Jokey Group Twój Partner przy rozwiązaniach premium

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Jokey Group Twój Partner przy rozwiązaniach premium"

Transkrypt

1 Jokey Group Twój Partner przy rozwiązaniach premium

2 Editorial 3 Doświadczenie na nowo zaaranżowane Od ponad 45 lat Jokey to wyjątkowa kompetencja we wtrysku tworzyw sztucznych. Potwierdzamy to codziennie w czterech obszarach przetwórstwa tworzyw. Łączy je jeden cel: zaoferowanie naszym klientom rozwiązań najwyższej jakości. Aby udokumentować naszą nagromadzoną kompetencję, przeorganizowaliśmy Jokey Group: Packaging Jokey należy do globalnych liderów w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Nasz wyjątkowo szeroki program wiaderek, szalek i puszek oferuje rozwiązania o najwyższej jakości. Przyjazne w użyciu dodatki oraz najnowocześniejsze techniki dekoracyjne wspierają Cię przy sprzedaży Twoich produktów na rynku. Individual Nasz obszar kompetencji dla opakowań Custom Mould realizuje indywidualne opakowania wg życzenia i wytycznych klienta. Nasz dział projektowy i własne przedsiębiorstwo produkujące formy wtryskowe doprowadzą Twoje opakowanie do produkcji seryjnej. Technics Jokey technics produkuje precyzyjne elementy techniczne z tworzywa sztucznego dla przemysłu samochodowego, elektrycznego i na rynek konsumencki. W naszym zakładzie w Sohland oferujemy wyjątkowy serwis: od planowania poprzez budowę formy aż do montażu całych grup elementów. Spa Obszar Spa wykonuje meble łazienkowe i sanitarne o najnowocześniejszym designie i przemyślanej funkcjonalności. Program ten obejmuje szafki z lustrami marki Jokey, lustra Imagolux i szafki z lustrami oraz meble łazienkowe Sieper. Przedsiębiortswo rodzinne i Twój ogólnoświatowy partner Dzięki firmie Jokey możesz skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw związanych z przedsiębiorstwem rodzinnym: Twoje cele, wyzwania stają się naszymi. Pracujemy całym sercem i oddaniem nad tym, aby zaoferować Ci wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązania, które zapewnią Ci sukces na rynku. Nastawienie na klienta jest w Jokeyu priorytetem stąd wyjątkowa struktura sprzedażowa oparta na kompetentnych partnerach w 14 zakładach produkcyjnych w 11 krajach oraz sieci dystrybucyjnej na całym świecie. Wysokie wymagania wobec samych siebie oraz solidny wzrost uczyniły z nas to, czym jesteśmy obecnie: międzynarodową grupą przedsiębiorstw o wyjątkowej fachowości w obszarze wtrysku tworzyw sztucznych oraz chętnie branego pod uwagę partnera przez kooperantów z sektora przemysłowego. Herbert Kemmerich Prezes Zarządu odpowiada za strategiczne ukierunkowanie Jokey Group. Najważniejsze kwestie, jakie podejmuje, to sprzedaż, marketing i rozwój. Wraz ze swoimi braćmi Herbert Kemmerich przejął od swojego ojca na początku lat 70-tych Jokey Plastik i doprowadził do rozwoju tego małego zakładu do obecnego rozmiaru. Ralf Kemmerich Ralf Kemmerich jest odpowiedzialny za operatywny obszar Jokey Group. Wraz z Herbertem Kemmerichem w trzeciej generacji kontynuuje pomyślny rozwój przedsiębiorstwa.

3 Editorial 6 Tworzywami sztucznymi poprawiamy jakość życia Główna siedziba Jokey Group znajduje się w Wipperfürth, Niemcy. Chcemy by nasze produkty sprawiały, że świat będzie trochę mniej skomplikowany, bezpieczniejszy i dający radość z życia. Opakowania Jokey dzień w dzień transportują, zabezpieczają i przechowują produkty żywnościowe, chemiczne, budowlane i wiele innych. Nasze lekkie i bezpieczne opakowania tworzywowe zapewniają zaopatrzenie milionów ludzi. Nowoczesność techniczna prowadząca do poprawy funkcjonalności i wygody. Stale poprawiamy funkcjonalność naszych opakowań, aby stały się jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika i środowiska: dzięki małym, łatwym do otwarcia opakowaniom odpowiadamy na zmiany upodobań i potrzeb ludzkich. Rozwijamy lżejsze opakowania i zużywamy poprzez to mniej zasobów. Dzięki inteligentnej konstrukcji optymalizujemy procesy produkcyjne i logistyczne oraz zmniejszamy poziom emisji CO 2. Opakowania Jokey można znaleźć w każdym gospodarstwie domowym, na każdej budowie i każdym warsztacie domowym. Przedsiębiortswo rodzinne i Twój ogólnoświatowy partner Dzięki firmie Jokey możesz skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw związanych z przedsiębiorstwem rodzinnym: Twoje cele, wyzwania stają się naszymi. Pracujemy całym sercem i oddaniem nad tym, aby zaoferować Ci wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązania, które zapewnią Ci sukces na rynku. Nastawienie na klienta jest w Jokeyu priorytetem stąd wyjątkowa struktura sprzedażowa oparta na kompetentnych partnerach w 14 zakładach produkcyjnych w 11 krajach oraz sieci dystrybucyjnej na całym świecie. Wysokie wymagania wobec samych siebie oraz solidny wzrost uczyniły z nas to, czym jesteśmy obecnie: międzynarodową grupą przedsiębiorstw o wyjątkowej fachowości w obszarze wtrysku tworzyw sztucznych oraz chętnie branego pod uwagę partnera przez kooperantów z sektora przemysłowego. Herbert Kemmerich Prezes Zarządu odpowiada za strategiczne ukierunkowanie Jokey Group. Najważniejsze kwestie, jakie podejmuje, to sprzedaż, marketing i rozwój. Wraz ze swoimi braćmi Herbert Kemmerich przejął od swojego ojca na początku lat 70-tych Jokey Plastik i doprowadził do rozwoju tego małego zakładu do obecnego rozmiaru. Ralf Kemmerich Ralf Kemmerich jest odpowiedzialny za operatywny obszar Jokey Group. Wraz z Herbertem Kemmerichem w trzeciej generacji kontynuuje pomyślny rozwój przedsiębiorstwa.

4 Przedsiębiorstwo 8 To, co najlepsze jeszcze nigdy nam nie wystarczało Jokey Group posiada najnowocześniejsze wyposażenie techniczne we wszystkich obszarach projektowych i produkcyjnych. Na ile cenna jest innowacja, okazuje się dopiero po czasie. Jokey definiuje od ponad 45 lat przemysł opakowaniowy: dzięki temu nasze opakowanie Jokey Euro Tainer (JET) stało się niedoścignionym wzorem wszechstronnego, okrągłego wiaderka. Innym przykładem z wielu jest: nagrodzony Jokey Coating Tainer (JCT), pierwsza puszka tworzywowa dla przemysłu lakierniczego nadająca się do sztaplowania jedną w drugą. Siła innowacyjności i technologii idą u nas w parze: dzięki nam zawsze skorzystasz na nowych procesach produkcyjnych i dekoracyjnych. Byliśmy pierwsi, którzy wprowadzili składający się z 8 kolorów druk offsetowy oraz druk cyfrowy. Obecnie otwieramy nowe, fascynujące możliwości nadruku In Mould Labeling. Poczucie pewności z bezpiecznym produktem. Wszystkie nasze zakłady produkcyjne przestrzegają surowego systemu zarządzania jakością i higieną zg. z DIN EN ISO 9001:2008 oraz DIN EN ISO 22000:2005, BRC/IoP Global Standard dla opakowań i materiałów opakunkowych, ISO 14001:2004 i ISO 50001:2011. W zakładzie Jokey Plastics North America Inc. gwarantujemy ponadto przestrzeganie normy FDA/IMS oraz przepisów normatywnych C-TPAT. Bezpieczeństwo Twoich odbiorców jest dla nas priorytetowe. Dlatego nasz system zarządzania jakością kieruje się najsurowszymi międzynarodowymi standardami. Wysoka świadomość w odniesieniu do higieny i wierne dotrzymywanie działań związanych z nią, jest dla nas oczywiste. Niezależne zewnętrzne laboratoria kontrolują w regularnych odstępach nasze produkty oraz zakłady i procesy produkcyjne. Wszystkie nasze opakowania nadają się do kontaktu z żywnością. Dotyczy do wszelkich dodatków, farb i typów PP, które są u nas stosowane.

5 9 Trwałość Trwałość 10 Wszyscy powinniśmy zadbać o przyszłość,bo w niej spędzimy resztę naszego życia. Charles F. Kettering, amerykański przemysłowiec ( ) Jokey Group w swojej polityce handlowej dąży do zrównoważonego rozwoju. Dla naszych klientów jesteśmy solidnym, zorientowanym na wzrost partnerem, na którym można polegać również w przyszłości. Chcemy, żeby nasi pracownicy chętnie u nas pracowali i z entuzjazmem doprowadzali do sukcesu Jokey Group. Chcemy też, żeby nasze dzieci otrzymały od nas w spadku świat warty życia zdrową przyrodę, zdrowe warunki życiowe i gospodarczy dobrobyt. Ekonomia Jokey Group stawia na trwały, solidny wzrost i umocnienie swojej przodującej pozycji na rynku. Ponad 500 maszyn wtryskowych w 14 zakładach na całym świecie, to nasze elastyczne możliwości wytwórcze. Inwestujemy regularnie w budowę nowych zakładów, modernizację istniejących, w nowoczesne technologie oraz w badania i rozwój. Dla branży napełniającej jesteśmy w stanie zaoferować każdy rozmiar pojemnika, co czyni z nas niezawodnego i skutecznego partnera. Ekologia Odpady produkcyjne w Jokeyu są włączane w ponowny obieg surowca. Już na początku cyklu produkcyjnego uwzględniamy aspekty ekologiczne. Stosujemy rozwiązania, które łączą w sobie sukces handlowy i odpowiedzialne nastawienie w stosunku do człowieka i środowiska. > 100% recykling > tworzywa nadające się do recyklingu PE i PP > cienkościenne opakowania zużywające mniej surowca i redukujące obciążenie dla środowiska > opakowania barierowe, które podnoszą termin ważności produktu bez dodatkowego chłodzenia (Safe Food) > alternatywne opakowania z regranulatów, recyklatów oraz certyfikowanych biopolimerów dla branży non food > opakowania nadające się do sztaplowania jedno w drugie, które redukują koszty i emisję CO 2 podczas transportu i ułatwiają logistykę > możliwość ponownego zastosowania opakowania na inne przedmioty Nasz system zarządzania energią jest certyfikowany wg DIN ISO i DIN ISO Podłoże socjalne Przejmujemy odpowiedzialność za ludzi, którzy u nas pracują i regiony, w których zlokalizowane są nasze zakłady. Naszym pracownikom zapewniamy stabilne miejsca pracy w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Ich stan zdrowia wspieramy poprzez nowoczesną organizację miejsca pracy oraz programy związane z profilaktyką zdrowotną. Jokey Group przestrzega zasad Kodeksu zachowania się opracowanego przez Gesamtverband Kunststoff verarbeitende Industrie (GKV) [Federalne Stowarzyszenie Przemysłu Przetwarzającego Tworzywa Sztuczne] i poprzez to zobowiązuje się do działania opartego na światowych wymaganiach moralnych i etycznych.

6 Packaging 12 Zawsze odpowiednie opakowanie dla Ciebie Opakowania tworzywowe firmy Jokey są codziennie napełniane zarówno produktami food jak i non food w ilościach milionowych. Producenci wszystkich branż, m.in. międzynarodowi liderzy z przemysłu i handlu, ufają rozwiązaniom opakowaniowym marki Jokey. Przyszłościowe rozwiązania branżowe. Czy to lody, kleje, farba ścienna czy proszki do prania: znamy najnowsze trendy na Twoim rynku i oczekiwania Twoich odbiorców. Jako techniczny lider w obszarze opakowań z tworzyw sztucznych projektujemy wysokiej jakości rozwiązania, które zapewnią Ci wyraźne korzyści w stosunku do konkurencji. Dostosowujemy przy tym dokładnie materiał, funkcjonalność i dodatki do specyfiki Twojego produktu i wymagań technologicznych. Opakowania Jokey dbają o efektywne procesy produkcyjne i logistyczne, spełniają standardy handlowe i oferują użytkownikowi najwyższą wygodę. Większość serii Jokey obejmuje szeroki zakres pojemności. Znajdują się tu zarówno produkty dla małych gospodarstw domowych jak i duże opakowania dla użytkownika przemysłowego. Każda rodzina produktowa Jokey wykonana jest w jednym wtrysku.

7 13 Packaging Packaging 14 Doświadcz tego: program standardowy Packaging Puszki i szalki Trend idzie w kierunku małych porcji: jest coraz więcej małych gospodarstw domowych i wzrasta segment związany z wygodą. Czy to delikatesy, czy też produkty chemii budowlanej w puszkach i szalkach firmy Jokey małe ilości produktu są znakomicie zapakowane. Wiaderko owalne Owalne wiaderko Jokey Euro Tainer sprawdza się codziennie jako opakowanie na farby, kleje i tynki oraz jako pojemnik na karmę dla zwierząt. Wiele możliwych dodatków zwiększa korzyści dla użytkownika. Wiaderko okrągłe Jokey oferuje Ci wyjątkowy wybór wśród okrągłych wiaderek na wsady stałe i ciekłe. Są one dostosowane do skutecznego napełniania gorącego i zimnego, logistyki oszczędzającej zasoby i do wygody przy użytkowaniu. Wiaderka prostokątne i kwadratowe Czy to na palecie, czy w regale - nasze kwadratowe wiaderka optymalnie wykorzystują dostępne dla nich miejsce. Proste boki są idealną powierzchnią reklamową. Dzięki temu Twój przekaz marketingowy jest skutecznie i efektownie prezentowany w PoS. Przemyślana funkcjonalność. Nasz szeroki program standardowy oferuje Ci opakowania we wszystkich kształtach i pojemnościach od 120 ml do 34 l. Pojemniki są wytrzymałe, elastyczne i dostosowane do paletyzacji. Duży wybór wśród dodatków, zamknięcie typu Easy Opening i ergonomiczne uchwyty zapewniają użytkownikowi komfort. Różnorodne możliwości zgrzania dają poczucie bezpieczeństwa. Chcesz zapakować mięso, kiełbasę lub rybę? Dzięki funkcji bariery Twój produkt jest chroniony przed tlenem i parą wodną i tym samym przedłuża się jego data ważności. Nasz serwis skupiony wokół opakowania. Jokey posiada długoletnie doświadczenie jako partner dla przemysłu napełniającego. Znamy Twoje rynki, wymagania Twoich klientów końcowych i wytyczne handlowe. Doradzamy Ci przy wyborze idealnego dla Ciebie opakowania, odpowiednich dodatków oraz wyglądu efektywnej marketingowo dekoracji. W razie pytań dotyczących automatyzacji i zgrzewania jesteśmy do Twojej dyspozycji zawsze i wszędzie. Nasz serwis techniczny wesprze Cię przy regulacjach na linii rozlewczej. A jeśli miałoby dojść do jakichkolwiek problemów, od razu podążamy z pomocą. Opakowania Jokey to: > wydajne napełnianie na dużą skalę > logistyka i magazynowanie oszczędzające surowce i koszty > najwyższe międzynarodowe standardy dotyczące jakości i higieny > optymalna funkcjonalność i wygoda > design opakowania tworzący markę i wspierający sprzedaż

8 Packaging 16 Wyjątkowe. Zmysłowe. Interaktywne. Opakowanie jako multisensoryczne, inteligentne narzędzie marketingowe Wyróżnij Twój produkt! Zapewnij sobie korzyści marketingowe za pomocą atrakcyjnego wyglądu opakowania! Nasze techniki dekoracyjne oferują Twojemu Product Branding wszystkie techniczne możliwości, od prostoty i skuteczności po wyjątkowy pozim grafiki i wyjątkowość. Nie ma granic dla Twoich pomysłów. Nawet najbardziej wymagające projekty realizujemy w najwyższej jakości i to we wszystkich ilościach. Twojej rodzinie produktowej nadajemy niezawodną rozpoznawalność w PoS. Kolory kompletów Nasze opakowania można wykonać w każdym kolorze. Oczywiście też w transparencie, z efektem translucencji, luminescencji lub perłowym. In-Mould-Labeling (IML) Wyjatkowa jakosć fotograficzna o wysokiej rozdzielczości pozwala na zaprezentowanie Twojej marki efektywnie i efektownie. Efekty: nowa edycja IML Jokey Dzięki naszym innowacyjnym etykietom IML jest możliwe wszystko: kolory, zapachy, efekty haptyczne a teraz też interakcja z przenośnymi urządzeniami elektronicznymi, zoptymalizowane możliwości skanowania i brak możliwości usunięcia zabezpieczenia. Nadruk offsetowy Przy dużych ilościach nadruk offsetowy składający się z 8 kolorów zapewni Ci cenne korzyści cenowe. Nadruk cyfrowy Chcesz najpierw wprowadzić partię testową? A może planujesz szczególną akcję? Nadruk cyfrowy dostarcza Ci wyjątkową jakość fotograficzną przy małych i średnich ilościach. Jaka dekoracja nadaje się do Twojego produktu i celu marketingowego? Skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Ci w kwestiach możliwości technicznych i projektowych.

9 17 Packaging Packaging 18 Jokey Individual Opakowanie wyjątkowe jak Twój produkt Nasze know how skierowane na Twoje indywidualne Opakowanie. Dzięki opakowaniu, które skrojone jest na miarę Twoich potrzeb i Twojego produktu zapewnimy Ci jasne korzyści marketingowe. Opakowanie ma natychmiast rzucać się w oczy w obszarze konsumenckim? A może chcesz podnieść funkcjonalność opakowania dla Twoich odbiorców? Przy projektowaniu opakowania typu Custom Mould jesteśmy u Twojego boku i zapewniamy Ci nasze know how, najnowocześniejszą technikę oraz poświęcenie. Nasz kompetentny zespół Jokey Individual poprowadzi Twój projekt aż do wprowadzenia na rynek. Rozwój opakowań realizowany przez technologicznego lidera. Jokey oferuje Ci zawsze najnowocześniejszą technikę produkcji opakowań w odniesieniu do formowania, funkcjonalności, systemów zamykania, właściwości materiałowych i dekoracji. Dzięki własnemu przedsiębiorstwu produkującemu formy zapewniamy formy wtryskowe o najlepszej precyzji, wydajności i trwałości. Opakowanie Jokey Individual powstaje przy ścisłej współpracy z Tobą. Podczas projektowania takiego opakowania naświetlamy każdy aspekt: Jakie są trendy? Czego chce użytkownik, czego handel? Jak wygląda dobrze sprzedające się opakowanie? I jak można zoptymalizować produkcję oraz logistykę? Dzięki naszemu nagromadzonemu doświadczeniu i kompetencji jesteśmy dla Ciebie ogromnym wsparciem na każdym etapie realizacji nowego projektu. Projektujemy i produkujemy opakowania indywidualne: > w każdym kształcie nadającym się do wtrysku > o pojemności od 25 ml do 50 l > z wszystkich polimerów nadających się do wtrysków od PP i PE po PS

10 Packaging 20 Rozwiązania specjalne Dodatkowa wartość Dzięki know how lidera produkującego opakowania wytwarzamy pojemniki, które odpowiadają bardzo surowym wymaganiom. To robi z nas specjalistów nasze opakowania też. Poniżej kilka przykładów. Bariera przeciw tlenowi i parze wodnej Jokey Barrier Tainer (JBT) ma zamontowaną barierę, która przedłuża termin ważności produktu zawartego w pojemniku Odporność na wstrząsarkach i wytrzymałość JET+ i JETO+, kompaktowe wiaderka na farby i dla chemii budowlanej Możliwość założenia folii typu peel oraz wyjątkowa lekkość Jokey Seal Tainer i Jokey Seal Tainer kwadrat (JST/JSTQ) to specjaliści w kuchni z poszerzoną krawędzią górną Dopuszczenie UN Jokey UN nadaje się do transportu substancji niebezpiecznych do klasy II Moduły opakowaniowe dla Euroboxów E2 Jokey szakla E (JETSE), szalka modułowa Opakowania tworzywowe na lakiery Jokey Coating Tainer (JCT), odporna na pęknięcia puszka, którą można sztaplować jedna w drugą Opakowania na lody Duży wybór puszek i szalek z dekoracją IML powalający na kolana Porcje dla singli Małe opakowania od 120 ml w programie standardowym, od 50 ml jako projekt Jokey Individual Szukasz rozwiązania opakowaniowego przeznaczonego do specjalnego zastosowania? Skontaktuj się z nami! Nasz obszar Jokey Individual skonstruuje opakowanie dokładnie wg. Twoich wyobrażeń.

11 Technics 22 Jokey Technics Części techniczne o bezkompromisowej jakości Części techniczne o wyjątkowej jakości skierowane na Twoje induwidualne wymagania. Potrzebujesz obudowę na komputer lub komponent samochodowy? Jako wysoko wyspecjalizowany partner outsourcingowy Jokey Technics oferuje indywidualne doradztwo produktowe, planowanie procesowe i rozwiązania produkcyjne w jednym pakiecie. Skorzystasz na wyjątkowej dokładności produkcyjnej: od wtrysku, kondycjonowania i dekoracji aż po montaż całych elementów. Wszystkie tworzywa wykonane każdą techniką wtrysku. Jokey Technics przetwarza wszystkie ogólnie znane termoplasty jak PP, PS, PS, ABS oraz surowce wtórne i biopolimery. Nasi doświadczeni specjaliści posiadają wiedzę dotyczącą technik wtrysku tworzyw sztucznych oczywiście znana jest im też technika 2K. Produkujemy części z tworzyw sztucznych metodą wtrysku wspomaganego płynem (FIT). Przy dalszej obróbce wykorzystujemy m.in. technologię zgrzewania wibracyjnego. Siły docisku do kn. Nasze nowoczesne wyposażenie maszynowe i własny warsztat zapewniają jakość i efektywność Twoich elementów technicznych. Siły docisku naszych maszyn wtryskowych obejmują zakres 400 kn do kn. Dzięki temu produkujemy duże serie do wagi jednostkowej wynoszącej 10 kg i to zawsze terminowo.

12 23 Technics Technics 24 Nasze komponenty zapewnią dobrą opinię o Twojej marce Część techniczna jest na tyle dobra, na ile dobra jest forma. Zapewniliśmy sobie kompetencje pod własnym dachem: Jokey Werkzeugbau GmbH produkuje precyzyjne formy dla całej Grupy Jokey. Na życzenie zamawiamy również formy u naszych sprawdzonych partnerów na całym świecie. Ten sprawny system produkcyjny dodatkowo wspierany jest przez własny dział budowy form na miejscu w zakładzie w Sohland. Wszystkie technologie obróbki powierzchni. Uszlachetniamy Twój detal wg Twoich wytycznych do wyboru jest tłoczenie na gorąco, lakierowanie, tampondruk, etykietowanie lub In Mould Labeling. Pod koniec poddajemy Twój element surowej kontroli jakościowej, w przypadku komponentów elektronicznych zapewniamy dodatkową kontrolę bezpieczeństwa i funkcjonalności. Forma to sedno sprawy Za pomocą precyzyjnych form wytworzonych przez Jokey Werkzeugbau GmbH zapewnimy jakość i dopasowanie Twoich części technicznych. Zrobimy to za Ciebie! Montujemy, konfekcjonujemy, magazynujemy, komisjonujemy, pakujemy, wysyłamy i dostarczamy: jako wykonawca części Twojej produkcji jesteśmy do Twojej dyspozycji w formie outsourcingu.

13 Spa 26 Jokey Spa Różnorodność marek do prywatnej oazy relaksu Silna oferta w segmencie nowoczesnych mebli łazienkowych. Nasz obszar gospodarczy Jokey Spa obejmuje marki Jokey, Sieper i Imagolux. Na bazie tej kompetencji oferujemy szafki z lustrami, meble łazienkowe i lustra o wysokiej jakości od klasycznego wyglądu po designerski. Żadne życzenie nie pozostanie niespełnione, każdy znajdzie coś dla siebie. Jokey Spa zmieni łazienkę w oazę odpoczynku i relaksu, która zachwyci Twoich klientów. Jakość, na której możesz polegać. Nasze estetyczne i innowacyjne serie produktowe sprostają najwyższym wymaganiom jakościowym począwszy od starannego wyboru surowca, skończywszy na pracochłonnej kontroli końcowej. Trzy marki, wiele korzyści. Jako nasz partner handlowy możesz korzystać z naszego szerokiego asortymentu łazienkowego, który zamawiasz u jednego dostawcy. Oferujemy Ci partnerskie stosunki handlowe, które wyróżniają się poprzez otwarcie, elastyczność, terminowość i szeroko rozumianą sieć serwisową.

14 Spa 28 Jokey Szafki z lustrami. Marka Jokey łączy w sobie funkcjonalność i design oraz duży wybór produktów: nasze szafki z lustrami obejmują zarówno te praktyczne i korzystne cenowo, jak i szlachetne oraz eleganckie. Imagolux lustra. Dzięki lustrom można optycznie powiększyć łazienkę i nadać jej głębi designerskie lustra marki Imagolux. Szeroki wybór luster z pewnością odpowie na wymagania każdego projektanta wnętrz. Sieper meble łazienkowe i szafki z lustrami. Dzięki świeżej koncepcji wystroju wnętrza marka Sieper czyni z łazienki pomieszczenie relaksu i spokoju. Meble łazienkowe tej marki to maksymalny komfort i inspiracja. Klarowne linie, staranne wykończenie, wszystko jest dokładnie przemyślane. Program produktowy marki Sieper oferuje szafki z lustrami w wielu kolorach, kształtach i z wykwintnym wyposażeniem. Meble łazienkowe, które zachwycają Jokey Spa oferuje meble łazienkowe dla każdego i na każdą kieszeń. Duży wybór wśród nowoczesnych projektów, funkcjonalności oraz wysokie wymagania jakościowe z pewnością przysporzą Ci dodatkowych zadowolonych klientów. Spa w domu Łazienka służy do pielęgnacji ciała i duszy oraz do relaksu. Jest odskocznią od dnia codziennego i zarazem oazą spokoju. Dzięki estetyce Jokey, Sieper i Imagolux pomieszczenia łazienkowe staną się rajem na ziemi.

15 29 Zakłady Jokey Sprzedaż Jokey Dostępni dla Ciebie na całym świecie W każdej chwili do Twojej dyspozycji Packaging without Limits Jokey Group posiada ponad 14 zakładów w 11 krajach oraz rozbudowaną siec sprzedażową w 80 państwach. Nasi klienci w każdym miejscu mogą liczyć na taki sam wysoki poziom jakościowy i zorientowany na klienta międzynarodowy serwis. Jokey Plastik Sohland GmbH Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Poland Jokey Plastik Praha CZ s.r.o. Czech Republic Headquarters Jokey Plastik Wipperfürth GmbH Jokey Werkzeugbau GmbH Jokey Plastik Gummersbach GmbH Jokey Plastik Fähnrichstüttem Serwis dedykowany klientowi to nasza silna strona. W Jokey zawsze znajdziesz odpowiednią osobę kontaktową, która w każdej chwili jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania. Udzielamy porad we wszystkich kwestiach dotyczących naszych produktów, automatyzacji i logistyki. Jesteśmy elastyczni, pragmatyczni i działamy zawsze w odniesieniu do klienta. Tworzymy nowe pomysły i znajdujemy rozwiązania często jeszcze zanim o to zapytasz. Jeśli marzy Ci się indywidualne opakowanie, wówczas oferujemy całą naszą kompetencję grupową do realizacji Twojego celu. Jesteśmy w stanie dostarczyć towar do każdego zakątku tego świata. W przypadku problemów na linii rozlewczej nasz serwis techniczny natychmiast się u Ciebie pojawi i znajdzie rozwiązanie. Nasza pomoc techniczna jest do Twojej dyspozycji również przez Internet: odwiedź nas pod adresem Jokey Plastics North America Inc. Canada Jokey France S. A. France Joktal S. A. R. L. Algeria Jokey BG d.o.o. Serbia Jokey Egypt for Plastic Packaging Industries Egypt

16 31 Zakłady Jokey Sprzedaż Jokey Dostępni dla Ciebie na całym świecie Daty i fakty Jokey Goup w skrócie Packaging without Limits Jokey Group posiada ponad 14 zakładów w 11 krajach oraz rozbudowaną siec sprzedażową w 80 państwach. Nasi klienci w każdym miejscu mogą liczyć na taki sam wysoki poziom jakościowy i zorientowany na klienta międzynarodowy serwis. Jokey Plastik Sohland GmbH Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Poland Jokey Plastik Praha CZ s.r.o. Czech Republic Jokey Plastik Uljanovsk OOO Russia Rok założenia: 1968 Główna siedziba: Wipperfürth, Nadrenia Północna-Westfalia Zarząd: Herbert Kemmerich Ralf Kemmerich Obroty: 420 mln Euro (2013) Headquarters Jokey Plastik Wipperfürth GmbH Ilosć pracowników: (2013) Zakłady: 14, w Niemczech, Francji, Polsce, Turcji, Czechach, Algierii, Kanadzie, Białorusi, Egipcie, Serbii i Rosji (2013) Jokey Werkzeugbau GmbH Maszyny wtryskowe: Przedstawicielstwa handlowe na wszystkich kontynentach 500 (2013) z siłą docisku Od 40 do ton Roboty IML: 300 (2013) Powierzchnia produkcyjna i administracyjna: m² Jokey Plastik Gummersbach GmbH Jokey Plastik Mogilev OOO Belarus Jokey Plastik Fähnrichstüttem Jokey Plastics North America Inc. Canada Jokey France S. A. France Joktal S. A. R. L. Algeria Jokey BG d.o.o. Serbia Jokey Egypt for Plastic Packaging Industries Egypt Jokey Plastik Istanbul San. ve Tic. A. S. Turkey

17 HQ: Jokey Plastik Wipperfürth GmbH August-Mittelsten-Scheid-Straße Wipperfürth / Fon Fax Mail / PL jokey.com

Jakość to poczucie bezpieczeństwa. Katalog produktów: 2012. Asortyment. Ręczniki papierowe Papiery toaletowe. Ręczniki kuchenne Chusteczki kosmetyczne

Jakość to poczucie bezpieczeństwa. Katalog produktów: 2012. Asortyment. Ręczniki papierowe Papiery toaletowe. Ręczniki kuchenne Chusteczki kosmetyczne Jakość to poczucie bezpieczeństwa Asortyment Ręczniki papierowe Papiery toaletowe Czyściwa przemysłowe Rolki Centerfeed Ręczniki kuchenne Chusteczki kosmetyczne Katalog produktów: 0 Dozowniki Materiały

Bardziej szczegółowo

solutions BITO FooD & BEVERAGE Rozwiązania magazynowe dla przemysłu artykułów spożywczych i napojów

solutions BITO FooD & BEVERAGE Rozwiązania magazynowe dla przemysłu artykułów spożywczych i napojów solutions BITO FooD & BEVERAGE Rozwiązania magazynowe dla przemysłu artykułów spożywczych i napojów Winfried Schmuck, dyrektor Drodzy Klienci i przyszli Partnerzy, od ponad 50 lat firma BITO należy do

Bardziej szczegółowo

jak KORZySTAĆ Z TEGO KATALOGu

jak KORZySTAĆ Z TEGO KATALOGu jak KORZySTAĆ Z TEGO KATALOGu Linia produktów Norton dzieli się na łatwe w użyciu, kodowane kolorami, grupy: ŚCIERNICE DO PRZECINANIA I SZLIFOWANIA NARZĘDZIA ŚCIERNE NASyPOWE/BEARTEx NARZĘDZIA ŚCIERNE

Bardziej szczegółowo

interzum 2011: Kolonia Gospodarzem Świata.

interzum 2011: Kolonia Gospodarzem Świata. meblarskapolskaa pl portal branży meblarskiej NR 1/2011 rok (1) III kwartał 2011 r. lipiec - sierpień - wrzesień ISSN 2083-6031 Biuletyn portalu meblarskapolska.pl GAZETA BEZPŁATNA XV jubileuszowa edycja

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne rozwiązania chłodnicze OR/1

Profesjonalne rozwiązania chłodnicze OR/1 Profesjonalne rozwiązania chłodnicze OR/1 Profesjonalne rozwiązania chłodnicze 2/3 Systemowa technika chłodnicza Viessmann Grupa Viessmann należy do wiodących europejskich producentów innowacyjnych rozwiązań

Bardziej szczegółowo

international trade and development group ALUNA DESIGN I POZYTYWNE EMOCJE

international trade and development group ALUNA DESIGN I POZYTYWNE EMOCJE ALUNA DESIGN I POZYTYWNE EMOCJE KATALOG 2015 ALUNA ALUNA ALUNA ALUNA ALUWALL II VERANDA ALUWALL I ORGANIC LINE ALUNA ALUNA ALUNA ALUNA DELTA ADMIRAL PACYFIK ORION ALUNA ALUNA ALUNA ALUNA OPERA DUO CLASSIC

Bardziej szczegółowo

Nowa maszyna hybrydowa Systec SP: Alternatywa dla opakowań i elementów technicznych o wysokiej prędkości wtrysku

Nowa maszyna hybrydowa Systec SP: Alternatywa dla opakowań i elementów technicznych o wysokiej prędkości wtrysku Magazyn Sumitomo (SHI) Demag Wydanie 01/2014 Nowa maszyna hybrydowa Systec SP: Alternatywa dla opakowań i elementów technicznych o wysokiej prędkości wtrysku IntElect zwiększa precyzję: Plastor produkuje

Bardziej szczegółowo

CSR Code. Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013

CSR Code. Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013 CSR Code 2012/2013 CSR Code Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Nowy Styl 2012/2013 Spis treści Grupa Nowy Styl w liczbach 4 1 Kim jesteśmy? 9 1.1 Nasza strategia 14 1.2 Władze spółki 16 1.3 Wyniki finansowe

Bardziej szczegółowo

Maksymalna elastyczność - od projektu po serię. be the first. Magazyn fi rmy ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Maksymalna elastyczność - od projektu po serię. be the first. Magazyn fi rmy ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. Magazyn fi rmy ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. Luty 2015 HL-Awards 2015 Już można się zgłaszać w trzech kategoriach Strona 9 ENGEL na NPE 2015 Kompetencje w branży w pięciopaku Strona 10 Szybko,

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

Strony 04 25 > Witamy w firmie Köttermann. Strony 50 61 > Systemy zaopatrzenia w media

Strony 04 25 > Witamy w firmie Köttermann. Strony 50 61 > Systemy zaopatrzenia w media 2 3 Strony 04 25 > Witamy w firmie Köttermann Strony 26 33 > Systemlabor EXPLORIS Strony 34 49 > Meble laboratoryjne Strony 50 61 > Systemy zaopatrzenia w media Strony 62 73 > Szafy do przechowywania substancji

Bardziej szczegółowo

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. wrzesień 2014 Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Szanghaju ENGEL udostępnia podwójny system kształcenia zawodowego w Chinach Strona 7 Witamy na targach

Bardziej szczegółowo

Polskie wyroby medyczne zdobywają światowe rynki. Temat Numeru: Magazyn TÜV Rheinland Polska 2/2015 ISSN 2299-6249. Wiedza: Bezpieczenstwo:

Polskie wyroby medyczne zdobywają światowe rynki. Temat Numeru: Magazyn TÜV Rheinland Polska 2/2015 ISSN 2299-6249. Wiedza: Bezpieczenstwo: Jakosc Magazyn TÜV Rheinland Polska 2/2015 ISSN 2299-6249 Temat Numeru: Polskie wyroby medyczne zdobywają światowe rynki Technologie i biznes: INGLOT droga do jakości doskonałej 04, Bezpieczenstwo: Meble

Bardziej szczegółowo

design industries creative industries WZORNICTWO industries creative creative creative industries industries industries creative

design industries creative industries WZORNICTWO industries creative creative creative industries industries industries creative design creative industries creative creative industries WZORNICTWO industries creative Wykorzystaj jego potencjał, creative creative industries by tworzyć lepsze produkty i usługi industries industries

Bardziej szczegółowo

ROZDZIAŁ V Dane o działalności Emitenta

ROZDZIAŁ V Dane o działalności Emitenta ROZDZIAŁ V Dane o działalności Emitenta 1. Produkty i usługi Emitenta PTS Plast-Box S.A. koncentruje swą działalność produkcyjną na wytwarzaniu nowoczesnych opakowań z tworzyw sztucznych na masową skalę.

Bardziej szczegółowo

Magazyn fi rmowy. www.ssi-schaefer.pl. Wydanie 2/2013. Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży

Magazyn fi rmowy. www.ssi-schaefer.pl. Wydanie 2/2013. Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży Wydanie 2/2013 Magazyn fi rmowy Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży Przemysł spożywczy Organizacje charytatywne 4 Gerolsteiner: logistyka 9 Unicef: centrum ogólnoświa-1towych

Bardziej szczegółowo

Naszym celem spełnianie Państwa potrzeb

Naszym celem spełnianie Państwa potrzeb Elevating people Naszym celem spełnianie Państwa potrzeb Nie wszyscy marzą o lataniu w przestworzach,... ale wszyscy chcą wznosić się do góry! Elevating people Podnosimy miasto na najwyższy poziom Windy

Bardziej szczegółowo

Efektywność energetyczna, bogate wzornictwo systemy okienne i fasadowe REHAU różnorodne rozwiązania dla architektów i projektantów

Efektywność energetyczna, bogate wzornictwo systemy okienne i fasadowe REHAU różnorodne rozwiązania dla architektów i projektantów Efektywność energetyczna, bogate wzornictwo systemy okienne i fasadowe REHAU różnorodne rozwiązania dla architektów i projektantów www.rehau.pl Budownictwo Motoryzacja Przemysł Z sukcesem od ponad 60 lat...strona

Bardziej szczegółowo

Nr 25/2013. W praktyce

Nr 25/2013. W praktyce Nr 25/2013 W praktyce Spis treści Od Wydawcy Source: Courtesy of IISD/Earth Negotiations Bulletin Kometa stworzona na Ziemi Efektywność energetyczna: okazje i wyzwania dla korporacji 08 10 16 Unisteel

Bardziej szczegółowo

Firma nie może istnieć sama dla siebie...

Firma nie może istnieć sama dla siebie... DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY www.grupamediapartner.com NR 5 (109) 30 maja 2008 r. Firma nie może istnieć sama dla siebie... Rozmawiamy ze Zbigniewem Raconiem prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Robót

Bardziej szczegółowo

03/2010 Nr 03. www.ittp.com.pl. Sanwa z wizytą w Polsce str. 12. Poligrafia potrzebuje fachowców str. 14. Pieniądze w zasięgu ręki str.

03/2010 Nr 03. www.ittp.com.pl. Sanwa z wizytą w Polsce str. 12. Poligrafia potrzebuje fachowców str. 14. Pieniądze w zasięgu ręki str. 03/2010 Nr 03 www.ittp.com.pl Sanwa z wizytą w Polsce str. 12 Poligrafia potrzebuje fachowców str. 14 Pieniądze w zasięgu ręki str. 4 Reklama Z widokiem na przyszłość WPS 1100 z modułami DC i UF Maszyna

Bardziej szczegółowo

Injection. 25 lat technologii bezkolumnowej ENGEL. be the first. Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Injection. 25 lat technologii bezkolumnowej ENGEL. be the first. Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. Czerwiec 2014 W nowej odsłonie jeszcze lepsza Nowa strona internetowa firmy ENGEL Strona 9 Twórcze podejście do formowania wtryskowego Firma Koziol

Bardziej szczegółowo

Postaw na kompleksowe rozwiązania

Postaw na kompleksowe rozwiązania Usługi Obszar planowania, produkcja i logistyka, naprawa, szkolenia _NOWOŚĆ: PROGRAM USŁUG MULTILEVEL Postaw na kompleksowe rozwiązania Usługi dotyczące narzędzi Usługi w zakresie produkcji & logistyki

Bardziej szczegółowo

Nr 22/2010. W praktyce

Nr 22/2010. W praktyce Nr 22/2010 W praktyce Spis treści 04 Pionier SFS Hans Huber wspomina 50 lat swojej działalności produkcyjnej. 14 Producent mebli IKEA zakończył we Francji pierwszy etap budowy największego centrum logistycznego

Bardziej szczegółowo

Dlaczego kupujemy. w branży medycznej. Odpowiedzialni za środowisko naturalne. certyfikowane produkty. Technologie przyszłości Comarch.

Dlaczego kupujemy. w branży medycznej. Odpowiedzialni za środowisko naturalne. certyfikowane produkty. Technologie przyszłości Comarch. Jakosc Magazyn 2/2014 ISSN 2299-6249 Technologie Technologie przyszłości Comarch w branży medycznej Bezpieczeństwo Dlaczego kupujemy certyfikowane produkty Środowisko Odpowiedzialni za środowisko naturalne

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo!

Mobilna rewolucja! więcej na str. 26. STILL na warsztatach LogDays. Nowy siłacz - RX70-40/50. Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Biuletyn informacyjny 2/2013 STILL na warsztatach LogDays Nowy siłacz - RX70-40/50 Blue Safety Light - zwiększa bezpieczeństwo! Mobilna rewolucja! więcej na str. 26 OD REDAKCJI 3 Spis treści biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

>> 2 >> 8. biznesraport.com. nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY. Partner Programu Jakość Roku

>> 2 >> 8. biznesraport.com. nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY. Partner Programu Jakość Roku biznesraport.com nr 10 (59) 30 września 2010 DODATEK INFORMACYJNO - PROMOCYJNY Partner Programu Jakość Roku Ambasadorzy natury pat r o n w y d a n i a >> 2 >> 8 Redaktor naczelny: Marcin Kałużny, redaktor

Bardziej szczegółowo

Shape. WE FRANCJI PaTRiCK PiCaRd Z KONCERNU SAPA OFERUJE LAKIEROWANIE PIONOWE KOLOROWA INWESTYCJA STRONA18 CVM KONCENTRUJE SIĘ NA POTRZEBACH KLIENTA

Shape. WE FRANCJI PaTRiCK PiCaRd Z KONCERNU SAPA OFERUJE LAKIEROWANIE PIONOWE KOLOROWA INWESTYCJA STRONA18 CVM KONCENTRUJE SIĘ NA POTRZEBACH KLIENTA Shape Magazyn koncernu Sapa Nr 2 2009 POZNAJCIE BJøRna WiggEna NOWEGO PREZESA I DYREKTORA GENERALNEGO KONCERNU SaPa CVM KONCENTRUJE SIĘ NA POTRZEBACH KLIENTA NOWE PRZEJĘCIE UMACNIA POZYCJĘ KONCERNU SAPA

Bardziej szczegółowo

Gala finałowa konkursu JAKOŚĆ ROKU

Gala finałowa konkursu JAKOŚĆ ROKU redaktor prowadzący: Marcin Kałużny redaktor wydania: Krzysztof Stadler zespół: Ewa Szweda, Marlena Ozdoba,, Natalia Zarzeka Korekta: Anna Szalek Fotoskład: DASO.pl wydawca: Public PR 40-142 Katowice,

Bardziej szczegółowo