ZABAWA KARNAWAŁOWA 2015

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ZABAWA KARNAWAŁOWA 2015"

Transkrypt

1 Nr 12 nieregularnika braci uczniowskiej Samorządowej Szkoły Podstawowej w Dobiesławicach (ukazuje się od stycznia 2010 roku). ZABAWA KARNAWAŁOWA 2015 W naszej szkole zostały zorganizowane dwie zabawy dla dzieci. Pierwsza odbyła się dla uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I- VI, a druga została zorganizowana dla dzieci z punktu przedszkolnego oraz młodszych i miała miejsce 21 lutego. Po występach artystycznych przygotowanych dla zgromadzonej publiczności pod kierunkiem pań : Krystyny Półtorak i Magdaleny Świderskiej dzieci udały się na poczęstunek, po którym ochoczo przystąpiły do tańca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy zorganizowane dla uczniów przez nauczycieli. Jak co roku nie zapomnieliśmy również o Babciach i Dziadkach, dla których oprócz wierszy i piosenek dzieci z pomocą dorosłych przygotowały słodkie smakołyki. Wszyscy bawili się doskonale.

2 DZIEŃ KOBIET Chłopcy z kl. IV wspólnie z panami: Januszem Leszczyńskim i Łukaszem Łakotą przygotowali dla wszystkich pań z naszej szkoły humorystyczne przedstawienie.

3 Do wierszy, piosenek i życzeń chłopcy dołączyli kwiaty i uśmiech. ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI Jesteśmy częścią środowiska i powinniśmy o nie dbać, gdyż czyste środowisko to nasze zdrowie i życie. Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi, który stał się okazją do dyskusji nad losami naszej planety. Przez kilka lat uczyliśmy się segregować śmieci, poznawaliśmy zasady postępowania z nimi, sprzątaliśmy pobocza pobliskich dróg. W bieżącym roku nasi szkolni fotoreporterzy wyruszyli w teren, aby sprawdzić co z tego wynikło, a efekty ich pracy przedstawiła Telewizja Regionalna Dobiesławice pod kierunkiem pani Jadwigi Woźniak. Niestety, nadal jest wiele miejsc zaśmieconych, śmieci są w rowach, a w laskach są wręcz wysypiska śmieci.

4 Nadal musimy walczyć z tym zjawiskiem, sprzątać, edukować, by nasze pokolenie nie było pokoleniem śmieciarzy. DOBRE RADY NA ODPADY Udział uczniów z kl. młodszych w prezentacji przygotowanej przez przedstawicieli Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie na temat roli jaką pełni ZGOK, a także transportu, segregacji i utylizacji odpadów oraz roli jaką pełnią ludzie dla ochrony środowiska. UCZYMY SIĘ I BAWIMY W drugim półroczu wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły brali udział w kursie tańca współczesnego prowadzonym pod okiem specjalisty. 30 marca odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele szkoły muzycznej z Koszyc wraz z opiekunami- nauczycielami muzyki. Przedstawiciele zespołu muzycznego zaprezentowali zgromadzonym instrumenty muzyczne: gitarę, wiolonczelę, trąbkę, flet, klarnet, saksofon, skrzypce i puzon oraz wykonali kilka

5 utworów muzyki poważnej, a także zachęcili dzieci do nauki gry na instrumentach muzycznych. UMIEM PŁYWAĆ Uczniowie klasy III oraz uczniowie rezerwowi z klasy II brali udział w 20 godzinnym programie powszechnej nauki pływania Umiem pływać. Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Sportu. Dwa razy w tygodniu 30 osobowa grupa składająca się z uczniów naszej szkoły i szkoły w Bejscach, pod okiem instruktorów uczyła się pływać na krytej pływalni w Kazimierzy Wielkiej. Opiekunką dzieci z naszej szkoły była wychowawczyni kl. III pani Krystyna Półtorak. Uczestnicy programu dowożeni byli autobusem gminnym. W naszej szkole działa Klub 4 H. W bieżącym półroczu uczestnicy klubu wraz z opiekunami wykonali piękne pisanki wielkanocne, z których dochód będzie przekazany na organizację imprez szkolnych i nagrody dla dzieci.

6 WYCIECZKI I WYJAZDY Wyjazd dzieci z punktu przedszkolnego i kl. O I II do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Zwiedzanie pomieszczeń, zajęcia warsztatowe, konkursy. Wyjazd do Skansenu Pana Rasia uczniowie z kl. II i III wraz ze swoimi wychowawcami i dyrektorem szkoły panem Waldemarem Woźniakiem w dniu 30 kwietnia oglądali eksponaty zgromadzone przez właściciela. Podziwiali

7 dawne urządzenia oraz sprzęt gospodarstwa domowego: proste maszyny, narzędzia rolnicze, warsztaty tkackie, krosna, obrazy, bryczki, zegary. Poznali też działanie i zastosowanie wielu urządzeń. Była to żywa lekcja historii, przeprowadzona przez dyrektora i jednocześnie nauczyciela historii pana Waldemara Woźniaka. Udział dzieci z kl. I III i IV VI w warsztatach zorganizowanych w Domu Kultury w Kazimierzy Wielkiej na temat Jak stworzyć świat fantasy. WIELICZKA KRAKÓW: wycieczka szkolna Każdego roku nauczyciele organizują wycieczki szkolne, by dzieci mogły poznawać naszą ojczyznę i zwiedzać miejsca interesujące pod względem historycznym, przyrodniczym, rozrywkowym. W bieżącym roku udaliśmy się do Wieliczki, by poznać uroki trasy turystycznej i zaczerpnąć informacji o tym, jak dawniej wydobywano sól. Duże wrażenie wywarła na nas Kaplica św. Kingi. Podziwialiśmy wykute w soli komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Obejrzeliśmy też krótki trójwymiarowy film na temat soli jej składu i sposobów wydobywania.

8 W Ogrodzie Botanicznym zachwyciło nas bogactwo i różnorodność roślin, które tam występują. Ciekawostką były rośliny owadożerne, piękne orchidee, palmy, kaktusy, paprocie i lilie wodne. Po urokach Wieliczki udaliśmy się do Krakowa, gdzie dzielnie wspięliśmy się na jeden z czterech kopców krakowskich Kopiec Kościuszki. Pan dyrektor Waldemar Woźniak przypomniał wszystkim, kim był i co dla Polski uczynił Tadeusz Kościuszko. Ze szczytu kopca podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Zwiedziliśmy także placówkę muzealną przy Kopcu Kościuszki mieszczącą się w forcie nr 2, gdzie zapoznaliśmy się z dziejami życia tego sławnego Polaka.

9 Końcową atrakcją wycieczki był krótki pobyt w McDonald s. DNI BEJSC Dzieci z Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego wspólnie z paniami: Danutą Zuwałą i Elżbietą Makułą reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnych Obchodów Dnia Europejskiego połączonych z obchodami Dni Bejsc. Występ został urozmaicony pięknymi tańcami. Dzieci zaprezentowały się znakomicie, zważywszy, że dla niektórych był to pierwszy publiczny występ. WIWAT MAJ, TRZECI MAJ! Każdego roku staramy się uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W bieżącym roku przybyła do nas Pani Konstytucja, w rolę której wcieliła się Marta Marzec.

10 Pani Konstytucja przygotowała bardzo cenny wykład historyczny i wyjaśniła dzieciom jakie były jej losy. Przedstawienie wzbogaciły patriotyczne pieśni wykonane przez uczestników chóru szkolnego. Do występu przygotowali dzieci pani Kazimiera Lis i pan Janusz Leszczyński. Na zakończenie pan dyrektor przedstawił krótką historię POLSKICH KONSTYTUCJI, aż do obowiązującej obecnie. Podkreślił, że Konstytucja jest dokumentem państwowym, ustawą zasadniczą, z którą muszą być zgodne pozostałe rozporządzenia państwowe. Zaprosił także wszystkich zgromadzonych na Gminne Obchody Święta Konstytucji.

11 ŚWIĘTO SZKOŁY Wzorem lat ubiegłych uroczyście obchodziliśmy 18 Rocznicę nadania szkole imienia Edwarda Haruzy. Obchody Święta Szkoły miały następujący przebieg: 1. Wspólna msza święta wraz z krótką lekcją historii, odprawiona przez księdza proboszcza Pawła Kurka. 2. Zapalenie zniczy pod Dębem Pamięci, Jodłą Papieską oraz na symbolicznym grobie patrona naszej szkoły. 3. Powitanie przez dyrektora przedstawicieli rodziny patrona oraz wszystkich zebranych. 4. Występy artystyczne przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Anny Machety, Krystyny Półtorak i Janusza Leszczyńskiego. 5. Poczęstunek dla dzieci.

12 Występy artystyczne nawiązywały do życiorysu Edwarda Haruzy, przeplatane były pieśniami patriotycznymi, ale także humorystycznymi scenkami z życia szkoły, była też zachęta do wspólnej gimnastyki dla zdrowia i urody. ŚWIĘTO RODZINY 26 maja obchodziliśmy w szkole Święto Rodziny, ponieważ w krótkim ostępie czasu zbiegło się kilka świąt rodzinnych: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Było nam bardzo przyjemnie, gdyż zaszczycili nas swoją obecnością rodzice dzieci uczących się w naszej szkole.

13 Piękne przedstawienie zaprezentowali mali artyści z przedszkola i zerówki. Do wierszy i piosenek dołączyli barwne tańce. Piknik Rodzinny- gminne obchody 1 czerwca dzieci mogły wspólnie z rodzinami miło spędzić czas.

14 Nauczyciele także włączyli się do zabawy. Przygotowali i przeprowadzili konkurencje sportowe. Były nagrody, upominki i wspólne spożywanie kiełbasek z grilla. KONKURSY SZKOLNE, POZASZKOLNE I ZAWODY SPORTOWE Konkurs plastyczny Dobre rady na odpady w kategorii klas IV VI laureatką została Marta Marzec Młodzież zapobiega pożarom gminny konkurs wiedzy pożarniczej II miejsce Mateusz Jach Ogólnopolski konkurs plastyczny: Bezpieczeństwo i rozwaga tego od Ciebie każdy wymaga. Etap powiatowy: Grupa młodsza: I miejsce Ilona Wróbel II miejsce Marcelina Bałaga III miejsce Julia Sekunda Wyróżnienia: Filip Jach, Oliwia Noga Grupa starsza: I miejsce - Marita Grzybek II miejsce Eryk Pudełko III miejsce Mateusz Jach

15 Konkursy zorganizowane przez Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach I Przegląd Twórczości Własnej w kategoriach: rękodzieło, rzeźba, malarstwo, twórczość poetycka Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych Szczególne wyróżnienia otrzymali: Grupa młodsza: Oliwia Ciepichał, Sara Wiśniewski, Mirosław Marzec, Oliwia Noga, Kacper Bąk Grupa starsza: Natalia Grudzień, Wiktoria Krzeczowska, Szymon Rogala, Gabriela Cygal, Marita Grzybek, Kamila Wicher Konkursy międzyszkolne z języka angielskiego: Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii: II miejsce Kacper Staniszewski III miejsce Gabriela Cygal Mistrz słówek udział uczniów Szkolny konkurs zorganizowany przez opiekunkę biblioteki szkolnej panią Jadwigę Woźniak: Czytam, maluję, opowiadam Kl. O I miejsce Patrycja Morawska, Agnieszka Dalewicz II miejsce Natalia Cerazy III miejsce Igor Trela, Marcin Macheta Kl. I I miejsce Oliwia Ciepichał, Grzegorz Marzec, Oliwia Noga, Natalia Pietrzyk, Julia Sekunda II miejsce Maria Wilk, Daniel Tańculski III miejsce Adrian Adamczyk, Julia Kurek Kl. II I miejsce Kacper Bąk, Weronika Makuch

16 II miejsce Sara Wiśniewski III miejsce Daria Klimek Kl. III I miejsce Julia Idziak II miejsce Piotr Marzec III miejsce Szymon Wójcik Owocowo warzywna rewia mody wojewódzki konkurs plastyczny Udział uczniów z naszej szkoły oczekiwanie na wyniki. W ramach współpracy z Agencją Rynku Rolnego został zorganizowany na terenie szkoły konkurs pod hasłem: Smacznie jemy zdrowo żyjemy, który składał się z dwóch części: - na najciekawszą rymowankę na temat zdrowego odżywiania się oraz plastyczny propagujący zdrowy styl życia. Prace dzieci zostały ocenione, a najciekawsze wyeksponowane na gazetce Szkolnego Koła PCK. Szkolny konkurs ortograficzny dla kl. IV - VI pod patronatem pani Magdaleny Świderskiej: I miejsce Marita Grzybek II miejsce Gabriela Cygal III miejsce Kacper Staniszewski Wyróżnienia: Marta Marzec, Kacper Pietras, Natalia Grudzień, Bartłomiej Grudzień, Paulina Grudzień, Marcelina Klimek, Kamil Sibielak, Eryk Pudełko, Sebastian Nowak. Zawody sportowe: Powiatowa liga tenisa stołowego w Kazimierzy Wielkiej: III miejsce szkoła (klasy IV VI) II miejsce Kacper Pietras Czwórbój lekkoatletyczny powiat II miejsce szkoła Skład: Eryk Pudełko II miejsce indywidualnie, Sebastian Nowak, Bartosz Skowron, Wojciech Miarka, Maciej Wójcik, Mateusz Jach

17 Plebiscyt Dobry uczeń- dobry kolega zwycięzca: Eryk Pudełko UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15 Przebieg uroczystości: 1. Msza święta z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. 2. Uroczysty apel: - występ przedszkolaków, - pożegnanie uczniów kl. VI, w tym ceremonia przekazania i przejęcia sztandaru szkoły, - wręczenie nagród i wyróżnień uczniom, którzy w bieżącym roku szkolnym wykazali się wiedzą i innymi umiejętnościami, - spotkania uczniów z wychowawcami w klasach: przekazanie świadectw, rozmowy oraz zaprezentowanie filmu edukacyjnego o bezpiecznym i rozsądnym zachowaniu w czasie wakacji. Absolwenci 2014/15 i ich wychowawczyni pani Magdalena Świderska 1. Błaskowicz Paweł 2. Cygal Gabriela 3. Gawlik Patryk 4. Grzybek Marita 5. Miarka Wojciech 6. Nowak Sebastian 7. Pudełko Eryk 8. Zych Norbert Zespół redakcyjny: Renata i Janusz Leszczyńscy, obróbka zdjęć: Jadwiga Woźniak

GBP w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek

GBP w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek MAJ 2011 R. U r z ą d G m i n y w O s t r o w i e W i e l k o p o l s k i m A l. P o w s t a ń c ó w W i e l k o p o l s k i c h 1 2 6 3-4 0 0 O s t r ó w W i e l k o p o l s k i k a n c e l a r i a @

Bardziej szczegółowo

70-lecie. Ochotniczej Straży Pożarnej w Szastarce Wsi NOWINY SZASTARSKIE EGZEMPLARZ BEZPŁATNY. Lipiec 2015

70-lecie. Ochotniczej Straży Pożarnej w Szastarce Wsi NOWINY SZASTARSKIE EGZEMPLARZ BEZPŁATNY. Lipiec 2015 EGZEMPLARZ BEZPŁATNY NOWINY SZASTARSKIE SZASTARSKIE NOWINY NR 2 (3) ISNN 2449-8106 Lipiec 2015 Blinów Pierwszy Blinów Drugi Brzozówka Brzozówka-Kolonia Cieślanki Huta Józefów Majdan-Obleszcze Podlesie

Bardziej szczegółowo

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r.

Nr 24. Strona1. Gazetka Szkoły Podstawowej w ZSO w Rybczewicach Nr 24 MAJ 2015r. Strona1 WOŚP 11.01.2015 r. już 23 raz w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze zbierali na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla

Bardziej szczegółowo

Społeczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich. Kronika 2011/2012

Społeczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich. Kronika 2011/2012 Społeczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich Kronika 2011/2012 Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012 1 września 2011 roku był dniem inauguracji Roku Szkolnego 2011/2012 w nowopowstałej Społecznej Szkole

Bardziej szczegółowo

Kanonizacja Wielkiego Polaka Jana Pawła II

Kanonizacja Wielkiego Polaka Jana Pawła II KWIECIEŃ 2014/4 (170) ISSN 1640-257X KOLNO - GRABOWO - MAŁY PŁOCK - STAWISKI - TUROŚL Uroczystości przed kościołem Św. Anny w Kolnie Kanonizacja Wielkiego Polaka Jana Pawła II 1 UROCZYSTOŚCI KANONIZACYJNE

Bardziej szczegółowo

Twoje lokalne wiadomości społeczno-kulturalno-gospodarcze

Twoje lokalne wiadomości społeczno-kulturalno-gospodarcze Twoje lokalne wiadomości społeczno-kulturalno-gospodarcze ISSN 1730-606X Biuletyn informacyjny Gminy i Miasta Witkowo egzemplarz bezpłatny Nr 5 / 2013 IV edycja Witkowskiej Ligi Piłki Nożnej na Sztucznej

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIASTA JORDANOWA GRAND PRIX DLA BEL CANTO

BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIASTA JORDANOWA GRAND PRIX DLA BEL CANTO Nr 15 2013 ISSN 1507-7020 Drodzy Państwo Na czas ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA przyjmijcie prosimy szczere życzenia zdrowia, ciepła rodzinnego, miłej i serdecznej atmosfery wśród osób Wam najbliższych. Niech

Bardziej szczegółowo

WSPOMNIENIA CZAR. ISSN 1734-3224 Nr 2/2008 4 lipiec 2008 r. Egzemplarz bezpłatny. - str. 4 - str. 7 - str. 10 - str. 15

WSPOMNIENIA CZAR. ISSN 1734-3224 Nr 2/2008 4 lipiec 2008 r. Egzemplarz bezpłatny. - str. 4 - str. 7 - str. 10 - str. 15 BRUSIEK STRZEBIŃ KOSZĘCIN CIESZOWA RUSINOWICE SADÓW WIERZBIE ISSN 1734-3224 Nr 2/2008 4 lipiec 2008 r. Egzemplarz bezpłatny WSPOMNIENIA CZAR Skończył się kolejny rok szkolny. Dla uczniów i nauczycieli

Bardziej szczegółowo

JUBILEUSZ 50 LAT POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

JUBILEUSZ 50 LAT POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO + nnnnnnnnnnnnnnnnnn N r 2 ( 3 7 ) 2 0 1 4 ( k w i e c i e ń, m a j, c z e r w i e c ) k w a r t a l n i k BIULETYN INFORMACYJNY GOKiCz, RADY I URZĘDU GMINY W SKOŁYSZYNIE Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły

Bardziej szczegółowo

Szept. Postomina. Kolejne wozy strażackie dla naszych jednostek. Gmina Postomino. Rok XXVI. kwiecień

Szept. Postomina. Kolejne wozy strażackie dla naszych jednostek. Gmina Postomino. Rok XXVI. kwiecień Szept Gmina Postomino Postomina www.postomino.bip.net.pl ug@postomino.pl epuap: /postomino/skrytka Egzemplarz bezpłatny W Y D A R Z E N I A I N F O R M A C J E H I S T O R I A K U L T U R A T U R Y S T

Bardziej szczegółowo

Trzy lata udanego inwestowania

Trzy lata udanego inwestowania MIESIĘCZNIK GMINY I Nr 60 ISSN 2083-0890 LISTOPAD 2013 r. Trzy lata udanego inwestowania Strony 2 i 3 Przysucha uczciła 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości StronY 6 i 7 MIESIĘCZNIK 2 INFORMATOR

Bardziej szczegółowo

Opracowała: Katarzyna Kosterska-Kęsy

Opracowała: Katarzyna Kosterska-Kęsy Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie 97-330 Sulejów, Witów-Kolonia 47 tel./fax. 44 61-02-101, tel. kom. 516-154-291 e-mail: witow@poczta.onet.pl, www.spwitow.pl 9 MARCA KONKURS PLASTYCZNY BAJKOWY

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY Z ŻYCIA GMINY OPATOWIEC. Sławomir Kowalczyk - wójt gminy Opatowiec

BIULETYN INFORMACYJNY Z ŻYCIA GMINY OPATOWIEC. Sławomir Kowalczyk - wójt gminy Opatowiec Kilkuletnią i dobrą tradycją jest, że mieszkańcy gminy spotykają się regularnie z wójtem, wymieniają się swą wiedzą i spostrzeżeniami, a przez to często są współautorami pomysłów w zakresie planowanych

Bardziej szczegółowo

www.minsk-maz.pl MIM vii/231 - rok xxiv - gazeta samorządowa - wrzesień 2014r. ISSN 1507-4447 www.facebook.com/miastominskmazowiecki www.minsk-maz.

www.minsk-maz.pl MIM vii/231 - rok xxiv - gazeta samorządowa - wrzesień 2014r. ISSN 1507-4447 www.facebook.com/miastominskmazowiecki www.minsk-maz. ISSN 1507-4447 MIM vii/231 - rok xxiv - gazeta samorządowa - wrzesień 2014r. Informacje na odwrocie www.facebook.com/miastominskmazowiecki 1 Strefa ograniczonego postoju dla użytkowników pojazdów samochodowych

Bardziej szczegółowo

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str.

Uroczyste otwarcie alejek spacerowych. więcej na str. 2. Wystawa Blachownia. Oczami Pokoleń. więcej na str. 2. Aktu Erekcyjnego. więcej na str. WIADOMOŚCI Z RATUSZA Informator Urzędu Miejskiego w Blachowni Nr 3 (92) maj, czerwiec 2013 ISSN 1730-9190 DNI BLACHOWNI Uroczyste otwarcie alejek spacerowych więcej na str. 2 Wystawa Blachownia Oczami

Bardziej szczegółowo

Nowo wybrani sołtysi, sporo zmian. Burmistrz Tarczyna ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków!!!

Nowo wybrani sołtysi, sporo zmian. Burmistrz Tarczyna ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków!!! WIADOMOŚCI TARCZYŃSKIE Rok 22 Nr 3/4 (232/233) Niezależny Miesięcznik Regionalny. Egzemplarz bezpłatny. ISSN 1233-8869 Nowo wybrani sołtysi, sporo zmian Szanowni Państwo, informujemy, iż w wyniku tegorocznych

Bardziej szczegółowo

4 ROCZNIK ZST 2012/13

4 ROCZNIK ZST 2012/13 4 ROCZNIK ZST 2012/13 Tuchowski Informator Samorządowy 1 Drodzy Czytelnicy! To już czwarty numer Rocznika ZST. Po okresie wielu spektakularnych wydarzeń i jubileuszy przyszedł czas na wzmacnianie codziennej

Bardziej szczegółowo

w maju 20.06. w Laskach odbył się festyn pn. Noc Świętojańska. Organizatorem

w maju 20.06. w Laskach odbył się festyn pn. Noc Świętojańska. Organizatorem Pora na wakacje w maju 02.06. obradowała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Czerwieńsku. 05.06. Burmistrz Piotr Iwanus uczestniczył w uroczystościach z okazji 20-lecia Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Bardziej szczegółowo

TARCZYŃSKIE WIADOMOŚCI. O bazach adresowych z ekspertami z Mołdawii

TARCZYŃSKIE WIADOMOŚCI. O bazach adresowych z ekspertami z Mołdawii Przedstawiciele Państwowego Przedsiębiorstwa Katastru z Mołdawii uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej w Polsce, w ramach Programu Rozwoju ONZ. Przez trzy dni (12 14 stycznia br.), podczas spotkań

Bardziej szczegółowo

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ.

MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. MIESIĘCZNIK MARZEC 2014 Nr 222 ROK DZIEWIĘTNASTY ISSN 1643-7845 NAKŁAD 120 CENA 1 ZŁ. 2 kwietnia 2014 r. uroczystość 8. rocznicy śmierci Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII uroczystość religijna, która

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik * Rok V * Nr 3(64) * nakład 1000 egz. * marzec 2014 rok * egz. bezpłatny * ISSN 1898-1224

Miesięcznik * Rok V * Nr 3(64) * nakład 1000 egz. * marzec 2014 rok * egz. bezpłatny * ISSN 1898-1224 1 marzec 2014 Miesięcznik * Rok V * Nr 3(64) * nakład 1000 egz. * marzec 2014 rok * egz. bezpłatny * ISSN 1898-1224 W numerze: Spotkanie lokalnych przedsiębiorców, Informacja na temat pozyskiwanych funduszy,

Bardziej szczegółowo

Radło. Gabriela Tuzimek. 12-letnia bohaterka z Biskupic Radłowskich. Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29

Radło. Gabriela Tuzimek. 12-letnia bohaterka z Biskupic Radłowskich. Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29 Radło cena 6 zł rok VIII nr 1 (35) listopad-marzec issn 1897-8339 Burmistrz Zbigniew Mączka w Pałacu Prezydenckim» 28-29 Franciszek Hajduk z Glowa Zwykli niezwykli ludzie» 44-46 Co dalej z radłowskim parkiem?

Bardziej szczegółowo

SAMODZIELNOŚĆ BRZEZIE-DĄBROWA-GRODKOWICE-GRUSZKI-KŁAJ-ŁĘŻKOWICE-ŁYSOKANIE-SZARÓW-TARGOWISKO

SAMODZIELNOŚĆ BRZEZIE-DĄBROWA-GRODKOWICE-GRUSZKI-KŁAJ-ŁĘŻKOWICE-ŁYSOKANIE-SZARÓW-TARGOWISKO ISSN 1426-4617 Egzemplarz bezpłatny MIESIĘCZNIK INFORMACYJNO-OGŁOSZENIOWY GMINY KŁAJ C Z E R W I E C 2012 SAMODZIELNOŚĆ BRZEZIE-DĄBROWA-GRODKOWICE-GRUSZKI-KŁAJ-ŁĘŻKOWICE-ŁYSOKANIE-SZARÓW-TARGOWISKO Aktywnie

Bardziej szczegółowo

cena 2,15 z ł ( w tym 5% VAT) Franciszek Beciński Ziemia (fragm.)

cena 2,15 z ł ( w tym 5% VAT) Franciszek Beciński Ziemia (fragm.) cena 2,15 z ł ( w tym 5% VAT) Franciszek Beciński Ziemia (fragm.) Któż był ode mnie bliżej ciebie z miłością większą brał do rąk Nasycam piersi wonią ziemi i się zielenię trawą łąk. ( ) Schylam się schylam

Bardziej szczegółowo

Psary zakupionych zostanie 101 zestawów komputerowych, na które gmina Psary otrzymała ponad 830 tys. zł dofinansowania.

Psary zakupionych zostanie 101 zestawów komputerowych, na które gmina Psary otrzymała ponad 830 tys. zł dofinansowania. Gazeta samorządowa Egzemplarz bezpłatny MAJ 2014 NR 05/109 ISSN 1732-985X Publiczne punkty dostępu do internetu już otwarte W tym roku mieszkańcy gminy Psary będą mogli korzystać z 216 nowych komputerów,

Bardziej szczegółowo

www.echalaz.pl www.echalaz.pl www.echalaz.pl www.echalaz.pl www.echalaz.pl

www.echalaz.pl www.echalaz.pl www.echalaz.pl www.echalaz.pl www.echalaz.pl GMINA WYCHODZI NA PROSTĄ... str. 2 JUBILEUSZ PARAFII W CHRUSZCZOBRODZIE... str. 7 ŚWIĘTO 3 MAJA W NASZEJ GMINIE... str. 6 W ŁAZACH POWSTANĄ NOWE MIESZKANIA Jednym z najważniejszych problemów naszej gminy

Bardziej szczegółowo

Prace budowlane w szatni Błyskawicy Preczуw zakończone

Prace budowlane w szatni Błyskawicy Preczуw zakończone Gazeta samorządowa Egzemplarz bezpłatny MAJ 2013 NR 17/97 ISSN 1732-985X Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn: "Dokończenie budowy

Bardziej szczegółowo

Noc w bibliotece fotorelacja

Noc w bibliotece fotorelacja 2 Noc w bibliotece fotorelacja Wirtualne Otwarcie Galerii Miejskiej przez Burmistrza Kolbuszowej Jana Zubę Jak co roku, Noc w Bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem Uczennice Gimnazjum w Widełce,

Bardziej szczegółowo

ISSN 1426-5389. Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl

ISSN 1426-5389. Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl ISSN 1426-5389 Foto: Marcin Loński www.marfot.com.pl W miesiącu czerwcu miały miejsce dwie Sesje Rady Miejskiej. Pierwsza Sesja, uroczysta, odbyła się w dniu 19 czerwca i na niej w uroczystej oprawie został

Bardziej szczegółowo

ŻYCIE SZKOŁY INFORMATOR ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM. im. Jana Pawła II W PĘPOWIE. NR 31. Część 2 LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2009

ŻYCIE SZKOŁY INFORMATOR ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM. im. Jana Pawła II W PĘPOWIE. NR 31. Część 2 LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2009 ŻYCIE SZKOŁY INFORMATOR ZESPOŁU SZKÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM im. Jana Pawła II W PĘPOWIE NR 31. Część 2 LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2009 Szopka wykonana przez Monikę Dułacz z kl.iiibg STRONA GŁÓWNA ZESPOŁU

Bardziej szczegółowo