCEDURY ZWIĄZANE Z REZYGNACJĄ Z WYJAZDU: I. Zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji, co uchroni Państwa przed poniesieniem kosztów rezygnacji z wyjazdu w uzasadnionych przypadkach (według regulaminu SIGNAL IDUNA TU S.A. Bądź innego ubezpieczyciela, u którego takie ubezpieczenie zostanie zakupione)

6 II. W przypadku konieczności rezygnacji z kursu przez Uczestnika (przed rozpoczęciem kursu i po dokonaniu stosownych rezerwacji), Uczestnik ponosi następujące koszty rezygnacji: a. do 30 dni przed rozpoczęciem kursu opłata manipulacyjna TEE (267,50 PLN) b. od 30 do 20 dnia przed rozpoczęciem kursu opłaty wpisowe/rejestracyjne na rzecz szkoły oraz opłata manipulacyjna TEE (267,50 PLN) c. od 19 do 6 dnia przed rozpoczęciem kursu - opłaty wpisowe/rejestracyjne na rzecz szkoły oraz opłata manipulacyjna TEE (267,50 PLN) oraz równowartość zaliczki określonej regulaminem harmonogramu wpłat (1 000 PLN, słownie jeden tysiąc złotych 00/100) d. od 5 dnia przed rozpoczęciem kursu i po rozpoczęciu kursu nie przysługują żadne zwroty e. w przypadku odmowy udzielenia wizy Uczestnikowi (dotyczy krajów, gdzie jest ona wymagana) zostanie naliczona opłata wpisowa na rzecz szkoły za granicą, a w przypadku jej braku równowartość 100,00 USD według kursu sprzedaży USD w banku PKO S.A. z dnia zgłoszenia odmowy udzielenia wizy przez Uczestnika. W celu zwrotu dokonanych wpłat wymagany jest oryginał odmowy z ambasady). W każdym przypadku (a-f), w zależności od szkoły, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty z tytułu rezygnacji, naliczone przez szkołę za granicą. III. Zgłoszenie rezygnacji z uczestnictwa w kursie musi być złożone na piśmie i przesłane pocztą lub dostarczone osobiście przez Uczestnika pod rygorem nieważności. G. ZMIANY ZWIĄZANE Z WYJAZDEM: Wszelkie zmiany związane z wyjazdem powinny być uzgadniane z TEE i przedstawiane w formie pisemnej pod rygorem nieważności. I. W przypadku zmiany przez Uczestnika terminu wyjazdu, środka transportu, szkoły, zakwaterowania, itp., po dokonaniu stosownych rezerwacji i wykupieniu biletu na przejazd, jak również transferu z dworca/lotniska, ewentualne koszty z tego tytułu naliczone przez szkołę lub przewoźnika obciążają Uczestnika. II. Za zmiany, które skutkują naliczeniem przez szkołę lub przewoźnika dodatkowych opłat, TEE pobiera opłaty w wysokości naliczonej przez szkołę lub przewoźnika. H. OBOWIĄZKI UCZESTNIKA W SZKOLE I MIEJSCU ZAKWATEROWANIA I. Uczestnik kursu zobowiązany jest do przestrzegania prawa oraz norm obowiązujących w szkole i miejscu zakwaterowania. W przypadku ich naruszenia Uczestnik może być usunięty z danej szkoły i odesłany (na jego koszt) do kraju zamieszkania. W takim przyp0adku nie przysługuje zwrot za niewykorzystany okres pobytu i bilet powrotny. II. Uczestnik ponosi odpowiedzialność prawną i materialną za wszelkie szkody spowodowane przez siebie w czasie podróży i pobytu na kursie.

7 I. WYBÓR ZAKWATEROWANIA: Proponujemy naszym kursantom wiele wygodnych możliwości rezerwacji zakwaterowania od popularnych rodzin goszczących poprzez schroniska młodzieżowe do hoteli najwyższej klasy. Wybór zakwaterowania zależy miedzy innymi od wieku Uczestnika oraz jego preferencji w zakresie komfortu pobytu. I. KURS BEZ ZAKWATEROWANIA Istnieje możliwość rezerwacji kursu bez zakwaterowania jeżeli będziecie Państwo mieszkać u rodziny, znajomych lub w samodzielnie zarezerwowanym hotelu czy pensjonacie. - czy musimy miec potwierdzenie zakwaterowanie, czy to nas nie interesuje II. RODZINA GOSZCZĄCA w pakiecie z kursem Szkoły za granicą oferują zakwaterowanie u rodzin goszczących, z którymi współpracują od wielu lat. Wybór takiej rodziny to gwarancja bezpieczeństwa rodziny są sprawdzane okresowo przez przedstawiciela szkoły, a wiele z nich mieszka w odległości kilku minut spacerem od szkoły. Ten rodzaj zakwaterowania polecamy osobom, które nie chcą mieszkać w bezosobowym hotelu i akademiku i które gotowe są na zapoznanie sie z kulturą kraju, w którym przebywają, niejako "od kuchni". III. RODZINA GOSZCZĄCA rezerwacja zewnętrzna (Wielka Brytania) Travel Exchange & Education od lat działa na brytyjskim rynku, organizując program praktyk w sektorze hotelarskim i gastronomicznym. Współpracujemy również z agencjami, które mają w swojej ofercie zakwaterowanie u rodzin goszczących. W tym przypadku zakwaterowanie może być zlokalizowane bardziej korzystnie lub też może być tańsze niż przy rezerwacji w pakiecie z kursem, należy jednak liczyć sie z tym, że za jakość odpowiada w tym momencie jedynie agencja (nie szkoła ani TEE). W przypadku rezerwacji zewnętrznej mamy nieco więcej możliwości związanych ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji. IV. AKADEMIK Niektóre spośród szkół partnerskich Travel Exchange & Education dysponują własnymi akademikami przeznaczonymi do wyłącznego użytku studentów bywa, że akademik znajduje się w tym samym budynku, co szkoła, nie jest to jednak żelazną regułą. Ten typ zakwaterowania to szansa na poznanie ludzi z różnych zakątków świata, a także gwarancja bezpieczeństwa jest to zakwaterowanie organizowane przez szkołę, tylko dla jej studentów. W zależności od wybranej szkoły językowej, dostępne są pokoje jedno - bądź wieloosobowe. V. REZYDENCJA Jest to zakwaterowanie często oferowane przez szkoły nieposiadające własnych akademików, choć nie tylko. Zasadniczo, obydwa rodzaje zakwaterowania (akademik i rezydencja) pod wieloma względami są do siebie zbliżone; główna różnica polega na tym, że rezydencje są ogólnodostępne, tzn. rezerwacji miejsca może dokonać osoba niebędąca studentem danej szkoły językowej. VI. HOTEL W trakcie trwania kursu językowego mogą Państwo zamieszkiwać również w hotelu nie jest to opcja standardowo dostępna w pakiecie z kursem, jednak na Państwa specjalne życzenie, jesteśmy

8 w stanie znaleźć i zarezerwować Państwu pokój hotelowy. J. SZOK KULTUROWY To popularne określenie poczucia zagubienia po przeprowadzce do innego kraju/środowiska. Nie każdy przeżywa szok kulturowy tak jak nie każdy przeżywa go z podobną intensywnością. Prosimy jednak o przygotowanie się do wyjazdu również pod tym kątem, aby mogli Państwo przezwyciężyć początkowe trudności. Zrozumienie pojęcia szoku kulturowego sprawi, że Państwa pobyt będzie bardziej komfortowy. I. Etapy szoku kulturowego: a. "miesiąc miodowy" to początkowe odczucie euforii, które może trwać kilka dni b. etap dezintegracji pojawia sie nagle, szczególnie jeżeli znamy słabo język kraju docelowego lub nie umiemy dostosować się do warunków i otoczenia. Mogą wtedy pojawić się następujące objawy: I. Smutek, poczucie osamotnienia, tęsknota za rodziną II. Bóle, nasilenie alergii, problemy żołądkowe III. Bezsenność, nadmierna senność, apatia, znudzenie IV. Depresja, poczucie bezradności i bezsilności V. Złość, niechęć do kontaktu z ludźmi VI. Niezdolność radzenia sobie z drobnymi problemami VII. Poczucie braku bezpieczeństwa W przezwyciężaniu tych objawów pomocne będą: Poczucie humoru Umiejętność radzenia sobie z problemami i niepowodzeniami Komunikatywność Ciekawość Realistyczne oczekiwania Tolerancja i szacunek dla innych Poczucie własnej wartości Relaks i odpoczynek Aktywna nauka języka Kontakt z rodziną i znajomymi Regularne posiłki i aktywność fizyczna Spotkania z ludźmi, uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych c. Po pokonaniu początkowych trudności, łatwo jest już zadomowić się w nowym środowisku TELEFONY ALARMOWE Poniżej znajdą Państwo dane teleadresowe polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i konsularnych w przypadku kradzieży bądź zgubienia paszportu należy niezwłocznie skontaktować się z polską placówką działającą na terenie kraju, w którym Państwo aktualnie przebywają:

9 AUSTRIA Ambasada RP w Wiedniu Hietzinger Hauptstraße 42c A-1130 Wien Telefon: (00-431) Faks: (00-431) Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu Hietzinger Hauptstraße 42b A-1130 Wien Telefon: (00-431) , Faks: (00-431) FRANCJA Ambasada RP w Paryżu 1 rue de Talleyrand, Paris Telefon: (00-33) Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Paryżu 5 rue de Talleyrand, Paris Telefon: (00-33) , Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Lille 45 Boulevard Carnot, Lille Telefon: (00-33) Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Lyonie 79 rue Crillon, Lyon Telefon: (00-33) Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Strasburgu 2 rue Geiler, Strasbourg Telefon: (00-33) Faks: (00-33) HISZPANIA Ambasada RP w Madrycie c. Guisando, 23-bis Madrid Telefon: ( ) do 06 Wydział Konsularny Telefon: ( ) , , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Barcelonie Av. Diagonal, , 6 piso 1A Barcelona Telefon: ( ) , Fax: ( ) Wydział Konsularny Richard-Strauss-Str. 11, Berlin-Grunewald Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Kolonii Lindenallee 7, Köln Telefon: (00-49) , , Faks: (00-49) , Konsulat Generalny RP w Lipsku Trufanowstrasse 25, Leipzig Telefon: ( ) do 1, Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Hamburgu Gründgenstrasse 20, Hamburg Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Monachium Röntgenstr. 5, München Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Stuttgarcie Konsul honorowy dr Bernd Kobarg (języki: niemiecki, angielski) Am Wallgraben 115, Stuttgart Telefon: ( ) Faks: ( ) PORTUGALIA Ambasada RP w Lizbonie Av. das Descobertas 2, Lisboa Telefon: (00-351) Faks: (00-351) WIELKA BRYTANIA Ambasada RP w Londynie 47 Portland Place, London W1B 1JH Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Londynie 73 New Cavendish Street, London W1W 6LS Telefon: ( ) , Faks: ( ) , Konsulat Generalny RP w Edynburgu 2 Kinnear Road, Edinburgh EH3 5PE Telefon: ( ) Telefon/Faks: ( )

10 Konsulat Honorowy RP w Murcji Konsul honorowy Jerzy M. Zieleniewski Redziejowski C/ Las Norias 1-2 B Murcia Telefon/Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Walencji Konsul honorowy Ramon Sentis Duran Avda. Cortes Valencianas, 35-1 Pta. 2, Valencia Telefon: (00-34) Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Palma de Majorka Konsul honorowy Silvia Riera Borrego C/ Bartomeu Sureda i Miserol, 4A Palma de Mallorca (Baleares) Telefon: (00-34) Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Vigo Konsul honorowy Juan M. Vieites Baptista de Sousa Ctra. Colegio Universitario, Vigo (Pontevedra) Telefon: (00-34) /330 Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Las Palmas de Gran Canaria Konsul honorowy Bogdan Dziekoński C/ Triana, D Las Palmas de Gran Canaria Telefon: (00-34) Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Pampelunie Konsul honorowy Angel Tellechea Goyena Avda. Pío XII, n 1, 4a-5a planta Pamplona Telefon: (00-34) Faks: (00-34) IRLANDIA Ambasada RP w Dublinie 5 Ailesbury Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland Telefon: ( ) , Faks: ( ) NIEMCY Ambasada RP w Berlinie Lassenstr , Berlin Telefon: ( ) Faks: ( ) WŁOCHY Ambasada RP w Rzymie Via P.P. Rubens 20, Monti Parioli Roma, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Wydział Konsularny Via di San Valentino 12/ Roma, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Mediolanie Corso Vercelli 56, Milano, Italia Telefon: ( ) , , Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Genui Konsul honorowy Giuseppe Taro (języki: włoski, angielski, francuski, hiszpański) Piazza Tommaseo 4/5, Genova, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Bolonii Konsul honorowy Corrado Salustro (język włoski) Via S. Stefano 63, Bologna, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Padwie Konsul honorowy Ugo Zovatto (języki: włoski, niemiecki) Via Temanza 1/A scala A/26, Padova, Italia Telefon/Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Bari Konsul honorowy Domenico Centrone (język włoski) via Edmondo Caccuri 7, Bari, Italia Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Neapolu Konsul honorowy Aniello Tuorto (język włoski) Via Duomo 214, Napoli, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Reggio Calabria Konsul honorowy Antonio Giglio (język włoski) via Treviso 25, Reggio Calabria, Italia Telefon: ( )

11 Życzymy owocnej nauki i przyjemnego pobytu. Prosimy o zapoznanie się z Często Zadawanymi Pytaniami (FAQ).

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 16 lat (WBL02) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Rodzaje Kursów. Zajęcia Pozalekcyjne

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 16 lat (WBL02) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Rodzaje Kursów. Zajęcia Pozalekcyjne Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 16 lat (WBL02) Symbol oferty: 631/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Londyn Hampstead, od 16 lat (WBL02b) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Angielski w Londynie

Kursy języka angielskiego, Londyn Hampstead, od 16 lat (WBL02b) Miejscowość. Szkoła w Londynie. Opis Kursów. Angielski w Londynie Kursy języka angielskiego, Londyn Hampstead, od 16 lat (WBL02b) Symbol oferty: 630/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii :31:09

Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii :31:09 Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii 2015-12-26 14:31:09 2 Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii Konsul Honorowy RP w Walencji Zakres terytorialny - autonomiczny region Walencji

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Symbol oferty: 631/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego, Brighton, od 16 lat (WBB10) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego, Brighton, od 16 lat (WBB10) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego, Brighton, od 16 lat (WBB10) Symbol oferty: 456/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Inne Brighton Własny

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Montreal, Kanada, od 18 lat (KAM03) Kanada - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Montreal, Kanada, od 18 lat (KAM03) Kanada - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Montreal, Kanada, od 18 lat (KAM03) Symbol oferty: 37/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Kanada Quebec Montreal

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 13) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 13) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 13) Symbol oferty: 749/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Londyn

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Eastbourne, od 16 lat (WBE11) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Eastbourne, od 16 lat (WBE11) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Eastbourne, od 16 lat (WBE11) Symbol oferty: 5/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Anglia Eastbourne

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego, Edynburg, od 16 lat (WBE12) Edynburg idealne miejscde na wyjazd językowy. Szkoła językowa w Edynburgu (kod oferty WBE12)

Kurs języka angielskiego, Edynburg, od 16 lat (WBE12) Edynburg idealne miejscde na wyjazd językowy. Szkoła językowa w Edynburgu (kod oferty WBE12) Kurs języka angielskiego, Edynburg, od 16 lat (WBE12) Symbol oferty: 458/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Szkocja Edynburg

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego w Londynie, Wielka Brytania (WBL 16) Symbol oferty: 754/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Londyn

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Liverpoolu, od 16 lat (kod oferty WBL18) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego w Liverpoolu, od 16 lat (kod oferty WBL18) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego w Liverpoolu, od 16 lat (kod oferty WBL18) Symbol oferty: 1186/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Liverpoolu, od 16 lat (kod oferty WBL18) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego w Liverpoolu, od 16 lat (kod oferty WBL18) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego w Liverpoolu, od 16 lat (kod oferty WBL18) Symbol oferty: 1186/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania

Bardziej szczegółowo

Kurs języka hiszpańskiego, Valencia w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka hiszpańskiego, Valencia w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka hiszpańskiego, Valencia w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Symbol oferty: 76/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Hiszpania Walencja

Bardziej szczegółowo

Kursy języka niemieckiego, Berlin, od 18 lat (NIB02) Niemcy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka niemieckiego, Berlin, od 18 lat (NIB02) Niemcy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka niemieckiego, Berlin, od 18 lat (NIB02) Symbol oferty: 289/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Niemcy Berlin Berlin Własny Wyjazd

Bardziej szczegółowo

Kursy języka niemieckiego, Berlin, od 18 lat (NIB02) Niemcy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka niemieckiego, Berlin, od 18 lat (NIB02) Niemcy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka niemieckiego, Berlin, od 18 lat (NIB02) Symbol oferty: 289/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Niemcy Berlin Berlin Własny Wyjazd

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Londyn Centrum, od 18 lat (WBL02) Symbol oferty: 631/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka Włoskiego we Florencji, Włochy od 16 lat (WŁF 01) Włochy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka Włoskiego we Florencji, Włochy od 16 lat (WŁF 01) Włochy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka Włoskiego we Florencji, Włochy od 16 lat (WŁF 01) Symbol oferty: 667/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Włochy Toskania Florencja

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego,londyn, od 16 lat (WBL01) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego,londyn, od 16 lat (WBL01) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego,londyn, od 16 lat (WBL01) Symbol oferty: 11/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny

Bardziej szczegółowo

kursy językowe PRZEZ CAŁY ROK INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII

kursy językowe PRZEZ CAŁY ROK INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII kursy językowe INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII PRZEZ CAŁY ROK Salamanca Madrid Valencia Sevilla Marbella Granada Málaga Alicante Tenerife alicante barcelona

Bardziej szczegółowo

Kurs języka rosyjskiego, Moskwa, od 16 lat (kod oferty ROM01) Rosja idealna destynacja na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka rosyjskiego, Moskwa, od 16 lat (kod oferty ROM01) Rosja idealna destynacja na zagraniczne kursy językowe Kurs języka rosyjskiego, Moskwa, od 16 lat (kod oferty ROM01) Symbol oferty: 57/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Rosja Stolica Moskwa Własny

Bardziej szczegółowo

THE LONDON SCHOOL OF ENGLISH. kursy w Londynie dla najbardziej wymagających profesjonalistów

THE LONDON SCHOOL OF ENGLISH. kursy w Londynie dla najbardziej wymagających profesjonalistów THE LONDON SCHOOL OF ENGLISH I CZĘŚĆ INTRO Jeśli szukasz szkoły języka angielskiego w Wielkiej Brytanii, która: - posiada wszystkie niezbędne akredytacje, - specjalizuje się w kursach dla pracowników międzynarodowych

Bardziej szczegółowo

Regulamin i warunki umowy

Regulamin i warunki umowy Regulamin i warunki umowy 1. Zasady ogólne 2. Rezerwacja kursu 3 kroki 3. Płatności 4. Odwołanie i zmiana kursu 5. Odwołanie lekcji (zajęcia indywidualne) 6. Obecność na zajęciach 7. Certyfikaty 8. Ubezpieczenie

Bardziej szczegółowo

kursy językowe PRZEZ CAŁY ROK INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII

kursy językowe PRZEZ CAŁY ROK INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII kursy językowe INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII PRZEZ CAŁY ROK Pamplona Salamanca Madrid Valencia Sevilla Cádiz Marbella Granada Málaga Alicante Tenerife

Bardziej szczegółowo

Informator dotyczący porozumienia w sprawie programu Zwiedzaj i Pracuj zawartego pomiędzy Polską a Japonią

Informator dotyczący porozumienia w sprawie programu Zwiedzaj i Pracuj zawartego pomiędzy Polską a Japonią Informator dotyczący porozumienia w sprawie programu Zwiedzaj i Pracuj zawartego pomiędzy Polską a Japonią 2015.07.06 Ambasada Japonii rozpocznie przyjmowanie wniosków wizowych w ramach programu Zwiedzaj

Bardziej szczegółowo

Kurs języka rosyjskiego, Sankt Petersburg, Rosja, od 16 lat (ROS01) Rosja idealne miejsce na zagraniczne kursy jezykowe

Kurs języka rosyjskiego, Sankt Petersburg, Rosja, od 16 lat (ROS01) Rosja idealne miejsce na zagraniczne kursy jezykowe Kurs języka rosyjskiego, Sankt Petersburg, Rosja, od 16 lat (ROS01) Symbol oferty: 325/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Rosja Sankt Petersburg Sankt Petersburg Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego, Edynburg, od 16 lat (WBE12) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka angielskiego, Edynburg, od 16 lat (WBE12) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka angielskiego, Edynburg, od 16 lat (WBE12) Symbol oferty: 458/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Szkocja Edynburg

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego, Goa, Indie (IND 01) Indie (Goa) - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła językowa w Goa (kod oferty IND 01)

Kurs języka angielskiego, Goa, Indie (IND 01) Indie (Goa) - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła językowa w Goa (kod oferty IND 01) Kurs języka angielskiego, Goa, Indie (IND 01) Symbol oferty: 743/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Indie Inne Goa Własny Wyjazd językowy,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02)

Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02) Kurs języka angielskiego w Nowym Jorku w słynnym Empire State Building, od 16 lat (USY02) Symbol oferty: 29/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie:

Bardziej szczegółowo

Kurs języka hiszpańskiego, Malaga w Hiszpanii, wiek od 16 lat (HI01) Szkoła językowa w Maladze. Hiszpański w Maladze - rodzaje kursów

Kurs języka hiszpańskiego, Malaga w Hiszpanii, wiek od 16 lat (HI01) Szkoła językowa w Maladze. Hiszpański w Maladze - rodzaje kursów Kurs języka hiszpańskiego, Malaga w Hiszpanii, wiek od 16 lat (HI01) Symbol oferty: 657/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Hiszpania Costa

Bardziej szczegółowo

Oferta kursów zagranicznych MALTA 2014

Oferta kursów zagranicznych MALTA 2014 DIN EN ISO 9001:2008 Oferta kursów zagranicznych MALTA 2014 MALTA Malta leży między Sycylią a wybrzeżem północnej Afryki. Tutaj mieszają się wpływy kultury arabskiej i europejskiej. Dla zainteresowanych

Bardziej szczegółowo

Kurs języka włoskiego w Mediolanie, Włochy, od 18 lat (WŁM 01) Włochy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka włoskiego w Mediolanie, Włochy, od 18 lat (WŁM 01) Włochy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka włoskiego w Mediolanie, Włochy, od 18 lat (WŁM 01) Symbol oferty: 668/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Włochy Lombardia Mediolan

Bardziej szczegółowo

1 Informacje podstawowe. 2 Zasady korzystania z serwisu. 3 Ochrona danych osobowych

1 Informacje podstawowe. 2 Zasady korzystania z serwisu. 3 Ochrona danych osobowych 1 Informacje podstawowe 1.1. Właścicielem Serwisu i podmiotem świadczącym usługi w ramach Serwisu jest TRAVELSTORE Biuro Podróży, z siedzibą w Poznaniu, ul. Wyspiańskiego 26, NIP 7781366170. 1.2. Serwis

Bardziej szczegółowo

Kurs języka Włoskiego we Florencji, Włochy od 16 lat (WŁF 01) Włochy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka Włoskiego we Florencji, Włochy od 16 lat (WŁF 01) Włochy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka Włoskiego we Florencji, Włochy od 16 lat (WŁF 01) Symbol oferty: 667/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Włochy Toskania Florencja

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Oxford, od 16 lat (WBO07) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Oxford, od 16 lat (WBO07) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Oxford, od 16 lat (WBO07) Symbol oferty: 288/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Anglia Oxford Własny

Bardziej szczegółowo

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy

Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy HISZPANIA SPIS TREŚCI 1. Informacje ogólne o Hiszpanii... 1 1.1. Informacje geograficzne... 1 1.2. Cechy charakterystyczne Hiszpanii... 1 1.3. Powszechne święta narodowe i dni wolne od pracy... 2 1.4.

Bardziej szczegółowo

Koszt zakupu wizy przy wjeździe do Egiptu 25$.By usprawnić przebieg wydania wizy radzimy przygotować uprzednio odliczoną kwotę.

Koszt zakupu wizy przy wjeździe do Egiptu 25$.By usprawnić przebieg wydania wizy radzimy przygotować uprzednio odliczoną kwotę. {slide=paszporty i wizy} Wszystkie osoby wyjeżdżające za granicę zobowiązane są posiadać paszport lub w przypadku wyjazdów do Unii Europejskiej paszport lub dowód osobisty. Wymagane jest, aby dokument

Bardziej szczegółowo

Nauka języka japońskiego

Nauka języka japońskiego Nauka języka japońskiego w Kraju Kwitnącej Wiśni Wymagania wobec studenta Szkoła przyjmuje uczniów z całego świata na wszystkie poziomy zaawansowania, od całkowicie początkującego do wysoko zaawansowanego.

Bardziej szczegółowo

kursy językowe PRZEZ CAŁY ROK INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII

kursy językowe PRZEZ CAŁY ROK INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII kursy językowe INSTYTUT Języka Hiszpańskiego SIN FRONTERAS oferuje naukę hiszpańskiego w HISZPANII PRZEZ CAŁY ROK Salamanca Madrid Valencia Sevilla Marbella Granada Málaga Alicante Tenerife alicante barcelona

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DO SPRZEDAŻY BILETÓW AUTOKAROWYCH, POLIS oraz KART MŁODZIEŻOWYCH za pomocą PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNYCH

INSTRUKCJA DO SPRZEDAŻY BILETÓW AUTOKAROWYCH, POLIS oraz KART MŁODZIEŻOWYCH za pomocą PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNYCH INSTRUKCJA DO SPRZEDAŻY BILETÓW AUTOKAROWYCH, POLIS oraz KART MŁODZIEŻOWYCH za pomocą PŁATNOŚCI ELEKTRONICZNYCH System agenta elektronicznego dostępny jest po zalogowaniu na stronę www.rez.pl System partnerski

Bardziej szczegółowo

PROJEKT GREECE EXPERIENCE 2015!

PROJEKT GREECE EXPERIENCE 2015! ETW,Poland Ul. Europejska 5b/3 71-069 Szczecin www.etw.org.pl e-mail: etw@etw.org.pl Tel. +48 606 199 860 PROJEKT GREECE EXPERIENCE 2015! Kim jesteśmy? Poznajmy się :) Od dziewięciu lat Centrum Edukacyjne

Bardziej szczegółowo

Kursy języka hiszpańskiego, Madryt w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka hiszpańskiego, Madryt w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka hiszpańskiego, Madryt w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Symbol oferty: 68/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Hiszpania Madryt Madryt Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Inny, Kurs

Bardziej szczegółowo

Ogólne warunki korzystania z usług

Ogólne warunki korzystania z usług 1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy regulamin określa zasady korzystania z Usług świadczonych przez Salę Zabaw Małolatek prowadzona przez firmę Tisar Play ul. Kokotek 30, Ruda Śląska 41-700o numerze NIP

Bardziej szczegółowo

OBWIESZCZENIE Nr 1 KONSULA RP W MADRYCIE

OBWIESZCZENIE Nr 1 KONSULA RP W MADRYCIE OBWIESZCZENIE Nr 1 KONSULA RP W MADRYCIE Z DNIA 7 KWIETNIA 2015 R. W SPRAWIE WYBORÓW PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Informuję, że Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 289 1

Bardziej szczegółowo

OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ HELLAS TRAVEL THEOFILOS VAFIDIS

OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ HELLAS TRAVEL THEOFILOS VAFIDIS OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ HELLAS TRAVEL THEOFILOS VAFIDIS 1. DEFINICJE 1.1 Hellas Travel Hellas Travel Theofilos Vafidis z siedzibą w Warszawie, Warszawska

Bardziej szczegółowo

Kursy języka francuskiego, Paryż, od 16 lat (FRP02) Francja - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka francuskiego, Paryż, od 16 lat (FRP02) Francja - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka francuskiego, Paryż, od 16 lat (FRP02) Symbol oferty: 49/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Francja Paryż Paryż Własny Wyjazd

Bardziej szczegółowo

Kurs języka hiszpańskiego, Barcelona, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka hiszpańskiego, Barcelona, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka hiszpańskiego, Barcelona, wiek od 14 lat (HI01) Symbol oferty: 326/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Hiszpania Katalonia Barcelona Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Inny, Kurs językowy,

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego,londyn, od 16 lat (WBL01) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego,londyn, od 16 lat (WBL01) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego,londyn, od 16 lat (WBL01) Symbol oferty: 11/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Londyn Londyn Własny

Bardziej szczegółowo

Kurs j. francuskiego w Bordeaux, od 17 lat, kod oferty FRB06. Francja - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs j. francuskiego w Bordeaux, od 17 lat, kod oferty FRB06. Francja - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs j. francuskiego w Bordeaux, od 17 lat, kod oferty FRB06 Symbol oferty: 1189/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Francja Inne Bordeaux Własny

Bardziej szczegółowo

PODRÓŻE SŁUŻBOWE. Zarządzanie budżetem podróży służbowych Rezerwacje najkorzystniejsze stawki

PODRÓŻE SŁUŻBOWE. Zarządzanie budżetem podróży służbowych Rezerwacje najkorzystniejsze stawki PODRÓŻE SŁUŻBOWE Zarządzanie budżetem podróży służbowych Rezerwacje najkorzystniejsze stawki Zorganizujemy Państwa podróż służbową w określone miejsce o określonym czasie w ramach przewidywanego budżetu.

Bardziej szczegółowo

Porto do Santiago 13 Dni 278 km

Porto do Santiago 13 Dni 278 km Porto do Santiago 13 Dni 278 km 725.00 cena za osobę Wybierz termin, odpowiedni dla Ciebie W pakiecie: 12 noclegów w schroniskach lub w pokojach dwuosobowych(z prywatna łazienka)* Transport z/na lotnisko*

Bardziej szczegółowo

Praca naalasce. w ramachwizyh-2b

Praca naalasce. w ramachwizyh-2b Praca naalasce w ramachwizyh-2b Warunki uczestnictwa w programie: wiek pomiędzy 18-40 lat; znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym; uiszczenie opłat za program w terminie; złożenie kompletnych

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPACERÓW I WYCIECZEK PRZEDSZKOLA

REGULAMIN SPACERÓW I WYCIECZEK PRZEDSZKOLA REGULAMIN SPACERÓW I WYCIECZEK PRZEDSZKOLA PODSTAWA PRAWNA: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych

Bardziej szczegółowo

WORK UK. z TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION

WORK UK. z TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION WORK UK z TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION DLACZEGO WORK UK? 2 OPCJE PROGRAMU 3 KURS E-LEARNING 5 PRAKTYKA 5 HOTELE 5 ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE 5 ZAROBKI 6 DOJAZD 6 ZAPISY 6 WORK UK STEP BY STEP 7 DOKUMENTY

Bardziej szczegółowo

Warianty ubezpieczenia obejmujące terytorium: Europa i basen morza śródziemnego

Warianty ubezpieczenia obejmujące terytorium: Europa i basen morza śródziemnego Pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Wakacje SIGNAL IDUNA - wariant zimowy Symbol oferty: 5449830/111 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia:

Bardziej szczegółowo

The Tree Travel Sp. z o.o. Spółka Komandytowa ul. Pańska 73 00-834 Warszawa / tel. (022) 314 71 96/97; fax (022) 314 71 98 / NIP: 527-249-12-33;

The Tree Travel Sp. z o.o. Spółka Komandytowa ul. Pańska 73 00-834 Warszawa / tel. (022) 314 71 96/97; fax (022) 314 71 98 / NIP: 527-249-12-33; THE TREE TRAVEL Pomysł założenia firmy The Tree Travel zrodził się, kiedy Prezes Zarządu Ewa Szyndler, jeszcze w czasach studenckich podróżując, zdobywała doświadczenie i kontakty w branży turystycznej.

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego w Irlandii, od 16 lat (IRD01) Irlandia - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła w Dublinie (kod oferty IRD01)

Kurs języka angielskiego w Irlandii, od 16 lat (IRD01) Irlandia - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła w Dublinie (kod oferty IRD01) Kurs języka angielskiego w Irlandii, od 16 lat (IRD01) Symbol oferty: 291/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Irlandia Inne Dublin Własny Wyjazd

Bardziej szczegółowo

JUNIOR SUMMER CAMP w Bournemouth

JUNIOR SUMMER CAMP w Bournemouth Wakacje letnie 2014 JUNIOR SUMMER CAMP w Bournemouth Minimalny czas pobytu: 1 tydzień, w okresie od 22 czerwca 2014 do 30 sierpnia 2014. Wiek uczestników: 10-18 lat Kurs: 20 godzin lekcyjnych (20 x 40

Bardziej szczegółowo

WYMIANA STUDENCKA - PROGRAM LLP ERASMUS 2011/2012 LISTA UCZELNI PARTNERSKICH KIERUNEK ARCHITEKTURA I URBANISTYKA

WYMIANA STUDENCKA - PROGRAM LLP ERASMUS 2011/2012 LISTA UCZELNI PARTNERSKICH KIERUNEK ARCHITEKTURA I URBANISTYKA WYMIANA STUDENCKA - PROGRAM LLP ERASMUS 2011/2012 LISTA UCZELNI PARTNERSKICH KIERUNEK ARCHITEKTURA I URBANISTYKA Amsterdam, Holandia UCZELNIA: Hogeschool van Amsterdam, ILOŚĆ MIEJSC: 5 Uwaga! Koszty utrzymania

Bardziej szczegółowo

The Tree Travel Sp. z o.o. Spółka Komandytowa ul. Pańska 73 00-834 Warszawa / tel. (022) 314 71 96/97; fax (022) 314 71 98 / NIP: 527-249-12-33;

The Tree Travel Sp. z o.o. Spółka Komandytowa ul. Pańska 73 00-834 Warszawa / tel. (022) 314 71 96/97; fax (022) 314 71 98 / NIP: 527-249-12-33; THE TREE TRAVEL Pomysł założenia The Tree Travel zrodził się, kiedy Prezes Zarządu Ewa Szyndler, jeszcze w czasach studenckich podróżując, zdobywała doświadczenie i kontakty w branży turystycznej. Swoje

Bardziej szczegółowo

Kurs języka portugalskiego, Lisbona, od 18 lat (POL01) Portugalia - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kurs języka portugalskiego, Lisbona, od 18 lat (POL01) Portugalia - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kurs języka portugalskiego, Lisbona, od 18 lat (POL01) Symbol oferty: 56/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Portugalia Lizbona i okolice Lizbona

Bardziej szczegółowo

CHCESZ ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY?

CHCESZ ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY? CHCESZ ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY? NIE PODEJMUJ PRACY ZA DARMO STARANNIE ZAPLANUJ WYJAZD LEGALNA PRACA JEST PODSTAWĄ BEZPIECZEŃSTWA NIE ODDAWAJ ORYGINAŁÓW DOKUMENTÓW SPRAWDŹ AGENCJĘ

Bardziej szczegółowo

Turystyczne last minute

Turystyczne last minute Turystyczne last minute Przed nami sezon urlopowy. Myśl o upragnionych wakacjach, odpoczynku, relaksie i atrakcjach, jakie na nas czekają, często sprawia, że dość chaotycznie organizujemy wyjazd. Umowę,

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZEŃSTWO ORGANIZACJI IMPREZ

BEZPIECZEŃSTWO ORGANIZACJI IMPREZ BEZPIECZEŃSTWO ORGANIZACJI IMPREZ Wszystkie imprezy, które organizujemy i zamieszczamy w naszej ofercie są zorganizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i zawsze są zgłaszane we właściwych kuratoriach

Bardziej szczegółowo

ERASMUS+ studia i praktyki 2014/2015

ERASMUS+ studia i praktyki 2014/2015 ERASMUS+ studia i praktyki 2014/2015 ERASMUS+ Wymiana studentów w Erasmus+ obejmuje: wyjazdy na część studiów do zagranicznej uczelni wyjazdy na praktykę do zagranicznego przedsiębiorstwa, instytucji lub

Bardziej szczegółowo

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA OBOZU Spała 15.07-28.07.2012

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA OBOZU Spała 15.07-28.07.2012 KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA OBOZU Spała 15.07-28.07.2012 NAZWISKO I IMIĘ... DATA URODZENIA... NR PESEL... ( ważne ) ADRES... KOD... ( ważne ) TEL. DOMOWY... KOMÓRKOWY... INNE... ADRES e-mail RODZICA

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, od 16 lat (WBB 09) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła w Bournemouth (kod oferty WBB09)

Kursy języka angielskiego, od 16 lat (WBB 09) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła w Bournemouth (kod oferty WBB09) Kursy języka angielskiego, od 16 lat (WBB 09) Symbol oferty: 1/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Dorset Hrabstwo Bournemouth

Bardziej szczegółowo

Kursy języka angielskiego, Oxford, od 16 lat (WBO07) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka angielskiego, Oxford, od 16 lat (WBO07) Wielka Brytania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka angielskiego, Oxford, od 16 lat (WBO07) Symbol oferty: 288/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Wielka Brytania Anglia Oxford Własny

Bardziej szczegółowo

Biuro podróży Gdynia Dive zaprasza na kolejną egzotyczną wyprawę do Wietnamu Termin: 8-23 listopada 2014

Biuro podróży Gdynia Dive zaprasza na kolejną egzotyczną wyprawę do Wietnamu Termin: 8-23 listopada 2014 Biuro podróży Gdynia Dive zaprasza na kolejną egzotyczną wyprawę do Wietnamu Termin: 8-23 listopada 2014 Cena w promocji Cena: Możliwość zapłaty w ratach: Zaliczka przy rezerwacji Wpłata pozostałej części

Bardziej szczegółowo

Regulamin projektu mobilności VETPRO pt. Transfer wiedzy II w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci

Regulamin projektu mobilności VETPRO pt. Transfer wiedzy II w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci Regulamin projektu mobilności VETPRO pt. Transfer wiedzy II w ramach programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci 1 Postanowienia ogólne 1. Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji oraz

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN OKREŚLA ZASADY KORZYSTANIA Z SERWISU INTERNETOWEGO www.best.travel.pl

REGULAMIN OKREŚLA ZASADY KORZYSTANIA Z SERWISU INTERNETOWEGO www.best.travel.pl REGULAMIN OKREŚLA ZASADY KORZYSTANIA Z SERWISU INTERNETOWEGO www.best.travel.pl Postanowienia Regulaminu wraz z przepisami prawa obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, określają prawa

Bardziej szczegółowo

Warunki uczestnictwa w Imprezach Turystycznych organizowanych przez AQUARIS. I. Zasady ogólne:

Warunki uczestnictwa w Imprezach Turystycznych organizowanych przez AQUARIS. I. Zasady ogólne: Warunki uczestnictwa w Imprezach Turystycznych organizowanych przez AQUARIS I. Zasady ogólne: 1. Zawarcie umowy pomiędzy Klientem (zwanym dalej Uczestnikiem) a AQUARIS (zwanym dalej Organizatorem) następuje

Bardziej szczegółowo

KOMPAS POLAND Sp. z o.o. Biuro Podróży

KOMPAS POLAND Sp. z o.o. Biuro Podróży KOMPAS POLAND Sp. z o.o. Biuro Podróży ul. Willowa 8/10 lok. 2, 00-790 Warszawa; nr wpisu w rejestrze organizatorów turystyki i pośredników turystycznych 371. NIP: 526-10-02-130; KRS 000038687; Sąd Rejonowy

Bardziej szczegółowo

Regulamin promocji Najtaniej w First Minute - Lato 2015 Etap IV. 1 [Organizator]

Regulamin promocji Najtaniej w First Minute - Lato 2015 Etap IV. 1 [Organizator] Regulamin promocji Najtaniej w First Minute - Lato 2015 Etap IV 1 [Organizator] Organizatorem promocji Najtaniej w First Minute - Lato 2015 Etap IV jest TUI Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul.

Bardziej szczegółowo

Na życzenie organizujemy transport samolotem lub autokarem i transfer d/z miejsca zakwaterowania.

Na życzenie organizujemy transport samolotem lub autokarem i transfer d/z miejsca zakwaterowania. Kurs języka hiszpańskiego w Hawanie, Kuba (KUH 01) Symbol oferty: 741/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Kuba Karaiby - Kuba Havana Samolot,

Bardziej szczegółowo

Umowa o naukę języka obcego w Szkole Językowej Fundacji Shamrock

Umowa o naukę języka obcego w Szkole Językowej Fundacji Shamrock Umowa o naukę języka obcego w Szkole Językowej Fundacji Shamrock Zawarta w dniu... w... pomiędzy Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock ul. Opolska 59 47-300 Krapkowice, w dalszej części umowy

Bardziej szczegółowo

Na życzenie organizujemy transport samolotem lub autokarem i transfer d/z miejsca zakwaterowania.

Na życzenie organizujemy transport samolotem lub autokarem i transfer d/z miejsca zakwaterowania. Kurs języka hiszpańskiego w Hawanie, Kuba (KUH 01) Symbol oferty: 741/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Kuba Karaiby - Kuba Havana Samolot,

Bardziej szczegółowo

Kurs języka angielskiego na Malcie, Gzira (MA09) Malta - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła językowa w Gzira (kod oferty MA09)

Kurs języka angielskiego na Malcie, Gzira (MA09) Malta - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła językowa w Gzira (kod oferty MA09) Kurs języka angielskiego na Malcie, Gzira (MA09) Symbol oferty: 739/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: Malta Wyspa Malta Gzira Własny Wyjazd

Bardziej szczegółowo

Kurs języka niemieckiego, Frankfurt (NIF04) Niemcy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła językowa we Frankfurcie (kod oferty NIF 04)

Kurs języka niemieckiego, Frankfurt (NIF04) Niemcy - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe. Szkoła językowa we Frankfurcie (kod oferty NIF 04) Kurs języka niemieckiego, Frankfurt (NIF04) Symbol oferty: 267/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Niemcy Hesja Frankfurt Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, no conv : Wyżywienie: Zakwaterowanie:

Bardziej szczegółowo

Kursy języka hiszpańskiego, Madryt w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe

Kursy języka hiszpańskiego, Madryt w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Hiszpania - idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe Kursy języka hiszpańskiego, Madryt w Hiszpanii, wiek od 14 lat (HI01) Symbol oferty: 68/183 Państwo: Region: Miasto: Transport: Hiszpania Madryt Madryt Własny Profil wyjazdu: Wyjazd językowy, Inny, Kurs

Bardziej szczegółowo

Lista uczelni w załączniku nr 1 UNIWERSYTET WARSZAWSKI. Tu proszę nakleić zdjęcie WYDZIAŁ DZIENNIKARSTWA I NAUK POLITYCZNYCH.

Lista uczelni w załączniku nr 1 UNIWERSYTET WARSZAWSKI. Tu proszę nakleić zdjęcie WYDZIAŁ DZIENNIKARSTWA I NAUK POLITYCZNYCH. 1 WYPEŁNIAĆ DRUKOWANYMI LITERAMI TERMIN SKŁADANIA: do 13 lutego 2007r UNIWERSYTET WARSZAWSKI Tu proszę nakleić zdjęcie WYDZIAŁ DZIENNIKARSTWA I NAUK POLITYCZNYCH Imię i nazwisko: INSTYTUT NAUK POLITYCZNYCH

Bardziej szczegółowo

Autokarowe: Lizbona Fátima Santiago de Compostela Porto 6 dni

Autokarowe: Lizbona Fátima Santiago de Compostela Porto 6 dni Autokarowe: Lizbona Fátima Santiago de Compostela Porto 6 dni 574.00 cena za osobę w pokoju dwuosobowym W pakiecie: 1 nocleg w Lizbonie, 2 w Fatimie, 1 w Santiago de Compostela, 1 w Porto Lot Warszawa

Bardziej szczegółowo

Erasmus+ studia, praktyki (absolwenci) 2015/2016 spotkanie organizacyjne

Erasmus+ studia, praktyki (absolwenci) 2015/2016 spotkanie organizacyjne Erasmus+ studia, praktyki (absolwenci) 2015/2016 spotkanie organizacyjne 23.04.2015 I. Procedura aplikacyjna II. Przed wyjazdem na stypendium III. Po przyjeździe IV. Po powrocie ze stypendium V. Uwagi

Bardziej szczegółowo

WYJAZDY SUMMER AU PAIR 2016

WYJAZDY SUMMER AU PAIR 2016 WYJAZDY SUMMER AU PAIR 2016 W okresie wakacyjnym nasze biuro organizuje krótkoterminowe pobyty Au Pair. Wyjazdy te możliwe są w miesiącach od maja do września. Pobyty wakacyjne polegają na wyjeździe do

Bardziej szczegółowo

podstawie wniosku złożonego osobiście, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia;

podstawie wniosku złożonego osobiście, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia; ZARZĄDZENIE Nr 24/2013 DYREKTORA NARODOWEGO CENTRUM NAUKI w sprawie warunków zwrotu kosztów podróży dla zagranicznych członków Zespołów Ekspertów. Na podstawie art. 22 ust. 3 w związku z art. 13 ust. 2,

Bardziej szczegółowo

USŁUGI TURYSTYCZNE PORADNIK DLA KONSUMENTÓW

USŁUGI TURYSTYCZNE PORADNIK DLA KONSUMENTÓW USŁUGI TURYSTYCZNE PORADNIK DLA KONSUMENTÓW Wybieramy organizatora Każdy organizator turystyki, przed rozpoczęciem świadczenia usług na rzecz konsumentów, powinien zostać wpisany do rejestru organizatorów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do Umowy Uczestnictwa

Instrukcja do Umowy Uczestnictwa Instrukcja do Umowy Uczestnictwa 1. Umowa Uczestnictwa obejmuje udział w Targach Produktów Regionalnych Regionalia 2. Umowę Uczestnictwa należy wypełnić czytelnie i w całości. 3. Wypełnioną Umowę Uczestnictwa

Bardziej szczegółowo

XVIII Forum Energetyki Wiatrowej 24 Listopada 2015r. Warszawa, hotel Radisson Blu Centrum

XVIII Forum Energetyki Wiatrowej 24 Listopada 2015r. Warszawa, hotel Radisson Blu Centrum XVIII Forum Energetyki Wiatrowej 24 Listopada 2015r. Warszawa, hotel Radisson Blu Centrum REGULAMIN XVIII FORUM ENERGETYKI WIATROWEJ organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ( Regulamin

Bardziej szczegółowo

WYJAZDY SUMMER AU PAIR 2017

WYJAZDY SUMMER AU PAIR 2017 WYJAZDY SUMMER AU PAIR 2017 W okresie wakacyjnym nasze biuro organizuje krótkoterminowe pobyty Au Pair. Wyjazdy te możliwe są w miesiącach od maja do września. Pobyty wakacyjne polegają na wyjeździe do

Bardziej szczegółowo

Villafranca Santiago 9 Dni -183 km

Villafranca Santiago 9 Dni -183 km Villafranca Santiago 9 Dni -183 km od 680.00 cena za osobę W pakiecie: 8 noclegów w schroniskach lub w pokojach dwuosobowych(z prywatna łazienka)* Paszport pielgrzyma i wskazania Transport bagazu miedzy

Bardziej szczegółowo

PRAWA PASAŻERA LINII LOTNICZYCH UNIJNY FORMULARZ SKARGI

PRAWA PASAŻERA LINII LOTNICZYCH UNIJNY FORMULARZ SKARGI PRAWA PASAŻERA LINII LOTNICZYCH UNIJNY FORMULARZ SKARGI NA NINIEJSZYM FORMULARZU MOŻNA ZŁOŻYĆ SKARGĘ DO PRZEWOŹNIKA LOTNICZEGO LUB DO KRAJOWEGO ORGANU WYKONAWCZEGO Prawa pasażera w przypadku odmowy przyjęcia

Bardziej szczegółowo

JUNIOR SUMMER CAMP w Bournemouth

JUNIOR SUMMER CAMP w Bournemouth Wakacje letnie 2015 JUNIOR SUMMER CAMP w Bournemouth Minimalny czas pobytu: 1 tydzień, w okresie od czerwca do sierpnia 2015. Wiek uczestników: 10-18 lat Kurs: 20 godzin lekcyjnych (20 x 40 min.) Koszt

Bardziej szczegółowo

(dopisz: opłata rekrutacyjna: Nazwisko i imię, Kierunek /Wydział )

(dopisz: opłata rekrutacyjna: Nazwisko i imię, Kierunek /Wydział ) Proces postępowania przy rekrutacji cudzoziemców (w tym z Ukrainy) na płatne studia I stopnia w Politechnice Lubelskiej na I rok studiów w roku akademickim 2013/2014 KROK 1 Prześlij (samodzielnie lub poprzez

Bardziej szczegółowo

ERASMUS+ studia i praktyki 2015/2016

ERASMUS+ studia i praktyki 2015/2016 ERASMUS+ studia i praktyki 2015/2016 ERASMUS+ Wymiana studentów w Erasmus+ obejmuje: wyjazdy na część studiów do zagranicznej uczelni wyjazdy na praktykę do zagranicznego przedsiębiorstwa, instytucji lub

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN WYJAZDÓW STUDENTÓW

REGULAMIN WYJAZDÓW STUDENTÓW REGULAMIN WYJAZDÓW STUDENTÓW Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie na praktykę (SMP) - (Student Mobility Placement) ERASMUS+ KA 1 MOBILNOŚĆ AKADEMICKA POSTANOWIENIA OGÓLNE: 1. W ramach programu

Bardziej szczegółowo

Projekt Greece Experience 2012

Projekt Greece Experience 2012 ETW (Explore the World) Al. Piastow 59/4 70-335 Szczecin, Poland tel. 0 606 199 860 fax. 91 434 2027 GG: 8989727 ; SKYPE: etw.szczecin www.etw.org.pl e-mail : etw@etw.org.pl Projekt Greece Experience 2012

Bardziej szczegółowo

Zaproszenie do współpracy w ramach realizacji projektów Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1 Mobilność edukacyjna

Zaproszenie do współpracy w ramach realizacji projektów Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1 Mobilność edukacyjna Zaproszenie do współpracy w ramach realizacji projektów Kształcenie i szkolenie zawodowe Akcja 1 Mobilność edukacyjna Your International Training Jesteśmy agencją zajmująca się organizacją praktyk na terenie

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE PRZETARGU W TRYBIE KODEKSU CYWILNEGO

OGŁOSZENIE PRZETARGU W TRYBIE KODEKSU CYWILNEGO Organizator przetargu: Polski Związek Gimnastyczny ul Ratuszowa 11 03-450 Warszawa Znak sprawy: P/1/2017 OGŁOSZENIE PRZETARGU W TRYBIE KODEKSU CYWILNEGO na zakup biletów lotniczych dla Polskiego Związku

Bardziej szczegółowo

w sprawie regulaminu przyznawania lekarzom i lekarzom dentystom, pochodzenia polskiego pomocy finansowej w celu doskonalenia zawodowego

w sprawie regulaminu przyznawania lekarzom i lekarzom dentystom, pochodzenia polskiego pomocy finansowej w celu doskonalenia zawodowego UCHWAŁA Nr 12/13/VI NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ z dnia 25 października 2013 r. w sprawie regulaminu przyznawania lekarzom i lekarzom dentystom, pochodzenia polskiego pomocy finansowej w celu doskonalenia

Bardziej szczegółowo

Warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży School Tour Krzysztof Lubas

Warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży School Tour Krzysztof Lubas Warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży School Tour Krzysztof Lubas I. POSTANOWIENIA WSTĘPNE 1. Biuro Podróży School Tour Krzysztof Lubas, jest organizatorem turystyki

Bardziej szczegółowo

Regulamin korzystania z serwisu internetowego Best Choice Travel

Regulamin korzystania z serwisu internetowego Best Choice Travel Regulamin korzystania z serwisu internetowego Best Choice Travel Poniższy Regulamin określa zasady korzystania i funkcjonowania serwisu internetowego Best Choice Travel znajdującego się na stronie www.bestchoicetravel.pl.

Bardziej szczegółowo