Spis i opis urządzeń dla oferty cenowej:

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Spis i opis urządzeń dla oferty cenowej:"

Transkrypt

1 Spis i opis urządzeń dla oferty cenowej: Oferta cenowa nr Cyfrowy rejestrator 16-kanałowy ULTIMAX-316 H.264 Widok rejestratora Widok rejestratora po otwarciu przedniego panelu. Opcjonalnie można zamontować nagrywarkę CD. Widok rejestratora od tyłu.

2 Akcesoria będące w komplecie UMLTIMAX to rodzina najnowocześniejszych rejestratorów CCTV wykorzystujących kompresję H.264. ULTIMAX-316 to rejestrator o najniższych parametrach spośród szesnastowejściowych modeli ULTIMAX. Oferuje on zapis z rozdzielczością 2CIF (704 x 288) przy prędkości zapisu 12 klatek na sekundę. Dla prostych systemów monitorujących zdarzenia o niskiej dynamice takie parametry zapisu są wystarczające. Mniejsza nominalana rozdzielczość nie oznacza jednak, że jest to "słabe" urządzenie. Pozostałe parametry, menu i możliwości konfiguracyjne są takie same jak w wyższych modelach Ultimax-ów. Lokalny zapis oraz transmisja w sieci odbywa się w najnowocześniejszym standardzie kompresji H.264, pozwalającym na uzyskanie najlepszej jakości obrazu przy wykorzystaniu minimalnej przepustowości sieci i pojemności dyskowej. Do obsługi rejestratorów ULTIMAX w sieciach IP służy oprogramowanie ULTIMAX Klient. Można za jego pomocą prowadzić pełną obsługę i konfigurację rejestratorów ULTIMAX, wideoserwerów ULTINET i kamer ULTICAM. Szerzej o możliwościach tego oprogramowania można przeczytać w artykule "ULTIMAX Klient Podręcznik użytkownika oprogramowania zdalnego klienta". Znajdują się tam także pliki do pobrania: program do instalacji, pełna instrukcja, kalkulator dysków i czasu nagrań. Cechy wyróżniające rejestratory ULTIMAX Kompresja H.264. Własny system operacyjny czasu rzeczywistego ROTS ( Real Time Operating System). Rejestracja obrazów z 16 kanałów w rozdzielczości 2CIF (704 x 288) z prędkością 12 klatek na sekundę dla każdego kanału. Uwaga! Rejestrator posiada możliwość zdefiniowania parametrów zapisu niezależnie dla każdego kanału, co daje użytkownikowi duże możliwości konfiguracji (rozdzielczości, liczby klatek/sekundę) i optymalnego skonfigurowania systemu. Podgląd on-line obrazów z każdej z kamer z zachowaniem najwyższych parametrów obrazu o na monitorze podpiętym do rejestratora,

3 o na odległym komputerze za pomocą programu Klient ULTIMAX. Rejestracja audio z 4 kanałów w kompresji OggVorbis (16 Kbps) oraz transmisja 1 toru audio w sieci. Możliwość utworzenia i nadania praw dostępu 15 użytkownikom. Wielopoziomowa, indywidualnie konfigurowalna struktura nadawania haseł i praw dostępu do poszczególnych funkcji. Możliwość ustanowienia 4 cykli w ciągu doby dla różnych rodzajów nagrywania: o ciągły, o detekcja ruchu, o alarm, o ruch i alarm, o ruch lub alarm. Całkowicie niezależna modyfikacja parametrów rejestracji (rozdzielczość, liczba rejestrowanych klatek, bite-rate, jakość, pre- i post-alarm) dla każdej kamery. Każdemu wejściu alarmowemu można przypisać określone kanały, które będą nagrywane po wystąpieniu w jego obwodzie alarmu. Możliwość ustawiania parametrów dla portu RS-232: prędkość symbolowa, bity danych, bity stopu, parzystość, sterowanie strumieniem oraz trybu pracy: Konsola, PPP lub Kanał transparentny. Możliwość współpracy aktywnej bądź pasywnej z bankomatem. Można uzyskać nr karty kredytowej na żądanie (aktywnie) albo otrzymać go za pośrednictwem bankomatu poprzez sieć lub port szeregowy. Numer ten może być wmiksowany w obraz i przekazany w trybie bieżącego podglądu, nagrany i odtworzony. Oprogramowanie sieciowe pozwala na współpracę z kilkoma rejestratorami, a także z innymi urządzeniami ULTIMAX i ULITCAM, tj. wideoserwerami i kamerami IP. Dzięki czytelnemu graficznemu menu obsługa rejestratora jest prosta i przyjemna. W menu poruszać się można również za pomocą myszki. Rejestrator może współpracować z nagrywarkami, dyskami i innymi nośnikami podłączonymi przez interfejs USB, co znacznie ułatwia wyszukiwanie, przeglądanie i backup nagrań. Obsługa dużych dysków (SATA ) do 2 TB każdy. Uwaga! W rejestratorze można zamontować 4 takie dyski (łączna pojemność 8 TB). Proste, intuicyjne menu w języku polskim (na życzenie w angielskim) i obsługa rejestratora za pomocą myszki. Łatwe wykonywanie kopii materiałów archiwalnych o na zewnętrzne nośniki podłączane poprzez USB (HDD, DVD, pen-drive), o na komputer w sieci LAN za pomocą programu Klient ULTIMAX.

4 Precyzyjnie działający układ detekcji ruchu. Możliwość zdefiniowania kamer, które mają być rejestrowane po aktywacji danego kanału wideo (wykrycie ruchu na jednej kamerze nie musi wyzwalać rejestracji z wszystkich kamer, jak to jest w większości rejestratorów na rynku). Możliwość ustanowienia 4 stref prywatności dla każdej kamery. Możliwość wprowadzenia harmonogramu dziennego aktywacji dla powiadomień alarmowych: o utraty sygnału z kamery, o detekcji ruchu w oznaczonym polu. Możliwość ustanowienia powiadomień dźwiękowych lub OSD na ekranie o zaistniałych sytuacjach alarmowych. Zdalny alarm. Funkcja ta tworzy kanał transmisyjny służący do alarmowania stanowiska zdalnego klienta po wystąpieniu alarmu w systemie rejestratora (alarm zewnętrzny wskutek zadziałania czujnika, wykrycie ruchu itp.). Rejestrator wyśle informację o alarmie poprzez sieć do stanowiska zdalnego klienta, gdzie zostanie ona wyświetlona oraz wzmocniona ostrzegawczym sygnałem dźwiękowym. Program Klienta ULTIMAX umożliwia ustanowienie połączenia głosowego z rejestratorem. Głos ze stanowiska klienckiego będzie poprzez siec przesyłany do rejestratora który będzie go odtwarzał poprzez swoje wyjście audio. W drugą stronę rejestrator będzie wysyłał dźwięk ze swojego wyjścia audio który zostanie odtworzony przez kartę dźwiękową i głośniki komputera. Możliwość zdalnego sterowania PTZ z wykorzystaniem programu Klient ULTIMAX Możliwość wprowadzenia map (pliki bmp. rozmieszczenia kamer). Rozwiązanie to znacznie ułatwia lokalizację kamer i nadzór w dużych systemów CCTV. Możliwość aktualizacji oprogramowania przez: FTP, port RS-232, USB, oprogramowanie "Klient ULTIMAX". Rejestratory serii 300 nie posiadają funkcji Dual Stream (wysyłanie do sieci dwóch strumieni o zdefiniowanych niezależnie parametrach). Parametry techniczne Nazwa ULTIMAX -316 Kod M73160 Kompresja H.264 Prędkość nagrywania na każdy kanał 2CIF - 12 kl/sek CIF/QCIF - 25 kl/sek 25 kl/sek w rozdzielczości 4CIF na każdy Prędkość wyświetlania na żywo kanał (400 kl/sek 4CIF 704 x 576 )

5 Rejestracja audio / kompresja 4 tory 16Kbps / OggVorbis Nośnik danych max 8TB (4 x 2 TB) SATA *** Obsługa zewnętrznych urządzeń HDD-USB, DVD-USB/SATA, Pendrive USB, Wyjścia wideo VGA, Video 1 Vp.p 75 Ω Oprogramowanie sieciowe Multiklient, Web Przeglądanie materiałów na innym urządzeniu komputer PC Pre / post alarm 5 do 30 sek / 5 sek do 10 min Sterowanie Mysz (USB), klawiatura lokalna, pilot, LAN Znak wodny TAK Zabezpieczenia system haseł, indywidualne poziomy dostępu, adres MAC Menu (język) polski, angielski Zasilanie AC V Wymiary / montaż Masa Uwagi *** - od (wcześniej dysk IDE). 440mm x 390mm x 70mm 8 kg bez dysku Można oszacować jaka powinna być całkowita pojemność dysków instalowanych w rejestratorze, w zależności od parametrów zapisu sygnału video i żądanego czasu gromadzenia nagrań. Poniższy wzór określa przestrzeń dyskową (w MB) potrzebną do przechowywania danych z jednej godziny dla jednego kanału: q i = (d i *3600)/(8*1024) gdzie d i oznacza prędkość bitową w Kb/s. Dla rejestratorów ULTIMAX osiąga wartości od 32 Kb/s do 8000 Kb/s Wykaz podstawowych funkcji z podziałem na kategorie Kategoria Funkcja Opis Tworzenie i kasowanie (kont) użytkowników. Jeden domyślny administrator który może utworzyć konta Zarządzanie Zabezpieczenia maksymalnie 15 użytkowników i zdefiniować ich prawa. Hasło Zmiana hasła. Zarządzanie dyskami Formatowanie, informacje o dyskach. Nagrywanie na dyskach Nagrywanie Parametry nagrywania Odtwarzanie Nagrywanie ręczne, nagrywanie ciągłe, nagrywanie inicjowane przez ruch, nagrywanie inicjowane alarmem, nagrywanie inicjowane przez ruch i alarm / przez ruch lub alarm. Przepływność bitowa, odświeżanie, jakość obrazu itp. Odtwarzanie wg czasu, Odtwarzanie plik po pliku, Odtw. przysp., Odtw. zwoln., Pauza, Odtw.

6 poklatkowe, Odtw,. synchroniczne. Backup Backup plików i klip wideo. Podgląd Podgląd na monitorze wideo i VGA. Podziały 1/1, 1/4, 1/9, 1/16. Przełączanie automatyczne / ręczne. Status kanału Wskaźnik nagrywania, utraty wideo. Detekcja ruchu Ustawienia obszaru, czułości i sposobów reakcji (obsługi). Wejścia alarmowe Sposoby reakcji, ustalenie harmonogramu. Monitoring Wyjścia lokalny alarmowe Ustawienie parametrów. Strefa prywatności Ustalenie maskowanego obszaru. Ingerencja Reakcja na ingerencje. Wyjątki Sytuacje nadzwyczajne: błąd dysku, przepełnienie dysków, nielegalny dostęp itp. Informacje o alarmach Lista zdarzeń alarmowych. ADSL Użycie funkcji PPPoE, DNS. Podgląd TCP, UDP, RTP, Multicast. Sterowanie Sterowanie rejestratorem poprzez sieć. Alarm Wysyłanie informacji o alarmie do komputera nadzorującego. Zdalny podgląd Program Klient, Przegladarka IE. Zdalna konfiguracja Zdalne ustawianie parametrów rejestratora. Zdalne Praca sieciowa nagrywanie Zdalne nagrywanie (poprzez sieć). Zdalne odtwarzanie Zdalne odtwarzanie (poprzez sieć). Download Ściąganie nagranych plików. Zdalna aktualizacja Zdalna aktualizacja firmwaru. Kanał transparentny Zdalne sterowanie urządzeniem podpiętym do portu szeregowego rejestratora. Web Używanie przeglądarki IE do dostępu do rejestratora. PSTN Dostęp do rejestratora poprzez komut. linię tel. OSD OSD setup Funkcje użytkowe Zobacz rejestr Dostęp do rejestru (dziennika) rejestratora Interkom Dwustronna komunikacja głosowa lub rozgłaszanie Zdalnie, za pomocą programu Klient ULTIMAX, można uzyskać dostęp do maksymalnie 16 rejestratorów. Program zdalnego klienta przewiduje trzy poziomy hierarchii: administrator, operator nadrzędny i operator. Uprawnienia na poszczególnych poziomach ujęte są w poniższej tabeli:

7 Poziom Operator Operator nadrzędny Uprawnienia Podgląd, Zapis kadru, Nagrywanie, Komunikacja interkomowa, Mapa Podgląd, Zapis kadru, Nagrywanie, Komunikacja interkomowa, Mapa, Sterowanie PTZ, Odtwarzanie Administrator Podgląd, Zapis kadru, Nagrywanie, Komunikacja interkomowa, Mapa, Sterowanie PTZ, Odtwarzanie, Konfiguracja obwodów alarmowych, Przegląd rejestru, Ustalenie parametrów wideo, Konfiguracja systemu Korzystając z oprogramowanie Klient ULTIMAX można także ustawić zdalnie następujące parametry pracy rejestratora: Wybór kanału do modyfikacji parametrów. Zmiana nazwy kanału.dopuszcza się nazwę o długości do 20 znaków. Wybór ilości klatek na sekundę (odświeżanie): Pełna (PAL: 25FPS, NTSC: 30FPS), 20, 16, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16. Wybór maksymalnej prędkości transmisji: Można wybrać: 32kbps, 48kbps, 64kbps, 80kbps, 96kbps, 128kbps, 160kbps, 192kbps, 224kbps, 256kbps, 320kbps, 384kbps, 448kbps, 512kbps, 640kbps, 768kbps, 896kbps, 1Mbps, 1,25Mbps, 1,5Mbps, 1,75Mbps, 2Mbps, 4Mbps, 8Mbps lub Inna. Wybór rozdzielczość: Domyślnie: CIF; inne opcje: QCIF, 2CIF. Regulacja jakości obrazu: 6 opcji (można wybierać tylko przy zmiennym przepływie bitowym). Przepływ bitowy /BitRate Type/: Zmienny /Variable/ lub Stały /Fixed/. Włączenie i ustanowienie harmonogramu nagrywania. Wybór czasu nagrywania przed alarmem/ po alarmie: Ustawienie żądanych czasów rejestracji przed i po wystąpieniu alarmu. Ustalenie parametrów detekcji ruchu: o obszaru detekcji ruchu, o czułości, o kanałów które będą nagrywane po wykryciu ruchu, o wybranie sposobu reakcji na alarm, o ustanowienie harmonogramu działania detekcji ruchu, o ustalenie rodzaju alarmu po utracie sygnału wideo.

8 Dysk HDD SEAGATE 500 GB 7200 obr. 16MB CACHE SATA2 Widok dysku Widok naklejki z danymi dysku Dysk 500 GB z interfejsem SATA 3 Gb/s firmy Seagate przeznaczony jest do rejestratorów cyfrowych. Dane techniczne Nazwa Seagate 500GB Kod M89250 Model ST NS Interfejs SATA 3,0 Gb/s Rodzina Barracuda Pojemność 500 GB Rozmiar 3,5

9 Pamięć podręczna Prędkość obrotowa Wymiary [mm] (SxWxD) 16 MB 7200 obr/min 101,6 x 19,98 x 146, Kamera kolorowa bez obiektywu ULTICAM DS-112 ULTICAM DS-112 jest kamerą kolorową telewizji przemysłowej wyposażoną w przetwornik 1/3'' SONY Super HAD CCD o rozdzielczości 480 linii co czyni ją bezkonkurencyjną na rynku w tej grupie cenowej. Widok kamery

10 Widok kamery z tyłu Widok od spodu kamery Parametry techniczne Nazwa Kod Rozmiar przetwornika Rozdzielczość Czułość Liczba linii Mocowanie obiektywu Odstęp sygnał - szum Elektroniczna migawka Całkowity sygnał wizji Synchronizacja Balans bieli Automatyczne sterowanie wzmocnienia Kompensacja światła wstecznego Zasilanie Temperatura pracy Wymiary Waga ULICAM DS-112 M1442 1/3 SONY Super HAD CCD 752x582 pikseli 0,1 lx /F1,2 480 TVL CS/C S/N>48dB 1/50-1/ s 1 Vpp Wewnętrzna Automatyczny tak tak -DC12V; max 2 W -10 o C o C 63 x 59 x 114 mm 0,55kg Równie istotnymi cechami kamery ULTICAM DS-112 jest wierne odzwierciedlanie kolorów, ostre kontury i dobre parametry tj. czułość na poziomie 0,1 lx oraz 480 lini. Dzięki nim

11 kamera jest najczęściej stosowana w obecnie projektownych systemach monitoringu. Bardzo dobrze nadaje się do instalacji zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Wyposażona jest w układ sterowania obiektywami z automatyczną przysłoną (Auto Iris). Poziom światła przepuszczanego do przetwornika ustawić możemy potencjometrem LEVEL. Zastosowanie obiektywów z automatyczną przysłoną pozwala na zastosowanie kamery w warunkach bardzo dużych zmian oświetlenia. Kamera posiada również wbudowany układ elektronicznej migawki (AES/AI) oraz układ automatycznej kompensacji światła wstecznego (BLC), dzięki czemu możliwe jest stosowanie jej w warunkach małych zmian oświetlenia (wewnątrz pomieszczeń) z tanimi obiektywami bez przysłony lub z przysłoną ręczną. Kamera posiada możliwość ustawienia podstawowych parametrów tj. NAGC/SAGC - Automatyczna kontrola wzmocnienia FL/ON (Flickless) - Redukcja drżeń BLC/OFF (Back Light Compensation) kompensacja światła wstecznego AES/AI (Electronic Shutter) - Automatyczna migawka SHARP/SOFT - Wyostrzenie krawędzi DD/VD - Sterowanie automatyczną przysłoną LEVEL potencjometr za pomocą którego możemy ustawić poziom jasności, który ma być utrzymany (regulacja tylko obiektywów typu DC) VIDEO OUT sygnał wyjściowy wideo (1Vp-p) DC12V - gniazdo do podłączenia zasilacza Obiektyw JENSEN mm DC F1.4 Jest to obiektyw z automatyczną przysłoną (sterowanie typu DC) i ręcznie regulowanej ogniskowej.

12 Widok obiektywu Parametry techniczne Nazwa JENSEN mm DC F1.4 Kod M2144 Długość ogniskowej [mm] 3,5-8 Przysłona (F) 1,4 Minimalna odległość od obiektywu [cm] - Rozmiar przetwornika ["] 1/3 Kąt widzenia w poziomie dla: przetwornika 1/3 [ o ] przetwornika 1/4 [ o ] Przysłona manualna Przysłona automatyczna Rodzaj sterowania przysłoną automatyczną Mocowanie NIE TAK DC Masa [kg] 0,16 Uwagi - Obiektyw posiada ręcznie regulowaną ogniskową w zakresie od 3,5-8mm. Zmiana ogniskowej umożliwia szybkie ustawienie odpowiedniego kąta widzenia kamery. W przypadku stosowania kamer z przetwornikiem 1/3" kąt może się zmieniać w zakresie od 68 0 do 33 0 Obiektyw posiada automatyczną przysłonę - sterowanie typu DC. CS Zewnętrzna obudowa Marathon MHB-806/12

13 Widok obudowy Widok obudowy od spodu Marathon MHB-806/12 - obudowa przeznaczona do montażu kamer CCTV na zewnątrz (IP66). Dużą zaletą obudowy jest to, że jest ona otwierana na bok - pozwala to na swobodny montaż kamery, proste i precyzyjne ustawienie obiektywu łatwy dostęp do pierścieni obiektywu. Ukryty przewód - możliwe ukrycie przewodu wychodzącego z obudowy w uchwycie. Poniżej widoczna obudowa z specjalnym otworem przez, który można wprowadzić przewody bezpośrednio do uchwytu. Obudowa otwierana jest w bok

14 Nazwa Kod Wymiary zewnętrzne (wys. x szer. x dł.) Maksymalny wymiar kamery (wys. x szer. x dł.) Wymiar szybki (średnica) Napięcie grzałki / Moc Termostat Regulacja w pionie (z uchwytem M5142) Regulacja w poziomie (z uchwytem M5142) Widok obudowy z zamocowanym do niej uchwytem Odległość od ściany (obudowa prostopadle do ściany) (uchwyt M5142) Certyfikaty Wykończenie zewnętrzne Materiał Parametry techniczne MHB-806/12 Marathon M x 112 x 400 mm 50 x 85 x 220 mm 72 mm DC 12 V / 6W włączenie 15 o C wyłączenie 25 o C 20 o (w górę) / 70 o (w dół) 150 o (w lewo) / 150 o (w prawo) 12 cm CE, RoHS, IP66, WEEE malowanie proszkowe aluminium Masa 1,63 kg Obudowa wyposażona jest w grzałkę z termostatem. Elementy te są odpowiedzialne za utrzymanie minimalnej temperatury wewnątrz obudowy. W obudowach, które nie posiadają tych elementów często występują problemy: parowanie obiektywu, szybki obudowy lub skroplanie się pary wodnej. Powoduje to znaczne pogorszenie jakości obrazu. W skrajnych przypadkach nie jest możliwa jakakolwiek obserwacja. W obudowie zamontowany został również wentylator. Odpowiada on za szybsze rozprowadzenie powietrza wewnątrz obudowy, dzięki temu kamera może pracować w zmiennych warunkach temperaturowych. W obudowach bez wentylatora obudowa nie jest nagrzewana równomiernie i w skrajnych przypadkach może dojść do chwilowego pogorszenia jakości obrazu na skutek np. zaparowania obiektywu.

15 Uchwyt Marathon MH-610 do obudów zewnętrznych MH-610 Marathon - metalowy uchwyt do obudów zewnętrznych. Nazwa Kod Długość Obrót w poziomie Pochylenie w pionie Maksymalne obciążenie Materiał Wykończenie zewnętrzne Ukrycie przewodu Sposób montażu Rozstaw śrub montażowych Widok uchwytu. Parametry techniczne MH-610 M mm w lewo 150 stopni, w prawo 150 stopni w górę 20 stopni, w dół 70 stopni 10 kg aluminium malowanie proszkowe tak ścienny 73 (poziom) x 68 mm (pion) Masa 0,45 kg Konstrukcja pozwala na umieszczenie przewodów w uchwycie, tak, że są one całkowicie zabezpieczone przed uszkodzeniem. Oferta cenowa nr. 2

16 1. Kamera kolorowa VF-515 IR/B z obiektywem o zmiennej ogniskowej 4-9mm oraz reflektorem podczerwieni Widok kamery od przodu Widok kamery

17 Panel tylni - elementy regulacyjne (zoom, ostrość) Akcesoria znajdujące się w komplecie Widok opakowania kamery

18 VF-515 IR/B to zewnętrzna kamera kolorowa z reflektorem podczerwieni i obiektywem o ręcznej regulacji ogniskowej. Cechy wyróżniające zewnętrzna, kompaktowa obudowa wysokiej klasy przetwornik SONY Super HAD 520 TVL obiektyw o zewnętrznie regulowanej ogniskowej 4,0-9,0 mm i ostrości reflektor podczerwieni (36 diód) Kamera posiada bardzo dobry przetwornik 1/3" SONY Super HAD o dużej liczbie linii (520TVL). Pozwala to na uzyskanie obrazu o wysokiej jakości z dużą ilością szczegółów. Nawet obiekty znajdujące się w dalszej odległości od kamery są dobrze widoczne. Obraz zarejestrowany z takiej kamery możemy powiększyć bez znacznej straty jakości, czego nie da się zrobić w przypadku zastosowania kamer o mniejszej liczbie linii TVL. Nazwa Kod Rozmiar przetwornika Rozdzielczość Czułość Liczba linii Obiektyw Odstęp sygnał - szum Elektroniczna migawka Całkowity sygnał wizji Parametry techniczne VF-515 IR/B M /3 SONY Super HAD 752x582 pikseli 0 lx (włączony oświetlacz IR) 520 TVL 4,0-9,0 mm S/N>48dB 1/50-1/ s 1 Vpp / 75 Om Korekcja Gamma 0,45 Długość fali IR Zasięg oświetlacza Automatyczny balans bielii Automatyczna kontrola wzmocnienia Reflektor Zasilanie Pobór prądu Wymiary 850 nm m tak tak diody 36szt, 850nmkąt 40 stopni DC 12 V 500 ma fi80 x 140mm (200mm z uchwytem) Temperatura pracy od -20 do 50 o C Elementem wyróżniającym tę kamerę od pozostałych modeli kompaktowych jest obiektyw z możliwością ręcznego ustawienia kąta widzenia kamery (od 67 do 29 stopni), bez konieczności otwierania obudowy. Regulację długości ogniskowej i korektę ostrości dokonujemy za pomocą dwóch pokręteł umieszczonych w tylnej części obudowy. Uwaga: elementy regulacyjne znajdują się za zaślepkami. Jest to bardzo ważny element, gdyż w większości kamer kompaktowych nie ma możliwości wymiany obiektywu ze względu na możliwość rozszczelnienia układu i utratę gwarancji - zerwanie plomb.

19 Przy dziennym oświetleniu kamera wiernie odzwierciedla kolory. W nocy po załączeniu reflektora (załączanie przy 3 luksach) i przełączeniu w tryb B/W kamera również pracuje bez zarzutów. Reflektor jest naprawdę mocny - zapewnia podświetlenie do kilkudziesięciu metrów. Należy zwracać uwagę, na to aby w bliskiej odległości nie było płaskich powierzchnie od których mogłoby się odbić światło reflektora i oślepić kamerę (kamera nie nadaje się do małych pomieszczeń o długości 3-4m) Kamera przeznaczona jest do pracy na zewnątrz. Przewody zakończone są standardowymi złączami: wideo (gniazdo BNC) i zasilanie gniazdo 2.1/5.5mm. Specjalna konstrukcja uchwytu i prowadzenie wewnątrz niego przewodów daje możliwość wprowadzenia przewodów bezpośrednio do ściany. Zabezpiecza to kamerę przed odcięciem przewodów. Jest również możliwość wyprowadzenia przewodów z uchwytu. Należy wówczas zdjąć zaślepki znajdujące się na uchwycie. To rozwiązanie jest również często stosowane, gdy przewody łączymy na zewnątrz w dodatkowych puszkach instalacyjnych. Kamera posiada daszek chroniący kamerę przed opadami i nadmiernym oświetleniem słonecznym. Daszek należy odpowiednio ustawić tak, aby światło reflektora diodowego nie odbijało się od niego, gdyż prześwietli nam obraz z kamery. Oprócz powyżej wymienionych zalet kamera dodatkowo charakteryzuje się bardzo prostą instalacją. Wystarczy podłączyć przewody i ustawić kąt widzenia i ostrość za pomocą wkrętaka. Nie ma konieczności zakładania złączek, rozkręcania obudowy, czy "przedzierania" się przez skomplikowane menu ekranowe. Jest to istotne, gdyż skraca to czas instalacji systemu CCTV Rejestrator oraz dysk taki sam jak w powyżej.

www.sklepsaturn.pl P.H.U. SATURN 1

www.sklepsaturn.pl P.H.U. SATURN 1 CAMVISION DVR 8016 jest nowoczesnym szesnastokanałowym sieciowym rejestratorem cyfrowym stosowanym w instalacjach telewizji przemysłowej (CCTV) jako urządzenie rejestrujące obraz z kamer analogowych (DVR)

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04D1-E+(X1) K2 XVR-04D1+(X2) K2 XVR-08D1-E+ K2 XVR-08D1+ K2 XVR-16D1-E+ K2 XVR-16D1+

K2 XVR-04D1-E+(X1) K2 XVR-04D1+(X2) K2 XVR-08D1-E+ K2 XVR-08D1+ K2 XVR-16D1-E+ K2 XVR-16D1+ Rejestrator Cyfrowy SERIE 960H: K2 K2 K2 K2 XVR-08D1+ K2 K2 INSTRUKCJA OBSŁUGI Proszę zapoznać się z niniejsza instrukcją przed uruchomieniem i zachować ją do późniejszego użytku. 2013.10 Strona 1 / 50

Bardziej szczegółowo

K2 XVR-04 K2 XVR-04D1 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-16D1 K2 XVR-24

K2 XVR-04 K2 XVR-04D1 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-16D1 K2 XVR-24 Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR-04 K2 XVR-04D1 K2 XVR-08 K2 XVR-16 K2 XVR-16D1 K2 XVR-24 INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN Proszę zapoznać się z niniejsza instrukcją przed uruchomieniem i zachować ją do późniejszego

Bardziej szczegółowo

K2 4xxAS K2 5xxAS K2 4xxAN K2 4xxLE-D1 K2 6xxD1

K2 4xxAS K2 5xxAS K2 4xxAN K2 4xxLE-D1 K2 6xxD1 Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 4xxAS K2 5xxAS K2 4xxAN K2 4xxLE-D1 K2 6xxD1 INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN Proszę zapoznać się z niniejsza instrukcją przed uruchomieniem i zachować ją do późniejszego użytku.

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY MONITORINGU I REJESTRACJI OBRAZÓW SYSTEMY MONITORINGU I REJESTRACJI OBRAZÓW KAMERY REJESTRATORY

SYSTEMY MONITORINGU I REJESTRACJI OBRAZÓW SYSTEMY MONITORINGU I REJESTRACJI OBRAZÓW KAMERY REJESTRATORY SYSTEMY MONITORINGU I REJESTRACJI OBRAZÓW SYSTEMY MONITORINGU I REJESTRACJI OBRAZÓW KAMERY REJESTRATORY Produkty marki TECHMOSS są wiodącymi, najwyższej jakości urządzeniami, używanymi w systemach monitoringu

Bardziej szczegółowo

SIMTEC 416HP, 408HA, 404HA Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN.

SIMTEC 416HP, 408HA, 404HA Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. SIMTEC 416HP, 408HA, 404HA Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. Gliwice 26-08-2008 Strona 1 ISTOTNE ZALECENIA... SPECYFIKACJA... WIDOK OGÓLNY I OBSŁUGA... WIDOK TYLNEGO PANELA...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN

INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN Rejestrator Cyfrowy S E R I E: K2 XVR-04 E K2 XVR-04 D1 K2 XVR-04 D1-E K2 K2 K2 K2 XVR-08 XVR-08 E XVR-08 D1 XVR-08 D1-E K2 XVR-16 K2 XVR-16 D1 K2 XVR-16 D1-E K2 XVR-24 E K2 XVR-32 E INSTRUKCJA OBSŁUGI

Bardziej szczegółowo

UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą

UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą Rejestrator cyfrowy serii Instrukcja obsługi UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą modyfikację i

Bardziej szczegółowo

SAMODZIELNY REJESTRATOR CYFROWY. Instrukcja obsługi

SAMODZIELNY REJESTRATOR CYFROWY. Instrukcja obsługi SAMODZIELNY REJESTRATOR CYFROWY Instrukcja obsługi SAMODZIELNY REJESTRATOR CYFROWY Instrukcja obsługi UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego

Bardziej szczegółowo

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN.

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. Wersja 2009.02.27 Strona 1 I. ISTOTNE ZALECENIA...4 II. AKCESORIA...4 III. SPECYFIKACJA...4 IV. CECHY...5 V. WIDOK

Bardziej szczegółowo

Rejestrator cyfrowy serii HE-T Instrukcja obsługi

Rejestrator cyfrowy serii HE-T Instrukcja obsługi Rejestrator cyfrowy serii HE-T Instrukcja obsługi UWAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą modyfikację

Bardziej szczegółowo

K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L. K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L

K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L. K2 5xxD1 K2 5xxH K2 5xxLN K2 5xxLN-L Rejestrator Cyfrowy S E R I E: INSTRUKCJA OBSŁUGI + LAN Proszę zapoznać się z niniejsza instrukcją przed uruchomieniem i zachować ją do późniejszego użytku. Wersja PL 2011.06 Strona 1 / 81 BEZPIECZEŃSTWO

Bardziej szczegółowo

DLA SERII REJESTRATORÓW Z OBUDOWAMI: 1U: 31XX, 31XX-E, 31XX-H, LE-A/AS/AN, HF-A/AT/AS/AN, LF-A/AE 1,5U: LE-L/SL, LF-L/AL, HF-A/AL 2U: LF-S, HF-S/S-E,

DLA SERII REJESTRATORÓW Z OBUDOWAMI: 1U: 31XX, 31XX-E, 31XX-H, LE-A/AS/AN, HF-A/AT/AS/AN, LF-A/AE 1,5U: LE-L/SL, LF-L/AL, HF-A/AL 2U: LF-S, HF-S/S-E, DLA SERII REJESTRATORÓW Z OBUDOWAMI: 1U: 31XX, 31XX-E, 31XX-H, LE-A/AS/AN, HF-A/AT/AS/AN, LF-A/AE 1,5U: LE-L/SL, LF-L/AL, HF-A/AL 2U: LF-S, HF-S/S-E, LE-U, HE-T, HEL Witamy Dziękujemy za zakup rejestratora

Bardziej szczegółowo

Rejestratory cyfrowe z kompresją H.264. i7-d72f04vh i7-d72f08vh i7-d72f16vh2

Rejestratory cyfrowe z kompresją H.264. i7-d72f04vh i7-d72f08vh i7-d72f16vh2 Rejestratory cyfrowe z kompresją H.264 i7-d72f04vh i7-d72f08vh Instrukcja obsługi Wersja 06.2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze informacje można uzyskać na www.internec.pl 1 Dziękujemy za zakup naszego

Bardziej szczegółowo

PROMOCJA CCTV 13.04.2015

PROMOCJA CCTV 13.04.2015 PROMOCJA CCTV 13.04.2015 NVIP-1DN3020H/IR-1P-II więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie 5 NVIP-2DN3040V/IR-1P więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie 9 1.3 MPX/30fps 2 MPX/30fps

Bardziej szczegółowo

Data tłumaczenia: 3 sierpnia 2008

Data tłumaczenia: 3 sierpnia 2008 239Z REJESTRATOR CYFROWY DIGIGUARD Data tłumaczenia: 3 sierpnia 2008 Proszę dokładnie zapoznać się z niniejszą instrukcją i zachować ją do późniejszego użytku. Niektóre zdjęcia mogą się różnić od aktualnie

Bardziej szczegółowo

OBSŁUGA REJESTRATORA... Logowanie, Wylogowanie (wyłączenie) i Menu główne...

OBSŁUGA REJESTRATORA... Logowanie, Wylogowanie (wyłączenie) i Menu główne... Instrukcja obsługi WAGA! Producent zastrzega sobie prawo dokonywania zmian parametrów i sposobu obsługi bez wcześniejszego poinformowania. Ze względu na ciągłą modyfikację i ulepszenia, niektóre funkcje

Bardziej szczegółowo

Niniejsza instrukcja odnosi się do spolszczonej wersji oprogramowania DVR Viewer, którą można pobrać z witryny www.trebor.com.pl

Niniejsza instrukcja odnosi się do spolszczonej wersji oprogramowania DVR Viewer, którą można pobrać z witryny www.trebor.com.pl 233Z Seria KPD Niniejsza instrukcja odnosi się do spolszczonej wersji oprogramowania DVR Viewer, którą można pobrać z witryny www.trebor.com.pl Proszę dokładnie zapoznać się z niniejszą instrukcją i zachować

Bardziej szczegółowo

Instrukcja skrócona. Data tłumaczenia: 20 listopada 2007

Instrukcja skrócona. Data tłumaczenia: 20 listopada 2007 233Z Seria KPD Instrukcja skrócona Data tłumaczenia: 20 listopada 2007 Proszę dokładnie zapoznać się z niniejszą instrukcją i zachować ją do późniejszego użytku. Niektóre zdjęcia mogą się różnić od aktualnie

Bardziej szczegółowo

CYFROWY REJESTRATOR WIDEO 4-/8-/16-/KANAŁOWY

CYFROWY REJESTRATOR WIDEO 4-/8-/16-/KANAŁOWY CYFROWY REJESTRATOR WIDEO 4-/8-/16-/KANAŁOWY DR4H-DVD / DR8H-DVD / DR16H-DVD UWAGA! Przy doborze dysków twardych należy stosować się do listy dysków kompatybilnych, zawartej w niniejszej instrukcji obsługi.

Bardziej szczegółowo

Indeks INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. REJESTRATORÓW Techmoss. typu TM-800 i TM-700 v. 2.1

Indeks INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. REJESTRATORÓW Techmoss. typu TM-800 i TM-700 v. 2.1 Indeks INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA REJESTRATORÓW Techmoss typu TM-800 i TM-700 v. 2.1 Dziękujemy Państwu za zakup naszego produktu. Mamy nadzieję, że jakość i funkcjonalność tego urządzenia spełni Państwa oczekiwania.

Bardziej szczegółowo

CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI. KD673_672_671_670_AC791_790_CD540_MR673_manual_V1.1

CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI. KD673_672_671_670_AC791_790_CD540_MR673_manual_V1.1 CYFROWY REJESTRATOR VIDEO INSTRUKCJA OBSŁUGI KD673_672_671_670_AC791_790_CD540_MR673_manual_V1.1 Przed rozpoczęciem obsługi, dokładnie przeczytaj instrukcję i zachowaj ją do późniejszego użytku. KD673_672_671_670_AC791_790_CD540_MR673_manual_V1.1

Bardziej szczegółowo

Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Obsługi

Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Obsługi Witamy! Dziękujemy za zakup naszego rejestratora! Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Obsługi Niniejszy podręcznik jest przeznaczony do instalacji i eksploatacji na twoim systemie. Znajdziesz tu informacje

Bardziej szczegółowo

DS72xx seria HFI-SH / HVI-SV / HWI-SH DS73xx seria HWI-SH DS72xx seria HFHI-ST

DS72xx seria HFI-SH / HVI-SV / HWI-SH DS73xx seria HWI-SH DS72xx seria HFHI-ST Instrukcja Obsługi DS72xx seria HFI-SH / HVI-SV / HWI-SH DS73xx seria HWI-SH DS72xx seria HFHI-ST Pentapleks H.264 Volta Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 94, 02-230 Warszawa v. 1.1 tel. 22 572 90 20, fax. 22

Bardziej szczegółowo

instrukcja obsługi ER-401 ER-801

instrukcja obsługi ER-401 ER-801 instrukcja obsługi ER-401 ER-801 Dyrektywy EMC (2004/108/EC) i VD (2006/95/EC) Oznakowanie CE UWAGI I OSTRZEŻENIA Nasze produkty spełniają wymagania zawarte w dyrektywach oraz przepisach krajowych wprowadzających

Bardziej szczegółowo

CBC Group KATALOG CCTV & IP 2009-2010

CBC Group KATALOG CCTV & IP 2009-2010 B Group KATALOG TV & IP 20092010 NOWOŚI VSOIP Rejestrator DIGIMASTER LITE DR4NLITE LITE jest 4kanałowym rejestratorem MPEG4 zapewniającym rejestrację video w czasie rzeczywistym. Jest wyposażony w 4 kanały

Bardziej szczegółowo

REJESTRATORY CYFROWE MPEG-4 AVC715, AVC 717. Instrukcja użytkownika ABY UZYSKAĆ POLSKIE NAPISY W REJESTRATORZE, PROSZĘ PRZECZYTAĆ

REJESTRATORY CYFROWE MPEG-4 AVC715, AVC 717. Instrukcja użytkownika ABY UZYSKAĆ POLSKIE NAPISY W REJESTRATORZE, PROSZĘ PRZECZYTAĆ 207Z REJESTRATORY CYFROWE MPEG-4 AVC715, AVC 717 Instrukcja użytkownika ABY UZYSKAĆ POLSKIE NAPISY W REJESTRATORZE, PROSZĘ PRZECZYTAĆ OSTATNIĄ STRONĘ NINIEJSZEJ INSTRUKCJI Proszę zapoznać się z niniejsza

Bardziej szczegółowo

Skrócona Instrukcja Obsługi DS-72xx seria HWI-Ex/(A), HxHI-SH/(A) DS-73xx seria HWI-Ex, HxHI-SH

Skrócona Instrukcja Obsługi DS-72xx seria HWI-Ex/(A), HxHI-SH/(A) DS-73xx seria HWI-Ex, HxHI-SH Skrócona Instrukcja Obsługi DS-72xx seria HWI-Ex/(A), HxHI-SH/(A) DS-73xx seria HWI-Ex, HxHI-SH Spis treści... 2 2. Informacje ogólne i ostrzeżenia...5 3. Zawartość opakowań rejestratorów...7 3.1. Podstawowa

Bardziej szczegółowo

Szanowni Klienci, Vidicon Sp. z o.o.

Szanowni Klienci, Vidicon Sp. z o.o. Szanowni Klienci, Oddajemy w Wasze ręce nowy katalog telewizji przemysłowej. W katalogu staraliśmy się zawrzeć wszystkie niezbędne informacje i wierzymy, że będzie on wygodnym i przejrzystym narzędziem

Bardziej szczegółowo

IP kamera serii VIPC. (Kamera sieciowa) Instrukcja użytkownika V1.02

IP kamera serii VIPC. (Kamera sieciowa) Instrukcja użytkownika V1.02 IP kamera serii VIPC (Kamera sieciowa) Instrukcja użytkownika V1.02 VIPC-D02MV VIPC-B02MV Witamy Dziękujemy za zakup naszego urządzenia! Przed przystąpieniem do pracy prosimy o zapoznanie się z zaleceniami

Bardziej szczegółowo