PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ"

Transkrypt

1 PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ

2 IDEALNA CIĘŻARÓWKA DO DYSTRYBUCJI DAF przedstawia nowy model LF do intensywnego transportu dystrybucyjnego. Z nowym, atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Z całkowicie nowym wnętrzem. Z nowym podwoziem i nowymi silnikami PACCAR PX-5 oraz PX-7 Euro 6. Zwrotny, zgrabny i wygodny: nowy LF w każdym centrum miasta czuje się jak w domu. Jego wysoka ładowność gwarantuje maksymalną opłacalność inwestycji. LF jest idealną ciężarówką dystrybucyjną zarówno dla kierowcy, jak i właściciela.

3

4

5 ELEGANCJA Nowy LF to wizytówka firmy. Elegancka ciężarówka dystrybucyjna o solidnym i przyjaznym wyglądzie, spójnym ze stylem pojazdów serii XF i CF. Charakterystyczna krata wlotu powietrza i piękny chromowany panel z logo DAF przyciągają wzrok przy jednoczesnym zapewnieniu dużej ilości miejsca na nazwę firmy. Aerodynamiczne owiewki narożne są dowodem na to, że atrakcyjna stylistyka może iść w parze z walorami praktycznymi. Strumień powietrza jest kierowany w taki sposób, aby zachować czystość klamek drzwi. TRWAŁOŚĆ To, co piękne, powinno pozostać piękne. Nowy model LF jest przystosowany do nawet bardzo intensywnej pracy dystrybucyjnej. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i wysokiej jakości wykończeń będzie świetnie wyglądał nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji. Ma to oczywiście pozytywny wpływ na samopoczucie kierowcy i podnosi wartość pojazdu w przypadku odsprzedaży. WYTRZYMAŁOŚĆ Nowy LF świetnie czuje się w ruchu miejskim. Potrafi też wiele znieść. Zderzak z ocynkowanej stali sprawia, że jest mniej podatny na uszkodzenia. Osłony nowych reflektorów z opcjonalnymi światłami do jazdy dziennej są wykonane z nietłukącego się tworzywa Lexan. Oznacza to niższe koszty eksploatacji i maksymalną dostępność pojazdu. ZWROTNOŚĆ Model LF jest dostępny z trzema wariantami kabiny. Jest przestronny wewnątrz i kompaktowy z zewnętrz, co korzystnie wpływa na zwrotność. Kąt skrętu kół 53 stopnie oznacza najmniejszy promień zawracania spośród wszystkich pojazdów w tym segmencie. Taka jest właśnie różnica pomiędzy dobrą a najlepszą ciężarówką dystrybucyjną. MAKSYMALNA ZWROTNOŚĆ

6 UŻYTECZNOŚĆ Intensywny transport dystrybucyjny wymaga wielokrotnego wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego. Dlatego w nowym modelu LF pomyślano o maksymalnym ułatwieniu dostępu. Osiągnięto to poprzez drzwi otwierające się pod kątem 90 stopni oraz bardzo małą wysokość podłogi, która zależnie od wersji wynosi 89, 98 lub 111 cm. Szerokie, podświetlane stopnie antypoślizgowe oraz inteligentnie rozmieszczone poręcze podnoszą komfort kierowcy i pasażera. WIDOCZNOŚĆ Dobra widoczność jest niezwykle istotna dla kierowcy. Dotyczy to zwłaszcza obszarów miejskich. W nowym LF nic nie zasłania widoku przed pojazdem i na boki. Wraz z optymalnym ustawieniem lusterek zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń. BEZPIECZEŃSTWO Oświetlenie modelu LF przyczynia się do jego widoczności i bezpieczeństwa. Reflektory można opcjonalnie wyposażyć w światła do jazdy dziennej. Są one wykonane z nietłukącego się tworzywa Lexan, podobnie jak opcjonalne światła przeciwmgielne i reflektory doświetlające zakręty. Reflektory doświetlające to światła, które obracają się wraz z ruchami koła kierownicy i świecą zawsze w kierunku jazdy. Jest to wygodne podczas skręcania lub manewrowania, a także zmniejsza jeszcze bardziej ryzyko wystąpienia uszkodzeń.

7

8

9 PRZEKONUJĄCA WYDAJNOŚĆ

10

11 WYGODA Zrelaksowany kierowca to lepszy kierowca. Dlatego firma DAF tak wiele uwagi włożyła w urządzenie wnętrza modelu LF. To idealne miejsce pracy spełniające te same wysokie normy jakości co wszystkie modele z oferty DAF Euro 6. Deska rozdzielcza jest zupełnie nowa i równie piękna, co praktyczna. Wszystkie elementy sterujące znajdują się pod ręką i są logicznie pogrupowane według funkcji. Każdy kierowca od razu poczuje się w nowym LF jak w domu. Układ ogrzewania i wentylacji ma na tyle dużą wydajność, aby wnętrze zawsze szybko osiągało wymaganą temperaturę. Jest to wygodne podczas częstego wsiadania do kabiny i wysiadania z niej. ERGONOMIA Wielofunkcyjna kierownica ma szeroki zakres regulacji, co pozwala ustawić ją zawsze w najlepszej i najwygodniejszej pozycji do jazdy. Standardowo wbudowane są w nią elementy sterujące tempomatem, hamulcem silnikowym, radiem i nowym, opcjonalnym systemem Truck Phone. Umożliwia on bezpieczną obsługę maksymalnie 3 telefonów bez dotykania aparatów. RELAKS Model LF jest standardowo wyposażony w fotel z zawieszeniem pneumatycznym. Odznacza się on dużymi możliwościami regulacji: 210 mm na długość i 120 mm na wysokość. Oznacza to, że każdy kierowca, niezależnie od wzrostu, może siedzieć w wygodnej pozycji. Elegancka tapicerka zapewnia świetną wentylację. W najbardziej luksusowej wersji fotel jest ogrzewany. Zamiast przedniego fotela pasażerskiego dostępna jest dwuosobowa kanapa. Model LF jest także świetnie przystosowany do spania. Na leżance kabinie sypialnej znajduje się wygodny materac o długości 200 cm i grubości 12 cm. Kierowca może zatem spokojnie wypocząć i kontynuować jazdę.

12 FUNKCJONALNOŚĆ Komfort oznacza też bogate wyposażenie. Oprzyrządowanie modelu LF jest równie wszechstronne i wysokiej jakości co w nowych pojazdach XF i CF Euro 6, włącznie z eleganckim aluminiowym wykończeniem. Centralne miejsce zajmuje 5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT ze standardowym systemem DAF Driver Performance Assistant (DPA). Informuje on kierowcę o zużyciu paliwa, skuteczności hamowania, a także przewidywaniu przez kierowcę sytuacji na drodze i optymalnym momencie na zmianę biegu. Wyświetla ponadto przydatne wskazówki dotyczące oszczędności paliwa i wskazuje m.in. znaczenie poprawnego ustawienia spoilerów i ciśnienia w oponach. System DPA motywuje kierowcę do optymalnego wykorzystania możliwości modelu LF. UŻYTECZNOŚĆ W nowej desce rozdzielczej znalazło się miejsce dla gniazda 12 V i podwójnej kieszeni DIN, w której można umieścić m.in. system radionawigacyjny TNR. W konsoli nad komorą silnika umieszczono złącze USB i gniazdo 24 V. Można do niego podłączyć smartfon, tablet, laptop lub odtwarzacz MP3. PRZESTRONNOŚĆ Nowy model LF oferuje wiele schowków: duży, zamykany na klucz schowek na komorze silnika wraz z tacą na pokrywie, kieszenie w panelach drzwiowych, siatka na tylnej ściance i dwa duże schowki nad szybą przednią. Tam również znajdują się cztery kieszenie DIN, w których można zamontować m.in. tachograf cyfrowy. W wydłużonych kabinach dziennych i sypialnych standardowo są montowane trzy dodatkowe schowki zamykane na klucz za fotelami jeden 23-litrowy i dwa 39-litrowe. W wersjach ze zautomatyzowaną skrzynią biegów AS Tronic znajduje się jeszcze schowek w desce rozdzielczej po stronie kierowcy, przydatny np. do trzymania listów przewozowych.

13

14 SIŁA WYDAJNOŚCI

15

16 Dystrybucja ma specyficzne wymagania. Dostosowanie do nich dotyczy również silników i przekładni nowego modelu LF. Razem działają skutecznie i elastycznie, co jest ważne przy częstym ruszaniu i zatrzymywaniu się. Równocześnie nowe silniki PACCAR są czyste, wydajne, niezawodne i trwałe.

17 INDYWIDUALIZACJA Do nowego modelu LF jest dostępna szeroka gama silników. Całkowicie nowy 4,5-litrowy czterocylindrowy silnik PACCAR PX-5 jest dostępny w wariantach mocy 112 kw/152 KM, 135 kw/184 KM i 157 kw/213 KM oraz momentu obrotowego odpowiednio 580, 700 i 760 Nm. Nowy, sześciocylindrowy 6,7-litrowy silnik PX-7 jest dostępny w wersjach o mocy 164 kw/223 KM, 186 kw/253 KM, 208 kw/283 KM i 231 kw/314 KM, których moment obrotowy wynosi odpowiednio 850, 950, 1020 i 1100 Nm. Wysoki moment obrotowy dostępny jest już przy niskich prędkościach obrotowych silnika i w szerokim zakresie obrotów. Wpływa to dobrze na wydajność, zużycie paliwa i komfort kierowcy. WYDAJNOŚĆ Silniki PACCAR PX spełniają oczywiście surowe normy emisji spalin Euro 6. Jest to zasługa m.in. układu wtryskowego common rail i turbosprężarki o zmiennej geometrii. W silnikach PX zastosowano także chłodzony system EGR oraz katalizator SCR z aktywnym filtrem cząstek stałych. Pozwoliło to na obniżenie zużycia płynu AdBlue o 50%. Kompaktowe wymiary silnika oraz zintegrowanie różnych podzespołów w bloku cylindrów i głowicy sprawiają, że silnik pracuje niezwykle cicho. To prawdziwa korzyść nie tylko dla kierowcy, ale też dla środowiska. IDEALNE DOPASOWANIE Silniki PX-5 i PX-7 są standardowo wyposażone w manualną pięcio- lub sześciobiegową skrzynię biegów. Do najmocniejszych silników są dostępne manualne skrzynie o dziewięciu przełożeniach. Nowe elementy sterujące w kabinie gwarantują płynność i krótki czas zmiany biegów. Skrzynia biegów jest bezobsługowa i przyczynia się do niskiego poziomu hałasu w kabinie. Oczywiście silnik PX może działać także w połączeniu ze zautomatyzowaną, sześciobiegową skrzynią biegów AS Tronic lub - w specjalnych zastosowaniach w pełni automatyczną przekładnią Allison. niezawodność Solidne bloki silników i głowice cylindrów są niezwykle mocne, a przy tym nie zajmują dużo miejsca. Zostały skonstruowane pod kątem wytrzymałości, niezawodności i niskiej masy. Zależnie od zastosowania odstępy między przeglądami mogą wynosić nawet km. Filtr cząstek stałych wymaga czyszczenia co kilometrów. Pozwala to na ograniczenie przestojów do minimum, zapewniając doskonałą wydajność. Silniki PX są również wyposażone w jeden pasek wieloklinowy, a liczne funkcje i elementy są zgrupowane w obrębie jednego modułu. Upraszcza to serwisowanie i zapewnia maksymalną niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.

18 Dzięki niskiej masie własnej przy wysokiej nośności model LF należy do najlepszych w swojej klasie. A to oznacza czysty zysk dla firmy. Nowoczesne, lekkie podwozia modelu LF charakteryzuje się również dużą wytrzymałością. Nowa ciężarówka dystrybucyjna DAF łączy maksymalną sztywność z najwyższą łatwością prowadzenia.

19 Nośność Nowy model LF jest dostępny w wersjach o różnych długościach podwozia i rozstawach osi. W wersjach od 7,5 do 12 ton dostępnych jest osiem rozstawów osi (od 3,05 m do 5,40 m). W klasie od 14 do 16 ton dostępnych jest dziewięć wariantów (od 3,25 m do 6,30 m), podobnie jak w wersjach 19-tonowych (od 3,45 m do 6,25 m). Model LF skonfigurowany jako ciągnik siodłowy może mieć rozstaw osi 3,13 m lub 3,50 m. PEŁNA KONTROLA Odpowiedni model LF można dobrać do każdego zastosowania dzięki szerokiemu wyborowi typów i przełożeń tylnej osi. Osie konstruowane są z naciskiem na wydajność, trwałość i komfort. W ofercie można znaleźć mnóstwo wersji od najlżejszej 5-tonowej tylnej osi SR 5.10 po 13-tonową SR13.44, która jest wzmocniona i zapewnia większą ładowność 19-tonowego modelu LF. Do prawie każdego wariantu osi jest dostępna opcjonalna blokada mechanizmu różnicowego. Zapewnia to maksymalne właściwości trakcyjne i panowanie nad pojazdem w każdych warunkach. Łatwa zabudowa Podwozie nowego modelu LF jest przystosowane do zabudowy, ponieważ różnorodne podzespoły umieszczono w jego wnętrzu. Dzięki temu podwozie jest całkowicie płaskie. Ponadto instalacje elektryczne i elektroniczne są jeszcze lepiej niż dotychczas przygotowane do podłączenia zabudowy. W modelu LF dostępne są ponadto różne opcje wykorzystania przystawki PTO, np. do chłodni, wywrotki czy dźwigu.

20

21 Najlepszym dowodem na jakość produktu są opinie klientów. Nowy model LF został entuzjastycznie przyjęty. Jego walory przekonają każdego, kto zdecyduje się nim przejechać. Firma DAF konstruuje ciężarówki z myślą o wydajnym działaniu. Codziennie, w każdych warunkach. Efektem tej filozofii jest nowy model LF. Ciężarówka dystrybucyjna, która codziennie jest w najwyższej formie. PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY Nowy model LF prowadzi się bardzo wygodnie. Przednie zawieszenie zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewnić idealne wyważenie między amortyzacją, stabilnością boczną, komfortem i sztywnością. Osie przednie o nośności 3,6, 4,8, 6,0 i 7,5 tony są na tyle wytrzymałe, aby zapobiec przeciążeniu ze względu na niepełny ładunek. Wygodne zawieszenie kabiny i mały promień skrętu poprawiają zwrotność i komfort jazdy nowego modelu LF. BEZPIECZEŃSTWO Nowy model LF wyposażony jest w różne systemy zabezpieczające i wspomagające kierowcę. Równolegle do całkowicie automatycznie sterowanego elektronicznego układu hamulcowego EBS (Electronic Braking System) pracuje nowy zintegrowany układ hamulcowy EBI (Endurance Brake Integration). Pierwszy wyhamowuje pojazd za pomocą hamulca silnikowego, którego siła jest regulowana przez turbosprężarkę o zmiennej geometrii. W razie potrzeby układ EBI włącza hamulec zasadniczy zapewniający dodatkową siłę hamowania. Zaletą tego systemu jest to, że powoduje mniejsze zużycie tarcz i klocków hamulcowych. Opcjonalnie jest dostępny układ kontroli stabilności pojazdu (VSC).

22 NAJLEPSZY W SWOJEJ KLASIE

23

24 Nowy model LF zaspokoi wszelkie potrzeby branży transportowej. W dystrybucji o zasięgu lokalnym, regionalnym i krajowym. W budownictwie i jako pojazd dla służb miejskich. Niezależnie od sektora w jakim pracujesz, model LF będzie najlepszym rozwiązaniem. DYSTRYBUCJA Niska masa własna przy wysokiej ładowności. Niskie zużycie paliwa i długie okresy międzyprzeglądowe obniżają koszty eksploatacji. Wszystko to sprawia, że nowy model LF jest idealną ciężarówką dystrybucyjną. Zapewnia również maksymalną zwrotność dzięki najmniejszemu promieniowi skrętu w swojej klasie. Dodatkowa nośność osi przedniej zapobiega przeciążeniu przy jeździe z niepełnym ładunkiem. Z kolei duża pojemność akumulatora pozwala zapobiec nieplanowanemu przestojowi, jeśli często jest używana platforma załadowcza. Nowy model LF został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

25 SŁUŻBY MIEJSKIE Dzięki swojej zwrotności, łatwości prowadzenia i czystym, wydajnym silnikom model LF idealnie nadaje się jako pojazd dla służb miejskich. Śmieciarka, zamiatarka, pojazd asenizacyjny lub strażacki? LF jest idealną platformą. Jego istotną zaletą jest całkowicie płaskie podwozie, na którym można sprawnie zamontować dowolną zabudowę. Różne opcje przystawek PTO podkreślają wszechstronność pojazdu. BUDOWNICTWO Otwarta platforma do przewozu materiałów? Kompaktowa wywrotka? Platforma do przewożenia lekkiej koparki? W każdym z tych zastosowań model LF sprawdzi się świetnie. A do zastosowań, które wymagają częstej jazdy w terenie, nadaje się zwłaszcza nowa 19-tonowa wersja Construction. Charakteryzuje się ona matowo-czarną kratą wlotu powietrza, wysoko umieszczonym zderzakiem i solidną, ocynkowaną osłoną chłodnicy. Wysoki przedni zderzak zapewnia kąt natarcia wynoszący prawie 25 o oraz prześwit ponad powierzchnią gruntu 32 cm. Mocny, solidny i wszechstronny. INDYWIDUALIZACJA Od intensywnej dystrybucji, przez transport chłodniczy, budownictwo, aż po służby komunalne do każdego zastosowania istnieje odpowiedni model LF na indywidualne zamówienie. Pojazdy są dostępne w formie ciągników lub podwozi pod zabudowę. Z wieloma opcjami rozstawu osi, ekonomicznymi i niezawodnymi silnikami PACCAR, przekładniami, a także kompleksowym programem przystawek odbioru mocy. Wszystkie pojazdy są oferowane z kabiną dzienną lub sypialną. Bez względu na wybraną wersję modelu LF firma DAF zawsze dostarcza ciężarówkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

26 Efektywny transport to więcej niż doskonała ciężarówka. Dlatego firma DAF oferuje kompletne rozwiązania transportowe. Jej ogromną zaletą jest profesjonalna organizacja i międzynarodowa sieć dealerów. Dzięki nim klienci uzyskują pomoc w zakresie wyboru właściwego pojazdu, jego finansowania i utrzymania floty w doskonałym stanie. DAF MULTISUPPORT Kontrakt serwisowy zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa za ustaloną stawkę za kilometr. Klient samodzielnie określa poziom usług. Istnieje także możliwość rozszerzenia zakresu umowy na wyposażenie i/lub konstrukcję zabudowy. Takie rozwiązanie zapewnia doskonale utrzymywaną flotę i maksymalną dostępność pojazdów. Ponadto dzięki kontraktowi serwisowemu przedsiębiorca transportowy może skoncentrować się na prowadzeniu właściwej działalności, nie przejmując się szczegółami technicznymi. Dealer firmy DAF zajmuje się wszystkimi czynnościami dotyczącymi planowania oraz realizacji przeglądów i prac obsługowych! PACCAR FINANCIAL Od ponad 50 lat firma PACCAR Financial, wewnętrzna organizacja zajmująca się finansowaniem pojazdów DAF, oferuje indywidualnie dostosowane usługi finansowe skierowane wyłącznie do sektora transportu. Firma PACCAR Financial, jak żadna inna, rozumie branżę, dzięki czemu jest doskonałym partnerem biznesowym. Poza finansowaniem samochodów ciężarowych dostępne są kompleksowe rozwiązania, obejmujące między innymi przyczepy oraz naczepy. Opcje finansowania mogą uwzględniać również naprawy, obsługi i ubezpieczenie. PACCAR Financial oferuje doskonałe rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań przedsiębiorcy. PACCAR PARTS Poza oryginalnymi częściami DAF i elementami silników PACCAR firma PACCAR Parts oferuje ponad uniwersalnych części TRP do samochodów ciężarowych i przyczep oraz naczep wszystkich marek, w tym materiały eksploatacyjne dla warsztatów. W Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii i na Węgrzech firma PACCAR Parts posiada centra dystrybucji, z których w ciągu 24 godzin dostarcza zamówienia do dealerów i klientów w całej Europie. Skuteczność dostaw na poziomie 99,98% jest niespotykana w branży samochodów ciężarowych. Posiadacze Kart Max Card mogą korzystać z wyjątkowych rabatów i ofert specjalnych.

27 DAF INTERNATIONAL TRUCK SERVICE Nawet ciężarówka firmy DAF może zostać unieruchomiona w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub wypadku. W takiej sytuacji dobrze jest wiedzieć, że kierowca może w pełni polegać na usłudze International Truck Service (ITS) firmy DAF. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu DAF ITS ( ) z każdego miejsca w Europie. Pomoc można uzyskać w 15 językach, przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę, a usługi są wykonywane przez miejscowych specjalistów. ITS zrobi wszystko, co konieczne, aby samochód jak najszybciej powrócił na trasę. DAF ECODRIVE Umiejętności kierowcy są kluczem do uzyskania najwyższej wydajności. Podczas szkoleń firmy DAF kierowcy uczą się, jak efektywniej oszczędzać paliwo i skuteczniej przewidywać sytuacje na drodze. Przyczynia się to również do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Dobrze wyszkolony kierowca potrafi lepiej zadbać o pojazd. DAF EcoDrive nauczy każdego kierowcę, jak w krótkim czasie zmniejszyć zużycie paliwa o 5-10%, a także jak lepiej chronić samochód ciężarowy przed uszkodzeniami. Dzięki szkoleniom długoterminowe oszczędności mogą osiągnąć nawet 3-5%!

28 NOWY MODEL LF EURO 6 PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ CIĄGNIK siodłowy FT 4 x 2 Podwozie pod zabudowę FA 4 x 2 Pojazd jest dostępny również w wersji Construction przeznaczonej do zastosowań, gdzie wymagana jest konstrukcja typowa dla pojazdów terenowych. Oś napędzana LF 8 12 t LF t LF 13 t LF t Seria Typ KABIANA DZIENNA KABINA SYPIALNA LF 8 12 t LF t LF t LF150 LF180 LF210 LF220 LF250 LF180 LF210 LF220 LF250 LF280 LF220 LF250 LF280 LF310

29 torque Silnik PACCAR PX-5 Typ silnika Osiągi Moment obrotowy Poziom emisji PX kw/152 KM ( obr./min) 580 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/184 KM ( obr./min) 700 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/213 KM ( obr./min) 760 Nm ( obr./min) Euro 6 Silnik PACCAR PX-7 Typ silnika Osiągi Moment obrotowy Poziom emisji PX kw/223 KM ( obr./min) 850 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/253 KM ( obr./min) 950 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/283 KM ( obr./min) 1020 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/314 KM ( obr./min) 1100 Nm ( obr./min) Euro 6 Nm PACCAR PX-5 torque Nm PACCAR PX PX PX PX PX PX PX PX kw 200 output 270 hp kw 250 output 330 hp PX PX PX PX PX PX PX ECE R24-03 (ISO 1585) EURO ECE R24-03 (ISO 1585) EURO x 100 min x 100 min -1

30 DAF Trucks N.V. Firma DAF Trucks, spółka zależna koncernu PACCAR Inc., jest jednym z czołowych producentów samochodów ciężarowych w Europie. Kluczem do jej sukcesu są najwyższej klasy ciągniki siodłowe i podwozia pod zabudowę, a także oferowane dla nich odpowiednie usługi dostępne poprzez sieć ponad 1000 niezależnych dealerów w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Australii, Nowej Zelandii, na Tajwanie i w Brazylii. Firma DAF dysponuje zakładami produkcyjnymi w Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. Więcej informacji, między innymi adresy dealerów, można znaleźć pod adresem

31

32 DW142936/PL:1213 DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Al. Katowicka Wolica k. Warszawy Polska Tel Fax Z niniejszej publikacji nie wynikają żadne prawa. DAF Trucks N.V. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji produktów bez powiadomienia. Produkty i usługi pozostają w zgodzie z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej na dzień sprzedaży, ale mogą się różnić w zależności od kraju. Najbardziej aktualne informacje można uzyskać u autoryzowanego dealera firmy DAF. DRIVEN BY QUALITY TRUCKS PARTS FINANCE

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji. Zwrotne, komfortowe i wydajne

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji. Zwrotne, komfortowe i wydajne Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji Zwrotne, komfortowe i wydajne Dystrybucja to rodzaj sportu wyczynowego Czas to pieniądz, a szczególnie w transporcie dystrybucyjnym. Napięte terminy, ustalony czas

Bardziej szczegółowo

Xxxxxxxx FIRMA DAF PRZEDSTAWIA. xxxxxxx PACCAR MX-11: PEŁNĄ OFERTĘ MODELI EURO 6 MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DRIVEN BY QUALITY NUMER 1 2013

Xxxxxxxx FIRMA DAF PRZEDSTAWIA. xxxxxxx PACCAR MX-11: PEŁNĄ OFERTĘ MODELI EURO 6 MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DRIVEN BY QUALITY NUMER 1 2013 NUMER 1 2013 W AKCJI FIRMA DAF PRZEDSTAWIA PEŁNĄ OFERTĘ MODELI EURO 6 Xxxxxxxx xxxxxxx PACCAR MX-11: MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DRIVEN BY QUALITY MAGAZINE OF DAF TRUCKS N.V. WWW.DAF.COM W AKCJI

Bardziej szczegółowo

IVECO WPROWADZA NA RYNEK NOWY MODEL STRALIS HI-WAY. Nowe standardy wydajności, jakości i wartości ważnych dla klienta

IVECO WPROWADZA NA RYNEK NOWY MODEL STRALIS HI-WAY. Nowe standardy wydajności, jakości i wartości ważnych dla klienta IVECO WPROWADZA NA RYNEK NOWY MODEL STRALIS HI-WAY Nowe standardy wydajności, jakości i wartości ważnych dla klienta Obniżone koszty utrzymania Niższe zużycie paliwa Silniki Euro VI wyposażone w unikalną

Bardziej szczegółowo

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton.

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla kierowców, przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

TWÓJ ZYSK NASZYM CELEM

TWÓJ ZYSK NASZYM CELEM TWÓJ ZYSK NASZYM CELEM KAŻDY PLAN ROZWOJU ZACZYNA SIĘ OD PYTANIA: W JAKI SPOSÓB NOWE ROZWIĄZANIE ZWIĘKSZY WYDAJNOŚĆ TRANSPORTU? ODDECH WYDAJNOŚCI DAF rozumie biznes swoich klientów i wie, jak ważny jest

Bardziej szczegółowo

EUROCARGO. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI.

EUROCARGO. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. N O W Y D O S K O N A Ł Y W K A Ż D E J S Y T U A C J I EUROCARGO. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. N O W Y Eurocargo to prawdziwy symbol w swoim segmencie. Wciąż pozostaje wzorem niezawodności i elastyczności,

Bardziej szczegółowo

Nowy Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton.

Nowy Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Nowy Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Spis treści Komfort 7 22 Komfort pracy 9 12 Komfort mieszkania i komfort snu 13 20 Porównanie kabin kierowcy 21 22 Ekonomiczność 23 34 BlueEfficiency Power

Bardziej szczegółowo

NOWE VOLVO FH IVECO STRALIS HI-WAY NEOPLAN JETLINER CARAVAN SALON 2012. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351

NOWE VOLVO FH IVECO STRALIS HI-WAY NEOPLAN JETLINER CARAVAN SALON 2012. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351 IVECO STRALIS HI-WAY NEOPLAN JETLINER CARAVAN SALON 2012 www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XIII NR 4 2012 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO NOWE VOLVO FH Dla

Bardziej szczegółowo

Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton.

Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton. Actros. Transport dalekobieżny. 18 26 ton. Transport ciężki. Do 250 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla

Bardziej szczegółowo

Najlepszy pakiet mocy 6130 CVT 6145 CVT 6160 CVT 6170 CVT 6185 CVT 6205 CVT 6215 CVT 6230 CVT. www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS.

Najlepszy pakiet mocy 6130 CVT 6145 CVT 6160 CVT 6170 CVT 6185 CVT 6205 CVT 6215 CVT 6230 CVT. www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS. Najlepszy pakiet mocy 630 CVT 645 CVT 660 CVT 670 CVT 685 CVT 605 CVT 65 CVT 630 CVT www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS. Nasze plony. Nasza przyszłość. NAsz steyr. 03 WproWaDzeNIe 04 05 TeCHNoloGIa

Bardziej szczegółowo

BUDOWLANE NOWOŚCI CAT CT660 DAF Z EURO 6 WIELTON NOWA NACZEPA. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351.

BUDOWLANE NOWOŚCI CAT CT660 DAF Z EURO 6 WIELTON NOWA NACZEPA. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351. CAT CT660 DAF Z EURO 6 WIELTON NOWA NACZEPA www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XII NR 2 2012 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO BUDOWLANE NOWOŚCI TRANSPORT BUDOWLANY

Bardziej szczegółowo

EUROCARGO EURO VI. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. Obsługa posprzedażna: innowacje w przeglądach Eurocargo Euro VI

EUROCARGO EURO VI. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. Obsługa posprzedażna: innowacje w przeglądach Eurocargo Euro VI EUROCARGO EURO VI. DOSKONAŁY W KAŻDEJ SYTUACJI. Historia sukcesu: lider od samego początku Wierność tradycji Nowe, jeszcze mocniejsze silniki Euro VI FPT Skrzynie biegów: nowe 12-stopniowe przekładnie

Bardziej szczegółowo

Vito. Furgon i Mixto.

Vito. Furgon i Mixto. Vito. Furgon i Mixto. Vito. Po prostu doskonały. Jeśli są Państwo zawsze gotowi do działania, konsekwentnie wykonują swą pracę, chętnie podejmują nowe wyzwania, to zasłużyli Państwo na zoptymalizowany

Bardziej szczegółowo

Nowy Transporter. Samochody Użytkowe

Nowy Transporter. Samochody Użytkowe Nowy Transporter Samochody Użytkowe 02 03 Nowy Transporter Jedyny w swoim rodzaju Nowy Transporter. Niskie zużycie paliwa. Dzięki najnowszej generacji silników Efektywna technologia BlueMotion. Seryjnie

Bardziej szczegółowo

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 5600 85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 02 www.masseyferguson.com Spis treści Strona 04 Skonstruowane przez nas, stworzone dla Was Strona 06 Duża moc i niezawodność od firmy Massey Ferguson Strona 10 Moc nowej

Bardziej szczegółowo

www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XV NR 2 2014 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) NACZEPY WYWROTKI

www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XV NR 2 2014 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) NACZEPY WYWROTKI Mercedes SLT Premiera POLSKI KAMPER Nowy Ford Transit www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XV NR 2 2014 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO NACZEPY WYWROTKI BEZPIECZNA

Bardziej szczegółowo

Dla Toyoty jakość nie jest obietnicą. To sposób na życie

Dla Toyoty jakość nie jest obietnicą. To sposób na życie Hiace Dla Toyoty jakość nie jest obietnicą. To sposób na życie Nawet najlepsze rzeczy można poprawić. Dlatego we wszystkim, co robimy, zmierzamy do ciągłych udoskonaleń. To nie jest motto, hasło, które

Bardziej szczegółowo

Informacje. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności

Informacje. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności Informacje Stara Wieś, 15 kwietnia 2013 r. Scania oferuje inteligentne samochody ciężarowe o dużej ładowności Dzięki modułowemu systemowi produktów Scania, klienci mogą wybierać spośród milionów opcji

Bardziej szczegółowo

Deutz-Fahr Agrotron 7210-7230 - 7250 TTV. Seria 7

Deutz-Fahr Agrotron 7210-7230 - 7250 TTV. Seria 7 Deutz-Fahr Agrotron 7210-7230 - 7250 TTV Seria 7 ABY SPOJRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ, JEDNA PARA OCZU TO ZA MAŁO. Układ hydrauliczny Load Sensing. Moc układu hydraulicznego dostępna wtedy, gdy jest potrzebna. Wydajność

Bardziej szczegółowo

Volvo 9500 Doceniony przez użytkowników. Volvo Buses. Driving quality of life

Volvo 9500 Doceniony przez użytkowników. Volvo Buses. Driving quality of life Volvo 9500 Doceniony przez użytkowników Volvo Buses. Driving quality of life Volvo 9500 jest właściwym pierwszym krokiem do zbudowania floty autokarów turystycznych Volvo. Autobus ten charakteryzuje się

Bardziej szczegółowo

Koparko-ładowarka 432F

Koparko-ładowarka 432F Koparko-ładowarka 432F Silnik wysokoprężny Cat 3054C DIT* Znamionowa moc maksymalna (wg normy ISO 14395) przy 2200 obr./min 74,5 kw (101 KM) Znamionowa moc użyteczna (wg normy ISO 9249) przy 2200 obr./min

Bardziej szczegółowo

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy Nowa seria A ciągnik jeszcze bardziej komfortowy 2 Spis treści 3. Valtra Dokładnie dla Was 4. Nowe, praktyczne zalety 6. Modele HiTech nowej serii A 8. Funkcjonalny komfort Valtra A HiTech 10. Valtra seria

Bardziej szczegółowo

SEAT FOR BUSINESS TECHNOLOGY TO ENJOY

SEAT FOR BUSINESS TECHNOLOGY TO ENJOY SEAT FOR BUSINESS SEAT FOR BUSINESS TECHNOLOGY TO ENJOY TECHNOLOGY TO ENJOY Jürgen Stackmann, Prezes, Komitet Wykonawczy SEAT S.A., Samochody SEAT charakteryzują się dużym zaawansowaniem technologicznym,

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO

AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO Volvo Trucks. Driving Progress AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO VOLVO FMX 3 6 Dbałość o szczegóły 7 15 Elementy zewnętrzne Kabina Oświetlenie Koła Podwozie 16 23 Wnętrze Komfort Schowki 24 29

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO

AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO Volvo Trucks. Driving Progress AKCESORIA DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO VOLVO FM 3 6 Dbałość o szczegóły 7 16 Elementy zewnętrzne Kabina Oświetlenie Koła Podwozie 17 23 Wnętrze Komfort Schowki 24 29 Komunikacja

Bardziej szczegółowo

Nowy Caravelle. Samochody Użytkowe

Nowy Caravelle. Samochody Użytkowe Nowy Caravelle Samochody Użytkowe Idealny do przewozu osób. Od ponad 30 lat wzorzec w profesjonalnym transporcie osobowym. NIŻSZE ZUŻYCIE PALIWA. Dzięki najnowszej generacji silników. WNĘTRZE NA POZIOMIE

Bardziej szczegółowo

Dacia Duster, rzetelna i solidna.

Dacia Duster, rzetelna i solidna. Dacia Duster Dacia Duster, rzetelna i solidna. W świecie, w którym wartość postrzegana nie ma nic wspólnego z rzeczywistą wartością, gdzie to, co modne jednego dnia, następnego dnia już jest przestarzałe,

Bardziej szczegółowo

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive.

Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. Corolla Każda podróż zaczyna się z zaufaniem Rzucająca się w oczy stylistyka, ponadprzeciętna jakość i innowacyjna technologia Toyota Optimal Drive. To wszystko kluczowe elementy dające niezapomniane wrażenia

Bardziej szczegółowo

Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego.

Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego. Gama OPEL Combo Samochody użytkowe Opla. Lepsze wykorzystanie kapitału obrotowego. Serwis i wzornictwo Opla 4 Przestrzeń ładunkowa i dostęp do ładunku 8 Silniki i bezpieczeństwo 10 Zakup samochodu użytkowego

Bardziej szczegółowo

AKCESORIA VOLVO TRUCKS

AKCESORIA VOLVO TRUCKS Volvo Trucks. Driving Progress AKCESORIA VOLVO TRUCKS NOWA SERIA VOLVO FH I VOLVO FH16 Potraktuj to osobiście. 3 10 Dbałość o szczegóły 11 20 Elementy zewnętrzne Kabina Oświetlenie Koła Podwozie 21 30

Bardziej szczegółowo