KLASA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA WYCHOWAWCA: JOANNA RODAK. Przedmioty na poziomie rozszerzonym matematyka, fizyka

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "KLASA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA WYCHOWAWCA: JOANNA RODAK. Przedmioty na poziomie rozszerzonym matematyka, fizyka"

Transkrypt

1 I A KLASA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA WYCHOWAWCA: JOANNA RODAK Przedmioty na poziomie rozszerzonym matematyka, fizyka Klasa I II III Matematyka Fizyka Języki: język angielski rozszerzony i język niemiecki. Proponujemy: - wycieczkę integracyjną we wrześniu 2009 r. - warsztaty matematyczne połączone z próbną maturą w klasie I i II w czerwcu i czerwcu 2011 r. - przedmaturalne warsztaty matematyczno-fizyczne w styczniu 2012, - wakacyjne spotkania z matematyką w sierpniu każdego roku, - wyjazdy na wykłady z matematyki i fizyki na Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską, - wyjazdy na Festiwal Nauki do Wrocławia maraton matematyczny wrzesień każdego roku, - i innych wiele atrakcyjnych wyjazdów i zabaw niekoniecznie matematycznych. Sukcesy uczniów II LO: - Już osiem razy braliśmy udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych siedem razy w półfinałach i trzy razy w finale. W tym roku mamy za sobą dwa wygrane mecze w rundzie półfinałowej z Górą i Legnicą. W tym roku kapitanem drużyny jest Bartosz Kolasa. - W Matematycznym Konkursie Bolesławieckim do etapu międzywojewódzkiego zakwalifikowało się 9 uczniów. - W etapie rejonowym Olimpiady Lingwistycznej brało udział trzech uczniów, jeden uczeń brał udział w Olimpiadzie Fizycznej i Matematycznej w etapie rejonowym. Czekamy na wyniki. - Uczniowie zakwalifikowali się do finału maratonu matematycznego na Uniwersytecie Wrocławskim. - Od 2004 roku wśród finalistów Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską są uczniowie II LO. - W Powiatowym Konkursie Fizycznym uczniowie II LO zajmują pierwsze miejsca. Olbrzymim sukcesem uczniów naszej szkoły jest matura obowiązkowa z matematyki na poziomie rozszerzonym zdawana przez wszystkich uczniów. Średni wynik przekroczył w ubiegłym roku 80%. Na 100% na poziomie rozszerzonym napisało maturę z matematyki aż 6 uczniów. ZAPRASZAMY!

2 I B KLASA MATEMATYCZNA WYCH. OLENA AUBEK Przedmioty na poziomie rozszerzonym matematyka, język angielski Klasa Matematyka I II III Języki: język angielski rozszerzony i język niemiecki. Proponujemy: - wycieczkę integracyjną we wrześniu 2009 r. -, warsztaty matematyczne połączone z próbną maturą w klasie I i II w czerwcu i czerwcu 2011 r. - przedmaturalne warsztaty matematyczno-fizyczne w styczniu 2012, - wakacyjne spotkania z matematyką w sierpniu każdego roku, - wyjazdy na wykłady z matematyki i fizyki na Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską, - i udział w różnego typu konkursach, - wyjazdy na Festiwal Nauki do Wrocławia maraton matematyczny wrzesień każdego roku, - i innych wiele atrakcyjnych wyjazdów i zabaw niekoniecznie matematycznych. Tegoroczne sukcesy uczniów II LO: - Już osiem razy braliśmy udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych siedem razy w półfinałach i trzy razy w finale. W tym roku mamy za sobą dwa wygrane mecze w rundzie półfinałowej z Górą i Legnicą. Kapitanem drużyny jest Bartosz Kolasa. - W Matematycznym Konkursie Bolesławieckim do etapu międzywojewódzkiego zakwalifikowało się 12 uczniów. - W etapie rejonowym Olimpiady Lingwistycznej brało udział trzech uczniów, jeden uczeń brał udział w Olimpiadzie Fizycznej i Matematycznej w etapie rejonowym. Czekamy na wyniki. - Uczniowie zakwalifikowali się do finału maratonu matematycznego na Uniwersytecie Wrocławskim. - Od 2004 roku wśród finalistów Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską są uczniowie II LO. - W Powiatowym Konkursie Fizycznym uczniowie II LO zajmują pierwsze miejsca. Olbrzymim sukcesem uczniów naszej szkoły jest matura obowiązkowa z matematyki na poziomie rozszerzonym zdawana przez wszystkich uczniów. Średni wynik przekroczył w ubiegłym roku 80%. Na 100% na poziomie rozszerzonym napisało maturę z matematyki aż 6 uczniów w 2008 r.

3 PROFIL MATEMATYCZNO GEOGRAFICZNY I C WYCHOWAWCA: EWA GRĘDA Za górami, za lasami, mieszkał Jasio, który nie wiedział prawie nic. Nie orientował się, jakie to góry i nie potrafił powiedzieć, ile ich jest, a o wyrażeniu swojej niewiedzy w obcym języku nawet nie śmiał myśleć. Aż pewnego dnia odnalazł to, czego zawsze podświadomie szukał i za czym tęsknił klasę licealną o idealnym profilu: MATEMATYKA GEOGRAFIA JĘZYK ANGIELSKI tym był teraz dla Jasia cały świat. Jasio stał się mądry. Nigdy już nie miał koszmarów sennych o całkach i różniczkach, nie przerażały go strefy klimatyczne, obliczanie czasu miejscowego i teksty w brytyjskim Newsweeku. Wiedział już, że gór było siedem. W klasie, która zmieniła życie Jasia, czeka na Ciebie: rozszerzony program z matematyki, geografii i języka angielskiego, możliwość rozwoju własnych umiejętności i odkrycia talentów, szansa nauki w liceum o bardzo dobrym poziomie i miłej atmosferze, pewność, że dokonałeś właściwego wyboru, wiele innych bajek, które opowie Ci w języku Szekspira Twój wspaniały i niezastąpiony wychowawca. Gdzie wyedukowany już Jan może studiować? ekonomia, matematyka, matematyka finansowa, geografia, turystyka, architektura. ZAPRASZAMY!

4 1 D Klasa kulturowa w tym roku szkolnym z rozszerzonym j. angielskim WYCHOWAWCA: MONIKA LIPOWSKA Rozszerzone przedmioty: j. polski j. angielski historia geografia Dodatkowo: edukacja filozoficzna WOK w języku angielskim (jeśli dacie radę J) Możliwe kierunki studiów po ukończeniu tej klasy: humanistyczne: filologiczne, dziennikarskie, artystyczne, przyrodnicze: geografia, geologia To klasa dla Ciebie jeśli jesteś inteligentny* lubisz obejrzeć dobry film i nie koniecznie musi być on w stylu American Pie chętnie odwiedziłbyś od czasu do czasu galerię, nie tylko handlową lubisz potańczyć do muzyki techno albo pójść na koncert rockowy, ale nie zatykasz z obrzydzeniem uszu, gdy słyszysz Mozarta lub Ellę Fitzgerald Pudelek nie jest dla ciebie jedynym źródłem informacji o świecie (nawet jeśli czasami tam zaglądasz) lubisz podróżować, zwiedzać, poznawać inne kraje, choćby wirtualnie sięgasz po książkę w jej tradycyjnej formie, mimo że dużo czasu spędzasz przed komputerem uważasz że język angielski jest the best ale chętnie poznasz choć trochę język francuski jesteś otwarty na kulturę i kulturalny A może masz duszę artysty i lubisz malować, grać na instrumencie, tańczyć, śpiewać chętnie zabawiłbyś się w teatr albo spróbował nakręcić film lubisz tworzyć i dzielić się twoją twórczością z innymi You re welcome *jeśli jesteś dziewczyną, to zmień końcówkij ZAPRASZAM! Twój wychowawca: Monika Lipowska

5 BIOLOGICZNO - FIZYCZNO CHEMICZNA I E Wychowawca: Lilianna Bartosiewicz Współczesny świat stwarza nam nieustanne możliwości rozwoju i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin. Wciąż fascynują nauki medyczne, badania nad genetyką, nauki fizyczne i chemiczne potrzebne w życiu codziennym. WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ZDOBYWANIA WIEDZY Z BIOLOGII, FIZYKI I CHEMII SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NAS Podejmowane przez profesjonalną kadrę projekty oraz realizowane programy nauczania umożliwią Ci z pewnością : Rzetelne i systematyczne przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, Uczestnictwo w wykładach na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz prezentacjach i wykładach w Instytucie Fizyki we Wrocławiu, Rozwijanie uzdolnień poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych z chemii realizowanych na Uniwersytecie Wrocławskim, Rozwijanie własnych zainteresowań i prezentacje eksperymentów oraz projektów badawczych, Udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, Udział w lokalnych i ogólnopolskich programach profilaktycznych, ekologicznych i prozdrowotnych. Przygotowanie do podjęcia studiów na interesujących kierunkach, Pełne zrozumienie zagadnień z ekologii i ochrony środowiska Uwrażliwienie na problemy etyczne związane ze stosowaniem nowoczesnych biotechnologii. Potwierdzeniem efektywnych działań są sukcesy naszych uczniów nawet na szczeblu ogólnopolskim z kierunkowych przedmiotów od początku istnienia szkoły.

6 KLASA PRZYRODNICZA 1 F WYCHOWAWCA: DARIUSZ PĘKAŁA Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody i ekologii, lubisz matematykę, a przyjemność sprawia Ci przeprowadzanie doświadczeń chemicznych, ta klasa jest doskonałym wyborem właśnie dla Ciebie! Edukacja w tej klasie zapewni Ci doskonałe przygotowanie do matury wymaganej na uczelniach medycznych i technicznych. Zdobytą wiedzę będziesz mógł sprawdzić w olimpiadach i wszelkiego rodzaju konkursach przedmiotowych. Pomogą Ci w tym najlepsi lubińscy nauczyciele. Dzięki wycieczkom edukacyjnym oraz częstym wyjazdom na Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską przeprowadzisz wiele doświadczeń i poszerzysz dotychczas zdobytą wiedzę. Ukończenie klasy przyrodniczej umożliwi Ci dostanie się na między innymi takie studia jak : medycyna, farmacja, budownictwo, architektura, elektronika, elektrotechnika, telekomunikacja, nanotechnologia, optyka, ochrona środowiska, matematyka, fizyka, astronomia. Nie zmarnuj swojej szansy i postaw na swoją przyszłość w klasie przyrodniczej! ZAPRASZAMY!

7 KLASA JĘZYKOWO- PRAWNA 1 G WYCHOWAWCA: AGNIESZKA WINIARSKA PRZEDMIOTY NAUCZANE NA POZIOMIE ROZSZERZONYM: -język angielski -wiedza o społeczeństwie -historia Ucząc się w tej klasie będziesz miał możliwość : - udziału w szerokiej gamie konkursów przedmiotowych np. OLIMPIADZIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O PRAWIE EUROPEJSKIEJ OLIMPIADZIE SPOŁECZNO PRAWNEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O POLSCZE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM OLIMPIADZIE HISTORYCZNA I INNYCH - uczestniczenia w wykładach na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Politologii - uczestniczenia w ciekawych prelekcjach i wystawach na terenie naszego miasta i poza nim - rozwijania swojej wiedzy i umiejętności na dodatkowych zajęciach z różnych przedmiotów Do tej klasy zachęcamy wszystkich pragnących rozwijać zainteresowania humanistyczne, ukierunkowane na przygotowanie do wyboru studiów związanych z wykonywaniem wymarzonego zawodu. Chcesz w przyszłości być historykiem, politologiem, socjologiem, prawnikiem, dziennikarzem czy być specjalistą od stosunków międzynarodowych lub transgranicznych wybierz klasę językowo- prawną! ZAPRASZAMY!

8 KLASA HUMANISTYCZNO JĘZYKOWA I H WYCHOWAWCA: JOANNA ZIMNA Znajomość języków obcych umożliwia docieranie do najdalszych zakątków świata, daje lepsze perspektywy zawodowe, ułatwia życie w otaczającym nas nowoczesnym świecie, czyni nas bardziej otwartymi na innych, bez względu na ich pochodzenie. Zapraszamy do intensywnej nauki języka niemieckiego i angielskiego oraz pogłębiania humanistycznych zainteresowań w klasie humanistyczno-językowej Klasa I H o profilu humanistyczno-językowym realizować będzie w zakresie poszerzonym naukę języków obcych: niemieckiego i angielskiego oraz języka polskiego i historii. Nauka tej w klasie umożliwi Ci: rzetelne przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z języka polskiego, historii oraz języków obcych, przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych i filologicznych, udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, oraz innych projektach, prowadzonych przez nauczycieli języków obcych, udział w wycieczkach zagranicznych do Anglii i Niemiec, udział w cyklicznych wyjazdach do filharmonii, opery, teatru oraz ciekawych muzeów na terenie Dolnego Śląska, Jeśli lubisz czytać, masz lekkie pióro i ucho do języków zostań uczniem klasy humanistyczno-językowej w II LO! Zapraszamy!

W ROKU SZKOLNYM 2015/16 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE OTWIERA NASTĘPUJĄCE KLASY:

W ROKU SZKOLNYM 2015/16 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE OTWIERA NASTĘPUJĄCE KLASY: INFORMACJE OGÓLNE O KLASACH Każda z klas zapewni Ci możliwość nauki dwóch języków obcych (w wersji podstawowej lub rozszerzonej). Możesz wybrać spośród: angielskiego, francuskiego, niemieckiego. Języki

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN NABORU UCZNIÓW

REGULAMIN NABORU UCZNIÓW REGULAMIN NABORU UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 Rekrutacja prowadzona jest zgodnie z zasadami określonymi w Decyzji Śląskiego

Bardziej szczegółowo

Oferta Edukacyjna Rok szkolny 2014/2015

Oferta Edukacyjna Rok szkolny 2014/2015 Oferta Edukacyjna Rok szkolny 2014/2015 Zapraszamy do naszego Liceum od zawsze nr 1 1A humanistyczno - prawna Jest to klasa o zakorzenionej tradycji w naszym liceum. Rozszerzony program nauczania języka

Bardziej szczegółowo

OFERTA KLAS PIERWSZYCH na rok szkolny 2015/2016

OFERTA KLAS PIERWSZYCH na rok szkolny 2015/2016 OFERTA KLAS PIERWSZYCH na W roku szkolnym 2015/2016 II Liceum Ogólnokształcące im. płk. L. Lisa Kuli w Rzeszowie planuje utworzyć 10 klas pierwszych. W każdej klasie będą przedmioty nauczane w zakresie

Bardziej szczegółowo

Drodzy Gimnazjaliści!

Drodzy Gimnazjaliści! Drodzy Gimnazjaliści! W tym roku stajecie przed kolejną ważną decyzją życiową- wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Liceum, Technikum czy Szkoła Zawodowa? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć, biorąc

Bardziej szczegółowo

URZĄD MIASTA GDYNI WYDZIAŁ EDUKACJI ul. 10 Lutego 24 81-364 Gdynia tel. 58 66 88 458 fax. 58 66 88 452 www.gdynia.pl e-mail: wydz.edukacji@gdynia.

URZĄD MIASTA GDYNI WYDZIAŁ EDUKACJI ul. 10 Lutego 24 81-364 Gdynia tel. 58 66 88 458 fax. 58 66 88 452 www.gdynia.pl e-mail: wydz.edukacji@gdynia. URZĄD MIASTA GDYNI WYDZIAŁ EDUKACJI ul. 10 Lutego 24 81-364 Gdynia tel. 58 66 88 458 fax. 58 66 88 452 www.gdynia.pl e-mail: wydz.edukacji@gdynia.pl Drogi Gimnazjalisto! Wybór szkoły ponadgimnazjanej

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 4

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 4 ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 4 im. Jakuba Wejhera 84-200 Wejherowo, ul. Sobieskiego 344 tel. 58-672-24-15; tel./fax. 58-672-20-95 Informator szkolny na rok 2013/2014 www.zspg4.wejher.pl e-mail: zspg4.wejherowo@interia.pl

Bardziej szczegółowo

Szkoła podstawowa. Gimnazjum. Liceum. I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach

Szkoła podstawowa. Gimnazjum. Liceum. I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach Szkoła podstawowa Liceum Gimnazjum I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach Szanowni Państwo Rozpoczynając działalność oświatową I Zespołu Ogólnokształcących

Bardziej szczegółowo

2015/2016. Informator szkolny. na rok. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 4. www.zspg4.wejher.pl

2015/2016. Informator szkolny. na rok. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 4. www.zspg4.wejher.pl ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 4 im. Jakuba Wejhera 84-200 Wejherowo, ul. Sobieskiego 344 tel. 58-672-24-15; tel./fax. 58-672-20-95 Informator szkolny na rok 2015/2016 www.zspg4.wejher.pl e-mail: info@zspg4.wejher.pl

Bardziej szczegółowo

Języki obce: Języki obce: Języki obce: Języki obce: język angielski. język angielski język niemiecki

Języki obce: Języki obce: Języki obce: Języki obce: język angielski. język angielski język niemiecki KLASA A DZIENNIKARSKO-MEDIALNA KLASA A DZIENNIKARSKO-MEDIALNA GRUPA DZIENNIKARSKA GRUPA MEDIALNA GRUPA DZIENNIKARSKA GRUPA MEDIALNA język polski język polski język polski język polski Jeśli łatwo nawiązujesz

Bardziej szczegółowo

Oferta edukacyjna - - - klasy I w roku szkolnym 2013/2014

Oferta edukacyjna - - - klasy I w roku szkolnym 2013/2014 W każdym obiekcie zabytkowym co jakiś czas prowadzone są prace konserwatorskie czy badawcze, sprawdzające jakość poszczególnych elementów pod kątem ich ewentualnej renowacji. Tak też jest w dawnej Akademii

Bardziej szczegółowo

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA STAROSTWO POWIATOWE ul. Górna 13, 05-400 Otwock tel. 22 778 13 00 promocja@powiat-otwocki.pl www.powiat-otwocki.pl OŚWIATA POWIATOWA ul. Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock tel.227792952 Wydawca: Starostwo

Bardziej szczegółowo

Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych. Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych

Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych. Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych Podlaskie Stowarzyszenie na Rzecz Uzdolnionych I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku BIULETYN EDUKACYJNY PODLASKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ UZDOLNIONYCH I I I Białystok 2012 1 BIULETYN

Bardziej szczegółowo

STAROSTWO POWIATOWE WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY

STAROSTWO POWIATOWE WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY STAROSTWO POWIATOWE WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY 2013/2014 2013 "Informator" w formie elektronicznej dostępny jest na stronie adres: www.pow.dzierzoniow.pl e-mail: oswiata@pow.dzierzoniow.pl oraz do wglądu

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Absolwenci Gimnazjów

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Absolwenci Gimnazjów Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Absolwenci Gimnazjów Przed Wami i Waszymi dziećmi ważny okres podejmowania kluczowych, życiowych decyzji związanych z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Dzisiaj podjęte

Bardziej szczegółowo

G I M N A Z J A L I S T Y

G I M N A Z J A L I S T Y INFORMATOR G I M N A Z J A L I S T Y ZNAJDŹ SWOJĄ SZKOŁĘ W POWIECIE WĄGROWIECKIM!!! OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH POWIATU WĄGROWIECKIEGO STAROSTWO POWIATOWE W WĄGROWCU

Bardziej szczegółowo

II Liceum Ogólnokształcące II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie

II Liceum Ogólnokształcące II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie II Liceum Ogólnokształcące II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie Jest w czołówce najlepszych liceów w Polsce. Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015 Dlaczego powinieneś wybrać naszą szkołę?

Bardziej szczegółowo

1 Podstawa prawna rekrutacji uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu:

1 Podstawa prawna rekrutacji uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu: Regulamin Rekrutacji do III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu na rok szkolny 2014/2015 1 Podstawa prawna rekrutacji uczniów III Liceum

Bardziej szczegółowo

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE ORAZ PLACÓWKI OŚWIATOWE Z POWIATU LĘBORSKIEGO

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE ORAZ PLACÓWKI OŚWIATOWE Z POWIATU LĘBORSKIEGO ZSO nr ZSO nr 2 SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE ORAZ PLACÓWKI OŚWIATOWE Z POWIATU LĘBORSKIEGO ZSGŻiA ZSMI PCEZSP SOSW MDK INFORMATOR ROK SZKOLNY 204/205 PPP STAROSTWO POWIATOWE W LĘBORKU 84300 Lębork, ul.czołgistów

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR NABOROWY. Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2015/2016

INFORMATOR NABOROWY. Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2015/2016 Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2015/2016 Spis treści: 1. Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty...6 2. Informacje dla absolwenta szkoły

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR OŚWIATOWY

INFORMATOR OŚWIATOWY Powiat Biłgorajski INFORMATOR OŚWIATOWY OFERTA PUBLICZNYCH SZKÓŁ i PLACÓWEK OŚWIATOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT BIŁGORAJSKI na rok szkolny 2013/2014 Biłgoraj 2013 Powiat Biłgorajski to region ludzi

Bardziej szczegółowo

URZĄD MIEJSKI W SUWAŁKACH. Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu

URZĄD MIEJSKI W SUWAŁKACH. Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu URZĄD MIEJSKI W SUWAŁKACH Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu I N F O R M A T O R dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w Suwałkach oraz na kwalifikacyjne kursy zawodowe na rok szkolny

Bardziej szczegółowo

SIEMIANOWICKIE SZKOŁY SPIS SZKÓŁ

SIEMIANOWICKIE SZKOŁY SPIS SZKÓŁ 1 3 SIEMIANOWICKIE SZKOŁY I N F O R M A T O R 2 0 1 0 SPIS SZKÓŁ Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Śląskich...str. 4-5 Gimnazjum nr 3 im. Wojciecha Korfantego...str. 6-7 Gimnazjum nr 4...str. 8-9 Zespół Szkół

Bardziej szczegółowo

profilu biologiczno-chemicznym

profilu biologiczno-chemicznym C zy liceum w Ząbkowicach Śląskich jest odpowiednim wyborem na drodze dalszego kształcenia? Odpowiedz jest prosta tak. Obecnie jestem uczennicą ostatniej klasy o profilu biologiczno-chemicznym i mogę z

Bardziej szczegółowo

I Informacje o uczniu (do wypełnienia przez ucznia) Uzupełnij poniższe informacje:

I Informacje o uczniu (do wypełnienia przez ucznia) Uzupełnij poniższe informacje: Kwestionariusz rekrutacyjny do Projektu Klasa BGŻ Rekrutacja na rok szkolny 2013/2014 I Informacje o uczniu (do wypełnienia przez ucznia) Uzupełnij poniższe informacje: Imię/Imiona ucznia Nazwisko Data

Bardziej szczegółowo

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO. Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY!

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO. Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY! OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY! 2014/2015 1 Drodzy Gimnazjaliści! Oddajemy w Wasze ręce informator o szkołach

Bardziej szczegółowo

Szczegółowe zasady rekrutacji. do klas pierwszych. X Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie na rok szkolny 2015/2016

Szczegółowe zasady rekrutacji. do klas pierwszych. X Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie na rok szkolny 2015/2016 Statut ZSO nr 3 załącznik nr 13 c Szczegółowe zasady rekrutacji do klas pierwszych X Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie na rok szkolny 2015/2016 Szczecin 2015 1 Podstawa prawna: art.10 ustawy z dnia

Bardziej szczegółowo

MYSŁOWICE DOBRZE BRZMIĄCE INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY

MYSŁOWICE DOBRZE BRZMIĄCE INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY MYSŁOWICE DOBRZE BRZMIĄCE INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2015/2016 SPIS TREŚCI 1. 2. 3. 4. Wstęp Informacje o rodzajach szkół Pracownia Doradztwa Zawodowego Postanowienie

Bardziej szczegółowo

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na wymarzone studia, na których dobrze sobie radzę. Chodziłam

Bardziej szczegółowo

Powiatowy Informator Edukacyjny 2015/2016

Powiatowy Informator Edukacyjny 2015/2016 Powiatowy nformator Edukacyjny 2015/2016 Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w twocku StaroStwo Powiatowe ul. Górna 13, 05-400 twock tel. 22 778 13 00 promocja@powiat-otwocki.pl

Bardziej szczegółowo