Kredyt i Kapitał. Kredyt i Kapitał Instalacja na ulicy Großen Scharnstraße

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kredyt i Kapitał. Kredyt i Kapitał Instalacja na ulicy Großen Scharnstraße"

Transkrypt

1 Kredyt i Kapitał Podczas swojej XX-ej edycji UNITHEA stawia sobie za cel przedstawienie dokumentarnego odzwierciedlenia rzeczywistego stanu życia Frankfurtu i Słubic. Co jeszcze łączy podzielone części tego przepołowionego miasta? Jakie są wspólne problemy, które łączą ludzi? Co kochają? Na tych pytaniach skupiamy się podczas trwania festiwalu pod mottem Kredyt i Kapitał traktując je jako punkt wyjściowy dla licznych projektów w miejscach publicznych i na ulicach, które na chwile zostaną przemienione w scenę. Cieszymy się, że po raz pierwszy dzięki środków przekazanych nam przez Uniwersytet Viadrina było możliwe stworzenie własnej produkcji przygotowanej przez grupę teatralną copy & waste, która w Forum Kleista śledzi los Or Or Girls. Produkcje prezentowane w teatrze Theater des Lachens oraz Collegium Polonicum dążą do rzucenia światła na dramaturgię oraz kinematografie polską. Podczas LegoLAB organizowanego w CP będziemy wspólnie budować przyszłość miasta. Po każdym dniu pełnym wrażeń pragniemy czekają na wszystkich na imprezy oraz koncerty z muzyką na żywo. Zapraszamy Państwa serdecznie na trzy dni wspólnego dumania nad stanem emocjonalnym po obydwu stronach Odry, do wspólnego śmiania się i pozwolenia zaskoczyć się. Udanej zabawy! Kredyt i Kapitał Instalacja na ulicy Großen Scharnstraße Pustostojące pomieszczenie sklepowe przemieni się w interaktywną wystawę, przedstawiającą wrażenia artystów na temat Słubic i Frankfurtu. Artyści z grupy Dramazone zapraszają Państwa od odwiedzenia ich Obozu Wędrownego. Z kolei Heiko Schäfer bada swoją pracą fotograficzną znaczenie Kredytu i Kapitału posługując się ku temu fotografiami z serii Heimat ( Ojczyzna ), która w sposób bardzo poetyczny pokazuje opuszczoną wioskę Haidemühl na korzyść węgla kamiennego. Wystawa ta została już wystawione między innymi w Instytucie Goethego w Waszyngtonie. Projekt Frankfurt stawia naprzeciwko siebie dwa filmy. Frankfurt w kwietniu 1990 oraz Frankfurt w kwietniu Całość zostanie ukończona poprzez przedstawienie obserwacji zrobionych podczas projektu Studium Schlendera. Dramazone: Plauder-Camp (Obóz Gawędziarski) Plauder-Camp (Obóz Gawędziarski) podróżuje po świecie zbierając osobiste wspomnienia starając się stworzyć pamięć kolektywną poszczególnych społeczności. Do Frankfurtu nad Odrą eksperci Obozu przybywają z bagażem uprzedzeń i stereotypów, które podczas rozmów, w specjalnie do tego przygotowanym namiocie, powinny zostać obalone.

2 Wszystko to będzie rejestrowane przez kamerę i wyświetlane na ekranie. Celem tych działań jest zebranie jak największej ilości wspomnień dotyczących Frankfurtu nad Odrą i przedstawienie ich na planie miasta. Komornik Film ten przedstawia 48 godzin z życia Lucka Bohme, komornika, który w imię prawa bez skrupułów zajmuje własność wysoko zadłużonych przedsiębiorstw oraz szpitali. Praca ta uskrzydla sumiennego komornika do tego stopnia, iż pomimo wszechobecnego braku szacunku do jego pracy, wykonując ją Luck czuje się wspaniale. Nie zauważa jednak przy tym swoich wrogów, co staje się dla niego zgubne. Nieświadomie bowiem pada ofiarą prowokacji przygotowanej przez swoich skorumpowanych kolegów i przełożonych. Za przyjęcie łapówki zostaje wtrącony do więzienia. Theater des Lachens: Na pełnym morzu (wg. Mrożka) Woda, trzej rozbitkowie dryfujący na tratwie. Kiedy zauważają, że ich zapasy się skończyły, postanawiają wybrać jednego z grupy, aby zaspokoić swój głód. W tej małej społeczności rozbitkowie przeprowadzają, w najbardziej cywilizowany sposób wybory. Absurdalność sytuacji uwidacznia nam, jak szybko potrafi zbudzić się w nas instynkt władzy, w sytuacji, kiedy koncentrujemy się tylko na przeforsowaniu własnych interesów. Wolność jednostki, człowieczeństwo oraz poczucie sprawiedliwości zostają wyrzucone za burtę. Chodzi już tylko o przetrwanie. Wspólna produkcja Theater der Lachens oraz Weiten Theater Berlin Obsada: Martin Karl, Torsten Gesser, Björn Langhans/ Reżyseria: Irene Winter, Współreżyseria: Torsten Gesser/ Scenorgafia: Thomas Klemm Theater der Lachens: Piaskownica (Sztuka Michała Walczaka) Jedno miasto, jeden plac zabaw, jedna piaskownica. Jest tam ON, który codziennie bawi się Batmanem i samochodzikiem jeżdżąc nim po piasku. Pewnego dnia zjawia się ONA z chęcią przyłączenia się do zabawy w piaskownicy. Ale przecież to w ogóle nie wchodzi w grę! Jednak jak już musi tak być, to każdy bawi się oddzielnie i to według JEGO zasad! Ponad lalkami i samochodami widz obserwuje przejścia pomiędzy swawolną grą dziecięcą, a doznaniem dojrzałych uczuć pomiędzy dorosłymi ludźmi.

3 Sceniczne czytanie dla festiwalu UNITHEA przez Theater des Lachens z Marie Luise Müller oraz Björn Langhans Turbo Pascal: Studium Schlendera Podczas wspólnego spaceru możliwa jest szczera rozmowa, której nikt nie podsłucha. Można zboczyć z drogi i stać się wspólnikami. Możliwe jest knucie spisków, co w pojedynkę nie jest możliwe. Podczas performance widzowie oraz artyści poruszają się parami wokół mostu granicznego po obydwu stronach Odry. Kochanie, kochanie przejdźmy razem jeszcze raz przez ulice zanim ją na stałe opuścimy. (Mittekillawangardowy zespół z Berlina) Pomysł: Turbo Pascal z: Angela Löer, Veit Merkle, Frank Oberhäußer, Eva Plischke Data 16. & Początek godz oraz Czas trwania spaceru ok. 40 minut Kurzwelly: Słubfurt: Spacer po mieście Słubfurt to pierwsze miasto, które po części leży w Polsce, a po części w Niemczech. Zostało utworzone w 1999 roku, a w 2000 wpisane do Europejskiego Rejestru Miast. Oprowadzimy Państwa przez obydwie części miasta, zaczynając od Góry Nietoperzy we Furcie w kierunku Odry, przez most graniczny o pełnej godzinie przy pianiu Słubfurckiego Koguta symbolu miasta. Dalej podążymy tak zwaną Zigarettenstraße, aż do Placu Bohaterów, gdzie możemy wspólnie zorganizować piknik przy wybudowanym w 2004 roku murze miejskim. Lunatiks production: LEGOlab W serii prezentacji LEGOtopia artyści produkcji lunatics badają procesy powstania społeczeństwa i rozwoju utopii z pomocą klocków Lego. Głównym punktem staje się pytanie o dzisiejsze utopie, o to czy w ogóle mogą istnieć i jakie formy mogą przybrać. W LEGOlab VII: alterlego podstawę stanowi architektura miasta Frankfurt, którą małe grupy mają zmienić.

4 Dom dzienny, dom nocny Taghaus, Nachthaus Miejsce gdzieś przy granicy. Starsza kobieta Marta, która wyrabia peruki, od urodzenia mieszka w tej samej miejscowości. Historia tego miejsca należy do niej, jest jego pamięcią. Marta prowadzi widza pomiędzy domem dziennym I domem nocnym, pomiędzy określeniami martwych rzeczy i językiem ożywionej i uduchowionej fantazji. W biegu wydarzeń pokój wypełnia się postaciami z opowiadań Marty o regionie. Salome Dastmalchi: Moje serce jest pełne nienawiści ale ja to kocham Eric i Dylan mają plan: We wtorek o 11:16 chcą stać się historią Stanów Zjednoczonych organizując masakrę w szkole. Im szybciej zbliża się dzień zbrodni, tym bardziej koncentrują się na krytycznej relacji między sobą, tracąc z oczu przygotowania do zamachu. Komiczne przedstawienie męskiej więź pomiędzy autoagresją i manią panowania nad światem, w którym wszyscy walczą przeciwko wszystkim. Messer/Fleischlin: come on baby let s go short cut Inscenizacja nawiązuje do zaobserwowanych ruchów człowieka na ulicy przeniesionych na scenę. W miejscach publicznych taj jak i na stacji metra bawimy się w podchody. Obserwujemy ludzi i zapamiętujemy, które z ich zachowania są dla nas najbardziej atrakcyjne: gesty, pozy, interakcje. Imitując i przekształcając to co zaobserwowaliśmy tworzymy nasz come on baby let s go, dowcipną irytującą kwestię pomiędzy kategoriami. Projekt/choreografia/prezentacja: Anja Meser + Beatrice Fleischlin Dramaturgia: Maria Fuchs, Anna K. Becker Muzyka: Jablonsky, Mental Overdrive Współprodukcja z Berliner Tanztagen Beatrice Fleischlin: moich dziesięć ulubionych sposobów rozbierania się lista osobista Wszyscy to robimy, najczęściej całkiem mimochodem i dla nas samych: rozbieramy się. W tym przypadku ktoś to czyni na scenie i na swój własny sposób. Z zestandaryzowanej strony oczekiwań rynkowych, ciało prezentuje intymną manifestację, która może przybrać formę irytacji. Welcome to the show!

5 Projekt/prezentacja: Beatrice Fleischlin Współpraca z Tanzhaus Zürich theaterkosmos53: Paul und Paula Na nowo opowiedziana historia z czasów NRD, zmysłowa mieszanka teatru, muzyki na żywo oraz teatrzyku lalek. Rike Schubert wciela się w postać Pauli, samotnie wychowującej sprzedawczyni, która bezwarunkowo walczy o szczęście. Kobieta z ludu, która może mówić tak jak mówi, która może wiedzieć to co wie, która jest wystarczająco dojrzała, aby nie wątpić w swą miłości życia. Paul und Paula jest i zostanie kultowe. W roku 1973 przez krótki czas film ten oglądały 3 miliony widzów. Film ten odzwierciedlał uczucia całej generacji. Miejskie czyszczenie przewodu słuchowego: Frankfurt (Ucho-Ohr): Miejskie szeptanie na wynos. Tutaj Frankfurt leży nie tylko nad Odrą, ale też nad uchem. Akustyczny spacer przez miasto i opowiada niesłychane rzeczy. Wyprawa startuje w najbardziej znanym domu na placu- na 18. piętrze w Oderturm. Na dziewięciu stacjach wysłuchane opowieści o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stają się podłożem historii. Magdalena Przybysz: My Poland Drive / Mój Poland Drive Moja mój rocznik 79 generacja na granicy, która swe dzieciństwo spędziła w głębokim komunizmie, ażeby w tak zwanym życiu dorosłym rozwijać demokrację. Polska w tym szczególnie Kraków jako kontekst socjalny. Podróż hm, ostatnio czuję się jakoś dziwnie Proces, scenariusz i performance: Magdalena Przybysz Światło: Jan Cybis Muzyka: Maanam, Józef Wybicki, Angelo Badalamenti/ Video: EleKTro moon Vision- Elwira Wojtunik and Popesz Csaba Pod przewodnictwem: Hooman Sharifi/ Production: Art Stations Foundation/ Foto: Katarzyna Pałetko.

6 THE OR OR GIRLS Trans Europa Exzess 2 Produkcji copy & waste Trzy kina zostaną otwarte jednocześnie poprzez prezentację dziwacznego połączenia thrillera oraz filmu grozy: budynki w polsko-niemieckim regionie granicznym są systematycznie okaleczane. Cóż za chory morderca kryje się za tymi zbrodniami? Prywatny detektyw oraz pewna reporterka doszukują się tropów na wszelkie sposoby: na najwyższym piętrze Oderturm, ze względu na zmienność rzeki i seks-turystykę czerwonej Europy. Treszowy klasyk kina The Gore Gore Girls stanie się podłożem dla copy & waste ku zgłębieniu lokalnej architektury oraz europejskiego i globalnego rozłożenia sił. Gra: Janna Horstmann- Tekst: Jörg Albrecht- Reżyseria: Steffen Klewar- Muzyka: Matthias Grübel- Obraz: : Joachim Weber- Dramaturgia: Tobias Schuster- Prowadzenie produkcji: Wilma Renfordt Schneeweiß und Russenrot / Wojna Polsko-Ruska pod flagą biało-czerwoną Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów polskich w ostatnich latach ekranizacja bestselleru Doroty Masłowskiej o tym samym tytule. Wojna Polsko-Ruska jest bezkompromisową historią naładowaną adrenaliną, która odzwierciedla codzienność głodnej emocji i przygód młodzieży w postkomunistycznej Polsce. To film traktujący o tęsknocie do miłości, która nagle zmienia uporządkowane życie w chaos. Szenische Lesung nach Motiven des Romans Schneeweiß und Russenrot von Dorota Maslowska / Czytanie sceniczne powieści Wojna Polsko-Ruska pod flagą biało-czerwoną Doroty Masłowskiej Polak, młody, męski, opuszczony tak Silny w przeciągu krótkiego czasu popada w rausz rozkoszy. Jego obraz wroga: Rosjanin, winny wszystkiego, którego należy zwalczyć. Głos w głowie, wewnętrzny monolog, powala bez zatrzymania - Dorota Masłowska pozwoliła w swej powieści eksplodować językowi. Aktorstwo w dialogu ze śpiewem i efektami wokalnymi pozwoli poczuć kunszt języka Masłowskiej. Inscenizacja: Elzbieta Bednarska Aktor: Frank Müller Śpiew: Sophie Tassignon

7 Reflection (Filmy krótkometrażowe) 11 krótkich filmów, portrety mieszkańców dwóch miast: Góry Kalwarii w Polsce i Remscheid-Lennep w Niemczech. Autorzy tych filmów to uczniowie Master School of Film Directing and the International Film School Andrzeja Wajdy w Kolonii. Filmy powstały pod kierownictwem Jacka Bławuta, Marcela Łozińskiego, Katarzyny Maciejko- Kowalczyk i Sylke Rene Meyer`a i obrazują różnorodne światy życia i codzienności w Polsce i Niemczech.

specjały przystawki muzyczna strawa spotkania z twórcami

specjały przystawki muzyczna strawa spotkania z twórcami n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a w w w. g a z e t a. e r a n o w e h o r y z o n t y. p l 7. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r t r z e c i

Bardziej szczegółowo

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA Redakcja i opracowanie nadesłanych materiałów: Agnieszka Krajewska Projekt graficzny katalogu:

Bardziej szczegółowo

Polskie dzieci. fotografują. swój świat. Projekt Piotra Janowskiego, Andrzeja Stasiuka i MitOst. Wystawa. 5. maja - 28. maja

Polskie dzieci. fotografują. swój świat. Projekt Piotra Janowskiego, Andrzeja Stasiuka i MitOst. Wystawa. 5. maja - 28. maja Polskie dzieci fotografują swój świat. Projekt Piotra Janowskiego, Andrzeja Stasiuka i MitOst. Wystawa 5. maja - 28. maja Berlin - Kulturbrauerei - Prenzlauer Berg Spotkania autorskie: Andrzej Stasiuk

Bardziej szczegółowo

GAZETKA SZKOLNA GIMNAZJUM NR 12 W SZCZECINIE IM. STANISŁAWA LEMA

GAZETKA SZKOLNA GIMNAZJUM NR 12 W SZCZECINIE IM. STANISŁAWA LEMA GAZETKA SZKOLNA GIMNAZJUM NR 12 W SZCZECINIE IM. STANISŁAWA LEMA Już wkrótce wakacje! Z tej okazji życzymy Wam jak najwięcej słońca, błękitnego nieba i udanego wypoczynku. Tymczasem zapraszamy do lektury

Bardziej szczegółowo

Historie uczestników warsztatu teatralnego Fundacji Strefa WolnoSłowa

Historie uczestników warsztatu teatralnego Fundacji Strefa WolnoSłowa MÓWIĘ DO CIEBIE O POLSCE Historie uczestników warsztatu teatralnego Fundacji Strefa WolnoSłowa 7 osób 6 państw 7 powodów dla których wyjechali z własnego kraju 7 sposobów na ułożenie sobie życia w obcym

Bardziej szczegółowo

K I E L C E NR 19 LIPIEC-SIERPIEŃ 2007 ISSN 1895-0264

K I E L C E NR 19 LIPIEC-SIERPIEŃ 2007 ISSN 1895-0264 K I E L C E NR 19 LIPIEC-SIERPIEŃ 2007 ISSN 1895-0264 spis treści REDAKCJA kulturalny informator www.wici.info email: redakcja@wici.info Naczelny i Artystyczny Rafał Nowak Internetowy Sergiusz Pawłowski

Bardziej szczegółowo

podsumowanie projektu edukacyjnego 2012 2014 gotowi?

podsumowanie projektu edukacyjnego 2012 2014 gotowi? Współczesność zafundowała nam szybsze tempo życia, czas wolny jest dziś pewną formą luksusu. Pojawia się również problem z jego właściwym wykorzystaniem. Pośpiech, bierność i lenistwo są czynnikami, które

Bardziej szczegółowo

Co to był za cyrk ten PRL?

Co to był za cyrk ten PRL? wtorek 4 sierpnia 2009 bezpłatny periodyk festiwalu filmu i sztuki dwa brzegi Redaktor prowadzący: Alicja Myśliwiec Skład: Paweł Falenciak Zdjęcia: Tomasz Stokowski Autorzy: K. Bałuk, M. Drobina, K. Romańczuk,

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI WSTĘP 2 ROZDZIAŁ 1 5 ROZDZIAŁ 2 10 ROZDZIAŁ 3 ROZDZIAŁ 4 41 ROZDZIAŁ 5 72 ROZDZIAŁ 6 74 ZAKOŃCZENIE 89 ANEKSY

SPIS TREŚCI WSTĘP 2 ROZDZIAŁ 1 5 ROZDZIAŁ 2 10 ROZDZIAŁ 3 ROZDZIAŁ 4 41 ROZDZIAŁ 5 72 ROZDZIAŁ 6 74 ZAKOŃCZENIE 89 ANEKSY SPIS TREŚCI WSTĘP... 2 ROZDZIAŁ 1 TRADYCJE XX WIECZNYCH KOLONII ARTYSTYCZNYCH W KARKONOSZACH... 5 ROZDZIAŁ 2 TEATR KLINIKA LALEK OKRES WROCŁAWSKI... 10 ROZDZIAŁ 3 WOLIMIERZ CHARAKTERYSTYKA MIEJSCA... 25

Bardziej szczegółowo

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE PRZEZROCZE Z R Z E PODSUMOWANIE O ROKU 2012 2 W ŚWIATOWYM W KINIE I FILMY NAJLEPSZE E I NAJGORSZE WYWIAD W Z JOANNĄ N KULIG PRZEZROCZE ROCZE PODSUMOWANIE ROKU 2012 W ŚWIATOWYM KINIE P R Z E Z R O C Z E

Bardziej szczegółowo

Odbywające się w Warszawie już po raz trzeci Script Forum to przedsięwzięcie zdobywające sobie z roku

Odbywające się w Warszawie już po raz trzeci Script Forum to przedsięwzięcie zdobywające sobie z roku Szanowni Państwo Odbywające się w Warszawie już po raz trzeci Script Forum to przedsięwzięcie zdobywające sobie z roku na rok coraz większe uznanie. Jak pokazały poprzednie edycje zapotrzebowanie na tego

Bardziej szczegółowo

Handlarze cukru na celowniku

Handlarze cukru na celowniku Handlarze cukru na celowniku projekt teatralny Materiały do szkolnych i pozaszkolnych zajęć edukacyjnych Thomas Meiseberg (we współpracy z Christiną Skowronek) A k t i o n s t h e a t e r Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

ŁOWCY TALENTÓW ROZMOWY TEATRALNE. Nie gonię za złudnym szczęściem. Kultura nadała sens życiu Andrzeja. CZYLI XV WAKACYJNA AKADEMIA TALENTÓW s.

ŁOWCY TALENTÓW ROZMOWY TEATRALNE. Nie gonię za złudnym szczęściem. Kultura nadała sens życiu Andrzeja. CZYLI XV WAKACYJNA AKADEMIA TALENTÓW s. ŁOWCY TALENTÓW CZYLI XV WAKACYJNA AKADEMIA TALENTÓW s. 7 Czerwiec 2014 Nr 6(06) B I U L E T Y N I N F O R M A C J I K U L T U R A L N E J s. 5 s. 6 s. 16 ROZMOWY TEATRALNE s. 8-9 s. 12-13 s. 18 Coraz częściej

Bardziej szczegółowo

wydarzenia dziś uwaga zmiany w kalendarzu projekcji!

wydarzenia dziś uwaga zmiany w kalendarzu projekcji! n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a w w w. g a z e t a. e r a n o w e h o r y z o n t y. p l 6. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r s i ó d m y

Bardziej szczegółowo

Dialog Międzykulturowy

Dialog Międzykulturowy M i ę d z y k u l t u r o w o ś ć w p r o j e k t a c h p r o g r a m u MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU Dialog Międzykulturowy Program Młodzież w działaniu Program Młodzież w działaniu Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Bardziej szczegółowo

Justyna Walczak MISS STUDENTEK 2011

Justyna Walczak MISS STUDENTEK 2011 NR 77 czerwiec 2011 MIESIĘCZNIK OD 2002 ROKU Gazeta Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego ISSN 1730-0975 Nakład 10 000 Gazeta bezpłatna fot. Karol Trębuła Justyna Walczak MISS STUDENTEK

Bardziej szczegółowo

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Pub Biblioteka. zapraszają na

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Pub Biblioteka. zapraszają na Rok 16 Nr 11 (140) 11-12 października 2012 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Pub Biblioteka zapraszają na Szanowni Państwo, Pierwsza edycja Dni Gutenberga

Bardziej szczegółowo

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W SZKOLE MATERIAŁY POMOCNICZE DLA NAUCZYCIELI

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W SZKOLE MATERIAŁY POMOCNICZE DLA NAUCZYCIELI ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W SZKOLE MATERIAŁY POMOCNICZE DLA NAUCZYCIELI ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W SZKOLE MATERIAŁY POMOCNICZE DLA NAUCZYCIELI POD REDAKCJĄ KATARZYNY GRUBEK I ANNY MIRSKIEJ-CZERWIŃSKIEJ Publikacja

Bardziej szczegółowo

Dziś na horyzoncie. Metropolis. w t o r e k 0 9 X I I 2 0 0 4

Dziś na horyzoncie. Metropolis. w t o r e k 0 9 X I I 2 0 0 4 n a h o r y z o n c i e g a z e t a f e s t i w a l o w a 3. F e s t i w a l F i l m o w y E R A N O W E H O R Y Z O N T Y n u m e r p o k a z o w y I S S N 1 6 4 4-2 9 5 4 w t o r e k 0 9 X I I 2 0 0

Bardziej szczegółowo

Kiedy Nigdzie staje się Tutaj

Kiedy Nigdzie staje się Tutaj Kiedy Nigdzie staje się Tutaj 21.09-26.10.2014 INFORMACJA PRASOWA 4 MEDIATIONS BIENNALE POZNAŃ 2014: Koncepcja... 3 Aleja Sztuki... 7 Krótka informacja prasowa... 8 Wystawy 4 Mediations Biennale Poznań

Bardziej szczegółowo

iszy Galeria Faras (16) Otwarcie spółdzielni FADO (22) Powstanie Warszawskie 1944 r. Jak rozumieć sztukę niesłyszących? (4) (30)

iszy Galeria Faras (16) Otwarcie spółdzielni FADO (22) Powstanie Warszawskie 1944 r. Jak rozumieć sztukę niesłyszących? (4) (30) III/2014 ISSN 1509-5436 czasopismo niesłyszących i nie tylko... Jak rozumieć sztukę niesłyszących? (4) Galeria Faras (16) Otwarcie spółdzielni FADO (22) Powstanie Warszawskie 1944 r. (30) wystawa GAG,

Bardziej szczegółowo

TEMAT NUMERU: Mój Kraków!

TEMAT NUMERU: Mój Kraków! Gazetka Zespołu Szkół Chemicznych w Krakowie Nr 10 Maj 2013 Cena: 3,00 zł TEMAT NUMERU: Mój Kraków! 2013 maj AlChemik Słowem wstępu SPIS TREŚCI Wywiad numeru 4 Pogawędka o Krakowie z panią mgr Małgorzatą

Bardziej szczegółowo

WSTĘP. Zespół Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kulturowych Grejpfrut

WSTĘP. Zespół Fundacji Inicjatyw Społecznych i Kulturowych Grejpfrut SPIS TREŚCI: Wstęp O projekcie O idei inspiracje, pomysły i myśl przewodnia projektu O uczestnikach / uczestniczkach projektu O części edukacyjnej czyli o szkoleniach w projekcie O vote mobie i animacji

Bardziej szczegółowo

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki

maj czerwiec informator kulturalny Suwałki maj czerwiec 2013 informator kulturalny Suwałki Szanowni Państwo, Po półrocznej zimie definitywnie nadeszła wiosna, a wraz z nią chwila otwarcia nowego miejsca na mapie Suwałk budynku nr 5 przy ulicy Papieża

Bardziej szczegółowo

Maria Schejbal SCENARIUSZ. czyli jak opowiadać historie w teatrze

Maria Schejbal SCENARIUSZ. czyli jak opowiadać historie w teatrze Maria Schejbal SCENARIUSZ czyli jak opowiadać historie w teatrze 1 2 Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Publikacja powstała w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury

Bardziej szczegółowo

zeszyty aukowe numer2/2011 Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie

zeszyty aukowe numer2/2011 Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie zeszyty aukowe numer2/2011 Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Redaktor naukowy: Ewa Kutryś Sekretarz: Ewa Gawłowska Opracowanie redakcyjne tekstów: Ewa Kutryś, Ewa Gawłowska

Bardziej szczegółowo

LUBLIN 21 marca 2010. Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki

LUBLIN 21 marca 2010. Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki LUBLIN 21 marca 2010 Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki W NUMERZE: STUDENT 4 Miejsca i instytucje na KUL-u, których jeszcze nie znacie Agencja Fotograficzna Terra 5 I m from Erasmus 7 Student u lekarza

Bardziej szczegółowo

Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury

Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury animacj istorie animacj istorie Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury 1 Od redakcji i słowo wstępne str. 6 2 Historia, pamięć, animacja dorota sieroń-galusek str. 10 3 Ocalić od

Bardziej szczegółowo

Spis treści. z Wydarzenia 2. z Filmy 6. A. Seliga: Odkrywanie teatru 15. M. Sasin: Łajza tańczy Bacha 34. M. Sasin: Dyskoteka w zamku 37.

Spis treści. z Wydarzenia 2. z Filmy 6. A. Seliga: Odkrywanie teatru 15. M. Sasin: Łajza tańczy Bacha 34. M. Sasin: Dyskoteka w zamku 37. Spis treści z Wydarzenia 2 z Filmy 6 z Varia 7 Rozmowa z Mariuszem Ostrowskim 10 A. Seliga: Odkrywanie teatru 15 P. Grobliński: Przystanek filmówka 16 B. Sobieszek: Dęcie w Hollyłódź 18 Rozmowa z Marcinem

Bardziej szczegółowo

shakespeare daily 17. Festiwal Szekspirowski

shakespeare daily 17. Festiwal Szekspirowski shakespeare daily 17. Festiwal Szekspirowski Gazeta Szekspirowska nr 6 06.08.2013 1 fot. Karol Jarek 6.08 wtorek 18.00 Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej. Spektakl Agaty

Bardziej szczegółowo