Konfiguracja połączenia bezprzewodowego

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Konfiguracja połączenia bezprzewodowego"

Transkrypt

1 Konfiguracja połączenia bezprzewodowego Sieci bezprzewodowe nazywane są Wi-Fi (lub Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi) jest to zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie sieci lokalnych opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Poniższy tekst dotyczy sieci WLAN zgodnej ze standardem b/g Podłączenie W celu podłączenia do sieci WLAN komputer musi być wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową zgodną ze standardem b/g. Karta taka musi być zainstalowana w systemie operacyjnym. Najczęściej wraz z kartą jest dostarczony program umożliwiający wyświetlenie dostępnych sieci bezprzewodowych i połączenie z wybraną siecią. Zasięg sieci bezprzewodowej WLAN b/g W zależności od mocy zastosowanych anten zasięg działania pojedynczego punktu waha się w granicach metrów w przestrzeni otwartej; w pomieszczeniach zamkniętych zasięg nie przekracza 100 m Prędkość Prędkość przesyłu danych jest różna dla poszczególnych rozwiązań. W przypadku sieci WLAN najczęściej stosuje się standard b lub g oferujący maksymalną prędkość 11Mb (wersja b) lub 54 Mb (wersja g). W praktyce uzyskane prędkości są o połowę mniejsze. Hotspoty W wielu miastach (także i w Chełmie) są instalowane hotspoty czyli miejsca, w których użytkownicy wyposażeni w przenośne urządzenia zgodne z WiFi (np. laptop) mogą korzystać z bezprzewodowego i najczęściej darmowego dostępu do sieci Internetowej. W dużych miastach w Polsce i na świecie, znajdują się już setki miejsc, gdzie można uzyskać dostęp do Internetu w ten sposób. Bezpieczeństwo w sieciach WIFI Możliwe zagrożenia sieci bezprzewodowych: próby włamań do tego typu sieci uruchamianie przez użytkowników nowych, nieautoryzowanych (nielegalnych) punktów dostępowych, stających się tylną furtką do sieci.

2 Sieci bezprzewodowe mogą być: niezabezpieczone rozwiązanie stosowane w hotspotach, umożliwia podłączanie się do sieci każdemu, kto jest w zasięgu sieci, do zalogowania się do sieci nie wymagana jest znajomość żadnego loginu ani hasła. zabezpieczone poprzez jedną z następujących metod szyfrowania: WEP - jest aktualnie bardzo złym zabezpieczeniem które nie chroni nas przed włamaniami z zewnątrz. W średnio obciążonej sieci klucze WEP można złamać po około 1h WPA lub WPA2 - nowe, dużo bardziej bezpieczne metody szyfrowania przesyłanych danych. Najważniejszą różnicą pomiędzy WPA a WPA2 jest używana metoda szyfrowania. WPA2 oferuje skuteczniejszą metodę szyfrowania niż WPA. W celu podłączania komputera do sieci zabezpieczonej WPA lub WPA2 musimy znać klucz zabezpieczający, który jest ciągiem znaków np. liter i cyfr dodatkowym zabezpieczeniem sieci bezprzewodowej może być wyłącznie przez administratora sieci SSID czyli rozgłaszania (wyświetlania) nazwy sieci, w takim przypadku musimy siec skonfigurować ręcznie podając SSID oraz sposób szyfrowania i klucz

3 Zalety i wady WiFi Zalety Możliwość budowy sieci z dostępem do Internetu w domu lub biurze, pozbawionej plątaniny kabli. Korzystanie z darmowego internetu poprzez HotSpot-y (dostępne w większych miastach). Łatwo dostępne i coraz tańsze urządzenia WiFi na rynku. Mobilność końcówki (np. laptop) mogą się przemieszczać Elastyczność - łatwe dokładanie nowych końcówek Szybka rozbudowa i modyfikacja struktury sieci. Wady Poziom bezpieczeństwa niższy od rozwiązań przewodowych Niska prędkość przesyłu danych Sieci WI-FI mają stosunkowo mały zasięg Bardzo podatne na zakłócenia Każde połączenie do Internetu wymaga: instalacji odpowiedniego urządzenia w komputerze np. karty sieciowej konfiguracji połączenia oraz, w niektórych przypadkach konfiguracji protokołu TCP/IP TCP/IP jest pakietem najbardziej rozpowszechnionych protokołów komunikacyjnych (języków komunikacji komputerów) współczesnych sieci komputerowych. Najczęściej obecnie wykorzystywany standard sieciowy, stanowiący podstawę współczesnego Internetu. Nazwa pochodzi od dwóch najważniejszych jego protokołów: TCP oraz IP. Konfiguracja TCP/IP może być: 1. statyczna trzeba ręcznie wpisać wszystkie parametry: adres IP maska podsieci domyślna brama DNS - to system zapewniający zamianę adresów znanych użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe serwerów internetowych. Dzięki wykorzystaniu DNS nazwa

4 mnemoniczna, np. pl.wikipedia.org, może zostać zamieniona na odpowiadający jej adres IP, czyli dynamiczna - w sieci, do której się podłączamy musi być uruchomiony serwer DHCP, który automatycznie skonfiguruje TCP/IP na naszym komputerze. Po łącznie sieciowe w naszym komputerze musi mieć zaznaczoną dynamiczną (automatyczną) konfigurację TCP/IP. MATERIAŁ NIEOBOWIĄZKOWY - DLA CHĘTNYCH Konfiguracja sieci bezprzewodowej z wykorzystaniem karty D-Link. Aby skonfigurować połączenie internetowe za pomocą karty sieciowej D-Link DWL 520+ należy najpierw zainstalować tą kartę w systemie (sterowniki razem z programem D-Link Air-Plus znajdują się na płytce CD), jak również można je pobrać z naszej strony Po zainstalowaniu sterowników w menedżerze urządzeń powinna być widoczna ta właśnie karta. Aby otworzyć okno menedżera urządzeń w systemie Windows XP należy kliknąć prawym klawiszem myszy na ikonce "Mój komputer" i wybrać "Właściwości". Następnie w zakładce "Sprzęt" klikamy na "Menedżer Urządzeń". Tam w kategorii "Karty sieciowe" powinna być widoczna Karta bezprzewodowa D-Link DWL Należy też zainstalować program Dlink AirPlus - powinien powstać skrót na pulpicie i skrót w Menu Start. Klikamy na "Start", w zależności od konfiguracji Menu Start "Panel sterowania" będzie można wybrać z menu bezpośrednio, lub wybierając najpierw "Ustawienia":

5 Po wybraniu "Panel Sterowania" ukaże się okno, w zależności od ustawień będzie widoczne w trybie kategorii, lub w trybie klasycznym: Jeżeli w tym miejscu, w którym na powyższym obrazku jest napis "Przełącz do widoku kategorii" widoczny jest napis "Przełącz do widoku klasycznego" to należy go kliknąć lewym przyciskiem myszy. Następnie po prawej stronie należy wybrać "Połączenia sieciowe" i kliknąć na tej ikonce dwa razy lewym przyciskiem myszy. Wtedy otworzy się następujące okno:

6 W zależności od komputera nazwa połączenia może być różna. Nas interesuje połączenie sieci bezprzewodowej. Klikamy prawy klawisz myszy na tym połączeniu i wybieramy z menu "Właściwości": Następnie wybieramy zakładkę "Sieci bezprzewodowe": Odznaczamy opcje "Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej" - ma być tak jak na powyższej ilustracji.

7 Następnie uruchamiamy program D-link AirPlus: Po lewej stronie klikamy na napis "SiteSurvey" Klikamy u góry po prawej stronie w przycisk "Refresh". Po chwili pod napisem "Available Network" powinny pokazać się dostępne sieci bezprzewodowe. Każdy wiersz tutaj odpowiada jednemu nadajnikowi, w naszym przypadku jest to nadajnik o SSID "rwd_".

8 W kolumnie WEP mamy napis "No" - czyli sieć jest bez szyfrowania. W kolumnie AP jest napis "Yes" - wykryty nadajnik działa w trybie AP. Liczba w kolumnie Channel reprezentuje kanał, na którym działa nadajnik. Po przesunięciu suwaka w prawą stronę: Ukazuje nam się dodatkowa kolumna "Strength", gdzie widnieje poziom siły sygnału z danego nadajnika w formie liczbowej. Pod napisem "Profile" wymienione są nadajniki, z którymi program może się łączyć. W naszym przypadku jest tam nadajnik "net", który jest niedostępny. Należy usunąć niepotrzebne wpisy z tego pola, żeby łączyć się tylko z określonymi nadajnikami. Zaznaczamy myszką wiersz z interesującym nas nadajnikiem (w tym przypadku "rwd_") i klikamy na przycisk connect. Ukaże się następujące okno:

9 Klikamy na przycisk "Apply" po lewej stronie na dole. Następuje łączenie z nadajnikiem. W tym oknie mamy widoczny status połączenia - "Link Quality" czyli jakość połączenia, oraz "Signal Strength" czyli siła sygnału.

10 Przy połączeniu najpierw brana jest pod uwagę siła sygnału, która powinna być w okolicach 75-80% lub więcej. Po podłączeniu do nadajnika, w prawym dolnym rogu powinien pokazać się komunikat: Jeżeli w tym momencie nie mamy łączności z internetem, może to być spowodowane jeszcze nieprawidłowym wpisaniem numerów IP na komputerze, lub też połączeniem z niewłaściwym nadajnikiem. Nasze nadajniki mają SSIDy w formie liczby (44,45,46,101,101b,101c, itp.), w formie zaczynającej się od "poziom" (poziom4,poziom5, itp.), lub też zaczynają się od "rwd_" (rwd_niwka, rwd_marcinkowice, itp.). Jest jeszcze klika nadajników nie spełniających tej reguły (np. niedomice01, niedomice02). W przypadku braku możliwości połączenia z nadajnikiem, można spróbować zainstalować sterowniki jeszcze raz, albo przełożyć kartę sieciową do innego slotu PCI na płycie głównej. Jednak pierwszą czynnością powinno być kliknięcie prawym klawiszem myszy na ikonce połączenia sieciowego bezprzewodowego i wybranie opcji "Napraw połączenie".

11 PYTANIA DO LEKCJI: 1. Co to jest WIFI 2. Co oznacza skrót WLAN 3. Co jest niezbędne do zainstalowania w komputerze połączenia bezprzewodowego 4. Jaki zasięg ma sieć WLAN b/g 5. Jaką prędkość przesyłu danych występuje w sieci WLAN b/g 6. Co to jest hotspot 7. Opisz sposoby zabezpieczenia sieci WLAN 8. Co to jest WEP, WPA, WPA2 9. Co oznacza, że sieć WLAN jest niezabezpieczona 10. Opisz zalety sieci bezprzewodowych 11. Opisz wady sieci bezprzewodowych 12. Co to jest TCP/IP 13. Opisz sposoby konfiguracji TCP/IP 14. Wypisz składniki konfiguracji TCP/IP 15. Jaką funkcję spełnia DHCP 16. Jaką funkcję spełnia DNS

D-Link AirPlus XTREME G+ DWL-G520+

D-Link AirPlus XTREME G+ DWL-G520+ Szybka karta PCI sieci bezprzewodowej 2,4 GHz D-Link AirPlus XTREME G+ DWL-G520+ Podręcznik użytkownika Spis treści Zawartość opakowania... 3 Wprowadzenie... 4 Podstawy sieci bezprzewodowych... 6 Przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Karta USB do sieci bezprzewodowej (2,4 GHz) D-Link Air DWL-122. Podręcznik użytkownika

Karta USB do sieci bezprzewodowej (2,4 GHz) D-Link Air DWL-122. Podręcznik użytkownika Karta USB do sieci bezprzewodowej (2,4 GHz) D-Link Air DWL-122 Podręcznik użytkownika Spis treści Zawartość opakowania...3 Wprowadzenie...4 Podstawy sieci bezprzewodowych...7 Przygotowanie do pracy...9

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi

Instrukcja instalacji i obsługi PL Instrukcja instalacji i obsługi PL PENTAGRAM Cerberus P6360 / P6361 / P6362 / P6363 / P6369 Najnowsze wersje instrukcji, sterowników i oprogramowania dostępne są na stronie www.pentagram.pl 2012-02-16

Bardziej szczegółowo

D-Link AirPlus Xtreme G+ DWL-2000AP+

D-Link AirPlus Xtreme G+ DWL-2000AP+ Szybki bezprzewodowy punkt dostępowy 2,4 GHz D-Link AirPlus Xtreme G+ DWL-2000AP+ Podręcznik użytkownika Wersja 1.00 Spis treści Zawartość opakowania...3 Wprowadzenie...4 Podstawy sieci bezprzewodowych...8

Bardziej szczegółowo

Bezprzewodowy modem-router G Instrukcja obsługi. PM01218pd F5D7634-4

Bezprzewodowy modem-router G Instrukcja obsługi. PM01218pd F5D7634-4 Bezprzewodowy modem-router G Instrukcja obsługi PM01218pd F5D7634-4 Spis treści Spis treści części 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 Wprowadzenie 1 Cechy produktu 2 Zalety sieci domowej 4 Zalety bezprzewodowej sieci

Bardziej szczegółowo

Konfigurowanie sieci lokalnej

Konfigurowanie sieci lokalnej Konfigurowanie sieci lokalnej Konfigurowanie sieci lokalnej Niniejszy dokument zawiera wprowadzenie do konfiguracji sieci na komputerach z systemem Windows. Opisano w nim ustawienia, które należy skonfigurować

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie M5. BADANIE ŁĄCZA Wi-Fi.

Ćwiczenie M5. BADANIE ŁĄCZA Wi-Fi. Laboratorium Podstaw Miernictwa Wiaczesław Szamow Ćwiczenie M5 BADANIE ŁĄCZA Wi-Fi. opr. tech. Mirosław Maś Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny Siedlce 2012 1 W skład zestawu laboratoryjnego wchodzą:

Bardziej szczegółowo

BADANIE SIECI BEZPRZEWODOWYCH

BADANIE SIECI BEZPRZEWODOWYCH Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju R C EZ w B I Ł G O R A J U BADANIE SIECI BEZPRZEWODOWYCH SPECJALIZACJA: SIECI KOMPUTEROWE Opracował mgr inż. Artur Kłosek Standardy sieci bezprzewodowych

Bardziej szczegółowo

Opakowanie karty DWL-G520 powinno zawierać następujące pozycje: Dysk CD (ze Sterownikami, Podręcznikiem i Gwarancją)

Opakowanie karty DWL-G520 powinno zawierać następujące pozycje: Dysk CD (ze Sterownikami, Podręcznikiem i Gwarancją) Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, Windows 2000, Windows ME, Windows 98SE. Przed rozpoczęciem DWL-G520 Karta PCI sieci bezprzewodowej (2.4 GHz) AirPlus Xtreme G Do korzystania z karty

Bardziej szczegółowo

UWAGA: ZABEZPIECZ SWOJĄ SIEĆ Wi-Fi!

UWAGA: ZABEZPIECZ SWOJĄ SIEĆ Wi-Fi! UWAGA: ZABEZPIECZ SWOJĄ SIEĆ Wi-Fi! Router Edimax LT-6408n umożliwia podłączenie do Internetu Cyfrowego Polsatu kilku komputerów jednocześnie. Mogą to być komputery członków Twojej rodziny, ale także wszystkich

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Asmax USB 715N Wireless

Instrukcja obsługi. Asmax USB 715N Wireless Instrukcja obsługi Asmax USB 715N Wireless Nowości, dane techniczne http://www.asmax.pl Sterowniki, firmware ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki Instrukcje, konfiguracje ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje

Bardziej szczegółowo

1. INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I OBSŁUGI...3. 2. KRÓTKO O netclone+...4 3. ELEMENTY ZESTAWU...6 4. SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI...

1. INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I OBSŁUGI...3. 2. KRÓTKO O netclone+...4 3. ELEMENTY ZESTAWU...6 4. SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI... SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I OBSŁUGI...3 2. KRÓTKO O netclone+...4 3. ELEMENTY ZESTAWU...6 4. SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI...7 5. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT FUNKCJONOWANIA

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania routera bezprzewodowego WPN824 RangeMax

Instrukcja użytkowania routera bezprzewodowego WPN824 RangeMax Instrukcja użytkowania routera bezprzewodowego WPN824 RangeMax NETGEAR NETGEAR, Inc. 4500 Great America Parkway Santa Clara, Kalifornia 95054 USA 202-10072-01 Marzec 2005 r. 2005 NETGEAR, Inc. Wszelkie

Bardziej szczegółowo

D-Link AirPlus Xtreme G+ DI-624+

D-Link AirPlus Xtreme G+ DI-624+ Szybki ruter bezprzewodowy 2,4 GHz D-Link AirPlus Xtreme G+ DI-624+ Podręcznik użytkownika Spis treści Zawartość opakowania...3 Wprowadzenie...4 Podstawy sieci bezprzewodowych...8 Przygotowanie do pracy...11

Bardziej szczegółowo

Bezprzewodowa sieć korporacyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Bezprzewodowa sieć korporacyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego Bezprzewodowa sieć korporacyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego Wersja 0.4 8 stycznia 2009 Dokumentacja dotyczy pilotażowego wdrożenia korporacyjnej sieci bezprzewodowej autorzy: Janusz Bielec i Jan Sińczak

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi modemu CellPipe 7130

instrukcja obsługi modemu CellPipe 7130 instrukcja obsługi modemu CellPipe 7130 Spis treści 1. Prezentacja routera CellPipe 7130 5 1.1. Główne cechy 5 1.2. Standardy współpracujące z routerem CellPipe 7130 5 1.3. Opis diod 6 1.4. Opis gniazd

Bardziej szczegółowo

D-Link AirPlus DI-614+ Wireless Broadband Router

D-Link AirPlus DI-614+ Wireless Broadband Router Rozszerzony bezprzewodowy ruter szerokopasmowy 2,4 GHz D-Link AirPlus DI-614+ Wireless Broadband Router Podręcznik użytkownika Wersja 050802 Spis treści 1. Zawartość opakowania... 3 2. Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

LW055 Sweex Wireless Broadband Router 54 Mbps. Do tego portu nie jest podłączone urządzenie

LW055 Sweex Wireless Broadband Router 54 Mbps. Do tego portu nie jest podłączone urządzenie LW055 Sweex Wireless Broadband Router 54 Mbps Przód urządzenia Status Wył. Znaczenie Do tego portu nie jest podłączone urządzenie LAN1x t/m 4x Wł. Komputer lub inne urządzenie sieciowe jest podłączone

Bardziej szczegółowo

Bezprzewodowy bramowy router kablowy/dsl Belkin

Bezprzewodowy bramowy router kablowy/dsl Belkin Bezprzewodowy bramowy router kablowy/dsl Belkin Podręcznik użytkownika F5D6230-3 Spis treści Wstęp............................................................ 1-3 Zaznajomienie się z routerem Belkin....................................

Bardziej szczegółowo

GC79. Sony Ericsson GPRS / Wireless LAN PC Card GC79. Instrukcja obsługi

GC79. Sony Ericsson GPRS / Wireless LAN PC Card GC79. Instrukcja obsługi GC79 Sony Ericsson GPRS / Wireless LAN PC Card GC79 Instrukcja obsługi Spis treści Wprowadzenie........................................ 6 Omówienie sprzętu........................................... 6

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiej instalacji

Instrukcja szybkiej instalacji Instrukcja szybkiej instalacji Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, Windows 2000, Windows ME, Windows 98SE. Karta PCI sieci bezprzewodowej (2,4 GHz) Xtreme G+ DWL-G520+ Przed rozpoczęciem

Bardziej szczegółowo

EM4505 Dwuzakresowy Router AC1200

EM4505 Dwuzakresowy Router AC1200 EM4505 Dwuzakresowy Router AC1200 EM4505 Dwuzakresowy Router AC1200 2 POLSKI Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 3 1.1 Zawartość opakowania... 3 2.0 Konfiguracja routera bezprzewodowego... 3 2.1 Podłączenie

Bardziej szczegółowo

Projektowanie sieci AirPort Obsługa programu Narzędzie AirPort. Mac OS X 10.5 + Windows

Projektowanie sieci AirPort Obsługa programu Narzędzie AirPort. Mac OS X 10.5 + Windows Projektowanie sieci AirPort Obsługa programu Narzędzie AirPort Mac OS X 10.5 + Windows 1 Spis treści Rozdział 1 3 Pierwsze kroki 5 Konfigurowanie bezprzewodowego urządzenia Apple 6 Rozszerzanie zasięgu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika modemu SpeedTouch 608 WL. www.tp.pl 9330. Twój świat. Cały świat.

Przewodnik użytkownika modemu SpeedTouch 608 WL. www.tp.pl 9330. Twój świat. Cały świat. Przewodnik użytkownika modemu SpeedTouch 608 WL www.tp.pl 9330 Twój świat. Cały świat. Spis treści Instrukcje bezpieczeństwa i użytkowania 3 Modem SpeedTouch 608 WL powinien być użytkowany zgodnie z poniższymi

Bardziej szczegółowo

Karta sieci bezprzewodowej AirPlus Xtreme G 2.4 GHz Cardbus. Dysk CD (ze sterownikami i podręcznikiem użytkownika)

Karta sieci bezprzewodowej AirPlus Xtreme G 2.4 GHz Cardbus. Dysk CD (ze sterownikami i podręcznikiem użytkownika) Urządzenie działa z systemami operacyjnymi Windows XP, Windows 2000, Windows ME, Windows 98SE. Przed rozpoczęciem Opakowanie karty powinno zawierać następujące pozycje: DWL-G650 Karta sieci bezprzewodowej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Spis treści

Instrukcja obsługi. Spis treści (PL) Instrukcja obsługi Spis treści 1. Instalacja sterownika i programu konfiguracyjnego w systemie Windows...2 2. Program konfiguracyjny opis i sposób pracy z programem w systemie Windows...3 2.1 Automatyczna

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi

Instrukcja instalacji i obsługi PL Instrukcja instalacji i obsługi PL PENTAGRAM Cerberus [P 6805] 2015-04-11 Ważne informacje Środki ostrożności Unikaj używania oraz przechowywania urządzenia w miejscach silnie zapylonych, o wysokiej

Bardziej szczegółowo

Rozdział 4 63 Za kulisami 63 Podstawy sieci 67 Obiekty, które mogą zakłócać pracę AirPort. Słowniczek 68

Rozdział 4 63 Za kulisami 63 Podstawy sieci 67 Obiekty, które mogą zakłócać pracę AirPort. Słowniczek 68 Sieci Apple AirPort 1 Spis treści Rozdział 1 3 Pierwsze kroki 5 Użycie Narzędzia AirPort do skonfigurowania dostępu do Internetu za pomocą bezprzewodowego urządzenia Apple 6 Rozszerzanie zasięgu sieci

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Instrukcja użytkownika TL-WR740N REV1.0.0 1910010884 PRAWA AUTORSKIE I ZNAKI HANDLOWE Charakterystyki produktu mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. jest zarejestrowanym znakiem handlowym

Bardziej szczegółowo

Wszechnica Poranna: Sieci komputerowe Sieci komputerowe w powszechnym użyciu. Dariusz Chaładyniak Józef Wacnik

Wszechnica Poranna: Sieci komputerowe Sieci komputerowe w powszechnym użyciu. Dariusz Chaładyniak Józef Wacnik Wszechnica Poranna: Sieci komputerowe Sieci komputerowe w powszechnym użyciu Dariusz Chaładyniak Józef Wacnik Sieci komputerowe w powszechnym użyciu Rodzaj zajęć: Wszechnica Poranna Tytuł: Sieci komputerowe

Bardziej szczegółowo