REGION WARMIA I MAZURY LOKALNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "REGION WARMIA I MAZURY LOKALNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORA"

Transkrypt

1 REGION WARMIA I MAZURY LOKALNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORA

2 ATUTY WOJEWÓDZTWA Położenie przy zewnętrznej, wschodniej granicy Unii Europejskiej z Obwodem Kaliningradzkim, w pobliżu projektowanych autostrad A1 i Via Baltica lokalizacja atrakcyjna dla przedsiębiorców zainteresowanych dostępem do rynków wschodnich. Czyste środowisko naturalne zapewnia znakomite warunki rozwoju dla ekologicznych gałęzi przemysłu - Warmia i Mazury to Zielone Płuca Polski. Duży potencjał dla rozwoju produkcji rolnej i rolno-spożywczej. Wybitne walory turystyczne i rekreacyjne liczne lasy i jeziora oraz wielokulturowość regionu Warmii i Mazur (największe w kraju skupisko mniejszości narodowych) stwarzają korzystne warunki dla rozwoju sektora turystycznego i agroturystycznego. Rozbudowana sieć poddostawców w wiodących branżach.

3 NIERUCHOMOŚCI

4 WPROWADZENIE DO KATEGORII Praktycznie każdego dnia na terenie województwa pojawiają się do zbycia atrakcyjne nieruchomości (zarówno z rynku wtórnego, pierwotnego jak i komercyjnego). Piękne jeziora i duży obszar nieskażonej przyrody stanowi niekwestionowany atut tego rejonu. Cechy te znacznie wpływają na atrakcyjność wielu nieruchomości. Otaczający je krajobraz nierzadko ma znaczenie przy ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu działki czy domu. Ponadto jednostki samorządu terytorialnego mogą kształtować klimat inwestycyjny na obszarze swojej gminy m.in. poprzez umożliwienie ubiegania się o ulgi i zwolnienia z podatków lokalnych obowiązujących na obszarze danej gminy przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność na ich obszarze. Możliwość wykorzystania tego instrumentu stosują liczne samorządy z Warmii i Mazur, co także ma wpływ na rynek nieruchomościowy w naszym województwie.

5 UZDROWISKO W GOŁDAPI

6 WALORY I PRZEZNACZENIE Uzdrowisko Gołdap: Powiat gołdapski, gmina Gołdap. Teren przeznaczony pod usługi ogólnomiejskie nieuciążliwe. Działka sąsiaduje z jeziorem Gołdap. Działka jest uzbrojona (woda, elektryczność, kanalizacja). Dojazd drogą wyłożoną kostką polbrukową. Walory: Teren w bezpośrednim otoczeniu terenów uzdrowiskowych. W bliskiej odległości od pijalni wód mineralnych. Teren idealny pod hotel, restaurację bądź ośrodki typu SPA.

7

8 OTOCZENIE - GOŁDAP

9 WPŁYW OTOCZENIA Załóżmy, że inwestor pragnie zbudować ośrodek rekreacyjny, SPA na wskazanej działce. Koniecznie chce aby w jego ośrodku była sauna fińska. Zamiast szukać po całej Polsce, wystarczy że korzystając z naszego atlasu odnajdzie firmę w Gołdapi, która takie instalacje robi. Kamienne blaty w restauracji? Taka firma również obecna jest w odległości do 10 km od działki. Jakie urzędy mają swoje siedziby w Gołdapi? Jakie są przedszkola, jakie szkoły? Otoczenie biznesowe jest wstanie wskazać oraz pokierować do odpowiednich podmiotów upraszczając trudne pierwsze kroki. Użyteczność vortalu wychodzi daleko poza sam moment nawiązania kontaktu biznesowego.

10 STREFA PRZEDSIĘBIORCZŚCI W KISIELICACH

11 WALORY I PRZEZNACZENIE Wszystkie nieruchomości są w pełni uzbrojone, łącznie z drogami dojazdowymi. Znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 16 oraz istniejącej ciepłowni i budowanej biogazowni. Możliwość odbioru dużych ilości ciepła i energii elektrycznej z ciepłowni oraz biogazowni. Tereny przeznaczone pod budowę elektrowni fotowoltaicznych. Zwolnienia podatkowe na tworzenie nowych miejsc pracy. Tereny objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (przeznaczone m.in. pod zabudowę mieszkaniową, usługową, produkcyjną, składową, transportową).

12

13 OTOCZENIE - KISIELICE

14 WPŁYW OTOCZENIA Potencjalny inwestor nabywający ziemię w strefie przedsiębiorczości nie powinien mieć żadnych trudności związanych ze zrealizowaniem zaplanowanej przez siebie inwestycji. Wykorzystując Biznes Atlas klient jest w stanie zorientować się ile firm potrzebnych do realizacji projektu znajduje się w najbliższym otoczeniu. Do dyspozycji ma wiele przedsiębiorstw zajmujących się m.in. usługami budowlanymi, przemysłowymi czy transportowymi znajdujących się nie tylko w samych Kisielicach, ale także Iławie oddalonej o zaledwie kilkanaście kilometrów. W pobliżu nie brakuje także instytucji gotowych w każdej chwili zaoferować wsparcie związane z załatwieniem wszelkich spraw papierkowych.

15 NIERUCHOMOŚCI W BRANIEWIE

16 WALORY I PRZEZNACZENIE Braniewo, okolice ulicy Sportowej. Powiat braniewski, Gmina Braniewo. Sprzedaż gruntu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Nowo tworzona ulica zlokalizowana prostopadle do ulicy Sportowej. Okolica składa się z domków jednorodzinnych. Na działkach okolicznych obecne wszystkie media: woda, gaz, telefon, kanalizacja. Jedna z 10 działek wystawionych na sprzedaż w tej okolicy. Na chwilę obecną, na terenie brak jest urządzonej drogi dojazdowej. Działka lokalizowana bardzo blisko centrum miasta. Nowopowstające osiedle domków jednorodzinnych. Spokojna okolica, brak przemysłu w najbliższym sąsiedztwie. Dobry dojazd.

17

18 OTOCZENIE - BRANIEWO

19 WPŁYW OTOCZENIA Z całą pewnością otoczenie ma wpływ na ostateczną decyzję dotycząca na przykład wybudowania nowego domku jednorodzinnego. Znajdujące się w pobliżu hale produkcyjne, firmy przemysłowe, szkoły, urzędy te czynniki mogą zaważyć o pozytywnej lub negatywnej opinii dotyczącej wybudowania wymarzonego lokum. Znajdująca się w pobliżu firma budowlana to plus niski koszt transportu materiałów, ale z drugiej strony mało kto chciałby, aby taka firma była głównym widokiem z pokojowego okna. Korzystając z Biznes Atlasu jesteśmy w stanie z grubsza zorientować się o charakterystyce danego terenu i starannie zaplanować dalsze kroki.

20 INWESTYCJE

21 WPROWADZENIE DO KATEGORII Województwo warmińsko-mazurskie niewątpliwie należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym rejonów Polski. Warmia i Mazury, nazywane też "Krainą Tysiąca Jezior", stanowią również interesujące miejsce dla inwestorów. Siłą napędową gospodarki województwa jest turystyka, choć można wymienić jeszcze inne dziedziny rozwoju. Wiodące dziedziny gospodarki: - produkcja zdrowej żywności, - przemysł drzewny, - produkcja maszyn i urządzeń gdzie stosuje się czyste technologie przemysłowe i korzysta z odnawialnych źródeł energii, - proekologiczna gospodarka leśna, - ekoturystyka. Rozwojowi tych dziedzin służą liczne fundusze Unii Europejskiej wykorzystywane przez województwo. Tylko w ramach funduszy strukturalnych na lata na Warmię i Mazury trafi w najbliższych latach 182 miliony euro. Aby zachęcić przedsiębiorców do nowych inwestycji, lokalne urzędy i banki, możliwie jak najlepiej starają się ułatwić drogę do realizacji założonych celów.

22 TERENY INWESTYCYJNE SZCZECHY MAŁE

23 WALORY I PRZEZNACZENIE Teren inwestycyjny znajduje się w malowniczej miejscowości Szczechy Małe, zaledwie 10 km od Pisza. Działka jest atrakcyjnie położona, zaledwie 300 m od jeziora Roś. Przeznaczona jako teren usług turystycznych z zielenią towarzyszącą o przeznaczeniu pod budowę małego hotelu, ośrodka wypoczynkowego lub pensjonatu z zapleczem gastronomicznym. Istnieje możliwość podziału terenu na dwie części i realizację dwóch mniejszych obiektów pensjonatowych. Teren uzbrojony w energię elektryczną, dojazd drogą żwirową utwardzoną.

24

25 OTOCZENIE PISZ (SZCZECHY MAŁE)

26 WPŁYW OTOCZENIA Teren inwestycyjny znajdujący się w malowniczej wsi Szczechy Małe długo nie powinien czekać na inwestora. Oddalone o zaledwie kilkanaście kilometrów dwa miasta Pisz i Orzysz zapewniają bogaty i różnorodny wybór przedsiębiorstw oraz instytucji niezbędnych do realizacji projektu. Korzystając z Biznes Atlasu znajdującego się na vortalu inwestor może wedle uznania skorzystać z firm, które spełnią jego oczekiwania. Jest to niewątpliwym ułatwieniem. Firmy budowlane? Usługowe? Finansowe? Wszystko znajduje się praktycznie pod ręką.

27 PODSTREFA MRĄGOWO

28 WALORY I PRZEZNACZENIE Podstrefa Mrągowo to teren o łącznej powierzchni 29,7 ha zlokalizowany w trzech kompleksach położonych w przemysłowych rejonach miasta. Kompleks Przemysłowa i Kompleks Słoneczna zajmuje powierzchnię równą 25,1 ha. Obok dobrego uzbrojenia i korzystnego położenia, główną zachętą do inwestowania na tych terenach jest pomoc publiczna udzielana inwestorom w postaci zwolnienia dochodu z podatku dochodowego. Zwolnienie to przysługuje z tytułu nowej inwestycji lub z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca ma pełną swobodę w wyborze tytułu, z którego chce korzystać.

29

30 OTOCZENIE - MRĄGOWO

31 WPŁYW OTOCZENIA Firma lub osoba decydując się na zainwestowanie swoich pieniędzy w nieruchomości znajdujące się w podstrefie Mrągowo dzięki Biznes Atlasowi jest w stanie w łatwy i szybki sposób dotrzeć do przedsiębiorstw, które w danej chwili są niezbędne do realizacji projektu. Firmy z branży instalacyjnej, budowlanej, przemysłowej, transportowej, instytucje finansowe, ośrodki innowacji, wszystkie one są gotowe aby zaoferować swoje usługi potencjalnemu inwestorowi. Korzystający z Biznes Atlasu w łatwy i przejrzysty sposób może zorientować się o poziomie konkurencyjności na danym obszarze i wybrać najbardziej korzystną i opłacalną dla siebie ofertę.

32 PRZEMYSŁ

33 WPROWADZENIE DO KATEGORII Województwie warmińsko-mazurskim dominuje produkcja artykułów spożywczych i napojów (ok. 32,2% produkcji sprzedanej w przemyśle), produkcja mebli (ok. 14,3%) - odpowiednie zaplecze surowcowe: lasy zajmują 30% powierzchni województwa -możliwość pozyskania dużych ilości surowca do produkcji mebli, produkcja maszyn i aparatury elektrycznej (ok. 4,3%), produkcja odzieży i wyrobów futrzarskich (ok. 1,6%). 42,5 % produkcji krajowej wyrobów gumowych pochodzi z Olsztyna, gdzie zlokalizowana jest fabryka opon. W województwie warmińsko-mazurskim zarejestrowano w systemie REGON podmiotów gospodarczych. Wśród nich dominuje sektor prywatny 94%. Produkcja sprzedana przemysłu w regionie miała wartość 15,8 mld zł, co daje 11 miejsce wśród 16 województw.

34 BIOSFERA

35 WALORY I USŁUGI Firma BIOSFERA Sp. z o.o. jest młodą, prężnie działającą firmą na rynku, której celem jest promowanie i udział w rozwoju rolnictwa w Polsce z naciskiem na ekologię. Coraz większe zainteresowanie rolnictwem ekologicznym oraz zwiększająca się świadomość ludzi, przyczyniły się do jej dynamicznego rozwoju w Polsce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku rozwiązuje problemy związane ze znalezieniem lub zbyciem materiału siewnego, surowców oraz płodów rolnych ekologicznych jak i konwencjonalnych, który może być wykorzystywany w rolnictwie ekologicznym. Głównym celem jest profesjonalne świadczenie usług dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych na terenie całego kraju. Posiadana przez Biosferę wiedza i doświadczenie przekłada się na wysoką jakość oferowanych usług oraz profesjonalną i fachową obsługę, natomiast dostęp do szerokiego spektrum produktów pozwala nam konkurować cenami.

36 OTOCZENIE - BIOSFERA

37 WPŁYW OTOCZENIA Szeroko rozbudowana sieć otoczenia biznesowego pozwala w wygodny sposób poszukiwać partnerów i kontrahentów z każdej praktycznie dziedziny. Szukasz firmy przemysłowej w Olsztynie lub okolicach? Nic bardziej prostszego. Vortal i znajdujący się na owej stronie Biznes Atlas daję taką możliwość. Interesuje Cię informacja czy w danym miejscu znajduje się przedsiębiorstwo zajmujące się np. rolnictwem ekologicznym? Korzystając z Biznes Atlasu uzyskasz odpowiedź.

38 TEWES BIS SP. Z.O.O.

39 WALORY I USŁUGI Tewes Bis Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń oraz całych linii technologicznych dla przemysłu spożywczego głównie mleczarskiego. Specjalizacja ta obejmuje projektowanie i wytwarzanie maszyn, urządzeń i całych linii technologicznych, opracowywanie oraz wdrażanie techniki i technologii produkcji jakże dużego asortymentu sektora mleczarskiego. W ofercie handlowej znajdują się również maszyny i urządzenia wchodzące w skład odbieralni i aparatowni, wielowariantowe automatyczne linie do produkcji twarogu oraz serków, wielowariantowe automatyczne linie serowarskie, linie do produkcji napojów fermentowanych, systemy mycia CIP i COP oraz wykonawstwo wizualizacji i archiwizacji danych przebiegu procesów technologicznych

40 OTOCZENIE TEWES BIS SP. Z O.O.

41 WPŁYW OTOCZENIA Załóżmy, że planujesz otworzyć firmę spożywczą, w której niezbędną rolę odgrywać będą maszyny i urządzenia. Nie chcesz, aby firma zajmująca się produkcją podobnych maszyn miała swoją siedzibę na drugim końcu Polski. Korzystając z Biznes Atlasu jesteś w stanie wyszukać konkretne przedsiębiorstwa specjalizujące się w danej dziedzinie i znajdujące się stosunkowo niedaleko. Bogate otoczenie biznesowe jest w stanie wskazać drogę i kierunek w którym powinieneś podążać ze swoimi planami. Po co otwierać biznes tam, gdzie na jednej ulicy istnieje kilka podobnych firm albo w miejscu, gdzie nie ma żadnego zapotrzebowania na dany produkt? Biznes Atlas umożliwia m.in. zorientowanie się jak wygląda obszar, na którym planujesz otwarcie firmy.

42 TURYSTYKA

43 WPROWADZENIE DO KATEGORII Warmia i Mazury to region o wybitnych walorach turystycznych i rekreacyjnych. Nazywany jest krainą tysiąca jezior, choć jest ich ponad dwukrotnie więcej. Największe jeziora to Śniardwy (113,8 km2) i Mamry (104,4 km2). Najgłębsze to Wukśniki (68m), Babięta Wielkie (65m), Piłakno (56,6m) i Ełckie (55,8m). Część tych jezior, spięta kanałami i rzekami, tworzy wielokilometrowe szlaki wodne. Najbardziej znany to Kanał Elbląski z systemem pochylni umożliwiających podróż statkiem po... lądzie. Bogactwem województwa są lasy i puszcze zajmujące prawie 30% jego powierzchni z licznymi parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody. Piękno naturalnego krajobrazu dopełniają dzieła rąk ludzkich: świetnie zachowane zamki gotyckie, kościoły i pałace. Z listy 100 niezwykłych zabytków Polski, jaką przygotował dziennik Rzeczpospolita, 16 znajduje się na Warmii i Mazurach. Atrakcje turystyczne sprawiają, że region odwiedza rocznie średnio 5 milionów turystów, a co piąty turysta przybywa z zagranicy. Rzesze turystów przyciągają Pola Grunwaldzkie, na których w 1410 r. sprzymierzone wojska polsko- litewskie rozbiły potęgę krzyżacką. W kolejne rocznice tego wydarzenia odbywają się tu pokazy przybliżające ducha tamtych lat i rycerską kulturę. Dużym zainteresowaniem cieszą się ruiny dawnej kwatery Hitlera w Gierłoży k. Kętrzyna, a także Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

44 VIVO AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

45 WALORY I USŁUGI VIVO Akademia Możliwości Ośrodek ekologiczny VIVO Akademia Możliwości położony jest on na terenie południowej Warmii, w pobliżu miasteczka Slow City Biskupiec. Ośrodek wyposażony jest w pokoje z łazienkami, dużą świetlice z jadalnią, ekologiczno-edukacyjny plac zabaw oraz estetycznie zagospodarowaną przestrzeń na świeżym powietrzu. Na posesji znajduje się duży, zarybiony staw, w którym można wędkować lub dla relaksu i odprężenia popływać łódką. Uprawiany jest pokaźny ekologiczny ogród, z którego plony serwowane są gościom.

46

47 OTOCZENIE VIVO AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

48 WPŁYW OTOCZENIA Osoba korzystająca z Biznes Atlasu jest w stanie łatwo i błyskawicznie zorientować się jakie atrakcje turystyczne czekają na nią w danym miejscu. Prosty i intuicyjny w obsłudze Biznes Atlas zapewnia uzyskanie tylko i wyłącznie potrzebnych informacji dla zainteresowanego. Gdzie nocleg? Gdzie najlepiej zjeść? Gospodarstwo agroturystyczne blisko jeziora albo z dala od zgiełku miasta? Boisko do siatkówki na terenie obiektu? Odpowiedzi znajdują się w Biznes Atlasie, gdzie rozwinięte otoczenie biznesowe umożliwia korzystanie z szerokiego wachlarzu opcji.

49 OSADA ATAMAN

50 WALORY I USŁUGI Osada Ataman znajduje się zaledwie 7 km od centrum Olsztyna a jednocześnie tak daleko od miejskiego tłoku, na pięknym leśnym wzgórzu. Dysponuje ona dużym trawiastym dziedzińcem, na którym odbywają się wszelkie aktywności rekreacyjne tj. konkursy, przejażdżki konne. Pod wielką strzechą natomiast znajduje się ponad 200 miejsc siedzących, skąd rozpościera się piękny widok na jedno z najczystszych w naszym regionie jezioro Żbik. Obiekt specjalizuje się w organizacji tematycznych imprez firmowych ("Biesiada Kozacka", "Wieczór Romski", "Biesiada West"), imprez okolicznościowych, jak również ognisk, pikników, kuligów, poprawin oraz kameralnych biesiad.

51

52 OTOCZENIE OSADA ATAMAN

53 WPŁYW OTOCZENIA Osada na obrzeżach miasta? Nie jest to niemożliwe. Biznes Atlas umożliwia znalezienie m.in. takich miejsc jak wcześniej wspomniana Osada Ataman. Na zainteresowaną osobę korzystającą z atlasu czeka szereg ważnych informacji. Czym dana firma się zajmuje, w jakiej jest branży, co ma do zaoferowania. Wszystko w jednym miejscu, odpowiednio uporządkowane. Osoba chcąca zorganizować wieczorek tematyczny dla większej grupy ludzi stanie przed nie lada wyborem. Możliwości i opcji jest wiele, a jedną z nich jest m.in. Osada Ataman.

54 USŁUGI

55 WPROWADZENIE DO KATEGORII Przyjęta przez Sejmik Województwa warmińsko-mazurskiego strategia rozwoju społeczno-gospodarczego zakłada, że zasobność regionu będzie zależała m.in. od postępu w trzech podstawowych dziedzinach gospodarczych: rolnictwie, turystyce i przemyśle o technologiach przyjaznych środowisku. Rynek usług w naszym województwie jest ściśle powiązany właśnie z turystyką (co dziwić nie może zważywszy na atrakcyjność naszych terenów). Liczne gospodarstwa agroturystyczne, biura podróży i wiele innych firm przez wiele miesięcy w roku kuszą swoimi usługami tysiące turystów. Większość notowanych firm handlowo-usługowych w ostatnich latach przyniosła wzrost przychodów w stosunku do poprzednich lat. Podobnie z zatrudnieniem, tu też firmy wykazują przeważnie wzrost. Ponadto na rynku usług prężnie działają firmy budowlane, finansowe czy informatyczne. W regionie funkcjonuje także 16 instytucji szkolnictwa wyższego, na których studiuje ok. 50 tys. studentów. Największą uczelnią regionu jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kształcący ponad 30 tys. studentów na 59 kierunkach. Uniwersytet tworzy 17 wydziałów, na których pracuje ok. 2 tys. nauczycieli akademickich, w tym ponad 500 profesorów i doktorów habilitowanych.

56 CEL -R

57 WALORY I USŁUGI CEL-R jest nowoczesną firmą handlowo-usługową. Współpraca z firmą CEL-R oznacza: wzrost konkurencyjności; poszerzenie oferty o nowe atrakcyjne produkty i usługi; umocnienie pozycji na rynku lokalnym; komfort profesjonalnej obsługi; fachowe doradztwo. Możliwość zostania partnerem CEL-R w zakresie: Mobilny Doradca Klienta, Przedstawiciel Heyah MIX, Przedstawiciel APS, Sprzedaż energii.

58 OTOCZENIE CEL-R

59 WPŁYW OTOCZENIA Jeżeli jesteś osobą z ciekawym pomysłem na biznes, a nie wiesz do kogo się zgłosić warto skorzystać z Biznes Atlasu. Nie służy on tylko do zaczerpnięcia informacji o otoczeniu biznesowym danego obszaru, ale daje także możliwość wyboru firmy i instytucji, która swoim doświadczeniem i fachowością jest w stanie skutecznie rozwiązać wszelkie wątpliwości i aktywnie wspomóc realizację czyjegoś projektu. Nie ma sensu błądzić i szukać po całej Polsce, skoro istnieje szansa, że firma, której potrzebujesz znajduje się bliżej Ciebie niż myślisz.

60 WSPÓŁPRACA

61 WPROWADZENIE DO KATEGORII Wśród regionów, z którymi samorząd województwa prowadzi współpracę na podstawie podpisanych porozumień warto wymienić: Chiny Prowincja Heilongjiang (porozumienie z 18 II 2005 r.) Dania Regionalna Gmina Bornholm (porozumienie z 29 IX 2003 r.) Rosja obwód kaliningradzki (porozumienie z 19 IX 2001 r.) Szwecja województwo Halland (porozumienie z 27 XI 2000 r.) Ukraina Obwód Rówieński (porozumienie z 9 XII 2003 r.) Włochy Prowincja Perugia (umowa o współpracy z 22 IV 2008 r.)

62 ARENA OSTRÓDA

63 WALORY I USŁUGI Istotną częścią Demuth Areny Ostróda jest jej nowoczesne centrum konferencyjne. Modułowy układ sal obrad oraz kilkadziesiąt możliwości podziału powierzchni pozwala na realizację konferencji lub kongresu dla dowolnej liczby uczestników od kilkunastu do nawet 1200 osób. W promieniu 5 minut jazdy samochodem od Areny znajduje się bogata baza hotelarsko-turystyczna. Zaprzyjaźnione z Areną hotele grup Condo i Anders oferują Centrum specjalne rabaty i przywileje.

64

65 OTOCZENIE ARENA OSTRÓDA

66 WPŁYW OTOCZENIA Właściciel firmy poszukuje dużej przestrzeni na zareklamowanie swojego towaru lub organizację targów? Szuka kogoś do współpracy w podobnym przedsięwzięciu? Możliwości jest kilka. Jedną z nich jest skorzystanie z Biznes Atlasu, który skupia wokół siebie informacje potrzebne w danym momencie dla zainteresowanego. Otoczenie biznesowe pokaże kierunek i wskaże drogę do podmiotów gotowych w każdej chwili podjąć współpracę i zaoferować swoją pomoc w osiągnięciu przez np. wyżej wspomnianego właściciela firmy celu.

67 ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA

68 WALORY I USŁUGI Ośrodek Wypoczynkowy, znajduje sie na uboczu, w czystej ekologicznej strefie z prywatną plażą nad jeziorem Orzyc Wielki, w lesie sosnowo-świerkowym. Obszerny - 3,5 hektarowy - kompleks Ośrodka rozpościera się pomiędzy jeziorem Orzyc Wielki a rzeczką Pisą, w odległości 3 km na wschód od miasteczka Barczewo, na południe od drogi Olsztyn - Mrągowo Augustów (droga E16). Zalesie to doskonałe miejsce na wycieczki do głównych atrakcji naszego regionu. Zalesie Mazury Active Spa to doskonałe miejsce na organizację firmowej imprezy integracyjnej na Mazurach. Posiada duże doświadczenie w organizowaniu imprez integracyjnych dla Klientów biznesowych, firm i instytucji. Imprezy integracyjne i konferencje na Mazurach w Ośrodku Wypoczynkowym Zalesie zyskały uznanie w oczach wielu klientów biznesowych.

69

70 OTOCZENIE ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA

71 WPŁYW OTOCZENIA Nie wiesz gdzie zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników firmy? Kto podejmie się współpracy? Kto w okolicy ma do zaoferowania wszystko to czego potrzebujesz? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Biznes Atlasie. Kontakt, adres, a także inne cenne informacje umieszczone w jednym miejscu. Korzystając z naszego atlasu w szybki sposób zorientujesz się gdzie dana firma się mieści i jakie usługi preferuje. Masz możliwość porównania i wyboru najodpowiedniejszej dla siebie oferty.

72 ZAINTERESOWANIE PRZYKŁADOWYCH OFERT Trudno dojść do konkretnych wniosków bazując tylko i wyłącznie na liczbie odwiedzin danej oferty. Niezwykle atrakcyjna oferta jaką jest Podstrefa Mrągowo cieszy się niezbyt dużą popularnością na naszym vortalu w przeciwieństwie np. do kisielickiej strefy przedsiębiorczości. Z kolei oferta VIVO z branży turystycznej wraz z firmą Tewes (przemysł) przodują w swoich kategoriach jeżeli chodzi o licznik wejść. Wciąż jednak na vortalu umieszczonych jest sporo atrakcyjnych firm/nieruchomości, ale nie do końca znajdują się one w kręgach zainteresowań osób z zewnątrz. Nie tak dawno byliśmy świadkami przetargu. Brały w nim udział osoby, które znalazły informację o ofercie na naszym vortalu co tylko potwierdza, że spełnia swoją rolę.

73 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ, POZDRAWIA ZESPÓŁ LCOI REGION WARMIA I MAZURY

Możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w województwie warmińsko-mazurskim OLSZTYN, WRZESIEŃ 2011

Możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w województwie warmińsko-mazurskim OLSZTYN, WRZESIEŃ 2011 Możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w województwie warmińsko-mazurskim OLSZTYN, WRZESIEŃ 2011 Publikacja zrealizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI RAPORT WYWIAD WSPARCIE BIZNESU QUIZ ROZWÓJ KADR FOTORELACJA CO NOWEGO W PROJEKTACH PROMOCJA PO RPW WYDARZENIA...31 CIEKAWOSTKI...

SPIS TREŚCI RAPORT WYWIAD WSPARCIE BIZNESU QUIZ ROZWÓJ KADR FOTORELACJA CO NOWEGO W PROJEKTACH PROMOCJA PO RPW WYDARZENIA...31 CIEKAWOSTKI... SPIS TREŚCI RAPORT Inwestuj w Polsce Wschodniej..........3 Polska Wschodnia dla biznesu...........7 WYWIAD Jesteśmy na półmetku.................10 Odkryj jak to blisko!.................20 WSPARCIE BIZNESU

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Przedmowa. Lokalizacja. O Stowarzyszeniu. Park Technologiczny Interior. Uniwersytet Zielonogórski. Lubuska Izba Budownictwa

SPIS TREŚCI. Przedmowa. Lokalizacja. O Stowarzyszeniu. Park Technologiczny Interior. Uniwersytet Zielonogórski. Lubuska Izba Budownictwa SPIS TREŚCI str. 3 str. 4 str. 5 Przedmowa Lokalizacja O Stowarzyszeniu str. 6 str. 7 str. 8 str. 9 str. 10 str. 10 str. 11 str. 12 str. 13 str. 14 str. 15 str. 16 str. 17 str. 18 str. 19 str. 20 str.

Bardziej szczegółowo

Turystyczne marki. Egzemplarz bezpłatny. Hotel. Krasicki Zamek Ryn. Hotel. Anders. Fundacja Biebrzańska. Hotel. Szelment. Hotel. Hotel. Zbyszko.

Turystyczne marki. Egzemplarz bezpłatny. Hotel. Krasicki Zamek Ryn. Hotel. Anders. Fundacja Biebrzańska. Hotel. Szelment. Hotel. Hotel. Zbyszko. Egzemplarz bezpłatny Hotel Krasicki Zamek Ryn Hotel Szelment Mazurska Kraina SOT Hotel Szyszko SIRT Albatros Hotel Anders Hotel Gołębiewski Hotel Augustów Pałac na wodzie PTTK Fundacja Biebrzańska Turystyczne

Bardziej szczegółowo

Warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kościerskim

Warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kościerskim Warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kościerskim Badanie realizowane na zlecenie: Badanie realizowane w partnerstwie z: Ul. Arkońska 6, 80-387 Gdańsk Tel.: +48 58 32 33 100 Faks: +48 58 30

Bardziej szczegółowo

Robert Jagła Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. II Forum Inwestycyjne Powiatu Wrocławskiego str. 4. Kapitał Dolnego Śląska

Robert Jagła Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. II Forum Inwestycyjne Powiatu Wrocławskiego str. 4. Kapitał Dolnego Śląska sierpień 2015 ISSN 2353-9364 Robert Jagła Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Promujemy przedsiębiorczość i integrujemy środowisko biznesowe, ponieważ uważamy, że innowacyjność w mikro, małych

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Busko Zdrój na lata 2015-2025

Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Busko Zdrój na lata 2015-2025 Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Busko Zdrój na lata 2015-2025 "Rozwój jest tym, co czynią jednostki i grupy społeczne, a nie tym, co jest robione dla nich" Busko Zdrój Grudzień 2014 1 Spis treści Wstęp...

Bardziej szczegółowo

Tabela 1: SILNE STRONY POWIATU CHOJNICKIEGO Atuty, zasoby, potencjał, talenty istotne z punktu widzenia zmiany gospodarczej w powiecie chojnickim

Tabela 1: SILNE STRONY POWIATU CHOJNICKIEGO Atuty, zasoby, potencjał, talenty istotne z punktu widzenia zmiany gospodarczej w powiecie chojnickim Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Lp. 1 2 3 4 1. WYMIAR PRZESTRZENNY Walory przyrodnicze Położenie geograficzne Infrastruktura komunikacyjna

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk

Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk Sporządził: Adam Puza Ełk, sierpień 2014 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Założenia wstępne... 4 3. Metodologia, analizy, badania, działania...

Bardziej szczegółowo

Program Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach na lata 2014-2020

Program Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach na lata 2014-2020 SUWAŁKI Program Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach na lata 2014-2020 Miejski w Suwałkach Wydział Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Dokument przyjęty uchwałą Nr LII/577/2014 Rady Miejskiej w Suwałkach

Bardziej szczegółowo

Miejsca przyjazne SAMORZĄDY

Miejsca przyjazne SAMORZĄDY Miejsca przyjazne ajwięcej dynamicznych firm na 10 tysięcy mieszkańców w województwie wielkopolskim jest w powiatach Poznań (5,5, miasto na prawach powiatu), poznańskim (4,6) i Kaliszu (4, miasto na prawach

Bardziej szczegółowo

Analiza strategiczna potencjału inwestycyjnego Miasta Zamość

Analiza strategiczna potencjału inwestycyjnego Miasta Zamość Analiza strategiczna potencjału inwestycyjnego Miasta Zamość Propozycje rozwiązań i wyjaśnienia do założonych elementów kampanii promującej inwestowanie w Zamościu, w oparciu o dane z przeprowadzonych

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Zapraszam do inwestowania w Malborku! Z poważaniem. Burmistrz Miasta Malborka Andrzej Rychłowski

Szanowni Państwo, Zapraszam do inwestowania w Malborku! Z poważaniem. Burmistrz Miasta Malborka Andrzej Rychłowski Szanowni Państwo, Strategiczne znaczenie Malborka, miasta położonego nad rzeką Nogat, od wieków wyznaczała zlokalizowana tu siedziba Zakonu Krzyżackiego oraz korzystne położenie na skrzyżowaniu szlaków

Bardziej szczegółowo

Opole Inwestuj bez granic. www.opole.pl

Opole Inwestuj bez granic. www.opole.pl Opole Inwestuj bez granic www.opole.pl Opole 2 Opole jest miastem wojewódzkim położonym na południu Polski w pobliżu Republiki Czeskiej (Trzebinia-Bartulovice 54 km) i Niemiec (Olszyna 240 km). Zajmuje

Bardziej szczegółowo

JAK ZROBIĆ DOBRY INTERES NA WARMII I MAZURACH

JAK ZROBIĆ DOBRY INTERES NA WARMII I MAZURACH 1 Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego JAK ZROBIĆ DOBRY INTERES NA WARMII I MAZURACH Możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w województwie warmińsko-mazurskim wraz z informacjami o ulgach

Bardziej szczegółowo

Najlepsze inwestycje regionu sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

Najlepsze inwestycje regionu sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Najlepsze inwestycje regionu sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Szanowni Państwo, Konkurs Patent na projekt, w którym wyłoniono najlepsze projekty Programu

Bardziej szczegółowo

Robert Jagła Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. www.kapitaldolnoslaski.pl. Kapitał Dolnego Śląska. www.kapitaldolnoslaski.

Robert Jagła Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. www.kapitaldolnoslaski.pl. Kapitał Dolnego Śląska. www.kapitaldolnoslaski. maj 2015 ISSN 2353-9364 Robert Jagła Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Preferencyjna pożyczka wydaje się być bardziej wymagająca niż dotacja, jest jednak dużo korzystniejsza dla gospodarki.

Bardziej szczegółowo

LOKALNY PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. dla MIASTA OSTROŁĘKI

LOKALNY PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. dla MIASTA OSTROŁĘKI Załącznik do uchwały Nr 512/LVIII/2006 Rady Miejskiej w Ostrołęce z dnia 29 czerwca 2006r. LOKALNY PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI dla MIASTA OSTROŁĘKI na lata 2006-2010 *************************************************************************

Bardziej szczegółowo

Uchwała Nr 512/LVIII/2006. z dnia 29 czerwca 2006r.

Uchwała Nr 512/LVIII/2006. z dnia 29 czerwca 2006r. Uchwała Nr 512/LVIII/2006 Rady Miejskiej w Ostrołęce z dnia 29 czerwca 2006r. w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości dla Miasta Ostrołęki na lata 2006-2010. Na podstawie art.18

Bardziej szczegółowo

PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI WÓJTOWO NA LATA 2014-2021

PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI WÓJTOWO NA LATA 2014-2021 PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI WÓJTOWO NA LATA 2014-2021 WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO - MAZURSKIE POWIAT OLSZTYŃSKI GMINA BARCZEWO Plan odnowy miejscowości Wójtowo na lata 2014-2021 Strona 1 Spis treści: I. Wstęp...

Bardziej szczegółowo

WYDAWNICTWO ZACHODNIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ 1-2 (56-57) /2013. VIII Regionalne Spotkanie Przedsiębiorców. styczeń/luty 2013 1

WYDAWNICTWO ZACHODNIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ 1-2 (56-57) /2013. VIII Regionalne Spotkanie Przedsiębiorców. styczeń/luty 2013 1 WYDAWNICTWO ZACHODNIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ 1-2 (56-57) /2013 VIII Regionalne Spotkanie Przedsiębiorców styczeń/luty 2013 1 2 styczeń/luty 2013 Szanowni Państwo Lubuskie firmy nagrodzone - laureaci

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU GMINY JANIKOWO NA LATA 2014-2020

STRATEGIA ROZWOJU GMINY JANIKOWO NA LATA 2014-2020 STRATEGIA ROZWOJU GMINY JANIKOWO NA LATA 2014-2020 Biuro Szkoleniowo-Doradcze KREATOR Łojewo 49A, 88-101 Inowrocław zenon.lewandowski@onet.pl, tel. 600 88 02 88 Spis treści Część I STRATEGIA ROZWOJU GMINY

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Miasta Kielce 2007-2020

Strategia Rozwoju Miasta Kielce 2007-2020 1 Strategia Strategia 2 SPIS TREŚCI 1. Słowo od autorów...4 2. Diagnoza w sferze społecznej...8 3. Diagnoza w sferze gospodarczej... 13 4. Diagnoza w sferze przestrzenno-ekologicznej... 16 5. Kielce w

Bardziej szczegółowo

Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Załącznik do Uchwały Nr 16/150/15/V Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24 marca 2015 r. Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (RPO WiM 2014-2020)

Bardziej szczegółowo

Wstęp... 4. 1. Konteksty planowania strategii promocji miasta Kielce... 6

Wstęp... 4. 1. Konteksty planowania strategii promocji miasta Kielce... 6 Strategia promocji miasta KIELCE na lata 2006 2010 przygotowana n a zlecenie Urzędu M i asta Kielce Poznań 2005 SPIS TREŚCI: Wstęp... 4 1. Konteksty planowania strategii promocji miasta Kielce... 6 1.1.

Bardziej szczegółowo

Copyright by Polska Agencja Rozwoju Turystyki SA, Stawki 2, 00-193 Warszawa

Copyright by Polska Agencja Rozwoju Turystyki SA, Stawki 2, 00-193 Warszawa Copyright by Polska Agencja Rozwoju Turystyki SA, Stawki 2, 00-193 Warszawa Opracowanie zostało przygotowane przez zespół Krajowej Markowej Infrastruktury Turystycznej w składzie: 1. Sylwester Pruchniewski

Bardziej szczegółowo

Białystok, grudzień 2011 roku

Białystok, grudzień 2011 roku Białystok, grudzień 2011 roku Autorzy: Agnieszka Turbak, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Bogdan Hanas, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie Anna Bakierska, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie Marzena Polińska-Tkaczuk,

Bardziej szczegółowo

sierpień 2014 Kapitał Dolnego Śląska 1 Kapitał sierpień 2014 ISSN 2353-9364 Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje

sierpień 2014 Kapitał Dolnego Śląska 1 Kapitał sierpień 2014 ISSN 2353-9364 Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje Kapitał Dolnego Śląska 1 Kapitał Dolnego Śląska ISSN 2353-9364 Gospodarka Samorządy Nauka Innowacje Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego Będą kolejne edycje Forum Inwestycyjnego Powiatu Wrocławskiego,

Bardziej szczegółowo

Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020. skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw WYCIĄG Z DOKUMENTU

Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020. skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw WYCIĄG Z DOKUMENTU Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020 skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw WYCIĄG Z DOKUMENTU Sierpień 2013 Wprowadzenie Program wspierania przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

REGIONALNA STRATEGIA INNOWACJI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

REGIONALNA STRATEGIA INNOWACJI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZARZĄD WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO REGIONALNA STRATEGIA INNOWACJI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO TORUŃ 2001 2 SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 1.1. INNOWACJE W PROGRAMACH KRAJOWYCH...4 1.2. INNOWACYJNOŚĆ

Bardziej szczegółowo