AutoCrew marka z przyszłością

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "AutoCrew marka z przyszłością"

Transkrypt

1 1 AutoCrew marka z przyszłością

2 2 Dlaczego wybrać AutoCrew Niewiele branż rozwija się równie dynamicznie, jak rynek motoryzacyjny. Istnieją trzy czynniki, powodujące nieustanny wzrost wymagań, którym sprostać muszą warsztaty samochodowe. Są to: coraz większy udział zaawansowanej technologicznie elektroniki samochodowej elektroniczne systemy oraz elementy wyposażenia samochodów stają się coraz bardziej złożone rosnące wymagania klientów, zwłaszcza w odniesieniu do ważnych czynników mających wpływ na obsługę serwisową wyjątkowo agresywny charakter działań, jakie są podejmowane przez poszczególne, konkurujące z sobą serwisy. AutoCrew oferuje kompleksowe doświadczenie, na które składają się: wiedza zdobyta w trakcie specjalistycznych szkoleń w Centrum Szkoleniowym możliwość korzystania z know-how, jaki oferuje firma Bosch, zapewniając Bosch w ten sposób pojedynczym warsztatom dostęp do ogromnego potencjału, jakim dysponuje koncern intensywna wymiana informacji pomiędzy wszystkimi autoryzowanymi punktami serwisowymi stały dostęp do bogatej oferty części zamiennych i urządzeń diagnostycznych Bosch

3 3 Warsztaty samochodowe stoją dziś w obliczu ogromnych wyzwań Pracownicy serwisów samochodowych muszą nieustannie mierzyć się pod względem swoich umiejętności z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi rozwój technologii. Osiągnęliśmy poziom, na którym montaż części zamiennych coraz częściej wymaga zastosowania urządzeń diagnostycznych. Impulsem do podjęcia przez klienta decyzji o skorzystaniu z oferty danego serwisu jest wyróżniający go poziom świadczonych usług. Bosch jest bezpośrednim dostawcą takich właśnie usług. Ponadto, stwarzając autoryzowanym serwisom odpowiednie warunki oraz dostarczając wyposażenie, daje im możliwość samodzielnego rozwoju i osiągnięcia takiej właśnie, wyróżniającej się pozycji. Rozwój oferty usługowej sieci AutoCrew jest więc konsekwencją stale rosnących i zmieniających się wymagań rynku motoryzacyjnego. AutoCrew kompleksowa oferta usług serwisowych dla klientów

4 4 Czym jest AutoCrew? To fachowość połączona z doświadczeniem firmy Bosch Kompleksowość oferty Sieć AutoCrew jest koncepcją warsztatową zarządzaną przez firmę Bosch. Serwisy AutoCrew za przystępną cenę oferują jakość i kompleksowość obsługi samochodów wszystkich marek. Tylko kompleksowa obsługa samochodu gwarantuje dziś dotarcie do dużej grupy klientów i zapewnia przyszłość serwisowi. Kompetencje sieci AutoCrew przeglądy okresowe diagnostyka i obsługa układów hamulcowych diagnostyka silników benzynowych i wysokoprężnych naprawa układów ABS/ASR/ESP diagnostyka i naprawa układów przeniesienia napędu naprawa zawieszeń naprawy mechaniczne obsługa klimatyzacji Regulacje GVO i MVBER Regulacje GVO, obowiązujące w Polsce od listopada 2004 roku, liberalizują podejście do obsługi posprzedażnej samochodów i dają konsumentom, również firmom posiadającym floty samochodowe, prawo do decydowania o miejscu zlecania usług nie objętych bezpłatną gwarancją producenta, również w okresie obowiązującej gwarancji całopojazdowej. Rozwój oferty usługowej sieci jest konsekwencją stale rosnących wymagań rynku motoryzacyjnego. Zapewniamy pełną obsługę samochodów wszystkich marek w zakresie przeglądów okresowych, diagnostyki oraz napraw mechanicznych elektrycznych przy wykorzystaniu części spełniających definicję części oryginalnych. Kluczowe czynniki sukcesu AutoCrew zorientowanie na klienta nastawienie na jakość (program zarządzania jakością wdrożony i nadzorowany przez firmę Bosch) profesjonalny wizerunek i uznana renoma szeroka wiedza i zaplecze technologiczne oferowane przez firmę Bosch program szkoleń oraz infolinia techniczna Bosch stosowanie oryginalnych części i praca na profesjonalnych urządzeniach (głównie Bosch)

5 5 Postaw na wiedzę, doświadczenie i kompetencje Kompetencje w dziedzinie techniki Umiejętność skutecznego wykorzystania wiedzy i kompetencji w celu osiągania wysokiej wydajności i skuteczności to klucz do sukcesu. Właśnie kompetencje w dziedzinie techniki stanowią czynnik, który wyróżnia sieć AutoCrew spośród większości działających na rynku sieci serwisowych. Zasadniczym jej elementem jest wyczerpująca dokumentacja techniczna oraz odpowiednia oferta w zakresie oprogramowania oraz urządzeń diagnostycznych. Jako wiodący dostawca części i akcesoriów dla przemysłu samochodowego, Bosch dysponuje szczególnym atutem w postaci wiedzy i umiejętności, których źródło stanowią prace badawcze i rozwojowe, a nade wszystko doświadczenie w zakresie stosowania nowoczesnych technologii. Potwierdzeniem tego jest np. ogromny sukces w dziedzinie silników wysokoprężnych z technologią Common Rail. AutoCrew marka z gwarancją wysokiej jakości Produkty firmy Bosch, znajdujące zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia codziennego, znane są na całym świecie ze swej wysokiej jakości i niezawodności. Warsztaty przynależące do sieci AutoCrew, dzięki szkoleniom oraz możliwości korzystania z infolinii, uzyskują bezpośredni dostęp do atutów, jakie oferuje firma Bosch, numer jeden wśród dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego.

6 6 Znaki rozpoznawcze AutoCrew Profesjonalny wizerunek i uznana renoma Dominującym kolorem budynku AutoCrew jest kolor biały. Elementami uzupełniającymi są szyldy, flagi oraz tablice informacyjne z wykazem usług, wszystkie w ujednoliconej kolorystyce biało-czerwonej. W części przeznaczonej do przyjmowania klientów warsztatu, obejmującej także sklep z akcesoriami Bosch, wyczuwa się sympatyczną atmosferę oraz profesjonalizm w podejściu do klienta. W regałach ekspozycyjnych prezentowane są produkty Bosch. Poważne podejście do klienta oraz przejrzystość procedur to elementy, które charakteryzują profesjonalnie zarządzany punkt serwisowy. Każdy AutoCrew korzysta z jednakowych wzorów wizytówek, papierów firmowych oraz odzieży, a wszystko opatrzone jest logo sieci AutoCrew. Serwisy stosują jednolite wzory, np. zleceń naprawy, kart kontrolnych, przywieszek przeglądowych oraz książeczek serwisowych. Standardem w sieci jest również stosowanie podczas naprawy ochraniaczy na błotniki, siedzenia, kierownicę i dźwignię zmiany biegów.

7 7 Profesjonalny wizerunek i uznana renoma Nastawienie na klienta W codziennej pracy warsztatu, zwłaszcza w momentach stresu i napięcia, chodzi o to, by usługa i serwis były zawsze na jednakowym, wysokim poziomie. Ponieważ bardzo poważnie traktujemy to zadanie, zapewnienie profesjonalizmu i wysokiego standardu oferowanych usług jest celem nadrzędnym dla każdego warsztatu AutoCrew. Klient stawiany jest w tym procesie na pierwszym miejscu. Nastawienie na jakość Bosch w sposób bezkompromisowy zobowiązał się do utrzymania najwyższej jakości we wszystkich punktach należących do sieci AutoCrew. Dzięki konsekwencji w zakresie zarządzania jakością gwarantujemy zachowanie równie wysokiego poziomu usług w dłuższej perspektywie.

8 8 Specjalistyczna wiedza i zaplecze technologiczne ESI[tronic] firmy Bosch oprogramowanie stanowiące nieodzowne źródło wiedzy w warsztacie Dzięki oprogramowaniu ESI[tronic] zrzeszone w AutoCrew firmy uzyskują dostęp do obszernych zbiorów danych, obejmujących zarówno diagnozy błędów, schematy układów scalonych, jak również przedstawione krok po kroku instrukcje realizacji czynności serwisowych. Zoptymalizowane w zakresie współpracy z wiodącymi systemami sterowania firmy Bosch oprogramowanie ESI[tronic] może zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb warsztatu. Umożliwia ono dostęp do diagnozy urządzeń sterujących z poziomu standardowego komputera osobistego.

9 9 Bazy danych pojazdów oraz wyposażenie diagnostyczne firmy Bosch podstawowe atuty, które gwarantują przewagę w zakresie skuteczności diagnostyki serwisowej Wydajny system diagnostyki sterowników Rosnący udział elementów elektroniki w wyposażeniu samochodu sprawia, że diagnostyka sterowników należy dziś do standardowych czynności wykonywanych w warsztatach samochodowych. Dotyczy to w równej mierze nieskomplikowanych czynności serwisowych w nowoczesnych samochodach, jak i procesów bardziej złożonych, w tym wprowadzania nowych parametrów modułu kontroli serwisu. Nawet czynności uznawane dotychczas za czysto mechaniczne, jak naprawa hamulców lub wymiana płynu hamulcowego, wymagają obecnie zaawansowanych narzędzi diagnostycznych. Każdy serwis zrzeszony w sieci AutoCrew posiada nowoczesne urządzenia diagnostyczne, w tym testery sterowników KTS firmy Bosch. Urządzenia KTS współpracują automatycznie z oprogramowaniem ESI[tronic]. Nowoczesna technika Diesla firmy Bosch Ekspansja silników Diesla niesie ze sobą wzrost zapotrzebowania na usługi serwisowe w tym segmencie: wysokociśnieniowe układy wtryskowe, w tym system Common Rail czy pompowtryskiwacze produkcji Bosch sprawiają, że elektroniczna diagnostyka pojazdu staje się nieodzowną czynnością serwisową. Urządzenia serii KTS w połączeniu z oprogramowaniem ESI[tronic] stanowią profesjonalne moduły diagnostyczne, umożliwiające specjalistyczną kontrolę i diagnozę nowoczesnych systemów Diesla.

10 10 Program szkoleń oraz infolinia techniczna» Jako dostawca części samochodowych zgłaszający ponad 4100 wniosków patentowych rocznie, firma Bosch jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań. Wiedza i umiejętności to Twój kapitał i nasz atut Partner AutoCrew może w każdej chwili korzystać z tej bogatej wiedzy i doświadczenia. Niezależnie od marki auta doświadczony technik firmy Bosch doradzi w każdej sprawie, tak abyś mógł w pełni wykorzystać swój potencjał. Dzięki takiemu wsparciu możesz pracować szybko i ekonomicznie, nawet mając do czynienia z wyjątkowo trudnymi przypadkami. Know-how firmy Bosch rozwój kompetencji dla przyszłości serwisu Wykwalifikowani trenerzy z wieloletnim doświadczeniem podczas szkolenia zaprezentują najnowocześniejszą wiedzę, dopasowaną specjalnie do potrzeb klientów i zastosowań praktycznych. Wiadomości na temat najnowszych systemów i komponentów otrzymasz z pierwszej ręki od wiodącego na rynku producenta wyposażenia oryginalnego pojazdów, dysponującego ponad 100-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Pogłębisz swoją wiedzę w dziedzinie nowoczesnych systemów we współczesnych samochodach oraz napraw mechanicznych. Nauczymy Cię metodyki postępowania przy identyfikacji usterek, wykorzystując do tego zajęcia praktyczne z pojazdami i modelami doświadczalnymi.

11 Nasza specjalistyczna wiedza Twoje kompetencje w dziedzinie diagnostyki i napraw Bądź na czasie dzięki ofercie szkoleniowej firmy Bosch ff Diagnostyka pojazdów m.in. systemy firmy Bosch oraz innych producentów m.in. magistrala danych CAN-bus ff Układy wtrysku paliwa w pojazdach benzynowych m.in. wtrysk bezpośredni ff Układy wtrysku paliwa w pojazdach Diesla m.in. systemy Common Rail ff Układy hamulcowe np. ESP, ABS, ASR ff Systemy komfortu np. klimatyzacja, oświetlenie, układy bezpieczeństwa biernego i czynnego ff Szkolenia dla posiadaczy EPS-708/EPS-815 ff Automatyczne skrzynie biegów System Trouble Ticket informacje na zawołanie Jako nasz Partner możesz korzystać z kompleksowej bazy danych. Zgromadzone są tutaj wszystkie szczegółowe informacje, np. analizy błędów czy doświadczenia z przeprowadzonych napraw. Baza danych dostępna jest przez całą dobę, przez 365 dni w roku, z dowolnego miejsca na świecie i regularnie aktualizowana o nowe informacje, dzięki czemu możesz stworzyć podstawy szybkiego i efektywnego rozwiązywania problemów technicznych w swoim warsztacie. Dostęp do bazy dla AutoCrew BEZPŁATNY. Okresowo organizowane są przez firmę Bosch szkolenia: z obsługi klienta, menedżerskie, produktowe, studia podyplomowe, szkolenia w ramach kooperacji z producentami pojazdów i dostawcami części. Promocyjne warunki uczestnictwa dla AutoCrew

12 12 Co oferuje AutoCrew w ramach współpracy?» Warsztaty AutoCrew są samodzielne pod względem prawnym i finansowym, a z firmą Bosch łączy je dwustronna umowa autoryzacyjna. Przynależność do sieci wiąże się ze wzrostem prestiżu firmy, jako członka światowej organizacji usługowej oraz zapewnia serwisowi uzyskanie z tego tytułu wymiernych korzyści związanych z obsługą klientów. w zakresie kompetencji pracowników: różnorodne szkolenia techniczne (2- i 3-dniowe) organizowane w Centrum Szkoleniowym Robert Bosch Sp. z o.o. po preferencyjnych cenach doradztwo techniczne prowadzone przez szkoleniowców firmy Bosch szkolenia nietechniczne związane z działalnością warsztatową, np. obsługa klienta, szkolenia menedżerskie, GVO, analiza warsztatowa itp. w zakresie wyposażenia warsztatu: możliwość zakupu urządzeń po preferencyjnych cenach doradztwo techniczne w zakresie działań marketingowych: 4 roczne wspólne dla całej sieci akcje promocyjne bezpłatne projekty elementów reklamowych wykonywane na życzenie serwisu bezpłatna strona internetowa oraz dofinansowanie ciekawszych działań w ramach promocji lokalnej serwisu kampanie wizerunkowe np. w Internecie jednolita koncepcja Corporate Identity pozwalająca na używanie znaku firmowego zgodnie z wytycznymi Administratora przy wizualizacji budynku, oznaczaniu dróg dojazdowych, doborze ubrań roboczych dla pracowników warsztatowych i punktu obsługi klienta oraz na dokumentach, reklamach, pieczątkach firmowych itp.

13 13 w zakresie posługiwania się logiem AutoCrew: jednolita koncepcja Corporate Identity pozwalająca na używanie znaku firmowego zgodnie z wytycznymi Administratora przy wizualizacji budynku, oznaczaniu dróg dojazdowych, doborze ubrań roboczych dla pracowników warsztatowych i punktu obsługi klienta oraz na dokumentach, reklamach, pieczątkach firmowych itp. w zakresie sprzedaży i dystrybucji części firmy Bosch: wypłata prowizji w wysokości proporcjonalnej do wykonywanego obrotu na częściach Bosch w zakresie obsługi funkcjonalnej: jednolite adresy owe Biuletyny Informacyjne zawierające najistotniejsze informacje związane z funkcjonowaniem sieci i jej rozwojem Telegramy Serwisowe z bieżącymi informacjami technicznymi Firma Bosch oferuje również serwisom pomoc przy rozbudowie i wyposażeniu warsztatu oraz w rozszerzaniu działalności usługowej i pozyskiwaniu nowych klientów.

14 14 Oczekiwania wobec kandydatów Infrastruktura budynku 1. 3 stanowiska naprawcze 2. 2 stanowiska wyposażone w podnośniki lub jedno stanowisko wyposażone w podnośnik, drugie stanowisko z kanałem 3. parking dla klientów 4. biuro obsługi klienta wyposażone w: wystawkę części Bosch cennik usług podstawowych Kompleksowa obsługa samochodów wielu marek Wyposażenie techniczne 1. Urządzenie diagnostyczne Bosch KTS w wersji 340, 440, 5xx, 6xx lub wyższej 2. Aktualne oprogramowanie Bosch ESI[tronic] 2.0 w wersji abonamentowej w minimalnym zakresie dokumentacji A+B+M+SD+SIS 3. urządzenie do obsługi klimatyzacji 4. odsysarka do oleju 5. opcjonalnie min. jedno urządzenie z grupy: rolki hamulcowe diagnoskop silnikowy FSA 7xx ścieżka diagnostyczna wyważarka i montażownica analizator spalin narzędzia specjalne do obsługi silników Diesla urządzenie do pomiaru geometrii zawieszenia Uwaga dot. urządzeń z poz. 2-5: w przypadku konieczności zakupu wymienionych urządzeń wymagany jest zakup urządzeń oferowanych przez Robert Bosch Sp. z o.o. Standardy funkcjonalne stosowanie druków zleceń naprawy zawierających: (dane klienta i jego podpis; dane pojazdu, uwagi klienta i przewidywany czas realizacji usługi; dane dotyczace realizacji zlecenia lub stosowane karty realizacji zlecenia) program warsztatowy komputer ze stałym dostępem do Internetu stosowane osłony warsztatowe na siedzenia, błotniki i kierownicę czystość i porządek wokół serwisu, w Punkcie Obsługi Klienta i w hali napraw ubezpieczenie OC warsztatu z opcją błędu w sztuce, jazdy próbnej, odbioru samochodu od klienta i jego zwrotu Wizualizacja obiektu (minimalny zakres wymaganych elementów) opaska fasady w wersji 590 lub 740 z tablicą informacyjną Bosch pylon lub szyld pylonowy lub min. 1 maszt z flagą tablica informacyjna Bosch szyld ścienny

15 15 Wyszkolenie techniczne Pracowników min. 1 szkolenie techniczne w Centrum Szkoleń RBPL Sprzedaż części Bosch Minimalna miesięczna wielkość zakupów części Bosch uzależniona jest od potencjału warsztatu oraz lokalnych warunków rynkowych. Wartość ta nie może być jednak niższa niż 3 tys. zł netto wg cen zakupu Dystrybutora. Opłata roczna Przynależność do sieci warsztatowej w ramach koncepcji AutoCrew związana jest z ponoszeniem rocznej opłaty. UWAGA: Ostateczne wymagania precyzowane są po wizycie pracownika firmy Bosch i/lub pracownika dystrybutora. Szczegółowe ostateczne ustalenia przekazywane są w formie listu intencyjnego. Współpraca handlowa z Dystrybutorem Wymagana współpraca handlowa z Dystrybutorem w zakresie większości grup produktowych niezbędnych do funkcjonowania warsztatu. Przynależność do innych sieci serwisowych AutoCrew może jednocześnie współpracować w ramach sieci serwisów tworzonych przez importerów i/lub producentów samochodów oraz przez ogólnopolskich dystrybutorów części samochodowych różnych firm. Działalność w takich sieciach nie może jednak pozostawać w konflikcie z przynależnością do sieci AutoCrew i wizualizacją warsztatu zgodną z koncepcją AutoCrew.

16 Dołącz do nas: Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie lub wyślij załączoną do folderu kartę informacyjną lub skontaktuj się z naszymi regionalnymi opiekunami sieci Marian Jędrzejewski (Pomorze, Kujawy, Warmia i Mazury) Marcin Kużawa (Mazowsze, Łódzkie, Lubelskie, Podlasie) Arkadiusz Marciniak (Wielkopolska, Opolskie, Dolny Śląsk, Lubuskie) Witold Jurga (Górny Śląsk, Małopolskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie) Zapraszamy do kontaktu z nami Robert Bosch Sp. z o.o. ul. Jutrzenki Warszawa Robert Dzierżanowski

Zapraszamy do współpracy! Dołącz do sieci autoryzowanych serwisów samochodowych Bosch Car Service.

Zapraszamy do współpracy! Dołącz do sieci autoryzowanych serwisów samochodowych Bosch Car Service. Dołącz do nas: www.bosch-service.pl Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie lub skontaktuj się z naszymi regionalnymi opiekunami sieci: - Marian Jędrzejewski 602 417 164 (Pomorze, Kujawy, Warmia i Mazury)

Bardziej szczegółowo

Program Bosch Części i Diagnostyka Samochodowa

Program Bosch Części i Diagnostyka Samochodowa Program Bosch Części i Diagnostyka Samochodowa Program warsztatowy Bosch Części i Diagnostyka Samochodowa to oferta dla warsztatów naprawiających samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Zapewnia:

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć warsztat. samochodowy

ABC Biznesu. Jak założyć warsztat. samochodowy ABC Biznesu Jak założyć warsztat samochodowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci warsztatu samochodowego / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 3. Produkt/usługa / 5 3.1. Analiza potencjału firmy i

Bardziej szczegółowo

Rynek motoryzacyjnych części zamiennych i akcesoriów

Rynek motoryzacyjnych części zamiennych i akcesoriów Rynek motoryzacyjnych części zamiennych i akcesoriów Produkcja i projekt: Wydział globalnej sprzedaży i marketingu IBS, ASW oraz IBS VIRTUAL ENTERPRISE są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy IBS

Bardziej szczegółowo

Copyright by Wydawnictwa Komunikacji i Łączności sp. z o.o., Warszawa 2014

Copyright by Wydawnictwa Komunikacji i Łączności sp. z o.o., Warszawa 2014 Projekt okładki i wnętrza książki: Dariusz Litwiniec Opracowanie językowe: Barbara Głuch Redaktor merytoryczny: Jacek Łęgiewicz Redaktor techniczny: Ewa Kęsicka Korekta: Maria Łakomy Fot. na okładce: Bosch

Bardziej szczegółowo

Bosch Autospec. Nowy program świec zapłonowych. Regenerowane wtryskiwacze Common Rail. Obróbka spalin w pojazdach użytkowych

Bosch Autospec. Nowy program świec zapłonowych. Regenerowane wtryskiwacze Common Rail. Obróbka spalin w pojazdach użytkowych Bosch Autospec Nr 1/51 wiosna 2014 www.motobosch.pl www.bosch-service.pl Nowy program świec zapłonowych Regenerowane wtryskiwacze Common Rail Obróbka spalin w pojazdach użytkowych Bosch Autospec nr 1/51

Bardziej szczegółowo

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Autonaprawa ISSN 1897-3280 M I E S I Ę C Z N I K B R A N Ż O W Y MAJ 2014 (82) WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Gościnnie na naszych łamach: Roman Boluk Żywotność napędów pasowych Andrzej Gajdziński Produkcja amortyzatorów

Bardziej szczegółowo

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Serwis systemów elektroenergetycznych ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Oczekiwania Grupa ABB jest jednym z największych na świecie dostawców urządzeń służących do wytwarzania,

Bardziej szczegółowo

Najlepsze Praktyki: Usługi zarządzania nieruchomościami

Najlepsze Praktyki: Usługi zarządzania nieruchomościami Najlepsze Praktyki: Usługi zarządzania nieruchomościami Firma zarządzająca Relacje z klientami Zarządzanie nieruchomością Relacje z najemcami i lokatorami POLISH 2014 Instytut Zarządzania Nieruchomościami

Bardziej szczegółowo

AC Spółka Akcyjna ul. 42 Pułku Piechoty 50, 15-181 Białystok. Sprawozdanie Zarządu z działalności AC S.A. za 2014 rok

AC Spółka Akcyjna ul. 42 Pułku Piechoty 50, 15-181 Białystok. Sprawozdanie Zarządu z działalności AC S.A. za 2014 rok AC Spółka Akcyjna ul. 42 Pułku Piechoty 50, 15-181 Białystok Sprawozdanie Zarządu z działalności AC S.A. za 2014 rok Białystok, marzec 2015 Spis treści 1. PODSTAWOWE INFORMACJE O SPÓŁCE AC S.A.... 3 2.

Bardziej szczegółowo

news 20 Złote trofeum dla technologii ECO-FRICTION Nowy wygląd www.ad-europe.com w tym numerze Wydanie: 12/2013 p. 12 p. 10 p. 11 p. 13 p. 14 p.

news 20 Złote trofeum dla technologii ECO-FRICTION Nowy wygląd www.ad-europe.com w tym numerze Wydanie: 12/2013 p. 12 p. 10 p. 11 p. 13 p. 14 p. Redaktor odpowiedzialny: Autodistribution International, Kortenberg, Belgium news w w w. a d - e u r o p e. c o m Wydanie: 12/2013 Nowy wygląd www.ad-europe.com w tym numerze Słowo wstępne: Olivier Roux

Bardziej szczegółowo

Polski. Naprawy samochodów na drodze. Na północy. Spotkanie z klientami Filii AD NYSA i AD PRUDNIK. Rynek. nr 43

Polski. Naprawy samochodów na drodze. Na północy. Spotkanie z klientami Filii AD NYSA i AD PRUDNIK. Rynek. nr 43 nr 43 marzec 2013-czerwiec 2013 Na północy Polski Paweł Łaszcz Dyrektor Sprzedaży - Obszar Północ AD Polska Aftermarket Relacja Spotkanie z klientami Filii AD NYSA i AD PRUDNIK Rynek Naprawy samochodów

Bardziej szczegółowo

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce 15 lat w P olsce Wydanie Jubileuszowe kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku między innymi: 15 lat Man and Machine w Polsce Quiz dla czytelników Pakiety narzędzi dla kreatywnego inżyniera

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. komputerowy

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. komputerowy ABC Biznesu Jak założyć sklep komputerowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci sklepu komputerowego / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 3. Produkt/usługa / 4 3.1. Analiza potencjału firmy i otoczenia

Bardziej szczegółowo

Czym żyje rynek str. 6 n Wielki Rajd IC str. 10. Twój doradca w warsztacie

Czym żyje rynek str. 6 n Wielki Rajd IC str. 10. Twój doradca w warsztacie Świat Czym żyje rynek str. 6 n Wielki Rajd IC str. 10 motoryzacji Twój doradca w warsztacie NR INDEKSU 382981 ISSN 1731-5468 www.swiatmotoryzacji.com.pl 12/2013 grudzień Technologie n Wyposażenie n Części

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte Zarządzaj skutecznie swoim biznesem System Zarządzania Forte jest rozwiązaniem ERP ułatwiającym zarządzanie małymi i średnimi firmami. Umożliwia osiąganie trwałych i wymiernych

Bardziej szczegółowo

Jak produkować. kartonowe i drewniane. opakowania. ABC Biznesu

Jak produkować. kartonowe i drewniane. opakowania. ABC Biznesu Jak produkować kartonowe i drewniane opakowania ABC Biznesu Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci firmy produkującej opakowania / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 3. Produkt/usługa / 5 3.1. Analiza

Bardziej szczegółowo

Prospekt informacyjny systemu GRENE wersja 2.5 Data aktualizacji 04 03 2014 r. Strona 1

Prospekt informacyjny systemu GRENE wersja 2.5 Data aktualizacji 04 03 2014 r. Strona 1 Strona 1 Spis treści Czym jest franczyza i system franczyzowy?... 3 1. Organizator systemu franczyzowego GRENE... 5 2. Misja systemu franczyzowego GRENE... 8 3. Cele systemu franczyzowego GRENE... 8 4.

Bardziej szczegółowo

PROSPEKT INFORMACYJNY PIERWSZY W POLSCE SYSTEM FRANCZYZOWY SKLEPÓW TECHNICZNEGO ZAOPATRZENIA ROLNICTWA PRZEMYSŁU OGRODNICTWA I GOSPODARSTW DOMOWYCH

PROSPEKT INFORMACYJNY PIERWSZY W POLSCE SYSTEM FRANCZYZOWY SKLEPÓW TECHNICZNEGO ZAOPATRZENIA ROLNICTWA PRZEMYSŁU OGRODNICTWA I GOSPODARSTW DOMOWYCH PROSPEKT INFORMACYJNY PIERWSZY W POLSCE SYSTEM FRANCZYZOWY SKLEPÓW TECHNICZNEGO ZAOPATRZENIA ROLNICTWA PRZEMYSŁU OGRODNICTWA I GOSPODARSTW DOMOWYCH SPIS TREŚCI Czym jest franczyza i system franczyzowy?...

Bardziej szczegółowo

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach

HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach RAPORT Z PILOTAŻOWEGO WDROŻENIA PRAKTYK ZAWODOWYCH JAKO FORMY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODÓW HANDEL I REKLAMA W PRAKTYCE pilotażowy

Bardziej szczegółowo

PROSPEKT EMISYJNY AKCJI AB S.A.

PROSPEKT EMISYJNY AKCJI AB S.A. PROSPEKT EMISYJNY AKCJI AB S.A. (spółka prawa handlowego z siedzibą we Wrocławiu w Polsce, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000053834) Oferta publiczna 6.442.950 akcji zwykłych

Bardziej szczegółowo

Prospekt informacyjny systemu franczyzowego

Prospekt informacyjny systemu franczyzowego Charakterystyka rynku OZE, systemu franczyzowego Naatu, modelu biznesu placówki franczyzowej. Korzyści związane z przystąpieniem do sieci. Podstawowe dane ekonomiczne związane z przystąpieniem do sieci

Bardziej szczegółowo

HELLA SERVICE PARTNER

HELLA SERVICE PARTNER HELLA SERVICE PARTNER geneza, koncepcja, wdrożenie Hella nowoczesna firma z tradycjami Firma HELLA działająca nieprzerwanie od ponad 100 lat jest znana i ceniona z produkcji nowoczesnych układów oświetlenia

Bardziej szczegółowo

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011!

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011! Biuletyn informacyjny 2/2012 Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL RX 50 produktem roku 2011! MX-X Nowa odsłona OD REDAKCJI 3 SPIS TREŚCI biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Polskiej Korporacji Recyklingu Sp. z o.o. 2013-2014

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Polskiej Korporacji Recyklingu Sp. z o.o. 2013-2014 Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Polskiej Korporacji Recyklingu Sp. z o.o. 2013-2014 Wdrożenie CSR w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Lublin 2014 Raport Społecznej Odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

Szkolenia produktowo-techniczne Szkolenia biznesowe

Szkolenia produktowo-techniczne Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe Biuro Obsługi Klienta w serwisie Zakres tematyczny szkolenia obejmuje zagadnienia, które stanowią trzon wiedzy w rozmowie z klientem indywidualnym jak i flotowym

Bardziej szczegółowo

Stan na 6 lipca 2012 INDECO WSPÓŁPRACA

Stan na 6 lipca 2012 INDECO WSPÓŁPRACA Stan na 6 lipca 2012 INDECO WSPÓŁPRACA INDECO WSPÓŁPRACA Spis treści Wprowadzenie...1 Firma Indeco S.A....1 Wizja i misja INDECO...1 Rozwój...1 Jakość...1 Obsługa klientów...2 Współpraca...2 Partnerstwo

Bardziej szczegółowo

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL

WWW.E-AUTONAPRAWA.PL Autonaprawa ISSN 1897-3280 M I E S I Ę C Z N I K B R A N Ż O W Y MARZEC 2012 WWW.E-AUTONAPRAWA.PL DODATEK SPECJALNY: OLEJE SILNIKOWE Gościnnie na naszych łamach: Alfred Franke Prawo do bezpieczeństwa Michał

Bardziej szczegółowo

Szkoleń coraz więcej str. 4 n Zimowa pomoc str. 8. Twój doradca w warsztacie. Skrzynie CVT i ich regulacja

Szkoleń coraz więcej str. 4 n Zimowa pomoc str. 8. Twój doradca w warsztacie. Skrzynie CVT i ich regulacja Świat Szkoleń coraz więcej str. 4 n Zimowa pomoc str. 8 motoryzacji Twój doradca w warsztacie NR INDEKSU 382981 ISSN 1731-5468 www.swiatmotoryzacji.com.pl 1/2013 styczeń Technologie n Wyposażenie n Części

Bardziej szczegółowo

Wielkość Styl Jakość

Wielkość Styl Jakość Robienie zdjęć jeszcze nigdy nie sprawiało tyle przyjemności! Rozpowszechnienie się tradycyjnych i cyfrowych aparatów fotograficznych oraz urządzeń przenośnych wyposażonych w aparaty przyczyniło się do

Bardziej szczegółowo