REGION WARMIA I MAZURY LOKALNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "REGION WARMIA I MAZURY LOKALNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORA"

Transkrypt

1 REGION WARMIA I MAZURY LOKALNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORA

2 ATUTY WOJEWÓDZTWA Położenie przy zewnętrznej, wschodniej granicy Unii Europejskiej z Obwodem Kaliningradzkim, w pobliżu projektowanych autostrad A1 i Via Baltica lokalizacja atrakcyjna dla przedsiębiorców zainteresowanych dostępem do rynków wschodnich. Czyste środowisko naturalne zapewnia znakomite warunki rozwoju dla ekologicznych gałęzi przemysłu - Warmia i Mazury to Zielone Płuca Polski. Duży potencjał dla rozwoju produkcji rolnej i rolno-spożywczej. Wybitne walory turystyczne i rekreacyjne liczne lasy i jeziora oraz wielokulturowość regionu Warmii i Mazur (największe w kraju skupisko mniejszości narodowych) stwarzają korzystne warunki dla rozwoju sektora turystycznego i agroturystycznego. Rozbudowana sieć poddostawców w wiodących branżach.

3 NIERUCHOMOŚCI

4 WPROWADZENIE DO KATEGORII Praktycznie każdego dnia na terenie województwa pojawiają się do zbycia atrakcyjne nieruchomości (zarówno z rynku wtórnego, pierwotnego jak i komercyjnego). Piękne jeziora i duży obszar nieskażonej przyrody stanowi niekwestionowany atut tego rejonu. Cechy te znacznie wpływają na atrakcyjność wielu nieruchomości. Otaczający je krajobraz nierzadko ma znaczenie przy ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu działki czy domu. Ponadto jednostki samorządu terytorialnego mogą kształtować klimat inwestycyjny na obszarze swojej gminy m.in. poprzez umożliwienie ubiegania się o ulgi i zwolnienia z podatków lokalnych obowiązujących na obszarze danej gminy przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność na ich obszarze. Możliwość wykorzystania tego instrumentu stosują liczne samorządy z Warmii i Mazur, co także ma wpływ na rynek nieruchomościowy w naszym województwie.

5 UZDROWISKO W GOŁDAPI

6 WALORY I PRZEZNACZENIE Uzdrowisko Gołdap: Powiat gołdapski, gmina Gołdap. Teren przeznaczony pod usługi ogólnomiejskie nieuciążliwe. Działka sąsiaduje z jeziorem Gołdap. Działka jest uzbrojona (woda, elektryczność, kanalizacja). Dojazd drogą wyłożoną kostką polbrukową. Walory: Teren w bezpośrednim otoczeniu terenów uzdrowiskowych. W bliskiej odległości od pijalni wód mineralnych. Teren idealny pod hotel, restaurację bądź ośrodki typu SPA.

7

8 OTOCZENIE - GOŁDAP

9 WPŁYW OTOCZENIA Załóżmy, że inwestor pragnie zbudować ośrodek rekreacyjny, SPA na wskazanej działce. Koniecznie chce aby w jego ośrodku była sauna fińska. Zamiast szukać po całej Polsce, wystarczy że korzystając z naszego atlasu odnajdzie firmę w Gołdapi, która takie instalacje robi. Kamienne blaty w restauracji? Taka firma również obecna jest w odległości do 10 km od działki. Jakie urzędy mają swoje siedziby w Gołdapi? Jakie są przedszkola, jakie szkoły? Otoczenie biznesowe jest wstanie wskazać oraz pokierować do odpowiednich podmiotów upraszczając trudne pierwsze kroki. Użyteczność vortalu wychodzi daleko poza sam moment nawiązania kontaktu biznesowego.

10 STREFA PRZEDSIĘBIORCZŚCI W KISIELICACH

11 WALORY I PRZEZNACZENIE Wszystkie nieruchomości są w pełni uzbrojone, łącznie z drogami dojazdowymi. Znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 16 oraz istniejącej ciepłowni i budowanej biogazowni. Możliwość odbioru dużych ilości ciepła i energii elektrycznej z ciepłowni oraz biogazowni. Tereny przeznaczone pod budowę elektrowni fotowoltaicznych. Zwolnienia podatkowe na tworzenie nowych miejsc pracy. Tereny objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (przeznaczone m.in. pod zabudowę mieszkaniową, usługową, produkcyjną, składową, transportową).

12

13 OTOCZENIE - KISIELICE

14 WPŁYW OTOCZENIA Potencjalny inwestor nabywający ziemię w strefie przedsiębiorczości nie powinien mieć żadnych trudności związanych ze zrealizowaniem zaplanowanej przez siebie inwestycji. Wykorzystując Biznes Atlas klient jest w stanie zorientować się ile firm potrzebnych do realizacji projektu znajduje się w najbliższym otoczeniu. Do dyspozycji ma wiele przedsiębiorstw zajmujących się m.in. usługami budowlanymi, przemysłowymi czy transportowymi znajdujących się nie tylko w samych Kisielicach, ale także Iławie oddalonej o zaledwie kilkanaście kilometrów. W pobliżu nie brakuje także instytucji gotowych w każdej chwili zaoferować wsparcie związane z załatwieniem wszelkich spraw papierkowych.

15 NIERUCHOMOŚCI W BRANIEWIE

16 WALORY I PRZEZNACZENIE Braniewo, okolice ulicy Sportowej. Powiat braniewski, Gmina Braniewo. Sprzedaż gruntu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Nowo tworzona ulica zlokalizowana prostopadle do ulicy Sportowej. Okolica składa się z domków jednorodzinnych. Na działkach okolicznych obecne wszystkie media: woda, gaz, telefon, kanalizacja. Jedna z 10 działek wystawionych na sprzedaż w tej okolicy. Na chwilę obecną, na terenie brak jest urządzonej drogi dojazdowej. Działka lokalizowana bardzo blisko centrum miasta. Nowopowstające osiedle domków jednorodzinnych. Spokojna okolica, brak przemysłu w najbliższym sąsiedztwie. Dobry dojazd.

17

18 OTOCZENIE - BRANIEWO

19 WPŁYW OTOCZENIA Z całą pewnością otoczenie ma wpływ na ostateczną decyzję dotycząca na przykład wybudowania nowego domku jednorodzinnego. Znajdujące się w pobliżu hale produkcyjne, firmy przemysłowe, szkoły, urzędy te czynniki mogą zaważyć o pozytywnej lub negatywnej opinii dotyczącej wybudowania wymarzonego lokum. Znajdująca się w pobliżu firma budowlana to plus niski koszt transportu materiałów, ale z drugiej strony mało kto chciałby, aby taka firma była głównym widokiem z pokojowego okna. Korzystając z Biznes Atlasu jesteśmy w stanie z grubsza zorientować się o charakterystyce danego terenu i starannie zaplanować dalsze kroki.

20 INWESTYCJE

21 WPROWADZENIE DO KATEGORII Województwo warmińsko-mazurskie niewątpliwie należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym rejonów Polski. Warmia i Mazury, nazywane też "Krainą Tysiąca Jezior", stanowią również interesujące miejsce dla inwestorów. Siłą napędową gospodarki województwa jest turystyka, choć można wymienić jeszcze inne dziedziny rozwoju. Wiodące dziedziny gospodarki: - produkcja zdrowej żywności, - przemysł drzewny, - produkcja maszyn i urządzeń gdzie stosuje się czyste technologie przemysłowe i korzysta z odnawialnych źródeł energii, - proekologiczna gospodarka leśna, - ekoturystyka. Rozwojowi tych dziedzin służą liczne fundusze Unii Europejskiej wykorzystywane przez województwo. Tylko w ramach funduszy strukturalnych na lata na Warmię i Mazury trafi w najbliższych latach 182 miliony euro. Aby zachęcić przedsiębiorców do nowych inwestycji, lokalne urzędy i banki, możliwie jak najlepiej starają się ułatwić drogę do realizacji założonych celów.

22 TERENY INWESTYCYJNE SZCZECHY MAŁE

23 WALORY I PRZEZNACZENIE Teren inwestycyjny znajduje się w malowniczej miejscowości Szczechy Małe, zaledwie 10 km od Pisza. Działka jest atrakcyjnie położona, zaledwie 300 m od jeziora Roś. Przeznaczona jako teren usług turystycznych z zielenią towarzyszącą o przeznaczeniu pod budowę małego hotelu, ośrodka wypoczynkowego lub pensjonatu z zapleczem gastronomicznym. Istnieje możliwość podziału terenu na dwie części i realizację dwóch mniejszych obiektów pensjonatowych. Teren uzbrojony w energię elektryczną, dojazd drogą żwirową utwardzoną.

24

25 OTOCZENIE PISZ (SZCZECHY MAŁE)

26 WPŁYW OTOCZENIA Teren inwestycyjny znajdujący się w malowniczej wsi Szczechy Małe długo nie powinien czekać na inwestora. Oddalone o zaledwie kilkanaście kilometrów dwa miasta Pisz i Orzysz zapewniają bogaty i różnorodny wybór przedsiębiorstw oraz instytucji niezbędnych do realizacji projektu. Korzystając z Biznes Atlasu znajdującego się na vortalu inwestor może wedle uznania skorzystać z firm, które spełnią jego oczekiwania. Jest to niewątpliwym ułatwieniem. Firmy budowlane? Usługowe? Finansowe? Wszystko znajduje się praktycznie pod ręką.

27 PODSTREFA MRĄGOWO

28 WALORY I PRZEZNACZENIE Podstrefa Mrągowo to teren o łącznej powierzchni 29,7 ha zlokalizowany w trzech kompleksach położonych w przemysłowych rejonach miasta. Kompleks Przemysłowa i Kompleks Słoneczna zajmuje powierzchnię równą 25,1 ha. Obok dobrego uzbrojenia i korzystnego położenia, główną zachętą do inwestowania na tych terenach jest pomoc publiczna udzielana inwestorom w postaci zwolnienia dochodu z podatku dochodowego. Zwolnienie to przysługuje z tytułu nowej inwestycji lub z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca ma pełną swobodę w wyborze tytułu, z którego chce korzystać.

29

30 OTOCZENIE - MRĄGOWO

31 WPŁYW OTOCZENIA Firma lub osoba decydując się na zainwestowanie swoich pieniędzy w nieruchomości znajdujące się w podstrefie Mrągowo dzięki Biznes Atlasowi jest w stanie w łatwy i szybki sposób dotrzeć do przedsiębiorstw, które w danej chwili są niezbędne do realizacji projektu. Firmy z branży instalacyjnej, budowlanej, przemysłowej, transportowej, instytucje finansowe, ośrodki innowacji, wszystkie one są gotowe aby zaoferować swoje usługi potencjalnemu inwestorowi. Korzystający z Biznes Atlasu w łatwy i przejrzysty sposób może zorientować się o poziomie konkurencyjności na danym obszarze i wybrać najbardziej korzystną i opłacalną dla siebie ofertę.

32 PRZEMYSŁ

33 WPROWADZENIE DO KATEGORII Województwie warmińsko-mazurskim dominuje produkcja artykułów spożywczych i napojów (ok. 32,2% produkcji sprzedanej w przemyśle), produkcja mebli (ok. 14,3%) - odpowiednie zaplecze surowcowe: lasy zajmują 30% powierzchni województwa -możliwość pozyskania dużych ilości surowca do produkcji mebli, produkcja maszyn i aparatury elektrycznej (ok. 4,3%), produkcja odzieży i wyrobów futrzarskich (ok. 1,6%). 42,5 % produkcji krajowej wyrobów gumowych pochodzi z Olsztyna, gdzie zlokalizowana jest fabryka opon. W województwie warmińsko-mazurskim zarejestrowano w systemie REGON podmiotów gospodarczych. Wśród nich dominuje sektor prywatny 94%. Produkcja sprzedana przemysłu w regionie miała wartość 15,8 mld zł, co daje 11 miejsce wśród 16 województw.

34 BIOSFERA

35 WALORY I USŁUGI Firma BIOSFERA Sp. z o.o. jest młodą, prężnie działającą firmą na rynku, której celem jest promowanie i udział w rozwoju rolnictwa w Polsce z naciskiem na ekologię. Coraz większe zainteresowanie rolnictwem ekologicznym oraz zwiększająca się świadomość ludzi, przyczyniły się do jej dynamicznego rozwoju w Polsce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku rozwiązuje problemy związane ze znalezieniem lub zbyciem materiału siewnego, surowców oraz płodów rolnych ekologicznych jak i konwencjonalnych, który może być wykorzystywany w rolnictwie ekologicznym. Głównym celem jest profesjonalne świadczenie usług dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych na terenie całego kraju. Posiadana przez Biosferę wiedza i doświadczenie przekłada się na wysoką jakość oferowanych usług oraz profesjonalną i fachową obsługę, natomiast dostęp do szerokiego spektrum produktów pozwala nam konkurować cenami.

36 OTOCZENIE - BIOSFERA

37 WPŁYW OTOCZENIA Szeroko rozbudowana sieć otoczenia biznesowego pozwala w wygodny sposób poszukiwać partnerów i kontrahentów z każdej praktycznie dziedziny. Szukasz firmy przemysłowej w Olsztynie lub okolicach? Nic bardziej prostszego. Vortal i znajdujący się na owej stronie Biznes Atlas daję taką możliwość. Interesuje Cię informacja czy w danym miejscu znajduje się przedsiębiorstwo zajmujące się np. rolnictwem ekologicznym? Korzystając z Biznes Atlasu uzyskasz odpowiedź.

38 TEWES BIS SP. Z.O.O.

39 WALORY I USŁUGI Tewes Bis Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń oraz całych linii technologicznych dla przemysłu spożywczego głównie mleczarskiego. Specjalizacja ta obejmuje projektowanie i wytwarzanie maszyn, urządzeń i całych linii technologicznych, opracowywanie oraz wdrażanie techniki i technologii produkcji jakże dużego asortymentu sektora mleczarskiego. W ofercie handlowej znajdują się również maszyny i urządzenia wchodzące w skład odbieralni i aparatowni, wielowariantowe automatyczne linie do produkcji twarogu oraz serków, wielowariantowe automatyczne linie serowarskie, linie do produkcji napojów fermentowanych, systemy mycia CIP i COP oraz wykonawstwo wizualizacji i archiwizacji danych przebiegu procesów technologicznych

40 OTOCZENIE TEWES BIS SP. Z O.O.

41 WPŁYW OTOCZENIA Załóżmy, że planujesz otworzyć firmę spożywczą, w której niezbędną rolę odgrywać będą maszyny i urządzenia. Nie chcesz, aby firma zajmująca się produkcją podobnych maszyn miała swoją siedzibę na drugim końcu Polski. Korzystając z Biznes Atlasu jesteś w stanie wyszukać konkretne przedsiębiorstwa specjalizujące się w danej dziedzinie i znajdujące się stosunkowo niedaleko. Bogate otoczenie biznesowe jest w stanie wskazać drogę i kierunek w którym powinieneś podążać ze swoimi planami. Po co otwierać biznes tam, gdzie na jednej ulicy istnieje kilka podobnych firm albo w miejscu, gdzie nie ma żadnego zapotrzebowania na dany produkt? Biznes Atlas umożliwia m.in. zorientowanie się jak wygląda obszar, na którym planujesz otwarcie firmy.

42 TURYSTYKA

43 WPROWADZENIE DO KATEGORII Warmia i Mazury to region o wybitnych walorach turystycznych i rekreacyjnych. Nazywany jest krainą tysiąca jezior, choć jest ich ponad dwukrotnie więcej. Największe jeziora to Śniardwy (113,8 km2) i Mamry (104,4 km2). Najgłębsze to Wukśniki (68m), Babięta Wielkie (65m), Piłakno (56,6m) i Ełckie (55,8m). Część tych jezior, spięta kanałami i rzekami, tworzy wielokilometrowe szlaki wodne. Najbardziej znany to Kanał Elbląski z systemem pochylni umożliwiających podróż statkiem po... lądzie. Bogactwem województwa są lasy i puszcze zajmujące prawie 30% jego powierzchni z licznymi parkami krajobrazowymi i rezerwatami przyrody. Piękno naturalnego krajobrazu dopełniają dzieła rąk ludzkich: świetnie zachowane zamki gotyckie, kościoły i pałace. Z listy 100 niezwykłych zabytków Polski, jaką przygotował dziennik Rzeczpospolita, 16 znajduje się na Warmii i Mazurach. Atrakcje turystyczne sprawiają, że region odwiedza rocznie średnio 5 milionów turystów, a co piąty turysta przybywa z zagranicy. Rzesze turystów przyciągają Pola Grunwaldzkie, na których w 1410 r. sprzymierzone wojska polsko- litewskie rozbiły potęgę krzyżacką. W kolejne rocznice tego wydarzenia odbywają się tu pokazy przybliżające ducha tamtych lat i rycerską kulturę. Dużym zainteresowaniem cieszą się ruiny dawnej kwatery Hitlera w Gierłoży k. Kętrzyna, a także Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

44 VIVO AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

45 WALORY I USŁUGI VIVO Akademia Możliwości Ośrodek ekologiczny VIVO Akademia Możliwości położony jest on na terenie południowej Warmii, w pobliżu miasteczka Slow City Biskupiec. Ośrodek wyposażony jest w pokoje z łazienkami, dużą świetlice z jadalnią, ekologiczno-edukacyjny plac zabaw oraz estetycznie zagospodarowaną przestrzeń na świeżym powietrzu. Na posesji znajduje się duży, zarybiony staw, w którym można wędkować lub dla relaksu i odprężenia popływać łódką. Uprawiany jest pokaźny ekologiczny ogród, z którego plony serwowane są gościom.

46

47 OTOCZENIE VIVO AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

48 WPŁYW OTOCZENIA Osoba korzystająca z Biznes Atlasu jest w stanie łatwo i błyskawicznie zorientować się jakie atrakcje turystyczne czekają na nią w danym miejscu. Prosty i intuicyjny w obsłudze Biznes Atlas zapewnia uzyskanie tylko i wyłącznie potrzebnych informacji dla zainteresowanego. Gdzie nocleg? Gdzie najlepiej zjeść? Gospodarstwo agroturystyczne blisko jeziora albo z dala od zgiełku miasta? Boisko do siatkówki na terenie obiektu? Odpowiedzi znajdują się w Biznes Atlasie, gdzie rozwinięte otoczenie biznesowe umożliwia korzystanie z szerokiego wachlarzu opcji.

49 OSADA ATAMAN

50 WALORY I USŁUGI Osada Ataman znajduje się zaledwie 7 km od centrum Olsztyna a jednocześnie tak daleko od miejskiego tłoku, na pięknym leśnym wzgórzu. Dysponuje ona dużym trawiastym dziedzińcem, na którym odbywają się wszelkie aktywności rekreacyjne tj. konkursy, przejażdżki konne. Pod wielką strzechą natomiast znajduje się ponad 200 miejsc siedzących, skąd rozpościera się piękny widok na jedno z najczystszych w naszym regionie jezioro Żbik. Obiekt specjalizuje się w organizacji tematycznych imprez firmowych ("Biesiada Kozacka", "Wieczór Romski", "Biesiada West"), imprez okolicznościowych, jak również ognisk, pikników, kuligów, poprawin oraz kameralnych biesiad.

51

52 OTOCZENIE OSADA ATAMAN

53 WPŁYW OTOCZENIA Osada na obrzeżach miasta? Nie jest to niemożliwe. Biznes Atlas umożliwia znalezienie m.in. takich miejsc jak wcześniej wspomniana Osada Ataman. Na zainteresowaną osobę korzystającą z atlasu czeka szereg ważnych informacji. Czym dana firma się zajmuje, w jakiej jest branży, co ma do zaoferowania. Wszystko w jednym miejscu, odpowiednio uporządkowane. Osoba chcąca zorganizować wieczorek tematyczny dla większej grupy ludzi stanie przed nie lada wyborem. Możliwości i opcji jest wiele, a jedną z nich jest m.in. Osada Ataman.

54 USŁUGI

55 WPROWADZENIE DO KATEGORII Przyjęta przez Sejmik Województwa warmińsko-mazurskiego strategia rozwoju społeczno-gospodarczego zakłada, że zasobność regionu będzie zależała m.in. od postępu w trzech podstawowych dziedzinach gospodarczych: rolnictwie, turystyce i przemyśle o technologiach przyjaznych środowisku. Rynek usług w naszym województwie jest ściśle powiązany właśnie z turystyką (co dziwić nie może zważywszy na atrakcyjność naszych terenów). Liczne gospodarstwa agroturystyczne, biura podróży i wiele innych firm przez wiele miesięcy w roku kuszą swoimi usługami tysiące turystów. Większość notowanych firm handlowo-usługowych w ostatnich latach przyniosła wzrost przychodów w stosunku do poprzednich lat. Podobnie z zatrudnieniem, tu też firmy wykazują przeważnie wzrost. Ponadto na rynku usług prężnie działają firmy budowlane, finansowe czy informatyczne. W regionie funkcjonuje także 16 instytucji szkolnictwa wyższego, na których studiuje ok. 50 tys. studentów. Największą uczelnią regionu jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie kształcący ponad 30 tys. studentów na 59 kierunkach. Uniwersytet tworzy 17 wydziałów, na których pracuje ok. 2 tys. nauczycieli akademickich, w tym ponad 500 profesorów i doktorów habilitowanych.

56 CEL -R

57 WALORY I USŁUGI CEL-R jest nowoczesną firmą handlowo-usługową. Współpraca z firmą CEL-R oznacza: wzrost konkurencyjności; poszerzenie oferty o nowe atrakcyjne produkty i usługi; umocnienie pozycji na rynku lokalnym; komfort profesjonalnej obsługi; fachowe doradztwo. Możliwość zostania partnerem CEL-R w zakresie: Mobilny Doradca Klienta, Przedstawiciel Heyah MIX, Przedstawiciel APS, Sprzedaż energii.

58 OTOCZENIE CEL-R

59 WPŁYW OTOCZENIA Jeżeli jesteś osobą z ciekawym pomysłem na biznes, a nie wiesz do kogo się zgłosić warto skorzystać z Biznes Atlasu. Nie służy on tylko do zaczerpnięcia informacji o otoczeniu biznesowym danego obszaru, ale daje także możliwość wyboru firmy i instytucji, która swoim doświadczeniem i fachowością jest w stanie skutecznie rozwiązać wszelkie wątpliwości i aktywnie wspomóc realizację czyjegoś projektu. Nie ma sensu błądzić i szukać po całej Polsce, skoro istnieje szansa, że firma, której potrzebujesz znajduje się bliżej Ciebie niż myślisz.

60 WSPÓŁPRACA

61 WPROWADZENIE DO KATEGORII Wśród regionów, z którymi samorząd województwa prowadzi współpracę na podstawie podpisanych porozumień warto wymienić: Chiny Prowincja Heilongjiang (porozumienie z 18 II 2005 r.) Dania Regionalna Gmina Bornholm (porozumienie z 29 IX 2003 r.) Rosja obwód kaliningradzki (porozumienie z 19 IX 2001 r.) Szwecja województwo Halland (porozumienie z 27 XI 2000 r.) Ukraina Obwód Rówieński (porozumienie z 9 XII 2003 r.) Włochy Prowincja Perugia (umowa o współpracy z 22 IV 2008 r.)

62 ARENA OSTRÓDA

63 WALORY I USŁUGI Istotną częścią Demuth Areny Ostróda jest jej nowoczesne centrum konferencyjne. Modułowy układ sal obrad oraz kilkadziesiąt możliwości podziału powierzchni pozwala na realizację konferencji lub kongresu dla dowolnej liczby uczestników od kilkunastu do nawet 1200 osób. W promieniu 5 minut jazdy samochodem od Areny znajduje się bogata baza hotelarsko-turystyczna. Zaprzyjaźnione z Areną hotele grup Condo i Anders oferują Centrum specjalne rabaty i przywileje.

64

65 OTOCZENIE ARENA OSTRÓDA

66 WPŁYW OTOCZENIA Właściciel firmy poszukuje dużej przestrzeni na zareklamowanie swojego towaru lub organizację targów? Szuka kogoś do współpracy w podobnym przedsięwzięciu? Możliwości jest kilka. Jedną z nich jest skorzystanie z Biznes Atlasu, który skupia wokół siebie informacje potrzebne w danym momencie dla zainteresowanego. Otoczenie biznesowe pokaże kierunek i wskaże drogę do podmiotów gotowych w każdej chwili podjąć współpracę i zaoferować swoją pomoc w osiągnięciu przez np. wyżej wspomnianego właściciela firmy celu.

67 ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA

68 WALORY I USŁUGI Ośrodek Wypoczynkowy, znajduje sie na uboczu, w czystej ekologicznej strefie z prywatną plażą nad jeziorem Orzyc Wielki, w lesie sosnowo-świerkowym. Obszerny - 3,5 hektarowy - kompleks Ośrodka rozpościera się pomiędzy jeziorem Orzyc Wielki a rzeczką Pisą, w odległości 3 km na wschód od miasteczka Barczewo, na południe od drogi Olsztyn - Mrągowo Augustów (droga E16). Zalesie to doskonałe miejsce na wycieczki do głównych atrakcji naszego regionu. Zalesie Mazury Active Spa to doskonałe miejsce na organizację firmowej imprezy integracyjnej na Mazurach. Posiada duże doświadczenie w organizowaniu imprez integracyjnych dla Klientów biznesowych, firm i instytucji. Imprezy integracyjne i konferencje na Mazurach w Ośrodku Wypoczynkowym Zalesie zyskały uznanie w oczach wielu klientów biznesowych.

69

70 OTOCZENIE ZALESIE MAZURY ACTIVE SPA

71 WPŁYW OTOCZENIA Nie wiesz gdzie zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników firmy? Kto podejmie się współpracy? Kto w okolicy ma do zaoferowania wszystko to czego potrzebujesz? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w Biznes Atlasie. Kontakt, adres, a także inne cenne informacje umieszczone w jednym miejscu. Korzystając z naszego atlasu w szybki sposób zorientujesz się gdzie dana firma się mieści i jakie usługi preferuje. Masz możliwość porównania i wyboru najodpowiedniejszej dla siebie oferty.

72 ZAINTERESOWANIE PRZYKŁADOWYCH OFERT Trudno dojść do konkretnych wniosków bazując tylko i wyłącznie na liczbie odwiedzin danej oferty. Niezwykle atrakcyjna oferta jaką jest Podstrefa Mrągowo cieszy się niezbyt dużą popularnością na naszym vortalu w przeciwieństwie np. do kisielickiej strefy przedsiębiorczości. Z kolei oferta VIVO z branży turystycznej wraz z firmą Tewes (przemysł) przodują w swoich kategoriach jeżeli chodzi o licznik wejść. Wciąż jednak na vortalu umieszczonych jest sporo atrakcyjnych firm/nieruchomości, ale nie do końca znajdują się one w kręgach zainteresowań osób z zewnątrz. Nie tak dawno byliśmy świadkami przetargu. Brały w nim udział osoby, które znalazły informację o ofercie na naszym vortalu co tylko potwierdza, że spełnia swoją rolę.

73 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ, POZDRAWIA ZESPÓŁ LCOI REGION WARMIA I MAZURY

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Działdowo, 27-28 listopada 2014

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Działdowo, 27-28 listopada 2014 Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur Działdowo, 27-28 listopada 2014 Perspektywy inwestycyjne. Co przyciąga inwestorów zagranicznych i polskich? prognozy i trendy Ocena działań gmin w celu przyciągnięcia

Bardziej szczegółowo

Osada Tajty na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Osada Tajty na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Osada Tajty na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Inwestycja o wysokim potencjale wzrostu wartości nad malowniczym jeziorem Tajty w pobliżu miejscowości Wrony Główne atuty inwestycji Położenie na szlaku

Bardziej szczegółowo

Ulgi i zwolnienia podatkowe w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Ulgi i zwolnienia podatkowe w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Ulgi i zwolnienia podatkowe w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Gdzie jesteśmy 30 lokalizacji Dostępne 378 ha Komunikacja Granica Uni Europejskiej z Obwodem Kaliningradzkim, Federacją

Bardziej szczegółowo

Międzychód. Oferta inwestycyjna. autostrada A2

Międzychód. Oferta inwestycyjna. autostrada A2 Międzychód Oferta inwestycyjna autostrada A2 Międzychód położony jest w zachodniej części Wielkopolski, w odległości 85 km od Poznania, 60 km od Gorzowa Wlkp. i 200 km od Berlina. Droga krajowa nr 24 przebiega

Bardziej szczegółowo

Osada działek budowlanych nad jeziorem Juksty

Osada działek budowlanych nad jeziorem Juksty Osada działek budowlanych nad jeziorem Juksty Inwestycja o ogromnym potencjale wzrostu wartości nad malowniczym jeziorem Juksty koło Mrągowa Inwestuj z zyskiem grunt to ziemia Główne atuty inwestycji Wspólna

Bardziej szczegółowo

Lokalizacja. Oferta inwestycyjna Urząd Gminy w Kłodzku 57-300 Kłodzko, ul.okrzei 8a Biuro Promocji Gminy tel. (074) 867 25 55 \6 wew.

Lokalizacja. Oferta inwestycyjna Urząd Gminy w Kłodzku 57-300 Kłodzko, ul.okrzei 8a Biuro Promocji Gminy tel. (074) 867 25 55 \6 wew. Oferta inwestycyjna Urząd Gminy w Kłodzku 57300, ul.okrzei 8a Biuro Promocji Gminy tel. (074) 867 25 55 \6 wew.15 HTUwww.regionwalbrzych.org.pl./klodzkog/_UTH email:gmklod@netgate.com.pl Gmina KW Przeznaczenie

Bardziej szczegółowo

Korzyści z inwestowania w Podstrefie Koszalin SSSE:

Korzyści z inwestowania w Podstrefie Koszalin SSSE: Koszalin położony jest w województwie zachodniopomorskim w Polsce, w odległości 6 km w linii prostej od Morza Bałtyckiego. Koszalin to ważny węzeł komunikacyjny, przez który przebiega międzynarodowa trasa

Bardziej szczegółowo

Oferta terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni 1,93 ha

Oferta terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni 1,93 ha Oferta terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni 1,93 ha lokalizacja: centrum Aglomeracji Śląskiej na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich Atrakcyjny teren inwestycyjny zlokalizowany w idealnym komunikacyjnie

Bardziej szczegółowo

OFERTA INWESTYCYJNA,,STREFY GOSPODARCZEJ GMINY PAKOSŁAW

OFERTA INWESTYCYJNA,,STREFY GOSPODARCZEJ GMINY PAKOSŁAW OFERTA INWESTYCYJNA,,STREFY GOSPODARCZEJ GMINY PAKOSŁAW PAKOSŁAW 2011 Tu chcemy się uczyć,, pracować,, mieszkać i wypoczywać GMINA PAKOSŁAW Pakosław leży na południu Ziemi Rawickiej, w dorzeczu rzeki Orli.

Bardziej szczegółowo

OSADA NAD JEZIOREM GRYŹLINY DZIAŁKI BUDOWLANE W MALOWNICZEJ I PAGÓRKOWATEJ OKOLICY Z LINIĄ BRZEGOWĄ JEZIORA.

OSADA NAD JEZIOREM GRYŹLINY DZIAŁKI BUDOWLANE W MALOWNICZEJ I PAGÓRKOWATEJ OKOLICY Z LINIĄ BRZEGOWĄ JEZIORA. OSADA NAD JEZIOREM GRYŹLINY DZIAŁKI BUDOWLANE W MALOWNICZEJ I PAGÓRKOWATEJ OKOLICY Z LINIĄ BRZEGOWĄ JEZIORA www.rodzinneinwestycje.pl Główne atuty inwestycji Działki o powierzchni od 2 000 m2 do 3 500

Bardziej szczegółowo

LCOI Region Lubelski - prezentacja ofert inwestycyjnych

LCOI Region Lubelski - prezentacja ofert inwestycyjnych LCOI Region Lubelski - prezentacja ofert inwestycyjnych Pracownicy Biura LCOI Region Lubelski: Marcin Orzeł Inspektor LCOI Region Michał Nizioł Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju LCOI - Region Kategoria:

Bardziej szczegółowo

MOŻLIWOŚCI INWESTOWANIA W WAŁBRZYSKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ

MOŻLIWOŚCI INWESTOWANIA W WAŁBRZYSKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ MOŻLIWOŚCI INWESTOWANIA W WAŁBRZYSKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ BOLESŁAWIEC, 15.11.2013 r. DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W WAŁBRZYSKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ? WSSE to bogata oferta terenów

Bardziej szczegółowo

SPOSÓB ZAGOSPODAROWANIA

SPOSÓB ZAGOSPODAROWANIA Oferta gospodarcza Gminy Jawor NIERUCHOMOŚĆ ZABUDOWANA - ZAMEK PIASTOWSKI ADRES: 59-400 Jawor, ul. Zamkowa 1 Obręb Nr 7 - Stare Miasto CHARAKTERYSTYKA TERENU (OBIEKTU) Gmina Jawor DZIAŁKA NR: 141 NR KSIĘGI

Bardziej szczegółowo

Wstęp. 1 dane wg GUS stan na 31.12.2007 r.

Wstęp. 1 dane wg GUS stan na 31.12.2007 r. Oferta gospodarcza miasta Jawora Jawor 2009 Wstęp Działalność dla przyszłości to poszukiwanie nowych inwestorów, którzy chcieliby związać się z miastem. Jesteśmy otwarci na tworzenie nowych firm, dla których

Bardziej szczegółowo

inwestycji? Co kierowało tymi, którzy już

inwestycji? Co kierowało tymi, którzy już Dlaczego warto inwestycji? wybrać Karlino na miejsce swoich Co kierowało tymi, którzy już zdecydowali się tutaj zainwestować? Dla każdego przedsiębiorcy inny czynnik jest najważniejszy, ale nawet najbardziej

Bardziej szczegółowo

Copyright by treeneo.com sp. z o.o. FOLDER INWESTYCYJNY

Copyright by treeneo.com sp. z o.o. FOLDER INWESTYCYJNY FOLDER INWESTYCYJNY Definicja programu Agrofortis Program oszczędnościowo-inwestycyjny, oparty na ratalnym nabywaniu gruntów rolnych o wysokim potencjale inwestycyjnym. W naszym programie możesz oszczędzać

Bardziej szczegółowo

MIELENKO KOŁO MIELNA, 43 DZIAŁKI 850M OD MORZA

MIELENKO KOŁO MIELNA, 43 DZIAŁKI 850M OD MORZA MIELENKO KOŁO MIELNA, 43 DZIAŁKI 850M OD MORZA Najtańsza działka: 44 500zł Najmniejsza działka: 698m2 Większość działek ma utwardzoną drogę dojazdową Połowa działek w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania

Bardziej szczegółowo

IŃSKO APARTAMENTOWIEC nad Jeziorem Ińsko

IŃSKO APARTAMENTOWIEC nad Jeziorem Ińsko Invest-Euro Sp. z o.o., 70-952 Szczecin, ul. Energetyków 3/4, tel. +48 91 424 79 70, fax +48 91 424 79 71, NIP 955-16-57-634, REGON 810980218 Sąd Rejonowy w Szczecinie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego

Bardziej szczegółowo

Możliwości powiększenia terenu: Powiększenie o kolejne ha działka P1 i działka P3 o pow ha (własność Agencji Nieruchomości Rolnej)

Możliwości powiększenia terenu: Powiększenie o kolejne ha działka P1 i działka P3 o pow ha (własność Agencji Nieruchomości Rolnej) Burmistrz Międzyrzecza w imieniu własnym i Partnerów Burmistrza Skwierzyny i Wójta Przytocznej zaprasza inwestorów do składania propozycji na zakup działek inwestycyjnych. Burmistrz Międzyrzecza w imieniu

Bardziej szczegółowo

MIELNO-STRZEŻENICE, 2 500M OD MORZA 10 DZIAŁEK POD PENSJONAT LUB DOMKI

MIELNO-STRZEŻENICE, 2 500M OD MORZA 10 DZIAŁEK POD PENSJONAT LUB DOMKI MIELNO-STRZEŻENICE, 2 500M OD MORZA 10 DZIAŁEK POD PENSJONAT LUB DOMKI Zostały 2 ostatnie działki!! Najtańsza działka: 75 000zł Działki posiadają warunki zabudowy na budowę na każdej z nich domu jednorodzinnego.

Bardziej szczegółowo

Pacółtowo kompleks ok. 1 ha działek z możliwością zabudowy. Cena 65 tys. zł/ha OKAZJA!!!

Pacółtowo kompleks ok. 1 ha działek z możliwością zabudowy. Cena 65 tys. zł/ha OKAZJA!!! Pacółtowo kompleks ok. 1 ha działek z możliwością zabudowy Cena 65 tys. zł/ha OKAZJA!!! Przedmiotem sprzedaży są działki o powierzchniach około 1 ha z możliwością szybkiego wydania decyzji o warunkach

Bardziej szczegółowo

ZAINWESTUJ w SIEDLCACH! Atrakcyjne nieruchomości czekają na Ciebie!

ZAINWESTUJ w SIEDLCACH! Atrakcyjne nieruchomości czekają na Ciebie! ZAINWESTUJ w SIEDLCACH! Atrakcyjne nieruchomości czekają na Ciebie! Zaledwie 90 km od Warszawy i 100 km od wschodniej granicy Unii Europejskiej leżą 80 tysięczne Siedlce. Miasto o wielowiekowej, bogatej

Bardziej szczegółowo

SMOŁDZINO, BEZPOŚREDNIO PRZY LESIE, 11 ATRAKCYJNYCH DZIAŁEK

SMOŁDZINO, BEZPOŚREDNIO PRZY LESIE, 11 ATRAKCYJNYCH DZIAŁEK SMOŁDZINO, BEZPOŚREDNIO PRZY LESIE, 11 ATRAKCYJNYCH DZIAŁEK Najtaosza działka: 26 300zł Najmniejsza działka: 810m2 11 działek o powierzchniach od 810 do 1247 m2, umiejscowionych na płaskim, suchym terenie,

Bardziej szczegółowo

Założenia programu Eko - Polska

Założenia programu Eko - Polska Założenia programu Eko - Polska dr Jarosław Klimczak Warszawa 17 Kwiecień 2013r. Cele programu Promocja Polski jako kraju który wykorzystał szanse pakietu klimatycznego Pokazanie Polski jako lidera w ekologii

Bardziej szczegółowo

OSADA GENCZ OFERTA SPRZEDAŻY GRUNTÓW POD ZABUDOWĘ MIEJSCOWOŚĆ KOMOROWICE GMINA ŻÓRAWINA. POLKOWICE 2016 r.

OSADA GENCZ OFERTA SPRZEDAŻY GRUNTÓW POD ZABUDOWĘ MIEJSCOWOŚĆ KOMOROWICE GMINA ŻÓRAWINA. POLKOWICE 2016 r. OSADA GENCZ OFERTA SPRZEDAŻY GRUNTÓW POD ZABUDOWĘ MIEJSCOWOŚĆ KOMOROWICE GMINA ŻÓRAWINA POLKOWICE 2016 r. Zespół gruntów pod zabudowę jest składową projektu Osada Gencz rozpoczętego przez firmę Korporacja

Bardziej szczegółowo

{siggaleria slider=boxplus.transition animation=5000 alignment=right-float width=330 height=170}xbankiet{/siggaleria}

{siggaleria slider=boxplus.transition animation=5000 alignment=right-float width=330 height=170}xbankiet{/siggaleria} {siggaleria slider=boxplus.transition animation=5000 alignment=right-float width=330 height=170}xbankiet{/siggaleria} Naszym atutem są duże i przestronne sale bankietowe, które stwarzają możliwości organizacji

Bardziej szczegółowo

Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA. Nieruchomość gruntowa rekreacyjna na sprzedaż. Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA SA

Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA. Nieruchomość gruntowa rekreacyjna na sprzedaż. Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA SA Nieruchomość gruntowa rekreacyjna na sprzedaż GRYFIA 2011 SA Nieruchomość gruntowa na sprzedaż Gryfia S.A. ( Sprzedający ) oferuje na sprzedaż prawo użytkowania wieczystego do nieruchomości gruntowej niezabudowanej,

Bardziej szczegółowo

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Działdowo, 27-28 listopada 2014

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Działdowo, 27-28 listopada 2014 Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur Działdowo, 27-28 listopada 2014 Prezentacja dobrych praktyk w zakresie przyciągania inwestycji przez specjalne strefy ekonomiczne z województwa warmińsko-mazurskiego

Bardziej szczegółowo

WSCHOWA PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ POD ZABUDOWĘ USŁUGOWĄ. TERRA TRADING S.A. ul. Naramowicka 150, 61-619 Poznań, Poland

WSCHOWA PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ POD ZABUDOWĘ USŁUGOWĄ. TERRA TRADING S.A. ul. Naramowicka 150, 61-619 Poznań, Poland WSCHOWA PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ POD ZABUDOWĘ USŁUGOWĄ MIASTO WSCHOWA Miejscowość znajduje się na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska i liczy ok. 15 tys. mieszkańców. Miasto i Gmina

Bardziej szczegółowo

fot. Paweł Kozarzewski Serock, dn r.

fot. Paweł Kozarzewski Serock, dn r. fot. Paweł Kozarzewski Serock, dn. 08.06.2017 r. Cel spotkania podsumowanie dotychczasowych działań; omówienie stwierdzonych problemów i barier; wypracowanie nowej formuły działań w celu uruchomienia strefy

Bardziej szczegółowo

MURAPOL S. A. Bielsko-Biała, Osiedle Grunwaldzka

MURAPOL S. A. Bielsko-Biała, Osiedle Grunwaldzka MURAPOL S. A. Bielsko-Biała, Osiedle Grunwaldzka Murapol S.A. docenili nas Dedykowana opieka Posiadamy funkcję Opiekuna Klienta. Jest nim Doradca, który prowadzi Klienta przez cały proces sprzedaży mieszkania

Bardziej szczegółowo

Osada Tałtowisko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Inwestycja o niezwykle wysokim potencjale wzrostu wartości w portowym zakątku Mazur

Osada Tałtowisko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Inwestycja o niezwykle wysokim potencjale wzrostu wartości w portowym zakątku Mazur Osada Tałtowisko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Inwestycja o niezwykle wysokim potencjale wzrostu wartości w portowym zakątku Mazur Główne atuty inwestycji Unikalna lokalizacja na szlaku Wielkich

Bardziej szczegółowo

ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA REGIONÓW

ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA REGIONÓW Instytut Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoła Główna Handlowa ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA REGIONÓW 2011 WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO- MAZURSKIE Prof. SGH dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska Dr

Bardziej szczegółowo

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Urząd Statystyczny w Olsztynie Urząd Statystyczny w Olsztynie Informacja sygnalna Olsztyn, 2010 05 31 Kontakt: e mail SekretariatUSOls@stat.gov.pl tel. (89) 524 36 66, fax (89) 524 36 67 TURYSTYKA W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO MAZURSKIM

Bardziej szczegółowo

CZY MOŻLIWE JEST UTWORZENIE W POLSCE EUROPEJSKIEGO CENTRUM WYPOCZYNKOWO-UZDROWISKOWEGO?

CZY MOŻLIWE JEST UTWORZENIE W POLSCE EUROPEJSKIEGO CENTRUM WYPOCZYNKOWO-UZDROWISKOWEGO? CZY MOŻLIWE JEST UTWORZENIE W POLSCE EUROPEJSKIEGO CENTRUM WYPOCZYNKOWO-UZDROWISKOWEGO? dr Krzysztof Pawłowski Rektor WSB-NLU w Nowym Sączu XVI KONGRES UZDROWISK POLSKICH Krynica-Zdrój Przemysł wolnego

Bardziej szczegółowo

POWIAT STARGARDZKI. tel./fax. + 48 91 48-04-800/48-04-801 www.powiatstargardzki.eu e-mail: starostwo@powiatstargardzki.pl

POWIAT STARGARDZKI. tel./fax. + 48 91 48-04-800/48-04-801 www.powiatstargardzki.eu e-mail: starostwo@powiatstargardzki.pl POWIAT STARGARDZKI Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim ul. Skarbowa 1, 73-110 Stargard Szczeciński tel./fax. + 48 91 48-04-800/48-04-801 www.powiatstargardzki.eu e-mail: starostwo@powiatstargardzki.pl

Bardziej szczegółowo

Cennik działek rolnych - osada nad jeziorem Zaleckim

Cennik działek rolnych - osada nad jeziorem Zaleckim Cennik działek rolnych - osada nad jeziorem Zaleckim Nr Powierzchnia w m2 Cena zł / m 2 Cena łączna w zł Status 25/4 3002 59,0 177 118 dostępna 25/5 3002 59,0 177 118 dostępna 25/6 3002 59,0 177 118 dostępna

Bardziej szczegółowo

GĄSKI, GMINA MIELNO, 950M OD MORZA, 46 DZIAŁEK BUDOWLANYCH W STUDIUM

GĄSKI, GMINA MIELNO, 950M OD MORZA, 46 DZIAŁEK BUDOWLANYCH W STUDIUM GĄSKI, GMINA MIELNO, 950M OD MORZA, 46 DZIAŁEK BUDOWLANYCH W STUDIUM Najtańsza działka: 43.000zł Najmniejsza działka: 750m2 Wszystkie działki mają utwardzoną drogę dojazdową Wszystkie działki w studium

Bardziej szczegółowo

Jacek Szlachta. Panel 2 Rola współpracy transgranicznej dla rozwoju województwa podlaskiego. Białystok 20 luty 2014 roku

Jacek Szlachta. Panel 2 Rola współpracy transgranicznej dla rozwoju województwa podlaskiego. Białystok 20 luty 2014 roku Jacek Szlachta Panel 2 Rola współpracy transgranicznej dla rozwoju województwa podlaskiego Białystok 20 luty 2014 roku 1 Struktura prezentacji 1. Zapisy strategii województwa podlaskiego do roku 2020 w

Bardziej szczegółowo

OFERTA INWESTYCYJNA. Lokalizacja terenu: Numer i powierzchnia działki: Atrakcyjność lokalizacyjna: Teren zlokalizowany jest na os.

OFERTA INWESTYCYJNA. Lokalizacja terenu: Numer i powierzchnia działki: Atrakcyjność lokalizacyjna: Teren zlokalizowany jest na os. do zbycia położona jest na os. Mokrzyszów w Tarnobrzegu. Działki nr 222, 233, 3105, 3106 maksymalna dostępna powierzchnia 7,1261ha. Teren zlokalizowany jest na os. Mokrzyszów, w odległości 1,5 km do drogi

Bardziej szczegółowo

OFERTA TERENÓW INWESTYCYJNYCH GMINA MŚCIWOJÓW LOKALIZACJA: GRZEGORZÓW

OFERTA TERENÓW INWESTYCYJNYCH GMINA MŚCIWOJÓW LOKALIZACJA: GRZEGORZÓW OFERTA TERENÓW INWESTYCYJNYCH GMINA MŚCIWOJÓW LOKALIZACJA: GRZEGORZÓW 1. Będąca własnością Gminy Mściwojów niezabudowana nieruchomość położona jest w obrębie wsi Grzegorzów i składa się z dwóch działek

Bardziej szczegółowo

Miasto Śrem.

Miasto Śrem. http://www.terenyinwestycyjne.info/index.php/urzedy-miast-50/item/3094-miasto-srem Miasto Śrem URZĄD MIEJSKI W ŚREMIE Plac 20 Października 1 63-100 ŚREM woj. Wielkopolskie tel.: +48 61 28 35 225 infolinia

Bardziej szczegółowo

ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO

ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO ATRAKCYJNOŚĆ INWESTYCYJNA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO prof. Hanna Godlewska-Majkowska Instytut Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoła Główna Handlowa hgodle@sgh.waw.pl 1 Ogólnie

Bardziej szczegółowo

DOBRA STRONA HANDLU RADOM

DOBRA STRONA HANDLU RADOM DOBRA STRONA HANDLU Street Mall Vis a Vis, to wyjątkowa propozycja dla obszarów miejskich oparta na idei dostępności (convenience). Street Mall Vis a Vis dobrze wpisuje się w zurbanizowaną przestrzeń,

Bardziej szczegółowo

Hala produkcyjna w Namysłowie do sprzedania

Hala produkcyjna w Namysłowie do sprzedania Hala produkcyjna w Namysłowie do sprzedania Charakter: produkcyjny Powierzchnia hali: 1.282,38 m 2 Media: prąd, siła, woda, kanalizacja, gaz, telefon, Internet Powierzchnia działki: 7.835 m2 Lokalizacja:

Bardziej szczegółowo

Oferta nieruchomości Działki na Mazurach- Jagodziny, gmina Dąbrówno

Oferta nieruchomości Działki na Mazurach- Jagodziny, gmina Dąbrówno Oferta nieruchomości Działki na Mazurach- Jagodziny, gmina Dąbrówno Plik wygenerowany przez generator ofert PDF przygotowany przez silnet.pl Oferta nieruchomości Lokalizacja: Mazury, gmina Dąbrówno, województwo

Bardziej szczegółowo

WROCŁAW, LISTOPAD 2009 PRODUKT TURYSTYCZNY AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ

WROCŁAW, LISTOPAD 2009 PRODUKT TURYSTYCZNY AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ WROCŁAW, LISTOPAD 2009 PRODUKT TURYSTYCZNY AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ PRODUKT TURYSTYCZNY AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ 1) Wprowadzenie 2) Spostrzeżenia 3) Szanse 4) Cele 5) Narzędzia 6) Propozycje 7) 2011, 2012,

Bardziej szczegółowo

UCHWAŁA NR.. RADY MIASTA OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. z dnia... w sprawie wyrażenia zgody na objęcie działek Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice

UCHWAŁA NR.. RADY MIASTA OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO. z dnia... w sprawie wyrażenia zgody na objęcie działek Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice UCHWAŁA NR.. RADY MIASTA OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO z dnia.... w sprawie wyrażenia zgody na objęcie działek Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie sytuacji rozwojowej sołectwa

Podsumowanie sytuacji rozwojowej sołectwa 3. Analiza SWOT Podsumowanie sytuacji rozwojowej sołectwa Silne strony - Położenie w Rudawskim Parku Krajobrazowym bogata flora i fauna, walory krajobrazowo przyrodnicze - Położenie wsi - baza wypadowa

Bardziej szczegółowo

KROSNO. Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim.

KROSNO. Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. 1 KROSNO Jeden z najważniejszych i najlepiej rozwijających się ośrodków gospodarczych w południowo wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Największe atuty: kapitał ludzki dostępność wykwalifikowanych

Bardziej szczegółowo

Osada Tałtowisko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Inwestycja o niezwykle wysokim potencjale wzrostu wartości w portowym zakątku Mazur

Osada Tałtowisko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Inwestycja o niezwykle wysokim potencjale wzrostu wartości w portowym zakątku Mazur Osada Tałtowisko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich Inwestycja o niezwykle wysokim potencjale wzrostu wartości w portowym zakątku Mazur Główne atuty inwestycji Unikalna lokalizacja na szlaku Wielkich

Bardziej szczegółowo

Prof. dr hab. inż. Ewa Cieślik Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Prof. dr hab. inż. Ewa Cieślik Uniwersytet Rolniczy w Krakowie Prof. dr hab. inż. Ewa Cieślik Uniwersytet Rolniczy w Krakowie Ważną dziedziną turystyki kulturowej jest turystyka kulinarna. Wykorzystanie polskiej regionalnej kuchni w turystyce i stworzenie z niej atrakcji

Bardziej szczegółowo

Invest-Euro Sp. z o.o.,

Invest-Euro Sp. z o.o., Invest-Euro Sp. z o.o., 71-425 Szczecin, ul. Lutniana 38/70, tel. +48 91 424 79 70, fax +48 91 424 79 71, NIP 955-16-57-634, REGON 810980218 Sąd Rejonowy w Szczecinie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego

Bardziej szczegółowo

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI. Fot. Michał Szelest

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI. Fot. Michał Szelest PIOTRKÓW TRYBUNALSKI Piotrków Trybunalski jest drugim w województwie łódzkim centrum przemysłowym, usługowym, edukacyjnym i kulturalnym. Miasto liczy 76 tysięcy mieszkańców. Największym atutem Piotrkowa

Bardziej szczegółowo

1. NA SPRZEDAŻ, 2. POD WYNAJEM. 3. SPRZEDAŻ TERENU.

1. NA SPRZEDAŻ, 2. POD WYNAJEM. 3. SPRZEDAŻ TERENU. ul. Jerzmanowska 18 54-530 Wrocław tel. +48 71 355 77 25 fax. +48 71 359 16 46 e-mail: arkop@arkop.com.pl www.arkop.com.pl OFERTA INWESTYCYJNA HALE MAGAZYNOWE / PRODUKCYJNE: 1. NA SPRZEDAŻ, 2. POD WYNAJEM.

Bardziej szczegółowo

NOWA GALERIA HANDLOWA W CENTRUM PRUSZCZA GDAŃSKIEGO

NOWA GALERIA HANDLOWA W CENTRUM PRUSZCZA GDAŃSKIEGO NOWA GALERIA HANDLOWA W CENTRUM PRUSZCZA GDAŃSKIEGO 4000m 2 POWIERZCHNI HANDLOWEJ Mamy przyjemność zaoferować Państwu powierzchnię komercyjną w obiekcie typu convenience, którego lokalizacja znajduję się

Bardziej szczegółowo

GIMNAZJON ŻORY CENTRUM AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ W ŻORACH

GIMNAZJON ŻORY CENTRUM AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ W ŻORACH GIMNAZJON CENTRUM AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ W ŻORACH ŻORY śory TO: DOSKONAŁA LOKALIZACJA I DOSTĘPNOŚĆ KOMUNIKACYJNA W REGIONIE ponad 60-tysięczne miasto położone przy głównych szlakach komunikacyjnych A-1 śory

Bardziej szczegółowo

NOWE PROJEKTY DEWELOPERSKIE XCITY INVESTMENT

NOWE PROJEKTY DEWELOPERSKIE XCITY INVESTMENT NOWE PROJEKTY DEWELOPERSKIE XCITY INVESTMENT www.pkpsa.pl PKP S.A. 2015 R. PROJEKTY DEWELOPERSKIE W CAŁEJ POLSCE 2 8,84 MLD SZACOWANA CAŁKOWITA WARTOŚĆ REALIZOWANYCH I PLANOWANYCH INWESTYCJI 15 PROJEKTÓW

Bardziej szczegółowo

Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata (RPO WiM )

Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata (RPO WiM ) Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. (RPO WiM 2014-2020) Możliwości finansowania projektów w zakresie dziedzictwa kulturowego i naturalnego Toruń, 17 marca

Bardziej szczegółowo

Proces tworzenia strefy aktywności gospodarczej na przykładzie miasta Bochnia

Proces tworzenia strefy aktywności gospodarczej na przykładzie miasta Bochnia Proces tworzenia strefy aktywności gospodarczej na przykładzie miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz Burmistrz Miasta Bochni Bochnia najstarsze miasto Województwa Małopolskiego (prawa miejskie z 1253 r.),

Bardziej szczegółowo

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. OFERTA INWESTYCYJNA Częściowo zabudowana nieruchomość o łącznej pow. 56.843 m 2 (tereny obiektów produkcyjnych) położona w Jaworznie w rejonie ul. Grunwaldzkiej - województwo

Bardziej szczegółowo

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pięknego hotelu Pałac Lucja w Zakrzowie (www.pałaclucja.pl).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pięknego hotelu Pałac Lucja w Zakrzowie (www.pałaclucja.pl). Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pięknego hotelu Pałac Lucja w Zakrzowie (www.pałaclucja.pl). Nasz hotel to idealne miejsce na organizację m.in.: spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń oraz imprez

Bardziej szczegółowo

STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ W NOWYM TARGU

STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ W NOWYM TARGU STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ W NOWYM TARGU NOWOTARSKA STREFA AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ Uwarunkowania dla Miasta Nowy Targ Miasto Nowy Targ jest obszarem o znacznym potencjale sprzyjającym rozwojowi gospodarki.

Bardziej szczegółowo

HOTEL 500 W TARNOWIE PODGÓRNYM

HOTEL 500 W TARNOWIE PODGÓRNYM HOTEL 500 W TARNOWIE PODGÓRNYM HOTEL 500 HOTEL 500 w Tarnowie Podgórnym położony jest w przepięknym ogrodzie wielkości 1 hektara, który sprzyja organizacji przyjęć na świeżym powietrzu oraz imprez integracyjnych.

Bardziej szczegółowo

OFERTA INWESTYCYJNA GMINY STRONIE ŚLĄSKIE

OFERTA INWESTYCYJNA GMINY STRONIE ŚLĄSKIE OFERTA INWESTYCYJNA GMINY STRONIE ŚLĄSKIE Listopad 2005 r. 1. SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI NIE ZABUDOWANEJ STRONIE ŚLĄSKIE WIEŚ Obszar do zagospodarowania: Nieruchomość nie zabudowana, położona w peryferyjnej

Bardziej szczegółowo

Zielone miejsca pracy w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego

Zielone miejsca pracy w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego Zielone miejsca pracy w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 i Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014 2020. Priorytety i wysokość wsparcia dr Robert Foks Zespół

Bardziej szczegółowo

18.04-24.04.2014 nr 15(151)2014 nr indeksu 275 360 - - - -

18.04-24.04.2014 nr 15(151)2014 nr indeksu 275 360 - - - - 18.04-24.04.2014 nr 15(151)2014 nr indeksu 275 360 - - - - - - - - - - - - - REKLAMA - 74 645 18 38, 500 135 97 18.04-24.04.2014 nr 15 (151) 2014 mina Łagiewniki to gmina, Gw której nie ma wielkiego przemysłu

Bardziej szczegółowo

Przekazujemy Państwu efekt pierwszego etapu prac nad Programem Rozwoju Miasta Łomża dotyczącego gospodarki.

Przekazujemy Państwu efekt pierwszego etapu prac nad Programem Rozwoju Miasta Łomża dotyczącego gospodarki. Przekazujemy Państwu efekt pierwszego etapu prac nad Programem Rozwoju Miasta Łomża dotyczącego gospodarki. Efektem pierwszego etapu prac na Programem Rozwoju Miasta Łomża było powstanie analizy SWOT i

Bardziej szczegółowo

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI KOMUNIKACYJNY WĘZEŁ POLSKI

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI KOMUNIKACYJNY WĘZEŁ POLSKI PIOTRKÓW TRYBUNALSKI KOMUNIKACYJNY WĘZEŁ POLSKI Piotrków Trybunalski jest drugim w województwie łódzkim centrum przemysłowym, usługowym, edukacyjnym i kulturalnym. Miasto liczy ponad 77 tysięcy mieszkańców.

Bardziej szczegółowo

www.geogrupa.pl zamieszkaj wśród zieleni...

www.geogrupa.pl zamieszkaj wśród zieleni... www.geogrupa.pl zamieszkaj wśród zieleni... 100 mieszkań Powierzchnia mieszkań: od 38 do 66m 2 Garaż podziemny 2 nowe budynki Windy 4 piętra W kameralnym otoczeniu zabudowy jednorodzinnej, z dala od miejskiego

Bardziej szczegółowo

Okres transformacji ustrojowej Polski przyczynił się do niewielkich zmian w strukturze

Okres transformacji ustrojowej Polski przyczynił się do niewielkich zmian w strukturze Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Administracja Senatu Berlina d/s Rozwoju Miasta Urząd Miasta Poznania Europejskie partnerstwo przestrzeni Wielkopolska - Poznań Berlin Brandenburgia Berlin,

Bardziej szczegółowo

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI KOMUNIKACYJNY WĘZEŁ POLSKI

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI KOMUNIKACYJNY WĘZEŁ POLSKI PIOTRKÓW TRYBUNALSKI KOMUNIKACYJNY WĘZEŁ POLSKI Piotrków Trybunalski jest drugim w województwie łódzkim centrum przemysłowym, usługowym, edukacyjnym i kulturalnym. Miasto liczy ponad 74 tysiące mieszkańców.

Bardziej szczegółowo

OFERTA INWESTYCYJNA G M I N Y B A R A N O W O

OFERTA INWESTYCYJNA G M I N Y B A R A N O W O OFERTA INWESTYCYJNA G M I N Y B A R A N O W O W imieniu władz Samorządowych Gminy serdecznie zachęcam Państwa do inwestowania w pięknej i nowoczesnej Gminie Baranowo. Władze gminy oraz lokalna społeczność

Bardziej szczegółowo

DZIAŁKA Nieruchomość

DZIAŁKA Nieruchomość SADY SADY - MIEJSCOWOŚĆ Sady wieś położona w powiecie poznańskim w gminie Tarnowo Podgórne, liczy 900 mieszkańców, jest usytuowana bezpośrednio przy trasie Poznań - Świecko - Berlin. Położenie jest jednym

Bardziej szczegółowo

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC. Mariusz Błędowski Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC. Mariusz Błędowski Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC Mariusz Błędowski Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO PARK MIELEC to wydzielony, uprzywilejowany obszar, zarządzany przez

Bardziej szczegółowo

Profesor Edward Chlebus Prezes Zarządu DPIN S.A.

Profesor Edward Chlebus Prezes Zarządu DPIN S.A. Profesor Edward Chlebus Prezes Zarządu DPIN S.A. FILOZOFIA DPIN Głównym celem DPIN jest podejmowanie inicjatyw i tworzenie warunków do ścisłej współpracy partnerów z obszaru nauki i gospodarki na rzecz

Bardziej szczegółowo

-------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------- Położenie miasta przy ważnej trasie komunikacyjnej Szczecin-Gdańsk (droga krajowa nr 6), w bliskiej odległości od przejść granicznych, portu lotniczego w Goleniowie oraz bazy promowej w Świnoujściu, jest

Bardziej szczegółowo

Powinieneś wiedzieć. Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw

Powinieneś wiedzieć. Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw Powinieneś wiedzieć Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw Fundusze dla przedsiębiorców zapewniają przede wszystkim krajowe programy: Inteligentny Rozwój i Polska Wschodnia oraz programy regionalne poszczególnych

Bardziej szczegółowo

Plan Odnowy Miejscowości KUJAWY

Plan Odnowy Miejscowości KUJAWY Załącznik nr 1 do Uchwały Nr LX /453/09 Rady Gminy w Iwaniskach z dnia 21 grudnia 2009 r. Plan Odnowy Miejscowości KUJAWY GMINA IWANISKA POWIAT OPATOWSKI WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE Kujawy, październik

Bardziej szczegółowo

LISTA DANYCH DOTYCZĄCYCH TERENU

LISTA DANYCH DOTYCZĄCYCH TERENU LISTA DANYCH DOTYCZĄCYCH TERENU Położenie Nazwa lokalizacji Ul. Ceramiczna Ul. Szpitalna Miasto / Gmina Chełm Powierzchnia nieruchomości Powiat Województwo Maksymalna dostępna powierzchnia (w jednym kawałku)

Bardziej szczegółowo

Plan Odnowy Miejscowości RADWAN

Plan Odnowy Miejscowości RADWAN Załącznik nr 1 do Uchwały Nr LX /454/09 Rady Gminy w Iwaniskach z dnia 21 grudnia 2009 r. Plan Odnowy Miejscowości RADWAN GMINA IWANISKA POWIAT OPATOWSKI WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE Radwan, październik

Bardziej szczegółowo

Województwo Podlaskie dobrym miejscem na Twoją inwestycję!!! Adam Borawski Centrum Obsługi Inwestora

Województwo Podlaskie dobrym miejscem na Twoją inwestycję!!! Adam Borawski Centrum Obsługi Inwestora Województwo Podlaskie dobrym miejscem na Twoją inwestycję!!! Adam Borawski Centrum Obsługi Inwestora 1 Położenie województwa podlaskiego 2 Ogólne informacje o województwie: Obszar - 20 180 km². Liczba

Bardziej szczegółowo

Agrofortis. Dlaczego warto oszczędzać. Program Oszczędnościowo Inwestycyjny

Agrofortis. Dlaczego warto oszczędzać. Program Oszczędnościowo Inwestycyjny Program Oszczędnościowo Inwestycyjny Agrofortis Dlaczego warto oszczędzać Program oszczędnościowo-inwestycyjny, oparty na ratalnym nabywaniu gruntów rolnych o wysokim potencjale inwestycyjnym. W naszym

Bardziej szczegółowo

Promocja województwa warmińsko-mazurskiego 2015+

Promocja województwa warmińsko-mazurskiego 2015+ Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur 27-28 listopada 2014 roku, Działdowo Promocja województwa warmińsko-mazurskiego 2015+ Radosław Zawadzki Dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urząd Marszałkowski

Bardziej szczegółowo

Położenie: Południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego Przy granicy z województwem mazowieckim i kujawsko-pomorskim

Położenie: Południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego Przy granicy z województwem mazowieckim i kujawsko-pomorskim Położenie: Południowo-zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego Przy granicy z województwem mazowieckim i kujawsko-pomorskim 150 km od Warszawy, 130 od Modlina 80 km od Olsztyna atrakcyjne położenie

Bardziej szczegółowo

ELBLĄG Strefa dobrych inwestycji. Adam Witek Wiceprezydent Elbląga. Urząd Miejski w Elblągu. www.elblag.eu

ELBLĄG Strefa dobrych inwestycji. Adam Witek Wiceprezydent Elbląga. Urząd Miejski w Elblągu. www.elblag.eu ELBLĄG Strefa dobrych inwestycji Urząd Miejski w Elblągu Adam Witek Wiceprezydent Elbląga www.elblag.eu DOGODNE POŁOŻENIE(Trans europejska sieć transportowa) Elbląg leży na skrzyżowaniu krajowych dróg

Bardziej szczegółowo

WYKORZYSTANIE TRADYCJI KULTUROWYCH W AGROTURYSTYCE

WYKORZYSTANIE TRADYCJI KULTUROWYCH W AGROTURYSTYCE KONFERENCJA WOJEWÓDZKA nt. Wykorzystanie lokalnych wartości w rozwoju społeczno gospodarczym obszarów w wiejskich prof. nadzw. dr hab. Mirosław Boruszczak WYKORZYSTANIE TRADYCJI KULTUROWYCH W AGROTURYSTYCE

Bardziej szczegółowo

LCOI PODKARPACIE. Oferta LCOI potencjalne źródło dobrego biznesu

LCOI PODKARPACIE. Oferta LCOI potencjalne źródło dobrego biznesu LCOI PODKARPACIE Oferta LCOI potencjalne źródło dobrego biznesu PLAN PREZENTACJI: I. PODKARPACIE NIERUCHOMOŚCI, INWESTYCJE - przykładowe oferty wraz z otoczeniem. II. PODKARPACIE - HANDEL, PRZEMYSŁ, WSPÓŁPRACA

Bardziej szczegółowo

samolotem szybciej i wygodniej!

samolotem szybciej i wygodniej! Na WARMIĘ i MAZURY, samolotem szybciej i wygodniej! Polska Rada Biznesu, Warszawa 16.10.2007 r. jest regionem: Zamieszkałym przez 1,4 mln mieszkańców. Gęstość zaludnienia średnio - 60 osób/km 2, a na wsi

Bardziej szczegółowo

OFERTA GMINY LUBASZ DOTYCZĄCA TERENÓW INWESTYCYJNYCH POŁOŻONYCH W OBRĘBIE WSI KLEMPICZ

OFERTA GMINY LUBASZ DOTYCZĄCA TERENÓW INWESTYCYJNYCH POŁOŻONYCH W OBRĘBIE WSI KLEMPICZ OFERTA GMINY LUBASZ DOTYCZĄCA TERENÓW INWESTYCYJNYCH POŁOŻONYCH W OBRĘBIE WSI KLEMPICZ Lubasz 2009 Wstęp Wieś Klempicz położona jest w południowej części Gminy Lubasz, na granicy powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego

Bardziej szczegółowo

RESTAURACJA I APARTAMENTY ZA MUREM

RESTAURACJA I APARTAMENTY ZA MUREM RESTAURACJA I APARTAMENTY ZA MUREM...Są miejsca które wywierają niezapomniane wrażenia dlatego z ogromną radością pragniemy zaprosić Państwa do nowo powstałego, unikatowego zakątka Stworzyliśmy miejsce,

Bardziej szczegółowo

AGROTURYSTYKA, A TURYSTYKA WIEJSKA

AGROTURYSTYKA, A TURYSTYKA WIEJSKA Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Spotkanie seminaryjne pt. Agroturystyka: elastyczny i bezpieczny model zatrudnienia CZYNNIKI ROZWOJU ALTERNATYWNYCH ŹRÓDEŁ DOCHODÓW LUDNOŚCI

Bardziej szczegółowo

Wizja. 2. Gmina Bełżec przyjaznym miejscem życia i pracy z rozwijającym się rolnictwem oraz przedsiębiorczością.

Wizja. 2. Gmina Bełżec przyjaznym miejscem życia i pracy z rozwijającym się rolnictwem oraz przedsiębiorczością. Wizja 1. Roztoczańskie Centrum Rekreacyjne wykorzystujące położenie transgraniczne, walory przyrodnicze i gospodarcze dla poszerzania oferty turystycznowypoczynkowej. 2. Gmina Bełżec przyjaznym miejscem

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Sportów Wodnych

Ośrodek Sportów Wodnych Przedmiot sprzedaży: Ośrodek Sportów Wodnych Lokalizacja: Ośrodek położony w Bieszczadach w miejscowości Zawóz, gmina Solina powiat leski, woj. podkarpackie Nieruchomość zabudowana Łączna powierzchnia

Bardziej szczegółowo

LIPNIK TERENY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ NIERUCHOMOŚĆ NIEZABUDOWANA położona przy węźle drogowym Lipnik

LIPNIK TERENY OBSŁUGI KOMUNIKACYJNEJ NIERUCHOMOŚĆ NIEZABUDOWANA położona przy węźle drogowym Lipnik Invest-Euro Sp. z o.o., 71-425 Szczecin, ul. Lutniana 38/70, tel. +48 91 424 79 70, fax +48 91 424 79 71, NIP 955-16-57-634, REGON 810980218 Sąd Rejonowy w Szczecinie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego

Bardziej szczegółowo

BIZNES I KONFERENCJE

BIZNES I KONFERENCJE BIZNES I KONFERENCJE Jest takie miejsce... Hotel Senator to doskonale wyposażony obiekt wypoczynkowo-rekreacyjny położony zaledwie 80 m od morza, z bogatym zapleczem gastronomicznym i rekreacyjnym. Szeroka

Bardziej szczegółowo

ANKIETA. Konsultacje społeczne prowadzone w ramach opracowywania aktualizacji Strategii Rozwoju Powiatu Goleniowskiego do roku 2020.

ANKIETA. Konsultacje społeczne prowadzone w ramach opracowywania aktualizacji Strategii Rozwoju Powiatu Goleniowskiego do roku 2020. ANKIETA Konsultacje społeczne prowadzone w ramach opracowywania aktualizacji Strategii Rozwoju Powiatu Goleniowskiego do roku 2020. Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem aktualizacji

Bardziej szczegółowo

2. Obowiązujące ulgi podatkowe w Gminie (max 1 strona A4). 50% max. stawki dla rolników, którzy zdali gospodarstwa rolne na rzecz Skarbu Państwa.

2. Obowiązujące ulgi podatkowe w Gminie (max 1 strona A4). 50% max. stawki dla rolników, którzy zdali gospodarstwa rolne na rzecz Skarbu Państwa. 1. Dane personalne i kontaktowe osoby wyznaczonej do podania danych, aktualizacji ich, oraz korekty. 57343, ul. Nad Potokiem 4 Sekretarz Gminy Ewa Ucińska, tel. (074) 869 84 29 fax (074) 869 82 73 2. Obowiązujące

Bardziej szczegółowo

Nowy ośrodek targowy w aglomeracji śląskiej

Nowy ośrodek targowy w aglomeracji śląskiej Targowy komfort Nowy ośrodek targowy w aglomeracji śląskiej Expo Silesia to nowoczesne Centrum Wystawiennicze w największej polskiej aglomeracji przemysłowej. Dysponujemy 13,5 tysiąca m 2 powierzchni ekspozycyjnej

Bardziej szczegółowo