Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8"

Transkrypt

1 Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8 Niniejszy Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10 mówi o nowych funkcjach i innych zmianach dotyczących ZoomText 10.1 dla Windows 8. Podstawowe instrukcje instalacji oraz używania ZoomTexta 10.1 znajdziesz w Instrukcji Użytkownika ZoomText 10 lub w systemie pomocy ZoomText Ważne! Przed instalacją ZoomText 10.1, przejrzyj wymagania systemowe podane w niniejszym dodatku. Dla wersji ZoomText 10.1 dla Windows 8 wymagana jest szczególna konfiguracja sprzętu i oprogramowania. Więcej informacji o ZoomText 10.1 dla Windows 8 W uzupełnieniu do niniejszego Dodatku więcej informacji, w tym fimy instruktażowe (w języku angielskim), znajdziesz tu: Co nowego w ZoomText 10.1 ZoomText 10.1 zawiera następujące nowe funkcje i rozszerzenia. Wsparcie dla Windows 8 Wsparcie dla Microsoft Office 2013 Wsparcie dla Internet Explorera 10 Ulepszone wsparcie filmów i gier Wsparcie dla urządzeń dotykowych Ulepszone śledzenie i echo programu Gładkie wskaźniki myszy Efekty przejścia rozszerzeń kolorów Dodatkowe poziomy powiększenia: Dodatkowe poziomy powiększenia od 42x do 60x Dodatkowe ułamkowe poziomy powiększeń pomiędzy 1x a 5x

2 2 Czego nie ma w ZoomText 10.1 Następujące funkcje ZoomText 10 są czasowo niedostępne w ZoomText Funkcje te zostaną dodane w kolejnych darmowych aktualizacjach: Zamrażanie okna Poszukiwacz widoku w trybie doka i nakładki Wsparcie pracy z dwoma monitorami Poszukiwacz pulpitu Poszukiwacz tekstu Ustawienie obszar śledzenia Kamera ZoomText Wsparcie dla kamer USB Wymagania systemowe Dla wersji ZoomText 10.1 dla Windows 8 wymagana jest szczególna konfiguracja sprzętu i oprogramowania: Windows 8 (uwaga: Windows 8.1 Preview nie jest jeszcze wspierany) Procesor: 2 GHz single core lub 1 GHz dual core Pamięć (RAM): 2 GB Rekomendowana: 4 GB lub więcej Karta graficzna ze wsparciem DirectX 9.1 lub wyższego Rekomendowana: DirectX 10 lub wyższe Rekomendowana: 256 MB dedykowanej pamięci dla karty graficznej Dostępne miejsce na dysku twardym: 350 MB 5-punktowy ekran dotykowy dla funkcji dotykowych ZoomText Karta dźwiękowa (tyko dla MagReadera)

3 Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8 3 Instalacka ZoomTexta 10.1 dla Windows 8 Instalacja ZoomTexta 1. Wyłącz oprogramowanie antywirusowe i zamknij wszystkie inne programy. 2. Umieść CD ZoomText 10.1 dla Windows 8 w napędzie CD. Program instalacyjny ZoomText zostanie uruchomiony automatycznie. 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Jeśli program instalacyjny nie rozpocznie się automatycznie 1. Wciśnij Windows + R aby otworzyć dialog Uruchom. 2. Odnajdź napęd CD-ROM. 3. Wybierz program Setup i kliknij Otwórz. 4. Kliknij OK w dialogu Uruchom. Rozpoczęcie pracy z ZoomTextem 10.1 Wykonaj jedną z poniższych czynności: Na ekranie startowym kliknij kafelek ZoomText Na Pulpicie Windows kliknij ikonę ZoomText Na ekranie startowym otwórz dodatkowy pasek narzędzi ( Charm bar ) i wybierz narzędzie Wyszukiwanie, co spowoduje otwarcie panela wyszukiwania. Napisz: ZoomText. Pokaże się lista pasujących elementów. Wybierz element ZoomText Odinstalowywanie ZoomTexta 10.1 Wykonaj jedną z poniższych czynności: Na ekranie startowym kliknij prawym klawiszem kafelek ZoomText W pasku aplikacji widocznym u dołu ekranu wybierz Odinstaluj. Na ekranie startowym wpisz Deinstalacja ZoomText. Na liście wyników, które pokażą się w lewym górnym rogu ekranu wybierz element Deinstalacja ZoomText 10.1.

4 4 Wsparcie dla ekranu dotykowego ZoomText 10.1 może być używany z urządzeniami dotykowymi w tym z tabletami, laptopami i monitorami dotykowymi. ZoomText śledzi dotknięcia i przeciągnięcia ekranu dotykowego we wszystkich aplikacjach. ZoomText nie przeszkadza w używaniu tych gestów i będzie na nie odpowiadał w taki sam sposób, jak odpowiada na kliknięcia myszy czy przyciśnięcia klawiszy klawiatury. Dostęp do interface'u użytkownika ZoomText (paska narzędzi, menu oraz dialogów) jest możliwy z pomocą tych samych gestów, które znasz z innych aplikacji. Uwaga: Wymagany jest ekran dotykowy wspierający przynajmniej 5 jednoczesnych dotknięć. Takie ekrany będą posiadały logo Designed for Windows 8. Używanie programu powiększającego na ekranie dotykowym Istnieje kilka istotnych pojęć, zachować i technik, o których trzeba pamiętać podczas używania programu powiększającego na ekranie dotykowym w Windows 8: Wiele aplikacji pozwala na powiększanie i przewijanie dokumentów, które wyświetlają. Program powiększający dodaje drugi poziom powiększania i przewijania ponadto, co może powodować dezorientację jeśli tak aplikacja jak i program powiększający powiększają jednocześnie. Aby tego uniknąć radzimy używać tylko jednego z poziomów jednocześnie. Używanie samodzielnego urządzenia z ekranem dotykowym wymaga użycia klawiatury ekranowej. Podczas używania programu powiększającego klawiatura ekranowa nie będzie w pełni widoczna, więc niezbędne będzie przewijanie ekranu w celu dotarcia do wszystkich klawiszy. To opóźni pisanie i w ogóle pracę. Dlatego radzimy podłączenie fizycznej (zewnętrznej) klawiatury do pisania dłuższego tekstu.

5 Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8 5 Ikona dotykowa ZoomText ZoomText 10.1 dla Windows 8 ma specjalną ikonę dotykową, która daje szybki dostęp do kluczowych funkcji ZoomTexta za pomocą gestów. Funkcje te to zmiana powiększenia, przewijanie powiększonego obrazu i używanie narzędzi AppReader oraz Wymów. Oto jak to działa... Domyślnie po zainstalowaniu ZoomText 10.1 dla Windows 8 na urządzeniu z ekranem dotykowym na krawędzi ekranu ukaże się ikona ZoomText. Ikona ta pozostaje widoczna nawet po zmianie powiększenia lub przewinięciu powiększonego ekranu. Można ją umieszczać w kilku ustalonych pozycjach na krawędzi ekranu, zgodnie z preferencjami użytkownika oraz przesunąć na inne miejsce w wypadku, gdy ikona przykrywa ważną treść. Uwaga: Użycie ikony dotykowej wymaga ekranu dotykowego reagującego na najmniej 5 jednoczesnych dotknięć. Ikona dotykowa ZoomText ma dwa tryby działania: tryb dotykowy Windows oraz tryb dotykowy ZoomText. Tryb dotykowy Windows przepuszcza wszystkie gesty do systemu Windows i do aplikacji, które reagują tak, jakby ZoomText nie był uruchomiony. Ten tryb należy włączyć kiedy się chce pracować z aplikacjami lub na pulpicie (również z paskiem narzędzi ZoomText). W trybie dotykowym Windows ikona wygląda jak grupa kafelków Windows 8 z palcem wskazującym u dołu. Tryb dotykowy ZoomText przekazuje gesty do ZoomTexta. W tym trybie można uzywać gestów do wywołania funkcji ZoomTexta (np. dokładna regulacja powiększenia czy przewijanie powiększonego obrazu). W trybie dotykowym ZoomText ikona wygląda jak logo ZoomTexta z palcem wskazującym u dołu. Ikona ta będzie pulsować (znikać i pojawiać się), kiedy aktywny jest tryb dotykowy ZoomText.

6 6 Włączanie i praca z ikoną dotykową ZoomText W tym rozdziale dowiesz się jak włączać i operować ikoną dotykową ZoomText. Porada! Na stronie znajdziesz filmy instruktażowe o używaniu ikony dotykowej ZoomText. Włączanie i wyłączanie ikony dotykowej W menu Ustawienia wybierz Wsparcie ekranu dotykowego Włącz ikonę dotykową. Po włączeniu ikona dotykowa pojawi się na krawędzi ekranu. Po wyłączeniu zostanie schowana. Uwaga: Ikona dotykowa jest schowana również wtedy, kiedy ZoomText jest wyłączony. Zmiana wielkości ikony dotykowej W menu Ustawienia wybierz Wsparcie ekranu dotykowego Wielkość ikony dotykowej {wielkość}. Ikona dotykowa zmienia wielkość stosownie do dokonanego wyboru. Wybór schematu kolorów ikony dotykowej W menu Ustawienia wybierz Wsparcie ekranu dotykowego Kolor ikony dotykowej {kolor}. Ikona dotykowa zmienia kolor na wybrany. Przesuwanie ikony dotykowej po ekranie Dotknij i przytrzymaj ikonę dotykową, po czym przesuń ją do wybranego miejsca na krawędzi ekranu. Po puszczeniu ikony zostanie ona przemieszczona do najbliższego z punktów docelowych. Przełączanie pomiędzy trybem dotykowym Windows a trybem dotykowym ZoomText Dotknij krótko dwa razy ikonę dotykową palcem. W trybie dotykowym Windows ikona ma kształt grupy kafelków Windows 8. W trybie dotykowym ZoomText ikona wygląda jak logo ZoomTexta.

7 Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8 7 Porada! Można chwilowo zmienić tryb dotykowy przytrzymując ikonę. Kiedy zdejmiesz palec z ikony dotykowej poprzedni tryb zostanie przywrócony. Oznacza to, że w trybie dotykowym Windows można błyskawicznie przejść do trybu ZoomText, aby wywołać funkcję ZoomText z pomocą gestu, a potem automatycznie powrócić do trybu dotykowego Windows. Również odwrotnie, w trybie dotykowym ZoomText można przejść szybko do trybu Windows, aby przesłać gest do systemu Windows lub aplikacji i powrócić automatycznie do trybu ZoomText.

8 8 Wywoływanie funkcji ZoomTexta z pomocą gestów W tym rozdziale dowiesz się jak użyć ikony dotykowej ZoomText i gestów, aby sterować funkcjami ZoomTexta. Pamiętaj, że w tym celu ikona musi być w trybie ZoomText. Wyświetlanie interface'u użytkownika ZoomText Dotknij krótko dwa razy ekranu czterema palcami. Zmiana powiększenia Dotknij krótko dwa razy i przytrzymaj trzy palce, po czym przesuń je w górę (powiększanie) lub w dół (zmniejszanie). Przewijanie powiększonego obrazu Przesuwaj trzema palcami po ekranie. Dopasowywanie wielkości i położenia okna powiększenia 1. Na pasku narzędzi Magnifier wybierz Tryb Dopasuj. Uaktywni się narzędzie dopasowywania z uchwytami widocznymi na krawędziach okna powiększania. 2. Zmianę wielkości okna wykonuj poprzez wskazanie palcem uchwytu i przesuwanie go do uzyskania pożądanego rozmiaru. 3. Przesuwanie okna wykonuj poprzez wskazanie palcem wewnątrz okna i przesuwanie. 4. Wyjście z trybu dopasowywania krótkie, dwukrotne dotknięcie trzema palcami. Używanie narzędzia Wymów 1. W pasku narzędzi Mowa wybierz Wymów. Uaktywni się narzędzie Wymów. 2. Aby usłyszeć pojedyncze słowo, dotknij je. 3. Aby usłyszeć blok tekstu, zakreśl po przekątnej jednym palcem prostokąt, co spowoduje jego podświetlenie. Po zakończeniu przeciągania cały podświetlony tekst zostanie wymówiony. 4. Wyjście z narzędzia Wymów - podwójne krótkie dotknięcie trzema palcami.

9 Dodatek do Podręcznika Szybkiego Startu ZoomText 10.1 dla Windows 8 9 Używanie AppReadera 1. Otwórz dokument, stronę internetową lub wiadomość pocztową, które chcesz odczytać. 2. Uruhom AppReader za pomocą jednej z następujących metod: Rozpoczęcie czytania od dowolnego wyrazu: podwójne krótkie dotknięcie jednym palcem na wyrazie, od którego chcesz rozpocząć czytanie. Rozpoczęcie czytania od kursora (o ile jest aktywny): podwójne krótkie dotknięcie dwoma palcami. AppReader rozpoczyna czytanie. 3. Zatrzymanie i ponowne rozpoczęcie czytania oraz nawigacja i czytanie po wyrazie, wierszu, zdaniu lub akapicie można wykonać jednym z gestów wymienionych w tabeli poniżej. 4. Zakończenie AppReadera: podwójne krótkie dotknięcie trzema palcami. Po zakończeniu działania AppReadera kursor jest automatycznie umieszczany na ostatnim wyrazie podświetlonym w AppReaderze (o ile kursor istnieje w aplikacji). Komendy Włącz/wyłącz czytanie (Start/Pauza) Czytaj od nowego miejsca Mów kolejny wyraz Mów poprzedni wyraz Mów bieżący wyraz Mów wyraz powyżej Mów wyraz poniżej Mów następne zdanie Mów poprzednie zdanie Gesty Podwójne krótkie dotknięcie 2 palcami Dotknięcie 1 palcem Muśnij 1 palcem w prawo Muśnij 1 palcem w lewo Podwójne krótkie dotknięcie 1 palcem wypowiada wyraz. Powtarzanie tego gestu na tym samym wyrazie (w ciągu dwóch sekund) wykona kolejno akcje: mów/literuj/literuj imionami. Po upływanie dwóch sekund cykl wraca do mów. Muśnięcie 1 palcem w dół Muśnięcie 1 palcem w górę Muśnięcie 2 palcami w prawo Muśnięcie 2 palcami w lewo

10 10 Mów następny akapit Mów poprzedni akapit Koniec Dokumentu Początek Dokumentu Muśnięcie 2 palcami w dół Muśnięcie 2 palcami w górę Muśnięcie 4 palcami w dół Muśnięcie 4 palcami w górę

ZoomText 10.1. Dodatek do Podręcznika Użytkownika

ZoomText 10.1. Dodatek do Podręcznika Użytkownika ZoomText 10.1 Dodatek do Podręcznika Użytkownika Prawa autorskie ZoomText Magnifier Copyright 2014, Algorithmic Implementations, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. ZoomText Magnifier/Reader Copyright 2014,

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie powiększające obraz na ekranie, zmniejszające zmęczenie wzroku. Podręcznik Szybkiego Startu

Oprogramowanie powiększające obraz na ekranie, zmniejszające zmęczenie wzroku. Podręcznik Szybkiego Startu Oprogramowanie powiększające obraz na ekranie, zmniejszające zmęczenie wzroku. Podręcznik Szybkiego Startu Witaj w ZoomText Express ZoomText Express to niedrogi i łatwy program powiększający obraz komputerowy.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Intuos Pro (PTH-451, PTH-651, PTH-851)

Instrukcja obsługi. Intuos Pro (PTH-451, PTH-651, PTH-851) 1 Instrukcja obsługi Intuos Pro (PTH-451, PTH-651, PTH-851) Przygotowanie tabletu Intuos Pro Używanie pióra Elementy sterujące tabletu Obsługa wielodotykowa tabletu Intuos Pro Ustawienia własne tabletu

Bardziej szczegółowo

Indeks. Spis treści. Instrukcja obsługi

Indeks. Spis treści. Instrukcja obsługi 1 Instrukcja obsługi Bamboo (CTH-470, CTH-670) Bamboo Pen (CTL-470) Przygotowanie Nawigacja z funkcją dotyku Ustawienia własne funkcji dotyku Sposób korzystania z przycisków ExpressKeys Korzystanie z pióra

Bardziej szczegółowo

U Instrukcja obsługi

U Instrukcja obsługi U Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...11 Kreator

Bardziej szczegółowo

P Instrukcja obsługi

P Instrukcja obsługi P Instrukcja obsługi Spis treści Ważne informacje...7 Android co i dlaczego?...8 Aplikacje...8 Czynności przygotowawcze...9 Przygotowanie telefonu do pracy...9 Włączanie i wyłączanie telefonu...9 Kreator

Bardziej szczegółowo

Lunar Program powiększający Wersja 7.0

Lunar Program powiększający Wersja 7.0 Lunar Program powiększający Wersja 7.0 dla Systemów Operacyjnych Microsoft Windows Copyright 1998-2006 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate, West Worcester WR3 8TJ Wielka Brytania Tel:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi oprogramowania EasyMP Network Projection

Instrukcja obsługi oprogramowania EasyMP Network Projection Instrukcja obsługi oprogramowania EasyMP Network Projection Spis treści 2 Przed użyciem Funkcje programu EasyMP Network Projection... 5 Udostępnianie projektora... 5 Różne funkcje przekazywania obrazu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia L C2105/C2104

Instrukcja obsługi. Xperia L C2105/C2104 Instrukcja obsługi Xperia L C2105/C2104 Spis treści Xperia L Instrukcja obsługi...6 Czynności przygotowawcze...7 Informacje o tej instrukcji obsługi...7 Co to jest Android?...7 Omówienie telefonu...7 Przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i

Instrukcja obsługi. Xperia P LT22i Instrukcja obsługi Xperia P LT22i Spis treści Xperia P Instrukcja obsługi...6 Czynności przygotowawcze...7 Android co i dlaczego?...7 Przegląd...7 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Xperia J ST26i/ST26a

Instrukcja obsługi. Xperia J ST26i/ST26a Instrukcja obsługi Xperia J ST26i/ST26a Spis treści Ważne informacje...6 Android co i dlaczego?...7 Aplikacje...7 Czynności przygotowawcze...8 Przygotowanie telefonu do pracy...8 Włączanie i wyłączanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. HTC One M8s

Instrukcja obsługi. HTC One M8s Instrukcja obsługi HTC One M8s 2 Spis treści Spis treści Przydatne funkcje HTC Eye Experience 9 Rozpakowanie HTC One 10 Gniazda z tacami na kartę 11 Karta nano SIM 12 Karta pamięci 13 Ładowanie akumulatora

Bardziej szczegółowo

HTC Desire 620. Instrukcja obsługi

HTC Desire 620. Instrukcja obsługi HTC Desire 620 Instrukcja obsługi 2 Spis treści Spis treści Przydatne funkcje Funkcje telefonu HTC Desire 620 9 Rozpakowanie HTC Desire 620 11 Tylna pokrywa 12 Karta micro SIM 14 Karta pamięci 15 Akumulator

Bardziej szczegółowo

LunarPlus Udoskonalony program powiększający Wersja 7.0

LunarPlus Udoskonalony program powiększający Wersja 7.0 LunarPlus Udoskonalony program powiększający Wersja 7.0 dla Systemów Operacyjnych Microsoft Windows Copyright 1998-2006 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate, West Worcester WR3 8TJ Wielka

Bardziej szczegółowo

Supernova Program Powiększająco/Udźwiękawiający Wersja 7.0

Supernova Program Powiększająco/Udźwiękawiający Wersja 7.0 Supernova Program Powiększająco/Udźwiękawiający Wersja 7.0 Dla Systemów Operacyjnych Microsoft Windows Copyright 1998-2006 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate, West Worcester WR3 8TJ

Bardziej szczegółowo

GEN 5 INSTRUKCJA OBSŁUGI,

GEN 5 INSTRUKCJA OBSŁUGI, POLSKI 405 605 WIFI 705 WIFI GEN 5 INSTRUKCJA OBSŁUGI, JĘZYK POLSKI Wersja 3.0 Najnowszą wersję niniejszej instrukcji obsługi można pobrać ze strony www.archos.com/manuals. Szanowny Kliencie, Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i filmy. Lokalizacja i nawigacja. Bezpieczeństwo

Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i filmy. Lokalizacja i nawigacja. Bezpieczeństwo Moto G zdjęcie Rzut oka Start t Ekran główny i aplikacje Sterowanie iwłasn własne ustawienia Rozmowy telefoniczne Kontakty Wiadomości Poczta e-mail Pisanie Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. HTC One M9

Instrukcja obsługi. HTC One M9 Instrukcja obsługi HTC One M9 2 Spis treści Spis treści Przydatne funkcje Personalizacja 9 Przetwarzanie obrazów 10 Dźwięk 12 Rozpakowanie HTC One M9 14 Gniazda z tacami na kartę 15 Karta nano SIM 15 Karta

Bardziej szczegółowo

Supernova Program Powiększająco/Udźwiękawiający Wersja 10.0

Supernova Program Powiększająco/Udźwiękawiający Wersja 10.0 Supernova Program Powiększająco/Udźwiękawiający Wersja 10.0 Dla Systemów Operacyjnych Microsoft Windows Copyright 1998-2003 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate, West Worcester WR3 8TJ

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1

Komputer serii Aspire E1 (15) Podręcznik użytkownika - 1 Komputer serii Aspire E1 (15") Podręcznik użytkownika - 1 2-2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E1 (15") Dotyczy: Aspire E1-572G / E1-572 / E1-570G / E1-570 / E1-532G / E1-532 / E1-530G

Bardziej szczegółowo

Otwórz okno na Świat Poradnik dla Seniora

Otwórz okno na Świat Poradnik dla Seniora Otwórz okno na Świat Poradnik dla Seniora Jak korzystać z komputera i Internetu Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie

Bardziej szczegółowo

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika

Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika Komputer serii Aspire E 15 Podręcznik użytkownika 2-2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Komputer serii Aspire E 15 Dotyczy: E5-571 / E5-531 / E5-551 / E5-521 / E5-511 Ta zmiana: 04/2014 Zarejestruj się,

Bardziej szczegółowo

Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i filmy. Lokalizacja i nawigacja. Bezpieczeństwo

Sieci społecznościowe Przeglądanie Zdjęcia i filmy. Lokalizacja i nawigacja. Bezpieczeństwo Moto X wybierasz temat, dostajesz co trzeba Rzut oka Start t Ekran główny i aplikacje Sterowanieii dostosowywanie Rozmowy telefoniczne Kontakty Wiadomości Poczta e-mail Pisanie Sieci społecznościowe Przeglądanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika OV-SteelCore Spis treści Spis treści... - 2-1 Wprowadzenie... 1 1.1 Podziękowania... 1 1.2 Środki ostrożności... 1 1.3 Informacje dotyczące bezpieczeństwa... 2 1.4 Skróty i ich objaśnienia...

Bardziej szczegółowo

ipod touch Podręcznik użytkownika Dotyczy oprogramowania ios 5.1

ipod touch Podręcznik użytkownika Dotyczy oprogramowania ios 5.1 ipod touch Podręcznik użytkownika Dotyczy oprogramowania ios 5.1 Spis treści 9 Rozdział 1: ipod touch przegląd 9 ipod touch omówienie 10 Akcesoria 10 Przyciski 11 Ikony statusu 13 Rozdział 2: Pierwsze

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU B-LINK

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU B-LINK INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA PROGRAMU B-LINK 1 Spis treści Wstęp... 3 Instalacja... 4 Użytkowanie... 5 Menu boczne... 8 Klawiatura ekranowa... 9 Mysz ekranowa... 10 Menu skrótów... 14 Ulubione... 15 Opcje...

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610

Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Wydanie 1.3 PL Podręcznik użytkownika Nokia Lumia 610 Spis treści Bezpieczeństwo 4 Pierwsze kroki 5 Klawisze i części 5 Klawisze Wstecz, Start i Szukaj 5 Wkładanie

Bardziej szczegółowo

Komputer typu notebook

Komputer typu notebook PL7495 Komputer typu notebook Instrukcja użytkownika dla systemu Windows 8 PL7495_Win 8_User Guide.indd 1 8/16/12 9:22:22 AM Informacje o prawach autorskich Żadnej z części tego podręcznika, włącznie z

Bardziej szczegółowo

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych

Bardziej szczegółowo

CMS PROFESSIONAL instrukcja obsługi

CMS PROFESSIONAL instrukcja obsługi CMS PROFESSIOANL MANUAL CMS PROFESSIONAL instrukcja obsługi Instrukcja obsługi wersja 3.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla program CMS PROFESSIONAL w wersji 3.0.0.600 Strona 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 1.1

Bardziej szczegółowo