ArcGIS ArcView system informacji geograficznej dla ochrony środowiska.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ArcGIS ArcView system informacji geograficznej dla ochrony środowiska."

Transkrypt

1

2 ArcGIS ArcView system informacji geograficznej dla ochrony środowiska. ESRI Polska Paw. 5E, st. 221 ArcView to nowoczesne oprogramowanie umożliwiające tworzenie, analizę, zarządzanie, edycję i wizualizację danych przestrzennych np. w postaci cyfrowych map dla lepszego podejmowania decyzji związanych z ochroną środowiska. Azteca 3m 3 SULO sp. z o.o. Paw. 3A, st. 12 Azteca optymalnie dostosowana do Twoich wymagań przy selektywnej zbiórce odpadów. Pojemnik wykonany z PE formowanego rotacyjnie, odporny na promieniowanie słoneczne i działanie mechanicznych czynników zewnętrznych. Bateria słoneczna MODERN 220W 46V modern HST Paw. 4, st. 56 Monokrystaliczna bateria słoneczna 220W przeznaczona jest do systemów zintegrowanych z siecią. Świetnej jakości ogniwa gwarantują bezawaryjną pracę modułu. Panele objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta. 25 lat gwarancji na moc baterii. Bateria słoneczna S-Energy 200W 24V modern HST Paw. 4, st. 56 Polikrystaliczne panele firmy S-Energy charakteryzuje przystępna cena i wysoka jakość. Doskonała wydajność i jakość modułów fotowoltaicznych. Panele posiadają 24 miesięczną gwarancję producenta oraz 25 letnią gwarancją na moc. Możliwość zmiany koloru obramowania panela.

3 Baterie słoneczne Lorentz serii LA EcoSolar Paw. 4, st. 36 Monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne Lorentz serii LA zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, z tylnymi kontaktami, o sprawności około 20%. Wykorzystanie ogniw o tak dużej sprawności powoduje, że moduły LA dają dużą moc z małej powierzchni wydajność >160Wp/m 2. Belownica ARTechnic PBKe30b ARTechnic Ryszard Łuba Paw. 3, st.1 oraz 37 Belownica ARTechnic PBKe30b jest idealnym rozwiązaniem dla firm, w których powstawanie odpadów rozproszone jest w wielu miejscach. Dodatkowe jezdne kontenerki ułatwiają selektywną zbiórkę oraz transport odpadów z najbardziej oddalonych miejsc w firmie i prasowanie ich w jednym miejscu. Belownica ARTechnic PBe30b ARTechnic Ryszard Łuba Paw. 3, st.1 oraz 37 Belownica ARTechnic PBe30b zapewnia znakomite walory użytkowe przy wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Pomoże w gospodarowaniu odpadami każdemu przedsiębiorcy, przynosząc korzyści zarówno wizerunkowe jak i ekonomiczne. Belownica ARTechnic PBe20b ARTechnic Ryszard Łuba Paw. 3, st.1 oraz 37 Belownica ARTechnic PBe20b jest najmniejszą a zarazem najnowszą maszyną serii ecoline. Wyjątkowa konstrukcja maszyny sprawia, że zajmuje ona niewiele miejsca gwarantując przy tym znakomite rezultaty zmniejszania objętości odpadów.

4 BIO-CEL -MCP innowacyjny proces mechanicznego oczyszczania płaszczyzn membran ultrafiltracyjnycych. PPHU Schwander Polska S.C. MICRODYN-NADIR GmbH Paw. 5B, st. 51 Innowacyjny proces polega na ciągłym ścieraniu zapchanych warstw powierzchni membran poprzez małe granulki (zastrzeżenie patentowe). Skuteczność tego procesu czyszczenia oparta jest na koncepcji technologii złoża fluidalnego. Granulat pod wpływem napowietrzania drobnopęcherzykowego wprawiany jest w ruch w kierunku pionowym wzdłuż płaszczyzn membran, a pod wpływem własnego ciężaru opada z powrotem w dół. Innowacyjność polega na zastąpieniu chemicznego czyszczenia czyszczeniem mechanicznym, które nie ma negatywnego wpływu na środowisko, dodatkowo ułatwia eksploatację i zmniejsza koszty oczyszczania ścieków. BIOMASSER MOBILE ASKET Paw. 4, st. 45 oraz teren otwarty sektor 3, St.4 BIOMASSER MOBILE to jedyna na rynku przewoźna wytwórnia brykietów, zabudowana na przyczepie transportowej. Rozwiązanie to umożliwia produkcję brykietów - Złotego Węgla na polu, bezpośrednio przy stogu. BIOMASSER MOBILE nie zawiera urządzeń hydraulicznych, procesorów, ani skomplikowanej elektroniki i jest PRODUKTEM POLSKIM. Brykieciarki firmy Costruzioni Nazzareno S.r.l. serii OL.D PROJEKTA SP. Z O.O. Paw. 4, st. 20 Brykieciarki serii OL.D charakteryzują się kompaktową budową, wydajnością w zakresie kg/h. Przystosowane są do brykietowania materiałów takich jak: trociny i pył drzewny, torf, papier, słoma, siano, folie aluminiowe oraz tkaniny.

5 Centrum Badań Jakości sp. z o.o. Paw. 5E, st. 177 Centrum Badań Jakości sp. z o.o. w Lubinie jako jedno z największych laboratoriów w Polsce jest liderem w zakresie wykonywania różnorodnych badań i pomiarów fizyko - chemicznych, mikrobiologicznych z uwzględnieniem poboru i przygotowania próbek oraz opracowywania wyników. CBJ sp. z o.o. wykonuje badania w zakresie: procesów technologicznych, kompleksowe badania żywności, badania biomasy, środowiska naturalnego, czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku pracy. CBJ sp. z o.o. posiada akredytację Nr AB 412 przyznaną przez Polskie Centrum Akredytacji w Warszawie. CITYBAC 400L - prawdziwa czterysetka SULO sp. z o.o. Paw. 3A, st. 12 Jedyny na rynku pojemnik o pojemności 400L na 4 kółkach. Bardzo solidny oraz praktyczny w miejscach, gdzie 360L - 370L to trochę za mało, a ciężar odpadów sprawia, że na 4 kółkach znacznie łatwiej jest manewrować pojemnikiem niż na 2- czy 3 kołach. Najmniejsza niskotemperaturowa suszarnia osadu COMBI-DRY Klein Technical Solutions GmbH Paw. 5D, st. 101 Pozwala na całkowicie automatyczne suszenie osadu do 1000 t/a, odparowując 100 kg H 2 0/h, wykorzystując ciepło odpadowe albo z zainstalowanego kogeneratora. Zużycie energii cieplnej: 85kW + 15 kw elektrycznej. Ze względu na rodzaj konstrukcji nie wymaga inwestycji budowlanych. Dodatkowe informacje: Długopis z makulatury Federacja Zielonych GAJA Paw. 5C, st. 78 Obudowa długopisu jest wykonana w 100% z recyklingowego papieru. Ciasno zwinięta makulatura jest trzymana w całości dzięki użyciu kleju na bazie roślinnej.

6 Eko-Gospodarka Zintegrowany System Informatyczny dla Firm Komunalnych KOMTECH Sp. z o.o. Paw. 3A, st. 20 Eko-Gospodarka to Zintegrowany System Informatyczny dedykowany dla firm zajmujących się wywozem i zagospodarowaniem odpadów. Główne funkcjonalności rozwiązania: Wsparcie Procesu Sprzedaży i Realizacji Usług Zagospodarowanie Odpadów Zarządzanie Logistyką Pojemników i Kontenerów Utrzymanie Floty Pojazdów Fakturowanie, Masowe Zmiany Cen oraz Aneksowanie Umów Sprawozdawczość i Raportowanie Elektrodializa odwrócona - nowatorskie podejście do procesów odsalania wody technologicznej SEEN Holding sp. z o.o. Paw. 5D, st. 118 Proces odwróconej elektrodializy (EDR) - umożliwia stałe działanie bez konieczności regularnego dozowania środków chemicznych w celu usunięcia kamienia. W procesie EDR biegunowość elektryczna, a przez to kanał zdemineralizowany i kanał koncentratu, są odwracane 2 do 4 razy na godzinę. Elektrolityczny system chlorowania wody OMC ENVAG Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 178 Bezpieczna i ekonomiczna metoda wytwarzania na miejscu roztworu podchlorynu sodu o wielomiesięcznej trwałości. Ze względu na zastosowane rozwiązania posiada najwyższy poziom bezpieczeństwa swojej klasie. Elektrownia wiatrowa oś pionowa Linia Szycia Paw. 4, st. 81 Energia wiatru jest jednym z odnawialnych źródeł energii. Współcześnie stosowane turbiny wiatrowe przekształcają ją na energię mechaniczną, która dalej zamieniana jest na elektryczną. Na małą skalę, elektrownia wiatrowa połączona z systemem magazynowania energii elektrycznej może służyć do zaopatrzenia budynku autonomicznego w elektryczność. W skład zestawu wchodzą: generator, śmigła, wieża linowa, przemiennik, manualny system hamulcowy, przyspieszacz obrotów, sterownik. Elektrownia wiatrowa pozioma o mocy 500W, 1000W, 2000W, 5000W

7 Elektrownia wiatrowa oś pozioma Linia Szycia Paw. 4, st. 81 Energia wiatru jest jednym z odnawialnych źródeł energii. Współcześnie stosowane turbiny wiatrowe przekształcają ją na energię mechaniczną, która dalej zamieniana jest na elektryczną. Na małą skalę, elektrownia wiatrowa połączona z systemem magazynowania energii elektrycznej może służyć do zaopatrzenia budynku autonomicznego w elektryczność. W skład zestawu wchodzą: generator, śmigła, wieża linowa, przemiennik, manualny system hamulcowy, przyspieszacz obrotów, sterownik. Elektrownia wiatrowa pozioma o mocy 500W, 1000W, 2000W, 5000W Envicomp System do identifikacji, ważenia i zarządzania pojemnikami SULO sp. z o.o. Paw. 3A, st. 12 Automatyczny system rejestracji opróżnień i ważenia pojemników, przy użyciu technologi RFID. Daje możliwość rzetelnego rozliczania opłat i wydajnego zarządzania pojemnikami. EVR-T VENT ENERGY Paw. 4, st. 33 EVR-T autorski system monitorowania pracy elektrowni wiatrowych. Dostosowany do obsługi różnych typów urządzeń. Wskazuje aktualne parametry pracy wiatraka, informuje o błędach i awariach (powiadomienie na telefon komórkowy). Stały dostęp do systemu za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

8 Filtr ciśnieniowy SE-PREF nowatorskie dennice i sprawdzone złoża SEEN Holding sp. z o.o. Paw. 5D, st. 118 Jego sterowanie odbywa się za pomocą sterownika na jednostce filtracyjnej lub z wykorzystaniem sterownika centralnego dla całej stacji uzdatniania. Jego obsługa jest w pełni zautomatyzowana - przepustnice z pozycjonowanym napędami pneumatycznymi i elektrozaworami współpracują ze sterownikiem. Zbiornik filtracyjny wykonany jest z blachy stalowej z wypukłymi dennicami stabilizowanymi mechanicznie. Filtry ciśnieniowe typu SE-PREF stanową podstawowe wyposażenie kontenerowych stacji uzdatniania wody. Firma Bliska Środowisku - edycja 2009 EUROPEJSKIE FORUM ODPOWIEDZIALNOŚCI EKOLOGICZNEJ Paw. 5C, st. 73 Ogólnopolski konkurs mający na celu stworzenie elity polskich firm, a także pomoc przedsiębiorcom w procesie proekologicznego zarządzania oraz stworzenie centrum praktycznej i teoretycznej wiedzy ekologicznej przydatnej firmą w wykreowaniu pozytywnego ekowizerunku opartego na proekologicznej strategii rozwoju. Program ten ma się przyczynić do stworzenia elity polskich firm i gmin, które w swoich założeniach strategicznych stawiają na: Ekowizerunek, Ekomarkę i Ekostrategię. Flotacja ciśnieniowa unikalna metoda separacji zawiesin SEEN Holding sp. z o.o. Paw. 5D, st. 118 Wykorzystuje ona zjawisko tworzenia się trwałego aglomeratu złożonego z kłaczków zawiesin pokoagulacyjnych oraz pęcherzyków powietrza. Kłaczki wytwarzane są w czasie typowego procesu flokulacji. Pęcherzyki powstają na wskutek dekompresji wody, która wcześniej w saturatorach została nasycona powietrzem atmosferycznym pod zwiększonym ciśnieniem. Powstały w wyniku łączenia się kłaczków i pęcherzyków aglomerat ma gęstość mniejszą od gęstości wody i wynoszony jest na powierzchnię urządzenia, w którym zachodzi proces klarowania.

9 Fotokatalizatory hybrydowe oparte na glinokrzemianach warstwowych do oczyszczania wody Uniwersytet Jagielloński Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) Paw. 5B, st. 43 Przedmiotem wynalazku są proste w zastosowaniu, aktywne w świetle widzialnym fotokatalizatory hybrydowe oparte na modyfikowanych glinokrzemianach warstwowych służące do fotokatalitycznej degradacji zanieczyszczeń wody, m.in. takich jak fenole, chlorowane związki aromatyczne, pestycydy i cyjanki. GeoTropy Państwowy Instytut Geologiczny Państwowy Instytut Badawczy Paw. 5C, st. 84 GeoTropy popularno-naukowe tablice informacyjne, opisujące w prosty i ciekawy sposób wybrane zagadnienia geologiczne, charakterystyczne dla danego regionu m.in. procesy kształtujące powierzchnię Polski, bogactwa naturalne kraju czy świat skamieniałości. Zainteresowani mogą zwrócić się do Instytutu o opracowanie GeoTropu dla swojego regionu. Gmina Bliska Środowisku edycja 2009 EUROPEJSKIE FORUM ODPOWIEDZIALNOŚCI EKOLOGICZNEJ Paw. 5C, st. 73 Ogólnopolski konkurs mający na celu wypromowanie gmin, które aktywnie realizują ustawowe zadania dotyczące ochrony środowiska, budują długoterminową wartość gminy inwestując w działalność ekologiczną oraz realizują zasady Ekologicznej Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wspomagane założeniami Zrównoważonego Rozwoju. Program ten ma się przyczynić do stworzenia elity polskich firm i gmin, które w swoich założeniach strategicznych stawiają na: Ekowizerunek, Ekomarkę i Ekostrategię.

10 Grupa pompowa GPS o niepowtarzalnym wyglądzie Polska Ekologia sp. z o.o. Paw. 4, st. 40 System złączek i zaworów ogranicza do minimum trudności związane z płukaniem i napełnianiem instalacji poprzez łatwe podłączenie profesjonalnego urządzenia napełniającego. Niepowtarzalny design. Specjalna konstrukcja obudowy wykonana z laminatu włókna szklanego, uszlachetnia walory estetyczne urządzenia jak również zapewnia odpowiednią wentylację. HiTorc energooszczędny napęd do rozdrabniaczy Vecoplan EQUIPO Paw. 3, st. 13 Bezprzekładniowy, opatentowany napęd z chłodzonym wodą silnikiem. Dostępny od 75 do 250 kw z bezstopniowo regulowaną prędkością obrotową od 0 do 420 obr./min. Ta rewolucyjna technologia pozwala uzyskać oszczędność energii elektrycznej sięgającą 60%! W przypadku maszyn o dużej mocy, koszty inwestycji mogą amortyzować się już po pierwszym roku. ICEBERG OPTIMA podziemny system na odpady SULO sp. z o.o. Paw. 3A, st. 12 Innowacyjny system pojemników podziemnych do gromadzenia i segregacji odpadów. Produkowany z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia niskie koszty eksploatacji i długi okres użytkowania. Dostępny o pojemnościach 3m³, 4m³ i 5m³.

11 Inwerter SMA Sunny Boy 5000TL-20 EcoSolar Paw. 4, st. 36 Inwertery SMA SB 5000TL-20 to najnowsza generacja tych urządzeń do współpracy z siecią elektroenergetyczną. Inwertery SB tej serii posiadając maksymalną sprawność 97%, dochodzą już do granicy możliwości technicznych dla urządzeń, jakie są wytwarzane przez człowieka. Kamera paleniskowa termograficzna OMC ENVAG Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 178 Jakość i efektywność układów paleniskowych, a także dyspozycyjność instalacji kotłowych są mocno uzależnione od optymalnego mieszania i dozowania paliwa i powietrza do spalania w całej strefie spalania. Kamera pozwala monitorować proces spalania w sposób ciągły i na tej podstawie go optymalizować. KAMIEŃ UNIWERSALNY FHU STANDARD wyłączny dystrybutor Paw. 4, st. 46 Kamień Uniwersalny - ekologiczna pasta do czyszczenia i polerowania takich powierzchni jak: złoto, srebro, mosiądz, szkło, ceramika, tworzywa sztuczne, glazura, akryl, fugi. Nie zawiera toksyn ani kwasów, ulega biodegradacji. Posiada certyfikaty UE. Produkcja -Niemcy (www.universalstein.com). Katalizator do niskotemperaturowego rozkładu podtlenku azotu w gazach resztkowych z instalacji kwasu azotowego(v) Uniwersytet Jagielloński, Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) Paw. 5B, st. 43 Przedmiotem wynalazku jest sprzyjający redukcji emisji gazów cieplarnianych i niewymagający stosowania dodatkowych substancji redukujących katalizator na bazie kobaltu, niklu i cynku do niskotemperaturowego rozkładu podtlenku azotu w gazach resztkowych z instalacji kwasu azotowego(v). Katalizator do wysokotemperaturowego rozkładu podtlenku azotu w instalacjach do produkcji kwasu azotowego(v) Uniwersytet Jagielloński, Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) Paw. 5B, st. 43 Przedmiotem wynalazku jest katalizator na bazie glinianów do wysokotemperaturowego rozkładu N 2 O w instalacji kwasu azotowego(v) minimalizujący straty związane ze zubożeniem substratu w tlenki azotu NO x, przy zachowaniu wysokiej aktywności katalitycznej i niskiej tendencji do spiekania.

12 Katalizator żelazowy do dopalania cząstek sadzy Uniwersytet Jagielloński, Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) Paw. 5B, st. 43 Przedmiotem wynalazku jest tani w produkcji i przyjazny dla środowiska naturalnego katalizator żelazowy do dopalania cząstek sadzy w gazach wydechowych silników Diesla, o wysokiej aktywności już w temperaturze poniżej 300 o C. Klimatyzator solarny z kolektorem próżniowym TKF(R)-32GW i TKF(R)-72GW Linia Szycia Paw. 4, st. 81 Hybrydowy Klimatyzator Solarny absorbuje energię słoneczną w celu ogrzania medium za pomocą kolektora słonecznego. Freon z kompresora wędruje poprzez rury miedziane znajdujące się wewnątrz kolektora i wymusza wymianę ciepła. Medium zostaje ogrzane a następnie przechodzi cykl wewnątrz systemu chłodzenia i ogrzewania. Hybrydowy Klimatyzator Solarny zapewnia wysoce skuteczny system wymiany ciepła. Wykorzystanie wewnętrznych rur typu Heat-Pipe, oraz optymalnego systemu wymiany ciepła zmniejsza straty energii, poprawia ogólną efektywność i zapewnia skuteczne działanie klimatyzacji. Dlatego Hybrydowy Klimatyzator Solarny jest wygodniejszy i bardziej energooszczędny niż zwykła klimatyzacja. Kocioł CLP GIZEX Sp. z o.o. Paw. 4, st. 51 Kocioł na pellet i drewno kawałkowe, skonstruowany z dwóch komór spalania i wymiennika płomieniówkowego, izolowanych drzwi do inspekcji i czyszczenia, wymiennika do produkcji CWU i zaworu termostatycznego. Pellet: żeliwny palnik z mechanicznym podajnikiem, zbiornik na pellet, regulacja ilości podawanego paliwa poprzez falownik, system powietrza pierwotnego i wtórnego do spalania, zawór celkowy zabezpieczający przed cofnięciem się płomienia. Drewno kawałkowe: spalanie z nawrotem spalin, odrębny wentylator w komorze zgazowania drewna kawałkowego, wentylator wyciągowy zabezpieczający podczas załadunku drewna kawałkowego. 3 fazy pracy kontrolowane przez sterownik elektroniczny. Drewno Pellet: automatyczny zapłon pelletu z jednoczesną automatyczną zmianą systemu spalania pellet-drewno, w przypadku wypalenia drewna, elektroniczny panel sterowania przełącza na pracę na pellet. Opcjonalnie: turbulizatory do zwiększenia mocy i poprawy sprawności, dodatkowy system podawania paliwa, zawór hydrauliczny P.Poż., moduł do produkcji CWU.

13 Kotły do spalania brykietu z szufladowym podajnikiem paliwa CO.MA.FER GIZEX Sp. z o.o. Paw. 4, st. 51 MOCE: kw seria TL trójciągowe kw seria FUEGO dwuciągowe Sprawność grzewcza zestawu kocioł+podajnik przy spalaniu brykietu drzewnego sięga 90 %. Paliwo: brykiet drzewny, słomiany, z siana łąkowego oraz alternatywnie inne rodzaje biomasy np. drewno kawałkowe, zrębki drzewne, trocin. Zbiornik paliwa umożliwia pracę kotła od 6h (moc 930 kw) do 48h (moc 93 kw). Szufladowy podajnik hydrauliczny zasila kocioł w całości, nie rozdrabniając brykietu. Procesem spalania steruje automatyczna szafa elektryczna oparta na sterowniku swobodnie programowalnym. Kolektor PIG o unikalnej konstrukcji harfy absorbera Polska Ekologia sp. z o.o. Paw. 4, st. 40 Kolektor PIG posiada absorber, w którym zastosowano nowoczesną, jak dotychczas jedyną tego typu na rynku technologię połączenia płyty z układem rurowym. Technologia polega na częściowym walcowaniu rury miedzianej, co zwiększa powierzchnię przekazu ciepła siedmiokrotnie. Kolektor płaski PIX o innowacyjnej obudowie wanny z włókna szklanego Polska Ekologia sp. z o.o. Paw. 4, st. 40 Technologia polega na wykonaniu wanny z włókien szklanych jako jednego elementu bez zbędnych spoin i bez potrzeby łączenia wielu części. Płaski cieczowy kolektor PIX posiada absorber, w którym zastosowano nowoczesną technologię spawania ultradźwiękiem rurek absorbera z blachą absorpcyjną. Kolektory powietrzne Galilea sp. z. o.o. Galilea Energy Paw. 4, st. 16 Innowacyjne kolektory SolarVenti i Grammer Solar, służą nie tylko do wspomagania ogrzewania, ale również do ciągłej wentylacji i osuszania pomieszczeń. Wysoka wydajność energetyczna wpływa na minimalizację potrzebnej powierzchni kolektora, redukcję kosztów inwestycyjnych, zapewniając tym samym dopływ świeżego i ciepłego powietrza przez cały rok.

14 Kolektory słoneczne HYBRID Ravisson RAVISSON Nowe Innowacyjne Technologie sp. z o.o. Paw. 3, st. 2 Propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, łącząca zalety kolektorów płaskich i próżniowych. Kolektory HYBRID to niekwestionowane piękno, najwyższa wydajność, odporność i doskonała integracja z bryłą budynku (możliwość montażu w dowolnym miejscu w dowolnej pozycji, również na elewacji). Kolektory słoneczne z systemem EFEKT PLUS FOTTON Systemy Solarne CENTROPOL SJ Paw. 4, st. 55 Podstawową zaletą ostatniej serii wyrobów, odróżniającą kolektory SP od innych tego typu urządzeń spotykanych na rynku, jest fakt zastosowania w nich systemu "EFEKT PLUS". System ten polega na uzyskaniu maksymalnej efektywności kluczowych elementów wymiany ciepła kolektora; udało się to uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu specjalnych wysokiej jakości materiałów jak też zwiększeniu ponad o ok 40%! powierzchni wymiany kluczowego wymiennika. Kolektory słoneczne FOTTON SP 58/ EFEKT, FOTTON SP 58/ EFEKT, FOTTON SP 58/ EFEKT Komora napowietrzająca 800 Instytut Techniki Górniczej KOMAG Paw. 5E, st. 198 Komora napowietrzająca 800 jest urządzeniem wspomagającym rozruch układów wentylacji wyrobiska chodnikowego w podziemiach kopalń węgla kamiennego i jako element układów przewietrzania, służy ochronie środowiska pracy pod ziemią. Umożliwia efektywne likwidowanie tzw. korków metanowych oraz pozwala na łagodne napełnianie lutniociągów. Przystosowana jest do współpracy z różnego rodzaju lutniociągami o średnicach wewnętrznych 600 lub 800 mm.

15 Kompresor zanurzeniowy DT 4.8 uw Becker Polska Sp. z o.o. Paw. 5D, st. 116 Kompresor zanurzeniowy DT 4.8 uw, przeznaczony do napowietrzania biologicznych oczyszczalni ścieków obsługujących do 30 mieszkańców, napowietrzania stawów rybnych, zbiorników do hodowli ryb, aeracji zbiorników wody i ścieków. Maksymalna głębokość zanurzenia 5 m, stopień ochrony IP 68, filtr na ssaniu, tłumik wylotowy jako opcja. Oferowane wersje: DT 4.8 uw, wydajność do 8 m 3 /h, 230 V, 50/60 Hz, 0,18/0,21 kw, ciśnienie pracy +0,4 bar, DT 4.8 uw, wydajność do 8 m 3 /h,, 230 V, 50/60 Hz, 0,18/0,21 kw, ciśnienie pracy +1,0 bar, Maksymalna głębokość zanurzenia 5 m, stopień ochrony IP 68, filtr na ssaniu, tłumik wylotowy jako opcja. Koperty ochronne Federacja Zielonych GAJA Paw. 5C, st. 78 Posiadają certyfikat FSC (Dobra Gospodarka Leśna) i w innowacyjny sposób chronią przesyłaną zawartość. Standardowa bąbelkowa folia, znajdująca się wewnątrz koperty została zastąpiona przez specjalnie pocięty karton, który chroni przesyłkę równie dobrze, a po użyciu można poddać kopertę recyklingowi. Laboratoryjny miernik ph/ec/ o C z kolorowym wyświetlaczem graficznym HI 4521 HANNA Instruments Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 167 funkcja kontroli kalibracji CalCheck 5-punktowa kalibracja + dodatkowy wzorzec klienta auto rozpoznawanie typu sondy rozszerzony zakresy przy pomiarze przewodności wyposażone w złącze USB i port szeregowy RS232 konfiguracja interfejsu dostosowana do potrzeb klienta Laboratoryjny miernik ph/orp/ise/ o C HI 3221 HANNA Instruments Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 167 duży, czytelny wyświetlacz graficzny funkcja kontroli kalibracji Cal Check przy pomiarach ph 5-punktowa kalibracja ph przy zastosowaniu 7 buforów bezpośrednia kalibracja i pomiar w pomiarach ISE rozbudowany system pomocy port USB do komunikacji z PC funkcja GLP automatyczna kompensacja temp.

16 Leister TRIAC DRIVE PID z wózkiem prowadzącym Heisslufttechnik Flocke sp. z o.o. Paw. 3, st. 64 Leister TRIAC DRIVE to kompaktowe i lekkie zgrzewarka półautomatyczna, składana z pojedynczych modułów: dzięki temu wszystkie elementy można dobrać w zależności od zastosowania. Nowa przystawka prowadząca znacznie ułatwia wykonywanie długich, jednorodnych zgrzewów przy krawędziach i na pionowych powierzchniach. LINIA DO PALIWA ALTERNATYWNEGO TRYMET sp. z o.o. Paw. 3, st. 56 Linia do produkcji paliwa alternatywnego zaprojektowana została pod kątem optymalnego wykorzystania odpadów komunalnych. Linia wyposażona jest w wydajny separator metali, który odbierze ze strumienia materiału wszystkie stalowe przedmioty. W zastosowanym rozdrabniaczu znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak: przeniesienie napędu zabezpieczające maszynę przed uszkodzeniem, nowoczesny system nożowy, inteligentny system sterowania. Wyładunek z rozdrabniaczy realizowany jest z wykorzystaniem przenośnika łańcuchowo - zgrzebłowego. Zastosowanie systemu klap umożliwia ładowanie materiału do kilku kontenerów, co pozwala na ciągłą prace maszyny.

17 LINIA SORTOWNICZA Z PRZESIEWANIEM TRYMET sp. z o.o. Paw. 3, st. 56 Mobilna linia zaprojektowana jest tak, aby możliwy był łatwy demontaż elementów lub całej linii, przetransportowanie w nowe miejsce i ponowne jej zmontowanie. Sito dyskowe charakteryzuje się dużą sprawnością i niezawodnością. Rozmiar odsiewanej frakcji reguluje się dobierając odpowiednie dyski. Wymiana dysków jest stosunkowo szybka i łatwa. Zastosowanie dużego bufora pozwala na łatwiejsze ładowanie linii przy pomocy każdej ładowarki. Odpowiednio dobrane prędkości przenośników powodują równomierne rozłożenie materiału na linii. Przenośnik rewersyjny na wyjściu linii pozwala na szybki wybór miejsca docelowego dla sortowanego materiału. System sterowania pozwala szybko i sprawnie wybierać pomiędzy kontenerem, prasą czy też prasą z perforatorem. Materiał dźwiękochłonny z pianki poliuretanowej BASOTECT Wibro-Akustyka Paw. 5E, st. 199 Materiał w postaci absorberów płytowych lub piramidowych nadaje się doskonale do zastosowania zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej jak i przemysłowych dla redukcji hałasu pogłosowego. Materiały dźwiękoizolacyjne ISOLMANT Wibro-Akustyka Paw. 5E, st. 199 Materiały dźwiękoizolacyjne stosowane są w celu skutecznego wyeliminowania lub redukcji przenoszenia dźwięków przez przegrody budowlane. Materiały Isolmant wykorzystywane są do dźwiękoizolacji zarówno ścian jak i stropów.

18 Materiały na bazie nanokrystalicznego dwutlenku tytanu fotoaktywowane światłem widzialnym do dezynfekcji i sterylizacji Uniwersytet Jagielloński, Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) Paw. 5B, st. 43 Przedmiotem wynalazku są nowe materiały stanowiące modyfikację nanokrystalicznego dwutlenku tytanu, znajdujące zastosowanie w procesach bardzo efektywnego fotokatalitycznego niszczenia komórek mikroorganizmów oraz degradacji związków organicznych w warunkach naświetlania światłem widzialnym. Matryca prasy do produkcji peletu firmy Costruzioni Nazzareno S.r.l. PROJEKTA SP. Z O.O. Paw. 4, st. 20 Firma Costruzioni Nazzareno S.r.l. posiada w swojej ofercie linie do produkcji pellets z biomasy, o wydajności od 400 do kg/h Mętnościomierz laboratoryjny, odpowiadający wymogom ISO HI HANNA Instruments Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 167 pomiary o doskonałej dokładności i czułości całego zakresu pomiarowego, długi okres stabilności pozwalający wyeliminować częste wzorcowanie podświetlany ekran z intuicyjnym interfejsem kalibracja w 2, 3, 4 lub 5 punktach zapewniająca wysoką dokładność i powtarzalność wyników kompletna funkcja GLP zapamiętywanie do 200 pomiarów do przywołania na ekranie lub do transferu na PC połączenie z PC przez port USB

19 MFB 120L/140L/240L SULO sp. z o.o. Paw. 3A, st. 12 Pojemnik 2-kołowy o innowacyjnym owalnym kształcie, wykonany z tworzywa sztuczne odpornego na działania atmosferyczne. Owalna forma pojemnika: umożliwiająca opróżnianie na trzy sposoby, dającą większą stabilność, upraszczająca opróżnianie i czyszczenie, uniemożliwiająca przywieranie odpadów Mierniki elektrochemiczne YSI OMC ENVAG Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 178 Nowa elektrochemia YSI do zastosowań polowych i laboratoryjnych. Pomiar ph, przewodności, temp., tlenu rozpuszczonego, ORP, ciśnienia, azotanów, amoniaku i chlorków. Wieloparametrowy miernik ProPlus i tlenomierz optyczny ProODO spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. MIKROSITOWY FILTR BĘBNOWY WOFIL ROBERT MUSZAŃSKI Paw. 5C, st. 93 Urządzenie służy do usuwania z cieczy ciał stałych i okruchów w procesach wstępnej filtracji oraz w oczyszczaniu ścieków komunalnych i przemysłowych. Filtr stosowany jest także przed dezynfekcją promieniami UV w celu zmniejszenia mętności cieczy. Wszystkie części, wykonane są ze stali nierdzewnej i tworzyw odpornych na działanie chemikaliów.

20 Mini Iridium LED Philips Lighting Poland S.A. Paw. 5B, st. 19 Stanowiąc przełom w zakresie energooszczędności i kosztów konserwacji (całkowity koszt eksploatacji, TCO), Mini Iridium LED zapewnia jednorodne i komfortowe światło białe dzięki nowej optyce, stałemu strumieniowi światła i możliwości ściemniania, a jednocześnie dzięki wprowadzeniu nowatorskiej i inteligentnej instalacji diod LED spełnia wszelkie wymagania związane z ochroną nocy czy też pracami konserwacyjnymi, przy pełnej możliwości wymiany panelu LED owego. Nowy system optyczny LED Spodziewając się rosnącej skuteczności źródeł LED i biorąc pod uwagę szybki wzrost kosztów energii i kosztów serwisu, można wyciągnąć wniosek, iż najwydajniejszą technologią okaże się technologia LED. Luxeon Rebel LED oraz zastosowana nowa optyka zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy efektywnym wykorzystaniem światła, komfortem widzenia a bezpieczeństwem. Mini Iridium LED jest zaprojektowana do oświetlania ulic niższym natężeniu ruchu i jest rozwiązaniem najlepszym, jeśli chodzi o całkowity koszt eksploatacji (TCO). W przyszłości, gdy rozwiązanie LED stanie się bardziej skuteczne, obejmie również wyższe klasy oświetlenia dróg. Moduł ultrafiltracji membranowej - BIO-CEL - BC 400 w systemach oczyszczania ścieków PPHU Schwander Polska S.C. MICRODYN-NADIR GmbH Paw. 5B, st. 51 Nowy moduł zaprojektowany dla dużych systemów. Dzięki tej innowacji ułatwiona została instalacja i obsługa. Specjalny układ oraz gęstość upakowania zmniejsza tendencję do zapychania się membran, zwiększa się wydajność. Opracowany układ zajmuje mniejszą powierzchnię przy zachowaniu zakładanych wydajności. Multiparametryczny miernik do badania jakości wody HI 9828 HANNA Instruments sp. z o.o. Paw. 5E, st parametrów mierzonych jedną sondą połączenie z komputerem przez port USB sonda zatapialna z końcówką ze stali nierdzewnej duży ciekłokrystaliczny wyświetlacz zapamiętywanie automatyczne do pomiarów funkcja GLP

21 Napędy obrotowe Puretorq system łopatkowy Rectus Polska Paw. 5B, st. 57 Puretorq to napędy pneumatyczne obrotowe z łopatkowym systemem przenoszenia napędu. Konkurencyjna cena w połączeniu z wieloma zaletami technicznymi stanowi o wyższości tego rozwiązania w stosunku do powszechnie stosowanych. Zalety: prosta konstrukcja, elastyczność montażu, łopatka jedyną częścią ruchomą napędu, bezawaryjność, żywotność kilka milionów cykli. Orwak 3105 Tomra Orwak Polska sp. z o.o. Paw. 3, st. 65 Pierwsza na rynku tak mała i zarazem profesjonalna belownica, o ciekawej bryle i funkcjach typowych dla dużych, przemysłowych belownic. Cykl pracy 27 sekund, poziom hałasu 62,5 db, bela kg, selektor surowca, regulacja wysokości beli z poziomu użytkownika, wskaźnik gotowości beli, funkcja autostart. Orwak 3110 Tomra Orwak Polska sp. z o.o. Paw. 3, st. 65 Następczyni belownicy Orwak 3100, ubrana w niespotykane wzornictwo oraz szereg użytecznych funkcji takich jak: selektor surowca, regulacja wysokości beli z poziomu użytkownika, wskaźnik gotowości beli, funkcja autostart. Cykl pracy 27 sekund, poziom hałasu 62,5 db, bela kg. Podgrzewacz zintegrowany Hewalex KOMPAKT300HB Hewalex Kolektory Słoneczne Paw. 4, st. 9 Podgrzewacz wody zintegrowany z zespołem pompowosterowniczym i naczyniem przeponowym układu solarnego. Wyposażony jest w grupę bezpieczeństwa dla cwu: naczynie przeponowe do wody, zawór bezpieczeństwa. Rozwiązanie to znacznie przyśpiesza i ułatwia montaż instalacji, a całość zajmuje mniej miejsca.

22 Podgrzewacze solarne TORONTO Polska Ekologia sp. z o.o. Paw. 4, st. 40 Podgrzewacze solarne w wersji stojącej do centralnego podgrzewania wody użytkowej oraz magazynowania ciepła w instalacji c.o. Izolowane miękką pianką poliuretanową o grubości 100mm. Długą żywotność zbiornika zapewniają zabezpieczenia antykorozyjne w postaci warstwy emalii oraz anody magnezowej. Półprzewodnikowe źródło światła Philips MASTER LED Philips Lighting Poland S.A. Paw. 5B, st. 19 MASTER LED to innowacyjne źródła światła, które umożliwiają na dużą redukcję zużycia energii elektrycznej oraz kosztów konserwacji. Przy zastosowaniu produktów z tej rodziny mogą być Państwo pewni, że inwestycja zwróci się w ciągu roku (dla profesjonalnego oświetlenia w pracy ciągłej). Łatwość instalacji oraz wysokiej jakości światło przy ekstremalnej trwałości do godzin, to najważniejsze zalety. Co więcej, nie zawierają one rtęci, co czyni je w pełni zgodne z wszelkimi obowiązującymi w Europie przepisami środowiskowymi rozwiązanie całkowicie przyjazne środowisku! Oszczędność energii: Do 80% w porównaniu do standardowych żarówek i halogenów Niskie koszty konserwacji: Trwałość godzin; do 45 razy dłuższa od tradycyjnych żarówek, do 25 razy dłuższa od standardowych halogenów, do 10 razy dłuższa od świetlówek kompaktowych Wysokiej jakości światło: Wyraźne chłodne lub przyjemne ciepłe światło bez emisji ciepła oraz promieniowania UV i promieniowania podczerwonego Łatwa instalacja: Produkty MASTER LED dostępne są na trzonkach E27 i GU10 Szybki zwrot kosztów inwestycji: W przypadku zastosowań profesjonalnych o 18- lub 24-godzinnym trybie pracy oświetlenia, zwrot kosztów inwestycji poniżej jednego roku Prasa do odpadów ARTechnic PS5 ARTechnic Ryszard Łuba Paw. 3, st.1 oraz 37 Prasa ARTechnic PS5 doskonale nadaje się do zmniejszania objętości odpadów komunalnych w pojemnikach o pojemności 240L (wg. EURO-NORM 840/1). Redukcja objętości odpadów do 80 % oraz łatwa obsługa sprawiają, że prasa szczególnie polecana jest dla restauracji, punktów gastronomicznych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz gospodarstw domowych. Niewątpliwą zaletą jest także mobilność urządzenia oraz niewielki pobór energii.

23 Prasa PR60Ta o nacisku 60 ton Roczniak Recykling System sp. z o.o. Paw. 3, st. 66 PR60Ta to pionowa automatyczna prasa hydrauliczna. Dzięki dużej komorze zgniatania, perforatorowi, przenośnikowi załadoczemu oraz dużemu naciskowi można uzyskiwać bele z makulatury o wielkości odpowiadającej europalecie i wadze do 700 kg (PET do 400 kg). Przenośny analizator LZO/PID OMC ENVAG Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 178 ppbrae 3000 to najnowszej generacji analizator LZO/PID i innych toksycznych gazów z zakresem pomiarowym już od 1ppb. Transmisja poprzez modem RF lub Bluetooth. Ponad 200 współczynników korekcyjnych mierzonych związków chemicznych. Przystosowany do pracy w każdych warunkach. Przenośny miernik ph/ise HI HANNA Instruments Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 167 funkcja rejestracji danych podłączenie do komputera przez port USB 5-punktowa kalibracja funkcja CalCheck (sprawdzenie czystości elektrody) bezpośrednie pomiary, za pomocą elektrod jonoselektywnych, w różnych jednostkach i z wyborem różnego typu elektrod Przepływomierz do rzek RiverSurveyor OMC ENVAG Sp. z o.o. Paw. 5E, st. 178 RiverSurveyor to najnowszej generacji urządzenie hydroakustyczne do pomiaru i rejestracji prędkości, głębokości oraz przepływu wody w rzekach i kanałach otwartych. Zakres pomiaru głębokości 0,2 80m; zakres pomiaru prędkości m/s; profilowanie prędkości 0,06-30m. Komunikacja Blutooth, GPS/GPS RTK.

24 Przydomowa Oczyszczalnia Biologiczna M-BOŚ 2200l JFC POLSKA Paw. 3A, st. 17 M-BOŚ 02 to oczyszczalnia przeznaczona dla maksymalnie pięciu użytkowników. Jej działanie oparte jest na zasadzie osadu czynnego, dzięki któremu zanieczyszczenia organiczne zostają przetworzone na wodę, dwutlenek węgla, związki mineralne oraz biomasę osadu czynnego. Zaletą oczyszczalni M-BOŚ jest łatwy i szybki montaż, brak potrzeby dodawania do ścieków biopreparatów oraz bardzo niskie koszty eksploatacji. Ze względu na niewielką powierzchnię potrzebną do instalacji, oczyszczalnie M-BOŚ bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dysponowania małą powierzchnią terenu. Oczyszczalnie te można instalować w miejscach charakteryzujących się wysokim poziomem wód gruntowych. ATON-HT SA Reaktor ATON 20 Paw. 3, st. 25 ATON 20 jest reaktorem pozwalającym na szybkie i bezkontaktowe nagrzewanie substancji niemetalicznych do kontrolowanych wysokich temperatur. Urządzenie stosowane może być między innymi do zgazowania odpadów niebezpiecznych w atmosferze niedomiaru stechiometrycznego tlenu. Zasadniczym elementem układu jest mikrofalowa komora procesowa wyposażona w generatory mikrofalowe. W strefie reakcyjnej materiał poddawany obróbce nagrzewany jest do temperatury około ºC w wyniku czego następują procesy pirolizy, uwalniane są gazy pirolityczne i pozostają niewielkie ilości frakcji stałych złożonych z węgla i substancji mineralnych. Obszary zastosowania: Utylizacja odpadów biologicznych (wysuszonych), utylizacja odpadów organicznych (tworzywa sztuczne), termiczna obróbka odpadów zawierających włókna azbestowe. Refuse Ram specjalny tłok do belowania mokrych materiałów EQUIPO Paw. 3, st. 13 Refuse Ram typ tłoka opatentowany przez firmę BOA. Zasada działania polega na tym, iż podczas prasowania tłok ma płaską i jednolita powierzchnię. Natomiast przed wiązaniem beli następuje cofnięcie stalowej kratownicy, dzięki czemu powstają wolne kanały dla igieł co eliminuje zużywanie się elementów zespołu wiążącego i przyśpiesza proces wiązania

25 Regulator ładowania z pilotem CIS-CU EcoSolar Paw. 4, st. 36 Pierwszy na świecie regulator ładowania do systemów solarnych z pilotem na podczerwień. Wszystkie dane z regulatora CIS-CU oraz komendy sterujące mogą być wysyłane i odbierane z niego na odległość do 5 metrów. Regulator posiada funkcję przyciemniania oświetlenia. Samochodzik solarny Federacja Zielonych GAJA Paw. 5C, st. 78 Zabawkowy model samochodu z zamontowanym kolektorem słonecznym. Już po kilku sekundach na słońcu, kolektor przekazuje energię słańca prostemu mechanizmowi, dzięki czemu model zaczyna się poruszać. Oryginalna zabawka o bogatych walorach edukacyjnych, bądź ciekawy gadżet reklamowy. Smycz reklamowa Federacja Zielonych GAJA Paw. 5C, st. 78 Ten popularny gadżet może być wykonany z na bazie naturalnych, lub ponownie przetworzonych surowców. Odpowiednio przetworzona skrobia kukurydziana, bambus lub poddane recyklingowi butelki PET są świetną alternatywą dla tradycyjnie używanego do produkcji smyczy poliestru. Solarne lampy uliczne hei EcoSolar Paw. 4, st. 36 Piękne i nowoczesne lampy solarne hei podbiły serca architektów wszędzie, gdzie były prezentowane. Źródłem zasilania w lampach solarnych hei jest unikalna technologia - ogniwa fotowoltaiczne zatopione są w rurze będącej jednocześnie masztem lampy.

26 Stacja napełniająca o wysokiej sprawności Polska Ekologia sp. z o.o. Paw. 4, st. 40 Stacja napełniająca do rozruchu i przeglądów konserwacyjnych układów zamkniętych takich jak instalacje solarne, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe i ścienne. Pozwala na płukanie, odpowietrzanie i napełniania instalacji w jednym cyklu roboczym. Sterownik G422-P01 Hewalex Kolektory Słoneczne Paw. 4, st. 9 Samodzielny blok regulacyjny do sterowania pracą pomp w instalacjach z kolektorami. Utrzymany w nowoczesnej stylistyce z wyświetlaczem LCD, bardzo prosty w obsłudze. Wyposażony w 2 wyjścia zwierne napięciowe oraz 1 wyjście przełączne, beznapięciowe. Umożliwia podłączenie 4 czujników temperatury. SUSZARNIE OSADÓW SEEN Holding sp. z o.o. Paw. 5D, st. 118 CTD - suszarnia konwekcyjna bębnowa Mokry produkt jest suszony w strumieniu ciepłego powietrza podgrzewanego przez generator ciepła. Proces suszenia zachodzi wewnątrz zamkniętego, obracającego się bębna - gdzie zamontowane są współosiowo trzy cylindry. Wielkość instalacji od 1000 kg do kg wody odparowanej na godzinę. ECOFLASH - suszarnia cienkowarstwowa Szybkoobrotowy rotor rozrzuca produkt wewnątrz cylindra z ogrzewanymi ściankami. Wewnątrz ścianek cylindra para lub olej diatermiczny przekazuje ciepło do procesu suszenia. Wielkość instalacji od 750 kg do 3000 kg wody odparowanej na godzinę. SBD - suszarnia taśmowa Suszarnia taśmowa o wysokiej sprawności cieplnej, szczególnie przydatna dla wykorzystania źródeł energii z odzysku niskotemperaturowego ciepła odpadowego. Proces suszenia na taśmach łatwo adaptuje się do zmiennych parametrów produktu na wlocie, dzięki możliwości regulacji prędkości przesuwu taśmy jak i parametrów powietrza suszącego. Wielkość instalacji od 500 kg

27 System drenażowy SE-LOP - zastrzeżony wzór użytkowy w unikalnym systemie drenażowym SEEN Holding sp. z o.o. Paw. 5D, st. 118 Seen Technologie oferuje unikalny System drenażowy SE-LOP. Jego głównym elementem jest drenaż filtracyjny wykonany w 100% ze stali kwasoodpornej. Zalety produktu: - łatwy i szybki montaż - zwiększona efektywność pracy filtra - skuteczniejsze czyszczenie złoża - poprawa czystości wody i niskie koszty uzdatniania - eliminacja warstwy podtrzymującej złoże filtracyjne - stabilność przepływu powietrza w czasie płukania System gorącej wody/ogrzewania COMFORT TECHNIKA GRZEWCZA J. SZYMCZYK Paw. 4, st. 13 Rozwiązanie COMFORT z firmy SONNENKRAFT jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich którzy szukają wydajnego, kompaktowego urządzenia solarnego, które będzie również wspomagać ogrzewanie pomieszczeń: dla dobrze zaizolowanych domów system pokrywa zapotrzebowanie: dla ogrzewania do 30 %, dla ciepłej wody do 80 % Świeża woda poprzez użycie specjalnego modułu świeżej wody Krótki czas montażu System mały gabarytowo Bez korozji, bez kamienia Trwałość 30 lat Większa sprawność układu solarnego SYSTEM OZONOWANIA WODY WOFIL ROBERT MUSZAŃSKI Paw. 5C, st. 93 Urządzenie stosowane jest do dezynfekcji wody pitnej oraz do płukania opakowań i odkażania powierzchni warzyw i owoców w branży spożywczej i napojowej. Wodę ozonowaną można stosować także do mycia instalacji po wszystkich procesach technologicznych. Wszystkie procesy uzdatniania są monitorowane i zdalnie sterowane przez Internet.

28 Tomra City Tomra Orwak Polska sp. z o.o. Paw. 3, st. 65 Automat dla zastosowań miejskich znacznie niższy i płytszy, co umożliwia zastosowanie go w miejscach, w których dotychczas nie było to możliwe. Pomimo niskiego wzrostu, automat bezsprzecznie staje na wysokości zadania jeśli chodzi o pojemność: 900 butelek i puszek po sprasowaniu/zmieleniu przez wbudowany moduł zgniatający. Turbina wiatrowa MODERN MH600 12/24V modern HST Paw. 4, st. 56 Niewielka turbina wiatrowa posiadająca możliwość pracy w trybie 12V lub 24V. Moc nominalna przy 12V to 400W, 600W dla 24V. Wbudowany regulator ładowania, przełącznik STOP w komplecie. Kompaktowe rozmiary oraz cicha praca pozwalają na zamontowanie turbiny w dowolnym miejscu. Turbina wiatrowa SkyWind 4200 EcoSolar Paw. 4, st. 36 SkyWind 4200 jest zaprojektowana, aby maksymalnie wykorzystać małe i średnie wiatry, jakie mamy w Polsce. Prędkość startowa ok. 2,8 m/s, nominalna 11.5 m/s. Nasza świetna turbina SkyWind 4200 powstała, aby stworzyć rodzimą konkurencję dla zachodnich turbin wiatrowych. Nowe typoszeregi w Kogeneracji Centrum Elektroniki Stosowanej CES sp. z o.o. Paw. 4, st. 32 Nowoczesne moduły firm MWM (Deutz) i Rolls-Royce o mocach nawet do 8,5 MW e. Dzięki wysokiej sprawności elektrycznej nawet ponad 46% oraz efektywnemu wykorzystaniu paliwa gazowego pojedyncza jednostka może z powodzeniem pełnić funkcję samodzielnej elektrociepłowni.

29 Ultradźwiękowa dezintegracja osadu ściekowego SOUNDTRONIC Centrum Elektroniki Stosowanej CES sp. z o.o. Paw. 4, st. 32 Kompaktowe i ekonomiczne urządzenia do dezintegracji osadu ściekowego. Unikalna technologia pozwala przyspieszyć i zwiększyć wydajność procesu fermentacji osadu ściekowego przy czym umożliwia znaczny wzrost produkcji biogazu. Urządzenie modułowe CAIB Venture Industries sp. z o.o. Paw. 5E, st. 179 Wentylator, filtr i nagrzewnica w jednej obudowie, wykonanej ze stali galwanizowanej. Charakteryzują się niskim poziomem hałasu <35 db(a), akustycznie i termicznie izolowane. Wentylator promieniowy, z napędem bezpośrednim. Dostępne w wersji z nagrzewnicą elektryczną lub nagrzewnicą wodną. UWATT ENVIKRAFT A/S Paw. 4, st. 17 UWATT unikalna technologia transportu odpadów i popiołu w palenisku. Jej zalety w porównaniu do metod tradycyjnych to: - 10-krotna redukcja części lotnych, - zwielokrotniona elastyczność systemu - maksymalna redukcja niedopałów. Wąż Tygoprene XL-60 Tubes International Sp. z o.o. Paw. 5B, st. 30 Lekki, elastyczny, półprzezroczysty wąż Tygoprene XL-60 jest doskonałą alternatywą dla węży zwykłych węży z PVC oraz silikonowych podczas pracy węża z pompą perystaltyczną. Charakteryzują się on doskonałą elastycznością oraz odpornością na ozon, tlen oraz starzenie. Doskonała przejrzystość oraz odporność na większość kwasów i zasad sprawiają, że wąż ten znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

30 Wentylator JET FAN Venture Industries sp. z o.o. Paw. 5E, st. 179 Wentylatory strumieniowe JET FAN przeznaczone są do wentylacji dużych przestrzeni, np. parkingi podziemne, tunele. Dostępne są w 2 wersjach: wentylacja ogólna TJFT - temperatura powietrza od -20 C do +40 C, i oddymiająca TJHT -certyfikat zgodności z normą PN-EN , klasa F C/2h. Wentylatory przeciwwybuchowe TD EX Venture Industries sp. z o.o. Paw. 5E, st. 179 Wentylatory TD EX wyposażono w jednofazowe silniki przeciwwybuchowe o wzmocnionej budowie II2G EExe IIT3. W urządzeniach zostały zastosowane specjalistyczne komponenty, jak tworzywo antystatyczne, z którego wykonano obudowy. Urządzenia przystosowane do łatwego montażu i konserwacji. Wentylatory przeciwwybuchowe TH EX Venture Industries sp. z o.o. Paw. 5E, st. 179 Wentylatory dachowe TH w wersji przeciwwybuchowej zostały wyprodukowane w oparciu o komponenty antystatyczne z obudową i czaszą z blachy stalowej powleczonej czarną poliestrową farbą. Wentylatory zostały wyposażone w silniki jednofazowe 230V-50Hz przeciwwybuchowe o oznaczeniu II2G EExe IIT3. Wentylatory TD ECOWATT Venture Industries sp. z o.o. Paw. 5E, st. 179 Wentylatory TD-ECOWATT zostały wyposażone w silniki prądu stałego z elektronicznym komutatorem charakteryzującym się wysoką sprawnością i niskim zużyciem energii oraz w łożyska kulkowe. Obudowy wykonane z tworzywa sztucznego, wymienny i łatwy w konserwacji moduł wentylatora.

31 Wibroizolatory sprężynowe z tłumikami wiskotycznymi firmy GERB. Wibro-Akustyka Paw. 5E, st. 199 Firma GERB prowadzi działalność w zakresie wibroizolacji konstrukcji budowlanych oraz maszyn i urządzeń. Pomagamy skutecznie wyeliminować problem przenoszenia drgań na podłoże od takich urządzeń jak: pompy, sprężarki, wentylatory, przewody, maszyny precyzyjne, agregaty prądotwórcze, wirówki oraz maszyny kuźnicze, prasy, młyny i kruszarki. WIELOFUNKCYJNY PRZYRZĄD POMIAROWY CX-701 ELMETRON sp.j. Paw. 5B, st. 67 Najnowszej generacji precyzyjny przyrząd do pomiarów ph; potencjału redox (mv); jonów; przewodności; zasolenia w NaCl, KCl lub TDS; stężenia tlenu w wodzie w % lub mg/l; ciśnienia w hpa; temperatury. Możliwość jednoczesnego pomiaru do pięciu parametrów. Izolowane wejścia pomiaru ph, jonów, tlenu i przewodności. Umożliwia półautomatyczne miareczkowanie. WIELOFUNKCYJNY WODOSZCZELNY KIESZONKOWY PRZYRZĄD CX-105 ELMETRON sp.j. Paw. 5B, st. 67 CX-105 jest uniwersalnym przyrządem umożliwiającym kilka rodzajów pomiarów w zależności od rodzaju podłączonej głowicy. Komplet głowic umożliwia pomiary: ph, redox, przewodności, zasolenia, tlenu w wodzie w mg/l lub %, wilgotności, punktu rosy, temperatury powierzchni oraz temperatury cieczy lub powietrza. Użytkownik może wybrać tylko potrzebne mu głowice.

32 Wysokoefektywny Kolektor Płaski WATT 4000 S WATT sp. z o.o. Paw. 4, st. 60 Kolektor WATT 4000 S to nasze najnowsze "dziecko" oraz efekt polskiej myśli technicznej. W stosunku do kolektora płaskiego WATT 3000, zwiększona została powierzchnia absorpcyjna - zachowując wciąż te same wymiary zewnętrzne kolektora, powiększona została powierzchnia styku absorbera i rurek miedzianych dzięki zastosowaniu jeszcze bardziej wytłoczonych rynienek, które następnie unikalną i opatentowaną metodą lutowania zostały połączone z rurkami miedzianymi. Harfa wewnętrzna zamiast 9 rurek miedzianych, ma teraz ich aż 10! Dodatkowo zastosowana została grubsza 50 mm wełna mineralna ze specjalną powłoką aluminiową jeszcze lepiej niwelująca straty ciepła. Ostatnią ważną zmiana jest zastosowanie antyrefleksyjnej szyby CENTROSOLAR HIT C+ o zwiększonej przenikalności promieniu słonecznych. Wartość współczynnika sprawności ETA 0 wyniosła aż 0,845 dla kolektora WATT 4000 S. Wynika z tego że sprawność kolektorów płaskich WATT 4000 bliska jest 85%. To najwyższa sprawność z wszystkich kolektorów które uzyskały certyfikat SOLAR KEYMARK - jedyny opiniotwórczy certyfikat w branży. Wytłaczarka ręczna - Leister WELDPLAST S2 PVC Heisslufttechnik Flocke sp. z o.o. Paw. 3, st. 64 Nowa wytłaczarka ręczna - Weldplast S2 PVC została zaprojektowana specjalnie do spawania tworzyw z PVC-U. Weldplast S2 PVC jest wyposażony w szereg udoskonaleń, które umożliwiają wydajne spawanie praktycznie w każdych warunkach tworzyw PP, PE, LD-PE, HD-PE i PVC-U. Ze względu na niewielkie wymiary, kompaktowa obudowę i małą masę, ten extruder jest idealnym rozwiązaniem przy spawaniu m.in. konstrukcyjnych tworzyw sztucznych, płyt, rur czy na przykład elementów basenów. Seria wytłaczarek Leister Weldplast jest standardowo wyposażona w: cyfrowy panel sterujący parametrami pracy z programatorem i pamięcią ustawień, bezszczotkowy napęd dmuchawy, obustronny, nieskręcający drutu spawalniczego podajnik, obrotowy o 360 o uchwyt prowadzący, zabezpieczenie zimnego startu.

33 Wytłaczarka ręczna Leister Weldplast S6 Heisslufttechnik Flocke Sp. z o.o Paw. 3, st. 64 Model specjalnie zaprojektowany do zgrzewania geomembran i grubych folii uszczelniających m.in. pod wysypiska i zbiorniki wodne. Weldplast S6 łączy w sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wieloletnie doświadczenie firmy Leister Process Technologies w zakresie łączenia tworzyw sztucznych metodą ekstruzyjną. Model wyposażony jest m.in. dotykowy panel kontrolny z pamięcią ustawień, bezszczotkowy napęd dmuchawy, dyszę wstępnego podgrzewania tworzywa i wahadłowy uchwyt prowadzący. Weldplast S6 umożliwia wydajną i komfortową pracę przy spawaniu nawet najgrubszych materiałów (do 40 mm). Dostępne kształty butów spawalniczych: surowe, do spoin na zakładkę, typ -V oraz pachwinowych. Podstawowe zalety: Wydajność do 6 kg/h wytłaczanego tworzywa (PE),wzmacniana obudowa i wyświetlacz odporny na uszkodzenia, wygodny uchwyt prowadzący, maksymalna temperatura dla wstępnego podgrzania. W zestawie: Wytłaczarka Leister WELDPLAST S6, but spawalniczy 40 mm do spoin na zakładkę, dysza wstępnego podgrzewania. Zabezpieczenia ładunków Dr.Thiel Polska Paw. 3, st. 93 Bardzo wytrzymałe siatki z włókna syntetycznego nadają się do przykrycie i umocowania ładunku na przyczepach samochodowych, służą jako siatki zabezpieczające ładunek, siatki do zakrycia skrzyń samochodowych oraz jako klasyczne siatki zabezpieczające transport na kontenerach typu Mulda, rolkowych oraz na otwartych autach ciężarowych. Siatka typu Cargo, posiadająca certyfikat firmy DEKRA nadaje się przede wszystkim do zabezpieczania Europalet na otwartych powierzchniach transportowych. Jest to zgodne z prawem zabezpieczenie ładunku mające zastosowanie w transporcie krótkiego drewna oraz wszelkich luźnych towarów drewnopochodnych. Siatki do zabezpieczania transportu dostępne są z różną wielkością oczek, wykonane z różnych materiałów, jako siatka PE, siatka PVC lub siatka PP ze sznurem krawędziowym. Plandeki do zakrywania z tkaniny PP, Plandeki do zakrywania kontenerów z jednorodnej tkaniny, plandeki PE (przesłony), plandeki kontenerowe ze wzmocnionymi brzegami z tkaniny PE, zabezpieczenia ładunków ze szczególnie lekkich tkanin plandekowych. Plandeki wodoszczelne do zakrywania kontenerów, wodoszczelne plandeki PVC na kontenery, plandeki kontenerowe wodoszczelne HDPE, Wszystkie dostępne w wymiarach niestandardowych i w wymiarach standardowych na kontenery, z linką gumową lub bez, także na indywidualne zamówienie.

Pompa ciepła do c.w.u. Supraeco W. Nowa pompa ciepła Supraeco W do ciepłej wody użytkowej HP 270. Junkers

Pompa ciepła do c.w.u. Supraeco W. Nowa pompa ciepła Supraeco W do ciepłej wody użytkowej HP 270. Junkers Nowa pompa ciepła Supraeco W do ciepłej wody użytkowej HP 270 1 Junkers Informacje ogólne: podgrzewacz pojemnościowy 270 litrów temperatury pracy: +5 C/+35 C COP = 3,5* maksymalna moc grzewcza PC: 2 kw

Bardziej szczegółowo

Piec nadmuchowy na gorące powietrze

Piec nadmuchowy na gorące powietrze Piec typ U Piec nadmuchowy na gorące powietrze DOSTĘPNY JEST W KOLORACH Ral 5005 Ral 4006 Ral 1023 Ral 6018 srebrny Ral 4 Piec Robust typ U piec nadmuchowy na gorące powietrze s. 1/4 CHARAKTERYSTYKA Piec

Bardziej szczegółowo

Cerapur Comfort. Kod: ZWBR 35-3E. Producent:

Cerapur Comfort. Kod: ZWBR 35-3E. Producent: Cerapur Comfort Kod: ZWBR 35-3E Producent: Cerapur Comfort Wiszący kocioł kondensacyjny Cerapur Comfort to połączenie najnowocześniejszej technologii i atrakcyjnego wzornictwa. To najwyższy komfort ciepła,

Bardziej szczegółowo

SYSTEM M-Thermal Midea

SYSTEM M-Thermal Midea SYSTEM M-Thermal Midea Jednostka zewnętrzna w technologii inwerterowej DC Zasobnik ciepłej wody użytkowej Jednostka wewnętrzna Zestaw solarny Technologia inwerterowa Zwiększenie prędkości obrotowej silnika

Bardziej szczegółowo

Najnowsze technologie eksploatacji urządzeń grzewczych

Najnowsze technologie eksploatacji urządzeń grzewczych Najnowsze technologie eksploatacji urządzeń grzewczych FIRMA FUNKCJONUJE NA RYNKU OD 25 LAT POD OBECNĄ NAZWĄ OD 2012 ROKU. ŚWIADCZY USŁUGI W ZAKRESIE MONTAŻU NOWOCZESNYCH INSTALACJI C.O. ORAZ KOTŁOWNI,

Bardziej szczegółowo

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL Suszenie tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI STANOWISKOWE NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

Bardziej szczegółowo

PIROLIZA BEZEMISYJNA UTYLIZACJA ODPADÓW

PIROLIZA BEZEMISYJNA UTYLIZACJA ODPADÓW PIROLIZA BEZEMISYJNA UTYLIZACJA ODPADÓW Utylizacja odpadów komunalnych, gumowych oraz przerób biomasy w procesie pirolizy nisko i wysokotemperaturowej. Przygotował: Leszek Borkowski Marzec 2012 Piroliza

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

VICTRIX 26 2 I. Seria Victrix 2 (wersja 2011) to wersja rozwojowa kotłów serii Victrix kw.

VICTRIX 26 2 I. Seria Victrix 2 (wersja 2011) to wersja rozwojowa kotłów serii Victrix kw. VICTRIX 26 2 I Seria Victrix 2 (wersja 2011) to wersja rozwojowa kotłów serii Victrix kw. Wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń kondensacyjnych pozwoliło na połączenie tradycyjnych sprawdzonych

Bardziej szczegółowo

Wszystkie rozwiązanie techniczne jakie znalazły zastosowanie w Avio kw zostały wykorzystane również w tej grupie urządzeń.

Wszystkie rozwiązanie techniczne jakie znalazły zastosowanie w Avio kw zostały wykorzystane również w tej grupie urządzeń. ZEUS 24 kw W ciągu ponad czterdziestoletniej produkcji gazowych kotłów grzewczych Immergas za cel nadrzędny stawiał sobie zapewnienie komfortu ciepłej wody użytkowej. Nie zapomnieliśmy o tym i w tym przypadku.

Bardziej szczegółowo

Technologia Godna Zaufania

Technologia Godna Zaufania SPRĘŻARKI ŚRUBOWE ZE ZMIENNĄ PRĘDKOŚCIĄ OBROTOWĄ IVR OD 7,5 DO 75kW Technologia Godna Zaufania IVR przyjazne dla środowiska Nasze rozległe doświadczenie w dziedzinie sprężonego powietrza nauczyło nas że

Bardziej szczegółowo

Zestaw Solarny SFCY-01-300-40

Zestaw Solarny SFCY-01-300-40 Zestaw Solarny SFCY-01-300-40 Zestaw solarny do ogrzewania wody c.w.u SFCY-01-300-40, przeznaczony jest do użytkowania w domach jednorodzinnych i pozwala na całoroczne podgrzewanie wody użytkowej dla rodziny

Bardziej szczegółowo

KS-HEW-KSR0-000100 152100 4380,00 HW KSR10 KS-HEW-KSR0-000200 151100 2190,00 HW

KS-HEW-KSR0-000100 152100 4380,00 HW KSR10 KS-HEW-KSR0-000200 151100 2190,00 HW Systemy solarne - HEWALEX KOLEKTORY SŁONECZNE PŁASKIE Płaskie kolektory słoneczne serii KS2000 przeznaczone są do podgrzewania wody użytkowej, wspomagania centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody

Bardziej szczegółowo

Pompy ciepła. Gruntowe pompy ciepła. Niezawodne ogrzewanie, duże oszczędności. Ciepło, które polubisz

Pompy ciepła. Gruntowe pompy ciepła. Niezawodne ogrzewanie, duże oszczędności. Ciepło, które polubisz Gruntowe pompy ciepła Pompy ciepła Niezawodne ogrzewanie, duże oszczędności Ciepło, które polubisz Supraeco STE-: pompa ciepła solanka/woda spełniająca wysokie wymagania Pompy geotermiczne serii STE- w

Bardziej szczegółowo

Cynkowany cylinder w standardzie - doskonała jakość - owalne otwory zapobiegające uszkodzeniom przez śruby

Cynkowany cylinder w standardzie - doskonała jakość - owalne otwory zapobiegające uszkodzeniom przez śruby PRZEMYSŁOWE SUSZARKI BĘBNOWE Cynkowany cylinder w zie - doskonała jakość - owalne otwory zapobiegające uszkodzeniom przez śruby Duże drzwi i otwór - łatwe ładowanie i rozładowanie - bardzo wytrzymałe zawiasy

Bardziej szczegółowo

Uzdatnianie wody. Ozon posiada wiele zalet, które wykorzystuje się w uzdatnianiu wody. Oto najważniejsze z nich:

Uzdatnianie wody. Ozon posiada wiele zalet, które wykorzystuje się w uzdatnianiu wody. Oto najważniejsze z nich: Ozonatory Dezynfekcja wody metodą ozonowania Ozonowanie polega na przepuszczaniu przez wodę powietrza nasyconego ozonem O3 (tlenem trójatomowym). Ozon wytwarzany jest w specjalnych urządzeniach zwanych

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

POMPA CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z 200 l ZASOBNIKIEM C.W.U. I JEDNĄ WĘŻOWNICĄ

POMPA CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z 200 l ZASOBNIKIEM C.W.U. I JEDNĄ WĘŻOWNICĄ Pompy ciepła do przygotowania c.w.u. POMPA CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z 200 l ZASOBNIKIEM C.W.U. I JEDNĄ WĘŻOWNICĄ Nowoczesna automatyka z intuicyjnym dotykowym panelem sterowania Zasobnik c.w.u.

Bardziej szczegółowo

Powietrzna pompa ciepła ekologia i nowoczesne ogrzewanie domu

Powietrzna pompa ciepła ekologia i nowoczesne ogrzewanie domu Powietrzna pompa ciepła ekologia i nowoczesne ogrzewanie domu Coraz częściej decydujemy się na budowę domu w standardzie energooszczędnym wyróżniający się odpowiednią izolacją ścian, przegród zewnętrznych,

Bardziej szczegółowo

Hoval Cosmo Ekonomiczny kocioł grzewczy o mocach 100 do 1450 kw

Hoval Cosmo Ekonomiczny kocioł grzewczy o mocach 100 do 1450 kw Hoval Cosmo Ekonomiczny kocioł grzewczy o mocach 100 do 1450 kw Czujesz się dobrze, gdy zimową mroźną porą wchodzisz do ciepłych, dobrze nagrzanych pomieszczeń: hal, basenów, szpitali, biur czy centrów

Bardziej szczegółowo

Eolo Superior kw. Wiszące kotły dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania

Eolo Superior kw. Wiszące kotły dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania Wiszące kotły dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania Wiszące kotły dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania Eolo Superior kw to rodzina kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Każdy, kto myśli o

Bardziej szczegółowo

Kolektory słoneczne płaskie - automatyka. SOM 6 plus. Katalog TS 2015

Kolektory słoneczne płaskie - automatyka. SOM 6 plus. Katalog TS 2015 Kolektory słoneczne płaskie - automatyka SOM plus Regulator solarny SOM plus ma zastosowanie w standardowych systemach solarnych. Obsługę regulatora ułatwia duży, wielofunkcyjny wyświetlacz. W regulatorze

Bardziej szczegółowo

INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT II

INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT II INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT II INSTRUKCJA OBSŁUGI INSTRUKCJA INSTALOWANIA Dział Techniczny: ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków tel. +48 12 379 37 80 fax +48 12 378 94 78 tel. kom. +48 665 001 613

Bardziej szczegółowo

Kompletny asortyment urządzeń do Oczyszczalni Ścieków

Kompletny asortyment urządzeń do Oczyszczalni Ścieków PEE00332EN 1606 Kompletny asortyment urządzeń do Oczyszczalni Ścieków Jacek Pyskło PROCESY I URZĄDZENIA Alfa Laval Przegląd procesu Urządzenia Alfa Laval Aeracja Filtracja SBR Zagęszczanie Odwadnianie

Bardziej szczegółowo

Wienkra: Hydro Kit - Moduł centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dla systemów MULTI V

Wienkra: Hydro Kit - Moduł centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dla systemów MULTI V Wienkra: Hydro Kit - Moduł centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dla systemów MULTI V Hydro Kit LG jest elementem kompleksowych rozwiązań w zakresie klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, który

Bardziej szczegółowo

Zestawy solarne z kolektorami płaskimi :

Zestawy solarne z kolektorami płaskimi : OFERTA HURTOWA minimalne zamówienie kontener 20 Zestawy solarne z kolektorami płaskimi : Zestaw 200-II-4M Zestaw 300-II-6M Składa się z : 2 kolektorów płaskich o powierzchni absorpcji 3,52 m 2 zbiornika

Bardziej szczegółowo

POMPY CIEPŁA ulotka 03/p/2016 Produkujemy w Polsce

POMPY CIEPŁA ulotka 03/p/2016 Produkujemy w Polsce POMPY CIEPŁA ulotka 03/p/06 Produkujemy w Polsce www.galmet.com.pl klasa energetyczna A 60 POMPA CIEPŁA W SYSTEMIE POWIETRZE WODA DO C.W.U. ZE ZBIORNIKIEM - spectra Wartość współczynnika COP: 4,4. Podgrzewanie

Bardziej szczegółowo

PRZENOŚNIK MYJĄCY, STERYLIZUJĄCY ORAZ SUSZĄCY

PRZENOŚNIK MYJĄCY, STERYLIZUJĄCY ORAZ SUSZĄCY Food Processing Equipment PRZENOŚNIK MYJĄCY, STERYLIZUJĄCY ORAZ SUSZĄCY NEAEN CleanJar Urządzenie jest przeznaczone do czyszczenia i sterylizacji opakowań szklanych, metalowych oraz wykonanych z tworzyw

Bardziej szczegółowo

Kocioł na biomasę z turbiną ORC

Kocioł na biomasę z turbiną ORC Kocioł na biomasę z turbiną ORC Sprawdzona technologia produkcji ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu dr inż. Sławomir Gibała Prezentacja firmy CRB Energia: CRB Energia jest firmą inżynieryjno-konsultingową

Bardziej szczegółowo

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw Sprężarki olejowe V5-37 kw Zróżnicowane rozwiązania. trakcyjne cenowo opcje. Zamknięte sprężarki śrubowe firmy erius TM z serii V5-37 kw to wydajność w konkurencyjnej cenie. Od samodzielnych sprężarek

Bardziej szczegółowo

WYPOSAŻENIE DODATKOWE: TERMOSTATYCZNY MIARKOWNIK, ELEKTRONICZNY MIARKOWNIK, ZESTAW NADMUCHOWY, WĘŻOWNICA SCHŁADZAJĄCA

WYPOSAŻENIE DODATKOWE: TERMOSTATYCZNY MIARKOWNIK, ELEKTRONICZNY MIARKOWNIK, ZESTAW NADMUCHOWY, WĘŻOWNICA SCHŁADZAJĄCA Kocioł SOLID jest trójciągowym żeliwnym zasypowym kotłem na paliwa stałe o mocy od 15 do 88 kw. Kocioł przystosowany jest do spalania węgla kamiennego, drewna oraz jako paliwo zastępcze mieszanek miałowo

Bardziej szczegółowo

Powietrzne pompy ciepła do przygotowania c.w.u. Supraeco W

Powietrzne pompy ciepła do przygotowania c.w.u. Supraeco W Powietrzne pompy ciepła do przygotowania c.w.u. Supraeco W B C A + A A A ++ Pompy ciepła do c.w.u. Z nową Dyrektywą ErP wyłącznie wysokoefektywne urządzenia grzewcze! ErP 0 to ważna dyrektywa europejska

Bardziej szczegółowo

MINI NIKE 24 3 E JAKOŚĆ CIEPŁA

MINI NIKE 24 3 E JAKOŚĆ CIEPŁA MINI NIKE 24 3 E JAKOŚĆ CIEPŁA Immergas, wiodący producent nowoczesnych systemów grzewczych przedstawia nową odsłonę kotłów wiszących popularnej serii Mini. W jej skład wchodzą modele z zamkniętą i otwartą

Bardziej szczegółowo

Conex DIA. Conex DIA-1

Conex DIA. Conex DIA-1 Conex DIA Seria Conex DIA (Dosing Instrumentation Advanced Zaawansowany Osprzęt Dozujący) jest zaprojektowana tak, aby była łatwa w obsłudze nawet dla zwykłych użytkowników. Proste menu tekstowe pozwala

Bardziej szczegółowo

Pozioma below. Multifunkcjonalny. Pozioma belownica kanałowa. Recykling-Technika. Podajniki. Multifunkcjonalny system rozbudowy

Pozioma below. Multifunkcjonalny. Pozioma belownica kanałowa. Recykling-Technika. Podajniki. Multifunkcjonalny system rozbudowy Integracja systemowa lub pojedyńcze posadowienie Multifunkcjonalny Zagęszczanie dużych objętości Podajniki agęszczanie dużych objętości Recykling-Technika Pozioma belownica kanałowa Integracja systemowa

Bardziej szczegółowo

Condesa: Nagrzewnica powietrza HP 45 z palnikiem GIERSCH na zużyty olej (45 kw)

Condesa: Nagrzewnica powietrza HP 45 z palnikiem GIERSCH na zużyty olej (45 kw) Condesa: Nagrzewnica powietrza HP 45 z palnikiem GIERSCH na zużyty olej (45 kw) Stacjonarne nagrzewnice powietrza, olejowe lub gazowe. Wysokowydajne urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu, uniwersalne

Bardziej szczegółowo

automatyczne kotły C.O.

automatyczne kotły C.O. automatyczne kotły C.O. Kotły EKO-GREŃ I i II generacji to urządzenia grzewcze zaprojektowane i wykonane wg najnowszych standardów obowiązujących w technice grzewczej. Kotły te przeznaczone są do spalania

Bardziej szczegółowo

NIMBUS POWIETRZNE POMPY CIEPŁA DO CENTRALNEGO OGRZEWANIA

NIMBUS POWIETRZNE POMPY CIEPŁA DO CENTRALNEGO OGRZEWANIA NIMBUS POWIETRZNE POMPY DO CENTRALNEGO OGRZEWANIA NIMBUS, CENTRALNE OGRZEWANIE ENERGIĄ ODNAWIALNĄ UŻYCIE DARMOWEJ ENERGII Z POWIETRZA 70% energii użytej do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody

Bardziej szczegółowo

LAMPY SOLARNE I HYBRYDOWE

LAMPY SOLARNE I HYBRYDOWE 20 W ok. 18 lux pod lampą* Średnie natężenie oświetlenia: ok. 6 lux na obszarze 30m x 6m* Turbina wiatrowa: Typ Wysokość montażu turbiny: Drogowa lampa hybrydowa Jupiter 20LH-6 zabezpieczona mechanicznie

Bardziej szczegółowo

PPHU Roterm www.roterm.com.pl

PPHU Roterm www.roterm.com.pl Utworzono 15-06-2016 HITON typ HP 80 GU Nagrzewnica 80 kw + Palnik GIERSCH na olej przepracowany Made in Germany Cena : 17.656,65 zł (netto: 14.355,00 zł) Producent : HITON Dostępność : Dostępny Średnia

Bardziej szczegółowo

JAKIE OGRZEWANIE JEST NAJTAŃSZE?

JAKIE OGRZEWANIE JEST NAJTAŃSZE? AUTOMATYCZNE KOTŁY C.O. JAKIE OGRZEWANIE JEST NAJTAŃSZE? Ogrzewanie paliwem stałym to wciąż najtańsze źródło energii cieplnej. Zważywszy na fakt, że dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym kotły

Bardziej szczegółowo

INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT I

INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT I INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT I INSTRUKCJA OBSŁUGI INSTRUKCJA INSTALOWANIA Dział Techniczny: ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków tel. +48 12 379 37 80 fax +48 12 378 94 78 tel. kom. +48 665 001 613

Bardziej szczegółowo

Solar. Rurowe kolektory próżniowe ENERGIA SŁONECZNA DLA KOMFORTU CIEPŁA. Ciepło, które polubisz

Solar. Rurowe kolektory próżniowe ENERGIA SŁONECZNA DLA KOMFORTU CIEPŁA. Ciepło, które polubisz Rurowe kolektory próżniowe ENERGIA SŁONECZNA DLA KOMFORTU CIEPŁA Ciepło, które polubisz Solar Rurowe kolektory próżniowe: wysoka jakość, trwałość, estetyka Nowy lśniący element na Twoim dachu: rurowe kolektory

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo

Dlaczego podgrzewacze wody geostor?

Dlaczego podgrzewacze wody geostor? Dlaczego podgrzewacze wody? Aby efektywnie wykorzystać energię natury. Ponieważ wybiega w przyszłość. VIH RW 300 Podgrzewacz pojemnościowy, wyposażony w wężownicę o dużej powierzchni, do współpracy z pompą

Bardziej szczegółowo

S Y S T E M Y S P A L A N I A PALNIKI GAZOWE

S Y S T E M Y S P A L A N I A PALNIKI GAZOWE S Y S T E M Y S P A L A N I A PALNIKI GAZOWE Zaawansowana technologia Wysoka wydajność Palnik gazowy jest wyposażony w elektroniczny system zapłonu i rurę płomieniową, która jest wytwarzana ze specjalnego

Bardziej szczegółowo

APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE FAGW

APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE FAGW APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE APARATY GRZEWCZO-WENTYLACYJNE ZASTOSOWANIE Aparaty grzewczo-wentylacyjne firmy Frapol służą do ogrzewania ciepłym powietrzem i wentylacji pomieszczeń takich jak hale produkcyjne

Bardziej szczegółowo

ciepło po zestawieniu oferowanych urządzeń w układy kaskadowe, kolektorów gruntowych układanych poziomo, lub kolektorów pionowych

ciepło po zestawieniu oferowanych urządzeń w układy kaskadowe, kolektorów gruntowych układanych poziomo, lub kolektorów pionowych 96-00 Skierniewice tel/fax 46 892 4 UWAGI OGÓLNE Pompy ciepła apic są urządzeniami grzewczo-chłodniczymi, e k o l o g i c z n y m i d o z a s t o s o w a n i a z a r ó w n o w m a ł y c h instalacjach

Bardziej szczegółowo

Pompa ciepła powietrze woda do ciepłej wody użytkowej WWK 221/301/301 SOL electronic

Pompa ciepła powietrze woda do ciepłej wody użytkowej WWK 221/301/301 SOL electronic WWK 221 electronic Pompa ciepła WWK 221/301 electronic typu powietrze/woda służy do automatycznego podgrzewu wody użytkowej wykorzystując do tego energię zawartą w powietrzu wewnętrznym np. powietrze z

Bardziej szczegółowo

FRAMEDIC SZAFY KLIMATYZACYJNE

FRAMEDIC SZAFY KLIMATYZACYJNE FRAMEDIC SZAFY KLIMATYZACYJNE GŁÓWNE CECHY FRAMEDIC NOWA JAKOŚĆ KLIMATYZACJI SAL OPERACYJNYCH Kompaktowa szafa klimatyzacyjna w wykonaniu poziomym lub pionowym. PRZEZNACZENIE Klimatyzacja pomieszczeń o

Bardziej szczegółowo

Ewolucja systemów klimatyzacji

Ewolucja systemów klimatyzacji LIVING ENVIRONMENT SYSTEMS Ewolucja systemów klimatyzacji Hybrid City Multi (HVRF) - pierwszy na świecie dwururowy system do równoczesnego chłodzenia i grzania z odzyskiem ciepła DLA INSTALATORÓW, PROJEKTANTÓW

Bardziej szczegółowo

AMARGO. Urządzenia do spawania: Ekstrudery i triacki CENNIK 2008. ul. Pogodna 10, Piotrkówek Mały 05-850 Ożarów Mazowiecki NIP: 723-152-09-67

AMARGO. Urządzenia do spawania: Ekstrudery i triacki CENNIK 2008. ul. Pogodna 10, Piotrkówek Mały 05-850 Ożarów Mazowiecki NIP: 723-152-09-67 AMARGO Urządzenia do spawania: Ekstrudery i triacki CENNIK 2008 ul. Pogodna 10, Piotrkówek Mały 05-850 Ożarów Mazowiecki NIP: 723-152-09-67 email: biuro@amargo.pl tel: +48 22 758 88 27, 22 244 29 38, 22

Bardziej szczegółowo

Kursy: 12 grup z zakresu:

Kursy: 12 grup z zakresu: SCHEMAT REALIZACJI USŁUG W RAMACH PROJEKTU EKO-TRENDY Kursy: 12 grup z zakresu: Szkolenia Instalator kolektorów słonecznych - 2 edycje szkoleń - 1 h/gr. 2. Szkolenia Nowoczesne trendy ekologiczne w budownictwie

Bardziej szczegółowo

POMPY CIEPŁA. inverterowe. www.inverter.com.pl www.inverter.com.pl

POMPY CIEPŁA. inverterowe. www.inverter.com.pl www.inverter.com.pl POMPY CIEPŁA inverterowe www.inverter.com.pl www.inverter.com.pl INVERTEROWA pompa ciepła ZIEMIA - WODA BASIC Moc grzewcza: 3-12 / 5-22 kw COP: 4,6-4,9 Zasilanie: 230V-50Hz- 3/N/PE / 400V-50Hz-3/N/PE Waga:

Bardziej szczegółowo

AGREGATY CHŁODNICZE. AGREGATY WODY LODOWEJ CHŁODZONE POWIETRZEM SERIA RAK.E (5,8 40,2 kw) R 407C. Wersje B podstawowa I INTEGRATA

AGREGATY CHŁODNICZE. AGREGATY WODY LODOWEJ CHŁODZONE POWIETRZEM SERIA RAK.E (5,8 40,2 kw) R 407C. Wersje B podstawowa I INTEGRATA AGREGATY WODY LODOWEJ CHŁODZONE POWIETRZEM SERIA RAK.E (5,8 40,2 kw) R 407C Wersje B podstawowa I INTEGRATA Wykonanie ST standardowe LN wersja wyciszona Wyposażenie AS standardowe DS desuperheater HR całkowity

Bardziej szczegółowo

Emisja pyłu z instalacji spalania paliw stałych, małej mocy

Emisja pyłu z instalacji spalania paliw stałych, małej mocy Politechnika Śląska, Katedra Inżynierii Chemicznej i Projektowania Procesowego Emisja pyłu z instalacji spalania paliw stałych, małej mocy dr inż. Robert Kubica Każdy ma prawo oddychać czystym powietrzem

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE podstawowe z zakresu słonecznych systemów grzewczych

SZKOLENIE podstawowe z zakresu słonecznych systemów grzewczych SZKOLENIE podstawowe z zakresu słonecznych systemów grzewczych Program autorski obejmujący 16 godzin dydaktycznych (2 dni- 1 dzień teoria, 1 dzień praktyka) Grupy tematyczne Zagadnienia Liczba godzin Zagadnienia

Bardziej szczegółowo

Kompresor śrubowy GD-VSI7 7,5/13, 400V, GUDEPOL

Kompresor śrubowy GD-VSI7 7,5/13, 400V, GUDEPOL ELKUR SP J A.Kuryło i K.Kuryło, ul.3-go Maja 98B, 37-500 Jarosław, nr tel 16 621 68 82 wew. 21 lub 26 www.elkur.pl, sklep@elkur.pl, 883 324 856, biuro@elkur.pl przedstawiciele handlowi: Arkadiusz Tomaszewski

Bardziej szczegółowo

VICTRIX SUPERIOR TOP 32 X

VICTRIX SUPERIOR TOP 32 X VICTRIX SUPERIOR TOP 32 X W ramach nowej linii kotłów Victrix Superior TOP Iergas proponuje również kocioł jednofunkcyjny do współpracy z zasobnikiem wolnostojącym. Zestawy Victrix Superior TOP PLUS stworzone

Bardziej szczegółowo

VIADRUS A0C VIADRUS A2C. Automatyczny kocioł żeliwny na pelety drzewne. Automatyczny kocioł żeliwny na pelety drzewne. Gwarancja 10 lat na żeliwo

VIADRUS A0C VIADRUS A2C. Automatyczny kocioł żeliwny na pelety drzewne. Automatyczny kocioł żeliwny na pelety drzewne. Gwarancja 10 lat na żeliwo OFERTA 2017 VIADRUS A0C Automatyczny kocioł żeliwny na pelety drzewne Kocioł A0C jest automatycznym kotłem pelletowym występującym w wersjach 21 kw oraz 28 kw (5 oraz 7 członów). Wielką zaletą kotła jest

Bardziej szczegółowo

Dräger EM200-E Analizator spalin silników diesla

Dräger EM200-E Analizator spalin silników diesla Dräger EM200-E Analizator spalin silników diesla Dräger EM200-E to elektroniczny analizator wielogazowy z wbudowaną pompą do pobierania próbek Służy do precyzyjnego określania zawartości CO i NOx w nierozcieńczonych

Bardziej szczegółowo

Myjka Wysokociśnieniowa ARKA

Myjka Wysokociśnieniowa ARKA Myjka Wysokociśnieniowa ARKA Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa na ciepłą wodę ( z podgrzewaniem wody) Urządzenie doskonałe do pracy w trudnych warunkach z wolnoobrotową pompą INTERPUMP nowego typu.

Bardziej szczegółowo

Nowoczesna fotowoltaika Immergas - efektywne wytwarzanie prądu i ciepła

Nowoczesna fotowoltaika Immergas - efektywne wytwarzanie prądu i ciepła Nowoczesna fotowoltaika Immergas - efektywne wytwarzanie prądu i ciepła Fotowoltaika, technologia umożliwiająca przemianę światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną, jest jednym z najszybciej

Bardziej szczegółowo

Część I Kotły gazowe OPIS WYMAGAŃ TECHNICZNO UŻYTKOWYCH

Część I Kotły gazowe OPIS WYMAGAŃ TECHNICZNO UŻYTKOWYCH Część I Kotły gazowe OPIS WYMAGAŃ TECHNICZNO UŻYTKOWYCH Załącznik nr 1.1 do Rozdziału I SIWZ Kotły i czujniki tlenku węgla dostarczane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia powinny spełniać minimalne

Bardziej szczegółowo

SCK. Sprężarki powietrza SCK 41-100

SCK. Sprężarki powietrza SCK 41-100 SCK Sprężarki powietrza SCK 41-100 ALUP Zaawansowana technologia. Wieloletnie doświadczenie. Firma Alup Kompressoren, to ponad 85 lat doświadczenia w przemyśle. Od wielu lat dostarczamy rozwiązania odpowiadające

Bardziej szczegółowo

TURBINY WIATROWE POZIOME Turbiny wiatrowe FD - 400 oraz FD - 800

TURBINY WIATROWE POZIOME Turbiny wiatrowe FD - 400 oraz FD - 800 TURBINY WIATROWE POZIOME Turbiny wiatrowe FD - 400 oraz FD - 800 Turbiny wiatrowe FD 400 oraz FD 800 to produkty firmy ZUANBAO ELECTRONICS Co., LTD. Charakteryzują się małymi rozmiarami, wysoką wydajnością

Bardziej szczegółowo

Brykieciarki VOTECS. Redukcja objętości odpadów. Produkcja brykietu opałowego. typu AP

Brykieciarki VOTECS. Redukcja objętości odpadów. Produkcja brykietu opałowego. typu AP Brykieciarki VOTECS typu Redukcja objętości odpadów Warsztaty i fabryki zajmujące się obróbką drewna codziennie wytwarzają znaczne ilości wiórów i trocin. Odpady te zajmują dużą przestrzeń, zarówno podczas

Bardziej szczegółowo

KONCEPCJA TECHNICZNA

KONCEPCJA TECHNICZNA KONCEPCJA TECHNICZNA ZASTOSOWANIE KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH DO WSPOMAGANIA OGRZEWANIA WODY UŻYTKOWEJ W BUDYNKACH PRYWATNYCH I UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE NOWY DWÓR MAZOWIECKI Wstęp: Planowana modernizacja

Bardziej szczegółowo

Pompa ciepła do c.w.u. Supraeco W. Nowa pompa ciepła Supraeco W do ciepłej wody użytkowej SWO 270-1X. Podgrzewanie wody nawet do temp. -10ºC!

Pompa ciepła do c.w.u. Supraeco W. Nowa pompa ciepła Supraeco W do ciepłej wody użytkowej SWO 270-1X. Podgrzewanie wody nawet do temp. -10ºC! Nowa pompa ciepła Supraeco W do ciepłej wody użytkowej SWO 270-1X Podgrzewanie wody nawet do temp. -10ºC! Urządzenie Indeks Supraeco W SWO 270-1X 7 736 500 988 1 Junkers Informacje ogólne: podgrzewacz

Bardziej szczegółowo

Polskie Normy. Kotły i systemy kominowe

Polskie Normy. Kotły i systemy kominowe Polskie Normy. Kotły i systemy kominowe Jerzy Nowotczyński, Krystyna Nowotczyńska, Rynek Instalacyjny 7-8/2009 Zestawienie norm zawiera wybrane PN, które zostały ustanowione lub przyjęte na podstawie uchwał

Bardziej szczegółowo

Typowe konstrukcje kotłów parowych. Maszyny i urządzenia Klasa II TD

Typowe konstrukcje kotłów parowych. Maszyny i urządzenia Klasa II TD Typowe konstrukcje kotłów parowych Maszyny i urządzenia Klasa II TD 1 Walczak podstawowy element typowych konstrukcji kotłów parowych zbudowany z kilku pierścieniowych członów z blachy stalowej, zakończony

Bardziej szczegółowo

Supraeco A SAO-2 ACM-solar

Supraeco A SAO-2 ACM-solar Supraeco SO2 CMsolar powietrzewoda Supraeco SO2 jest dostępna od 6 do kw mocy grzewczej. Wyróżnia się wysokim COP sięgającym nawet 5,1. Dzięki technologii inwerterowej automatycznie dostosowuje się do

Bardziej szczegółowo

rekomendowany przez Wolf Pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej Naturalne ciepło na wyciągnięcie ręki

rekomendowany przez Wolf Pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej Naturalne ciepło na wyciągnięcie ręki rekomendowany przez Wolf Pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej Naturalne ciepło na wyciągnięcie ręki Pompy ciepła Rickenbacher w ofercie firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. to nowoczesne i przyjazne

Bardziej szczegółowo

APV Hybrydowe Spawane Płytowe Wymienniki Ciepła

APV Hybrydowe Spawane Płytowe Wymienniki Ciepła APV Hybrydowe Spawane Płytowe Wymienniki Ciepła Technologia Hybrydowe Wymienniki Ciepła APV są szeroko wykorzystywane w przemyśle od 98 roku. Szeroki zakres możliwych tworzonych konstrukcji w systemach

Bardziej szczegółowo

Systemy solarne Stiebel Eltron. Korzystaj z energii każdego dnia!

Systemy solarne Stiebel Eltron. Korzystaj z energii każdego dnia! KOLEKTORY SŁONECZNE Systemy solarne Stiebel Eltron. Korzystaj z energii każdego dnia! SOL 27 premium SOL 27 basic SOL 23 premium Najwyższa jakość Wysoka sprawność Więcej możliwości montażu 07 2012 Systemy

Bardziej szczegółowo

12. FOTOWOLTAIKA IMMERGAS EFEKTYWNE WYTWARZANIE PRĄDU I CIEPŁA

12. FOTOWOLTAIKA IMMERGAS EFEKTYWNE WYTWARZANIE PRĄDU I CIEPŁA 12. FOTOWOLTAIKA IMMERGAS EFEKTYWNE WYTWARZANIE PRĄDU I CIEPŁA 266 www.immergas.com.pl FOTOWOLTAIKA IMMERGAS NOWOCZESNE SYSTEMY GRZEWCZE 12. Nowoczesna fotowoltaika Immergas - efektywne wytwarzanie prądu

Bardziej szczegółowo

BMsonic AUTOMATYCZNE POBIERAKI PRÓB. W pełni automatyczne pobieranie i analiza próbek cieczy STACJONARNE PRZENOŚNE

BMsonic AUTOMATYCZNE POBIERAKI PRÓB. W pełni automatyczne pobieranie i analiza próbek cieczy STACJONARNE PRZENOŚNE BMsonic W pełni automatyczne pobieranie i analiza próbek cieczy AUTOMATYCZNE POBIERAKI PRÓB STACJONARNE PRZENOŚNE AUTOMATYCZNE POBIERAKI PRÓB Zastosowanie MIEJSKIE I PRZEMYSŁOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW»

Bardziej szczegółowo

kolektory słoneczne w zestawach oferta Lajt

kolektory słoneczne w zestawach oferta Lajt kolektory słoneczne w ach oferta Lajt print: LA/2012/02 Nowa jakość. Nowa cena. Nowe rozwiązania Lajt. Zgodnie z własną wizją rozwoju, firma Watt dąży do doskonalenia swoich produktów, dostosowanych do

Bardziej szczegółowo

Powierzchnia grzewcza Inox-Radial ze stali nierdzewnej zapewnia

Powierzchnia grzewcza Inox-Radial ze stali nierdzewnej zapewnia Powierzchnie grzewcze Inox-Radial ze stali nierdzewnej zapewniające wysokie bezpieczeństwo eksploatacji przy dużej trwałości. Duża moc cieplna na małej powierzchni Modulowany palnik cylindryczny MatriX

Bardziej szczegółowo

FRIDURIT Neutralizatory powietrza

FRIDURIT Neutralizatory powietrza FRIDURIT Neutralizatory powietrza 1 FRIDURIT Neutralizatory powietrza są w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami, skonstruowanymi specjalnie do zastosowania bezpośrednio nad dygestorium lub jako rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

VUT ECO HEC/EHEC - wymiennik przeciwprądowy, bez nagrzewnicy/z nagrzewnicą elektryczną, silniki EC

VUT ECO HEC/EHEC - wymiennik przeciwprądowy, bez nagrzewnicy/z nagrzewnicą elektryczną, silniki EC VUT ECO HEC/EHEC - wymiennik przeciwprądowy, bez nagrzewnicy/z nagrzewnicą elektryczną, silniki EC Centrala wentylacyjne VUT H EC ECO oraz VUT EH EC ECO z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie wentylacyjne

Bardziej szczegółowo

Przykładowe rozwiązania doprowadzenia powietrza do kotła i odprowadzenia spalin:

Przykładowe rozwiązania doprowadzenia powietrza do kotła i odprowadzenia spalin: Czym różni się kocioł kondensacyjny od tradycyjnego? Zarówno kotły tradycyjne (niekondensacyjne) jak i kondensacyjne są urządzeniami, które ogrzewają budynek oraz ciepłą wodę użytkową. Podobnie jak tradycyjne,

Bardziej szczegółowo

GAMA PRODUKTÓW DLA ROLNICTWA

GAMA PRODUKTÓW DLA ROLNICTWA GAMA PRODUKTÓW DLA ROLNICTWA NASZE PRODUKTY ZAPEWNIAJĄ NIEZAWODNOŚĆ, EFEKTYWNOŚĆ PRACY I UMOŻLIWIAJĄ REDUKCJĘ KOSZTÓW. SEKTOR ROLNICZY Firma Kingspan Environmental jest liderem wśród producentów branży

Bardziej szczegółowo

Pompy ciepła woda woda WPW 7/10/13/18/22 basic Set

Pompy ciepła woda woda WPW 7/10/13/18/22 basic Set 116 117 WPW 5 basic Set Kompletny zestaw pompy ciepła do systemów woda/woda. Zestaw składa się z pompy ciepła serii WPF basic, stacji wody gruntowej GWS i 10 litrów płynu niezamarzającego. Stacja wody

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł na Dolnym Śląsku, odzysk energii z odpadów w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii

Wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł na Dolnym Śląsku, odzysk energii z odpadów w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii Wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł na Dolnym Śląsku, odzysk energii z odpadów w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii Paweł Karpiński Pełnomocnik Marszałka ds. Odnawialnych Źródeł Energii

Bardziej szczegółowo

Wysokoefektywne pompy ciepła Ciepło prosto z natury A++ LAT SYSTEM GWARANCYJNY

Wysokoefektywne pompy ciepła Ciepło prosto z natury A++ LAT SYSTEM GWARANCYJNY Wysokoefektywne pompy ciepła Ciepło prosto z natury A++ LAT SYSTEM GWARANCYJNY Nowe pompy ciepła marki Wolf, obok wysokiej efektywności energetycznej, charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, niskim

Bardziej szczegółowo

Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT ,01 zł brutto. Kod produktu: GD SMART 7,5 270 VT

Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT ,01 zł brutto. Kod produktu: GD SMART 7,5 270 VT Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT Kod produktu: GD SMART 7,5 270 VT 19 295,01 zł brutto Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT Kompresor śrubowy z serii SMART

Bardziej szczegółowo

GRUNTOWE POMPY CIEPŁA

GRUNTOWE POMPY CIEPŁA GRUNTOWE POMPY CIEPŁA Gruntowe pompy ciepła pobierają energię z gruntu za pomocą wymiennika gruntowego, tzw. dolnego źródła, przez który przepływa niezamarzająca ciecz. Najczęściej wykorzystywanym źródłem

Bardziej szczegółowo

INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT III

INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT III INTEGRACYJNY WYMIENNIK CIEPŁA CONNECT III INSTRUKCJA OBSŁUGI INSTRUKCJA INSTALOWANIA Dział Techniczny: ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków tel. +48 12 379 37 80 fax +48 12 378 94 78 tel. kom. +48 665 001 613

Bardziej szczegółowo

Ogrzewanie domu pompą ciepła Hewalex

Ogrzewanie domu pompą ciepła Hewalex Artykuł z portalu instalacjebudowlane.pl Ogrzewanie domu pompą ciepła Hewalex Koszty ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej stanowią podstawową część bieżących wydatków związanych z utrzymaniem

Bardziej szczegółowo

skumulowana energia zobacz, poznaj, wybierz, dopasuj... print: ZO/2012/01

skumulowana energia zobacz, poznaj, wybierz, dopasuj... print: ZO/2012/01 skumulowana energia zobacz, poznaj, wybierz, dopasuj... print: ZO/2012/01 zobacz... to skumulowana energia, pochodząca z powietrza atmosferycznego. Czerpiąc z mocy natury, urządzenie gromadzi potężną ilość

Bardziej szczegółowo

M-THERMAL TECHNOLOGIA INWERTEROWA WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA. Wykres porównania technologii inwerterowej i włącz-wyłącz

M-THERMAL TECHNOLOGIA INWERTEROWA WYSOKA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA. Wykres porównania technologii inwerterowej i włącz-wyłącz M-THERMAL TECHNOLOGIA INWERTEROWA Zwiększenie prędkości obrotowej silnika sprężarki poprzez sterowanie częstotliwością pracy zapewnia dużą moc podczas rozruchu, doprowadza temperaturę do strefy komfortu

Bardziej szczegółowo

Kompresor śrubowy GD-VSA9 18,5/13, 400V, GUDEPOL

Kompresor śrubowy GD-VSA9 18,5/13, 400V, GUDEPOL ELKUR SP J A.Kuryło i K.Kuryło, ul.3-go Maja 98B, 37-500 Jarosław, nr tel 16 621 68 82 wew. 21 lub 26 www.elkur.pl, sklep@elkur.pl, 883 324 856, biuro@elkur.pl przedstawiciele handlowi: Arkadiusz Tomaszewski

Bardziej szczegółowo

Urządzenie do klimatyzacji Konfort 780R BI-GAS

Urządzenie do klimatyzacji Konfort 780R BI-GAS Urządzenie do klimatyzacji Konfort 780R BI-GAS Najwyższy model wśród urządzeń z najnowszej serii firmy TEXA. Jako jedyne na rynku przystosowane do jednoczesnej obsługi dwóch gazów: R134a oraz R1234yf.

Bardziej szczegółowo

/8 RIRS 3500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 3500 EKO WERSJA PIONOWA (V)

/8 RIRS 3500 EKO. Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 3500 EKO WERSJA PIONOWA (V) 4-02-2017 1/8 RIRS 3500 EKO Centrale rekuperacyjne z wymiennikiem obrotowym SALDA RIRS RIRS 3500 EKO WERSJA PIONOWA (V) 4-02-2017 2/8 RIRS 3500 EKO Opis Centrale wentylacyjne RIRS EKO wyposażone są w wydajny

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS 0461 655 5123. M15. K4.S0914. F&W. Wydrukowano w Niemczech ANDREAS STIHL AG & Co. KG 2014. Ekologiczny papier bielony bez użycia chloru. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE

Bardziej szczegółowo

Dlaczego pompa ciepła?

Dlaczego pompa ciepła? domowa pompa ciepła darmowa energia z powietrza sprawność 400% COP 4 (B7/W35) kompletne źródło ciepła dla domu ogrzewanie, ciepła woda użytkowa (c.w.u), woda basenowa współpraca z dodatkowym źródłem ciepła

Bardziej szczegółowo

kolektory słoneczne w zestawach oferta Lajt

kolektory słoneczne w zestawach oferta Lajt kolektory słoneczne w ach oferta Lajt print: LA/2012/01 Nowa jakość. Nowa cena. Nowe rozwiązania Lajt. Zgodnie z własną wizją rozwoju, firma Watt dąży do doskonalenia swoich produktów, dostosowanych do

Bardziej szczegółowo

Wentylator recyrkulacyjny, typ CAF45

Wentylator recyrkulacyjny, typ CAF45 Barbara Jaksa Piątkowisko 87 95 200 Pabianice tel./fax: +48 42 213 16 20 tel.kom.: +48 668 165 103 biuro@jaksa.pl www.jaksa.pl Wentylator recyrkulacyjny, typ CAF45 Wentylatory recyrkulacyjne CAF45 to holenderska

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Producent i model oferowanego aparatu. Cena netto.. Kwota VAT Cena brutto

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Producent i model oferowanego aparatu. Cena netto.. Kwota VAT Cena brutto Załącznik nr 1, znak sprawy DG-2501/8573/1142/11 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Zadanie nr 1 wirówka mikrolitowa szt.1 Producent i model oferowanego aparatu. Cena netto.. Kwota VAT

Bardziej szczegółowo