Travel Exchange & Education KURSY I OBOZY JĘZYKOWE. Handbook

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Travel Exchange & Education KURSY I OBOZY JĘZYKOWE. Handbook"

Transkrypt

1 Travel Exchange & Education KURSY I OBOZY JĘZYKOWE Handbook Edycja wrzesień 2007

2 Prosimy o uważne zapoznanie się z poniższym dokumentem. Zawiera on ważne informacje dotyczące Państwa wyjazdu oraz pobytu w szkole, jak również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. A. O NAS Travel Exchange & Education od 1999 roku specjalizuje się w organizowaniu zagranicznych wyjazdów edukacyjnych. Wszyscy pracownicy firmy posiadają gruntowną wiedzę na temat szeroko rozumianych programów edukacyjnych, popartą bogatym doświadczeniem w zakresie ich organizacji w kraju i za granicą. Wykładowcami w naszej szkole językowej TEE School są lektorzy posiadający pedagogiczne wykształcenie uniwersyteckie oraz doświadczenie w pracy w kraju i za granicą, a programy nauczania opracowują wysokiej klasy metodycy. W 2003 r. dołączyliśmy do grona najlepszych na świecie firm zajmujących się organizowaniem wyjazdów edukacyjnych i staliśmy się pełnoprawnym członkiem dwóch międzynarodowych stowarzyszeń: FIYTO (Federation of International Youth Travel Orgganisations) i GWEA (Global Work Experience Association). Misja ich jest promocja i ochrona jakości światowego rynku turystyki młodzieżowej i turystyki edukacyjnej. Od trzech lat Travel Exchange & Education wpisana jest do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Wojewody Śląskiego pod nr 556 oraz posiada Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej SIGNAL IDUNA TU S.A. B. JAKOŚĆ Metodycy nauczania szkoły TEE School dbają o to, aby nauka języka podczas wybranej formy wyjazdu była dla każdego Klienta efektywna i prowadzona na najwyższym poziomie. Starannie dobieramy naszych partnerów. Wszyscy posiadają -Wszystkie szkoły/placówki językowe, uznanie państwowych instytucji rządowych oraz liczne akredytacje (np. British Council, ABLS), są członkami międzynarodowych organizacji zrzeszających najlepsze szkoły językowe i instytucje edukacyjne FIYTO, ALTO, EAQUALS, IALC, FEDELE). Z posiadania przez szkoły akredytacji wynikają dla uczestników naszych wyjazdów wymierne korzyści, choćby znakomite przygotowanie kadry nauczycielskiej i wysokie standardy obsługi administracyjnej. C. REZERWACJA KURSU JĘZYKOWEGO: I. Wybór odpowiedniego kursu a. Wyszukiwarka kursów i obozów językowych - Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy wygodną, przejrzystą ofertę kursów proponowanych przez naszych partnerów oraz szkołę językową TEE SCHOOL. W naszym specjalnym serwisie odnajdziecie Państwo między innymi propozycje kursów wraz z kilkoma wariantami zakwaterowania, opisy krajów i miast, do których najchętniej wyjeżdżają nasi Klienci, a także wyczerpujące informacje dotyczące organizacji wyjazdu. b. Kontakt z naszym przedstawicielem Aby umożliwić Państwu kontakt nie tylko przez czy telefon, stworzyliśmy rozbudowaną sieć agentów naszej firmy. Ich pełna, ciągle aktualizowana lista znajduje się na stronie w zakładce "Kontakt"

3 c. Kontakt z konsultantem Travel Exchange & Education Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta, zawarta w internetowym katalogu była jak najpełniejsza jednakże zdajemy sobie również sprawę, że możecie Państwo poszukiwać niestandardowych rozwiązań z zakresu turystyki edukacyjnej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy przygotują dla Państwa gotowe rozwiązania (kursy dla pracowników firmy, grup, rodziców z dziećmi czy też kursy specjalistyczne i hobbystyczne połączone z projektowaniem ubioru, degustacja win, poznawaniem tajników kuchni francuskiej czy zajęciami w wiedeńskim konserwatorium). II. Procedura rezerwacji: a. Polecamy jak najwcześniejszą rezerwację kursu w okresie wakacji - z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem, tak aby pozostawić sobie i nam bezpieczny okres na ustalenie szczegółów wyjazdu. Poza sezonem wakacyjnym - możliwa jest rezerwacja z wyprzedzeniem nawet kilkudniowym, wymagamy wtedy jednak wpłaty pełnej kwoty za kurs i zakwaterowanie oraz usługi dodatkowe. b. Kurs zarezerwować można bezpośrednio z naszej wyszukiwarki wystarczy wybrać właściwą opcję i wypełnić formularz rezerwacji. W przypadku kursów dobieranych na indywidualne zamówienie, nasz konsultant poinformuje Państwa o właściwej procedurze. c. Po dokonaniu rezerwacji prosimy poczekać na kontakt z naszym konsultantem, który potwierdzi dostępność terminu oraz wybranej opcji zakwaterowania. Prosimy NIE REZERWOWAĆ biletów lotniczych/autokarowych przed otrzymaniem potwierdzenia rezerwacji. d. Umowę oraz inne formularze niezbędne do dokonania rezerwacji przesyłamy Państwu elektronicznie oraz pocztą jeden egzemplarz, podpisany (w przypadku osoby nieletniej umowę z Travel Exchange & Education zawiera rodzic/opiekun), należy odesłać do nas, pod rygorem nieważności. III.Harmonogram płatności: a. Zaliczka w wysokości PLN płatna w dniu podpisania umowy b. Pozostała kwota do minimum 3 tygodni przed planowana datą wyjazdu c. W przypadku rezerwacji ekspresowej (to jest nazwa można wprowadzić taką rezerwację, inaczej, trzeba zmienić na np. 'krótkoterminowa') wymagamy wpłaty pełnej opłaty za kurs IV. Dokumenty związane z wyjazdem. a. Potwierdzenie rezerwacji kursu otrzymujecie Państwo przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania całkowitej opłaty za program. b. Potwierdzenie rezerwacji biletów lotniczych/autokarowych - otrzymujecie Państwo przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania całkowitej opłaty za program. c. Potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania - otrzymujecie Państwo przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania całkowitej opłaty za program.

4 ! Wyjątkowo, w okresie wakacyjnym może nastąpić sytuacja, w której potwierdzenie zakwaterowania otrzymacie Państwo nawet dzień czy dwa przed wyjazdem, co związane jest (szczególnie w Londynie) z dużym obłożeniem i rotacją miejsc. d. Informacje o dojeździe do szkoły i/lub miejsca zakwaterowania - Potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania - otrzymujecie Państwo minimum 1 tydzień przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania wpłaty całej należności. e. Ubezpieczenie (zarówno w promocji "Ucz się bezpiecznie!" jak i dodatkowe ubezpieczenia zakupione w Travel Exchange & Education) - otrzymujecie Państwo minimum 1 tydzień przed wyjazdem, pod warunkiem dokonania wpłaty całej należności. Przed wyjazdem należy odesłać do Travel Exchange & Education podpisany jeden z odcinków ubezpieczenia. Otrzymacie Państwo również informację o sposobie zgłaszania szkód w TU SIGNAL IDUNA S.A. D. PRZED WYJAZDEM: I. Dokumenty niezbędne podczas wyjazdu: Prosimy o zabranie ze sobą: I. paszportu i/lub dowodu osobistego II. polisy ubezpieczeniowej III. w przypadku chorób przewlekłych informacji od polskiego lekarza o zażywanych lekach i sposobie ich podawania IV. jeżeli to możliwe informacji o Państwa grupie krwi V. potwierdzenia rezerwacji kursu VI. potwierdzenia rezerwacji zakwaterowania II. Procedura zgłaszania szkód (dla osób ubezpieczonych w SIGNAL IDUNA TU S.A.) W ramach promocji "Ucz się bezpiecznie!" lub na mocy wykupionej indywidualnie polisy: W razie zaistnienia szkody, czyli nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku powodującego konieczność hospitalizacji, należy skontaktować się z Centralą Alarmową CORIS Varsovie. Zgłaszanie spraw do Centrali może odbywać się: a. telefonicznie: (48-22) ; (48-22) ; (48-22) ; (48-22) b. faksem: (48-22) c. sms em: d. przez internet: e. Pracownikowi Centrali Alarmowej należy podać: * imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia poszkodowanego, * numer polisy, * imię i nazwisko zgłaszającego sprawę (pilota), * telefon kontaktowy zgłaszającego sprawę (pilota), * w miarę możliwości odpowiedzieć na pytania zadawane przez pracownika Centrali Alarmowej. f. UWAGA!!! Jeżeli koszty leczenia nie przekraczają 50 EUR, to ubezpieczony zobowiązany jest je pokryć z własnych środków, a po powrocie do Polski wystąpić do SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. o ich refundację sprawy nie trzeba zgłaszać do Centrali Alarmowej. III. Numery alarmowe:

5 a. Przed wyjazdem otrzymacie Państwo numery alarmowe do konsultanta Travel Exchange & Education, szkoły, rodziny goszczącej i/lub organizatora zakwaterowania, a w przypadku rezerwacji transferu z dworca/lotniska numer telefonu do agencji organizującej transfer. E. WYJAZD I. Dojazd własny TEE pozostawia Państwu pełną swobodę w zakresie wyboru środka transportu do miejsca odbywania kursu można dojechać pociągiem, samochodem i w każdy inny możliwy, wygodny dla Państwa sposób. II. Rezerwacja biletu w TEE Na Państwa życzenie możemy dokonać rezerwacji biletu lotniczego. W tym celu prosimy skontaktować się z naszym konsultantem, który doradzi najdogodniejsze dla Państwa połączenie lotnicze oraz zarezerwuje przelot. W okresie wakacyjnym oferujemy korzystne połączenia, podczas których uczestnicy wyjazdu są po opieką polskiego pilota. III. Rezerwacja indywidualna Oczywiście mogą Państwo zakupić bilet lotniczy we własnym zakresie. W tym przypadku również można skorzystać z porady naszego konsultanta. UWAGA!!! Ponieważ troszczymy się o prawidłowy przebieg nie tylko kursu, ale całego wyjazdu, prosimy o NIE kupowanie biletów zanim nie potwierdzimy Państwu dostępności miejsc na wybranym kursie językowym! IV. PRZEJAZD AUTOKAREM Oferujemy bilety autokarowe jednego z największych polskich przewoźników (bez nazw uważam) Autokar Polska. W celu zarezerwowania biletu prosimy o kontakt z konsultantem, który udzieli Państwu wszelkich niezbędnych informacji. W okresie wakacyjnym oferujemy korzystne połączenia z wybranych miast Polski, podczas których uczestnicy wyjazdu są po opieką polskiego pilota. V. TRANSFER Z LOTNISKA/DWORCA Nasze szkoły partnerskie standardowo oferują możliwość odbioru z lotniska/dworca informacji o aktualnych cenach transferu udzieli Państwu nasz konsultant. Istnieje również możliwość zamówienia transferu z miejsca zakwaterowania na lotnisko bądź dworzec. Koszt transferu jest zwykle porównywalny z opłatą za przejazd taksówką, z tą różnicą, że na lotnisko/dworzec przyjeżdża po Państwa kierowca, który wychodzi po Państwa do hali przylotów. F. PROCEDURY ZWIĄZANE Z REZYGNACJĄ Z WYJAZDU: I. Zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji, co uchroni Państwa przed poniesieniem kosztów rezygnacji z wyjazdu w uzasadnionych przypadkach (według regulaminu SIGNAL IDUNA TU S.A. Bądź innego ubezpieczyciela, u którego takie ubezpieczenie zostanie zakupione)

6 II. W przypadku konieczności rezygnacji z kursu przez Uczestnika (przed rozpoczęciem kursu i po dokonaniu stosownych rezerwacji), Uczestnik ponosi następujące koszty rezygnacji: a. do 30 dni przed rozpoczęciem kursu opłata manipulacyjna TEE (267,50 PLN) b. od 30 do 20 dnia przed rozpoczęciem kursu opłaty wpisowe/rejestracyjne na rzecz szkoły oraz opłata manipulacyjna TEE (267,50 PLN) c. od 19 do 6 dnia przed rozpoczęciem kursu - opłaty wpisowe/rejestracyjne na rzecz szkoły oraz opłata manipulacyjna TEE (267,50 PLN) oraz równowartość zaliczki określonej regulaminem harmonogramu wpłat (1 000 PLN, słownie jeden tysiąc złotych 00/100) d. od 5 dnia przed rozpoczęciem kursu i po rozpoczęciu kursu nie przysługują żadne zwroty e. w przypadku odmowy udzielenia wizy Uczestnikowi (dotyczy krajów, gdzie jest ona wymagana) zostanie naliczona opłata wpisowa na rzecz szkoły za granicą, a w przypadku jej braku równowartość 100,00 USD według kursu sprzedaży USD w banku PKO S.A. z dnia zgłoszenia odmowy udzielenia wizy przez Uczestnika. W celu zwrotu dokonanych wpłat wymagany jest oryginał odmowy z ambasady). W każdym przypadku (a-f), w zależności od szkoły, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty z tytułu rezygnacji, naliczone przez szkołę za granicą. III. Zgłoszenie rezygnacji z uczestnictwa w kursie musi być złożone na piśmie i przesłane pocztą lub dostarczone osobiście przez Uczestnika pod rygorem nieważności. G. ZMIANY ZWIĄZANE Z WYJAZDEM: Wszelkie zmiany związane z wyjazdem powinny być uzgadniane z TEE i przedstawiane w formie pisemnej pod rygorem nieważności. I. W przypadku zmiany przez Uczestnika terminu wyjazdu, środka transportu, szkoły, zakwaterowania, itp., po dokonaniu stosownych rezerwacji i wykupieniu biletu na przejazd, jak również transferu z dworca/lotniska, ewentualne koszty z tego tytułu naliczone przez szkołę lub przewoźnika obciążają Uczestnika. II. Za zmiany, które skutkują naliczeniem przez szkołę lub przewoźnika dodatkowych opłat, TEE pobiera opłaty w wysokości naliczonej przez szkołę lub przewoźnika. H. OBOWIĄZKI UCZESTNIKA W SZKOLE I MIEJSCU ZAKWATEROWANIA I. Uczestnik kursu zobowiązany jest do przestrzegania prawa oraz norm obowiązujących w szkole i miejscu zakwaterowania. W przypadku ich naruszenia Uczestnik może być usunięty z danej szkoły i odesłany (na jego koszt) do kraju zamieszkania. W takim przyp0adku nie przysługuje zwrot za niewykorzystany okres pobytu i bilet powrotny. II. Uczestnik ponosi odpowiedzialność prawną i materialną za wszelkie szkody spowodowane przez siebie w czasie podróży i pobytu na kursie.

7 I. WYBÓR ZAKWATEROWANIA: Proponujemy naszym kursantom wiele wygodnych możliwości rezerwacji zakwaterowania od popularnych rodzin goszczących poprzez schroniska młodzieżowe do hoteli najwyższej klasy. Wybór zakwaterowania zależy miedzy innymi od wieku Uczestnika oraz jego preferencji w zakresie komfortu pobytu. I. KURS BEZ ZAKWATEROWANIA Istnieje możliwość rezerwacji kursu bez zakwaterowania jeżeli będziecie Państwo mieszkać u rodziny, znajomych lub w samodzielnie zarezerwowanym hotelu czy pensjonacie. - czy musimy miec potwierdzenie zakwaterowanie, czy to nas nie interesuje II. RODZINA GOSZCZĄCA w pakiecie z kursem Szkoły za granicą oferują zakwaterowanie u rodzin goszczących, z którymi współpracują od wielu lat. Wybór takiej rodziny to gwarancja bezpieczeństwa rodziny są sprawdzane okresowo przez przedstawiciela szkoły, a wiele z nich mieszka w odległości kilku minut spacerem od szkoły. Ten rodzaj zakwaterowania polecamy osobom, które nie chcą mieszkać w bezosobowym hotelu i akademiku i które gotowe są na zapoznanie sie z kulturą kraju, w którym przebywają, niejako "od kuchni". III. RODZINA GOSZCZĄCA rezerwacja zewnętrzna (Wielka Brytania) Travel Exchange & Education od lat działa na brytyjskim rynku, organizując program praktyk w sektorze hotelarskim i gastronomicznym. Współpracujemy również z agencjami, które mają w swojej ofercie zakwaterowanie u rodzin goszczących. W tym przypadku zakwaterowanie może być zlokalizowane bardziej korzystnie lub też może być tańsze niż przy rezerwacji w pakiecie z kursem, należy jednak liczyć sie z tym, że za jakość odpowiada w tym momencie jedynie agencja (nie szkoła ani TEE). W przypadku rezerwacji zewnętrznej mamy nieco więcej możliwości związanych ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji. IV. AKADEMIK Niektóre spośród szkół partnerskich Travel Exchange & Education dysponują własnymi akademikami przeznaczonymi do wyłącznego użytku studentów bywa, że akademik znajduje się w tym samym budynku, co szkoła, nie jest to jednak żelazną regułą. Ten typ zakwaterowania to szansa na poznanie ludzi z różnych zakątków świata, a także gwarancja bezpieczeństwa jest to zakwaterowanie organizowane przez szkołę, tylko dla jej studentów. W zależności od wybranej szkoły językowej, dostępne są pokoje jedno - bądź wieloosobowe. V. REZYDENCJA Jest to zakwaterowanie często oferowane przez szkoły nieposiadające własnych akademików, choć nie tylko. Zasadniczo, obydwa rodzaje zakwaterowania (akademik i rezydencja) pod wieloma względami są do siebie zbliżone; główna różnica polega na tym, że rezydencje są ogólnodostępne, tzn. rezerwacji miejsca może dokonać osoba niebędąca studentem danej szkoły językowej. VI. HOTEL W trakcie trwania kursu językowego mogą Państwo zamieszkiwać również w hotelu nie jest to opcja standardowo dostępna w pakiecie z kursem, jednak na Państwa specjalne życzenie, jesteśmy

8 w stanie znaleźć i zarezerwować Państwu pokój hotelowy. J. SZOK KULTUROWY To popularne określenie poczucia zagubienia po przeprowadzce do innego kraju/środowiska. Nie każdy przeżywa szok kulturowy tak jak nie każdy przeżywa go z podobną intensywnością. Prosimy jednak o przygotowanie się do wyjazdu również pod tym kątem, aby mogli Państwo przezwyciężyć początkowe trudności. Zrozumienie pojęcia szoku kulturowego sprawi, że Państwa pobyt będzie bardziej komfortowy. I. Etapy szoku kulturowego: a. "miesiąc miodowy" to początkowe odczucie euforii, które może trwać kilka dni b. etap dezintegracji pojawia sie nagle, szczególnie jeżeli znamy słabo język kraju docelowego lub nie umiemy dostosować się do warunków i otoczenia. Mogą wtedy pojawić się następujące objawy: I. Smutek, poczucie osamotnienia, tęsknota za rodziną II. Bóle, nasilenie alergii, problemy żołądkowe III. Bezsenność, nadmierna senność, apatia, znudzenie IV. Depresja, poczucie bezradności i bezsilności V. Złość, niechęć do kontaktu z ludźmi VI. Niezdolność radzenia sobie z drobnymi problemami VII. Poczucie braku bezpieczeństwa W przezwyciężaniu tych objawów pomocne będą: Poczucie humoru Umiejętność radzenia sobie z problemami i niepowodzeniami Komunikatywność Ciekawość Realistyczne oczekiwania Tolerancja i szacunek dla innych Poczucie własnej wartości Relaks i odpoczynek Aktywna nauka języka Kontakt z rodziną i znajomymi Regularne posiłki i aktywność fizyczna Spotkania z ludźmi, uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych c. Po pokonaniu początkowych trudności, łatwo jest już zadomowić się w nowym środowisku TELEFONY ALARMOWE Poniżej znajdą Państwo dane teleadresowe polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i konsularnych w przypadku kradzieży bądź zgubienia paszportu należy niezwłocznie skontaktować się z polską placówką działającą na terenie kraju, w którym Państwo aktualnie przebywają:

9 AUSTRIA Ambasada RP w Wiedniu Hietzinger Hauptstraße 42c A-1130 Wien Telefon: (00-431) Faks: (00-431) Wydział Konsularny Ambasady RP w Wiedniu Hietzinger Hauptstraße 42b A-1130 Wien Telefon: (00-431) , Faks: (00-431) FRANCJA Ambasada RP w Paryżu 1 rue de Talleyrand, Paris Telefon: (00-33) Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Paryżu 5 rue de Talleyrand, Paris Telefon: (00-33) , Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Lille 45 Boulevard Carnot, Lille Telefon: (00-33) Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Lyonie 79 rue Crillon, Lyon Telefon: (00-33) Faks: (00-33) Konsulat Generalny RP w Strasburgu 2 rue Geiler, Strasbourg Telefon: (00-33) Faks: (00-33) HISZPANIA Ambasada RP w Madrycie c. Guisando, 23-bis Madrid Telefon: ( ) do 06 Wydział Konsularny Telefon: ( ) , , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Barcelonie Av. Diagonal, , 6 piso 1A Barcelona Telefon: ( ) , Fax: ( ) Wydział Konsularny Richard-Strauss-Str. 11, Berlin-Grunewald Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Kolonii Lindenallee 7, Köln Telefon: (00-49) , , Faks: (00-49) , Konsulat Generalny RP w Lipsku Trufanowstrasse 25, Leipzig Telefon: ( ) do 1, Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Hamburgu Gründgenstrasse 20, Hamburg Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Monachium Röntgenstr. 5, München Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Stuttgarcie Konsul honorowy dr Bernd Kobarg (języki: niemiecki, angielski) Am Wallgraben 115, Stuttgart Telefon: ( ) Faks: ( ) PORTUGALIA Ambasada RP w Lizbonie Av. das Descobertas 2, Lisboa Telefon: (00-351) Faks: (00-351) WIELKA BRYTANIA Ambasada RP w Londynie 47 Portland Place, London W1B 1JH Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Londynie 73 New Cavendish Street, London W1W 6LS Telefon: ( ) , Faks: ( ) , Konsulat Generalny RP w Edynburgu 2 Kinnear Road, Edinburgh EH3 5PE Telefon: ( ) Telefon/Faks: ( )

10 Konsulat Honorowy RP w Murcji Konsul honorowy Jerzy M. Zieleniewski Redziejowski C/ Las Norias 1-2 B Murcia Telefon/Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Walencji Konsul honorowy Ramon Sentis Duran Avda. Cortes Valencianas, 35-1 Pta. 2, Valencia Telefon: (00-34) Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Palma de Majorka Konsul honorowy Silvia Riera Borrego C/ Bartomeu Sureda i Miserol, 4A Palma de Mallorca (Baleares) Telefon: (00-34) Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Vigo Konsul honorowy Juan M. Vieites Baptista de Sousa Ctra. Colegio Universitario, Vigo (Pontevedra) Telefon: (00-34) /330 Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Las Palmas de Gran Canaria Konsul honorowy Bogdan Dziekoński C/ Triana, D Las Palmas de Gran Canaria Telefon: (00-34) Faks: (00-34) Konsulat Honorowy RP w Pampelunie Konsul honorowy Angel Tellechea Goyena Avda. Pío XII, n 1, 4a-5a planta Pamplona Telefon: (00-34) Faks: (00-34) IRLANDIA Ambasada RP w Dublinie 5 Ailesbury Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland Telefon: ( ) , Faks: ( ) NIEMCY Ambasada RP w Berlinie Lassenstr , Berlin Telefon: ( ) Faks: ( ) WŁOCHY Ambasada RP w Rzymie Via P.P. Rubens 20, Monti Parioli Roma, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Wydział Konsularny Via di San Valentino 12/ Roma, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Generalny RP w Mediolanie Corso Vercelli 56, Milano, Italia Telefon: ( ) , , Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Genui Konsul honorowy Giuseppe Taro (języki: włoski, angielski, francuski, hiszpański) Piazza Tommaseo 4/5, Genova, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Bolonii Konsul honorowy Corrado Salustro (język włoski) Via S. Stefano 63, Bologna, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Padwie Konsul honorowy Ugo Zovatto (języki: włoski, niemiecki) Via Temanza 1/A scala A/26, Padova, Italia Telefon/Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Bari Konsul honorowy Domenico Centrone (język włoski) via Edmondo Caccuri 7, Bari, Italia Telefon: ( ) , Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Neapolu Konsul honorowy Aniello Tuorto (język włoski) Via Duomo 214, Napoli, Italia Telefon: ( ) Faks: ( ) Konsulat Honorowy RP w Reggio Calabria Konsul honorowy Antonio Giglio (język włoski) via Treviso 25, Reggio Calabria, Italia Telefon: ( )

11 Życzymy owocnej nauki i przyjemnego pobytu. Prosimy o zapoznanie się z Często Zadawanymi Pytaniami (FAQ).

INFORMACJA DLA OBYWATELI POLSKICH WYJEŻDŻAJĄCYCH DO KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ I EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

INFORMACJA DLA OBYWATELI POLSKICH WYJEŻDŻAJĄCYCH DO KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ I EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO Źródło: http://www.msw.gov.pl Wygenerowano: Wtorek, 18 sierpnia 2015, 15:54 Strona znajduje się w archiwum. Niedziela, 11 kwietnia 2004 INFORMACJA DLA OBYWATELI POLSKICH WYJEŻDŻAJĄCYCH DO KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ

Bardziej szczegółowo

-200 PLN. 2-tygodniowe. zniżka na kursy -300 PLN. 3-tygodniowe

-200 PLN. 2-tygodniowe. zniżka na kursy -300 PLN. 3-tygodniowe ZNIŻKA FIRST MINUTE Zarezerwuj poniższy kurs językowy przed 15 marca 2015, a otrzymasz zniżkę*: 200 PLN kursy 2-tygodniowe 300 PLN kursy 3-tygodniowe i dłuższe * zniżka na kursy: JAL Londyn, KAA-09 Oxford,

Bardziej szczegółowo

Przygotuj się do podróży Ważne informacje dla Klientów podróżujących z Wezyr Holidays

Przygotuj się do podróży Ważne informacje dla Klientów podróżujących z Wezyr Holidays Niniejsze Warunki Uczestnictwa w Imprezach Turystycznych obowiązują dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www.wezyrholidays.pl, przez Centrum Rezerwacji Wezyr Holidays oraz sieć

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY

BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ Departament Rynku Pracy BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY poradnik co trzeba wiedzieć, żeby bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę? Warszawa,listopad 2008 SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

SŁOWNIK impreza turystyczna after-sales service odwiedzający turysta wycieczka transfer agent przewodnik turystyczny PAX rezydent agroturystyka

SŁOWNIK impreza turystyczna after-sales service odwiedzający turysta wycieczka transfer agent przewodnik turystyczny PAX rezydent agroturystyka SŁOWNIK impreza turystyczna co najmniej dwie usługi turystyczne objęte wspólną ceną, tworzące jednolity program; after-sales service usługi, które agent zapewnia klientowi po dokończeniu procesu sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystyczych zarezerwowanych na stronach internetowych TUI Poland oraz przez Call Center od dnia 20.10.2011 r. z katalogów Lato 2012

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Wydanie 58 Warunków Imprez Turystycznych Obowiązujące dla imprez turystycznych z katalogów TUI Deutschland Lato 2011 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI Deutschland

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo Niniejsze 62 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych z katalogów Zima 2012/2013 Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI

Bardziej szczegółowo

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezie turystycznej organizowanej przez Millennium Travel International Sp. z o.o.

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezie turystycznej organizowanej przez Millennium Travel International Sp. z o.o. WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezie turystycznej organizowanej przez Millennium Travel International Sp. z o.o. Szanowni Państwo! Uprzejmie prosimy przed dokonaniem rezerwacji imprezy turystycznej o dokładne

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY

BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ Departament Rynku Pracy BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY poradnik co trzeba wiedzieć, Ŝeby bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę? www.europa.eu.int/workersmobility2006

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, 1 Umowa o świadczenie usług turystycznych, potwierdzenie podróży

Szanowni Państwo, 1 Umowa o świadczenie usług turystycznych, potwierdzenie podróży Niniejsze 57 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych rezerwowanych na stronach internetowych TUI Poland oraz przez Call Center od dnia 17 września 2010 r. z katalogów

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www.tui.pl oraz przez Centrum Rezerwacji TUI z katalogów Lato 2014 od dnia 03.03.2014

Bardziej szczegółowo

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE REZERWACJI, ORGANIZACJI ORAZ REALIZACJI KURSÓW JĘZYKOWYCH

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE REZERWACJI, ORGANIZACJI ORAZ REALIZACJI KURSÓW JĘZYKOWYCH Czym są kursy językowe? Kursy językowe to imprezy edukacyjne, których głównym celem jest nauka języka obcego. Wychodząc z założenia, że nauka języka jest najbardziej efektywna w środowisku, w którym dany

Bardziej szczegółowo

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA OBÓZ ZA GRANICĘ?

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA OBÓZ ZA GRANICĘ? CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM NA OBÓZ ZA GRANICĘ? Poradnik dotyczący organizacji wyjazdów zagranicznych przygotowany przez Zespół Zagraniczny Śląskiej Chorągwi ZHP I. WSTĘP Odkąd w 1996 roku Związek

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo

Warunki Imprez Turystycznych. Warunki Ubezpieczenia. Dodatkowo Niniejsze wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych na stronie internetowej www. tui.pl oraz przez Centrum Rezerwacji TUI z katalogów Zima 2013/2014 od dnia

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze 58 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych od dnia 20 października 2010 r. z katalogów Lato 2011 TUI Poland Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe

Bardziej szczegółowo

1. POSTANOWIENIA WSTĘPNE. ZAWARCIE UMOWY.

1. POSTANOWIENIA WSTĘPNE. ZAWARCIE UMOWY. Ogólne Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży LEKIER Sp. z o.o. dotyczy wyjazdów od lutego 2015 r. do stycznia 2016 r. 1. POSTANOWIENIA WSTĘPNE. ZAWARCIE UMOWY.

Bardziej szczegółowo

Warunki Imprez Turystycznych

Warunki Imprez Turystycznych Niniejsze 66 wydanie Warunków Imprez Turystycznych obowiązuje dla imprez turystycznych zarezerwowanych od dnia 30.05.2014 r. Warunki Imprez Turystycznych Szczegółowe warunki imprez turystycznych TUI Poland

Bardziej szczegółowo

www.australiaonline.pl Pracovně - studijní pobyty v Austrálii Nauka i praca w Australii

www.australiaonline.pl Pracovně - studijní pobyty v Austrálii Nauka i praca w Australii www.australiaonline.pl Pracovně - studijní pobyty v Austrálii Nauka i praca w Australii Katalog AustraliaOnline 1. Oferta AustraliaOnline 2 Serwis AustraliaOnline 4. Bilety lotnicze do Australii 5. Nauka

Bardziej szczegółowo

LATO 2015 75 CO WARTO WIEDZIEĆ

LATO 2015 75 CO WARTO WIEDZIEĆ LATO 2015 75 CO WARTO WIEDZIEĆ Już od ponad 50 lat Neckermann organizuje najcenniejsze dla swoich klientów dni w ciągu roku, kierując się hasłem: Każdy klient jest zadowolonym klientem Neckermann to udany

Bardziej szczegółowo

Neckermann Polska BP, ul. Dubois 9, 00-182 Warszawa. Materiały szkoleniowe Neckermann Polska. 1 Neckermann Polska - materiały szkoleniowe 2012-05-18

Neckermann Polska BP, ul. Dubois 9, 00-182 Warszawa. Materiały szkoleniowe Neckermann Polska. 1 Neckermann Polska - materiały szkoleniowe 2012-05-18 Materiały szkoleniowe Neckermann Polska 1 Centrala i Biura Neckermanna KONTAKT Telefon Telefax Centrala / Helpdesk ul. Dubois 9, 00-182 Warszawa (22) 536 98 98 (22) 635 96 94 Dokumenty (22) 536 98 90 Finanse

Bardziej szczegółowo

ABC praw turysty. Wyjazdy z biurami podróży

ABC praw turysty. Wyjazdy z biurami podróży ABC praw turysty Wyjazdy z biurami podróży cz.i /I-uprawnienia turystów; II-Last minute; III-jak podpisać umowę z biurem podróży; IV-timesharing; V- reklamacja nie tylko po powrocie; VI- umowa z przewoźnikiem;

Bardziej szczegółowo

WYJAZDY AU PAIR EUROPA

WYJAZDY AU PAIR EUROPA BROSZURA INFORMACYJNA WYJAZDY AU PAIR EUROPA 2 WYJAZDY AU PAIR EUROPA 3 Wraz z naszymi cenionymi partnerami, pragniemy zaoferować Ci niepowtarzalną okazję poznania europejskiej kultury, w jak najbardziej

Bardziej szczegółowo

WARUNKI UCZESTNICTWA A. Postanowienia ogólne 1. Niniejsze Warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez Citron Travel Sp. z o.o. (zwane dalej Warunkami uczestnictwa ) stanowią integralną

Bardziej szczegółowo

WARUNKI IMPREZ TURYSTYCZNYCH

WARUNKI IMPREZ TURYSTYCZNYCH WARUNKI IMPREZ TURYSTYCZNYCH ONHOLIDAYS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-691) przy ul. Obrzeżnej 5. (dalej zwana ONHOLIDAYS ) obowiązujące dla imprez turystycznych zarezerwowanych od dnia 01.06.2015

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY

BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY MINISTERSTWO PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ Departament Rynku Pracy BEZPIECZNE WYJAZDY DO PRACY PORADNIK Co trzeba wiedzieć, żeby bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę? Warszawa, marzec 2014 Przedmowa

Bardziej szczegółowo

Asystentura Comeniusa Podręcznik dobrych praktyk dla szkół goszczących i asystentów

Asystentura Comeniusa Podręcznik dobrych praktyk dla szkół goszczących i asystentów Asystentura Comeniusa Podręcznik dobrych praktyk dla szkół goszczących i asystentów DOBRE PRAKTYKI Europe Direct to serwis, który pomoże Państwu znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące Unii Europejskiej.

Bardziej szczegółowo

Ważne informacje dla turystów

Ważne informacje dla turystów Ważne informacje dla turystów UWAGA! Biura pośredniczące w zawarciu umowy Agenci nie są uprawnione do składania jakichkolwiek zapewnień czy obietnic lub dokonywania uzgodnień odbiegających od treści podanej

Bardziej szczegółowo

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TURYSTYCZNYCH

UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TURYSTYCZNYCH UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG TURYSTYCZNYCH Zawarta dnia.. w pomiędzy Joanną Gorczycą-Pasrija prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą: Asia Dream Trips Joanna Gorczyca-Pasrija, z siedzibą w Warszawie

Bardziej szczegółowo

Ważne informacje dla turystów

Ważne informacje dla turystów Ważne informacje dla turystów UWAGA! Biura pośredniczące w zawarciu umowy Agenci nie są uprawnione do składania jakichkolwiek zapewnień czy obietnic lub dokonywania uzgodnień odbiegających od treści podanej

Bardziej szczegółowo