Programy edukacyjne Teatr Syrena

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Programy edukacyjne Teatr Syrena"

Transkrypt

1 PROJEKTY ZREALIZOWANE Programy edukacyjne Teatr Syrena ROK 2013 WRZESIEŃ UNITED SOLO EUROPE CYKL WARSZTATÓW AKTORSKICH Oprócz selekcji przedstawień, United Solo Europe oferuje warsztaty teatralne skierowane do osób zainteresowanych poznaniem sztuki monodramu. Pod okiem mistrzów tej formy, uczestnicy zajęć mieli okazję doskonalić świadomość sceniczną, pewność siebie, kreatywność artystyczną oraz inne umiejętności przydatne w interakcjach prywatnych i zawodowych, wliczając wystąpienia publiczne i prezentacje teatralne. Zajęcia dostępne są dla osób w każdym wieku. 13 września 2013 r. g Anthony Nikolchev - Intencja + Konflikt = Akcja Celem warsztatu opartego o doświadczenia zdobyte przez Anthony ego Nikolcheva w Studiu Matejka jest pobudzenie wyrazistej i świadomej ekspresji aktorskiej. Zajęcia rozwijają świadomość gestu, mimiki i ruchu w przestrzeni oraz przygotowują do dokonywania skutecznych wyborów scenicznych. 14 września 2013 r. g Bill Bowers - Podstawy pantomimy Były uczeń Marcela Marceau i wykładowca Uniwersytetu Nowojorskiego opowie krótko o historii pantomimy, zademonstruje profesjonalną rozgrzewkę aktorską i poprowadzi warsztaty z elementami improwizacji. Uczestnicy będą mogli poznać techniki pantomimy, iluzji, a także poznać podstawy interakcji z innymi mimami na scenie. 14 września 2013 r. g Ewa Kasprzyk - Praca z tekstem, interpretacja, małe zadania aktorskie Co to znaczy być na scenie tu i teraz? Wybitna polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna zmierzy się z tym pytaniem razem z uczestnikami warsztatów. Ewa Kasprzyk, dzięki swojemu doświadczeniu i talentowi, będzie starała się pomóc uczestnikom warsztatów zrozumieć i przyswoić metodę Stanisławskiego. 15 września 2013 r. g Mark Gindick: Komedia a teatr ruchu Jak udoskonalać swoją świadomość ruchu i wykorzystać ją w interakcji z innymi i kreowaniu pozytywnej energii w komunikacji. Odpowiedź zna Mark Gindick, który pojawiał się na arenach The

2 New York Goofs, Cirque du Soleil i Big Apple Circus. Mark zainteresowany jest użyciem technik teatru ruchu w teatralnych formach komediowych. UCZYMY SIĘ TEATRU Po pierwsze TEATR WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK Pierwsze zajęcia są otwarciem furtki do świata teatru. Podczas tego warsztatu zwiedzać budynek Teatru Syrena, ale nie tylko scenę czy kulisy. Będziemy zaglądać do różnych pracowni tam gdzie powstają dekoracje, do garderoby, charakteryzatorni a nawet do biur i kasy. Będzie to niesamowita okazja, by zobaczyć, jak wiele w teatrze jest ukrytych zakamarków; że najczęściej widzimy tylko okno sceny, a teatr to cały tajemniczy labirynt! Podczas pierwszego spotkania rozpoczniemy też cykl zajęć Warsztat Mowy, które poprowadzi Kalina Cyz, logopeda, trener i terapeuta głosu. Dzieci będą doskonalić swoje warunki głosowe i łamać języki na arcytrudnych ćwiczeniach dykcyjnych! Kostium i postać Aktorka często kojarzy się dzieciom z pięknie umalowaną i wystrojoną księżniczką albo, dla odmiany, Babą-Jagą. Aktor to przystojny Książę lub Król z duuuużym brzuchem. Jakże to wspaniale mieć taki kostium! może myśleć niejeden z Was. Ale te zajęcia pokażą, jak trudną pracą jest przygotowanie i ubieranie kostiumu oraz teatralna charakteryzacja. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach, a zakończą warsztatem Żywe Obrazy, które poprowadzi Bogna Gniazdowska, malarka i kostiumografka. Dzieci przebrane i odpowiednio ustawione będą odgrywały sceny z dzieł sztuki (obrazów lub rzeźby). Syrena w Teatrze Warsztat Syrena w Teatrze jest zupełnie wyjątkowy, jak wyjątkowym miejscem jest Teatr Syrena. Poznamy więc jego historię i galerię najwybitniejszych artystów. Ale, by nie skupiać się tylko na tym co było, to jedna z dzisiejszych gwiazd tej sceny poprowadzi zajęcia z dziećmi i poczyta im ulubione bajki. Mając jeszcze w uszach, jak pięknie recytują aktorzy, pełni zapału wrócimy do Warsztatu Mowy, by doskonalić się w pracy aktora. Na koniec prawdziwa gratka zajęcia z Kierownikiem Muzycznym Teatru, który opowie jak się tworzy oprawę muzyczną do spektaklu. Muzyki nie może zabraknąć w Teatrze, którego patronką jest Syrena! Będziemy słuchać, ćwiczyć i tworzyć. Kto tworzy Teatr? Gdy zapytamy dziecko lub nawet osobę dorosłą, kto tworzy Teatr, odpowiedź jest najczęściej taka: aktor, aktorka, reżyser. Tylko to nie jest do końca prawda. Podczas warsztatu Kto jest kim w Teatrze? dzieci dowiedzą się m.in.: jak wiele rąk pracuje nad przygotowaniem jednego przedstawienia; poznają zawody teatralne i pracowników Teatru Syrena. Dzięki tej wiedzy dzieci będą miały okazję doliczyć się tych wszystkich osób podczas prawdziwej próby na scenie, którą będziemy mieli możliwość wspólnie podglądać. Na koniec lekcja teatralna podstawy savoir vivru i oczywiście doskonalenie warsztatu aktorskiego podczas kolejnego Warsztatu Mowy.

3 Przestrzenie Teatru Jeśli lubisz majsterkować, malować lub wymyślać, to jest to warsztat dla Ciebie!!! Na lekcji teatralnej powiemy co to takiego identyfikacja wizualna (co to plakat, logo, afisz); obejrzymy wspólnie najciekawsze plakaty Teatru Syrena, a dzieci będą miały okazję zaprojektowania własnego plakatu do ulubionego przedstawienia. Ale to tylko wstęp do magicznych przestrzeni teatralnych, bowiem podczas zajęć o Teatrze Lalkowym dzieci wykonają też własną lalkę. I na cóż taka lalka, jak nie będzie miała gdzie wystąpić? O, nie martwcie się, nasze zaproszenie przyjęła Joanna Kuś, scenografka i architekt wnętrz, która od wielu lat - wraz z Borisem Kudličką - wymyśla scenografię i wie nawet, jak zbudować na scenie basen lub most! Dzięki jej pomocy poznamy tajniki budowy makiet teatralnych i scenografii. W poszukiwaniu Teatralnego skarbu Teatr Syrena skończył w zeszłym roku 65 lat - ten warsztat to jak wisienka na urodzinowym torcie! Dzieci zostaną podzielone na grupy, otrzymają mapy, instrukcje i wyruszą w poszukiwaniu SKARBU. Ukryty on zostanie gdzieś w Teatrze, ale gdzie? Co będzie tym skarbem? Kto to wie?! Powiem Wam w sekrecie, że nawet Dyrektor Malajkat nie ma o tym bladego pojęcia! Zanim jednak wyruszymy w tę cudowną podróż podsumujemy sobie wszystko, czego się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy. Te warsztaty będą niezapomnianą ZABAWĄ musisz się przyłączyć! LISTOPAD Warsztaty taneczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu w ramach Warszawskiego Tygodnia Kultury bez Barier we współpracy z fundacją Kultura Bez Barier. Prowadzenie: Inga Pilchowska, Katarzyna Bagniewska PROJEKTY ZREALIZOWANE II EDYCJA WARSZTATÓW UCZYMY SIĘ TEATRU dla dzieci szkół podstawowych (klasy 0-3) liczba grup: 2 liczba zajęć: 6 czas trwania pojedynczych zajęć: 4 godziny cena karnetu: 330 zł ROK 2014 WRZESIEŃ Ze względu na duże zainteresowanie w zeszłym roku, cykl będzie powtórzeniem zajęć z 2012 r. Rozpoczniemy je od wycieczki po budynku i poznania teatru jako instytucji z całym zapleczem i tajemniczymi miejscami" (np. pracownie malarska, krawiecka i charakteryzatornia).

4 Jedna z lekcji odbywać się będzie w garderobie i rekwizytorni. Za kulisami dzieci będą miały okazję do spotkania z pracownikami obsługi sceny, takimi jak: sufler, inspicjent, scenograf czy reżyser. Tę część warsztatów zakończy Dzień z próby", czyli spotkanie z aktorami Teatru Syrena. Dzieci podglądają próbę, którą aktorzy przygotowują z myślą o uczestnikach warsztatów i włączają ich w proste zadania sceniczne. Od tego momentu rozpoczyna się właściwy warsztat aktorski - ćwiczenia oddechowe, zadania dykcyjne, zabawy onomatopeiczne, wspólne czytanie i praca nad rolą. W trakcie tej części warsztatu dzieci nabywać będą wiedzę o technikach teatralnych, kulturze słowa, warsztacie aktorskim a także o animacji lalkami. Nasze warsztaty adresujemy do uczniów szkół podstawowych - klasy 0-3. U dzieci w tym wieku kształtują się i doskonalą umiejętności związane z czytaniem, pisaniem i poprawnym mówieniem. Warsztaty teatralne - w tym z zakresu kultury żywego słowa, mogą być atrakcyjnym uzupełnieniem procesu dydaktycznego. Dodatkowo, na tym etapie rozwoju dzieci rozpoznają swoje pasje, zainteresowania i mocne strony. Dlatego chcemy, by warsztaty teatralne zjednywały dla Teatru przyszłych teatromanów oraz utalentowanych aktorów! Edukacja teatralna i wykorzystywanie technik teatralnych wspaniale aktywizuje i umacnia naturalną potrzebę uczestnictwa w kulturze. TWORZYMY TEATR dla dzieci szkół podstawowych (klasy 0-3) liczba grup: 2 liczba zajęć: 6 czas trwania pojedynczych zajęć: 4 godziny cena karnetu: 330 zł WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK Warsztaty teatralne Tworzymy Teatr" zostały stworzone z myślą o uczestnikach zeszłorocznej edycji, ale zapraszamy do udziału w nich wszystkich chętnych. Pozwalają wnikać głębiej w strukturę teatru. Planujemy m.in. etiudy aktorskie, próby scenograficzne i reżyserskie; zajęcia z choreografami i tancerzami; zajęcia z wykładowcami Akademii Teatralnej w Warszawie. I bynajmniej nie oznacza to, że nie będziemy się przy tym bawić!!! Przygotowujemy m.in. absolutnie nowatorskie warsztaty tworzenia magic box-u", teatru cieni; nie zabraknie też spotkania z waszymi ulubionymi aktorami Teatru Syrena i innych niespodzianek. W przygotowaniu znajduje się ponadto cykl warsztatów Teatralna szkoła" (również w ramach programu Uczymy się Teatru"), które będą odbywać się w dni powszednie we wrześniu i październiku 2013 r. Cykl powstaje z myślą o grupach zorganizowanych, np. klasach 0-3 szkół podstawowych.

5 PROJEKTY W REALIZACJI MAJ Artyści: Re-Start! Masz poczucie, że Twoja kariera stanęła w miejscu? Nie wiesz, jaką drogę obrać, by nawiązać współpracę z teatrem, galerią, wydawnictwem? Chcesz zacząć w zawodzie wszystko od nowa, z większą siłą i precyzją? Teatr Syrena zaprasza na cykl spotkań poświęconych trudnej sztuce bycia artystą. Wspólnie analizować będziemy problemy, które hamują utalentowanych, pełnych pasji i energii ludzi w realizacji wyznaczonych celów. W przyjaznej, swobodnej atmosferze będziemy uczyć się od siebie nawzajem pozytywnego myślenia, szukać nowego modelu dla kariery, która osłabła, doradzać w praktycznych sprawach (jak właściwie przygotować wniosek o grant czy stypendium, jak dostać się na rezydencję, jak zadbać o emeryturę). W każdym ze spotkań towarzyszyć nam będzie psycholog specjalizujący się w coachingu twórców, który pomoże w otwarciu się na zmiany, w odkryciu swoich mocnych i słabszych stron, w umacnianiu wewnętrznej siły i odporności na niepowodzenia. Po raz pierwszy spotykamy się w dolnym foyer Teatru Syrena w poniedziałek, 19 maja o godz Swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami podzielą się Anna Serafińska (muzyka), Magda Navarrete (muzyka), Julia Holewińska (teatr) i Pola Dwurnik (sztuki wizualne). Wsparcie psychologiczne zapewni Anna Orłowska, zajmująca się coachingiem artystycznym. Spotkanie poprowadzi Robert Więckowski (Fundacja Kultury Bez Barier). Zapraszamy! Wstęp wolny! CZERWIEC II EDYCJA UNITED SOLO EUROPE WARSZTATY AKTORSKIE Tradycją europejskiej edycji festiwalu United Solo są warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów prezentujących monodramy. W tym roku odbędą się cztery warsztaty poświęcone różnym tematom od zajęć o budowaniu solowego występu po konstrukcję postaci scenicznej r. g. 12:00 Klasyczny monodram - Roger Westberg, Szwecja Ponad dwadzieścia lat praktyki w wystawianiu solowej wersji Hamleta na scenach kilkunastu krajów - to doświadczenie, którym dzieli się ze studentami Rogert Westberg, szwedzki aktor i dyrektor teatru Boulevard w Sztokholmie. Jego warsztaty będą dotyczyły analizy tekstów klasycznych i ich interpretacji we współczesnym świecie teatru. Aktor podzieli się również praktycznymi wskazówkami dotyczącymi pracy nad spektaklem solowym i eksploatacją tej formy na międzynarodowych scenach teatralnych i festiwalowych. Zapraszamy również na spektakl Hamlet, A Stand Up w wykonaniu aktora prowadzącego warsztaty.

6 r. g. 12:00 Musical i teatr muzyczny - LynnMarie Rink, USA Pięciokrotnie nominowana do Grammy aktorka i wokalistka LynnMarie Rink prowadzi zajęcia dla studentów zainteresowanych musicalem, interpretacją piosenki aktorskiej i spektaklami muzycznymi. Podczas zajęć LynnMarie dzieli się swoim doświadczeniami związanym z występami na estradzie, wykonywaniem piosenek na żywo, a także do podkładu z playbacku, jak również do własnego akompaniamentu. Ćwiczenia będą dotyczyły interpretacji aktorskiej i aranżacji muzycznej w przedstawieniach teatralnych. Zapraszamy również na spektakl Wrap Your Heart Around It w wykonaniu aktorki prowadzącej warsztaty. 30 maja 2014 r. g. 12:00 Magia teatralna i widowiskowa - Robert Jägerhorn, Finlandia Ćwiczenia związane z koordynacją ruchową, plastyką gestu i koncentracją na scenie kierowane są do studentów zainteresowanych formą i precyzją środków aktorskich. Iluzjonista i aktor, Robert Jägerhorn oferuje unikatową kombinację sztuczek magicznych i gagów komediowych. Studenci poznają tajemnice iluzji i jej zastosowanie w budowaniu roli, narracji, humoru, a także napięcia scenicznego. Zapraszamy również na spektakl Waiting for Hitchcock w wykonaniu aktora prowadzącego warsztaty. 31 maja 2014 r. g. 12:00 Struktura postaci scenicznej - Grace Kiley, USA W trakcie warsztatów uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach improwizacyjnych przydatnych w pracy nad rolą. Postać sceniczna to jedynie fragment większej całości. Poprzez serię ćwiczeń studenci poznają rozległą strukturę życia bohatera i wybierają kluczowe fragmenty z życiorysu postaci. Jak budować rolę w oparciu o rzeczywistość i jak wybierać znaczące cechy charakterologiczne - to tematyka warsztatów prowadzonych przez Grace Kiley, aktorkę i wykładowcę nowojorskiej szkoły teatralnej Stella Adler Studio. Zapraszamy również na spektakl Longing for Grace w wykonaniu aktorki prowadzącej warsztaty. Cena jednego warsztatu: 100,00 zł Cena pakietu zawierającego 4 warsztaty: 300,00 zł Dla studentów szkół teatralnych oraz zorganizowanych grup przewidujemy ulgi. W sprawach zakupienia warsztatów prosimy o kontakt w dni powszednie (poniedziałek-piątek) w godzinach 09:00-16:00 Kamil Sadowski tel ,

7 mail: LIPIEC WARSZTATY MUZYCZNE LETNIE GORĄCE ULICE Z ANNĄ SERAFIŃSKĄ! Teatr Syrena zaprasza na jedyne w swoim rodzaju czterotygodniowe warsztaty muzyczne pt. Letnie gorące ulice według autorskiego programu wybitnej wokalistki i pedagog Anny Serafińskiej. Start 7 lipca 2014!! Cykl spotkań zakończy się koncertem na dużej scenie Teatru Syrena 7 sierpnia 2014 roku. W dobie kreowania kolorowego opakowania, a nie dobrego produktu muzycznego, w erze chwilowych karier i jednosezonowych gwiazd telewizyjnych show potrzebny jest w muzyce powrót do korzeni. Do odpowiedzi na pytanie czym jest dla mnie muzyka? Sposobem na zarobienie pieniędzy? Na powierzchowną zmianę wizerunku? Na zdobycie popularności mierzonej kliknięciami Lubię to!? Jak dojrzeć siebie w sztuce, którą tworzę, jak świadomie wychować się do życia z muzyką, jak zmienić swój stosunek do niej, by funkcjonować z nią w idealnej harmonii? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli Wam prowadząca Letnie gorące ulice Anna Serafińska, laureatka prestiżowego międzynarodowego konkursu dla wokalistów jazzowych na Montreux Jazz Festival i zdobywczyni wielu innych wyróżnień, autorka m.in. albumów Gadu Gadu i Groove Machine. Szukam osób, które traktują śpiewanie jako formę wyrażania siebie i nie potrafią, z różnych powodów, znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich kwestie mówi Serafińska. Podobnie, jak wielu ludzi błąkających się po tym świecie, zastanawia mnie, dlaczego na naszym podwórku tak mało wokalistów ma szansę odcisnąć indywidualne, silne piętno na muzycznej mapie świata w dziś tak szeroko przecież otwartym nowoczesnym społeczeństwie... Moim marzeniem od zawsze było i będzie spróbować mieć maleńki wpływ na zmianę tej sytuacji. Letnie gorące ulice to projekt mający na celu przybliżenie uczestnikom wszystkich etapów produkcji muzycznego wydarzenia od stworzenia koncepcji poprzez pracę nad emisją głosu, swoją osobowością i własnym stosunkiem do muzyki aż do finalnej realizacji całego założenia na scenie przy spotkaniu z publicznością. Teatr Syrena, od lat będący jedną z muzycznych scen Warszawy, to idealne miejsce, by zdobyć wiedzę o tym, jak w muzyce realizować się nie tylko z profesjonalizmem, lecz także z pasją, zaangażowaniem i spełnieniem. Anna Serafińska planuje zbudować grupę złożoną z indywidualności, silną własną różnorodnością. Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek, wtorek i środę lipca w godzinach i Początek 7 VII Żeby wziąć udział w warsztatach, należy do 15 czerwca 2014 r. przesłać na adres dwa nagrania swojego śpiewu (a capella lub z akompaniamentem). Próbki posłużą artystce do wyboru 20 osób, które wejdą w skład grupy warsztatowej. Odbądź podróż w głąb siebie, odnajdź tam muzykę i wejdź z nami na scenę Teatru Syrena! Koszt warsztatów 1000 zł.

8 Naucz się, jak śpiewać i w śpiewaniu się nie pogubić! Jak zrobić karierę i się w niej nie zatracić! Jak poświecić się muzyce, ale wciąż zostać sobą! Informacje i zapisy: oraz (22) UCZYMY SIĘ TEATRU W STAŁEJ SPRZEDAŻY Ogromny sukces dwóch edycji warsztatów teatralnych dla dzieci organizowanych w naszym teatrze zaowocował nowym stałym cyklem dla najmłodszych. Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci to niezwykle ważny element edukacji, a teatr, jego magia i połączenie wszystkich dziedzin artystycznych w jednym miejscu, daje doskonałe narzędzia do przeprowadzenia tego procesu. Nowa edycja spotkań warsztatowych z dziećmi będzie miała formę trzech zajęć do wykupienia w pakiecie lub pojedynczo. Istnieje możliwość połączenia zajęć z wybranymi spektaklami z repertuaru Teatru Syrena. Cykl warsztatów: 1. Warsztat wymowy kultura żywego słowa, 2. Warsztat muzyczno-wokalny, 3. Warsztat aktorski, Wszystkie proponowane zajęcia składają się z części poznawczej, obejmującej różne warianty spaceru po teatrze - zwiedzanie, podchody, zadania aktorskie, poznawanie zawodów teatralnych. Drugą część spotkania każdorazowo stanowią poszczególne warsztaty tematyczne. Warsztaty w Teatrze Syrena adresujemy do dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej. Szczególną uwagę skupimy na wiedzy o teatrze, poprawnym mówieniu, kształceniu słuchu, umuzykalnieniu i rozwijaniu koordynacji ruchowej. Wciąganie dzieci w procesy twórcze pomaga im odnaleźć nowe pasje i zainteresowania. Utrwala też i doskonali ich mocne strony. Edukacja teatralna, muzyczna i zajęcia z zakresu kultury żywego słowa mogą doskonale stymulować i aktywizować rozwój dziecka i pogłębiać w nim potrzebę uczestnictwa w kulturze. WARSZTAT WYMOWY Zajęcia odbywają się w sali baletowej. Obejmują ekspresję ciała z muzyką, ćwiczenia oddechowe, elementarne zabawy dykcyjne, zabawy onomatopeiczne, praca nad etiudą aktorską. Tu dzieci uczą się jak pracować nad oddechem, ekspresją dźwięku, emisją głosu oraz dykcją. WARSZTAT MUZYCZNO-WOKALNY Zajęcia odbywają się w sali baletowej. Tu dzieci uczą się podstawowych technik wydobywania głosu. Praca z ekspresją ciała przy muzyce, ćwiczenia oddechowe. W czasie zajęć dzieci pracują nad oddechem, ekspresją dźwięku, emisją głosu, rytmiką oraz umuzykalnieniem. Zajęcia obejmują rozgrzewkę całego ciała, a później głosu łącznie z wprawkami muzycznymi i rozśpiewaniem. W trakcie zajęć dzieci śpiewają piosenkę, którą mają możliwość wykonać solo lub w grupie. WARSZTAT AKTORSKI Stanowi ostatni wiążący i podsumowujący wszystkie wcześniejsze elementy warsztat. Zajęcia odbywają się w sali prób. Dzieci przypadkiem trafiają na próbę wznowieniową spektaklu Na

9 pomoc królewnie Bluetce. Są świadkami i uczestnikami próby, która się sypie Aktorzy co chwilę mają problemy, które w teatrze zdarzają się często. I tak przez rozgrzewkę aparatu mowy, naukę odpowiedniego oddychania, ćwiczenia relaksacyjne i energetyzujące przechodzimy wspólnie do próby właściwej, w której dzieci biorą czynny udział. Poznają również pojęcia rekwizytu, kostiumu, scenariusza, didaskaliów oraz zwroty z żargonu aktorskiego. Słowem pokazujemy im to, czego przeciętny Widz nie ma prawa widzieć oglądając spektakl. Poznają Teatr od kulis, ucząc się, że spektakl to praca wielu ludzi, którzy zwykle pozostają dla Widza anonimowi. SPACER PO TEATRZE Wszystkie warsztaty rozpoczyna wycieczka po teatrze i jego tajemniczym zapleczu. Spacer ma różne formy w zależności od tematyki zajęć, które rozpoczyna. Podczas wyprawy dzieci zwiedzają foyer, widownie, scenę, garderobę, charakteryzatornię, kieszeń na scenografię. Na scenie mają okazję zabawy z rekwizytami teatralnymi i wykonują proste zadania sceniczne. Zaplecze teatru jest okazją do spotkania pracowników teatru i odpowiedzi na pytanie: kto pracuje w teatrze? Dzięki zajęciom dzieci poznają zawód: reżysera, aktora, tancerza, muzyka, scenografa, choreografa, kostiumografa, inspicjenta, charakteryzatora, fryzjera, garderobianej, krawca, kasjera, biletera, szatniarza, akustyka, elektryka, rekwizytora, maszynistę, ale też historycznych klakierów i suflerów. Same mają okazję doświadczyć właściwych tym zawodom zadań (ustawiają scenografię, dają wskazówki, suflują, tworzą oprawę muzyczną dostępnymi środkami, itd.). Cele warsztatów: poszerzanie wiedzy na temat teatru, praca nad kulturą żywego słowa, praca nad emisją samogłosek i spółgłosek, odkrywanie własnych możliwości, kształtowanie wyobraźni i fantazji, rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej, nabywanie umiejętności wyrażania i werbalizacji uczuć, Kontakt: tel Katarzyna Lusa

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum

Program zajęć artystycznych. klasa II gimnazjum Program zajęć artystycznych klasa II gimnazjum Moduł I. Zajęcia teatralne i literackie. Moduł II. Zajęcia muzyczno - ruchowe. Moduł III. Zajęcia plastyczne. Opracowała : Beata Sikora Sztuka jest wieczną

Bardziej szczegółowo

"Umieć więcej? Fajna rzecz! Terespol 2009/2010

Umieć więcej? Fajna rzecz! Terespol 2009/2010 Harmonogram zajęd W świecie teatru realizowanych w projekcie "Umieć więcej? Fajna rzecz! Terespol 2009/200 Moduł I Popularyzacja dzieła sztuki pisarskiej - inscenizacji adaptacji LP. TEMAT FORMA REALIZACJI

Bardziej szczegółowo

GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ W RUSKU PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH EKSPRESJA TEATR

GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ W RUSKU PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH EKSPRESJA TEATR GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ W RUSKU PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH EKSPRESJA TEATR Uczestnicy: uczniowie gimnazjum Plan zajęć: wg harmonogramu Ilość godzin: 58 Prowadzący: mgr Iwona Woźniczka I. Cel główny

Bardziej szczegółowo

PROGRAM KOŁA POLONISTYCZNO-TEATRALNEGO DLA KLAS IV - V SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PROGRAM KOŁA POLONISTYCZNO-TEATRALNEGO DLA KLAS IV - V SZKOŁY PODSTAWOWEJ PROGRAM KOŁA POLONISTYCZNO-TEATRALNEGO DLA KLAS IV - V SZKOŁY PODSTAWOWEJ Opracowała: Sylwia Roś 1 Wstęp Program ten przeznaczony jest dla uczniów kl. IV - V szkoły podstawowej, do realizacji w ramach

Bardziej szczegółowo

RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY POLICEALNEJ

RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY POLICEALNEJ ZAŁĄCZNIK Nr 10 RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY POLICEALNEJ Tabela 1 - ZAJĘCIA EDUKACYJNE ARTYSTYCZNE W POLICEALNYM STUDIUM WOKALNO- BALETOWYM Zawód: aktor scen muzycznych Specjalność: wokalno-baletowa dwuipółletnim

Bardziej szczegółowo

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli

Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli Program nauczania zajęcia artystyczne (muzyka) klasy II gimnazjum w Końskowoli Paweł Pytlak Końskowola 2010 Spis treści; I Ogólna charakterystyka programu II Cel zajęć artystycznych Cele główne Cele szczegółowe

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ZAJĘĆ TEATRALNYCH SZKOLNEGO TEATRZYKU LALKOWEGO SPOŁECZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W CZĘSTOCHOWIE

PROGRAM ZAJĘĆ TEATRALNYCH SZKOLNEGO TEATRZYKU LALKOWEGO SPOŁECZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W CZĘSTOCHOWIE PROGRAM ZAJĘĆ TEATRALNYCH SZKOLNEGO TEATRZYKU LALKOWEGO SPOŁECZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W CZĘSTOCHOWIE Opracowała: Maria Radomska Monika Jamska Zespół Szkół Społecznych Nr 1 w Częstochowie SPIS TREŚCI:

Bardziej szczegółowo

TEATR dotknij to cykl kreatywnych warsztatów, które eksplorują zmysł dotyku i poszukują inspiracji w materii teatralnej.

TEATR dotknij to cykl kreatywnych warsztatów, które eksplorują zmysł dotyku i poszukują inspiracji w materii teatralnej. TEATR dotknij organizator: CENTRUM KULTURY I SZTUKI W KONINIE TEATR dotknij to innowacyjny, międzygeneracyjny projekt edukacyjny dedykowany przede wszystkim seniorom oraz dzieciom najnajmłodszym w wieku

Bardziej szczegółowo

PROGRAM WŁASNY KOŁA TEATRALNEGO ARLEKIN

PROGRAM WŁASNY KOŁA TEATRALNEGO ARLEKIN PROGRAM WŁASNY KOŁA TEATRALNEGO ARLEKIN Autor: Bożena Prażmo, Zespół Szkół w Kocku Okres realizacji: II semestr roku szkolnego 2011/12, I i II semestr 2012/2013 1 WSTĘP Teatr szkolny jest ciekawym i atrakcyjnym

Bardziej szczegółowo

UŚMIECH DZIECKA PRACOWNIA PEDAGOGICZNO- PSYCHOLOGICZNA OFERTA WARSZTATY INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ (WARSZTATY TWÓRCZEGO MYŚLENIA)

UŚMIECH DZIECKA PRACOWNIA PEDAGOGICZNO- PSYCHOLOGICZNA OFERTA WARSZTATY INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ (WARSZTATY TWÓRCZEGO MYŚLENIA) UŚMIECH DZIECKA PRACOWNIA PEDAGOGICZNO- PSYCHOLOGICZNA OFERTA WARSZTATY INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ (WARSZTATY TWÓRCZEGO MYŚLENIA) CEL: Celem zajęć jest zachęcenie dzieci do pracy w grupie oraz budowania

Bardziej szczegółowo

FOTOGRAF PROJEKT EDUKACYJNY

FOTOGRAF PROJEKT EDUKACYJNY FOTOGRAF PROJEKT EDUKACYJNY GRUPA: 6-LATKI KOTKI TERMIN REALIZACJI: 03-11KWIECIEŃ 2017 PROWADZĄCA: MGR EWA RUSZCZYK WSTĘP Jedną z najważniejszych umiejętności, w jakie można wyposażyć dzieci jest twórcze

Bardziej szczegółowo

Scenariusz nr 59 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz nr 59 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne Scenariusz nr 59 zajęć edukacji wczesnoszkolnej Metryczka zajęć edukacyjnych Miejsce realizacji zajęć: sala szkolna Ośrodek tematyczny realizowanych zajęć: W świecie sztuki Temat zajęć: Z wizytą w teatrze

Bardziej szczegółowo

MAŁA AKADEMIA TEATRALNA

MAŁA AKADEMIA TEATRALNA program edukacji kulturalnej dla dzieci z klas IV - VI MAŁA AKADEMIA TEATRALNA Proszę wyobrazić sobie 70-tkę dzieci, które przez dwie godziny bawią się w teatr: słuchają opowieści o historii teatru, oglądają

Bardziej szczegółowo

VIII Przegląd Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych TEATRALNE SPOTKANIA Z MITOLOGIĄ

VIII Przegląd Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych TEATRALNE SPOTKANIA Z MITOLOGIĄ VIII Przegląd Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych TEATRALNE SPOTKANIA Z MITOLOGIĄ Kolejna, ósma już edycja Przeglądu Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych odbyła się 26.02.2015 r., w gościnnych murach VI Liceum

Bardziej szczegółowo

Wymagania edukacyjne z przedmiotu ZESPÓŁ RYTMICZNY. dla uczniów klasy I (cykl CZTEROLETNI)

Wymagania edukacyjne z przedmiotu ZESPÓŁ RYTMICZNY. dla uczniów klasy I (cykl CZTEROLETNI) Wymagania edukacyjne z przedmiotu ZESPÓŁ RYTMICZNY dla uczniów klasy I (cykl CZTEROLETNI) Uczeń: - realizuje różne formy aktywności muzycznej (śpiew, taniec, gra na instrumentach, działania teatralne);

Bardziej szczegółowo

PROGRAM KOŁA TEATRALNEGO. Kabaretu Barwnych Marynarek

PROGRAM KOŁA TEATRALNEGO. Kabaretu Barwnych Marynarek PROGRAM KOŁA TEATRALNEGO zmodyfikowany ze względu na działalność Kabaretu Barwnych Marynarek autor: Agnieszka Wiśniewska Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47 im. Roberta Schumana Spis treści: Wstęp Cele

Bardziej szczegółowo

W ramach projektu "Kolędowanie na sokólszczyźnie okiem młodych dokumentalistów"

W ramach projektu Kolędowanie na sokólszczyźnie okiem młodych dokumentalistów Program Warsztatów Filmowych W ramach projektu "Kolędowanie na sokólszczyźnie okiem młodych dokumentalistów" Cel: Zachęcenie do aktywności artystyczno-dokumentalnej. Wykorzystanie medium wizualnego jako

Bardziej szczegółowo

Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012

Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012 Projekt edukacyjny dla przedszkoli Przedszkole z kulturą Raport 2012 Cele projektu: edukacja artystyczna, włączająca do prac placówek przedszkolnych instytucje kultury z Bydgoszczy zachęcenie przedszkoli

Bardziej szczegółowo

PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE AKTOR CYRKOWY EFEKTY KSZTAŁCENIA PO ZAKOŃCZENIU NAUKI W PAŃSTWOWEJ SZKOLE SZTUKI CYRKOWEJ

PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE AKTOR CYRKOWY EFEKTY KSZTAŁCENIA PO ZAKOŃCZENIU NAUKI W PAŃSTWOWEJ SZKOLE SZTUKI CYRKOWEJ Załącznik nr 2 PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE AKTOR CYRKOWY EFEKTY KSZTAŁCENIA PO ZAKOŃCZENIU NAUKI W PAŃSTWOWEJ SZKOLE SZTUKI CYRKOWEJ 1) twórczo realizuje podjęte wyzwania artystyczne; 2)

Bardziej szczegółowo

DODATKOWY OPIS WYBRANYCH ZAJĘĆ GRUPOWYCH OFEROWANYCH PRZEZ CENTRUM styczeń-czerwiec 2016 rok

DODATKOWY OPIS WYBRANYCH ZAJĘĆ GRUPOWYCH OFEROWANYCH PRZEZ CENTRUM styczeń-czerwiec 2016 rok DODATKOWY OPIS WYBRANYCH ZAJĘĆ GRUPOWYCH OFEROWANYCH PRZEZ CENTRUM styczeń-czerwiec 2016 rok I. DLA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH 1. Być świadomym rodzicem zastępczym Cykl warsztatów wzmacniających kompetencje

Bardziej szczegółowo

Baw się twórczo. Tematyka zajęć: 1. C jak cyrk

Baw się twórczo. Tematyka zajęć: 1. C jak cyrk Baw się twórczo Projekt Baw się twórczo to zajęcia edukacyjne dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych podczas których dzieci i młodzież poprzez zabawę uczą się, nabywają nowych, przydatnych

Bardziej szczegółowo

Program pracy z chórem szkolnym wielogłosowym dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Program pracy z chórem szkolnym wielogłosowym dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Program pracy z chórem szkolnym wielogłosowym dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Autor: mgr Małgorzata Wygoda nauczyciel w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ZAJĘĆ TEATRALNYCH W GIMNAZJUM

PROGRAM ZAJĘĆ TEATRALNYCH W GIMNAZJUM PROGRAM ZAJĘĆ TEATRALNYCH W GIMNAZJUM I. WSTĘP Udział z zajęciach teatralnych umożliwia wielokierunkowy rozwój młodego człowieka. Pobudza do aktywności twórczej, rozwija wyobraźnię, zdolność widzenia rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Pomorskie.travel http://pomorskie.travel

Pomorskie.travel http://pomorskie.travel Artystyczne wakacje w Operze Leśnej Kreatywne zajęcia dla rodzin Artystyczne wakacje w Operze Leśnej Artystyczne wakacje w Operze leśnej to specjalnie przygotowany program teatralny dla dzieci, rodzin,

Bardziej szczegółowo

Ewa Kieres Gra dydaktyczna "Milionerzy w szkole" Nauczyciel i Szkoła 1-2 (14-15), 201-207

Ewa Kieres Gra dydaktyczna Milionerzy w szkole Nauczyciel i Szkoła 1-2 (14-15), 201-207 Ewa Kieres Gra dydaktyczna "Milionerzy w szkole" Nauczyciel i Szkoła 1-2 (14-15), 201-207 2002 Ewa Kieres Gra dydaktyczna Milionerzy w szkole Gra Milionerzy w szkole jest modyfikacją gry telewizyjnej Milionerzy

Bardziej szczegółowo

Program autorskich warsztatów realizowanych w ramach projektu pn. Mistrz uczniem

Program autorskich warsztatów realizowanych w ramach projektu pn. Mistrz uczniem Program autorskich warsztatów realizowanych w ramach projektu pn. Mistrz uczniem W związku ze specyfiką grupy, która wynika z rozbieżności wiekowej zajęcia warsztatowe realizowane w ramach projektu będą

Bardziej szczegółowo

Oferta sponsorska Cricoteka

Oferta sponsorska Cricoteka Oferta sponsorska Cricoteka Kim jesteśmy? Cricoteka została założona w Krakowie w 1980 roku z inicjatywy samego Tadeusza Kantora jako żywe archiwum Teatru Cricot 2. Zgodnie z wolą artysty, Cricoteka od

Bardziej szczegółowo

Szkoła Podstawowa im. JP II w Samsonowie

Szkoła Podstawowa im. JP II w Samsonowie Alicja Lisowska Szkoła Podstawowa im. JP II w Samsonowie Samsonów, 20.12.2012r. Sprawozdanie z pracy Koła Teatralnego w ramach projektu Szkoła bez kompleksów realizowanego w Szkole Podstawowej im. JP II

Bardziej szczegółowo

Warsztaty Programu Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. dla szkół podstawowych na rok szkolny 2013/2014

Warsztaty Programu Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. dla szkół podstawowych na rok szkolny 2013/2014 Warsztaty Programu Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski dla szkół podstawowych na rok szkolny 2013/2014 Działania warsztatowe w CSW są nie tylko pretekstem do poznawania różnych dyscyplin

Bardziej szczegółowo

Opowieści nocy reż. Michel Ocelot

Opowieści nocy reż. Michel Ocelot Opowieści nocy reż. Michel Ocelot 1. Scenariusz lekcji. (str. 2) Temat: Jak powstaje film? 2. Karta pracy. (str. 5) MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA NAUCZYCIELI SPIS TREŚCI SCENARIUSZ LEKCJI Opracowała: Paulina

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH)

WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH) WYMAGANIA EDUKACYJNE NA POSZCZEGÓLNE OCENY Z PLASTYKI I ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH (PLASTYCZNYCH) Ocena niedostateczna Ocena dopuszczająca Ocena dostateczna nie zdobył podstawowych wiadomości i umiejętności;

Bardziej szczegółowo

Agata Dybowska. Program zajęć artystycznych w gimnazjum

Agata Dybowska. Program zajęć artystycznych w gimnazjum Agata Dybowska Program zajęć artystycznych w gimnazjum NASZ ŚWIAT - ŚPIEWAMY, TAŃCZYMY I GRAMY... 1/ FORMA ZESPOŁU WOKALNEGO 2/ FORMA ZESPOŁU TANECZNEGO 3/ FORMA ZESPOŁU TEATRALNEGO Warsztaty muzyczne

Bardziej szczegółowo

MUZYKA. szczegółowe warunki i sposób oceniania wewnątrzszkolnego, wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych

MUZYKA. szczegółowe warunki i sposób oceniania wewnątrzszkolnego, wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych ZAJĘCIA EDUKACYJNE: MUZYKA szczegółowe warunki i sposób oceniania wewnątrzszkolnego, wymagania edukacyjne niezbędne do uzyskania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych Opracował:

Bardziej szczegółowo

Teatr Wielkie Koło OFERTA

Teatr Wielkie Koło OFERTA Teatr Wielkie Koło OFERTA wielkie koło- teatr im. Jacka Łabacza Sznurkowe Skrzaty scen. i reż.: J. Łabacz muzyka: Paweł Wlazło, Paweł Pelczar czas trwania 60 min. Sznurkowe skrzaty - to gwarancja interaktywnej

Bardziej szczegółowo

Kobiety teatru. Konkurs Zwyczajne i nadzwyczajne kobiety w historii Polski

Kobiety teatru. Konkurs Zwyczajne i nadzwyczajne kobiety w historii Polski II Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Bielsku-Białej, ul. Jutrzenki 13 pod patronatem Miejskiego Zarządu Oświaty Konkurs Zwyczajne i nadzwyczajne kobiety w historii Polski Kobiety teatru Szanowni

Bardziej szczegółowo

Ogólna tematyka zajęć w klasie II

Ogólna tematyka zajęć w klasie II Ogólna tematyka zajęć w klasie II Przygotowanie uczniów do udziału w przedstawieniu teatralnym. Udział w przedstawieniu teatralnym. Wizyta w pracowni lalkarza - zapoznanie się ze sposobami wykonania różnych

Bardziej szczegółowo

INTERAKTYWNE SPOTKANIA DLA NAJMŁODSZYCH

INTERAKTYWNE SPOTKANIA DLA NAJMŁODSZYCH INTERAKTYWNE SPOTKANIA DLA NAJMŁODSZYCH OFERTA EDUKACYJNA DLA PRZEDSZKOLI Muzeum Pana Tadeusza to miejsce, w którym małe dzieci nie tylko zaprzyjaźnią się z muzealnym wnętrzem, ale również wspólnie odkryją

Bardziej szczegółowo

Program kółka teatralnego,, Teatr Przedszkolaka

Program kółka teatralnego,, Teatr Przedszkolaka Przedszkole Nr 1 z Oddziałem Integracyjnym,, Promyczek W Czerwionce- Leszczynach Program kółka teatralnego,, Teatr Przedszkolaka Autorki programu Maria Gilga, Jadwiga Piontek, Aleksandra Usarek, Janina

Bardziej szczegółowo

Po ukończeniu jednolitych studiów na kierunku aktorstwo absolwent powinien:

Po ukończeniu jednolitych studiów na kierunku aktorstwo absolwent powinien: Załącznik nr 1 do uchwały nr 99/2012 z dnia 16 kwietnia 2012 r. Opis kierunkowych efektów kształcenia AKTORSTWO objaśnienie oznaczeń w symbolach: K- kierunkowe efekty kształcenia U- kategoria umiejętności

Bardziej szczegółowo

Szkolny Konkurs Recytatorski. R e g u l a m i n

Szkolny Konkurs Recytatorski. R e g u l a m i n Szkolny Konkurs Recytatorski konkursy recytatorskie stały się dla ich uczestników impulsem, aby mówić o Polsce i sprawach narodu, a także o metafizycznych nastrojach człowieka, o prawdach odwiecznych,

Bardziej szczegółowo

Zima w mieście Ośrodek Kultury Ochoty i filie

Zima w mieście Ośrodek Kultury Ochoty i filie co_z_ta_zima.jpg [1] Fot. materiały prasowe Strona 1 z 7 Strona 2 z 7 Strona 3 z 7 Strona 4 z 7 16 stycznia 2015 29.01. godz. 11.00 OPOWIEŚĆ WIGILIJNA SPEKTAKL TEATRALNY Spektakl teatralny w formie słuchowiska

Bardziej szczegółowo

GIMNAZJUM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W TERESINIE AL. XX LECIA 2, 96 515 TERESIN

GIMNAZJUM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W TERESINIE AL. XX LECIA 2, 96 515 TERESIN GIMNAZJUM IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W TERESINIE AL. XX LECIA 2, 96 515 TERESIN Rozkład materiału dla klas I gimnazjum w oparciu o autorski program nauczania zajęć artystycznych zajęcia wokalne Robert

Bardziej szczegółowo

BUILDING CULTURAL AWARENESS AND ENGLISH TO CHILDREN COMMUNICATION ABILITIES IN TEACHING KOŁO JĘZYKOWO TEATRALNE

BUILDING CULTURAL AWARENESS AND ENGLISH TO CHILDREN COMMUNICATION ABILITIES IN TEACHING KOŁO JĘZYKOWO TEATRALNE KOŁO JĘZYKOWO TEATRALNE THE MASK TYTUŁ PROGRAMU: BUILDING CULTURAL AWARENESS AND COMMUNICATION ABILITIES IN TEACHING ENGLISH TO CHILDREN Przedmiot: Pozalekcyjne Koło Zainteresowań Języka Angielskiego Program

Bardziej szczegółowo

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży. Szkoła jest publiczną szkołą artystyczną - zespołem dwóch szkół - I i II stopnia tworzących jedną jednostkę organizacyjną. Organem prowadzącym szkołę jest

Bardziej szczegółowo

Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzone w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki,

Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzone w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzone w świat muzyki. Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim

Bardziej szczegółowo

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z MUZYKI Głównym celem przedmiotu "muzyka" jest zaznajomienie uczniów z zagadnieniami teorii muzyki i dorobkiem kultury muzycznej oraz wykształcenie podstawowych umiejętności

Bardziej szczegółowo

SYLABUS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA

SYLABUS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA SYLABUS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA Elementy składowe sylabusu Opis Nazwa przedmiotu Technika mowy Kod przedmiotu PPA14 Nazwa jednostki prowadzącej przedmiot Wydział Sztuki Lalkarskiej Kierunek Aktorstwo

Bardziej szczegółowo

Teatr 2 - Metodyka pracy z grupą teatralną z realizacją etiud - opis przedmiotu

Teatr 2 - Metodyka pracy z grupą teatralną z realizacją etiud - opis przedmiotu Teatr 2 - Metodyka pracy z grupą teatralną z realizacją etiud - opis przedmiotu Informacje ogólne Nazwa przedmiotu Teatr 2 - Metodyka pracy z grupą teatralną z realizacją etiud Kod przedmiotu 03.3-WP-PEDD-MPGT

Bardziej szczegółowo

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Opowiedz mi bajkę Bajki i legendy. Temat tygodniowy Temat dnia Matematyczne gry podwórkowe. Każda gra

Bardziej szczegółowo

WAKACJE Z TEATREM 2010

WAKACJE Z TEATREM 2010 WAKACJE Z TEATREM 2010 WAKACYJNE WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH (18+) Obrazki z Baudelair a 2-6 sierpnia 2010 Warsztat Obrazki z Baudelair a to propozycja spotkania z poezją w ruchu. Teksty Baudelair

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU I REALIZACJI INNOWACJI Z JĘZYKA POLSKIEGO - TEATROMANIA

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU I REALIZACJI INNOWACJI Z JĘZYKA POLSKIEGO - TEATROMANIA mgr Jadwiga Zaborowska Tuplice, 20.06.2012r. SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU I REALIZACJI INNOWACJI Z JĘZYKA POLSKIEGO - TEATROMANIA I. Założenia Założeniem innowacji było zaproponowanie uczniom działań zmierzających

Bardziej szczegółowo

WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE ROK SZKOLNY

WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE ROK SZKOLNY WYMAGANIA PRZEDMIOTOWE ROK SZKOLNY Przedmiot: Zajęcia artystyczne Klasa 1BM i klasa 2BM Treści nauczania zawarte w programie Cztery pory roku są zgodne z wymaganiami podstawy programowej kształcenia ogólnego

Bardziej szczegółowo

Za kurtyną. Ewa Molęcka - nauczyciel Małgorzata Hirczyn pedagog Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Grodkowie. Innowacja pedagogiczna

Za kurtyną. Ewa Molęcka - nauczyciel Małgorzata Hirczyn pedagog Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Grodkowie. Innowacja pedagogiczna Ewa Molęcka - nauczyciel Małgorzata Hirczyn pedagog Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Grodkowie Innowacja pedagogiczna Za kurtyną Mój mały świat teatru. ROK SZKOLNY 2011 / 2012 KARTA WDROŻENIA INNOWACJI

Bardziej szczegółowo

STUDIO Taneczno- Aktorskie

STUDIO Taneczno- Aktorskie STUDIO Taneczno- Aktorskie mam przyjemność prowadzić od 1995 roku. Przez ten czas przewinęło się przez kolejne etapy naszego nauczania tysiące dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Znalazły one tutaj spełnienie

Bardziej szczegółowo

Efekty kształcenia dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Efekty kształcenia dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Załącznik nr 4 do Uchwały Nr 673 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 6 marca 2015 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr 187 Senatu UWM w Olsztynie z dnia 26 marca 2013 roku zmieniającej Uchwałę Nr 916 Senatu UWM

Bardziej szczegółowo

PSO ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE. Nauczyciel plastyki: Magdalena Kiela Nauczyciel muzyki: Wioletta Kołodziejska

PSO ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE. Nauczyciel plastyki: Magdalena Kiela Nauczyciel muzyki: Wioletta Kołodziejska PSO ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Nauczyciel plastyki: Magdalena Kiela Nauczyciel muzyki: Wioletta Kołodziejska Zajęcia artystyczne stanowią grupę przedmiotów, które realizowane są w II i III klasie gimnazjum w

Bardziej szczegółowo

1 2 3 4 5 6 Środki dydaktyczne, formy i metody pracy

1 2 3 4 5 6 Środki dydaktyczne, formy i metody pracy Joanna Kownas System oceniania z przedmiotu zajęcia artystyczne (teatralne) obowiązujący w Gimnazjum nr 54 w roku szkolnym 2015/2016 w klasach II i III, zajęcia 60-minutowe 1. Uczeń oceniany jest za ćwiczenia

Bardziej szczegółowo

dosyc wokalnego rodeo wanted! dead or alive Znaki szczegolne!

dosyc wokalnego rodeo wanted! dead or alive Znaki szczegolne! wanted! dead or alive Znaki szczegolne! Zaciskanie się gardło! Mała skala wokalna! Brak kontroli nad głosem! Brak oddechu w trakcie śpiewania! Czy wiesz jak powstaje dźwięk? I dlaczego czasem tak trudno

Bardziej szczegółowo

KARTA INFORMACYJNA Z OCENIANIA NA LEKCJACH PLASTYKI DLA KLASY IV

KARTA INFORMACYJNA Z OCENIANIA NA LEKCJACH PLASTYKI DLA KLASY IV KARTA INFORMACYJNA Z OCENIANIA NA LEKCJACH PLASTYKI DLA KLASY IV Nauczyciel Barbara Grabowska 1. Na lekcje plastyki uczeń ma obowiązek przynosić: podręcznik zeszyt materiały do wykonania prac plastycznych

Bardziej szczegółowo

SZANOWNI PAŃSTWO, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach organizuje w dn. 08 09.05.2012 r. kurs: Tworzenie koła teatralnego

SZANOWNI PAŃSTWO, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach organizuje w dn. 08 09.05.2012 r. kurs: Tworzenie koła teatralnego SZANOWNI PAŃSTWO, Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach organizuje w dn. 08 09.05.2012 r. kurs: Tworzenie koła teatralnego Terminy i godziny szkoleń: 08.05.2012 r., w godz. 10.00 16.00

Bardziej szczegółowo

FERIE W MIEŚCIE TPD GDK

FERIE W MIEŚCIE TPD GDK FERIE W MIEŚCIE TPD GDK PÓŁKOLONIE ZIMOWE 16.01 27.01.2006 KIEDY GODZ. CO DLA KOGO KOSZT GDZIE ORGANIZATOR 16-27.I.2006 dni powszednie 9 00-15 00 Półkolonie zimowe o Zajęcia w pracowniach GDK o Zajęcia

Bardziej szczegółowo

TEATR BLIŻEJ DZIECKA

TEATR BLIŻEJ DZIECKA TEATR BLIŻEJ DZIECKA Wiemy nie od dziś, że dziecko uczy się kontaktu ze sztuką już od wczesnego dzieciństwa. Wrodzona wrażliwość pozwala mu żywo reagować na melodyjność głosu matki i śpiewane przez nią

Bardziej szczegółowo

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku SYLABUS PRZEDMIOTU /MODUŁU KSZTAŁCENIA

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku SYLABUS PRZEDMIOTU /MODUŁU KSZTAŁCENIA SYLABUS PRZEDMIOTU /MODUŁU KSZTAŁCENIA Elementy składowe sylabusu Opis Nazwa przedmiotu/modułu Animacje komputerowe Kod przedmiotu PPR56 Nazwa jednostki prowadzącej przedmiot Wydział Sztuki Lalkarskiej

Bardziej szczegółowo

SYLABUS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA

SYLABUS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA SYLABUS PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA Elementy składowe sylabusu Opis Nazwa przedmiotu Kod przedmiotu Technika mowy PPR14 PPR14Ww Nazwa jednostki prowadzącej przedmiot Wydział Sztuki Lalkarskiej Kierunek

Bardziej szczegółowo

Podzielą się swoją wiedzą i kunsztem. Mistrz i Uczeń po raz trzydziesty

Podzielą się swoją wiedzą i kunsztem. Mistrz i Uczeń po raz trzydziesty Podzielą się swoją wiedzą i kunsztem. Mistrz i Uczeń po raz trzydziesty Mistrz nie jest kimś, kto czegoś uczy; mistrz to ktoś, kto zachęca ucznia do dołożenia wszelkich starań, aby odkrył to, o czym już

Bardziej szczegółowo

S Y L A B U S. MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2012/2013. Dramaturgia / Dramaturgy. Dramaturg teatru. Reżyseria teatru muzycznego

S Y L A B U S. MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2012/2013. Dramaturgia / Dramaturgy. Dramaturg teatru. Reżyseria teatru muzycznego S Y L A B U S MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2012/2013 1. NAZWA PRZEDMIOTU polska/angielska 2. KOD PRZEDMIOTU Dramaturgia / Dramaturgy 3. KIERUNEK Reżyseria dramatu WYDZIAŁ 4. SPECJALNOŚĆ Reżyseria

Bardziej szczegółowo

to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych.

to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych. RADOŚĆ MIÓD MATERIA to zbiór indywidualności artystycznych, animacyjnych, organizacyjnych. Od lat nie tylko tworzymy, inicjujemy i realizujemy projekty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych lecz

Bardziej szczegółowo

Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach Młodsi uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie, zaprosili swoich dziadków do Teatru Lalki i Aktora

Bardziej szczegółowo

Projekt standardów kształcenia dla specjalności dodatkowej FORMY I TECHNIKI TANECZNE

Projekt standardów kształcenia dla specjalności dodatkowej FORMY I TECHNIKI TANECZNE Projekt standardów kształcenia dla specjalności dodatkowej FORMY I TECHNIKI TANECZNE KIERUNEK: Wychowanie fizyczne SPECJALNOŚC: wychowanie fizyczne w szkole Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014. Informacje ogólne

REGULAMIN. WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014. Informacje ogólne REGULAMIN WARSZTATÓW MUZYCZNYCH GOK-Art Lipno 2014 Informacje ogólne Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie Ul. Powstańców Wlkp.7 64-111 Lipno Tel. 65-5340-257, www.lipno.naszgok.pl, gok@lipno.pl

Bardziej szczegółowo

I Warszawski Konkurs Młodych Artystów KWADRANS DO SŁAWY

I Warszawski Konkurs Młodych Artystów KWADRANS DO SŁAWY I Warszawski Konkurs Młodych Artystów KWADRANS DO SŁAWY 1. Informacje Ogólne 1. Organizator: Uczennice XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego ul. Świętokrzyska 1, 00 360 Warszawa tel.

Bardziej szczegółowo

Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji.

Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji. Zajęcia otwarte dla chętnych w czasie ferii i wakacji. Zajęcia artystyczne w kołach zainteresowań działające przez cały rok: piosenka, muzyka, taniec, fotografia, teatr, recytacja, plastyka, reportaż.

Bardziej szczegółowo

KONSPEKT spotkanie z bajką polską

KONSPEKT spotkanie z bajką polską KONSPEKT spotkanie z bajką polską spotkanie prowadzone: 30.10.2012, Kierowane dla przedszkolaków, uczniów klas I, IV Spotkania trwają 3h lekcyjne w każdej placówce TEMAT: Spotkanie z bajką polską Złota

Bardziej szczegółowo

OFERTA EDU-ART. Fundacja im. Zofii Kossak Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków. Oferta edukacyjna i warsztatowa dla grup zorganizowanych.

OFERTA EDU-ART. Fundacja im. Zofii Kossak Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków. Oferta edukacyjna i warsztatowa dla grup zorganizowanych. OFERTA EDU-ART Fundacja im. Zofii Kossak Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków Oferta edukacyjna i warsztatowa dla grup zorganizowanych. OFERTA EDUKACYJNA OFERTA WARSZTATOWA W MAGICZNYM ŚWIECIE KACPERKA

Bardziej szczegółowo

I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej Around the Music 2011 w Publicznym Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli

I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej Around the Music 2011 w Publicznym Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej Around the Music 2011 w Publicznym Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych językiem

Bardziej szczegółowo

RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA

RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA Dziennik Ustaw 13 Poz. 1408 Załącznik nr 3 RAMOWY PLAN NAUCZANIA SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA 6 letni cykl kształcenia klasy I VI Specjalność: instrumentalistyka Tabela 1 Poz. Obowiązkowe zajęcia edukacyjne

Bardziej szczegółowo

DZIAŁANIE 1 ŚPIEWAM I GRAM

DZIAŁANIE 1 ŚPIEWAM I GRAM FORMATKA SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW Należy opisać przynajmniej trzy różne rodzaje działań/aktywności na rzecz uczniów. UWAGA! Całość uzupełnionej formatki nie może być dłuższa niż trzy strony. METRYCZKA

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Sieradzu SYLABUS

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Sieradzu SYLABUS Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Sieradzu SYLABUS Profil kształcenia: Ogólnoakademicki Stopień studiów: Studia pierwszego stopnia Kierunek studiów: PEDAGOGIKA Specjalność: - Semestr: I Moduł (typ)

Bardziej szczegółowo

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu Miejsce odbywania zajęć: Poznań, ul. Kościelna 37

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu Miejsce odbywania zajęć: Poznań, ul. Kościelna 37 Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu Miejsce odbywania zajęć: Poznań, ul. Kościelna 37 KWIECIEŃ Jak efektywnie zarządzać czasem i skutecznie realizować swoje cele Termin: 8-9. 4. 2015 r., godz. 9.00 14.00

Bardziej szczegółowo

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY. Spotkania na krańcach baśni

MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY. Spotkania na krańcach baśni MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. PŁK. L. LISA-KULI WARSZAWA, UL. OSZMIAŃSKA 23/25 17-19 lutego 2009 r. Zapraszamy serdecznie młodzież najstarszych klas

Bardziej szczegółowo

II Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

II Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej II Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie 10 czerwca 2013 r. o godz. 14.oo Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zainteresowanych językiem

Bardziej szczegółowo

PROGRAM PRACY KOŁA TEATRALNEGO Na rok szkolny 2005/2006

PROGRAM PRACY KOŁA TEATRALNEGO Na rok szkolny 2005/2006 PROGRAM PRACY KOŁA TEATRALNEGO Na rok szkolny 2005/2006 Od wielu lat pracujemy z uczniami klas IV VI przygotowując uroczystości szkolne: apele, akademie, konkursy recytatorskie, inscenizacje baśni. Dzieci

Bardziej szczegółowo

Film to życie, z którego wymazano plamy nudy (A. Hitchcock) rodzaje i gatunki filmowe

Film to życie, z którego wymazano plamy nudy (A. Hitchcock) rodzaje i gatunki filmowe Scenariusz lekcji bibliotecznej pt. Film to życie, z którego wymazano plamy nudy (A. Hitchcock) rodzaje i gatunki filmowe CEL GŁÓWNY: kształcenie umiejętności patrzenia na film i dyskutowania o nim CELE

Bardziej szczegółowo

Centrum Rozwoju Talentów i Dobre Lekcje. zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na FERIE Z TALENTAMI

Centrum Rozwoju Talentów i Dobre Lekcje. zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na FERIE Z TALENTAMI Centrum Rozwoju Talentów i Dobre Lekcje zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na FERIE Z TALENTAMI otwarte warsztaty i prelekcje 16-20 stycznia 2017 Chcesz poznać swoje talenty i

Bardziej szczegółowo

GRAFIK ZAJĘĆ NA ROK 2014/2015 GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU

GRAFIK ZAJĘĆ NA ROK 2014/2015 GMINNY OŚRODEK KULTURY W SUSZCU PONIEDZIAŁEK RODZAJ ZAJEĆ: OPIS: MIEJSCE ZAJĘĆ: GODZINA: CENA: OGNISKO MUZYCZNE Nauka gry na instrumentach klawiszowych od 6 roku życia. salka muzyczna 14:00 16:00 PRAWA JAZDY Wszystkich informacji udziela

Bardziej szczegółowo

OFERTA PROGRAMOWA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PEDAGOGÓW I ANIMATORÓW KLANZA 2011/2012

OFERTA PROGRAMOWA POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PEDAGOGÓW I ANIMATORÓW KLANZA 2011/2012 Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2011/2012 Zapraszamy do korzystania z naszych warsztatów metodami KLANZY Dbamy o to, aby nasza oferta warsztatowa była dla wszystkich atrakcyjna, ciekawa i wyjątkowa.

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA DLA MŁODYCH PRZEWODNIK TRENERA. PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI

AKADEMIA DLA MŁODYCH PRZEWODNIK TRENERA.  PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI PRACA ŻYCIE UMIEJĘTNOŚCI www.akademiadlamlodych.pl PODRĘCZNIK WPROWADZENIE Akademia dla Młodych to nowa inicjatywa mająca na celu wspieranie ludzi młodych w rozwijaniu umiejętności niezbędnych w ich miejscu

Bardziej szczegółowo

STYPENDIALNY PROGRAM WSPARCIA OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ

STYPENDIALNY PROGRAM WSPARCIA OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ STYPENDIALNY PROGRAM WSPARCIA OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ 1 OTWARTA FILHARMONIA AGRAFKI MUZYCZNEJ ORGANIZATOR I FUNDATOR PROGRAMU: FUNDACJA J&S PRO BONO POLONIAE DZIAŁALNOŚC PROGRAMOWA W CZTERECH

Bardziej szczegółowo

Zadania priorytetowe:

Zadania priorytetowe: PLAN PRACY WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZABIERZOWIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015 Zadania priorytetowe: 1 Rodzice są partnerami przedszkola. 2 Pozytywny

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowe Zasady Oceniania i Kryteria Ocen. z przedmiotów artystycznych / teatralnych/ liceum klasy IA,IB,IC,ID,IE

Przedmiotowe Zasady Oceniania i Kryteria Ocen. z przedmiotów artystycznych / teatralnych/ liceum klasy IA,IB,IC,ID,IE Przedmiotowe Zasady Oceniania i Kryteria Ocen z przedmiotów artystycznych / teatralnych/ liceum klasy IA,IB,IC,ID,IE nauczyciel :Agnieszka Puchała Przedmiotowe zasady oceniania z przedmiotów artystycznych

Bardziej szczegółowo

Szkolny Klub Dyskusyjny

Szkolny Klub Dyskusyjny Program wychowawczo- profilaktyczny Szkolny Klub Dyskusyjny FILMOLANDIA wrzesień 2013 r. Opracowały: mgr Joanna Guze, mgr Wiesława Strzelczyk Strona 1 Kształcić tylko umysł człowieka, nie udzielając mu

Bardziej szczegółowo

I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH

I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH ARTYSTYCZNE FERIE KDK 2013 DZIAŁ ARTYSTYCZNY 1 I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH 12.01.2013 (sobota),,renifer Niko ratuje święta BILETY: 2 zł dzieci, 5zł opiekun 10.00-12.00 Nowopowstały klub miłośników Gier bez

Bardziej szczegółowo

PLAN ZAJĘĆ WAKACYJNYCH LATO 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach

PLAN ZAJĘĆ WAKACYJNYCH LATO 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach PLAN ZAJĘĆ WAKACYJNYCH LATO 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach UWAGA! PROPOZYCJE ZAJĘĆ MOGĄ ULEC ZMIANIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD PLACÓWKI Data godziny zajęć rodzaj

Bardziej szczegółowo

Metody pracy z uczniem zdolnym wspieranie i rozwijanie uzdolnień humanistycznych

Metody pracy z uczniem zdolnym wspieranie i rozwijanie uzdolnień humanistycznych Metody pracy z uczniem zdolnym wspieranie i rozwijanie uzdolnień humanistycznych Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Pojęcie ucznia zdolnego W rozumieniu

Bardziej szczegółowo

Edukacja bez granic Kompetencje kluczowe język polski Szkoła Podstawowa Przebieczany Barbara Nowak

Edukacja bez granic Kompetencje kluczowe język polski Szkoła Podstawowa Przebieczany Barbara Nowak Projekt: Edukacja bez granic Część: 11 Zadanie nr 2: Kompetencje kluczowe język polski Szkoła Podstawowa Przebieczany Prowadzący: Barbara Nowak Ilość uczniów uczęszczających na zajęcia: 8 Klasa Głównym

Bardziej szczegółowo

S Y L A B U S PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2013/2014

S Y L A B U S PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 2013/2014 S Y L A B U S PRZEDMIOTU/MODUŁU KSZTAŁCENIA rok akademicki 03/04 P. NAZWA PRZEDMIOTU Moduł 6 polska/angielska Przedmiot:Interpretacja piosenki (). KOD PRZEDMIOTU MK_06 Umuzykalnienie i solfeż () WLW-A-L--3-4-5-6

Bardziej szczegółowo

- konsultacje; - warsztaty; - spotkania organizacyjne

- konsultacje; - warsztaty; - spotkania organizacyjne - konsultacje; - warsztaty; - spotkania organizacyjne Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 r. 10:00-11:00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW 11:15-11:45 INAUGURACJA AKADEMII Spotkanie uczestników z organizatorami. 12:00-13:00

Bardziej szczegółowo

Program zajęć artystycznych z edukacji teatralnej. realizowanych w klasach I a i I c w roku szkolnym 2011/2012

Program zajęć artystycznych z edukacji teatralnej. realizowanych w klasach I a i I c w roku szkolnym 2011/2012 Program zajęć artystycznych z edukacji teatralnej realizowanych w klasach I a i I c w roku szkolnym 2011/2012 "Teatr pojmowany jako dzieło sztuki teatralnej powinien rozszerzać horyzont umysłowy dziecka,

Bardziej szczegółowo

Plastyka. Wymagania edukacyjne--kryteria oceniania

Plastyka. Wymagania edukacyjne--kryteria oceniania Plastyka Wymagania edukacyjne--kryteria oceniania ocena celująca - dysponuje wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza wymagania edukacyjne sformułowane dla jego poziomu; - sprawnie, świadomie

Bardziej szczegółowo