Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.35 :

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.35 :"

Transkrypt

1 Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.35 : 1. W oknie parametrów programu dodano definicję "domyślnego okresu przyznania świadczeń". 2. W oknie definicji kwot pomocy materialnej dla uczniów, dodano zakładanie okresów obowiązywania progów dochodów miesięcznych i związanych z nimi kwot pomocy. 3. W oknie parametrów programu, dodano funkcje "parametry systemu". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.34a : 1. Dodano obsługę parametru programu zapisywanego w pliku "ini" - katalog tymczasowy. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.34 : 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2015 rok. 2. W oknie wniosku, na zakładce "zdarzenia, decyzje, harmonogram wypłat" w tabeli "nazwa decyzji (dokumentu)", dodano wyróżnienie kolorem niebieskim użytego szablonu decyzji. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.33 : 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". 3. W oknie listy wniosków dodano kryterium "rodzaj świadczenia" - stypendium szkolne lub zasiłek szkolny. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.32a : 1. Dodano nową wersję formularza PIT-8C za rok Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.32 : 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2014 rok. 2. W oknie "wypłaty w kasie" dodano możliwość zmiany opisu ostatniej kolumny na wydruku listy wypłat. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.31 : 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.30 : 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2013 rok.

2 2. Zmieniono wygląd części merytoryczno-finansowej list wypłat. 3. Zmieniono treść "słownie" kwot wypłat. 4. W oknie "wypłaty w kasie" dodano możliwość zapisania do pliku pozycji listy wypłat (z możliwością wyboru formatu pliku). Format pliku można zdefiniować z wykorzystaniem funkcji "formaty przelewów elektronicznych" w oknie "parametry programu". 5.W oknie danych uczniów dodano możliwość ukrycia danych osób "nieaktywnych". 6. W oknie "zestawienie pomocy materialnej dla uczniów" dodano kryterium dotyczące stanu realizacji świadczenia ("dowolna", "wypłacone (zrealizowane)", "niezrealizowane"). 7. Na szablonach decyzji dodano pole: skład rodziny. 8. W oknie listy wniosków dodano kryterium "świadczeniobiorca". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.29a : 1. W oknie kalkulacji dochodów członka rodziny zmieniono kwotę dochodu z hektara przeliczeniowego na 250 zł. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.29 : 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". 3. Dostosowano kontrolę progu dochodowego dla nowej wartości obowiązującej dla wniosków złożonych począwszy od 1 października 2012 roku (zmiana kryterium dochodowego w pomocy społecznej). 4. Dostosowano kontrolę wysokości kwoty przyznanego świadczenia dla nowej wartości obowiązującej dla wniosków złożonych począwszy od 1 listopada 2012 roku (zmiana wysokości zasiłku rodzinnego w świadczeniach rodzinnych). Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.28 : 1. W głównym oknie programu, w menu dodano opcję "system->dziennik zdarzeń". 2. W głównym oknie programu, w menu dodano pozycję "słowniki->czynności (metryka sprawy)", umożliwiającą utworzenie słownika rodzajów realizowanych czynności, który można wykorzystać przy sporządzaniu metryki sprawy. 3. W oknie danych wniosku o ustalenia prawa do pomocy materialnej dla uczniów, a także w oknie "uczniowie" oraz oknie listy wniosków, dodano możliwość przygotowania i wydrukowania metryki sprawy. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.27a : 1. W oknie "uczniowie" dodano funkcję umożliwiającą wydruk formularza PIT-8C za rok Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.27 : 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2012 rok.

3 Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.26: 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.25: 1. Dodano możliwość zmiany kwoty niezrealizowanej pozycji harmonogramu wypłat. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.24: 1. W oknie listy przelewów bankowych dodano obsługę zapisu do pliku przelewów dla instytucji. 2. W oknie danych instytucji dla szkół ponadgimnazjalnych dodano możliwość określenia rodzaju szkoły : szkoła zawodowa, liceum, technikum. 3. W oknie "zestawienie pomocy materialnej dla uczniów" w kryteriach dla szkół ponadgimnazjalnych dodano możliwość określenia rodzaju szkoły, dla którego ma zostać sporządzone zestawienie. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.23: 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2011 rok. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.22: 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.21a: 1. Zmieniono podpowiadane kwoty minimalnego i maksymalnego stypendium lub zasiłku. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.21: 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2010 rok. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.20: 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.19: 1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2009 rok. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.18:

4 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.17: 1. W oknie "transakcje (wpłaty, zapłaty) dodano w kryteriach możliwość określenia rejonu osoby wpłacającej. 2. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2008 rok. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.16: 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.15: 1. W oknie danych osobowych dodano informacje na temat identyfikatora karty bankomatowej z możliwością jego edycji. 2. W głównym oknie programu dodano opcję Dane->Eksport danych->konta bankowe Citibank Handlowy, która umożliwia przygotowanie pliku z danymi potrzebnymi do założenia rachunków kart bankowych w banku Citibank Handlowy. 3. W głównym oknie programu dodano opcję Dane->Eksport danych->konta bankowe PKO BP, która umożliwia przygotowanie pliku z danymi potrzebnymi do założenia rachunków kart bankowych w banku PKO BP. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.14a: 1. Poprawiono działanie funkcji "zmiana terminu realizacji" z menu głównego okna programu. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.14: 1. W głównym oknie programu w menu "zestawienia" dodano opcję "pomoc materialna dla uczniów", która umożliwia sporządzenie zestawienia zbiorczego lub szczegółowego wypłaconej pomocy materialnej za wybrany okres. 2. Dodano możliwość umieszczenia na wydruku przelewu bankowego adresu świadczeniobiorcy. 3. W oknie "PIT-8s" dodano opcję "grupuj wg miesiąca wypłaty", która umożliwia przygotowanie druku PIT-8s pogrupowanego wg miesiąca wypłaty świadczenia, zamiast miesiąca, za który zostało wypłacone świadczenie. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.13a: 1. Zoptymalizowano proces tworzenia listy wypłat. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.13:

5 1. Zmieniono domyślny okres przy przyznawaniu świadczenia z " do " na " do ". 2. Zoptymalizowano pracę programu. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.12c: 1. Dla wniosków zarejestrowanych od dnia 1 października 2006 zmieniono kryterium progowe z 316 zł na 351 zł. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.12b: 1. Dodano możliwość podziału niezrealizowanej pozycji harmonogramu wypłat na dwie kwoty. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.12a: 1. Zmieniono domyślny okres przy zakładaniu danych na temat nauki z " do " na " do ". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.12: 1. Na szablonach decyzji dodano pole: problemy występujące w rodzinie. 2. Poprawiono błąd pojawiający się w trakcie zapisywania przelewów bankowych do pliku w oknie "Transakcje". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.11: 1. W PIT-8S poprawiono wypełnianie części D w przypadku nadruku na formularzach. 2. Definiowanie formatów przelewów elektronicznych - dodano pola : odbiorca imię, odbiorca nazwisko, odbiorca PESEL. 3. W przypadku użycia na wniosku funkcji "kopiowanie członków rodziny wraz z dochodami", gdy program nie odnajdzie poprzedniego wniosku dla aktualnego ucznia, umożliwi wskazanie wniosku z którego będą te dane kopiowane. 4. Na szablonach decyzji dodano pola: adres ucznia - poczta, adres ucznia - ulica i numer, adres wnioskodawcy - poczta, adres wnioskodawca - ulica i numer, bieżąca data, zaświadczenie okres, zaświadczenie - wypłacona pomoc. 5. W oknie danych uczniów, dodano opcję "Druki", która umożliwia przygotowanie zaświadczenia o wypłaconej pomocy wg wskazanego szablonu zaświadczenia zdefiniowanego w oknie szablony dokumentów. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.10a: 1. W PIT-8S poprawiono wypełnianie kolumny "c" w części D formularza (powinna być wpisywana kwota z kolumny "b" nie więcej niż 380 zł). Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.10: 1. W oknie "uczniowie" dodano funkcję umożliwiającą wydruk formularza PIT-8S. 2. Dodano kopiowanie danych wniosku pierwotnego w momencie zakładania wniosku o zmianę lub uchylenie decyzji.

6 3. Na decyzjach dodano pole : "uczeń - adres szkoły". 4. W oknie "lista decyzja" po zaznaczeniu opcji "wybrana szkoła" program poprosi o podanie dnia, w którym ma sprawdzić czy uczeń uczęszczał do wybranej szkoły. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.09a: 1. W głównym oknie programu w opcji "Realizacja" dodano funkcję "Przelew bankowy", która umożliwia sporządzenie dowolnego przelewu bankowego. 2. W oknie "lista wniosków" po zaznaczeniu opcji "wybrana szkoła" program poprosi o podanie dnia, w którym ma sprawdzić czy uczeń uczęszczał do wybranej szkoły. 3. Poprawiono błąd pojawiający się w trakcie zapisywania przelewów bankowych do pliku w oknie "Transakcje". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.09: 1. W oknie wniosku dodano możliwość wydruku zestawienia dochodów rodziny. 2. W oknie wniosku nad tabelą składu rodziny dodano informację o liczbie członków rodziny. 3. Poprawiono wydruk adresów w oknie "lista decyzji". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.08: 1. Dodano kontrolę przekroczenia kwoty przyznanego świadczenia podczas wprowadzania dokumentów rozliczających świadczenia niepieniężne, gdy wystąpi przekroczenie ukaże się komunikat informujący o tym fakcie. 2. W oknie "Lista decyzji" dodano możliwość utworzenia listy decyzji dla wybranej szkoły ucznia. 3. Na decyzjach dodano pola : "dochód miesięczny rodziny", "dochód miesięczny na osobę w rodzinie", "uczeń szkoła". 4. Dodano możliwość zapisania szczegółowych informacji o dochodach członków rodziny wraz z ich przeliczeniem. 5. W oknie parametrów programu dodano funkcję definiowania formatów przelewów elektronicznych. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.07f : 1. W oknie "Lista wniosków" poprawiono błąd, który w specyficznym przypadku uniemożliwiał wydruk listy wniosków. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.07c : 1. W oknie "Lista decyzji" dodano funkcję "Wydruk listy", która umożliwia przygotowanie wydruku aktualnej listy decyzji. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.07b : 1. W trakcie wypełniania tekstu decyzji dla świadczeń przyznanych okresowo dodano zwrot "miesięcznie". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.07a :

7 1. W oknie "Lista decyzji" dodano funkcję "Adresy", która umożliwia przygotowanie wydruku adresów na koperty w formie etykiet. 2. W oknie uczniów umożliwiono sortowanie listy wg numeru PESEL. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.07 : 1. W oknie "Lista wniosków" dodano funkcję "rozpatrz", umożliwia ona grupowe rozpatrzenie wniosków zaznaczonych na liście. Program rozpatrzy wniosek, przyzna świadczenie (lub odmówi przyznania) wyliczy jego wielkość i utworzy decyzję przyznającą lub odmowną. 2. W głównym oknie programu dodano opcję "Zestawienia->Zapytania SQL", umożliwia ona tworzenie dowolnych raportów z wykorzystaniem zapytań języka SQL. 3. W oknie wyboru przyznanych świadczeń niepieniężnych (które mają zostać rozliczone poprzez dokument (fakturę)), w kryteriach dodano opcję "wybrana szkoła" w celu wyszukanie świadczeń niepieniężnych przyznanych uczniom uczęszczającym do wybranej szkoły. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.06 : 1. W oknie "Transakcje (wpłaty, zapłaty)" dodano możliwość sporządzenie listy przelewów bankowych lub wypłat w kasie dla wybranych z listy transakcji zapłaty. Umożliwiono również wydruk przelewów (lub ich eksport w postaci elektronicznej w wybranym formacie) oraz dowodów wypłaty dla wybranych transakcji zapłaty. 2. W szablonach dokumentów dodano pole "Razem świadczenia przyznane", uzupełnia ono decyzję sumą kwot świadczeń przyznanych. 3. W oknie lista wniosków dodano kryterium "wybrana szkoła". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.05 : 1. W opcji "słowniki" w głównym oknie programu dodano pozycję "problemy rodziny", umożliwia ona zdefiniowanie problemów występujących w rodzinach wraz z ewentualną kwotą zwiększenia stypendium (zasiłku), jeżeli dany problem występuje w rodzinie. 2. Na wniosku dodano możliwość umieszczenia informacji o problemach występujących w rodzinie, program uwzględni je również przy wyliczeniu proponowanej kwoty stypendium (zasiłku), z uwzględnieniem danych zapisanych w słowniku "problemów rodziny". 3. W oknie listy wniosków dodano kryterium rodziny z "problemami", pozwala ono wyszukać wnioski rodzin, u których wprowadzono dane dotyczące występujących problemów. 4. Na wydruku listy wniosków dodano informacje o problemach występujących w rodzinie. 5. W oknie parametrów programu, dodano możliwość włączenia kontroli czy wraz z wnioskiem został złożony formularz PIT-2, jeżeli nie to program w momencie tworzenia decyzji przyznającej świadczenie poinformuje o tym fakcie i zada pytanie "czy przyznać świadczenie". Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.04 : 1. W opcji "słowniki" w głównym oknie programu dodano pozycję "świadczenia", umożliwia ona zdefiniowanie nazw świadczeń (innych niż proponowane przez program), które będą używane przy wyświetlaniu danych, tworzeniu decyzji, drukowaniu harmonogramów wypłat itp.

8 2. Przy zakładaniu nowego wniosku dla tego samego wnioskodawcy, program skopiuje uwagi oraz dołączone dokumenty z wniosku wcześniej wprowadzonego. 3. W oknie listy wniosków dodano kryteria "wybrana miejscowość" oraz "uczniowie pobierający inne stypendia", a także umożliwiono posortowanie listy wg miejscowości. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.03 : 1. Przy zakładaniu nowego wniosku dla tego samego wnioskodawcy, program skopiuje treść wniosku z wcześniej wprowadzonego. 2. Dodano słownik dokumentów załączonych do wniosku. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.02 : 1. Dodano możliwość utworzenia listy wypłat tylko dla uczniów z wybranej szkoły. 2. W głównym oknie programu dodano opcję "zmiana terminu realizacji", umożliwia ona zmianę grupową terminu realizacji pozycji harmonogramu z danego dnia na inny. 3. W oknie parametrów programu dodano możliwość określenia wielkości pomocy ( z podziałem na progi dochodu miesięcznego na jednego członka rodziny ), która będzie podpowiadana przez program w trakcie przyznawanie świadczenia z uwzględnieniem wielkości dochodu rodziny. 4. W oknie listy wniosków dodano możliwość posortowania wniosków wg dochodu na osobę w rodzinie, również dodano możliwość ograniczenia listy do wniosków z podanego zakresu dochodów. 5. W oknie listy wniosków dodano wydruk zestawienia aktualnie wybranych wniosków. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.01b : 1. Poprawiono uzupełnianie się druku decyzji dla starszych wersji Windows. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.01a : 1. W oknie wniosku na zakładce "rozpatrzenie" dodano funkcję uzupełnienia danych rodziny na podstawie wcześniej wprowadzonego wniosku. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 1.01 : 1. Dodano funkcję eksportu oraz importu danych osobowych do (z) pliku tekstowego, które umożliwiają przenoszenie oraz synchronizację danych pomiędzy programami : Amazis, Cheops, Helios oraz Tales.

1. Dodano możliwość ponowienia naliczenia i wysłania zestawu WAW, którego wcześniejsza próba przesłania zakończyła się błędem.

1. Dodano możliwość ponowienia naliczenia i wysłania zestawu WAW, którego wcześniejsza próba przesłania zakończyła się błędem. Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.07b : 1. Dodano możliwość ponowienia naliczenia i wysłania zestawu WAW, którego wcześniejsza

Bardziej szczegółowo

1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2016 rok.

1. Umożliwiono wprowadzenie kodu aktywacyjnego programu na 2016 rok. Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.04 : 1. Dodano obsługę świadczenia rodzicielskiego. 2. Dodano obsługę reguły "złotówka za

Bardziej szczegółowo

Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.01c:

Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach. Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.01c: Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.01c: 1. Poprawiono procedurę tworzenia zbioru centralnego w związku z pojawiającym się u

Bardziej szczegółowo

1. Dodano możliwość wprowadzenia daty utraty dochodu w przypadku utraty pracy lub wyrejestrowania działalności gospodarczej.

1. Dodano możliwość wprowadzenia daty utraty dochodu w przypadku utraty pracy lub wyrejestrowania działalności gospodarczej. Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.14 : 1. Dodano możliwość wprowadzenia daty utraty dochodu w przypadku utraty pracy lub wyrejestrowania

Bardziej szczegółowo

TALES pomoc materialna dla uczniów

TALES pomoc materialna dla uczniów 1 Spis treści: TALES pomoc materialna dla uczniów INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU 1. Zaczynamy pracę z programem (najważniejsze informacje)... 3 Parametry programu... 5 Terminy wypłat... 6 Progi dochodu i

Bardziej szczegółowo

1. Dodano możliwość wprowadzenia daty utraty dochodu w przypadku utraty pracy lub wyrejestrowania działalności gospodarczej.

1. Dodano możliwość wprowadzenia daty utraty dochodu w przypadku utraty pracy lub wyrejestrowania działalności gospodarczej. Informacje na temat zmian w programie w kolejnych wersjach Zmiany w programie zawarte w aktualizacji do wersji 4.09 : 1. Dodano możliwość wprowadzenia daty utraty dochodu w przypadku utraty pracy lub wyrejestrowania

Bardziej szczegółowo

Symfonia Finanse i Księgowość 2013.a Specyfikacja zmian

Symfonia Finanse i Księgowość 2013.a Specyfikacja zmian Symfonia Finanse i Księgowość 2013.a Specyfikacja zmian Dodatkowa kolumna w raporcie Zestawienie rachunków bankowych Dodawanie nowych kontrahentów i pracowników Edycja danych kontrahentów i pracowników

Bardziej szczegółowo

Kancelaris - Zmiany w wersji 2.70

Kancelaris - Zmiany w wersji 2.70 Kancelaris - Zmiany w wersji 2.70 1. Administracja W oknie Informacyjnym pokazano ilość licencji. 2. Archiwizacja Wprowadzono opcję kancelarii i archiwizatora: "Po archiwizacji automatycznie skopiuj archiwum

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie SYMFONIA Handel Premium w wersji 2009

Nowe funkcje w programie SYMFONIA Handel Premium w wersji 2009 SYMFONIA Handel Premium Strona 1 z 7 Nowe funkcje w programie SYMFONIA Handel Premium w wersji 2009 Dodatkowa ochrona dostępu do przeglądania cen zakupu towarów Duża grupa użytkowników programu zgłaszała

Bardziej szczegółowo

Symfonia Handel 2013 Specyfikacja zmian

Symfonia Handel 2013 Specyfikacja zmian Symfonia Handel 2013 Specyfikacja zmian Obsługa przelewów elektronicznych 2 W wersji 2013 program Handel zapewnia obsługę płatności elektronicznych i współpracę z bankami przy wymianie zleceń płatności

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie Symfonia Handel w wersji 2013

Nowe funkcje w programie Symfonia Handel w wersji 2013 Symfonia Handel 1 / 5 Nowe funkcje w programie Symfonia Handel w wersji 2013 Spis treści: Obsługa przelewów elektronicznych 2 Nowe operacje grupowe 2 Zmiany w oknie rozrachunku 3 Zmiany w oknie kontrahenta

Bardziej szczegółowo

Co nowego w programie DEPOZYT OPON w wersji 1.30

Co nowego w programie DEPOZYT OPON w wersji 1.30 Co nowego w programie DEPOZYT OPON w wersji 1.30 1. PROGRAM...1 1.1. ZMIANA SYSTEMY POMOCY...1 2. SERWIS...1 2.1. OPCJE DRUKOWANIA...1 2.2. OPIS TRANSAKCJI...2 2.3. PRACOWNICY...2 2.4. USUNIĘCIE NIEUŻYWANYCH

Bardziej szczegółowo

KODY NTS I KODY LOKALIZACJI:

KODY NTS I KODY LOKALIZACJI: SPRAWOZDAWCZOŚĆ Informacje podstawowe ( przygotowujące program do poprawnego sporządzenia sprawozdań ze świadczeń rodzinnych i zaliczki alimentacyjnej) Przed przystąpieniem do sporządzenia w/w sprawozdań

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie Symfonia Mała Księgowość

Nowe funkcje w programie Symfonia Mała Księgowość Symfonia Mała Księgowość 1 / 6 Symfonia Mała Księgowość Spis treści: Korzyści z zakupu nowej wersji 2 Symfonia Mała Księgowość w wersji 2011.1b 2 Nowe formularze deklaracji podatkowych 2 Eksport deklaracji

Bardziej szczegółowo

Symfonia Finanse i Księgowość 2013 Specyfikacja zmian

Symfonia Finanse i Księgowość 2013 Specyfikacja zmian Symfonia Finanse i Księgowość 2013 Specyfikacja zmian Obsługa przelewów elektronicznych 2 Symfonia Finanse i Księgowość została wzbogacona o możliwość obsługi przelewów elektronicznych w zakresie zlecania

Bardziej szczegółowo

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji

Ulotka dla wersji w modelu usługowym. Zmiany w wersji Ulotka dla wersji w modelu usługowym Zmiany w wersji 2016.3.1 Spis treści 1 HANDEL... 3 1.1 POPRAWIONO... 3 2 KSIĘGOWOŚĆ... 3 2.1 NOWOŚCI... 3 2.2 ZMIANY... 3 2.3 POPRAWIONO... 3 3 KASA/ BANK... 3 3.1

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie SYMFONIA Handel Premium w wersji 2009.c

Nowe funkcje w programie SYMFONIA Handel Premium w wersji 2009.c SYMFONIA Handel Premium Strona 1 Nowe funkcje w programie SYMFONIA Handel Premium w wersji 2009.c Zmiany związane z nowelizacją Ustawy o VAT Z dniem 1 grudnia 2008r. weszła w życie nowelizacja ustawy o

Bardziej szczegółowo

Dane z programu dla wersji jednostanowiskowej są zapisywane w katalogu :

Dane z programu dla wersji jednostanowiskowej są zapisywane w katalogu : Instalacja a)pobranie i instalacja programu ze strony Softline b)jest to wersja demo (działa przez okres jednego miesiąca. W przypadku zakupu wystarczy wgrać plik licencji do głównego katalogu GeoOrganizera

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Kadry i Płace Opis zmian

Sage Symfonia Kadry i Płace Opis zmian Sage Symfonia Kadry i Płace Opis zmian Wersja 2016 2 Ustawienie szerokości kolumn danych kadrowych 2 Rozszerzenie funkcjonalności rozliczeń umów cywilnoprawnych 2 Okna importu i eksportu z FK 3 Edycja

Bardziej szczegółowo

Instalacja. Dane z programu dla wersji jednostanowiskowej są zapisywane w katalogu :

Instalacja. Dane z programu dla wersji jednostanowiskowej są zapisywane w katalogu : Instalacja a)pobranie i instalacja programu ze strony SOFTLINE b)jest to wersja demo (działa przez okres jednego miesiąca. W przypadku zakupu wystarczy wgrać plik licencji do głównego katalogu GeoOrganizera

Bardziej szczegółowo

WYPRAWKA SZKOLNA informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. (Dz. U. z r., poz. 818) KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY UCZNIOM

WYPRAWKA SZKOLNA informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. (Dz. U. z r., poz. 818) KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY UCZNIOM WYPRAWKA SZKOLNA 2013 informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów (Dz. U. z 17.07.2013 r., poz. 818) KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY UCZNIOM Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie

Bardziej szczegółowo

WYPRAWKA SZKOLNA 2013 informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów (Dz. U. z 17.07.2013 r., poz. 818) KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY UCZNIOM

WYPRAWKA SZKOLNA 2013 informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów (Dz. U. z 17.07.2013 r., poz. 818) KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY UCZNIOM WYPRAWKA SZKOLNA 2013 informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów (Dz. U. z 17.07.2013 r., poz. 818) KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY UCZNIOM Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Helios. Opis: Opis błędu zgłoszonego w wersji G :

Aplikacja Helios. Opis: Opis błędu zgłoszonego w wersji G : Identyfikator : 402 Zgłaszający : AG/TR Ważność : 2n Wersja produktu: G-1.2-2-0.1 Temat: Przedstawiciel ustawowy. Opis błędu zgłoszonego w wersji G-1.2-2-2.00: W systemie powinna być możliwość wybrania

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Finanse i Księgowość Opis zmian

Sage Symfonia Finanse i Księgowość Opis zmian Sage Symfonia Finanse i Księgowość Opis zmian Wersja 2015.a 2 Odliczenia 50% VAT 2 Import kursów walut NBP 3 Szablony numeracji 4 Wydruk deklaracji elektronicznej z potwierdzeniem UPO 4 Zestawienie rejestrów

Bardziej szczegółowo

System Comarch OPT!MA v. 17.10

System Comarch OPT!MA v. 17.10 System Comarch OPT!MA v. 17.10 Ulotka v.17.10 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 http://www.comarch.pl/erp/ info.erp@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

Uchwała nr XXXI/340/2005 Rady Miejskiej w Pułtusku z dnia 22 kwietnia 2005 r.

Uchwała nr XXXI/340/2005 Rady Miejskiej w Pułtusku z dnia 22 kwietnia 2005 r. Uchwała nr XXXI/340/2005 Rady Miejskiej w Pułtusku z dnia 22 kwietnia 2005 r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Pułtusk Na

Bardziej szczegółowo

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 Wyprawka Szkolna

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 Wyprawka Szkolna (imię i nazwisko wnioskodawcy).. (miejscowość, data) (adres zamieszkania: ulica) (adres zamieszkania: kod pocztowy, miejscowość) (nr telefonu) Dyrektor I. Dane osobowe ucznia...... (nazwa i adres szkoły)

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla ucznia zamieszkałego na. terenie Gminy Kuźnica w roku szkolnym...

WNIOSEK o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla ucznia zamieszkałego na. terenie Gminy Kuźnica w roku szkolnym... Wójt Gminy Kuźnica WNIOSEK o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla ucznia zamieszkałego na terenie Gminy Kuźnica w roku szkolnym... Część A rodzic pełnoletni dyrektor opiekun prawny

Bardziej szczegółowo

System CDN OPT!MA v. 16.1. Ulotka v.16.1. 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00

System CDN OPT!MA v. 16.1. Ulotka v.16.1. 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 System CDN OPT!MA v. 16.1 Ulotka v.16.1 31-864 Kraków, Al. Jana Pawła II 41g tel. (12) 681 43 00, fax (12) 687 71 00 Dział Wsparcia Klienta i Partnera: (12) 681 43 00 www.comarch.pl/cdn info.cdn@comarch.pl

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Informatyki Wydział Systemów Teleinformatycznych Zabezpieczenia Społecznego

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Informatyki Wydział Systemów Teleinformatycznych Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Informatyki Wydział Systemów Teleinformatycznych Zabezpieczenia Społecznego Nazwa dokumentu: Raport z procedury zgodności Nazwa firmy: INFO-R Sp. J.

Bardziej szczegółowo

POMOC MATERIALNA. Rządowy program pomocy uczniom w 2012 r. Wyprawka szkolna

POMOC MATERIALNA. Rządowy program pomocy uczniom w 2012 r. Wyprawka szkolna POMOC MATERIALNA Rządowy program pomocy uczniom w 2012 r. Wyprawka szkolna I. Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013 naukę w

Bardziej szczegółowo

Opis zmian wersji 5.5 programu KOLFK

Opis zmian wersji 5.5 programu KOLFK Opis zmian wersji 5.5 programu KOLFK 1. W niżej wymienionych raportach została zmieniona zasada działania filtra: wg grupy kontrahentów Umożliwiono wykonanie raportów po wybraniu grupy kontrahentów na

Bardziej szczegółowo

Świadectwa Optivum. Eksport danych uczniów w formacie SOU z przygotowanego pliku świadectw

Świadectwa Optivum. Eksport danych uczniów w formacie SOU z przygotowanego pliku świadectw Świadectwa Optivum Jak zmienić szablon świadectwa w pliku świadectw? W pliku świadectw przechowywany jest komplet informacji potrzebnych do wydrukowania świadectw określonej grupy osób, m.in.: dane osobowe

Bardziej szczegółowo

(wersja robocza) Spis treści:

(wersja robocza) Spis treści: Opis programu Serwis Urządzeń Gazowych. (wersja robocza) Spis treści: 1. Wstęp 2. Szybki Start 2.1. Przyjęcie Zgłoszenia 2.1.1. Uruchomienie Zerowe 2.1.2. Przyjęcie zgłoszenia (naprawy) 2.1.3. Przyjęcie

Bardziej szczegółowo

POMOST 20-4.2 - OPIS ZMIA W AKTUALIZACJI DPP060

POMOST 20-4.2 - OPIS ZMIA W AKTUALIZACJI DPP060 POMOST 20-4.2 - OPIS ZMIA W AKTUALIZACJI DPP060 1. Rozliczanie dożywania z art. 6a Po otrzymaniu ze szkoły listy dzieci korzystających z dożywania w ramach art. 6a, wybieramy z głównego okna Pomostu ikonkę

Bardziej szczegółowo

Wykaz zmian w systemie "Komadres.M"

Wykaz zmian w systemie Komadres.M Data wydruku 26/07/2010 14:25:58 Strona 1 Funkcje ogólno-systemowe Kartoteki 6660 Kartoteka kontrahentów Dodano parametry użytkownika do wykorzystania jako podpowiedzi pól "Odbiorca", "Dostawca" w oknie

Bardziej szczegółowo

Wersja 3.40 Firmy++C/S

Wersja 3.40 Firmy++C/S Wersja 3.40 Firmy++C/S 1. Podatek akcyzowy za węgiel i koks Od 1 stycznia 2012 r. przestaje obowiązywać zwolnienie z akcyzy w odniesieniu do węgla i koksu przeznaczonych do celów opałowych. Wobec tego

Bardziej szczegółowo

Sage Symfonia Finanse i Księgowość Opis zmian

Sage Symfonia Finanse i Księgowość Opis zmian Sage Symfonia Finanse i Księgowość Opis zmian Wersja 2015.b 3 Aktualizacja wzorów deklaracji: CIT-8(22), CIT 8/O(9) 3 VAT Odwrotne obciążenie 3 Kontrahenci Podatnik VAT czynny 3 Długość roku 3 Logowanie

Bardziej szczegółowo

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego / zasiłku. w roku szkolnym

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego / zasiłku. w roku szkolnym Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr VI/168/2011 Wójta Gminy Baranów z dnia 5 lipca 011 roku......,... imię i nazwisko wnioskodawcy (rodzica, miejscowość data opiekuna, pełnoletniego ucznia)... adres wnioskodawcy...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORTALU PERSONELU

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORTALU PERSONELU INSTRUKCJA OBSŁUGI PORTALU PERSONELU 1. ZAKŁADANIE KONTA..2 2. LOGOWANIE....... 3 3. ZMIANA HASŁA 3.1. Aktualne hasło jest znane 3.2. Aktualne hasło nie jest znane........... 3 4 4. WPROWADZENIE/ZMIANA

Bardziej szczegółowo

Nowości w systemie Streamsoft Prestiż wprowadzone w wersji 309

Nowości w systemie Streamsoft Prestiż wprowadzone w wersji 309 Nowości w systemie Streamsoft Prestiż wprowadzone w wersji 309 CRM 1. W systemie wprowadzono funkcjonalność umożliwiającą synchronizację zadań z modułu CRM do i z kalendarza Google. Aby system synchronizował

Bardziej szczegółowo

Historia aktualizacji

Historia aktualizacji Historia aktualizacji TOPManager 2015.2, wersja z dnia 2015-06-29 1. Nowe raporty z faktur dla klientów, faktur od dostawców i umów o dzieło. 2. Dodanie pola Data wpływu dla faktur od dostawców i w umowach

Bardziej szczegółowo

UONET+ opis zmian. Sprawdzian szóstoklasisty. Moduł Administrowanie. Moduł Sekretariat. Wersja: 15.06.0000 Data aktualizacji: 2015-09-30

UONET+ opis zmian. Sprawdzian szóstoklasisty. Moduł Administrowanie. Moduł Sekretariat. Wersja: 15.06.0000 Data aktualizacji: 2015-09-30 UONET+ opis zmian Wersja: 15.06.0000 Data aktualizacji: 2015-09-30 Sprawdzian szóstoklasisty W systemie UONET+ zastosowano nowy sposób gromadzenia wyników sprawdzianów szóstoklasisty przeprowadzanych od

Bardziej szczegółowo

Importy wyciągów bankowych krok po kroku

Importy wyciągów bankowych krok po kroku Importy wyciągów bankowych krok po kroku (wersja 1.0) Soneta Sp z o.o. ul. Wadowicka 8a, wejście B 31-415 Kraków tel./fax +48 (12) 261 36 41 http://www.enova.pl e-mail: ksiegowosc@enova.pl 1 Spis treści:

Bardziej szczegółowo

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2016/2017 Wyprawka Szkolna

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2016/2017 Wyprawka Szkolna (imię i nazwisko wnioskodawcy).. (miejscowość, data) (adres zamieszkania: ulica) (adres zamieszkania: kod pocztowy, miejscowość) (nr telefonu) Dyrektor...... (nazwa i adres szkoły) Wniosek o przyznanie

Bardziej szczegółowo

Co nowego w systemie Kancelaris 3.31 STD/3.41 PLUS

Co nowego w systemie Kancelaris 3.31 STD/3.41 PLUS Ten dokument zawiera informacje o zmianach w wersjach: 3.31 STD w stosunku do wersji 3.30 STD 3.41 PLUS w stosunku do wersji 3.40 PLUS 1. Kancelaria 1.1. Opcje kancelarii Co nowego w systemie Kancelaris

Bardziej szczegółowo

Wykaz zmian w systemie "Komadres.M"

Wykaz zmian w systemie Komadres.M Data wydruku 25/06/2013 12:03:07 Strona 1 Funkcje ogólno-systemowe Umowy 9517 Umowy - dodatkowe pole Numer dodatkowy Dodano obsługę pola Numer dodatkowy (dowodu) w nagłówku dokumentu. Pole to wyświetlane

Bardziej szczegółowo

I. DANE WNIOSKODAWCY(wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI) 1. Imię i nazwisko WNIOSKODAWCY. 3. Adres do korespondencji WNIOSKODAWCY

I. DANE WNIOSKODAWCY(wypełnić DRUKOWANYMI LITERAMI) 1. Imię i nazwisko WNIOSKODAWCY. 3. Adres do korespondencji WNIOSKODAWCY Załącznik nr 1 do uchwały nr. Rady miejskiej Leszna z dnia.. Nr ewidencyjny wniosku (wypełnia WE w Lesznie) Leszno, dn.... WNIOSEK o przyznanie świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym na

Bardziej szczegółowo

Opis zmian w wersji G Oprogramowania do Obsługi SR/FA/SW/DM

Opis zmian w wersji G Oprogramowania do Obsługi SR/FA/SW/DM Opis zmian w wersji G-1.03-2-3.0 Oprogramowania do Obsługi SR/FA/SW/DM 1. Udostępnienie pełnej obsługi modułu Dodatki Mieszkaniowe w nowej technologii. Moduł DM podlegał pilotażowi w 11 wybranych Jednostkach

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORTALU PERSONELU

INSTRUKCJA OBSŁUGI PORTALU PERSONELU .... 3 4 16 INSTRUKCJA OBSŁUGI PORTALU PERSONELU 1. ZAKŁADANIE KONTA..2 2. LOGOWANIE....... 3 3. ZMIANA HASŁA 3.1. Aktualne hasło jest znane 3.2. Aktualne hasło nie jest znane....... 4. WPROWADZENIE/ZMIANA

Bardziej szczegółowo

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 Wyprawka Szkolna

Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 Wyprawka Szkolna (imię i nazwisko wnioskodawcy).. (miejscowość, data) (adres zamieszkania: ulica) (adres zamieszkania: kod pocztowy, miejscowość) (nr telefonu) Dyrektor...... (nazwa i adres szkoły) Wniosek o przyznanie

Bardziej szczegółowo

Amazis świadczenia rodzinne. Aneks do Instrukcji Obsługi PLATFORMA EMP@TIA. INFO-R Spółka Jawna - 2015

Amazis świadczenia rodzinne. Aneks do Instrukcji Obsługi PLATFORMA EMP@TIA. INFO-R Spółka Jawna - 2015 Amazis świadczenia rodzinne Aneks do Instrukcji Obsługi PLATFORMA EMP@TIA INFO-R Spółka Jawna - 2015 43-430 Pogórze, ul. Baziowa 29, tel. (33) 479 93 29, (33) 479 93 89 fax (33) 853 04 06 e-mail: admin@ops.strefa.pl

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w module Symfonia Finanse i Księgowość w wersji 2010.1

Nowe funkcje w module Symfonia Finanse i Księgowość w wersji 2010.1 Symfonia Finanse i Księgowość 1 / 15 Nowe funkcje w module Symfonia Finanse i Księgowość w wersji 2010.1 Spis treści : Korzyści z nowej wersji 2 Zmiany w ewidencji dokumentów i rejestrów VAT 3 1. Znacznik

Bardziej szczegółowo

Advantec Software I.T.C. Sp. z o.o.

Advantec Software I.T.C. Sp. z o.o. Procedura przygotowania, wydruku i przesłania deklaracji podatkowych PIT do Urzędu Skarbowego w programie Advantec. Program Advantec umożliwia przygotowanie, wydruk oraz wysłanie formularzy podatkowych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja stosowania programu Finanse dla nauczycieli i uczniów uczestniczących w programie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo

Instrukcja stosowania programu Finanse dla nauczycieli i uczniów uczestniczących w programie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo Instrukcja stosowania programu Finanse dla nauczycieli i uczniów uczestniczących w programie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo Szkoła praktycznej ekonomii młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo Program Finanse

Bardziej szczegółowo

E-czeki - zakładanie listy odbiorców, raport uprawnień (Bankowość Elektroniczna dla Klientów Korporacyjnych Getin Noble Bank SA)

E-czeki - zakładanie listy odbiorców, raport uprawnień (Bankowość Elektroniczna dla Klientów Korporacyjnych Getin Noble Bank SA) E-czeki - zakładanie listy odbiorców, raport uprawnień (Bankowość Elektroniczna dla Klientów Korporacyjnych Getin Noble Bank SA) Spis treści Wstęp... 1 I Lista odbiorców e-czeków... 2 1. Lista odbiorców

Bardziej szczegółowo

MODUŁ OFERTOWANIE INSTRUKCJA OBSŁUGI

MODUŁ OFERTOWANIE INSTRUKCJA OBSŁUGI MODUŁ OFERTOWANIE INSTRUKCJA OBSŁUGI 1 1. MOŻLIWOŚCI Moduł Ofertowanie jest przeznaczony do programu Symfonia Handel Forte. Jego zadaniem jest wspomaganie działania pracowników firmy w przygotowywaniu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU MICROPAY

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU MICROPAY DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU MICROPAY 1 SPIS TREŚCI Ochrona danych osobowych 3 1 Wstęp 4 1.1 Cel programu 4 1.2 Wymagania techniczne programu 4 1.3 Adres internetowy (link) programu

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie Symfonia Finanse i Księgowość

Nowe funkcje w programie Symfonia Finanse i Księgowość Symfonia Finanse i Księgowość 1 / 11 Nowe funkcje w programie Symfonia Finanse i Księgowość Spis treści : Korzyści z zakupu nowej wersji 2 Symfonia Finanse i Księgowość w wersji 2011.1.b 3 Nowe wzory deklaracji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika esowk Realizacja wniosku kredytowego Kredyt gotówkowy

Instrukcja użytkownika esowk Realizacja wniosku kredytowego Kredyt gotówkowy Instrukcja użytkownika esowk Realizacja wniosku kredytowego Kredyt gotówkowy wersja 2.15 data: 2013-06-27 W celu wprowadzenia nowego wniosku o kredyt gotówkowy należy wybrać: Menu główne/nowy wniosek/kredyt

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie Forte Finanse i Księgowość

Nowe funkcje w programie Forte Finanse i Księgowość Forte Finanse i Księgowość 1 / 11 Nowe funkcje w programie Forte Finanse i Księgowość Spis treści : Korzyści z zakupu nowej wersji 2 Forte Finanse i Księgowość w wersji 2011.b 3 Nowe wzory deklaracji VAT

Bardziej szczegółowo

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 Gniezno, dnia (imię i nazwisko wnioskodawcy) (miejsce zamieszkania) (telefon do kontaktu z wnioskodawcą) (PESEL) Dyrektor Nr (nazwa

Bardziej szczegółowo

Czynności Wychowawców

Czynności Wychowawców Czynności Wychowawców Przypisanie przedmiotów klasom W kartotece Przedmioty klas należy dokonać wyboru przedmiotów dla wybranej klasy. Przypisanie przedmiotów do klas polega na: - odpowiednim wyborze jednostki

Bardziej szczegółowo

Nowości w systemie Streamsoft Prestiż wprowadzone w wersji 314

Nowości w systemie Streamsoft Prestiż wprowadzone w wersji 314 Nowości w systemie Streamsoft Prestiż wprowadzone w wersji 314 Zarządzanie Produkcją 3.0 1. W webowym panelu meldunkowym umożliwiono wydruk raportu po meldowaniu. Konfiguracja nowej funkcjonalności znajduje

Bardziej szczegółowo

Ulica Nr domu Nr lokalu Miejscowość PŁOCK Kod pocztowy - Poczta. Ulica Nr domu Nr lokalu Miejscowość Kod pocztowy - Poczta

Ulica Nr domu Nr lokalu Miejscowość PŁOCK Kod pocztowy - Poczta. Ulica Nr domu Nr lokalu Miejscowość Kod pocztowy - Poczta Data wpływu do szkoły Pieczęć szkoły Nazwisko i Imię wnioskodawcy (pełnoletniego ucznia lub rodzica) Nr ewidencyjny wniosku (wypełnia ZJO) DOCHÓD (wypełnia ZJO) na 1 os. w rodzinie ŚREDNIA OCEN (wypełnia

Bardziej szczegółowo

Kadry Optivum, Płace Optivum

Kadry Optivum, Płace Optivum Kadry Optivum, Płace Optivum Jak seryjnie przygotować wykazy absencji pracowników? W celu przygotowania pism zawierających wykazy nieobecności pracowników skorzystamy z mechanizmu Nowe wydruki seryjne.

Bardziej szczegółowo

Moduł Sekretariat jako źródło informacji o uczniach

Moduł Sekretariat jako źródło informacji o uczniach UONET+ W jaki sposób dyrektor szkoły może wykorzystać system w swojej codziennej pracy? Dyrektor szkoły ma dostęp do modułów Sekretariat i Dziennik. Poprzez moduł Sekretariat dyrektor szkoły ma wgląd (tylko

Bardziej szczegółowo

NOWY SZABLON IMPORTU PLIKÓW

NOWY SZABLON IMPORTU PLIKÓW NOWY SZABLON IMPORTU PLIKÓW Aby wejść na zakładkę Nowy szablon importu Użytkownik wybiera zakładkę Płatności, która znajduje się w górnym menu. Następnie z menu bocznego należy wybierać Import danych.

Bardziej szczegółowo

Symfonia Mała Księgowość 2013.1 Opis zmian

Symfonia Mała Księgowość 2013.1 Opis zmian Symfonia Mała Księgowość 2013.1 Opis zmian Wersja 2013.1 Zmiany parametrów w oknie Zapis 3 W oknie Zapis rejestrowane są dodatkowe parametry zapewniające prowadzenie ewidencji zgodnie ze zmienionymi przepisami.

Bardziej szczegółowo

WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6

WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6 WEBTRUCKER INSTRUKCJA OBSŁUGI V.2.6 WebTrucker instrukcja obsługi v. 2.5 2 Spis treści: Uruchamianie... 3 1 wprowadzenie przesyłki... 4 1.1. Dodaj przesyłkę kurierską... 4 1.2. Szablon przesyłek... 7 1.3.

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie Karta Polaka dostępne w ramach systemu POMOST Std

Oprogramowanie Karta Polaka dostępne w ramach systemu POMOST Std Oprogramowanie Karta Polaka dostępne w ramach systemu POMOST Std Oprogramowanie Karta Polaka wspiera realizację zadań dedykowanych powiatom (grodzkim i ziemskim) wynikających z realizacji ustawy z dnia

Bardziej szczegółowo

Jako lokalizację, w której będzie kontynuowana praca w przyszłym roku szkolnym, warto wybrać tę, w której zgromadzonych jest więcej danych.

Jako lokalizację, w której będzie kontynuowana praca w przyszłym roku szkolnym, warto wybrać tę, w której zgromadzonych jest więcej danych. UONET+ Co zrobić, gdy w związku z reformą oświaty witryny UONET+ dwóch jednostek należy zastąpić jedną witryną UONET+? Reforma oświaty zakłada stopniowe wygaszanie gimnazjów. Od decyzji organu prowadzącego

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie SYMFONIA Faktura Premium w wersji 2009

Nowe funkcje w programie SYMFONIA Faktura Premium w wersji 2009 SYMFONIA Faktura Premium Strona 1 Nowe funkcje w programie SYMFONIA Faktura Premium w wersji 2009 Dodatkowe pola tekstowe w danych kontrahenta i towaru W celu umożliwienia użytkownikom przechowywania dodatkowych

Bardziej szczegółowo

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO 1. Wnioskodawca Nazwisko i imię /rodzica, opiekuna prawnego, pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły/ (zaznaczyć właściwy kwadrat stawiając znak X) rodzic/ opiekun

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA Nr XXXII/260/05 Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski z dnia 30 marca 2005 roku

UCHWAŁA Nr XXXII/260/05 Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski z dnia 30 marca 2005 roku UCHWAŁA Nr XXXII/260/05 Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski z dnia 30 marca 2005 roku w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych w Gminie Lwówek

Bardziej szczegółowo

Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT

Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT Opis modułu pl.id w programie Komornik SQL-VAT Nazwa: KSQLVAT.INS.PL.ID.002 Data: 02.01.2017 Wersja: 1.2.0 Cel: Opis działania funkcjonalności pl.id 2016 Currenda Sp. z o.o. Spis treści 1. Opis... 3 2.

Bardziej szczegółowo

System imed24 Instrukcja Moduł Finanse

System imed24 Instrukcja Moduł Finanse System imed24 Instrukcja Moduł Finanse Instrukcja obowiązująca do wersji 1.8.0 Spis treści 1. Moduł Finanse... 4 1. Menu górne modułu Finanse... 4 1.1.1. Słownik towarów i usług... 4 1.1.1.1. Tworzenie

Bardziej szczegółowo

4. Rozliczenia [ Rozliczenia ] 1

4. Rozliczenia [ Rozliczenia ] 1 4. Rozliczenia [ Rozliczenia ] 1 4. Rozliczenia Moduł Rozliczenia umożliwia: - przeglądanie listy dokumentów w wybranym rejestrze VAT - automatyczne tworzenie i zapisywanie deklaracji VAT - definiowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja uŝytkownika Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13

Instrukcja uŝytkownika Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13 Instrukcja uŝytkownika Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13 Kontrole WPR/RYBY Stan na dzień 09.07.2012 r. 1 SPIS TREŚĆI: Kontrole WPR/RYBY... 3 1. Wyszukiwanie umów... 4 2. Wyszukiwanie wniosków

Bardziej szczegółowo

InterLAN SPEED - lista zmian wersja 364

InterLAN SPEED - lista zmian wersja 364 InterLAN SPEED - lista zmian wersja 364 Spis treści 1. Faktury kosztowe... 3 2. Nowy wygląd list... 3 3. Kontrahenci... 8 4. Zlecenia FTL...10 5. Zlecenia morskie...11 6. Schematy Importu Danych...12 7.

Bardziej szczegółowo

Integracja oprogramowania GASTRO z systemem Blue Pocket

Integracja oprogramowania GASTRO z systemem Blue Pocket Integracja oprogramowania GASTRO z systemem Blue Pocket I. Wstęp 1. Czym jest blue pocket? blue pocket to mobilna aplikacja na telefony komórkowe - w szczególności smartfony, która umożliwia bezpłatne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Do7ki 1.0

Instrukcja do programu Do7ki 1.0 Instrukcja do programu Do7ki 1.0 Program Do7ki 1.0 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do generowania listów przewozowych dla firmy kurierskiej SIÓDEMKA w połączeniu

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA I informacje@pkobp.pl, www.pkobp.pl I INFOLINIA 0 801 302 302 I opłata jak za połączenie lokalne

INFORMACJA I informacje@pkobp.pl, www.pkobp.pl I INFOLINIA 0 801 302 302 I opłata jak za połączenie lokalne 1 SPIS TREŚCI WYCIĄGI BANKOWE W... 3... 4... 4... 6 4. Pobieranie wyciągów... 7... 9... 11 operacji na rachunku... 12 na rachunku w... 12... 16 2 WYCIĄGI BANKOWE W Od dnia 23 lipca 2008 roku w systemie

Bardziej szczegółowo

Pomoc w formie dofinansowania podręczników będzie udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013 naukę:

Pomoc w formie dofinansowania podręczników będzie udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2012/2013 naukę: WYPRAWKA SZKOLNA 2012 Podstawa prawna: Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz. U. z 2012 r., poz. 706). Pomoc w formie dofinansowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Przypominacz 1.6

Instrukcja do programu Przypominacz 1.6 Instrukcja do programu Przypominacz 1.6 Program Przypominacz 1.6 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do prowadzenia tzw. miękkiej windykacji poprzez wysyłanie kontrahentom

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KONTRAHENCI. BOŚBank24 iboss

Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KONTRAHENCI. BOŚBank24 iboss BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A. ul. Żelazna 32 / 00-832 Warszawa tel.: (+48 22) 850 87 35 faks: (+48 22) 850 88 91 e-mail: bos@bosbank.pl Instrukcja użytkownika systemu bankowości internetowej dla firm KONTRAHENCI

Bardziej szczegółowo

Nowe funkcje w programie Symfonia Faktura w wersji

Nowe funkcje w programie Symfonia Faktura w wersji Symfonia Faktura 1 / 6 Nowe funkcje w programie Symfonia Faktura w wersji 2011.1 Spis treści: 1. Korzyści z zakupu nowej wersji... 2 2. Zmiany w słowniku Stawki VAT... 2 3. Zmiana stawki VAT w kartotece

Bardziej szczegółowo

Opis zmian w wersji Oprogramowania do Obsługi SR/FA/SW/ST/DM

Opis zmian w wersji Oprogramowania do Obsługi SR/FA/SW/ST/DM Opis zmian w wersji 2-5.3 Oprogramowania do Obsługi SR/FA/SW/ST/DM 1. Dodanie wyliczania danych dla tabeli F sprawozdania rzeczowo-finansowego z wykonywania zadań z zakresu świadczenia wychowawczego na

Bardziej szczegółowo

Rejestracja faktury VAT. Instrukcja stanowiskowa

Rejestracja faktury VAT. Instrukcja stanowiskowa Rejestracja faktury VAT Instrukcja stanowiskowa 1. Uruchomieni e formatki Faktury VAT. Po uruchomieniu aplikacji pojawi się okno startowe z prośbą o zalogowanie się. Wprowadzamy swoją nazwę użytkownika,

Bardziej szczegółowo

INF-U. Uwaga: Numer w rejestrze PFRON powinien być wpisywany na wszelkiej korespondencji kierowanej do PFRON.

INF-U. Uwaga: Numer w rejestrze PFRON powinien być wpisywany na wszelkiej korespondencji kierowanej do PFRON. 1. PODSTAWA PRAWNA INF-U WYJAŚNIENIA DO INFORMACJI O KWOCIE OBNIŻENIA WPŁAT NA PFRON WYSTAWIANEJ PRZY POMOCY SYSTEMU e-pfron2. (dla wzoru informacji obowiązującej od dnia 01.07.2016) Ustawa z dnia 27 sierpnia

Bardziej szczegółowo

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja użytkownika. www.as.tylda.pl

AKTYWNY SAMORZĄD. Instrukcja użytkownika. www.as.tylda.pl AKTYWNY SAMORZĄD Instrukcja użytkownika TYLDA Sp. z o.o. 65-001 Zielona Góra ul. Wazów 6a tel. 68 324-24-72 68 325-75-10 www.tylda.pl tylda@tylda.pl wersja 1.1 2014.12.01 2 Spis treści 1. Konta użytkowników...

Bardziej szczegółowo

zmieniono nazwę Komunikaty na Pobierania przygotowanych plików, zmieniono przyciski Otwórz i Pobierz na odpowiednie ikony.

zmieniono nazwę Komunikaty na Pobierania przygotowanych plików, zmieniono przyciski Otwórz i Pobierz na odpowiednie ikony. UONET+, wersja 14.04.0000 Wydruki we wszystkich modułach zmieniono nazwę Komunikaty na Pobierania przygotowanych plików, zmieniono przyciski Otwórz i Pobierz na odpowiednie ikony. Moduł Administrowanie

Bardziej szczegółowo

System KIKUM dla Biura Księgowości i Kontrasygnaty

System KIKUM dla Biura Księgowości i Kontrasygnaty Biuro Informatyki Wydział Rozwoju Systemów Teleinformatycznych System KIKUM dla Biura Księgowości i Kontrasygnaty Instrukcja uŝytkownika Moduły: Przelewy Wprowadzanie przelewów 20% udziału naleŝnego gminie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Portalu Personelu:

Instrukcja obsługi Portalu Personelu: Instrukcja obsługi Portalu Personelu: 1. Zakładanie konta..2 2. Logowanie.2 3. Zmiana hasła 3.1. Aktualne hasło jest znane...3 3.2. Aktualne hasło nie jest znane..3 4. Wprowadzenie/zmiana danych do odzyskiwania

Bardziej szczegółowo

GDZIE NALEŻY ZŁOŻYĆ WNIOSEK? Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016.

GDZIE NALEŻY ZŁOŻYĆ WNIOSEK? Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016. Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje o możliwości dofinansowania w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. - Wyprawka szkolna zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego lub

Bardziej szczegółowo

Kancelaria 2.16 - zmiany w programie styczeń 2009

Kancelaria 2.16 - zmiany w programie styczeń 2009 1. Opcje globalne programu. a. Dodano możliwość określenia minimalnej długości hasła, sprawdzania, czy hasło ma duże litery i cyfry oraz jak często hasło ma być zmieniane. Odpowiednie opcje znajdują się

Bardziej szczegółowo

Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego

Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego w Jaworznie Strona 1/6 Na podstawie art.2 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej ( t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1827 z późn.zm.) Nr sprawy DSS. 5421 O zasiłek szkolny można

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA WYDAWANIA DECYZJI PRZYZNAJĄCYCH ZASIŁEK DLA OPIEKUNA

INSTRUKCJA WYDAWANIA DECYZJI PRZYZNAJĄCYCH ZASIŁEK DLA OPIEKUNA INSTRUKCJA WYDAWANIA DECYZJI PRZYZNAJĄCYCH ZASIŁEK DLA OPIEKUNA W zależności od ustawienia parametru "CZY ZALEGŁE ZDO Z OSOBNEGO WNIOSKU" możemy zarejestrować: jeden wspólny wniosek o zaległy i bieżący

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika esowk Realizacja wniosku kredytowego przez POS Kredyt gotówkowy

Instrukcja użytkownika esowk Realizacja wniosku kredytowego przez POS Kredyt gotówkowy Instrukcja użytkownika esowk Realizacja wniosku kredytowego przez POS Kredyt gotówkowy data: 2014-01-16 Spis treści 1. Kalkulator kredytowy... 4 2. Podstawowe dane o kliencie... 7 3. Dodatkowe dane dotyczące

Bardziej szczegółowo

CHEOPS dodatki mieszkaniowe v.6. CHEOPS dodatki mieszkaniowe i energetyczne. Instrukcja Obsługi. INFO-R Spółka Jawna - 2013

CHEOPS dodatki mieszkaniowe v.6. CHEOPS dodatki mieszkaniowe i energetyczne. Instrukcja Obsługi. INFO-R Spółka Jawna - 2013 CHEOPS dodatki mieszkaniowe v.6 CHEOPS dodatki mieszkaniowe i energetyczne Instrukcja Obsługi INFO-R Spółka Jawna - 2013 43-430 Pogórze, ul. Baziowa 29 tel. (33) 479 93 29, (33) 479 93 89 fax (33) 853

Bardziej szczegółowo