Parker w Polsce Technologie napędów i sterowań

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Parker w Polsce Technologie napędów i sterowań"

Transkrypt

1 Parker w Polsce Technologie napędów i sterowań

2 Parker Hannifin informacje o firmie Działamy globalnie i lokalnie Przy rocznych przychodach przekraczających 12 mld USD Parker Hannifin Corporation jest jednym z głównych na świecie producentów technologii i systemów napędów i sterowań. Zapewnia precyzyjne rozwiązania dla wielu różnych rynków mobilnego, przemysłowego czy lotniczego. Firma zatrudnia ponad 62 tys. osób w 48 krajach na świecie. Wiedza specjalistyczna na ponad tysiącu rynków Na całym świecie firma obsługuje ponad 400 tys. klientów, dostarczając produkty i rozwiązania systemowe na ponad tysiącu rynków. Klienci potrzebujący systemów napędów i sterowań mogą zgłosić się do firmy Parker, która dysponuje odpowiednią wiedzą specjalistyczną, szeroką ofertą produktów i globalnym zasięgiem, gwarantując stały poziom usług. Producenci oryginalnego sprzętu lub przedsiębiorstwa zainteresowane konserwacją, naprawą i przeglądem sprzętu mogą polegać na najwyższej jakości usługach firmy Parker, posiadającej ponad 280 oddziałów oraz 12 tys. punktów dystrybucji na świecie.

3 Dziewięć technologii W celu spełnienia wymagań klientów w zakresie napędów i sterowań firma Parker zapewnia wiedzę specjalistyczną w obszarze dziewięciu głównych technologii. W ramach tych technologii firma Parker oferuje najszerszy asortyment produktów i systemów dostępny u pojedynczego dostawcy, a obejmujący filtry, przewody elastyczne, złącza, zawory, pompy, silniki, napędy, układy elektroniczne, układy sterowania, cylindry i uszczelnienia. Dzięki szerokiej gamie produktów można polegać na firmie Parker jako jednym źródle dostaw. Lotnictwo Projektowanie, budowanie i wspieranie układów i podzespołów znajdujących się niemal w każdym latającym dziś samolocie. Kontrola parametrów klimatycznych Zapewnianie komfortu, wygody i kontroli podnoszących jakość życia. Zarządzanie przepływem płynów i gazów Kierowanie przepływem płynów o krytycznym znaczeniu w setkach zastosowań. Hydraulika siłowa Dostarczanie zaawansowanych technologicznie układów i podzespołów hydraulicznych do różnorodnych zastosowań. Elektromechanika Dostarczanie zaawansowanych technologicznie układów elektromechanicznych i podzespołów do zastosowań wymagających precyzji i dużej szybkości. Pneumatyka Dostarczanie zaawansowanych technologicznie systemów i podzespołów pneumatycznych do zastosowań w automatyce. Filtracja Wysokiej jakości produkty i układy do filtrowania i separowania dla branż: przemysłowej, transportowej, mobilnej i morskiej. Kontrola procesów Podzespoły o decydującym znaczeniu do armatury automatyki przemysłowej, półprzewodników oraz do zastosowań w analityce i w służbie zdrowia. Uszczelnianie i ekranowanie Dostarczanie uszczelnień i systemów uszczelnień poprawiających jakość działania sprzętu na całym świecie.

4 Partnerstwo na rynku napędów Od ukrytych kosztów po widoczne zyski Partnerska współpraca jest ważnym aspektem działalności firmy Parker Hannifin. Wierzymy, że wspólnie możemy zwiększyć wydajność produkcji i rentowność w firmach klientów, dzięki wykorzystaniu znajdujących się w naszej ofercie produktów, usług i systemów. Firma Parker współpracuje z klientami, aby osiągnąć założone przez nich cele niezależnie od tego, czy jest to utrzymanie działania linii produkcyjnych przez całą dobę, czy opracowanie nowych, skomplikowanych urządzeń mechanicznych. Oryginalny sprzęt Producenci oryginalnego sprzętu z wielu różnych branży współpracują z firmą Parker nad opracowywaniem nowych i zaawansowanych urządzeń mechanicznych. Dzięki tak szerokiej ofercie produktów z zakresu napędów i sterowań

5 klienci z branży mobilnej i przemysłowej mogą budować efektywniejsze i wydajniejsze maszyny. Klienci mogą być pewni, że mają dostęp do produktów najlepszych dla ich zastosowań od skomplikowanych, elektronicznych układów sterowania po nieprzeciekające przewody elastyczne i złącza. Współpraca z firmą Parker nie ogranicza się jednak tylko do najlepszych produktów, oznacza także partnerstwo, wymianę wiedzy między inżynierami już na najwcześniejszych etapach projektowania w celu rozwinięcia systemowych rozwiązań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Dostarczany sprzęt to nie tylko systemy zasilania i sterowania, ale także niezbędne urządzenia do filtracji, łączenia, uszczelnienia lub ekranowania zakłóceń elektromagnetycznych. Niezwykle szybkie przygotowywanie prototypów, unikalne programy gwarancji braku przecieków, zaawansowane programy dostawy produktów na czas i obiekty szkoleniowe to tylko niektóre z korzyści dostępnych dla klientów w ramach partnerskiej współpracy z firmą Parker. Zamawianie produktów sprowadza się do przesłania a lub faksu do lokalnego centrum sprzedaży i obsługi firmy Parker Hannifin. W przypadku klientów, którzy chcą zamawiać produkty do swoich jednostek znajdujących się w różnych lokalizacjach na świecie, możemy utworzyć globalny zespół kierowników ds. klienta, aby uprościć cały proces i zapewnić dostęp do tych samych produktów i usług na podobnym poziomie w 48 krajach. Konserwacja i naprawa Konserwacja urządzeń mechanicznych i utrzymanie ich w doskonałym stanie jest sprawą podstawową na współczesnych, bardzo konkurencyjnych rynkach. Maszyna, która nie działa, z każdą mijającą sekundą generuje straty. Rentowność zwiększa się, gdy maszyny działają z największą wydajnością, więc ostatnią rzeczą, której można pragnąć, jest awaria. Tutaj wkracza firma Parker. Możemy pomóc klientowi w rozwinięciu programów profilaktycznej konserwacji, monitorując takie czynniki jak zanieczyszczenie oleju. Jeśli jednak zdarzy się coś nieoczekiwanego i konieczne będzie przeprowadzenie natychmiastowej naprawy, można zgłosić się do naszych lokalnych dystrybutorów oferujących usługi szybkiej naprawy i wymiany, takie jak HOSE DOCTOR. Obsługa klienta Z pewnością czytali już Państwo o naszych produktach i jak bardzo opłacalna jest współpraca z nami. Niezależnie od dalszych relacji jedna rzecz nigdy się nie zmieni obietnica dotycząca naszych usług. Skontaktować się z nami jest bardzo łatwo. Posiadamy biura sprzedaży oraz sieć lokalnych dystrybutorów. Niektóre placówki świadczą usługi awaryjne przez całą dobę. Jeśli klienci będą chcieli z nami porozmawiać, zrobimy wszystko, aby kontakt z nami był równie miły, co owocny.

6 Trzy powody, dla których warto najpierw skontaktować się z firmą Parker... Nasze produkty, jedno źródło dostaw i rozwiązania systemowe Pomoc i porady techniczne, jakie uzyskaliśmy w Linde HTD od firmy Parker były doskonałe, poczynając od etapu przygotowania prototypu, a kończąc na opracowaniu układu hydraulicznego przy współpracy z zespołem usług technicznych firmy Parker. W efekcie zyskaliśmy bezprzeciekowe rozwiązanie i przyspieszyliśmy wdrożenie ostatecznej metodologii produkcji. Innowacyjne rozwiązania systemowe dostarczane wraz ze standardowymi i niestandardowymi produktami umożliwiają nam wytwarzanie samochodów ciężarowych pierwszej klasy, które zachwycają naszych klientów. Andy Pauly Naczelny Inżynier

7 Szeroka oferta produktowa Nasza oferta produktowa nie ma sobie równej. Żaden inny producent nie oferuje tylu produktów z dziewięciu obszarów technologicznych, co firma Parker Hannifin. Mimo że nasza obecna oferta już robi duże wrażenie, nadal ją rozszerzamy, przekazując znaczące nakłady inwestycyjne na badania i rozwój, a także, gdy to konieczne, na strategiczne przejęcia innych przedsiębiorstw. Jedno źródło dostaw To jeszcze nie wszystko. Coraz więcej klientów polega na firmie Parker Hannifin jako na jednym źródle produktów i rozwiązań systemowych. Niezależnie od tego, czy potrzebne są podzespoły hydrauliczne, pneumatyczne, elektromechaniczne czy filtrujące, firma Parker jako jedyna może dostarczyć je wszystkie. Wystarczy zatelefonować do lokalnego centrum sprzedaży i obsługi firmy Parker Hannifin. Rozwiązania systemowe Z naszymi klientami nawiązujemy współpracę i wymieniamy wiedzę między inżynierami już na najwcześniejszych etapach projektowania, aby przejść z poziomu poszczególnych części do opracowania rozwiązań systemowych. Zajmujemy unikalną pozycję na rynku, która pozwala nam dostarczać kompletne systemy napędów i sterowań. Firma Parker nie tylko dysponuje najpełniejszą ofertą produktów w branży, ale także wspiera swoich klientów, zapewniając wiedzę specjalistyczną z dziedziny inżynierii w obszarze dziewięciu głównych technologii. Opracowując rozwiązania systemowe w ramach partnerskiej współpracy z firmą Parker, klienci odnoszą korzyści, takie jak: Większa funkcjonalność Mniejsza liczba części Niższe koszty transakcji Niższe koszty konserwacji Łatwiejsza instalacja Krótsze cykle Mniejsze zużycie energii Krótszy czas przestojów Globalne wsparcie Mniejsze ryzyko Lepiej zaprojektowane systemy W związku z powyższym, wybierając firmę Parker na swojego dostawcę, klienci nie tylko uzyskują dostęp do jednego źródła najszerszej oferty podzespołów o wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach, ale także do ogromnego doświadczenia w projektowaniu systemów. Przykładowo nasz zespół ds. systemów mobilnych może pomóc w rozwijaniu i udoskonalaniu systemów hydraulicznych dla wszystkich typów maszyn mobilnych u klienta lub w naszym specjalnym centrum projektowania systemów. Wszyscy członkowie zespołu mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych systemów i będą współpracować na zasadach partnerskich w trakcie całego projektu. Będą proponować różne rozwiązania systemowe do momentu, gdy klient będzie zadowolony z działania prototypu. Zatrudniając w swoim zespole projektanta systemów z firmy Parker, klient może wykorzystać podzespoły firmy Parker w sposób zapewniający większą wydajność układów a w związku z tym opracować bardziej konkurencyjny produkt przy niższych łącznych kosztach.

8 Zaawansowana technologia Umożliwienie klientowi wyprzedzenia konkurencji Winovation sztuka wysłuchiwania potrzeb klienta W firmie Parker Hannifin wdrożono proces o nazwie Winovation, aby udoskonalić opracowywanie nowych produktów spełniających, a nawet przewyższających, wszystkie wymagania i oczekiwania naszych klientów. W firmie Parker nad koncepcjami procesu Winovation pracują tysiące inżynierów projektantów. Ważną częścią procesu jest zrozumienie niespełnionych potrzeb naszych klientów. Ustanowiliśmy nowe standardy rynkowe, a nasi klienci biorą udział we wszystkich projektach rozwoju produktów. Centrum innowacji i technologii W firmie Parker wykorzystywanych jest wiele najnowszych narzędzi inżynierii wirtualnej. Dzięki temu inżynierowie firmy Parker Hannifin rozwijają, testują i wytwarzają nasze najnowsze innowacje produktowe znacznie szybciej. Do wykorzystywanych przez nas narzędzi należą: Modelowanie wspomagane komputerowo Trójwymiarowe modelowanie podzespołów i zespołów z dwuwymiarowymi rysunkami na potrzeby produkcji i montażu przez klienta. Tworzymy także trójwymiarowe modele naszych

9 produktów dostępne online, które można pobrać i uwzględnić we własnych projektach. Analiza metodą elementów skończonych (FEA) Zaawansowane techniki FEA firmy Parker Hannifin służą do wspomagania rozwoju produktów, aby skrócić czas ich opracowywania dzięki technikom analizy wytrzymałościowej. Komputerowo obliczana dynamika płynów Używana do zoptymalizowania dynamiki płynów. Szybkie opracowywanie prototypów To podstawowy element procesu rozwoju produktów. Na wczesnym etapie do zaprezentowania prototypów podzespołów klientowi i wizualizacji używana jest drukarka 3D. Testowanie cyklu eksploatacji Zagwarantowanie, że produkt będzie działał zgodnie z oczekiwaniami w rzeczywistych warunkach, jest niezwykle ważną częścią procesu rozwoju. Klient może być pewien, że każdy produkt przeszedł rygorystyczne testy na miejscu i w normalnych warunkach pracy lub w naszych laboratoriach przy użyciu zaawansowanego wyposażenia symulacyjnego.

10 Jesteśmy tam, gdzie potrzebują nas nasi klienci Firma Parker zawsze jest tam, gdzie potrzebne są jej usługi niezależnie od tego, czy klientem jest producent oryginalnego sprzętu, który chce skorzystać z wiedzy specjalistycznej dotyczącej systemów oraz projektowania, czy też przedsiębiorstwo używające układów napędów i sterowań, które wymagają naprawy i konserwacji. Specjalistyczna wiedza Parkera jest dostępna dla producentów oryginalnego sprzętu bezpośrednio, lub za pośrednictwem centrów technologii prowadzonych przez dystrybutorów. Dystrybucja Klienci, którzy potrzebują natychmiastowego dostępu do części zamiennych i usług konserwacji, mogą być pewni, że biuro dystrybutora firmy Parker nie znajduje się daleko. Sieć dystrybutorów firmy Parker jest bardzo rozbudowana. Dystrybutorzy działają w ponad 12 tys. lokalizacji, co pomaga nam spełniać potrzeby klientów na całym świecie. Wszyscy nasi dystrybutorzy posiadają certyfikaty, są dobrze przeszkoleni i świadczą profesjonalne usługi, dostarczają innowacyjne produkty i rozwiązania. Ta sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów gwarantuje dostępność oryginalnych produktów firmy Parker na całym świecie. Ponadto w związku z tym, że sami wytwarzamy wszystkie nasze produkty, klienci mogą być pewni, że zasoby dystrybutorów są stale uzupełniane towarami najwyższej jakości, spełniającymi codzienne i niespodziewanie pojawiające się wymagania. Łatwe zamawianie i szybka dostawa Dzięki systemowi EDI firmy Parker można tworzyć zamówienia elektronicznie. Zamówienia można przejrzeć w dowolnym momencie i sprawdzić termin dostawy. Zawsze zapewniamy odpowiednią dostawę i szanujemy czas naszych klientów. Globalne zarządzanie klientami Firma Parker działa na całym świecie, w związku z czym może uprościć relacje partnerskie, tworząc zespoły globalnego zarządzania klientami. Klient będzie miał dostęp do takich samych warunków zarówno w przypadku swoich zagranicznych, jak i krajowych zakładów. Umożliwia to zmniejszenie kosztów transakcji, w tym związanych z zakupem, zapewnianiem jakości, dostawami i usługami. Pracownicy firmy Parker na całym świecie pomagają podczas fazy planowania, opracowują niestandardowe rozwiązania i wspierają klienta podczas realizacji projektu. ParkerStore Na całym świecie ponad 1000 dystrybutorów prowadzi sklepy ParkerStore. Każdy sklep ParkerStore posiada warsztat montażu przewodów hydraulicznych oraz poleca kompleksowy zestaw rozwiązań z zakresu napędów i sterowań. Sklepy oferują pełen asortyment produktów w samoobsługowym 10

11 środowisku. Pomieszczenia są czyste i dobrze oświetlone. Wykwalifikowani, przeszkoleni eksperci firmy Parker zapewnią obsługę najwyższej jakości. Kierownik sklepu ParkerStore rozwiąże każdy problem i pomoże poprawić działalność operacyjną przedsiębiorstwa klienta przy użyciu produktów marki Parker. Większość sklepów prowadzona jest przez dystrybutorów, a wielu z nich świadczy usługi przez całą dobę i 365 dni w roku. i utrzymać koszty operacyjne na poziomie minimalnym. Kontener ParkerStore Kontener ParkerStore to mobilny warsztat zapewniający możliwość konserwacji sprzętu u klienta i pomoc techniczną do produktów w przypadku dużych projektów budowlanych, takich jak budowa dróg, nowych, ważnych budynków, tuneli, linii kolejowych, systemu metra itd. HOSE DOCTOR HOSE DOCTOR to mobilne pogotowie techniczne Parkera, świadczące usługi wymiany i naprawy przewodów hydraulicznych na miejscu awarii. Ta mobilna usługa jest świadczona przez całą dobę przez w pełni przeszkolonych techników, mających dostęp do ogromnych zasobów wiedzy specjalistycznej firmy Parker na temat układów hydraulicznych. Pomaga skrócić czas przestojów 11

12 Wartość firmy Parker to nie tylko produkty Usługi firmy Parker o wartości dodanej zostały opracowane w celu zmniejszenia ukrytych kosztów ponoszonych przez klienta i zwiększenia rentowności. Nasi inżynierowie wniosą do organizacji klientów wiedzę specjalistyczną, najnowocześniejsze narzędzia i umiejętności, co w efekcie doprowadzi do opracowania wszelkiego rodzaju innowacyjnych produktów. Każda z usług o wartości dodanej została stworzona w odpowiedzi na konkretne wyzwania związane z obszarami produkcji i logistyki. Najważniejsze w tych usługach są niezawodność, bezpieczeństwo, ekonomiczność i ochrona środowiska. Tworzenie zestawów Możemy spakować wiele podzespołów do jednego, niestandardowego zestawu. Takiemu zestawowi przypisywany jest jeden numer produktu, co ułatwia przetwarzanie zamówień i montaż w warsztatach klientów. Klient otrzymuje paczkę zawierającą listę gotowych do montażu podzespołów, takich jak złącza, przewody elastyczne, zawory, filtry itd. Blisko współpracujemy z klientem w celu opracowania najlepszej strategii montażu, aby spełnić konkretne wymagania i podnieść jakość procesu produkcji. Montaż częściowy Proces tworzenia zestawów może zostać rozszerzony. Firma Parker może przygotować kompletne podzespoły. Przykładowo firma Parker mogłaby użyć zestawu do połączenia zaworów, pomp i cylindrów, a następnie dostarczyć wszystko do zakładu klienta w postaci gotowej do zamontowania w maszynie. W rezultacie wszystkie części można nabywać z jednego źródła, wiedząc, że spełnią one wszystkie wymagania techniczne i wydajnościowe. 12

13 System Breadman Firma Parker może pakować produkty, oznaczać je i dostarczać zgodnie z potrzebami klienta. Ta odchudzona usługa może być powiązana z metodą kanban. Produkty i zestawy firmy Parker są dostarczane bezpośrednio na linię produkcyjną, stanowiska robocze lub do magazynów klienta. Breadman to system powszechnie używany do codziennego dostarczania podzespołów lub zestawów. System Breadman upraszcza także zarządzanie stanami magazynowymi. Uzupełnianie zapasów przebiega automatycznie dzięki wykorzystaniu czytników kodów kreskowych i komunikacji elektronicznej. System Breadman obejmuje również program uzupełniania magazynów u klienta, jeśli jest to konieczne. Ogólnie rzecz ujmując, jest to metoda upraszczania logistyki. Usługi techniczne Celem usług technicznych jest wspomaganie klienta podczas wdrażania nowych projektów lub udoskonalania istniejących rozwiązań od koncepcji po produkcję seryjną poprzez modelowanie, opracowywanie prototypów, testowanie i kontrolowanie. Zespół usług technicznych firmy Parker odwiedza zakład produkcyjny klienta, aby zoptymalizować konfigurację produktów i systemów. W efekcie uzyskiwane są: sprawniejszy układ z mniejszą liczbą części, mniejsze koszty eksploatacji podzespołów i brak przecieków. Zespół przeprowadza także pełne szkolenie z procedur montażu. Pomoc techniczna dla klientów Pomoc techniczna dla klientów jest świadczona przez grupę techników uprawnionych do wykonywania profilaktycznej konserwacji systemów rozwiązywania problemów posiadających wiedzę specjalistyczną dotyczącą zakładów produkcyjnych oraz napraw układów hydraulicznych i pneumatycznych. Analiza płynów Opracowana w celu monitorowania, kalibracji oraz obliczania ilości cząstek. To nowoczesne laboratorium może być także wykorzystywane do mierzenia poziomu czystości płynów. Wyniki są dostarczane szybko dzięki specjalnie oddelegowanemu personelowi oraz nowoczesnym urządzeniom. Jakość jest monitorowana zgodnie z normą ISO Szkolenia Firma Parker organizuje dostosowane do potrzeb klienta szkolenia, np. w dziedzinie hydrauliki od teorii po praktykę. Zapewnia wykwalifikowanych instruktorów, korzystających ze sprawdzonych metod. Dzięki temu nasi klienci mogą rozwinąć wiedzę specjalistyczną i zdobyć nowe informacje. Materiały szkoleniowe dostarczane są na dyskach CD-ROM. Rozwiązania systemowe Firma Parker zapewnia kompleksową ofertę rozwiązań do wszelkich zastosowań hydraulicznych, pneumatycznych i elektromechanicznych. Do dyspozycji klienta jest zespół inżynierów opracowujący kompletne systemy dostosowane do konkretnych potrzeb. 13

14 Parker w Europie Niewielka firma Parker Appliance Company zaczynała działalność w 1918 r., dziś jako Parker Hannifin Corporation jest globalnym liderem w dziedzinie technologii napędów i sterowań. Zatrudnia ponad 62 tys. osób w 48 krajach na całym świecie. Firma Parker rozpoczęła działalność w Europie w 1960 r. od biura sprzedaży i obsługi na lotnisku Shiphol w Holandii. Obecnie, niemal 50 lat później, do firmy Parker należy ponad 130 obiektów w Europie, wytwarzających i sprzedających produkty i systemy należące do dziewięciu obszarów technologicznych. Klienci zainteresowani systemami napędów i sterowań powinni zatelefonować do biura sprzedaży firmy Parker lub do dystrybutora i przekonać się, w jaki sposób partnerstwo z firmą Parker może pomóc im odpowiedzieć na współczesne wyzwania w zakresie wydajności produkcji i rentowności. W Polsce Parker jest obecny od 1992 r. Aktualnie firma zatrudnia ponad 550 specjalistów w dziedzinach technicznych i ekonomicznych. Prócz warszawskiej centrali Parker posiada swoje oddziały w Poznaniu, Wrocławiu i Wałbrzychu oraz biuro regionalne w Katowicach. Obok działalności handlowej firma prowadzi także w Polsce działalność produkcyjną w zakładach w Siechnicach i Świebodzicach na Dolnym Śląsku. 14

15 Parker na świecie infobahnreklambyra.se AE UAE, Dubai Tel: AR Argentina, Buenos Aires Tel: AT Austria, Wiener Neustadt Tel: +43 (0) AT Eastern Europe, Wiener Neustadt Tel: +43 (0) AU Australia, Castle Hill Tel: +61 (0) AZ Azerbaijan, Baku Tel: BE/LU Belgium, Nivelles Tel: +32 (0) BR Brazil, Cachoeirinha RS Tel: BY Belarus, Minsk Tel: CA Canada, Milton, Ontario Tel: CH Switzerland, Etoy Tel: +41 (0) CL Chile, Santiago Tel: CN China, Shanghai Tel: CZ Czech Republic, Klecany Tel: DE Germany, Kaarst Tel: +49 (0) DK Denmark, Ballerup Tel: ES Spain, Madrid Tel: FI Finland, Vantaa Tel: +358 (0) FR France, Contamine s/arve Tel: +33 (0) GR Greece, Athens Tel: HK Hong Kong Tel: HU Hungary, Budapest Tel: IE Ireland, Dublin Tel: +353 (0) IN India, Mumbai Tel: IT Italy, Corsico (MI) Tel: JP Japan, Tokyo Tel: +81 (0) KR South Korea, Seoul Tel: KZ Kazakhstan, Almaty Tel: LV Latvia, Riga Tel: MX Mexico, Apodaca Tel: MY Malaysia, Shah Alam Tel: NL The Netherlands, Oldenzaal Tel: +31 (0) NO Norway, Ski Tel: NZ New Zealand, Mt Wellington Tel: PL Poland, Warsaw Tel: +48 (0) PT Portugal, Leca da Palmeira Tel: RO Romania, Bucharest Tel: RU Russia, Moscow Tel: SE Sweden, Spånga Tel: +46 (0) SG Singapore Tel: SK Slovakia, Banská Bystrica Tel: SL Slovenia, Novo Mesto Tel: TH Thailand, Bangkok Tel: TR Turkey, Istanbul Tel: TW Taiwan, Taipei Tel: UA Ukraine, Kiev Tel UK United Kingdom, Warwick Tel: +44 (0) US USA, Cleveland Tel: VE Venezuela, Caracas Tel: ZA South Africa, Kempton Park Tel: +27 (0) Parker Hannifin Corporation. All rights reserved. Parker Hannifin Sp. z o.o. ul. Równoległa 8 PL Warszawa Tel Fax /PL 02/2010-RT Lokalny dystrybutor firmy Parker

Wewnętrzne Zewnętrzne Wewnętrzne Zewnętrzne SD-1, 15.00* SD-1, 15.00* SD, SD, N/A N/A SD, 15,00 SD, 14,30 SD, 14,30 SD, 14,00 N/A N/A

Wewnętrzne Zewnętrzne Wewnętrzne Zewnętrzne SD-1, 15.00* SD-1, 15.00* SD, SD, N/A N/A SD, 15,00 SD, 14,30 SD, 14,30 SD, 14,00 N/A N/A Terminy przekazywania do Banku instrukcji rozrachunkowych 1.1 Godziny graniczne czas przekazywania instrukcji rozrachunkowych na rynku polskim Tablica. Terminy przekazywania do Banku instrukcji rozrachunkowych

Bardziej szczegółowo

P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY. data, miejsce

P.H. Alfa Elektro Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY. data, miejsce P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY data, miejsce Sonepar w liczbach 44 KRAJE NA 5 KONTYNENTACH NR 1 W 14 KRAJACH 43,000 PRACOWNIKÓW SPRZEDAŻ 20.2 MILIARDÓW EURO 2,800 ODDZIAŁÓW Sieć Sprzedaży

Bardziej szczegółowo

P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY. data, miejsce

P.H. Alfa Elektro Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY. data, miejsce P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY data, miejsce Sonepar w liczbach 41 KRAJÓW NA 5 KONTYNENTACH 40 000 PRACOWNIKÓW SPRZEDAŻ 2 600 17,2 ODDZIAŁÓW 219 000 ZAMÓWIEŃ / DZIEŃ MILIARDÓW EURO Sieć

Bardziej szczegółowo

P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY. data, miejsce

P.H. Alfa Elektro Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY. data, miejsce P.H. "Alfa Elektro" Sp. z o.o. PREZENTACJA FIRMY data, miejsce Sonepar w liczbach 38 KRAJÓW NA 5 KONTYNENTACH NR 1 W 18 KRAJACH 36,000 PRACOWNIKÓW SPRZEDAŻ 16.3 MILIARDÓW EURO 2,300 ODDZIAŁÓW Sieć Sprzedaży

Bardziej szczegółowo

Czujnik temperatury SCT Pomiar temperatury analogowy i CAN

Czujnik temperatury SCT Pomiar temperatury analogowy i CAN Czujnik temperatury SCT Pomiar temperatury analogowy i CAN Pomiar temperatury analogowymi czujnikami SCT Odporne na wysokie ciśnienie czujniki temperatury. Pomiar temperatury do 1000 O C. Elastyczne działanie.

Bardziej szczegółowo

Instrumenty finansowania eksportu

Instrumenty finansowania eksportu 1 Instrumenty finansowania eksportu MOŻLIWE ROZWIĄZANIA FINANSOWANIA KONTRAKTÓW EKSPORTOWYCH Polski producent urządzeń dla przemysłu górniczego, rybołówstwa, energetyki, przemysłu cukrowniczego, cementowego

Bardziej szczegółowo

Transair: energooszczędne instalacje

Transair: energooszczędne instalacje Transair: energooszczędne instalacje Gazy osłonowe aerospace climate control electromechanical filtration fluid & gas handling hydraulics pneumatics process control sealing & shielding DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ

Bardziej szczegółowo

Oznaczenia odzieży i produktów tekstylnych na świecie (obowiązkowe i dobrowolne)

Oznaczenia odzieży i produktów tekstylnych na świecie (obowiązkowe i dobrowolne) Page 1 of 6 Oznaczenia odzieży i produktów tekstylnych na świecie (obowiązkowe i dobrowolne) Na podstawie opracowania EURATEX'u przedstawiamy w tabelach stan prawny dotyczący oznaczania odzieży i produktów

Bardziej szczegółowo

10MFP Wózek filtracyjny 10MFP z czujnikiem cząsteczek icountpd

10MFP Wózek filtracyjny 10MFP z czujnikiem cząsteczek icountpd 10MFP PL Wózek filtracyjny 10MFP z czujnikiem cząsteczek icountpd DD0000031_PL Rev- 2012, Parker Hannifin Manufacturing (UK) Ltd www.parker.com/hfde Spis treści Omówienie... 3 Wyłączenie odpowiedzialności...3

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

Prasy hydrauliczne typu CFK

Prasy hydrauliczne typu CFK Prasy hydrauliczne typu CFK Nośności od 40 t do 320 t Bardzo dobry stosunek wydajność/ masa urządzenia Przenośne prasy hydrauliczne Uniwersalne i lekkie! Do szybkiego sprężania i obciążeń próbnych systemów

Bardziej szczegółowo

Wszystko, czego potrzebujesz, by Twój warsztat samochodowy mógł być czystszy, bezpieczniejszy i wydajniejszy

Wszystko, czego potrzebujesz, by Twój warsztat samochodowy mógł być czystszy, bezpieczniejszy i wydajniejszy Wszystko, czego potrzebujesz, by Twój warsztat samochodowy mógł być czystszy, bezpieczniejszy i wydajniejszy Zmodernizuj swój warsztat Spaliny samochodowe i dymy spawalnicze, pył powstający przy piaskowaniu

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY TECHNOLOGII WYTWARZANIA I PRZETWARZANIA

PODSTAWY TECHNOLOGII WYTWARZANIA I PRZETWARZANIA im. Stanisława Staszica w Krakowie WYDZIAŁ INŻYNIERII METALI I INFORMATYKI PRZEMYSŁOWEJ Prof. dr hab. inż. Andrzej Łędzki Dr inż. Krzysztof Zieliński Dr inż. Arkadiusz Klimczyk PODSTAWY TECHNOLOGII WYTWARZANIA

Bardziej szczegółowo

100% obsługi klienta

100% obsługi klienta 100% obsługi klienta 100% obsługi MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE ZWIĘKSZENIE WYDAJNOŚCI WSPARCIE KLIENTA ZA MIANA M 2 Osiągnij więcej... DORADZTWO I SPECYFICZNE ROZWIĄZANIA Światowy rynek nigdy nie był bardziej

Bardziej szczegółowo

Twój partner. w gastronomii! www.mmgastro.pl

Twój partner. w gastronomii! www.mmgastro.pl Twój partner w gastronomii! www.mmgastro.pl FIRMA M&M Gastro to lider sprzedaży profesjonalnego sprzętu dla gastronomii, firma gwarantująca każdemu klientowi profesjonalną i kompleksową obsługę od projektu

Bardziej szczegółowo

Uzdatnianie i przesył mediów przemysłowych

Uzdatnianie i przesył mediów przemysłowych Uzdatnianie i przesył mediów przemysłowych Sprężone powietrze: czwarta forma energii Sprężone powietrze jest bezpiecznym i efektywnym źródłem energii, stosowanym w różnych sektorach przemysłu. 90% firm

Bardziej szczegółowo

Zabezpieczenie produktów na czas transportu w przemyśle drzewnym i płyt wiórowych

Zabezpieczenie produktów na czas transportu w przemyśle drzewnym i płyt wiórowych Zabezpieczenie produktów na czas transportu w przemyśle drzewnym i płyt wiórowych T E C H N O L O G Y Rozwi drzewnego i produkcji płyt wiórowych ązania systemowe dla przemysłu Dla nowych instalacji lub

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo emerytalne kobiet w Europie. dr Agnieszka Chłoń-Domińczak Instytut Statystyki i Demografii SGH Instytut Badań Edukacyjnych

Bezpieczeństwo emerytalne kobiet w Europie. dr Agnieszka Chłoń-Domińczak Instytut Statystyki i Demografii SGH Instytut Badań Edukacyjnych Bezpieczeństwo emerytalne kobiet w Europie dr Agnieszka Chłoń-Domińczak Instytut Statystyki i Demografii SGH Instytut Badań Edukacyjnych 1. Przesłanki badania 2. Cele badawcze 3. Uwarunkowania rynku pracy

Bardziej szczegółowo

Transport drogowy w Polsce wybrane dane

Transport drogowy w Polsce wybrane dane Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Transport drogowy w Polsce wybrane dane RAPORT ZMPD 2012 marzec 2013 Liczba firm transportowych w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy

Bardziej szczegółowo

Ochrona materiałów budowlanych w czasie transportu

Ochrona materiałów budowlanych w czasie transportu Ochrona materiałów budowlanych w czasie transportu System rozwiązań dla materiałów budowlanych Dla nowych linii lub do zintegrowania z istniejącymi liniami pakowania Korzyści klienta Pełny serwis doradczy

Bardziej szczegółowo

GRUNDFOS WATER UTILITY INTELIGENTNY SYSTEM DYSTRYBUCJI

GRUNDFOS WATER UTILITY INTELIGENTNY SYSTEM DYSTRYBUCJI INTELIGENTNY SYSTEM DYSTRYBUCJI Rozwiązania Grundfos ograniczające straty wody i zużycie energii w sieciach wodociągowych. Andrzej Kiełbasa Gdzie jest duży potencjał do uzyskania oszczędności? Straty Oszczędności

Bardziej szczegółowo

Pracujemy z pasją a nasze motto to perfekcyjna obsługa Klienta.

Pracujemy z pasją a nasze motto to perfekcyjna obsługa Klienta. FIRMA Jesteśmy prężną i solidną firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym na rynku krajowym i zagranicznym. Projektujemy i dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla szerokiego grona Odbiorców z różnych

Bardziej szczegółowo

The Lindab BuilderTM. Lindab Building Systems. Lindab Building Systems. Sieć profesjonalnych wykonawców. www.lindab-buildings.com

The Lindab BuilderTM. Lindab Building Systems. Lindab Building Systems. Sieć profesjonalnych wykonawców. www.lindab-buildings.com www.lindab-buildings.com Lindab building systems The Lindab Builder Sieć profesjonalnych wykonawców Sieć związanych z Lindabem wykonawców to niezależne, wysoko wykwalifikowane firmy, które umożliwiają

Bardziej szczegółowo

Łożyska Klasy Premium Najwyższa Jakość, Nowe Możliwości

Łożyska Klasy Premium Najwyższa Jakość, Nowe Możliwości Łożyska Klasy Premium Najwyższa Jakość, Nowe Możliwości Wspólnie tworzymy nowe możliwości! W NKE wszystko podporządkowane jest potrzebom Klienta: niezależnie od tego, czy chciałbyś poprawić wydajność stosowanych

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów 2009 / 2010. Systemowe rozwiązania Hilti. Hilti. Doskonałość. Niezawodność.

Katalog produktów 2009 / 2010. Systemowe rozwiązania Hilti. Hilti. Doskonałość. Niezawodność. Katalog produktów 2009 / 2010 Systemowe rozwiązania Hilti Hilti. Doskonałość. Niezawodność. Hilti. Doskonałość. Niezawodność. Codziennie w ponad 120 krajach świata dostarczamy niezawodne, innowacyjne

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDNIKI ORYGINALNEGO WYPOSAŻENIA W RAMACH ASORTYMENTU INFORMACJA O PRODUKCIE

ODPOWIEDNIKI ORYGINALNEGO WYPOSAŻENIA W RAMACH ASORTYMENTU INFORMACJA O PRODUKCIE ODPOWIEDNIKI ORYGINALNEGO WYPOSAŻENIA W RAMACH ASORTYMENTU Niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie, jest szansa, że pod maską samochodu znajdziesz produkt firmy Gates. Gates jest jednym z największych

Bardziej szczegółowo

www.pwc.pl Czego oczekuje Pokolenie Y od procesu rekrutacji w firmach #rekrutacjainaczej

www.pwc.pl Czego oczekuje Pokolenie Y od procesu rekrutacji w firmach #rekrutacjainaczej www.pwc.pl Czego oczekuje Pokolenie Y od procesu rekrutacji w firmach #rekrutacjainaczej Spain Hiszpania Greece Grecja Italy Włochy Portugalia Slovak Republic Słowacja Ireland Irlandia Polska Poland France

Bardziej szczegółowo

TSM TIME SLOT MANAGEMENT

TSM TIME SLOT MANAGEMENT TSM TIME SLOT MANAGEMENT System zarządzania zamówieniami i oknami czasowymi dostaw Spis treści O Firmie Nam zaufali Możliwości rozwiązań О produkcie Bezpieczeństwo i dostęp do informacji Problemy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

Implementacja Agendy Cyfrowej 2020 w Polsce

Implementacja Agendy Cyfrowej 2020 w Polsce Implementacja Agendy Cyfrowej 2020 w Polsce Czy Internet mobilny będzie substytutem stacjonarnego dostępu? Konferencja PIIT 28 października 2011 roku 2011, PIIT 1 PRAGNIENIA 2011, PIIT 2 Internet dobrem

Bardziej szczegółowo

solutions for demanding business Zastrzeżenia prawne

solutions for demanding business Zastrzeżenia prawne Zastrzeżenia prawne Zawartośd dostępna w prezentacji jest chroniona prawem autorskim i stanowi przedmiot własności. Teksty, grafika, fotografie, dźwięk, animacje i filmy, a także sposób ich rozmieszczenia

Bardziej szczegółowo

Zatrudnianie cudzoziemców

Zatrudnianie cudzoziemców Zatrudnianie cudzoziemców Tomasz Rogala radca prawny Warszawa, 23 maja 2017 r. Plan prelekcji I. Uwagi wstępne II. Zezwolenia na pracę III. Zezwolenia pobytowe IV. Zmiany w przepisach 1) Zniesienie wiz

Bardziej szczegółowo

specjalny zestaw części do remontu Twojego silnika.

specjalny zestaw części do remontu Twojego silnika. specjalny zestaw części do remontu Twojego silnika. Oferta kompletnych zestawów naprawczych 312 do remontu silników zespołów prądotwórczych My zadbaliśmy o funkcjonalność zestawów naszych części. Ty możesz

Bardziej szczegółowo

ERIFLEX FLEXIBAR Narzędzia do zginania i skręcania szyn

ERIFLEX FLEXIBAR Narzędzia do zginania i skręcania szyn ERIFLEX FLEXIBAR Narzędzia do zginania i skręcania szyn Narzędzia do zginania szyn ERIFLEX FLEXIBAR MFF narzędzie do zginania szyn MFFU - narzędzie do zginania szyn w kształt U MFFV uchwyt do zginania

Bardziej szczegółowo

EKSPERT RADZI - JEDNODNIOWE SZKOLENIA Z ZAKRESU PRAWA PRACY. adw. Piotr Wojciechowski

EKSPERT RADZI - JEDNODNIOWE SZKOLENIA Z ZAKRESU PRAWA PRACY. adw. Piotr Wojciechowski EKSPERT RADZI - JEDNODNIOWE SZKOLENIA Z ZAKRESU PRAWA PRACY adw. Piotr Wojciechowski Szanowni Państwo, Inwestycja w rozwój ludzi to w dzisiejszych czasach inwestycja w rozwój biznesu. Droga do mistrzostwa

Bardziej szczegółowo

Organizator systemu HYDROPRESS

Organizator systemu HYDROPRESS Organizator systemu HYDROPRESS Organizatorem systemu HYDROPRESS jest firma Hydropress Wojciech Górzny z siedzibą przy ul. Rawskiej 19B w Elblągu, działający od 1997 roku na rynku krajowym i zagranicznym.

Bardziej szczegółowo

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej.

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej. Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej www.caps-group.com 2 CO ROBIMY? Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych,

Bardziej szczegółowo

System do Analityki Biznesowej. Wspomagamy rozwój branży handlu detalicznego.

System do Analityki Biznesowej. Wspomagamy rozwój branży handlu detalicznego. System do Analityki Biznesowej Wspomagamy rozwój branży handlu detalicznego. 1 Znamy Twoje codzienne pytania Czy lepiej organizować promocje krótkoczy długoterminowe? Jakie produkty zalegają w magazynie?

Bardziej szczegółowo

DLA NAJCENNIEJSZYCH MOMENTÓW W ŻYCIU

DLA NAJCENNIEJSZYCH MOMENTÓW W ŻYCIU DLA NAJCENNIEJSZYCH MOMENTÓW W ŻYCIU APARATY SŁUCHOWE SAPHIRA Najdoskonalsza technologia stworzona specjalnie dla Ciebie Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie chcesz pomijać najważniejszych momentów w

Bardziej szczegółowo

Leica Geosystems Aktywne wsparcie Klienta Nasze zaangażowanie. Twój sukces.

Leica Geosystems Aktywne wsparcie Klienta Nasze zaangażowanie. Twój sukces. Leica Geosystems Aktywne wsparcie Klienta Nasze zaangażowanie. Twój sukces. Aktywne wsparcie Klienta Nasze zaangażowanie. Twój sukces. Stosunki łączące Leica Geosystems z Klientami można określić jednym

Bardziej szczegółowo

Ciepło z lokalnych źródeł gazowych

Ciepło z lokalnych źródeł gazowych Ciepło z lokalnych źródeł gazowych Ciepło z lokalnych źródeł gazowych Kotłownie gazowe to alternatywne rozwiązanie dla Klientów, którzy nie mają możliwości przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Bardziej szczegółowo

Commit Polska. Retail Management CENTRALNE ZARZĄDZANIE SIECIĄ SPRZEDAŻY

Commit Polska. Retail Management CENTRALNE ZARZĄDZANIE SIECIĄ SPRZEDAŻY Commit Polska Retail Management CENTRALNE ZARZĄDZANIE SIECIĄ SPRZEDAŻY Sprawdź nas! www.commit.pl +48 17 850 74 00 Retail Management NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI KIEROWANIA DZIAŁANIAMI CAŁEJ SIECI SPRZEDAŻY

Bardziej szczegółowo

ENERGOOSZCZĘDNE PRALNICOWIRÓWKI D-LINE

ENERGOOSZCZĘDNE PRALNICOWIRÓWKI D-LINE ENERGOOSZCZĘDNE PRALNICOWIRÓWKI D-LINE ENERGOOSZCZĘDNE PRALNICOWIRÓWKI D-LINE Z IPSO wierzymy w wyższy poziom efektywności. Oznacza to tworzenie pomysłowych rozwiązań, które ograniczają odpady, oszczędzają

Bardziej szczegółowo

Urządzenia pokładowe. Dedykowane produkty i rozwiązania

Urządzenia pokładowe. Dedykowane produkty i rozwiązania Urządzenia pokładowe Dedykowane produkty i rozwiązania Dedykowane produkty i rozwiązania Parker doświadczony partner w Twoim serwisie. Od wielu lat Parker Hannifin jest głównym dostawcą jakościowych produktów

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa. Podróbki części zamiennych zwiększają ryzyko eksploatacyjne. PI 090013

Informacja prasowa. Podróbki części zamiennych zwiększają ryzyko eksploatacyjne. PI 090013 Podróbki części zamiennych zwiększają ryzyko eksploatacyjne. PI 090013 Po branży modowej i producentach luksusowych zegarków problem dotarł do sektora maszyn budowlanych. Podróbki części zamiennych zalewają

Bardziej szczegółowo

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką Informacja prasowa Białystok, 1 grudnia 2012 List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA a Politechniką Białostocką W dniu 30.11.2012 r. w siedzibie Politechniki Białostockiej doszło do podpisania

Bardziej szczegółowo

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl

omnia.pl, ul. Kraszewskiego 62A, 37-500 Jarosław, tel. +48 16 621 58 10 www.omnia.pl kontakt@omnia.pl .firma Dostarczamy profesjonalne usługi oparte o nowoczesne technologie internetowe Na wstępie Wszystko dla naszych Klientów Jesteśmy świadomi, że strona internetowa to niezastąpione źródło informacji,

Bardziej szczegółowo

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop W sferze Business-to-Business dzisiejsze sklepy internetowe muszą oferować dużo więcej niż tylko dostępny przez całą dobę portal zakupowy ich

Bardziej szczegółowo

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych Inżynier Procesu Zarobki: min. 3500 zł brutto (do negocjacji) czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych określenie cyklu produkcyjnego opis działań produkcyjnych dla nowych projektów,

Bardziej szczegółowo

NASZE RYNKI. Zentiva działa obecnie na 32 rynkach i dociera ze swoimi produktami do blisko 800 mln osób.

NASZE RYNKI. Zentiva działa obecnie na 32 rynkach i dociera ze swoimi produktami do blisko 800 mln osób. ZENTIVA W SKRÓCIE Poland Czech Republic Germany United Kingdom France Portugal Switzerland Italy Slovenia Estonia Latvia Lithuania Slovakia Hungary Cyprus Turkey Ukraine Bulgaria Romania Greece Albania

Bardziej szczegółowo

Zabezpieczenie produktów na czas transportu dla przemysłu spożywczego

Zabezpieczenie produktów na czas transportu dla przemysłu spożywczego Zabezpieczenie produktów na czas transportu dla przemysłu spożywczego produktów taśmą Etykietowanie Rozwiązania systemowe Zabezpieczenie produktów na czas transportu przemysłu spożywczego Bez etykiety

Bardziej szczegółowo

POSTAW SWOJĄ FIRMĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU

POSTAW SWOJĄ FIRMĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU POSTAW SWOJĄ FIRMĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU DOŁĄCZ DO PROGRAMU PARTNERSKIEGO PARTNERSFIRST FIRMY ZEBRA WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ ZEBRA DLACZEGO ZEBRA? Oferujemy najszerszy wybór innowacyjnych rozwiązań do druku i

Bardziej szczegółowo

Informacje o zawodach (szkoła młodzieżowa) I. Technikum zawodowe (4-letnie) 1) Technik mechanik

Informacje o zawodach (szkoła młodzieżowa) I. Technikum zawodowe (4-letnie) 1) Technik mechanik Informacje o zawodach (szkoła młodzieżowa) I. Technikum zawodowe (4-letnie) 1) Technik mechanik Organizuje i nadzoruje produkcję, montaż, naprawy i konserwacje wszelkich maszyn i urządzeo produkowanych

Bardziej szczegółowo

Parker - produkty i rozwiązania dla sektora morskiego

Parker - produkty i rozwiązania dla sektora morskiego Parker - produkty i rozwiązania dla sektora morskiego aerospace climate control electromechanical filtration fluid & gas handling hydraulics pneumatics process control sealing & shielding Nie zawiedź zaufania

Bardziej szczegółowo

MobileMerchant firmy Elavon Najczęstsze pytania

MobileMerchant firmy Elavon Najczęstsze pytania MobileMerchant firmy Elavon Najczęstsze pytania 1. Jakie firmy mogą odnieść największe korzyści korzystając z MobileMerchant firmy Elavon? MobileMerchant opracowano z myślą o firmach różnej wielkości,

Bardziej szczegółowo

HC-CARGO z bliska. Your Expert in Parts

HC-CARGO z bliska. Your Expert in Parts Your Expert in Parts Your Expert in Parts HC-CARGO z bliska Nasi specjaliści Nasi pracownicy chętnie zaoferują Wam wszechstronną pomoc. W firmie HC-CARGO znajdziecie odpowiedzi na niemal wszystkie pytania

Bardziej szczegółowo

Równie dobry tylko korzystniejszy.

Równie dobry tylko korzystniejszy. Równie dobry tylko korzystniejszy. Silniki i części DEUTZ Xchange gwarantują optymalną funkcjonalność i pewność. Dla jakości obowiązują te same standardy, co przy produkcji seryjnej nowych części. Jakość

Bardziej szczegółowo

Bumaga pomaga Jak certyfikacja służy biznesowi?

Bumaga pomaga Jak certyfikacja służy biznesowi? Bumaga pomaga Jak certyfikacja służy biznesowi? Ta prezentacja jest do pobrania: blogomotion.com/download/bumaga.pdf 1 (41) CTS & Bogdan Bereza, warsztaty 20 listopada 2014, 16:00-17:00 Inżynieria wymagań

Bardziej szczegółowo

Akcjonariusze TIM S.A.

Akcjonariusze TIM S.A. Wrocław, 20.03.2015 r. Krzysztof Folta Prezes Zarządu TIM S.A. Akcjonariusze TIM S.A. Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać Państwu jednostkowy Raport Roczny TIM SA oraz skonsolidowany Raport Roczny

Bardziej szczegółowo

System opieki zdrowotnej na tle innych krajów

System opieki zdrowotnej na tle innych krajów System opieki zdrowotnej na tle innych krajów Dr Szczepan Cofta, Dr Rafał Staszewski Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego im. K. Marcinkowskiego

Bardziej szczegółowo

DAF MULTISUPPORT więcej niż

DAF MULTISUPPORT więcej niż DAF MULTISUPPORT więcej niż tylko naprawy i przeglądy DAF MULTISUPPORT TRUCKS PARTS FINANCE WWW.DAF.COM Usługi wspierające najlepszą ofertę biznesową Kompleksowa obsługa klienta W branży transportowej

Bardziej szczegółowo

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH Z nami zawsze po drodze do sukcesu 02 Serdecznie zapraszamy na www.dopak.pl O FIRMIE Z NAMI ZAWSZE PO DRODZE DO SUKCESU DOPAK to ambitna firma działająca

Bardziej szczegółowo

Silnik Podwozie Serwis. Elementy napędów paskowych

Silnik Podwozie Serwis. Elementy napędów paskowych Silnik Podwozie Serwis Elementy napędów paskowych ŻEBY Się dobrze kręciło. ROZWIĄzania dopasowane do WSzyStkich PotrzeB JakoŚĆ, której można W PEŁni ZAUFAĆ. Już od 90 lat firma RUVILLE jest znanym światowym

Bardziej szczegółowo

E-commerce w exporcie

E-commerce w exporcie E-commerce w exporcie Radosław BARTOCHOWSKI International Trade Technologies Sp. z o.o. Jasionka 954, 36-002 Jasionka Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny www.itt-poland.com 1. Możliwości automatyzacji

Bardziej szczegółowo

Hiab XS 044 Moment udźwigu 3,7-4,0 Tm

Hiab XS 044 Moment udźwigu 3,7-4,0 Tm Hiab XS 044 Moment udźwigu 3,7-4,0 Tm Broszura produktu Zapewnia doskonały wysięg Hiab XS 044 jest prawdziwie wszechstronnym żurawiem Firma Hiab od zawsze kojarzy się z wysoką jakością i ciągłym udoskonalaniem

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe. wsparcie Twojej produkcji. Produkty. Produkty. Maty termoizolacyjne. Układ zapobiegający zalewaniu grzałek

Kompleksowe. wsparcie Twojej produkcji. Produkty. Produkty. Maty termoizolacyjne. Układ zapobiegający zalewaniu grzałek Kompleksowe wsparcie Twojej produkcji Maty termoizolacyjne Oferujemy maty termoizolacyjne, które izolują elementy maszyn oraz w istotny sposób zmniejszają zużycie energii elektrycznej potrzebnej do ogrzewania

Bardziej szczegółowo

Innowacje w firmach czy to się opłaca?

Innowacje w firmach czy to się opłaca? www.pwc.pl Innowacje w firmach czy to się opłaca? Prezentacja wyników raportu Najlepsze praktyki działalności innowacyjnej firm w Polsce Śniadanie prasowe 9 kwietnia 2013 r. Sweden Denmark Finland Norway

Bardziej szczegółowo

Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT

Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT Efektywność i bezpieczeństwo biznesu morskiego - impulsy dla wdrożeń IT wykorzystanie technologii ICT dziś systemy automatyki przemysłowej oraz sensory pozwalają na zdalne monitorowanie pracy urządzeń

Bardziej szczegółowo

Hiab XS 033 Moment udźwigu 2,8-3,3 Tm

Hiab XS 033 Moment udźwigu 2,8-3,3 Tm Hiab XS 033 Moment udźwigu 2,8-3,3 Tm Broszura produktu Wszechstronne narzędzie Hiab XS 033 oferuje nieco więcej Hiab XS 033 zapewnia wydajność, jakiej wymagacie w codziennej pracy. Jest to mały, wszechstronny

Bardziej szczegółowo

Specjalizujemy się w procesach uzdatniania wody dla przemysłu.

Specjalizujemy się w procesach uzdatniania wody dla przemysłu. Specjalizujemy się w procesach uzdatniania wody dla przemysłu. Posiadamy 20 lat doświadczenia. Epuro Polska Industrial Water (EPIW) Dostawca kompletnych systemów i technologii uzdatniania wody. Firmę tworzą:

Bardziej szczegółowo

Tonnes % of reserves 1 United States 8 133,5 74,2% 2 Germany 3 377,9 68,1% 3 IMF 2 814,0 4 Italy 2 451,8 67,2% 5 France 2 435,8 63,9% 6 China 1 842,6

Tonnes % of reserves 1 United States 8 133,5 74,2% 2 Germany 3 377,9 68,1% 3 IMF 2 814,0 4 Italy 2 451,8 67,2% 5 France 2 435,8 63,9% 6 China 1 842,6 Tonnes % of reserves 1 United States 8 133,5 74,2% 2 Germany 3 377,9 68,1% 3 IMF 2 814,0 4 Italy 2 451,8 67,2% 5 France 2 435,8 63,9% 6 China 1 842,6 2,2% 7 Russia 1 615,2 15,6% 8 Switzerland 1 040,0 5,8%

Bardziej szczegółowo

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu PRODUKCJA BY CTI Opis programu 1. Opis produktu. Moduł Produkcja by CTI jest programem w pełni zintegrowanym z systemem Comarch ERP Optima. Program ten daje pełną kontrolę nad produkcją, co pozwala zmniejszyć

Bardziej szczegółowo

TECHNIKA INSPEKCJI TV

TECHNIKA INSPEKCJI TV TECHNIKA INSPEKCJI TV PL Specjalista w Technikach Inspekcji TV RICO jako ekspert w zakresie techniki inspekcji TV do przeglądów kanałów, instalacji czystej wody i instalacji ściekowych, technicznego wyposażenia

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie metodyk zarządzania usługami IT, projektami i programami za pomocą narzędzi HP Software

Wdrożenie metodyk zarządzania usługami IT, projektami i programami za pomocą narzędzi HP Software Wdrożenie metodyk zarządzania usługami IT, projektami i programami za pomocą narzędzi HP Software Paweł Przybyłek Dyrektor Działu IT Infrastructure Management Zarządzanie IT w administracji "IT Governance

Bardziej szczegółowo

Zwykły magazyn. Centralny magazyn

Zwykły magazyn. Centralny magazyn Zwykły magazyn Centralny magazyn Celem mojej pracy jest zaprezentowanie i przedstawienie w formie pisemnej zasad prawidłowego funkcjonowania magazynów zarówno w przemyśle jak i handlu oraz zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych

Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych Katalog rozwiązań informatycznych dla firm produkcyjnych www.streamsoft.pl Obserwować, poszukiwać, zmieniać produkcję w celu uzyskania największej efektywności. Jednym słowem być jak Taiichi Ohno, dyrektor

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu POŁĄCZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROCESU Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal Świat kręci

Bardziej szczegółowo

ZAMIEŃ ZWYKŁE SPOTKANIE W NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE

ZAMIEŃ ZWYKŁE SPOTKANIE W NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE ZAMIEŃ ZWYKŁE SPOTKANIE W NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE Dla najwyższej jakości wrażeń słuchowych JUNA PICO RITE Zamień zwykły dźwięk w coś wspaniałego Zamień zwykłe spotkanie we wspaniałą przyjacielską rozmowę.

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl Dane Klienta: Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. ul. Towarowa 9 10-959 Olsztyn www.agroma.olsztyn.pl Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. to firma z wieloletnimi tradycjami. Istnieje na polskim

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółci górą. Filtry do kompresorów

Zielono-żółci górą. Filtry do kompresorów Zielono-żółci górą Filtry do kompresorów Jeżeli chodzi o serwis, lepiej nie ryzykować: program filtrów do wszystkich kompresorów Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Przy każdym serwisie: najlepsza

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne rozwiązania i w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji procesów

Innowacyjne rozwiązania i w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji procesów Aby chronić prywatność użytkownika, program PowerPoint uniemożliwił automatyczne pobranie tego zewnętrznego obrazu. Aby pobrać i wyświetlić ten obraz, kliknij przycisk Opcje na pasku komunikatów, a następnie

Bardziej szczegółowo

Trusted. Wasz zaufany partner ds. osprzętu i wyposażenia. Ramiona wyburzeniowe. Designed for Functionality, Engineered for Reliability 1

Trusted. Wasz zaufany partner ds. osprzętu i wyposażenia. Ramiona wyburzeniowe. Designed for Functionality, Engineered for Reliability 1 Trusted Wasz zaufany partner ds. osprzętu i wyposażenia Ramiona wyburzeniowe 1 Designed for Functionality, Engineered for Reliability 1 Certyfikaty ISO 9001:2008 ISO 14001:2004 Ramiona wyburzeniowe posiadają

Bardziej szczegółowo

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Canon Essential Business Builder Program Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Essential Business Builder Program wprowadzenie Prowadzenie działalności w obszarze druku nie jest łatwym zadaniem.

Bardziej szczegółowo

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Kompetencje SINGLE Pierwszy wybór w zakresie techniki termostatowania 2 Lider technologii z tradycjami 1958 1968 1970 1980 1990

Bardziej szczegółowo

Kompaktowy filtr ciśnieniowy zaprojektowany do montażu warstwowego

Kompaktowy filtr ciśnieniowy zaprojektowany do montażu warstwowego Kompaktowy filtr ciśnieniowy zaprojektowany do montażu warstwowego Kompaktowy filtr ciśnieniowy zaprojektowany do montażu warstwowego Filtr ciśnieniowy ESW Parkera z przyłączem CETOP jest przeznaczony

Bardziej szczegółowo

Rynek IT w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek IT w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020 2 Język: polski, angielski Data publikacji: sierpień 2015 Format: pdf Cena od: 2000 Sprawdź w raporcie Jaka jest wartość rynku IT w Polsce? Jakie są prognozy dla rynku IT w Polsce do roku 2020? Jaka jest

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia optymalną lokalizację, która zapewni najlepszą efektywność. Przy tym nie

Bardziej szczegółowo

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI cloud.callcenter Cloud.CallCenter to innowacyjne call center wspierające procesy sprzedaży i umożliwiające monitorowanie pracy telemarketerów. Cloud.CallCenter tym różni się

Bardziej szczegółowo

Polska. Agencja nieruchomości komercyjnych. Wynajem powierzchni biurowych. Doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych. gvapropertypartners.

Polska. Agencja nieruchomości komercyjnych. Wynajem powierzchni biurowych. Doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych. gvapropertypartners. Polska Agencja komercyjnych Wynajem powierzchni biurowych Doradztwo w zakresie komercyjnych gvapropertypartners.pl Szanowni Państwo, Niniejszym pragniemy zaprezentować naszą firmę i nasze usługi związane

Bardziej szczegółowo

SOLIDNE PERSPEKTYWY SUPREMIA

SOLIDNE PERSPEKTYWY SUPREMIA SOLIDNE PERSPEKTYWY SUPREMIA Nowe perspektywy rozwoju Otaczające dźwięki są niezwykle ważne dla naszego codziennego funkcjonowania. Dobre słyszenie ma również kluczowe znaczenie dla ogólnego rozwoju dzieci,

Bardziej szczegółowo

HEMPACORE. Zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowych

HEMPACORE. Zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowych HEMPACORE Zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowych Trwałość Duża wytrzymałość farb minimalizuje uszkodzenia, które mogą powstać podczas transportu, przeładunku lub pod wpływem czynników pogodowych.

Bardziej szczegółowo

Najlepsza. cena. Hala stalowa EcoBuild Budynek spełniający Twoje wymagania

Najlepsza. cena. Hala stalowa EcoBuild Budynek spełniający Twoje wymagania Najlepsza cena Hala stalowa EcoBuild Budynek spełniający Twoje wymagania Hala stalowa EcoBuild w 6 tygodni! Ekonomiczne i ekologiczne hale stalowe są produkowane dla klientów, którzy dla swego projektu

Bardziej szczegółowo

Migracje szansą województwa pomorskiego

Migracje szansą województwa pomorskiego Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki VIII Priorytet Regionalne Kadry Gospodarki Programu, Działanie 8.3 współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. 1 Jak utrzymać

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE WDRAŻANIEM INNOWACJI W FIRMIE

ZARZĄDZANIE WDRAŻANIEM INNOWACJI W FIRMIE GRY STRATEGICZNE ZARZĄDZANIE WDRAŻANIEM INNOWACJI W FIRMIE Warsztaty z wykorzystaniem symulacyjnych gier decyzyjnych TERMIN od: TERMIN do: CZAS TRWANIA:2-3 dni MIEJSCE: CENA: Symulacyjne gry decyzyjne

Bardziej szczegółowo

Miło Cię widzieć. innogy

Miło Cię widzieć. innogy Miło Cię widzieć innogy Miło Cię widzieć, innogy innogy to innowacyjne i zrównoważone produkty oraz usługi, dzięki którym nasi Klienci mogą korzystać z energii w efektywny sposób i podnosić jakość swojego

Bardziej szczegółowo

MANAGER INNOWACJI MODUŁY WARSZTATOWE

MANAGER INNOWACJI MODUŁY WARSZTATOWE MANAGER INNOWACJI MODUŁY WARSZTATOWE WARSZTAT I-A PRAWNO-TEORETYCZNE PODSTAWY PROJEKTÓW INNOWACYJNYCH Czym jest innowacja? Możliwe źródła Wewnętrzne i zewnętrzne źródła informacji o innowacji w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

Dywizja Produktów i Systemów Elektryfikacji

Dywizja Produktów i Systemów Elektryfikacji 2016 Dywizja Produktów i Systemów Elektryfikacji Profil Slajd 1 Dywizja Produktów i Systemów Elektryfikacji Przegląd ok. 41 000 pracowników $ 9,6 miliarda dochodu (2015) Działamy w +100 krajach Zakłady

Bardziej szczegółowo

Struktura sektora energetycznego w Europie

Struktura sektora energetycznego w Europie Struktura sektora energetycznego w Europie seminarium Energia na jutro 15-16, września 2014 źródło: lion-deer.com 1. Mieszkańcy Europy, 2. Struktura wytwarzania energii w krajach Europy, 3. Uzależnienie

Bardziej szczegółowo

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność

Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność A leading automotive logistics company A leading automotive logistics company Czy logistyka może pomóc zbudować konkurencyjność Prezentacja CAT Cargo Logistics Polska Michał Sierański 2014-05-28 Agenda

Bardziej szczegółowo

USŁUGI SERWISOWE NASZ GŁÓWNY CEL TO

USŁUGI SERWISOWE NASZ GŁÓWNY CEL TO USŁUGI SERWISOWE NASZ GŁÓWNY CEL TO całkowita dyspozycyjność Twojego pojazdu Serwis maksymalnie dostosowany do potrzeb klienta Naprawa w serwisie jak i sam serwis to w wyobrażeniu klienta miejsce, w którym

Bardziej szczegółowo

Certyfikowany Program Odbudowy maszyn Volvo

Certyfikowany Program Odbudowy maszyn Volvo Certyfikowany Program Odbudowy maszyn Volvo Zwiększ czas eksploatacji swojej maszyny Volvo Po co kupować nową maszynę, skoro możliwa jest jej odbudowa? Zagwarantuj swojemu ciężko pracującemu sprzętowi

Bardziej szczegółowo