INFORMACJA PRASOWA. Pirelli: Zamknięty pokaz Kalendarza Pirelli 2012 autorstwa Mario Sorrentiego w Nowym Jorku

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INFORMACJA PRASOWA. Pirelli: Zamknięty pokaz Kalendarza Pirelli 2012 autorstwa Mario Sorrentiego w Nowym Jorku"

Transkrypt

1 INFORMACJA PRASOWA Pirelli: Zamknięty pokaz Kalendarza Pirelli 2012 autorstwa Mario Sorrentiego w Nowym Jorku Nowy Jork, 6 grudnia 2011 r. Kalendarz Pirelli 2012 został dziś zaprezentowany mediom światowym, gościom i kolekcjonerom z całego świata na pokazie zamkniętym w Arsenale, XIX-wiecznym zabytku wojskowym Nowego Jorku. Trzydzieste dziewiąte wydanie The Cal jest dziełem Mario Sorrentiego, pierwszego włoskiego fotografa w historii tego kultowego kalendarza. Sorrenti rodem neapolitańczyk, sercem nowojorczyk wybrał Korsykę i jej nierówny krajobraz do stworzenia swojego omdlenia ekstazy uchwyconej na zdjęciach. Intensywna relacja między fotografem a jego muzą stanowi esencję tworzenia mocnego dialogu estetycznego, który prowadzi do sublimacji naturalnego piękna. Przygotowując The Cal, podszedłem do modeli na moich zdjęciach poprzez budowanie bezpośredniej, intymnej i autentycznej relacji, dzięki czemu mogłem przepoić swoje zdjęcia czystością. W omdleniu ułożyłem ciała w bezpośrednim kontakcie z Naturą, która daje im schronienie jakby były jej przedłużeniem. W szeregu zdjęć skały, ziemia, pnie drzewa, niebo zamieniają się w tło dla ciał mówi Mario Sorrenti, artysta, który swoją sławę zbudował na wyjątkowej sprawności w portretowaniu nagości. Dwadzieścia pięć zdjęć zawartych w Calendario Pirelli 2012 osiemnaście czarno-białych i siedem kolorowych zostało przedstawionych w dotąd niespotykanym wykończonym płótnem portfolio. W Kalendarzu 2012 pojawiło się 12 bohaterek dziewięć modelek i trzy aktorki. Modelki to: Brazylijka Isabeli Fontana (fotografowana do Kalendarza 2003 Cal przez Brucèa Webera, 2005 przez Patricka Demarcheliera, 2009 przez Petera Bearda i 2011 przez Karla Lagerfelda), Rosjanka Natasza Poly (Kalendarz Pirelli 2011 autorstwa Karla Lagerfelda), Holenderki Saskia de Brauw i Lara Stone (Kalendarz 2009 Petera Bearda i Kalendarz 2011 Karla Lagerfelda), Amerykanki Joan Small i Guinevere Van Seenus (Kalendarz 2006 ze zdjęciami Merta i Marcusa), Polka Małgosia Bela (Kalendarz 2009 Petera Bearda), Litwinka Edita Vilkeviciute, Brytyjka Kate Moss (Kalendarze z 1994 r. ze zdjęciami Calby ego Herba Rittsa oraz z 2006 r. ze zdjęciami Merta i Marcusa). Z kolei aktorkami, które pojawiły się w kalendarzu, są: pochodząca z Ukrainy Milla Jovovich (Kalendarz 1998 Brucèa Webera), Włoszka Margareth Madè oraz Japonka Rinko Kikuchi.

2 Mario Sorrenti dla Kalendarza Pirelli 2012 Dwadzieścia pięć momentów uchwyconych dla Pirelli, by powstało Omdlenie Naga postać jest jednym z najpiękniejszych przejawów Natury i najczystszym sposobem, w jaki możemy odkryć swoje człowieczeństwo w obliczu sztuki. Ponieważ urodziłem się w Neapolu, już w młodym wieku wpływ miały na mnie największe dzieła artystów renesansowych i ich starania o to, by wyrazić ich wizję piękna przez sztukę. To właśnie dziś odgrywa podstawową rolę w mojej fotografii. Zdjęcia w Kalendarzu stanowią kulminację mojej energii twórczej, dążą do zmaterializowania emocji, jakie były moim i modelek udziałem, z poszanowaniem ich piękna, natury i naszej integralnej obecności we wszechświecie. Omdlewać: być oczarowanym; być oszołomionym radością; mdleć w ekstazie; uczucie zakochania i spokoju. To tytuł tego zbioru fotografii. Mario Sorrenti Wywiad Glenna O Briena z Mario Sorrentim Glenn O Brien: Widziałeś już wcześniej Kalendarz Pirelli? Mario Sorrenti: W przeszłości miałem kilka książek o Kalendarzu, które mi się podobały. Stanowiły dla mnie czasem punkt odniesienia, ale samego Kalendarza nie widziałem. Nie wiem zresztą, czy wielu ludzi go widziało. To wydawnictwo wyjątkowo limitowane. Zaskoczyła mnie informacja, że byłeś pierwszym włoskim fotografem, który wykonywał zdjęcia do tego legendarnego Kalendarza włoskiej przecież firmy. MS: Mnie też. Teraz wszyscy mówią Dlaczego nie robiłeś zdjęć we Włoszech? Po co pojechałeś na Korsykę? To przecież prawie Włochy. MS: Bardzo blisko Włoch. Na Morzu Śródziemnym. Wydaje mi się zresztą, że Francuzi i tak uważają mieszkańców Korsyki za pół-włochów. MS: Korsykanie są pół-włochami, pół-francuzami. Ale mają własną tożsamość kulturową. Mają swoją własną energię. Uwielbiam ją. Jest niezwykła, wspaniała. Czy to ty wybrałeś Korsykę? MS: Była to raczej kwestia dedukcji, znalezienia plenerów z odpowiednimi warunkami pogodowymi jak na tę porę roku i krajobrazu, którego poszukiwałem, drzew, skał...

3 Drzewa są rzeczywiście niezwykłe. MS: Są naprawdę piękne. A formacje skalne są wprost niewiarygodne. Nie do wiary! Mogłem poświęcić im nieco więcej czasu są naprawdę zadziwiające. Czy wcześniej byłeś na Korsyce? MS: Nigdy. Sporo się rozglądaliśmy, badaliśmy. A potem tylko zobaczyliśmy zdjęcia i postanowiliśmy pojechać na wyspę. To niesamowite miejsce. Chętnie pojechałbym tam jeszcze raz. Na twojej stronie w Wikipedii można znaleźć ciekawą informację. Mario Sorrenti jest znany głównie z rozkładówek z nagimi modelkami. MS: Tak. Skąd reputacja fotografa nagich ciał? W modzie nie ma za wiele nagości. MS: Myślę, że to wyszło naturalnie, bo bardzo lubię fotografować nagość. Ale nie zastanawiałem się nad tym. Zawsze uważałem zdejmowanie ubrań za sposób zbliżenia się do drugiego człowieka i uzyskania obrazu bardziej szczerego i czystszego. Myślę, że stało się tak, ponieważ mój ojciec był malarzem i zawsze malował nagie kobiety. W tym wyrosłem i to właśnie miało zbliżyć moją pracę do sztuki. Nie przeszkadzało ci to. MS: Nie przeszkadzało mi zupełnie ani psychicznie, ani fizycznie. Z nagością czułem się bardzo swobodnie, ponieważ gdy pracowałem jako model, pozowałem innym fotografom do wielu aktów. Wtedy właśnie skojarzyłem nagość z czymś, co jest najbliższe ekspresji artystycznej, którą mogłem osiągnąć intelektualnie. Nie intelektualizowałem wówczas fotografii jako sztuki z ideą ani nie zastanawiałem się, co mogę osiągnąć za pomocą różnych koncepcji. Dla mnie akt był tym, co najbardziej zbliżało mnie do fotografii artystycznej. I dlatego zajmowałem się tym przez cały czas. Czy łatwo było nakłonić ludzi do tego rodzaju zdjęć? Zapewne ludzie bardzo się różnią między sobą pod tym względem, ale... MS: Pamiętam, że wtedy wydawało mi się to łatwe, ponieważ właśnie zakończyłem karierę modela i myślałem, że rozumiem, jak czują się modele przed obiektywem aparatu. Wiele fotografowanych przeze mnie osób to byli moi przyjaciele lub modele i modelki, których spotkałem, gdy sam zajmowałem się modelingiem. Czułem, że w ten sposób eliminuję bariery, ponieważ znamy się blisko i w pewien sposób się rozumiemy. Zawsze trudno jest skłonić człowieka, by się całkowicie przed tobą obnażył. Ale zawsze byłem typem fotografa, który lubi dzielić się swoją pracą z innymi ludźmi i pokazywać ją, szczególnie tym, których fotografuję. Naprawdę lubię im pokazywać to, co robię. Chcę, żeby to doceniali i cieszyli się tym. Nie chodzi mi o to, by budzić niezręczność. Lubię myśleć, że daję nową siłę ludziom, których fotografuję przez sam ten fakt.

4 Czy przy tym projekcie zrealizowałeś dokładnie swoje wszystkie założenia? MS: Tak. Czy więc to ty dokonałeś wyboru dziewczyn? MS: Wybrałem je wszystkie, choć oczywiście byłem ograniczony harmonogramem i innymi czynnikami, które pozostawały poza naszym wpływem. Ale wybór był w całości mój. Wspólnie z agentką od castingu omawialiśmy pomysły na temat poszczególnych dziewczyn. Dużo mówiła o dziewczynach, które już wcześniej pojawiały się w kalendarzu, ale nie zwracałem na to uwagi. To są dziewczyny, które lubię i chcę fotografować. I to one mają być w kalendarzu. Z tymi dziewczynami mam dziesięć lat doświadczeń, a nawet dłużej może ze dwadzieścia. Musiały to więc być one, by móc rzeczywiście w pewnym sensie oddać mój charakter. Ale zaprosiłem też nowe postacie, by wpuścić świeżą krew, nadać kalendarzowi świeżości. Dla mnie jedną z najlepszych rzeczy jest to, że zaprosiłeś modelki w różnym wieku. Są Milla i Kate, a także młodsze dziewczyny. To dobre połączenie. MS: Chciałem, żeby kalendarz wydawał się znajomy. Czułem, że im bardziej będzie znajomy, tym będzie bardziej osobisty i bliższy temu, kim faktycznie jestem. Ile osób jest na planie, gdy fotografujesz akty? Czy ograniczasz liczbę osób? MS: Jestem tylko ja i mój asystent, a reszta musi wyjść. Mówiąc w skrócie, narzuciłem specjalny rozkład dnia i strukturę realizacji zdjęć. Pierwsze dwie, trzy godziny spędzałem sam z modelką, fotografując ją i poznając, jeśli wcześniej jej nie znałem. Potem wchodziła ekipa kręcąca materiał o pacy za kulisami. Nie chciałem, by dziewczyny się tym rozpraszały. Wiele z nich nie chciało być filmowanych nago, a do moich zdjęć pozowały zupełnie nagie. Dlatego po chwili na potrzeby materiału filmowego z przygotowań wkładaliśmy ubrania i zapraszaliśmy ekipę filmową, by mogła zrobić, co do niej należy. Do tego jednak czasu udawało mi się osiągnąć to, czego chciałem, czyli superintymną atmosferę. Sądzę zresztą, że były to najbardziej od lat intymne sytuacje, w których fotografowałem. To bardzo miłe. Właśnie takie sprawiają wrażenie. Przypominają mi się zdjęcia na przykład z lat 40. XX wieku, gdy był tylko fotograf, modelka i natura, prawie jak u Edwarda Westona. MS: Właśnie na tym mi zależało. Myślałem sobie: Chcę wam pokazać prawdziwą fotografię. Chcę was zabrać do czasów Edwarda Westona i Billa Brandta (znani XX-wieczni fotografowie) i koncentrowałem się w taki sposób na fotografowaniu. To było wspaniałe, ponieważ jakoś tak się stało, że z czasem przestałem być aż tak wrażliwy. Do tego stopnia, że dziś gdy pracuję, może za mną stać 20 osób, a ja nawet nie wiem, że one tam są. Myślę, że czasem modelki podchodzą podobnie. Mogą patrzeć na grupę ludzi i nie widzieć nikogo. Gdy zaczynałem robić zdjęcia, wyrzucałem wszystkich z planu. Przyglądający się mojej pracy ludzie bardzo na mnie wpływali, a dziś nawet tego nie czuję. Powrót do tych odległych czasów był więc wspaniały. Było pięknie. Przypomniałem sobie, jakie to wyjątkowe uczucie, gdy jest się sam na sam z podmiotem swojego zdjęcia, z modelką. Pełna intymność, nic i nikt nie przeszkadza w komunikacji, w wymianie bo tak naprawdę dochodzi do dzielenia się tym doświadczeniem, tym procesem.

5 Chyba niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak tak naprawdę pracuje wspaniała modelka. Nie jest tylko przedmiotem, owocem stojącym na stole. Modelka ma naprawdę dużo pracy, wymagającej koncentracji i reagowania. MS: Podczas zdjęć pojawia się wiele uczuć, dochodzi do intensywnej wymiany emocji między fotografem a modelką. Najlepsze modelki to takie, które umieją podłączyć się pod takie emocje, które codziennie umieją to robić. Czasem robisz komuś zdjęcie i komunikujesz się z nim bez słów. Zaczynasz ich naśladować, a oni naśladują ciebie, patrzą ci w oczy i nagle rozmawiacie ze sobą bez słów, nie wiedząc nawet, jak to się stało. Zachodzi osmoza albo więź psychiczna. Najlepsze modelki to takie, które otwierają się na takie coś. Wtedy właśnie pracuje się najlepiej. Gdy pojechałeś na miejsce, wiedziałeś już że zrobisz i kolorowe, i czarno-białe zdjęcia? Te czarno-białe są niezwykle dramatyczne. MS: To zabawne. Zazwyczaj w pracy zakładam, że wszystko musi wyglądać podobnie. Musi istnieć spójny, stały język. Przy robieniu tych zdjęć, choć mają one naturalnie spójny język, nie chciałem, by były one wykadrowane i przycięte identycznie. Nie chciałem też, by były identycznie czarno-białe. Zależało mi, by niektóre były miękkie, inne miały więcej kontrastu, a jeszcze inne były kolorowe. Nie chciałem im nadawać jednolitego stylu. Chciałem, by każde zdjęcie istniało i funkcjonowało na własnych zasadach. Myślę, że format kalendarza jest naprawdę wspaniały. Chcesz go jakoś skomentować? MS: Myślę, że jedną z ciekawostek na temat kalendarza jest w rzeczy samej jego projekt. W ubiegłym roku robił go Karl Lagerfeld, a ja chciałem kontynuować i rozwinąć jego dzieło. Myślałem, że kalendarz był jednym z najlepszych jego dzieł jako fotografa. Może dlatego, że lubię greckie mity... MS: To zabawne. Nie znam wielu zdjęć Karla. Zobaczyłem kilka u niego w domu i stwierdziłem: To naprawdę piękne. To ty je zrobiłeś? Pomyślałem, że sposób w jaki zostały one zaprezentowane, wyglądałby naprawdę niesamowicie. Dlatego w pewnym stopniu skoncentrowałem się na tym, by ponownie osiągnąć taki efekt. Kalendarz jest pięknie zaprojektowany. Czy to ty wymyśliłeś, by kalendarz był w pewnym sensie interaktywny, by można było zdecydować, które zdjęcie wstawić do danego miesiąca? MS: Początkowo chciałem zrobić 12 zdjęć i nie interesowało mnie zbytnio, która dziewczyna pojawi się w danym miesiącu. Zadaliśmy sobie jednak pytanie, jak wykonać coś, co jednocześnie jest kalendarzem i portfolio. I wtedy dyrektor kreatywny wpadł na pomysł interaktywności. Matowa czerń i biel zdjęcia nadają kalendarzowy klasycznego sznytu. Powodują, że zdjęcia się wyróżniają. MS: Kalendarz jest bardzo klasyczny. Składa się ze zdjęć, a te mówią same za siebie.

6 Pirelli Firma Pirelli & C Spa to piąty co do wielkości producent opon na świecie pod względem wielkości sprzedaży. Obecnie posiada 19 zakładów na czterech kontynentach, działa w ponad 160 krajach i zatrudnia ponad 30 tysięcy osób na całym świecie. W USA Pirelli ma swoją fabrykę i centralę w Rome (stan Georgia), a biura w Nowym Jorku. W ramach swojej strategii rozwoju międzynarodowego firma rozpoczęła niedawno budowę nowego zakładu w Meksyku, który będzie obsługiwał rynki regionu NAFTA. Firma podjęła także współpracę z grupą w Rosji, chcąc rozwinąć swą obecność na tamtejszym rynku. Ogłosiła również budowę nowej fabryki ciężarowych opon radialnych w Argentynie i nowego zakładu produkcji opon motocyklowych w Indonezji. Pirelli jest jednym ze światowych liderów w segmencie premium, który koncentruje się na najlepszych produktach i oferuje opony do samochodów i motocykli, a także pojazdów przemysłowych i rolniczych, łącząc swoją technologię ze strategią Zielonej Wydajności, która opiera się na wydajności i bezpieczeństwie przy ograniczonym oddziaływaniu na środowisko. Firma chce do 2015 r. zająć pozycję absolutnego lidera w segmencie premium. Pirelli to także jedyny producent i dostawca opon do wyścigów Formuły 1. Firma jest zaangażowana w sporty motorowe trwa od 1907 r., a niedawno podpisała trzyletni kontrakt na dostawy opon do Formuły 1 na lata Pirelli to także wyłączny dostawca opon Mistrzostw Świata Superbike, zawodów FIA GP3 i GP2, Ferrari Challenge, Lamborghini Blancpain Super Trofeo i Maserati Trofeo. Asortyment opon Pirelli obejmuje produkty dla segmentu konsumenckiego (samochody i motocykle), segmentu przemysłowego (pojazdy ciężarowe i rolnicze) oraz motocykle. Wśród największych sukcesów rynkowych Pirelli w ostatnim dziesięcioleciu należy wymienić rodzinę opon Cinturato do samochodów osobowych, opony Diablo do motocykli oraz opony Serii 01 do pojazdów ciężarowych. Wysoka jakość produktów, sława Kalendarza Pirelli, prestiż Formuły 1 oraz powrót do najnowszych trendów za pomocą rodziny produktów PZero przyczyniają się do sukcesu firmy Pirelli. Obecnie marka jest jedną z najbardziej znanych na świecie, a jej wartość Interbrand szacuje na 2,27 miliarda euro. Mario Sorrenti Kalendarz Pirelli 2012: fotograf Mario Sorrenti urodził się w Neapolu (Włochy) w 1971 r. Gdy miał dziesięć lat, jego rodzina przeprowadziła się do Nowego Jorku, który dla wszystkich stał się wielką szansą życiową. Ojciec Mario był artystą, a jego matka pracowała w sektorze mody. Jako nastolatek Mario zaczął dokumentować swoje życie za pomocą zdjęć i kunsztownych pamiętników wypełnionych własnymi zdjęciami, rysunkami, inspirującymi obrazami i notatkami. W tym wieku zaczął fotografować zawodowo w Londynie dla The Face i dość szybko wszedł w kręgi Elle i Harper s Bazaar. Jego prace zwróciły uwagę Calvina Kleina i już w wieku 21 lat Mario stworzył kampanię, w tym także reklamy telewizyjne, dla zapachu Obsession Calvina Kleina, w której wystąpiła młodziutka Kate Moss. Po przeprowadzce do Nowego Jorku Sorrenti szybko został gwiazdą fotografującą dla takich magazynów jak Harper s Bazaar,

7 francuski Vogue, włoski Vogue, V Magazine, W Magazine, Vanity Fair, Self Service, Another Magazine, Arena Homme Plus i Vogue Hommes International. Oprócz Calvina Kleina, klientami Mario Sorrentiego było wiele wiodących domów mody oraz marek kosmetyków i perfum, w tym Giorgio Armani, Barney s New York, Hugo Boss, Chloe, Dolce and Gabbana, Hermes, Kenzo, Lancome, Longchamp, Max Mara, Missoni, Yves Saint Laurent, Jil Sander, Shiseido i Prada. Sorrenti reżyserował reklamy i wykonywał poruszające zdjęcia między innymi dla Calvina Kleina, Emporio Armaniego, Dsquared, Johna Mayera i Ushera. Opublikował książki: The Machine (Steidl/ wyd. Stromboli, 2001), fotograficzne studium młodszego brata i fotografa Davidèa, który zmarł w 1997 r., oraz Mario Sorrenti: Blood for Work (Steidl, 2011). Inne książki, w których można znaleźć jego zdjęcia, to: Kate (Pavilion Books Ltd., 1995); Fashion (Scalo 1996); The Imperfect Beauty (V&A Publications 2000); Tomo (in memory of Davide) (Sartorial Communicazione 2001); Archeology of Elegance (Thames & Hudson and Shirmer/Mosel 2002); Water Culture (Trolly Ltd., 2003); Fashioning Fiction: Photography since 1990 (The Museum of Modern Art, 2004) oraz Face of Fashion (National Portrait Gallery, 2007). Mario Sorrenti wystawiał swoje prace samodzielnie w Gallery 213 w Paryżu(październik 1997 r.), Ferrini and Biondi (zdjęcia i pamiętniki) w Los Angeles (listopad 2002 r.) oraz Draw Blood, Roth Horowitz w Nowym Jorku (maj 2004 r.). Do istotnych wystaw grupowych z udziałem jego prac należy zaliczyć: Festival de la Mode, Monako, 1995 r.; The Imperfect Beauty (the making of contemporary fashion photographs) w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, wrzesień 2000 r.; Attitude, a story of posing w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, wrzesień 2000 r.; Copy, Roth Horowitz, NNowy Jork, maj 2002 r.; Archeology of Elegance, Paryż 2002 r.; Chasing its Tale, Sara Meltzer Gallery, Nowy Jork, kwiecień 2004 r. oraz Face of Fashion, National Portrait Gallery, Londyn, luty 2007 r. W lipcu 2008 r. Sorrenti został wybrany do udziału w międzynarodowej wystawie zatytułowanej Fashion in Motion jako laureat nagrody :2008 Martell Artist of the Year. Wystawa podróżowała od prowincji Guandong po Shanghai, a zakończyła w Pekinie, w Today Museum. Prace Mario Sorrentiego znajdują się w wielu ważnych kolekcjach, zarówno publicznych, jak i prywatnych, takich jak Muzeum Wiktorii i Alberta, Nowojorska Biblioteka Publiczna oraz National Portrait Gallery w Londynie. Mario Sorrenti mieszka w Nowym Jorku z żoną i dziećmi.

8 Kalendarz Pirelli 2012: bohaterki Guinevere Van Seenus Kraj: USA Fotografowie: Steven Meisel, Craig McDean, Nick Knight, Steven Klein, David Sims, Terry Richardson, Mario Sorrenti, Mert & Marcus, Inez Van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, Paolo Roversi, Richard Avedon Kampanie: Jil Sander, Versace, Dolce & Gabbana, Chanel, Belstaff, Yohji Yamamoto, Dries Van Noten, DKNY, Tse, Moschino, Kenzo, Jimmy Choo, the Gap, Swarovski, Armani Cosmetics i Shiseido. perfumy Blush Marca Jacobsa, perfumy MyQueen Alexandra McQueena, perfumy Johna Galliano Artykuły: Vogue (włoski, francuski, amerykański, brytyjski, japoński), LOVE, Interview, W, Numero, i-d, Another oraz V magazine. Ponadto brała udział w najbardziej prestiżowych pokazach mody od Nowego Jorku po Paryż i Londyn, w tym ostatnio dla Prady. Małgosia Kraj: Polska Fotografowie: Steven Meisel, Inez & Vinoodh, Mark Segal, Paolo Roversi, Mario Sorrenti, Mert & Marcus, Tim Walker, Camilla Akrans, Cedric Buchet, Solve Sundsbo, Terry Tsiolis, Josh Olins, Alasdair McLellan, Greg Kadel, Paolo Roversi, Mario Sorrenti, Peter Lindberg, Willy Vanderperre, Emma Summerton, David Sims, Glen Luchford, Kataj Rahlwes Kampanie: Gianfranco Ferre, Malo, Chanel Beauty, Jill Sander, Aquascutum, BGN, H&M, Chloe, Max Mara, Club Monaco, Pucci, Givenchy, Roberto Cavalli, Stella McCartney, Iceberg, Nina Ricci, DSquared2, Theory, Rock & Republic, Ermanno Scervino Artykuły: Vogue Paris, Vogue Italia, British Vogue, Vogue Espana, Vogue Japan, i-d, Self Service, V Magazine, Acne, Purple, Numero, Interview, Muse Wybieg: Givenchy, Michael Kors, Anna Sui, Jill Stuart, Donna Karan, MaxMara, Moschino, Jil Sander, Fendi, Balmain, YSL, louis, Vuitton, Dior, Chloe, Lanvin, Celine, Balenciaga, Christian Lacroix, Calvin klein, Prada, Alberta Ferretti, Ann Demeulemeester, Marc Jacobs, Carolina Herrera, Oscar De La renta, Ralph Lauren, Giles, John Galliano, Jean Paul Gaultier Film: Bez tajemnic (2011), Prawdziwa historia (2009), Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006), Un Papa rimasto uomo (2006, Karol), Ono (2004). Edita Vilkeviciute Kraj: Litwa Fotografowie: Steven Meisel, Mario Testino, Steven Klein, Solve, Sundsbo, Patrick Demarchelier i Terry Richardson Kampanie: Calvin Klein White Label and Calvin Klein Jeans, Karl Lagerfeld, Emporio Armani, D&G, Pringle of Scotland Blumarine, YSL Beauty, Versace Perfume oraz Christian Dior Escale a Portofno. Artykuły: American Vogue, Vogue Paris, Vogue Italia, German Vogue, W, Numero, V, i.d, Harper s Bazaar oraz Interview. Wybieg: Chanel, Valentino, Givenchy, Lanvin, Yves Saint Laurent, and Hermes, as well as Balenciaga, Burberry Prorsum, Michael Kors oraz Miu Miu. Film: Chanel-The Silent Film Karla Lagerfelda

9 Isabeli Fontana Kraj: Brazylia Fotografowie: Steven Meisel, Mario Sorrenti, David Sims, Mario Testino, Mert Alas and Marcus Piggott, Inez Van Lamsweerde and Vinoodh Matadin, Mikael Jansson, Sølve Sundsbø, Peter Lindbergh, Alasdair McLellan, and Patrick Demarchelier oraz Bert Stern Kampanie: Roberto Cavalli, Balenciaga, Versace, Chanel, Louis Vuitton, Valentino, Hermes, Missoni, Moschino, Hussein Chalayan, Armani Jeans, Oscar de la Renta, MaxMara, Roberto Cavalli, Nicole Farhi, Donna Karan, Flowerbomb by Viktor & Rolf fragrance campaign, Estee Lauder Sensuous Nude Fragrance, Bottega Veneta, Escada, Mango & Dolce & Gabbana oraz Hermes Artykuły: Vogue (amerykański, francuski, japoński, niemiecki, turecki i brazylijski), Self Service, Numero (francuski i japoński), V, i-d, W Korea, W Jewelry, Muse, Doingbird, Rebel oraz Time Natasha Poly Kraj: Rosja Fotografowie: Steven Meisel, Inez Van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, Mario Sorrenti, David Sims, Mert Alas + Marcus Piggott, Mario Testino, Craig McDean, Peter Lindbergh oraz Helmut Newton Kampanie: Gucci, Louis Vuitton, Givenchy, Ralph Lauren, MaxMara, Roberto Cavalli, Lanvin, Jimmy Choo oraz Balmain Artykuły: French Vogue, American Vogue, V Magazine, i-d Magazine, Japanese Vogue, Russian Vogue, Chinese Vogue, German Vogue, Japanese Numero & Korean W Magazine, Spanish Vogue Wybieg: Prada, Miu Miu, Balenciaga, Anna Sui, Calvin Klein, Alexander Wang oraz Gucci Lara Stone Kraj: Holandia Fotografowie: Steven Meisel, Mert & Marcus, Mario Testino, Inez Van Lamsweerde & Vinoodh Matidan, Davis Sims, Craig McDean, Mario Sorrenti oraz Terry Richardson Kampanie: Calvin Klein, Givenchy, Jil Sander, Louis Vuitton, Hugo Boss, Max Mara, Jean Paul Gaultier, Nicole Farhi, Versace, kosmetyki Calvin Klein oraz perfumy Prada, DKNY i Tom Ford Artykuły: Vogue, French Vogue, Italian Vogue, British Vogue, W, Japanese Vogue, Interview, Self Service, V, Numero oraz I-D. Wybieg: Chanel, Lanvin, Givenchy, Louis Vuitton, Miu Miu, Balmain, Marc Jacobs, Missoni, Hermes, Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier, Christian Dior oraz Prada. Rinko Kikuchi Kraj: Japonia Kampanie: Chanel, Yves San Laurent, Tom Ford Artykuły: Vogue, T Magazine, Harper s Bazaar i inne Film: Ikitai (Witalność), Sora no ana (2002) oraz Smak herbaty (2004), Babel (2006), Niesamowici bracia Bloom (2008), Mapa dźwięków Tokio (2009) oraz Noruwei no mori (2010).

10 Milla Jovovich Kraj: Ukraina Kampanie: Banana Republic, Chanel, Dior, DKNY, Donna Karan, Donna Karan Cashmere Mist, Escada, Etro, Gap, Isabel Marant, Mercedes Benz, Tiffany & Co, Tommy Hilfger, Versace oraz L Oreal Paris Film: Nocny pociąg do Katmandu, Spotkanie dwóch księżyców, Powrót do błękitnej laguny, Kuffs, Chaplin, Uczniowska balanga, Piąty element, Gra o honor, Joana d Arc, Million Dollar Hotel, Królowie życia, Zoolander, Zakładnik, Ultraviolet i seria Resident Evil. Kate Moss Kraj: Wielka Brytania Kampanie: Gucci, Dolce & Gabbana, Calvin Klein, Chanel, Rimmel, Bulgari, Rimmel Artykuły: Vogue UK, US, France, Another Man, Vanity Fair, the Face, W. Fotografowie: Mario Testino, Mario Sorrenti, Steven Klein, Juergen Teller, Peter Lindbergh, Agent Provocateur, Calvin Klein Jeans oraz Burberry. Portrety: Lucien Freud, Chuck Close Margareth Madè Kraj: Włochy Film/TV: Baarìa, La mia casa è piena di specchi, Buoi, Una donna per la vita, Donna sotto le stelle, La Kore (2002). Artykuły: Corriere Magazine, io Donna, Grazia, Gioia, Ladies, Cosmopolitan, Max Joan Smalls Kraj: Portoryko Fotografowie: Steven Meisel, Mert Alas & Marcus Piggott, Terry Richardson, Craig McDean and Peter Lindbergh, Mario Sorrenti Kampanie: Gucci, David Yurman, H&M, Givenchy, Roberto Cavalli, Stella McCartney, Gap oraz Estée Lauder Artykuły: V Magazine, New York Times, Vogue, Elle UK, W, i-d, Last Magazine Wybieg: Marc Jacobs, Chanel, Prada, Gucci, Jil Sander, Givenchy oraz Louis Vuitton. Dowodząc swej wielkiej wszechstronności, Joan zadebiutowała tej jesieni na pokazie mody Victoria s Secret.

11 Kalendarz Pirelli: fotografowie i miejsca 1964 Robert Freeman na Majorce 1965 Brian Duffy na południu Francji 1966 Peter Knapp w Al Hoceima (Maroko) 1967 Brak publikacji 1968 Harry Peccinotti w Tunezji 1969 Harry Peccinotti w Big Sur (Kalifornia) 1970 Francis Giacobetti na Paradise Island (Bahamy) 1971 Francis Giacobetti na Jamajce 1972 Sarah Moon w Villa Les Tilleuls (Paryż) 1973 Allen Jones w Londynie 1974 Hans Feurer na Seszelach Brak publikacji 1984 Uwe Ommer na Bahamach 1985 Norman Parkinson w Edynburgu (Szkocja) 1986 Bert Stern w Cotswolds (Anglia) 1987 Terence Donovan w Bath (Anglia) 1988 Barry Lategan w Londynie 1989 Joyce Tennyson w Polaroid Studios (Nowy Jork) 1990 Arthur Elgort wsewilli (Hiszpania) 1991 Clive Arrowsmith we Francji 1992 Clive Arrowsmith w Almerii (Hiszpania) 1993 John Claridge na Seszelach 1994 Herb Ritts na Paradise Island (Bahamy) 1995 Richard Avedon w Nowym Jorku 1996 Peter Lindberg w El Mirage (Kalifornia) 1997 Richard Avedon w Nowym Jorku 1998 Bruce Weber w Miami 1999 Herb Ritts w Los Angeles 2000 Annie Leibovitz w Rhinebeck (Nowy Jork) 2001 Mario Testino w Neapolu 2002 Peter Lindbergh w Los Angeles 2003 Bruce Weber w południowych Włoszech 2004 Nick Knight w Londynie 2005 Patrick Demarchelier w Rio de Janeiro 2006 Mert i Marcus w Cap d Antibes (Francja) 2007 Inez i Vinoodh w Kaliforni 2008 Patrick Demarchelier w Szanghaju (Chiny) 2009 Peter Beard w Abu Camp/Jack s Camp (Botswana) 2010 Terry Richardson w Brazylii 2011 Karl Lagerfeld w Paryżu 2012 Mario Sorrenti w Murtoli (Korsyka)

I seria. 1. Symbolem której z marek modowych jest widoczny na zdjęciu wizerunek? a) Dior b) Hermes c) Pinko d) Versace

I seria. 1. Symbolem której z marek modowych jest widoczny na zdjęciu wizerunek? a) Dior b) Hermes c) Pinko d) Versace I seria 1. Symbolem której z marek modowych jest widoczny na zdjęciu wizerunek? a) Dior b) Hermes c) Pinko d) Versace 2. Łódka w terminologii modowej jest rodzajem: a) bluzki b) dekoltu c) rękawu d) sukienki

Bardziej szczegółowo

DAMSKIE KOD RODZAJ MARKA UWAGI

DAMSKIE KOD RODZAJ MARKA UWAGI DAMSKIE KOD RODZAJ MARKA UWAGI 189 HEAT Beyonce Zapytaj 133 BOTTEGA VENETA Bottega Veneta Zapytaj 93 HIDDEN FANTASY Britney Spears Zapytaj 150 MADE FOR WOMEN Bruno Banani Zapytaj 38 BRUNO BANANI Bruno

Bardziej szczegółowo

ZAPACHY DAMSKIE. Odpowiedniki zapachów FM Group wiosna 2013 strona 1 z 8

ZAPACHY DAMSKIE. Odpowiedniki zapachów FM Group wiosna 2013 strona 1 z 8 Odpowiedniki zapachów FM Group wiosna 2013 strona 1 z 8 Kolekcja: Klasyczna Pojemność: 15 ml Cena: 16,90 zł ZAPACHY DAMSKIE 232 Estee Lauder Pleasures kwiatowa biznesowy 237 Christina Aguilera Christina

Bardziej szczegółowo

LISTA ZAPACHÓW O PODOBNEJ NUCIE ZAPACHOWEJ ZAPACHÓW FM * ZAPACHY DAMSKIE KLASYCZNE 30ML.

LISTA ZAPACHÓW O PODOBNEJ NUCIE ZAPACHOWEJ ZAPACHÓW FM * ZAPACHY DAMSKIE KLASYCZNE 30ML. LISTA ZAPACHÓW O PODOBNEJ NUCIE ZAPACHOWEJ ZAPACHÓW FM * ZAPACHY DAMSKIE KLASYCZNE 30ML. FM 02 - Wish - Chopard FM 04 - Escada Signature - Escada FM 05 - Rush - Gucci FM 06 - Green Tea - Elizabeth Arden

Bardziej szczegółowo

ORGANIZACJA PROFESJONALNYCH POKAZÓW MODY

ORGANIZACJA PROFESJONALNYCH POKAZÓW MODY ORGANIZACJA PROFESJONALNYCH POKAZÓW MODY organizacji profesjonalnych pokazów mody, PRZYGOTOWANIE I PROWADZENIE Maqdalena Szczeblewska-Zielonka POKAZY MODY HISTORIA Charles Frederic Worth ParyŜ 1848 - pierwszy

Bardziej szczegółowo

TWOJE PERFUMY WARSZAWA Ul. Chodecka 11. tel

TWOJE PERFUMY WARSZAWA Ul. Chodecka 11. tel TWOJE PERFUMY sklep@aromatik.pl tel. 0 661 109 229 www.aromatik.pl 03-350 WARSZAWA Ul. Chodecka 11 PROGRAM LOJALNOŚCIOWY Już wkrótce uruchomimy dla stałych klientów specjalny program lojalnościowy.dzięki

Bardziej szczegółowo

Poniższy katalog zawiera listę towaru pozostałego po likwidacji perfumerii. Przed zakupem prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności.

Poniższy katalog zawiera listę towaru pozostałego po likwidacji perfumerii. Przed zakupem prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności. Poniższy katalog zawiera listę towaru pozostałego po likwidacji perfumerii. NIE są to żadne testery, próbki czy zlewki itd. Przy zakupie większej ilości możliwe rabaty Przed zakupem prosimy o kontakt w

Bardziej szczegółowo

TWOJA PERFUMERIA. Najlepsze odpowiedniki na rynku. www.aromatik.pl. 03-350 WARSZAWA Ul. Chodecka 11. sklep@aromatik.pl tel.

TWOJA PERFUMERIA. Najlepsze odpowiedniki na rynku. www.aromatik.pl. 03-350 WARSZAWA Ul. Chodecka 11. sklep@aromatik.pl tel. TWOJA PERFUMERIA Najlepsze odpowiedniki na rynku sklep@aromatik.pl tel. 0 609 485 037 www.aromatik.pl 03-350 WARSZAWA Ul. Chodecka 11 PROGRAM LOJALNOŚCIOWY Już wkrótce uruchomimy dla stałych klientów specjalny

Bardziej szczegółowo

Wystawa Zapewnia się atmosferę życzliwości Tomasza T omaszewskiego.

Wystawa Zapewnia się atmosferę życzliwości Tomasza T omaszewskiego. Wystawa Zapewnia się atmosferę życzliwości Tomasza T omaszewskiego. Po blisko rocznej współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego ze światowej sławy fotografem Tomaszem Tomaszewskim, przejechaniu

Bardziej szczegółowo

Inspirujemy do działania każdego dnia

Inspirujemy do działania każdego dnia Inspirujemy do działania każdego dnia Jeśli potrzebujesz motywacji dla siebie i swojego zespołu, to trafiłeś w dobre miejsce! Nasze kolekcje inspirujących obrazów motywacyjnych są doskonałym narzędziem

Bardziej szczegółowo

Andrzej Dobber - jestem spełniony i szczęśliwy

Andrzej Dobber - jestem spełniony i szczęśliwy Andrzej Dobber - jestem spełniony i szczęśliwy 1 Jak się pan czuje jako najbardziej pożądany baryton, artysta o którego zabiegają prestiżowe teatry operowe na świecie? Czuję się normalnie, a że jestem

Bardziej szczegółowo

Raciborzanka w Finale Konkursu Miss Polonia

Raciborzanka w Finale Konkursu Miss Polonia Urząd Miasta Racibórz http://www.raciborz.pl/urzad/aktualnosci_lista/raciborzanka-w-finale-konkursu-miss-polonia /idn:5061/printpdf Raciborzanka w Finale Konkursu Miss Polonia 10 Listopad 2016 kategoria:

Bardziej szczegółowo

DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z DUŻE PODRÓŻE?

DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z DUŻE PODRÓŻE? DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z DUŻE PODRÓŻE? Duże Podróże to blog podróżniczy na którym zamieszczam relacje ze swoich wypraw w formie dopracowanych pod każdym względem opowieści. Porusza również tematy

Bardziej szczegółowo

KALENDARZ SPORTOWYCH WYDARZEŃ IV-XII 2015

KALENDARZ SPORTOWYCH WYDARZEŃ IV-XII 2015 KALENDARZ IV-XII 2015 WYDARZEŃ SPORTOWYCH kwiecień 2015 16.04.2015 Liga Europy 1/4 finału Piłka Nożna TBA 23.04.2015 Liga Europy 1/4 finału - rewanże Piłka Nożna TBA 13-19.04.2015 Monte-Carlo Rolex Masters

Bardziej szczegółowo

Iwona Ochnio - Kwiatecka artystka niezależna malarstwo

Iwona Ochnio - Kwiatecka artystka niezależna malarstwo Witam Cię serdecznie. Cieszę się, że się spotykamy. Nazywam się Iwona Ochnio-Kwiatecka i jestem artystką niezależną. Internetowa galeria malarstwa: kwiatecka.com, którą prowadzę, to miejsce wyjątkowe.

Bardziej szczegółowo

ZMYSŁY POBUDZAJ. #pobudzajzmysly. superpharm.pl klublifestyle.pl BOSS BOTTLED MĘSKA WODA TOALETOWA, 50 ML

ZMYSŁY POBUDZAJ. #pobudzajzmysly. superpharm.pl klublifestyle.pl BOSS BOTTLED MĘSKA WODA TOALETOWA, 50 ML #pobudzajzmysly POBUDZAJ ZMYSŁY 319 99 GIORGIO ARMANI SÌ DAMSKA WODA CENA ZA = 639.98 ZŁ BOSS BOTTLED CENA ZA = 399.98 ZŁ OFERTA DOSTĘPNA W WYBRANYCH DROGERIACH SUPER-PHARM. superpharm.pl klublifestyle.pl

Bardziej szczegółowo

Kwestionariusz stylu komunikacji

Kwestionariusz stylu komunikacji Kwestionariusz stylu komunikacji Z każdego stwierdzenia wybierz jedno, które uważasz, że lepiej pasuje do twojej osobowości i zaznacz jego numer. Stwierdzenia w parach nie są przeciwstawne, przy wyborze

Bardziej szczegółowo

Wernisaż. Wystawa prac studentów Kierunku Plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku

Wernisaż. Wystawa prac studentów Kierunku Plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku Wernisaż Wystawa prac studentów Kierunku Plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku Od czterech lat mam przyjemność prowadzić zajęcia z malarstwa i rysunku na Sanockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Bardziej szczegółowo

LearnIT project PL/08/LLP-LdV/TOI/140001

LearnIT project PL/08/LLP-LdV/TOI/140001 LEARNIT KOBIETY W IT SARAH (UK) Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska

Bardziej szczegółowo

Mercedes-Benz z rekordowym wzrostem sprzedaży w Polsce

Mercedes-Benz z rekordowym wzrostem sprzedaży w Polsce Mercedes-Benz z rekordowym wzrostem sprzedaży w Polsce Stuttgart/Warszawa. W pierwszych trzech kwartałach Mercedes-Benz osiągnął rekordowe wyniki sprzedaży. W Polsce od stycznia do września zarejestrowano

Bardziej szczegółowo

NASZA WIZYTA W PRACOWNI LITERACKIEJ ARKADEGO FIEDLERA

NASZA WIZYTA W PRACOWNI LITERACKIEJ ARKADEGO FIEDLERA NASZA WIZYTA W PRACOWNI LITERACKIEJ ARKADEGO FIEDLERA Śladem Zygmunta Pniewskiego Dnia 8 kwietnia wybraliśmy się do Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera, aby poszukać śladów wyprawy do Brazylii oraz

Bardziej szczegółowo

E-450. Jak wybrać aparat cyfrowy? 20 lat fotografii Gazety Wyborczej OLYMPUS. lustrzanka na miarę GUY GANGON WADEMEKUM KUPUJĄCEGO

E-450. Jak wybrać aparat cyfrowy? 20 lat fotografii Gazety Wyborczej OLYMPUS. lustrzanka na miarę GUY GANGON WADEMEKUM KUPUJĄCEGO miesięcznik wszystkich fotografujących numer 6/2009 INDEX 250597 CENA 14,90z³ (w tym 7% VAT) 20 lat fotografii Gazety Wyborczej PREZENTACJE GUY GANGON OLYMPUS E-450 lustrzanka na miarę WADEMEKUM KUPUJĄCEGO

Bardziej szczegółowo

Każdy może zostać fundraiserem wywiad z Becky Gilbert z Deutscher Fundraising Verband

Każdy może zostać fundraiserem wywiad z Becky Gilbert z Deutscher Fundraising Verband Centrum KLUCZ w ramach realizacji projektu PWP OWES INSPRO rozwiązania ponadnarodowe prezentuje wywiad z Becky Gilbert z Deutscher Fundraising Verband, przybliżający dobre praktyki z zakresu zachodniego

Bardziej szczegółowo

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA JESTEŚMY RODZINNĄ FIRMĄ Z WIELOMA TRADYCJAMI RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA 15 lat działalności na polskim rynku. Wieloletnie doświadczenie i wiedza to nasza przewaga konkurencyjna. Otwartość na nowe rynki

Bardziej szczegółowo

TEST ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH. Imię i nazwisko lub pseudonim.. Płeć M / K Wiek. Data badania

TEST ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH. Imię i nazwisko lub pseudonim.. Płeć M / K Wiek. Data badania Katarzyna Rewers TEST ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH Imię i nazwisko lub pseudonim.. Płeć M / K Wiek. Data badania Instrukcja Każdy z nas posiada jakieś zainteresowania i lubi wykonywać innego typu czynności,

Bardziej szczegółowo

The Coaching Game Punctum. Jak zagrać w Points-Of-You?

The Coaching Game Punctum. Jak zagrać w Points-Of-You? Jak zagrać w Points of You?! The Coaching Game Punctum The Coaching Game Słowo wstępu o The Coaching Game The Coaching Game jest inspirującym narzędziem wprowadzającym jasność i jakość do komunikacji między

Bardziej szczegółowo

:42. Michael Kors udziela firmie Luxottica licencję na okulary

:42. Michael Kors udziela firmie Luxottica licencję na okulary 2014-04-16 12:42 Michael Kors udziela firmie Luxottica licencję na okulary Hongkong i Mediolan - (BUSINESS WIRE) - Michael Kors Holdings Limited (NYSE:KORS) i Luxottica Group (MTA:LUX) (NYSE:LUX) ogłosiły

Bardziej szczegółowo

MOLESKINE & BRANŻA KOSMETYCZNA

MOLESKINE & BRANŻA KOSMETYCZNA MOLESKINE & BRANŻA KOSMETYCZNA Moleskine : żywa legenda Historia marki Korzenie MOLESKINE sięgają czasów legendarnych notatników, których używali artyści tacy jak: Vincent van Gogh, Pablo Picasso czy Ernest

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Doświadczenie zdobyte na zachodnich rynkach stanowiło impuls do zrealizowania w Polsce globalnego projektu.

Szanowni Państwo, Doświadczenie zdobyte na zachodnich rynkach stanowiło impuls do zrealizowania w Polsce globalnego projektu. Szanowni Państwo, MAGTEAM MODEL MANAGEMENT specjalizuje się w wyszukiwaniu talentów w branży modelingowej. Agencja została założona ponad 20 lat temu w Nowym Jorku przez Maggie Haese. Wzrost zainteresowania

Bardziej szczegółowo

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze.

Dzięki ćwiczeniom z panią Suzuki w szkole Hagukumi oraz z moją mamą nauczyłem się komunikować za pomocą pisma. Teraz umiem nawet pisać na komputerze. Przedmowa Kiedy byłem mały, nawet nie wiedziałem, że jestem dzieckiem specjalnej troski. Jak się o tym dowiedziałem? Ludzie powiedzieli mi, że jestem inny niż wszyscy i że to jest problem. To była prawda.

Bardziej szczegółowo

I SERIA PYTAŃ. 2. Którym numerem sygnuje swoje najsłynniejsze perfumy dom mody Chanel? a) 3 b) 5 c) 7 d) 9

I SERIA PYTAŃ. 2. Którym numerem sygnuje swoje najsłynniejsze perfumy dom mody Chanel? a) 3 b) 5 c) 7 d) 9 I SERIA PYTAŃ 1. Przedstawiony na zdjęciu element stroju damskiego to: a) suknia wierzchnia b) podomka c) suknia świąteczna d) giezło 2. Którym numerem sygnuje swoje najsłynniejsze perfumy dom mody Chanel?

Bardziej szczegółowo

Z wizytą u Lary koleżanki z wymiany międzyszkolnej r r. Dzień I r.

Z wizytą u Lary koleżanki z wymiany międzyszkolnej r r. Dzień I r. Z wizytą u Lary koleżanki z wymiany międzyszkolnej 29.01.2017r. - 04.02.2017r. Dzień I - 29.01.2017r. O północy przyjechałam do Berlina. Stamtąd FlixBusem pojechałam do Hannoveru. Tam już czekała na mnie

Bardziej szczegółowo

"Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych

Obrazy, które mnie hipnotyzują - rozmowa z Anną Wypych "Obrazy, które mnie hipnotyzują" - rozmowa z Anną Wypych JUSTYNA NAPIÓRKOWSKA Więcej zdjęć (2) Przedstawiam Państwu młodą malarkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Świeszewskiego.

Bardziej szczegółowo

1.PERFUMY DLA KOBIET:

1.PERFUMY DLA KOBIET: Zamówienia: 790 88 55 80 lub s.barszczewski@hotmail.com Praca!! Chcesz też sprzedawać perfumy? Zadzwoń CENA : 25,00zł / 30ML 1.PERFUMY DLA KOBIET: Nicole 001 (odpowiednik: Coco Chanel / Chanel 5; grupa:

Bardziej szczegółowo

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY " Sportowa pasja" nauczyciel wychowania fizycznego Joanna Ochnio

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY  Sportowa pasja nauczyciel wychowania fizycznego Joanna Ochnio SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY nauczyciel wychowania fizycznego Joanna Ochnio ------------------------------------------------------------------------------------------------- REGULAMIN KONKURSU 1.Konkurs

Bardziej szczegółowo

TEST TKK TWÓJ KAPITAŁ KARIERY

TEST TKK TWÓJ KAPITAŁ KARIERY 0 Rozpoznawanie predyspozycji zawodowych i zainteresowań - życiowym drogowskazem dla młodzieży TEST TKK TWÓJ KAPITAŁ KARIERY KLASA III 1 Zestaw testów powstał w wyniku realizacji projektu: Rozpoznawanie

Bardziej szczegółowo

Witaj, Odważ się i podejmij wyzwanie- zbuduj wizję kariery, która będzie odzwierciedleniem Twoim unikalnych umiejętności, talentów i pragnień.

Witaj, Odważ się i podejmij wyzwanie- zbuduj wizję kariery, która będzie odzwierciedleniem Twoim unikalnych umiejętności, talentów i pragnień. Witaj, Nazywam się Magdalena Kluszczyk. Jestem self-leadership coachem i coachem kariery. Wspieram ludzi w budowaniu i odkrywaniu sukcesu na własnych warunkach. Stwórz wizję kariery to pierwszy krok na

Bardziej szczegółowo

ANKIETA EWALUACYJNA UCZESTNIKA

ANKIETA EWALUACYJNA UCZESTNIKA ANKIETA EWALUACYJNA UCZESTNIKA Projektu systemowego z komponentem ponadnarodowym pn. Wsparcie kompetencji na starcie realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu w ramach Priorytetu VI Rynek pracy

Bardziej szczegółowo

Fotografia Mateusz Mikołajczyk

Fotografia Mateusz Mikołajczyk Fotografia Mateusz Mikołajczyk OFERTA DLA FIRM Fotografia nieruchomości Zdjęcia pokazujące wnętrze całego domu, mieszkania lub lokalu. W cenie również zdjęcia z zewnątrz. Usługa kierowana jest dla osób,

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie projektu. Dobry zawód otwiera drzwi do Europy PL01-KA

Podsumowanie projektu. Dobry zawód otwiera drzwi do Europy PL01-KA Podsumowanie projektu Dobry zawód otwiera drzwi do Europy 2014-1-PL01-KA102-000428 Udział w projekcie zapewnił nam połączenie szkolnej teorii z praktyką, podczas pracy w firmach londyńskich poznanie zawodów

Bardziej szczegółowo

Indywidualny Zawodowy Plan

Indywidualny Zawodowy Plan Indywidualny Zawodowy Plan Wstęp Witaj w Indywidualnym Zawodowym Planie! Zapraszamy Cię do podróży w przyszłość, do stworzenia swojego własnego planu działania, indywidualnego pomysłu na życie i pracę

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA DLA MŁODYCH PRZEWODNIK TRENERA. PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI

AKADEMIA DLA MŁODYCH PRZEWODNIK TRENERA.  PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI www.akademiadlamlodych.pl PODRĘCZNIK WPROWADZENIE Akademia dla Młodych to nowa inicjatywa mająca na celu wspieranie ludzi młodych w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w ich miejscu

Bardziej szczegółowo

Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012

Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012 Kuratorwystawy:RomualdMieczkowski(MCKiS) tel:25864219 e-mail:r.mieczkowski@mckis.waw.pl w.mckis.waw.pl Warszawa,GaleriaMazowiecka,kwiecień maj2012 ROMAN KIRILENKO Tytuł wystawy Ziarna i Żarna można odnieść

Bardziej szczegółowo

Przedstawiciele naszych Najlepszych Warsztatów Partnerskich. na wyścigach Formuły 1 we Włoszech

Przedstawiciele naszych Najlepszych Warsztatów Partnerskich. na wyścigach Formuły 1 we Włoszech Informacja prasowa Białystok, 10 września 2012 Przedstawiciele naszych Najlepszych Warsztatów Partnerskich na wyścigach Formuły 1 we Włoszech Wspaniałe samochody, zawrotna prędkość i zacięta rywalizacja

Bardziej szczegółowo

Temat: Jasnowłosa prowincja film o wygnanych Wielkopolanach

Temat: Jasnowłosa prowincja film o wygnanych Wielkopolanach Temat: Jasnowłosa prowincja film o wygnanych Wielkopolanach 1. Przeczytaj podaną niżej definicję, następnie spróbuj odpowiedzieć, jaki cel ma współtworzony przez Jacka Kubiaka film Złotowłosa prowincja.

Bardziej szczegółowo

VIII TO JUŻ WIESZ! ĆWICZENIA GRAMATYCZNE I NIE TYLKO

VIII TO JUŻ WIESZ! ĆWICZENIA GRAMATYCZNE I NIE TYLKO VIII TO JUŻ WIESZ! ĆWICZENIA GRAMATYCZNE I NIE TYLKO I. Proszę wybrać odpowiednie do rysunku zdanie. 0. On wsiada do autobusu. On wysiada z autobusu. On jedzie autobusem. 1. On wsiada do tramwaju. On

Bardziej szczegółowo

Część 4. Wyrażanie uczuć.

Część 4. Wyrażanie uczuć. Część. Wyrażanie uczuć. 3 5 Tłumienie uczuć. Czy kiedykolwiek tłumiłeś uczucia? Jeżeli tak, to poniżej opisz jak to się stało 3 6 Tajemnica zdrowego wyrażania uczuć! Używanie 'Komunikatów JA'. Jak pewnie

Bardziej szczegółowo

Trzy Trzy. Trzy Trzy Trzy

Trzy Trzy. Trzy Trzy Trzy Trzy Czas dla niej Wystawa Trzy. Czas dla niej ma być zachęceniem do tworzenia dla siebie, chęci posiadania pasji, rozwoju osobistego, nadania drugiego sensu oprócz codziennej prozy życia. Każda z nas

Bardziej szczegółowo

Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione. Nelson Mandela. Te słowa są idealnym poparciem mojej kandydatury na

Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione. Nelson Mandela. Te słowa są idealnym poparciem mojej kandydatury na Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione. Nelson Mandela. Te słowa są idealnym poparciem mojej kandydatury na przewodniczącego naszej szkoły. Jestem zdeterminowany do

Bardziej szczegółowo

Copyright by Złote Myśli & Elizabeth Gnocco, rok 2011

Copyright by Złote Myśli & Elizabeth Gnocco, rok 2011 Copyright by Złote Myśli & Elizabeth Gnocco, rok 2011 Autor: Elizaberh Gnocco Tytuł: Gotowa na sukces Wydanie I Data: 17.11.2011 ISBN: 978 83 7701 294 9 Projekt okładki: Piotr Łabuz Redakcja: Magdalena

Bardziej szczegółowo

Manufaktura czy e-fabryka ubezpieczeń? Jakie produkty życiowe mają szansę na dojrzałym rynku i jak prowadzić ich dynamiczną dystrybucję.

Manufaktura czy e-fabryka ubezpieczeń? Jakie produkty życiowe mają szansę na dojrzałym rynku i jak prowadzić ich dynamiczną dystrybucję. .expertise.innovation.partnership Manufaktura czy e-fabryka ubezpieczeń? Jakie produkty życiowe mają szansę na dojrzałym rynku i jak prowadzić ich dynamiczną dystrybucję. 1 Skończyły się zielone pola -

Bardziej szczegółowo

Copyright 2015 Monika Górska

Copyright 2015 Monika Górska 1 To jest moje ukochane narzędzie, którym posługuję się na co dzień w Fabryce Opowieści, kiedy pomagam swoim klientom - przede wszystkim przedsiębiorcom, właścicielom firm, ekspertom i trenerom - w taki

Bardziej szczegółowo

www.slodkiflirt.pl Nowe zjawisko w świecie gier online Dating-Game!

www.slodkiflirt.pl Nowe zjawisko w świecie gier online Dating-Game! www.slodkiflirt.pl Nowe zjawisko w świecie gier online Dating-Game! Beemoov to francuska wytwórnia gier online, która osiągnęła niesamowity sukces. Firma ma przyjemność zaprezentować Słodki Flirt, swoją

Bardziej szczegółowo

Kupując teraz zapłacisz mniej!

Kupując teraz zapłacisz mniej! WAŻNE DO 15. 11. 2013 Kupując zapłacisz mniej! wykorzystaj swoje zdjęcia takich produktów nie znajdziesz w sklepie zamówisz je łatwo i szybko TERAZ 29,99 20,99 zł OZDOBNY KALENDARZ BIURKOWY 12 kartek kalendarza

Bardziej szczegółowo

Newsy Gim 2. Wydanie specjalne. Zuzia Margol z II a nie lubi upubliczniać swoich prac, ale dla nas zrobiła

Newsy Gim 2. Wydanie specjalne. Zuzia Margol z II a nie lubi upubliczniać swoich prac, ale dla nas zrobiła Zuzia Margol z II a nie lubi upubliczniać swoich prac, ale dla nas zrobiła Luty/marzec/kwiecień 2015 Numer 31 Co znajdziecie w specjalnym numerze gazetki? Wypowiedzi i prace uczennic, które łączy jedna

Bardziej szczegółowo

ĆWICZENIA ŻYWIOŁ ZIEMI ŻYWIOŁ ZIEMI. Cz. III

ĆWICZENIA ŻYWIOŁ ZIEMI ŻYWIOŁ ZIEMI. Cz. III Strona1 ŻYWIOŁ ZIEMI Cz. III Aby uzyskać namacalny efekt oddziaływania energii Żywiołu Ziemi w Twoim życiu - jednocześnie korzystaj i z przygotowanych tu ćwiczeń i z opisu procesów nagranych w części I.

Bardziej szczegółowo

OSOBISTY PLANER KARIERY

OSOBISTY PLANER KARIERY OSOBISTY PLANER KARIERY Załącznik nr 16 Ćwiczenia Ćwiczenie 8 Schemat indywidualnego Planu Działania Kim jestem? Moje zainteresowania i zdolności: Zainteresowania (krótki opis): Zdolności, preferencje

Bardziej szczegółowo

SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE

SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWE Wykorzystanie nowoczesnych technologii w badaniach konsumenckich Inquiry sp. z o.o. O INQUIRY Od ponad 10 lat prowadzimy badania konsumenckie dla klientów z branży FMCG, sieci

Bardziej szczegółowo

co-funded by the European Union Czego potrzebuję by czatować?

co-funded by the European Union Czego potrzebuję by czatować? co-funded by the European Union Czego potrzebuję by czatować? Dostępu do internetu i urządzenia umożliwiającego korzystanie z sieci, adresu internetowego czatu, dobrego nastroju do rozmów; Tworząc konto

Bardziej szczegółowo

W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej

W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej W ramach projektu Kulinarna Francja - początkiem drogi zawodowej Chcielibyśmy podzielić się z wami naszymi przeżyciami, zmartwieniami, oraz pokazać jak wyglądała nasza fantastyczna przygoda w obcym ale

Bardziej szczegółowo

FASHION CULTURE POLAND-GREAT BRITAIN UNITED IN FASHION

FASHION CULTURE POLAND-GREAT BRITAIN UNITED IN FASHION www.fashionculture.pl OFERTA SPONSORSKA PRZY SZTUCE FASHION CULTURE W ROLI GŁÓWNEJ: Polsko-Brytyjska Kultura i Sztuka SCENA: MUZEUM PAŁAC w Wilanowie Organizator: Polska Wszechnica w Wielkiej Brytanii

Bardziej szczegółowo

Piaski, r. Witajcie!

Piaski, r. Witajcie! Piszemy listy Witajcie! Na początek pozdrawiam Was serdecznie. Niestety nie znamy się osobiście ale jestem waszą siostrą. Bardzo się cieszę, że rodzice Was adoptowali. Mieszkam w Polsce i dzieli nas ocean.

Bardziej szczegółowo

profile aluminiowe i drewniane

profile aluminiowe i drewniane i drewniane »» Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NielsenBainbridge, lidera na rynku wyrobów ramiarskich,»» W 1971 roku Helmar Nielsen założył jej pierwszą siedzibę w miasteczku Townsend,»»

Bardziej szczegółowo

PAŹDZIERNIK 2014 LISTOPAD 2014. Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa, reż. M. Boréal, T. Chatel, Francja 2013, 76

PAŹDZIERNIK 2014 LISTOPAD 2014. Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa, reż. M. Boréal, T. Chatel, Francja 2013, 76 PAŹDZIERNIK 2014 Kacper i Emma najlepsi przyjaciele, reż. A.L. Naess, Norwegia 2013, 74 5-letni Kacper zaczyna naukę w nowym przedszkolu. Dzięki pomocy rezolutnej Emmy okaże się to wspaniałą przygodą.

Bardziej szczegółowo

Widziały gały co brały

Widziały gały co brały Widziały gały co brały KATARZYNA JEZIERSKA-TRATKIEWICZ Widziały gały co brały Uwagi autorki i wydawnictwa Wszystkie informacje zawarte w tej książce zostały przez autorkę starannie zebrane i przygotowane

Bardziej szczegółowo

GORĄCZKA ZAKUPÓW NA MOKOTOWSKIEJ

GORĄCZKA ZAKUPÓW NA MOKOTOWSKIEJ GORĄCZKA ZAKUPÓW NA MOKOTOWSKIEJ -30% -20% 5-6/06/2013 Już 5 i 6 czerwca dni zniżek tylko dla naszych klientów i ich znajomych. Do akcji włączyły się najlepsze butiki i atelier z ul. Mokotowskiej i jej

Bardziej szczegółowo

Mówi się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie związane jest z tym, co piękne i warte podglądania. Fotografuję wszystkim, czym da

Mówi się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie związane jest z tym, co piękne i warte podglądania. Fotografuję wszystkim, czym da Mówi się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie związane jest z tym, co piękne i warte podglądania. Fotografuję wszystkim, czym da uwiecznić się chwilę. Jakości nie doszukuję się w cudach

Bardziej szczegółowo

Psychoedukacja dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej Cykl II. Profilaktyka agresji i przemocy w szkole

Psychoedukacja dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej Cykl II. Profilaktyka agresji i przemocy w szkole Psychoedukacja dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej Cykl II. Profilaktyka agresji i przemocy w szkole W roku szkolnym 2014/2015 pracownicy Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publicznej Biblioteki

Bardziej szczegółowo

Pielgrzymka,18.01. 2013. Kochana Mamo!

Pielgrzymka,18.01. 2013. Kochana Mamo! Pielgrzymka,18.01. 2013 Kochana Mamo! Na początku mego listu chciałbym Ci podziękować za wiedzę, którą mi przekazałaś. Wiedza ta jest niesamowita i wielka. Cudownie ją opanowałem i staram się ją dobrze

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO. All rights reserved. 2008-2014 MS Studio.

PORTFOLIO. All rights reserved. 2008-2014 MS Studio. PORTFOLIO Kim jesteśmy? MS Studio jest grupą ludzi wyspecjalizowanych w szeroko rozumianej komunikacji wizualnej, cyfrowej z nastawieniem na działania w sieci jak i tradycyjnej. Załoga Nasza załoga składa

Bardziej szczegółowo

Na skraju nocy & Jarosław Bloch Rok udostępnienia: 1994

Na skraju nocy & Jarosław Bloch Rok udostępnienia: 1994 Na skraju nocy & Jarosław Bloch Rok udostępnienia: 1994 NA SKRAJU NOCY Moje obrazy Na skraju nocy widziane oczyma dziecka Na skraju nocy życie wygląda inaczej Na moich obrazach...w nocy Życie w oczach

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę malarstwa i rysunku Boba Dylana.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę malarstwa i rysunku Boba Dylana. WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU BOBA DYLANA NA CAMERIMAGE Dodano: 21.10.2014 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę malarstwa i rysunku Boba

Bardziej szczegółowo

Wiodący na świecie producent lakierów Założona w 1883 Centrala w Pittsburgu, Pennsylvania, USA

Wiodący na świecie producent lakierów Założona w 1883 Centrala w Pittsburgu, Pennsylvania, USA Wiodący na świecie producent lakierów Założona w 1883 Centrala w Pittsburgu, Pennsylvania, USA Współpraca między Daimler AG i PPG Współpraca, która opłaca się ze względu na Przekazanie fachowej wiedzy

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA DLA MŁODYCH. Osiąganie celów. moduł 3 PODRĘCZNIK PROWADZĄCEGO. praca, życie, umiejętności. Akademia dla Młodych

AKADEMIA DLA MŁODYCH. Osiąganie celów. moduł 3 PODRĘCZNIK PROWADZĄCEGO. praca, życie, umiejętności. Akademia dla Młodych Osiąganie moduł 3 Temat 3, Poziom 1 PODRĘCZNIK PROWADZĄCEGO Akademia dla Młodych Moduł 3 Temat 3 Poziom 1 Zarządzanie czasem Przewodnik prowadzącego Cele szkolenia Efektywność osobista pozwala Uczestnikom

Bardziej szczegółowo

STUDIO. castudio.pl. usiądźcie wygodnie i zobaczcie, jak może wyglądać Wasz film

STUDIO. castudio.pl. usiądźcie wygodnie i zobaczcie, jak może wyglądać Wasz film castudio.pl usiądźcie wygodnie i zobaczcie, jak może wyglądać Wasz film piękne filmy zrobione przez twórców, którzy z pasją i wielkim zaangażowaniem realizują profesjonalne filmy na wysokim poziomie artystycznym

Bardziej szczegółowo

profile aluminiowe i drewniane

profile aluminiowe i drewniane profile aluminiowe i drewniane »» Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NielsenBainbridge, lidera na rynku wyrobów ramiarskich,»» W 1971 roku Helmar Nielsen założył jej pierwszą siedzibę

Bardziej szczegółowo

Zakochana Warszawa. Projekt z zakresu animacji kultury dla młodzieŝy niepełnosprawnej intelektualnie. Scenariusz warsztatów fotograficznych

Zakochana Warszawa. Projekt z zakresu animacji kultury dla młodzieŝy niepełnosprawnej intelektualnie. Scenariusz warsztatów fotograficznych Zakochana Warszawa Projekt z zakresu animacji kultury dla młodzieŝy niepełnosprawnej intelektualnie Scenariusz warsztatów fotograficznych "Projekt realizowany w ramach programu Akademia Orange. Materiał

Bardziej szczegółowo

Monety i plakaty w muzeum

Monety i plakaty w muzeum Monety i plakaty w muzeum Muzeum Mazowieckie w Płocku planuje na piątek, 29 maja wernisaż dwóch wystaw próbnych, obiegowych i okolicznościowych monet przekazanych przez Narodowy Bank Polski oraz polskich

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ SPOTKANIA Z UCZNIAMI WOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT PROBLEMÓW MŁODZIEŻY I KOMUNIKACJI

SCENARIUSZ SPOTKANIA Z UCZNIAMI WOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT PROBLEMÓW MŁODZIEŻY I KOMUNIKACJI SCENARIUSZ SPOTKANIA Z UCZNIAMI WOLSKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT PROBLEMÓW MŁODZIEŻY I KOMUNIKACJI [czas trwania wywiadu do 120 minut] Ogólne wskazówki odnośnie przeprowadzania wywiadu: Pytania

Bardziej szczegółowo

Polskiego konsumenta telefonicznego portret współczesny. Consumer Lab Polska 2006

Polskiego konsumenta telefonicznego portret współczesny. Consumer Lab Polska 2006 Polskiego konsumenta telefonicznego portret współczesny Consumer Lab Polska 2006 Badania konsumenckie w Polsce Ericsson Consumer Lab Grupa reprezentatywna Kryteria przykładowe: płeć, wiek, region Grupy

Bardziej szczegółowo

Program Coachingu dla młodych osób

Program Coachingu dla młodych osób Program Coachingu dla młodych osób "Dziecku nie wlewaj wiedzy, ale zainspiruj je do działania " Przed rozpoczęciem modułu I wysyłamy do uczestników zajęć kwestionariusz 360 Moduł 1: Samoznanie jako część

Bardziej szczegółowo

P i o t r Ś l a s k i : Ł a t w e f o t o g r a f o w a n i e 1 www.e-bookowo.pl

P i o t r Ś l a s k i : Ł a t w e f o t o g r a f o w a n i e 1 www.e-bookowo.pl P i o t r Ś l a s k i : Ł a t w e f o t o g r a f o w a n i e 1 Piotr Ślaski ŁATWE FOTOGRAFOWANIE Jedyny tak prosty poradnik dla początkujących amatorów fotografii P i o t r Ś l a s k i : Ł a t w e f o

Bardziej szczegółowo

Dlaczego fotografia czarno-biała?

Dlaczego fotografia czarno-biała? Dlaczego fotografia czarno-biała? W trzeciej części cyklu "Jak lepiej fotografować" Izabela Jaroszewska tym razem broni fotografii czarno-białej. Wiemy juŝ, w jakich sytuacjach najlepiej spisuje się fotografii

Bardziej szczegółowo

Zajęcia grupowe w hospicjum Martin House

Zajęcia grupowe w hospicjum Martin House Zajęcia grupowe w hospicjum Martin House Spis treści Wprowadzenie 3 Grupy dla rodziców 4 Dzień dla azjatyckich mam 5 Time4Us 6 Grupa rodziców w żałobie 8 Dzień Dziadków w Żałobie 9 Smartinies 10 Time4Us2

Bardziej szczegółowo

Centrum Rozwoju Talentów i Dobre Lekcje. zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na FERIE Z TALENTAMI

Centrum Rozwoju Talentów i Dobre Lekcje. zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na FERIE Z TALENTAMI Centrum Rozwoju Talentów i Dobre Lekcje zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na FERIE Z TALENTAMI otwarte warsztaty i prelekcje 16-20 stycznia 2017 Chcesz poznać swoje talenty i

Bardziej szczegółowo

Trochę informacji Na początek

Trochę informacji Na początek Betty Book Foto Rozdział 1 Wstęp Fotografia jest sztuką, która nie ustępuje niczym malarstwu i innym dziedzinom sztuk pięknych. Tak jak malarz ma nieskończone możliwości używania barw i technik malarskich,

Bardziej szczegółowo

McDonald to nie nasz cel! TEATR

McDonald to nie nasz cel! TEATR McDonald to nie nasz cel! TEATR Działania teatralne od zawsze były kojarzone z aktywnością uczniów klas humanistycznych. W naszej szkole również tak jest. W tym roku zorganizowaliśmy około piętnaście wyjść

Bardziej szczegółowo

1 Ojcostwo na co dzień. Czyli czego dziecko potrzebuje od ojca Krzysztof Pilch

1 Ojcostwo na co dzień. Czyli czego dziecko potrzebuje od ojca Krzysztof Pilch 1 2 Spis treści Wstęp......6 Rozdział I: Co wpływa na to, jakim jesteś ojcem?...... 8 Twoje korzenie......8 Stereotypy.... 10 1. Dziecku do prawidłowego rozwoju wystarczy matka.... 11 2. Wychowanie to

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć nr 5 Autor scenariusza: Maria Piotrowska Blok tematyczny: Technika dawniej i dziś Scenariusz zajęć nr 5 I. Tytuł scenariusza zajęć: Zainteresuj się techniką aparat fotograficzny. II. Czas realizacji: 2 jednostki

Bardziej szczegółowo

Kurs Fotografii Od Podstaw

Kurs Fotografii Od Podstaw Portret cz.1 Rodzaje portretów: portret klasyczny portret psychologiczny autoportret grupowy (wieloosobowy) artystyczny plenerowy naturalny pozowany Portret klasyczny - ma jak najdokładniej pokazać nam

Bardziej szczegółowo

Fra F n ra cja cj Andrzej Felski

Fra F n ra cja cj Andrzej Felski Francja Andrzej Felski Flaga i godło Informacje ogólne: Stolica: Paryż, Język urzędowy: francuski, Ustrój polityczny: demokracja, Waluta: euro, Liczba ludności: 65 586 000 osób Głowa państwa: prezydent

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć nr 8

Scenariusz zajęć nr 8 Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Mikołajkowe niespodzianki Scenariusz zajęć nr 8 I. Tytuł scenariusza zajęć : " Dowody na istnienie Świętego Mikołaja ". II. Czas realizacji: 2 jednostki

Bardziej szczegółowo

2A. Który z tych wzorów jest dla P. najważniejszy? [ANKIETER : zapytać tylko o te kategorie, na które

2A. Który z tych wzorów jest dla P. najważniejszy? [ANKIETER : zapytać tylko o te kategorie, na które 1. Gdyby miał P. urządzać mieszkanie, to czy byłoby dla P. wzorem [ANKIETER odczytuje wszystkie opcje, respondent przy każdej z nich odpowiada tak/nie, rotacja] 1.1 To, jak wyglądają mieszkania w serialach,

Bardziej szczegółowo

Test mocny stron. 1. Lubię myśleć o tym, jak można coś zmienić, ulepszyć. Ani pasuje, ani nie pasuje

Test mocny stron. 1. Lubię myśleć o tym, jak można coś zmienić, ulepszyć. Ani pasuje, ani nie pasuje Test mocny stron Poniżej znajduje się lista 55 stwierdzeń. Prosimy, abyś na skali pod każdym z nich określił, jak bardzo ono do Ciebie. Są to określenia, które wiele osób uznaje za korzystne i atrakcyjne.

Bardziej szczegółowo

Kolejny rekordowy dla Audi AG rok ponad 1,74 mln sprzedanych w 2014 samochodów

Kolejny rekordowy dla Audi AG rok ponad 1,74 mln sprzedanych w 2014 samochodów Volkswagen Group Polska sp. z o.o. Leszek Kempiński Public Relations Telefon: +48 (61) 62 73 108 E-Mail: Leszek.Kempinski@audi.pl Kolejny rekordowy dla Audi AG rok ponad 1,74 mln sprzedanych w 2014 samochodów

Bardziej szczegółowo

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa

JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa JAK ŁATWO POLECAĆ FM INNYM? Prezentacja podstawowa CZY ZNASZ WSZYSTKIE KORZYŚCI Z BYCIA W FM? MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE I MIEĆ DOSTĘP DO WYSOKIEJ JAKOŚCI PRODUKTÓW! MOŻESZ W ŁATWY SPOSÓB

Bardziej szczegółowo

PROGRAM. PROGRAM CFW 2014 *szczegóły mogą ulec zmianie. 22.03.2014 sobota

PROGRAM. PROGRAM CFW 2014 *szczegóły mogą ulec zmianie. 22.03.2014 sobota PROGRAM PROGRAM CFW 2014 *szczegóły mogą ulec zmianie 22.03.2014 sobota 15.00 CRACOW FASHION AWARDS PREMIERY Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 (obowiązują zaproszenia) I etap konkursu dla

Bardziej szczegółowo

"Żył w świecie, który nie był gotowy na jego pomysły". T estament Kościuszki

Żył w świecie, który nie był gotowy na jego pomysły. T estament Kościuszki "Żył w świecie, który nie był gotowy na jego pomysły". T estament Kościuszki -Polacy niestety za często czują się ofiarami. Mieliśmy przecież takich bohaterów jak Kościuszko czy Sobieski. Nie możemy czekać,

Bardziej szczegółowo

Darmowy fragment www.bezkartek.pl

Darmowy fragment www.bezkartek.pl P i o t r Ś l a s k i : Ł a t w e f o t o g r a f o w a n i e 1 Piotr Ślaski ŁATWE FOTOGRAFOWANIE Jedyny tak prosty poradnik dla początkujących amatorów fotografii P i o t r Ś l a s k i : Ł a t w e f o

Bardziej szczegółowo

Raport na temat działalności eksportowej europejskich przedsiębiorstw z sektora MSP

Raport na temat działalności eksportowej europejskich przedsiębiorstw z sektora MSP Raport na temat działalności Raport na temat działalności eksportowej europejskich przedsiębiorstw z sektora MSP Kierunki eksportu i importu oraz zachowania MSP w Europie Lipiec 2015 European SME Export

Bardziej szczegółowo