Nowoczesny Nauczyciel. Oferta szkoleń dla Rad Pedagogicznych 2014/2015

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nowoczesny Nauczyciel. Oferta szkoleń dla Rad Pedagogicznych 2014/2015"

Transkrypt

1 Nowoczesny Nauczyciel Oferta szkoleń dla Rad Pedagogicznych 2014/2015

2 Nowoczesny Nauczyciel Projekt Nowoczesny Nauczyciel powstał na bazie wiedzy i kilkuletnich doświadczeń dwóch trenerek: Agnieszki Szefer i Aliny Wiąckowskiej-Pyrtek we współpracy z nauczycielami i dyrektorami szkół. Zapraszamy do zapoznania się z niniejszą ofertą i udziału w szkoleniach wspierających Rady Pedagogiczne w podejmowaniu wyzwań współczesnej edukacji. W oparciu o analizę potrzeb oraz zgłaszane przez pedagogów szkół zapotrzebowanie na określone tematy szkoleń, w szczególności proponujemy rozwijanie kompetencji w zakresie: nowoczesnych metod nauczania, coachingu.

3 1. Nowoczesne Metody Nauczania - Nauczyciel 2.0 Nowoczesne technologie i komunikacja cyfrowa głęboko wnika w nasze życie. Wiele osób, szczególnie młodych, nie wyobraża sobie funkcjonowania bez internetu czy telefonu. Granica pomiędzy rzeczywistością a przestrzenią wirtualną ulega zatarciu. Do zadań współczesnego nauczyciela należy rozumienie potrzeb pokolenia cyfrowych tubylców (osób młodych korzystających z nowych narzędzi) oraz wspieranie kompetencji uczniów w zakresie technologii informacyjnokomunikacyjnych (TIK). Naszym celem jest zachęcenie nauczycieli do łączenia tradycyjnych i nowoczesnych metod w procesie nauczania. Pragniemy wspierać ich w naturalnym przejściu z materiałów książkowych i drukowanych do swobodnego i umiejętnego korzystania z nowych mediów w edukacji. 1. Metodyka zdalnego uczenia i przykłady kształcenia na odległość (MOOCi, Coursera, Khan Academy) 4. Internetowe narzędzia wspierające pracę grupową: Padlet, dokumenty Google, MindMeister 7. Tworzenie perfekcyjnej prezentacji multimedialnej przez nauczycieli: Power Point i darmowe bazy zdjęć/infografik i multimediów na użytek edukacyjny 2. Czym jest praca w "chmurze, narzędzia pracy online z uczniami: e-learning, m-learning, screencast, podcast, whiteboard oraz narzędzia Google (Gmail, czat Hangouts, dysk i dokumenty Google) 5. Media społecznościowe i narzędzia multimedialne w edukacji: funkcje oraz praktyczne wykorzystanie Facebooka, Youtube w edukacji, tworzenie i zamieszczanie filmików, dobre praktyki 8. TIK a praca projektowa uczniów: nowoczesna metoda wykorzystania zasobów internetu - Webquest' 3. Odwrócona klasa i koncepcja nauczania zintegrowanego blended learning : zmiana struktury lekcji sprzyjająca rozwojowi kompetencji cyfrowych bez względu na wyposażenie pracowni 6. Grywalizacja a gry edukacyjne: Oceny, a może coś więcej? Projektowanie prostych gier z uczniami oraz aplikacja do projektowanie rozszerzonej rzeczywistości 9. Zasoby dydaktyczne nauczyciela i zarządzanie nimi w chmurze: darmowe zbiory multimediów i korzystanie z narzędzi na użytek edukacyjny, prawa autorskie, funkcje dzielenia się treściami z uczniami

4 1. Nowoczesne Metody Nauczania - Nauczyciel 2.0 Mamy świadomość, że nic nie jest w stanie zastąpić indywidualnego kontaktu ucznia z nauczycielem. Nowoczesne metody mogą jednak niezwykle pomagać współczesnemu nauczycielowi w jego codziennej pracy, uatrakcyjniać zajęcia i przyczyniać się do zwiększenia efektów nauczania. Wdrażania TIK wymagane jest też przez podstawę programową, nie tylko na zajęciach informatycznych. Dzięki szkoleniom: - nauczyciel lepiej rozumie pokolenie cyfrowych tubylców i łączy tradycyjne metody nauczania z naturalną dla cyfrowego pokolenia uczniów potrzebą korzystania z internetu, - czuje się pewniej w obsłudze narzędzi internetowych i może korzystać z nich na co dzień we współpracy z uczniami. Szkolimy nauczycieli o różnym poziomie znajomości technologii informacyjnych. Każdy uczestnik szkoleń otrzymuje dodatkowo zrzuty ekranów aplikacji i programów, dzięki czemu może przypomnieć sobie omawiane treści i narzędzia w domu. Wspieramy doskonalenie umiejętności technologicznych nauczycieli stopniowo, krok po kroku: - przedstawiamy w przystępny sposób proste i bezpłatne narzędzia, aplikacje, programy i multimedia, z których każdy nauczyciel może korzystać od razu po szkoleniu, - podpowiadamy, skąd czerpać i jak organizować treści, aby swobodnie dzielić się nimi z uczniami. Czas trwania każdego szkolenia: do 4 godzin zegarowych. Wybrane tematy szkoleń wymagają pracy na sali komputerowej. Cena: 550 zł / szkolenie Stop dla ksera! Do wdrażania nowoczesnych technologii w klasie wystarczy czasem jedynie Twój telefon! Pora stać się "Nauczycielem 2.0".

5 2. Coaching w edukacji Jak motywować uczniów? Jak wspierać ich w kształtowaniu postaw? Jak prowadzić trudne rozmowy z uczniami i ich rodzicami? Jak budować jeszcze bardziej partnerskie relacje z uczniami i rodzicami? Jak wspierać uczniów w osiąganiu mistrzostwa? Jak skuteczniej zarządzać potencjałem nauczycieli? Dobrą odpowiedzią na te pytania może być stosowanie narzędzi coachingowych w pracy nauczyciela, wychowawcy, pedagoga, dyrektora lub lidera zespołu nauczycieli. Kilka lat temu coaching przebojem został wdrożony jako metoda rozwoju pracowników w najlepiej prosperujących firmach. Od niedawna coraz częściej pojawia się również w kontekście edukacji szkolnej w wielu różnych odsłonach: jako forma pracy z uczniem zdolnym i tym z trudnościami, z całymi zespołami, z rodzicami oraz jako wsparcie dyrektorów i liderów w procesie zarządzania. Coaching to jedno z narzędzi wspierania zmiany związanej z rozwojem, to także pewien styl komunikacji. Coaching koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań dla wybranego problemu, a nie na poszukiwaniu jego przyczyn. Uwaga nakierowana jest na przyszłość, a nie na przeszłość. Natomiast problem zamieniany jest w cel do realizacji. [Grzymkowska A., Coaching w pracy z zespołami nauczycielskimi, Coaching jest procesem opartym na stosowaniu różnego rodzaju narzędzi rozwoju osobistego ułatwiających klientowi coachingu osiągnięcie wybranego celu. Tym, co w sposób szczególny wspiera osiąganie celów przez klientów, są partnerska relacja i łatwe do opanowania techniki rozmowy coachingowej, analizy problemu z wielu perspektyw, planowania działania, krytycznego myślenia, udzielania informacji zwrotnych, itp. Naszym celem jest wyposażenie nauczycieli, wychowawców, pedagogów, dyrektorów w nowoczesne, ale jednocześnie bardzo proste metody pracy indywidualnej i grupowej z uczniami, rodzicami i innymi nauczycielami.

6 2. Coaching w edukacji 1. Wprowadzenie do coachingu w edukacji: definicje, podstawy psychologiczne, nurty, proces coachingu, różnice między coachingiem a pokrewnymi dyscyplinami, postawa i bazowe kompetencje coacha 2. Coachingowe metody pracy z uczniem: przebieg sesji coachingowej, przegląd modeli coachingu, indywidualne i zespołowe narzędzia coachingowe do zastosowania w szkole, dobre praktyki 3. Coachingowy styl zarządzania: porównanie roli coacha, dyrektora i lidera zespołu zadaniowego, cele zastosowania narzędzi coachingowych w praktyce dyrektora szkoły lub lidera zespołu, bazowe kompetencje coacha-managera (słuchanie na trzech poziomach i aktywne słuchanie, zadawanie pytań, udzielanie informacji zwrotnej, delegowanie zadań, rozmowa oceniająca, rozmowa dyscyplinująca), realizacja polityki rozwijania pracowników, wybrane modele procesu coachingowego, coachingowe zarządzanie zespołem, coachingowe zarządzanie jednostką, możliwości zastosowania narzędzi coachingowych w pracy dyrektora szkoły 4. Szkoła jako organizacja ucząca się: wprowadzenie w tematykę organizacji uczącej się, zastosowanie metod coachingu, action learning, mentoringu, after action rewiew, open space 5. Coaching godzenia życia zawodowego i osobistego: warsztat wspierający nauczycieli w utrzymaniu równowagi życiowej m.in poprzez efektywne zarządzanie sobą w czasie i radzenie sobie ze stresem Szkolenia prowadzone są metodami warsztatowymi, dzięki którym uczestnicy mają okazję wypróbowania omawianych technik. Efektem tych doświadczeń jest przeniesienie ich wprost z sali szkoleniowej do swojej praktyki. Udział w szkoleniach gwarantuje m.in: - zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu metod coachingowych w praktyce nauczyciela, wychowawcy i pedagoga szkolnego, - zwiększenie efektywności pracy z uczniem w zakresie komunikacji interpersonalnej, motywowania, udzielania informacji zwrotnej, kształtowania postaw proaktywności, krytycznego i twórczego myślenia. Szacunkowy czas trwania każdego szkolenia: do 4 godzin zegarowych. Cena: 550 zł / szkolenie Możliwość zamówienia sesji coachingu indywidualnego dla nauczycieli i dyrektorów. Cena: 150 zł za sesję do 90 minut.

7 Prowadzące: Nowoczesne Metody Nauczania - Nauczyciel 2.0 Agnieszka Szefer Trenerka, właścicielka firmy szkoleniowej Ginger Trainings, dydaktyczka medialna, projektantka i scenarzystka szkoleń e-learningowych, które opracowuje dla czołowego producenta szkoleń cyfrowych. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów poświęconych cyfrowej edukacji E-learning projektowanie i wdrażanie w Krakowie. Uczestniczka kursów trenerskich: T4T UBS, Instytut HR, Polska Szkoła Trenerów. Szkoleniami dla dorosłych zajmuje się od 6 lat. Specjalizuje się w tematach trenerstwa, andragogiki, zastosowania koncepcji blended learning, nowoczesnych metodach przekazywania wiedzy i projektowania zajęć z użyciem technologii w edukacji. Współautorka zajęć edukacyjnych realizowanych w 32 krakowskich liceach oraz gimnazjach. Pracuje ze środowiskiem biznesu, edukatorów i organizacji pozarządowych. Motto Agnieszki: Wiedza jest podzielna!. Coaching w edukacji Alina Wiąckowska-Pyrtek Coach, trener, konsultant zarządzania wiedzą w organizacjach, właścicielka firmy szkoleniowej specjalizującej się m.in w szkoleniach rozwijających kompetencje wychowawcze dla rodziców i nauczycieli. Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Coach i Trener (Wyższa Szkoła Europejska). Praktyczne doświadczenia w pracy pedagoga dotyczą projektów realizowanych w przedszkolach, domu dziecka, świetlicy terapeutycznej oraz dla dzieci uprawiających sport wyczynowy. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu zarządzania, rozwoju osobistego, prowadzenia szkoleń oraz coachingu. Od dziewięciu lat zgłębia tematykę rozwoju osobistego projektując i prowadząc warsztaty i coaching z zakresu kompetencji miękkich dla zróżnicowanych grup odbiorców: instytucji biznesowych, oświatowych oraz rodziców z zakresu kompetencji rodzicielskich. W realizowanych projektach propaguje idee rozwoju przez całe życie oraz tworzenia organizacji uczących się.

8 Zapraszamy do kontaktu oraz przedstawienia potrzeb Rady Pedagogicznej. Program szkolenia będzie konstruowany we współpracy z przedstawicielami szkoły celem dostosowania szkolenia do indywidualnych oczekiwań. Szkolenia realizowane są na terenie szkół zamawiających szkolenie - prowadzące dojeżdżają na miejsce zajęć. Ceny szkoleń zawierają koszty dojazdu trenerek. W przypadku zamówienia większej liczby szkoleń w konfiguracji nowoczesne metody nauczania + coaching w edukacji Zamawiający otrzymuje rabat. Ceny mogą podlegać ewentualnym negocjacjom. Z uwagi na duże zainteresowanie powyższymi tematami zachęcamy do wczesnego rezerwowania terminów w Państwa placówkach. Aby zamówić szkolenie lub zadać pytania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: Nowoczesne metody nauczania: Agnieszka Szefer tel: Coaching w edukacji: Alina Wiąckowska-Pyrtek tel: Dziękujemy. All photos designed by freepik.com

Centrum Dydaktyki Cyfrowej Śląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "Oświata"

Centrum Dydaktyki Cyfrowej Śląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Oświata Centrum Dydaktyki Cyfrowej Śląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "Oświata" Oferta szkoleń dla nauczycieli Aktualizacja z dnia 12.09.2014 Spis treści Misja ośrodka...2 Zespół trenerów CDC...3 Tematyka

Bardziej szczegółowo

Nowy system doskonalenia nauczycieli. Wspomaganie pracy szkoły

Nowy system doskonalenia nauczycieli. Wspomaganie pracy szkoły Nowy system doskonalenia nauczycieli Wspomaganie pracy szkoły Jak wspomagać szkoły? Jednym z ważniejszych czynników decydujących o jakości systemów edukacyjnych jest skuteczność nauczycieli, która wynika

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NAUCZYCIELA

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NAUCZYCIELA KATALOG SZKOLEŃ 2015/2016 Skuteczne strategie budowy i rozwoju placówki oświatowej OPINIE UCZESTNIKÓW ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NAUCZYCIELA Opinia szkoły: Dzięki otwartości i profesjonalnemu podejściu Centrum

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2014/2015

studia podyplomowe 2014/2015 studia podyplomowe 2014/2015 www.wsb.pl 21 KIERUNKÓW I AŻ 11 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni W praktyce najlepsze studia podyplomowe...1

Bardziej szczegółowo

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach 1 Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach Uczestniczymy w działaniach na rzecz kultywowania wielokulturowości regionu Wspieramy talenty i uzdolnienia Międzynarodowa konferencja W poszukiwaniu wspólnych

Bardziej szczegółowo

KATALOG SZKOLEŃ. IWMnews.pl

KATALOG SZKOLEŃ. IWMnews.pl KATALOG SZKOLEŃ 2013 SPIS TREŚCI O instytucie 3 Oferta 3 Szkolenia zamknięte 4 Szkolenia otwarte 5 Jak pracujemy?...6 Z jakich metod korzystamy na szkoleniu?...7 ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM I ORGANIZACJĄ 8 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

SKIEROWANA SPECJALNIE DO

SKIEROWANA SPECJALNIE DO OFERTA SZKOLENIOWA SKIEROWANA SPECJALNIE DO DORADCÓW ZAWODOWYCH str. 1 WSTĘP Niniejsza oferta szkoleniowa została przygotowana specjalnie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, w szczególności

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla beneficjenta. Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 2013

Poradnik dla beneficjenta. Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 2013 Poradnik dla beneficjenta Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 2013 Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół Konkurs otwarty nr 1/POKL/3.5/2012

Bardziej szczegółowo

Część 1. Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny? 5 szkół x 27 godzin

Część 1. Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny? 5 szkół x 27 godzin Załącznik nr 1 Opis wymagań w stosunku do poszczególnych części zamówienia Część 1. Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny? 5 szkół x 27 godzin Nazwa i adres szkoły Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

Bardziej szczegółowo

PORADNIK DLA PROJEKTUJĄCYCH KURSY E-LEARNINGOWE

PORADNIK DLA PROJEKTUJĄCYCH KURSY E-LEARNINGOWE Wiesław Przybyła, Magdalena Ratalewska PORADNIK DLA PROJEKTUJĄCYCH KURSY E-LEARNINGOWE Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wiesław Przybyła, Magdalena

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

Centrum Pedagogiki Praktycznej

Centrum Pedagogiki Praktycznej Centrum Pedagogiki Praktycznej Oferta szkoleniowa dla rad pedagogicznych na rok szkolny 2015/2016 www.pedagogikapraktyczna.pl Tel. 512-220-455 Posiadamy wpis w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych WUP w

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE. Materiały dla uczestnika

SZKOLENIE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE. Materiały dla uczestnika SZKOLENIE NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NAUCZANIU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE Materiały dla uczestnika Małgorzata Wojnarowska Jacek Kulasa 1 SPIS TREŚCI Powitanie Zakres szkolenia Nowa podstawa programowa z wiedzy

Bardziej szczegółowo

Informator 2013/2014 ODN w Poznaniu

Informator 2013/2014 ODN w Poznaniu Informator 2013/2014 ODN w Poznaniu 1 Redakcja: Ewa Superczyńska Stefania Misiarek Tadeusz Nowik Joanna Marchewka Opracowanie: Gabriela Wojciechowska dział doradztwo metodyczne Iwona Wysocka oferta szkoleniowa

Bardziej szczegółowo

Innowacje i technologie informacyjne przyszłością nowoczesnej edukacji wdrażanie rozwiązań informatycznych w procesie kształcenia

Innowacje i technologie informacyjne przyszłością nowoczesnej edukacji wdrażanie rozwiązań informatycznych w procesie kształcenia Innowacje i technologie informacyjne przyszłością nowoczesnej edukacji wdrażanie rozwiązań informatycznych w procesie kształcenia Poradnik Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET Pomagamy: SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET KOMPLEKSOWY PROCES ROZWOJOWY PRZYGOTOWUJĄCY DO PRACY W ROLI TRENERA Edycja 57 WARSZAWA INFORMACJE O GRUPIE SET..... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY TRENERÓW BIZNESU..

Bardziej szczegółowo

miejsce odkrywania talentów Europejski Instytut Edukacji Engram

miejsce odkrywania talentów Europejski Instytut Edukacji Engram miejsce odkrywania talentów Europejski Instytut Edukacji Engram Program Ucz się inteligentnie angielski w skojarzeniach Program Antykujon Szkolenia dla nauczycieli Angielski metodą Colina Rose rewolucja

Bardziej szczegółowo

Rady pedagogiczne Oferta szkoleń na rok szkolny 2012/2013

Rady pedagogiczne Oferta szkoleń na rok szkolny 2012/2013 Rady pedagogiczne Oferta szkoleń na rok szkolny 2012/2013 1 Rady pedagogiczne Oferta szkoleń na rok szkolny 2012/2013 Szanowni Państwo! Reformy w systemie oświaty, które obserwujemy w ostatnich latach,

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Korczaka w Warszawie jest odpowiedzią

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2013/2014 (semestr zimowy)............................ 5 Platforma obsługi szkoleń................................................................

Bardziej szczegółowo

Oferta szkoleniowa Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży

Oferta szkoleniowa Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży SODMiDN PPP nr 2 w Łomży w Łomży Oferta szkoleniowa Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży Rok 2013/2014 Szanowni Państwo Rok szkolny 2013/2014 to kolejne wyzwania dookreślone w priorytetach polityki

Bardziej szczegółowo

Karolina Grodecka E-learning w rozwoju zawodowym bibliotekarzy 5. Agata Arkabus E-learning w bibliotece szkolnej metodą pozyskania czytelnika 11

Karolina Grodecka E-learning w rozwoju zawodowym bibliotekarzy 5. Agata Arkabus E-learning w bibliotece szkolnej metodą pozyskania czytelnika 11 1 Karolina Grodecka E-learning w rozwoju zawodowym bibliotekarzy 5 Agata Arkabus E-learning w bibliotece szkolnej metodą pozyskania czytelnika 11 Beata Malentowicz Dla kogo e-learning w bibliotece? 16

Bardziej szczegółowo

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU

SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU Nasi partnerzy: SZKOŁA TRENERÓW BIZNESU AKADEMII SET Kompleksowy projekt rozwojowy przygotowujący do pracy w roli trenera. Edycja 60 WARSZAWA DLACZEGO GRUPA SET?....... 2 ZAŁOŻENIA SZKOŁY TRENERÓW BIZNESU.....

Bardziej szczegółowo

Wstęp do e- learningu

Wstęp do e- learningu Wstęp do e- learningu Opracowanie: Mariusz Głowacki Warszawa, 2012 1 1. CO TO JEST E-LEARNING?... 3 (a) (b) (c) (d) (e) (f) (g) (h) (i) (j) (k) E- learning w edukacji... 6 Rodzaje e-learningu... 8 Zastosowania

Bardziej szczegółowo

Jolanta Bem, Dyrektor PODN

Jolanta Bem, Dyrektor PODN Najważniejsze, abyśmy nigdy nie przestawali zadawać pytań. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Albert Einstein Szanowni Państwo! Ciekawość świata i stawianie pytań są początkiem niezwykłych odkryć naukowych

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR SZKOLENIOWY 2011/2012

INFORMATOR SZKOLENIOWY 2011/2012 INFORMATOR SZKOLENIOWY 2011/2012 ROZWIJAMY NIEPUBLICZNA PLACÓWKA DOSKONALENIA NAUCZYCIELI Europejskie Centrum Edukacji budujemy dla przestrze edukacji www.nowaszkola.com infolinia: 801 5555 08 Zapraszamy

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Doskonalenia Kadr ATENA 76-200 Słupsk, ul. Woj. Polskiego 28 tel/fax: 59 841 38 55, k. 501 657 200 e-mail: okkatena@poczta.

Ośrodek Doskonalenia Kadr ATENA 76-200 Słupsk, ul. Woj. Polskiego 28 tel/fax: 59 841 38 55, k. 501 657 200 e-mail: okkatena@poczta. Ośrodek Doskonalenia Kadr ATENA 76-200 Słupsk, ul. Woj. Polskiego 28 tel/fax: 59 841 38 55, k. 501 657 200 e-mail: okkatena@poczta.fm wpis do rejestru KO w Gdańsku Nr 1/03 KO-II-4013/2/03/JG wpis do ewidencji

Bardziej szczegółowo

TRENDY. internetowe czasopismo edukacyjne Numer specjalny ISSN 2299-1786

TRENDY. internetowe czasopismo edukacyjne Numer specjalny ISSN 2299-1786 Rozmowa z... Krzysztofem Wojewodzicem, koordynatorem projektu systemowego E-podręczniki do kształcenia ogólnego Nauczanie w rozszerzonej przestrzeni edukacyjnej Czy nauczyciele polubili komputery? TRENDY

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo. Profilaktyka agresji i przemocy w szkole; Edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych.

Szanowni Państwo. Profilaktyka agresji i przemocy w szkole; Edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych. Wstęp Szanowni Państwo Już od 25 lat towarzyszymy Wam w rozwoju zawodowym. Mamy nadzieję, że w tym jubileuszowym dla nas roku również zechcecie skorzystać z naszego wsparcia. Jako placówka publiczna realizujemy

Bardziej szczegółowo

Jesteśmy liderem zmian w zakresie edukacji i bierzemy czynny udział w tworzeniu regionalnej polityki oświatowej.

Jesteśmy liderem zmian w zakresie edukacji i bierzemy czynny udział w tworzeniu regionalnej polityki oświatowej. CEN Białystok Szanowni Państwo! Informator na rok szkolny 2013/2014 zawiera ofertę edukacyjną związaną z szeroko rozumianym kształceniem nauczycieli, wynikającą z analizy i diagnozy stanu i potrzeb oświaty

Bardziej szczegółowo