niezwykłewystawyodpomysłudopremiery

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "niezwykłewystawyodpomysłudopremiery"

Transkrypt

1 niezwykłewystawyodpomysłudopremiery

2 o nas Studio Oneshot Design działa na rynku od pięciu lat. W tym czasie współpracowaliśmy z kilkudziesięcioma klientami, zyskując cenne doświadczenie oraz uznanie ze strony zamawiających. Pracowaliśmy zarówno dla firm prywatnych, jak i instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. czym się zajmujemy? Wymagania współczesnego rynku reklamowego sprawiają, że coraz trudniej jest dotrzeć do odbiorcy w sposób nowatorski i subtelny. Ilość przekazów reklamowych, jakie atakują nas każdego dnia sprawia, że bardzo rzadko skupiamy się na reklamie z wolnej i nieprzymuszonej woli. Doskonałym sposobem dotarcia do odbiorcy w sposób interesujący i podprogowy są wystawy plenerowe umieszczone w przestrzeni miejskiej lub holach budynków. Studio Oneshot Design ma na swoim koncie kilkanaście realizacji wystaw. Nasze usługi mają charakter kompleksowy możemy uczestniczyć w procesie tworzenia wystawy od momentu prac koncepcyjnych, przez produkcję materiałów, aż po montaż i demontaż ekspozycji. Jesteśmy jedyną na polskim rynku firmą, która całościowo realizuje proces tworzenia ekspozycji. Możemy uczestniczyć w realizacji wystawy od samego początku lub włączyć się w prace nieco później, realizując poszczególne elementy projektu. Nasze doświadczenie zawodowe pozwalaja podjąć się szeregu zadań, które uzupełnią proces tworzenia wystawy. Oferujemy kompleksowe rozwiązania identyfikacyjne, jak i konsultacje merytoryczne oraz obsługę copywriterską przy tworzeniu tekstów. W pracy kierujemy się jasno określonym celem: TWORZYMY RZECZY NIESZABLONOWE, PROFESJONALNE I PO PROSTU DOBRE. zakres usług kreatywne pomysły tematyczne opracowanie merytoryczne wystawy gromadzenie materiałów, dotarcie do źródeł, przegląd archiwów design i kreacja przygotowanie do druku druk wystawy produkcja lub wynajem systemów wystawienniczych opracowanie materiałów promocyjnych i informacji prasowych montaż, demontaż wybrani klienci

3 Wystawa Życiowa układanka. Rodzina w Szwecji Klient: Ambasada Szwecji w Warszawie Czas ekspozycji: 20 maja 7 czerwca 2013 roku Miejsce: Skwer ks. Jana Twardowskiego / Krakowskie Przedmieście Widzowie: osób Dzieci, rodzice, życie zawodowe, dom, zaplecze finansowe i równouprawnienie to elementy układanki, którą w Szwecji nazywa się życiowymi puzzlami. Na zlecenie Ambasady Szwecji przygotowaliśmy wystawę, która przedstawiała rolę ojca oraz wsparcie społeczeństwa w budowaniu równowagi między równouprawnieniem, rodzicielstwem i życiem zawodowym. Wystawa składała się z 24 plansz, na których znalazły się fotografie szwedzkich rodzin. Dodatkowo zaprezentowane zostały cztery zdjęcia polskich ojców opiekujących się swoimi dziećmi. Zdjęcia zostały wyłonione w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Oko na tatę zorganizowanym przez Instytut Spraw Publicznych, Ambasadę Szwecji oraz Gazetę Wyborczą. Ekspozycja była jednym z punktów programu konferencji naukowej (Nie)równość płci. Ile to kosztuje? oraz dodatkowo została pokazana podczas V Kongresu Kobiet w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

4 Wystawa 700 lecie Babic - wystawa rocznicowa dla gminy Stare Babice Klient: Gmina Stare Babice Czas ekspozycji: 23 kwietnia - 1 września 2013 Miejsce: Rynek w Starych Babicach Widzowie: szacowana liczba osób osób (wystawa w trakcie ekspozycji) Każdy z nas ma swoją Małą Ojczyznę. Dla jednych będzie to rodzinny dom, dla innych wieś lub miasto, w którym spędzili większą część życia. Jednak zawsze są to miejsca, do których chętnie wracamy pamięcią i z którymi wiążemy dobre wspomnienia, pamiętane przez całe życie. Dla wielu osób tym miejscem są Stare Babice. Z okazji 700 lecia pierwszego pisemnego nazwiązania do Babic (1313 rok) zrealizowaliśmy dla Urzędu Gminy Stare Babice wystawę historyczną, która na kilkunastu planszach opowiada historię Ziemi Babickiej - od czasów prehistorycznych po dzień dzisiejszy. Do naszych zadań należało przygotowanie scenariusza wystawy, dotarcie do źródeł, realizacja sesji fotograficznej na terenie gminy, kreacja graficzna oraz produkcja wystawy.

5 Wystawa Miasto Feniksa Powstanie Warszawskie we współczesnej tkance miasta Klient: Biuro Promocji Miasta Stołecznego Warszawy Czas ekspozycji: 1 31 sierpnia 2008 roku Miejsce: Krakowskie Przedmieście/Miodowa, Hawana (Kuba) Widzowie: osób Wystawa była realizacją naszego marzenia konfrontacji historycznych zdjęć z 1944 roku z obecnym kształtem i układem miasta. Byliśmy pomysłodawcami koncepcji wystawy, twórcami zaprezentowanych fotomontaży oraz koordynowaliśmy promocję wydarzenia w mediach. Miasto Feniksa to jeden z punktów programu oficjalnych obchodów 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O sukcesie ekspozycji może świadczyć fakt, że wystawa była pokazywana m.in. w Hawanie, oddalonej od Warszawy o 9000 kilometrów! Jesteśmy dumni, że w ten sposób mogliśmy oddać hołd żywej historii naszego Miasta. Wystawa składała się z 28 kolaży, łączących fotografie powstańczej Warszawy ze współczesnymi ujęciami tych samych miejsc. Zdjęcia historyczne pochodziły ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, zaś te współczesne wykonaliśmy sami. Celem, jaki przyświecał nam podczas tworzenia ekspozycji było pokazanie Powstania Warszawskiego z nowej perspektywy oraz zainteresowanie mieszkańców niezwykłą historią. Historią, która mimo upływu lat jest nadal obecna w przestrzeni miejskiej. Wystawa wzbudziła wiele emocji wywoływała zdziwienie i wzruszenie wśród przypadkowych przechodniów. Szacujemy, że łącznie obejrzało ją osób.

6 Przez cały czas trwania ekspozycji Miasto Feniksa było wręcz oblegane przez miłośników historii oraz przypadkowych przechodniów i turystów. Ciekawa forma wystawy oraz oryginalna tematyka nie wymagały wysokonakładowej promocji. Świadczy o tym liczba ulotek, które były oprócz strony internetowej - jedyną formą promocji. W perspektywie osiągniętych rezultatów ilość ta była nakładem symbolicznym. Stronę Miasta Feniksa obejrzało ponad osób. Goście pochodzili ze wszystkich kontynentów za wyjątkiem Antarktydy.

7 Wystawa To było niemożliwe konklawe, które zaskoczyło świat Klient: Centrum Myśli Jana Pawła II Czas ekspozycji: października 2008 roku Miejsce: Plac Zamkowy Widzowie: osób Wystawa zorganizowano z okazji 30-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Koncepcja projektu oraz zaprezentowane materiały zostały opracowane oraz zebrane przez Klienta. Nasz udział w przygotowaniu ekspozycji polegał na współpracy przy jej planowaniu, wykonaniu wszystkich projektów graficznych plansz i reklam oraz na wyborze podwykonawców. Wystawa została umieszczona w specjalnym namiocie ustawionym na Placu Zamkowym, w samym sercu warszawskiej Starówki. Ekspozycja została podzielona na kilka pomieszczeń, w których zwiedzający mogli zapoznać się z ostatnimi dniami kardynała Wojtyły przed wylotem do Rzymu. Na 200 m2 zaprezentowano m.in. panoramiczne zdjęcie pokoju przyszłego papieża, imitację Kaplicy Sykstyńskiej oraz typowy gabinet partyjnych dygnitarzy. Głównym celem organizatorów było dotarcie do młodego pokolenia odbiorców, stąd decyzja o interaktywnej formie wystawy. W poszczególnych pomieszczeniach nie zabrakło prezentacji video, nagrań dźwiękowych odtwarzanych na słuchawkach. Forma ekspozycji okazała się niezwykle skuteczna. Przez 10 dni trwania wystawy odwiedziło ją około osób, co dało niesamowitą średnią - ponad 400 osób na godzinę! Ekspozycja otrzymała bardzo pochlebne recenzje w mediach. Co istotne o wystawie napisały nie tylko katolickie tytuły. Materiały pojawiły się również m.in. w Gazecie Wyborczej, Życiu Warszawy i Polskim Radiu.

8 Zaprojektowaliśmy reklamy prasowe, materiały promocyjne oraz animację wyświetlaną na Infoscreenach w metrze.

9 Wystawa Poczuj Warszawę na własnej skórze lokalny patriotyzm w sztuce tatuażu Klient: projekt własny Czas ekspozycji: 27 listopada 18 grudnia 2008 roku Miejsce: Klub Migawka, ul. Nowogrodzka 22 Widzowie: osób Wystawa Poczuj Warszawę na własnej skórze to prezentacja tatuaży zainspirowanych stołeczną tematyką. Na zdjęciach zobaczyć można było Warszawiaków, którzy zdecydowali się na wytatuowanie: syrenki, powstańców, pałacu kultury czy herbu swojej dzielnicy. Zainteresowanie wystawą przerosło oczekiwania organizatorów na wernisażu wystawy pojawiło się 400 osób. Za sprawą ogromnego zainteresowania czas trwania wystawy wydłużono z 4 do 8 tygodni.

10 Wystawa Warsaw Freedom stołeczna droga do wolności Klient: Biuro Promocji Miasta Stołecznego Warszawy Czas ekspozycji: 3 maja 15 czerwca 2009 roku Miejsce: Krakowskie Przedmieście/Miodowa Widzowie: osób Wystawa Warsaw Freedom była opowieścią o drodze, jaką przebyła Warszawa od odzyskania przez Polskę niepodległości do uzyskania pełnej wolności. Zaprezentowane materiały dotyczyły lat i obejmowały tak ważne wydarzenia, jak: narodziny II Rzeczypospolitej, wybuch II Wojny Światowej, Powstanie Warszawskie, Jesień Ludów 1989 roku oraz wstąpienie Polski do NATO i Unii Europejskiej. Na ekspozycję złożyło się blisko 140 fotografii. Cezury pokazanych na wystawie lat i zamknęły okres dziewięciu dziesięcioleci. W życiu miasta to zaledwie chwila, ale w życiu mieszkańców to doświadczenie kilku pokoleń. Wystawa Warsaw Freedom prezentowała miejsce i rolę Warszawy na drodze ku wolności, którą torowały polskie marzenia, nowoczesne idee i społeczne aspiracje. Podczas prac koncepcyjnych oraz wyborze materiałów do wystawy współpracowaliśmy z Biurem Promocji. Ponadto stworzyliśmy całą identyfikację graficzną projektu: ulotki, stronę internetową oraz wizualizacje poszczególnych plansz. Wystawa została przetłumaczona oraz przygotowana w pięciu wersjach językowych. Została pokazana w: Hiszpanii, Japonii, Niemczech, Rosji oraz Wielkiej Brytanii.

11 Konkurs fotograficzny i wystawa Ursus piękna czy bestia? zmierz się z miejscem, w którym mieszkasz Klient: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Czas ekspozycji: wrzesień 2010 roku Miejsce: Park Czechowicki, ul. Spisaka; zieleniec, ul. Dzieci Warszawy Widzowie: osób Większości Polaków Ursus kojarzy się z fabryką traktorów. Niewątpliwie industrialna przeszłość dzielnicy odegrała istotną rolę w kształtowaniu tożsamości tego miejsca, jednak fabryka lata świetności ma już dawno za sobą. Naszym zadaniem było zainspirowanie mieszkańców do działania i twórczego zaangażowania. Pierwszą częścią projektu był konkurs fotograficzny, w którym amatorzy mogli zaprezentować swoją wizję Ursusa. Zwieńczeniem całości było wręczenie nagród podczas święta dzielnicy oraz wystawa plenerowa prezentująca najciekawsze prace. Nagrodzone fotografie pokazały niezwykle kontrasty oraz niejednoznaczny i bardzo ciekawy charakter Ursusa. Podczas realizacji projektu po naszej stronie leżało zarówno opracowanie koncepcji wydarzenia, jak i przygotowanie pełnej wizualizacji (ulotki, plakaty, strona internetowa, naklejki i plansze wystawowe). BURMISTRZ DZIELNICY URSUS M.ST. WARSZAWY - BOGDAN OLESINSKI ZAPRASZA

12 Cykl wystaw Rody Ursusa podróż po miejscach bliskich i ciekawych Klient: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Czas ekspozycji: Acherowie 4 września 28 października 2011 r. Grabscy 9 września 10 listopada 2012 r. Wallowie wiosna 2013 roku Miejsce: Park Achera, ul. Walerego Sławka Widzowie: osób Ursus jest jedną z peryferyjnych dzielnic Warszawy. W ostatnich latach powstało tam wiele nowych osiedli, w których zamieszkali młodzi ludzie z różnych rejonów Polski. To właśnie oni stali się grupą docelową naszych wystaw, które mają pomóc im utożsamić się z dzielnicą, w której mieszkają. Podczas realizacji wcześniejszych projektów z urzędem dzielnicy zaczęliśmy zastanawiać się jak w interesujący i oryginalny sposób zaprezentować im historię Ursusa. Wybór padł na sławne rody, które od wieków stanowiły o tożsamości tego miejsca. Żyjąc w danym miejscu codziennie przechodzimy obok budynków, parków czy ulic, które niosą ze sobą interesującą przeszłość. Postanowiliśmy to wykorzystać i odkryć na nowo nieco zakurzone historie ursuskich rodzin. Nasza praca polegała na przygotowaniu od podstaw każdej z wystaw. Spotykaliśmy się z potomkami sławnych mieszkańców, wertowaliśmy rodzinne kroniki i przeczesywaliśmy biblioteki. Owocem naszej pracy są dwie zrealizowane wystawy przedstawiające losy Acherów oraz Grabskich. Obecnie przygotowujemy kolejną odsłonę, która tym razem zaprezentuje historię rodziny Wallów. Do naszych zadań należało: przygotowanie koncepcji wystawy, opracowanie merytoryczne oraz graficzne każdej z ekspozycji. Dodatkowo stworzyliśmy identyfikację wizualną ulotek oraz zaproszeń na wernisaże.

13 Kontakt Łukasz Prokop / ONESHOT DESIGN Account Manager telefon: Rynkowa 13, Warszawa NIP:

ISSN 0039-1689 WARSZAWSKI MAGAZYN ILUSTROWANY. nr 2 (2179) maj 2006 egzemplarz bezpłatny WOLA PNIE SIĘ W GÓRĘ ARCHITEKTURA ZABYTKI HISTORIA KULTURA

ISSN 0039-1689 WARSZAWSKI MAGAZYN ILUSTROWANY. nr 2 (2179) maj 2006 egzemplarz bezpłatny WOLA PNIE SIĘ W GÓRĘ ARCHITEKTURA ZABYTKI HISTORIA KULTURA ISSN 0039-1689 WARSZAWSKI MAGAZYN ILUSTROWANY nr 2 (2179) maj 2006 egzemplarz bezpłatny WOLA PNIE SIĘ W GÓRĘ ARCHITEKTURA ZABYTKI HISTORIA KULTURA nikiem dla przyszłego kształtu miasta są opracowywane

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5

Bardziej szczegółowo

Ochrona danych osobowych. Pomorskie. Interaktywna podróż w czasie. www. eventmanagernews.pl / 14 / 22 / 28. sierpień / 15 / 2014

Ochrona danych osobowych. Pomorskie. Interaktywna podróż w czasie. www. eventmanagernews.pl / 14 / 22 / 28. sierpień / 15 / 2014 www. eventmanagernews.pl sierpień / 15 / 2014 Na temat Case Study Prawo w eventach Interaktywna podróż w czasie / 14 Pomorskie Rendez-Vous / 22 Ochrona danych osobowych / 28 od redakcji... Zapewne, na

Bardziej szczegółowo

Orange Warsaw Festival 2013 str. 10

Orange Warsaw Festival 2013 str. 10 INSPIRACJA DLA EVENT MANAGERA NR 8 STYCZEŃ 2014 CASE STUDY Party Like a Lord str. 6 CASE STUDY Orange Warsaw Festival 2013 str. 10 CASE STUDY Snow DJ Week in Laax str. 38 CASE STUDY - wybrane realizacje

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing

Wstęp. 1 W oryginale: The annual implementation report for the year 2010 and the final implementation report shall contain a chapter assessing SPIS TREŚCI Wstęp...3 PROMOCJA...5 1. KAMPANIE PROMOCYJNE O SZEROKIM ZASIĘGU...5 a. Ogólnopolska kampania IK NSRO i IZ PO promująca efekty wdrażania FE...5 b. Kampanie organizowane przez Instytucje Zarządzające

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne. z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013

Sprawozdanie merytoryczne. z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 1 Spis treści 1. Dane Fundacji 2. Cele, zasady, formy i zakres działalności statutowej 2.1.

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne. Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów. i opiekunów projektów Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Poradnik dla dyrektorów, szkolnych organizatorów i opiekunów projektów Jacek Strzemieczny Niniejszy poradnik powstał z udziałem doświadczonych

Bardziej szczegółowo

Laureaci V edycji Akademii Orange

Laureaci V edycji Akademii Orange l.p. Nazwa organizacji wnioskującej Laureaci V edycji Akademii Orange Tytuł projektu Nazwa organizacji Skrócony opis projektu kwota województwo partnerskiej wsparcia 1 Bajka - Fundacja na Bajkowe słuchowisko

Bardziej szczegółowo

S T O W A R Z Y S Z E N I E A R C H I T E K T Ó W P O L S K I C H. l u t y / m a r z e c 2 0 0 8

S T O W A R Z Y S Z E N I E A R C H I T E K T Ó W P O L S K I C H. l u t y / m a r z e c 2 0 0 8 S T O W A R Z Y S Z E N I E A R C H I T E K T Ó W P O L S K I C H l u t y / m a r z e c 2 0 0 8 ISSN 0239-3549 Spis treści Najlepszy Dyplom na Politechnice Śląskiej...6 Parę kwestii dotyczących Warszawy...7

Bardziej szczegółowo

www.animatornia.e.org.pl

www.animatornia.e.org.pl ANIMATORNIA to przestrzeń: filmu, fotografii i działań intermedialnych, otwarta na pomysły warszawiaków niezależnie od ich wieku, czy dotychczasowego zaangażowania w życie kulturalne miasta. Miejsce, w

Bardziej szczegółowo

Biuletyn nr 59 2009 / 2010

Biuletyn nr 59 2009 / 2010 Biuletyn nr 59 2009 / 2010 Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa Biuletyn SKOZK 59 2009 / 2010 1 Biuletyn Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa Zespół redakcyjny Artur Chojnacki (red. naczelny)

Bardziej szczegółowo

Wyżywienie planety, energia dla życia 1 maja 31 października 2015 r.

Wyżywienie planety, energia dla życia 1 maja 31 października 2015 r. Koncepcja Programowa udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie w Republice Włoskiej Wyżywienie planety, energia dla życia 1 maja 31 października 2015 r. Komisarz Generalny Sekcji Polskiej

Bardziej szczegółowo

Jestem optymistą! Krzysztof Przybył

Jestem optymistą! Krzysztof Przybył Jestem optymistą! Polscy ekonomiści i analitycy rynku malują najbliższą przyszłość w czarnych barwach. Wskaźniki spadają, więc spadają także nastroje, a przedsiębiorcy i inwestorzy tracą zimną krew. Takie

Bardziej szczegółowo

Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury

Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury animacj istorie animacj istorie Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury 1 Od redakcji i słowo wstępne str. 6 2 Historia, pamięć, animacja dorota sieroń-galusek str. 10 3 Ocalić od

Bardziej szczegółowo

ZROBIĆ COŚ COŚ ZMIENIĆ 58 POMYSŁÓW NA INICJATYWY MŁODZIEŻOWE

ZROBIĆ COŚ COŚ ZMIENIĆ 58 POMYSŁÓW NA INICJATYWY MŁODZIEŻOWE Spis treści...1 Do tych, którzy czytają wstępy...2 Bezpieczna droga do szkoły...3 C.K.M. Coś Koło Muzyki...6 Maska...8 Młodzieżowe Biuro Informacyjne String...9 Nigdy nie mów do mnie kocie...10 Z wiatrem

Bardziej szczegółowo

kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530

kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 Nasze Katowice kwiecień 2010 numer 4 (18) Bezpłatny informator miejski www.katowice.eu ISSN 1899 9530 II Europejski Kongres Gospodarczy 2010 (European Economic Congress - EEC) Europa patrzy na Śląsk Już

Bardziej szczegółowo

List do rodziców przedszkolaków

List do rodziców przedszkolaków ISSN: 1425-2996 bezpłatne pismo urzędu dzielnicy ursus m.st. warszawy nr 9/239, wrzesień 2013 List do rodziców przedszkolaków Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych

Bardziej szczegółowo

czyli 20 lokalnych inicjatyw w Warszawie i nie tylko

czyli 20 lokalnych inicjatyw w Warszawie i nie tylko czyli 20 lokalnych inicjatyw w Warszawie i nie tylko WSTĘP Informacje o publikacji PUBLIKACJA ZOSTAŁA PRZYGOTOWANA PRZEZ CENTRUM WSPIERANIA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ CAL W RAMACH PROJEKTU AKTYWNI MIESZKAŃCY-

Bardziej szczegółowo

ZAPIS STENOGRAFICZNY. Posiedzenie Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą (36.) w dniu 14 maja 2013 r.

ZAPIS STENOGRAFICZNY. Posiedzenie Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą (36.) w dniu 14 maja 2013 r. ZAPIS STENOGRAFICZNY Posiedzenie Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą (36.) w dniu 14 maja 2013 r. VIII kadencja Porządek obrad: 1. Okrągły Stół Polonii Włoskiej łączmy cele i działania.

Bardziej szczegółowo

2 Dwumiesięcznik stowarzyszenia architektów Polskich / www.archsarp.pl wrzesień / PaźDziernik 2011 081-809 sn 2 #8 is

2 Dwumiesięcznik stowarzyszenia architektów Polskich / www.archsarp.pl wrzesień / PaźDziernik 2011 081-809 sn 2 #8 is wrzesień / październik 2011 #8 issn 2081-8092 Dwumiesięcznik Stowarzyszenia Architektów Polskich / www.archsarp.pl 3 2 W numerze: wydawca stowarzyszenie architektów polskich sarp 00-950 warszawa ul. foksal

Bardziej szczegółowo

w rozwój Liczby mówią same za siebie www.rpo.podkarpackie.pl Inwestujemy Przyciągnąć tłumy Zainwestuj w promocję

w rozwój Liczby mówią same za siebie www.rpo.podkarpackie.pl Inwestujemy Przyciągnąć tłumy Zainwestuj w promocję www.rpo.podkarpackie.pl Inwestujemy w rozwój Biuletyn informacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 Nr 2(14)/2013 egzemplarz bezpłatny ISSN 2081-3643 Liczby

Bardziej szczegółowo

Program edukacyjny. przedszkole szkoła podstawowa gimnazjum szkoły ponadgimnazjalne

Program edukacyjny. przedszkole szkoła podstawowa gimnazjum szkoły ponadgimnazjalne Program edukacyjny przedszkole szkoła podstawowa gimnazjum szkoły ponadgimnazjalne Nowa Era partnerem edukacyjnym Muzeum Historycznego m.st. Warszawy Spis treści Program edukacyjny Muzeum Historycznego

Bardziej szczegółowo

II. pilotażowy kurs podróżującej wystawy

II. pilotażowy kurs podróżującej wystawy II. pilotażowy kurs podróżującej wystawy W roku 2007 pociąg wyruszył w pilotażowy kurs do trzech miejscowości: Malczyc, Jelcza-Laskowic oraz Wałbrzycha. Tegoroczna edycja została zakończona pokazem pociągu

Bardziej szczegółowo

www.ud-wlochy.waw.pl pismo bezpłatne ISSN 1734-7378

www.ud-wlochy.waw.pl pismo bezpłatne ISSN 1734-7378 Nr 1 (48) styczeń-marzec 2011 www.ud-wlochy.waw.pl pismo bezpłatne ISSN 1734-7378 Przegląd obejmuje: Konkurs literacki, Konkurs plastyczny i Konkurs fotograficzny. Celem przeglądu jest inspirowanie mieszkańców

Bardziej szczegółowo

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA Redakcja i opracowanie nadesłanych materiałów: Agnieszka Krajewska Projekt graficzny katalogu:

Bardziej szczegółowo

Zapis stenograficzny (1669) 84. posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu w dniu 10 marca 2005 r.

Zapis stenograficzny (1669) 84. posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu w dniu 10 marca 2005 r. ISSN 1643-2851 SENAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Zapis stenograficzny (1669) 84. posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu w dniu 10 marca 2005 r. V kadencja Porządek obrad: 1. Informacja dyrektora

Bardziej szczegółowo

zainspiruj się dobre praktyki Akademii Orange

zainspiruj się dobre praktyki Akademii Orange Fundacja Orange prowadzi autorskie programy na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wspiera wartościowe inicjatywy innych organizacji pozarządowych. Pokazujemy młodym, jak twórczo wykorzystywać

Bardziej szczegółowo

Teraz Polska Promocja

Teraz Polska Promocja FUNDACJA POLSKIEGO GODŁ A PROMOCYJNEGO Teraz Polska Promocja TOM 2 e-book red. Jarosław Górski Teraz Polska Promocja tom 2 e-book wydanie 1 Publikacja zbiorowa pod redakcją Jarosława Górskiego, zawiera

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA MARKI GDAŃSK DO 2013 ROKU KOMENTARZ PODSUMOWUJĄCY

STRATEGIA MARKI GDAŃSK DO 2013 ROKU KOMENTARZ PODSUMOWUJĄCY STRATEGIA MARKI GDAŃSK DO 2013 ROKU KOMENTARZ PODSUMOWUJĄCY #1 BUDOWA SILNEJ, PRESTIŻOWEJ MARKI GDAŃSK NA RYNKU GLOBALNYM Budowa Marki Gdańsk to długofalowy proces o charakterze ewolucyjnym, niejako wpisany

Bardziej szczegółowo

ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY RMA TOR

ŚRODOWISKOWE DOMY SAMOPOMOCY RMA TOR IN O RMA TOR M A Z O W I E C K I Szanowni Państwo, Środowiskowe Domy Samopomocy w systemie pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi funkcjonują już kilkanaście lat. Ich rola w budowaniu oparcia społecznego

Bardziej szczegółowo