Aplikacja Pillar. Funkcje: 1. Podgląd na żywo

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Aplikacja Pillar. Funkcje: 1. Podgląd na żywo"

Transkrypt

1 Aplikacja Pillar Oprogramowanie Pillar to aplikacja, która powstała w celu ujednolicenia obsługi następujących modeli kart: Hicap 25 Hicap 50 Hicap 100 Hicap 200 karty z serii Xecap/Xed Funkcje: 1. Podgląd na żywo a) edycja komórek podglądu na żywo (maks. 10 x 10 pól) b) maks. szybkość wyświetlania 200 kl/s c) sygnalizacja detekcji ruchu/dźwięku/sygnału z wejść alarmowych d) przeglądanie zdarzeń systemowych; weryfikacja znaku wodnego e) obsługa 43 protokołów PTZ f) ekran podglądu typu 'panorama' g) możliwość przetłumaczenia OSD na dowolny język 2. Zapis/Wyszukiwanie/Kopia a) nagrywanie alarmowe / kalendarz nagrań b) ekran typu 'panorama' c) zoom in / zoom out d) możliwość eksportowania zapisanego materiału do innych formatów e) własny format video / audio 3. CMS / praca sieciowa a) każdy serwer obsługuje do 6 równoczesnych połączeń klienckich b) możliwość zdefiniowania i równoczesnego łączenia się z 6 serwerami (maks. 100 kanałów) c) obsługa dynamicznego IP DNS Setup Method d) zdalna kontrola e) zabezpieczenie ze strony CMS przed przejęciem kontroli nad serwerem f) zapis / wyszukiwanie materiału po stronie klienckiej g) podgląd przez przeglądarkę internetową

2 Wymagania sprzętowe Płyta główna Omawiane karty zapisu video są kompatybilne z płytami głównymi opartymi o architekturę Intel ATX-chipset. I ) Niektóre płyty OEM z chipsetem Intela mogą nie do końca prawidłowo współpracować z tymi kartami video II ) Niektóre płyty główne oparte o chipset SIS mogą pracować prawidłowo, jednakże nie zaleca się ich stosowania. III ) Niektóre płyty główne oparte o chipset VIA mogą pracować prawidłowo, jednakże nie zaleca się ich stosowania. IV) Jeżeli zamierzasz używać płyt głównych opartych o chipset inny niż Intel, najpierw przetestuj czy cały system włącznie z kartą będzie pracował stabilnie. V) Zwróć uwagę, że karty Hicap w wersji S-2 mogą być niekompatybilne z płytami głównymi z chipsetami nowszymi niż 915. Procesor (CPU) Ze względu na sugerowane stosowanie chipsetów Intel, również zalecane jest stosowanie procesorów Intel. W przypadku procesorów z technologią HT (Hyper-Threading) należy zwrócić uwagę, aby ta funkcja została wyłączona. W przeciwnym razie mogą pojawić się zakłócenia obrazu oraz niepożądane szumy. VGA Zalecane się stosowanie kart opartych o chipsety ATI. RAM Minimalne wymagania w tym względzie to 512MB dla kart z serii Hicap. Dla kart z serii Xecap zaleca się 1024MB pamięci RAM. OS Windows XP; DirectX 8.1a lub nowszy.

3 INSTALACJA Opisana poniżej procedura dotyczy Windows XP. Przy odłączonym zasilaniu należy włożyć kartę w wolny slot PCI znajdujący się na płycie głównej. Zalecane jest zainstalowanie karty możliwie jak najdalej od pozostałych kart PCI, w celu redukcji ilości ciepła oddziaływującego na nią. System operacyjny automatycznie wykryje nowe komunikatem jak poniżej: Wciśnij przycisk 'Anuluj' (nie wybieraj żadnej opcji). urządzenie informując użytkownika

4 Włóż płytę CD z dostarczonym oprogramowaniem lub wskaż folder z plikami instalacyjnymi: Uruchom plik 'Installer.exe'. Zanim rozpoczniesz instalację oprogramowania, musisz zainstalować sterowniki karty video. Kliknij 'Driver install' jak pokazano na rysunku poniżej.

5 Sterowniki zostaną dobrane i zainstalowane automatycznie. Ponieważ sterowników jest kilka, za każdym razem pojawiać się będzie okno: Naciskaj 'Kontynuuj' do momentu gdy pojawi się okno: Instalacja sterowników została zakończona.

6 Lista sterowników niezbędnych do prawidłowej pracy w systemie WindowsXP.

7 INSTALACJA APLIKACJI Typy instalacji: Complete: Instaluje kompletne oprogramowanie, czyli oprogramowanie serwera, aplikację kliencką oraz program do tworzenia kopii zapasowej. Main Server: oprogramowanie serwera CMS (Central Monitoring System): oprogramowanie klienckie Backup Viewer: program do tworzenia kopii zapasowej

8 Wybierze wersję 'Complete' i kliknij 'Install'. Następnie wybierz 'Next'.

9 Podaj dane firmowe i kliknij 'Next' Wybierz 'Complete' aby zainstalować wszystkie składniki oprogramowania.

10 Po zakończeniu instalacji na pulpicie pojawią się 3 ikony.

11 Aplikacja Pillar automatycznie instaluje kodeki MJPEG oraz MPEG-4, tak więc nie ma potrzeby instalowania ich na własną rękę. Jeżeli po zakończeniu instalacji na pulpicie nie widnieją skróty do aplikacji, oznacza to że instalacja nie powiodła się lub też w systemie brakuje DirectX 8.1 lub jego nowszej wersji.

12 URUCHAMIANIE APLIKACJI Aby uruchomić program, kliknij ikonę Wybierz odpowiedni dla twojego regionu system video, a następnie dysk logiczny lub fizyczny, na którym będą zapisywane dane. UWAGA: NIE wskazuj dysku systemowego C:, gdyż grozi to niestabilną pracą systemu i utratą danych!

13 Określ wielkość przestrzeni dyskowej, którą chcesz przeznaczyć na potrzeby zapisu. Następnie kliknij 'Finish' aby zakończyć.

14 Po wstępnej konfiguracji, pojawi się poniższy ekran: Domyślnie ustawione nazwa użytkownika i hasło to 'Super'. Po kliknięciu 'OK' pojawi się główne okno aplikacji Pillar.

15 GŁÓWNA APLIKACJA Powyższy obraz przedstawia główne okno aplikacji.

16 Pasek narzędzi Powrót do głównego okna A tak wygląda tryb 'Full Screen' pełnoekranowy. Panel kontrolny umieszczone jest w dolnej części ekranu, tak że użytkownik ma cały czas wygodny dostęp do podstawowych funkcji takich jak podział ekranu, zmiana kanałów video czy blokada panela. Po kliknięciu ikony blokującej panel (kłódka) nie ma możliwości użycia jakiejkolwiek funkcji dostępny jest tylko podgląd na żywo. Odblokowanie panel wymaga podania nazwy operatora i hasła - domyślnie są to super/super.

17 Aplikacja Pillar oferuje nową funkcję, tzw. drag&drop. Dzięki niej, użytkownik może swobodnie zmieniać kolejność kamer na ekranie wystarczy, że za pomocą myszki przeciągnie obraz z wybranej kamery, w wybrane przez siebie miejsce.

18 Program na bieżąco wyświetla zdarzenia systemowe w panelu widocznym na rysunku. Użytkownik w każdej chwili ma możliwość ich ukrycia. Aby przejść do panela sterowniczego kamer szybkoobrotowych, kliknij ikonę 'PTZ'. Ustawiania obrazu Aplikacja pozwala na modyfikację wyświetlanego na żywo obrazu z kamer.

19 W celu zmiany parametrów obrazu w czasie podglądu na żywo, kliknij prawym klawiszem na oknie wybranej kamery. Z menu kontekstowego wybierz 'Color settings'. Szybkie wyszukiwanie Ta funkcja została wprowadzona, w celu szybkiego dotarcia do materiału, który umknął uwadze osoby monitorującej obraz w czasie rzeczywistym. Wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na wybranym oknie kamery i wybrać z menu 'Ouick Search'.

20

21 Pojawi się intuicyjne w obsłudze poniższe okno: Wyjście TV-out Istnieje możliwość wyboru dowolnego kanału video, który ma się pojawić na wyjściu TV. Wystarczy wybrać z menu kontekstowego danej kamery opcję 'TV-Out(Single Channel).

22

23 Po tej operacji w oknie danej kamery pojawi się dodatkowa ikonka informacyjna. Uproszczone nagrywanie Użytkownik może w dowolnym momencie w bardzo prosty sposób uruchomić nagrywanie materiału video na wybranym kanale video lub dla wszystkich jednocześnie, decydując przy tym w jaki sposób ma się odbywać rejestracja. W menu kontekstowym są dostępne opcje 'All Channel Record' oraz 'Record (Selected Channel). Dla każdej z nich można wybrać odpowiedni tryb zapisu: 'Continous' (ciągły) 'Motion detection (detekcja ruchu) 'Audio detection' (detekcja audio) 'Sensor detection' (detekcja z czujnika alarmowego) W trybie 'All Channel Record' wybierz żądaną opcję i w tym momencie system rozpoczyna zapis dla wszystkich kamer wg zadanego schematu. Wybór trybu 'Record (Selected Channel) uruchomi nagrywanie tylko dla wybranego kanału video.

24 Wybór danego trybu jest sygnalizowany pojawieniem się w oknie kamer(y) odpowiednią ikonką.

25 KONFIGURACJA SYSTEMU W celu precyzyjnego ustawienia bardziej zaawansowanych funkcji, należy przejść do okna głównej konfiguracji klikając ikonę 'Setup' w panelu sterowania. Dostępne opcje dotyczą konfiguracji ogólnych parametrów, uprawnień użytkowników, opcji audio i video, czujników alarmowych, detekcji ruchu, wyglądu OSD, kamer PTZ, kalendarza i ustawień systemowych.

26 USTAWIENIA OGÓLNE Zakładka ustawień ogólnych wygląda następująco: Ciekawostką jest możliwość skorzystania z tzw. wirtualnej klawiatury. Na ten dział konfiguracji składają się 3 części: informacje systemowego opcje wyświetlania video pozostałe (automatyczne przełączanie kanałów; wybór języka; ścieżka do zapisu plików BMP)

27 Informacje systemowe Opcje wyświetlania video Dostępne są 3 tryby wyświetlania obrazu na ekranie komputera. Ich wybór zależy od typu i możliwości karty graficznej. Jeżeli w danym trybie obraz nie jest widoczny lub wyświetlany jest z zakłóceniami, przetestuj pozostałe opcje.

28 Jeżeli w komputerze jest zainstalowana karta graficzna PCI Express, zamiast obrazu z kamer może być widoczny czarny ekran. W takiej sytuacji zaznacz powyższą opcję, włączając obsługę kart PCI Express. Powyższa opcja pozwala na zdefiniowanie domyślnego układu okien, który ma być aktywny po starcie systemu. Użytkownik może wybrać układy od pełnego ekranu dla jednej kamery, do podziału na 16 okien. Pozostałe opcje Przycisk automatycznego przełączania okien

29 Po aktywowaniu tej funkcji, użytkownik może ustawić czas sekwencyjnego przełączania się okien z obrazem z poszczególnych kamer. Dodatkowo można zaznaczyć opcję uruchomienia tej funkcji przy starcie systemu. W tym miejscu użytkownik określa ścieżkę do zapisu zrzutów ekranu eksportowanych z systemu w formacie.bmp Aplikacja Pillar domyślnie oferuje tłumaczenie interfejsu użytkownika w językach Koreańskim/Angielskim/Rosyjskim. Nie mniej, zaimplementowany system DIY pozwala na bardzo łatwe modyfikowanie plików językowych i dostosowanie interfejsu pod indywidualne potrzeby użytkownika.

30 UPRAWNIENIA UŻYTKOWNIKÓW Powyższe menu jest podzielone na dwie sekcje. Jedna dotyczy ustawień dla użytkowników systemu, w drugiej można określić zasady dostępu do systemu w trybie 'gość'.

31 Opcje związane z logowaniem i uruchamianiem systemu.

32 Ustawianie uprawnień / tworzenie nowych użytkowników

33 W tej części użytkownik, jako administrator, tworzy kolejne konta użytkowników i nadaje im określone prawa dostępu. Sekcja podzielona jest na 4 części: tworzenie nowych kont (User List), prawa dotyczące obsługi systemu (Application), prawa dotyczące konfiguracji systemu (Authorizing for Setup) i prawa dotyczące możliwości podglądu obrazu z określonych kamer. Administrator może dodać do 250 użytkowników. Application (obsługa systemu) Konfigurowanie uprawnień polega na zaznaczeniu wybranej opcji z okna 'Authorized' (Uprawniony) i przesunięcia jej do okna 'Not Authorized' (Nieuprawniony). Uprawnienia dotyczą zakresów: Record użytkownik może / nie może wykonywać operacje związane z zapisem video (uruchamianie, zatrzymywanie) Search - użytkownik może / nie może wykonywać operacje związane z wyszukiwaniem i odtwarzaniem zapisanego materiału video Setup - użytkownik może / nie może wejść do menu konfiguracyjnego Backup - użytkownik może / nie może wykonywać operacje związane z tworzeniem kopii materiału video Live video control - użytkownik może / nie może wykonywać operacje związane z podglądem obrazu w trybie rzeczywistym PanTilt control - użytkownik może / nie może wykonywać operacje związane z obsługą kamer PTZ Video export - użytkownik może / nie może eksportować materiału video

34 Authorizing for setup (konfiguracja systemu) Konfigurowanie uprawnień polega na zaznaczeniu wybranej opcji z okna 'Authorized' (Uprawniony) i przesunięcia jej do okna 'Not Authorized' (Nieuprawniony). Uprawnienia dotyczą zakładek: General - ogólne User - dodawanie użytkowników i konfigurowanie ich praw Video konfigurowanie opcji związanych z zapisem obrazu Audio - konfigurowanie opcji związanych z zapisem audio Sensor - konfigurowanie opcji związanych z działaniem czujników Motion - konfigurowanie opcji związanych z detekcją ruchu Color - konfigurowanie opcji związanych z wyglądem interfejsu Pantilt - konfigurowanie opcji związanych z obsługą kamer PTZ Schedule - konfigurowanie opcji związanych z zapisem video wg kalendarza System - konfigurowanie opcji związanych z ustawieniami systemowymi Hidden camera (ukrywanie kamer) Konfigurowanie uprawnień (ukrycie obrazu z kamer) polega na zaznaczeniu wybranych kamer z okna 'Display Camera' i przesunięciu ich do okna 'Hidden Camera'. Kamery znajdujące się w lewym oknie będą dla danego użytkownika niedostępne.

35 Ustawianie parametrów obrazu z poszczególnych kamer (Video)

36 W tej części użytkownik może ustawić parametry każdej kamery z osobna. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji Pillar jest to, że dla każdej kamery można ustawić inną szybkość zapisu / rozdzielczość. Menu składa się z 3 części. 1) Camera użytkownik może od razu sprawdzić czy i jak działa wybrana kamera. 2) Selecting video frame przypisywanie danej kamerze określonej lb. Klatek 3) Camera location to funkcja OSD (On Screen Display) można w tym miejscu wpisać nazwę / lokalizację danej kamery Selecting sensors for camera lost (czujniki sygnalizujące utratę sygnału video) w tym miejscu użytkownik wybiera czujnik alarmowy, który ma powiadomić o utracie sygnału z kamery.

37 Jeżeli ustawienia przypisanej danej kamerze mają być takie same dla wszystkich kamer w systemie, wystarczy kliknąć przycisk widoczny na rys. poniżej. Określenie typu sygnału:

38 Wybór typu kompresji video (MPEG4 lub MJPEG) Wybór rozdzielczości dla zapisywanego materiału (352x240 / 704x240 / 704x480) Wybór jakości obrazu (Niski / Średni / Wysoki) Ustawienie szybkości zapisu w kl/s na wybranego kanału Ustawienie prędkości zapisu w kl/s w trybie detekcji ruchu.

39 Możliwe jest ustawienie 2 parametrów: Pre Frame ilości klatek, które mają być zapisane PRZED wystąpieniem zdarzenia Post Frame - ilości klatek (lub sekund), które mają być zapisane PO wystąpieniu zdarzenia Video rotation Zdarza się, że kamera bywa źle zainstalowana, lub po pewnym czasie na skutek różnych czynników (np. obluzowany uchwyt) zostaje przekrzywiona. Obraz widoczny z takiej kamery nie będzie satysfakcjonujący rozwiązaniem jest zazwyczaj ponowny montaż kamery. Pillar oferuje możliwość obrócenia obrazu, tak aby był prawidłowo widoczny. Wystarczy skorzystać z opcji poniżej.

40 Ustawianie parametrów audio Konfiguracja

41 Detekcja audio W tej sekcji użytkownik decyduje o tym, która kamera zaczyna rejestrować obraz i które wyjście alarmowe jest aktywowane w momencie detekcji przez system dźwięku. WEJŚCIA ALARMOWE

42

43 Dla przykładu: jeżeli wejście nr 1 jest skorelowane z kamerami nr 1/2/3/4/5, to w przypadku detekcji zdarzenia przez czujnik nr 1 w/w kamery rozpoczną zapis obrazu. Jeżeli dodatkowo uaktywnimy wyjście alarmowe nr 1, wtedy w przypadku zdarzenia kamery rozpoczynają zapis, a na wyjściu alarmowym nr 1 pojawia się alarm. Przykładowy schemat:

44 DETEKCJA RUCHU W tej sekcji użytkownik może skonfigurować opcje związane z detekcją ruchu: określić obszary aktywnej detekcji określić czułość detekcji przetestować ustawienia skonfigurować wyjście alarmowe

45 Definiowanie obszarów detekcji ruchu Istnieje możliwość określania obszarów detekcji ruchu w dwójnasób jeśli chodzi o kształt maski: obszary regularne (rectangle) i nieregularne (polygon) - patrz niżej. Motion detection setup. Set motion area Opcje: wstawienie maski na cały ekran (Insert entire zone) określenie maski w wybranym obszarze (Insert specific zone) usunięcie maski w wybranym obszarze (Clear specific zone) usunięcie maski z całego ekranu (Clear entire zone) Motion sensitivity (czułość detekcji) W skali od 0 do 100. Night Motion Sensitivity (nocna detekcja ruchu) Aplikacja Pillar umożliwia ustawienie odrębnych parametrów czułości detekcji dla pory dziennej i nocnej. Wystarczy aktywować tę funkcję i określić godzinę zmroku i godzinę poranka. Następnie ustawić czułość detekcji dla tego przedziału czasowego.

46 PARAMETRY OBRAZU & OSD

47 W tej części menu, użytkownik może ustawić parametry obrazu takie jak kolor, kontrast, ostrość, nasycenie, barwa, jak również może skonfigurować gdzie i w jaki sposób mają się pojawiać informacje OSD.

48 S ta tu s y k a m e r: Za p is c ią g ły Za p is z d e te k c ji ru c h u Za p is rę c z n y Za p is z d e te k c ji a u d io O b ra z z k a m e ry n a wy jś c iu TV-O u t Przy modyfikowaniu opcji związanych z obrazem z kamer, użytkownik może w każdej chwili przywrócić wartości domyślne oraz przypisać zdefiniowane parametry wszystkim pozostałym kanałom video. USTAWIENIA KAMER PTZ

49 KALENDARZ

50 W tej części użytkownik może swój własny kalendarz / plan rejestracji obrazu. Aplikacja umożliwia ustawienie precyzyjnego planu na każdy dzień tygodnia, dla każdego kanału video (można też w prosty sposób skopiować jeden plan dla wszystkich kanałów 'Apply same value to all cameras'). Objaśnienie schematów nagrywania (kolorów): turkusowy Continous zapis ciągły żółty Motion detection zapis z detekcji ruchu czerwony Audio detection zapis z detekcji audio niebieski Sensor detection zapis z wejść alarmowych różowy Event detection zapis zdarzeń (ruch+audio+wejścia alarmowe) biały clear wyczyszczenie kalendarza

51 USTAWIENIA SYSTEMOWE W tej części można skonfigurować następujące opcje: HDD storage: wybór HDD i przydzielenie przestrzeni dyskowej pod zapis video Output sensor: wyjście alarmowe aktywowane w momencie gdy dysk twardy zostaje zapełniony Network: konfiguracja portów dla połączeń klienckich oraz serwera DDNS (dynamicznego DNS) dla połączeń internetowych Watch Dog: w przypadku braku komunikacji między kartą, a płytą główną komputera, następuje restart samego komputera i ponowne uruchomienie aplikacji (ustaw czas w min. po jakim ma nastąpić restart) TV-Out setup: ustaw czas pomiędzy zmianami obrazu z kamer w trybie automatycznego przełączania obrazu.

52 WYSZUKIWNANIE MATERIAŁU VIDEO Klikając w oknie aplikacji głównej przycisk 'Search' lub też klikając w kalendarzu po lewej stronie ekranu na datę zaznaczoną kolorem, automatycznie uruchomi się tryb wyszukiwania materiału video. Wyszukiwanie po dacie: jeżeli na dysku twardym znajduje się zapisany materiał video, określony dzień w kalendarzu będzie zaznaczony kolorem. Kliknij wybrany dzień, a w oknie po prawej stronie pojawi zapis z tego dnia w formie tabeli czasu (godziny, minuty i kanały video).

53 W trybie wyszukiwania Pillar oferuje różne funkcje, takie jak: export danych, panorama, cyfrowy zoom. Panel sterowania w trybie odtwarzania: Dodatkowo można niejako 'przefiltrować' materiał video w zależności od trybu zapisu, wybierając jedną z ikon: Po wybraniu jednej z opcji pojawi się właściwy materiał video (zapis ciągły, z detekcji ruchu, z detekcji audio lub z wejść alarmowych). Przy pomocy poniższego okna, użytkownik może szybko zmienić kanał video, podział okien lub przełączyć tryb panoramy.

54 Export video W trakcie przeglądanie zapisu video wystarczy kliknąć przycisk 'EXPORT'. Watermark 'znak wodny' jego wstawienie potwierdza autentyczność zapisu i uniemożliwia zmanipulowanie zapisu. Event wstawia informację o trybie / formie zapisu Camera location wstawia opis kamery Time stamp wstawia datę i czas Aby zapisać wybrany obraz w formacie BMP, kliknij 'SAVE'. Aby wydrukować wybrany obraz, kliknij 'PRINT'.

55 ZOOM W trybie wyszukiwania, Pillar oferuje funkcję cyfrowego zoom'u, aby móc powiększyć daną klatkę. W tym celu przeglądając zapis, należy wcisnąć pauzę a później ikonę z lupą. W prawym górnym rogu pojawia się obraz z opcją zoom.

56 Funkcja PANORAMY W trakcie przeglądania materiału video, może zajść potrzeba dokładnego przeanalizowania określonego zdarzenia. W takim wypadku pomocna jest funkcja 'Panoramy', która pozwala wyświetlać obraz w postaci kolejnych pojedynczych klatek.

57 W trybie pauzy użytkownik może klikając ikonę pojedynczej klatki, dokładnie przeanalizować obraz w trybie pełnoekranowym. Jedną z ciekawszych funkcji w tym trybie, jest możliwość eksportowania wybranych fragmentów do formatu BMP.

58 W trybie 'Panorama' należy kliknąć przycisk 'Pauza' i następnie 'Export' pojawi się powyższy ekran. Kliknięcie przycisku 'Sequence' powoduje kolejne ponumerowanie klatek co pozwala na łatwe ustalenie kolejności obrazów. Jak i przy eksporcie materiału video, dostępne są również opcje znaku wodnego, dodania czasu. ZAKŁADKI Przy przeglądaniu zapisów video z wielu kanałów pomocna jest funkcja zakładek, która pozwala użytkownikowi zapamiętać ściśle określony punkt w czasie, dla określonego kanału video. Przeglądając zapis video, w momencie który ma być zapamiętany, należy kliknąć przycisk 'Bookmark'. Do wybranego kanału dodany zostanie znacznik. Chcąc go ponownie odtworzyć, wystarczy wybrać go z listy zakładek i uruchomić.

59 EDYTOR OKIEN PODGLĄDU Pillar udostępnia technologię DIY umożliwiającą tworzenie praktycznie dowolnych podziałów okien z obrazem z kamer. Konfigurator okien pozwala na projektowanie indywidualnych układów stworzonych przez użytkownika i wyświetlenie nawet do okien na ekranie. Aby uruchomić edytor należy kliknąć ikonkę z młotkiem w panelu okna głownego.

60 Aby utworzyć nowy szablon, kliknij 'EDIT'. W górnej części okna należy ustalić ile okien ma być wyświetlanych w pionie i w poziomie (maks. 10 x 10 czyli 100 okien). Samo tworzenie ostatecznych wymiarów i kształtów okien jest bardzo proste wystarczy przeciągać myszkę po sąsiadujących oknach.

61 Aby dodać gotowy szablon do listy, można go wybrać z okna szablonów i przeciągnąć na panel boczny. Po powrocie do głównego okna aplikacji, szablon użytkownika będzie dostępny na liście podziałów okien.

62 KOPIE ZAPASOWE Aby wykonać archiwizację materiału video należy kliknąć w menu ikonę 'Backup'. Krok 1 System archiwizowania jest bardzo elastyczny. W oknie widocznym powyżej, użytkownik może wybrać dowolną liczbę kamer, z których obraz ma zostać zgrany w formie kopii. Domyślnie wybrane są wszystkie kanały video należy zaznaczyć i przenieść do prawego okna te kamery, które NIE będą brane pod uwagę w procesie tworzenia kopii. Należy pamiętać, aby określić datę i przedział czasowy.

63 Krok 2 Następnie należy: 1. Wybrać format zapisu: natywny ND (do otwarcia tylko z aplikacją Pillar Backup Viewer) AVI (do otwarcia dowolnym programowym odtwarzaczem video) 2. Określić ścieżkę zapisu kopii. Dodatkowo można: 1. Zabezpieczyć nagranie hasłem ('Use password') tylko w formacie ND. 2. Automatycznie usunąć oryginalny zapis PO wykonaniu kopii ('Use delete after backup') Po kliknięciu 'Next' pojawi się poniższa informacja:

64 System informuje, że w celu wykonania kopii materiału video zatrzymany zostaje proces nagrywania. Jeżeli użytkownik jest pewien, że chce kontynuować powinien kliknąć 'Yes'. Krok 3 Okno informujące o postępie procesu tworzenia kopii.

65 Krok 4 Po zakończeniu procesu, system wyświetla informacje dotyczące jego przebiegu: format zapisu nośnik na którym został wykonany zapis folder docelowy jakiego typu zdarzenia zostały nagrane (nagrywanie ciągłe, zdarzenia audio i video) przedział czasowy dla materiału archiwalnego UWAGA! Jeżeli zapis kopii ma być wykonany na płycie CD-RW, w systemie musi być zainstalowane oprogramowanie do nagrywania płyt CD, NERO w wersji 6.

66 ODTWARZACZ VIDEO Do przeglądania zapisów archiwalnych służy program Backup Viewer. Jak widać interfejs tej aplikacji jest bardzo podobny do aplikacji głównej, co znacznie ułatwia jej obsługę. Po kliknięciu ikony 'Setup' w menu głównym, pojawi się poniższe okno.

67 Zaleca się skonfigurowanie w pierwszej kolejności karty VGA jeżeli w komputerze jest zainstalowana karta PCI Express, ta opcja musi być zaznaczona w konfiguracji. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z odtwarzaniem materiału video. Aby wczytać materiał video należy kliknąć ikonę 'Open' i wskazać folder zawierający zarchiwizowany materiał. Jeżeli pliki zostały w trakcie procesu tworzenia kopii zabezpieczone hasłem, pojawi się panel w którym użytkownik musi podać prawidłowe hasło.

68 CMS (Central Monitoring System) Aplikacja CMS pozwala na dostęp do głównego serwera (komputera z kartą Hicap/Xecap) poprzez sieć komputerową, z dowolnej lokalizacji (liczba połączeń wynosi 250). To co charakteryzuje CMS to dokładnie identyczny interfejs użytkownika oraz możliwość dostępu do tych samych funkcji jak w przypadku wersji serwerowej. Dzięki temu użytkownik nie musi niejako uczyć się od początku obsługi kolejnej aplikacji CMS obsługuje się intuicyjnie. Główne funkcje: wyświetlanie obrazu z serwera w trybie rzeczywistym zapis na stacji klienckiej wyszukiwanie materiału nagranego na serwerze oraz na stacji klienckiej konfiguracja całego systemu z poziomu CMS do 250 użytkowników tworzenie kopii zapasowej Po uruchomieniu aplikacji pojawia się okno: A następnie znany już interfejs:

69 Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie połączenia sieciowego. Są dwie drogi konfigurowania połączenia ze stałym adresem IP lub ze zmiennym (z wykorzystaniem DDNS).

70 Stały adres IP W powyższej zakładce w celu stworzenia połączenia dla nowego serwera należy kliknąć przycisk 'Add'. Następnie wypełnij wszystkie pola, zgodnie z ustawieniami serwera: nazwa serwera adres IP port dla połączeń port do transmisji audio/video nazwa użytkownika hasło opis

71 DDNS W przypadku konfiguracji połączenia z wykorzystaniem DDNS, należy podać adres serwera DDNS odpowiedzialnego za zestawienie połączenia. Należy pamiętać, że w tym przypadku w aplikacji głównej MUSI być uaktywniona opcja DDNS. Po skonfigurowaniu połączenia, w menu pojawi się odpowiedni wpis. Aby wykonać połączenie, należy wybrać serwer docelowy i kliknąć 'Connect'.

72 Należy pamiętać, że dodawania kolejnych użytkowników odbywa się z poziomu serwera. Po prawidłowym połączeniu na ekranie nie będzie żadnego obrazu z kamer. Należy przejść do zakładki 'Connect' i wybrać kamery, które mają być przeglądane.

73 W oknie widocznym powyżej użytkownik tworzy listę kamer do podglądu na żywo. Ustawienia sysetmowe W opcjach systemowych użytkownik może zdefiniować informacje dotyczące logowania, OSD itd.

74 W sekcji logowania należy podać login i hasło. Zaznaczając opcję 'Setup Auto Login' CMS będzie się uruchamiał i logował automatycznie. Po zaznaczeniu użytkownika. 'Lock button on start' domyślnie blokowany będzie panel interfejsu

75 Ustawienia OSD Podobnie jak w opcjach aplikacji głównej, użytkownik może zdefiniować typ informacji, które mają się pojawiać w oknie danej kamery, oraz ich położenie.

76 Monitor W tej części użytkownik definiuje dokładnie te same opcje, które znajdują się w aplikacji głównej, czyli: typ karty graficznej rodzaj złącza karty graficznej automatyczne włączenie na starcie sekwencyjnego przełączania okien domyślny podział okien na starcie

77 Definiowanie docelowego katalogu dla zapisywanego materiału video oraz języka aplikacji (dotyczy klienta). HDD

78 W tej części system podaje informacje nt. zainstalowanych dysków twardych, a użytkownik może zdefiniować sposób wykorzystania przestrzeni dyskowej. GŁÓWNE OKNO APLIKACJI Pokazywany jest obraz z wybranych wcześniej przez użytkownika kamer, typ zapisu dla każdej z nich, czas, numer kamery oraz opis.

79 Każde połączenie z serwerem jest widoczne w panelu po prawej stronie.

80 Oferowane tryby podglądu: domyślny podział okien podziały okien wg użytkownika funkcja panoramy (klatka po klatce) tryb pełnoekranowy

81 CMS wspiera również funkcjonalność okien 'Drag'n'Drop' (przeciągnij i upuść) Użytkownik z łatwością może zmieniać kolejność okien wystarczy przeciągnąć myszką wybraną kamerę w docelowe okno.

82 WYSZUKIWANIE MATERIAŁU VIDEO Ponieważ ta funkcja jest realizowana dokładnie tak samo jak w wersji serwerowej, proszę zapoznać się z odpowiednim rozdziałem niniejszej instrukcji. Dodatkową funkcją jest możliwość przeglądania materiału zapisanego na serwerze.

83 Dodatkowo użytkownik może z poziomu CMS ręcznie uruchomić nagrywanie na serwerze. Jeżeli w trakcie oglądania obrazu z kamer występuje konieczność nagrania danego zdarzenia, a tryb nagrywania nie pozwala na rejestrację w danej chwili, użytkownik może rozpocząć zapis z poziomu CMS.

84 ZNAK WODNY Tak jak w przypadku aplikacji głównej, wstawienie znaku wodnego pozwala zabezpieczyć nagranie przed ew. sfałszowaniem. Znak wodny można wstawić z trybie wyszukiwania video. Mając właściwą klatkę należy kliknąć przycisk 'Export', a następnie 'Water Mark'. Na ekranie pojawi się symbol znaku wodnego można zapisać plik.

85 Aby sprawdzić dany plik należy uruchomić 'Water Mark Viewer (dostępny w menu startowym CMS patrz rys. powyżej). Pliki ze znakiem wodnym pojawiają się automatycznie na liście dostępnych plików. Aby sprawdzić autentyczność pliku i to czy nie było prób ingerencji w obraz należy kliknąć ikonę z lupą, widoczną w górnym menu. Po zakończeniu weryfikacji mogą pojawić się dwa komunikaty:

86

87 Przeglądarka internetowa Aplikacja Pillar oferuje możliwość połączenia się z serwerem poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki temu istnieje możliwość podejrzenia obrazu na żywo z dowolnego miejsca, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Co więcej, nie ma żadnych limitów jeśli chodzi o połączenie tego typu. Wystarczy w pasku adresu wpisać adres serwera, a następnie podać ID oraz hasło użytkownika.

88

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Instrukcja obsługi. Karta video USB + program DVR-USB/8F. Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Instrukcja obsługi Karta video USB + program DVR-USB/8F Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5

Bardziej szczegółowo

Karta Video USB DVR-USB/42

Karta Video USB DVR-USB/42 Karta Video USB DVR-USB/42 Instrukcja użytkownika 1 www.delta.poznan.pl Spis treści 1. Wprowadzenie...3 1.1. Opis...3 1.2. Wymagania systemowe...5 1.3. Specyfikacja systemu...5 2. Instalacja sprzętu...6

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi Oprogramowanie DMS Lite Podstawowa instrukcja obsługi 1 Spis treści 1. Informacje wstępne 3 2. Wymagania sprzętowe/systemowe 4 3. Instalacja 5 4. Uruchomienie 6 5. Podstawowa konfiguracja 7 6. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ 1: Instrukcja obsługi oprogramowania VMS

ROZDZIAŁ 1: Instrukcja obsługi oprogramowania VMS ROZDZIAŁ 1: Instrukcja obsługi oprogramowania VMS 1. Instalacja oprogramowania: Oprogramowanie VMS składa się z dwóch częśći - VMS serwer oraz VMS klient.. Przy instalacji mozna wybrać, którą funkcję chcesz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6

Instrukcja obsługi programu. BlazeVideo HDTV Player v6 Instrukcja obsługi programu BlazeVideo HDTV Player v6 Spis treści 1. Opis programu...3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje programu...3 1.3 Wymagania sprzętowe...4 2. Wygląd interfejsu...4 3. Obsługa programu...6

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie IPCCTV. ipims. Podstawowa instrukcja obsługi

Oprogramowanie IPCCTV. ipims. Podstawowa instrukcja obsługi Oprogramowanie IPCCTV ipims Podstawowa instrukcja obsługi Spis treści 1. Informacje wstępne 3 2. Wymagania sprzętowe/systemowe 4 3. Instalacja 5 4. Uruchomienie 6 5. Podstawowa konfiguracja 7 6. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR. DVR klient. Instrukcja użytkownika 2011.05.19.

K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR. DVR klient. Instrukcja użytkownika 2011.05.19. Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR DVR klient Instrukcja użytkownika 2011.05.19 Strona 1 / 5 1. Jak połączyć się z DVR poprzez sieć komputerową. K2 XVR-04, K2 XVR-08, K2 XVR-16, K2 XVR-24 (Rysunek 1)

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie zarządzające CMS Lite

Oprogramowanie zarządzające CMS Lite INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ Oprogramowanie zarządzające CMS Lite Informacje zawarte w tej instrukcji uważane są za aktualne w czasie publikacji. Informacje mogą ulec zmianie bez uprzedniego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG

Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG Instrukcja obsługi programu CMS Dla rejestratorów HANBANG 1. Wymagania sprzętowe: Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny: Windows Serwer 2003 Standard Edition SP2 Baza danych: Mysql5.0 Procesor:

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Karta TV PVR-TV 713X

Karta TV PVR-TV 713X Karta TV PVR-TV 713X SPIS TREŚCI Ver 2.0 Rozdział 1 : Instalacja sprzętowa karty PVR-TV 713X TV...2 1.1 Zawartość opakowania...2 1.2 Wymagania systemowe...2 1.3 Instalacja sprzętu...2 Rozdział 2. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Karta video USB DVR-USB/41

Instrukcja obsługi. Karta video USB DVR-USB/41 Instrukcja obsługi Karta video USB DVR-USB/41 UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności od danego modelu

Bardziej szczegółowo

TREND 250 H.264 DVR Central Management System

TREND 250 H.264 DVR Central Management System TREND 250 H.264 DVR Central Management System Spis treści Spis treści... 1 1. Wprowadzenie... 2 2. Instalacja pakietu CMS/NVMS...3 3. Zarządzanie urządzeniami... 9 4. Podgląd obrazu z wielu rejestratorów...15

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-24

K2 XVR-04 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-24 Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR-04 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-24 Ustawienia dla podglądu na urządzeniach mobilnych opartych na systemie ANDROID 2012.09.07 Strona 1 / 9 1. Komunikacja 2. Urządzenia

Bardziej szczegółowo

XVR CMS Software. Strona 1

XVR CMS Software. Strona 1 XVR CMS Software Program zarządzający typu: klient - serwer: podglądem obrazów z wielu rejestratorów jednocześnie, organizacją rejestracji obrazów z kamer na pamięciach masowych zainstalowanych poza rejestratorami

Bardziej szczegółowo

Karta DVRX8audio. Cena : 299,00 zł (netto) 367,77 zł (brutto) Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji

Karta DVRX8audio. Cena : 299,00 zł (netto) 367,77 zł (brutto) Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji Karta DVRX8audio Cena : 299,00 zł (netto) 367,77 zł (brutto) Dostępność : Dostępny Stan magazynowy : brak w magazynie Średnia ocena : brak recenzji Utworzono 07-10-2016 Karta DVRX16audio Absolutna nowość

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1: Wprowadzenie

Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 1: Wprowadzenie 1.1 Zawartość opakowania Odbierając urządzenie TVGo A03, proszę się upewnić, że następujące pozycje znajdują się w opakowaniu USB TV Super Mini. TVGo A03 Płyta CD ze sterownikiem

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Kamera szybkoobrotowa IP LUMENA-12M1-147

Instrukcja obsługi. Kamera szybkoobrotowa IP LUMENA-12M1-147 Instrukcja obsługi Kamera szybkoobrotowa IP UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności od danego modelu

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX v 1.1, 07-09-2015 1 Spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...3 2. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 3. Ustawienia nagrywania...6 4. Odtwarzanie

Bardziej szczegółowo

KONFIGURACJA KAMER FORTEC IP

KONFIGURACJA KAMER FORTEC IP KONFIGURACJA KAMER FORTEC IP Konfiguracja połączenia z kamerą. Domyślny adres IP kamery jest ustawiony na 192.168.0.120. Porty komunikacyjne kamery to: 80 standardowy port www 30001 video, dane i komunikacja

Bardziej szczegółowo

wpisujemy prawidłowe ustawienia dla naszej sieci lokalnej ustawienia

wpisujemy prawidłowe ustawienia dla naszej sieci lokalnej ustawienia Procedura uruchomienia współpracy pomiędzy systemem monitoringu Aparo opartym na rejestratorach serii AR a systemem automatyki budynkowej Fibaro dla centrali HC2 1. Podłączyć żądaną ilość kamer do rejestratora

Bardziej szczegółowo

Mobile Client Software. ivms 4500. Instrukcja obsługi

Mobile Client Software. ivms 4500. Instrukcja obsługi Mobile Client Software ivms 4500 Instrukcja obsługi (V1.0 PL) Tłumaczenie: Dipol 2010 Instrukcja obsługi ivms4500 1 Dziękujemy za zakup urządzenia firmy Hikvision. Prosimy o zapoznanie się z niniejszym

Bardziej szczegółowo

Quick Installation Guide. Central Management Software

Quick Installation Guide. Central Management Software Quick Installation Guide English 繁 中 簡 中 日 本 語 Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska Central Management Software Sprawdź zawartość pakietu Płyta CD z oprogramowaniem

Bardziej szczegółowo

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika

ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika ANDROID CMS dla urządzeń z systemem Android instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika wersja 1.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla programu w wersji 3.0.9 1 Spis treści 1 WSTĘP... 3 1.1 Opis systemu...

Bardziej szczegółowo

Divar - Archive Player. Instrukcja obsługi

Divar - Archive Player. Instrukcja obsługi Divar - Archive Player PL Instrukcja obsługi Divar Odtwarzacz Instrukcja obsługi PL 1 Divar Digital Versatile Recorder Divar Odtwarzacz Instrukcja obsługi Spis treści Rozpoczęcie pracy........................................2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji programu TV Wall do zarządzania dekoderami IN-IP-5904-MP, IN-IP-5904

Instrukcja konfiguracji programu TV Wall do zarządzania dekoderami IN-IP-5904-MP, IN-IP-5904 Instrukcja konfiguracji programu TV Wall do zarządzania dekoderami IN-IP-5904-MP, IN-IP-5904 Aktualizacja 16.01.2012r Strona 1 Sterowanie dekoderami przez program TV WALL Kam 1 (FullHD) KAM 1 KAM 2 Strumień

Bardziej szczegółowo

9.1.2. Ustawienia personalne

9.1.2. Ustawienia personalne 9.1.2. Ustawienia personalne 9.1. Konfigurowanie systemu Windows Systemy z rodziny Windows umożliwiają tzw. personalizację ustawień interfejsu graficznego poprzez dostosowanie wyglądu pulpitu, menu Start

Bardziej szczegółowo

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi PC0060 ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji Instrukcja obsługi Rozdział 1 Produkt 1.1 Instrukcja Produkt PC0060 to najlepsze rozwiązanie w zakresie przesyłania danych.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI USB2.0 TV Tuner. 1. Opis produktu

INSTRUKCJA OBSŁUGI USB2.0 TV Tuner. 1. Opis produktu Dziękujemy za kupno produktu, proszę przeczytać poniższą instrukcję. 1. Opis produktu Odbiornik USB DM172T umożliwia odbieranie cyfrowego sygnału telewizji naziemnej DVB-T i nagrywanie w czasie rzeczywistym

Bardziej szczegółowo

PVR-TV 713X Instrukcja instalacji

PVR-TV 713X Instrukcja instalacji PVR-TV 713X Instrukcja instalacji Spis treści V1.1 Rozdział 1: Instalacja karty telewizyjnej PVR-TV 713X...2 1.1. Zawartość opakowania...2 1.2. Wymagania systemowe...2 1.3. Instalacja sprzętu...2 Rozdział

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII AHD 4, 8 I 16 KANAŁOWYCH (MODELE: AHDR-1042D/M, AHDR1041D/M, AHDR-1082D/M, AHDR1162D/M)

SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII AHD 4, 8 I 16 KANAŁOWYCH (MODELE: AHDR-1042D/M, AHDR1041D/M, AHDR-1082D/M, AHDR1162D/M) SKRÓCONA INSTRUKCJA DLA REJESTRATORÓW SERII, I 6 KANAŁOWYCH. WIDOK PANELA PRZEDNIEGO (REJESTRATOR KANAŁOWY) (MODELE: R-0D/M, R0D/M, R-0D/M, R6D/M) Odbiornik IR 7 Klawisze powrotu Klawisz potwierdzenia.

Bardziej szczegółowo

EASY CAP VIDEO GRABBER SZYBKI START. Instalacja sterowników

EASY CAP VIDEO GRABBER SZYBKI START. Instalacja sterowników EASY CAP VIDEO GRABBER SZYBKI START Instalacja sterowników Włóż do napędu CD-ROM dołączoną do urządzenia płytę CD. Jeśli po chwili nie uruchomi się automatycznie program z opcjami instalacyjnymi to uruchom

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI USB2.0 GRABBER

INSTRUKCJA OBSŁUGI USB2.0 GRABBER 1. Opis produktu Zawiera on najnowszy multimedialny cyfrowy chipset audio-wideo obsługujący kodowanie wideo oraz audio. Wbudowana ulepszająca technologia wielomianowa audio-wideo z wysoką zdolnością anty-interferencyjną.

Bardziej szczegółowo

Skrócona Instrukcja Obsługi Version 1.0. DCS-2120 Bezprzewodowa kamera IP

Skrócona Instrukcja Obsługi Version 1.0. DCS-2120 Bezprzewodowa kamera IP Skrócona Instrukcja Obsługi Version 1.0 DCS-2120 Bezprzewodowa kamera IP Wymagania systemowe Wymagania systemowe MS Windows 2000/XP co najmniej 128MB pamięci RAM (zalecane 256MB) sieć bezprzewodowa (802.11b/802.11g)

Bardziej szczegółowo

Nagrywamy podcasty program Audacity

Nagrywamy podcasty program Audacity Pobieranie i instalacja Program Audacity jest darmowym zaawansowanym i wielościeżkowym edytorem plików dźwiękowych rozpowszechnianym na licencji GNU GPL. Jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy Gemini Technology

Instrukcja obsługi. Rejestrator cyfrowy Gemini Technology Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy Gemini Technology UWAGA: Dane techniczne oraz treść poniższej instrukcji mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Niektóre dane techniczne mogą różnić się w zależności

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2010 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie 1 (Pobrane z slow7.pl) Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie awaryjnym? Najprostszym ze sposobów wymuszenia na systemie przejścia do trybu awaryjnego jest wybranie Start a następnie Zasilanie i z

Bardziej szczegółowo

Vivotek ST3402 Skrócona instrukcja uŝytkownika

Vivotek ST3402 Skrócona instrukcja uŝytkownika Vivotek ST3402 Skrócona instrukcja uŝytkownika Spis treści Instalacja...3 1.1 Wymagania sprzętowe... 3 1.2 Instalacja oporgramowania... 3 Pierwsze uruchomienie...9 1.1 Zabezpieczenia programu... 9 Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. NMS Mobile

instrukcja obsługi Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. NMS Mobile instrukcja obsługi Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne oparte na systemie Android. NMS Mobile UWAGI I OSTRZEŻENIA Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne dla NMS Serwer UWAGA! POWIELANIE

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 11/2011 V6 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC: -

Bardziej szczegółowo

REJESTRATOR CYFROWY INTROX IN 104

REJESTRATOR CYFROWY INTROX IN 104 ul. Płomyka 2, 02-490 Warszawa email: janex@janexint.com.pl http://www.janexint.com.pl Sp. z o.o. tel. (022) 863-63-53 REJESTRATOR CYFROWY IN 104 INDEKS Wprowadzenie 3 Przedni panel 3 Tylny panel 4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

USB HYBRID TV STICK. Instrukcja obsługi. Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153

USB HYBRID TV STICK. Instrukcja obsługi. Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153 USB HYBRID TV STICK Watch & record Digital TV & Analog TV programs on Your PC! MT4153 Instrukcja obsługi PL 2 Wprowadzenie Presto! PVR jest rejestratorem wideo w Twoim komputerze. Możesz nagrywać programy

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Kamery IP

Instrukcja obsługi Kamery IP Instrukcja obsługi Kamery IP NIP-20 1 Kamera nowej generacji P2P IP NIP-20 Technologia nowej generacji. Łatwa instalacja, wysokiej jakości soczewka Glass Lens umożliwiająca nadzór wideo ze smartfona, tabletu

Bardziej szczegółowo

Instrukcjaaktualizacji

Instrukcjaaktualizacji Instrukcja Instrukcjaaktualizacji aktualizacji oprogramowania oprogramowaniainpro InProBMS BMS SPIS TREŚCI 1. AKTUALIZACJA 3 1.1. ARCHIWIZACJA BAZY DANYCH...3 1.1.1. AUTOMATYCZNA...3 1.1.2. RĘCZNA...4

Bardziej szczegółowo

strona: 2/15 wydrukowano:

strona: 2/15 wydrukowano: Producent systemów zabezpieczeń Rejestrator 16-kanałowy, DVR, Dahua, BCS, 1604LE-A kod produktu: dvr1604le-a kategoria: exquality > ARCHIWUM Producent: Dahua Technology Kod QR: Opis ogólny ex-1604le-a

Bardziej szczegółowo

Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05

Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05 Karta rejestracji wideo VTV Instrukcja instalacji Edycja 2004-05 Spis treści Wprowadzenie ----------------------------------------------------- 1.1 Wymagania sprzętowe -----------------------------------------------------

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego uruchomienia

Instrukcja szybkiego uruchomienia Instrukcja szybkiego uruchomienia Rejestrator IP NVR-009 Przed włączeniem zapoznaj się z treścią niniejszej instrukcji. Zaleca się zachować instrukcję na przyszłość. Spis treści 1. Złącza i przyciski urządzeń...3

Bardziej szczegółowo

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl

PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl PORADNIK KORZYSTANIA Z SERWERA FTP ftp.architekturaibiznes.com.pl Do połączenia z serwerem A&B w celu załadowania lub pobrania materiałów można wykorzystać dowolny program typu "klient FTP". Jeżeli nie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10, 11 i 12 w wersji 76a/77a (pliki pobrane ze strony: http://www.oxford.com.pl/pobieranie/) Grudzień 2014 Strona 2 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10,

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy rejestrator wideo Instrukcja obsługi

Cyfrowy rejestrator wideo Instrukcja obsługi Cyfrowy rejestrator wideo Instrukcja obsługi Do systemów analogowych i AHD Polski 1. Instalacja twardego dysku 4/8/16-kanałowy cyfrowy rejestrator wideo Punkt 1: Punkt 2: Punkt 3: Poluzuj wkręty i zdejmij

Bardziej szczegółowo

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja SZARP http://www.szarp.org Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja Wersja pliku: $Id: ssc.sgml 4420 2007-09-18 11:19:02Z schylek$ > 1. Witamy w programie SSC Synchronizator plików (SZARP Sync Client,

Bardziej szczegółowo

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 11/2007 Edycja 1 Copyright 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przegląd NWD210N to adapter sieciowy USB do komputerów osobistych.

Bardziej szczegółowo

Płace Optivum. 1. Zainstalować serwer SQL (Microsoft SQL Server 2008 R2) oraz program Płace Optivum.

Płace Optivum. 1. Zainstalować serwer SQL (Microsoft SQL Server 2008 R2) oraz program Płace Optivum. Płace Optivum Jak przenieść dane programu Płace Optivum na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Płace Optivum na nowym komputerze, należy na starym komputerze wykonać kopię zapasową bazy danych

Bardziej szczegółowo

VCC-HD2500P VDC-HD3500P VCC-HD4600P VCC-HD5400P VCC-HD5600P

VCC-HD2500P VDC-HD3500P VCC-HD4600P VCC-HD5400P VCC-HD5600P PORADNIK: NAGRYWANIE MATERIAŁU NA KARTĘ SD VCC-HD2500P VDC-HD3500P VCC-HD4600P VCC-HD5400P VCC-HD5600P Poradnik przedstawia proces konfiguracji kamery pod kątem rejestracji materiału na kartę SD Rejestracja

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie uproszczonej rejestracji komputerowej dla central analogowych CALLNET - instrukcja instalacji i obsługi (wersja 15.1).

Oprogramowanie uproszczonej rejestracji komputerowej dla central analogowych CALLNET - instrukcja instalacji i obsługi (wersja 15.1). Oprogramowanie uproszczonej rejestracji komputerowej dla central analogowych CALLNET - instrukcja instalacji i obsługi (wersja 15.1). UWAGI ogólne: Oprogramowanie Callnet-Service i Callnet-Client umożliwia

Bardziej szczegółowo

IPLA HELP. W celu uruchomienia aplikacji IPLA należy pobrać wersję instalacyjną programu iplasetup.exe i zapisać ją na dysku twardym komputera.

IPLA HELP. W celu uruchomienia aplikacji IPLA należy pobrać wersję instalacyjną programu iplasetup.exe i zapisać ją na dysku twardym komputera. IPLA HELP Spis treści 1. Instalacja programu...1 2. Wymagania techniczne...2 3. Okno logowania...2 4. Opcje IPLA...4 5. Zakładka Media...6 6. Zakładka RSS...8 7. Zakładka Kontakty...9 8. Zakładka Pokoje...

Bardziej szczegółowo

Temat: Organizacja skoroszytów i arkuszy

Temat: Organizacja skoroszytów i arkuszy Temat: Organizacja skoroszytów i arkuszy Podstawowe informacje o skoroszycie Excel jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia skoroszytów. Skoroszyt jest zbiorem informacji, które są przechowywane w

Bardziej szczegółowo

Karta TV PVR-TV 883 SPIS TREŚCI. Ver 2.0

Karta TV PVR-TV 883 SPIS TREŚCI. Ver 2.0 Karta TV PVR-TV 883 SPIS TREŚCI Ver 2.0 Rozdział 1 : Instalacja sprzętowa karty PVR-TV 883 TV...2 1.1 Zawartość opakowania...2 1.2 Wymagania systemowe...2 1.3 Instalacja sprzętu...2 Rozdział 2. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji

Instalacja aplikacji 1 Instalacja aplikacji SERTUM... 2 1.1 Pobranie programu z Internetu... 2 1.2 Instalacja programu... 2 1.3 Logowanie... 3 2 Instalacja aplikacji RaportNet... 4 2.1 Pobranie programu z Internetu... 4 2.2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i konfiguracji rejestratorów NVR-xx-X

Instrukcja instalacji i konfiguracji rejestratorów NVR-xx-X Instrukcja instalacji i konfiguracji rejestratorów NVR-xx-X2 2014.12 CECHY PRODUKTU... 2 PODSTAWOWE OPERACJE... 3 1 INSTALACJA DYSKU (URZĄDZENIE MUSI BYĆ ODŁĄCZONE OD NAPIĘCIA)... 3 2 URUCHAMIANIE... 3

Bardziej szczegółowo

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami

Kabel Ethernet (UTP/bezpośredni, kat. 5) Pilot zdalnego sterowania z bateriami Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, 2000, Me i 98SE Przed rozpoczęciem DSM-320 Bezprzewodowy odtwarzacz multimedialny Wymagania wstępne: komputer z systemem operacyjnym Windows XP, 2000,

Bardziej szczegółowo

Drukarki termosublimacyjne

Drukarki termosublimacyjne INK JET PHOTO IMAGING PREPRESS MEDICAL IMAGING Drukarki termosublimacyjne DS40 DS80 Instrukcja instalacji i ustawienia sterownika drukarki w systemie operacyjnym Windows 2000 i XP Wersja 3.10 Spis treści

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot Wersja 2.1 Maj 2013 Dotyczy programu Pilot w wersji 1.6.3 TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel.

Bardziej szczegółowo

PlantVisor_1.90PL Instrukcja instalacji, konfiguracji oraz obsługi

PlantVisor_1.90PL Instrukcja instalacji, konfiguracji oraz obsługi PlantVisor_1.90PL Instrukcja instalacji, konfiguracji oraz obsługi 1/27 Wymagania sprzętowe dla komputera PC Processor: Pentium 4 2.0 GHz Ram: 512MB Twardy dysk: 20GB (200MB dla instalacji oprogramowania

Bardziej szczegółowo

VIDEO REKORDER 4-KANAŁOWY (STAND-ALONE) model : DVR-4/25U INSTRUKCJA OBSŁUGI

VIDEO REKORDER 4-KANAŁOWY (STAND-ALONE) model : DVR-4/25U INSTRUKCJA OBSŁUGI VIDEO REKORDER -KANAŁOWY (STAND-ALONE) model : DVR-/25U INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści 1. Opis podstawowy 2. Wygląd 2.1.Panel przedni 2.2.Panel tylny 3. Instalacja 3.2.Podłączenie kamer i monitorów 3.3.Podłączenie

Bardziej szczegółowo

Poradnik odtwarzania i zgrywania nagrao. Odtwarzanie nagrao

Poradnik odtwarzania i zgrywania nagrao. Odtwarzanie nagrao Poradnik odtwarzania i zgrywania nagrao Odtwarzanie nagrao 1. Jeśli mamy już zainstalowany program EVE-TECH CMS, możemy przystąpid do odtworzenia materiału z systemu monitoring. Aby odtworzyd bądź zgrad

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi RXCamView

instrukcja obsługi RXCamView instrukcja obsługi RXCamView INFORMACJE WSTĘPNE 1. RXCamView- informacje wstępne RXCamView jest aplikacją na urządzenia mobilne dla systemów Android i IOS. Umożliwia podgląd wideo z rejestratorów AHD marki

Bardziej szczegółowo

CMS Professional 4. Instrukcja użytkownika

CMS Professional 4. Instrukcja użytkownika CMS Professional 4 Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika 1.0 (Maj 2017) Poniższa instrukcja dotyczy aplikacji CMS PROFFESIONAL 4.0. Build 0.9.9-1 - ALNET SYSTEMS 1. Spis treści 2. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand TV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 1.1 Wstęp Grand TV USB 2.0 to tuner telewizyjny na magistrali USB 2.0. Umożliwia oglądanie audycji telewizyjnych na ekranie notebooka/monitora, jak również

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi EnTMS. Aplikacja CMS do VODVR3000

Instrukcja obsługi EnTMS. Aplikacja CMS do VODVR3000 Digital Video Recorder Instrukcja obsługi EnTMS Aplikacja CMS do VODVR000 . Wymagania sprzętowe System Operacyjny OS : Windows 000 or XP lub lepszy Procesor CPU : Pentium.0MHz lub lepszy Pamięć RAM : 5MB

Bardziej szczegółowo

Instalacja protokołu PPPoE

Instalacja protokołu PPPoE Instalacja protokołu PPPoE Uruchomienie PPPoE w systemie Windows XP za pomocą wbudowanego kreatora Uruchomienie PPPoE w systemach z rodziny Windows 98 Instrukcja oparta na powszechnie dostępnych w Internecie

Bardziej szczegółowo

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer?

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer? Kadry Optivum, Płace Optivum Jak przenieść dane na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Kadry Optivum lub Płace Optivum (lub z obydwoma programami pracującymi na wspólnej bazie danych) na nowym

Bardziej szczegółowo

Archive Player Divar Series. Instrukcja obsługi

Archive Player Divar Series. Instrukcja obsługi Archive Player Divar Series pl Instrukcja obsługi Archive Player Spis treści pl 3 Spis treści 1 Wstęp 4 2 Obsługa 5 2.1 Uruchamianie programu 5 2.2 Opis okna głównego 6 2.3 Przycisk Otwórz 6 2.4 Widoki

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi IE LC-750

Instrukcja obsługi IE LC-750 Instrukcja obsługi IE LC-750 SPIS TREŚCI 1. Komponenty... 3 2. Logowanie... 5 3. Opis Menu... 6 3.1 Strona główna... 7 3.2 Powtórka... 7 3.3 Log... 8 3.4 Parametry... 9 3.4.1 Sieć... 9 3.4.2 Parametry

Bardziej szczegółowo

DVB-T STICK LT. Instrukcja obsługi. Tuner USB do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T MT4171

DVB-T STICK LT. Instrukcja obsługi. Tuner USB do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T MT4171 DVB-T STICK LT Tuner USB do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T MT4171 Instrukcja obsługi PL Spis treści Spis treści 2 Wprowadzenie 2 Zawartość opakowania 2 Wymagania systemowe 2 Instalacja urządzenia

Bardziej szczegółowo

KAM-TECH sklep internetowy

KAM-TECH sklep internetowy TV PRZEMYSŁOWA > rejestratory cyfrowe DVR > 16 kanałowe > Model : Producent : BCS Specyfikacja: tryb pracy: pentaplex liczba wejść wideo: 16 (BNC) liczba wyjść wideo: 1 x BNC + VGA, HDMI liczba wejść/wyjść

Bardziej szczegółowo

1. INSTALACJA SERWERA

1. INSTALACJA SERWERA 1. INSTALACJA SERWERA Dostarczony serwer wizualizacji składa się z: 1.1. RASPBERRY PI w plastikowej obudowie; 1.2. Karty pamięci; 1.3. Zasilacza 5 V DC; 1,5 A; 1.4. Konwertera USB RS485; 1.5. Kabla

Bardziej szczegółowo

Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1

Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 INSTRUKCJA OBSŁUGI Grand AV USB 2.0 ROZDZIAŁ 1 1.1 Wstęp Grand AV USB 2.0 to konwerter analogowego sygnału video na magistrali USB 2.0, który pozwala zgrywać materiał video do komputera, a dołączone oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi modemu ED77 pod systemem operacyjnym Windows 98 SE (wydanie drugie)

Instrukcja instalacji i obsługi modemu ED77 pod systemem operacyjnym Windows 98 SE (wydanie drugie) Instrukcja instalacji i obsługi modemu ED77 pod systemem operacyjnym Windows 98 SE (wydanie drugie) UWAGA Podstawowym wymaganiem dla uruchomienia modemu ED77 jest komputer klasy PC z portem USB 1.1 Instalacja

Bardziej szczegółowo

KAM-TECH sklep internetowy Utworzono : 10 listopad 2014

KAM-TECH sklep internetowy Utworzono : 10 listopad 2014 TV PRZEMYSŁOWA > komputerowy zapis obrazu > karty geovision > Model : - Producent : - Karta do cyfrowej rejestracji obrazu geovision GV1240/16 Karta PCI, oprogramowanie w języku polskim, kompresja WAVELET

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji Program Płatnik 10.01.001 Instrukcja instalacji S P I S T R E Ś C I 1. Wymagania sprzętowe programu Płatnik... 3 2. Wymagania systemowe programu... 3 3. Instalacja programu - bez serwera SQL... 4 4. Instalacja

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW)

INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI. (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) INSTRUKCJA INSTALACJI DRUKARKI (Dla Windows CP-D70DW/D707DW) Microsoft, Windows, Windows XP, Windows Vista i Windows 7 są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych

Bardziej szczegółowo

Program V-SIM tworzenie plików video z przebiegu symulacji

Program V-SIM tworzenie plików video z przebiegu symulacji Program V-SIM tworzenie plików video z przebiegu symulacji 1. Wprowadzenie Coraz częściej zdarza się, że zleceniodawca opinii prosi o dołączenie do opracowania pliku/ów Video z zarejestrowanym przebiegiem

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox

Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Instrukcja instalacji oprogramowania pixel-fox Aktualizacja 08/2015 V7 (PL) - Subject to change without notice! Wymagania systemu: Aktualne minimalne wymagania systemowe dla program pixel-fox na PC: -

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS

Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS 1. Instalacja programu JAVA Przed pierwszą rejestracją do systemu e-bank EBS na komputerze należy zainstalować program JAVA w wersji 6u7 lub nowszej. Można go

Bardziej szczegółowo

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania

gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania gdmss Lite Android DVR Mobile Client Instrukcja obsługi oprogramowania Tylko na telefony z systemem Android Spis treści 1 INFORMACJE OGÓLNE... 3 1.1 Wprowadzenie...3 1.2 Funkcje...3 1.3 Obsługiwane wersje

Bardziej szczegółowo

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 23 czerwca 2014 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna Typ dokumentu: Dokumentacja techniczna Temat: Instalacja oprogramowania Data wykonania: Czerwiec 2015 1 Spis treści 1 Instalacja oprogramowania 3 1.1 Instalacja Ekspresowa 4 1.1.1 Instalacja na jednym

Bardziej szczegółowo

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer?

Kadry Optivum, Płace Optivum. Jak przenieść dane na nowy komputer? Kadry Optivum, Płace Optivum Jak przenieść dane na nowy komputer? Aby kontynuować pracę z programem Kadry Optivum lub Płace Optivum (lub z obydwoma programami pracującymi na wspólnej bazie danych) na nowym

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007)

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Instrukcja numer D1/04_01/Z Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Tworzenie kopii zapasowej ustawień systemowych serwera - Zadania do wykonania

Bardziej szczegółowo

CMS ios. Instrukcja obsługi dla iphone i ipad

CMS ios. Instrukcja obsługi dla iphone i ipad CMS ios Instrukcja obsługi dla iphone i ipad Instrukcja obsługi wersja 1.0 (January 2012) Instrukcja dla programu w wersji 1.40 1 Spis treści 1. Wstęp 3 1.1 Opis systemu 4 2. Pierwsze uruchomienie programu

Bardziej szczegółowo

Rozdział 2. Konfiguracja środowiska pracy uŝytkownika

Rozdział 2. Konfiguracja środowiska pracy uŝytkownika Rozdział 2. Konfiguracja środowiska pracy uŝytkownika Ćwiczenia zawarte w tym rozdziale pozwolą na dostosowanie pulpitu i menu Start do indywidualnych potrzeb uŝytkownika. Środowisko graficzne systemu

Bardziej szczegółowo

VComNet Podręcznik użytkownika. VComNet. Podręcznik użytkownika Wstęp

VComNet Podręcznik użytkownika. VComNet. Podręcznik użytkownika Wstęp VComNet Podręcznik użytkownika Wstęp VComNet przeznaczony jest do wdrażania aplikacji komunikacyjnych uruchomionych na komputerze PC z systemem Windows z urządzeniami połączonymi poprzez RS485 (RS422/RS232)

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10, 11 i 12 w wersji 76a/78a (pliki pobrane ze strony: http://www.oxford.com.pl/pobieranie/) Maj 2017 Strona 2 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10, 11,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja operatora. rejestratora cyfrowego. serii i7-nxxxvh, i7-hxxxvh v.2.2.1

Instrukcja operatora. rejestratora cyfrowego. serii i7-nxxxvh, i7-hxxxvh v.2.2.1 Instrukcja operatora rejestratora cyfrowego serii i7-nxxxvh, i7-hxxxvh v.2.2.1 www.internec.pl 1 Obsługa rejestratora Informacje podstawowe Urządzenie zostało wyposażone w graficzne menu użytkownika. Menu

Bardziej szczegółowo

Galileo v10 pierwszy program

Galileo v10 pierwszy program Notatka Aplikacyjna NA 03011PL Galileo v10 Spis treści 1. Wstęp... 2 1.1. Wymagania programowe... 2 2. Podstawy... 3 2.1. Tworzenie nowego projektu... 3 2.2. Dodawanie pola tekstowego... 10 2.3. Przechodzenie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER

Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Instrukcja instalacji i obsługi oprogramowania OPTIVA VIEWER Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.0 tel. 22 572 90 20, fax. 22 572 90 30, www.volta.com.pl, volta@volta.com.pl Spis treści:

Bardziej szczegółowo

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej

Eura-Tech. Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Eura-Tech Instrukcja Obsługi Aplikacji Mobilnej Pobieranie aplikacji Przed rozpoczęciem ustawiania kamery IP, pobierz i zainstaluj aplikację Eura Cam. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację EuraCam Funkcjonalność

Bardziej szczegółowo