DIA w 1 Konwerter do slajdów, negatywów i zdjęć. Instrukcja obsługi. Wersja 06/2012

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "DIA 500. 3 w 1 Konwerter do slajdów, negatywów i zdjęć. Instrukcja obsługi. Wersja 06/2012"

Transkrypt

1 DIA w 1 Konwerter do slajdów, negatywów i zdjęć Instrukcja obsługi Wersja 06/2012

2 Drodzy Klienci, Dziękujemy za zakup tego markowego produktu firmy GENIE. Przed uruchomieniem urządzenia proszę starannie zapoznać się z instrukcją obsługi. Szczególnie należy przestrzegać zamieszczonych poniżej wskazówek bezpieczeństwa. Proszę zachować instrukcję, aby móc do niej zajrzeć także w przyszłości. Przeznaczenie produktu Konwerter 3 w 1 jest przewidziany do wykorzystania jako samodzielne urządzenie lub do podłączenia do laptopa lub PC w celu przekonwertowania zdjęć analogowych. Urządzenie jest przeznaczone do użytku prywatnego a nie do wykorzystania go w celach komercyjnych. ZAGROŻENIE dla dzieci Dzieci muszą przebywać z dala od urządzenia i elementów opakowania. Istnieje ryzyko uduszenia! OSTROŻNIE - szkody rzeczowe Nie należy korzystać z urządzenia, jeśli wykazuje widoczne uszkodzenia. W urządzeniu nie wolno dokonywać żadnych zmian. Wszelkie naprawy urządzenia oraz jego okablowania należy powierzać wyspecjalizowanemu warsztatowi lub naszemu Centrum Serwisowemu. Urządzenie należy chronić przed uderzeniami, upadkiem, kurzem, wilgocią, bezpośrednim nasłonecznieniem i ekstremalnymi temperaturami. Aby odłączyć urządzenie od prądu, należy zawsze pociągać za wtyczkę, nigdy za kabel. Nie można wykluczyć, że antypoślizgowe nóżki urządzenia wejdą w reakcję z niektórymi lakierami, tworzywami sztucznymi czy środkami do pielęgnacji mebli. Pod urządzenie należy podłożyć nieślizgającą się podkładkę. Urządzenia nie wolno czyścić ostrymi narzędziami ani środkami, rysującymi powierzchnię. Mogłyby one uszkodzić powierzchnię urządzenia. W niekorzystnych wypadkach podczas instalacji nowego sprzętu na PC może dojść do załamania systemu i utraty danych. Dlatego, przed rozpoczęciem instalacji, należy zamknąć wszystkie otwarte programy i pliki. Należy regularnie wykonywać kopie zapasowe na twardym dysku lub na zewnętrznych nośnikach danych. Zawartość opakowania Konwerter 3 w 1 Zasilacz USB 220V Kabel USB Oprogramowanie Szczoteczka do czyszczenia Kabel TV Video 3 uchwyty na zdjęcia Uchwyt na negatywy Uchwyt na slajdy

3 Przegląd elementów urządzenia Ramka na zdjęcia 9 x 13 Ramka na zdjęcia 10 x 15 Ramka na zdjęcia 13 x 18 Uchwyt na slajdy Uchwyt na negatywy Szczoteczka

4 Wkładanie slajdów Przytrzymaj slajd pod światło tak, aby był widoczny w normalnym układzie, a nie jako obraz lustrzany. Obróć slajd o 180 stopni, trzymając przed sobą tę samą stronę. Otwórz uchwyt na slajdy na oznaczeniu góry uchwytu. Umieść slajd w jednym z czterech zagłębień uchwytu. Slajd powinien dokładnie pasować do ramki. Uwaga: Slajdy są bardzo wrażliwe! Kurz, zarysowana czy odciski palców będą widoczne na cyfrowym obrazie! Jeśli jest taka możliwość, należy w związku z tym skorzystać z bawełnianych rękawiczek. Zaleca się zdmuchnięcie kurzu ze slajdu. W sklepach są dostępne specjalne urządzenia do usuwania kurzu ze slajdów. Zamknij ramkę i ściśnij jej brzegi, aby dobrze zamknąć pokrywę. Wsuń ramkę do konwertera, zgodnie ze szkicem, widocznym obok.

5 Wkładanie negatywów Przytrzymaj pasek filmu pod światło tak, aby zdjęcie było widoczne w normalnym układzie, a nie jako obraz lustrzany. Małe cyferki na negatywie muszą być dobrze czytelne. Obróć slajd o 180 stopni, trzymając przed sobą tę samą stronę. Otwórz uchwyt na negatywy na oznaczeniu góry uchwytu. Umieść pasek filmu tak, aby małe wypustki pasowały do otworów na filmie. Uwaga: Negatywy są bardzo wrażliwe! Kurz, zarysowana czy odciski palców będą widoczne na cyfrowym obrazie! Jeśli jest taka możliwość, należy w związku z tym skorzystać z bawełnianych rękawiczek. Zaleca się zdmuchnięcie kurzu z filmu. W sklepach są dostępne specjalne urządzenia do usuwania kurzu z filmu powietrzem. Zamknij uchwyt na negatyw i ściśnij jego brzegi ze sobą, aby dobrze zamknąć pokrywę. Wsuń uchwyt do konwertera, zgodnie z widocznym obok schematem. Uchwyty na negatywy zdjęć są zgodne z normą ISO. Może się zdarzyć, że otwory w filmie nie będą dokładnie pasować do uchwytu. W takim przypadku chodzi o nieznormalizowany materiał i możliwe jest, że na brzegu, od strony ramki, będzie widoczny czarny pasek, który jednak można bardzo łatwo usunąć podczas obróbki zdjęcia, korzystając z oprogramowania, dołączonego do urządzenia.

6 Wkładanie zdjęć Wybierz rozmiar ramki, odpowiedni do zdjęcia. Włóż zdjęcie tak, aby jego tylna strona była skierowana do zamkniętej ścianki uchwytu a Ty powinieneś widzieć zdjęcie. Uwaga: Zdjęcia są bardzo wrażliwe. Zalecamy zakładanie bawełnianych rękawiczek a do usunięcia kurzu zalecamy użycie bawełnianej szmatki. Wyprostuj zdjęcie. Wsuń ramkę ze zdjęciem do przewidzianej na ramkę szczeliny, znajdującej się u góry urządzenia.

7 Sposób postępowania 1. Włóż zdjęcie, slajd lub negatyw do odpowiedniej ramki. 2. Wsuń ramkę do urządzenia. 3. Połącz skaner kablem USB z PC lub zasilaczem. 4. Wciśnij włącznik. 5. Wciśnij przycisk skanowania. 6. Podejmij pożądane ustawienia na ekranie. 7. Po zakończeniu skanowania usuń kartę pamięci. Zauważ: Urządzenie dysponuje wbudowana pamięcią 32 MB. Jeśli do urządzenia jest włożona karta pamięci, będzie ona automatycznie wykorzystana jako pamięć. 8. Jeśli urządzenie jest podłączone do PC, zeskanowane obrazy można obrabiać na ekranie komputera. Przycisk wyboru funkcji Mode Przyciskiem Mode wybierasz skanowanie slajdu, negatywu lub zdjęcia. W każdym przypadku zaświeci się odpowiedni sygnalizator przy FILM SCAN LUB PHOTO SCAN. Menu główne Przechodzenie między poszczególnymi punktami Menu poprzez wciśnięcie lub. 1. Zdjęcie (obróbka) 2. Odtwarzanie 3. Rozdzielczość 4. Język 5. Połącz

8 Ekran startowy Po wykonaniu zdjęcia, możesz je obrobić (MENU/ Zdjęcie /ENTER) Na ekranie startowym, w każdym rogu ekranu widzisz jedną informację: - funkcja nagrywanie 0000 liczba zdjęć, które zmieszczą się jeszcze na włożonej karcie pamięci 5 M rozdzielczość ( 5 mln lub 10 mln megapixeli) - włożona karta SD lub M (brak karty) Lustrzane odbicie/obrót zdjęcia W funkcji Film Scan możesz wykonać lustrzane odbicie obrazu lub możesz obrócić obraz, zanim zapiszesz obraz cyfrowo. Wykonaj lustrzane odbicie Naciśnięcie strzałki w lewo spowoduje wykonanie lustrzanego odbicia.

9 Obróć obraz Wciśnięcie strzałki w prawo spowoduje odwrócenie zdjęcia do góry nogami. Menu główne Funkcja nagrywania Wciśnij przycisk MENU, aby wejść do głównego menu. Wybierz Zdjęcie /Aufnahme/ a następnie Kolory /Farben/. Tutaj dokonasz wyboru, czy chcesz włożony do urządzenia materiał zapisać cyfrowo w kolorze czy czarno/biały. Do wyboru masz następujące opcje: 1. Czarno/biały: Wybierz S/W, jeśli włożyłeś materiał czarno/biały /S/W/. 2. Pozytyw: Wybierz tę opcję, jeśli włożyłeś pozytyw 3. Negatyw: Jeśli włożyłeś negatyw, wybierz tę opcję.

10 Ekspozycja Wybierz ekspozycję, aby dokonać zmian w jasności włożonego do urządzenia materiału ( do dołu jaśniej, do góry ciemniej). Odtwarzanie W funkcji odtwarzania możesz przeglądać wszystkie zdjęcia, zapisane na karcie pamięci. W tym celu posłuż się przyciskami lub. Jeśli natrafisz na zdjęcie, które chcesz poddać obróbce, wciśnij ponownie przycisk MENU. Na lewym i prawym brzegu obrazu pokażą się inne opcje. Aktualna opcja jest zawsze podświetlona na żółto i pojawia się jako tekst, w lewym, górnym rogu ekranu. Wciskając przyciski lub możesz przełączać się między opcjami. Znaczenie pokazuje się po lewej stronie u góry ekranu jako tekst. 1. Obróć w prawo o Obróć w lewo o Usuń 4. Powrót 5. Zakończ

11 Obróbka i zapisywanie zdjęcia Po obróceniu zdjęcia wybierz Zapisz /Speichern/ i wciśnij ENTER. Następnie możesz przyciskiem Powrót wrócić do obróbki zdjęcia lub Zakończ do zdjęć.

12 Usuwanie Jeśli chcesz usunąć zdjęcie z karty pamięci, wybierz je w funkcji odtwarzania i wciśnij MENU. Wybierz Usuń /Löschen/ i wciśnij ENTER. Następnie możesz przyciskiem Powrót wrócić do obróbki zdjęcia lub Zakończ do zdjęć. Język Wciśnij ENTER i wybierz pożądany język. Wciśnij ponownie ENTER. Do wyboru masz Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański, tradycyjny chiński, uproszczony Chiński i Japoński.

13 Rozdzielczość Wybierz pożądaną rozdzielczość ( 5 lub 10 megapixeli). Połącz Wybierz Połącz /Verbinden/, aby połączyć konwerter poprzez USB z PC. Funkcja ta nie działa przy podłączeniu zasilacza, tylko wyłącznie poprzez podłączenie urządzenia przez gniazdo USB do komputera. Dołączone do urządzenia oprogramowanie BlazerPhoto musi zostać zainstalowane na danym komputerze. Możesz dokonywać obróbki zdjęć bezpośrednio na ekranie komputera. Wciśnij MENU, aby ponownie aktywować ekran urządzenia. CUT (przycinanie) Skorzystaj z tej opcji, aby dopasować rozmiar zdjęcia. 5R odpowiada rozmiarowi 13 x 18 cm, 4R rozmiarowi 10 x 15 cm a 3R rozmiarowi 9 x 13 cm.

14 Specyfikacja Rozmiar dł. x szer. x wys. Funkcje Czujnik obrazu Wymiary obrabianych zdjęć Rozdzielczość Slot na kartę pamięci Format zdjęć 230 x 224 x 147 mm Skaner zdjęć/ skaner slajdów/ skaner negatywów 5 megapixeli CMOS (2592 x 1944 pixeli) 9 x 13, 10 x 15, 13 x 18 cm 5 megapixeli (10 megapixeli interpolowana) MMC/SD/SDHC JPG Wyświetlacz LCD 2,4 Port USB 2.0 Efekty obrazu Języki Soczewka Ogniskowa Czarno/bały, slajdy, negatywy, zdjęcia Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański, tradycyjny chiński, uproszczony Chiński i Japoński Fixfocus 56 mm Filmscanner/171 mm Fotoscanner Wyrównanie bieli Sterowanie doświetleniem AV out automatyczne automatyczne NTSC/PAL Współpracujące systemy Windows XP (od SP2), Vista, Windows 7 Zasilanie 5 V prąd zmienny przez USB lub zasilacz Wymagania systemowe: CPU: Pentium IV 2,4 GHz lub równorzędne AMD Athlon (Intel Core 2 Duo 2.0 GHZ lub równorzędny) Zalecany procesor AMD Athlon X2 ) RAM: 512 MB (zalecany 1 GB lub więcej) Twardy dysk: 300 MB dostępnej pamięci na dysku twardym

15 GWARANCJA Dziękujemy, że zdecydowałeś się na zakup produktu firmy GENIE. Jeśli urządzenie, wbrew oczekiwaniom nie będzie działać prawidłowo, proszę zapoznać się z poniższymi informacjami: Okres gwarancji wynosi 24 miesiące od daty zakupu. Zachowaj dowód zakupu i oryginalne opakowanie. Gwarancja obejmuje tylko wady materiałowe i fabryczne, nie obejmuje jednak uszkodzeń delikatnych części urządzenia, jak obudowa, wymiana nie dotyczy też urządzeń, które zostały uszkodzone na skutek nieprawidłowego użytkowania. Gwarancja wygasa, jeśli na urządzeniu zostały przeprowadzone naprawy, dokonane bez wyraźnej zgody naszego serwisu. Naprawy gwarancyjne mogą być dokonywane tylko po dołączeniu oryginalnego dowodu zakupu każdą wysyłkę urządzenia do nas należy wcześniej zgłosić telefonicznie! Przyjmowane będą tylko przesyłki poprawnie opłacone, z odpowiednim numerem zwrotu. Proszę podać swój nazwisko, ulicę, kod pocztowy i telefon z numerem kierunkowym a także powód reklamacji. Dziękujemy serdecznie za zrozumienie! Nasza linia serwisowa: Tel.: +49 (0) Fax: +49 (0) _ Wszelkie przesyłki prosimy przesyłać po wcześniejszym zgłoszeniu, opłacone zgodnie z taryfą na następujący adres: Dieter Gerth GmbH, -Service-, Berta-Cramer-Ring 22, D Wiesbaden. Utylizacja Dyrektywa 2002/96/CE dotycząca traktowanie, zbiórki i ponownego wykorzystania oraz utylizacji odpadów elektrycznych i elektronicznych i ich elementów Waste electrical and electronic equipment WEEE). Symbol przekreślonego kosza zwraca uwagę na to, że urządzenia nie wolno wyrzucać wraz z odpadami domowymi, lecz oddać je w specjalnie wyposażonych miejscach zbiórki tego typu odpadów. Urządzenie spełnia wymagania zgodnie z dyrektywą UE 2004/108/EC Tolerancja elektromagnetyczna i 2006/95/EC Dyrektywa niskiego napięcia. Poddaj wszystkie elementy opakowania utylizacji, zgodnej z zasadami ochrony środowiska.

Register your product and get support at www.philips.com/welcome PPX2230 PPX2330. Instrukcja obsługi

Register your product and get support at www.philips.com/welcome PPX2230 PPX2330. Instrukcja obsługi Register your product and get support at www.philips.com/welcome PPX2230 PPX2330 PL Instrukcja obsługi Spis treści Przegląd... 3 Szanowna Klientko / Szanowny Kliencie!... 3 Informacje o tej instrukcji...

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy płaski kamkorder Full HD z ekranem dotykowym

Cyfrowy płaski kamkorder Full HD z ekranem dotykowym Cyfrowy płaski kamkorder Full HD z ekranem dotykowym MEDION LIFE X47011 (MD 86370) Instrukcja obsługi Spis treści Wskazówki dotyczące instrukcji obsługi...4 Użyte w instrukcji obsługi symbole i słowa hasłowe...4

Bardziej szczegółowo

Digitalizer USB-Video

Digitalizer USB-Video 11415833 Wideodigitalizer Instrukcja obsługi Digitalizer USB-Video USB-Video & Audiograbber Spis treści 1. Wymagania systemowe... 2 2. Instalacja napędu... 3 3. Instalacja Hardware... 8 4. Instalacja oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Polski. Spis treści. Rozdział 1 Uwaga. Rozdział 5 Przygotowanie kamery do pracy. Rozdział 2 Zapoznaj się z Twoją kamerą

Polski. Spis treści. Rozdział 1 Uwaga. Rozdział 5 Przygotowanie kamery do pracy. Rozdział 2 Zapoznaj się z Twoją kamerą Spis treści Rozdział 1 Uwaga 1-1 Uwaga 2 1-2 Przed użyciem aparatu 2-3 1-3 Środki ostrożności przy użytkowaniu kamery 3 1-4 Zawartość opakowania 3-4 Rozdział 2 Zapoznaj się z Twoją kamerą 2-1 Widok z przodu,

Bardziej szczegółowo

2014 myphone. All rights reserved. myphone LUNA PL INSTRUKCJA OBSŁUGI

2014 myphone. All rights reserved. myphone LUNA PL INSTRUKCJA OBSŁUGI INSTRUKCJA OBSŁUGI Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia. Bez uprzedniej pisemnej zgody firmy myphone

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. 2011 VTech Printed in China 91-002574-003

Instrukcja obsługi. 2011 VTech Printed in China 91-002574-003 Instrukcja obsługi 2011 VTech Printed in China 91-002574-003 WSTĘP Aparat cyfrowy Kidizoom to wytrzymały aparat pozwalający dzieciom robić własne zdjęcia, nakręcać filmy i grać w gry! Aparat Kidizoom ma

Bardziej szczegółowo

Widok urządzenia. Przód urządzenia. Polski. Português

Widok urządzenia. Przód urządzenia. Polski. Português Widok urządzenia Przód urządzenia Polski Português 1. Lampa błyskowa 2. Wskaźnik samowyzwalacza / lampka funkcji autom. ustawiania ostrości (autofokus) 3. Soczewka aparatu 3a Tuba obiektywu 4. Mikrofon

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone Q-Smart

INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone Q-Smart INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone Q-Smart Instrukcja dotyczy różnych wersji kolorystycznych urządzenia. Instrukcja w języku polskim. www.myphone.pl - 1 - Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. UFS 922 si/sw

Instrukcja obsługi. UFS 922 si/sw Instrukcja obsługi Polski UFS 922 si/sw Wprowadzenie Szanowna Klientko, szanowny Kliencie, niniejsza instrukcja eksploatacji ma ułatwiać optymalne wykorzystanie bogatych funkcji Państwa nowego odbiornika.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej DVR-7400 HD

Instrukcja obsługi Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej DVR-7400 HD Instrukcja obsługi Cyfrowy odbiornik telewizji satelitarnej EchoStar International Corporation Calle La Granja 100 Nave 1 Poligono Industrial de Alcobendas 28108 Alcobendas, Madryt (Hiszpania) www.echostareurope.com

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi NAVIX 3508 NAVIX 4306

Instrukcja obsługi NAVIX 3508 NAVIX 4306 Instrukcja obsługi NAVIX 3508 NAVIX 4306 1 Zawartość PRZEDMOWA...3 OPIS PRODUKTU...5 SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA PRODUKTU...5 KLAWISZE FUNKCYJNE I ZŁĄCZA...7 OPIS KLAWISZY FUNKCYJNYCH...7 LISTA CZĘŚCI ZAMIENNYCH

Bardziej szczegółowo

LG-E610 GSMPRO. www.gsmpro.com.pl. Dziękujemy za zakup telefonu w firmie. Instrukcja obsługi Quick Reference Guide WERSJA POLSKA ENGLISH. www.lg.

LG-E610 GSMPRO. www.gsmpro.com.pl. Dziękujemy za zakup telefonu w firmie. Instrukcja obsługi Quick Reference Guide WERSJA POLSKA ENGLISH. www.lg. WERSJA POLSKA ENGLISH Pytania ogólne Infolinia LG Electronics Polska 0801-54-54-54 022-4-54-54-54 (koszt połączenia wg cennika usług powszechnych operatora.) Dziękujemy za zakup telefonu w firmie GSMPRO

Bardziej szczegółowo

Skaner fotograficzny HP Scanjet 4370 Podręcznik użytkownika

Skaner fotograficzny HP Scanjet 4370 Podręcznik użytkownika Skaner fotograficzny HP Scanjet 4370 Podręcznik użytkownika HP Scanjet 4370 Podręcznik użytkownika Prawa autorskie i licencja 2005 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Z wyjątkiem przypadków

Bardziej szczegółowo

Skaner INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu 374154. www.conrad.pl. Strona 1 z 26

Skaner INSTRUKCJA OBSŁUGI. Nr produktu 374154. www.conrad.pl. Strona 1 z 26 INSTRUKCJA OBSŁUGI Skaner Nr produktu 374154 Strona 1 z 26 Wskazówka - Aby poprawnie zeskanować film należy ustawić górę obrazka w stronę tyłu skanera (kabel sieciowy i USB). Uważaj, żeby pokryta emulsją

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi HDTV 32 Plus / HDTV 40 HDTV 40 Plus / HDTV 46

Instrukcja obsługi HDTV 32 Plus / HDTV 40 HDTV 40 Plus / HDTV 46 Instrukcja obsługi HDTV Plus / HDTV HDTV Plus / HDTV Telewizor z ekranem TFT-LCD z zintegrowanym dyskiem twardym i podwójnym multitunerem. Posiada wbudowany czytnik kart w systemie CONAX oraz dwa interfejsy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi LG-P700

Instrukcja obsługi LG-P700 Pytania ogólne Infolinia LG Electronics Polska 0801-54-54-54 022-4-54-54-54 (koszt połączenia wg cennika usług powszechnych operatora). Instrukcja obsługi LG-P700 WERSJA POLSKA E N G L I S H P/NO : MFL67482911

Bardziej szczegółowo

Notebook Belinea b.book 2.1 Podręcznik użytkownika

Notebook Belinea b.book 2.1 Podręcznik użytkownika Notebook Belinea b.book 2.1 Podręcznik użytkownika b2.1pl1.1 2 Spis treści Wskazówka 5 Informacje na temat zwrotu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych... 8 Ważne Wskazówki bezpieczeństwa 9

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika użytkowanie bez komputera

Przewodnik użytkownika użytkowanie bez komputera Przewodnik użytkownika użytkowanie bez komputera Uwagi... 2 Wprowadzenie... 4 Ładowanie papieru... 5 Uzyskiwanie dostępu do obrazów do drukowania... 7 Wkładanie karty pamięci...7 Podłączanie urządzenia

Bardziej szczegółowo

Pro900 Series Podręcznik użytkownika

Pro900 Series Podręcznik użytkownika Pro900 Series Podręcznik użytkownika Listopad 2009 www.lexmark.com Typ(y) urządzeń: 4444 Model(e): 301, 30E Spis treści Informacje dotyczące bezpieczeństwa...6 Drukarka informacje...7 Dziękujemy za dokonany

Bardziej szczegółowo

Instalacja Obsługa i konserwacja

Instalacja Obsługa i konserwacja Instalacja Obsługa i konserwacja Znaki towarowe 2013 Plustek Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukcja dowolnej części tego dokumentu bez zezwolenia jest zabroniona. Wszystkie znaki towarowe i handlowe

Bardziej szczegółowo

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika

Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Joybook Lite Seria U102 Podręcznik użytkownika Informacje o prawach autorskich i znakach handlowych Copyright 2009 by BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie jakiejkolwiek części niniejszej

Bardziej szczegółowo

Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za wybór naszego produktu. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa doskonałe narzędzie do pracy i rozrywki.

Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za wybór naszego produktu. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa doskonałe narzędzie do pracy i rozrywki. Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za wybór naszego produktu. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa doskonałe narzędzie do pracy i rozrywki. Informacje podstawowe Producent INTEGRIT S.A. ul. Tyniecka

Bardziej szczegółowo

LASER MFP SP 1000S. Instrukcja obsługi

LASER MFP SP 1000S. Instrukcja obsługi TELECOM LASER MFP SP 1000S Instrukcja obsługi Przed użyciem urządzenia należy przeczytać niniejszy podręcznik i zachować go, aby móc z niego korzystać w przyszłości. W celu bezpiecznego i prawidłowego

Bardziej szczegółowo

instrukcja użytkownika

instrukcja użytkownika instrukcja użytkownika Wszelkie prawa zastrzeżone Produkt opisany w niniejszej instrukcji jest chroniony przez międzynarodowe prawa autorskie. Zgodnie z nimi zabrania się kopiowania sprzętu lub oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika

Podręcznik Użytkownika Podręcznik Użytkownika Kamera Cyfrowa www.samsung.com/register SMX- C20BP/SMX- C20RP/SMX- C20LP/SMX- C20UP SMX- C24BP/SMX- C24RP/SMX-C24LP/SMX-C24UP SMX- C200BP/SMX- C200RP/SMX-C200LP/SMX-C200UP kluczowe

Bardziej szczegółowo

2015 myphone. All rights reserved. myphone INFINITY LTE PL. INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone INFINITY LTE

2015 myphone. All rights reserved. myphone INFINITY LTE PL. INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone INFINITY LTE INSTRUKCJA OBSŁUGI myphone INFINITY LTE Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia. Bez uprzedniej pisemnej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kamery Drift HD Ghost

Instrukcja obsługi kamery Drift HD Ghost 1 Instrukcja obsługi kamery Drift HD Ghost Dziękujemy za zakup kamery DRIFT HD GHOST i gratulujemy świetnego wyboru. Wierzymy, że sprzedany Państwu produkt spełni wszelkie oczekiwania i przyniesie wiele

Bardziej szczegółowo

Wewnętrzna kamera IP HD

Wewnętrzna kamera IP HD Wewnętrzna kamera IP HD Szanowny Kliencie, dziękujemy za zakup bezprzewodowej kamery sieciowej do nagrywania obrazów i dźwięku w wysokiej jakości, do której można uzyskać dostęp nawet z iphone'a. Dzięki

Bardziej szczegółowo

2014 myphone. All rights reserved. myphone CUBE PL INSTRUKCJA OBSŁUGI

2014 myphone. All rights reserved. myphone CUBE PL INSTRUKCJA OBSŁUGI 2014 myphone. All rights reserved. myphone CUBE PL INSTRUKCJA OBSŁUGI Dziękujemy za wybranie urządzenia firmy myphone. Niniejsza instrukcja ma na celu zapoznanie użytkownika z obsługą i funkcjami urządzenia.

Bardziej szczegółowo