PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ"

Transkrypt

1 PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ

2 IDEALNA CIĘŻARÓWKA DO DYSTRYBUCJI DAF przedstawia nowy model LF do intensywnego transportu dystrybucyjnego. Z nowym, atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Z całkowicie nowym wnętrzem. Z nowym podwoziem i nowymi silnikami PACCAR PX-5 oraz PX-7 Euro 6. Zwrotny, zgrabny i wygodny: nowy LF w każdym centrum miasta czuje się jak w domu. Jego wysoka ładowność gwarantuje maksymalną opłacalność inwestycji. LF jest idealną ciężarówką dystrybucyjną zarówno dla kierowcy, jak i właściciela.

3

4

5 ELEGANCJA Nowy LF to wizytówka firmy. Elegancka ciężarówka dystrybucyjna o solidnym i przyjaznym wyglądzie, spójnym ze stylem pojazdów serii XF i CF. Charakterystyczna krata wlotu powietrza i piękny chromowany panel z logo DAF przyciągają wzrok przy jednoczesnym zapewnieniu dużej ilości miejsca na nazwę firmy. Aerodynamiczne owiewki narożne są dowodem na to, że atrakcyjna stylistyka może iść w parze z walorami praktycznymi. Strumień powietrza jest kierowany w taki sposób, aby zachować czystość klamek drzwi. TRWAŁOŚĆ To, co piękne, powinno pozostać piękne. Nowy model LF jest przystosowany do nawet bardzo intensywnej pracy dystrybucyjnej. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i wysokiej jakości wykończeń będzie świetnie wyglądał nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji. Ma to oczywiście pozytywny wpływ na samopoczucie kierowcy i podnosi wartość pojazdu w przypadku odsprzedaży. WYTRZYMAŁOŚĆ Nowy LF świetnie czuje się w ruchu miejskim. Potrafi też wiele znieść. Zderzak z ocynkowanej stali sprawia, że jest mniej podatny na uszkodzenia. Osłony nowych reflektorów z opcjonalnymi światłami do jazdy dziennej są wykonane z nietłukącego się tworzywa Lexan. Oznacza to niższe koszty eksploatacji i maksymalną dostępność pojazdu. ZWROTNOŚĆ Model LF jest dostępny z trzema wariantami kabiny. Jest przestronny wewnątrz i kompaktowy z zewnętrz, co korzystnie wpływa na zwrotność. Kąt skrętu kół 53 stopnie oznacza najmniejszy promień zawracania spośród wszystkich pojazdów w tym segmencie. Taka jest właśnie różnica pomiędzy dobrą a najlepszą ciężarówką dystrybucyjną. MAKSYMALNA ZWROTNOŚĆ

6 UŻYTECZNOŚĆ Intensywny transport dystrybucyjny wymaga wielokrotnego wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego. Dlatego w nowym modelu LF pomyślano o maksymalnym ułatwieniu dostępu. Osiągnięto to poprzez drzwi otwierające się pod kątem 90 stopni oraz bardzo małą wysokość podłogi, która zależnie od wersji wynosi 89, 98 lub 111 cm. Szerokie, podświetlane stopnie antypoślizgowe oraz inteligentnie rozmieszczone poręcze podnoszą komfort kierowcy i pasażera. WIDOCZNOŚĆ Dobra widoczność jest niezwykle istotna dla kierowcy. Dotyczy to zwłaszcza obszarów miejskich. W nowym LF nic nie zasłania widoku przed pojazdem i na boki. Wraz z optymalnym ustawieniem lusterek zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń. BEZPIECZEŃSTWO Oświetlenie modelu LF przyczynia się do jego widoczności i bezpieczeństwa. Reflektory można opcjonalnie wyposażyć w światła do jazdy dziennej. Są one wykonane z nietłukącego się tworzywa Lexan, podobnie jak opcjonalne światła przeciwmgielne i reflektory doświetlające zakręty. Reflektory doświetlające to światła, które obracają się wraz z ruchami koła kierownicy i świecą zawsze w kierunku jazdy. Jest to wygodne podczas skręcania lub manewrowania, a także zmniejsza jeszcze bardziej ryzyko wystąpienia uszkodzeń.

7

8

9 PRZEKONUJĄCA WYDAJNOŚĆ

10

11 WYGODA Zrelaksowany kierowca to lepszy kierowca. Dlatego firma DAF tak wiele uwagi włożyła w urządzenie wnętrza modelu LF. To idealne miejsce pracy spełniające te same wysokie normy jakości co wszystkie modele z oferty DAF Euro 6. Deska rozdzielcza jest zupełnie nowa i równie piękna, co praktyczna. Wszystkie elementy sterujące znajdują się pod ręką i są logicznie pogrupowane według funkcji. Każdy kierowca od razu poczuje się w nowym LF jak w domu. Układ ogrzewania i wentylacji ma na tyle dużą wydajność, aby wnętrze zawsze szybko osiągało wymaganą temperaturę. Jest to wygodne podczas częstego wsiadania do kabiny i wysiadania z niej. ERGONOMIA Wielofunkcyjna kierownica ma szeroki zakres regulacji, co pozwala ustawić ją zawsze w najlepszej i najwygodniejszej pozycji do jazdy. Standardowo wbudowane są w nią elementy sterujące tempomatem, hamulcem silnikowym, radiem i nowym, opcjonalnym systemem Truck Phone. Umożliwia on bezpieczną obsługę maksymalnie 3 telefonów bez dotykania aparatów. RELAKS Model LF jest standardowo wyposażony w fotel z zawieszeniem pneumatycznym. Odznacza się on dużymi możliwościami regulacji: 210 mm na długość i 120 mm na wysokość. Oznacza to, że każdy kierowca, niezależnie od wzrostu, może siedzieć w wygodnej pozycji. Elegancka tapicerka zapewnia świetną wentylację. W najbardziej luksusowej wersji fotel jest ogrzewany. Zamiast przedniego fotela pasażerskiego dostępna jest dwuosobowa kanapa. Model LF jest także świetnie przystosowany do spania. Na leżance kabinie sypialnej znajduje się wygodny materac o długości 200 cm i grubości 12 cm. Kierowca może zatem spokojnie wypocząć i kontynuować jazdę.

12 FUNKCJONALNOŚĆ Komfort oznacza też bogate wyposażenie. Oprzyrządowanie modelu LF jest równie wszechstronne i wysokiej jakości co w nowych pojazdach XF i CF Euro 6, włącznie z eleganckim aluminiowym wykończeniem. Centralne miejsce zajmuje 5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT ze standardowym systemem DAF Driver Performance Assistant (DPA). Informuje on kierowcę o zużyciu paliwa, skuteczności hamowania, a także przewidywaniu przez kierowcę sytuacji na drodze i optymalnym momencie na zmianę biegu. Wyświetla ponadto przydatne wskazówki dotyczące oszczędności paliwa i wskazuje m.in. znaczenie poprawnego ustawienia spoilerów i ciśnienia w oponach. System DPA motywuje kierowcę do optymalnego wykorzystania możliwości modelu LF. UŻYTECZNOŚĆ W nowej desce rozdzielczej znalazło się miejsce dla gniazda 12 V i podwójnej kieszeni DIN, w której można umieścić m.in. system radionawigacyjny TNR. W konsoli nad komorą silnika umieszczono złącze USB i gniazdo 24 V. Można do niego podłączyć smartfon, tablet, laptop lub odtwarzacz MP3. PRZESTRONNOŚĆ Nowy model LF oferuje wiele schowków: duży, zamykany na klucz schowek na komorze silnika wraz z tacą na pokrywie, kieszenie w panelach drzwiowych, siatka na tylnej ściance i dwa duże schowki nad szybą przednią. Tam również znajdują się cztery kieszenie DIN, w których można zamontować m.in. tachograf cyfrowy. W wydłużonych kabinach dziennych i sypialnych standardowo są montowane trzy dodatkowe schowki zamykane na klucz za fotelami jeden 23-litrowy i dwa 39-litrowe. W wersjach ze zautomatyzowaną skrzynią biegów AS Tronic znajduje się jeszcze schowek w desce rozdzielczej po stronie kierowcy, przydatny np. do trzymania listów przewozowych.

13

14 SIŁA WYDAJNOŚCI

15

16 Dystrybucja ma specyficzne wymagania. Dostosowanie do nich dotyczy również silników i przekładni nowego modelu LF. Razem działają skutecznie i elastycznie, co jest ważne przy częstym ruszaniu i zatrzymywaniu się. Równocześnie nowe silniki PACCAR są czyste, wydajne, niezawodne i trwałe.

17 INDYWIDUALIZACJA Do nowego modelu LF jest dostępna szeroka gama silników. Całkowicie nowy 4,5-litrowy czterocylindrowy silnik PACCAR PX-5 jest dostępny w wariantach mocy 112 kw/152 KM, 135 kw/184 KM i 157 kw/213 KM oraz momentu obrotowego odpowiednio 580, 700 i 760 Nm. Nowy, sześciocylindrowy 6,7-litrowy silnik PX-7 jest dostępny w wersjach o mocy 164 kw/223 KM, 186 kw/253 KM, 208 kw/283 KM i 231 kw/314 KM, których moment obrotowy wynosi odpowiednio 850, 950, 1020 i 1100 Nm. Wysoki moment obrotowy dostępny jest już przy niskich prędkościach obrotowych silnika i w szerokim zakresie obrotów. Wpływa to dobrze na wydajność, zużycie paliwa i komfort kierowcy. WYDAJNOŚĆ Silniki PACCAR PX spełniają oczywiście surowe normy emisji spalin Euro 6. Jest to zasługa m.in. układu wtryskowego common rail i turbosprężarki o zmiennej geometrii. W silnikach PX zastosowano także chłodzony system EGR oraz katalizator SCR z aktywnym filtrem cząstek stałych. Pozwoliło to na obniżenie zużycia płynu AdBlue o 50%. Kompaktowe wymiary silnika oraz zintegrowanie różnych podzespołów w bloku cylindrów i głowicy sprawiają, że silnik pracuje niezwykle cicho. To prawdziwa korzyść nie tylko dla kierowcy, ale też dla środowiska. IDEALNE DOPASOWANIE Silniki PX-5 i PX-7 są standardowo wyposażone w manualną pięcio- lub sześciobiegową skrzynię biegów. Do najmocniejszych silników są dostępne manualne skrzynie o dziewięciu przełożeniach. Nowe elementy sterujące w kabinie gwarantują płynność i krótki czas zmiany biegów. Skrzynia biegów jest bezobsługowa i przyczynia się do niskiego poziomu hałasu w kabinie. Oczywiście silnik PX może działać także w połączeniu ze zautomatyzowaną, sześciobiegową skrzynią biegów AS Tronic lub - w specjalnych zastosowaniach w pełni automatyczną przekładnią Allison. niezawodność Solidne bloki silników i głowice cylindrów są niezwykle mocne, a przy tym nie zajmują dużo miejsca. Zostały skonstruowane pod kątem wytrzymałości, niezawodności i niskiej masy. Zależnie od zastosowania odstępy między przeglądami mogą wynosić nawet km. Filtr cząstek stałych wymaga czyszczenia co kilometrów. Pozwala to na ograniczenie przestojów do minimum, zapewniając doskonałą wydajność. Silniki PX są również wyposażone w jeden pasek wieloklinowy, a liczne funkcje i elementy są zgrupowane w obrębie jednego modułu. Upraszcza to serwisowanie i zapewnia maksymalną niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.

18 Dzięki niskiej masie własnej przy wysokiej nośności model LF należy do najlepszych w swojej klasie. A to oznacza czysty zysk dla firmy. Nowoczesne, lekkie podwozia modelu LF charakteryzuje się również dużą wytrzymałością. Nowa ciężarówka dystrybucyjna DAF łączy maksymalną sztywność z najwyższą łatwością prowadzenia.

19 Nośność Nowy model LF jest dostępny w wersjach o różnych długościach podwozia i rozstawach osi. W wersjach od 7,5 do 12 ton dostępnych jest osiem rozstawów osi (od 3,05 m do 5,40 m). W klasie od 14 do 16 ton dostępnych jest dziewięć wariantów (od 3,25 m do 6,30 m), podobnie jak w wersjach 19-tonowych (od 3,45 m do 6,25 m). Model LF skonfigurowany jako ciągnik siodłowy może mieć rozstaw osi 3,13 m lub 3,50 m. PEŁNA KONTROLA Odpowiedni model LF można dobrać do każdego zastosowania dzięki szerokiemu wyborowi typów i przełożeń tylnej osi. Osie konstruowane są z naciskiem na wydajność, trwałość i komfort. W ofercie można znaleźć mnóstwo wersji od najlżejszej 5-tonowej tylnej osi SR 5.10 po 13-tonową SR13.44, która jest wzmocniona i zapewnia większą ładowność 19-tonowego modelu LF. Do prawie każdego wariantu osi jest dostępna opcjonalna blokada mechanizmu różnicowego. Zapewnia to maksymalne właściwości trakcyjne i panowanie nad pojazdem w każdych warunkach. Łatwa zabudowa Podwozie nowego modelu LF jest przystosowane do zabudowy, ponieważ różnorodne podzespoły umieszczono w jego wnętrzu. Dzięki temu podwozie jest całkowicie płaskie. Ponadto instalacje elektryczne i elektroniczne są jeszcze lepiej niż dotychczas przygotowane do podłączenia zabudowy. W modelu LF dostępne są ponadto różne opcje wykorzystania przystawki PTO, np. do chłodni, wywrotki czy dźwigu.

20

21 Najlepszym dowodem na jakość produktu są opinie klientów. Nowy model LF został entuzjastycznie przyjęty. Jego walory przekonają każdego, kto zdecyduje się nim przejechać. Firma DAF konstruuje ciężarówki z myślą o wydajnym działaniu. Codziennie, w każdych warunkach. Efektem tej filozofii jest nowy model LF. Ciężarówka dystrybucyjna, która codziennie jest w najwyższej formie. PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY Nowy model LF prowadzi się bardzo wygodnie. Przednie zawieszenie zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewnić idealne wyważenie między amortyzacją, stabilnością boczną, komfortem i sztywnością. Osie przednie o nośności 3,6, 4,8, 6,0 i 7,5 tony są na tyle wytrzymałe, aby zapobiec przeciążeniu ze względu na niepełny ładunek. Wygodne zawieszenie kabiny i mały promień skrętu poprawiają zwrotność i komfort jazdy nowego modelu LF. BEZPIECZEŃSTWO Nowy model LF wyposażony jest w różne systemy zabezpieczające i wspomagające kierowcę. Równolegle do całkowicie automatycznie sterowanego elektronicznego układu hamulcowego EBS (Electronic Braking System) pracuje nowy zintegrowany układ hamulcowy EBI (Endurance Brake Integration). Pierwszy wyhamowuje pojazd za pomocą hamulca silnikowego, którego siła jest regulowana przez turbosprężarkę o zmiennej geometrii. W razie potrzeby układ EBI włącza hamulec zasadniczy zapewniający dodatkową siłę hamowania. Zaletą tego systemu jest to, że powoduje mniejsze zużycie tarcz i klocków hamulcowych. Opcjonalnie jest dostępny układ kontroli stabilności pojazdu (VSC).

22 NAJLEPSZY W SWOJEJ KLASIE

23

24 Nowy model LF zaspokoi wszelkie potrzeby branży transportowej. W dystrybucji o zasięgu lokalnym, regionalnym i krajowym. W budownictwie i jako pojazd dla służb miejskich. Niezależnie od sektora w jakim pracujesz, model LF będzie najlepszym rozwiązaniem. DYSTRYBUCJA Niska masa własna przy wysokiej ładowności. Niskie zużycie paliwa i długie okresy międzyprzeglądowe obniżają koszty eksploatacji. Wszystko to sprawia, że nowy model LF jest idealną ciężarówką dystrybucyjną. Zapewnia również maksymalną zwrotność dzięki najmniejszemu promieniowi skrętu w swojej klasie. Dodatkowa nośność osi przedniej zapobiega przeciążeniu przy jeździe z niepełnym ładunkiem. Z kolei duża pojemność akumulatora pozwala zapobiec nieplanowanemu przestojowi, jeśli często jest używana platforma załadowcza. Nowy model LF został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

25 SŁUŻBY MIEJSKIE Dzięki swojej zwrotności, łatwości prowadzenia i czystym, wydajnym silnikom model LF idealnie nadaje się jako pojazd dla służb miejskich. Śmieciarka, zamiatarka, pojazd asenizacyjny lub strażacki? LF jest idealną platformą. Jego istotną zaletą jest całkowicie płaskie podwozie, na którym można sprawnie zamontować dowolną zabudowę. Różne opcje przystawek PTO podkreślają wszechstronność pojazdu. BUDOWNICTWO Otwarta platforma do przewozu materiałów? Kompaktowa wywrotka? Platforma do przewożenia lekkiej koparki? W każdym z tych zastosowań model LF sprawdzi się świetnie. A do zastosowań, które wymagają częstej jazdy w terenie, nadaje się zwłaszcza nowa 19-tonowa wersja Construction. Charakteryzuje się ona matowo-czarną kratą wlotu powietrza, wysoko umieszczonym zderzakiem i solidną, ocynkowaną osłoną chłodnicy. Wysoki przedni zderzak zapewnia kąt natarcia wynoszący prawie 25 o oraz prześwit ponad powierzchnią gruntu 32 cm. Mocny, solidny i wszechstronny. INDYWIDUALIZACJA Od intensywnej dystrybucji, przez transport chłodniczy, budownictwo, aż po służby komunalne do każdego zastosowania istnieje odpowiedni model LF na indywidualne zamówienie. Pojazdy są dostępne w formie ciągników lub podwozi pod zabudowę. Z wieloma opcjami rozstawu osi, ekonomicznymi i niezawodnymi silnikami PACCAR, przekładniami, a także kompleksowym programem przystawek odbioru mocy. Wszystkie pojazdy są oferowane z kabiną dzienną lub sypialną. Bez względu na wybraną wersję modelu LF firma DAF zawsze dostarcza ciężarówkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

26 Efektywny transport to więcej niż doskonała ciężarówka. Dlatego firma DAF oferuje kompletne rozwiązania transportowe. Jej ogromną zaletą jest profesjonalna organizacja i międzynarodowa sieć dealerów. Dzięki nim klienci uzyskują pomoc w zakresie wyboru właściwego pojazdu, jego finansowania i utrzymania floty w doskonałym stanie. DAF MULTISUPPORT Kontrakt serwisowy zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa za ustaloną stawkę za kilometr. Klient samodzielnie określa poziom usług. Istnieje także możliwość rozszerzenia zakresu umowy na wyposażenie i/lub konstrukcję zabudowy. Takie rozwiązanie zapewnia doskonale utrzymywaną flotę i maksymalną dostępność pojazdów. Ponadto dzięki kontraktowi serwisowemu przedsiębiorca transportowy może skoncentrować się na prowadzeniu właściwej działalności, nie przejmując się szczegółami technicznymi. Dealer firmy DAF zajmuje się wszystkimi czynnościami dotyczącymi planowania oraz realizacji przeglądów i prac obsługowych! PACCAR FINANCIAL Od ponad 50 lat firma PACCAR Financial, wewnętrzna organizacja zajmująca się finansowaniem pojazdów DAF, oferuje indywidualnie dostosowane usługi finansowe skierowane wyłącznie do sektora transportu. Firma PACCAR Financial, jak żadna inna, rozumie branżę, dzięki czemu jest doskonałym partnerem biznesowym. Poza finansowaniem samochodów ciężarowych dostępne są kompleksowe rozwiązania, obejmujące między innymi przyczepy oraz naczepy. Opcje finansowania mogą uwzględniać również naprawy, obsługi i ubezpieczenie. PACCAR Financial oferuje doskonałe rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań przedsiębiorcy. PACCAR PARTS Poza oryginalnymi częściami DAF i elementami silników PACCAR firma PACCAR Parts oferuje ponad uniwersalnych części TRP do samochodów ciężarowych i przyczep oraz naczep wszystkich marek, w tym materiały eksploatacyjne dla warsztatów. W Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii i na Węgrzech firma PACCAR Parts posiada centra dystrybucji, z których w ciągu 24 godzin dostarcza zamówienia do dealerów i klientów w całej Europie. Skuteczność dostaw na poziomie 99,98% jest niespotykana w branży samochodów ciężarowych. Posiadacze Kart Max Card mogą korzystać z wyjątkowych rabatów i ofert specjalnych.

27 DAF INTERNATIONAL TRUCK SERVICE Nawet ciężarówka firmy DAF może zostać unieruchomiona w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub wypadku. W takiej sytuacji dobrze jest wiedzieć, że kierowca może w pełni polegać na usłudze International Truck Service (ITS) firmy DAF. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu DAF ITS ( ) z każdego miejsca w Europie. Pomoc można uzyskać w 15 językach, przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę, a usługi są wykonywane przez miejscowych specjalistów. ITS zrobi wszystko, co konieczne, aby samochód jak najszybciej powrócił na trasę. DAF ECODRIVE Umiejętności kierowcy są kluczem do uzyskania najwyższej wydajności. Podczas szkoleń firmy DAF kierowcy uczą się, jak efektywniej oszczędzać paliwo i skuteczniej przewidywać sytuacje na drodze. Przyczynia się to również do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Dobrze wyszkolony kierowca potrafi lepiej zadbać o pojazd. DAF EcoDrive nauczy każdego kierowcę, jak w krótkim czasie zmniejszyć zużycie paliwa o 5-10%, a także jak lepiej chronić samochód ciężarowy przed uszkodzeniami. Dzięki szkoleniom długoterminowe oszczędności mogą osiągnąć nawet 3-5%!

28 NOWY MODEL LF EURO 6 PEWNOŚĆ I NIEZAWODNOŚĆ CIĄGNIK siodłowy FT 4 x 2 Podwozie pod zabudowę FA 4 x 2 Pojazd jest dostępny również w wersji Construction przeznaczonej do zastosowań, gdzie wymagana jest konstrukcja typowa dla pojazdów terenowych. Oś napędzana LF 8 12 t LF t LF 13 t LF t Seria Typ KABIANA DZIENNA KABINA SYPIALNA LF 8 12 t LF t LF t LF150 LF180 LF210 LF220 LF250 LF180 LF210 LF220 LF250 LF280 LF220 LF250 LF280 LF310

29 torque Silnik PACCAR PX-5 Typ silnika Osiągi Moment obrotowy Poziom emisji PX kw/152 KM ( obr./min) 580 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/184 KM ( obr./min) 700 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/213 KM ( obr./min) 760 Nm ( obr./min) Euro 6 Silnik PACCAR PX-7 Typ silnika Osiągi Moment obrotowy Poziom emisji PX kw/223 KM ( obr./min) 850 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/253 KM ( obr./min) 950 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/283 KM ( obr./min) 1020 Nm ( obr./min) Euro 6 PX kw/314 KM ( obr./min) 1100 Nm ( obr./min) Euro 6 Nm PACCAR PX-5 torque Nm PACCAR PX PX PX PX PX PX PX PX kw 200 output 270 hp kw 250 output 330 hp PX PX PX PX PX PX PX ECE R24-03 (ISO 1585) EURO ECE R24-03 (ISO 1585) EURO x 100 min x 100 min -1

30 DAF Trucks N.V. Firma DAF Trucks, spółka zależna koncernu PACCAR Inc., jest jednym z czołowych producentów samochodów ciężarowych w Europie. Kluczem do jej sukcesu są najwyższej klasy ciągniki siodłowe i podwozia pod zabudowę, a także oferowane dla nich odpowiednie usługi dostępne poprzez sieć ponad 1000 niezależnych dealerów w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Australii, Nowej Zelandii, na Tajwanie i w Brazylii. Firma DAF dysponuje zakładami produkcyjnymi w Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. Więcej informacji, między innymi adresy dealerów, można znaleźć pod adresem

31

32 DW142936/PL:1213 DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Al. Katowicka Wolica k. Warszawy Polska Tel Fax Z niniejszej publikacji nie wynikają żadne prawa. DAF Trucks N.V. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji produktów bez powiadomienia. Produkty i usługi pozostają w zgodzie z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej na dzień sprzedaży, ale mogą się różnić w zależności od kraju. Najbardziej aktualne informacje można uzyskać u autoryzowanego dealera firmy DAF. DRIVEN BY QUALITY TRUCKS PARTS FINANCE

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Hugo van der Goeslaan 1 Postbus 90065 5600 PT Eindhoven Tel : +31 (0)40 214 21 04 Fax: +31 (0)40 214 43 17 Internet: www.daf.com Trwałe, potężne, wydajne i opracowane

Bardziej szczegółowo

NOWA GAMA SILNIKÓW EURO 6

NOWA GAMA SILNIKÓW EURO 6 NOWA GAMA SILNIKÓW EURO 6 SIŁA WYDAJNOŚCI W naszych nowych modelach pojazdów Euro 6 z serii XF, CF i LF montowane są najnowocześniejsze silniki PACCAR. Dostępne są zarówno kompaktowe jednostki PX-5 o mocy

Bardziej szczegółowo

NOWA GAMA MODELI EURO 6

NOWA GAMA MODELI EURO 6 NOWA GAMA MODELI EURO 6 NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WSZYSTKICH MODELI Nowa gama pojazdów DAF Euro 6 to najnowsze rozwiązania gwarantujące maksymalną wydajność, niezawodność i najwyższy komfort jazdy. Nowoczesne silniki

Bardziej szczegółowo

DRIVEN BY QUALITY URODZONY DOSTAWCA TRUCKS PARTS FINANCE

DRIVEN BY QUALITY URODZONY DOSTAWCA TRUCKS PARTS FINANCE URODZONY DOSTAWCA IDEALNA CIĘŻARÓWKA DO DYSTRYBUCJI Seria DAF LF: opracowana do intensywnej eksploatacji w transporcie dystrybucyjnym, odznaczająca się atrakcyjną stylistyką elementów zewnętrznych i komfortowym

Bardziej szczegółowo

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa

Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Pers/Press/ Presse /Prensa/Stampa Hugo van der Goeslaan 1 Postbus 90065 5600 PT Eindhoven Tel : +31 (0)40 214 21 04 Fax: +31 (0)40 214 43 17 Internet: www.daf.com DAF wprowadza na rynek nowe serie pojazdów

Bardziej szczegółowo

Zawsze właściwe rozwiązanie

Zawsze właściwe rozwiązanie Pers/Press/Presse/Prensa/Stampa Firma DAF Trucks na targach IAA 2014 w Hanowerze: Zawsze właściwe rozwiązanie Indywidualne rozwiązania dopasowane do wszystkich zastosowań transportowych Nowość: model CF

Bardziej szczegółowo

DAF MULTISUPPORT więcej niż

DAF MULTISUPPORT więcej niż DAF MULTISUPPORT więcej niż tylko naprawy i przeglądy DAF MULTISUPPORT TRUCKS PARTS FINANCE WWW.DAF.COM Usługi wspierające najlepszą ofertę biznesową Kompleksowa obsługa klienta W branży transportowej

Bardziej szczegółowo

TWÓJ ZYSK NASZYM CELEM

TWÓJ ZYSK NASZYM CELEM TWÓJ ZYSK NASZYM CELEM KAŻDY PLAN ROZWOJU ZACZYNA SIĘ OD PYTANIA: W JAKI SPOSÓB NOWE ROZWIĄZANIE ZWIĘKSZY WYDAJNOŚĆ TRANSPORTU? ODDECH WYDAJNOŚCI DAF rozumie biznes swoich klientów i wie, jak ważny jest

Bardziej szczegółowo

NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNE

NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNE NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNE WYJĄTKOWA WSZECHSTRONNOŚĆ Firma DAF przedstawia swój najbardziej wszechstronny samochód ciężarowy nowy model CF Euro 6. Model dostępny jest jako podwozie pod zabudowę i ciągnik

Bardziej szczegółowo

Samochody ciężarowe Scania serii P dostępne z większymi silnikami

Samochody ciężarowe Scania serii P dostępne z większymi silnikami Nadarzyn, 30 kwietnia 2009 r. Nowe pojazdy w ofercie Scania: P 360 i P 400 Euro 5 Samochody ciężarowe Scania serii P dostępne z większymi silnikami Dzięki dostępności rozwijających duży moment obrotowy,

Bardziej szczegółowo

NAJLEPSZY XF W HISTORII

NAJLEPSZY XF W HISTORII SIŁA ZMIAN NAJLEPSZY XF W HISTORII Firma DAF przedstawia nowy model XF, który wyznacza nowy standard w dziedzinie długodystansowego transportu drogowego. Opracowany został z myślą o maksymalizacji wydajności

Bardziej szczegółowo

Volvo Group Trucks Poland. Kraków 2015

Volvo Group Trucks Poland. Kraków 2015 Kraków 2015 Styczeń 2013 początek procesu integracji sieci serwisowej Volvo Trucks i Renault Trucks na rynku polskim 29.11.2013 - jedna firma reprezentująca dwie marki na polskim rynku, odpowiada za sprzedaż

Bardziej szczegółowo

Gotowe do ciężkiej pracy Scania na wystawie Bauma 2010: duży wybór, kompleksowa obsługa

Gotowe do ciężkiej pracy Scania na wystawie Bauma 2010: duży wybór, kompleksowa obsługa PRESS info P10400EN / Per-Erik Nordström Kwiecień 2010 r. Gotowe do ciężkiej pracy Scania na wystawie Bauma 2010: duży wybór, kompleksowa obsługa Niezawodna technologia, bogata oferta produktów i kompleksowa

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Amarok

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Amarok Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Amarok Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni biegów

Bardziej szczegółowo

NLR85A - Ls 35. długość podana z uwzględnieniem pojazdu równomiernie załadowanego oraz obciążonego zgodnie z dopuszczalnym naciskiem na oś (2)

NLR85A - Ls 35. długość podana z uwzględnieniem pojazdu równomiernie załadowanego oraz obciążonego zgodnie z dopuszczalnym naciskiem na oś (2) LS 35 3,5 t NLR85A - Ls 35 Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy Ls 35 E Wymiary (mm) Rozstaw osi X 2490 D min. 650 Długość całkowita K 4735 Zwis przedni A 1100 Długość zabudowy (min/max) (1)

Bardziej szczegółowo

MODELE. Max. moc. Model KM

MODELE. Max. moc. Model KM MODELE Max. moc Model 30 40 50 KM 35 41 47 ZASTOSOWANIE Wszechstronne ciągniki sprawdzają się w: sadach szklarniach ogrodnictwie parkach i ogrodach utrzymaniu zieleni sektorze komunalnym SYLISTYKA Zwarta

Bardziej szczegółowo

NLR85 - L 35 Série Bleu. Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy

NLR85 - L 35 Série Bleu. Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy L 35 Série Bleu - 3,5 t NLR85 - L 35 Série Bleu Wymiary oraz zalecane rozmiary tylnej zabudowy L 35 F L 35 H Wymiary (mm) Rozstaw osi X 2750 3350 D min. 650 Długość całkowita K 5295 6015 Zwis przedni A

Bardziej szczegółowo

Korzyść klienta 44% Korzyść klienta 37% EMOTION SPORT

Korzyść klienta 44% Korzyść klienta 37% EMOTION SPORT Gama (rynek polski) Logika gamy FRESH ACTIVE DYNAMIC Dodatkowo do wyposażenia FRESH Dodatkowo do wyposażenia ACTIVE - ABS z EBD - Poduszki powietrzne boczne przednie - Klimatyzacja manualna - Poduszki

Bardziej szczegółowo

POJAZD DAF DO KAŻDEGO ZASTOSOWANIA

POJAZD DAF DO KAŻDEGO ZASTOSOWANIA DOSKONAŁY FUNDAMENT POJAZD DAF DO KAŻDEGO ZASTOSOWANIA Żaden inny sektor transportu nie jest tak zróżnicowany i wymagający, jak sektor transportu budowlanego. Firma DAF stworzyła kompleksową ofertę pojazdów

Bardziej szczegółowo

5G / 5GH Standard 60 do 66 kw (80 do 90 KM) Kompaktowa wydajność

5G / 5GH Standard 60 do 66 kw (80 do 90 KM) Kompaktowa wydajność 5G / 5GH Standard 60 do 66 kw (80 do 90 KM) Kompaktowa wydajność 2 Seria 5G / 5GH Kompaktowa wydajność ma teraz nowe imię: Standardowa seria 5G Twój ciągnik John Deere z serii 5G podoła wszelkim zadaniom,

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla Części 2. Samochody ciężarowe do 3,5 t kabina pięcioosobowa, nadwozie typu Pickup z napędem na 4 koła (szt.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla Części 2. Samochody ciężarowe do 3,5 t kabina pięcioosobowa, nadwozie typu Pickup z napędem na 4 koła (szt. Lp. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA dla Części 2 Samochody ciężarowe do 3,5 t kabina pięcioosobowa, nadwozie typu Pickup z napędem na 4 koła (szt. 4) 1. Rok produkcji 2015 2. Homologacja, karta pojazdu 3. Nadwozie

Bardziej szczegółowo

PUNKT ODNIESIENIA W TRANSPORCIE DŁUGODYSTANSOWYM

PUNKT ODNIESIENIA W TRANSPORCIE DŁUGODYSTANSOWYM PUNKT ODNIESIENIA W TRANSPORCIE DŁUGODYSTANSOWYM NAJLEPSZY MODEL XF W HISTORII Nowy model XF firmy DAF. Punkt odniesienia w dziedzinie transportu długodystansowego. Stworzony z myślą o maksymalnej wydajności

Bardziej szczegółowo

SPECIAL VEHICLES TERBERG SERIA RT CIĘŻKIE ŁADUNKI SĄ NASZYM ŻYWIOŁEM

SPECIAL VEHICLES TERBERG SERIA RT CIĘŻKIE ŁADUNKI SĄ NASZYM ŻYWIOŁEM SPECIAL VEHICLES TERBERG SERIA RT CIĘŻKIE ŁADUNKI SĄ NASZYM ŻYWIOŁEM SPR AWDZONE ROZWIĄZANIA Łączna masa z ładunkiem do 375 ton Nośność siodła do 45 ton Obracający się o 180 fotel Ergoturn Spawane podwozie

Bardziej szczegółowo

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085

Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta. PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085 1/7 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:182085-2011:text:pl:html PL-Kraków: Samochody osobowe 2011/S 111-182085 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Crafter

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012. Crafter Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Crafter Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni biegów

Bardziej szczegółowo

CENY I WYPOSAŻENIE AVEO 5D

CENY I WYPOSAŻENIE AVEO 5D CENY I WYPOSAŻENIE AVEO 5D ROK MODELOWY 2013 CENY CENNIKOWE MOC SILNIKA CENA 70 KM 36 990 zł 86 KM 75 KM 40 490 zł 46 990 zł 1.4 MT Start/Stop 1.3d MT Start/Stop 86 KM 75 KM 43 990 zł 46 990 zł 51 490

Bardziej szczegółowo

UKŁAD NAPĘDOWY I KIEROWNICZY

UKŁAD NAPĘDOWY I KIEROWNICZY Seria Uniwersalny ciągnik. S oznacza siłę podczas pracy. Jest to seria mocnych ciągników, charakteryzujących się niskim zużyciem paliwa. Idealnie nadają się one do pracy w małych gospodarstwach, w gospodarstwach

Bardziej szczegółowo

IMPREZA 07MY * * Moc (kw/km) Skrzynia biegów Pojemność (cm 3 ) Cena

IMPREZA 07MY * * Moc (kw/km) Skrzynia biegów Pojemność (cm 3 ) Cena 01 IMPREZA 07MY Moc (kw/km) Skrzynia biegów Pojemność (cm 3 ) Cena Wersja sedan Impreza 2.5 WRX 000 Impreza 2.5 WRX SUN Impreza 2.5 WRX STI 77/105 77/105 manualna automatyczna 1498 1498 18 160 19 490 118/160

Bardziej szczegółowo

Lambox. Zabudowa kurierska

Lambox. Zabudowa kurierska Lambox Zabudowa kurierska Zabudowa kurierska Zabudowa kontenerowa LAMBox to nowatorski design, aerodynamiczny kształt, ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni wnętrza pojazdu, niespotykana funkcjonalność,

Bardziej szczegółowo

Seria DAF LF. Wyspecjalizowane pojazdy dystrybucyjne

Seria DAF LF. Wyspecjalizowane pojazdy dystrybucyjne Seria DAF LF Wyspecjalizowane pojazdy dystrybucyjne Z myślą o dystrybucji Ciężarówki DAF z serii LF od samego początku były skazane na sukces. Dzięki nowoczesnej i przestronnej kabinie, lekkiemu podwoziu

Bardziej szczegółowo

Hyundai Nowy i20. Oferta specjalna dla Pekao Leasing. Wersja: CLASSIC PLUS, silnik: 1.2. Kolor nadwozia: Baby Elephant Kolor tapicerki: Czarny

Hyundai Nowy i20. Oferta specjalna dla Pekao Leasing. Wersja: CLASSIC PLUS, silnik: 1.2. Kolor nadwozia: Baby Elephant Kolor tapicerki: Czarny Oferta specjalna dla Pekao Leasing Przedstawiciel handlowy: Jakub Czerniak Handlowiec tel: 504-243-977 jakub.czerniak@autobroker.pl Auto Broker Mełgiewska 10 Hyundai Nowy i20 Wersja: CLASSIC PLUS, silnik:

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wykaz ważniejszych oznaczeń i skrótów 10. Od autorów 13. Wstęp 14. Rozdział 1. Ogólna charakterystyka samochodów użytkowych 17

Spis treści. Wykaz ważniejszych oznaczeń i skrótów 10. Od autorów 13. Wstęp 14. Rozdział 1. Ogólna charakterystyka samochodów użytkowych 17 Spis treści Wykaz ważniejszych oznaczeń i skrótów 10 Od autorów 13 Wstęp 14 Rozdział 1. Ogólna charakterystyka samochodów użytkowych 17 1.1. Klasyfikacja, przeznaczenie i wymagania stawiane samochodom

Bardziej szczegółowo

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji. Zwrotne, komfortowe i wydajne

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji. Zwrotne, komfortowe i wydajne Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji Zwrotne, komfortowe i wydajne Dystrybucja to rodzaj sportu wyczynowego Czas to pieniądz, a szczególnie w transporcie dystrybucyjnym. Napięte terminy, ustalony czas

Bardziej szczegółowo

PUNKT ODNIESIENIA W TRANSPORCIE DŁUGODYSTANSOWYM

PUNKT ODNIESIENIA W TRANSPORCIE DŁUGODYSTANSOWYM PUNKT ODNIESIENIA W TRANSPORCIE DŁUGODYSTANSOWYM NAJLEPSZY MODEL XF W HISTORII DAF XF. Nowy punkt odniesienia w dziedzinie transportu długodystansowego. Stworzony z myślą o maksymalnej wydajności transportu.

Bardziej szczegółowo

SERIA N i F 2015 Wersja Euro 5b+ Wersja Euro VI V 3.0

SERIA N i F 2015 Wersja Euro 5b+ Wersja Euro VI V 3.0 SERIA N i F 2015 Wersja Euro 5b+ Wersja Euro VI V 3.0 WERSJA 2 Indeks SERIA N Wersja Euro 5b+ Wersja Euro VI 3,5 ton 04-17 5,5 ton 18-19 3,5 ton 20-27 5,5 ton 28-29 6,5 ton 30-31 7,5 ton 32-37 SERIA F

Bardziej szczegółowo

Części hamulców pneumatycznych TRP Asystent parkowania

Części hamulców pneumatycznych TRP Asystent parkowania Części hamulców pneumatycznych TRP Asystent parkowania SYSTEMY KAMER WIĘKSZE POLE WIDZENIA W ofercie TRP znajduje się zestaw obejmujący światło obrysowe i asystenta parkowania do pojazdów z przyczepą.

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego Caravelle

Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego Caravelle Dane techniczne Obowiązują dla roku modelowego 2012 Caravelle Informacje na temat zużycia paliwa i emisji CO 2 znajdują się w niniejszych danych technicznych. Nie wszystkie kombinacje silnika, skrzyni

Bardziej szczegółowo

ZASTOSOWANIE. - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne. standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył)

ZASTOSOWANIE. - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne. standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył) ZASTOSOWANIE - Profesjonalne sadownictwo - Uprawy specjalistyczne - Szerokość min. od 1100mm standard 1280mm (przy ogumieniu 360/70 R 24 tył) SILNIK - EURO II - Duża pojemność 3,0 lub 4,0 L -Chłodzenie

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA Nr sprawy: RZP-II-WI/22/DZP-1/2014 Załącznik Nr 6 do SIWZ Z SPECYFIKACJA TECHNICZNA Oferowany samochód ciężarowy: - marka: - model:. OPIS/Minimalny wymagany parametr Parametr techniczny oferowany przez

Bardziej szczegółowo

Kabiny serii CF Elementy zewnętrzne

Kabiny serii CF Elementy zewnętrzne Elementy zewnętrzne Stylistyka kabin serii CF wyraźnie nawiązuje do wyjątkowej marki DAF. Zwężający się kształt kabin wybrano nie tylko ze względu na elegancję linii. Stanowi on również element dobrze

Bardziej szczegółowo

Furgon kompakt z rozstawem osi 3200 mm. Dopuszczalna masa całkowita w kg Napęd na koła przednie 4 x 2

Furgon kompakt z rozstawem osi 3200 mm. Dopuszczalna masa całkowita w kg Napęd na koła przednie 4 x 2 Dane techniczne. Legenda do wymiarów: Wszystkie wymiary podano w milimetrach i są wartościami uśrednionymi. Dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym i bez obciążenia. a) Wysokość pojazdu w połączeniu

Bardziej szczegółowo

Crafter masy i wymiary Masy

Crafter masy i wymiary Masy Crafter masy i wymiary Masy Model/ Dopuszczalna masa całkowita (kg) Rozstaw (mm) Ładowność z kierowcą od do (kg) Maksymalna masa zespołu pojazdów (przy 12% wzniesieniu) (kg) 1 Furgon, niski dach 3250 1614

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r.

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r. "DOSTAWA SAMOCHODÓW SŁUŻBOWYCH DLA MIEJSKIEGO ZARZĄDU DRÓG W BIELSKU-BIAŁEJ." OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA z dnia 21.08.2015 r. 1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa, w terminie do 3 miesięcy od dnia zawarcia

Bardziej szczegółowo

OFERTA HANDLOWA. dla FIRM

OFERTA HANDLOWA. dla FIRM Warszawa 2012 r. Auto-Pol-Serwis Autoryzowany Dealer Samochodów OPEL OFERTA HANDLOWA dla FIRM Ofertę przygotował: Michał Misaczek + 48 600 454 431 Opel Vivaro, Van L2H1 2.9t (L2 H1, 2900) 2.0 CDTI, 84

Bardziej szczegółowo

www.renaultdostawcze.pl RENAULT TRAFIC WYMIARY FURGONY Maksymalna objętość przestrzeni ładunkowej (m 3 ) 5,2 6,0 Wymiary zewnętrzne (mm) Długość całkowita 4 999 5 399 Szerokość całkowita / z lusterkami

Bardziej szczegółowo

Kabiny serii XF105 Elementy zewnętrzne

Kabiny serii XF105 Elementy zewnętrzne Elementy zewnętrzne DAF tej ciężarówki nie pomylisz z żadną inną. Nowoczesny i elegancki wygląd wyraźnie wskazuje na przynależność kabiny pojazdu DAF XF105 do rodziny pozostałych serii pojazdów DAF. Opracowana

Bardziej szczegółowo

Ciągniki siodłowe Scania zoptymalizowane pod względem ekonomiki paliwowej

Ciągniki siodłowe Scania zoptymalizowane pod względem ekonomiki paliwowej PRESS info P09904PL / Per-Erik Nordström 17 września 2009 Ciągniki siodłowe Scania zoptymalizowane pod względem ekonomiki paliwowej Wraz z premierą nowych samochodów ciężarowych serii R Scania wprowadza

Bardziej szczegółowo

NOWY MAN TGE. Dane techniczne.

NOWY MAN TGE. Dane techniczne. NOWY MAN TGE. Dane techniczne. SPIS TREŚCI. Ciężarówka wśród vanów nowy MAN TGE 3 Program produkcyjny MAN TGE 4 Układ napędowy 5 Wymiary 6 Masy 12 Opony 14 CIĘŻARÓWKA WŚRÓD VANÓW NOWY MAN TGE. MAN TGE,

Bardziej szczegółowo

Gama pojazdów DAF Odzwierciedlenie jakości

Gama pojazdów DAF Odzwierciedlenie jakości Gama pojazdów DAF Odzwierciedlenie jakości Jakość w każdym aspekcie Jakość w każdym szczególe: to odróżnia pojazdy firmy DAF od każdej innej ciężarówki. Od stalowego zderzaka przedniego przez nietłukące

Bardziej szczegółowo

Informacje o podwoziach i oznaczeniach modeli. System modułowy firmy Scania

Informacje o podwoziach i oznaczeniach modeli. System modułowy firmy Scania System modułowy firmy Scania System modułowy firmy Scania Modułowy system budowy stosowany przez firmę Scania umożliwia optymalne dopasowanie podwozia do różnych zastosowań. Każde podwozie firmy Scania

Bardziej szczegółowo

Farmall U PrO OD 99 DO 114 KM

Farmall U PrO OD 99 DO 114 KM Farmall U PrO OD 99 DO 114 KM Farmall u Pro MADE IN AUSTRIA NOWA SERIA CIĄGNIKÓW FARMALL GOTOWE DO CIĘŻKIEJ PRACY KAŻDEGO DNIA OD 1923 ROKU 1 CHaraKTErYSTYKa CIĄGNIKA STREFA KOMFORTU Przestronna, klimatyzowana

Bardziej szczegółowo

Dane techniczne. Nowe BMW serii 5 Limuzyna. 530i, 530i xdrive.

Dane techniczne. Nowe BMW serii 5 Limuzyna. 530i, 530i xdrive. 10/2016 strona 1 Dane techniczne. 530i, 530i xdrive. BMW 530i Limuzyna BMW 530i xdrive Limuzyna Karoseria Liczba drzwi / miejsc 4 / 5 4 / 5 Dł. / szer. / wys. (pusty) mm 4936 / 1868 / 1479 4936 / 1868

Bardziej szczegółowo

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji. Zwrotne, komfortowe i wydajne

Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji. Zwrotne, komfortowe i wydajne Samochody ciężarowe DAF dla dystrybucji Zwrotne, komfortowe i wydajne Dystrybucja to rodzaj sportu wyczynowego Czas to pieniądz, a szczególnie w transporcie dystrybucyjnym. Napięte terminy, ustalony czas

Bardziej szczegółowo

CHARAKTERYSTYKA BUSA DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

CHARAKTERYSTYKA BUSA DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Zał. nr 1 do formularza oferty CHARAKTERYSTYKA BUSA DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie Sp. Z o.o. www.mzk.krotoszyn.pl Kryterium

Bardziej szczegółowo

Ładowarka teleskopowa CAT TH serii C

Ładowarka teleskopowa CAT TH serii C Ładowarka teleskopowa CAT TH serii C TH336C, TH337C, TH406C, TH407C Model Udźwig Max. wysokość podnoszenia Masa robocza TH336C 3,3 tony 6,1etra 6 820 kg TH337C 3,3 tony 7,3etra 7 045 kg TH406C 3,7 tony

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn budowlanych

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn budowlanych Zielono-żółta siła Filtry do maszyn budowlanych Gwarantowana jakość oryginalnego wyposażenia. Program produktów MANN-FILTER do maszyn budowlanych: Filtry powietrza Filtry oleju Filtry wstępne paliwa Filtry

Bardziej szczegółowo

Kabiny serii LF Edycja 2009 Elementy zewnętrzne

Kabiny serii LF Edycja 2009 Elementy zewnętrzne Elementy zewnętrzne Z uwagi na dużo cech wspólnych ze swymi większymi braćmi z serii CF i XF kabinę z pojazdów LF można bez wątpienia uznać za godnego członka rodziny pojazdów DAF. Przeznaczeniem kabiny

Bardziej szczegółowo

DEUTZ-FAHR. AGROPLUS F Keyline

DEUTZ-FAHR. AGROPLUS F Keyline AGROPLUS F Keyline DEUTZ-FAHR AGROPLUS F Keyline 55-65 - 75-80.4 AGROPLUS F KEYLINE. DOSKONAŁE WYPOSAŻENIE W PRZYSTĘPNEJ CENIE. Także w sektorze gospodarstw sadowniczych wyposażenie techniczne ma decydujące

Bardziej szczegółowo

*poniższa oferta dotyczy wyłącznie 2 sztuk

*poniższa oferta dotyczy wyłącznie 2 sztuk d e a l e r Informacja techniczna wraz z ofertą handlową dla 2sztuk autobusów miejskich marki KAPENA / IVECO typ Iveco 65 C Urby dostępnych w terminie 7 dni od uzyskania pierwszego zamówienia. *poniższa

Bardziej szczegółowo

CORSA KONWERTOWANA VAN 5D

CORSA KONWERTOWANA VAN 5D VAN 5D WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI. WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI. WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI. Wykonywana przez wyspecjalizowany zakład Obejmuje m.in. demontaż tylnej kanapy i pasów bezpieczeństwa oraz montaż zestawu grodzeniowego

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna autobusów

Specyfikacja techniczna autobusów Załącznik nr 6 do SIWZ Specyfikacja techniczna autobusów Niepodzielone fragmenty tabeli należy uznać za wspólne dla obydwu typów autobusów 1. Pojemność autobusu - ilość pasażerskich miejsc siedzących od

Bardziej szczegółowo

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren. Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.com Wydajność, na której możesz polegać: ECOtronik 02 WSTĘP Silnik.

Bardziej szczegółowo

Sz.P. Katarzyna Janicka

Sz.P. Katarzyna Janicka Sz.P. Katarzyna Janicka Warszawa, 11.02.2013 r. Szanowna Pani Katarzyno, W odpowiedzi na Pani zgłoszenie na portalu internetowym mam przyjemność przedstawić Pani kompleksową ofertę na zakup samochodu PEUGEOT,

Bardziej szczegółowo

Opony zimowe Continental do samochodów ciężarowych i autobusów

Opony zimowe Continental do samochodów ciężarowych i autobusów Opony zimowe Continental do samochodów ciężarowych i autobusów Hanower, 30 października 2014 r. Standardowe opony do pojazdów użytkowych w warunkach zimowych często osiągają kres swoich możliwości. Pomimo

Bardziej szczegółowo

Samochody Użytkowe. Crafter Podwozie. Rok modelowy Ważny od

Samochody Użytkowe. Crafter Podwozie. Rok modelowy Ważny od Crafter Podwozie Rok modelowy 016 Ważny od 1.05.015 Samochody Użytkowe 1 Modele bazowe rozstaw osi [mm] rodzaj kabiny silnik moc [kw/km] norma emisji spalin* układ siedzeń cena PLN bez VAT cena PLN z VAT

Bardziej szczegółowo

Podwozie ze skrzynią ładunkową, kompakt z rozstawem osi 3250 mm, kabina pojedyncza

Podwozie ze skrzynią ładunkową, kompakt z rozstawem osi 3250 mm, kabina pojedyncza 1945 2426 Dopuszczalna masa całkowita [t] 23803 2850 23653 Legenda wymiarów: Wszystkie dane w mm. Wszystkie wymiary dla pojazdu z wyposażeniem standarwym. Wysokość pojazdów z napędem na wszystkie koła

Bardziej szczegółowo

HAKOWCE PALIFT T18 - T30

HAKOWCE PALIFT T18 - T30 HAKOWCE PALIFT T18 - T30 PRAWDZIWI SIŁACZE NIEZAWODNI, EKONOMICZNI I UNIWERSALNI PALIFT - UTALENTOWANY MISTRZ ŁADOWNOŚCI Hakowce z serii PALIFT TELESCOPIC z optymalną proporcją masy własnej do mocy załadunkowej

Bardziej szczegółowo

CENY I WYPOSAŻENIE SPARK

CENY I WYPOSAŻENIE SPARK ROCZNIK PRODUKCJI 2013, ROK MODELOWY 2014 CENY I WYPOSAŻENIE SPARK CENY CENNIKOWE MOC SILNIKA EMISJA CO2 CENA LS 1.0 MT ESC 68 KM 118 g/km 29 990 zł LS+ 1.0 MT ESC 68 KM 118 g/km 31 990 zł 1.0 MT ESC 68

Bardziej szczegółowo

Vito 113 CDI Furgon Długi. Dane techniczne

Vito 113 CDI Furgon Długi. Dane techniczne Vito 113 CDI Furgon Długi Silnik : MG7 Silnik OM 651 DE 22 LA 100kW 3800/min Moc maksymalna 100 kw / 136 KM Maksymalny moment obrotowy 310 Nm Pojemność całkowita 2143 cm3 Średnica cylindra 83.0 mm Skok

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn rolniczych

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn rolniczych Zielono-żółta siła Filtry do maszyn rolniczych Program produktów MANN-FILTER do maszyn rolniczych: Filtry powietrza Filtry oleju Filtry wstępne paliwa Filtry kabinowe Systemy odpowietrzania skrzyni korbowej

Bardziej szczegółowo

Zleceniodawca: FCE Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Wyścigowa Warszawa. Rzeczoznawca: PCR MS Automobile

Zleceniodawca: FCE Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Wyścigowa Warszawa. Rzeczoznawca: PCR MS Automobile Nr zlecenia: z dnia: Zleceniodawca: FCE Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Wyścigowa 6 02-681 Warszawa Rzeczoznawca: PCR MS Automobile OPINIA TECHNICZNA Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości

Bardziej szczegółowo

serwisową Specjalne oferty na obsługę 40 PLN MNIEJ KUPON MAX Wszystkie marki pojazdów oraz przyczepy/ naczepy Smar TRP do łożysk wałeczkowych

serwisową Specjalne oferty na obsługę 40 PLN MNIEJ KUPON MAX Wszystkie marki pojazdów oraz przyczepy/ naczepy Smar TRP do łożysk wałeczkowych PACCAR PARTS: MAJ CZERWIEC 2011 Wszystkie marki pojazdów oraz przyczepy/ naczepy Specjalne oferty na obsługę serwisową KUPON MAX Filtry powietrza DAF Genuine Do pojazdów Euro 4 i 5 Zapobiegają zasysaniu

Bardziej szczegółowo

Samochód ciężarowy TYP A - szt. 19

Samochód ciężarowy TYP A - szt. 19 CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA SAMOCHÓD CIĘŻAROWY TYP A 19 SZTUK Samochód marki:., model. za cenę za sztukę: netto: złotych brutto:.. złotych L.p. 1. Dane ogólne Samochód ciężarowy TYP A - szt. 19 Minimalne wymagania

Bardziej szczegółowo

ET16. Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych

ET16. Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych ET16 Konwencjonalne Koparki Gąsienicowe Z Nadwoziem Kompaktowa swoboda ruchu w klasie koparek 1,5- tonowych Kompaktowe rozmiary, a przy tym najlepsza w swojej klasie w dziedzinie wielkości kabiny -to może

Bardziej szczegółowo

Kompakt z rozstawem osi 3250 mm, z dachem wysokim

Kompakt z rozstawem osi 3250 mm, z dachem wysokim maks. 2700 (pomiar przy podłodze) 1350 1520 3250 5261 2600 (pomiar przy ściance działowej) 1040 3250 5261 2600 (pomiar przy ściance działowej) Dopuszczalna masa całkowita [t] H ok. 55/6901 1040 1993 2426

Bardziej szczegółowo

Innowacyjne produkty w programie DAF Transport Efficiency

Innowacyjne produkty w programie DAF Transport Efficiency Pers/Press/Presse/Prensa/Stampa/Prasa Firma DAF Trucks na targach IAA 2016 w Hanowerze: Innowacyjne produkty w programie DAF Transport Efficiency Innowacyjny system obsługi floty DAF Connect on-line o

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna oferowanych samochodów

Specyfikacja techniczna oferowanych samochodów ... nazwa i adres wykonawcy Załącznik nr 5 Specyfikacja techniczna oferowanych samochodów Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego

Bardziej szczegółowo

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/twingo/... 01 PREFERENCJE 02 WERSJE 03 WYPOSAŻENIE 04 FINANSOWANIE PODSUMOWANIE

http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/twingo/... 01 PREFERENCJE 02 WERSJE 03 WYPOSAŻENIE 04 FINANSOWANIE PODSUMOWANIE 1 z 6 2011-08-02 15:08 Twingo Konfigurator UWAGA! Wszystkie informacje zawarte w konfiguratorze w tym ceny, zdjęcia samochodów, dostępność, nie stanowią w żaden sposób oferty handlowej w rozumieniu przepisów

Bardziej szczegółowo

Seria N. Najmocniejsze w swojej klasie

Seria N. Najmocniejsze w swojej klasie Seria N Najmocniejsze w swojej klasie NOWA GENERACJA CIĄGNIKÓW VALTRA SERII N Najmocniejsze na rynku ciągniki z silnikami czterocylindrowymi. Trzecia generacja serii N Nowa, przestronna i bardzo cicha

Bardziej szczegółowo

Zleceniodawca: FCE Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Wyścigowa Warszawa. Rzeczoznawca: PCR MS Automobile

Zleceniodawca: FCE Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Wyścigowa Warszawa. Rzeczoznawca: PCR MS Automobile Nr zlecenia: z dnia: Zleceniodawca: FCE Leasing Polska Sp. z o.o. ul. Wyścigowa 6 02-68 Warszawa Rzeczoznawca: PCR MS Automobile OPINIA TECHNICZNA Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie wartości

Bardziej szczegółowo

Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu

Ocena stanu technicznego i określenie wartości rynkowej pojazdu Opinia numer: 3815/BKSO/07/2016 Wykonawca opinii : mgr inż. Bartłomiej Kosma Zleceniodawca: FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Właściciel: FCA Leasing Polska Sp. z o.o. Zadanie: Ocena stanu technicznego i określenie

Bardziej szczegółowo

Opel Vivaro 2.5 CDTI 146KM Van L2H1 2.9t. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Elektrycznie sterowane szyby boczne przednie

Opel Vivaro 2.5 CDTI 146KM Van L2H1 2.9t. Cena (brutto): zł. Komfort. Bezpieczeństwo. Elektrycznie sterowane szyby boczne przednie Opel Vivaro 2.5 CDTI 146KM Van L2H1 2.9t Cena (brutto): 102 450 zł Typ nadwozia dostawcze Pojemność silnika (ccm) 2464 Moc silnika 146 Rodzaj paliwa diesel Typ silnika 2.5 CDTI 146KM Pojemność bagażnika

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO, OCHRONNEGO POWYŻEJ 5 MIEJSC. Oferta Wykonawcy - oferowane parametry 1 2 3 4 5

PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO, OCHRONNEGO POWYŻEJ 5 MIEJSC. Oferta Wykonawcy - oferowane parametry 1 2 3 4 5 /pieczęć / PARAMETRY TECHNICZNE SAMOCHODU OSOBOWEGO, OCHRONNEGO POWYŻEJ 5 MIEJSC Lp. Wyszczególnienie Opis DANE TECHNICZNE 1. Silnik wysokoprężny spełniający normę emisji spalin min. EURO 5 2. Maksymalna

Bardziej szczegółowo

driven by quality DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Al. Katowicka 40 05-830 Wolica k. Warszawy Polska Tel. 022-45 89 500 Fax 022-45 89 599 www.daftrucks.

driven by quality DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Al. Katowicka 40 05-830 Wolica k. Warszawy Polska Tel. 022-45 89 500 Fax 022-45 89 599 www.daftrucks. Niniejsza publikacja nie stanowi przyznania jakichkolwiek praw. DAF Trucks N.V. zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w specyfikacjach produktów bez uprzedzenia. Produkty i usługi są zgodne z dyrektywami

Bardziej szczegółowo

Pojazd użytkowy John Deere GATOR

Pojazd użytkowy John Deere GATOR Pojazd użytkowy John Deere GATOR Seria tradycyjna Pojazdy Użytkowe - robocze Seria Kompakt Seria T Seria HPX CX TS HPX 4x2 TE Elec TH TX TX Turf Seria tradycyjna Pojazdy Użytkowe - Cross Over Seria XUV

Bardziej szczegółowo

Numer ogłoszenia: ; data zamieszczenia: OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA. Ogłoszenie dotyczy: Ogłoszenia o zamówieniu.

Numer ogłoszenia: ; data zamieszczenia: OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA. Ogłoszenie dotyczy: Ogłoszenia o zamówieniu. Numer ogłoszenia: 8932-2015; data zamieszczenia: 14.01.2015 OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA Ogłoszenie dotyczy: Ogłoszenia o zamówieniu. Informacje o zmienianym ogłoszeniu: 7004-2015 data 12.01.2015 r.

Bardziej szczegółowo

Beco Przyczepy wywrotki. Siła do pracy

Beco Przyczepy wywrotki. Siła do pracy Beco Przyczepy wywrotki Siła do pracy Wywrotki rolnicze Beco Wywrotki rolnicze Beco Wywrotki rolnicze BECO typu SUPER już od dawna są niezwykle cenionymi przyczepami. Produkty BECO znane są ze swojej trwałości,

Bardziej szczegółowo

rozwiązanie dla rolnictwa

rozwiązanie dla rolnictwa rozwiązanie dla rolnictwa pl.manitou.com mlt.manitou.com osiągi w twoim gospodarstwie 4500 kg: Maksymalny udźwig MLT 845 umożliwia podnoszenie ciężarów do 4,5 tony. 7.55 m: Wysięgnik MLT 845 pozwala na

Bardziej szczegółowo

ISUZU MOTORS LIMITED

ISUZU MOTORS LIMITED ISUZU MOTORS LIMITED Isuzu Benelux Spółka Akcyjna Oddział w Polsce zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian danych zawartych w niniejszym katalogu, w tym parametrów technicznych, wyposażenia,

Bardziej szczegółowo

LEON 1.6 TDI CR START/STOP 110KM (5F12NV) - STYLE

LEON 1.6 TDI CR START/STOP 110KM (5F12NV) - STYLE LEON 1.6 TDI CR START/STOP 110KM (5F12NV) - STYLE 83635 PLN DANE OGÓLNE Adres oferty: http://autorud.seat-auto.pl/samochody/2016-11-18-14794790096 47 Numer oferty: 2016-11-18-1479479009647 Przebieg: 0

Bardziej szczegółowo

LANCIA DELTA S OD Miejski instynkt.

LANCIA DELTA S OD Miejski instynkt. OD LANCIA DELTA S OD Miejski instynkt. MAGIA DESIGNU SPRAWIA, ŻE FORMA WYRAŻA EMOCJE. Zaprojektowany przez fi rmę MOMODESIGN model DELTA S został stworzony w oparciu o sportowy design i elegancką stylistykę.

Bardziej szczegółowo

7,32% ECOSTRALIS. oszczędność zużycia paliwa w modelu. Auto Service

7,32% ECOSTRALIS. oszczędność zużycia paliwa w modelu. Auto Service 7,32% TÜV SÜD potwierdza certyfikatem porównanie pomiarów zużycia paliwa wykonane przez Iveco. oszczędność zużycia paliwa w modelu ECOSTRALIS Dodatkowe informacje dot. szczegółów testu dostępne są na stronie

Bardziej szczegółowo

PAKIET SERWISOWY VOLVO. Najprostszy sposób na utrzymanie wysokiej wartości Twojego Volvo

PAKIET SERWISOWY VOLVO. Najprostszy sposób na utrzymanie wysokiej wartości Twojego Volvo PAKIET SERWISOWY VOLVO Najprostszy sposób na utrzymanie wysokiej wartości Twojego Volvo ZAPOMNIJ O KOSZTACH SERWISU JUŻ W DNIU ZAKUPU NOWEGO VOLVO Jeżeli wraz z zakupem nowego Volvo zdecydujesz się nabyć

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS 0461 655 5123. M15. K4.S0914. F&W. Wydrukowano w Niemczech ANDREAS STIHL AG & Co. KG 2014. Ekologiczny papier bielony bez użycia chloru. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE

Bardziej szczegółowo

Moc w ciągłej dyspozycji. Technika produkcji lokomotyw

Moc w ciągłej dyspozycji. Technika produkcji lokomotyw Moc w ciągłej dyspozycji. Technika produkcji lokomotyw Voith Turbo Lokomotivtechnik Od 25 roku firma Voith łączy kompetencje w dziedzinie techniki lokomotyw - od konstruowania, poprzez produkcję, po usługi

Bardziej szczegółowo

Wycieraczki. Doskonałość w każdym calu

Wycieraczki. Doskonałość w każdym calu Doskonałość w każdym calu Przegląd Naturalnie pierwszy wybór Wycieraczki DENSO, charakteryzujące się unikatowym projektem, wykonane z materiałów doskonałej jakości zgodnie z najbardziej wymagającymi normami

Bardziej szczegółowo

Maksymalna wysokość podnoszenia: 17,56 m Maksymalny zasięg: 14,26 m Silnik: JCB ECOMAX 93 KW - 126 KM Przekładnia hydrostatyczna ze sterowaniem

Maksymalna wysokość podnoszenia: 17,56 m Maksymalny zasięg: 14,26 m Silnik: JCB ECOMAX 93 KW - 126 KM Przekładnia hydrostatyczna ze sterowaniem Maksymalna wysokość podnoszenia: 17,56 m Maksymalny zasięg: 14,26 m Silnik: JCB ECOMAX 93 KW - 126 KM Przekładnia hydrostatyczna ze sterowaniem elektronicznym Automatyczne poziomowanie RTH5.18 OPIS MASZYNY

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo