Wspólne wystąpienie kobiety i mężczyzny na każdej uroczystości lub w różnych sytuacjach wymaga, aby ubiór obojga pozostawał w harmonii.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wspólne wystąpienie kobiety i mężczyzny na każdej uroczystości lub w różnych sytuacjach wymaga, aby ubiór obojga pozostawał w harmonii."

Transkrypt

1 W wyglądzie zewnętrznym bardzo ważne znaczenie ma ubiór, który, jeśli jest odpowiedni w określonej sytuacji, na pewno przyczyni się do wywarcia korzystnego wrażenia na każdym. Stroje dobrze ubranego człowieka charakteryzują się umiarem w doborze kolorów i fasonów, dostosowaniem do figury i typu urody, zharmonizowaniem wszystkich elementów od stóp do głów. Wspólne wystąpienie kobiety i mężczyzny na każdej uroczystości lub w różnych sytuacjach wymaga, aby ubiór obojga pozostawał w harmonii.

2

3 Przestrzeń barw

4 Kolory można podzielić na: ciepłe: czerwony, pomarańczowy i żółty zimne: zielony, niebieski i fioletowy. Natomiast barwy dzielą się na: neutralne: biel, czerń i wszystkie odcienie szarości. żywe: czerwień, pomarańczowy, niebieski i fiolet.

5 Z tej kolejności wynika, że obok siebie znajdują się kolory do siebie zbliżone, a więc czerwony i żółty, żółty i zielony, zielony i niebieski, niebieski i fioletowy. Najbardziej kontrastowe kolory znajdują się na przeciwległych jej krańcach. Są to kolory czerwony i zielony, niebieski i żółty, a w zakresie barw neutralnych biały i czarny.

6 Łącząc kolory, należy pamiętać, że: barwy jakościowo te same, a różniące się tylko nasyceniem, często się ze sobą "gryzą" i tym samym nie pasują do siebie; łączenie więcej niż dwóch barw często uniemożliwia uzyskanie estetycznej, zharmonizowanej całości.

7 Jasne kolory pogrubiają i są stosowane najczęściej w okresie lata; nadają się bardziej na wypoczynek w plenerze. Ciemne wyszczuplają i lepiej pasują jesienią i zimą. Ciemniejsze, spokojniejsze są bardziej stosowne w urzędzie i w czasie różnych spotkań towarzyskich.

8 Ubiór zależy od rodzaju i charakteru uroczystości, jej rangi protokolarnej oraz pory dnia. Dlatego też należy ubierać się zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami i przede wszystkim kierować się prośbą gospodarzy, którzy najczęściej w zaproszeniu określają rodzaj stroju, jaki będzie obowiązywał. Zwykle jest to dopisek w lewym lub prawym dolnym rogu karty zaproszeniowej albo w liście u samego dołu, z lewej jego strony. Brak wzmianki o stroju wskazuje, że będzie obowiązywać ubranie wizytowe. W Polsce, ubranie wizytowe, ciemny garnitur albo kostium stały się odpowiednim strojem na prawie wszystkie uroczystości. Błędu w ubiorze nie można naprawić. Najlepiej zachować dobry humor i udawać, że nie stało się nic poważnego.

9 Ze strojami mężczyzn są ściśle związane stroje kobiet: suknia wizytowa, kostium, długa suknia wieczorowa i balowa. Ogólne zasady współzależności strojów mężczyzn i kobiet są następujące: żakiet (jaskółka) - kostium lub sukienka wizytowa; frak - długa suknia wieczorowa lub balowa; smoking - suknia wizytowa, bardzo strojna albo długa suknia. Ubranie wizytowe: przed godziną 19 - sukienka wizytowa lub kostium, po godz sukienka wizytowa. Ubranie wizytowe mężczyzny powinno być całkowicie ciemne, jednokolorowe. Koszula biała z mankietami na spinki i odpowiednio dobrany krawat, najlepiej gładki, bez wzorków.

10 Najogólniej ubrania męskie można podzielić na: jednorzędowe - odpowiednie dla wszystkich, niezależnie od wzrostu i figury; nosi się je z kamizelką lub bez, niekiedy z jednokolorowym pulowerem. dwurzędowe - uwydatniają słabe strony sylwetki, gdyż ją poszerzają; nie nosi się do nich ani kamizelki, ani pulowera

11 Elegancja i smak nakazują, aby noszone garnitury były w spokojnych i nienasyconych kolorach. I tak: różne odcienie szarości, rzadziej beżu i brązu - w pracy, w podróży i na spacerze; ciemne od marengo do czarnego włącznie oraz granatowe ubrania wizytowe, które nosi się w czasie wizyt i różnego rodzaju przyjęć oraz uroczystości.

12 Tylko jedna część garderoby może być we wzorki albo wszystkie jednokolorowe. Jeżeli mężczyzna stoi lub się porusza, marynarka - zarówno jednorzędowa, jak i dwurzędowa - powinna być zawsze zapięta na guziki. I tak w przypadku: jednorzędowej - bez względu na to, czy jest z kamizelką, czy nie, gdy ma: dwa guziki, przynajmniej jeden górny, trzy guziki, przynajmniej dwa, licząc od góry, nigdy jeden: górny, środkowy czy dolny. dwurzędowej, która zwykle ma jeden lub dwa guziki, zapina się wszystkie.

13 Można rozpiąć marynarkę i tylko marynarkę, jeśli się siada. Z chwilą wstania, najpierw należy ją zapiąć, a dopiero potem można mówić czy chodzić. Kamizelka powinna być zawsze zapięta na wszystkie guziki. v. Obowiązkowo nie zapinamy ostatniego, najniższego guzika w marynarce. Ta sama zasada dotyczy ostatniego guzika w kamizelce. Spodnie są odpowiedniej długości, to jest nogawki z przodu powinny sięgać powierzchni buta, a z tyłu dotykać obcasów.

14 Strój weekendowy, sportowy Charakteryzujący się wygodą i prostotą. Wszystkie części garderoby są do siebie dopasowane materiałem, kolorem, krojem i tworzą estetyczną całość. Składa się z następujących elementów: Spodnie sportowe. Kurtka. Bluza lub pulower, które zastępują marynarkę. Koszula kolorowa, w bardziej lub mniej widoczne desenie, nie wyłączając pasków i kraty. Krawat wełniany, raczej rzadko stosowany. Obuwie skórzane, wyraźnie sportowe albo typowo sportowe, łącznie z tenisówkami.

15 Ubranie sportowe koordynowane (klubowe, kombinowane) Składa się ono z następujących części: Marynarka o wyraźnie sportowym kroju, najczęściej jest jednorzędowa, uszyta z materiału nieco grubszego, jednokolorowego albo w kratę, lub wzorki. Guziki niekiedy metalowe, często z różnymi emblematami. Spodnie z materiału jednokolorowego, różniące się od marynarki rodzajem materiału i kolorem, przy czym obie części tworzą jedną całość. Kamizelkę można zastąpić pulowerem, który, jeśli marynarka będzie w kratkę lub wzory, powinien być jednokolorowy.

16 Koszula w jednolitym kolorze, jeśli spodnie lub marynarka, lub krawat będą we wzorki. Może być w paski lub kratkę tylko wtedy, gdy pozostałe części ubrania będą jednokolorowe. Krawat jednokolorowy lub we wzorki, w zależności od pozostałych części ubrania. Chusteczka estetyczna w kieszonce marynarki. Pasek skórzany do spodni dobiera się kolorem do obuwia. Czarne buty - czarny pasek. Obuwie skórzane, najlepiej bez ozdób, dobrane do koloru spodni. Ze spodniami: czarnymi, granatowymi, ciemnymi, ciemnobłękitnymi i szarymi - obuwie czarne, jasnymi - brązowe w ciemnym odcieniu.

17 Ubranie spacerowe, na różne okazje Tego rodzaju ubranie jest uszyte z materiału niezbyt grubego, w spokojnym nienasyconym kolorze. Można je nosić we wszystkich porach roku. Nadaje się na wiele różnych okazji. Ubranie spacerowe jest podstawowym strojem mężczyzny, ponieważ w tym stroju: przebywa się w biurze, chodzi na spacer, do kina i niekiedy do teatru, podróżuje się, można złożyć wizytę w instytucji, urzędzie czy prywatną, raczej do godziny 18.00, i pójść na przyjęcie, takie jak: lampka wina lub koktajl, które też rozpoczynają się w godzinach urzędowania.

18 Cechy ubrania spacerowego: Jednorzędowe lub dwurzędowe. Spodnie, kamizelka i marynarka powinny być uszyte z tego samego materiału. We wszystkich odcieniach szarości, błękitu, beżu, brązu i w innych, spokojnych kolorach, z materiałów jednokolorowych albo też w desenie. Koszule kolorowe i białe, gładkie lub w bardzo dyskretne wzory. Krawaty gładkie lub w lekkie wzorki, gdy ubranie i koszula są gładkie. Obuwie - czarne do ubrań szarych lub ciemnobłękitnych. Brązowe do beżu i brązów.

19 Ubranie wizytowe Jest strojem dziennym i wieczorowym. Może być jednorzędowe (z kamizelką lub bez) i dwurzędowe. Nosi się je podczas wszystkich uroczystości oficjalnych i prywatnych, takich jak: śniadanie, obiad, przyjęcia bufetowe i koktajle, premiera w teatrze lub operze, koncert w filharmonii, otwarcie wystawy; oczywiście, jeśli w zaproszeniu nie sugerowano stroju bardziej uroczystego, takiego jak: smoking, frak czy żakiet.

20 Cechy ubrania wizytowego: Ciemnoszare lub ciemnogranatowe, niekiedy z bardzo delikatnym deseniem. Im późniejsza godzina, tym ciemniejsze ubranie, ale nie całkiem czarne. Na przykład, na śniadanie nieco jaśniejsze, a na obiad ciemniejsze. Koszula jasnobłękitna lub biała. Wieczorem jednak zawsze biała. Mankiety na spinki. Czarne, sznurowane obuwie skórzane, bez jakichkolwiek ozdób. Krawat jednokolorowy, na przykład: bordowy, rubinowy, stalowy, ciemno żółty. Ciemny płaszcz, szary szalik, ewentualnie ciemnoszary kapelusz.

21 Frak Jest ubiorem, pochodzącym z XVIII wieku, który w hierarchii strojów znajduje się przed żakietem. Ze względu na kolor kamizelki, rozróżnia się frak z: czarną kamizelką. Jest ubiorem dziennym, ostatnio coraz rzadziej stosowanym. Najczęściej używa się go w czasie: wizyt międzypaństwowych na najwyższym szczeblu, uroczystych śniadań, składania życzeń noworocznych głowie państwa, objęcia władzy przez nowego prezydenta, wręczenia listów uwierzytelniających przez szefów misji.

22 Frak Z białą kamizelką. Jest najbardziej uroczystym strojem wieczorowym. Nosi się go po godzinie podczas oficjalnych: obiadów, przyjęć bufetowych, uroczystych premier i koncertów, w których biorą udział najwyżsi dostojnicy państwowi.

23 Frak jest strojem, do którego nosi się odznaczenia: insygnia wielkiej wstęgi i komandorii w pełnej postaci; pozostałe w formie miniaturek. Goście mogą przybyć z orderami i medalami, jeżeli na zaproszeniu będzie napisane: "frak z odznaczeniami".

24 Cechy fraka: Jest uszyty z czarnego sukna. Klapy są pokryte jedwabnym atłasem. Spodnie nie mogą mocno opadać ani też być zbyt wysoko podniesione. Najlepiej gdy są noszone na szelkach. Na zewnętrznych szwach spodni powinny znajdować się podwójne jedwabne lampasy. Koszula z bardzo sztywnym gorsem i mankietami, ze stojącym kołnierzykiem z zagiętymi końcami. Biała muszka. Czarne lakierki. Skarpetki czarne, jedwabne. W kieszonce fraka, z jego lewej strony, swobodnie włożona biała jedwabna chusteczka.

25 Strój ten uzupełniają: Płaszcz czarny lub szary. Szalik biały. Cylinder. Rękawiczki białe z koźlej skóry. Współcześnie rękawiczki są zdejmowane i pozostawiane w szatni. Dawniej były częścią stroju i noszono je zawsze. Do fraka nie pasuje zegarek noszony na ręku. Najbardziej odpowiednim jest zegarek kieszonkowy na łańcuszku, umieszczony w lewej kieszeni kamizelki lub w lewej kieszeni spodni. Łańcuszek powinien być umocowany do guzika i lekko zwisać na zewnątrz kieszeni.

26

27 Żakiet (jaskółka) Jest strojem dziennym i uroczystym. Nosi się go głównie w czasie: składania życzeń głowie państwa, złożenia listów uwierzytelniających, pogrzebów i innych oficjalnych uroczystości, w których biorą udział osobistości zajmujące najwyższe stanowiska w państwie.

28 Cechy żakietu: Jest uszyty z szaroczarnego sukna. Ma sięgające kolan, zaokrąglone poły. Spodnie sztuczkowe. Czarna lub szara kamizelka. Koszula biała z odkładanym kołnierzykiem. Krawat popielaty, czarno-szary lub srebrny. Pantofle gładkie, czarne, ale nie lakierki. Skarpetki czarne lub ciemnoszare. W kieszeni żakietu - biała, batystowa chusteczka. Płaszcz ciemny. Rękawiczki szare, zamszowe z ukrytym szwem. Cylinder czarny.

29

30 Smoking Jest strojem uroczystym, wieczorowym. Bardzo rzadko używa się go w ciągu dnia, jeśli to w bardzo późne popołudnie. Rozróżnia się następujące fasony smokingu: jednorzędowy. dwurzędowy. jednorzędowy z szalowymi, jedwabnymi klapami. Nosi się go podczas: premier i koncertów, obiadów, przyjęć bufetowych, balów, w tym sylwestrowego. W tym stroju można pójść tylko wówczas, gdy na pisemnym zaproszeniu znajdzie się dopisek: "smoking".

31 Cechy smokingu: Jest uszyty z czarnego, cienkiego materiału. Klapy są wyłożone jedwabnym atłasem. Na zewnętrznych szwach spodni są naszyte pojedyncze, czarne jedwabne lampasy. Jednorzędowy nosi się z czarną kamizelką, dwurzędowy bez. Zamiast kamizelki, może być używany specjalny, szeroki na cm, tzw. pas hiszpański, który nosi się zarówno przy jednorzędowym, jak i dwurzędowym smokingu. Koszula z półsztywnymi: gorsem i odkładanymi mankietami. Kołnierzyk odkładany lub z zagiętymi końcami. Muszka zawsze czarna, nigdy w innym kolorze. Skarpetki czarne, jedwabne. Lakierki lub czarne, gładkie sznurowane obuwie o cienkiej podeszwie. Płaszcz czarny lub szary i czarny miękki kapelusz. Zegarek ręczny na czarnym, skórzanym lub metalowym pasku.

32 Oprócz smokingów czarnych są używane również smokingi białe. Składają się one z białej marynarki i czarnych spodni. Marynarka jest uszyta z białego sukna, a klapy są wyłożone białym jedwabiem. Biały smoking, do którego nosi się również czarną muszkę, jest używany w krajach o ciepłym klimacie, w czasie przyjęć odbywających się w ogrodach i na pokładach statków.

33

34 Koszule można podzielić na: Białe ze sztywnym gorsem - używane do fraka. Białe, smokingowe z półsztywnym gorsem i odkładanym kołnierzykiem. Białe z odkładanym kołnierzykiem, noszone do żakietu, ubrania wizytowego i niekiedy spacerowego. Zwykłe białe, lekko błękitne i kremowe noszone do strojów wizytowych, spacerowych i sportowych koordynowanych. Kolorowe bez wzorków i z wzorkami, używane z ubraniami spacerowymi i sportowymi. Kolorowe we wzory, z odkładanym kołnierzykiem, noszone do ubrań weekendowych.

35 Koszula frakowa

36 Koszula smokingowa

37 Koszula dzienna

38 Zasady dobierania i używania koszul: Razem z ubraniem i krawatem powinna tworzyć zharmonizowaną całość, to jest, do ubrania: jednokolorowego - koszula biała, kolorowa lub kolorowa we wzory, mającego deseń - koszula jednokolorowa, pastelowa. Białe można nosić do wszystkich ubrań, z wyjątkiem bardzo sportowych. Jednokolorową lub kolorową w drobne wzorki do ubrania spacerowego w jednolitym kolorze. Błękitna o nienasyconym kolorze do ubrania granatowego. Kremowa do brązowego. Błękitna lub popielata do szarego.

39 Mankiety koszuli: pojedyncze i zapinane na guziki stosuje się do ubrań spacerowych, sportowych koordynowanych i weekendowych, odkładane i zapinane na spinki w koszulach białych lub jasnobłękitnych do ubrań wizytowych, wraz z rękawami powinny być dłuższe od rękawów marynarki i trochę wystawać, nie więcej jednak niż dwa centymetry.

40 Muszki są noszone: czarne do smokingów, białe do fraków, kolorowe do ubrań spacerowych, głównie jednorzędowych. Wszystkie muszki powinny być wiązane, nigdy na gumce lub zapinane na guzik.

41 Muszka

42 Muszka

43 Gdy ubranie jest: w paski - koszula i krawat jednokolorowe, jednokolorowe - koszula w paski, a krawat jednokolorowy, jednokolorowe, łącznie z koszulą - krawat we wzorki Kupując krawat, należy pamiętać, że wielkość wzorów powinna być odwrotnie proporcjonalna do wieku. Im starszy wiek, tym mniejszy, delikatniejszy deseń. Kupując krawat, należy sprawdzić jego długość w ten sposób, że po przyłożeniu jednego końca do dolnej wargi, drugi powinien dotykać ziemi.

44 Dobrze zawiązany krawat powinien sięgać do paska od spodni. Krótszy lub dłuższy, albo luźno zwisający oraz z rozpiętym kołnierzykiem jest mało elegancki.

45 Węzeł windsor

46 Węzeł pół-windsor

47 Węzeł prosty

48 Węzeł shelby

49 Jako uzupełnienie ubrania mężczyzny występują dwa rodzaje chusteczek: Jedwabna lub batystowa, niezbyt duża, służąca celom estetycznym: nosi się ją do wszystkich ubrań o charakterze uroczystym, umieszcza się ją w zewnętrznej kieszonce żakietu, fraka, smokingu, ubrania wizytowego i spacerowego, nie ma wymogu noszenia jej w kieszonce ubrania klubowego (koordynowanego, kombinowanego), do kieszonki fraka lub smokinga powinna być włożona swobodnie i wystawać ponad kieszonkę, w innych ubraniach układa się ją w kształcie paska albo trójkąta, który może wystawać ponad kieszonkę około centymetra, nie powinno układać się jej w ząbki i nie może wystawać zbyt pretensjonalnie ani też wydatnie zwisać, jak żabot.

50 Bawełniana, większa od estetycznych, białe lub białe w dyskretne paski lub kratę, o przeznaczeniu higienicznym: nie jest rekwizytem na pokaz, powinno przechowywać się ją w wewnętrznej, prawej kieszeni marynarki lub w lewej kieszeni spodni. Umożliwia to wyjęcie jej lewą ręką, ponieważ tą ręką zawsze należy to czynić, powinna ona być wyprasowana i ładnie złożona, nigdy zmięta i zgnieciona, do ubrań wizytowych, smokingu, fraka czy żakietu używać należy chusteczki białej, do ubrania spacerowego - oprócz białej, można używać białej w delikatne paski i kolorowe w paski lub kratę, do ubrań sportowych można również używać kolorowej.

51 Kolor obuwia dopasowuje się do koloru stroju, z którym powinno być zharmonizowane. I tak do ubrań: uroczystych i wizytowych, szarych i jasnych - czarne, jasnych - w różnych odcieniach brązu, błękitnych w ciemniejszym odcieniu - czarne. Do poszczególnych rodzajów strojów pasuje następujące obuwie: frak i smoking - lekkie obuwie lakierowane lub z czarnej cielęcej skóry, ubranie wizytowe i żakiet - pantofle czarne sznurowane, gładkie, bez ozdób, o możliwie cienkiej podeszwie. Im podeszwa jest cieńsza, tym obuwie wygląda bardziej elegancko; ubranie spacerowe i sportowe - obuwie brązowe.

52 Skarpetki z reguły powinny być: jednokolorowe, gładkie, raczej cienkie, długie, sięgające kolan; najlepsze są podkolanówki. Jeśli obuwie jest czarne, to skarpetki albo czarne, albo w ciemnym kolorze od granatu do czerni, a jeżeli buty są brązowe, to skarpetki w takim samym kolorze lub pokrewnym

53 Stopnie oficjalności stroju męskiego Ubrania męskie, od wizytowych do sportowych, można podzielić według czterostopniowej skali. Ten podział ma znaczenie praktyczne i może pomóc we właściwym doborze rodzaju stroju i jego poszczególnych elementów. I tak:

54 Stopień pierwszy Ciemny, szary lub granatowy garnitur delikatny wzór lub prążki na dobrej jakości wełnie. Bawełniana koszula: biała, kremowa, lekki błękit lub delikatne prążki, uszyta tak, aby lekko dotykać ciała, ale nie za ciasna, niezbyt duży kołnierz, mankiety odginane ze spinkami. Ciemne (bliższe czerni) skarpety, gładkie, długie, co najmniej do połowy łydki, tak aby podczas siedzenia i krzyżowania nóg nie było widać gołej skóry Czarne buty, na skórze, sznurowane, gładkie, bez jakichkolwiek upiększeń Jedwabny krawat gładki lub z bardzo delikatnym wzorem. Żadnej biżuterii oprócz zegarka, spinek do mankietów, sygnetu lub obrączki ślubnej.

55 Stopień drugi Garnitur, koszula i krawat w stylu trochę swobodniejszym, tzn.: Garnitur o modniejszym i luźniejszym kroju w kolorze lżejszym, bardziej neutralnym albo zdecydowanym. Koszula w kolorach pastelowych: róż, zieleń, beż, lila, także kratki lub prążki. Krawat w kolorze intensywniejszym lub wzorzysty. Muszka.

56 Stopień trzeci Marynarka w innym kolorze niż spodnie. Granatowy sweter, sportowy płaszcz z tweedu, sztruksu lub flaneli, wełniana marynarka. Koszula w kratkę z włochatej bawełny. Dżinsowa koszule z krawatem. Koszula ciemniejsza niż garnitur czy marynarka. Brak krawata.

57 Stopień czwarty Koszula dżinsowa bez krawata. Skórzana kurtka lub marynarka. Brak marynarki. Brak krawata. Dżinsy. Koszulka bawełniana. Koszula sportowa.

58 Stroje kobiet powinny być: Proste, dostosowane do sylwetki i wieku. Różnorodne, zależne od okoliczności, charakteru uroczystości, ich rangi protokolarnej i pory dnia. Indywidualne i modne, ale nie ślepo dostosowane do mody. Zharmonizowane ze sobą kolorem. Zgodne z charakterystyką kroju, gatunku tkaniny i dodatków. Pozbawione ekstrawaganckich nowości mody, ale z drugiej strony nie ignorowanie jej wpływu. Wolne od nasyconych, jaskrawych kolorów. Konieczne jest noszenia rajstop lub pończoch we wszystkich sytuacjach, bez względu na porę roku i temperaturę,

59 Strój weekendowy, sportowy Wszystkie elementy stroju mają charakter sportowy, prosty, wygodny i praktyczny. Są do siebie dopasowane stylem, kolorem i materiałem. Dobrze dobrane dodatki odgrywają istotną rolę. Ten strój składa się z: kurtki, blezera, pulowera lub bluzki; spodni, które mogą być zastąpione spódnicą; pantofle skórzane, solidniejsze i na grubszym obcasie, ale także obuwie półsportowe albo wybitnie sportowe, łącznie z tenisówkami. paski, apaszki, szaliki jako dodatki upiększające całość.

60 Suknia (sukienka) przedpołudniowa, całodzienna Powinna być wygodna i dostosowana do charakteru zajęć. Ma ona szerokie zastosowanie, ponieważ może być używana w ciągu całego dnia. Można w niej przyjmować interesantów i niespodziewanych gości, załatwiać sprawy w urzędach, pójść po zakupy, na spacer, do kawiarni, na odczyt itp.

61 Cechy charakterystyczne: prosty fason, bez elementów strojnych; jako całość: estetyczna, schludna, kolorem dostosowana do sylwetki i z odpowiednio dobranymi dodatkami spośród ozdób można używać sztuczną biżuterię oraz wyroby ze srebra i złota, stosując tylko jeden rodzaj kruszcu czy tworzywa, nigdy w nadmiernej ilości, im mniej, tym lepiej; obuwie wygodne, dostosowane do sukienki i innych dodatków, może być półsportowe, ale mogą być to także pantofle płaskie, na słupku lub szpilki; odpowiednia torebka, może być dość duża, ale nie pakowna.

62 Suknia (sukienka) wizytowa Oprócz nazwy sukienki (sukni) wizytowej spotyka się też nazwę sukienki popołudniowej, koktajlowej i wieczorowej. Najczęściej w stroju tym kobieta może: składać wizyty; uczestniczyć w przyjęciach, odbywających się zarówno na stojąco, jak i siedząco; pójść do teatru i na koncert.

63 Cechy charakterystyczne: ma charakter uroczysty; przejawia się to w fasonie, doborze koloru i rodzaju tkaniny; może być w ciemnych kolorach, od szarości, poprzez granat do czerni, ale każdy inny kolor pastelowy też jest odpowiedni; ma przeważnie rękawy, niezbyt duży dekolt, jest krótka, tzn. powinna sięgać, w zależności od panującej mody, nieco poniżej lub powyżej kolan; torebka elegancka, niezbyt duża, tzw. kopertówka; obuwie dopasowane kolorem i fasonem do całości stroju, a przede wszystkim do koloru torebki, który powinien być taki sam. ozdoby ze sztucznej biżuterii, srebra lub złota, bez nadmiernej ilości i jednorodne, co do tworzywa.

64 Kostiumy można podzielić na: dzienne, sportowe; nosi się je w pracy, w czasie podróży i spacerów, u szyte są na ogół z różnego typu tkanin wełnianych, mniej wyszukanych. nosi się do nich czółenka na obcasie lub szpilki, na średniej wysokości obcasie, ozdoby skromne, nie wyszukane i niezbyt liczne; wizytowe, zakładane na różne, oficjalne uroczystości i przyjęcia: są uszyte przeważnie z aksamitu i tkanin jedwabnych, nosi się je przed południem i po południu, nie powinno się pójść na uroczystości i przyjęcia odbywające się wieczorem po godzinie 19.00; ubiera się raczej szpilki lub bardzo eleganckie pantofle na wysokim obcasie, ozdoby bardziej eleganckie, nieliczne, jednorodne, co do tworzywa.

65 Suknia długa, wieczorowa (long dress) Jest używana podczas różnych, oficjalnych uroczystości i przyjęć, szczególnie odbywających się wieczorem. Stąd jej kolor jest raczej ciemny. Zdarzają się również wyraziste kolory czerwieni i jej odcienie. O pójściu w tej sukni decyduje pora uroczystości albo dopisek na zaproszeniu. W przypadku zaproszenia dotyczącego tylko kobiety, w lewym lub prawym rogu karty zaproszeniowej będzie napisane: long dress lub długa suknia. Jeśli zaproszenie będzie wspólne i mężczyzna jest wymieniony na pierwszym miejscu, to dopisek: smoking, frak, czy żakiet, będzie oznaczać, że kobieta powinna pójść w długiej sukni

66 Cechy charakterystyczne: zwykle posiada dekolt, którego głębokość zależy od panującej mody i sylwetki rękawy są długie fason, kolor i rodzaj materiału najczęściej są podyktowane aktualną modą. pantofelki lub szpilki są dostosowane do koloru sukienki i torebki typu kopertówka. ozdoby jednorodne, co do tworzywa i kształtu, niezbyt liczne.

67 Suknia długa, balowa Jest bardziej wytworna od sukni długiej wieczorowej i nosi się ją, jak sama nazwa wskazuje, podczas różnego rodzaju balów. Cechy charakterystyczne: przeważnie bez rękawów, z dość dużym dekoltem, dopuszczalne są wszystkie kolory i ich odcienie, jest uszyta z dobrej gatunkowo tkaniny i ma bogatsze dodatki niż wieczorowa, torebka możliwie mała, nie tylko kopertówka. obuwie na wysokich obcasach, delikatne, wykonane z rypsu, atłasu, w kolorze złotym, srebrnym lub czarnego lakieru ozdoby bardziej wyszukane, jednorodne, ale bez ich nadmiaru.

68 Rękawiczki ze względu na ich długość, można podzielić na trzy grupy: długie: używane do długiej sukni bez rękawów lub z bardzo krótkimi, nosi się je w czasie uroczystych przyjęć odbywających się wieczorem, nie używa się ich ani w dzień, ani w godzinach popołudniowych, są elementem dekoracyjnym i stanowiącym całość z suknią. Kobieta przebywa w nich podczas przyjęcia, tańczy itp. półdługie używa się do strojów z rękawami o długości 3/4. krótkie do wszystkich innych z długimi rękawami.

69 Zwyczajowo przyjęło się używać ozdoby: srebrne w dzień; złote wieczorem; jednorodne, czyli na przykład, jak złote, to wszystkie z tego kruszcu, oczywiście zachowując umiar, co do ilości i kształtu; nie używać ich podczas uroczystości żałobnych, pogrzebów.

70 Panie noszą kapelusze w czasie bardzo oficjalnych uroczystości, na przykład w obecności cesarzowej i królowej, ślubów, pogrzebów, garden party w rezydencji głowy państwa, premiera rządu, ambasadora itp. Nie należy w tym nakryciu chodzić do kina, teatru czy na koncerty do filharmonii oraz po godzinie

71 Stopnie oficjalności stroju kobiecego Wymienione poniżej stopnie ubioru kobiecego nie uwzględniają ani sukienek, ani sukien długich i balowych, należą do strojów uroczystych. Ta klasyfikacja ma pomóc paniom we właściwym dobieraniu strojów noszonych w ciągu dnia do godziny

72 Stopień pierwszy Kostium w ciemnym kolorze, klasyczna góra i dół, podobne do kroju męskiego garnituru, czyste linie, klasyczne ciemne buty na skórze bez upiększeń, niewiele biżuterii, lekka bluzka. Kostium w ciemnym kolorze, linia bardziej stylizowana, kontrast z jasną lub białą bluzką lub spódnicą. Kostium, styl klasyczny, kolor intensywny, proste linie.

73 Stopień drugi Kostium z tkaniny o intensywniejszym kolorze i o bardziej stylizowanej linii. Klasyczna w stylu sukienka i żakiet. Żakiet plus spódnica, kolorowe lub neutralne, tkanina o ciekawej fakturze lub deseniu, proste linie. Sukienka, linia klasyczna lub aktualnie modna, kolor ciemniejszy lub neutralny ciemny.

74 Stopień trzeci Klasyczny żakiet i spodnie, kolor góry i dołu ten sam, ciemny. Klasyczny żakiet i krótkie spodnie, ciemny kolor.

75 Stopień czwarty Klasyczna spódnica z prostą bluzką. Klasyczna spódnica z bluzką zdecydowanie damską w kroju. Ciemne, proste spodnie z klasyczną bluzką. Ciemne, proste spodnie z bluzką damską (modną) zabawną.

76 Stopień piąty Sweter, zwykła spódnica. Bluzka, zwykła spódnica, kamizelka. Bluzka i szorty. Prosta sukienka bez rękawów. Ubranie sportowe

77

Dress Code Etykieta Ubioru

Dress Code Etykieta Ubioru Dress Code Etykieta Ubioru Poznaj zasady doboru właściwego stroju dla Pana Młodego. Dowiedz się, co należy włożyć, jakie są alternatywy. Co wypada, a co nie w kreowaniu pozytywnego wizerunku. W jakim ubiorze

Bardziej szczegółowo

Współczesne badania dotyczące komunikacji międzyludzkiej dowodzą, że wygląd jest bodźcem wzrokowym, który najszybciej działa na odbiorcę, często

Współczesne badania dotyczące komunikacji międzyludzkiej dowodzą, że wygląd jest bodźcem wzrokowym, który najszybciej działa na odbiorcę, często Współczesne badania dotyczące komunikacji międzyludzkiej dowodzą, że wygląd jest bodźcem wzrokowym, który najszybciej działa na odbiorcę, często decydującym o dalszym przebiegu interakcji. Badania wykazały,

Bardziej szczegółowo

Wzór umundurowania służbowego inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego

Wzór umundurowania służbowego inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego Załączniki do rozporządzenia Ministra Transportu z dnia... 2006 r. (poz...) Wzór umundurowania służbowego inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego Załącznik nr 1 Ubiór inspektora w bluzie służbowej Ubiór

Bardziej szczegółowo

Anna Szubert. Sopocka Szkoła Wyższa. Personal Branding

Anna Szubert. Sopocka Szkoła Wyższa. Personal Branding Anna Szubert Personal Branding Program zajęć Definicja Zasada pierwszego wrażenia Dress code Historia marki Ilość informacji w internecie Jak przyciągnąć uwagę? Jak zbudować swoją własną historię? Przykłady

Bardziej szczegółowo

"Jak cię widzą, tak cię piszą"- czyli Savoir-Vivre w ubiorze

Jak cię widzą, tak cię piszą- czyli Savoir-Vivre w ubiorze "Jak cię widzą, tak cię piszą"- czyli Savoir-Vivre w ubiorze Autor: Maciej Konarski 16.06.2008. Informator Ślubny Weseleonline - ślub i wesele, fotograf zdjęcia ślubne, porady, baza firm ślubnych... "Jak

Bardziej szczegółowo

Wygląd strażnika - umundurowanie, noszone odznaki służbowe i dystynkcje określa:

Wygląd strażnika - umundurowanie, noszone odznaki służbowe i dystynkcje określa: Wygląd strażnika - umundurowanie, noszone odznaki służbowe i dystynkcje określa: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW. z dnia 28 lipca 1998 r.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW. z dnia 28 lipca 1998 r. Dz.U.98.112.713 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich). (Dz. U. z dnia 29 sierpnia

Bardziej szczegółowo

19, 99 szt. w dobrym stylu. Weekend. Oferta ważna: 16.09 29.09.2010. Bluza damska. polar. Bluza męska. polar. szt. Bluza dziecięca.

19, 99 szt. w dobrym stylu. Weekend. Oferta ważna: 16.09 29.09.2010. Bluza damska. polar. Bluza męska. polar. szt. Bluza dziecięca. Oferta ważna:.0.0.00 Weekend w dobrym stylu Bluza damska polar rozm. S XL Bluza męska polar rozm. M XXL, nr art. lokalizacja foto: WZÓR, krótki lub długi suwak Bluza dziecięca polar rozm. cm, Punkty są

Bardziej szczegółowo

Warszawa, dnia 23 grudnia 2014 r. Poz. 1876 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 9 grudnia 2014 r.

Warszawa, dnia 23 grudnia 2014 r. Poz. 1876 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 9 grudnia 2014 r. DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 23 grudnia 2014 r. Poz. 1876 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 7 - Wzór odzieży

Załącznik nr 7 - Wzór odzieży PAKIET 1 Wzory wg których należy uszyć odzież Załącznik nr 7 - Wzór odzieży komplet nr 1: 1 szt spodnie + 1 szt bluza + 1 szt żakiet spodnie: wykonane z elanobawełny, podwyższony stan regulowany gumką

Bardziej szczegółowo

UBRANIE CODZIENNE GÓRA Z DŁUGIM RĘKAWEM SPODNIE. dżinsy sztruksy ogrodniczki. koszula bluzka sweter sweter rozpinany golf SPÓDNICA

UBRANIE CODZIENNE GÓRA Z DŁUGIM RĘKAWEM SPODNIE. dżinsy sztruksy ogrodniczki. koszula bluzka sweter sweter rozpinany golf SPÓDNICA 1. UBRANIE CODZIENNE GÓRA Z DŁUGIM RĘKAWEM koszula bluzka sweter sweter rozpinany golf bluza (bawełniana) polar GÓRA Z KRÓTKIM RĘKAWEM podkoszulek gorset tunika kamizelka koszula z krótkimi rękawami bluzka

Bardziej szczegółowo

Wzory umundurowania i oznak służbowych pracowników i studentów Akademii Morskiej w Gdyni.

Wzory umundurowania i oznak służbowych pracowników i studentów Akademii Morskiej w Gdyni. Załącznik nr 1 Wzory umundurowania i oznak służbowych pracowników i studentów Akademii Morskiej w Gdyni. Mundury pracowników oraz studentów Żakiet przód Marynarka przód Marynarka/żakiet tył Marynarka mundurowa/żakiet

Bardziej szczegółowo

STROJE KLUBOWE YACHT KLUBU POLSKI WSTĘP

STROJE KLUBOWE YACHT KLUBU POLSKI WSTĘP STROJE KLUBOWE YACHT KLUBU POLSKI WSTĘP Wśród wielu różnorodnych form przechowywanych tradycji, będących specyfiką Yacht Klubu Polski, zachował się również zwyczaj noszenia strojów klubowych. Jak każdy

Bardziej szczegółowo

Płaszcz 912. Tunika 13102

Płaszcz 912. Tunika 13102 Tunika 13102 Wykonana ze szlachetnej tkaniny, łączona jest z jedwabiem. Tkanina jedwabna jest przetykana metalową nitką i dodatkowo łączona z bawełną - 100%. Zastosowano kolor beżowy połączony z białym.

Bardziej szczegółowo

UBRANIE CODZIENNE SPODNIE GÓRA Z DŁUGIM RĘKAWEM. jeansy sztruksy ogrodniczki. koszula bluzka sweter sweter rozpinany golf bluza (bawełniana) polar

UBRANIE CODZIENNE SPODNIE GÓRA Z DŁUGIM RĘKAWEM. jeansy sztruksy ogrodniczki. koszula bluzka sweter sweter rozpinany golf bluza (bawełniana) polar 10 Testów pisemnych UBRANIE CODZIENNE GÓRA Z DŁUGIM RĘKAWEM koszula bluzka sweter sweter rozpinany golf bluza (bawełniana) polar GÓRA Z KRÓTKIM RĘKAWEM SPODNIE jeansy sztruksy ogrodniczki SPÓDNICA minispódniczka

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK NR 3 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

ZAŁĄCZNIK NR 3 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ZAŁĄCZNIK NR 3 DO SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Pakiet nr 1: Odzież ochronna. 1. Ubranie lekarskie męskie: Spodnie dwie kieszenie, w pasie wszyte gumki po obu stronach,

Bardziej szczegółowo

Stl jest kwestia proporcji!!

Stl jest kwestia proporcji!! Stl jest kwestia proporcji!! SYLWETKA OKULARY : sylwetka idealna, szerokość ramion taka sama, co szerokość bioder, widoczne wcięcie w talii, biust średni, bądź duży, rozmiary od 34 do 40 Wszelkie fasony

Bardziej szczegółowo

Identyfikacja wizualna Legitymacja służbowa

Identyfikacja wizualna Legitymacja służbowa Identyfikacja wizualna Przedstawione wzory graficzne legitymacji służbowych, dystynkcji i umundurowania strażników gminnych i miejskich określa Rozporządzenie Mianistra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Żakiety str. 2-10. Bluzy damskie/męskie str. 12-13. Sukienki str. 14-17. Fartuchy str. 11, 18-19,23. Odzież męska str.

Spis treści. Żakiety str. 2-10. Bluzy damskie/męskie str. 12-13. Sukienki str. 14-17. Fartuchy str. 11, 18-19,23. Odzież męska str. Spis treści Z przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny katalog z odzieżą medyczna firmy APOLONIA. Nowa kolekcja jest wynikiem naszych dążeń, aby odzież APOLONIA była synonimem nowoczesności i komfortu.

Bardziej szczegółowo

I. ŁOWIECKI STRÓJ ORGANIZACYJNY

I. ŁOWIECKI STRÓJ ORGANIZACYJNY Załącznik do uchwały nr 60/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie stroju organizacyjnego wraz z dystynkcjami I. ŁOWIECKI STRÓJ ORGANIZACYJNY 1. Strój organizacyjny członka PZŁ składa się z marynarki,

Bardziej szczegółowo

Tutaj pisać. Optymalizacja kobiecej szafy. jak skomponować idealną garderobę

Tutaj pisać. Optymalizacja kobiecej szafy. jak skomponować idealną garderobę Optymalizacja kobiecej szafy czyli jak skomponować idealną garderobę Iwona Ryszkowska stylistka w firmie Strefa Stylu Przeglądy szaf Zakupy z klientami indywidualnymi Metamorfozy wizerunku Szkolenia i

Bardziej szczegółowo

jesień w dobrym stylu Żakardowy golf damski, długi, przyjemna w dotyku dzianina, brązowy lub liliowy, w rozmiarach S-L

jesień w dobrym stylu Żakardowy golf damski, długi, przyjemna w dotyku dzianina, brązowy lub liliowy, w rozmiarach S-L jesień w dobrym stylu W niskich cenach na dobry początek roku szkolnego! Niskie ceny Oferta specjalna ważna w dniach 18.10.2013 do 31.10.2013 od lub do wyczerpania zapasów. Top damski zdobiony koronką,

Bardziej szczegółowo

metalowe zatrzaski; z przodu i z tyłu cięcia od pachy rękawa w dół, cięcia z przodu, krótki rękaw odcinany, dekolt półokrągły, dwie

metalowe zatrzaski; z przodu i z tyłu cięcia od pachy rękawa w dół, cięcia z przodu, krótki rękaw odcinany, dekolt półokrągły, dwie 1. 2. 3. 4. Pakiet nr 1 - OdzieŜ robocza dla personelu medycznego Załącznik nr 1 Nazwa j.m. Ilość Garsonka /Ŝakiet niebieski spódnica biała/ - elanobawełna - Ŝakiet ze spódnicą. śakiet zakrywający pośladki,

Bardziej szczegółowo

Jak zmieniała się moda w mojej okolicy w latach 1940-1970?

Jak zmieniała się moda w mojej okolicy w latach 1940-1970? Jak zmieniała się moda w mojej okolicy w latach 1940-1970? Lata 40-te w stylu wojskowym z kobiecymi akcentami kokard, guzików i kołnierzyków czasie charakteryzował się stylem wojskowym. Kokardy i białe

Bardziej szczegółowo

GRUPA 1 Odzież robocza medyczna

GRUPA 1 Odzież robocza medyczna (pieczęć wykonawcy) Załącznik nr 1b do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia D25KIP/252/4-7rj/15 GRUPA 1 Odzież robocza medyczna Formularz cenowy, zestawienie wymaganych parametrów granicznych netto

Bardziej szczegółowo

Ubiór Pana M³odego. Ubiór Pana M³odego - czyli w czym do lubu?

Ubiór Pana M³odego. Ubiór Pana M³odego - czyli w czym do lubu? Ubiór Pana M³odego Autor: poniedzia³ek, 21 sierpieñ 2006 Ubiór Pana M³odego - czyli w czym do lubu? Ceremonia lubna jest niew±tpliwie jednym z bardziej uroczystych momentã³w w yciu ka dego mê czyzny.

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE NR 52/10

ZARZĄDZENIE NR 52/10 ZARZĄDZENIE NR 52/10 WÓJTA GMINY W BOGORII. z dnia 29 lipca 2010 roku w sprawie umundurowania Strażników Straży Gminnej w Bogorii Na podstawie 8 pkt. 1 Regulaminu Straży Gminnej w Bogorii stanowiącego

Bardziej szczegółowo

Pakiet nr 1 Odzież dla personelu medycznego

Pakiet nr 1 Odzież dla personelu medycznego Załącznik nr 2 Formularz asortymentowo - cenowy Pakiet nr 1 Odzież dla personelu medycznego Lp. Rodzaj asortymentu 1. Bluza damska z krótkim rękawem, bez kołnierzyka wycięcie pod szyją półokrągłe lub karo,

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów 2015/2016 JESIEŃ ZIMA

Katalog produktów 2015/2016 JESIEŃ ZIMA Katalog produktów JESIEŃ ZIMA 2015/2016 PPHU DABB S.C. Barański Bogdan Kuchta Daniela ul. Nowotki 3, 42-595 Sączów tel.: 502 393 774, dabb.biuro@op.pl, www.dabb.pl 1 Angela nr katalogowy 1510 Dostępne

Bardziej szczegółowo

Tutaj. najtaniej! rok szkolny zaczynasz. Więcej za mniej codziennie! Oferta ważna w dniach od 28.08.2015 do 10.09.2015 lub do wyczerpania zapasów

Tutaj. najtaniej! rok szkolny zaczynasz. Więcej za mniej codziennie! Oferta ważna w dniach od 28.08.2015 do 10.09.2015 lub do wyczerpania zapasów Tutaj rok szkolny zaczynasz najtaniej! Bawełniany T-shirt chłopięcy ze ściągaczami przy rękawach i aplikacją liska, Bluza dziewczęca z nadrukiem królika, 2 Sztruksowe spodnie chłopięce, dostępne w różnych,

Bardziej szczegółowo

WIELKI WYBÓR JESIENNYCH NOWOŚCI

WIELKI WYBÓR JESIENNYCH NOWOŚCI Oferta ważna: 06.09 26.09.2012 r. WWW.REAL.PL WIELKI WYBÓR JESIENNYCH NOWOŚCI, różne rozmiary i modele Sweter damski, męski lub dziecięcy Botki *5 rozm. 36-41 *5 Oferta nie dotyczy Real Słupsk ul. Szczecińska

Bardziej szczegółowo

Rozkwitnij KOLEKCJA DAMSKA

Rozkwitnij KOLEKCJA DAMSKA Katalog wiosna 2015 Rozkwitnij KOLEKCJA DAMSKA KWIATOWA KOLEKCJA W WIOSENNIE LEKKICH CENACH! Topy i T-shirty z nadrukami w kwiaty oraz lekkie kobiece sukienki i tuniki w pastelowych odcieniach to właśnie

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW. z dnia 28 lipca 1998 r.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW. z dnia 28 lipca 1998 r. Dz.U.1998.112.713 2009.12.24 zm. Dz.U.2009.218.1693 1 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych

Bardziej szczegółowo

CENY USŁUG PRANIA WODNEGO

CENY USŁUG PRANIA WODNEGO CENY USŁUG PRANIA WODNEGO Asortyment 1. bielizna płaska 2. fartuchy 3. bluzy 4. spódnica 5. spodnie 6. obrusy 7. firany 8. zasłony 9. koce 10. materace Cena bez VAT (od - do) od 2,4 /kg do 3,2 /kg od 3,0

Bardziej szczegółowo

Nowy Wymiar Elegancji

Nowy Wymiar Elegancji Nowy Wymiar Elegancji Vistula Made to Measure to ekskluzywny program szycia na miarę garniturów i koszul dedykowany wymagającej grupie mężczyzn. Ideą programu jest dopasowanie rozwiązań do indywidualnych

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1a do zapytania Przedmiotem zamówienia jest uszycie z własnych tkanin 40 ubiorów dla dzieci przeznaczonych do Muzeum Dziecięcego. Ubiory te, służące

Bardziej szczegółowo

WIOSENNE KOLEKCJE W NISKICH CENACH

WIOSENNE KOLEKCJE W NISKICH CENACH WIOSENNE KOLEKCJE NISKIE CENY W NISKICH CENACH na dobry początek roku szkolnego! Oferta specjalna ważna w dniach 21.02.2014 do 06.03.2014 lub do wyczerpania zapasów. Top damski z długim rękawem, jasno-

Bardziej szczegółowo

UBIORY WYJŚCIOWE ZESTAW NR

UBIORY WYJŚCIOWE ZESTAW NR UBIORY WYJŚCIOWE ZESTAW NR 31 Ubiór wyjściowy żołnierza zawodowego oraz żołnierza pełniącego służbę kandydacką Marynarki Wojennej z kurtką munduru 1. Czapka garnizonowa marynarki wojennej (czapka garnizonowa

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja odzieży roboczej zakupywanej w ramach projektu. Dobra szkoła w powiecie radziejowskim szansą dla młodzieży na udany start zawodowy

Specyfikacja odzieży roboczej zakupywanej w ramach projektu. Dobra szkoła w powiecie radziejowskim szansą dla młodzieży na udany start zawodowy Specyfikacja odzieży roboczej zakupywanej w ramach projektu Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego L.p. Nazwa Szt. Specyfikacja Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia

Bardziej szczegółowo

Odzież biała dla branży: spożywczej, medycznej i chemicznej.

Odzież biała dla branży: spożywczej, medycznej i chemicznej. Odzież biała dla branży: spożywczej, medycznej i chemicznej. LH-CHEFER CZERŃ i BIEL. Bluza kucharska z linii Chef's Kitchen. - 65% poliestru, 35 % bawełny - gramatura 245 g/m2 - odpowiednia do prania przemysłowego

Bardziej szczegółowo

Najlepsze z najlepszych!

Najlepsze z najlepszych! Najlepsze z najlepszych! - odzież dla kucharzy - odzież dla personelu hotelowego (ubiór kelnera, służby hotelowej, pięter, obsługi) - fartuchy i zapaski - fartuchy dla punktów handlowych - fartuchy medyczne

Bardziej szczegółowo

haftowany, rękawy zebrane w mankiet zdobione haftem. (Strój Lubelski Krzczonowski)

haftowany, rękawy zebrane w mankiet zdobione haftem. (Strój Lubelski Krzczonowski) Załącznik Nr Szczegółowy opisem przedmiotu zamówienia pn.: Wyposażenie zespołu ludowego Blinowianki OPIS Ilość sztuk. jednostka Bluzka Krój przyramkowy, szyta z płótna 00% bawełna, kołnierz wykładany haftowany,

Bardziej szczegółowo

UBIORY WYJŚCIOWE ZESTAW NR 1 Ubiór wyjściowy żołnierza zawodowego oraz żołnierza pełniącego służbę kandydacką Wojsk Lądowych z kurtką munduru

UBIORY WYJŚCIOWE ZESTAW NR 1 Ubiór wyjściowy żołnierza zawodowego oraz żołnierza pełniącego służbę kandydacką Wojsk Lądowych z kurtką munduru UBIORY WYJŚCIOWE ZESTAW NR 1 kandydacką Wojsk Lądowych z kurtką munduru 2. Mundur wyjściowy wojsk lądowych (mundur wyjściowy letni wojsk 3. Koszulo-bluza z długimi rękawami koloru khaki 4. Krawat koloru

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 17 czerwca 2005 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 17 czerwca 2005 r. Dz.U.05.115.966 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 17 czerwca 2005 r. w sprawie szczegółowych wymogów kwalifikacji zawodowych, wzorów legitymacji, umundurowania, oznak i odznak służbowych strażników

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do ogłoszenia SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Koszula męska z długim rękawem Koszula wykonana z tkaniny w kolorze błękitnym wg palety kolorów Pantone Texteiles o składzie surowcowym:

Bardziej szczegółowo

WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ 03-242 WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA

WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ 03-242 WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA WOJEWÓDZKI SZPITAL BRÓDNOWSKI SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ 03-242 WARSZAWA, UL. KONDRATOWICZA 8 www.bip.szpital-brodnowski.waw.pl FAX /22/ 326 58 34 DZIAŁ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH TEL. /22/

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zajęć wychowawczych dla chłopców klas maturalnych Temat : Jak cię widzą, tak cię piszą - czyli savoirvivre w ubiorze mężczyzny

Scenariusz zajęć wychowawczych dla chłopców klas maturalnych Temat : Jak cię widzą, tak cię piszą - czyli savoirvivre w ubiorze mężczyzny Scenariusz zajęć wychowawczych dla chłopców klas maturalnych Temat : Jak cię widzą, tak cię piszą - czyli savoirvivre w ubiorze mężczyzny Termin: 19.03. 2010 Dni Dobrego Wychowania Godz.: 10:15-11:55 Cele:

Bardziej szczegółowo

DOPASOWANY DWUKOLOROWY KOMBINEZON. Kolor: czarno - szary. Materiał dominujący: 95% bawełna 5% elastan XS,S,M,L

DOPASOWANY DWUKOLOROWY KOMBINEZON. Kolor: czarno - szary. Materiał dominujący: 95% bawełna 5% elastan XS,S,M,L DOPASOWANY DWUKOLOROWY KOMBINEZON Sportowy dopasowany kombinezon. Wykonany z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny. Posiada gumkę w pasie, dzięki czemu fantastycznie układa się i dopasowuje do figury.

Bardziej szczegółowo

DRESS CODE. Tajemnice męskiej elegancji Krzysztof Łoszewski

DRESS CODE. Tajemnice męskiej elegancji Krzysztof Łoszewski DRESS CODE Tajemnice męskiej elegancji Krzysztof Łoszewski Spis treści 26 Jak budować własny styl? 6Wstęp 32 Jakie ubranie do jakiej sylwetki? 12 Co to jest dress code? 44 Jaki wybrać garnitur? 18 Jak

Bardziej szczegółowo

PRZEPISY UBIORCZE W POLICJI ILUSTROWANY PORADNIK

PRZEPISY UBIORCZE W POLICJI ILUSTROWANY PORADNIK PRZEPISY UBIORCZE W POLICJI ILUSTROWANY PORADNIK SŁUPSK 2014 Artur Duszak Maciej Marciniak PRZEPISY UBIORCZE W POLICJI ILUSTROWANY PORADNIK Słupsk 2014 Szkoła Policji w Słupsku Materiał dydaktyczny opracowany

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 NORMY MATERIAŁÓW NA SZYCIE UMUNDUROWANIA. Tabela nr 1 Norma materiałów wydawanych na mundury w metrażu w zamian gotowej konfekcji

Załącznik nr 1 NORMY MATERIAŁÓW NA SZYCIE UMUNDUROWANIA. Tabela nr 1 Norma materiałów wydawanych na mundury w metrażu w zamian gotowej konfekcji Załącznik nr 1 NORMY MATERIAŁÓW NA SZYCIE UMUNDUROWANIA Tabela nr 1 Norma materiałów wydawanych na mundury w metrażu w zamian gotowej konfekcji Obwód klatki piersiowej w cm wzrost w cm Ilość tkaniny (przy

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1. z dnia... 2007 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1. z dnia... 2007 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia Projekt z dnia 5 stycznia 2007 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1 z dnia... 2007 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia Na podstawie art. 35a ust. 4 ustawy

Bardziej szczegółowo

Kształtowanie wizerunku Burmistrza/Wójta

Kształtowanie wizerunku Burmistrza/Wójta Kształtowanie wizerunku Burmistrza/Wójta Ustroń20-21 stycznia 2011. Konwent Burmistzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Piotr Dzik Wizerunek organizacji PONIEWAŻOTOCZENIE ŚWIADCZY O GOSPODARZU

Bardziej szczegółowo

PORADNIK JAK NAJLEPIEJ ROBIĆ ZAKUPY W SKLEPIE INTERNETOWYM ASMODA - CZYLI ZASADY ZDEJMOWANIA MIAR. CZĘŚĆ DAMSKA - zawierająca odpowiednio na stronach:

PORADNIK JAK NAJLEPIEJ ROBIĆ ZAKUPY W SKLEPIE INTERNETOWYM ASMODA - CZYLI ZASADY ZDEJMOWANIA MIAR. CZĘŚĆ DAMSKA - zawierająca odpowiednio na stronach: Myślenice, marzec 2010 r. Autor: Agnieszka Stanek PORADNIK JAK NAJLEPIEJ ROBIĆ ZAKUPY W SKLEPIE INTERNETOWYM ASMODA - CZYLI ZASADY ZDEJMOWANIA MIAR. Krótki poradnik zawiera zasady zdejmowania miar w stopniu

Bardziej szczegółowo

Znaczenie munduru. Noszenie munduru

Znaczenie munduru. Noszenie munduru Mundur Znaczenie munduru Mundur jest zewnętrznym znakiem naszego ideału. Pokazuje innym, a jednocześnie uświadamia nam samym, że jesteśmy Skautami Europy i chcemy żyć według Zasad Podstawowych i Prawa

Bardziej szczegółowo

dr inż. Dorota Wolak

dr inż. Dorota Wolak dr inż. Dorota Wolak Aplikacja (łac. applicatio) element dekoracyjny w postaci dowolnego wzoru wyciętego z jednego materiału i naszytego na inny, który stanowi tło dla aplikacji. Aplikacje były charakterystyczne

Bardziej szczegółowo

40zł. od stóp do głów. Do szkoły. za niecałe. Więcej za mniej codziennie!

40zł. od stóp do głów. Do szkoły. za niecałe. Więcej za mniej codziennie! Do szkoły od stóp do głów za niecałe T-shirt dziewczęcy i chłopięcy z długim rękawem i modnym nadrukiem, różne kolory 8-14 lat 40zł Dżinsy chłopięce z podwójnymi szwami i ściągaczem w pasie lub elastyczne

Bardziej szczegółowo

Moda sportowa ADRESY SKLEPÓW. Sportowa kamizelka 119. Zapinana bluza z rękawem 1/2 99.90 59 90

Moda sportowa ADRESY SKLEPÓW. Sportowa kamizelka 119. Zapinana bluza z rękawem 1/2 99.90 59 90 Sportowa kamizelka z praktycznymi kieszeniami, Koszula w kratę, łatwa w pielęgnacji mieszanka bawełny Sportowa kamizelka 119. 79 90 Oferta promocyjna obowiązuje od 25.03.-31.03.2013 CVP MA 03 / 13 13 Charles

Bardziej szczegółowo

POLSKIE TOWARZYSTWO TANECZNE

POLSKIE TOWARZYSTWO TANECZNE POLSKIE TOWARZYSTWO TANECZNE PRZEPISY SPORTOWEGO TAŃCA TOWARZYSKIEGO ZAŁĄCZNIK NR 6 STROJE TANECZNE Tylko do użytku wewnątrzorganizacyjnego Redakcja : Dariusz Wiewiórka Obowiązuje od 01.01.2014 Zgodnie

Bardziej szczegółowo

Wynik analizy sylwetki www.jakasylwetka.pl

Wynik analizy sylwetki www.jakasylwetka.pl Wynik analizy sylwetki www.jakasylwetka.pl Justyna Jazgarska j.jazgarska@jakasylwetka.pl tel. 0 502 422 664 Jesteś wysoka. Masz drobną budowę ciała. Twoje ręce są proporcjonalnie krótkie. Możesz mieć problem

Bardziej szczegółowo

Analiza sylwetki. Poznaj swoją figurę! 0 S t r o n a. Analiza mocnych i słabych stron. Co ukryć, a co wyeksponować? Podstawowe typy sylwetki.

Analiza sylwetki. Poznaj swoją figurę! 0 S t r o n a. Analiza mocnych i słabych stron. Co ukryć, a co wyeksponować? Podstawowe typy sylwetki. 0 S t r o n a Analiza mocnych i słabych stron. Co ukryć, a co wyeksponować? Podstawowe typy sylwetki. Analiza sylwetki Poznaj swoją figurę! Eliza Modzelewska 1 S t r o n a Podstawowe typy sylwetek Sylwetka

Bardziej szczegółowo

WZORU PRZEMYSŁOWEGO PL 19239. ŚWIERK DAWID, Nowy Targ, (PL) 30.04.2013 WUP 04/2013. ŚWIERK DAWID, Nowy Targ, (PL) RZECZPOSPOLITA POLSKA

WZORU PRZEMYSŁOWEGO PL 19239. ŚWIERK DAWID, Nowy Targ, (PL) 30.04.2013 WUP 04/2013. ŚWIERK DAWID, Nowy Targ, (PL) RZECZPOSPOLITA POLSKA PL 19239 RZECZPOSPOLITA POLSKA (12) OPIS OCHRONNY WZORU PRZEMYSŁOWEGO (19) PL (11) 19239 Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (21) Numer zgłoszenia: 20099 (22) Data zgłoszenia: 26.09.2012 (51) Klasyfikacja:

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 1 do SIWZ

Załącznik Nr 1 do SIWZ Załącznik Nr 1 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA L.P. 1 2 3 ASORTYMENT Kurtka ocieplana z kapturem Mundur polowy 2- częściowy Mundur polowy (letni) 2-częściowy OPIS Kurtka 3/4 ocieplana z

Bardziej szczegółowo

Załacznik nr 1, znak sprawy DZ-2501/19393/2256/13 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY lp. nazwa jedn. miary. cena jedn.

Załacznik nr 1, znak sprawy DZ-2501/19393/2256/13 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY lp. nazwa jedn. miary. cena jedn. Załacznik nr 1, znak sprawy DZ-2501/19393/2256/13 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY lp. nazwa jedn. miary ilość nr katalogowy/ okres gwarancji Zadanie 1 odzież robocza Buty gumowe

Bardziej szczegółowo

Załacznik nr 1, znak sprawy DZ-2501/419/14 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY lp. nazwa jedn. miary. cena jedn.

Załacznik nr 1, znak sprawy DZ-2501/419/14 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY lp. nazwa jedn. miary. cena jedn. Załacznik nr 1, znak sprawy DZ-2501/419/14 FORMULARZ OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - FORMULARZ CENOWY lp. nazwa jedn. miary ilość nr katalogowy/ okres gwarancji Zadanie 1 odzież robocza Buty gumowe robocze

Bardziej szczegółowo

Regulamin mundurowy Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Ślady

Regulamin mundurowy Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Ślady Regulamin mundurowy Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Ślady 1 Zuchy, harcerki i harcerze oraz instruktorzy Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Ślady posiadają mundury

Bardziej szczegółowo

Załącznik 2 do SIWZ 03/ZP/2014 Opis przedmiotu zamówienia

Załącznik 2 do SIWZ 03/ZP/2014 Opis przedmiotu zamówienia Załącznik 2 do SIWZ 03/ZP/2014 Opis przedmiotu zamówienia 1. Określenie przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dostawa letniej odzieży ochronnej dla pracowników zespołów wyjazdowych, zespołów

Bardziej szczegółowo

RODZAJE TKANIN I ICH ZASTOSOWANIE RODZAJE DZIANIN I ICH ZASTOSOWANIE. Opracował Sebastian dla

RODZAJE TKANIN I ICH ZASTOSOWANIE RODZAJE DZIANIN I ICH ZASTOSOWANIE. Opracował Sebastian dla RODZAJE TKANIN I ICH ZASTOSOWANIE RODZAJE DZIANIN I ICH ZASTOSOWANIE Opracował Sebastian dla RODZAJE TKANIN I ICH ZASTOSOWANIE NAZWA TKANINY OPIS ZASTOSOWANIE PRZYKŁADOWE ZDJĘCIE ADAMASZEK Jednobarwna

Bardziej szczegółowo

Zmiany w zasadach noszenia umundurowania przez żołnierzy zawodowych. Specjalista ON SSMund mjr Krzysztof GACZYŃSKI

Zmiany w zasadach noszenia umundurowania przez żołnierzy zawodowych. Specjalista ON SSMund mjr Krzysztof GACZYŃSKI Zmiany w zasadach noszenia umundurowania przez żołnierzy zawodowych Specjalista ON SSMund mjr Krzysztof GACZYŃSKI Obowiązki żołnierzy zawodowych w zakresie umundurowania Rozdział 8a. Umundurowanie i wyekwipowanie,..

Bardziej szczegółowo

Makijaż dzienny- definicja

Makijaż dzienny- definicja Makijaż Makijaż dzienny- definicja Identyfikuje się go z makijażem naturalnym, gdyż taki właśnie powinien być-subtelny i delikatny. Powinien sprawiać wrażenie niewidocznego. Podstawowym zadaniem make up

Bardziej szczegółowo

Student z Klasą wykład z Savoir Vivre i etykiety dyplomatycznej

Student z Klasą wykład z Savoir Vivre i etykiety dyplomatycznej Student z Klasą wykład z Savoir Vivre i etykiety dyplomatycznej Maria Bujas - Łukaszewska Kraków, dnia 1 czerwca 2011 roku SAVOIR - VIVRE OD A-Z opracowała: Maria Bujas - Łukaszewska POWITANIA młodszy

Bardziej szczegółowo

pomiędzy MPK sp. z o. o. w Legnicy i... 1 S t r o n a

pomiędzy MPK sp. z o. o. w Legnicy i... 1 S t r o n a Załącznik nr 1* do UMOWY z dnia... (w załączniku zostanie ujęty zakres zadania na które wykonawca złożył ofertę a oferta została wybrana jako najkorzystniejsza) pomiędzy MPK sp. z o. o. w Legnicy i.....

Bardziej szczegółowo

D r o d z y K l i e n c i,

D r o d z y K l i e n c i, D r o d z y K l i e n c i, Z prawdziwą przyjemnością oddajemy w Państwa ręce trzecią edycję katalogu Scania Griffin. Program lojalnościowy Scania Griffin, którego premiera miała miejsce w 2007 roku zgromadził

Bardziej szczegółowo

IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO

IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO IMAGE PRACOWNIKA BIUROWEGO Image (czytaj: imaż lub imidż) to wizerunek jakiejś postaci. Najczęściej używa się tego określenia w odniesieniu do aktorów, piosenkarzy czy śpiewaków. Wizerunek ten powstaje

Bardziej szczegółowo

Cennik usług krawieckich.

Cennik usług krawieckich. Cennik usług krawieckich. lp. Nazwa Cena Ilość 1. Doszycie ściągacza do bluzy - dół Od 20 zł. szt. 2. Doszycie ściągacza do bluzy - rękawy Od 10 zł. szt. 3. Nabicie napy, guzika dżinsowego Od 5 zł. szt.

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA-

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYMAGANA ILOŚĆ (w sztukach) 1. Portfel męski 70 z naturalnej skóry w jednolitym kolorze czarnym o wymiarach ok. 10x13 cm (dopuszczalne

Bardziej szczegółowo

Dziecinnie. na tanie zakupy. proste sposoby. Więcej za mniej codziennie!

Dziecinnie. na tanie zakupy. proste sposoby. Więcej za mniej codziennie! Dziecinnie proste sposoby na tanie zakupy Bluza niemowlęca chłopięca, z nadrukiem liska i ściągaczami, pomarańczowa lub turkusowa, 6-24 m-cy Dresowe spodnie niemowlęce chłopięce z aplikacją haftu, z grubego

Bardziej szczegółowo

Opis przedmiotu zamówienia na: Dostawę odzieży roboczej i środków czystości dla RDW Kartuzy Ubranie robocze

Opis przedmiotu zamówienia na: Dostawę odzieży roboczej i środków czystości dla RDW Kartuzy Ubranie robocze Opis przedmiotu zamówienia na: Dostawę odzieży roboczej i środków czystości dla RDW Kartuzy Ubranie robocze Ubranie winno być z materiału o dużej wyróżnialności dwuczęściowej typu szwedzkiego, tzn. spodnie

Bardziej szczegółowo

DESIGN PACKAGING I DESIGN CREATIVE

DESIGN PACKAGING I DESIGN CREATIVE I Design Packaging to kolekcja produktów do eleganckiego pakowania prezentów. Kolekcja zawiera: - torebki z papierów ozdobnych - torebki z artystycznymi zdobieniami - zestawy eleganckich pudełek - pudełka

Bardziej szczegółowo

Regulamin Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska

Regulamin Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska Regulamin Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska Kwiecień 2005 Spis treści A. Członkostwo w Maltańskiej Służbie Medycznej... 3 I. Członkowie... 3 Instruktorzy... 3 Pion szkolenia...

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Dostawa ma być zgodna z załącznikiem nr 1 Szczegółową specyfikacją techniczną środków ochrony indywidualnej oraz odzieży roboczej dla pracowników Oddziału i Rejonów Generalnej

Bardziej szczegółowo

KiK - ponad 3200 sklepów w całej Europie

KiK - ponad 3200 sklepów w całej Europie Bluzy z kapturem tylko 69,99 Koszulki z krótkim Spodnie dresowe Skakanki Długość: ok. 275 cm, tylko 8,99 Bluzy dresowe Rozmiary: M-, tylko 69,99 Koszulki bez rękawów Rozmiary: 34-46 tylko 34, 99 Swetry

Bardziej szczegółowo

Ludowy strój Łemkowski

Ludowy strój Łemkowski Ludowy strój Łemkowski Ludowy strój Łemków, podobnie jak wśród Polaków, był wewnętrznie zróżnicowany i zależny od regionu, lecz posiadał pewne wspólne cechy, które pozwalają go wyodrębnić jako całość.

Bardziej szczegółowo

a) uczestniczenia w posiedzeniach władz statutowych OSP i oddziałów ZOSP RP., występowania w charakterze przedstawiciela OSP lub oddziałów ZOSP RP na

a) uczestniczenia w posiedzeniach władz statutowych OSP i oddziałów ZOSP RP., występowania w charakterze przedstawiciela OSP lub oddziałów ZOSP RP na Umundurowanie Z racji zbliżających się wielkimi krokami pierwszych dni majowych a co za tym idzie obchodów dnia 3-go Maja oraz mając na uwadze własne obserwacje, które poczyniłem na świętach, zebraniach

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1. 2. Garnitur męski (bluza + spodnie) z elanobawełny o splocie diagonalnym. znak sprawy: EZ/210/2104/2015 1

Załącznik nr 1. 2. Garnitur męski (bluza + spodnie) z elanobawełny o splocie diagonalnym. znak sprawy: EZ/210/2104/2015 1 Załącznik nr 1 Opis przedmiotu dostawy do zaproszenia NR EZ/210/2104/2015 z dnia 28 maja 2015r. dotyczącego składania ofert na dostawę odzieży ochronnej i obuwia profilaktycznego dla Samodzielnego Publicznego

Bardziej szczegółowo

Projekty Rozporządzeń MSW

Projekty Rozporządzeń MSW Projekty Rozporządzeń MSW Projekt z dnia 103. 2015 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH[1] ) z dnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej

Bardziej szczegółowo

ODZIEŻ MEDYCZNA APOLONIA. APOLONIA - odzież medyczna i kosmetyczna, obuwie medyczne

ODZIEŻ MEDYCZNA APOLONIA. APOLONIA - odzież medyczna i kosmetyczna, obuwie medyczne ODZIEŻ MEDYCZNA - odzież medyczna i kosmetyczna, obuwie medyczne PRODUCENT ODZIEŻY MEDYCZNEJ Firma od 20-tu lat produkuje odzież medyczną dbając o wygodę i wizerunek swoich Klientów. Mając na uwadze zaufanie,

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- CZĘŚĆ I

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- CZĘŚĆ I SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- CZĘŚĆ I OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYMAGANA ILOŚĆ (w sztukach) 1. Portfel męski 70 z naturalnej skóry w jednolitym kolorze czarnym o wymiarach ok. 10x13 cm (dopuszczalne

Bardziej szczegółowo

TRENDS WINTER 2009/2010

TRENDS WINTER 2009/2010 women Winter College To kolekcja inspirowana prawdziwym życiem studenckim. Nowa linia ubrań Casablanca kierowana jest do nowoczesnej kobiety, która lubi ubrania o lekko sportowym charakterze, takie jak

Bardziej szczegółowo

FEDERACJA TAŃCA SPORTOWEGO

FEDERACJA TAŃCA SPORTOWEGO FEDERACJA TAŃCA SPORTOWEGO STROJE W SPORCIE TANECZNYM Opracowanie i redakcja Katarzyna Grzęska Opracowanie i redakcja Katarzyna Grzęska, Jarosław Grunt Przepisy FTS załącznik nr 1 - obowiązuje od 01.01.2015r.

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1.2. do SIWZ Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 2 zamówienia

Załącznik nr 1.2. do SIWZ Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 2 zamówienia Załącznik nr 1.2. do SIWZ Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia dla Części 2 zamówienia dla służb technicznych - stanowiąca wyposażenie dla 27 osób. Koszulka ostrzegawcza 2 Komin 1 Okulary ochronne 1

Bardziej szczegółowo

Warszawa, 24 czerwca 2011 r. RZP B/2011/06/01. ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA Z DNIA 14 i 17 CZERWCA 2011 R.

Warszawa, 24 czerwca 2011 r. RZP B/2011/06/01. ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA Z DNIA 14 i 17 CZERWCA 2011 R. Zamówienie jest współ finansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko RZP B/2011/06/01 Warszawa, 24 czerwca

Bardziej szczegółowo

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 17 czerwca 2005 r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 17 czerwca 2005 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA 1) z dnia 17 czerwca 2005 r. w sprawie szczegółowych wymogów kwalifikacji zawodowych, wzorów legitymacji, umundurowania, oznak i odznak służbowych strażników Państwowej

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 opis przedmiotu zamówienia. Nr części. Przykładowe wzory. Nazwa części. Dyżurny operacyjny

Załącznik nr 1 opis przedmiotu zamówienia. Nr części. Przykładowe wzory. Nazwa części. Dyżurny operacyjny Nr części Nazwa części Przykładowe wzory Dyżurny operacyjny Opis 1 Marynarka garniturowa jednorzędowa-10 szt. Marynarka garniturowa jednorzędowa - marynarka jednorzędowa, z gładkiej, ciemno granatowej

Bardziej szczegółowo

Dz.U. 1999 Nr 4 poz. 31 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI. z dnia 17 listopada 1999 r. w sprawie wewnętrznych służb ochrony.

Dz.U. 1999 Nr 4 poz. 31 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI. z dnia 17 listopada 1999 r. w sprawie wewnętrznych służb ochrony. Kancelaria Sejmu s. 1/17 Dz.U. 1999 Nr 4 poz. 31 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 17 listopada 1999 r. w sprawie wewnętrznych służb ochrony. Na podstawie art. 13 ustawy

Bardziej szczegółowo

Lp. Nazwa artykułu Ilość

Lp. Nazwa artykułu Ilość Załącznik nr 1 do ogłoszenia a) UBIÓR SŁUŻBOWY mundur gabardynowy zimowy /marynarka + spodnie/ w kolorze ciemno niebieskim. Marynarka jednorzędowa z wykładanym kołnierzem i wyłogami, zapinana na cztery

Bardziej szczegółowo

DOROTA WRÓBLEWSKA. Styl 50+ Każdy z nas ma swoje atuty, które należy wyeksponować FOT. PIOTR ZYZNOWSKI. www.witrynapracy.pl

DOROTA WRÓBLEWSKA. Styl 50+ Każdy z nas ma swoje atuty, które należy wyeksponować FOT. PIOTR ZYZNOWSKI. www.witrynapracy.pl DOROTA WRÓBLEWSKA Styl 50+ FOT. PIOTR ZYZNOWSKI Każdy z nas ma swoje atuty, które należy wyeksponować www.witrynapracy.pl 1 Rozmowa z ekspertem Styl 50+ DOROTA WRÓBLEWSKA Dziennikarka modowa, producentka

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ I. MEDYCZNA ODZIEŻ

CZĘŚĆ I. MEDYCZNA ODZIEŻ Załącznik nr 2 SZCZEGÓŁOWA OFERTA CENOWA Nr procedury: 17/2015 Asortyment CZĘŚĆ I. MEDYCZNA ODZIEŻ 1 FARTUCH 2 DAMSKI FARTUCH MĘSKI 3 SUKIENKA DAMSKA kolor biały Materiał: skład 33-35 Bawełna, 65-67 Poliester,

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZENIE NR B.0050.175.2013 BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA. z dnia 23 lipca 2013 r.

ZARZĄDZENIE NR B.0050.175.2013 BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA. z dnia 23 lipca 2013 r. ZARZĄDZENIE NR B.0050.175.2013 BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA z dnia 23 lipca 2013 r. w sprawie: ustalenia zasad i norm przydziału pracownikom Urzędu Miejskiego środków ochrony indywidualnej, odzieży roboczej

Bardziej szczegółowo

Formularz asortymentowo -cenowy. Cena jednostkowa netto. Szt./kpl

Formularz asortymentowo -cenowy. Cena jednostkowa netto. Szt./kpl Załącznik nr 2 Część nr 1 odzież robocza dla personelu medycznego Formularz asortymentowo -cenowy Lp. Nazwa asortymentu 1 Fartuch biały zapinany na zatrzaski lekarskie Klasyczny fartuch, trzy kieszenie,

Bardziej szczegółowo