HOTEL HARNAŚ. Właściciel gruntu: Skarb Państwa Użytkownik wieczysty: ZUT TUR-WOLA Sp. z o.o. w likwidacji

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "HOTEL HARNAŚ. Właściciel gruntu: Skarb Państwa Użytkownik wieczysty: ZUT TUR-WOLA Sp. z o.o. w likwidacji"

Transkrypt

1 HOTEL HARNAŚ Właściciel gruntu: Skarb Państwa Użytkownik wieczysty: ZUT TUR-WOLA Sp. z o.o. w likwidacji Obiekt stanowi zespół budynków pod nazwą Hotel Harnaś, położony w Korbielowie przy ulicy Leśnej 1, nad potokiem Buczynka na wysokości 650 m n.p.m. u stóp północnych stoków Pilska najwyższego szczytu w Beskidzie Żywieckim. W skład nieruchomości wchodzą działki nr: 6388/4 i 6388/6 o łącznej powierzchni m 2. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Jeleśnia, przedmiotowa nieruchomość położona jest w obszarze o przeznaczeniu terenu na zabudowę hotelową. Przeznaczenie uzupełniające: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i usługowa, dojścia dojazdy, mała architektura, boiska i obiekty sportowe, zieleń komponowana. Zabudowę nieruchomości stanowi budynek hotelowo-wczasowy Harnaś, 3-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym, wybudowany w 1972 r., zmodernizowany w 2000 r., posiadający pokoje gościnne jedno, dwu i trzyosobowe. Liczba miejsc noclegowych wynosi 107. W budynku znajdują się również: hol, recepcja, kawiarnia oraz sala konferencyjna. Do budynku hotelowego przynależy również budynek administracyjny, łącznik, kuchnia z jadalnią, kotłownia, basen, wolnostojący budynek magazynowy z wiatą i boksem na opał. Laureat konkursu w plebiscycie 2001 r. Gościnny próg. Od strony gór otoczony lasami, bardzo dobre warunki klimatyczne i ładne położenie. W pobliżu hotelu znajduje się wyjście na 11 górskich szlaków turystycznych, ścieżki rowerowe, 10 wyciągów narciarskich i 9 tras zjazdowych. W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę o kontakt pod nr tel , (22) oraz na stronie internetowej

2

3

4

5 1. Stan przedmiotu wyceny 1.1. Stan prawny Oznaczenie wycenianej nieruchomości w rejestrze gruntów Województwo: śląskie. Powiat: żywiecki. Jednostka ewidencyjna: _2-Jeleśnia. Obręb ewidencyjny: Korbielów. Położenie: ul. Leśna nr 1. Działki ewidencyjne nr: 6388/4 i 6388/6. Powierzchnia gruntu: m Księga wieczysta Księga wieczysta nr BB1Z/ /7 prowadzona przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Żywcu (treść księgi wieczystej ustalono na podstawie wglądu do księgi wieczystej w dniu r.): Typ księgi: Dział I: grunt oddany w użytkowanie wieczyste i budynek stanowiący odrębną nieruchomość. Miejscowość: Korbielów. Działka ewidencyjne nr: 6388/4 i 6388/6 o łącznej powierzchni m 2, Sposób korzystania: zabudowana. Okres użytkowania wieczystego: r. Budynek: budynek hotelowy o powierzchni zabudowy 941 m 2 i kubaturze m 3, budynek administracyjno-mieszkalny o powierzchni zabudowy 195 m 2 i kubaturze m 3, budynek kuchni i jadalni o powierzchni zabudowy 319 m 2 i kubaturze m 3, łącznik o powierzchni zabudowy 76 m 2 i kubaturze 452 m 3, kotłownia o powierzchni zabudowy 116 m 2 i kubaturze 563 m 3, budynek gospodarczo-magazynowy o powierzchni zabudowy 164 m 2 i kubaturze 623 m 3, Uwaga autorów operatu: Budynek hotelowy został rozbudowany dobudowano poddasze użytkowe. Ustalona na podstawie książki obiektu budowlanego kubatura budynku wynosi m 3. Wybudowano również budynek basenu kąpielowego o powierzchni zabudowy 85,86 m 2 i kubaturze 334,18 m 3. Dział II: Właściciel gruntu: Skarb Państwa. Użytkownik wieczysty: Zakład Usług Turystycznych TUR-Wola Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dział III: Brak wpisu.

6 Dział IV: Brak wpisu Stan techniczno-użytkowy Charakterystyka ogólna Wieś Korbielów jest jedną z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Beskidzie Żywieckim. Stanowi bardzo dobrą bazę dla pieszych wycieczek górskich. Posiada też dogodne tereny do uprawiania sportów zimowych na stokach Pilska. Nieruchomość stanowiąca przedmiot wyceny położona jest na wysokości 650 m. nad poziomem morza w północnej części miejscowości w odległości około 300 m od ul. Beskidzkiej (drogi krajowej nr 945 prowadzącej z Żywca do przejścia granicznego na Przełęczy Glinne). Odległość do ośrodka narciarskiego w Korbielowie wynosi około 1,5 km. Działki ewidencyjne tworzą obszar o kształcie zbliżonym do trójkąta ostrokątnego. Teren ośrodka jest ogrodzony (ogrodzenie z siatki metalowej w ramach stalowych na podmurówce betonowej), przylega do utwardzonych dróg o nawierzchni bitumicznej (od północy wjazd na zaplecze i parking, od południa dojazd do recepcji hotelu). Na niezabudowanej, częściowo zalesionej części nieruchomości znajdują się: drogi wewnętrzne i parking o nawierzchni z bloczków betonowych (trylinka), stacja transformatorowa, budka dozorcy parkingu, plac zabaw, boiska sportowe, wiata, stanowisko do grillowania i miejsce na ognisko. Na terenie znajdują się liczne nasadzenia: drzewa, krzewy i rośliny ozdobne. Otoczenie i sąsiedztwo nieruchomości stanowią: od północy: droga o nawierzchni bitumicznej, po jej przeciwnej stronie - tereny niezabudowane, budynki leśniczówki, zabudowa pensjonatu Pilsko, od wschodu i południa: droga o nawierzchni bitumicznej, po jej przeciwnej stronie strumień Buczynka, dalej tereny leśne i grunty niezabudowane stanowiące trasy zjazdowe wyciągu orczykowego położone na zboczu górskim, od zachodu: tereny leśne, w dalszej odległości usytuowane są: ośrodek wypoczynkowy Zacisze i pensjonat Gazdowisko. Instalacje: elektryczna, wodna z własnego ujęcia, sanitarna doprowadzona do kanalizacji gminnej, kanalizacji deszczowej, teletechniczna Opis zabudowy Budynek hotelowo-wczasowy Harnaś Budynek 3-kondygnacyjny z poddaszem użytkowym, z dachem skośnym, wybudowany w 1972 r., zmodernizowany w 2000 r. W roku 2009 dobudowano poddasze użytkowe. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Na parterze znajdują się: hol, recepcja, pokoje gościnne. Pierwsze i drugie piętro zajmują pokoje gościnne, kawiarnia, sala konferencyjna. Na poddaszu użytkowym położone są pokoje gościnne (kilka z nich wymaga wykończenia) oraz 2 sale konferencyjne (z możliwością połączenia w jedną). Budynek posiada pokoje gościnne jedno, dwu i trzyosobowe. Nominalna liczba miejsc noclegowych wynosi 107.

7 Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 941 m 2. kubatura: m 3. Opis konstrukcji i wykończenia budynku: Fundamenty: ławy fundamentowe betonowe. Ściany nadziemia: z cegły pełnej wspomaganej zbrojeniem żelbetowym i stropami gęstożebrowymi docieplone styropianem grubości 12 cm. Ściany działowe: cegła. Stropy: gęstożebrowe. Schody: żelbetowe obłożone płytami ceramicznymi. Dach: drewniany, konstrukcja krokwiowo płatwiowa. Pokrycie dachu: blacha. Stolarka okienna w ramach z tworzywa sztucznego. Stolarka drzwiowa: typowa drewniana i w ramach z tworzywa sztucznego. Okładziny i tynki zewnętrzne: tynk cementowo wapienny. Tynki wewnętrzne: cementowo wapienne, gładzie gipsowe, płytki ceramiczne, regipsy. Sufity: tynkowane, malowane. Posadzki i podłogi: płytki ceramiczne, wykładzina podłogowa, panele podłogowe. Obróbki blacharskie: rynny i rury spustowe z blachy. Instalacje: elektryczna, odgromowa, wodno kanalizacyjna, instalacja ciepłej wody i c.o. zasilana z własnej kotłowni gazowej, wentylacji grawitacyjnej, teletechniczna. Budynek administracyjny Budynek 1-kondygnacyjny, z dachem płaskim, wybudowany w 1972 r., zmodernizowany w 2000 r. W budynku usytuowane są pomieszczenia biurowe i socjalne. Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 195 m 2. kubatura: m 3. Opis konstrukcji i wykończenia budynku: Fundamenty: ławy fundamentowe betonowe. Ściany nadziemia: z cegły pełnej wspomaganej zbrojeniem żelbetowym i stropami gęstożebrowymi docieplone styropianem grubości 12 cm. Ściany działowe: cegła. Stropy: gęstożebrowe. Dach: stropodach. Pokrycie dachu: papa na lepiku. Stolarka okienna w ramach z tworzywa sztucznego. Stolarka drzwiowa: typowa drewniana i w ramach z tworzywa sztucznego. Okładziny i tynki zewnętrzne: tynk cementowo wapienny. Tynki wewnętrzne: cementowo wapienne, gładzie gipsowe, płytki ceramiczne, regipsy. Sufity: tynkowane, malowane. Posadzki i podłogi: płytki ceramiczne, wykładzina podłogowa, panele podłogowe.

8 Obróbki blacharskie: rynny i rury spustowe z blachy. Instalacje: elektryczna, odgromowa, wodno kanalizacyjna, instalacja ciepłej wody i c.o. zasilana z własnej kotłowni gazowej, wentylacji grawitacyjnej, teletechniczna. Budynek łącznika Budynek 1-kondygnacyjny, z dachem płaskim, wybudowany w 1972 r., zmodernizowany w 2000 r. Stanowi połączenie pomiędzy budynkiem hotelu a budynkiem kuchni i stołówki. Znajdują się w nim dwa pomieszczenia sanitarne. Posiada wyjście z pochylnią przystosowaną dla wózków inwalidzkich. Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 76 m 2. kubatura: 452 m 3. Opis konstrukcji i wykończenia budynku: Fundamenty: ławy fundamentowe betonowe. Ściany nadziemia: z cegły pełnej wspomaganej zbrojeniem żelbetowym i stropami gęstożebrowymi docieplone styropianem grubości 12 cm. Ściany działowe: cegła. Stropy: gęstożebrowe. Dach: stropodach. Pokrycie dachu: papa na lepiku. Stolarka okienna w ramach z tworzywa sztucznego. Stolarka drzwiowa: typowa drewniana i w ramach z tworzywa sztucznego. Okładziny i tynki zewnętrzne: tynk cementowo wapienny. Tynki wewnętrzne: cementowo wapienne, Sufity: tynkowane, malowane. Posadzki i podłogi: płytki ceramiczne. Obróbki blacharskie: rynny i rury spustowe z blachy. Instalacje: elektryczna, wodno kanalizacyjna, instalacja ciepłej wody i c.o. zasilana z własnej kotłowni gazowej. Budynek kuchni i stołówki Budynek 1-kondygnacyjny, z dachem płaskim, wybudowany w 1972 r., zmodernizowany w 2000 r. W budynku usytuowane są: kuchnia, restauracja, zaplecze sanitarne. Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 319 m 2. kubatura: m 3. Opis konstrukcji i wykończenia budynku: Fundamenty: ławy fundamentowe betonowe. Ściany nadziemia: z cegły pełnej docieplone styropianem grubości 12 cm. Ściany działowe: cegła. Stropy: gęstożebrowe.

9 Dach: stropodach. Pokrycie dachu: papa na lepiku. Stolarka okienna: w ramach z tworzywa sztucznego. Stolarka drzwiowa: typowa drewniana i w ramach z tworzywa sztucznego. Okładziny i tynki zewnętrzne: tynk cementowo wapienny. Tynki wewnętrzne: cementowo wapienne, gładzie gipsowe, płytki ceramiczne. Sufity: tynkowane, malowane. Posadzki i podłogi: płytki ceramiczne. Obróbki blacharskie: rynny i rury spustowe z blachy. Instalacje: elektryczna, odgromowa, wodno kanalizacyjna, instalacja ciepłej wody i c.o. zasilana z własnej kotłowni gazowej, wentylacji grawitacyjnej, teletechniczna. Budynek kotłowni Budynek 1-kondygnacyjny, z dachem płaskim, wybudowany w 1972 r. W budynku usytuowane są kotłownia węglowa i pomieszczenia gospodarcze. Budynek wykonany w technologii tradycyjnej Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 116 m 2. kubatura: 563 m 3. Budynek magazynowy Budynek 1-kondygnacyjny, z dachem płaskim, wybudowany w 1972 r. W budynku usytuowane są pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Budynek wykonany w technologii tradycyjnej. Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 164 m 2. kubatura: 623 m 3. Budynek basenu kąpielowego Budynek niepodpiwniczony, z wiatą komunikacyjną (łącznikiem z budynkiem hotelu), przeznaczony na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne. Budynek posadowiony bezpośrednio na ławach fundamentowych wykonany w technologii drewnianej szkieletowej z dachem dwuspadowym o konstrukcji krokwiowej. W budynku znajduje sie basen kąpielowy o pojemności 31 m 3. Parametry techniczne budynku: powierzchnia zabudowy: 85,86 m 2. kubatura: 334 m 3. Instalacje: elektryczna, wodno kanalizacyjna, instalacja ciepłej wody i c.o. zasilana z własnej kotłowni gazowej, wentylacji mechanicznej.

10 Dokumentacja fotograficzna przedstawiająca budynki, zagospodarowanie działki i otoczenie nieruchomości znajduje się w załącznikach operatu szacunkowego. 2. Przeznaczenie w planie zagospodarowania Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Jeleśnia zatwierdzonego uchwałą nr XXVII/241/05 z dnia r. Rady Gminy w Jeleśni przedmiotowa nieruchomość położona jest w obszarze oznaczonym symbolem B.1Ut 1. Przeznaczenie podstawowe terenu to: zabudowa hotelowa, przeznaczenie uzupełniające: zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i usługowa, urządzenia towarzyszące, dojścia, dojazdy, mała architektura, boiska i obiekty sportowe, zieleń komponowana.

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

OCENA STANU TECHNICZNEGO ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU BIUROWO- SOCJALNEGO OBWODU DROGOWEGO w Ośnie Lubuskim

OCENA STANU TECHNICZNEGO ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU BIUROWO- SOCJALNEGO OBWODU DROGOWEGO w Ośnie Lubuskim OCENA STANU TECHNICZNEGO ISTNIEJĄCEGO BUDYNKU BIUROWO- SOCJALNEGO OBWODU DROGOWEGO w Ośnie Lubuskim 1.PODSTAWA OPRACOWANIA - ZLECENIE INWESTORA Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze ul. Al. Niepodległości

Bardziej szczegółowo

Stan na dzień sporządzenia prospektu informacyjnego Szczecin, 16.10.2014 r.

Stan na dzień sporządzenia prospektu informacyjnego Szczecin, 16.10.2014 r. Stan na dzień sporządzenia prospektu informacyjnego Szczecin, 16.10.2014 r. CZĘŚĆ OGÓLNA PROSPEKT INFORMACYJNY Przedsięwzięcie deweloperskie "budynek mieszkalny wielorodzinny oznaczony nr 1 wraz z zagospodarowaniem

Bardziej szczegółowo

z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690, z 2003 r. Nr 33, poz. 270

Bardziej szczegółowo

OFERTA STAN DEWELOPERSKI

OFERTA STAN DEWELOPERSKI OFERTA STAN DEWELOPERSKI Nr ZESTAWIENIE PRAC TECHNOLOGIA WYKONANIA BUDYNKU 1 Fundamenty mury fundamentowe Ławy fundamentowe żelbetowe wylewane z betonu B15, zbrojenie stanowią pręty główne 4 Ф 12 i strzemiona

Bardziej szczegółowo

wt60_po_uzgod_09_03_06proj28_czarny 1

wt60_po_uzgod_09_03_06proj28_czarny 1 wt60_po_uzgod_09_03_06proj28_czarny 1 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY 1) z dnia 12 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich

Bardziej szczegółowo

Informacja o wynikach kontroli stanu technicznego obiektów użytkowanych przez publiczne zakłady opieki zdrowotnej

Informacja o wynikach kontroli stanu technicznego obiektów użytkowanych przez publiczne zakłady opieki zdrowotnej N A J W Y Ż S Z A I Z B A K O N T R O L I DELEGATURA W LUBLINIE LLU-410-13/09 Nr ewid. 167/2009/P09147/LLU Informacja o wynikach kontroli stanu technicznego obiektów użytkowanych przez publiczne zakłady

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WEWNĘTRZNA DOTYCZĄCA ZASAD USTALANIA STOPNIA ZUŻYCIA TECHNICZNEGO BUDYNKÓW i BUDOWLI ORAZ MIENIA RUCHOMEGO

INSTRUKCJA WEWNĘTRZNA DOTYCZĄCA ZASAD USTALANIA STOPNIA ZUŻYCIA TECHNICZNEGO BUDYNKÓW i BUDOWLI ORAZ MIENIA RUCHOMEGO INSTRUKCJA WEWNĘTRZNA DOTYCZĄCA ZASAD USTALANIA STOPNIA ZUŻYCIA TECHNICZNEGO BUDYNKÓW i BUDOWLI ORAZ MIENIA RUCHOMEGO zatwierdzona Uchwałą Zarządu nr 53/2008. z dnia 18.11.2008r, /Do użytku wewnętrznego/

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Wypoczynkowo Rehabilitacyjny KOSMOS OD/02/0001/13. dolnośląskie 3. Telefon: kierunkowy nr (1) nr (2)

Ośrodek Wypoczynkowo Rehabilitacyjny KOSMOS OD/02/0001/13. dolnośląskie 3. Telefon: kierunkowy nr (1) nr (2) WNIOSEK załącznik nr 2 o wpis do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób

Bardziej szczegółowo

Zakres rzeczowy zadań inwestycyjnych wieloletnich (projekty UE) Okres realizacji. Łączne nakłady finansowe

Zakres rzeczowy zadań inwestycyjnych wieloletnich (projekty UE) Okres realizacji. Łączne nakłady finansowe RAZEM: 475 828 186 w tym: środki UE 364 289 272 dotacja z MFEOG 5 878 558 środki własne 105 660 356 placówek w Rzeszowie 6 896 996 w tym: środki UE 2 876 924 Społecznej przy ul. Powst. Styczniowych placówek

Bardziej szczegółowo

Instrukcja prowadzenia składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne "Adamki" w miejscowości Biała G. Radzyń Podlaski

Instrukcja prowadzenia składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne Adamki w miejscowości Biała G. Radzyń Podlaski Wnioskodawca: Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 23-300 Radzyń Podlaski, ul. Lubelska 5 Instrukcja prowadzenia składowiska

Bardziej szczegółowo

ROZSTRZYGNIĘCIE O SPOSOBIE ROZPATRZENIA UWAG DOTYCZĄCYCH PROJEKTU MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OBSZARU OSIEDLE OFICERSKIE.

ROZSTRZYGNIĘCIE O SPOSOBIE ROZPATRZENIA UWAG DOTYCZĄCYCH PROJEKTU MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OBSZARU OSIEDLE OFICERSKIE. Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr Rady z dnia ROZSTRZYGNIĘCIE O SPOSOBIE ROZPATRZENIA UWAG DOTYCZĄCYCH PROJEKTU MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OBSZARU OSIEDLE OFICERSKIE. CZĘŚĆ 1 Projekt

Bardziej szczegółowo

Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Żagań

Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Żagań I. Wprowadzenie Żagań XI 2005 1. Pojęcie rewitalizacji Rewitalizacja, rozumiana jest jako proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych w zdegradowanych częściach miast, mający na celu poprawę

Bardziej szczegółowo

1. PODSTAWA FORMALNA I PRAWNA WYKONANIA PRACY 6 2. WPROWADZENIE 6 3. CEL I ZAKRES PRACY 7 4. CHARAKTERYSTYKA MIASTA 8

1. PODSTAWA FORMALNA I PRAWNA WYKONANIA PRACY 6 2. WPROWADZENIE 6 3. CEL I ZAKRES PRACY 7 4. CHARAKTERYSTYKA MIASTA 8 1 1. PODSTAWA FORMALNA I PRAWNA WYKONANIA PRACY 6 2. WPROWADZENIE 6 3. CEL I ZAKRES PRACY 7 4. CHARAKTERYSTYKA MIASTA 8 4.1. Położenie miasta 8 4.2. Ogólne informacje o mieście 9 4.3. Infrastruktura techniczna

Bardziej szczegółowo

USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane 1) Rozdział 1 Przepisy ogólne

USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane 1) Rozdział 1 Przepisy ogólne Kancelaria Sejmu s. 1/1 USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane 1) Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. Ustawa Prawo budowlane, zwana dalej ustawą, normuje działalność obejmującą sprawy projektowania,

Bardziej szczegółowo

PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA GMINY KAŹMIERZ NA LATA 2010 2012 Z PERSPEKTYWĄ DO 2016 r.

PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA GMINY KAŹMIERZ NA LATA 2010 2012 Z PERSPEKTYWĄ DO 2016 r. PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA GMINY KAŹMIERZ NA LATA 2010 2012 Z PERSPEKTYWĄ DO Kaźmierz październik 2010 Zespół konsultacyjny: Wiesław Włodarczak Wójt Gminy Kaźmierz Karol Hartwich Sekretarz Gminy Kaźmierz

Bardziej szczegółowo

Poradnik wypełniania ankiety. Poniżej widać pierwszą stronę ankiety

Poradnik wypełniania ankiety. Poniżej widać pierwszą stronę ankiety Poradnik wypełniania ankiety Poniżej widać pierwszą stronę ankiety Pierwsze puste pole przeznaczone jest na szkic pomieszczenia kotłowni. Szkic powinien zawierać: -kontury pomieszczenia wraz ze zmierzonymi

Bardziej szczegółowo

DOKUMENTACJA PROJEKTOWO KOSZTORYSOWA ROZBIÓRKI BUDYNKÓW. Dział 1 DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

DOKUMENTACJA PROJEKTOWO KOSZTORYSOWA ROZBIÓRKI BUDYNKÓW. Dział 1 DOKUMENTACJA PROJEKTOWA DOKUMENTACJA PROJEKTOWO KOSZTORYSOWA ROZBIÓRKI BUDYNKÓW PRZY UL. śeromskiego 12 (DZ. 1211) W KIELCACH Dział 1 DOKUMENTACJA PROJEKTOWA Część 1.3 PROJEKT BUDOWLANY ROZBIÓRKI BUDYNKÓW - OPIS ZAKRESU I SPOSOBU

Bardziej szczegółowo

Biblioteczka dla Osób Niepe nosprawnych. prof. Ewa Nowak Jolanta Budny Kamil Kowalski

Biblioteczka dla Osób Niepe nosprawnych. prof. Ewa Nowak Jolanta Budny Kamil Kowalski Biblioteczka dla Osób Niepe nosprawnych prof. Ewa Nowak Jolanta Budny Kamil Kowalski dla osób z dysfunkcją narządu ruchu prof. Ewa Nowak, Jolanta Budny, Kamil Kowalski Spis treści Wprowadzenie... 5 Wstęp...

Bardziej szczegółowo

Twój pomysł, europejskie pieniądze

Twój pomysł, europejskie pieniądze Twój pomysł, europejskie pieniądze Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

Bardziej szczegółowo

WYTYCZNE DO OPERATÓW WODNOPRAWNYCH

WYTYCZNE DO OPERATÓW WODNOPRAWNYCH WYTYCZNE DO OPERATÓW WODNOPRAWNYCH Hauraton Polska Sp. z o.o. Ul. Kasztelańska 37 60-316 Poznań Tel.: 061/ 66 25 444 Fax: 061/ 66 25 440 e-mail: hauraton@hauraton.com.pl www.hauraton.com Stan prawny na

Bardziej szczegółowo

Obowiązujące akty prawne:

Obowiązujące akty prawne: 1. WSTĘP 1.1. Cel i zakres opracowania Celem Raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanego przedsięwzięcia, polegającego na budowie Obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 Wrocław Warszawa

Bardziej szczegółowo

B.2 ADRES ZAMIESZKANIA 8. Kraj 9. Województwo 10. Powiat

B.2 ADRES ZAMIESZKANIA 8. Kraj 9. Województwo 10. Powiat 1. Identyfikator podatkowy składającego numer PESEL... w przypadku podatników będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących działalności gospodarczej lub niebędących zarejestrowanymi

Bardziej szczegółowo

1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA 2. STAN ISTNIEJĄCY

1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA 2. STAN ISTNIEJĄCY 1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA Opracowanie obejmuje swoim zakresem historyczną bryłę Teatru Dramatycznego wraz z późniejszymi przybudówkami (część B i C) Budynek znajduje się w centrum układu urbanistycznego

Bardziej szczegółowo

jak w dniu poprzedzającym wydarzenie się szkody, przy uwzględnieniu faktycznego stopnia zużycia, powiększona o koszty zwykłego transportu

jak w dniu poprzedzającym wydarzenie się szkody, przy uwzględnieniu faktycznego stopnia zużycia, powiększona o koszty zwykłego transportu Ogólne warunki ubezpieczenia mieszkań i domów Mój Apartament nr 4/12 Witamy w AVIVie Dziękujemy za wybranie ubezpieczenia w Avivie. Obok ubezpieczeń mieszkaniowych oferujemy również ubezpieczenia komunikacyjne,

Bardziej szczegółowo

USTAWA. z dnia 18 lipca 2001 r.

USTAWA. z dnia 18 lipca 2001 r. Kancelaria Sejmu s. 1/132 USTAWA Opracowano na podstawie: tj. Dz. U. z z dnia 18 lipca 2001 r. 2005 r. Nr 239, poz. 2019, Nr 267, poz. Prawo wodne 1) 2255, z 2006 r. Nr 170, poz. 1217, Nr 227, poz. 1658,

Bardziej szczegółowo

STANDARDY WYKONYWANIA ZAWODU I ZAKRES USŁUG ARCHITEKTA

STANDARDY WYKONYWANIA ZAWODU I ZAKRES USŁUG ARCHITEKTA STANDARDY WYKONYWANIA ZAWODU I ZAKRES USŁUG ARCHITEKTA czerwiec 201 r. WSTĘP CEL Utrzymanie wysokiej jakości usług architekta jako osoby wykonującej zawód zaufania publicznego oraz uświadomienie klientowi

Bardziej szczegółowo

PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA MIASTA ZAKOPANE

PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA MIASTA ZAKOPANE PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA DLA MIASTA ZAKOPANE AKTUALIZACJA ZAKOPANE, MAJ 2010 R. Miasto Zakopane Urząd Miasta Zakopane ul. Tadeusza Kościuszki 13, 34-500 Zakopane tel. 018 20 20 400, fax. 018 20 20 455

Bardziej szczegółowo

USTAWA. z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst ujednolicony przez GUNB) Rozdział 1. Przepisy ogólne

USTAWA. z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst ujednolicony przez GUNB) Rozdział 1. Przepisy ogólne USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst ujednolicony przez GUNB) Rozdział 1 Przepisy ogólne Art.1. Ustawa - Prawo budowlane, zwana dalej ustawą, normuje działalność obejmującą sprawy projektowania,

Bardziej szczegółowo

Program Usuwania Azbestu z terenu Gminy Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka, grudzień 2012

Program Usuwania Azbestu z terenu Gminy Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka, grudzień 2012 Program Usuwania Azbestu z terenu Gminy Rawa Mazowiecka Rawa Mazowiecka, grudzień 2012 Opracowanie dokumentu zostało dofinansowane ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki

Bardziej szczegółowo

Dz.U. 1994 Nr 89 poz. 414 USTAWA. z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane 1) Rozdział 1. Przepisy ogólne

Dz.U. 1994 Nr 89 poz. 414 USTAWA. z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane 1) Rozdział 1. Przepisy ogólne Kancelaria Sejmu s. 1/114 Dz.U. 1994 Nr 89 poz. 414 USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane 1) Opracowano na podstawie: t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z 2014 r. poz. 40, 768, 822, 1133, 1200, z

Bardziej szczegółowo