Parker w Polsce Technologie napędów i sterowań

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Parker w Polsce Technologie napędów i sterowań"

Transkrypt

1 Parker w Polsce Technologie napędów i sterowań

2 Parker Hannifin informacje o firmie Działamy globalnie i lokalnie Przy rocznych przychodach przekraczających 12 mld USD Parker Hannifin Corporation jest jednym z głównych na świecie producentów technologii i systemów napędów i sterowań. Zapewnia precyzyjne rozwiązania dla wielu różnych rynków mobilnego, przemysłowego czy lotniczego. Firma zatrudnia ponad 62 tys. osób w 48 krajach na świecie. Wiedza specjalistyczna na ponad tysiącu rynków Na całym świecie firma obsługuje ponad 400 tys. klientów, dostarczając produkty i rozwiązania systemowe na ponad tysiącu rynków. Klienci potrzebujący systemów napędów i sterowań mogą zgłosić się do firmy Parker, która dysponuje odpowiednią wiedzą specjalistyczną, szeroką ofertą produktów i globalnym zasięgiem, gwarantując stały poziom usług. Producenci oryginalnego sprzętu lub przedsiębiorstwa zainteresowane konserwacją, naprawą i przeglądem sprzętu mogą polegać na najwyższej jakości usługach firmy Parker, posiadającej ponad 280 oddziałów oraz 12 tys. punktów dystrybucji na świecie.

3 Dziewięć technologii W celu spełnienia wymagań klientów w zakresie napędów i sterowań firma Parker zapewnia wiedzę specjalistyczną w obszarze dziewięciu głównych technologii. W ramach tych technologii firma Parker oferuje najszerszy asortyment produktów i systemów dostępny u pojedynczego dostawcy, a obejmujący filtry, przewody elastyczne, złącza, zawory, pompy, silniki, napędy, układy elektroniczne, układy sterowania, cylindry i uszczelnienia. Dzięki szerokiej gamie produktów można polegać na firmie Parker jako jednym źródle dostaw. Lotnictwo Projektowanie, budowanie i wspieranie układów i podzespołów znajdujących się niemal w każdym latającym dziś samolocie. Kontrola parametrów klimatycznych Zapewnianie komfortu, wygody i kontroli podnoszących jakość życia. Zarządzanie przepływem płynów i gazów Kierowanie przepływem płynów o krytycznym znaczeniu w setkach zastosowań. Hydraulika siłowa Dostarczanie zaawansowanych technologicznie układów i podzespołów hydraulicznych do różnorodnych zastosowań. Elektromechanika Dostarczanie zaawansowanych technologicznie układów elektromechanicznych i podzespołów do zastosowań wymagających precyzji i dużej szybkości. Pneumatyka Dostarczanie zaawansowanych technologicznie systemów i podzespołów pneumatycznych do zastosowań w automatyce. Filtracja Wysokiej jakości produkty i układy do filtrowania i separowania dla branż: przemysłowej, transportowej, mobilnej i morskiej. Kontrola procesów Podzespoły o decydującym znaczeniu do armatury automatyki przemysłowej, półprzewodników oraz do zastosowań w analityce i w służbie zdrowia. Uszczelnianie i ekranowanie Dostarczanie uszczelnień i systemów uszczelnień poprawiających jakość działania sprzętu na całym świecie.

4 Partnerstwo na rynku napędów Od ukrytych kosztów po widoczne zyski Partnerska współpraca jest ważnym aspektem działalności firmy Parker Hannifin. Wierzymy, że wspólnie możemy zwiększyć wydajność produkcji i rentowność w firmach klientów, dzięki wykorzystaniu znajdujących się w naszej ofercie produktów, usług i systemów. Firma Parker współpracuje z klientami, aby osiągnąć założone przez nich cele niezależnie od tego, czy jest to utrzymanie działania linii produkcyjnych przez całą dobę, czy opracowanie nowych, skomplikowanych urządzeń mechanicznych. Oryginalny sprzęt Producenci oryginalnego sprzętu z wielu różnych branży współpracują z firmą Parker nad opracowywaniem nowych i zaawansowanych urządzeń mechanicznych. Dzięki tak szerokiej ofercie produktów z zakresu napędów i sterowań

5 klienci z branży mobilnej i przemysłowej mogą budować efektywniejsze i wydajniejsze maszyny. Klienci mogą być pewni, że mają dostęp do produktów najlepszych dla ich zastosowań od skomplikowanych, elektronicznych układów sterowania po nieprzeciekające przewody elastyczne i złącza. Współpraca z firmą Parker nie ogranicza się jednak tylko do najlepszych produktów, oznacza także partnerstwo, wymianę wiedzy między inżynierami już na najwcześniejszych etapach projektowania w celu rozwinięcia systemowych rozwiązań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Dostarczany sprzęt to nie tylko systemy zasilania i sterowania, ale także niezbędne urządzenia do filtracji, łączenia, uszczelnienia lub ekranowania zakłóceń elektromagnetycznych. Niezwykle szybkie przygotowywanie prototypów, unikalne programy gwarancji braku przecieków, zaawansowane programy dostawy produktów na czas i obiekty szkoleniowe to tylko niektóre z korzyści dostępnych dla klientów w ramach partnerskiej współpracy z firmą Parker. Zamawianie produktów sprowadza się do przesłania a lub faksu do lokalnego centrum sprzedaży i obsługi firmy Parker Hannifin. W przypadku klientów, którzy chcą zamawiać produkty do swoich jednostek znajdujących się w różnych lokalizacjach na świecie, możemy utworzyć globalny zespół kierowników ds. klienta, aby uprościć cały proces i zapewnić dostęp do tych samych produktów i usług na podobnym poziomie w 48 krajach. Konserwacja i naprawa Konserwacja urządzeń mechanicznych i utrzymanie ich w doskonałym stanie jest sprawą podstawową na współczesnych, bardzo konkurencyjnych rynkach. Maszyna, która nie działa, z każdą mijającą sekundą generuje straty. Rentowność zwiększa się, gdy maszyny działają z największą wydajnością, więc ostatnią rzeczą, której można pragnąć, jest awaria. Tutaj wkracza firma Parker. Możemy pomóc klientowi w rozwinięciu programów profilaktycznej konserwacji, monitorując takie czynniki jak zanieczyszczenie oleju. Jeśli jednak zdarzy się coś nieoczekiwanego i konieczne będzie przeprowadzenie natychmiastowej naprawy, można zgłosić się do naszych lokalnych dystrybutorów oferujących usługi szybkiej naprawy i wymiany, takie jak HOSE DOCTOR. Obsługa klienta Z pewnością czytali już Państwo o naszych produktach i jak bardzo opłacalna jest współpraca z nami. Niezależnie od dalszych relacji jedna rzecz nigdy się nie zmieni obietnica dotycząca naszych usług. Skontaktować się z nami jest bardzo łatwo. Posiadamy biura sprzedaży oraz sieć lokalnych dystrybutorów. Niektóre placówki świadczą usługi awaryjne przez całą dobę. Jeśli klienci będą chcieli z nami porozmawiać, zrobimy wszystko, aby kontakt z nami był równie miły, co owocny.

6 Trzy powody, dla których warto najpierw skontaktować się z firmą Parker... Nasze produkty, jedno źródło dostaw i rozwiązania systemowe Pomoc i porady techniczne, jakie uzyskaliśmy w Linde HTD od firmy Parker były doskonałe, poczynając od etapu przygotowania prototypu, a kończąc na opracowaniu układu hydraulicznego przy współpracy z zespołem usług technicznych firmy Parker. W efekcie zyskaliśmy bezprzeciekowe rozwiązanie i przyspieszyliśmy wdrożenie ostatecznej metodologii produkcji. Innowacyjne rozwiązania systemowe dostarczane wraz ze standardowymi i niestandardowymi produktami umożliwiają nam wytwarzanie samochodów ciężarowych pierwszej klasy, które zachwycają naszych klientów. Andy Pauly Naczelny Inżynier

7 Szeroka oferta produktowa Nasza oferta produktowa nie ma sobie równej. Żaden inny producent nie oferuje tylu produktów z dziewięciu obszarów technologicznych, co firma Parker Hannifin. Mimo że nasza obecna oferta już robi duże wrażenie, nadal ją rozszerzamy, przekazując znaczące nakłady inwestycyjne na badania i rozwój, a także, gdy to konieczne, na strategiczne przejęcia innych przedsiębiorstw. Jedno źródło dostaw To jeszcze nie wszystko. Coraz więcej klientów polega na firmie Parker Hannifin jako na jednym źródle produktów i rozwiązań systemowych. Niezależnie od tego, czy potrzebne są podzespoły hydrauliczne, pneumatyczne, elektromechaniczne czy filtrujące, firma Parker jako jedyna może dostarczyć je wszystkie. Wystarczy zatelefonować do lokalnego centrum sprzedaży i obsługi firmy Parker Hannifin. Rozwiązania systemowe Z naszymi klientami nawiązujemy współpracę i wymieniamy wiedzę między inżynierami już na najwcześniejszych etapach projektowania, aby przejść z poziomu poszczególnych części do opracowania rozwiązań systemowych. Zajmujemy unikalną pozycję na rynku, która pozwala nam dostarczać kompletne systemy napędów i sterowań. Firma Parker nie tylko dysponuje najpełniejszą ofertą produktów w branży, ale także wspiera swoich klientów, zapewniając wiedzę specjalistyczną z dziedziny inżynierii w obszarze dziewięciu głównych technologii. Opracowując rozwiązania systemowe w ramach partnerskiej współpracy z firmą Parker, klienci odnoszą korzyści, takie jak: Większa funkcjonalność Mniejsza liczba części Niższe koszty transakcji Niższe koszty konserwacji Łatwiejsza instalacja Krótsze cykle Mniejsze zużycie energii Krótszy czas przestojów Globalne wsparcie Mniejsze ryzyko Lepiej zaprojektowane systemy W związku z powyższym, wybierając firmę Parker na swojego dostawcę, klienci nie tylko uzyskują dostęp do jednego źródła najszerszej oferty podzespołów o wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach, ale także do ogromnego doświadczenia w projektowaniu systemów. Przykładowo nasz zespół ds. systemów mobilnych może pomóc w rozwijaniu i udoskonalaniu systemów hydraulicznych dla wszystkich typów maszyn mobilnych u klienta lub w naszym specjalnym centrum projektowania systemów. Wszyscy członkowie zespołu mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych systemów i będą współpracować na zasadach partnerskich w trakcie całego projektu. Będą proponować różne rozwiązania systemowe do momentu, gdy klient będzie zadowolony z działania prototypu. Zatrudniając w swoim zespole projektanta systemów z firmy Parker, klient może wykorzystać podzespoły firmy Parker w sposób zapewniający większą wydajność układów a w związku z tym opracować bardziej konkurencyjny produkt przy niższych łącznych kosztach.

8 Zaawansowana technologia Umożliwienie klientowi wyprzedzenia konkurencji Winovation sztuka wysłuchiwania potrzeb klienta W firmie Parker Hannifin wdrożono proces o nazwie Winovation, aby udoskonalić opracowywanie nowych produktów spełniających, a nawet przewyższających, wszystkie wymagania i oczekiwania naszych klientów. W firmie Parker nad koncepcjami procesu Winovation pracują tysiące inżynierów projektantów. Ważną częścią procesu jest zrozumienie niespełnionych potrzeb naszych klientów. Ustanowiliśmy nowe standardy rynkowe, a nasi klienci biorą udział we wszystkich projektach rozwoju produktów. Centrum innowacji i technologii W firmie Parker wykorzystywanych jest wiele najnowszych narzędzi inżynierii wirtualnej. Dzięki temu inżynierowie firmy Parker Hannifin rozwijają, testują i wytwarzają nasze najnowsze innowacje produktowe znacznie szybciej. Do wykorzystywanych przez nas narzędzi należą: Modelowanie wspomagane komputerowo Trójwymiarowe modelowanie podzespołów i zespołów z dwuwymiarowymi rysunkami na potrzeby produkcji i montażu przez klienta. Tworzymy także trójwymiarowe modele naszych

9 produktów dostępne online, które można pobrać i uwzględnić we własnych projektach. Analiza metodą elementów skończonych (FEA) Zaawansowane techniki FEA firmy Parker Hannifin służą do wspomagania rozwoju produktów, aby skrócić czas ich opracowywania dzięki technikom analizy wytrzymałościowej. Komputerowo obliczana dynamika płynów Używana do zoptymalizowania dynamiki płynów. Szybkie opracowywanie prototypów To podstawowy element procesu rozwoju produktów. Na wczesnym etapie do zaprezentowania prototypów podzespołów klientowi i wizualizacji używana jest drukarka 3D. Testowanie cyklu eksploatacji Zagwarantowanie, że produkt będzie działał zgodnie z oczekiwaniami w rzeczywistych warunkach, jest niezwykle ważną częścią procesu rozwoju. Klient może być pewien, że każdy produkt przeszedł rygorystyczne testy na miejscu i w normalnych warunkach pracy lub w naszych laboratoriach przy użyciu zaawansowanego wyposażenia symulacyjnego.

10 Jesteśmy tam, gdzie potrzebują nas nasi klienci Firma Parker zawsze jest tam, gdzie potrzebne są jej usługi niezależnie od tego, czy klientem jest producent oryginalnego sprzętu, który chce skorzystać z wiedzy specjalistycznej dotyczącej systemów oraz projektowania, czy też przedsiębiorstwo używające układów napędów i sterowań, które wymagają naprawy i konserwacji. Specjalistyczna wiedza Parkera jest dostępna dla producentów oryginalnego sprzętu bezpośrednio, lub za pośrednictwem centrów technologii prowadzonych przez dystrybutorów. Dystrybucja Klienci, którzy potrzebują natychmiastowego dostępu do części zamiennych i usług konserwacji, mogą być pewni, że biuro dystrybutora firmy Parker nie znajduje się daleko. Sieć dystrybutorów firmy Parker jest bardzo rozbudowana. Dystrybutorzy działają w ponad 12 tys. lokalizacji, co pomaga nam spełniać potrzeby klientów na całym świecie. Wszyscy nasi dystrybutorzy posiadają certyfikaty, są dobrze przeszkoleni i świadczą profesjonalne usługi, dostarczają innowacyjne produkty i rozwiązania. Ta sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów gwarantuje dostępność oryginalnych produktów firmy Parker na całym świecie. Ponadto w związku z tym, że sami wytwarzamy wszystkie nasze produkty, klienci mogą być pewni, że zasoby dystrybutorów są stale uzupełniane towarami najwyższej jakości, spełniającymi codzienne i niespodziewanie pojawiające się wymagania. Łatwe zamawianie i szybka dostawa Dzięki systemowi EDI firmy Parker można tworzyć zamówienia elektronicznie. Zamówienia można przejrzeć w dowolnym momencie i sprawdzić termin dostawy. Zawsze zapewniamy odpowiednią dostawę i szanujemy czas naszych klientów. Globalne zarządzanie klientami Firma Parker działa na całym świecie, w związku z czym może uprościć relacje partnerskie, tworząc zespoły globalnego zarządzania klientami. Klient będzie miał dostęp do takich samych warunków zarówno w przypadku swoich zagranicznych, jak i krajowych zakładów. Umożliwia to zmniejszenie kosztów transakcji, w tym związanych z zakupem, zapewnianiem jakości, dostawami i usługami. Pracownicy firmy Parker na całym świecie pomagają podczas fazy planowania, opracowują niestandardowe rozwiązania i wspierają klienta podczas realizacji projektu. ParkerStore Na całym świecie ponad 1000 dystrybutorów prowadzi sklepy ParkerStore. Każdy sklep ParkerStore posiada warsztat montażu przewodów hydraulicznych oraz poleca kompleksowy zestaw rozwiązań z zakresu napędów i sterowań. Sklepy oferują pełen asortyment produktów w samoobsługowym 10

11 środowisku. Pomieszczenia są czyste i dobrze oświetlone. Wykwalifikowani, przeszkoleni eksperci firmy Parker zapewnią obsługę najwyższej jakości. Kierownik sklepu ParkerStore rozwiąże każdy problem i pomoże poprawić działalność operacyjną przedsiębiorstwa klienta przy użyciu produktów marki Parker. Większość sklepów prowadzona jest przez dystrybutorów, a wielu z nich świadczy usługi przez całą dobę i 365 dni w roku. i utrzymać koszty operacyjne na poziomie minimalnym. Kontener ParkerStore Kontener ParkerStore to mobilny warsztat zapewniający możliwość konserwacji sprzętu u klienta i pomoc techniczną do produktów w przypadku dużych projektów budowlanych, takich jak budowa dróg, nowych, ważnych budynków, tuneli, linii kolejowych, systemu metra itd. HOSE DOCTOR HOSE DOCTOR to mobilne pogotowie techniczne Parkera, świadczące usługi wymiany i naprawy przewodów hydraulicznych na miejscu awarii. Ta mobilna usługa jest świadczona przez całą dobę przez w pełni przeszkolonych techników, mających dostęp do ogromnych zasobów wiedzy specjalistycznej firmy Parker na temat układów hydraulicznych. Pomaga skrócić czas przestojów 11

12 Wartość firmy Parker to nie tylko produkty Usługi firmy Parker o wartości dodanej zostały opracowane w celu zmniejszenia ukrytych kosztów ponoszonych przez klienta i zwiększenia rentowności. Nasi inżynierowie wniosą do organizacji klientów wiedzę specjalistyczną, najnowocześniejsze narzędzia i umiejętności, co w efekcie doprowadzi do opracowania wszelkiego rodzaju innowacyjnych produktów. Każda z usług o wartości dodanej została stworzona w odpowiedzi na konkretne wyzwania związane z obszarami produkcji i logistyki. Najważniejsze w tych usługach są niezawodność, bezpieczeństwo, ekonomiczność i ochrona środowiska. Tworzenie zestawów Możemy spakować wiele podzespołów do jednego, niestandardowego zestawu. Takiemu zestawowi przypisywany jest jeden numer produktu, co ułatwia przetwarzanie zamówień i montaż w warsztatach klientów. Klient otrzymuje paczkę zawierającą listę gotowych do montażu podzespołów, takich jak złącza, przewody elastyczne, zawory, filtry itd. Blisko współpracujemy z klientem w celu opracowania najlepszej strategii montażu, aby spełnić konkretne wymagania i podnieść jakość procesu produkcji. Montaż częściowy Proces tworzenia zestawów może zostać rozszerzony. Firma Parker może przygotować kompletne podzespoły. Przykładowo firma Parker mogłaby użyć zestawu do połączenia zaworów, pomp i cylindrów, a następnie dostarczyć wszystko do zakładu klienta w postaci gotowej do zamontowania w maszynie. W rezultacie wszystkie części można nabywać z jednego źródła, wiedząc, że spełnią one wszystkie wymagania techniczne i wydajnościowe. 12

13 System Breadman Firma Parker może pakować produkty, oznaczać je i dostarczać zgodnie z potrzebami klienta. Ta odchudzona usługa może być powiązana z metodą kanban. Produkty i zestawy firmy Parker są dostarczane bezpośrednio na linię produkcyjną, stanowiska robocze lub do magazynów klienta. Breadman to system powszechnie używany do codziennego dostarczania podzespołów lub zestawów. System Breadman upraszcza także zarządzanie stanami magazynowymi. Uzupełnianie zapasów przebiega automatycznie dzięki wykorzystaniu czytników kodów kreskowych i komunikacji elektronicznej. System Breadman obejmuje również program uzupełniania magazynów u klienta, jeśli jest to konieczne. Ogólnie rzecz ujmując, jest to metoda upraszczania logistyki. Usługi techniczne Celem usług technicznych jest wspomaganie klienta podczas wdrażania nowych projektów lub udoskonalania istniejących rozwiązań od koncepcji po produkcję seryjną poprzez modelowanie, opracowywanie prototypów, testowanie i kontrolowanie. Zespół usług technicznych firmy Parker odwiedza zakład produkcyjny klienta, aby zoptymalizować konfigurację produktów i systemów. W efekcie uzyskiwane są: sprawniejszy układ z mniejszą liczbą części, mniejsze koszty eksploatacji podzespołów i brak przecieków. Zespół przeprowadza także pełne szkolenie z procedur montażu. Pomoc techniczna dla klientów Pomoc techniczna dla klientów jest świadczona przez grupę techników uprawnionych do wykonywania profilaktycznej konserwacji systemów rozwiązywania problemów posiadających wiedzę specjalistyczną dotyczącą zakładów produkcyjnych oraz napraw układów hydraulicznych i pneumatycznych. Analiza płynów Opracowana w celu monitorowania, kalibracji oraz obliczania ilości cząstek. To nowoczesne laboratorium może być także wykorzystywane do mierzenia poziomu czystości płynów. Wyniki są dostarczane szybko dzięki specjalnie oddelegowanemu personelowi oraz nowoczesnym urządzeniom. Jakość jest monitorowana zgodnie z normą ISO Szkolenia Firma Parker organizuje dostosowane do potrzeb klienta szkolenia, np. w dziedzinie hydrauliki od teorii po praktykę. Zapewnia wykwalifikowanych instruktorów, korzystających ze sprawdzonych metod. Dzięki temu nasi klienci mogą rozwinąć wiedzę specjalistyczną i zdobyć nowe informacje. Materiały szkoleniowe dostarczane są na dyskach CD-ROM. Rozwiązania systemowe Firma Parker zapewnia kompleksową ofertę rozwiązań do wszelkich zastosowań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Do dyspozycji klienta jest zespół inżynierów opracowujący kompletne systemy dostosowane do konkretnych potrzeb. 13

14 Parker w Europie Niewielka firma Parker Appliance Company zaczynała działalność w 1918 r., dziś jako Parker Hannifin Corporation jest globalnym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowań. Zatrudnia ponad 62 tys. osób w 48 krajach na całym świecie. Firma Parker rozpoczęła działalność w Europie w 1960 r. od biura sprzedaży i obsługi na lotnisku Shiphol w Holandii. Obecnie, niemal 50 lat później, do firmy Parker należy ponad 130 obiektów w Europie, wytwarzających i sprzedających produkty i systemy należące do dziewięciu obszarów technologicznych. Klienci zainteresowani systemami napędów i sterowań powinni zatelefonować do biura sprzedaży firmy Parker lub do dystrybutora i przekonać się, w jaki sposób partnerstwo z firmą Parker może pomóc im odpowiedzieć na współczesne wyzwania w zakresie wydajności produkcji i rentowności. W Polsce Parker jest obecny od 1992 r. Aktualnie firma zatrudnia ponad 550 specjalistów w dziedzinach technicznych i ekonomicznych. Prócz warszawskiej centrali Parker posiada swoje oddziały w Poznaniu, Wrocławiu i Wałbrzychu oraz biuro regionalne w Katowicach. Obok działalności handlowej firma prowadzi także w Polsce działalność produkcyjną w zakładach w Siechnicach i Świebodzicach na Dolnym Śląsku. 14

15 Parker na świecie infobahnreklambyra.se AE UAE, Dubai Tel: AR Argentina, Buenos Aires Tel: AT Austria, Wiener Neustadt Tel: +43 (0) AT Eastern Europe, Wiener Neustadt Tel: +43 (0) AU Australia, Castle Hill Tel: +61 (0) AZ Azerbaijan, Baku Tel: BE/LU Belgium, Nivelles Tel: +32 (0) BR Brazil, Cachoeirinha RS Tel: BY Belarus, Minsk Tel: CA Canada, Milton, Ontario Tel: CH Switzerland, Etoy Tel: +41 (0) CL Chile, Santiago Tel: CN China, Shanghai Tel: CZ Czech Republic, Klecany Tel: DE Germany, Kaarst Tel: +49 (0) DK Denmark, Ballerup Tel: ES Spain, Madrid Tel: FI Finland, Vantaa Tel: +358 (0) FR France, Contamine s/arve Tel: +33 (0) GR Greece, Athens Tel: HK Hong Kong Tel: HU Hungary, Budapest Tel: IE Ireland, Dublin Tel: +353 (0) IN India, Mumbai Tel: IT Italy, Corsico (MI) Tel: JP Japan, Tokyo Tel: +81 (0) KR South Korea, Seoul Tel: KZ Kazakhstan, Almaty Tel: LV Latvia, Riga Tel: MX Mexico, Apodaca Tel: MY Malaysia, Shah Alam Tel: NL The Netherlands, Oldenzaal Tel: +31 (0) NO Norway, Ski Tel: NZ New Zealand, Mt Wellington Tel: PL Poland, Warsaw Tel: +48 (0) PT Portugal, Leca da Palmeira Tel: RO Romania, Bucharest Tel: RU Russia, Moscow Tel: SE Sweden, Spånga Tel: +46 (0) SG Singapore Tel: SK Slovakia, Banská Bystrica Tel: SL Slovenia, Novo Mesto Tel: TH Thailand, Bangkok Tel: TR Turkey, Istanbul Tel: TW Taiwan, Taipei Tel: UA Ukraine, Kiev Tel UK United Kingdom, Warwick Tel: +44 (0) US USA, Cleveland Tel: VE Venezuela, Caracas Tel: ZA South Africa, Kempton Park Tel: +27 (0) Parker Hannifin Corporation. All rights reserved. Parker Hannifin Sp. z o.o. ul. Równoległa 8 PL Warszawa Tel Fax /PL 02/2010-RT Lokalny dystrybutor firmy Parker

10MFP Wózek filtracyjny 10MFP z czujnikiem cząsteczek icountpd

10MFP Wózek filtracyjny 10MFP z czujnikiem cząsteczek icountpd 10MFP PL Wózek filtracyjny 10MFP z czujnikiem cząsteczek icountpd DD0000031_PL Rev- 2012, Parker Hannifin Manufacturing (UK) Ltd www.parker.com/hfde Spis treści Omówienie... 3 Wyłączenie odpowiedzialności...3

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw

ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw WPROWADZENIE Aby zapewnić sobie elastyczność i możliwość szybkiego

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

Usługi TotalCare SZEROKA OFERTA USŁUG DLA UTRZYMANIA DYNAMIKI DZIAŁAŃ TWOJEJ FIRMY

Usługi TotalCare SZEROKA OFERTA USŁUG DLA UTRZYMANIA DYNAMIKI DZIAŁAŃ TWOJEJ FIRMY Usługi TotalCare SZEROKA OFERTA USŁUG DLA UTRZYMANIA DYNAMIKI DZIAŁAŃ TWOJEJ FIRMY bezpieczne i optymalne działanie urządzeń, które jest możliwe wyłącznie dzięki szerokiej wiedzy inżynieryjnej w zakresie

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA...

Wprowadzenie... 2. Cemat Silicon S.A... 3. Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4. GEA Technika-Cieplna... 5. Grupa Powen-Wafapomp SA... Spis treści Wprowadzenie... 2 Cemat Silicon S.A.... 3 Gates Polska sp. z o.o. w Legnicy... 4 GEA Technika-Cieplna... 5 Grupa Kęty S.A... 6 Grupa Powen-Wafapomp SA... 7 Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Bardziej szczegółowo

Przemysł spożywczy. Zwiększona produkcja i wydajność. Rozwiązania z zakresu automatyki

Przemysł spożywczy. Zwiększona produkcja i wydajność. Rozwiązania z zakresu automatyki Przemysł spożywczy Rozwiązania z zakresu automatyki Zwiększona produkcja i wydajność Wzrost wydajności /// Poprawa jakości /// Wzrost opłacalności /// Przemysł spożywczy /// Doświadczenie /// Przemysł

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO. ALTAB S.A. Konsultacje i wdrożenia na najwyższym poziomie. Altab Portfolio. SAP Business One. SAP Business Objects. Business Intelligence

PORTFOLIO. ALTAB S.A. Konsultacje i wdrożenia na najwyższym poziomie. Altab Portfolio. SAP Business One. SAP Business Objects. Business Intelligence Altab Portfolio PORTFOLIO SAP Business One SAP Business Objects Business Intelligence Business Process Management Obieg Dokumentów Kolokacja Serwerów Konsulatcje i Wdrożenia Usługi Programistyczne ALTAB

Bardziej szczegółowo

Postaw na kompleksowe rozwiązania

Postaw na kompleksowe rozwiązania Usługi Obszar planowania, produkcja i logistyka, naprawa, szkolenia _NOWOŚĆ: PROGRAM USŁUG MULTILEVEL Postaw na kompleksowe rozwiązania Usługi dotyczące narzędzi Usługi w zakresie produkcji & logistyki

Bardziej szczegółowo

Wszystkie procesy pod kontrolą. Rozwiązania S&T dla poszczególnych branż

Wszystkie procesy pod kontrolą. Rozwiązania S&T dla poszczególnych branż Numer 01/2009 Międzynarodowy magazyn klientów Grupy S&T Najlepsze rozwiązania dla branży motoryzacyjnej Liderzy przyszłości Specjalność przemysłu mięsnego Wszystkie procesy pod kontrolą Rozwiązania S&T

Bardziej szczegółowo

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce 15 lat w P olsce Wydanie Jubileuszowe kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku między innymi: 15 lat Man and Machine w Polsce Quiz dla czytelników Pakiety narzędzi dla kreatywnego inżyniera

Bardziej szczegółowo

Bezpieczne, wydajne maszyny

Bezpieczne, wydajne maszyny No.18 PL Bezpieczne, wydajne maszyny Technology & Trends 04. Zintegrowane bezpieczne sterowanie ruchem 12. Funkcja rozpoznawania twarzy współgra z interfejsem HMI 16. Szybka i bezpieczna rejestracja danych

Bardziej szczegółowo

Kompetencje podnoszą wydajność produkcji

Kompetencje podnoszą wydajność produkcji Rozwiązania Produkcja, logistyka, oprogramowanie, szkolenia _PROGRAM USŁUG MULTILEVEL Kompetencje podnoszą wydajność produkcji KOMPETENCJE PODNOSZĄ WYDAJNOŚĆ PRODUKCJI Jako kompetentny partner po stronie

Bardziej szczegółowo

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą

Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą Wynajem przez 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu urządzeń wytwarzających energię i sterujących temperaturą KAMIENIE MILOWE NASZEJ HISTORII 1962-2010 1962 Założenie firmy w Holandii 1973 Otwarcie brytyjskiego

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autodesk Vault 2012 Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autorzy: Jamie Eckmier i Dave Sukowatey, Autodesk Po blisko trzydziestu latach obecności oprogramowania projektowego

Bardziej szczegółowo

Siemens dla przemysłu

Siemens dla przemysłu Siemens dla przemysłu Nr 1 (2) 2015 Industry 4.0 Cyfrowa fabryka Symulator zamiast kosztownych szkoleń Wywiad z Dariuszem Germankiem z DF Automotive Siemens Szanowni Państwo! Koncepcja Industry 4.0 wprowadza

Bardziej szczegółowo

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji

Serwis systemów elektroenergetycznych. ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Serwis systemów elektroenergetycznych ABB doświadczony partner na cały okres użytkowania stacji Oczekiwania Grupa ABB jest jednym z największych na świecie dostawców urządzeń służących do wytwarzania,

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33)

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33) luty 2/2013 (33) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Nakład: 11

Bardziej szczegółowo

Transport globalny. Pneumatyka dla kolejnictwa, autobusów i samochodów ciezarowych.

Transport globalny. Pneumatyka dla kolejnictwa, autobusów i samochodów ciezarowych. aerospace climate control electromechanical filtration fluid & gas handling hydraulics pneumatics process control sealing & shielding Transport globalny Pneumatyka dla kolejnictwa, autobusów i samochodów

Bardziej szczegółowo

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe BIZNES benchmark magazyn #7 / 06 / 2014 Wykorzystanie technologii GPS w firmach s. 25 Bezpieczna poczta Czego nie trzymać w swojej skrzynce s. 6 Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18 Media

Bardziej szczegółowo

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP

SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kompetencja to SAP SI-Consulting S.A. Wdrażamy SAP dzieląc się wiedzą i doświadczeniem Nasza kompetencja to SAP Najlepsi korzystają z rozwiązań SAP Spis treści my mamy zaszczyt wspierać ich w osiąganiu sukcesów! Konsultanci

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie przez wartości

Zarządzanie przez wartości 1 S&T w Polsce Services Polska to polski oddział Grupy S&T. Oferuje klientom pełen zakres usług w takich S&T obszarach jak: konsulting, outsourcing, projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

Informacja o firmie Unisys

Informacja o firmie Unisys Informacja o firmie Unisys Unisys jest firmą o globalnym zasięgu oferującą usługi profesjonalne i rozwiązania informatyczne. Nasi pracownicy łączą fachową wiedzę z precyzyjnym myśleniem i konsekwentnym

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II Przemysław Lech ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II charakterystyka wykorzystanie w biznesie wdrażanie 1 Copyright by Przemysław Lech Wszelkie prawa zastrzeżone Niniejsza publikacja jest elektroniczną

Bardziej szczegółowo

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl Czasopismo dla Klientów Raben Group Grudzień 2013 4STRona Ludzie są naszym największym atutem 6STRona Nowy wymiar logistyki produktów spożywczych 13 STRona

Bardziej szczegółowo

Razem osiągniemy więcej Zarządzanie Relacjami z Klientami w Branży Produkcyjnej

Razem osiągniemy więcej Zarządzanie Relacjami z Klientami w Branży Produkcyjnej www.update.com Razem osiągniemy więcej Zarządzanie Relacjami z Klientami w Branży Produkcyjnej» Nasi Klienci odnoszą więcej sukcesów. Industry Paper Branża Produkcyjna www.update.com CRM dla branży produkcyjnej

Bardziej szczegółowo

Globalne możliwości. Kompleksowa technologia napędów i silników Elastyczne rozwiązania w zakresie automatyzacji Usługi wykonywane na zamówienie

Globalne możliwości. Kompleksowa technologia napędów i silników Elastyczne rozwiązania w zakresie automatyzacji Usługi wykonywane na zamówienie Globalne możliwości Kompleksowa technologia napędów i silników Elastyczne rozwiązania w zakresie automatyzacji Usługi wykonywane na zamówienie EMERSON Wyprzedzanie rozwoju trendów technologicznych i biznesowych,

Bardziej szczegółowo

Wszystko o ERP. S&T pokonuje granice precyzyjnymi rozwiązaniami. Właściwy wybór dla zakładów użyteczności publicznej

Wszystko o ERP. S&T pokonuje granice precyzyjnymi rozwiązaniami. Właściwy wybór dla zakładów użyteczności publicznej Wydanie 01/2008 Międzynarodowy Magazyn Klientów Grupy S&T Właściwy wybór dla zakładów użyteczności publicznej Najlepsze rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego Wszystko o ERP S&T pokonuje granice precyzyjnymi

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców kwiecień 4/2013 (35) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży FMCG Transport drogowy narodowa specjalność

Bardziej szczegółowo