Pracę z Wisebase zaczynamy od rejestracji naszego konta. W przeglądarce internetowej wchodzimy na stronę o adresie:

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Pracę z Wisebase zaczynamy od rejestracji naszego konta. W przeglądarce internetowej wchodzimy na stronę o adresie: http://www.baza.wisebase."

Transkrypt

1 Instrukcja I. Rejestracja w bazie Pracę z Wisebase zaczynamy od rejestracji naszego konta. W przeglądarce internetowej wchodzimy na stronę o adresie: Logujemy się na posiadane konto lub rejestrujemy nowe. Ważny jest wybór pomiędzy rejestracją Dostawcy i Sklepu, ponieważ odmienne konta oferują różne narzędzia użytkowe bazy. Po wybraniu opcji rejestracji Dostawcy przechodzimy do formularza, w którym uzupełniamy dane kontaktowe i biznesowe.

2 Następnie wypełniamy końcową część formularza: - informacje dla wystawiającego fakturę to dane które mogą być potrzebne księgowości, alternatywne adresy korespondencyjne, szczegóły, dane kontaktowe, lub informacje o skorzystaniu z promocji. - typ konta bardzo ważne pole, oznacza rodzaj abonamentu jaki chcemy wykupić. W zależności od dokonanego wyboru, od momentu aktywacji konta będziemy mieli dostępne odmienne zestawy narzędzi do pracy z bazą. Uzupełnieniem tego wyboru jest określenie ilości produktów (SKU) jaką mamy zamiar wprowadzić do bazy. Cena abonamentu zależy od ilości produktów i rodzaju wybranego konta. Typ konta można zmienić kontaktując się z nami poprzez wiadomość , wysłaną na adres - po wybraniu typu konta, pojawi się też dodatkowe pole, w którym należy wprowadzić swój numer Dostawcy, właściwy dla wybranej sieci handlowej. - następnie, po uprzednim zapoznaniu się z treścią regulaminów, akceptujemy je i klikamy przycisk Zarejestruj.

3 II. Dodawanie Producenta\Marki Pierwszym krokiem po rejestracji powinno być wprowadzenie do bazy informacji na temat Producenta i Marek produktów oferowanych przez Dostawcę. Bez nich, umieszczenie produktów w bazie może okazać się kłopotliwe. Poprawne przygotowanie i dodanie opisów Producenta i oferowanych przez niego Marek produktów, pozwoli na właściwe identyfikowanie ich przez odbiorcę oraz pozwoli sprawniej wyszukiwać produkty w Wisebase. Dodawanie Producenta Aby dodać Producenta wybieramy opcję Producenci/Marki na górnym, fioletowym pasku menu na stronie głównej bazy. Znajdziemy tam karty wszystkich Producentów znajdujących się w bazie oraz przypisane do nich Marki. Warto również przejrzeć spis dotychczas wgranych Producentów, by upewnić się, że Producent dostarczanych przez nas towarów nie występuje już w bazie. Można tego dokonać korzystając z pola wyszukiwania, wpisując nazwę Producenta lub wybierając pierwszą literę jego nazwy i przeszukując listę. Profile Producentów nie należą do Dostawców, nie można ich też usuwać, a produkty tego samego Producenta mogą znajdować się w ofercie innych Dostawców. Jeżeli istnieje już profil Producenta, wciąż możemy dodawać do niego produkty znajdujące się w naszej ofercie. Jeśli zaś Producenta nie ma w dotychczasowym spisie należy kliknąć przycisk Nowy znajdujący się po prawej stronie ponad tabelą ze spisem Producentów i oznaczony symbolem strzałki z plusem.

4 Zostaniemy przeniesieni na koleją stronę, gdzie zostaniemy poproszeni o podanie następujących informacje: - Nazwę Producenta pole obowiązkowe. Należy zwrócić uwagę, że dla sprawnego działania systemu automatycznego nadawania nazw produktom, w tytule firmy nie powinny znajdować się skróty i formy prawne lub też nazwy oddziałów krajowych, takie jak: S.A., Sp. z o.o., Spółka komandytowa, Polska, itp. W przeciwnym razie znajdą się one w nazwach poszczególnych produktów, zmniejszając ich czytelność. - Wprowadzić logotyp Producenta znak firmowy lub logo, które będą wyświetlane w wizytówce Producenta. - Pole opisu Producenta pole służy wprowadzeniu najważniejszych danych dotyczących Producenta. W tym miejscu można podać pełną nazwę firmy, opisać jej profil handlowy, itp. - Na koniec należy użyć przycisku Zapisz, aby zachować wprowadzone informacje. Dodawanie profilu Marki Gdy Profil Producenta jest już gotowy, możemy przystąpić do przypisania mu Marek dostarczanych przez nas produktów. Każdy z Producentów może posiadać wiele różnych marek w zupełnie odmiennych branżach rynku. Aby dodać Markę wciskamy przycisk dodawania marki na stronie edycji Producenta, z karty podglądu Producenta lub bezpośrednio z listy na stronie Producenci/Marki.

5 Formularz dodania nowej Marki jest analogiczny do tego, który wypełnialiśmy podczas wprowadzania nowego Producenta. Formularz składa się z następujących pól: - Nazwy Marki - Logotypu - Szczegółowego opisu Marki Po poprawnym wprowadzeniu Marki powinna się ona wyświetlić w liście marek na stronie podglądu Producenta oraz na stronie Producenci/Marki (na liście znajdującej się pod pozycją danego Producenta). III. Wprowadzenie produktu do bazy Kiedy mamy już założone konto i gotowe profile Producentów, możemy przystąpić do wprowadzania produktów do bazy. W tym celu musimy wejść w pulpit Dostawcy lub w zakładkę Baza produktów (na głównym, fioletowym pasku strony), a następnie wcisnąć przycisk dodawania produktu. W zakładce tej znajduje się również narzędzie do wyszukiwania wgranych już do bazy produktów, według ich nazw, kodów EAN, statusu i/lub Producenta.

6 Po wejściu w formularz dodawania produktu zobaczymy okienko wyboru kategorii dla produktu. Radzimy zapoznać się z drzewem kategorii i precyzyjnie umieścić swój produkt (w razie wątpliwości prosimy pisać na Po każdym, dokonanym wyborze, pojawi się okienko kolejnej podkategorii. Na górze okienka wyświetla się zaś ścieżka, która pozwala na identyfikację kategorii, w której się znajdujemy. Kiedy produkt zostanie już skategoryzowany możemy przystąpić do jego dokładnego opisania. W wyświetlonym formularzu wypełniamy kolejno puste pola, pamiętając o tym, aby dane były czytelne i zarozumiałe dla potencjalnego użytkownika. Uzupełnienie pól oznaczonych gwiazdką jest obowiązkowe - bez nich produkt nie będzie mógł zostać zatwierdzony. W formularzu uzupełniamy następujące dane: - Wybór Producenta (z listy rozwijalnej) - Wybór marki (z listy rozwijalnej) - Nazwa jest to nazwa produktu. UWAGA: Ważną kwestią przy wprowadzaniu nazwy jest jej czytelność, a więc sprawdzenie czy odbiorca na podstawie nazwy będzie w stanie domyślić się, jaki produkt się pod nią kryje. Np. Przewód HDMI XZ-450 jest względnie zrozumiała, określa rodzaj produktu i jego dokładny model. Z kolei pozostawienie samego symbolu XZ-450 spowoduje, że nazwa produktu stanie się nieczytelna. Wisebase posiada automatyczny system tworzenia nazw produktów, który zestawia nazwę Marki lub Producenta oraz kluczowy dla danego produktu atrybut. Służą temu znajdujące się w formularzu pola wartości liczbowej (na szarym tle) i wskazanie odpowiedniej jednostki sprzedaży. W kolejnym polu wygenerowana zostanie nazwa produktu, która wyświetli się w bazie.

7 - Pole opisu marketingowego służy umieszczeniu szczegółowych informacji dotyczących produktu, które mają zachęcić do jego zakupu, ale także informować o jego charakterystycznych właściwościach. - Alternatywny opis marketingowy to dodatkowe pole opisu, które można wykorzystać w przypadku, gdy w pierwszym polu zabraknie miejsca, bądź chcemy dodać jeszcze inne informacje na temat produktu (np. szczególne parametry techniczne). - Atrybuty produktu są to rubryki i wartości różne dla poszczególnych kategorii produktów, składają się na nie: pola tekstowe do wypełnienia; pola wyboru jedno i wielokrotnego, zawierające listę wcześniej określonych wartości; pola wyboru logicznego tak/nie. UWAGA: jeżeli w danej kategorii potrzebne są dodatkowe opcje wyboru lub atrybuty, prosimy o kontakt z Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi. - Dane logistyczne to m.in. informacje dotyczące wymiaru produktu, jego ilości w opakowaniu zbiorczym lub na palecie transportowej. Są to atrybuty szczególnie istotne dla odbiorców danych, gdyż pozwalają na dokładne zaplanowanie transportu oraz niezbędnej powierzchni magazynowej. - Numery identyfikacyjne EAN i numery wewnętrzne sieci sprzedażowych, które pozwalają na szybką identyfikację produktu w bazie. UWAGA: Dla danego produktu możemy wprowadzić więcej niż jeden numer EAN. Po wpisaniu pierwszego ciągu cyfr wystarczy nacisnąć na fioletowy znak plusa znajdujący się na końcu wiersza. Wówczas otworzy się pole, w którym będziemy mogli wpisać kolejny EAN.

8 Kiedy już wszystkie dane zostaną uzupełnione możemy zaznaczyć pole aktywności produktu i wprowadzić jego zdjęcie. Przypominamy, że zdjęcia produktów powinny mieć co najmniej 600 pikseli wysokości lub szerokości oraz być wyszparowane. Po wybraniu zdjęcia, w pustym dotąd polu, pojawi się ścieżka prowadząca do pliku na dysku komputera. Wybór zatwierdzamy klikając na Dodaj zdjęcie. Dla danego produktu możemy wprowadzić więcej niż jedną fotografię.

9 UWAGA: Prosimy zwracać szczególną uwagę na jakość zdjęć wprowadzanych do bazy. Są one wizytówką każdego produktu i będą wykorzystywane przy tworzeniu ofert handlowych przez Sklepy współpracujące z WiseBase. Zdjęcia są też jednym z pierwszych elementów, na które zwraca uwagę potencjalny klient. W związku z tym nie należy wprowadzać fotografii wykonanych nieprofesjonalnie, słabym sprzętem i na pospiesznie zaaranżowanym tle. Produkty z takimi zdjęciami będą deaktywowane przez administratorów do czasu wymiany lub zastąpienia ich nowymi, o odpowiedniej jakości. Po dodaniu zdjęcia możemy już zapisać produkt korzystając z zielonego przycisku Zapisz i zatwierdź na dole strony. Jeżeli nie chcemy jeszcze zatwierdzać produktu, ponieważ nie wszystkie dane zostały wprowadzone lub brakuje zdjęcia, możemy zapisać produkt jako Kopię roboczą. W ten sposób nie utracimy żadnych z wprowadzonych wcześniej danych i w każdej chwili będzie możliwa dalsza edycja produktu. Podczas pracy z bazą, może także zdarzyć się, że niektóre z naszych produktów będą posiadały status Do uzupełniania oznaczony kolorem niebieskim. Dzieje się tak po przypisaniu produktu do nowej kategorii lub po wprowadzeniu przez administratora nowego, obowiązkowego atrybutu. Wówczas wystarczy wejść w edycję danego produktu, uzupełnić brakujące dane i zatwierdzić wypełniony formularz. IV. Produkty do uzupełnienia W zakładce Baza produktów (na fioletowym pasku głównym strony) znajduje się pole oznaczone hasłem Produkty do uzupełnienia. Znajdują się tam wszystkie kopie robocze produktów oraz produkty, które wymagają uzupełnienia danych. Jeżeli jesteśmy Dostawcą Sieci handlowej takiej jak Selgros lub Carrefour, w zakładce tej zostaną dodane produkty zaimportowane do naszego konta poprzez API. Produkty takie posiadają jedynie nazwę i numer wewnętrzny sieci, zaś wszystkie pozostałe dane należy dopiero wprowadzić. Jeżeli na liście znajduje się produkt, którego nie ma już w asortymencie, możemy go usunąć wchodząc w Baza produktów -> Baza produktów i klikając na krzyżyk, znajdujący się po prawej stronie produktu (w widoku listy). Spowoduje to trwałe usunięcie danej pozycji z naszego konta. Dobra praktyką jest również poinformowanie Sieci handlowej o aktualizacji listy, np. ze wskazaniem produktów, które zostały usunięte.

10 V. Praca z produktami już dodanymi Po zalogowaniu się na konto Dostawcy i wyborze pola Baza produktów przejdziemy do widoku listy produktów, które dodaliśmy do bazy WiseBase. Standardowy widok wiersza listy wygląda następująco: zdjęcie i nazwa produktu, data jego dodania, status oraz pole akcji, które pozwalają na dalszą pracę z produktem wprowadzonym do WiseBase. Poniżej znajdą Państwo wyjaśnienie poszczególnych ikon z pola Akcje: Zobacz opis Przycisk pozwala na przejście do karty podglądu produktu i przejrzenie wszystkich wprowadzonych wartości. Z tej pozycji możemy także przejść do edycji produktu, dodać podobny lub nowy produkt, lub też zmienić status produktu na Odrzucony (potem można go też usunąć). Edytuj Naciśnięcie przycisku powoduje automatycznie przeniesienie do karty edycji produktu. Stąd możemy już bezpośrednio zmieniać wcześniej wprowadzone dane, uzupełniać brakujące, dodawać zdjęcia lub je usuwać. Po wypełnieniu karty, produkt możemy zapisać i zatwierdzić. Aktywuj Kolor suwaka informuje nas o aktualnym statusie produktu. Kolor zielony: produkt jest aktywny, a tym samym widoczny dla Sklepów korzystających z WiseBase (jest liczony do statystyk produktów danego Dostawcy). Kolor fioletowy: produkt jest nieaktywny, co oznacza, że widzą go jedynie Dostawca i administrator bazy. Zmień kategorię Akcja pozwala na zmianę błędnie lub nieściśle wybranej kategorii. Po naciśnięciu otwiera się okno wyboru kolejnych kategorii (patrz cz. III Wprowadzanie produktu do bazy). W efekcie możemy przypisać produkt do całkiem nowej kategorii. Niekiedy powoduje to konieczność uzupełnienia dodatkowych, właściwych dla nowej kategorii, atrybutów. Usuń całkowicie Dzięki tej akcji mamy możliwość całkowitego usunięcia z bazy wybranego produktu. Taka potrzeba może zajść np. wtedy, gdy błędnie uzupełniliśmy dane lub produkt nie znajduje się już w ofercie danego Dostawcy, a widnieje na liście produktów do uzupełnienia.

11 Dla wszystkich produktów z listy możliwe jest także hurtowe wykonanie następujących poleceń: Zatwierdź, Odrzuć, Aktywuj, Deaktywuj. Aby przeprowadzić wspomnianą akcję, musimy zaznaczyć wybrane produkty, które mają zostać jej poddane (odznaczając je w boxach po lewej stronie), z menu na dole wybrać odpowiednie polecenie i potwierdzić wybór klikając ok. Instrukcja, którą właśnie Państwo przeczytaliście nie wyczerpuje oczywiście całości zagadnień związanych z obsługą bazy. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt na adres lub pod numer telefonu: Życzymy owocnej pracy! Zespół WiseBase.pl

Przewodnik po konfiguracji Comarch OPT!MA z imall24 Instrukcja krok po kroku

Przewodnik po konfiguracji Comarch OPT!MA z imall24 Instrukcja krok po kroku Przewodnik po konfiguracji Comarch OPT!MA z imall24 Instrukcja krok po kroku 1 W PODRĘCZNIKU ZNAJDZIESZ INFOMACJE O TYM: 1. Kto i na jakich warunkach może sprzedawać w imall24...3 2. Jak dokonać połączenia

Bardziej szczegółowo

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA Spis treści 1. Wstęp...3 2. Rejestracja i wybór planu taryfowego...4 3. Pierwsze logowanie i konfiguracja...5 3.1 Przewoźnicy...6 3.2 Szablony

Bardziej szczegółowo

AproSoft. Auto-Market 3.0 Lite. Instrukcja Użytkownika v. 1.0

AproSoft. Auto-Market 3.0 Lite. Instrukcja Użytkownika v. 1.0 AproSoft Auto-Market 3.0 Lite Instrukcja Użytkownika v. 1.0 Spis treści 1. MENU GŁÓWNE... 3 2. ZAKŁADKI... 4 2.1. Samochody (ikonka Przeglądanie samochodów)... 4 2.2. Kartka za szybę... 7 2.3. Eksport

Bardziej szczegółowo

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA

GALACTICA VIRGO. Instrukcja Użytkownika FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA GALACTICA VIRGO FIRMA I PRODUKT POLSKI 2006-2010 - GALACTICA I. INFORMACJE PODSTAWOWE... 4 I.1. Logowanie do systemu... 4 I.2. Budowa okienka... 4 I.2.1. Pasek górnego menu okna...5 I.2.2. Lista i jej

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO Spis treści znajduje się na końcu niniejszej instrukcji. Instrukcja ta stanowi załącznik do przekazanego Państwu, razem z adresem www sklepu internetowego, adresu

Bardziej szczegółowo

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA Spis treści 1. Wstęp...2 2. Rejestracja i wybór planu taryfowego...3 3. Pierwsze logowanie i konfiguracja...4 3.1 Przewoźnicy...5 3.2 Szablony

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Baza Danych 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

Uwaga!!! Niniejsza instrukcja ma charakter poglądowy i jest na bieżąco uzupełniana wraz z rozwojem opisywanego systemu.

Uwaga!!! Niniejsza instrukcja ma charakter poglądowy i jest na bieżąco uzupełniana wraz z rozwojem opisywanego systemu. Tytuł DB.IntraSTAT instrukcja obsługi wersji 1.0 Autor Maciej Kujawa Wersja 1.00.0714 Nazwa pliku DB.IntraSTAT - instrukcja obslugi wersji 1_0 Ostatnie zmiany 2006-12-18 08:58:00 Projekt DB.IntraSTAT Informacje

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji. FedEx Domestic Shipping

Instrukcja obsługi aplikacji. FedEx Domestic Shipping Instrukcja obsługi aplikacji FedEx Domestic Shipping Uwagi Niniejszy dokument ma charakter wyłącznie informacyjny i może zostać zmieniony przez FedEx Express Polska Sp. z o.o. w każdym czasie bez uprzedzenia.

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM 1 Spis treści SYSTIM...1 Rozdział 1. Wstęp...5 1.1 logowanie do systemu...5 Rozdział 2. Handel i Magazyn...7 2.1 Sprzedaż...7 2.1.1 sprzedaż...7 2.1.2 nowa

Bardziej szczegółowo

NDot System. N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi. Spis treści. Spis treści. www.ndot.pl

NDot System. N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi. Spis treści. Spis treści. www.ndot.pl N.S New Image - wersja lokalna Instrukcja obsługi Spis treści Spis treści 1.Wymagania programu N.S New Image wersja lokalna...2 2.Instalacja programu... 3 3.Aktualizacja programu do nowszej wersji...6

Bardziej szczegółowo

Aplikacja konkursowa NFZ-KO

Aplikacja konkursowa NFZ-KO Aplikacja konkursowa NFZ-KO Moduł do elektronicznej wymiany danych pomiędzy świadczeniodawcami a Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie obsługi konkursu ofert Katowice, październik 2012 1 Wstęp... 4 1.1

Bardziej szczegółowo

Aplikacja konkursowa NFZ-KO

Aplikacja konkursowa NFZ-KO Aplikacja konkursowa NFZ-KO Moduł do elektronicznej wymiany danych pomiędzy świadczeniodawcami a Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie obsługi konkursu ofert Katowice, lipiec 2014 1 Wstęp... 4 1.1 Przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie...3 Menu Główne...4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy...7 Kredyty...8 Dodanie nowego konta dla Firmy...9 Lista Firm...11 Baza kontrahentów...13 Import Kontrahentów dla Firmy (3)...14

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP Optima z wszystko.pl

Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP Optima z wszystko.pl Przewodnik po konfiguracji Comarch ERP Optima z wszystko.pl Spis treści 1 INFORMACJE WSTĘPNE... 3 2 KONFIGURACJA WSZYSTKO.PL... 4 2.1 SPRAWDZENIE MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z SERWISU WSZYSTKO.PL... 4 2.2 KONFIGURACJA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Faktura 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Faktura 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator

Bardziej szczegółowo

System sklepu internetowego

System sklepu internetowego System sklepu internetowego Dokumentacja użytkownika - 1 - Spis treści Wprowadzenie... 4 Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o systemie LogiShop... 4 Idea asortymentu i produktu... 5 System cen

Bardziej szczegółowo

Administracja sklepu

Administracja sklepu Spis treści...3 Logowanie...3 Opcje główne...5 Konfiguracja...5 SEO...6 Opcje...7 Strony...9 Prezentacja produktu... 10 Prezentacja produktów... 11 Wyróżnione produkty... 12 Wyszukiwanie produktów... 13

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 1.01

Podręcznik użytkownika wersja 1.01 earchiwista Podręcznik użytkownika wersja 1.01 Metryka Projekt Wykonawca Produkt Opis Autorzy earchiwista SKG S.A. Podręcznik użytkownika Dokument zawiera instrukcję użytkowania programu earchiwista, służącego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0. Część II - Podręcznik administratora

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0. Część II - Podręcznik administratora INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0 Część II - Podręcznik administratora Część II - Podręcznik administratora... 1 Wstęp... 4 Wymagania systemowe... 5 Quick start co należy zrobić aby szybko zacząć

Bardziej szczegółowo

Comarch ERP Optima. Współpraca z wszystko.pl Wersja 2015.0.1

Comarch ERP Optima. Współpraca z wszystko.pl Wersja 2015.0.1 Comarch ERP Optima Współpraca z wszystko.pl Wersja 2015.0.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu u Producenta. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

PODSTAWOWE FUNKCJE SKLEPU

PODSTAWOWE FUNKCJE SKLEPU SPIS TREŚCI Strona nr 1 WSTĘP 3 2 INSTALACJA SKLEPU 3 3 PODSTAWOWE FUNKCJE SKLEPU 3 3.1 LOGOWANIE 3 3.2 PANEL ADMINISTRACYJNY 3 4. KONFIGURACJA SKLEPU 3 4.1 SKLEP 3 4.2 JĘZYKI 4 4.3 PRODUKTY 4 4.4 ZAMÓWIENIA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi skryptu. WebSalon24

Instrukcja obsługi skryptu. WebSalon24 Instrukcja obsługi skryptu WebSalon24 www.websalon24.pl Skrypt ma za zadanie optymalizację działań podejmowanych w sektorze handlu samochodowego. Służy do gromadzenia, przetwarzania oraz prezentacji informacji

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH

PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH SPIS TREŚCI WITAMY W NOWEJ WITRYNIE VULCAN 3 Kilka słów o budowie witryny 5 Jedno logowanie dostęp do wielu witryn 6 PIERWSZE KROKI 7 Pierwsze logowanie do portalu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PANELU SKLEPU INTERNETOWEGO V1.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PANELU SKLEPU INTERNETOWEGO V1.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA PANELU SKLEPU INTERNETOWEGO V1.0 Ostatnia data modyfikacji Strona 1 z 25 Zalecenia i informacje: Do obsługi panelu sterowania zalecamy używanie przeglądarki firmy Google Chrome.

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl. Wersja: 6.1

Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl. Wersja: 6.1 Dokumentacja Użytkownika Systemu Konfiguracja Comarch ERP Altum z wszystko.pl Wersja: 6.1 Copyright 2012 COMARCH SA Wszelkie prawa zastrzeżone Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej

Bardziej szczegółowo