PANEL GŁÓWNY. (zawsze widoczny w dolnej części okna) Symuluje wciśnięcie klawisza ENTER (przechodzi do nowego wiersza) Przechodzi do panelu "Alfabet".

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PANEL GŁÓWNY. (zawsze widoczny w dolnej części okna) Symuluje wciśnięcie klawisza ENTER (przechodzi do nowego wiersza) Przechodzi do panelu "Alfabet"."

Transkrypt

1 Znaczenie symboli Uwaga! Funkcje poszczególnych klawiszy podane w nawiasach to ogólnie przyjęte akcje klawiszy i skrótów klawiaturowych działające w większości programów komputerowych takich jak edytorów tekstu czy inne oprogramowanie biurowe. Funkcje te odpowiadają one funkcjom realizowanym przez klawisze zwykłej klawiatury PC. W niektórych programach komputerowych funkcje poszczególnych klawiszy mogą być inne, niż podano w tabeli - jest to niezależne od nas, ponieważ istnieje bardzo dużo różnorodnego oprogramowania, a my nie mamy wpływu na programy, w których np. klawisz enter służy do czegoś innego, niż przechodzenie do nowego wiersza tekstu. PANEL GŁÓWNY (zawsze widoczny w dolnej części okna) Symuluje wciśnięcie klawisza ENTER (przechodzi do nowego wiersza) Ctrl C Symuluje wciśnięcie klawisza Ctrl+C - kopiuj zawartość Ctrl V Symuluje wciśnięcie klawisza Ctrl+V - wklej zawartość Ctrl A Symuluje wciśnięcie klawisza Ctrl+A - zaznacz całość dokumentu Ctrl S Symuluje wciśnięcie klawisza Ctrl+S - zapisz dokument Ctrl O Symuluje wciśnięcie klawisza Ctrl+O - otwórz dokument Przechodzi do panelu "Alfabet". Przechodzi do panelu "Cyfry i znaki". Przechodzi do panelu "Mysz". Przechodzi do panelu "Alarmy".

2 Przechodzi do panelu "Piloty". Przechodzi do panelu "Komunikaty". Uruchamia alarm zdefiniowany w ustawieniach jako Alarm 1. Przechodzi do panelu "Alt". Przechodzi do panelu "Ctrl". Przechodzi do panelu "Programy". Otwiera okno ustawień programu. PANEL ALFABETU Jeżeli wciśniemy przycisk PX to jego symbol zmieni się na PX9. PX lub PX9 Oznacza to, że będą przemiatane wiersze tylko alfabetu bez panela głównego. Kolejne przyciśnięcie przycisku PX9 spowoduje wyłączenie tej funkcji i zmiany oznaczenia na PX.

3 Uwaga jeżeli jest wybrana opcja przemiatania PX9 (przemiatanie tylko alfabetu. To i tak istnieje możliwość przeskoczenia do trzech pozostałych wierszy (panel główny). Jak jest podświetlony ostatni wiersz alfabetu 9 to po kliknięciu w nim i wybraniu dowolnej funkcji program zacznie przemiatanie od panelu głównego. PANEL ALFABETU Wybór klawiatury

4 SŁOWNIK Umożliwia włączenie słownika. W polu "Wyraz" powinien migać kursor po wybraniu litery w oknie "Słownik" pojawią się wyrazy. Chcąc wybrać odpowiedni wyraz należy wybrać go strzałką, w dół lub w górę. Strzałka w lewo kasuje ostatni wyraz, strzałka w prawo kasuje zawartość do kropki, DELETE kasuje całą zawartość. Jeżeli napisaliśmy tekst i chcemy go przenieść (skopiować) w inne dowolne miejsce wystarczy kliknąć przycisk "Ctrl V". Przycisk ten znajduje się w głównym panelu programu.

5 PANEL ALFABETU Klawiatura 1

6 PANEL ALFABETU Klawiatura 2

7 PANEL ALFABETU Klawiatura 3

8 PANEL ALFABETU Klawiatura 4 PANEL ALFABET U plus Panel Trening

9 Symuluje wciśnięcie klawisza ENTER (przejście do nowej linii). Symuluje wciśnięcie klawisza SPACJA (odstęp między wyrazami). Symuluje wciśnięcie klawisza "strzałka w lewo". Symuluje wciśnięcie klawisza "strzałka w prawo". Symuluje wciśnięcie klawisza DELETE (usuwa znak po prawej stronie kursora) Symuluje wciśnięcie klawisza "strzałka w górę" Symuluje wciśnięcie klawisza SHIFT (duże/małe litery) Symuluje wciśnięcie klawisza BACKSPACE (usuwa znak po lewej stronie kursora). Przełącza litery małe/duże. Symuluje wciśnięcie klawisza "strzałka w dół". PANEL CYFR I ZNAKÓW Symuluje wciśnięcie klawisza ENTER (przejście do nowej linii).

10 Symuluje wciśnięcie klawisza BACKSPACE (usunięcie znaku po lewej stronie kursora). Symuluje wciśnięcie klawisza DELETE (usunięcie znaku po prawej stronie kursora). PANEL MYSZY Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje Uruchamia powolny posuw myszy w kierunku, który wskazuje

11 Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Uruchamia szybki posuw myszy w kierunku, który wskazują strzałki. Zatrzymuje poruszający się kursor. Przycisk jest widoczny tylko wtedy, kiedy kursor myszy się porusza. Symuluje kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Jeżeli przed kliknięciem był włączony lewy przycisk myszy to spowoduje jego wyłączenie i zostanie ten fakt zasygnalizowany jednym sygnałem akustycznym z głośnika komputerowego. Symuluje włączenie lub wyłączenie lewego przycisku myszy, - włączenie jest sygnalizowane dwukrotnym dźwiękiem z głośnika komputerowego; - wyłączenie jest sygnalizowane jednym sygnałem akustycznym z głośnika komputerowego. Symuluje kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Symuluje dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Symuluje wciśnięcie klawisza PAGE DOWN (służy do przewijania strony w dół). Symuluje wciśnięcie klawisza PAGE UP (służy do przewijania strony w górę).

12 (Strzałki w dolnej części panelu) Symulują wciśnięcie klawiszy: STRZAŁKA W LEW; STRZAŁKA W GÓRĘ; STRZAŁKA W DÓŁ; STRZAŁKA W PRAWO. Symuluje wciśnięcie klawisza Alt+Ctrl+TAB (Windows 7). Przełączy okna programów, każda reakcja powoduje przełączenie, natomiast kiedy brek reakcji program zostanie wybrany. Symuluje wciśnięcie klawisza Ctrl+TAB. Zmienia karty w przeglądarce internetowej lub strony w programach. Symuluje kliknięcie przycisku "Start" w systemie Windows. PANEL ALT, PANEL CTRL Symuluje wciśnięcie klawiszy ALT+TAB. Symuluje wciśnięcie klawisza END.

13 Symuluje wciśnięcie klawisza HOME. Symuluje wciśnięcie klawisza INSERT. Przejdź na początek wiersza. Przejdź na koniec wiersza. Kopiuj. Wklej. Symuluje wciśnięcie klawisza TAB. Zaznacz w lewo. Zaznacz w prawo. Zaznacz wyraz. Symuluje wciśnięcie klawisza ALT. Symuluje wciśnięcie klawisza CTRL. Symuluje wciśnięcie klawisza SHIFT. Symuluje wciśnięcie klawiszy ALT+CTRL. Symuluje wciśnięcie klawiszy CTRL+SHIFT. Symuluje wciśnięcie klawiszy ALT+CTRL+SHIFT.

14 PANEL ALARMÓW Przyspiesza zaznaczanie kolejnych przycisków o 100ms. Zwalnia zaznaczanie kolejnych przycisków o 100ms. Uruchamia alarm nr 1, załączenie przekaźnika "Gp". Uruchamia alarm nr 2. Uruchamia alarm nr 3. Sterowanie łóżkiem pozycja głowa do góry. Sterowanie łóżkiem pozycja nogi do góry. Sterowanie łóżkiem pozycja środek do góry. Sterowanie łóżkiem pozycja głowa do dołu. Sterowanie łóżkiem pozycja nogi do dołu. Sterowanie łóżkiem pozycja środek do dołu. Przesuwa okno programu do krawędzi ekranu, którą wskazuje

15 Przesuwa okno programu do krawędzi ekranu, którą wskazuje Przesuwa okno programu do krawędzi ekranu, którą wskazuje Przesuwa okno programu do krawędzi ekranu, którą wskazuje Nieaktywny Nieaktywny. Nieaktywny. Nieaktywny. Nieaktywny. Nieaktywny. Kierunek przemieszczania okna - zmiany zostają zapisane. "+" powiększania okna, "-" pomniejszanie okna - zmiany zostają zapisane. Uwaga W pomieszczeniu gdzie programujemy pilota należy się upewnić czy nie ma dodatkowego źródła sygnału podczerwieni np.alarm itp. Jeżeli jakiekolwiek inne urządzenie emituje światło podczerwieni to nasz pilot będzie zakłócony sygnałem z obcego źródła. Programowanie uniwersalnego pilota, który jest umieszczony w centralce "System Sensor". W centralce systemu są wbudowane dwa uniwersalne piloty, które umożliwiają zaprogramowanie dwóch pilotów. Pilota dla obsługi telewizora oraz pilota do obsługi dekodera. W celu zaprogramowania pilotów należy wykonać następujące czynności: - włącz przycisk "Odczyt danych z pilota", zmieni się nazwa na "Zapisz dane z pilota", oraz zmieni się panel w programie System Sensor na panel Pilot. - kliknij lewym przyciskiem myszki na dowolny przycisk panelu Pilot w programie System Sensor np. włącz/wyłącz TV, zapali się zielona dioda LED z przodu centralki; - naduś odpowiadający przycisk na pilocie do telewizora, dioda zielona powinna zgasić a

16 następnie zapalić się 1 raz, 2 razy lub 3 razy to już zależy od naszego pilota, którym programujemy nasz uniwersalny pilot w centralce "System Sensor"; - jeżeli dioda przestanie migać to ponownie kliknij lewym przyciskiem myszy na innym przycisku panelu Pilot, ponownie zapali się zielona dioda LED z przodu centralki; - naduś odpowiadający przycisk na pilocie do telewizora, dioda zielona powinna zgasnąć a następnie zapalić się 1 raz, 2 razy lub 3 razy to już zależy od naszego pilota, którym programujemy nasz uniwersalny pilot w centralce; - jeżeli dioda przestanie migać to ponownie kliknij lewym przyciskiem myszy na innym przycisku panelu Pilot, ponownie zapali się zielona dioda LED z przodu centralki; - naduś odpowiadający przycisk na pilocie do telewizora, dioda zielona powinna zgasnąć a następnie zapalić się 1 raz, 2 razy lub 3 razy to już zależy od naszego pilota, którym programujemy nasz uniwersalny pilot w centralce. I tak te kroki należy powtarzać do zaprogramowania wszystkich przycisków pilota do telewizora oraz dekodera. Należy to robić wolno i dokładnie i bacznie obserwować zieloną diodę LED, kolejny przycisk możemy programować kiedy mamy pewność, że dioda zielona zgasła. PANEL PILOTA

17 Włącz, wyłącz urządzenie. Włącz gniazdo AV Program w górę Program w dół Program w górę pomnożone przez wartość "Szybkie przełączanie programów" (szukaj: Ustawienia-Piloty). Jeżeli wartość wynosi np. 10 to przeskoczymy o 10 programów w górę. Program w dół pomnożone przez wartość "Szybkie przełączanie programów" (szukaj: Ustawienia-Piloty). Jeżeli wartość wynosi np. 10 to przeskoczymy o 10 programów w dół. Głośniej Ciszej Głośniej pomnożone przez wartość "Szybka regulacja głośności" (szukaj: Ustawienia- Piloty). Jeżeli wartość wynosi np. 10 to przeskoczymy poziom dźwięku o 10 w górę (głośniej). Ciszej pomnożone przez wartość "Szybka regulacja głośności" (szukaj: Ustawienia- Piloty). Jeżeli wartość wynosi np. 10 to przeskoczymy poziom dźwięku o 10 w dół (ciszej). Menu Wyjście z menu/return Enter Zoom Info Wyłącz dźwięk W lewo menu W górę menu

18 W dół menu W prawo menu PANEL KOMUNIKATY Komunikaty Użytkownika to funkcja, która pozwala na wyświetlanie wcześniej przygotowanych zdań lub słów w dużym oknie pojawiającym się na ekranie po wybraniu komunikatu przez Użytkownika. Komunikaty można przypisać do 14 różnych kategorii, które można dowolnie zdefiniować. Aby zdefiniować kategorię przypisaną do przycisku, należy: 1.Wybrać klawisz, który ma być przypisany do tej kategorii, klikając go w oknie ustawień komunikatów.

19 2.Nadać dla przycisku nazwę kategorii, która będzie widniała na klawiszu ekranowym. 3.Dodać komunikaty przypisane do tej kategorii. Aby dodać komunikaty do grupy, należy: 1.Klikając przycisk "Dodaj", utworzyć nowy, pusty komunikat. 2.Klikając przycisk "Edytuj", wypełnić komunikat treścią. 3.Wciskając klawisz "Enter", potwierdzić wpisany tekst. Opis ten może być wypowiedziany przez komputer za pomocą syntezera mowy "IVONA". PANEL - KOMUNIKATY Przykład opisu - kategorii Przykład opisu - kategorii Przykład opisu - kategorii Przykład opisu - kategorii Przykład opisu - kategorii PANEL PROGRAMÓW

20 Ustawienia programów pozwalają na powiązanie programu zainstalowanego na komputerze z przyciskami ekranowymi dostępnymi na "Panelu programów". Aby powiązać klawisz ekranowy z programem, należy: 1.Wybrać ten klawisz, klikając go w oknie ustawień programów. 2.Nadać dla przycisku etykietę, która będzie widniała na klawiszu ekranowym. 3.Wybrać plik wykonywalny programu, który ma się uruchamiać po wybraniu klawisza ekranowego, który programujemy.

21 PANEL - PROGRAMÓW Przycisk z opisem Excel, po wybraniu uruchomi program. Przycisk z opisem Word, po wybraniu uruchomi program. Przycisk z opisem GG, po wybraniu uruchomi program. Przycisk z opisem Internet, po wybraniu uruchomi program. Symuluje wciśnięcie klawisza "Tryb Pracy" na centralce. Po naciśnięciu przycisku centralka przełączy się w tryb pracy bez komputera. Chcąc wrócić do trybu pracy z komputerem należy: 1) wejść w menu centralki, 2) zareagować kiedy na wyświetlaczu zapalą się trzy poziome kreski. Centralka przejdzie w tryb pracy z komputerem. Przyciski ten jest odpowiednikiem przycisku na centralce "Tryb Pracy". Dodatkowe informacje: Tryb pracy systemu. Symuluje wciśnięcie klawisza F4 (zamyka aktywną aplikację) Symuluje wciśnięcie klawisza ESC (rezygnacja z wybranej funkcji)

22 Symuluje wciśnięcie klawisza ALT+N (NIE) Symuluje wciśnięcie klawisza ALT+T (TAK) Wymagania sprzętowe oprogramowania System Sensor. Komputer PC z zainstalowanym systemem Windows XP, Vista lub Windows 7: - zainstalowane uaktualnienia systemu Windows, - 32MB wolnej pamięci RAM, - 50MB wolnej przestrzeni dyskowej dla oprogramowania System Sensor, - 1 wolny port RS-232 (wersja V1), USB (wersje pozostałe). Producent udziela gwarancję na wyrób na okres jednego roku od daty zakupu. System jest ustawiony i skalibrowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, jakakolwiek manipulacja wewnątrz centralki (czarne pudełko) jest jednoznaczne z utratą gwarancji.

Lunar Program powiększający Wersja 7.0

Lunar Program powiększający Wersja 7.0 Lunar Program powiększający Wersja 7.0 dla Systemów Operacyjnych Microsoft Windows Copyright 1998-2006 Dolphin Oceanic Ltd. Technology House Blackpole Estate, West Worcester WR3 8TJ Wielka Brytania Tel:

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika 1 Streamsoft Podręcznik użytkownika programów z serii PCBIZNES (Ala, Ewa, Aga, Iza) jest stale aktualizowany. Najnowsze wersje podręcznika są dostępne na stronie internetowej produktu:

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO FUNKCJONALNOŚCI TELEWIZJI CYFROWEJ

PRZEWODNIK PO FUNKCJONALNOŚCI TELEWIZJI CYFROWEJ PRZEWODNIK PO FUNKCJONALNOŚCI TELEWIZJI CYFROWEJ Skomur J.K. Pruscy i D.P. Kaczmarek Boya- Żeleńskiego 39 95-100 Zgierz Tel: 42 716-76-60 e-mail: info@skomur.com.pl MENU - Wywołuje główne menu. Strzałka

Bardziej szczegółowo

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D

Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Lenovo IdeaPad Flex 14/Flex 14D Flex 15/Flex 15D Podręcznik użytkownika Przed rozpoczęciem korzystania z komputera zapoznaj się z informacjami na temat bezpieczeństwa i ważnymi wskazówkami w dołączonych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu Sky CMS

Instrukcja obsługi systemu Sky CMS Instrukcja obsługi systemu Sky CMS Tworzenie stron w systemie skycms 1. Logujemy się 2. Tworzenie nowej strony: Wchodzimy do zakładki Strony Dodaj nową stronę. Pokażą się zakładki Strona, Powiązania strony,

Bardziej szczegółowo

ipad Podręcznik użytkownika System ios 8.1 (luty 2015)

ipad Podręcznik użytkownika System ios 8.1 (luty 2015) ipad Podręcznik użytkownika System ios 8.1 (luty 2015) Spis treści 8 Rozdział 1: ipad przegląd 8 ipad przegląd 9 Akcesoria 10 Ekran Multi-Touch 10 Przycisk Uśpij/Obudź 11 Przycisk Początek 12 Przyciski

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager Instrukcja zawiera informacje o sposobie przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych zawartości w urządzeniu nawigacyjnym

Bardziej szczegółowo

OSTRZEŻENIE!!! PAMIĘTAJ, ŻE: UWAGA

OSTRZEŻENIE!!! PAMIĘTAJ, ŻE: UWAGA OSTRZEŻENIE!!! Odbiorniki kablowe Ferguson umożliwiają nagrywanie na zewnętrznych dyskach twardych HDD oraz pamięciach flash (pendrive). Jakkolwiek prawidłowe działanie nagrywania uzależnione jest od rodzaju

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PROGRAMU MINI MONITORING wersja 2.2.0.2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PROGRAMU MINI MONITORING wersja 2.2.0.2 PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PROGRAMU MINI MONITORING wersja 2.2.0.2 Spis treści: O PROGRAMIE...2 INSTALACJA...2 PIERWSZE URUCHOMIENIE PROGRAMU...6 USTAWIANIE OPCJI PROGRAMU...6 Zakładka USTAWIENIA PROGRAMU...6

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Q10 Smartphone. Wersja: 10.2. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Q10 Smartphone Wersja: 10.2 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2013-10-21 SWD-20131021164144977 Spis treści Zacznij pracę... 6 Zapoznanie się z urządzeniem...6 Prezentacje wideo z cyklu Jak

Bardziej szczegółowo

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika

ABBYY FineReader 11 Podręcznik użytkowanika ABBYY FineReader 11 2011 ABBYY. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje w tym dokumencie mogą się zmienić bez uprzedzenia i nie niosą żadnych zobowiązań po stronie ABBYY. Oprogramowanie opisane w tym dokumencie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. 2011 VTech Printed in China 91-002574-003

Instrukcja obsługi. 2011 VTech Printed in China 91-002574-003 Instrukcja obsługi 2011 VTech Printed in China 91-002574-003 WSTĘP Aparat cyfrowy Kidizoom to wytrzymały aparat pozwalający dzieciom robić własne zdjęcia, nakręcać filmy i grać w gry! Aparat Kidizoom ma

Bardziej szczegółowo

Informatyczny System Zarządzania Budżetami Jednostek Samorządu Terytorialnego (BeSTi@)

Informatyczny System Zarządzania Budżetami Jednostek Samorządu Terytorialnego (BeSTi@) Informatyczny System Zarządzania Budżetami Jednostek Samorządu Terytorialnego (BeSTi@) System powstał w ramach projektu PHARE 2002/000-580.01.09 Zarządzanie Finansami Publicznymi Dokumentacja użytkownika

Bardziej szczegółowo

LOGO!Soft Comfort pomoc online

LOGO!Soft Comfort pomoc online LOGO!Soft Comfort pomoc online Instrukcja obsługi LOGO!Soft Comfort V7.0 1 Interfejs użytkownika 2 Samouczek 3 Przykładowe aplikacje 4 Materiały referencyjne 5 Porady i podpowiedzi 6 Dane techniczne Wyznaczanie

Bardziej szczegółowo

PORADNIK UŻYTKOWNIKA. PowerMaster-10 G2. W pełni nadzorowany bezprzewodowy system alarmowy. www.visonic.com

PORADNIK UŻYTKOWNIKA. PowerMaster-10 G2. W pełni nadzorowany bezprzewodowy system alarmowy. www.visonic.com PORADNIK UŻYTKOWNIKA PowerMaster-10 G2 W pełni nadzorowany bezprzewodowy system alarmowy www.visonic.com Instrukcja obsługi urządzenia PowerMaster-10/30 G2 Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 Przedmowa...

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do programu

Wprowadzenie do programu Wprowadzenie do programu Wersja 4.2 www.geogebra.org Wprowadzenie do programu GeoGebra Data ostatniej modyfikacji: 6 Listopada, 2012. Aktualizacja dotyczy najnowszej wersji programu: GeoGebra 4.2. Podręcznik

Bardziej szczegółowo

POMOC DO PROGRAMU. Merco s.c. - Programy dla resturacji i hoteli www.merco.pl

POMOC DO PROGRAMU. Merco s.c. - Programy dla resturacji i hoteli www.merco.pl POMOC DO PROGRAMU Merco s.c. - Programy dla resturacji i hoteli www.merco.pl 2. Instalacja systemu 1. Spis treści 2. Instalacja systemu... 3 3. System - konfiguracja... 4 3.1. Parametry programu... 4 3.1.1.

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY SZKOLENIOWE WORD PODSTAWOWY

MATERIAŁY SZKOLENIOWE WORD PODSTAWOWY MATERIAŁY SZKOLENIOWE WORD PODSTAWOWY 2013 Klawiatura narzędzie do wpisywania tekstu. 1. Wielkie litery piszemy z wciśniętym klawiszem SHIFT albo z włączonym klawiszem CAPSLOCK. 2. Litery typowe dla języka

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9.

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU. INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW. Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię. Wersja 9. INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INFOR System KSIĘGA PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW Nasza wiedza i narzędzia wspierają Twoją strategię Wersja 9.0 www.biznesmen.com.pl pomoc@biznesmen.com.pl 1 Spis treści I.Wstęp...

Bardziej szczegółowo

12-języczny Advanced Global Translator

12-języczny Advanced Global Translator Umowa Licencyjna (Obowiązująca poza państwami należącymi do Wspólnoty Europejskiej oraz w Szwajcarii) 12-języczny Advanced Global Translator PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA NABYTEGO PRODUKTU NALEŻY PRZECZYTAĆ

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO SYSTEMU CMS System CMS (Content Managment System) jest to aplikacja internetowa pozwalająca na łatwą aktualizację i rozbudowę strony internetowej. Osoba aktualizująca

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania PocketBook SURFpad 3 10,1

Instrukcja użytkowania PocketBook SURFpad 3 10,1 Instrukcja użytkowania PocketBook SURFpad 3 10,1 2 Spis treści ŚRODKI OSTROŻNOŚCI 4 WYGLĄD 7 SPECYFIKACJA TECHNICZNA 8 ROZPOCZYNANIE PRACY 9 Ładowanie baterii 9 Odblokowywanie urządzenia 10 Ekran główny

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika IBM SPSS Statistics 22 System podstawowy

Podręcznik użytkownika IBM SPSS Statistics 22 System podstawowy Podręcznik użytkownika IBM SPSS Statistics 22 System podstawowy Uwaga Przed skorzystaniem z niniejszych informacji oraz produktu, którego one dotyczą, należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi

Bardziej szczegółowo

System do badania krzepliwości pełnej krwi Instrukcja obsługi Język polski

System do badania krzepliwości pełnej krwi Instrukcja obsługi Język polski System do badania krzepliwości pełnej krwi Instrukcja obsługi Język polski SPIS TREŚCI PRZEZNACZENIE...2 STRESZCZENIE I OBJAŚNIENIA...2 ZASADA OBSŁUGI...2 NAKLEJKA OSTRZEGAWCZA...5 DANE TECHNICZNE...5

Bardziej szczegółowo

TRACK NAVI. wireless. wireless. wireless. log. barometric GPS BIKE COMPUTER

TRACK NAVI. wireless. wireless. wireless. log. barometric GPS BIKE COMPUTER PL TRACK NAVI compatible DIGITAL wireless DIGITAL wireless DIGITAL wireless log barometric TRAining analysis ready BIKE COMPUTER GPS Spis treści Spis treści 1 Zakres funkcji i zawartość opakowania...

Bardziej szczegółowo

System alarmowy OLYMPIA Protect 9061 GSM

System alarmowy OLYMPIA Protect 9061 GSM INSTRUKCJA OBSŁUGI System alarmowy OLYMPIA Protect 9061 GSM Produkt nr: 791567 Strona 1 z 40 Wprowadzenie Informacje o użytkowniku Zakupiony system alarmowy jest pasywnym systemem bezpieczeństwa i został

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość

Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Instrukcja obsługi stron internetowych opartych na systemie Quick.Cms Zawartość Logowanie do panelu administracyjnego strony... 2 Modyfikacja wstępnej konfiguracji strony... 3 Zarządzanie stronami... 6

Bardziej szczegółowo

OPEL ASTRA. Infotainment System

OPEL ASTRA. Infotainment System OPEL ASTRA Infotainment System Spis treści Wprowadzenie... 4 Radioodtwarzacz... 30 Odtwarzacz CD... 47 Wejście AUX... 54 Gniazdo USB... 56 Ramka cyfrowa... 60 Nawigacja... 63 Rozpoznawanie mowy... 113

Bardziej szczegółowo

Synology NAS Przewodnik użytkownika

Synology NAS Przewodnik użytkownika Synology NAS Przewodnik użytkownika ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Spis treści Rozdział 1: Wprowadzenie Rozdział 2: Synology DiskStation Manager pierwsze kroki Instalacja serwera Synology NAS

Bardziej szczegółowo

Przewodnik programu. Jak uruchomić aplikację Geo-Info 6 i.kerg. Jak zgłosić pracę geodezyjną

Przewodnik programu. Jak uruchomić aplikację Geo-Info 6 i.kerg. Jak zgłosić pracę geodezyjną Jak uruchomić aplikację Geo-Info 6 i.kerg Jak zgłosić pracę geodezyjną 2014 Jak obejrzeć informacje o zarejestrowanych pracach geodezyjnych Jak zarezerwować numery obiektów Jak pozyskać informacje o zarezerwowanych

Bardziej szczegółowo