Limuzyna i Kombi Klasy E

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Limuzyna i Kombi Klasy E"

Transkrypt

1 Limuzyna i Kombi Klasy E

2 , boki nadwozia sportowo wydłużone, a tył wyraziście szeroki. Ten design ią ucieczką. Limuzyna Klasy E. Witaj w domu. Bezpieczeństwo i komfort t az zauważać i sygnalizować pojazdy w martwym punkcie. Klasa E pomoże cji niebezpiecznej może nawet ratującym aniołem. Jazda Klasą E spełnia oc. To zasługa wielu technologii, opcjonalnych systemów wspomagania i dosk wania z uważnym towarzyszem nie jest uspokajająca? Z kimś, kto Cię dob ujący Twój styl jazdy i ostrzegający Cię w razie rozpoznania oznak zmęcze ziennie dawała to, co najlepsze. Dlatego jakość i precyzja są w jej przypadk ć w zachwyt. Aerodynamika, aby uczynić powietrze swym sprzymierzeńce codzienności. Aktywna maska silnika, aby bezpieczeństwo nie było kwes iać sytuację. Siedzenia, aby mieć mocne oparcie w drodze. PRE-SAFE, po

3 nie pozostawia wątpliwości: Klasa E rozpoczęła nowy rozdział swej historii worzą w Klasie E harmonijny związek. Ten samochód potrafi na życzenie r też kierowcy utrzymać odstęp od pojazdu poprzedzającego. W ten sposób s zekiwania rozbudzone przez jej sportowo-elegancką sylwetkę. Z każdym si onałego trzymania się drogi. Krótko mówiąc: ona daje poczucie bezpieczeń ze zna i dlatego reaguje jedynie wtedy, gdy to konieczne. Z kimś takim jak nia bądź nieuwagi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i uspokojenia pulsu s u oczywistością. Doskonale jest odczuwać jakość wykonania i materiałów k m. Język form, ponieważ Klasa E nie potrzebuje wielkich słów. Lakier, w k ią szczęścia. Klasa E Kombi. Elegancja i przestrzeń. Klimatyzacja, aby móc nieważ ten system potrafi zapobiegawczo uruchamiać mechanizmy ochron

4 Fascynacja. Limuzyna. Zajmując w niej miejsce można się poczuć jak w domu. Ten pojazd poświęca więcej uwagi swojemu użytkownikowi. Każdy detal został w nim dopasowany do Państwa oczekiwań. O dobre samopoczucie troszczy się ponad 80 czujników, a poczucie bezpieczeństwa jest zasługą nie zliczonych technologii od systemu ATTENTION ASSIST po poduszkę chroniącą kolana. Już czterookie oblicze sygnalizuje nadzwyczajną technikę, kryjącą się pod wyrazistą stylizacją. Limuzyna Klasy E: dziewiąta generacja komfortu i bezpieczeństwa. Szczegółowo od strony 4 Ogólnie od strony 6 Kombi. Nasi klienci wyrażają życzenia, Klasa E Kombi oferuje odpowiednie rozwiązania w codziennej pracy, w czasie wolnym, w podróży. Przekonają się Państwo o tym dzięki wielu praktycznym pomysłom, które proponuje: od obsługiwanej elektromechanicznie klapy tylnej po elastyczną organizację przestrzeni bagażowej. Odczują to Państwo podczas jazdy, ciesząc się harmonią elegancji i przestrzeni. Klasa E Kombi powodów jest wiele. Szczegółowo od strony 20 Ogólnie od strony 22 Limuzyna i Kombi Klasy E.

5 Fakty. Komfortowa przyjemność jazdy: silniki i skrzynie biegów. Napęd od strony 36 Układ jezdny. Komfortowy i niezwykle dynamiczny: 4MATIC, DIRECT CONTROL, bezpośredni układ kierowniczy i AIRMATIC. Układ jezdny od strony 46 Jeszcze lepsza ochrona: technologie, które pomagają unikać wypadków lub zmniejszać siłę kolizji i łagodzić jej skutki. Bezpieczeństwo od strony 48 Poznaj komfortową jazdę: od komfortu odciążającego kierowcę, komfortu siedzeń i prowadzenia auta, poprzez nawigację i systemy audio, po organizację przestrzeni bagażowej modelu kombi. Sportowa strona Klasy E: wyposażenie modelu E 63 AMG i możliwości oferowane przez AMG Performance Studio. AMG od strony 62 Tak indywidualna jest Klasa E: linie i pakiety wyposażenia, designo, wyposażenie standardowe i dodatkowe oraz obręcze kół i oryginalne akcesoria. Wyposażenie od strony 70 Usługi z gwiazdą: muzeum Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Financial Services, Service24h Mercedes-Benz, umowy serwisowe, jazda próbna, interaktywna konfiguracja pojazdu. Serwis i usługi od strony 98 Poznaj szczegóły: wymiary, lakiery i dane techniczne. Fakty i barwy od strony 100 Komfort od strony 52

6 4

7 Szczegółowo 5 Od początku była ekonomicznym cudem. Korzenie Limuzyny Klasy E sięgają początków XX wieku. Bezpośredni szereg jej poprzedników narodził się w 1947 roku model 170 V był pierwszym produkowanym po wojnie samochodem osobowym Mercedes-Benz. Jest on równie mocno związany z niemieckim cudem gospodarczym, jak jego następca Mercedes ponton. Oba te auta stanowią wzorzec dla modeli, które od dawna tworzą wysokie standardy zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym. Kolejnymi legendarnymi Mercedesami są skrzydlak i model /osiem, którego popularna nazwa pochodzi od roku premiery Jego ponadczasowy design jeszcze dziś przyspiesza bicie serc miłośników Mercedesa. Podobnie jak następca, W 123, także on zapisał się w kolektywnej pamięci Niemców przede wszystkim jako taksówka w kolorze jasnej kości słoniowej. Wprowadzony na rynek w 1984 roku model W 124 został dziewięć lat później oficjalnie nazwany Klasą E. Dwa lata później Klasa E wyposażona w innowacyjne podwójne reflektory rozpoczęła kolejny rozdział historii wzornictwa. W 212, dziewiąta generacja Klasy E, łączy to, co najlepsze z poprzednich ośmiu generacji. Jej tylne błotniki przypominają Mercedesa ponton, jej reflektory nawiązują do bezpośredniego poprzednika, a bezpieczeństwo i komfort są wynikiem kilkudziesięcioletnich prac konstruktorów Mercedes-Benz.

8 6

9 Ogólnie 7 Tradycyjnie inna. Również w dziewiątej generacji Klasy E już na pierwszy rzut oka rozpoznaje się Mercedesa. Jednocześnie przemawia ona indywidualnym językiem form. Przód jest dynamicznie zaostrzony, boki nadwozia sportowo wydłużone, a tył wyraziście szeroki. Ten design nie pozostawia wątpliwości: ta Klasa E rozpoczęła nowy rozdział swej historii.

10 8 Ekscytujący spokój. Męczy Cię codzienny stres? Mercedes Klasy E będzie odpowiednią ucieczką. Już od wejścia ujawni swoje komfortowe zalety: elementy obsługowe dopasowane do Twoich oczekiwań, technologie odpowiednie do Twoich potrzeb i wnętrze, które rozpieści Cię swą okazałością.

11 9

12 10

13 11 Przyjazne zdystansowanie. Bezpieczeństwo i komfort tworzą w Klasie E harmonijny związek. Ten samochód potrafi na życzenie rozpoznawać znaki z ograniczeniem prędkości oraz zauważać i sygnalizować pojazdy w martwym punkcie. Klasa E pomoże też kierowcy utrzymać odstęp od pojazdu poprzedzającego. W ten sposób staje się na drodze pomocnym towarzyszem, a w sytuacji niebezpiecznej może nawet ratującym aniołem. strony 48 50, 54, 55 Twoje opcje: asystent rozpoznawania znaków drogowych pakiet pasa ruchu pakiet wspomagania jazdy Plus.

14 12

15 13 Temperament i poczucie obowiązku. Jazda Klasą E spełnia oczekiwania rozbudzone przez jej sportowoelegancką sylwetkę. Z każdym silnikiem będziesz spokojnie sunąć po drodze. To zasługa wielu technologii, opcjonalnych systemów wspomagania i doskonałego trzymania się drogi. Krótko mówiąc: ona daje poczucie bezpieczeństwa na drodze. strony 46 51

16 14

17 15 Strefa czujnego spokoju. Czy świadomość podróżowania z uważnym towarzyszem nie jest uspokajająca? Z kimś, kto Cię dobrze zna i dlatego reaguje jedynie wtedy, gdy to konieczne. Z kimś takim jak standardowy system ATTENTION ASSIST, obserwujący Twój styl jazdy i ostrzegający Cię w razie rozpoznania oznak zmęczenia bądź nieuwagi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i uspokojenia pulsu serca. strona 48 Twoja opcja: pakiet komfortowego wyposażenia tylnej części wnętrza.

18 16 W podróży jak w domu. Skonstruowaliśmy Klasę E, aby codziennie dawała to, co najlepsze. Dlatego jakość i precyzja są w jej przypadku oczywistością. Doskonale jest odczuwać jakość wykonania i materiałów każdego dnia na nowo. I każdego dnia wpadać w zachwyt. strony Twoja opcja: wyposażenie ze skóry.

19 17

20 18

21 19 Nowoczesność i pasja. W Mercedesie E 63 AMG świat sportu motorowego spotyka się z elegancją limuzyny biznesowej. Jej atrybutami są zarówno dynamika jazdy, zwrotność i siła, jak i opanowanie oraz najwyższy komfort. To nie jest sprzeczność, lecz wyraz ogromnej indywidualności. Sportowiec wyczynowy, uważny towarzysz podróży czy konsekwentny przywódca charakter Mercedesa E 63 AMG wybierzesz sam za pomocą przycisku. strony 62 69

22 20

23 Szczegółowo 21 Wynalezienie eleganckiego kombi. Mercedes jako kombi? Jeszcze do połowy lat siedemdziesiątych trudno to było sobie wyobrazić. Kto wtedy chciał jeździć kombi, ten musiał się zwrócić do firm, które na bazie modeli Mercedes-Benz budowały pojazdy specjalne. Historia sukcesu kombi Mercedesa rozpoczęła się wraz z typoszeregiem 123. Pierwszy Model T, jak nazywano kombi, został zaprezentowany w roku 1977 na targach IAA we Frankfurcie, a od 1978 roku zjeżdżał z taśm produkcyjnych fabryki w Bremie. Miał obiecującą nazwę litera T oznaczała turystykę i transport. Dewiza najbardziej uniwersalny sposób jazdy Mercedesem trafiała w sedno Model T był samochodem chętnie widzianym zarówno na placu budowy, jak i przed operą. Liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Narodziło się szlachetne kombi. Ten wariant nadwozia jest do dziś trwałym elementem Klasy E. Jego niezależny charakter ze stylistyczną konsekwencją łączy różne światy komfort, bezpieczeństwo i elegancję limuzyny z wysoką użytecznością kombi. Te cechy w imponujący sposób potwierdza także aktualna generacja Klasy E Kombi.

24 22 Aerodynamika, aby uczynić powietrze swym sprzymierzeńcem. Język form, ponieważ Klasa E nie potrzebuje wielkich słów. Lakier, w którym odbija się świat. Tył, aby odwrócić się od codzienności.

25 Ogólnie 23

26 24 Klimatyzacja, aby móc chłodno oceniać sytuację. Aktywna maska silnika, aby bezpieczeństwo nie było kwestią szczęścia.

27 25 Siedzenia, aby mieć mocne oparcie w drodze. PRE-SAFE, ponieważ ten system potrafi zapobiegawczo uruchamiać mechanizmy ochronne.

28 26 Relingi dachowe, aby radzić sobie z dużymi obciążeniami. System audio, aby również niskie tony dawały najwyższą przyjemność.

29 ATTENTION ASSIST, aby wybrać zawsze najlepszy moment na odpoczynek. 27

30 28 Przestrzeń bagażowa, ponieważ ona także może przyciągać swym pięknem. Wnętrze miejsce dla Ciebie i Twojego bagażu. System zarządzania przestrzenią bagażową EASY-PACK, ponieważ porządkuje 1950 litrów Klasy E. Pojemność ładunkowa, aby nie ograniczać Twojej fantazji.

31 29

32 30 Przestrzeń z tyłu, jako przestrzeń wolności. Wnętrze, aby być u celu zaraz po wejściu. Kanapa tylna, ponieważ wielkość nie boi się podziałów.

33 Swoboda dla nóg, ponieważ pamiętamy o zasadach gościnności. 31

34 okoprężne. Skrzynia biegów. Komfort. Światło. Wnętrze. Po wypadku. Łącz agania. Siedzenia. Klimatyzacja. Pakiety wyposażenia. Łączna pojemność. Nm przy obr/min. Elementy ozdobne. Wymiary. Po wypadku. Lakiery. Sil Wnętrze. Dane techniczne. Moc nominalna. Podczas wypadku. Klasa emisy równoważony rozwój. Usługi. Przyspieszenie. Nadwozie. Silniki wysokoprę lne. kw przy obr/min. W obliczu niebezpieczeństwa. Systemy wspomagan ieczna jazda. Tapicerki. Elementy ozdobne. g/km. Koła. Serwis. Usługi. Nm uszki powietrzne. Przyspieszenie. Współczynnik c W. Układ jezdny. Paliwo. m 3. l/100 km. Wyposażenie standardowe. Elementy ozdobne. Zrównoważon r/min. l/100 km. Wymiary. Dane techniczne. CO 2. Układ jezdny. Paliwo. Z tkowe. Bezpieczna jazda. Tapicerki. Elementy ozdobne. Współczynnik c W. K

35 na pojemność skokowa. Systemy multimedialne. kw przy obr/min. W oblic skokowa. Wyposażenie dodatkowe. Bezpieczna jazda. Tapicerki. Elementy niki benzynowe. Dane techniczne. Poduszki powietrzne. Przyspieszenie. C jna. Prędkość maksymalna. cm 3. l/100 km. Współczynnik c W. Wyposażenie żne. Skrzynia biegów. Komfort. Po wypadku. Wnętrze. Łączna pojemność s ia. Siedzenia. Klimatyzacja. Pakiety wyposażenia. Łączna pojemność skoko przy obr/min. Elementy ozdobne. Wymiary. Po wypadku. Lakiery. Silniki Zużycie paliwa. Dane techniczne. Moc nominalna. Podczas wypadku. Klas y rozwój. Usługi. Przyspieszenie. Nadwozie. Tapicerki. Elementy ozdobne. użycie paliwa. Fakty. Systemy wspomagania. Siedzenia. Klimatyzacja. Pak oła. Serwis. Usługi. Nm przy obr/min. Elementy ozdobne. Wymiary. Po wy

36 34 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort 36 BlueEFFICIENCY 38 Silniki wysokoprężne 4-cylindrowe 6-cylindrowe 40 Silniki benzynowe 4-cylindrowe 6-cylindrowe 8-cylindrowe 42 Napęd alternatywny NGT 44 Skrzynie biegów 6-stopniowa mechaniczna 7G-TRONIC PLUS 46 Układ jezdny 4MATIC (napęd na wszystkie koła) DIRECT CONTROL układ jezdny Bezpośredni układ kierowniczy AIRMATIC (zawieszenie pneumatyczne) 48 Bezpieczna jazda ATTENTION ASSIST Asystent jazdy nocnej Plus Pakiet oświetlenia Pakiet pasa ruchu Pakiet wspomagania jazdy Plus 50 W obliczu niebezpieczeństwa i podczas wypadku System PRE-SAFE Poduszki powietrzne Aktywna maska silnika 51 E-Guard 52 Systemy multimedialne COMAND Online Audio 50 APS System nagłaśniający surround sound Harman Kardon Logic 7 Multimedialny system rozrywkowy z tyłu 54 Systemy wspomagania Asystent rozpoznawania znaków drogowych System PARKTRONIC ze wspomaganiem parkowania Kamera cofania 56 Klimatyzacja THERMATIC THERMOTRONIC Fotele wentylowane Limuzyna i Kombi Klasy E w szczegółach. 57 Siedzenia Pakiet komfortowego wyposażenia tylnej części wnętrza Aktywne fotele wielokonturowe Pakiet pamięci ustawień Memory 58 System zarządzania przestrzenią bagażową EASY-PACK mechanizm quickfold EASY-PACK składana podłoga przestrzeni bagażowej EASY-PACK-Fixkit zestaw mocujący 60 Przestrzeń Przestrzeń bagażowa EASY-PACK osłona przestrzeni bagażowej EASY-PACK klapa tylna

37 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy AMG Nadwozie E 63 AMG Wnętrze E 63 AMG Technika E 63 AMG AMG Performance Studio 70 Linie wyposażenia, tapicerki i elementy ozdobne Wyposażenie standardowe ELEGANCE AVANTGARDE 82 Pakiety wyposażenia Pakiet Exclusive Pakiet sportowy wyposażenie zewnętrzne Pakiet sportowy AMG designo 98 Serwis i usługi Muzeum Mercedes-Benz Mercedes-Benz Financial Services Service24h Mercedes-Benz Umowy serwisowe Jazda próbna Interaktywna konfiguracja pojazdu 100 Wymiary Wymiary limuzyny Wymiary modelu kombi Lakiery 103 Dane techniczne Dane techniczne limuzyny Dane techniczne modelu kombi 90 Wyposażenie standardowe 92 Wyposażenie dodatkowe 94 Obręcze kół Standardowe obręcze kół Obręcze kół w wyposażeniu dodatkowym Obręcze kół AMG 96 Oryginalne akcesoria

38 36 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort BlueEFFICIENCY szybciej drogą do jutra. Mercedes-Benz szybciej prowadzi przyszłościowe technologie do celu na drogi. Do końca 2011 roku zaoferujemy Państwu już 128 modeli samochodów Mercedes-Benz wyposażonych w technologie BlueEFFICIENCY, o wiele bardziej przyjaznych dla środowiska. Nasze innowacje dla wydajnej mobilności oraz udoskonalone procesy w ramach łańcucha tworzenia wartości zebraliśmy pod nazwą BlueEFFICIENCY. Rozwiązania BlueEFFICIENCY: pakiet wydajnościowy marki Mercedes-Benz. Na pakiet składają się kompleksowe udoskonalenia pojazdu, mające na celu zmniejszenie obciążenia środowiska. W każdym modelu łączymy najwydajniejsze silniki z inteligentnymi rozwiązaniami najnowszej generacji w zakresie aerodynamiki i zarządzania energią. Jest wśród nich na przykład funkcja ECO Start-Stop, oferowana w coraz większej liczbie modeli. Nowe silniki benzynowe BlueDIRECT V6 i V8 w wielu typoszeregach zmniejszają przykładowo zużycie paliwa nawet o 24 %, przy wyraźnie lepszych osiągach. BlueTEC czysta technologia dieslowska. Modularny system oczyszczania spalin czyni BlueTEC nadzwyczaj czystą technologią dieslowską, która nie tylko w 95 % oczyszcza spaliny z cząstek sadzy, ale również redukuje nawet o 90 % tlenki azotu. Pozostaje przede wszystkim woda i azot. HYBRID inteligentne połączenie napędu benzynowego i elektrycznego. Silnik elektryczny służy zarówno do napędzania pojazdu, jak i do odzyskiwania energii kinetycznej, która następnie jest magazynowana w akumulatorze. Gdy prędkość spadnie poniżej 15 km/h, układy elektroniczne wyłączają silnik benzynowy. Pojazd z technologią HYBRID zużywa nawet o 20 % paliwa mniej. BlueTEC HYBRID kombinacja czystego napędu wysokoprężnego z elektrycznym. Technologia BlueTEC HYBRID łączy zalety technologii HYBRID z atutami technologii BlueTEC: podczas hamowania energia kinetyczna zostaje zamieniona na energię elektryczną, która następnie może być w razie potrzeby wykorzystana. Jednocześnie technologia BlueTEC oczyszcza spaliny i usuwa z nich większość szkodliwych substancji. W ten sposób oszczędny silnik Diesla staje się jeszcze wydajniejszy i czystszy. Innowacyjne napędy, nowe rozwiązania: E-CELL i F-CELL. Skonstruowaliśmy dwa lokalnie bezemisyjne układy napędowe, które począwszy od roku 2010 produkujemy w ramach krótkiej serii pojazdów. Silnik elektryczny Klasy B F-CELL wykorzystuje prąd elektryczny wytwarzany z wodoru w ogniwie paliwowym. Natomiast silnik Klasy A E-CELL pobiera energię bezpośrednio z dwóch akumulatorów litowo-jonowych. Ale to jeszcze nie wszystko: na rzecz ochrony środowiska działamy poczynając od fazy projektowej samochodu po jego recykling. Ponadto bierzemy udział w pracach nad rozwojem paliw alternatywnych i prowadzimy badania w ramach dyscypliny naukowej zwanej bioniką. Więcej informacji na stronach internetowych

39 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 37 Klasa E BlueEFFICIENCY. Klasa E jest od zawsze pojazdem ekonomicznie i technologicznie wzorcowym. Daje więc również dobry przykład pod względem rozwiązań mających na celu zmniejszenie zużycia paliwa i redukcję emisji spalin. Wyróżnia się także doskonałym współczynnikiem oporu aerodynamicznego Przy konstruowaniu samochodu ogromną rolę odgrywa odpowiedzialność za nasze środowisko. Świadomość ludzi wzrasta emisje, zużycie paliwa i ceny paliw są dziś ważnym zagadnieniem dla wszystkich. Jest więc oczywiste, że większość modeli Klasy E to modele BlueEFFICIENCY Nie chodzi jedynie o realizację marzenia o czystym środowisku. BlueEFFICIENCY zawiera cały pakiet konkretnych rozwiązań: 1 Funkcja ECO Start-Stop we wszystkich wersjach silnikowych (z wyjątkiem E 200 NGT BlueEFFICIENCY, E 300 CDI BlueEFFICIENCY, E 350 BlueTEC, E 350 CDI BlueEFFICIENCY i E 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY). 2 Udoskonalona aerodynamika: regulowana żaluzja osłony chłodnicy dla modeli 4-cylindrowych oraz E 300 BlueEFFICIENCY i E 350 BlueEFFICIENCY. 3 Odłączanie alternatora w trybie napędowym. 4 Technologie silnikowe bezpośredni wtrysk paliwa, turbodoładowanie i wysoka moc przy zmniejszonej poj. skokowej. 5 Wskaźnik punktów przełączania biegów dla wszystkich wersji silnikowych z mechaniczną skrzynią biegów. 6 Pompa ECO wspomagania układu kierowniczego. 7 Regulowana pompa paliwowa. 8 E 350 BlueTEC, jako jeden z najczystszych modeli wysokoprężnych na świecie, już teraz spełnia wymagania Euro 6. 9 Koła o zmniejszonym oporze toczenia (zależnie od odpowiedniej kombinacji obręczy i opon). 10 Kompresor klimatyzacji aktywny tylko w razie potrzeby.

40 38 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Silniki wysokoprężne. Moc, cicha praca oraz zachwycająco niski poziom emisji i zużycia paliwa: w Klasie E oferujemy najnowszą technologię dieslowską marki Mercedes-Benz. 4-cylindrowe silniki rzędowe. 4-cylindrowy silnik wysokoprężny wyróżnia się nowoczesnymi osiągami we wszystkich trzech wariantach mocy. Zachwyca wysokim momentem obrotowym. Te silniki wysokoprężne zużywają ponadto mniej paliwa od swych poprzedników. Umożliwia to cały pakiet paliwooszczędnych technologii. Wszystkie 4-cylindrowe silniki wysokoprężne są standardowo wyposażone w funkcję ECO Start-Stop. Aktualna generacja technologii Common Rail, odznacza się podwyższonym do 2000 barów ciśnieniem wtrysku, precyzyjnie dopasowanymi komorami spalania oraz nadzwyczaj szybkimi i precyzyjnymi piezowtryskiwaczami. Utrzymanie wysokiego momentu obrotowego we wszystkich zakresach prędkości obrotowych to zasługa wysokiego ciśnienia zapłonu oraz doładowania. O odpowiednią kulturę pracy silnika troszczą się dwa wałki wyrównoważające Lanchestera. Udoskonalone zarządzanie alternatorem umożliwia konsekwentne wykorzystanie faz hamowania silnikiem i odzyskiwanie energii kinetycznej. Żaluzja osłony chłodnicy zmniejsza opór powietrza w chwilach, w których silnik potrzebuje jedynie umiarkowanego chłodzenia. Silniki tej generacji są znacznie lepsze od porównywalnych jednostek w poprzednich modelach. Ich moc wzrosła nawet o 20 %, moment obrotowy o 25 %, natomiast zużycie paliwa i emisja CO 2 obniżyły się nawet o 23 %. Nowe 4-cylindrowe silniki wysokoprężne oferujemy w modelach: E 200 CDI BlueEFFICIENCY (moc 100 kw i maks. moment obrotowy 3600 Nm), E 220 CDI BlueEFFICIENCY (125 kw i 400 Nm), E 250 CDI BlueEFFICIENCY (150 kw i 500 Nm) oraz E 250 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY (150 kw i 500 Nm). 6-cylindrowe silniki widlaste. Modele E 300 CDI BlueEFFICIENCY o mocy 170 kw i E 350 CDI BlueEFFICIENCY o mocy 195 kw są wyposażone w silniki wysokoprężne V6. Źródłem ich doskonałej dynamiki są szybkie i precyzyjne wtryskiwacze piezoelektryczne, wysokie ciśnienie wtrysku i maksymalny moment obrotowy 540 Nm

41 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 39 w E 300 CDI BlueEFFICIENCY i 620 Nm w E 350 CDI BlueEFFICIENCY. Nadzwyczaj niskoemisyjna jest specjalnie zaprojektowana technologia BlueTEC w modelu E 350 BlueTEC o mocy 155 kw. BlueTEC obejmuje rozwiązania optymalizujące zużycie paliwa oraz układ oczyszczania i końcowej obróbki spalin. Dzięki nim ten silnik z zapłonem samoczynnym jest obecnie jednym z najczystszych napędów wysokoprężnych na świecie. E 350 BlueTEC charakteryzują wzorcowe wartości emisji połączone z niewielkim zużyciem paliwa, doskonałymi osiągami i wysokim momentem obrotowym 540 Nm. 4-cylindrowy silnik wysokoprężny jest dostępny w trzech poziomach mocy (tutaj w modelu 220 CDI BlueEFFICIENCY). E 220 CDI BlueEFFICIENCY kw Nm Moment obr. (Nm) Prędkość obr. (1/min) Moc (kw) Model E 220 CDI BlueEFFICIENCY oferuje doskonałą moc i wysoki moment obrotowy.

42 40 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Silniki benzynowe. Mercedes-Benz oferuje duży wybór silników w mniejszym stopniu obciążających środowisko. Nowe technologie zmniejszają zużycie paliwa, a emisja CO 2 jest tak niska, jak nigdy dotąd w Klasie E Mercedes-Benz. To między innymi zasługa funkcji ECO Start-Stop, w którą standardowo wyposażamy wszystkie modele benzynowe. 4-cylindrowe silniki rzędowe. 4-cylindrowy silnik o pojemności skokowej 1,8 l, wyposażony w bezpośredni wtrysk benzyny, zmienną regulację zaworów i turbosprężarkę, osiąga doskonałe wartości momentu obrotowego i mocy, a także nowocześnie niskie zużycie paliwa i emisję. Bezpośredni wtrysk benzyny polepsza właściwości mieszanki powietrzno-paliwowej i umożliwia niemal całkowite spalanie paliwa. Zmienna regulacja zaworów zapewnia lepszy stopień wypełnienia cylindrów, a przez to dalsze zmniejszenie zużycia paliwa, podobnie jak zmniejszona masa silnika czy mniejsze tarcia wewnętrzne. Dzięki dwóm wałkom wyrównoważającym silniki charakteryzują się niewielką wibracją we wszystkich zakresach prędkości obrotowych. Oferujemy 4-cylindrowe silniki benzynowe w dwóch wariantach: C 200 BlueEFFICIENCY (moc 135 kw i maksymalny moment obrotowy 270 Nm), C 250 BlueEFFICIENCY (moc 150 kw i maksymalny moment obrotowy 310 Nm). 6-cylindrowy silnik widlasty. Silniki E 300 BlueEFFICIENCY i E 350 BlueEFFICIENCY z nowej rodziny silników BlueDIRECT zachwycają mniejszym zużyciem paliwa oraz odpowiednio niższą emisją CO 2 przy wzroście dynamiki. Ta generacja silników benzynowych Mercedes-Benz z bezpośrednim wtryskiem paliwa charakteryzuje się spalaniem prowadzonym strumieniowo i wysokociśnieniowym wtryskiem paliwa za pomocą wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Moc tych silników wynosi 185 kw i 225 kw, a maksymalne momenty obrotowe 340 Nm i 370 Nm. 6-cylindrowe silniki widlaste. Ta jednostka napędowa z nowej rodziny silników BlueDIRECT charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem paliwa i odpowiednio niższą emisją w porównaniu z poprzednim silnikiem. To między innymi zasługa lekkiej konstrukcji, zmniejszenia pojemności skokowej do 4,7 l, zastosowania bezpośredniego wtrysku benzyny z nadzwyczaj szybkimi i precyzyjnymi piezowtryskiwaczami oraz przyszłościowych technologii BlueEFFICIENCY. Ponadto

43 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 41 w modelach E 500 BlueEFFICIENCY i E 500 4MATIC BlueEFFICIENCY doładowanie bi-turbo z chłodzeniem powietrza dolotowego daje podczas jazdy znacznie więcej dynamiki. W liczbach oznacza to: moc zwiększoną do 300 kw i wyraźnie lepszy moment obrotowy 600 Nm dostępny już przy 1600 obr/min oraz lepsze przyspieszenie, a więc swobodę praktycznie w każdej sytuacji jezdnej E 350 BlueEFFICIENCY 370 Nm 225 kw Na szczycie oferty silników dla Klasy E znajduje się silnik modelu E 63 AMG 5,5-litrowy silnik V8 bi-turbo o maksymalnej mocy 386 kw i momencie obrotowym 700 Nm. Moment obr. (Nm) Prędkość obr. (1/min) Moc (kw) E 350 BlueEFFICIENCY: mniejsze zużycie paliwa przy wyższej dynamice. E 350 BlueEFFICIENCY to idealne połączenie harmonijnego rozwoju siły napędowej, przyjemności jazdy i wydajności energetycznej.

44 42 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Napęd alternatywny. Na drodze do bezemisyjnej mobilności konstruujemy wiele technologii, które obniżają zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Jedną z nich jest dwupaliwowy napęd na benzynę i gaz ziemny w modelu E 200 NGT BlueEFFICIENCY. NGT (Natural Gas Technology). Model E 200 NGT BlueEFFICIENCY łączy zasięg samochodu z napędem benzynowym z ekologicznością i wydajnością napędu na gaz ziemny. Zmiana rodzaju napędu jest możliwa w każdej chwili i nieodczuwalna wystarczy nacisnąć przycisk na kierownicy. Gaz tankuje się bardzo łatwo, za pomocą dodatkowego przyłącza umieszczonego obok wlewu benzyny, i przewozi w trzech zbiornikach umieszczonych za oparciem kanapy tylnej oraz pod podłogą bagażnika. Pomimo to przestrzeń bagażowa ma ogromną pojemność 400 litrów. Zintegrowana tablica wskaźników wyraźnie informuje o poziomie gazu w zbiorniku. Natomiast komputer podróżny pokazuje ponadto średnie zużycie i przewidywany zasięg na danym paliwie. Silnik modelu E 200 NGT BlueEFFICIENCY jest w porównaniu z modelem benzynowym dodatkowo wyposażony we wtryskiwacze gazu. Mechaniczny regulator ciśnienia reguluje zasilanie gazem. Jednostka osiąga moc 120 kw przy 5500 obr/min i moment obrotowy 240 Nm przy obr/min. E 200 NGT BlueEFFICIENCY od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu 10,4 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 224 km/h. Jego zasięg w trybie benzynowym wynosi ok. 730 km, a przy korzystaniu z napędu gazowego zwiększa się o 360 km do niemal 1100 km. Pojazd ten jest standardowo wyposażony w 5-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Kolejne zalety: niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują korzystne składki, a gaz ziemny jeszcze do 2018 roku będzie zapewniał ulgi podatkowe. Gminy i lokalni dostawcy energii udzielają nabywcom pojazdów napędzanych gazem ziemnym wsparcia w wysokości do 2000 euro (inf. dot. Niemiec). To odpowiada kosztowi paliwa na przejechanie pierwszych km i niesie korzyści odczuwane nie tylko przez środowisko, ale również przez Państwa portfel.

45 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 43 Przyłącze do tankowania gazu ziemnego Wtryskiwacze gazu ziemnego Sterownik zasilania gazem i benzyną Zbiornik gazu o pojemności 19 kg Zbiornik benzyny Regulator ciśnienia z czujnikiem ciśnienia i zaworem odłączającym Dwupaliwowy napęd na gaz ziemny w modelu E 200 NGT BlueEFFICIENCY.

46 44 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Skrzynie biegów. Przełączanie manualne czy automatyczne, oszczędny czy sportowy sposób jazdy skrzynie biegów Klasy E są optymalnie dostosowane do każdego modelu. Wyróżniają się ponadto intuicyjnym i ergonomicznym sposobem obsługi. 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów. Silniki 4-cylindrowe (z wyjątkiem E 250 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY, E 200 NGT BlueEFFICIENCY i E 250 BlueEFFICIENCY) wyposażamy standardowo w 6-stopniową mechaniczną skrzynię biegów, wyróżniającą się krótkimi i precyzyjnymi skokami dźwigni. Optymalnie zharmonizowano też moc silnika, zestopniowanie skrzyni biegów i przełożenie tylnej osi. Wskaźnik rekomendacji biegu na zintegrowanej tablicy wskaźników dodatkowo wspomaga nadzwyczaj oszczędny styl jazdy. 7G-TRONIC PLUS. Modele E 250 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY, E 250 BlueEFFICIENCY oraz modele z silnikami V6 i V8 są standardowo wyposażone w 7-stopniową automatyczną skrzynię biegów 7G-TRONIC PLUS. Obsługuje się ją za pomocą dźwigni DIRECT SELECT, a manetki przy kierownicy umożliwiają kierowcy ingerowanie w zmianę biegów (z wyjątkiem E 200 CDI BlueEFFICIENCY i E 200 BlueEFFICIENCY). Siedem biegów do jazdy w przód pozwala na zawsze optymalne dostosowanie prędkości obrotowej i zmniejszenie zużycia paliwa. W porównaniu z poprzedniczką 7G-TRONIC udoskonalono w szczegółach elektrohydrauliczną jednostkę sterującą oraz zoptymalizowano oprogramowanie silnika i skrzyni biegów. Zapewnia to polepszenie dynamiki i jakości przełączania biegów. Ponadto w samochodzie ze skrzynią 7G-TRONIC PLUS kierowca bardziej bezpośrednio odczuwa reakcje pojazdu na ruchy pedałem gazu. Obsługa skrzyni biegów za pomocą dźwigni DIRECT SELECT na kolumnie kierownicy.

47 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 45 7G-TRONIC PLUS: jedna z ponad 18 milionów automatycznych skrzyń biegów Mercedes-Benz wyprodukowanych w ciągu ostatnich ponad 50 lat.

48 46 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Układ jezdny. Stały napęd na wszystkie koła 4MATIC zapewnia doskonałą trakcję i zwiększa stabilność jazdy. Układ jezdny i zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC dowodzą swych zalet na drodze: są komfortowe i jednocześnie nadzwyczaj dynamiczne. 4MATIC (opcja). Napęd na wszystkie koła 4MATIC jest zawsze aktywny, dlatego w niesprzyjających warunkach pogodowych, jak wilgoć, gołoledź czy śnieg, nie potrzebuje dodatkowego czasu aby zareagować. Wspomagają go systemy ESP (elektroniczny system stabilizujący jazdę) i 4ETS (elektroniczny system trakcji). 4ETS precyzyjnie przyhamowuje ślizgające się koła i w ten sposób prowadzi moment napędowy na koła o dobrej trakcji. Umożliwia to dynamiczne ruszanie i przyspieszanie, szczególnie na niesprzyjającej nawierzchni. Dzięki napędowi 4MATIC zbędne stały się tradycyjne blokady mechanizmów różnicowych: automatyczne impulsy hamujące zwiększają sprawność podczas ruszania na śliskiej jezdni i stabilność pojazdu podczas wykonywania krytycznych manewrów. Kolejna zaleta: kompaktowa konstrukcja, inteligentny dobór materiałów i wysoka sprawność nie spowodowały istotnego wzrostu masy w stosunku do modelu z napędem na tylne koła. Napęd 4MATIC jest dostępny w modelu E 250 CDI BlueEFFICIENCY oraz w połączeniu z silnikami V6 i V8 (E 350 CDI BlueEFFICIENCY, E 300 BlueEFFICIENCY, E 350 BlueEFFICIENCY i E 500 BlueEFFICIENCY). Elektroniczny system trakcji 4ETS automatycznie przekazuje moment napędowy na koła o wystarczającej przyczepności do jezdni.

49 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 47 Układ jezdny DIRECT CONTROL (wypos. stand.). Układ jezdny DIRECT CONTROL z selektywnym systemem amortyzacji łączy dynamikę i komfort jazdy. Jego amortyzatory automatycznie dostosowują swoje działanie do sytuacji jezdnej. Lepsza amortyzacja i stabilizacja pojazdu są odczuwalne przede wszystkim na zniszczonej nawierzchni. Na życzenie dostępny jest również układ jezdny DIRECT CONTROL o sportowej charakterystyce Dynamika i wysoki komfort układ jezdny DIRECT CONTROL automatycznie reguluje pracę amortyzatorów. pracy, z zawieszeniem obniżonym o 15 milimetrów (wypos. stand. w linii AVANTGARDE, pakiecie sport. wypos. nadw. lub w pakiecie sport. AMG). Klasa E Kombi jest natomiast wyposażona w zawieszenie pneumatyczne ze zintegrowaną regulacją poziomu nadwozia na osi tylnej, które standardowo dba o stały skok zawieszenia i prześwit podwozia niezależnie od obciążenia samochodu. Dzięki zawieszeniu pneumatycznemu AIRMATIC prześwit pozostaje niezmienny nawet po obciążeniu samochodu. Bezpośredni układ kierowniczy (opcja, wypos. stand. dla modeli V6 i V8). Bezpośredni układ kierowniczy oferuje bardziej bezpośrednie przełożenie i zmniejsza wymagany kąt obrotu koła kierownicy przy dużym skręcie kół, np. podczas pokonywania ciasnych zakrętów. AIRMATIC (opcja dla modeli 4- i 6-cylindrowych, wypos. stand. dla BlueEFFICIENCY i E 500 4MATIC BlueEFFICIENCY). Zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z adaptacyjnymi amortyzatorami optymalnie dostosowuje swoje działanie do aktualnych warunków drogowych, obciążenia samochodu i sytuacji jezdnej. Kierowca może manualnie wybrać amortyzację komfortową lub sportową. W ten sposób samochód lepiej trzyma się drogi i zapewnia większą przyjemność jazdy.

50 48 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Bezpieczna jazda. Podczas jazdy systemy pojazdu potrafią zaingerować zanim dojdzie do wypadku. Najlepszym przykładem są systemy wspomagania Klasy E, których uważna praca może złagodzić także krytyczne sytuacje. To podstawa spokojnego podróżowania. ATTENTION ASSIST (wypos. stand.). Ten system rozpoznający zmęczenie kierowcy jest bardzo przydatny podczas długich podróży samochodem. Przy prędkościach od 80 do 180 km/h ostrzega kierowcę w przypadku rozpoznania jego zmęczenia bądź nieuwagi. Czujniki analizują w tym celu zachowanie kierowcy podczas jazdy i na podstawie stworzonego wcześniej profilu rozpoznają jego zmiany. Gdy ATTENTION ASSIST rozpozna typowe oznaki zmęczenia kierowcy, zaleca przerwę w podróży. Asystent jazdy nocnej Plus (opcja). Centralny wyświetlacz pokazuje w odcieniach szarości obszar znajdujący się w zasięgu świateł drogowych, rejestrowany przez kamerę podczerwieni. Dzięki tej funkcji, gdy światła drogowe nie są włączone, kierowca może lepiej zorientować się w sytuacji, wcześniej reagując na rozpoznanych na jezdni lub obok pieszych, zwierzęta lub przedmioty. Asystent jazdy nocnej Plus jest wyposażony w specjalną funkcję oznaczania pieszych na wyświetlaczu. Pakiet oświetlenia (opcja). Pakiet zawiera reflektory bi-ksenonowe i światła do jazdy dziennej LED oraz wiele ustawień umożliwiających optymalne oświetlenie drogi. Reflektory z dynamiczną regulacją zasięgu, wyposażone w funkcję aktywnego doświetlania zakrętów, podążają za skrętem kół, oświetlając istotne obszary nawet o 90 % dalej. To może podnieść bezpieczeństwo nocnej jazdy, przede wszystkim na krętych drogach, ponieważ umożliwia kierowcy dużo wcześniejsze rozpoznanie przeszkód. Adaptacyjny asystent świateł drogowych zapewnia lepszą widoczność w nocy rozpoznawszy pojazdy nadjeżdżające z przeciwka bądź poprzedzające automatycznie zmienia światła drogowe na światła mijania oraz tak reguluje zasięg reflektorów, aby nie oślepiały innych kierowców. Łagodne przełączanie świateł drogowych na światła mijania i odwrotnie zapobiega nagłym zmianom oświetlenia.

51 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 49 Pakiet pasa ruchu (opcja). Asystent utrzymania pasa ruchu potrafi rozpoznać pas ruchu na podstawie oznakowań na jezdni i łagodnymi wibracjami kierownicy ostrzec kierowcę przed jego niezamierzoną zmianą. Po przekroczeniu 30 km/h asystent martwego punktu za pomocą dwóch radarowych czujników monitoruje tzw. martwy punkt, ostrzegając kierowcę przed niebezpieczeństwem podczas zmiany pasa. Asystent utrzymania pasa ruchu i asystent martwego punktu ostrzegają kierowcę w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Pakiet wspomagania jazdy Plus (opcja). Pakiet wspomagania jazdy Plus zawiera system DISTRONIC PLUS, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu i asystenta martwego punktu. DISTRONIC PLUS pomaga utrzymać zadany odstęp od poprzedzającego samochodu. Za pomocą hamulca PRE-SAFE ok. 0,6 sekundy przed wypadkiem, rozpoznanym jako niemożliwy do uniknięcia, system samoczynnie rozpoczyna pełne hamowanie, aby zmniejszyć siłę uderzenia. Aktywny asystent martwego punktu kontroluje obszar z lewej i prawej strony oraz boczny obszar za pojazdem. Jeżeli system rozpozna tam inny samochód, kierowca otrzyma ostrzeżenie w postaci symbolu w lusterku zewnętrznym. W razie przeoczenia tej wskazówki i rozpoczęcia manewru zmiany pasa ruchu pomimo dźwiękowego ostrzeżenia, system może aktywnie wkroczyć do akcji i wykorzystując sterowanie systemu ESP odpowiednio skorygować kierunek jazdy. Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu przez cały czas obserwuje oznakowanie na jezdni. W przypadku niekontrolowanego przejechania oznakowania poziomego, system ostrzega kierowcę drganiami kierownicy. Jeżeli kierowca nie zareaguje, także ten system może samoczynnie przyhamować, sprowadzając samochód na pierwotny pas. System automatycznego utrzymywania odległości DISTRONIC PLUS potrafi zatrzymać samochód, a następnie ponownie ruszyć.

52 50 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort W obliczu niebezpieczeństwa i podczas wypadku. Gdy wystąpi niebezpieczeństwo wypadku, lub jest on już nie do uniknięcia, Integralny System Bezpieczeństwa Klasy E zrobi wszystko, aby jeszcze lepiej ochronić kierowcę, pasażerów i pieszych. Nadwozie z wysokostabilną kabiną pasażerską jest idealną podstawą tych działań. Wciąż dochodzą też nowe wynalazki. System PRE-SAFE (wypos. stand.). W zależności od sytuacji jezdnej i wyposażenia samochodu system PRE-SAFE uruchamia prewencyjne mechanizmy ochronne. Są to np. nawrotne napinacze przednich pasów bezpieczeństwa oraz funkcja autom. zamykania otwartych szyb bocznych czy opcjonalnego dachu odsuwanego. Poduszki powietrzne (wypos. stand.). Pasażerów samochodu chroni dziewięć poduszek powietrznych: przednie, wyzwalane dwustopniowo w zależności od prognozowanej siły i charakterystyki zderzenia, boczne i nadokienne, a także poduszki chroniące miednicę z przodu. Poduszka chroniąca kolana kierowcy może dodatkowo zmniejszyć jego obrażenia wypadkowe. W pakiecie bezpieczeństwa dla podróżujących z tyłu oferujemy opcjonalnie poduszki powietrzne boczne. Każdy element karoserii został dostosowany do wysokich wymagań bezpieczeństwa Mercedes-Benz pod względem geometrii, grubości materiału, techniki połączeniowej i jakości tworzywa. Aktywna maska silnika (wypos. stand., z wyjątkiem E 63 AMG). Aktywna maska silnika zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń przez pieszych i rowerzystów. W wyniku rozpoznanego zderzenia maska odskakuje o pięć centymetrów w górę.

53 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 51 E-Guard. Limuzyna Klasy E z fabryczną ochroną balistyczną czerpie z ponad 80-letniej tradycji opancerzonych pojazdów Mercedes-Benz. Mercedes E-Guard jest prawdziwym ekspertem w zakresie Państwa ochrony osobistej. Podobnie jak każdy Mercedes Guard, również E-Guard jest projektowany i konstruowany na nowo, od podstaw. Pod jego seryjną powłoką kryje się cała sieć elementów ochrony. Aby zagwarantować stabilność konstrukcji, stabilność wymiarową, ochronę przed korozją i jakość powierzchni zewnętrznej na poziomie seryjnym, E-Guard przechodzi wszystkie stanowiska produkcyjne nadwozia, tak jak pojazd seryjny. W ramach testów balistycznych bada się odporność Mercedesa E-Guard na ostrzał. Oczywiście musi on pomyślnie przejść wszystkie typowe dla Mercedesa testy jakości i bezpieczeństwa oraz dowieść swej praktyczności w codziennym użytkowaniu. Co więcej, wszystkie komponenty systemu bezpieczeństwa, jak elektroniczne systemy regulacyjne, hamulce i układ jezdny, są dostosowane do zwiększonej masy pojazdu. W ten sposób Mercedes E-Guard przekonująco łączy ochronę i komfort tak jak tego oczekujemy od Mercedesa. Mobilna ochrona Mercedes E-Guard: sprawdzony i certyfikowany przez uznane na arenie międzynarodowej urzędowe instytucje, według normy ochrony balistycznej VR4 i wyższej. Przygotowany na sytuacje ekstremalne.

54 52 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Systemy multimedialne. Klasa E oferuje bogaty program rozrywkowy, począwszy od radia Audio 20 CD, poprzez opcjonalny system Audio 50 APS, po opcjonalny multimedialny system COMAND Online. System COMAND Online łączy telefon, system audio i system nawigacyjny. Przez trzy lata (licząc od pierwszej rejestracji samochodu) użytkownik otrzymuje bezpłatne aktualizacje map. COMAND Online (opcja). Ten multimedialny system z wyposażoną w twardy dysk nawigacją i udoskonalonym widokiem map pokazuje wszystkie informacje na centralnym kolorowym wyświetlaczu o przekątnej ekranu 17,8 cm. System zawiera m.in. takie funkcje, jak radio, equalizer z funkcją regulacji natężenia głosu w zależności od prędkości samochodu oraz pamięć MUSIC REGISTER z twardym dyskiem o pojemności 10 GB. Doskonałą rozrywkę zapewnia odtwarzacz DVD, który oprócz płyt DVD audio i wideo odtwarza też płyty CD i pliki MP3, oraz zintegrowana przeglądarka internetowa. Złącze Aux-in, czytnik kart pamięci SD i interfejs Bluetooth umożliwiają przyłączenie zewnętrznych nośników danych i telefonu komórkowego. Do obsługi całego systemu służy intuicyjny sterownik umieszczony na konsoli środkowej.

55 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 53 Audio 50 APS z 6-płytową zmieniarką DVD (opcja). Audio 50 APS zawiera najważniejsze funkcje systemu multimedialnego: radio, odtwarzacz płyt CD/ DVD i odtwarzacz MP3. Jest wyposażony ponadto w nawigację strzałkową DVD z funkcjami przybliżania skrzyżowań i automatycznego uwzględniania korków drogowych, a także w interfejs Bluetooth z funkcją urządzenia głośnomówiącego oraz system obsługi głosowej LINGUATRONIC. System nagłaśniający surround sound Harman Kardon Logic 7 (opcja). 14 głośników wraz ze skrzynką basową i 9-kanałowy wzmacniacz DSP ten opcjonalny 610-watowy system Dolby Digital 5.1, w połączeniu z systemem Audio 50 lub COMAND Online, gwarantuje doskonałą akustykę na wszystkich miejscach. Dźwięk przestrzenny 3D i funkcja regulacji głośności w zależności od prędkości zapewniają ucztę dla ucha. Multimedialny system rozrywkowy z tyłu (opcja). System zawiera dwa odtwarzacze DVD, dwa monitory TFT umieszczone za zagłówkami foteli przednich, dwie pary bezprzewodowych słuchawek, pilota zdalnego sterowania i dwa złącza Aux-in. Pasażerowie podróżujący z tyłu mogą podczas jazdy oglądać filmy. Każdy monitor można używać oddzielnie. Obsługa systemu Audio 50 APS jest intuicyjna i zrozumiała od pierwszego spojrzenia. 14 głośników to źródło doskonałych wrażeń dźwiękowych: system nagłaśniający surround sound Harman Kardon Logic 7. Dwa monitory multimedialnego systemu rozrywkowego umieszczono za zagłówkami foteli przednich.

56 54 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Systemy wspomagania. Mercedes Klasy E jest od zawsze samochodem, w którym komfort odgrywa pierwszorzędną rolę. Potwierdzają to komfortowe systemy wspomagania, np. asystent rozpoznawania znaków drogowych, wspomaganie parkowania i kamera cofania. Asystent rozpoznawania znaków drogowych (opcja). Asystent rozpoznawania znaków drogowych potrafi rozpoznawać znaki z ograniczeniem prędkości, a odczytaną prędkość maksymalną pokazuje na zintegrowanej tablicy wskaźników. Kamera umieszczona za szybą przednią nieprzerwanie monitoruje obszar przed samochodem. Jej wyszkolone oko wyszukuje okrągłe znaki drogowe nakazujące (bądź znoszące) ograniczenie prędkości. Nie ma przy tym znaczenia czy dany znak stoi przy drodze, czy też został umieszczony na bramownicy nad jezdnią. Asystent rozpoznaje ponadto początek i koniec obszaru zabudowanego, posiłkując się w tym celu cyfrowymi mapami systemu nawigacyjnego. Jest szczególnie pomocny na odcinkach dróg ze znakami drogowymi o zmiennej treści lub na drogach w przebudowie. Asystent rozpoznawania znaków drogowych pokazuje również czasowe ograniczenia.

57 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 55 System PARKTRONIC ze wspomaganiem parkowania (opcja). Funkcja wspomagania parkowania pomaga wyszukać miejsce i zaparkować: przy prędkości do 35 km/h umieszczone w zderzaku przednim czujniki ultradźwiękowe automatycznie mierzą długość położonych wzdłuż jezdni miejsc parkingowych. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca i włączeniu biegu wstecznego zaczyna działać wspomaganie parkowania. Na zintegrowanej tablicy wskaźników system udziela kierowcy dokładnych wskazówek wizualnych i dźwiękowych dotyczących odpowiedniego kąta skrętu oraz punktów skrętu. Jeśli po pierwszym manewrze do tyłu pojazd nie stoi prosto, system wspomaga kierowcę przy wykonywaniu kolejnych koniecznych manewrów. Kamera cofania (opcja). Zawsze dobra widoczność podczas parkowania i cofania: wyposażona w szerokokątny obiektyw kamera cofania rejestruje obszar znajdujący się bezpośrednio za samochodem i pokazuje obraz na centralnym wyświetlaczu COMAND. Kamera włącza się automatycznie, wraz z biegiem wstecznym, zwiększając bezpieczeństwo podczas parkowania tyłem. Wspomaganie parkowania wskazuje kierowcy odpowiednie miejsce i udziela wskazówek podczas parkowania. Szerokokątny obiektyw kamery cofania rejestruje obszar położony bezpośrednio z tyłu pojazdu.

58 56 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Klimatyzacja. Przyjemny klimat we wnętrzu samochodu, poprzez poprawę kondycji, zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo. Dlatego Klasa E jest wyposażona w nadzwyczaj elastyczną regulację temperatury, którą można dostosować do indywidualnych preferencji każdego pasażera. THERMATIC (wypos. stand.). Klimatyzacja automatyczna THERMATIC za pomocą czujników automatycznie reguluje temperaturę i wentylację dla kierowcy i pasażera obok. Umieszczony przy szybie przedniej czujnik nasłonecznienia rejestruje intensywność światła słonecznego i kierunek padania promieni słonecznych. W wyposażeniu standardowym oferujemy także układ wewnętrznego obiegu powietrza, chłodzony schowek w desce rozdzielczej i filtr zespolony (filtr przeciwpyłowy i z aktywnym węglem), zatrzymujący nawet drobny pył i ogólnie polepszający jakość powietrza. W tylnej części konsoli środkowej umieszczono dwa otwory nawiewowe dla pasażerów podróżujących z tyłu. THERMOTRONIC (opcja). Komfortowa klimatyzacja automatyczna THERMOTRONIC (wypos. stand. modeli V8) umożliwia kierowcy i pasażerowi obok indywidualny dobór temperatury. Osoby podróżujące z tyłu mają do dyspozycji oddzielną jednostkę obsługową. Dodatkowe otwory nawiewowe w słupkach B oraz wydajna dmuchawa pod konsolą środkową zapewniają przyjemną temperaturę z tyłu. Również w trybie automatycznym można indywidualnie wybrać rozproszony (DIFFUS), średni (MEDIUM) lub zogniskowany (FOCUS) styl pracy klimatyzacji. Elementy obsługowe komfortowej klimatyzacji automatycznej THERMOTRONIC są rozmieszczone czytelnie i intuicyjnie. Wentylowane fotele kierowcy i pasażera obok (opcja). Strumień powietrza wentylacji siedzeń został tak wyregulowany, aby tworzył zrównoważony klimat. Oferujemy do wyboru 3-stopniowe ogrzewanie siedzeń oraz aktywną wentylację chłodzącą powierzchnie siedzenia.

59 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 57 Siedzenia. Dla Klasy E zaprojektowaliśmy siedzenia odpowiadające wysokim wymaganiom w zakresie komfortu, ergonomii i bezpieczeństwa. Pakiet komfortowego wyposażenia tylnej części wnętrza (opcja). Tył wnętrza Limuzyny Klasy E wyróżnia się przestronnością charakterystyczną dla aut wyższej klasy. Szczególną atrakcją są tu komfortowe fotele, komfortowe zagłówki i schowek pośrodku. To wyposażenie dodatkowe zawiera skórzaną tapicerkę, ogrzewanie siedzeń, mechaniczne rolety przeciwsłoneczne przy drzwiach tylnych, elektryczną roletę przy szybie tylnej oraz uchwyty na napoje w podłokietniku. Aktywne fotele wielokonturowe z funkcją masażu i funkcją dynamiki jazdy (opcja). Aktywne fotele wielokonturowe zapewniają doskonałe oparcie kierowcy i pasażerowi obok. Regulowane oddzielnie komory powietrzne optymalnie dopasowują się do każdej sylwetki, a boki foteli dostosowują się do sytuacji jezdnej. Jeszcze wyższy komfort zapewniają 7-strefowa dynamiczna funkcja masażu, komfortowe zagłówki NECK-PRO oraz pneumatyczna regulacja głębokości siedziska, boków fotela i podparcia lędźwiowego. Opcjonalne fotele tylne limuzyny zapewniają doskonałe podparcie, mają dodatkową tapicerkę boczną i są wyposażone w konsolę środkową. Pakiet Memory (opcja). Fotele przednie wyposażamy na życzenie w pełną regulację elektryczną. Jej przełączniki są przejrzyście rozmieszczone w drzwiach. Pakiet pamięci ustawień Memory umożliwia zachowanie w pamięci trzech ustawień fotela kierowcy, kolumny kierownicy i lusterek zewnętrznych.

60 58 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Zarządzanie przestrzenią bagażową. Klasa E Kombi oferuje nadzwyczaj pojemną przestrzeń bagażową. Jej efektywne wykorzystanie umożliwiają inteligentne rozwiązania, jak system zarządzania przestrzenią bagażową EASY-PACK. Składaną podłogę bagażnika EASY-PACK można otwierać stopniowo. Szyny w przestrzeni bagażowej (elem. opcjon. zestawu EASY-PACK-Fixkit) umożliwiają praktyczne zamocowanie ładunku.

61 AMG Wyposażenie Serwis i usługi Fakty i barwy 59 Quickfold EASY-PACK (wypos. stand.). Aby zwiększyć wygodę załadunku, przy słupkach D umieszczono dźwignie, które umożliwiają łatwe złożenie oparć siedzeń tylnych również z przestrzeni bagażowej. Praktycznym rozwiązaniem jest uchwyt odblokowujący, zamontowany przy oparciu kanapy aby złożyć oparcie, wystarczy pociągnąć. Po ponownym rozłożeniu oparcia regularna pojemność przestrzeni bagażowej wyniesie 695 litrów. Składana podłoga przestrzeni bagażowej EASY- PACK (wypos. stand.). Pod podłogą przestrzeni bagażowej znajduje się dodatkowa przestrzeń o pojemności 132 litrów. Można ją również wykorzystać jako miejsce na opcjonalne koło zapasowe. Dostęp do tego miejsca otwiera składana podłoga przestrzeni bagażowej EASY-PACK. Mechanizm składania umożliwia stopniowe otwieranie i w ten sposób ułatwia załadunek. W liniach wyposażenia ELEGANCE i AVANTGARDE pod składaną podłogą, na drugim poziomie bagażnika umieszczono pojemnik z przegródkami z dodatkową składaną skrzynką. EASY-PACK-Fixkit (opcja). W połączeniu z dwupoziomową podłogą przestrzeni bagażowej oferujemy dla Klasy E Kombi zestaw mocujący EASY-PACK-Fixkit. Drążek teleskopowy i szyny w przestrzeni bagażowej umożliwiają tworzenie stref o zmiennej wielkości. Rozwijany pas pozwala też na zamocowanie przedmiotów po bokach. Podczas załadunku i rozładunku bagażnika osłona krawędzi przestrzeni bagażowej EASY-PACK może uchronić zderzak i krawędź bagażnika przed zarysowaniem lub uszkodzeniem. Mechanizm quickfold EASY-PACK przy słupku D umożliwia złożenie oparć siedzeń tylnych również z przestrzeni bagażowej. Umieszczony przy słupku C uchwyt odblokowujący bardzo ułatwia składanie oparć siedzeń tylnych.

62 60 Napęd i układ jezdny Bezpieczeństwo Komfort Przestrzeń. Wzorcowa konstrukcja przestrzeni bagażowej i pojemność bagażowa do 1950 l dają Klasie E Kombi czołową pozycję w tej klasie samochodów. WERSJA 5-OSOBOWA WERSJA 4-OSOBOWA WERSJA 3-OSOBOWA WERSJA 2-OSOBOWA Przestrzeń bagażowa. Wymiary Mercedesa Klasy E Kombi długość 4,89 m, szerokość 1,85 m i wysokość 1,47 m są podstawą jego przestrzeni bagażowej. Dzięki opcjonalnej składanej kanapie w przestrzeni bagażowej samochód oferuje miejsce dla siedmiu osób lub przestrzeń bagażową o maksymalnej po jemności 1950 l po całkowitym złożeniu oparć siedzeń tylnych. Oczywiście składają Opcjonalna składana kanapa w przestrzeni bagażowej umożliwia przewiezienie dwóch osób o wzroście do 140 cm i wadze do 50 kg.

IMPREZA 07MY * * Moc (kw/km) Skrzynia biegów Pojemność (cm 3 ) Cena

IMPREZA 07MY * * Moc (kw/km) Skrzynia biegów Pojemność (cm 3 ) Cena 01 IMPREZA 07MY Moc (kw/km) Skrzynia biegów Pojemność (cm 3 ) Cena Wersja sedan Impreza 2.5 WRX 000 Impreza 2.5 WRX SUN Impreza 2.5 WRX STI 77/105 77/105 manualna automatyczna 1498 1498 18 160 19 490 118/160

Bardziej szczegółowo

LEON 1.6 TDI CR START/STOP 110KM (5F12NV) - STYLE

LEON 1.6 TDI CR START/STOP 110KM (5F12NV) - STYLE LEON 1.6 TDI CR START/STOP 110KM (5F12NV) - STYLE 83635 PLN DANE OGÓLNE Adres oferty: http://autorud.seat-auto.pl/samochody/2016-11-18-14794790096 47 Numer oferty: 2016-11-18-1479479009647 Przebieg: 0

Bardziej szczegółowo

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/twingo/... 01 PREFERENCJE 02 WERSJE 03 WYPOSAŻENIE 04 FINANSOWANIE PODSUMOWANIE

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/twingo/... 01 PREFERENCJE 02 WERSJE 03 WYPOSAŻENIE 04 FINANSOWANIE PODSUMOWANIE 1 z 6 2011-08-02 15:08 Twingo Konfigurator UWAGA! Wszystkie informacje zawarte w konfiguratorze w tym ceny, zdjęcia samochodów, dostępność, nie stanowią w żaden sposób oferty handlowej w rozumieniu przepisów

Bardziej szczegółowo

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085 1/7 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:182085-2011:text:pl:html PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r. "DOSTAWA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH DLA MIEJSKIEGO ZARZĄDU DRÓG W BIELSKU-BIAŁEJ." OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r. 1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa, w terminie do 3 miesięcy od dnia zawarcia

Bardziej szczegółowo

Furgon kompakt z rozstawem osi 3200 mm. Dopuszczalna masa całkowita w kg Napęd na koła przednie 4 x 2

Furgon kompakt z rozstawem osi 3200 mm. Dopuszczalna masa całkowita w kg Napęd na koła przednie 4 x 2 Dane techniczne. Legenda do wymiarów: Wszystkie wymiary podano w milimetrach i są wartościami uśrednionymi. Dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym i bez obciążenia. a) Wysokość pojazdu w połączeniu

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa GL 500 BlueTEC 4MATIC DESIGNO

MERCEDES-BENZ Klasa GL 500 BlueTEC 4MATIC DESIGNO MERCEDES-BENZ Klasa GL 500 BlueTEC 4MATIC DESIGNO Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,186,html Silnik Benzyna Pojemność 4.663 cm3 Moc 435 KM Nadwozie Terenowe Skrzynia biegów 7 - biegowa;

Bardziej szczegółowo

Specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe nie

Specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe nie Numer wyceny 791 Data wyceny 2014-08-08 Wycena na dzień 2014-08-08 Numer licencji / użytkownik 19206 / EurotaxGlass's Polska Sp. z o.o. DANE POJAZDU - kod EC 0066490 Numer rejestracyjny / numer VIN / Data

Bardziej szczegółowo

BMW W OFERCIE DLA BIZNESU.

BMW W OFERCIE DLA BIZNESU. BMW W OFERCIE DLA BIZNESU. W TWOIM NAJLEPSZYM INTERESIE. BMW SERII 3. IKONA SPORTU. GWIAZDA BIZNESU. JUŻ ZA 99 900 PLN. WYPOSAŻENIE STANDARDOWE BMW SERII 3 - Inteligentne połączenie alarmowe + Teleservice

Bardziej szczegółowo

0,00 Komputer pokładowy 0,00 Listwy ozdobne na progach z logo Mercedes-Benz

0,00 Komputer pokładowy 0,00 Listwy ozdobne na progach z logo Mercedes-Benz Mercedes-Benz PKW Typ C 220 BlueTEC Typ: 205.004.1 Pojazd z wyposażeniem podstawowym od zakładu producenta 132 926,83 Lakier: 197 Czerń obsydianu metalik Tapicerka: 251 Tapicerka skórzana - czarna Zakres

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne. Nowe BMW serii 5 Limuzyna. 530i, 530i xdrive.

Dane techniczne. Nowe BMW serii 5 Limuzyna. 530i, 530i xdrive. 10/2016 strona 1 Dane techniczne. 530i, 530i xdrive. BMW 530i Limuzyna BMW 530i xdrive Limuzyna Karoseria Liczba drzwi / miejsc 4 / 5 4 / 5 Dł. / szer. / wys. (pusty) mm 4936 / 1868 / 1479 4936 / 1868

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTec 4MATIC

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTec 4MATIC MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTec 4MATIC Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,28,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 258 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa CLS 350 CDI 4MATIC

MERCEDES-BENZ Klasa CLS 350 CDI 4MATIC MERCEDES-BENZ Klasa CLS 350 CDI 4MATIC Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,234,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 265 KM Nadwozie Coupe Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTEC Long AMG Nowy Model

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTEC Long AMG Nowy Model MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTEC Long AMG Nowy Model Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,168,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 258 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa;

Bardziej szczegółowo

Państwa Klasa C: C 200

Państwa Klasa C: C 200 Ilustracja zbliżona Ilustracja zbliżona Podsumowanie Silnik C 200 13920 Model specjalny i pakiety 2356 PLN Lakier Czerń obsydianu metalik 4084 PLN Obręcze kół Obręcze kół ze stopów metali lekkich, 17"

Bardziej szczegółowo

320d Touring. tasmański met Skóra Dakota szary. Cena

320d Touring. tasmański met Skóra Dakota szary. Cena 320d Touring tasmański met Skóra Dakota szary Cena Cena całkowita Wybrane opcje 195 692 zł 44 492 zł Szczegóły konfiguracji Model 320d Touring 151 200 zł Opcje wyposażenia zewnętrznego i tapicerka tasmański

Bardziej szczegółowo

Opel Vivaro 2.5 CDTI 146KM Van L2H1 2.9t. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Elektrycznie sterowane szyby boczne przednie

Opel Vivaro 2.5 CDTI 146KM Van L2H1 2.9t. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Elektrycznie sterowane szyby boczne przednie Opel Vivaro 2.5 CDTI 146KM Van L2H1 2.9t Cena (brutto): 102 450 zł Typ nadwozia dostawcze Pojemność silnika (ccm) 2464 Moc silnika 146 Rodzaj paliwa diesel Typ silnika 2.5 CDTI 146KM Pojemność bagażnika

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTEC Long

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTEC Long MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTEC Long Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,179,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 258 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO, OCHRONNEGO POWYŻEJ 5 MIEJSC. Oferta Wykonawcy - oferowane parametry 1 2 3 4 5

PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO, OCHRONNEGO POWYŻEJ 5 MIEJSC. Oferta Wykonawcy - oferowane parametry 1 2 3 4 5 /pieczęć / PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO, OCHRONNEGO POWYŻEJ 5 MIEJSC Lp. Wyszczególnienie Opis DANE TECHNICZNE 1. Silnik wysokoprężny spełniający normę emisji spalin min. EURO 5 2. Maksymalna

Bardziej szczegółowo

Citan Tourer prywatny. Cennik

Citan Tourer prywatny. Cennik Citan Tourer prywatny Cennik Wyposażenie standardowe. Citan Tourer. Nadwozie XXAntena dachowa XXNadwozie w pełni przeszklone XXDrzwi przesuwne z prawej strony XXKlapa tylna z wycieraczką i spryskiwaczem

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla Części 2. Samochody ciężarowe do 3,5 t kabina pięcioosobowa, nadwozie typu Pickup z napędem na 4 koła (szt.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla Części 2. Samochody ciężarowe do 3,5 t kabina pięcioosobowa, nadwozie typu Pickup z napędem na 4 koła (szt. Lp. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla Części 2 Samochody ciężarowe do 3,5 t kabina pięcioosobowa, nadwozie typu Pickup z napędem na 4 koła (szt. 4) 1. Rok produkcji 2015 2. Homologacja, karta pojazdu 3. Nadwozie

Bardziej szczegółowo

M{ZD{ CX-3 204210_15R1_CX3_V3_COVERS.indd 1-3 29/05/2015 16:22:22

M{ZD{ CX-3 204210_15R1_CX3_V3_COVERS.indd 1-3 29/05/2015 16:22:22 M{ZD{ CX-3 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 1 2 2 3 5 2 4 3 16 17 SKYACTIV TECHNOLOGY 18 19 6 1 7 5 2 4 3 8 20 21 NAJBEZPIECZNIEJSZE MIEJSCE NA DRODZE Każda wyprodukowana Mazda jest wyposażona w szeroki

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna oferowanych samochodów

Specyfikacja techniczna oferowanych samochodów ... nazwa i adres wykonawcy Załącznik nr 5 Specyfikacja techniczna oferowanych samochodów Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BT LONG 4MATIC NIGHT VISION

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BT LONG 4MATIC NIGHT VISION MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BT LONG 4MATIC NIGHT VISION Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,153,html Silnik Diesel Pojemność 2.967 cm3 Moc 258 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa;

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa GLK 220 CDI 4MATIC

MERCEDES-BENZ Klasa GLK 220 CDI 4MATIC MERCEDES-BENZ Klasa GLK 220 CDI 4MATIC Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,107,html Silnik Diesel Pojemność 2.143 cm3 Moc 170 KM Nadwozie SUV Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna Napęd

Bardziej szczegółowo

ul. Wyścigowa 6 02-681 Warszawa FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu

ul. Wyścigowa 6 02-681 Warszawa FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu Ekspertyza numer: z dnia: 2015/12/03 Wykonawca opinii : PCR ASB AUTOMOBILE s.c. Zleceniodawca: FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Adres: ul. Wyścigowa 6 02-681 Warszawa Właściciel: FCA Leasing Polska Sp. z

Bardziej szczegółowo

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe reprezentujące Skarb Państwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie,

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe reprezentujące Skarb Państwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, Znak spr.: EL-2710/05/2009 Szczecin, 19.11.2009 r. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe reprezentujące Skarb Państwa Regionalna

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa ML 250 BlueTec 4Matic

MERCEDES-BENZ Klasa ML 250 BlueTec 4Matic MERCEDES-BENZ Klasa ML 250 BlueTec 4Matic Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,72,html Silnik Diesel Pojemność 2.143 cm3 Moc 204 KM Nadwozie SUV Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna

Bardziej szczegółowo

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 1

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 1 Prezentacja wyposażenia samochodu marki: SKODA FABIA I Część: 1 Niniejsza prezentacja powstała na podstawie materiałów dostępnych w salonach sprzedaży oraz na stronie internetowej Skoda Auto Poland. Tabele

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa E 250 CDI AVANTGARDE Automat

MERCEDES-BENZ Klasa E 250 CDI AVANTGARDE Automat MERCEDES-BENZ Klasa E 250 CDI AVANTGARDE Automat Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,57,html Silnik Diesel Pojemność 2.143 cm3 Moc 204 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa;

Bardziej szczegółowo

Mercedes Klasa G G 65 AMG 612KM G 65 AMG. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Dodatki

Mercedes Klasa G G 65 AMG 612KM G 65 AMG. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Dodatki Mercedes Klasa G G 65 AMG 612KM G 65 AMG Cena (brutto): 1 255 000 zł Typ nadwozia terenowy Pojemność silnika (ccm) 5980 Moc silnika 612 Rodzaj paliwa Typ silnika Masa własna (kg.) 2580 Ładowność (kg.)

Bardziej szczegółowo

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 3

SKODA FABIA I. Prezentacja wyposażenia samochodu marki: Część: 3 Prezentacja wyposażenia samochodu marki: SKODA FABIA I Część: 3 Niniejsza prezentacja powstała na podstawie materiałów dostępnych w salonach sprzedaży oraz na stronie internetowej Skoda Auto Poland. Tabele

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia Opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest Dostawa fabrycznie nowych samochodów dla jednostek organizacyjnych podległych Ministerstwu Sprawiedliwości. CZĘŚĆ 1 Dostawa 1 sztuki samochodu osobowego

Bardziej szczegółowo

CENY I WYPOSAŻENIE AVEO 5D

CENY I WYPOSAŻENIE AVEO 5D CENY I WYPOSAŻENIE AVEO 5D ROK MODELOWY 2013 CENY CENNIKOWE MOC SILNIKA CENA 70 KM 36 990 zł 86 KM 75 KM 40 490 zł 46 990 zł 1.4 MT Start/Stop 1.3d MT Start/Stop 86 KM 75 KM 43 990 zł 46 990 zł 51 490

Bardziej szczegółowo

NLR85A - Ls 35. długość podana z uwzględnieniem pojazdu równomiernie załadowanego oraz obciążonego zgodnie z dopuszczalnym naciskiem na oś (2)

NLR85A - Ls 35. długość podana z uwzględnieniem pojazdu równomiernie załadowanego oraz obciążonego zgodnie z dopuszczalnym naciskiem na oś (2) LS 35 3,5 t NLR85A - Ls 35 Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy Ls 35 E Wymiary (mm) Rozstaw osi X 2490 D min. 650 Długość całkowita K 4735 Zwis przedni A 1100 Długość zabudowy (min/max) (1)

Bardziej szczegółowo

Oferta. Cena: 82900 PLN brutto. Poznań - Wysogotowo / Volkswagen CC 2013 DSG SalonPL SerwASO Navi Dynaudio. Vin: WVWZZZ3CZDE556163.

Oferta. Cena: 82900 PLN brutto. Poznań - Wysogotowo / Volkswagen CC 2013 DSG SalonPL SerwASO Navi Dynaudio. Vin: WVWZZZ3CZDE556163. Oferta Poznań - Wysogotowo / Volkswagen CC 2013 DSG SalonPL SerwASO Navi Dynaudio Cena: 82900 PLN brutto Vin: WVWZZZ3CZDE556163 Drzwi: 5 Skrzynia biegów: automatyczna Rodzaj paliwa: benzyna Moc: 160 Rocznik:

Bardziej szczegółowo

Kompakt z rozstawem osi 3250 mm, z dachem wysokim

Kompakt z rozstawem osi 3250 mm, z dachem wysokim maks. 2700 (pomiar przy podłodze) 1350 1520 3250 5261 2600 (pomiar przy ściance działowej) 1040 3250 5261 2600 (pomiar przy ściance działowej) Dopuszczalna masa całkowita [t] H ok. 55/6901 1040 1993 2426

Bardziej szczegółowo

Vito 113 CDI Furgon Długi. Dane techniczne

Vito 113 CDI Furgon Długi. Dane techniczne Vito 113 CDI Furgon Długi Silnik : MG7 Silnik OM 651 DE 22 LA 100kW 3800/min Moc maksymalna 100 kw / 136 KM Maksymalny moment obrotowy 310 Nm Pojemność całkowita 2143 cm3 Średnica cylindra 83.0 mm Skok

Bardziej szczegółowo

Numer ogłoszenia: 389142-2011; data zamieszczenia: 21.11.2011 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

Numer ogłoszenia: 389142-2011; data zamieszczenia: 21.11.2011 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA Ogłoszenie powiązane: Ogłoszenie nr 382236-2011 z dnia 2011-11-16 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Warszawa Opis przedmiotu zamówienia 1. Zamówienie obejmuje dostawę samochodu typu MINIBUS oraz pięciu samochodów

Bardziej szczegółowo

Hyundai Nowy i20. Oferta specjalna dla Pekao Leasing. Wersja: CLASSIC PLUS, silnik: 1.2. Kolor nadwozia: Baby Elephant Kolor tapicerki: Czarny

Hyundai Nowy i20. Oferta specjalna dla Pekao Leasing. Wersja: CLASSIC PLUS, silnik: 1.2. Kolor nadwozia: Baby Elephant Kolor tapicerki: Czarny Oferta specjalna dla Pekao Leasing Przedstawiciel handlowy: Jakub Czerniak Handlowiec tel: 504-243-977 jakub.czerniak@autobroker.pl Auto Broker Mełgiewska 10 Hyundai Nowy i20 Wersja: CLASSIC PLUS, silnik:

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I. SAMOCHÓD OSOBOWY KLASY NIŻSZEJ ŚREDNIEJ (TZW. SEGMENT C TYP 1) Udostępnienie samochodów Zamawiającemu musi nastąpić zgodnie z poniższym harmonogramem:

Bardziej szczegółowo

OFERTA HANDLOWA. dla FIRM

OFERTA HANDLOWA. dla FIRM Warszawa 2012 r. Auto-Pol-Serwis Autoryzowany Dealer Samochodów OPEL OFERTA HANDLOWA dla FIRM Ofertę przygotował: Michał Misaczek + 48 600 454 431 Opel Vivaro, Van L2H1 2.9t (L2 H1, 2900) 2.0 CDTI, 84

Bardziej szczegółowo

Samochód ciężarowy TYP A - szt. 19

Samochód ciężarowy TYP A - szt. 19 CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA SAMOCHÓD CIĘŻAROWY TYP A 19 SZTUK Samochód marki:., model. za cenę za sztukę: netto: złotych brutto:.. złotych L.p. 1. Dane ogólne Samochód ciężarowy TYP A - szt. 19 Minimalne wymagania

Bardziej szczegółowo

Lista kategorii zdjęć

Lista kategorii zdjęć Lista kategorii zdjęć Z zewnątrz - przód widok z przodu Centralne miejsce (ok. 80% szerokości): Przód i ewentualnie fragment boku auta z dalszej perspektywy. przód - reflektory wyłączone Centralne miejsce

Bardziej szczegółowo

Nowe BMW serii 5 Limuzyna. Najważniejsze cechy.

Nowe BMW serii 5 Limuzyna. Najważniejsze cechy. Nowe BMW serii 5 Limuzyna. Najważniejsze cechy. 10/2016 strona 1 strona 2 Wraz z nowym BMW serii 5 swój światowy debiut ma siódma generacja najpopularniejszej biznesowej limuzyny świata. Sportowo smukła,

Bardziej szczegółowo

CENNIK WYPOSAŻENIE DANE TECHNICZNE Obowiązuje od Wszystkie ceny są cenami brutto. Kurs na czeriwec 2014: 4,1885 PLN/EUR

CENNIK WYPOSAŻENIE DANE TECHNICZNE Obowiązuje od Wszystkie ceny są cenami brutto. Kurs na czeriwec 2014: 4,1885 PLN/EUR CENNIK WYPOSAŻENIE DANE TECHNICZNE Obowiązuje od 01.06.2014. Wszystkie ceny są cenami brutto. Kurs na czeriwec 2014: 4,1885 PLN/EUR LEGACY 14MY MODEL Legacy KOMBI 2.0i WERSJA SKRZYNIA BIEGÓW CENA 2.0D

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Amarok

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Amarok Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Amarok Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni biegów

Bardziej szczegółowo

Korzyść klienta 44% Korzyść klienta 37% EMOTION SPORT

Korzyść klienta 44% Korzyść klienta 37% EMOTION SPORT Gama (rynek polski) Logika gamy FRESH ACTIVE DYNAMIC Dodatkowo do wyposażenia FRESH Dodatkowo do wyposażenia ACTIVE - ABS z EBD - Poduszki powietrzne boczne przednie - Klimatyzacja manualna - Poduszki

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego Caravelle

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego Caravelle Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Caravelle Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni

Bardziej szczegółowo

Salon Katowice Tel. 32/743 70 00 www.lexus-katowice.pl

Salon Katowice Tel. 32/743 70 00 www.lexus-katowice.pl Katowice, 24 kwietnia 2012 Salon Katowice Tel. 32/743 70 00 www.lexus-katowice.pl C E N N I K M O D E L U G S 3 5 0 A W D o d d o s t a w y l i p c o w e j 2 0 1 2 MODEL CENA W PLN* GS 350 ELITE 253 000,00

Bardziej szczegółowo

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA Ogłoszenie powiązane: Ogłoszenie nr 382236-2011 z dnia 2011-11-16 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Warszawa Opis przedmiotu zamówienia 1. Zamówienie obejmuje dostawę samochodu typu MINIBUS oraz pięciu samochodów

Bardziej szczegółowo

CENY I WYPOSAŻENIE SPARK

CENY I WYPOSAŻENIE SPARK ROCZNIK PRODUKCJI 2013, ROK MODELOWY 2014 CENY I WYPOSAŻENIE SPARK CENY CENNIKOWE MOC SILNIKA EMISJA CO2 CENA LS 1.0 MT ESC 68 KM 118 g/km 29 990 zł LS+ 1.0 MT ESC 68 KM 118 g/km 31 990 zł 1.0 MT ESC 68

Bardziej szczegółowo

ZASTOSOWANIE. - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne. standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył)

ZASTOSOWANIE. - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne. standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył) ZASTOSOWANIE - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne - Szerokość min. od 1100mm standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył) SILNIK - EURO II - Duża pojemność 3,0 lub 4,0 L -Chłodzenie

Bardziej szczegółowo

Oferta. Cena: 66900 PLN brutto. Poznań - Komorniki / Volkswagen Jetta 2014 SalonPL TDI CR 110KM ASO 1 rej. 02.2015 Pakiet Business

Oferta. Cena: 66900 PLN brutto. Poznań - Komorniki / Volkswagen Jetta 2014 SalonPL TDI CR 110KM ASO 1 rej. 02.2015 Pakiet Business Oferta Poznań - Komorniki / Volkswagen Jetta 2014 SalonPL TDI CR 110KM ASO 1 rej. 02.2015 Pakiet Business Cena: 66900 PLN brutto Vin: WVWZZZ16ZFM008172 Drzwi: 4 Skrzynia biegów: manualna Rodzaj paliwa:

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa SL 63 AMG

MERCEDES-BENZ Klasa SL 63 AMG MERCEDES-BENZ Klasa SL 63 AMG Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,147,html Silnik Benzyna Pojemność 5.461 cm3 Moc 537 KM Nadwozie Cabrio Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna Napęd

Bardziej szczegółowo

Elektrycznie składane lusterka boczne 732 PLN Elektrycznie sterowane szyby przednie

Elektrycznie składane lusterka boczne 732 PLN Elektrycznie sterowane szyby przednie Fiat Ducato 2.3 Multijet 120KM Panorama Cena (brutto): 134 505 zł Typ nadwozia minivan Pojemność silnika (ccm) 2287 Moc silnika 120 Rodzaj paliwa diesel Typ silnika 2.3 Multijet 120KM Ładowność (kg.) 785

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA Nr sprawy: RZP-II-WI/22/DZP-1/2014 Załącznik Nr 6 do SIWZ Z SPECYFIKACJA TECHNICZNA Oferowany samochód ciężarowy: - marka: - model:. OPIS/Minimalny wymagany parametr Parametr techniczny oferowany przez

Bardziej szczegółowo

Twoje X5 xdrive25d.

Twoje X5 xdrive25d. Twoje X5 xdrive25d. www.bmw.pl/myconfig/w0j6u2j3 16.03.2016 1/9 Model X5 xdrive25d. Model: 231KM Pojemność skokowa: 1995ccm Emisja CO2: 146.0g/km [1] Zużycie paliwa: 5.6l/100km [1] 251 60 16.03.2016 2/9

Bardziej szczegółowo

Twoje X5 xdrive25d.

Twoje X5 xdrive25d. Twoje X5 xdrive25d. www.bmw.pl/myconfig/m2d0t8l0 24.05.2016 1/9 Model X5 xdrive25d. Model: 231KM Pojemność skokowa: 1995ccm Emisja CO2: 146.0g/km [1] Zużycie paliwa: 5.6l/100km [1] 253 50 24.05.2016 2/9

Bardziej szczegółowo

Nowy Vito Furgon i Mixto. Cennik

Nowy Vito Furgon i Mixto. Cennik Nowy Vito Furgon i Mixto Cennik Wyposażenie standardowe. Vito Furgon. Nadwozie XXAntena w szybie przedniej XXDrzwi przesuwne z prawej strony XXKlapa tylna nieprzeszklona XXLusterka zewnętrzne regulowane

Bardziej szczegółowo

Samochody Użytkowe. Caddy 4 Kombi. Rok modelowy 2017

Samochody Użytkowe. Caddy 4 Kombi. Rok modelowy 2017 Samochody Użytkowe Caddy 4 Kombi Rok modelowy 2017 Ważny od 1.05.2015 1 Modele bazowe rodzaj paliwa silnik/napęd moc kw/km skrzynia biegów norma emisji ilość miejsc bez VAT z VAT Caddy Kombi, rozstaw osi

Bardziej szczegółowo

Parametry techniczne pojazdu wymagane przez Zamawiającego (1) Z wyposażeniem

Parametry techniczne pojazdu wymagane przez Zamawiającego (1) Z wyposażeniem Załącznik nr 3 do zaproszenia Specyfikacja techniczna samochodu 9 osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych z możliwością przewożenia 1 osoby na wózku inwalidzkim Parametry techniczne

Bardziej szczegółowo

NLR85 - L 35 Série Bleu. Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy

NLR85 - L 35 Série Bleu. Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy L 35 Série Bleu - 3,5 t NLR85 - L 35 Série Bleu Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy L 35 F L 35 H Wymiary (mm) Rozstaw osi X 2750 3350 D min. 650 Długość całkowita K 5295 6015 Zwis przedni A

Bardziej szczegółowo

Państwa Klasa C: C 200 Coupe

Państwa Klasa C: C 200 Coupe Ilustracja zbliżona Ilustracja zbliżona Podsumowanie Silnik C 200 Coupe Model specjalny i pakiety Lakier Biel polarna Obręcze kół Obręcze kół AMG ze stopów metali lekkich, 18" Tapicerka Tapicerka ARTICO

Bardziej szczegółowo

Skoda Praktik 1.2 TDI CR DPF 75KM Praktik. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. CLIMATIC klimatyzacja manualna 3800 PLN

Skoda Praktik 1.2 TDI CR DPF 75KM Praktik. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. CLIMATIC klimatyzacja manualna 3800 PLN Skoda Praktik 1.2 TDI CR DPF 75KM Praktik Cena (brutto): 55 400 zł Typ nadwozia dostawcze Pojemność silnika (ccm) 1199 Moc silnika 75 Rodzaj paliwa diesel Typ silnika 1.2 TDI CR DPF 75KM Prędkość maksymalna

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA OFEROWANEGO POJAZDU. Minimalne parametry wymagane przez Zamawiającego

SPECYFIKACJA TECHNICZNA OFEROWANEGO POJAZDU. Minimalne parametry wymagane przez Zamawiającego Załącznik nr 4 SPECYFIKACJA TECHNICZNA OFEROWANEGO POJAZDU Lp. 1 Minimalne parametry wymagane przez Zamawiającego Rok produkcji 2012 lub 2013, fabrycznie nowy, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych

Bardziej szczegółowo

U2, 4-cylindrowy, rzędowy 16-zaworowy DOHC, turbosprężarka z zaworem upustowym (WGT) / 1396 cm 3. 1500-2750 obr/min

U2, 4-cylindrowy, rzędowy 16-zaworowy DOHC, turbosprężarka z zaworem upustowym (WGT) / 1396 cm 3. 1500-2750 obr/min DANE TECHNICZNE / EUROPA (cee d Sportswagon) Nowa Kia cee d Sportswagon Nadwozie i napęd Nadwozie pięciodrzwiowe, pięciomiejscowe typu station wagon (kombi), konstrukcja stalowa, samonośna. Silnik benzynowy

Bardziej szczegółowo

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren. Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.com Wydajność, na której możesz polegać: ECOtronik 02 WSTĘP Silnik.

Bardziej szczegółowo

CHARAKTERYSTYKA BUSA DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

CHARAKTERYSTYKA BUSA DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Zał. nr 1 do formularza oferty CHARAKTERYSTYKA BUSA DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie Sp. Z o.o. www.mzk.krotoszyn.pl Kryterium

Bardziej szczegółowo

Silnik Liczba cylindrów, położenie

Silnik Liczba cylindrów, położenie ZAŁĄCZNIK NR 1 SIWZ: PAKIET A Samochód dostawczy FIAT DUCATO L2H2 lub równoważny Równoważność oferty Oferowany samochód CPV 34130000-7 Kolor srebrny srebrny Silnik Liczba cylindrów, położenie 4,rzędowo

Bardziej szczegółowo

OPEL INSIGNIA OPC 2.8 Bi-Turbo 4x4

OPEL INSIGNIA OPC 2.8 Bi-Turbo 4x4 OPEL INSIGNIA OPC 2.8 Bi-Turbo 4x4 Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,91,html Silnik Benzyna Pojemność 2.792 cm3 Moc 325 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 6-biegowa, manualna Napęd

Bardziej szczegółowo

Wyposażenie standardowe i dodatkowe.

Wyposażenie standardowe i dodatkowe. Komfor t. Fotel pasażera obok kierowcy z ręczną regulacją. Fotel pasażera umożliwia indywi dualne dopasowanie pozycji spoczynkowej, regulację wzdłużną siedziska oraz kąta pochylenia oparcia. Ogrzewanie

Bardziej szczegółowo

Mercedesy Klasy E, GLC i GLC Coupé w nowych wersjach

Mercedesy Klasy E, GLC i GLC Coupé w nowych wersjach Mercedes-Benz Klasy E oraz GLC i GLC Coupé: 11 nowych wersji w ofercie Mercedesy Klasy E, GLC i GLC Coupé w nowych wersjach Informacja prasowa 11 października 2016 r. Stuttgart. Z jednej strony GLC - dynamiczny

Bardziej szczegółowo

Strzegomska 42b, Wrocław Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu

Strzegomska 42b, Wrocław Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu OCENA TECHNICZNA nr: z dnia: 2016/10/27 Rzeczoznawca : mgr inż. Marek BĄK RS 001232 Zleceniodawca: Idea Leasing SA Adres: Strzegomska 42b, 53-611 Wrocław Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie

Bardziej szczegółowo

Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu

Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu Opinia numer: 3815/BKSO/07/2016 Wykonawca opinii : mgr inż. Bartłomiej Kosma Zleceniodawca: FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Właściciel: FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I. SAMOCHÓD OSOBOWY KLASY NIŻSZEJ ŚREDNIEJ (TZW. SEGMENT C TYP 1) TERMINY Udostępnienie samochodów Zamawiającemu musi nastąpić zgodnie w terminie nieprzekraczającym

Bardziej szczegółowo

Historia klasyki, Mercedes 124w!

Historia klasyki, Mercedes 124w! Magazyn autoryzowany Mercedes Benz. Historia klasyki, Mercedes 124w! Klasyk Mercedes 124 W Mercedes klasy średniej wyższej wyposażany był w wiele jednostek napędowych benzynowych jak i diesli (200D R4

Bardziej szczegółowo

Oferta. Cena: 70900 PLN brutto. Poznań - Przeźmierowo / Volkswagen Golf 2014 1.4 TSI 140KM SalonPL VAT23% Gwarancja. Vin: WVWZZZAUZEP597640.

Oferta. Cena: 70900 PLN brutto. Poznań - Przeźmierowo / Volkswagen Golf 2014 1.4 TSI 140KM SalonPL VAT23% Gwarancja. Vin: WVWZZZAUZEP597640. Oferta Poznań - Przeźmierowo / Volkswagen Golf 2014 1.4 TSI 140KM SalonPL VAT23% Gwarancja Cena: 70900 PLN brutto Vin: WVWZZZAUZEP597640 Drzwi: 5 Skrzynia biegów: manualna Rodzaj paliwa: benzyna Moc: 140

Bardziej szczegółowo

Nowa Kia pro_cee d w sprzedaży już od wiosny 2013

Nowa Kia pro_cee d w sprzedaży już od wiosny 2013 Informacja prasowa Paryż, 27.09.2012 Nowa Kia pro_cee d w sprzedaży już od wiosny 2013 DANE TECHNICZNE / EUROPA Nadwozie i napęd Nadwozie trzydrzwiowe, pięciomiejscowe coupe, konstrukcja stalowa, samonośna.

Bardziej szczegółowo

Podwozie ze skrzynią ładunkową, kompakt z rozstawem osi 3250 mm, kabina pojedyncza

Podwozie ze skrzynią ładunkową, kompakt z rozstawem osi 3250 mm, kabina pojedyncza 1945 2426 Dopuszczalna masa całkowita [t] 23803 2850 23653 Legenda wymiarów: Wszystkie dane w mm. Wszystkie wymiary dla pojazdu z wyposażeniem standarwym. Wysokość pojazdów z napędem na wszystkie koła

Bardziej szczegółowo

Mercedes Klasa C 250 CDI Sport 204KM Coupe. Cena (brutto): 223 500 zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Dodatki

Mercedes Klasa C 250 CDI Sport 204KM Coupe. Cena (brutto): 223 500 zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Dodatki Mercedes Klasa C 250 CDI Sport 204KM Coupe Cena (brutto): 223 500 zł Typ nadwozia coupe Pojemność silnika (ccm) 2143 Moc silnika 204 Rodzaj paliwa diesel Typ silnika 250 CDI Sport 204KM Opony 205/55 R16

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTec 4MATIC

MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTec 4MATIC MERCEDES-BENZ Klasa S 350 BlueTec 4MATIC Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,116,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 258 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna

Bardziej szczegółowo

OFERTA. Dane dotyczące wykonawcy/wykonawców w przypadku oferty wspólnej: Nazwa... Adres... TEL; FAX;...e-mail;.

OFERTA. Dane dotyczące wykonawcy/wykonawców w przypadku oferty wspólnej: Nazwa... Adres... TEL; FAX;...e-mail;. NO-223/XVI/15 OFERTA Dane dotyczące wykonawcy/wykonawców w przypadku oferty wspólnej: Nazwa... Adres... REGON;. NIP;. TEL; FAX;...e-mail;. (nazwa (firma), dokładny adres wykonawcy/wykonawców, a w przypadku

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ Klasa ML 350 CDI 4MATIC

MERCEDES-BENZ Klasa ML 350 CDI 4MATIC MERCEDES-BENZ Klasa ML 350 CDI 4MATIC Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,211,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 224 KM Nadwozie Terenowe Skrzynia biegów 7 - biegowa; automatyczna

Bardziej szczegółowo

Państwa Klasa C: C 180

Państwa Klasa C: C 180 Ilustracja zbliżona Ilustracja zbliżona Podsumowanie Silnik C 180 Model specjalny i pakiety Lakier Czarny Obręcze kół Obręcze kół AMG ze stopów metali lekkich, 18" Tapicerka Tapicerka ARTICO - czarna Elementy

Bardziej szczegółowo

Nowy Crafter praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie

Nowy Crafter praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie Nowy Crafter praktyczny, oszczędny i innowacyjny jak nigdy dotąd, wyznacza nowe standardy w klasie 4 modele bazowe, 3 długości i 3 wysokości nadwozia dostępny z napędem na przednią lub tylną oś, a także

Bardziej szczegółowo

Wyposażenie standardowe i dodatkowe. Komfort.

Wyposażenie standardowe i dodatkowe. Komfort. Wyposażenie standardowe i dodatkowe. Komfort. Klimatyzacja półautomatyczna. Układ ogrzewania i wentylacji ze zintegrowaną klimatyzacją zapewnia stały, przyjemny klimat we wnętrzu, zmniejsza zaparowywanie

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA HANDLOWA DOTYCZĄCA SAMOCHODÓW MARKI ŠKODA

INFORMACJA HANDLOWA DOTYCZĄCA SAMOCHODÓW MARKI ŠKODA 2015-07-08 INFORMACJA HANDLOWA DOTYCZĄCA SAMOCHODÓW MARKI ŠKODA Szanowni Państwo, w nawiązaniu do naszych ustaleń dotyczących obecnych potrzeb zakupowych, mamy przyjemność przedstawić Państwu informację

Bardziej szczegółowo

MERCEDES-BENZ S 350 BlueTEC Long 4Matic 3xTV Night View

MERCEDES-BENZ S 350 BlueTEC Long 4Matic 3xTV Night View MERCEDES-BENZ S 350 BlueTEC Long 4Matic 3xTV Night View Adres źródłowy: http://www.presidents.pl/ogloszenie,209,html Silnik Diesel Pojemność 2.987 cm3 Moc 258 KM Nadwozie Limuzyna Skrzynia biegów 7 - biegowa;

Bardziej szczegółowo

SEAT Leon Copa 1.4 TSI 125KM - Rocznik 2017, Face Lifting, MEGA Rabat!!!

SEAT Leon Copa 1.4 TSI 125KM - Rocznik 2017, Face Lifting, MEGA Rabat!!! SEAT Leon Copa 1.4 TSI 125KM - Rocznik 2017, Face Lifting, MEGA Rabat!!! 72996 PLN DANE OGÓLNE Adres oferty: http://www.autogrouppolska.seat-auto.pl/samochody/2017-03-0 8-1488990767371 Numer oferty: 2017-03-08-1488990767371

Bardziej szczegółowo

Państwa Klasa C: C 180

Państwa Klasa C: C 180 Ilustracja zbliżona Ilustracja zbliżona Podsumowanie Silnik C 180 Model specjalny i pakiety Lakier Srebrny iryd metalik Obręcze kół Obręcze kół ze stopów metali lekkich, 17" Tapicerka Tapicerka materiałowa/artico

Bardziej szczegółowo

Rzeczoznawca : mgr inż. Marek BĄK RS 001232

Rzeczoznawca : mgr inż. Marek BĄK RS 001232 OCENA TECHNICZNA nr: z dnia: 2015/09/21 Rzeczoznawca : mgr inż. Marek BĄK RS 001232 Zleceniodawca: Idea Leasing SA Adres: Strzegomska 42b 53-611 Wrocław Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości

Bardziej szczegółowo

Twoja konfiguracja Rapid Spaceback 1.2 MPI 55 kw (75 KM) 5-biegowa manualna. Cena wyposażenia dodatkowego. Rata kredytu Skoda Kredyt Niskich Rat

Twoja konfiguracja Rapid Spaceback 1.2 MPI 55 kw (75 KM) 5-biegowa manualna. Cena wyposażenia dodatkowego. Rata kredytu Skoda Kredyt Niskich Rat Twoja konfiguracja Rapid Spaceback 1.2 MPI 55 kw (75 KM) 5-biegowa manualna Podsumowanie Cena cennikowa 48 550 zł Cena wyposażenia dodatkowego 2 000 zł Cena lakieru 1 800 zł Upust -4 700 zł 47 650 zł Cena

Bardziej szczegółowo

DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU

DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU OCENA TECHNICZNA nr: 2630/Ford Mondeo/GD 738HT Wykonawca opinii : mgr inż. Marek Sawicki - RS000192 Właściciel: IDEA LEASING S.A. Adres: ul. Strzegomska 42B 53-611 Wrocław Dokument: Dowód rejestracyjny

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do Umowy. OPIS PRZEDMIOTU UMOWY po sprostowaniu. Zadanie 1 - Dostawa samochodów osobowych klasy C/D - 10 szt.

Załącznik nr 1 do Umowy. OPIS PRZEDMIOTU UMOWY po sprostowaniu. Zadanie 1 - Dostawa samochodów osobowych klasy C/D - 10 szt. OPIS PRZEDMIOTU UMOWY po sprostowaniu Załącznik nr 1 do Umowy Zadanie 1 - Dostawa samochodów osobowych klasy C/D - 10 szt. Marka, model oferowanego samochodu:. 1. Specyfikacja techniczna samochodu: o Rok

Bardziej szczegółowo

Porsche ,00 zł [nr oferty ] Rok produkcji: Data rejestracji: Pojemność silnika: Typ nadwozia: Liczba drzwi:

Porsche ,00 zł [nr oferty ] Rok produkcji: Data rejestracji: Pojemność silnika: Typ nadwozia: Liczba drzwi: Porsche 911 579 000,00 zł [nr oferty 111778] Rok produkcji: 2016 Data rejestracji: 05/2016 Pojemność silnika: 2981 cm3 Moc: 420KM Przebieg: 17 200 km Typ nadwozia: coupe Liczba drzwi: 2 Kolor nadwozia:

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. Kraków, dnia 17 września 2014r. AD-25-230/14

ZAPYTANIE OFERTOWE. Kraków, dnia 17 września 2014r. AD-25-230/14 Kraków, dnia 17 września 2014r. AD-25-230/14 ZAPYTANIE OFERTOWE Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na zakup samochodu osobowego o

Bardziej szczegółowo