Instrukcja wykonania broni bezpieczniej

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja wykonania broni bezpieczniej"

Transkrypt

1 Poradnik fantazjadowy Instrukcja wykonania broni bezpieczniej Rafał Rafałsz Grycner Wojskowa Akademia Techniczna styczeń 2010 r. wersja 1.0 Spis treści I. Wstęp... 1 II. Materiały... 2 III. Narzędzia... 3 IV. Przygotowanie materiałów... 3 V. Wykonanie rdzenia... 4 VI. Wykonanie ostrza... 6 VII. Wykonanie rękojeści...12 VIII. Wykończenie jelca...14 IX. Kilka słów końcowych...14 I. Wstęp Niniejsza instrukcja objaśnia, jak wykonać bezpieczniak, czyli broń nadającą się do wykorzystania na Fantazjadzie, jak również na innych fabularnych grach terenowych (LARPach). Większość materiałów potrzebnych do wykonania tej broni jest łatwo dostępna w sklepach z materiałami budowlanymi typu Leroy-Merlin albo Castorama. Instrukcja została sporządzona w ten sposób, aby mogła ją wykonać nawet osoba, która nigdy wcześniej nie produkowała broni wykorzystywanej na LARP-ach. Technika wykonania zaprezentowana w tym opracowaniu jest jedną z wielu różnych metod wykorzystywanych aktualnie i. Opiera ona konstrukcję broni na rdzeniu wykonanym z pręta włókna szklanego oraz rurek PCW. Ostrze broni wykonane jest z karimaty, która jest prosta w modelowaniu. Do klejenia elementów rdzenia używa się butaprenu, a do produkcji ostrza - taśmy dwustronnej, która jest wygodniejsza w obsłudze i lepiej trzyma. Rękojeść jest doważona śrubą, dzięki czemu broń jest wygodna w prowadzeniu i szybka. Rękojeść wykończona jest przy pomocy sznurka z tworzywa sztucznego.

2 2 Opracowanie przedstawia kolejne etapy produkcji broni długości 110 cm, o prostym ostrzu, z prostym jelcem i rękojeścią długości 20 cm umożliwiającą prowadzenie broni zarówno jedną ręką jak i oburącz. Sztych broni będzie na długości 15 cm pozbawiony rdzenia, dzięki czemu broń ta przy poprawnym i starannym wykonaniu może przejść homologację na Fantazjadzie, umożliwiającą zadawanie nią pchnięć podczas walki ii. Gorąco zaleca się przeczytanie całego poradnika przed rozpoczęciem montażu broni. II. Materiały Fot. 1. Przykładowe materiały do konstrukcji miecza. Rurka cienka PCW (inaczej PVC iii ) zwana dalej cienką rurką, dostępna w sklepach z artykułami budowlanymi. Rurka ta jest zwykle oznaczona nadrukiem CPVC ½ i jest biała. Sprzedawana w trzymetrowych odcinkach. Na zdjęciu zaprezentowano cienką rurkę innego rodzaju, która może zostać wykorzystana jako zamiennik jest jednak bardziej giętka. Rurka gruba PCW - zwana dalej grubą rurką, dostępna w sklepach z artykułami budowlanymi. Rurka ta jest oznaczona zwykle nadrukiem PVC-U ½ i także jest biała, ale jest grubsza od tej powyżej. Sprzedawana w trzymetrowych odcinkach. Pręt włókna szklanego można je dostać w sklepach modelarskich. Droga kupna to najczęściej zamówienia przez Internet. Sprzedawane jako 1 metrowe odcinki. Średnica: 8 mm. Tubka lub puszka kleju butapren do nabycia w sklepach z artykułami budowlanymi. Taśma srebrna Powertape jw. Taśma dwustronna jw. Taśma pakowa jw. Śruba M10x120 jw.

3 3 Taśma malarska jw. Taśmy malarskie mogą mieć różną szerokość. Kup tę, która jest najszersza. Kształtka czwórnik dostępna w sklepach z artykułami budowlanymi. Kupując kształtki upewnij się, czy pasują wielkością do grubej rurki. szt. 1 Zaślepka jw. szt. 1 Skaj lub inny materiał skóropodobny, skóra, gruba tkanina potrzebny w liczbie dwóch krążków o średnicy 3 4 cm. Karimata można kupić w hipermarketach. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów różniących się przede wszystkim ceną. Istotnym parametrem karimaty jest jej grubość powinna wynosić 8mm. Im gęstsza karimata, tym lepsza. Sznurek ø6; 3 m. Długość sznurka potrzebną do owinięcia rękojeści można policzyć z następującego wzoru: L = dł.rękoje ści sznurka π średnica. zewn. rurki ; Zaokrąglając w górę do pełnego metra. Dla naszego przypadku mamy dł.rękojeści = 20 cm, ø sznurka 0,6 cm, średnicę zewnętrzną rurki możemy przyjąć 2,5 cm. Zatem mamy: L = 20 π 2, cm. Jeszcze bardziej upraszczając, 0,6 przy założeniu, że rękojeść jest robiona na grubej rurce i owijasz ją sznurkiem ø6, potrzebną długość sznurka można obliczyć z wzoru: L = dł. rękojeści 13 [cm] i zaokrąglając w górę do pełnych metrów. Sznurek z tworzywa sztucznego kupisz w sklepie z artykułami budowlanymi. III. Narzędzia Nożyk monterski z wymiennymi ostrzami. Dostępny w sklepach z artykułami budowlanymi Piłka do metalu brzeszczot powinien być taki jak do metalu. Dostępny jw. Marker lub flamaster IV. Przygotowanie materiałów Rurki kupowane w sklepach sprzedawane są w pojedynczych egzemplarzach trzymetrowej długości. Do produkcji broni wykorzystywane są odcinki krótsze. Do cięcia rurek używaj brzeszczotu do metalu. Podaję następujące długości poszczególnych fragmentów i odpowiadające im kolory na rys. 1.: Rdzeń, rurka cienka, długość: cm, kolor różowy. Rdzeń-rękojeść, rurka gruba, długość: 20 cm, kolor zielony. Pierścienie, rurka gruba, długość: między 2 a 3 cm. Najlepiej tak, aby pierścień wchodził cały do czwórnika. Kolor zielony. Jelec, rurka cienka, długość: 10 cm, zależy od pożądanej szerokości jelca. Kolor różowy. Rdzeń, pręt włókna szklanego, długość: 80 cm, kolor czerwony.

4 4 V. Wykonanie rdzenia 1. Poniżej (rys. 1.) przedstawiam schematyczny przekrój przez rdzeń miecza. Każdy kolor oznacza inny rodzaj materiału. Rys. 1. Schemat rdzenia po złożeniu. 2. Rurkę cienką i rurkę grubą przytnij do odpowiedniej długości (patrz: przygotowanie materiałów). Możesz użyć w tym celu piłki z brzeszczotem do metalu. 3. W cienką rurkę wklej śrubę przy pomocy butaprenu. Najpierw śrubę obklej starannie kilkoma warstwami taśmy malarskiej, tak aby wchodziła w rurkę dość ciasno. 4. Cienką rurkę wklej w grubą rurkę (butapren), tak aby gruba rurka zaczynała się przy wystającym łbie śruby. Elementy powinny wchodzić ciasno w siebie nawzajem. Aby zapewnić brak luzów obklejaj cienką rurkę taśmą malarską. 5. Łeb śruby zasłoń nakładając zaślepkę pasującą do grubej rurki. Zaślepka zwykle wchodzi na łeb śruby na wcisk, nie ma konieczności przyklejania butaprenem. 6. Pręt włókna szklanego przytnij do odpowiedniej długości (patrz: przygotowanie materiałów). Końcówkę zabezpiecz taśmą malarską uważaj na drzazgi. Czubek pręta, który będzie pełnił funkcję sztychu broni (czyli nie ten, który wchodzi w rurkę), powinien być zabezpieczony grubą warstwą taśmy malarskiej, pakowej lub powertape. Istotne jest to dlatego, aby nie wystąpiło niebezpieczeństwo zranienia drugiej osoby podczas wykonywania pchnięć. 7. W cienką rurkę wklej przy pomocy butaprenu pręt włókna szklanego. Najpierw obklej pręt taśmą malarską, tak aby wchodził w rurkę dość ciasno. Nie powinno być luzów po wetknięciu. 8. Od strony przeciwnej niż zaślepka, wklej na grubą rurkę kształtkę czwórnik. Do przyklejenia użyj butaprenu. Następnie od przeciwnej strony czwórnika wklej pierścień wycięty z grubej rurki. Robi się to w celu wyeliminowania luzów pomiędzy czwórnikiem a cienką rurką. Pierścień powinien wchodzić na cienką rurkę ciasno. Może wystąpić konieczność uszczelnienia taśmą malarską.

5 Jelec wykonuje się w podobny sposób. Do poprzecznych wyjść czwórnika najpierw wkleja się pierścienie grubej rurki. Następnie w pierścienie te wkleja się fragmenty cienkiej rurki. Wetknij je tak głęboko jak się da, powinny dotykać do rdzenia wewnątrz czwórnika. Fot. 2. Okolice jelca w przykładowej konstrukcji. Od lewej: gruba rurka (rękojeść), kształtka T, pierścień grubej rurki, cienka rurka (pokryta taśmą malarską), pręt włókna szklanego (częściowo pokryty taśmą). Rys. 2 przedstawia konstrukcję rękojeści i jelca, wraz z zamocowanym rdzeniem. Zwróć uwagę na to, że cienka rurka jest dłuższa niż sumaryczna długość grubej rurki, nałożonego czwórnika i pierścienia grubej rurki. Cienka rurka nie powinna być dużo dłuższa, gdyż pogrubia wtedy ostrze przy jelcu i utrudnia przyklejanie karimaty. Idealną jest sytuacja, w której cienka rurka kończy się na równi z pierścieniem, a pierścień nie wystaje z czwórnika. Miej na uwadze te wskazówki, gdy będziesz ciął rurki przed montażem. Rys. 2. Rękojeść i jelec - zbliżenie.

6 6 Fot. 3. Przykładowe rdzenie mieczy. Dwa dolne zostały sfotografowane w trakcie procesu odnowy ostrza. Stara technologia tych konstrukcji zakładała przyklejanie otuliny przy pomocy butaprenu. Na zdjęciu widać ślady po oddzieraniu starej otuliny. Dolny rdzeń (broń 110) ma stosunkowo długą rurkę cienką, z której wystaje pręt włókna węglowego. Rdzeń górny nadaje się do broni 80 cm z jednostronną gardą. VI. Wykonanie ostrza 1. Przygotuj paski karimaty. Paski zewnętrzne powinny być jednakowe, pasek wewnętrzny (środkowy), może być niewiele dłuższy. Paski karimaty powinny być długości cm i szerokości 10 cm. Upewnij się, że długość pasków karimaty pozwala na zachowanie miękkiego sztychu długości przynajmniej 15 cm. To może mieć kluczowy wpływ na pozytywny atest broni. Pasek przeznaczony na warstwę wewnętrzną (środkową) rozetnij wzdłuż dokładnie po środku. Nie rozcinaj paska do końca! Długość rozcięcia ma odpowiadać długości rdzenia wystającego powyżej jelca. Rys. 3 obrazuje niezbędne rozcięcie w odniesieniu do rdzenia broni. Rys. 3. Środkowa warstwa karimaty rozcięcie i rdzeń. W okolicach jelca powstaje zgrubienie rdzenia w tym miejscu można trochę poszerzyć rozcięcie. 2. Przyklejanie taśmy dwustronnej na rdzeń. Jest to najbardziej upierdliwa część pracy. Trudno ją opisać, a porządne wykonanie wymaga wprawy. Przydatna jest pomoc drugiej osoby. Taśmę dwustronną należy przykleić do rdzenia tak, aby utworzyły się listki po obu stronach rdzenia, na całej długości ostrza. Taśmę przykleja się wzdłuż ostrza. Listek powstaje poprzez sklejenie jednego paska taśmy przyklejonego od spodu rdzenia, z drugim paskiem taśmy przyklejonym od góry rdzenia. Łączenie obu pasków powinno zaczynać się

7 7 tuż przy rdzeniu. Potrzeba dwóch pasków taśmy na każdą stronę rdzenia (prawą i lewą), czyli w sumie potrzeba 4 pasków taśmy. Jeśli masz problem z przyklejeniem jednego długiego paska taśmy, możesz go podzielić na kilka mniejszych. Im mniej tym lepiej. Poziom listka powinien być na równi z dolną częścią rdzenia (patrząc w przekroju prostopadłym do rdzenia). Szczegóły i niuanse wyjaśnia rysunek (Rys. 4.). Rys. 4. Szczegóły przyklejania taśmy dwustronnej do rdzenia przekrój. Taśma przyklejana jest wzdłuż rdzenia, czyli na tym rysunku widzimy jaka jest jej szerokość. Po przyklejeniu wszystkich czterech pasków taśmy dwustronnej, przekrój przez pręt w przybliżeniu będzie wyglądał następująco (Rys. 5.): Rys. 5. Wszystkie 4 paski taśmy dwustronnej tworzą dwa listki po obu stronach pręta, które będą trzymać dolną warstwę karimaty.

8 8 a) b) c) d) e) f) g) h) Fot. 4. Kolejne etapy przyklejania taśmy dwustronnej zobrazowane na przykładzie krótkiego odcinka rdzenia z remontowanej broni. a) przyklejona dolna warstwa taśmy; b) lewy wystający fragment dolnej warstwy zawinięto dookoła rdzenia, rozpoczyna się przyklejanie warstwy górnej; c) warstwa górna przyklejana jest stopniowo od krawędzi w stronę rdzenia; d) przy samym rdzeniu odginaj resztę taśmy, aby powierzchnia styku z dolną warstwą dochodziła jak najbliżej rdzenia; e) reszta górnej warstwy jest owijana dookoła rdzenia (przedtem odklej osłonę z warstwy dolnej, na którą zachodzi); f), g) analogiczny sposób przyklejania warstwy dolnej i górnej z drugiej strony rdzenia; h) sposób łączenia warstw przy samym rdzeniu. 3. Przyklej dolną warstwę karimaty. Dolna warstwa karimaty jest przyklejana od spodu rdzenia (zakładając, że rdzeń leży płasko na stole). Zdejmij folię z taśmy dwustronnej i przyklej ją do paska karimaty, dociśnij. Końcówkę rdzenia należy zabezpieczyć krążkiem skaju. Wykorzystując taśmę dwustronną przyklej krążek skaju do spodniej karimaty (przed jej przyklejeniem do rdzenia) od strony rdzenia, przy jego czubku. Zapobiega to przebijaniu przez pręt płazu broni w tym miejscu. Zadbaj o to, aby pasek karimaty został przyklejony równolegle do rdzenia. Tak będzie wyglądał przekrój z przyklejoną dolną warstwą karimaty (Rys. 6.): Rys. 6. Dolna warstwa karimaty przyklejona.

9 9 Fot. 5. Przykładowy rdzeń oraz wycięte paski karimaty, z których zrobione będzie ostrze. Całkowita długość tej broni to 80cm. Tutaj okolice sztychu zabezpieczone są dodatkowymi warstwami taśmy pakowej. 4. Starannie przyklej środkową warstwę karimaty. Metodyka przyklejania tej warstwy polega na zdjęciu folii z taśmy dwustronnej, a następnie ostrożnego i dokładnego przyklejenia karimaty. Miękki koniec karimaty spodniej (tam, gdzie nie ma już rdzenia), też należy pokryć taśmą dwustronną. W ten sposób warstwa środkowa i spodnia będą sklejone ze sobą nie tylko na długości rdzenia, ale również na czubku. Rozcięcie wykonane uprzednio służy temu, aby móc okleić rdzeń z obu stron (spójrz na rys. 3.). Zrób to starannie tak, aby karimata przylegała do rdzenia swoją boczną krawędzią. Koniec rdzenia powinien być w koincydencji (prościej: zgadzać się) z końcem rozcięcia. Jeśli rozcięcia jest za mało przedłuż je. Dociśnij ten pasek karimaty do paska spodniego pomiędzy nimi powinny znajdować się listki taśmy dwustronnej, które zapewniają łączenie. Dlatego właśnie istotne jest, aby poziom listka był na równi z dolną częścią rdzenia wtedy może lepiej przylegać do dolnej części karimaty. Rys. 7 objaśnia błędy, jakie można popełnić poprzez nieodpowiednie przyklejenie listków. Rys. 7. Zobrazowanie błędu jaki można popełnić podczas klejenia. 5. Przyklej paski taśmy dwustronnej na środkową warstwę karimaty. Powinny wystarczyć 2-3 paski długości ostrza, przyklejone jeden obok drugiego. Podobnie jak wyżej, zrób to również na miękkiej części ostrza. Podobnie jak przy spodniej warstwie karimaty najpierw obszar w okolicy końcówki pręta wzmocnij, naklejając krążek skaju.

10 Zdejmij folię z taśmy dwustronnej i przyklej górną warstwę karimaty. Zrób to dokładnie tak, aby była zgrana z dolną warstwą karimaty. Prawdopodobnie środkowa warstwa będzie wystawała po bokach to normalne. Ściśnij całość, zadbaj o to, aby taśma dobrze przywarła do karimaty. Pozostaw do wyschnięcia na kilkanaście minut do godziny. Zrób sobie herbatę albo zjedz obiad. Niech chwilę postoi. Na rysunku (rys. 8) przedstawione są wszystkie trzy warstwy karimaty, wraz ze znajdującymi się pomiędzy nimi warstwami taśmy. Rys. 8. Wszystkie warstwy karimaty - rysunek schematyczny. Środkowa warstwa powinna być jak najmocniej dociśnięta do rdzenia krawędzią. Wszystkie warstwy ściśnięte jedna z drugą. Fot. 6. Przekrój przez ostrze broni. Warstwa spodnia i wierzchnia jest wykonana z karimaty dwuwarstwowej (różowy i niebieski), warstwa środkowa zrobiona z karimaty jednowarstwowej (pomarańczowej). Ta broń jest w trakcie naprawy wymiana karimaty na sztychu. 7. Na wierzchniej warstwie karimaty odrysuj, przy pomocy markera, kształt ostrza. Następnie prowadząc nożyk monterski prostopadle do podłoża (ważne, żeby nie chylił się na boki), wytnij odrysowany kształt. Początkującym sugeruję proste modele ostrzy. Uważaj, aby nie porysować stołu. Pamiętaj, aby sztych był miękki na długości co najmniej 15 cm. Rys. 9 obrazuje przykładowy kształt odrysowany na karimacie.

11 11 Rys. 9. Przykład odrysowania przyszłego kształtu ostrza na karimacie. Fot. 7. Proces wycinania ostrza (po lewej) i ostrze wycięte w broni 80cm (po prawej). Podczas wycinania ostrza czarna linia na środku odwzorowuje oś symetrii, która jest pomocna przy wykreślaniu geometrii. 8. Czas na zaostrzenie karimaty tworzącej ostrze. Wymaga to cierpliwości i delikatności. Optymalne zaostrzenie jest wtedy, gdy szlif nie narusza środkowej warstwy karimaty. Nożyk monterski należy prowadzić delikatnie, lekko piłując ciętą karimatę. Wystarczy ostrzyć pod kątem 45 stopni, można robić też łagodniejsze ostrza wedle uznania. Można ostrzyć broń tylko na jednej krawędzi albo na obu, tylko od górnej/dolnej warstwy lub z każdej strony. Szczególną uwagę zwróć na to, aby kąt zaostrzenia był taki sam na całej długości ostrza. W przeciwnym wypadku broń wygląda brzydko, wyraźnie widać popełnione błędy. W skrajnym przypadku może wymagać zrobienia nowego ostrza. Rys. 10 pokazuje cztery różne przykładowe sposoby zaostrzenia broni. Górny prawy i dolny lewy sposób jest najbardziej zalecany. Pozostałe dwa też są akceptowalne, ale z różnych względów mogą okazać się gorsze. Dla informacji podaję jeszcze orientacyjne wymiary poglądowe: grubość każdej warstwy wynosi 8 mm. Szerokość ostrza może wynosić około 8 cm.

12 12 Rys. 10. Przykładowe sposoby "ostrzenia" broni. 9. Gdy klinga ma już swój kształt i jest zaostrzona, pora obkleić ją taśmą powertape (srebrną). Paski taśmy zacznij przyklejać na płazie ostrza. Przyklejaj taśmę wzdłuż ostrza. Kolejne paski taśmy powinny zachodzić trochę na pasek poprzedni. Zachowaj ostrożność przy obklejaniu części tnącej rób to tak, aby nie zatracić kształtu. Starannie przyklej taśmę na sztych może to wymagać nacięcia taśmy w niektórych miejscach. VII. Wykonanie rękojeści 1. Zaślepkę na głowicy rdzenia obklej taśmą dwustronną z wierzchu. Wytnij 3 krążki karimaty o takiej samej średnicy jak zaślepka. Przyklej kolejno krążki do wierzchu zaślepki wykorzystując taśmę dwustronną. Teraz wytnij pasek karimaty o szerokości równej długości zaślepki powiększonej o dodane krążki karimaty i długości równej obwodowi zaślepki. Aby ułatwić sobie zadanie, przed wycięciem karimaty przymierz ją dopasowując szerokość i obwód. Wykorzystując taśmę dwustronną obklej głowicę (zaślepkę i krążki karimaty) na powierzchni bocznej. Teraz przyklej na tej powierzchni wycięty pasek karimaty. Całość przedstawiona na rys. 11. Rys. 11. Wykonanie głowicy miecza. Kolor granatowy taśma dwustronna, żółty karimata na wierzch głowicy, fioletowy karimata boczna. 2. Tak wykonaną głowicę obklej taśmą powertape (srebrną). Zacznij od dłuższych pasków taśmy, które będą obejmować głowicę wzdłuż długości miecza. Powinny się one rozpoczynać na rękojeści co najmniej 5 cm od głowicy, następnie obklejać głowicę na fragmencie powierzchni bocznej, następnie na wierzchu głowicy, znów na fragmencie powierzchni bocznej i kończyć się na rękojeści kilka centymetrów od głowicy. Rys. 12 objaśnia idee, takiego postępowania. Drugi pasek taśmy przyklej w identyczny sposób, ale po uprzednim obróceniu miecza o 90 o. To poprawi zamocowanie głowicy i sprawi, że nie

13 13 będzie się ona mogła łatwo oderwać. Resztę niezaklejonej głowicy uzupełnij kolejnymi paskami taśmy powertape (srebrnej). Rys. 12. Gruba czarna kreska symbolizuje taśmę powertape, a strzałki kierunek obklejania. W ten sposób kolejnymi paskami taśmy można pokryć całą głowicę i dodatkowo przymocować ją do rękojeści. Fot. 8. Obklejona głowica. Zdjęcie przedstawia już nieco zużyty fragment broni, w dalszym ciągu spełnia on jednak swoją funkcję znakomicie. 3. Rękojeść miecza na odległości od kształtki czwórnik do zaślepki obklej taśmą dwustronną. 4. Nawijaj sznurek na rękojeść. Zacznij od strony zaślepki. Początek sznurka ułóż wzdłuż rękojeści zaczynając kilka centymetrów od zaślepki, w stronę zaślepki. Następnie kontynuuj owijanie sznurka wokół rękojeści i położonego początku sznurka. Owijaj sznurek ciasno wokół rękojeści, uzwojenie przy uzwojeniu. Pomoc drugiej osoby, która obraca miecz wokół osi jest wskazana. Sznurek trzyma się rękojeści dzięki położonej taśmie dwustronnej. Luźna końcówka sznurka, jaka pozostaje po zakończeniu owijania może zostać nadtopiona nad płomieniem dzięki czemu nie będzie się strzępić. Można również wykorzystać fragment taśmy powertape, który zostanie owinięty wokół rękojeści przy samym jelcu pokrywając w ten sposób zakończenie sznurka. Takie wykonanie zabezpieczy sznurek przed przypadkowym oddzieraniem od rękojeści. Wreszcie rękojeść można wykończyć również innymi sposobami stosując oploty, pokrywanie skórą i inne, w ostateczności po prostu obklejając czarną taśmą izolacyjną.

14 14 VIII. Wykończenie jelca 1. Obie części jelca, czyli wystające z kształtki czwórnik cienkie rurki obklej taśmą dwustronną. 2. Wytnij dwa identyczne fragmenty karimaty o następujących wymiarach: Długość = długość wystającej cienkiej rurki +3cm, Szerokość = obwód cienkiej rurki. 3. Oba fragmenty przyklej do jelca tak, aby karimata obwijała rurkę, a jej łączenie znajdowało się od strony rękojeści. 4. Jelec obklej taśmą powertape (srebrną). Końcówki karimaty, które wystają poza rurki, ściśnij na płasko i sklej taśmą w takiej formie. IX. Kilka słów końcowych Wygląda na to, że broń jest teraz już gotowa i wykończona. Odłóż ją zatem w bezpieczne miejsce i pozwól jej odpocząć co najmniej jeden dzień. Badania wykazują, że broń, która zaraz po zrobieniu jest wykorzystywana do walki, ma większe tendencje do naddzierania taśmy obklejającej ostrze. Jeśli się odstoi, to szansa ta drastycznie spada. W celu wzmocnienia powłoki broni można wykorzystywać również taśmę pakową, należy jednak uważać przy tym, aby obklejona nią broń nie utwardziła się nadmiernie. Tak wygląda gotowa broń, wykonana na podstawie tej instrukcji (fot. 9.). Fot. 9. Gotowy miecz 110cm. Obklejając pręty, rurki, śruby i inne długie elementy zaleca się przyklejanie taśmy wzdłuż. Jest to prostsze i powoduje, że taśma się nie zgruźli, lecz będzie tworzyła gładką warstwę. Dotyczy to zwłaszcza taśmy malarskiej. Zamiast obklejać ostrze taśmą powertape, można pokryć je kilkoma warstwami mleczka lateksowego. Opis takiej techniki może być jednak przedmiotem oddzielnego opracowania. Końcówkę pręta od strony sztychu można zabezpieczyć jeszcze na inne sposoby np. za pomocą gumy, skóry lub materiałów skóropodobnych albo tkanin. Można również

15 15 wzmacniać, naklejając warstwy taśmy pakowej. Metody te stosuje się jako odpowiednik wzmocnienia skajem (patrz pt. VI. 3., 5.) Jelce i gardy można wykonywać na wiele sposobów. Wszystko zależy tu od inwencji twórcy. Korzystając z bogatej oferty kształtek można budować gardy zamknięte, a wykorzystując gruby drut (metalowe wieszaki) i karimatę można skonstruować kosz. Gardy zamknięte są trwalsze maja mniejszy odsetek złamań niż standardowe jelce. Najnowsza myśl techniczna w dziedzinie produkcji rdzeni obraca się wokół zagadnienia odkształceń plastycznych prętów włókna szklanego. Na zagranicznych forach internetowych można znaleźć opisy wyginania prętów. Metody te nie były jeszcze testowane w Polsce (ta informacja jest pewna na tyle, na ile sięga wiedza autora), ale mogą otworzyć drogę do produkcji broni o wygiętym rdzeniu mogącym imitować np. szable. Życzę powodzenia przy produkcji broni! i Można ją określić jako czwartą generację bezpieczniaków pod względem konstrukcji (tj. abstrahując od wykończenia taśmą lub lateksem) wedle naszej wiedzy, pierwsza to konstrukcje z rurki PCW lub bambusa i nieprofilowanej otuliny izolacyjnej, używanie mniej więcej od 1998 r., druga rurki PCW z profilowaną otuliną, trzecia konstrukcje z prętów z włókna szklanego i karimaty, klejone butaprenem, wprowadzone około 2004 r. (przyp. red.) ii Autor tekstu ani organizatorzy Fantazjady nie gwarantują, że każda broń wykonana według tego poradnika otrzyma homologację. W każdym wypadku otrzymanie homologacji uzależnione jest od decyzji organizatora badającego bezpieczeństwo broni przed grą. Ale poprawnie wykonany według tej instrukcji miecz ma wszelkie szanse takie badanie przejść. (przyp. red.) iii Polichlorek winylu, polyvinyl chlorene, błędnie zwany pe ce fał. (przyp. red.) Autor, tekst, ilustracje: Rafał Grycner. Zdjęcia, redakcja: Piotr Labenz, stowarzyszenie Akademia Rozwoju Deadline. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Autora (Na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 3.0 Polska )

Zbudowanie latawca jest bardzo proste, wystarczy, że krok po kroku będziesz postępował według tego co napisaliśmy poniżej.

Zbudowanie latawca jest bardzo proste, wystarczy, że krok po kroku będziesz postępował według tego co napisaliśmy poniżej. Jak zbudować latawiec? Zbudowanie latawca jest bardzo proste, wystarczy, że krok po kroku będziesz postępował według tego co napisaliśmy poniżej. Rzeczy które będą ci potrzebne: 1.Dwie proste listewki.

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE Przepisy zatwierdzone przez Wydział ds. Młodzieży oraz Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej 1 SPIS TREŚCI CHARAKTERYSTYKA GRY W MINI SIATKÓWKĘ 1. PLAC

Bardziej szczegółowo

Ilustrowany przewodnik budowy domków dla kotów. Fundacja Czarna Owca Pana Kota http://czarnaowca.org 2010

Ilustrowany przewodnik budowy domków dla kotów. Fundacja Czarna Owca Pana Kota http://czarnaowca.org 2010 Ilustrowany przewodnik budowy domków dla kotów. Fundacja Czarna Owca Pana Kota http://czarnaowca.org 2010 Uwagi konstrukcyjne: Przedstawiony w tej publikacji projekt domku dla kotów jest jednym z wielu

Bardziej szczegółowo

Dobór nożyc w zależności od rodzaju zastosowania

Dobór nożyc w zależności od rodzaju zastosowania NOŻYCE DO BACHY Dobór nożyc w zależności od rodzaju zastosowania Rodzaje zastosowań Nożyce MA 5 MA 5 R MA 5 MA 35 MR 6 MR 7 R MR 7 MR 340 MR 76 M M 6 M 30 M 7 R M 7 M 3 R M 330 M 56 M 77 M 76 M 730 583

Bardziej szczegółowo

ZASADY GRY W MINI SIATKÓWKĘ NA PLAŻY KLEBARK OPEN KIDS edycja 2013

ZASADY GRY W MINI SIATKÓWKĘ NA PLAŻY KLEBARK OPEN KIDS edycja 2013 ZASADY GRY W MINI SIATKÓWKĘ NA PLAŻY KLEBARK OPEN KIDS edycja 2013 1 CHARAKTERYSTYKA GRY Mini siatkówka na plaży to gra w piłkę siatkową przeznaczona dla dzieci w wieku 7 12 lat, rozgrywana w zespołach

Bardziej szczegółowo

DIY by Jan Leśniak for JUKI

DIY by Jan Leśniak for JUKI Temat: Szal i spódniczka dla mamy i córki DIY by Jan Leśniak for JUKI Stopień trudności: (łatwy) Maszyna: JUKI HZL-12Z prosta i mała maszyna, idealna dla dziewczynki rozpoczynającej swoją przygodę z szyciem.

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE ZDZISŁAW GOGOL

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE ZDZISŁAW GOGOL PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE ZDZISŁAW GOGOL 1 SPIS TREŚCI: WSTĘP: CHARAKTERYSTYKA GRY W MINI SIATKÓWKĘ str. 2 1. PLAC DO GRY str. 2 2. WYMIARY BOISK str. 3 a. 2 x 2 DWÓJKI b. 3 x 3 TRÓJKI

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE SPIS TREŚCI CHARAKTERYSTYKA GRY W MINI SIATKÓWKĘ 1. BOISKO DO GRY 2. WYMIARY BOISK a. 2 x 2 DWÓJKI b. 3 x 3 TRÓJKI c. 4 x 4 CZWÓRKI 3. WYSOKOŚĆ SIATKI 4.

Bardziej szczegółowo

DOKŁADNOŚĆ POMIARU DŁUGOŚCI 1

DOKŁADNOŚĆ POMIARU DŁUGOŚCI 1 DOKŁADNOŚĆ POMIARU DŁUGOŚCI 1 I. ZAGADNIENIA TEORETYCZNE Niepewności pomiaru standardowa niepewność wyniku pomiaru wielkości mierzonej bezpośrednio i złożona niepewność standardowa. Przedstawianie wyników

Bardziej szczegółowo

pag_30.indd 12 08.04.13 14:29

pag_30.indd 12 08.04.13 14:29 CIĘCIE I PRASOWANIE pag_30.indd 12 08.04.13 14:29 4 MECHANICZNE NARZĘDZIA TNĄCE Nożyczki dla elektryków Ergonomiczne i bardzo wytrzymałe Precyzyjny i wytrzymały zawias Ostrze Nożyczki z etui 1601 3 proste

Bardziej szczegółowo

PRZEKROJE RYSUNKOWE CZ.1 PRZEKROJE PROSTE. Opracował : Robert Urbanik Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

PRZEKROJE RYSUNKOWE CZ.1 PRZEKROJE PROSTE. Opracował : Robert Urbanik Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu PRZEKROJE RYSUNKOWE CZ.1 PRZEKROJE PROSTE Opracował : Robert Urbanik Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu IDEA PRZEKROJU stosujemy, aby odzwierciedlić wewnętrzne, niewidoczne z zewnątrz, kształty przedmiotu.

Bardziej szczegółowo

Fot: 536 537 Widok bocznych powierzchni okazu. Fot: 538 540 Przekrój poprzeczny oraz zbliżenia powierzchni bocznych.

Fot: 536 537 Widok bocznych powierzchni okazu. Fot: 538 540 Przekrój poprzeczny oraz zbliżenia powierzchni bocznych. Okaz 93 MCh/P/11593 - Kalamit Brzeszcze Owalny, nieznacznie spłaszczony fragment łodygi. Powierzchnie poprzeczne cięte ukośnie. Wyraźne prążkowanie zachowane tylko na połowie obwodu. Niezbyt wyraźnie widoczny

Bardziej szczegółowo

Gilotyna Modele Q 11 2 x 1300 Q 11 2 x 2000 Q 11 2,5 x 1600 Q 11 3 x 1300 Q 11 4 x 2000 Q 11 4 x 2500 DOKUMENTACJA TECHNICZNO RUCHOWA

Gilotyna Modele Q 11 2 x 1300 Q 11 2 x 2000 Q 11 2,5 x 1600 Q 11 3 x 1300 Q 11 4 x 2000 Q 11 4 x 2500 DOKUMENTACJA TECHNICZNO RUCHOWA Modele Q 11 2 x 1300 Q 11 2 x 2000 Q 11 2,5 x 1600 Q 11 3 x 1300 Q 11 4 x 2000 Q 11 4 x 2500 DOKUMENTACJA TECHNICZNO Stron 7 Strona 1 Spis treści 1. Rysunek poglądowy maszyny 2 2. Podstawowe dane techniczne

Bardziej szczegółowo

Uwaga: Nie przesuwaj ani nie pochylaj stołu, na którym wykonujesz doświadczenie.

Uwaga: Nie przesuwaj ani nie pochylaj stołu, na którym wykonujesz doświadczenie. Mając do dyspozycji 20 kartek papieru o gramaturze 80 g/m 2 i wymiarach 297mm na 210mm (format A4), 2 spinacze biurowe o masie 0,36 g każdy, nitkę, probówkę, taśmę klejącą, nożyczki, zbadaj, czy maksymalna

Bardziej szczegółowo

Dodatki i uszlachetnienia toreb. Średnica 5 mm dostępna w kilku kolorach.

Dodatki i uszlachetnienia toreb. Średnica 5 mm dostępna w kilku kolorach. Dodatki i uszlachetnienia toreb USZLACHETNIENIA Laminat matowy Laminat błyszczący Laminat matowy + lakier UV wybiórczo Lakier dyspersyjny Tłoczenie suche Tłoczenie na gorąco HOT-STAMPING Uszlachetnia druk,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu. Akustyczny system ścienny Vescom

Instrukcja montażu. Akustyczny system ścienny Vescom Instrukcja montażu Akustyczny system ścienny Vescom Listopad 2013 r. Przed przystąpieniem do przygotowania i montażu akustycznego systemu ściennego niezbędne jest zapoznanie się z niniejszą instrukcją.

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA. Miarka krawiecka CO-55017 centymetr 150cm [cm-cal], wąski CO-55037 centymetr 150cm [cm-cal] CO-55057 centymetr 150cm [cm-cm]

AKCESORIA. Miarka krawiecka CO-55017 centymetr 150cm [cm-cal], wąski CO-55037 centymetr 150cm [cm-cal] CO-55057 centymetr 150cm [cm-cm] Centymetry krawieckie, linijki, ekierki Miarka krawiecka Rodzaje CO-55017 centymetr 150cm [cm-cal], wąski CO-55037 centymetr 150cm [cm-cal] CO-55057 centymetr 150cm [cm-cm] Miarka krawiecka automatycznie

Bardziej szczegółowo

System KS jest stosowany: Informacje o produkcie. Możliwości systemu. Profile. Zastosowania do okien nietypowych

System KS jest stosowany: Informacje o produkcie. Możliwości systemu. Profile. Zastosowania do okien nietypowych Informacje o produkcie Manualny system szyn giętych do zawieszania średnio ciężkich tkanin zasłonowych. Szybka instalacja szyn do sufitu lub ściany dzięki zastosowaniu uchwytów Smart Klick. Możliwość punktowego

Bardziej szczegółowo

kleje w sztyfcie AMOS kleje w sztyfcie kleje w płynie klej super mocny One Fix przyklejki Tip Tack taśma biurowa

kleje w sztyfcie AMOS kleje w sztyfcie kleje w płynie klej super mocny One Fix przyklejki Tip Tack taśma biurowa 42 kleje w sztyfcie AMOS 43 kleje w sztyfcie 43 kleje w płynie 44 klej super mocny One Fix 44 przyklejki Tip Tack 44 biurowa 45 uchwyty i podajniki do taśmy biurowej 46 taśmy pakowe 47 oklejarki do taśmy

Bardziej szczegółowo

OPASKI OGNIOCHRONNE PYROPLEX PPW-4 Klasa odporności ogniowej: EI 120

OPASKI OGNIOCHRONNE PYROPLEX PPW-4 Klasa odporności ogniowej: EI 120 OPASKI OGNIOCHRONNE PYROPLEX PPW-4 Klasa odporności ogniowej: EI 120 Wymagane prawem dokumenty odniesienia : Aprobata Techniczna: AT-15-7725/2015 Certyfikat Zgodności: ITB-1733/W Atest Higieniczny PZH:

Bardziej szczegółowo

T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A

T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji kl. 2A i 3A System montażu T24 odporny na uderzenia system montażu sufitu podwieszanego o widocznej konstrukcji 1 6

Bardziej szczegółowo

Wymiana okien w warunkach polowych :)

Wymiana okien w warunkach polowych :) Wymiana okien w warunkach polowych :) Potrzebne będą: klej Sikaflex 295 UV Sika Primer 209 N pistolet do wyciskania kleju z tuby - spokojnie wystarczy najtańszy za 10zł z OBI taśma samoprzylepna (najlepiej

Bardziej szczegółowo

POZIOM 3. Kobietą być kosmetyczka bardzo praktyczna

POZIOM 3. Kobietą być kosmetyczka bardzo praktyczna POZIOM 3 Kobietą być kosmetyczka bardzo praktyczna Podczas Poziomu 3 uszyjemy kobiecy niezbędnik kosmetyczkę. Będzie to nieco bardziej zaawansowany projekt, ale dzięki niemu zdobędziecie kilka naprawdę

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE SPIS TREŚCI CHARAKTERYSTYKA GRY W MINI SIATKÓWKĘ 1. BOISKO DO GRY 2. WYMIARY BOISK a. 2 x 2 DWÓJKI b. 3 x 3 TRÓJKI c. 4 x 4 CZWÓRKI 3. WYSOKOŚĆ SIATKI 4.

Bardziej szczegółowo

Proflex UWAGA. I Warunki przed montażem

Proflex UWAGA. I Warunki przed montażem Proflex Dziękujemy, że wybrałeś najlepszą z drewnianych nawierzchni sportowych firmy Tarkett. Mamy nadzieję, że ten system będzie dawał Ci satysfakcję każdego dnia. UWAGA Drewno, jako naturalny, żywy materiał,

Bardziej szczegółowo

Politechnika Warszawska Wydział Mechatroniki Instytut Automatyki i Robotyki

Politechnika Warszawska Wydział Mechatroniki Instytut Automatyki i Robotyki Politechnika Warszawska Wydział Mechatroniki Instytut Automatyki i Robotyki Ćwiczenie laboratoryjne 2 Temat: Modelowanie powierzchni swobodnych 3D przy użyciu programu Autodesk Inventor Spis treści 1.

Bardziej szczegółowo

JAK USZYĆ TIPI DLA DZIECKA?

JAK USZYĆ TIPI DLA DZIECKA? JAK USZYĆ TIPI DLA DZIECKA? TUTORIAL www.mummysworld.pl SPIS TREŚCI POTRZEBNE MATERIAŁY... 2 DEKATYZACJA... 2 KONSTRUKCJA WYKROJU... 3 WYKRÓJ BAZOWY... 3 PRZEDNIA ŚCIANA TIPI (GÓRA I DRZWI)... 4 DODATKI...

Bardziej szczegółowo

Przykładowe plany zajęć lekcyjnych Design the Future Poland

Przykładowe plany zajęć lekcyjnych Design the Future Poland Przykładowe plany zajęć lekcyjnych Design the Future Poland 1 Spis treści Plik projektu... 3 Brelok Krok po kroku... 5 Tron dla komórki krok po kroku... 15 Plik projektu... 15 Tron na komórkę... 17 Figury

Bardziej szczegółowo

POMIAR I MONTAś ROLET Vegas Mix (z Ŝyłkami prowadzącymi)

POMIAR I MONTAś ROLET Vegas Mix (z Ŝyłkami prowadzącymi) (z Ŝyłkami prowadzącymi) 1 POMIAR WG ZEWNĘTRZNYCH KRAWĘDZI LISTEW PRZYSZYBOWYCH WYMIARY PRODUKCYJNE Kaseta Rurka Belka Z plus 1 cm Z plus 0,6 cm Z plus 0,2 cm Pojemność kasety: do 145 cm tkaniny poliestrowej

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE Przepisy zatwierdzone przez Wydział ds. Młodzieży i Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej 1 SPIS TREŚCI CHARAKTERYSTYKA GRY W MINI SIATKÓWKĘ 1. PLAC DO

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA ZNAKOWANIA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH W GORCZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

INSTRUKCJA ZNAKOWANIA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH W GORCZAŃSKIM PARKU NARODOWYM INSTRUKCJA ZNAKOWANIA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH W GORCZAŃSKIM PARKU NARODOWYM INFORMACJE OGÓLNE Szlaki turystyczne to wytyczone w terenie trasy służące do odbywania wycieczek, oznakowane jednolitymi znakami

Bardziej szczegółowo

POZIOM 5. Spódnica mocno zakręcona pokaż się! Krok 1. Przygotowanie materiałów i pobranie wymiarów

POZIOM 5. Spódnica mocno zakręcona pokaż się! Krok 1. Przygotowanie materiałów i pobranie wymiarów POZIOM 5 Spódnica mocno zakręcona pokaż się! Poziom 5 będzie prawdziwym wyzwaniem. Uszycie spódniczki wymaga podstawowych umiejętności krawieckich, które zdobyłaś podczas czterech poziomów nauki. Spódniczka

Bardziej szczegółowo

Gadżety/ Torby papierowe. Torby papierowe z uchwytem papierowym płaskim nadruk na gotowej torbie

Gadżety/ Torby papierowe. Torby papierowe z uchwytem papierowym płaskim nadruk na gotowej torbie Gadżety/ Torby papierowe Torby papierowe z uchwytem papierowym płaskim nadruk na gotowej torbie (ilość sztuk w kartonie) 22 x 11 x 28 (350) 26 x 15,5 x 34 (400) 35 x 17 x 24 (250) (tylko szara) 32 x 17

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYKONYWANIA BADANIA PRZYCZEPNOŚCI metodą siatki nacięć wg ISO 2409 oraz ASTM D3359-B DIN 53151

INSTRUKCJA WYKONYWANIA BADANIA PRZYCZEPNOŚCI metodą siatki nacięć wg ISO 2409 oraz ASTM D3359-B DIN 53151 P.H.U. AKO FeSa2 ½ PN-EN ISO 12944 P.H.U AKO 81-310 Gdynia, ul. Śląska 58 m. 1 tel+48 60 723-28-24 fax/tel +48 58 698-7-585 NIP: 589-116-09-88---VAT UE: PL 5891160988----REGON: 220182025---Bank Handlowy

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE SPIS TREŚCI

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE SPIS TREŚCI PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE SPIS TREŚCI Charakterystyka gry w mini siatkówkę. 1. Boisko do gry. 2. Wymiary boisk: a. dwójki (2x2); b. trójki (3x3); c. czwórki (4x4). 3. Wysokość siatki:

Bardziej szczegółowo

narzędzie Linia. 2. W polu koloru kliknij kolor, którego chcesz użyć. 3. Aby coś narysować, przeciągnij wskaźnikiem w obszarze rysowania.

narzędzie Linia. 2. W polu koloru kliknij kolor, którego chcesz użyć. 3. Aby coś narysować, przeciągnij wskaźnikiem w obszarze rysowania. Elementy programu Paint Aby otworzyć program Paint, należy kliknąć przycisk Start i Paint., Wszystkie programy, Akcesoria Po uruchomieniu programu Paint jest wyświetlane okno, które jest w większej części

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji Instrukcja instalacji 2-3 SPIS TREŚCI Wprowadzenie 4 Ogólne instrukcje dotyczące instalacji 5 Wyposażenie CLIMAFLEX 6-7 Izolacja podczas instalacji rury 8 Izolacja po zainstalowaniu rury 10-11 Narożniki

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 7 do SIWZ. Część I... 1. Szafa rys. 1.1 szt. 1... 2. Biurko rys. 2.1 szt. 2...

Załącznik nr 7 do SIWZ. Część I... 1. Szafa rys. 1.1 szt. 1... 2. Biurko rys. 2.1 szt. 2... Część I... 1. Szafa rys. 1.1 szt. 1... 2. Biurko rys. 2.1 szt. 2... Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę mebli wniesienie oraz montaż. Meble należy wypoziomować, półki wiszące zawiesić. Wymiary przytoczone

Bardziej szczegółowo

Omnisports Training Omnisports Speed i Omnisports Compact są specjalnie opracowane do montażu klejonego do podłoża.

Omnisports Training Omnisports Speed i Omnisports Compact są specjalnie opracowane do montażu klejonego do podłoża. UWAGA Te 3 produkty, przyklejane na wszystkim oprócz podkładu Lumaflex, nie spełniają wymagań normy EN 14 904 i w konsekwencji nie można ich zaliczyć do nawierzchni sportowych. Aby zagwarantować klientowi

Bardziej szczegółowo

(12) OPIS PATENTOWY (19)PL (11)172730 (13)B1

(12) OPIS PATENTOWY (19)PL (11)172730 (13)B1 RZECZPOSPOLITA POLSKA (12) OPIS PATENTOWY (19)PL (11)172730 (13)B1 Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej ( 2 1 ) Nu m e r z g ł o s z e n i a : 3 0 0 5 8 4 (51) B65D 85/42 B65D 5/50 (22) Data zgłoszenia:

Bardziej szczegółowo

TUTORIAL: Konwersja importowanej geometrii na arkusz blachy

TUTORIAL: Konwersja importowanej geometrii na arkusz blachy ~ 1 ~ TUTORIAL: Konwersja importowanej geometrii na arkusz blachy 1. Przygotowanie modelu. Bezpośrednio po wczytaniu geometrii i sprawdzeniu błędów należy ocenić detal czy nadaje się do przekonwertowania

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE w sprawie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 000 euro

ZAPYTANIE OFERTOWE w sprawie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 000 euro Znak sprawy: ARL/7.1.1/ZO/WS/2014/55 Ostrowiec Św., 27 czerwca 2014 r. ZAPYTANIE OFERTOWE w sprawie zamówienia, którego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 000 euro 1. Przedmiot

Bardziej szczegółowo

Wszystkie kolory oferujemy w jednakowej cenie!

Wszystkie kolory oferujemy w jednakowej cenie! Ceny spiral zamykanych Zip-Wire na szpuli. spirali [cale] spirali [mm] 15,9 19,0 22,2 25,4 Max. grubość oprawianego bloku [mm] spirali Ilość oczek na szpuli 1.000 oczek spirale o skoku (trzy otwory perforacji

Bardziej szczegółowo

Taśma papierowa *586* odporna na UV do 14 dni, do wewnątrz i krótkotrwale na zewnątrz

Taśma papierowa *586* odporna na UV do 14 dni, do wewnątrz i krótkotrwale na zewnątrz Taśma papierowa *548* lekko krepowana z klejem kauczukowym, dobra przyczepność i odporność na temp. do 80 C. Do stosowania wewnątrz i krótkotrwale na zewnątrz 19 x 33 m 48/ /3600 0300-483319 24 x 33 m

Bardziej szczegółowo

Astrofotografia z lustrzanką cyfrową

Astrofotografia z lustrzanką cyfrową Astrofotografia z lustrzanką cyfrową czyli jak połączyć lustrzankę z teleskopem Kupując teleskop, zapewne będziesz zainteresowany wykonywaniem zdjęć przez nowo kupiony sprzęt. Jeżeli posiadasz lustrzankę

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montazu drzwi z ościeżnicą DISCRET do ściany murowanej

Instrukcja montazu drzwi z ościeżnicą DISCRET do ściany murowanej Instrukcja montazu drzwi z ościeżnicą DISCRET do ściany murowanej Montaż drzwi powinien być wykonany przez przeszkolone/wykwalifikowane osoby. Producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające

Bardziej szczegółowo

Koniec z pęknięciami i krzywymi rogami na płytach gips-karton

Koniec z pęknięciami i krzywymi rogami na płytach gips-karton Koniec z pęknięciami i krzywymi rogami na płytach gips-karton www.centerflex.com.pl Made in USA ZASTOSOWANIE TAŚMY TUFF-TAPE: Taśmę TUFF-TAPE stosuje się do łączeń płyt gipsowo-kartonowych na płaskich

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE

PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE PRZEPISY I ZASADY GRY W MINI SIATKÓWCE W POLSCE SPIS TREŚCI CHARAKTERYSTYKA GRY W MINI SIATKÓWKĘ 1. BOISKO DO GRY 2. WYMIARY BOISK a. 2 x 2 DWÓJKI b. 3 x 3 TRÓJKI c. 4 x 4 CZWÓRKI 3. WYSOKOŚĆ SIATKI a.

Bardziej szczegółowo

ŚPIWOREK DO WÓZKA...NIE TAKI STRASZNY JAK GO MALUJĄ :)

ŚPIWOREK DO WÓZKA...NIE TAKI STRASZNY JAK GO MALUJĄ :) ŚPIWOREK DO WÓZKA...NIE TAKI STRASZNY JAK GO MALUJĄ :) W końcu!!! Po wielkich przygotowaniach logistycznych, planowaniu każdego etapu, wypytywaniu wszędzie, gdzie się tylko da i kogo się tylko da o to:

Bardziej szczegółowo

Bombka ze skrawków. Kurs krok po kroku

Bombka ze skrawków. Kurs krok po kroku Bombka ze skrawków Kurs krok po kroku Białystok, listopad 2014 Opisów wykonania tej ozdoby jest na pewno wiele. Mnóstwo ich widziałam, ale nie były dla mnie zbyt czytelne. Postanowiłam zapisać swój sposób

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA TECHNICZNA WYKONYWANIA STROPÓW TERIVA

INSTRUKCJA TECHNICZNA WYKONYWANIA STROPÓW TERIVA INSTRUKCJA TECHNICZNA WYKONYWANIA STROPÓW TERIVA 1. UKŁADANIE I PODPIERANIE BELEK Przed przystąpieniem do wykonania stropu należy sprawdzić z dokumentacją tech-niczną poprawność wykonania podpór i ich

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA MONTAŻU BLACHY TRAPEZOWEJ

INSTRUKCJA MONTAŻU BLACHY TRAPEZOWEJ INSTRUKCJA MONTAŻU BLACHY TRAPEZOWEJ INFORMACJE OGÓLNE INFORMACJE OGÓLNE 1. Blachy trapezowe są pakowane i transportowane na specjalnych paletach. 2. Podczas rozładowywania ręcznego nie można przesuwać

Bardziej szczegółowo

Taśma papierowa *560*, lekko krepowana, odporna na UV do 4 dni, do wszelkich prac malarskich wewnątrz pomieszczeń

Taśma papierowa *560*, lekko krepowana, odporna na UV do 4 dni, do wszelkich prac malarskich wewnątrz pomieszczeń Taśma papierowa *588*, odporna na temperaturę do 90 C i UV do 14 dni, lekko krepowana z klejem kauczukowym. Idealna do wszelkich prac malarskich wewnątrz i krótkotrwale na zewnątrz. Przy malowaniu nie

Bardziej szczegółowo

NIDA Hydro - płyta gipsowa do stosowania w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych

NIDA Hydro - płyta gipsowa do stosowania w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych GIPS POMIESZCZENIA MOKRE I WILGOTNE NIDA Hydro - płyta gipsowa do stosowania w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych Zwiększone parametry mechaniczne, wyjątkowa odporność na działanie wody oraz zabezpieczenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu izolatora sekcyjnego IS 03

Instrukcja montażu izolatora sekcyjnego IS 03 Instrukcja montażu izolatora sekcyjnego IS 03 1. NIEZBĘDNE POMIARY PRZEDMONTAŻOWE - pomiar kąta pochylenia szyn torowiska zarówno wzdłużnego jak i poprzecznego. Pomiary te posłużą do ostatecznej regulacji

Bardziej szczegółowo

POMIAR I MONTAŻ ROLET Vegas Profil

POMIAR I MONTAŻ ROLET Vegas Profil - POMIAR OKNA WG KRAWĘDZI SKOSU LISTEW PRZYSZYBOWYCH A - szer.=wymiar od krawędzi skosu WYMIARY PRODUKCYJNE Kaseta "A" plus 3,4 cm rama okna Rurka "A" plus 3,0 cm Belka Prowadnica "A" plus,8 cm "B" ~4.5

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do zapytania o szacunkową wartośd zamówienia Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Lp. NAZWA OPIS NAKŁAD PRZYKŁADOWY RYSUNEK POGLĄDOWY O ile nie wskazano inaczej, znakowanie wykonane techniką

Bardziej szczegółowo

«DACZNAJA-2DU» CIEPLARNIA POD FOLIĄ. Paszport techniczny. str.2-3. Instrukcja. str.4-10. kratn 6,09m. szerokoś 3,07m. Wysokość2m

«DACZNAJA-2DU» CIEPLARNIA POD FOLIĄ. Paszport techniczny. str.2-3. Instrukcja. str.4-10. kratn 6,09m. szerokoś 3,07m. Wysokość2m «DACZNAJA-2DU» CIEPLARNIA POD FOLIĄ Wysokość2m szerokoś 3,07m kratn 6,09m Paszport techniczny str.2-3 Instrukcja str.4-10 Instrukcja montażu cieplarni «Dacznaja-2DU» Część wstępna 1. Ogólny widok szkieletu

Bardziej szczegółowo

Sejf Conrad 20EA z zamkiem elektronicznym, pojemność: 8,2 l

Sejf Conrad 20EA z zamkiem elektronicznym, pojemność: 8,2 l INSTRUKCJA OBSŁUGI Sejf Conrad 20EA z zamkiem elektronicznym, pojemność: 8,2 l Nr produktu 755009 Strona 1 z 5 Przeznaczenie Sejf jest używany do przechowywania wartościowych przedmiotów. Posiada on trwałą

Bardziej szczegółowo

Prosty model prądnicy

Prosty model prądnicy Logo designed by Armella Leung, www.armella.fr.to Grzegorz F. Wojewoda I liceum Ogólnokształcące Bydgoszcz Prosty model prądnicy Bardzo często uczniowie mają problemy ze zrozumieniem zjawisk związanych

Bardziej szczegółowo

WindPitch. I. Montaż modułu śmigła. Łopatki profilowane. Instrukcja montażu. Nr katalogowy: FCJJ-29

WindPitch. I. Montaż modułu śmigła. Łopatki profilowane. Instrukcja montażu. Nr katalogowy: FCJJ-29 WindPitch Instrukcja montażu Nr katalogowy: FCJJ-29 I. Montaż modułu śmigła Łopatki profilowane 1 2 3 4 5 Ułóż podstawę wirnika (1) na gładkiej powierzchni stołu. Umieść 3 jednakowe łopaty profilowane

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia na usługę wykonania materiałów informacyjno promocyjnych na szkolenia

Opis przedmiotu zamówienia na usługę wykonania materiałów informacyjno promocyjnych na szkolenia Oznaczenie sprawy: DOA-IV.272.7.2016 Zał. do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia na usługę wykonania materiałów informacyjno promocyjnych na szkolenia 1. Cel i przedmiot zamówienia W związku z realizacją Zadania

Bardziej szczegółowo

Demontaż i montaż amortyzatora gazowego drzwi tyłu nadwozia TYP 168. 1 Amortyzator gazowy 2 Zabezpieczenie 3 Drzwi tyłu nadwozia

Demontaż i montaż amortyzatora gazowego drzwi tyłu nadwozia TYP 168. 1 Amortyzator gazowy 2 Zabezpieczenie 3 Drzwi tyłu nadwozia TYP 168 Demontaż i montaż amortyzatora gazowego drzwi tyłu nadwozia 1 Amortyzator gazowy 2 Zabezpieczenie 3 Drzwi tyłu nadwozia Wymontowanie, zamontowanie Uwaga! Niebezpieczeństwo urazu na skutek Demontaż

Bardziej szczegółowo

Specjalne funkcje programu SigmaNEST do obsługi przecinarek laserowych

Specjalne funkcje programu SigmaNEST do obsługi przecinarek laserowych Specjalne funkcje programu SigmaNEST do obsługi przecinarek laserowych Wstęp Cięcie laserem jest stosunkowo nową technologią, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości krawędzi blachy, w połączeniu

Bardziej szczegółowo

OPIS OCHRONNY PL 59021

OPIS OCHRONNY PL 59021 RZECZPOSPOLITA EGZEMPLARZ ARCHIWALNY OPIS OCHRONNY PL 59021 POLSKA WZORU UŻYTKOWEGO Y1 Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej [2\J Numer zgłoszenia: 104175 (22) Data zgłoszenia: 14.02.1996 @ Intel7:

Bardziej szczegółowo

Kolano 90 - giętarka do rur stała (warsztatowa)

Kolano 90 - giętarka do rur stała (warsztatowa) Kolano 90 - giętarka do rur stała (warsztatowa) A Wymiar C (C = A - B) Kątownik B Giętarka warsztatowa W zależności od wymiaru A, który należy dotrzymać (odległość od końcówki rury do ściany), wyliczyć

Bardziej szczegółowo

Nylofor 3D/3D Pro/Medium. Instrukcja. www.betafence.com

Nylofor 3D/3D Pro/Medium. Instrukcja. www.betafence.com Nylofor 3D/3D Pro/Medium Instrukcja www.betafence.com Panele Nylofor 3D/3D Pro Panele Panele o szerokości 2507 mm i wysokości od 1030 do 2430 mm (630 dla Nylofor 3D), są jednostronnie zakończone ostrymi

Bardziej szczegółowo

Pomiar i montaż rolet Vegas Profil Dzień i Noc

Pomiar i montaż rolet Vegas Profil Dzień i Noc 1 - Pomiar okna wg krawędzi skosu listew przyszybowych A - szerokość = wymiar od krawędzi skosów Rama okna Wymiary produkcyjne - dokładność cięcia 0,1 cm Pokrywa "A" plus 3,4 cm Rura nawojowa 18 "A" plus

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK I do SIWZ. Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

ZAŁĄCZNIK I do SIWZ. Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki ZAŁĄCZNIK I do SIWZ ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK II do SIWZ CZĘŚĆ II

ZAŁĄCZNIK II do SIWZ CZĘŚĆ II ZAŁĄCZNIK II do SIWZ CZĘŚĆ II OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA część II Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów promocyjnych dla Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Bardziej szczegółowo

WSKAZÓWKI MONTAŻU OKIEN W WARSTWIE OCIEPELENIA Z UŻYCIEM KONSOL ORAZ FOLII

WSKAZÓWKI MONTAŻU OKIEN W WARSTWIE OCIEPELENIA Z UŻYCIEM KONSOL ORAZ FOLII WSKAZÓWKI MONTAŻU OKIEN W WARSTWIE OCIEPELENIA Z UŻYCIEM KONSOL ORAZ FOLII 1. DOBÓR MATERIAŁÓW DO MONTAŻU W zależności od wytycznych producenta należy dobrać odpowiednie materiały do montażu stolarki.

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA. 1. Materiały reklamowe będące przedmiotem zamówienia będą fabrycznie nowe (rok produkcji 2014), pełnowartościowe, w pierwszym gatunku.

SPECYFIKACJA. 1. Materiały reklamowe będące przedmiotem zamówienia będą fabrycznie nowe (rok produkcji 2014), pełnowartościowe, w pierwszym gatunku. Załącznik nr 6 dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: RK 07/2014. Nazwa zadania: dostawa materiałów reklamowych dla Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Kielcach Radio

Bardziej szczegółowo

Mocowanie ładunku. Pasy do opasywania. Pasy mocujące. 3.0 Pasy i siatki. Perfekcyjne zabezpieczenie we wszystkich typach pojazdów

Mocowanie ładunku. Pasy do opasywania. Pasy mocujące. 3.0 Pasy i siatki. Perfekcyjne zabezpieczenie we wszystkich typach pojazdów 3.0 Pasy i siatki Mocowanie ładunku Pasy mocujące Perfekcyjne zabezpieczenie we wszystkich typach pojazdów Strona 56-63 Pasy do opasywania Uniwersalne i wytrzymałe Strona 64-69 52 Pasy skrojone na miarę

Bardziej szczegółowo

Krajowa oferta handlowa DĄB grubość 28mm

Krajowa oferta handlowa DĄB grubość 28mm Krajowa oferta handlowa DĄB grubość 28mm Biała Podlaska, 15.10.2015r Wyznaczniki - pakowanie elementów drewnianych Edwood: Palety, na których maja być składane elementy powinny być stabilne i mocne - muszą

Bardziej szczegółowo

Elementy gry. Cel gry. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę.

Elementy gry. Cel gry. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę. Gra autorstwa Antoine a Bauzy, zilustrowana przez Stéphana Escapę. Dla 1 do 4 graczy, w wieku od 6 do 116 lat Elementy gry 26 kart Kanałów Cel gry 15 kart Kotów 2 karty Opiekunów Celem gry jest zdobycie

Bardziej szczegółowo

Pasy mocujące o szerokości 25 mm Idealne do zastosowania w samochodzie dostawczym.

Pasy mocujące o szerokości 25 mm Idealne do zastosowania w samochodzie dostawczym. 3.1 Pasy mocujące Pasy mocujące o szerokości 25 mm Idealne do zastosowania w samochodzie dostawczym. } Uchwyt na końcu pasa (możliwe różne uchwyty w części długiej i części krótkiej) 1 - Uchwyt na końcu

Bardziej szczegółowo

PL 219046 B1. INSTYTUT NAPĘDÓW I MASZYN ELEKTRYCZNYCH KOMEL, Katowice, PL 27.02.2012 BUP 05/12

PL 219046 B1. INSTYTUT NAPĘDÓW I MASZYN ELEKTRYCZNYCH KOMEL, Katowice, PL 27.02.2012 BUP 05/12 PL 219046 B1 RZECZPOSPOLITA POLSKA (12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 219046 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 392136 (51) Int.Cl. H02K 3/12 (2006.01) H02K 1/26 (2006.01) Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej

Bardziej szczegółowo

Nowy Produkt. Flamastry. Pudełko x 12

Nowy Produkt. Flamastry. Pudełko x 12 Flamastry Flamastry przeznaczone dla najmłodszych dzieci, Już od pierwszego roku życia Okrągła, blokowana końcówka, brak możliwości wciśnięcia do środka Szeroka gama kolorów Zmywalny tusz na bazie wody,

Bardziej szczegółowo

Rozwiązanie: Część teoretyczna

Rozwiązanie: Część teoretyczna Zgodnie z prawem Hooke a idealnie sprężysty pręt o długości L i polu przekroju poprzecznego S pod wpływem przyłożonej wzdłuż jego osi siły F zmienia swoją długość o L = L F/(S E), gdzie współczynnik E

Bardziej szczegółowo

Opakowanie: zbiorczo w opakowanie zabezpieczające przed uszkodzeniem, karton opisany nazwą produktu i ilością sztuk.

Opakowanie: zbiorczo w opakowanie zabezpieczające przed uszkodzeniem, karton opisany nazwą produktu i ilością sztuk. Część II Załącznik nr 2 Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (Departament Infrastruktury Społecznej Wydział Polityki Społecznej) Lp. Nazwa asortymentu Ilość 1. Reklamowy ołówek grafitowy 1000 szt. Wymiar

Bardziej szczegółowo

RYSUNEK TECHNICZNY I GEOMETRIA WYKREŚLNA INSTRUKCJA DOM Z DRABINĄ I KOMINEM W 2D

RYSUNEK TECHNICZNY I GEOMETRIA WYKREŚLNA INSTRUKCJA DOM Z DRABINĄ I KOMINEM W 2D Politechnika Białostocka Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zakład Informacji Przestrzennej Inżynieria Środowiska INSTRUKCJA KOMPUTEROWA z Rysunku technicznego i geometrii wykreślnej RYSUNEK TECHNICZNY

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA POPRAWNEJ INSTALACJI PODŁÓG

INSTRUKCJA POPRAWNEJ INSTALACJI PODŁÓG CZĘSTOCHOWA 28.05.2012R INSTRUKCJA POPRAWNEJ INSTALACJI PODŁÓG PŁYWAJĄCYCH 1. Wstęp Niniejsza instrukcja została napisana przez ANIT Acoustics Workgroup, aby zapewnić wszelkie potrzebne wymogi w instrukcji,

Bardziej szczegółowo

Etui na telefon komórkowy

Etui na telefon komórkowy Instrukcja obsługi Potrzebne materiały: Maszyna do szycia Totally Me! 2 kawałki tkaniny o wymiarach 11,4 cm x 33 cm 1 kawałek ociepliny z klejem 6,4 cm wąskiej gumki 1 kolorowy guzik Nożyczki Szpilki krawieckie

Bardziej szczegółowo

1. DŁUGOPIS Ilość: 3300 szt. Kolory: Materiał: Wymiar dopuszczalny: około Technika zdobienia: Nadruk: Wkład: Opakowanie: Końcówka mechanizmu

1. DŁUGOPIS Ilość: 3300 szt. Kolory: Materiał: Wymiar dopuszczalny: około Technika zdobienia: Nadruk: Wkład: Opakowanie: Końcówka mechanizmu 1. DŁUGOPIS Ilość: 3300 szt. Kolory: grafit (1500 sztuk), ciemnoczerwony (1800 sztuk) Materiał: metal Wymiar dopuszczalny: około 140 x 10 x 10 mm (+/- 5%) Technika zdobienia: grawer laserowy Nadruk: dwustronny,

Bardziej szczegółowo

Opis techniczny mebli Pakiet nr 2: Meble laboratoryjne

Opis techniczny mebli Pakiet nr 2: Meble laboratoryjne Opis techniczny mebli Pakiet nr 2: Meble laboratoryjne I. Opis ogólny. Wymagania ogólne. a) Meble systemowe zbudowane w systemie modułowym każdy element umeblowania wymieniony w specyfikacji (z wyjątkiem

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA MONTAŻU LEKKIE POKRYCIA DACHOWE

INSTRUKCJA MONTAŻU LEKKIE POKRYCIA DACHOWE INSTRUKCJA MONTAŻU W skład systemu wchodzą : panel dachówki gąsior kalenica obróbka ściany - prawa / lewe wiatrownica - prawa / lewa kosz dachówka wentylacyjna kominek wentyiacyjny blacha płaska gwoździe

Bardziej szczegółowo

Montaż tylnych czujników parkowania w mondeo

Montaż tylnych czujników parkowania w mondeo Montaż tylnych czujników parkowania w mondeo Niniejszy opis dotyczy montażu tylnych czujników parkowania w fordzie mondeo po 2007 roku w wersji hatchback O tym jaki czujnik wybrać i gdzie zamontować była

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia (minimalne parametry) Zadanie nr 1

Opis przedmiotu zamówienia (minimalne parametry) Zadanie nr 1 Opis przedmiotu zamówienia (minimalne parametry) Zadanie nr 1 L.p. Nazwa artykułu Zdjęcie/rysunek poglądowe Opis wymogi minimalne Ilość Fotel na płozie drewnianej typu finka, przeznaczony do intensywnej

Bardziej szczegółowo

OFERTA... adres korespondencyjny Wykonawcy (jeżeli jest inny niż ww. adres siedziby)... Nr NIP... Regon... nr tel... nr fax...

OFERTA... adres korespondencyjny Wykonawcy (jeżeli jest inny niż ww. adres siedziby)... Nr NIP... Regon... nr tel... nr fax... ( Pieczęć Wykonawcy) Sąd Rejonowy ul. Brzeska 20-22 21-500 Biała Podlaska OFERTA dnia.r. nazwa (firma) Wykonawcy... adres Wykonawcy...... adres korespondencyjny Wykonawcy (jeżeli jest inny niż ww. adres

Bardziej szczegółowo

Definicja obrotu: Definicja elementów obrotu:

Definicja obrotu: Definicja elementów obrotu: 5. Obroty i kłady Definicja obrotu: Obrotem punktu A dookoła prostej l nazywamy ruch punktu A po okręgu k zawartym w płaszczyźnie prostopadłej do prostej l w kierunku zgodnym lub przeciwnym do ruchu wskazówek

Bardziej szczegółowo

NAZWA/ZDJĘCIE 1. AQQUATIX DESKA FUN. DESKA DO PŁYWANIA HIPOPOTAM, FOKA OŚMIORNICA, PUFFER Materiał: pianka PVC. Wymiary: 35 x 25 x 3 cm

NAZWA/ZDJĘCIE 1. AQQUATIX DESKA FUN. DESKA DO PŁYWANIA HIPOPOTAM, FOKA OŚMIORNICA, PUFFER Materiał: pianka PVC. Wymiary: 35 x 25 x 3 cm NAZWA/ZDJĘCIE OPIS 1. AQQUATIX DESKA FUN DESKA DO PŁYWANIA HIPOPOTAM, FOKA OŚMIORNICA, PUFFER Materiał: pianka PVC Wymiary: 35 x 25 x 3 cm 2. AQQUATIX DESKA STANDARD Wykonanie: - pianka polietylenowa Wymiary:

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia: Wykonanie gadżetów promocyjnych na potrzeby Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

Opis przedmiotu zamówienia: Wykonanie gadżetów promocyjnych na potrzeby Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Załącznik nr 1 do SIWZ Opis przedmiotu zamówienia: Wykonanie gadżetów promocyjnych na potrzeby Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie A. Część ogólna Przedmiotem zamówienia jest wykonanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu chlapaczy Lancer Evolution X opracowana przez zezniaa INSTRUKCJA MONTAŻU CHLAPACZY

Instrukcja montażu chlapaczy Lancer Evolution X opracowana przez zezniaa INSTRUKCJA MONTAŻU CHLAPACZY INSTRUKCJA MONTAŻU CHLAPACZY WSTĘP Chlapacze powstały na bazie oryginalnych chlapaczy Mitsubishi przeznaczonych do modelu Lancer Evolution X oraz analizy budowy nadkoli przeprowadzonej na własnym egzemp

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ A 18 pkt. 3. Które z poniższych brył A, B, C, D przedstawiają bryłę zaznaczoną kolorem szarym?

CZĘŚĆ A 18 pkt. 3. Które z poniższych brył A, B, C, D przedstawiają bryłę zaznaczoną kolorem szarym? WYDZIAŁ ARCHITEKTURY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ T E S T K W A L I F I K A C Y J N Y Z P R E D Y S P O Z Y C J I D O Z A W O D U A R C H I T E K T A GDAŃSK, 6 CZERWCA 2009, CZAS TRWANIA TESTU (CZĘŚĆ A + B +

Bardziej szczegółowo

PL 215409 B3. BORCZYK MONIKA, Bielsko-Biała, PL 22.06.2009 BUP 13/09. MONIKA BORCZYK, Bielsko-Biała, PL 31.12.2013 WUP 12/13 RZECZPOSPOLITA POLSKA

PL 215409 B3. BORCZYK MONIKA, Bielsko-Biała, PL 22.06.2009 BUP 13/09. MONIKA BORCZYK, Bielsko-Biała, PL 31.12.2013 WUP 12/13 RZECZPOSPOLITA POLSKA PL 215409 B3 RZECZPOSPOLITA POLSKA Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 215409 (21) Numer zgłoszenia: 384078 (22) Data zgłoszenia: 17.12.2007 (61) Patent dodatkowy

Bardziej szczegółowo

Podstawowa Instrukcja Montażu FIGAROLL PLUS

Podstawowa Instrukcja Montażu FIGAROLL PLUS Podstawowa Instrukcja Montażu FIGAROLL PLUS Podstawowa Instrukcja Montażu FIGAROLL PLUS Grupa Produktowa: Kalenica i Grzbiet Bartosz Łaczyn/ Marketing / Opole Grupa Produktowa: 16.06.2009 Kalenica i Grzbiet

Bardziej szczegółowo