termosy transportowe Poradnik bezpiecznego transportu żywności

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "termosy transportowe Poradnik bezpiecznego transportu żywności"

Transkrypt

1 termosy transportowe Poradnik bezpiecznego transportu żywności

2 Transportery izolowane Transportery izolowane Cambro Firma Cambro produkuje najszerszą na świecie gamę izolowanego wyposażenia do transportu żywności. Nasza obszerna linia produktów z izolacją spełnia wszystkie potrzeby branży cateringowej oraz dystrybucji żywności w obiektach. Produkty są dostępne w zróżnicowanych stylach, w wielu kolorach oraz cechują się niezrównaną wytrzymałością, dzięki czemu firma Cambro to kluczowy dostawca w tej branży. Produkty firmy Cambro poddawane są rygorystycznym testom i od wielu lat sprawdzają się na rynku. Dlatego firmy cateringowe, hotele, szkoły, szpitale, uczelnie wyższe, jednostki wojskowe, zakłady karne oraz organizacje humanitarne na całym świecie wybierają właśnie nasze produkty. Bezpieczeństwo żywności Firma Cambro opracowuje produkty, mając na uwadze bezpieczeństwo żywności. Dlatego projektujemy nasze produkty w taki sposób, aby łatwo je było czyścić. Jest to możliwe dzięki obudowie wykonanej z wytrzymałego polietylenu oraz grubej warstwie izolacyjnej z poliuretanu, które zapewniają również utrzymanie bezpiecznej temperatury. Po przygotowaniu żywności zawsze istnieje poważne ryzyko związane z temperaturą i okresem jej przechowywania. Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest podstawowym problemem podczas przechowywania i transportu żywności. Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa żywności jest obowiązkowe, ale nie musi być trudne. Dzięki produktom firmy Cambro jest to wyjątkowo proste. Linia rozwiązań StoreSafe, ułatwiających zachowanie zgodności z systemem HACCP, zapewnia bezpieczeństwo pracy z żywnością. Podczas transportu żywność musi być przechowywana w temperaturze równej lub niższej niż 4 C albo wyższej niż 65 C. Program StoreSafe został opracowany w celu określenia produktów firmy Cambro, które pozwalają zachować zgodność z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Produkty StoreSafe umożliwiają ograniczenie konieczności dotykania produktów oraz punktów możliwego ich zanieczyszczenia, są łatwe w czyszczeniu, a przez to pomagają obsłudze zarządzać kuchnią w sposób zgodny z systemem HACCP. Produkty omówione w tym przewodniku pozwalają na kontrolowanie dwóch największych zagrożeń związanych z transportem żywności: Zbyt duże wahania temperatury i wydłużony czas transportu. Zanieczyszczenie krzyżowe. Wszystkie produkty Cambro zostały zaprojektowane w celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz skrócenia czasu obsługi, co pozwala obniżyć ryzyko chorób przenoszonych za pośrednictwem produktów spożywczych. Jakość zarówno dotychczas oferowanych, jak i nowych produktów sprawia, że firma Cambro jest czołowym dostawcą wyposażenia dla branży spożywczej, pomagając w serwowaniu bezpiecznej żywności.

3 full 1/2 long 1/2 1/3 1/4 1/6 1/9 Cztery czynniki doboru UPCS140 UPCS160 UPCS180 CD160 UC500 1 Rodzaj termosu Cambro oferuje termosy specjalnie zaprojektowane do przetrzymywania napojów, pojemników GN, blach, tac oraz pojemników na żywność. Wszystkie pojemniki spełniające specyfikacje normy Gastronorm EN można załadować i przechowywać w dostosowanych do ich przewozu termosach Cambro. Do pojemników GN rozmiarów 1/2 i 1/3 należy stosować ładowane od góry termosy Camcarriers lub ładowane od przodu termosy o numerach modelu od 140 do Pojemność w zależności od potrzeb Wybierając termosy, trzeba uwzględnić liczbę obsługiwanych gości. UPCS400 ma pojemność ok porcji. (1 porcja = 236 ml) Na napoje i potrawy radzimy wybierać termosy takiej wielkości, aby przy większości okazji napełniać je po brzegi. Przewożenie możliwie najpełniejszych termosów sprzyja utrzymaniu w nich temperatury. Pojemność termosów i wózków określa się liczbą pełnej wielkości pojemników GN 100 mm. Przykład: UPCS400 zawiera 4 x GN 1/1 100 mm. 2 Czas przechowywania Wszystkie termosy Cambro utrzymują wymagane temperatury przez okres do czterech godzin. Akcesoria Cambro do utrzymywania temperatury: Camchiller Cold Eutectic Plate, Camwarmer Hot Eutectic Plate i ThermoBarrier Insulated Divider, polepszają wyniki, przedłużając czas przechowywania. Do dłuższego utrzymywania gorąca lub gdy termosy są na miejscu wielokrotnie otwierane i zamykane, zaleca się termosy grzewcze Ultra Pan Carrier serii H. 4 Wymagania dotyczące transportu Należy sprawdzić wymiary zewnętrzne i wysokość sterty na wózku i bez wózka, aby zapewnić, że termosy zmieszczą się w pomieszczeniach magazynowych i w środkach transportu. Trzeba uwzględnić, kto będzie nosił, ustawiał czy popychał termosy oraz w jaki sposób będą one przewożone. Pojemniki przeznaczone do podnoszenia i przenoszenia przez jedną lub dwie osoby, mają ergonomiczne, wbudowane uchwyty na końcach lub po bokach. Zestawienie wielkości pojemników GN full 1 1/2 long 1/2 1/3 1/4 1/6 1/ dł Garnek GN 1 1 Głębokość: 20 cm 15 cm 10 cm 6,5 cm Pojemność: 25,6 L 19,5 L 13 L 8,5 L Porcje:

4 Budowa termosów Izolacja z pianki Izolacja z grubej, wolnej od chloro-fluoro-węglanów (CFC) pianki poliuretanowej ma gęstość drewna, co zapewnia, że potrawa pozostanie ciepła lub zimna przez wiele godzin. Odporna powierzchnia zewnętrzna Powierzchnia z polietylenu lub polipropylenu* jest odporna na wgniecenia, pęknięcia, wyszczerbienia lub stłuczenia oraz jest nierdzewna. * Asortyment produktów UPCS. Drzwiczki Ładowane od przodu Camcarriers, Camcarts i Combo Carts mają drzwiczki otwierane o 270 dla ułatwienia załadunku lub rozładunku. Powierzchnia do wydawania potraw Nadlewane szyny na większości termosów stanowią dodatkową powierzchnię do przetrzymywania lub wydawania potraw. Uchwyty Zaprojektowane do ergonomicznego podnoszenia i podnoszenia. Nadlewane uchwyty nie zginają się ani nie łamią. Klamry Mocne klamry zapewniają szczelność oraz dają się łatwo otwierać i zamykać. Szyny Modele z szynami lub prowadnicami szynowymi są skonstruowane dla zapewnienia maksymalnej ładowności. Wszystkie termosy Cambro na pojemniki GN spełniają normy EN-631. Odpowietrzenie Patentowany kapturek odpowietrzający wyrównuje ciśnienie, uwalniając parę i umożliwiając łatwe otwieranie drzwiczek. Zderzaki Nadlewane zderzaki zapobiegają uszkodzeniom. Kółka Kółka znoszące znaczne obciążenia są przymocowane do grubych osi stalowych lub do nadlewanych płytek, co zapewnia płynny i stabilny transport. Uwaga: Przed umieszczaniem pojemników metalowych w szafce Cambro lub postawieniem ich na powierzchni termosu należy je zawsze schłodzić przez sekund do 120 C. Bezpieczne przechowywanie i transport żywności Spełnia kryteria sanitarne Odpowiednie do produktów żywnościowych Nadaje się do zmywarek mechanicznych

5 Pięć kroków do najlepszych wyników 3 Używanie płaskich pojemników z pokrywami Płytkie pojemniki o głębokości 6,5 cm lub 10 cm lepiej utrzymują temperaturę i jakość potraw podczas gotowania, przechowywania i podawania. Stosowanie pokrywek chroni przed rozlewaniem i zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia. Pokrywki Cambro GripLids są specjalnie skonstruowane do zapobiegania rozlewom, gdy stosuje się je do naczyń z poliwęglanu i do odpornych na wysokie temperatury H-Pans. Stosując w miarę możności pokrywki wielokrotnego użytku zmniejsza się zużycie folii i koszty robocizny. Pokrywki wielokrotnego użytku zapewniają również bezpieczne ustawianie w sterty i przechowywanie w chłodziarkach lub zamrażarkach, maksymalizując wykorzystanie miejsca. 1 Sprawdzanie, czy wszystkie części działają Aby zapewnić maksymalną stałość temperatury, uszczelki, zamki, zawiasy i kapturki na odpowietrzenia muszą być czyste, prawidłowo zamocowane i w dobrym stanie. Zaleca się skorzystać z produktów bez uszczelek, takie jak UPCS140, UPCS160, UPCS180, UPCSS160 i UPCS Nie otwierać drzwiczek bez potrzeby Za każdym razem, gdy otwiera się drzwiczki lub podnosi pokrywkę, potrawy i płyny tracą ciepło. Aby unikać częstego otwierania: Oznakować zawartość wszystkich termosów za pomocą taśmy, etykiet lub zawieszek, aby bez otwierania wiedzieć, co zawierają. 2 Podgrzewanie lub schładzanie Zaleca się podgrzewanie lub schładzanie termosów przed załadowaniem, aby przedłużyć czas przechowywania. Podgrzewanie wstępne Na dolne szyny wsunąć gorąca płytkę eutektyczną Camwarmer lub pełnorozmiarowy pojemnik GN bez pokrywki z gorącą wodą o temperaturze 88 C. Zamknąć drzwiczki na minut. Schładzanie wstępne Na górne szyny wsunąć zamrożoną płytkę eutektyczną Camchiller lub pełnorozmiarowy pojemnik GN bez pokrywki z lodowatą wodą. Zamknąć drzwiczki na minut. IJeżeli jest dosyć miejsca, umieścić termosy w chłodziarce lub zamrażarce na noc, z otwartymi drzwiczkami lub bez pokrywek. 5 Redukcja pustej przestrzeni Pusta przestrzeń w termosie powoduje wymianę ciepła między potrawą a otoczeniem i wyrównywanie się temperatury powietrza w pustej przestrzeni i temperatury potraw. Aby temu zapobiec, należy transportować termosy możliwie pełne. Gdy termos jest częściowo pusty, zaleca się utrzymywania potraw możliwie najdłużej w bezpiecznej temperaturze, użycia ThermoBarrier (bariery izolacyjnej), którą wsuwamy pod gorące potrawy załadowane do komory górnej lub nad zimne potrawy załadowane do komory dolnej. Pojemnik na potrawy gorące Puste miejsce Pojemniki na napoje Aby wstępnie podgrzać lub schłodzić termosy na napoje, napełnić je gorącą lub lodowatą wodą i przykryć szczelnie na minut. Uwaga: Nie należy wlewać wrzątku o temperaturze powyżej 88 C bezpośrednio do termosów Cambro. Pokrywki GN 1/1 GripLid zapobiegają rozlewom podczas transportu.

6 Konserwacja Wskazówki Zaleca się okresowe gruntowne czyszczenie i inspekcję drzwiczek, uszczelek, kraników, klamer i zawiasów. Sprawdzać, czy są w dobrym stanie i wymieniać w razie potrzeby. Zmywanie Zdjąć i umyć pokrywki, kapturki odpowietrzające, uszczelki i kraniki. Uszczelki włożyć do gorących mydlin, przetrzeć miękką ściereczką lub szczotką, opłukać w gorącej wodzie i wysuszyć miękką, suchą tkaniną. W miarę możności wymontować drzwiczki i umyć zawiasy i trzpienie. Umyć miękką szmatką lub szczoteczką w łagodnym komercyjnym detergencie. Zaleca się stosować roztwory odkażające. Nie używać wiórków stalowych, zmywaków drucianych i płynów zawierających amoniak lub wybielacz optyczny. Opłukać czystą gorącą wodą. Suszenie i przechowywanie Jeśli to możliwe, osuszyć powietrzem, albo wytrzeć starannie suchą, czystą, miękką tkaniną. Przechowywać z uchylonymi pokrywkami i drzwiczkami. Trudno usuwalne zapachy i plamy Aby usunąć zalegające zapachy i plamy po kawie i innych produktach o silnym zapachu, namoczyć w roztworze przeciw zapachowym lub odkażającym. Skuteczny jest również roztwór z 1 łyżki stołowej sody oczyszczanej na litr gorącej wody z kranu lub 1 część soku z cytryny lub octu spirytusowego na 4 części gorącej wody. Wypłukać starannie w gorącej wodzie i osuszyć. Wskazówki długotrwałego bezpiecznego użytkowania Wewnątrz termosów Cambro nie stosować paliw turystycznych w puszkach ani w kostkach. Przed umieszczaniem w termosie Cambro lub postawieniem na powierzchni termosu pojemników metalowych należy je zawsze schłodzić przez sekund do 121 C. Nie wlewać wrzątku o temperaturze powyżej 88 C bezpośrednio do termosów Cambro. Nie narażać produktów na bezpośrednie źródła ciepła, takie jak gorący piec lub rożen. Nie wolno używać wózków z uszkodzonymi kółkami.

7 Specyfikacje termosów The Original Camtainers * Stosowane przez wiele firm cateringowych. Do wyboru są cztery wielkości termosów na napoje. Cztery mocne klamry plastikowe łatwo się otwierają i zamykają i nigdy nie rdzewieją. Kolory 250LCD, 350LCD, 500LCD: (157), (401). Ultra Camtainers * Nowoczesna konstrukcja z dwoma szerokimi klamrami z nylonu, które łatwo się otwierają i zamykają. Kolory UC250, UC500, UC1000: (401), (191), (192). 250LCD Wym. zewn.: 42 x 23 x 47 cm Pojemność: 9,4 L Kubki 250 ml: 45 Ciężar: 5,8 kg Wózek: CD100, CD100H, CD100HB UC250 Wym. zewn.: 42,5 x 30 x 50 cm Pojemność: 10,4 L Kubki 250 ml: 50 Ciężar: 6,85 kg Wózek: CD100, CD100H, CD100HB LCD Model bez kraniku do serwowania zup. Wym. zewn.: 42 x 23 x 47 cm Pojemność: 12,7 L Kubki 250 ml: 60 Ciężar: 6 kg Wózek: CD100, CD100H, CD100HB UC500 Wym. zewn.: 42,5 x 30 x 68 cm Pojemność: 19,9 L Kubki 250 ml: 94 Ciężar: 8,55 kg Wózek: CD100, CD100H, CD100HB LCD Wym. zewn.: 42 x 23 x 62 cm Pojemność: 18 L Kubki 250 ml: 85 Ciężar: 7,3 kg Wózek: CD100, CD100H, CD100HB UC1000 Wym. zewn.: 52 x 41,5 x 65,5 cm Pojemność: 39,7 L Kubki 250 ml: 192 Ciężar: 13,24 kg Wózek: CD300, CD300H, CD300HB 1000LCD Wym. zewn.: 53 x 41,5 x 63 cm Pojemność: 44,5 L Kubki 250 ml: 214 Ciężar: 12,7 kg Wózek: CD100, CD100H, CD100HB Uwaga: Nie nalewać płynów gorętszych niż 88 C bezpośrednio do pojemników Cambro. * Wszystkie pojemniki Camtainers i Ultra Camtainers można przekształcić na pojemniki do zup za pomocą trwałej wkładki nylonowej, nr części Więcej rozmiarów i wzorów można zobaczyć w katalogu Cambro na stronie Hot 250LCD 87 C 84,5 C 82 C 79 C 77 C UC C 85,5 C 84 C 82 C 80 C Cold 250LCD 1 C 1,5 C 2 C 3 C 4 C UC250 0,5 C 1 C 1 C 1,5 C 2 C Start 1 hr. 2 hrs. 3 hrs. 4 hrs.

8 Termosy UPCS400 i UPC400 Ultra Pan Camcarriers do transportu pojemników Gastronorm Izolowane Termosy UPCS400 & UPC400 Lepsza wydajność: oba modele utrzymują posiłki gorące, bądź zimne przez 4 godziny lub dłużej bez podłączenia do prądu. Izolacja z pianki poliuretanowej pozwala na utrzymywnie odpowiedniej temperatury i pozostaje chłodna w dotyku, w porównaniu do gorących, metalowych szafek grzewczych. Solidna konstrukcja nie będzie się nigdy wyginać, rdzewieć, odpryskiwać, czy pękać. Drzwi otwierają się na szerokość 270, co pozwala na łatwy załadunek i rozładunek pojemników. Produkty te można układać w sterty i można je przewozić na wózkach. UPCS400 Kolory 480 UPCS400 UPC400 CD UPC400 Kolory KOD UPCS400 UPC400 Wymiary D x S x W (CM) 46 x 63,5 x x 63,3 x 62 Kolory na składzie Ilość w opakowaniu: 1 Szary cętkowany (480) Szaro-niebieski (401) Top Loaders UPC400 / UPCS400 Gorące 87,8 C 85,6 C 84,5 C 82,8 C 81,7 C UPCS400 można ustawiać jedne na drugich. Pasują do wózków Camdolly CD400, albo można zamontować dodatkowe kółka dla łatwiejszego transportu naziemnego. Wózek CD400 dla UPCS400 & UPC400 Wym. zewn.: 71 x 53 x 23 cm Pojemność: 136 kg Zimne 3 x 2 1/2 in 2 x 4 in 1 x 6 in 1,05 C 1,2 C 1,5 C 1,8 C 2,1 C Początek 1 godz. 2 godz. 3 godz. 4 godz. 4 x 2 1/2 in 3 x 4 in Tabela Pojemności: UPCS400/UPC400 2 x 6 in 1 x 8 in 1 x 8 in & 1 x 2 1/2 in 66 x 6,5 2 1/2 cm in 51 L 4 4 x x4 10 incm 52 L 3 x 3 x 15 6 incm 58,5 L 2 x 820 in cm 51,2 L Kolor na składzie CD400: (401). Camchiller, ThermoBarrier i Camwarmer KOD CP DIV 1200DIV* Wymiary D x S x W 53 x 33 x 3,8 cm 54 x 33 x 2,5 cm 34 x 27,5 x 4 cm Kolory na składzie zimny niebieski (159) szary (180) granitowo szary (191) Ilość w opakowaniu: 1 Więcej rozmiarów i wzorów można zobaczyć w katalogu Cambro na stronie

9 Ultra Camcarts do transportu pojemników GN Ultra Camcarts do transportu pojemników Solidne i niezawodne termosy na potrawy z wbudowanymi kółkami. Kolor na składzie UPC800, UPC1600: (192), (194), (401). Kolor na składzie UPC600, UPC1200: (401) Gorące UPC800 87,7 C 85,5 C 84,2 C 82,9 C 81,7 C UPC ,1 C 85,9 C 85,1 C 84,3 C 83,7 C Zimne UPC800 0,3 C 0,8 C 0,9 C 1,2 C 1,4 C UPC1600 0,6 C 1 C 1,2 C 1,5 C 1,5 C Początek 1 godz. 2 godz. 3 godz. 4 godz. UPC600 Wym. zewn.: 52 x 69 x 114,5 cm Wym. wewn. komory: 34 x 54 x 35,5 cm Ciężar: 32,48 kg Akcesoria: 300DIV, CP1220, 1210PW UPC1200 Wym. zewn.: 72,5 x 82 x 116 cm Wym. wewn. komory: 54 x 66,5 x 34,5 cm Ciężar: 49,29 kg Akcesoria: 1200DIV, CP1220 Top Loaders Tabela 3 x 2 1/2 inpojemności: 2 x 4 in UPC600 (x2), UPC1200 (x4) 1 x 6 in 1 x 8 in UPC600 4 x 2 1/2 in 4 x 6,5 cm 34 L 3 x 4 in 3 x 10 cm 39 L 2 x 6 in 2 x 15 cm 39 L 1 x 8 in & 1 x 2 1/2 in 6, cm 34,1 L UPC1200 UPC800 Wym. zewn.: 52 x 69 x 137 cm Top Loaders 6 x 2 1/2 in Wym. wewn. komory: 33 x 54,5 x 48,5 cm 3 x 2 1/2 in Ciężar: 39,01 kg Akcesoria: 400DIV, CP1220, Front 1210PW Loaders 4 x4 in 2 x 4 in UPC1600 Wym. zewn.: 71,5 x 82 x 135 cm 3 x 6 in 2 x 8 in Wym. wewn. komory: 53,5 x 66,5 x 53,5 cm 1 x 6 in 1 x 8 in Ciężar: 59 kg Akcesoria: 1600DIV, CP1220 Tabela 4 x 2 1/2 in Pojemności: 3 x 4 in UPC800 (x 2), UPC1600 (x 4) 2 x 6 in 1 x 8 in & 1 x 2 1/2 in 66 x 6,5 2 1/2 cm in 51 L 4 4 x x4 10 incm 52 L 3 x 3 x 15 6 incm 58,5 L 2 x 820 in cm 51,2 L UPC800 UPC1600 ThermoBarrier, Camchiller i Camwarmer KOD 300DIV 400DIV 1200DIV* 1600DIV CP PW Pasuje do UPC600 UPC800 UPC1200 UPC1600 UPC800 UPC1200 UPC600 UPC800 UPC1600 Opis Thermo Thermo Thermo Thermo Camchiller Camwarmer Barrier Barrier Barrier Barrier Ilość na przegródkęę Wym. D x S x W (CM) 53 x 33 x 2,5 54 x 33 x 2,5 53 x 33,5 x 3,5 53 x 33,5 x 3,8 53 x 33 x 3,8 34 x 27,5 x 4 Il. w op Kolory w beżowo magazynie kawowy (157) Przedmiot niemagazynowany. szary (180) ciemno brązowy () * niebieski łupkowy (401) zimny niebieski (159) granitowo szary (191) Więcej rozmiarów i wzorów można zobaczyć w katalogu Cambro na stronie

10 Ultra Pan Carriers i Ultra Camcart Serii H do transportu pojemników GN Ultra Pan Carriers i Camcart serii H Termosy elektryczne, doskonałe gdy trzeba często otwierać i zamykać drzwiczki, przedłużają okres przetrzymywania gorących potraw i zapewniają ich bezpieczeństwo. Termosy grzewcze UPCH zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż inne tego typu urządzenia metalowe UPCH4002 Gruba izolacja z pianki utrzymuje temperaturę przez wiele godzin po odłączeniu zasilania. UPCH4002 Wym. zewn.: 46 x 67 x 63 cm Wym. wewn. komory: 33,5 x 53,3 x 48,6 cm Napięcie: 220 Moc: 265 Ciężar: 20,45 kg Wózek: CD400 Top Loaders Temperatura jako funkcja czasu Potrawy gorące Przeciętna temperatura 65 C do 74 C wewnątrz szafki Podgrzewanie Od temp. otoczenia do 45 minuty gorącej.. Dogrzewanie Powrót do wysokiej temp. 3 minuty po otwarciu drzwi na 30 sekund. Czas transportu* Czas po podgrzaniu, 4 godziny + gdy szafkę można wyłączyć aż wystygnie do 65 C. * Na podst. testów czterech dużych H-Pans gł. 10 cm wypełnionych wodą o temp. 87,7 C Utrzymanie ciepła bez podłączenia prądu UPCH ,8 C 82,8 C 81,7 C 80 C 78,9 C UPCH ,8 C 83,9 C 82,8 C 81,1 C 80 C UPCH ,8 C 83,9 C 82,8 C 81,1 C 80 C 3 x 2 1/2 in 2 x 4 in 1 x 6 in 1 x 8 in Początek 1 godz. 2 godz. 3 godz. 4 godz. CD400 Wykres pojemności: 4 x 2 1/2 in 3 x 4 in 2 x 6 in 1 x 8 in & 1 x 2 1/2 in UPCH4002, UPCH(T)8002 (x2), UPCH16002 (x4) UPCH8002 / UPCHT8002 Wym. zewn.: 52 x 69 x 137,2 cm Wym. wewn. komory: 33 x 54,5 x 48,5 cm Napięcie: 220 Moc: 265 Ciężar: 43,36 kg 66 x 6,5 2 1/2 cm in 51 L 4 4 x x4 10 incm 52 L 3 x 3 x 15 6 incm 58,5 L UPCH16002 Wym. zewn.: 73 x 84,7 x 137,5 cm Wym. wewn. komory: 53,5 x 66,5 x 53,5 cm Napięcie: 220 Moc: 506 Ciężar: 67,13 kg 2 x 820 in cm 51,2 L UPCH8002 Góra i dół drzwi są ogrzewane. UPCHT8002 Górna część drzwi jest ogrzewana. Dno drzwi są pasywne. Kolor na składzie UPCH4002, UPCH8002, UPCHT8002,UPCH16002: (401). UPCH16002 Więcej rozmiarów i wzorów można zobaczyć w katalogu Cambro na stronie

11 Izolowany transporter Combo Cart Plus do transportu wkładów o różnych wymiarach Transporter Combo Cart Plus Najbardziej uniwersalny pojemnik na rynku. Do przechowywania różnego rodzaju ciepłych i zimnych posiłków, z możliwością lub bez konieczności podłączania go do prądu. Idealny dla firm cateringowych, szkół, hoteli i dużych instytucji. Wyposażony w 7 par regulowanych szyn ze stali nierdzewnej: Transporter wysoki może pomieścić 14 pełnowymiarowych blach, 28 o wymiarach o połowę mniejszych, 28 wkładów w standardzie GN 1/1 (o głębokości 6,35 cm), 14 tac o wymiarach 40 cm x 60 cm lub dużych pojemników na pizzę! Transporter niski ma o połowę mniejszą pojemność. 615 Transportery bez zasilania elektrycznego Trwała, odporna na wgniecenia i rdzę obudowa wykonana z polietylenu. Gruba warstwa izolacyjna z poliuretanu umożliwia przechowywanie w cieple lub zimnie przez co najmniej 4 godziny. Naturalne zachowanie wilgotności jedzenia. Automatycznie zamykane drzwiczki bez uszczelek ściśle przylegają do obudowy, zapewniając maksymalne utrzymanie temperatury. Klamki z szerokim uchwytem umożliwiają zamykanie i otwieranie jedną ręką. Kieszeń na menu o wymiarach 12,7 x 20,3 cm ułatwia identyfikację produktów. Transporter wyposażono w ergonomiczne, pionowe (transporter wysoki) lub poziome (transporter niski) uchwyty, zderzak i cztery 15-cm kółka samonastawne o wysokiej wytrzymałości, które pozwalają na łatwe manewrowanie transporterem. Transportery z zasilaniem elektrycznym i podgrzewaniem Posiada wszystkie cechy transporterów bez zasilania elektrycznego oraz: Doskonale sprawdza się w przypadku częstego otwierania I zamykania drzwiczek. W przeciwieństwie do transporterów wykonanych z metalu: Obudowa nie nagrzewa się w trakcie korzystania. Utrzymuje bezpieczną temperaturę nawet po odłączeniu od zasilania. Cechuje się średnio ponad 50% większą energooszczędnością w porównaniu z wiodącymi na rynku transporterami metalowymi. Pozwala utrzymać bezpieczną temperaturę C przez zastosowanie automatycznego, niepromeniującego ogrzewania. Transporter wysoki jest wyposażony w osobne, podwójne przedziały z grzałkami w jednych lub obu drzwiczkach, które zapewniają maksymalną elastyczność w doborze transportowanych produktów. Dostępne są modele z napięciem zasilania V lub 220 V. MODELE Z ZASILANIEM ELEKTRYCZNYM Utrzymywanie ciepła Czas nagrzewania Czas przywrócenia temperatury Gorące średnia utrata temperatury wynosi 16,11 C/godzinę. 87,8 C 85,6 C 84,4 C 82,3 C 81,7 C 1,1 C 1,2 C 1,5 C 1,8 C 2,1 C Początek 1 godz. 2 godz. 3 godz. 4 godz. Zimno średni wzrost temperatury wynosi 16,94 C/godzinę.. CMBPL CMBPLH Średnia temperatura wewnątrz przedziału Od temperatury otoczenia do nagrzania. Po otwarciu drzwiczek przez 30 sek. CMBP CMBPH 65 C 74 C 45 minuty 3 minuty MODELE NISKIE KÓŁKA STANDARDOWE WAGA KÓŁKA WZMOCNIONE WAGA Bez zasilania elektrycznego CMBPL 60 kg CMBPLHD 64,3 kg Z zasilaniem elektrycznym (V) CMBPLH 65,7 kg CMBPLHHD 70 kg Z zasilaniem elektrycznym (220V) CMBPLH2 65,7 kg CMBPLH2HD 70 kg MODELE WYSOKIE KÓŁKA STANDARDOWE WAGA KÓŁKA WZMOCNIONE WAGA Bez zasilania elektrycznego CMBP 95,3 kg CMBPHD 99,6 kg Z zasilaniem elektrycznym (V) CMBPH, CMBPTH 105,2 kg CMBPHHD, CMBPTHHD 109,5 kg Z zasilaniem elektrycznym (220V) CMBPH2, CMBPTH2 105,2 kg CMBPH2HD, CMBPTH2HD 109,5 kg Wym. zewn.: 70,2 x 85,1 x 167,3 cm (wysoki) / 70,2 x 85,1 x 104,5 cm (niski) Wym. wewn. komory: 53,7 x 66,7 x 64,8 cm (wszystkie modele) Pobór mocy (W): 506 na grzałkę

12 Izolowany pojemnik na Pieczywo Zaprojektowany dla branży piekarniczej, która używa chłodnych blach o rozmiarach: 60 x 40 cm. Idealne do transportu produktów w bezpiecznej, chłodnej temperaturze do innych lokalizacji, bądź zewnętrznej dystrybucji. 186 Kolor na składzie: (186). BK60406 BK60406* Wym. zewn.: 76,5 x 57 x 82 cm Wym. wewn.: 42 x 63,5 x 67,5 cm Liczba prowadnic: 7 Odległość pomiędzy prowadnicami: 8,7 cm Ciężar: 23 kg Wózek: CD300 Akcesoria: CP6040 (euktektyczny wkład chłodzący) *Sprzedawane z wkładem chłodzącym CP6040. Termosy Camcarriers ładowane od góry do transportu pojemników Gastronorm Seria S Trwała konstrukcja z polipropylenu, z wbudowaną uszczelką i szerokimi klamrami z nylonu. Nowoczesny wygląd i doskonałe właściwości termoizolacyjne po przystępnej cenie. Kolor na składzie UPCS140, UPCS160, UPCS180: (480). UPCS160 Gorące Zimne 87 C 85 C 83 C 81 C 79 C 0 C 1 C 2 C 2 C 2,5 C Początek 1 godz. 2 godz. 3 godz. 4 godz. 480 Głębokość: 20 cm 15 cm 10 cm 6,5 cm Pojemność: 25,6 L 19,5 L 13 L 8,5 L Porcje: full full 1/2 long 1/2 long 1/2 1/2 1/3 1/3 Tabela Pojemności GN 1/1 GN 1/4 GN 1/2 GN 1/6 GN 1/3 1/2 long 1/2 1/3 1/4 1/6 1/9 UPCS140 Wym. zewn.: 64 x 43,5 x 22 cm Pojemność: 1 GN 1/1-10 cm/13,0 liters Ciężar: 7,91 kg Wózek: CD160 UPCS180 Wym. zewn.: 64 x 43,5 x 30,5 cm Pojemność: 1 GN 1/1-20 cm/25,6 liters Ciężar: 8,88 kg Wózek: CD160 UPCS160 Wym. zewn.: 64 x 43,5 x 26 cm Pojemność: 1 GN 1/1-15 cm/19,5 liters Ciężar:8,6 kg Wózek: CD160 Camdolly CD160 For UPCS Wym. zewn.: 62 x 42 x 26,5 cm Pojemność: 136 kg 180 CAMBRO U.S.A. TELEFON: (714) FAKS: (714) CAMBRO EUROPEAN LOGISTICS TELEFON: (49) FAKS: (49) Kolor na składzie CD160: (180). Więcej rozmiarów i wzorów można zobaczyć w katalogu Cambro na stronie Copyright Cambro Manufacturing Company. Printed in the U.S.A. LITX13INSBRPOL I101209

Jak zapewnić zgodność z systemem HACCP dzięki produktom firmy Rubbermaid Commercial Products?

Jak zapewnić zgodność z systemem HACCP dzięki produktom firmy Rubbermaid Commercial Products? t ŻYWNOŚĆ Wag cyfrowych...129 Systemy bezpiecznego przechowywania produktów... 131 Systemy pojemników na produkty... 132 Pokrywa przesuwana Brute... 133 Pojemniki na żywność i pokrywy... 134 Pojemniki

Bardziej szczegółowo

FoodSolutions 2010. Dobre jedzenie zasługuje na dobre pakowanie

FoodSolutions 2010. Dobre jedzenie zasługuje na dobre pakowanie FoodSolutions 2010 Dobre jedzenie zasługuje na dobre pakowanie NOWOŚĆ Spis treści Nowości roku 2010 Nowe rozwiązania sprawiające, że Państwa firma będzie jeszcze lepsza. Strony 4 5 Duni ecoecho Produkty

Bardziej szczegółowo

PEŁNA SWOBODA BOGATA OFERTA WYPOSAŻENIA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH NOWOŚĆ. Inspired by comfort. Mobilne lodówki. Mobilne klimatyzatory

PEŁNA SWOBODA BOGATA OFERTA WYPOSAŻENIA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH NOWOŚĆ. Inspired by comfort. Mobilne lodówki. Mobilne klimatyzatory Inspired by comfort PEŁNA SWOBODA 2013 NOWOŚĆ WAECO PerfectCharge & SinePower Ładowarki i Inwertery WAECO CoolFreeze CFX Przenośne lodówko zamrażarki kompresorowe Mobilne lodówki Mobilne klimatyzatory

Bardziej szczegółowo

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com.

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com. Jakość potwierdzona certyfikatem zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 : 2000 w www.zarges.com.pl Pakowanie, transport, składowanie NOWOŚĆ! ZARGES Case Center Szereg nowości Systemy z aluminium Spis treści Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Akcesoria Katalog produktów

Akcesoria Katalog produktów Akcesoria Katalog produktów WYPOSAŻENIE ZAPEWNIAJĄCE OPTYMALNY OBIEG ARTYKUŁÓW WYSTERYLIZOWANYCH Aby zapewnić najlepsze procedury w zakresie zwalczania zakażeń, wysoką efektywność oraz ergonomię stanowiska

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI

INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI INSTRUKCJA INSTALACJI I OBSŁUGI PL PIECYK NA PELLET TOBA HYDRO HYDRO 22 HYDRO 22 Z WYSOKO WYDAJNĄ POMPĄ HYDRO 22 Z WYMIENNIKIEM CZĘŚĆ 1 - NORMATYWY I MONTAŻ Tłumaczenie oryginalnej instrukcji SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Instytuty badawcze Przemysł farmaceutyczny Pojazdy weterynaryjne Budowa pojazdów specjalnych

Instytuty badawcze Przemysł farmaceutyczny Pojazdy weterynaryjne Budowa pojazdów specjalnych INSPIRED BY COMFORT PROFESJONALNE CHŁODZENIE 2014 / 2015 Teraz z aplikacją na smartfony Rozwiązania dostosowane do klientów z branży: Przetwarzanie i kontrolowanie żywności Rolnictwo/zakłady hodowlane

Bardziej szczegółowo

Thermomix TM5 ID: 20698-2105 PL V1 ID: 20698-2105 PL V1

Thermomix TM5 ID: 20698-2105 PL V1 ID: 20698-2105 PL V1 Thermomix TM5 INSTRUKCJA OBSŁUGI ID: 20698-2105 PL V1 ID: 20698-2105 PL V1 INSTRUKCJA OBSŁUGI Wskazówki bezpieczeństwa... 5 Dane techniczne... 10 Wprowadzenie... 11 Twoje urządzenie Thermomix TM5... 12

Bardziej szczegółowo

PROFESJONALNE URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE SPRZEDAŻ MONTAŻ SERWIS

PROFESJONALNE URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE SPRZEDAŻ MONTAŻ SERWIS PROFESJONALNE URZĄDZENIA GASTRONOMICZNE SPRZEDAŻ MONTAŻ SERWIS KATALOG 2012 GARNKI PROFI LINE - GARNEK WYSOKI Z POKRYWKA wyjątkowo masywna, najwyższej jakości stal chromowo-niklowa 18/10 powierzchnia zewnętrzna

Bardziej szczegółowo

Doskonała żywność... Pewność i bezpieczeństwo!

Doskonała żywność... Pewność i bezpieczeństwo! air-o-system Doskonała żywność... Pewność i bezpieczeństwo! Nowy piec konwekcyjno-parowy i schładzarka szokowa air-o-system to najbardziej innowacyjne rozwiązanie umożliwiające pełną integrację procesu

Bardziej szczegółowo

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA WAŻNE INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ORAZ BEZPIECZEŃSTWO OSÓB TRZECICH JEST BARDZO WAŻNE Niniejsza instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, z którymi należy się zapoznać

Bardziej szczegółowo

Kolekcja. wyprzedażowa WYPOSAŻENIE DLA GASTRONOMII SPIS TREŚCI. urządzenia chłodnicze...3 urządzenia grzewcze...5 obróbka mechaniczna...

Kolekcja. wyprzedażowa WYPOSAŻENIE DLA GASTRONOMII SPIS TREŚCI. urządzenia chłodnicze...3 urządzenia grzewcze...5 obróbka mechaniczna... Kolekcja WYPOSAŻEIE DLA GASTROOMII wyprzedażowa SPIS TREŚCI urządzenia chłodnicze...3 urządzenia grzewcze... obróbka mechaniczna...14 inne...23 wyposażenie drobne...31 Carlisle (melamina, poliwęglan, itp.)...46

Bardziej szczegółowo

88 88 KATALOG PRODUKTÓW CAT2010POL

88 88 KATALOG PRODUKTÓW CAT2010POL 2 0 1 0-1 1 P O L I S H C A T 2 0 1 0 P O L KATALOG PRODUKTÓW KATALOG CAMBRO SPIS TREŚCI 7-44 45-60 61-72 73-121 TACE Poradnik doboru tac 8-11 Personalizacja 12-13 Tace Versa 14-17 Tace Versa Lite 18-20

Bardziej szczegółowo

Urządzenia i wyposażenie dodatkowe

Urządzenia i wyposażenie dodatkowe Urządzenia i wyposażenie dodatkowe Katalog 2013 Od numer 1 producenta producenta urządzeń do termicznego przyrządzania potraw SelfCookingCenter whitefficiency i CombiMaster Plus Ważne wyjaśnienia i uwagi

Bardziej szczegółowo

wyprzedażowa Oferta WYPOSAŻENIE DLA GASTRONOMII www.tanake.com.pl

wyprzedażowa Oferta WYPOSAŻENIE DLA GASTRONOMII www.tanake.com.pl WYPOSAŻEIE DLA GASTROOMII Oferta wyprzedażowa ul. Puławska 426, 02884 Warszawa tel. 022 366 90 39, fax 022 336 90 09 tanake@tanake.com.pl www.tanake.com.pl Zapraszamy 2 Urządzenia nowe i używane w atrakcyjnych

Bardziej szczegółowo

Thermomix TM31. Instrukcja obsługi Prosimy zachować instrukcję obsługi!

Thermomix TM31. Instrukcja obsługi Prosimy zachować instrukcję obsługi! Thermomix TM31 Instrukcja obsługi Prosimy zachować instrukcję obsługi! Spis treści Wskazówki bezpieczeństwa... 5 Dane techniczne... 8 Wprowadzenie/Serwis... 9 Twój Thermomix TM31... 10 Przed uruchomieniem...

Bardziej szczegółowo

Camshelving. Łatwe do utrzymania w czystości. Mocne, Trwałe, Stabilne. Łatwe do ustawienia i wyregulowania. Nierdzewne

Camshelving. Łatwe do utrzymania w czystości. Mocne, Trwałe, Stabilne. Łatwe do ustawienia i wyregulowania. Nierdzewne Camshelving Łatwe do utrzymania w czystości Mocne, Trwałe, Stabilne Łatwe do ustawienia i wyregulowania Nierdzewne Łatwo Je Utrzymać W Czystości System regałów Camshelving stanowi przełom w przechowywaniu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Pralko-suszarka CO4 W264D

Instrukcja obsługi Pralko-suszarka CO4 W264D Instrukcja obsługi Pralko-suszarka CO4 W264D Wprowadzenie Zapoznaj się uważnie z zaleceniami zawartymi w niniejszej instrukcji obsługi oraz postępuj zgodnie z nimi podczas użytkowania pralko-suszarki.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI. Kocioł peletowy COMPACT 14. Instrukcja w języku polskim

INSTRUKCJA INSTALACJI. Kocioł peletowy COMPACT 14. Instrukcja w języku polskim INSTRUKCJA INSTALACJI Kocioł peletowy COMPACT 14 Instrukcja w języku polskim 8901310800 SPIS TREŚCI WSTĘP 1 - OSTRZEŻENIA I WARUNKI GWARANCJI 2 - INSTRUKCJA INSTALACJI 3 - RYSUNKI I DANE TECHNICZNE 4 -

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości WF1702WC(C/W) WF1700WC(C/W) WF1602WC(C/W) WF1600WC(C/W) Pralka automatyczna instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana w całości na papierze makulaturowym. wyobraź sobie możliwości Dziękujemy

Bardziej szczegółowo

Urządzenia i wyposażenie dodatkowe Katalog 2014

Urządzenia i wyposażenie dodatkowe Katalog 2014 Urządzenia i wyposażenie dodatkowe Katalog 2014 Od numer 1 producenta producenta urządzeń do termicznego przyrządzania potraw SelfCookingCenter whitefficiency i CombiMaster Plus Ważne wyjaśnienia i uwagi

Bardziej szczegółowo

ZIM 689E INSTRUKCJA OBSŁUGI ZMYWARKI DO NACZYŃ. Zmywarkę należy uruchamiać dopiero po przeczytaniu instrukcji!

ZIM 689E INSTRUKCJA OBSŁUGI ZMYWARKI DO NACZYŃ. Zmywarkę należy uruchamiać dopiero po przeczytaniu instrukcji! ZIM 689E INSTRUKCJA OBSŁUGI ZMYWARKI DO NACZYŃ PL Zmywarkę należy uruchamiać dopiero po przeczytaniu instrukcji! GRATULUJEMY WYBORU SPRZĘTU MARKI AMICA SZANOWNY KLIENCIE! Przed podłączeniem wtyczki zmywarki

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana na papierze wyprodukowanym w 100% z makulatury. wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana na papierze wyprodukowanym w 100% z makulatury. wyobraź sobie możliwości ARNO-WIFI_F900E-03285A_PL_130508.indd 1 2013-05-08 1:59:23 WF12F9E6P4* Pralka automatyczna instrukcja obsługi Niniejsza instrukcja została wydrukowana na papierze wyprodukowanym w 100% z makulatury. wyobraź

Bardziej szczegółowo

PORADNIK TECHNICZNY SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA PŁASZCZYZNOWEGO POLSKA 03/2015

PORADNIK TECHNICZNY SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA PŁASZCZYZNOWEGO POLSKA 03/2015 SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA PŁASZCZYZNOWEGO POLSKA 03/2015 SPIS TREŚCI I. Wstęp IS 1. Idea systemu...4 III.Specjalne zastosowania systemów płaszczyznowych ZS 2. Zalety systemu...4 1. Chłodzenie płaszczyznowe...

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości

instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości WF0604N WF0602N WF0600N WF0608N WF0504N WF0502N WF0500N WF0508N Pralka automatyczna instrukcja obsługi wyobraź sobie możliwości Dziękujemy za zakup produktu firmy Samsung. Aby otrzymać kompletną pomoc

Bardziej szczegółowo

Zmywarka do naczyń ZIM 616 Instrukcja obsługi

Zmywarka do naczyń ZIM 616 Instrukcja obsługi IO 00419 Zmywarka do naczyń ZIM 616 Instrukcja obsługi Szanowni Klienci, Przed podłączeniem wtyczki zmywarki do naczyń do gniazda zasilania i rozpoczęciem eksploatacji należy koniecznie uważnie przeczytać

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu

instrukcja obsługi kullanma kılavuzu instrukcja obsługi kullanma kılavuzu Pralka Çamaşır Makinesi Steam System EWF 127570W 2 electrolux Spis treści Electrolux. Thinking of you. Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą stronę

Bardziej szczegółowo

WSTĘP 3 WYJAŚNIENIE ZNACZENIA PIKTOGRAMÓW 3 UWAGI OGÓLNE 4 PRZEPISY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA 5 INSTRUKCJA DLA INSTALATORA 8

WSTĘP 3 WYJAŚNIENIE ZNACZENIA PIKTOGRAMÓW 3 UWAGI OGÓLNE 4 PRZEPISY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA 5 INSTRUKCJA DLA INSTALATORA 8 WSTĘP 3 WYJAŚNIENIE ZNACZENIA PIKTOGRAMÓW 3 UWAGI OGÓLNE 4 PRZEPISY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA 5 INSTRUKCJA DLA INSTALATORA 8 INSTRUKCJA DLA UŻYTKOWNIKA 44 Firma zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian

Bardziej szczegółowo

Pralka automatyczna Instrukcja obsługi WMB 81241 LMS WMB 81241 LMC WMB 81241 LMB. Máquina de lavar Manual do utilizador

Pralka automatyczna Instrukcja obsługi WMB 81241 LMS WMB 81241 LMC WMB 81241 LMB. Máquina de lavar Manual do utilizador Pralka automatyczna Instrukcja obsługi Máquina de lavar Manual do utilizador WMB 81241 LMS WMB 81241 LMC WMB 81241 LMB Numer dokumentu 2820522383_PL / 18-10-14.(10:22) Wyrób ten został wyprodukowany przy

Bardziej szczegółowo

UNOX SERIA 5 EFEKT KULINARNY SYSTEMU UNOX EKONOMIA

UNOX SERIA 5 EFEKT KULINARNY SYSTEMU UNOX EKONOMIA UNOX SERIA 5 EFEKT KULINARNY SYSTEMU UNOX EKONOMIA I UNOX Seria 5 UNOX NUMER 1 NA ŚWIECIE Tysiące użytkowników z ponad 85 krajów wybrało urządzenia marki UNOX UNOX to numer 1 na świecie. Największa ilość

Bardziej szczegółowo