NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE KATALOG WYCIECZEK DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE KATALOG WYCIECZEK DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH"

Transkrypt

1 NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE KATALOG WYCIECZEK DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

2 Szanowni Wychowawcy! Centrum Edukacji i Turystyki SOKRATES przygotowało kolejny katalog wycieczek na rok szkolny 2014/2015. Staraliśmy się aby i tym razem nasze propozycje były ciekawe i zainteresowały zespoły klasowe oraz wychowawców. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nie wszystkich uczniów stać na kosztowne wyjazdy dlatego nasza propozycja obejmuje wyjazdy krótkie, tanie jednodniowe ale bardzo ciekawe oraz dłuższe niestety kosztowniejsze po kraju i Europie. Stare przysłowie mówi Podróże kształcą i to prawda. Podczas wyjazdów, które organizujemy od ponad piętnastu lat staramy się pokazać młodzieży najpiękniejsze zakątki Wielkopolski, Polski i Europy. Niemal każda nasza wycieczka wzbogacana jest o ciekawą prelekcję, konkurs czy prezentację. Kiedy zwiedzamy jakiś zakątek Europy zawsze staramy się zapoznać młodzież nie tylko z zabytkami, historią danego miejsca - ale pokazujemy styl życia ludzi ich obyczaje i zwracamy uwagę na to co warto byłoby przeszczepić na nasze podwórko. Młodzież obyta ze ŚWIATEM łatwiej radzi sobie w dzisiejszej niestety nie zawsze łatwej rzeczywistości. Nasz katalog to kilkanaście konkretnych propozycji ale oczywiście jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i z przyjemnością przygotujemy każdą zaproponowaną trasę. DO ZOBACZENIA NA TURYSTYCZNYM SZLAKU!!! Dyrektor CEIT SOKRATES mgr Krystyna Leśniak

3 WYJAZDY INTEGRACYJNE Integracja Klasy to niezwykle ważny element procesu wychowawczego szkoły. Proces integracji tak naprawdę rozpoczyna się w dniu, kiedy uczniowie przychodzą do danej klasy spotykają się po raz pierwszy.. Wychowawca niestety nie zawsze ma wystarczającą liczbę zajęć ze swoja klasą, aby szybko poznać swoich uczniów. Dlatego szczególna rola przypada tzw. KLASOWYM WYJAZDOM INTEGRACYJNYM Centrum Edukacji i Turystyki SOKRATES proponuje: Jednodniowe wyjazdy integracyjne podczas, których uczniowie uczestniczą w ciekawych warsztatach, których głównym celem jest wzajemne poznanie siebie oraz zbudowanie właściwych relacji w grupie. Takie wyjazdy organizujemy w ciekawych miejscach na terenie Wielkopolski. Koszt około 50 zł. Dwu i kilkudniowe podczas takich wyjazdów można oczywiście zrealizować o wiele bogatszy program ale ich wadą jest niestety wyższy koszt. Na prośbę wychowawcy z przyjemnością przygotujemy konkretną propozycję. Dobrym pomysłem jest wyjazd dwóch klas obniża to nie tylko koszty, ale daje szansę na integrację większej liczbie uczniów. Wyjazdy integracyjne organizujemy od wielu lat.

4 POZNAJEMY WIELKOPOLSKĘ Wielkopolska nasza Mała Ojczyzna jest nie tylko piękna ale niezwykle interesująca. Wielkopolska to kolebka Naszego Państwa. To na jej ziemiach książę Mieszko i jego syn Bolesław Chrobry stworzyli pierwszy ośrodek władzy państwowej to do Gniezna w roku 1000 przybył cesarz Otton III. Wielkopolska to ziemia, którą upodobali sobie wybitni Polacy mieszkał tu przez jakiś czas Adam Mickiewicz, przebywał Fryderyk Chopin. Swe wieczne miejsce spoczynku w niedalekiej, uroczej Winnej Górze znalazł gen. Jan Henryk Dąbrowski. Wzorowe gospodarstwo stworzył gen Dezydery Chłapowski, a wielkimi patriotami, którzy niemal wszystko oddawali Ojczyźnie byli bez wątpienia: Edward Raczyński, Tytus Działyński, Karol Marcinkowski czy uwielbiana przez wszystkich, prekursorka PCK Emilia Sczaniecka. CEiT SOKRATES poniżej przedstawia kilka propozycji wędrówek po Wielkopolsce śladami wybitnych Wielkopolan. Byłoby pięknie, gdyby nasi uczniowie poznali historię swej Małej Ojczyzny głównie przez pryzmat wspaniałych Wielkopolan, których życie może być dla nich doskonałym wzorem. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

5 EMILIA SCZANIECKA WYJĄTKOWA WIELKOPOLANKA BRODY PAKOSŁAW WĄSOWO - MICHORZEWO Pochodziła z zamożnej rodziny ziemiańskiej. Otrzymała wysokie, jak na ówczesne czasy, wykształcenie. Po wybuchu Powstania Listopadowego wyjechała do Warszawy, gdzie wsławiła się jako organizatorka pomocy medycznej dla powstańców. Skazana za to przez rząd pruski na więzienie i kary finansowe, została ułaskawiona przez króla. Później filantropka, animatorka działań narodowościowych i feministycznych w zaborze pruskim. Była założycielką pierwszego w Wielkopolsce Stowarzyszenia Kobiet oraz instytucji Pomocy naukowej dla ubogich dziewcząt w Poznańskiem i Prusach Zachodnich. Jej dom w Pakosławiu k. Nowego Tomyśla był długo ważnym ośrodkiem narodowym PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 do miejscowości Brody, gdzie urodziła się 20 V 1804 roku Emilia Sczaniecka. Drewniany Kościół z XVII wieku, Pałac z XIX wieku otoczony parkiem krajobrazowym Przejazd do Pakosławia majątku Emilii Sczanieckiej w parku jej dworek. Wąsowo barokowo klasycystyczny pałac rodziny Sczanieckich, park z okazałymi bukami i dębami. Przerwa na posiłek Przejazd do Michorzewa, gdzie znajduje się grób Emilii Sczanieckiej - złożenie kwiatów i zapalenie znicza. W autokarze prelekcja o fascynującym życiu Emilii Szczanieckiej. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota, pełną realizację programu.

6 Gen. DEZYDERY CHŁAPOWSKI DOBRY GOSPODARZ I WIELKI PATRIOTA Właściciel Turwi Dezydery Chłapowski jest znany nie tylko jako patriota walczący o wolność swojej ojczyzny, czy działacz polityczny ale przede wszystkim jako twórca nowego systemu gospodarowania. Przebywając w Anglii i Szkocji przywiózł nowe metody uprawy roli. Szybko wprowadził je na teren swego majątku. Należą do nich: wprowadzenie płodozmianu w miejsce trójpolówki, grodzenia i zadrzewianie śródpolne czyli pasy wiatrochronne, które miały za zadanie chronić glebę przed wysuszaniem, a przez to podnosić wydajność pól, zadrzewienia urozmaicały także krajobraz, przez co północno wschodnia część regionu kościańskiego jest przepięknie zadrzewiona,niektóre pozostały do dziś, nadając okolicy, wygląd kulturalny i urozmaicając ich mało malowniczy krajobraz. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 do Rąbinia, gdzie znajduje się grób gen. Dezyderego Chłapowskiegooraz jego żony Antoniny z Grudzińskich oraz jej siostry Joanny Grudzińskiej księżnej łowickiej, żony wielkiego księcia Konstantego. Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Zwiedzanie XVwiecznego kościółka prelekcja o gen Chłapowskim. Przejazd do Turwi rezydencja rodziny Chłapowskich z XVIII wieku zwiedzanie salonu i biblioteki. Park z XVIII wieku stare platany, dęby, wiązy. Dąb Dezydery ma pień o objętości 780 cm. Kopaszewo od 1844 roku własność gen. Chłapowskiego Pałac, gdzie gościli m.inn. Adam Mickiewicz i Helena Modrzejewska. Park angielski. Ognisko z kiełbaskami. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota i przewodnika, bilety wstępu, ognisko. Cena dla minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.

7 WINNA GÓRA SPOTKANIE Z PANEM GENERAŁEM J.H. DĄBROWSKIM WINNA GÓRA urocza wieś położona w Kotlinie Śremskiej. Jej nazwa pochodzi od istniejących tam już w średniowieczu winnic książęcych. Od XIII wieku aż do rozbiorów, kiedy zagarnął ją rząd pruski - wieś należała do biskupów poznańskich. Dekretem Napoleona Bonapartego z 1 VI 1807 roku Winną Górę za zasługi dla Ojczyzny otrzymał gen.jan Henryk Dąbrowski - Mieszkał tu do śmierci 6 VI 1818 roku i tu został pochowany w małym barokowym kościółku. PROGRAM WYCIECZKI: Wyjazd do Winnej Góry godzina 8.00 Zwiedzanie muzeum gen. J.H. Dąbrowskiego Spacer po parku Zwiedzanie barokowego kościółka OPOWIEŚĆ O WIELKIM GENERALE! Zapalenie znicza i złożenie kwiatów przy sarkofagu generała Druga część wycieczki PIKNIK W MIŁOSŁAWIU Kiełbaski, herbata Zabawy przy muzyce Cena: 52 zł obejmuje: przejazd autokarem, pełną realizację programu, konsumpcję, usługi pilota, przewodnika. Cena dla minimum 42 uczniów+ trzech wychowawców. WYJAZD Z CYKLU POZNAJEMY WIELKOPOLSKĘ!

8 HR. EDWARD RACZYŃSKI PAN NA ROGALINIE Hrabia Edward Raczyński należy do grona najwybitniejszych Wielkopolan. Był nie tylko jednym z największych ziemian ale był także działaczem politycznym i społecznym, mecenasem nauki i sztuki. Służył w armii napoleońskiej i w wojsku Księstwa Warszawskiego. W roku 1812 został posłem na sejm warszawski, a w 1841 posłem na Sejm prowincjonalny w Poznaniu. I choć dziś w Poznaniu nie ma jego pomnika to jest wiele wspaniałych rzeczy, które są właśnie jego dziełami. Edward Raczyński zasługuje na pamięć dlatego warto właśnie tę postać przybliżyć swoim uczniom. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 przejazd na Plac Wolności w Poznaniu Biblioteka Raczyńskich Katedra ZŁOTA KAPLICA Przejazd do Rogalina zwiedzanie części pałacu, spacer po parku do słynnych dębów rogalińskich Przejazd do Zaniemyśla kościół fundacji E.Raczyńskiego zapalenie znicza przy pomniku jego żony K.Potockiej Przeprawa na Wyspę Edwarda zakończenie wycieczki konkurs dyplomy dla najlepszych W autokarze prelekcja Hr. Edward Raczyński Wielkopolanin o złotym sercu. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota, przewodnika, pełną realizację programu.

9 ZACNY RÓD DZIAŁYŃSKICH Hr. Tytus Działyński Klaudyna Potocka Hr. Jan Działyński Ród Działyńskich zapisał się złotymi zgłoskami w historii Wielkopolski. Tytus Działyński, który odziedziczył kórnicka zamek założył w nim bibliotekę i zgromadził w niej wiele cennych rękopisów, założył także słynne kórnickie arboretum. Klaudynka Potocka jego siostra była nie tylko wspaniałą kobietą ale przede wszystkim wielką patriotką to ona założyła w Dreźnie Schronisk Polskie aby pomagać emigrującym po Powstaniu Listopadowym Polakom, współpracowała w Paryżu z A.Mickiewiczem. Jan Działyński ostatni z rodu społecznik i polityk. Uczestnik Powstania Styczniowego. Prezes Towarzystwa Nauk Ścisłych w Paryżu. Działyńscy to wspaniały ród, którego historię warto przedstawić swoim uczniom. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 do Kórnika. Zwiedzanie Zamku. Spacer po arboretum Przejazd do Gołuchowa zwiedzanie zamku W autokarze prelekcja Zacny ród Działyńskich Konkurs dyplomy dla najlepszych. W autokarze prelekcja o Janie Działyńskim. Cena: 75 zł obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, usługi przewodnika, pełną realizację programu. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów+ 3 opiekunów.

10 DO ŚMIEŁOWA NA SPOTKANIE Z A. MICKIEWICZEM Śmiejów to wieś w gminie Żerków, leży nad rzeczką Lutynią. W przeszłości właścicielami Śmiełowa byli: Radommiccy, Gorzeńscy, a od końca XIX wieku Chełkowscy. Latem 1831 roku w majątku Gorzeńskich właśnie w Śmiełowie gościł Adam Mickiewicz. Dziś w klasycystycznym śmiełowskim pałacu mieści się Muzeum Adama Mickiewicza, gdzie zostały zgromadzone liczne pamiątki po wieszczu. W XIX wieku w Śmiełowie przebywali także: H.Sienkiewicz, W.Mickiewicz, M.Gorecka, I.Paderewski,W.Kossak, Józef Haller. ŚMIEŁÓW TO WIELKOPOLSKIE MIEJSCE KULTU POETY! PROGRAM WYCIECZKI: godz wyjazd ze szkoły po przyjeździe do Śmiełowa zwiedzanie muzeum spacer po starym, pięknym parku krajobrazowym złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem A.Mickiewicza i przeczytanie fragmentu jednego z jego utworów. W trakcie jazdy autokarem prelekcja Adam Mickiewicz znany i nieznany Konkurs o Mickiewiczu dla najlepszych dyplomy. Druga część wycieczki piknik w stadninie koni w Miłosławiu pieczenie kiełbasek, domowy placek ze śliwkami. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, wstęp do muzeum, usługi pilota, przewodnika, kiełbaski. Cena skalkulowana dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

11 KAROL MARCINKOWSKI WYBITNY LEKARZ I SPOŁECZNIK Karol Marcinkowski urodził się w Poznaniu w czerwcu 1800 roku. Jako twórca i realizator pracy organicznej wszedł na trwałe do Panteonu Najwybitniejszych Polaków XIX wieku. Był wzorem lekarza. Jako żołnierz walczył w Powstaniu Listopadowym został odznaczony Krzyżem Vilituti Militarni. Kiedy zmarł w wieku 46 lat na jego pogrzeb przybyło ponad dwadzieścia tysięcy ludzi. Byli wśród nich; Polacy, Niemcy i Żydzi. Program Wycieczki: Wyjazd ze szkoły o godzinie 9.00 do Rogalina. Zwiedzanie Pałacu i Galerii Obrazów Raczyńskich Przejazd do Pałacu w Będlewie: prelekcja o życiu Karola Marcinkowskiego. Konkurs wiedzy o Karolu Marcinkowskim Ognisko z kiełbaskami Powrót do szkoły około godziny Cena: 52 zł: obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępu, usługi przewodnika i pilota.

12 WYCIECZKI PO POLSCE JEDNODNIOWE DWUDNIOWE KILKUDNIOWE

13 XX FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE W DNIACH IX 2014 Tegoroczny Festyn Archeologiczny odbywa się pod hasłem "Kamień - Brąz - Żelazo". Niezwykła okazja do odbycia podróży przez trzy epoki: kamienia, brązu oraz żelaza. Będzie można spotkać się z łowcą mezolitycznym posługującym się kamiennymi narzędziami, brązownikiem wykonującym pierwsze narzędzia z brązu oraz z kowalem. Nie zabraknie też innych atrakcji jak występy zespołów muzycznych czy prezentujących tańce historyczne. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godz Spacer po Prasłowiańskiej Osadzie Biskupińskiej Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego Udział we wszystkich atrakcjach XX festynu Konkurs wiedzy dla najlepszych dyplomy. Cena: 62 zł obejmuje: przejazd autokarem, bilet wstępu, opiekę pilota, przewodnika. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + wychowawcy.

14 GOTYCKI TORUŃ W Toruniu znajduje się największa - po Krakowie - liczba autentycznych zabytków sztuki i architektury gotyckiej w Polsce. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Dlatego oficjalnym hasłem promocyjnym miasta są słowa: "Toruń - gotyk na dotyk". Toruń założono w czasach średniowiecza - akt lokacji w 1233 r.. Miasto uniknęło w swojej burzliwej historii zniszczeń o totalnym zasięgu, choć wiele średniowiecznych budowli (m.in. kościół św. Mikołaja i zamek krzyżacki) zostało zniszczonych. Wiele zachowanych średniowiecznych zabytków wykonano zgodnie z kanonem gotyckim. Jednym z argumentów, które zdecydowały o tym, że toruńska starówka została 4 grudnia 1997 r. wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, był autentyzm średniowiecznego i gotyckiego profilu Torunia. PROGRAM: Wyjazd o godzinie 8.00 Po przyjeździe zwiedzanie: Krzywa Wieża, Gotycki Dom Mikołaja Kopernika z zewnątrz, Gotycki spichlerz, Katedra św. Janów, Średniowieczne Mury Obronne, ruiny Zamku Krzyżackiego, rynek z przepięknym gotyckim ratuszem, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z mauzoleum Księżnej Anny Wazówny siostry króla Zygmunta III Wazy. Spektakl w Planetarium W autokarze prelekcja Niezwykła historia niezwykłego miasta. Cena: 85 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi przewodnika, pilota, bilety wstępu. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

15 WROCŁAW MIASTO 12 WYSP I 117 MOSTÓW STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA PROGRAM: Wyjazd do Wrocławia o godzinie 7.00 W drodze do Wrocławia zwiedzanie pięknego barokowego kościoła w Trzebnicy, gdzie spoczywa św. Jadwiga Śląska - historia życia niezwykłej i dobrej księżnej. Wrocław spektakl w Panoramie Racławickiej Przejazd w okolice zoo: Hala 100-lecia,Grające Fontanny, Ogród Japoński Ostrów Tumski Katedra św. Jana, spacer do rynku. Piękny Rynek Wrocławski: gotycki ratusz, fontanna ze szklanych płyt, Kościół św. Elżbiety, Pomnik Al. Fredry, Kamienica Jaś i Małgosia. Czas wolny na obiad - we własnym zakresie i zakup pamiątek Wyjazd w drogę powrotną około Powrót około godziny Cena: 130 zł obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępu Panorama Racławicka, Ogród Japoński, opiekę pilota przewodnika. Obiad we własnym zakresie. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów i 3 wychowawców.

16 SUPER LEKCJA CHEMI PODCZS WYCIECZKI DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE Jedź teraz tam nigdy nie pada deszcz ani śnieg!!! To dla uczniów wielka przygoda niemal trzy godziny 600 metrów pod ziemią!!! Kopalnia Soli Kłodawa jest największą czynną kopalnią soli kamiennej w Polsce. Jej budowa rozpoczęła się w roku 1950 eksploatację soli rozpoczęto już w roku Do prac pod ziemią wykorzystano wówczas konie niestety pracowały one tam aż dziesięć lat. Trakcję elektryczną uruchomiono bowiem w roku Ciekawostka: W roku 2007 w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie 600 metrów pod ziemią. Dzisiaj po za tym, że nadal w kłodawskiej kopalni wydobywa się sól to jest ona wielką atrakcją turystyczną. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o 7.30 do Kłodawy W autokarze prelekcja SÓL ZDROWA CZY NIE ZDROWA, POTRZEBNA CZY NIE POTRZEBNA W NASZYM ORGANIŹMIE Po przyjeździe zwiedzanie kopalni z przewodnikiem 2.5 godziny: Kaplica św. Kingi, maszyny używane w górnictwie solnym, prelekcja: Złoża soli i ich zastosowanie Obiad Na życzenie grupy czas wolny w centrum handlowym w Koninie. Powrót około W autokarze w drodze powrotnej konkurs o soli dla najlepszych uczniów DYPLOMY. Cena: 95 zł obejmuje: przejazd autokarem, bilet wstępu do kopalni, obiad, opiekę pilota. Cena skalkulowana dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

17 WARSZAWA NA SPOTKANIE Z KRÓLEM STANISŁAWEM AUGUSTEM PONIATOWSKIM Warszawa jest naszą stolicą. Od czasów Króla Zygmunta III Wazy stanowi dla nas Polaków centrum naszego życia politycznego. To tu możemy podziwiać piękny Pałac na Wodzie w Łazienkach, odbudowany Zamek Królewski czy Pałac Kultury, spacerować Krakowskim Przedmieściem i przeżyć niezwykłą lekcję historii na Powązkach albo w Muzeum Powstania Warszawskiego. Warszawa to miasto, które trzeba pokazać swoim uczniom!!! PROGRAM: DZIEŃ I - Wyjazd do Warszawy o godzinie Po przyjeździe zwiedzanie: Pałac na wodzie w warszawskich łazienkach. Pałac ten w czasach Króla Stanisława Augusta stał się jego letnią rezydencją tu odbywały się słynne czwartkowe obiady. Teatr na Wodzie, Pomarańczarnia, spacer po parku Przejazd na Stare Miasto Zamek Królewski Katedra, gdzie odbyła się koronacja króla St. Augusta Poniatowskiego oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 Maja Spacer po Rynku Starego Miasta Spacer Krakowskim Przedmieściem Przejazd do pensjonatu. Obiadokolacja Nocleg. DZIEŃ II Po śniadaniu - przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego Przejazd na Cmentarz Powązkowski zapalenie zniczy na Grobach młodych powstańców Przejazd do centrum Warszawy Czas wolny na obiad we własnym zakresie Powrót w drogę powrotną. W autokarze prelekcja Czasy Stanisława Augusta Poniatowskiego Konkurs dyplomy. Cena: 285 zł Płatne w pięciu ratach. Cena obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota, przewodnika, nocleg, bilety wstępu. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów+ trzech wychowawców. MOŻLIWA WIZYTA W SEJMIE

18 WYCIECZKA CZĘSTOCHOWA KRAKÓW OŚWIĘCIM DZIEŃ I Wyjazd do Częstochowy o godz Po przyjeździe pobyt n Jasnej Górze około trzech godzin. Wyjazd do Krakowa około godz Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek. Obiad Przejazd na Rynek Główny krótki spacer Powrót do hotelu. Nocleg DZIEŃ II Po śniadaniu zwiedzanie Krakowa: Wawel (Komnaty - Katedra z grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta), Uniwersytet Jagielloński, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, ul. Floriańska, Barbakan Powrót do hotelu: obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Oświęcimia. Zwiedzanie byłego Obozu Koncentracyjnego, który był największym nazistowskim obozem śmierci. Zapalenie znicza i złożenie wiązanki kwiatów pod Ścianą Śmierci Obiad we własnym zakresie Wyjazd w drogę powrotną Powrót około godziny W autokarze prelekcja Dlaczego człowiek człowiekowi zgotował taki los? W autokarze: filmy tematycznie związane z wycieczką m.in. Chłopiec w pasiastej piżamie, Życie jest piękne. Cena: 415 zł od osoby (grupa minimum 40 uczniów + 3 opiekunów). W cenie: autokar, noclegi Hotel w Krakowie: pokoje: 3, 5, 6 -osobowe, wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, pilot, przewodnicy, ubezpieczenie, bilety wstępu.

19 TRÓJMIASTO Program: Dzień I Godz.6.00 wyjazd do Gdańska. Po przyjeździe przejazd na Westerplatte zwiedzanie pomnika żołnierzy Westerplatte, starego portu. Przejazd na starówkę: Droga Królewska: ul.długa; Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, Długi Targ: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem. Przejazd do Ostrowa piękna nadmorska miejscowość położona niedaleko Jastrzębiej Góry. Obiadokolacja. Krótki spacer nad morzem. Nocleg. Dzień II po śniadaniu przejazd na Hel. Hel: zwiedzanie fokarium, latarnia morska. Rejs statkiem do Gdyni powrót również statkiem. W Gdyni: zwiedzanie oceanarium, spacer po Skwerze Kościuszki. W drodze powrotnej z Helu spacer Aleją Gwiazd Sportu w Jastrzębiej Górze. Powrót do pensjonatu obiadokolacja. Warsztaty: Morze Bałtyckie fauna i flora Powrót: Dzień III po śniadaniu wyjazd do Jastrzębiej Góry spacer plażą do Ostrowa piękne klifowe wybrzeże. Obiad po obiedzie wyjazd w drogę powrotną. W autokarze prelekcja: Historia Pomorza Gdańskiego. Cena: 395 zł: obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w pensjonacie, wyżywienie: śniadanie + obiadokolacje, usługi pilota i przewodnika, bilety wstępu zgodnie z programem. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

20 WYCIECZKA SZLAKIEM ZAMKÓW KRZYŻACKICH Ta wycieczka to niezwykła i niepowtarzalna lekcja historii!!! DZIEŃ I wyjazd ze szkoły o godzinie 7.00 do Chełmna jednego z najstarszych, najcenniejszych i najpiękniejszych miast Polski z monumentalnymi zabytkami gotyckimi i pięknymi renesansowymi Miasto wg pierwotnych zamierzeń miało być stolicą państwa krzyżackiego. Rydzyń Chełmiński ruiny zamku krzyżackiego drugiego co do wielkości po Malborku. Brodnica Brama Chełmińska, Pałac Anny Wazównej, ruiny Zamku Krzyżackiego. Przejazd do Golubia Dobrzynia. Odpoczynek. Obiadokolacja NOCNE ZWIEDZANIE ZAMKU ANNY WAZÓWNEJ! Nocleg na Zamku w Gołubiu Dobrzyniu. Wieczór poświęcony Annie Wazównej. DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Gniewu zwiedzanie potężnej twierdzy Zakonu Krzyżackiego zbudowanej na przełomie XIII/XIV wieku. Przejazd do Kwidzynia zwiedzanie gotyckiego zamku Kapituły Pomezańskiej w którym dzisiaj znajduje się muzeum kolekcja broni, narzędzia tortur. Przejazd do Malborka, zakwaterowanie w pensjonacie lub schronisku młodzieżowym, obiadokolacja, nocleg. DZIEŃ III Po śniadaniu zwiedzanie malborskiego zamku Wyjazd w drogę powrotną o Cena: 385 zł obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi na Zamku w Gołubiu Dobrzyniu i w Malborku, opiekę pilota, usługi przewodnika, wyżywienie: śniadanie i obiadokolację, bilety wstępu oraz obiad w ostatnim dniu. Cenę skalkulowano dla 42 uczniów + 3 wychowawców

21 WARMIA I MAZURY Historyczne krainy dawnych Prus losy tych ziem i ich mieszkańców mogą zafascynować każdego. Nigdzie indziej jak właśnie na Warmii i Mazurach niemal na każdym kroku dostrzec można ślady przeszłości. DZIEŃ I Wyjazd do Olsztyna o godzinie Po przyjeździe zwiedzanie miasta: gotycki Zamek kapituły warmińskiej, Brama Wysoka z fragmentami murów obronnych, Rynek Staromiejski, Katedra św. Jakuba. Przejazd na nocleg w okolice Mrągowa. Obiadokolacja. Spacer po okolicy. Nocleg II DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Krutyni: kilkugodzinny SPŁYW RZEKĄ KRUTYNIĄ Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Wieczór: Warsztaty: Fauna i flora Warmii i Mazur. Nocleg III DZIEŃ: Po śniadaniu: Całodzienna wycieczka: Reszel św. Lipka - Kętrzyn Gierłoż. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Konkurs wiedzy: Warmia i Mazury IV DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Golubia Dobrzynia zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Poznanie historii jednej z właścicielek Zamku Anny Wazówny siostry Zygmunta Wazy. Wyjazd w drogę powrotną do Poznania. Podczas tej wycieczki uczniowie poznają Historię Państwa Krzyżackiego. Cena 445 zł: obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w pensjonacie, opiekę pilota i przewodnika. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów i 3 wychowawców.

22 EUROPEJSKIE STOLICE I INNE CIEKAWE MIEJSCA: PARYŻ LONDYN RZYM BRUKSELA BERLIN AMSTERDAM WILNO

23 PARYŻ - MIASTO ŚWIATA PARYŻ stolica Francji - centrum kultury i sztuki - miejsce pełne wspaniałych zabytków. Miasto, które od wieków fascynuje, zachwyca, intryguje. Miasto, gdzie swoje ślady pozostawili wybitni Polacy: A. Mickiewicz, Fr. Chopin, Juliusz Słowacki, A. Czartoryski. DZIEŃ I Wyjazd o godzinie w kierunku Paryża DZIEŃ II Przyjazd do hotelu - około godziny Pozostawienie bagażu, krótki odpoczynek. Przejazd do centrum Paryża metro. Zwiedzanie: Ogrody Tuileries, Plac Zgody, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, spacer do Placu Trocadero, Obiad, Wieża Eiffla.. Powrót do hotelu. DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do centrum Paryża. Zwiedzanie: Centrum Pompidou, Ratusz, Ile de la Cite: Katedra Notre Dame, Kaplica Saint Chapelle,. Zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej Sorbona, Panteon. Pałac Luksemburski. Odpoczynek w Ogrodach Luksemburskich. Spacer bulwarami Montparnasse po drodze oglądanie najwyższego budynku w Paryżu. Hotel Inwalidów. Obiad. Powrót do hotelu. DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd do Centrum Paryża. Zwiedzanie: Plac Opery, Plac Vandon: Hotel Ritz, Dom w którym zmarł F.Chopin, Luwr, Przejazd do dzielnicy trzeciegoo tysiąclecia La Defence Obiad Wieczór na Montmartre: Bazylika Sacre Coeur. Powrót do hotelu. DZIEŃ V Po śniadaniu przejazd na Cmentarz Pere Lachaise, Przejazd do Wersalu. Powrót do hotelu. Obiad Czas wolny. Dzień VI Przejazd do Brukseli 9- godzinna przerwa. Zwiedzanie miasta.wyjazd z Brukseli w godzinach wieczornych Dzień VII Przyjazd do szkoły w godzinach przedpołudniowych. Cena: 0k 1300 zł obejmuje: przejazd luksusowym autokarem / barek, toaleta /, zakwaterowanie w hotelu Etap pokoje trzyosobowe jedno duże łóżko i mniejsze na piętrze - w pokoju umywalka, prysznic, toaleta wyżywienie śniadania kontynentalne: bagietki, masło, dżemy, płatki, herbata, soki, obiadokolacje sałatka, danie główne, napój. Restauracja w centrum Paryża, ubezpieczenie, usługi pilota, przewodnika. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczestników + 3 opiekunów. Dodatkowo płatne: przejazdy metrem około 12 euro, statek 7 euro, Wieża Eiffla 12 euro, Wersal i Luwr dla młodzieży bezpłatny. W autokarze: Prelekcja: Polacy w historii Francji, filmy o Francji. Tańsza opcja noclegi w hotelu Formule1

24 LONDYN SPRAWDŹ SWÓJ ANGIELSKI! PROGRAM: DZIEŃ I - Wyjazd ze szkoły o godzinie DZIEŃ II - Przeprawa promem z Calais do Dover Przejazd do Londynu. Zakwaterowanie w hotelu, lub pozostawienie bagaży. Zwiedzanie: Brithis Museum. Spacer po Oxford Street, Chaina Town. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Greenwich południk O, przejście przez tunel pod Tamizą. Rejs statkiem po Tamizie do City. Tower of London, Tower Bridge, The Monument, Katedra św. Pawła. Przejazd do hostelu zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.. DZIEŃ IV - Po śniadaniu przejazd do dzielnicy Westmunster Abbey Downing Street 10, Parlament, Big Ben, Trafalgar Squer, Nationaly Gallery, Whitehall, St.James Park, Buckingham Palace.. Powrót do hostelu. Kolacja. Nocleg. DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Cambridge.. Po powrocie: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg. DZIEŃ VI Po śniadaniu. przejazd do Windsoru zwiedzanie rezydencji królewskiej. Powrót do centrum Londynu: London Eye. Powrót do hostelu obiadokolacja, Nocleg. DZIEŃ VII Przejazd do dzielnicy Kensington zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Royal Albert Holl, Spacer po Hyde Park Harods najsłynniejszy Dom Towarowy Wyjazd w drogę powrotną o godzinie DZIEŃ VIII Przyjazd w godzinach popołudniowych. CENA: ok zł: obejmuje: przejazd autokarem, prom, zakwaterowanie w hostelu, wyżywienie śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie, opiekę pilota i wychowawców. Cena nie obejmuje biletów wstępu i przejazdu metrem potrzebne około 50 / uczniowie/ Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów.

25 WŁOCHY WSZYSTKIE DROGI PROWADZA DO RZYMU! POZNAŃ WENECJA ASYŻ RZYM WATYKAN - MONTE CASSINO SAN MARINO RIMINI - VERONA - POZNAŃ Program: DZIEŃ I Wyjazd do Wenecji o godzinie DZIEŃ II Po przyjeździe do Wenecji : przepłynięcie stateczkiem na Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Most Westchnień, spacer wąskimi uliczkami do Mostu Rialto. Przejazd na nocleg w okolice Wenecji DZIEŃ III - Po śniadaniu. przejazd do Asyżu miasta św. Franciszka i św. Klary Zwiedzanie spacer przez średniowieczny Asyż, Bazylika św. Klary, Bazylika św. Franciszka. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg. DZIEŃ IV - Po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym uroczyste zapalenie znicza na grobie gen W Andersa. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki z Pomnikiem Króla Wiktora Emanuela.. Powrót na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. DZIEŃ V - Po śniadaniu wyjazd do Watykanu audiencja papieska na Placu św Piotra / ten punkt programu nie będzie zrealizowany jeśli papieża nie będzie w Rzymie / Zwiedzanie grot papieskich, Bazyliki św. Piotra.- SARKOFAG papieża Jana Pawła II Dalsze zwiedzanie Rzymu: Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu Obiadokolacja, czas wolny, nocleg. DZIEŃ VI Po śniadaniu wyjazd do San Marino najstarszej republiki świata. Spacer po San Marino: Plac ratuszowy z ratuszem, Katedra pod wezwaniem św. Marino, twierdza z XI wieku La Rocca o Guaito. Przejazd na nocleg do Rimini. Obiadokolacja. Spacer brzegiem Morza Adriatyckiego. Nocleg DZIEŃ VII Całodzienny wypoczynek w Rimini spacery nad brzegiem Adriatyku. DZIEŃ VIII - Po śniadaniu wyjazd do Verony miasta miłości, zakochanych, miast Romea i Julii. Verona liczne zabytki z epoki starożytnej: Arena amfiteatr rzymski, Teatr rzymski, średniowieczna bazylika św. Zenona, Plac Signori z pomnikiem Dantego, Dom Julii, Dom Romea. Mury obronne. Wyjazd z Verony po 9 godzinnej przerwie. DZIEŃ IX Przyjazd do Poznania.w godzinach popołudniowych W autokarze prelekcje i filmy związane z tematyką wycieczki. Cena: 1495 zł obejmuje: przejazd luksusowym autokarem, zakwaterowanie w hotelach: pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami / wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, wszystkie wjazdy do miast, usługi przewodnika w Rzymie i pilota..dodatkowo płatne: metro w Rzymie, bilet na stateczek w Wenecji. Cenę skalkulowano dla minimum 44 uczniów + trzech wychowawców bezpłatnie.

26 LEKCJA HISTORII NA MONTE CASSINO! AMSTERDAM - SPOTKANIE Z REMBRANDTEM VAN GOGHEM ANNĄ FRANK Renbrandt, Van Gogh i Anna Frank każda z tych postaci na trwałe wpisała się w historię nie tylko Holandii ale Europy i Świata. Rembrandt to jeden z najwybitniejszych malarzy Złotego Wieku namalował około 300 obrazów olejnych i 300 grafik. Van Gogh malarz postimpresjonistyczny, autor słynnych Słoneczników, a Anna Frank śliczna, wesoła i mądra holenderska żydówka, której nie udało się przeżyć się wojny mimo, ze ponad dwa lata dała się zamknąć wraz z rodziną w domu z, którego nie mogła wyjść Zmarła w wieku 16 lat w obozie koncentracyjnym w Bergen Belsen. Jej Muzeum w Amsterdamie każdego dnia odwiedza młodzież z całego Świata. PROGRAM: DZIEŃ I godzina wyjazd w kierunku Lejden DZIEŃ II Przyjazd do Lejden jednego z najstarszych miast Niderlandzkich. Miejsce urodzenia Rembrandta. Tu został założony najstarszy Uniwersytet Holenderski. Zwiedzanie miasta: Ratusz z XVI wieku, Kościoły: Hooglandse Kerk, Kościół św. Piotra z XIII w. Zabytkowa Waga.Przejazd do Amsterdamu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do centrum Amsterdamu: zwiedzanie Muzeum Van Gogha. Spacer do Placu Dam: Pływający Targ Kwiatowy, Pałac Królewski, Nowy Kościół, Muzeum Anny Frank. Rejs statkiem po kanałach amsterdamskich. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd do centrum Amsterdamu: zwiedzanie Rijksmuseum ponad pięć tysięcy obrazów m.inn. Rembrandta, Halsa, Vermeera. Spacer: Plac Rembrandta, Dzielnica Uniwersytecka, Nowy Rynek z Wagą Miejską, Dzielnica Chińska, Oude Kerk, Budynek Giełdy. Wieża Płaczek. Wyjazd w drogę powrotną około DZIEŃ V Przyjazd do Poznania w godzinach przedpołudniowych Cena: ok. 800 zł: zawiera: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu ETAP lub Formule1 w Amsterdamie: pokoje 3 osobowe, wyżywienie: śniadanie kontynentalne, dwa obiady, ubezpieczenie, opiekę pilota, usługi przewodnika. Dodatkowo płatne bilety do muzeów i na stateczek. W autokarze prelekcja Anna Frank jej tragiczne życie ; Van Gogh jego życie i tragiczna śmierć. Filmy związane tematycznie z wycieczką WYJAZD DLA AMBITNEJ MŁODZIEŻY!

27 BERLIN! MIASTO STWORZONE PRZEZ HOHENZOLLERNÓW Berlin stolica Niemiec jest interesującym celem podróży niezależnie od pory roku! Nie ma drugiego takiego europejskiego miasta, w którym historia i przyszłość są sobie tak bliskie. Berlin jest pełen kontrastów, które są widoczne w architekturze jak i również w stylu życia. I to właśnie powoduje, że Berlina nie da się pomylić z żadnym innym miastem. BERLIN TO MIASTO, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ!!! PROGRAM: Wyjazd godzina 7.00 Zwiedzanie miasta: Berlin Wschodni: Plac Aleksandra z Wieżą Telewizyjną, Katedra, Wyspa Muzeów z Muzeum Pergamońskim: Ołtarz Pergamoński Zeusa, Brama Isztar, i wiele innych cennych zabytków sztuki starożytnej. Spacer jedną z najpiękniejszych ulic BerlinaUnter den Linden do Bramy Brandenburskiej. Berlin Zachodni: Reichstag, Ogrody Thiergarten, Plac Poczdamski, Zamek Charlottenburg W autokarze prelekcja na temat potęgi Hohenzollernów i ich związku z Polską. Filmy tematycznie związane z wycieczką. Cena: 110 zł obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, usługi przewodnika, ubezpieczenie. Cena dla minimum 42 uczniów + 3 opiekunów. Muzeum Pergamońskie dla młodzieży wstęp wolny. Na życzenie grupy wejście na Kopułę Reichstagu

28 WILNO PIĘKNE I SENTYMENTALNE PROGRAM: DZIEŃ I do Wilna DZIEŃ II Po przyjeździe krótki odpoczynek, spotkanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży panorama miasta, Zakątek gotycki, pomnik i muzeum A. Mickiewicza, Kościół św. Piotra i Pawła perła wileńskiego baroku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny DZIEŃ III - Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem dalsze zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, Klasztor bazylianów: tu był więziony A.Mickiewicz, ratusz, dzielnica żydowska, Uniwersytet Wileński, Katedra św Stanisława. Czas wolny Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ IV - Po śniadaniu wyjazd do Trok zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich nad Jeziorem Galve. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Poznania około godziny Cena: 605zł obejmuje: przejazd autokarem, noclegi: Wilno Hotel Panorama położony nieopodal Starówki. Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje w hotelu, ubezpieczenie, usługi pilota i przewodnika w Wilnie i Trokach Dodatkowo płatne bilety: około 21 lt. Cena skalkulowana dla minimum 42 uczniów i 3 wychowawców W autokarze prelekcje Stosunki polsko litewskie na przestrzeni wieków Adam Mickiewicz znany i nieznany

29 POCZDAM Poczdam miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, stolica Brandenburgii, miasto kultury, sztuki, nauki i Hohenzollernów.. Poczdam to miasto, które podoba się każdemu i na pewno spodoba się także młodzieży!!! To właśnie tu można dowiedzieć się co to znaczy dobrze rządzić i służyć swemu krajowi. Zwiedzanie: Kompleks Parkowo Pałacowy Fryderyka II Sanssouci możliwość wejścia do środka Pałac Księcia Wilhelma Hohenzollerna Cecilienhof miejsce obrad Konferencji Poczdamskiej Kościół św. Piotra i Pawła Dzielnica Holenderska Brama Brandenburska Kolonia rosyjska Alexandrówka Czas wolny w centrum Wyjazd w drogę powrotną około przyjazd około północy. CENA: 110 zł obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne: bilet do Sanssouci. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczestników. W autokarze prelekcja FRYDERYK WIELKI WIELKI HOHENZOLLERN POCZDAM TO NIEZWYKLE HISTORYCZNE MIASTO, KTÓRE NAPRAWDĘ WARTO POKAZAĆ MŁODZIEŻY.

30 WIEDEŃ MIASTO HABSBURGÓW, WALCA I MOZARTA PROGRAM: DZIEŃ I - godzina wyjazd do Wiednia. DZIEŃ II Po przyjeździe pozostawienie bagaży w hotelu, krótki odpoczynek.. Przejazd do centrum Wiednia. Objazd Ringiem. Zwiedzanie: Katedra św. Szczepana, Graben najpiękniejszy deptak Wiednia. Hoffburg. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja Nocleg DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na Kahlenberg wzgórze z którego w roku 1683 Jan III Sobieski kierował obroną Wiednia. Piękna panorama miasta, Przejazd do centrum. Zwiedzanie: Belweder, Park dworski z pomnikiem W.A. Mozarta, Plac Marii Teresy Muzeum Historii i Przyrodnicze, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Ogrody Cesarskie Zaułek Sissi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu - przejazd do Schonbrunn letni pałac Habsburgów zwiedzanie pałacu, spacer po ogrodach. Wyjazd w drogę powrotną około godz W autokarze prelekcja: W.A.Mozart wielki kompozytor i muzyk Cena:690 zł obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu lub schronisku młodzieżowym, wyżywienie śniadania w formie bufetu, obiadokolacje, usługi pilota, przewodnika, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne: bilet do Pałacu w Schonbrunn ok. 12 euro. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

31 WYCIECZKA MARZEŃ POZNAŃ - VERONA PADWA WENECJA WIEDEŃ POZNAŃ I DZIEŃ Wyjazd do Werony o godzinie II DZIEŃ Przyjazd do Werony około godziny Po przyjeździe zwiedzanie miasta: liczne zabytki z epoki starożytnej: Arena amfiteatr rzymski, Teatr rzymski, średniowieczna bazylika św. Zenona, Plac Signori z pomnikiem Dantego, Dom Julii, Dom Romea. Mury obronne. Wyjazd z Werony wieczorem do Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg. III DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego z jego grobem, Uniwersytet na,którym studiował Mikołaj Kopernik, i Jan Kochanowskim główny plac miasta Prato Della Vallem najstarszy na świecie Ogród Botaniczny wpisany na listę UNESCO. Powrót do Lido di Jesolo. Odpoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu : spacery i wypoczynek nad Adriatykiem. O wyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji dziewięć godzin: przepłynięcie stateczkiem na Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka, spacer wąskimi uliczkami do Mostu Rialto. Możliwość popływania gondolą. Spacer wzdłuż Kanału Grande Czas wolny. Wyjazd Wenecji około do Wiednia DZIEŃ V po przyjeździe do Wiednia zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym, lub pozostawienie bagaży, śniadanie na trawie. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie Wiednia: Katedra św. Szczepana, Plac Graben, Opera, Park Cesarski z pomnikiem W.A. Mozarta, Plac Marii Teresy, Parlament, Hoffburg.. Przejazd na nocleg DZIEŃ VI Po śniadaniu przejazd do letniej rezydencji Hoffburgów Schonbrunn zwiedzanie pałacu, spacer po przepięknym parku. Wyjazd w drogę powrotną o godzinie Przyjazd około północy. Cena 1080 zł. obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach na terenie Włoch i w schronisku młodzieżowym w Wiedniu pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, usługi przewodnika i opiekę pilota, ubezpieczenie, wjazdy do miast, statek w Wenecji, obiad w Wiedniu.

32 BRUKSELA I STRASBURG POZNAJEMY PARLAMENT EUROPEJSKI Każdy Obywatel Unii Europejskiej powinien choć raz w życiu odwiedzić siedzibę Europejskiego Parlamentu. Dla uczniów to nie tylko przygoda ale przede wszystkim niezwykła lekcja wychowania obywatelskiego i kopalnia wiedzy niemal o wszystkich dziedzinach życia nas Europejczyków. PROGRAM: DZIEŃ I Wyjazd do Brukseli o godzinie DZIEŃ II Przyjazd w godzinach rannych Po przyjeździe pozostawienie bagaży w hotelu. Krótki odpoczynek. Spacer po Brukseli: historyczne centrum: Grand Place, Katedra św. Michała i św. Guduli. Manneken Pis. Górne Miasto: monumentalna dzielnica z malowniczymi budynkami i szerokimi bulwarami, siedziba belgijskiego parlamentu, budynki rządowe i najelegantsze sklepy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ III - Po śniadaniu przejazd do Dzielnicy Unii Europejskie. Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego PARLAMENTARIUM - zapoznanie się ze strukturą i pracami Parlamentu. Przejazd do Strasburga. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Po południu zwiedzanie Strasburga: Stare Miasto, Petit France. Wyjazd w drogę powrotną o godzinie DZIEŃ V Przyjazd do Poznania w godzinach rannych Cena: 860 zł obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, opiekę pilota, usługi przewodnika, ubezpieczenie. Cena skalkulowana dla 42 uczniów + 3 wychowawców.

33 Na terenie Parku znajdują się m.in. - szwajcarski tor bobslejowy - łodzie i tratwy - zjeżdżalnie - kolejki górskie - kraina piratów - karuzele - kolejki ziemne i powietrzne - wieże widokowe Można obejrzeć: pokaz tresury delfinów i fok, paradę egzotycznych ptaków, pokazy klownów, teatry kukiełkowe oraz wiele innych atrakcji. PROGRAM: WYCIECZKA DO HEIDE PARKU HEIDE PARK to jedno z największych wesołych miasteczek w Europie. Jego bogata oferta przyciąga codziennie setki turystów. DZIEŃ I wyjazd ze szkoły o godz nocny przejazd przez Niemcy. Do Soltau około 600 km. DZIEŃ II Przyjazd do Heide Parku około Całodzienna zabawa w Parku Rozrywki. W ramach biletu wstępu można korzystać ze wszystkich atrakcji.. Wyjazd w drogę powrotną około DZIEŃ III Przyjazd do szkoły około 6.00 Cena:230 zł obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, opiekę pilota. Dodatkowo bilet wstępu do Heide Parku euro Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców

34 WYCIECZKA DO GRECJI KOLEBKI EUROPEJSKIEJ CYWILIZACJI, KRAJU SŁOŃCA, BOGÓW I OLIWEK DZIEŃ I Wyjazd z Poznania o godz do Szeged na Węgrzech. DZIEŃ II Przyjazd do Szeged miasta Słońca - w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Zwiedzanie miasta jest to trzecie co do wielkości miasto na Węgrzech.Podczas spaceru zobaczymy: Kościół Wotywny, Dzielnicę Żydowska z synagoga, Bramę Bohaterów, Ratusz Miejski. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. DZIEŃ III Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Grecji przez Serbię i Macedonię okolice Salonik. Zakwaterowanie w hotelu., Obiadokolacja. Odpoczynek Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Salonik Powrót do hotelu:plażowanie i wypoczynek nad Morzem Egejskim. Obiadokolacja. Cza wolny. Nocleg. DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Kalambaka zwiedzanie Meteorów słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach. Po zwiedzeniu Meteorów wyjazd do Aten Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ VI Po śniadaniu zwiedzanie Aten: Akropol, Dzielnica Plaka z Łukiem Hadriana i świątynią Zeusa Olimpijskiego, Plac Syntagma z Parlamentem. Ogrody Narodowe Pałac Prezydencki Zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja Nocleg. DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd na Pelpopnez. Krótki postój na Kanale Korynckim. Zwiedzanie Koryntu: jednego z najbogatszych miast Starożytnej Grecji: Agora: ruiny doryckiej świątynii Appolina m ruiny budowli z okresu rzymskiegorzymska fontanna Pejrene, mównica z której nauczał św. Paweł listy do Koryntian. Przejazd do Myken od XVII XI w pne największe miasto Starożytnej Grecji miasto założone przez legendarnego Perseusza. Zwiedzanie: twierdza mykeńska z Lwią Bramą, Pałac

35 Agamemnona., mury obronne, Grób Agamemnona czyli Skarbiec Atreusza Przejazd do Epidauros : teatr z IV w.pne., świątynia Asklepiosa. Przejazd do Tolo zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ VIII Po śniadaniu przejazd do Nafplion pięknego miasteczka położonego nad Morzem Egejskim, w starożytności było to niezależne państewko. W latach to niewielkie miasteczko pełniło funkcję stolicy odrodzonej Grecji Atrakcyjne Stare Miasto z tureckimi meczetami, wenecko turecka twierdza Palmidi. Wejście do twierdzy po 999 stopniach. Przejazd do Olimpii miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji oraz kultu Zeusa. Zwiedzanie zachowanych fragmentów Stadionu oraz słynnego Altisu ze świątynią Zeusa. Przejazd na nocleg do Delf. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ IX - Po śniadaniu zwiedzanie Delf - centrum kultu Apollina Zwiedzanie: ruiny świątyni Appolinam,gdzie urzędowała Pytia, antyczny teatr wykuty w skale, Sanktuarium Ateny. Wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ X Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Budapesztu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ XI po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu: Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Parlament Węgierski, Bazylika św, Stefana, Czas wolny na jednej z piękniejszych ulic Budapesztu - Vaci. Wyjazd do Poznania o DZIEŃ XII Przyjazd do Poznania w godzinach porannych. Cena: 1910 zł obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach pensjonatach, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, usługi pilota i przewodników. Dodatkowo płatne bilety wstępu. ODPŁATNOŚĆ W RATACH! Centrum Edukacji i Turystyki Sokrates Swarzędz ul. Kórnicka 110 tel , kom

36 ISTOTNE UWAGI Przedstawiliśmy Państwu kilka ofert wyjazdów dla klas. Zdajemy sobie sprawę, ze to nie pełna gama możliwości jaką można zaproponować młodzieży. Tak więc chętnie zrealizujemy autorskie zamówienie wychowawcy lub zespołu klasowego. Każdy zaproponowany przez nasze biuro program jest naszym autorskim projektem. Jesteśmy wyłącznie touroperatorem. Na życzenie wychowawcy, zespołu klasowego program może zostać zmodyfikowany. Kalkulacja została rozliczona na minimum 42 uczniów i trzech wychowawców bezpłatnie. Cena może ulec zmianie / kursy walut, koszty autokaru / Szczegóły każdego wyjazdu zostaną omówione w biurze, lub na życzenie wychowawcy w szkole. Z przyjemnością spotkamy się także z rodzicami, którym przedstawimy program i szczegóły wyjazdu. Warunkiem zrealizowanie wycieczki jest podpisanie umowy z biurem SOKRATES. Biuro SOKRATES od lat współpracuje ze sprawdzonymi i profesjonalnymi firmami przewozowymi. Biuro wystawia faktury dla zainteresowanych rodziców. KONTO: Bank PEKAO SA Do tej pory organizowaliśmy wycieczki m.in. dla: LO V, VI, VII, VIII, WIELU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PODSTAWOWYCH Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI ORGANIZOWALIŚMY WYJAZDY DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! MAMY NADZIEJĘ, ŻE SPEŁNIMY PAŃSTWA OCZEKIWANIA! Centrum Edukacji i Turystyki Sokrates Swarzędz ul. Kórnicka 110 (Wejście od ul. Pogodnej) tel , kom

WYCIECZKI SZKOLNE ZIELONE SZKOŁY ZA GRANICĄ

WYCIECZKI SZKOLNE ZIELONE SZKOŁY ZA GRANICĄ WYCIECZKI SZKOLNE ZIELONE SZKOŁY ZA GRANICĄ SEZON 2015 WYCIECZKI 1-DNIOWE GDAŃSK: Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności 5 TORUŃ: Młyn Wiedzy, Dom Legend Toruńskich / Muzeum Piernika 5 WARSZAWA:

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI WCZASY BIURO PODRÓŻY

WYCIECZKI WCZASY BIURO PODRÓŻY 2012 WYCIECZKI WCZASY wycieczki autokarowe i samolotowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie PRAGA CZESKIE ZAMKI WIEDEŃ BUDAPESZT BERLIN BAWARIA PARYŻ RZYM LONDYN AMSTERDAM BARCELONA WILNO LWÓW S. PETERSBURG

Bardziej szczegółowo

Wycieczki szkolne i Zielone Szkoły

Wycieczki szkolne i Zielone Szkoły TWOJE BIURO PODRÓŻY TRAPERS 45-075 Opole, ul. Krakowska 37; tel. 77 454 45 69, tel./fax 77 453 95 76; opole@trapers.pl projekt i druk: www.offseton.com.pl INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI Decydując się na współpracę

Bardziej szczegółowo

LAST MINUTE. Oferta 1 Kierunek Hotel Wyjazd Termin Kategoria Cena za os. Węgry Budapeszt. Budapeszt Express Kraków 25.09.2015 28.09.

LAST MINUTE. Oferta 1 Kierunek Hotel Wyjazd Termin Kategoria Cena za os. Węgry Budapeszt. Budapeszt Express Kraków 25.09.2015 28.09. Oferta 1 Węgry Budapeszt Budapeszt Express Kraków 25.09.2015 28.09.2015 630 PLN Podróż tam: Wyjazd z: Kraków do Budapeszt Express dnia: 25.09.2015 godz. 12:00-14:30 Powrót: Wyjazd z: Budapeszt Express

Bardziej szczegółowo

Amsterdam-Haga-AntwerpiaBrugia-Gandawa-Bruksela

Amsterdam-Haga-AntwerpiaBrugia-Gandawa-Bruksela Amsterdam-Haga-AntwerpiaBrugia-Gandawa-Bruksela wycieczki ze zwiedzaniem centralnego Placu Markt, Bazyliki Przenajświętszej Krwi i Klasztoru. Przejazd do Gandawy Katedra św. Bawona, Gravensteen zamek hrabiów

Bardziej szczegółowo

podró e integracja szkolenia

podró e integracja szkolenia podró e integracja szkolenia Kim jesteśmy Jesteśmy zespołem ludzi którzy łączą wiedzę z doświadczeniem i pasję z przyjemnością. Naszym celem jest ciągły rozwój, a pracę trakujemy jako misję. Działamy od

Bardziej szczegółowo

CITY BREAK CITY BREAK. 4 dni. 4 dni. 4 dni. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia

CITY BREAK CITY BREAK. 4 dni. 4 dni. 4 dni. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia. samolotem - wyloty z Wrocławia 4 CITY BREAK wycieczka realizowana już od 8 osób BON DIA BARCELONA! z noclegiem na Costa Brava samolotem wyloty z Wrocławia 4 wycieczka realizowana już od 8 osób MALTA La Valetta Mdina MALAGA Granada samolotem

Bardziej szczegółowo

SZANOWNI PAŃSTWO, SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

SZANOWNI PAŃSTWO, SERDECZNIE ZAPRASZAMY! SZANOWNI PAŃSTWO, Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowy katalog ATJ LINGWISTA prezentujący ciekawą ofertę wycieczek krajowych i zagraqnicznych. Na kolejnych stronach znajdziecie Państwo różnorodne

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do naszych oddziałów:

Zapraszamy do naszych oddziałów: BIURO TURYSTYCZNE ELŻBIETA Elżbieta Szymborska Ul. Hallera 10, 83-200 Starogard Gdański Tel. 58 5625159 Fax. 58 5630086 Zapraszamy do naszych oddziałów: Ul. Lubichowska 14 C.H Kociewie 83-200 Starogard

Bardziej szczegółowo

wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie WYCIECZKI WCZASY BAWARIA WŁOCHY Rezerwacja on-line BIURO PODRÓŻY www.indexpolska.com.

wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie WYCIECZKI WCZASY BAWARIA WŁOCHY Rezerwacja on-line BIURO PODRÓŻY www.indexpolska.com. 2015 WYCIECZKI WCZASY wycieczki autokarowe wczasy wypoczynek i zwiedzanie PRAGA CZESKIE ZAMKI WIEDEŃ BUDAPESZT BERLIN BAWARIA PARYŻ RZYM LONDYN AMSTERDAM WILNO S. PETERSBURG RUMUNIA NORWEGIA SZWAJCARIA

Bardziej szczegółowo

Wycieczki Obozy. Chorwacja Grecja Włochy Francja Austria Niemcy Czechy Węgry Bułgaria. www.eltur.wroc.pl

Wycieczki Obozy. Chorwacja Grecja Włochy Francja Austria Niemcy Czechy Węgry Bułgaria. www.eltur.wroc.pl 2011 Wycieczki Obozy Chorwacja Grecja Włochy Francja Austria Niemcy Czechy Węgry Bułgaria * Bilety wstępów płatne we własnym zakresie (ok. 500 CZK). * Przejazdy po Pradze mogą częściowo LEDNICE- odbywać

Bardziej szczegółowo

HISZPANIA WŁOCHY FRANCJA GRECJA ANGLIA NIEMCY CZECHY SŁOWACJA WĘGRY LITWA

HISZPANIA WŁOCHY FRANCJA GRECJA ANGLIA NIEMCY CZECHY SŁOWACJA WĘGRY LITWA HISZPANIA WŁOCHY FRANCJA GRECJA ANGLIA NIEMCY CZECHY SŁOWACJA WĘGRY LITWA BIURO TURYSTYKI 80-401 Gdańsk, Al. Hallera 14 tel./fax: 58 344 66 55, tel./fax: 58 341 66 55 www.unitur.pl biuro@unitur.pl NIP:

Bardziej szczegółowo

Wycieczki ZAGRANICA. Stolice europejskie. Wycieczki. promowe Polska i zagranica

Wycieczki ZAGRANICA. Stolice europejskie. Wycieczki. promowe Polska i zagranica Wycieczki ZAGRANICA 2015 Stolice europejskie Wycieczki promowe Polska i zagranica Bestsellery Stolice Europejskie Bestsellery Budapeszt Szentendre Praga Dzień 1. Wyjazd ok. 5.00, Stare Miasto: Obecni Dum,

Bardziej szczegółowo

Weekend Majowy z Hawajskie Aloha

Weekend Majowy z Hawajskie Aloha Weekend Majowy z Hawajskie Aloha Nie przegap tej okazji! Zapoznaj się z bogatą ofertą jaką Ci proponujemy. Wyjedź, odpocznij i korzystaj z błogich chwil podczas wolnego czasu. Spełniaj swoje marzenia z

Bardziej szczegółowo

Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz

Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz Agencja Podróży i Turystyki Wiesław Niechwiedowicz ZWIEDZANIE Szanowni I Państwo, WYPOCZYNEK Agencja Podróży i Turystyki "Holidays" została założona w czerwcu 1991 roku. Od 1992 roku jesteśmy członkiem

Bardziej szczegółowo

KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE WYCIECZKI OBJAZDOWE WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE DLA SENIORA 50+ BIURO OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ Iwona Pietrasiuk

KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE WYCIECZKI OBJAZDOWE WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE DLA SENIORA 50+ BIURO OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ Iwona Pietrasiuk BIURO OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ Iwona Pietrasiuk WERONIKA CIECIORA 2 MIEJSCE w konkursie fotograficznym 2014 AGNIESZKA STACHURSKA 2 MIEJSCE w konkursie fotograficznym 2014 OLIWIA WALCZAK 3 MIEJSCE w konkursie

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. I miejsce: Sylwia Malczyk. II miejsce: Wiktoria Jaskulska. III miejsce: Klaudia Bielska

SPIS TREŚCI. I miejsce: Sylwia Malczyk. II miejsce: Wiktoria Jaskulska. III miejsce: Klaudia Bielska UWAGA KONKURS!!! Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie z wakacji. I nagroda: bezpłatny udział w kolonii lub obozie w roku 2016 II nagroda : cyfrowy aparat fotograficzny III nagroda:

Bardziej szczegółowo

SZANOWNI PAŃSTWO!!! ŻYCZYMY UDANYCH WYJAZDÓW Z BIUREM PODRÓŻY ODYSEUSZ!!! Biuro Podróży Odyseusz S.C. www.odyseusz.com.pl

SZANOWNI PAŃSTWO!!! ŻYCZYMY UDANYCH WYJAZDÓW Z BIUREM PODRÓŻY ODYSEUSZ!!! Biuro Podróży Odyseusz S.C. www.odyseusz.com.pl WYCIECZKI PRACOWNICZE 014/015 SZANOWNI PAŃSTWO!!! Z prawdziwą satysfakcją i przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny katalog wycieczek objazdowych. Zachęcamy do wspólnego podróżowania z naszym biurem

Bardziej szczegółowo

Zagraniczne Wycieczki

Zagraniczne Wycieczki Zagraniczne Wycieczki szkolne Katalog 2014 Szanowni Państwo! Trzymacie właśnie w ręku nasz nowy katalog wycieczek zagranicznych dla dzieci i młodzieży. Sporządzając tegoroczną ofertę turystyki szkolnej

Bardziej szczegółowo

www.aurora.travel.pl ul. W. Pola 9/135, 41-200 Sosnowiec biuro@aurora.travel.pl, tel.: 32 725 12 03, fax: 32 266 01 16, tel. kom.

www.aurora.travel.pl ul. W. Pola 9/135, 41-200 Sosnowiec biuro@aurora.travel.pl, tel.: 32 725 12 03, fax: 32 266 01 16, tel. kom. ul. W. Pola 9/5, 4-00 Sosnowiec biuro@aurora.travel.pl, tel.: 75 0, fax: 66 0 6, tel. kom.: 608 855 POLUB NAS BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z PROMOCJAMI I KONKURSAMI 05 wycieczki Drodzy Nauczyciele! Kolejny sezon mamy

Bardziej szczegółowo

Przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek dla szkół na rok szkolny 2015/2016, wybranych z bogatej oferty naszego Biura.

Przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek dla szkół na rok szkolny 2015/2016, wybranych z bogatej oferty naszego Biura. Przedstawiamy Państwu propozycje wycieczek dla szkół na rok szkolny 2015/2016, wybranych z bogatej oferty naszego Biura. Proponujemy sprawdzone trasy, a także nowości. Zapewniamy profesjonalną obsługę,

Bardziej szczegółowo

CENTRUM PODRÓŻY KOLIBER Tomasz Jurkowski. ul. Chopina 7/26 20-026 Lublin tel. 81 534 66 30 tel/fax 81 534 66 40. www.e-koliber.pl

CENTRUM PODRÓŻY KOLIBER Tomasz Jurkowski. ul. Chopina 7/26 20-026 Lublin tel. 81 534 66 30 tel/fax 81 534 66 40. www.e-koliber.pl Szanowni Państwo! Jesteśmy z Wami już siedem lat. W tym czasie ponad 15000 osób pojechało z nami na wymarzone wakacje. Ich zadowolenie motywuje nas do działania i podnoszenia jakości usług. Dlatego też

Bardziej szczegółowo

KREATYWNE WYCIECZKI SZKOLNE

KREATYWNE WYCIECZKI SZKOLNE 20 LAT RAZEM KREATYWNE WYCIECZKI SZKOLNE wycieczki które uczą świetna zabawa :) najlepsze wspomnienia www.ckit-galaktyka.pl SPIS TREŚCI Wycieczki po Łodzi...3 Wycieczki po regionie łódzkim...4 Wycieczki

Bardziej szczegółowo

Zapraszamy do naszych oddziałów:

Zapraszamy do naszych oddziałów: BIURO TURYSTYCZNE ELśBIETA ElŜbieta Szymborska Ul. Hallera 10, 83-200 Starogard Gdański Tel. 58 5625159 Fax. 58 5630086 Zapraszamy do naszych oddziałów: Ul. Lubichowska 14 C.H Kociewie 83-200 Starogard

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! Sezon 2014 będzie dla nas początkiem działalności pod nową nazwą Agencja Turystyczna KOLEJARZ. Działając w ramach Przedsiębiorstwa Turystyczno Usługowego Kolejarz Sp.

Bardziej szczegółowo

Zamówienia i rezerwacje na WWW.RADSAS-SPORT.PL

Zamówienia i rezerwacje na WWW.RADSAS-SPORT.PL RADSAS SPORT Radosław Sąsiadek ul. Pilotów 9F/8 80-460 Gdańsk NIP 744-55-64-05 Bank Millennium 80 60 2202 0000 000 3648 00 zapraszamy do kontaktu: 50-073-356 53-726-02 od 8:00 do 22:00 od poniedziałku

Bardziej szczegółowo

Spis treści: Konkurs fotograficzny! Zapraszamy! Drodzy Rodzice:

Spis treści: Konkurs fotograficzny! Zapraszamy! Drodzy Rodzice: Spis treści: Hiszpania Lloret de Mar - W rytmie disco... 3 Bułgaria Złote Piaski - Uśmiech i słońce na letnie miesiące... 4 Bułgaria Słoneczny Brzeg - Po słonecznej stronie życia... 5 Grecja Paralia -

Bardziej szczegółowo

WEEKENDY LOTNICZE WIĘCEJ NIŻ WEEKEND!

WEEKENDY LOTNICZE WIĘCEJ NIŻ WEEKEND! WEEKENDY LOTNICZE WIĘCEJ NIŻ WEEKEND! Terminy i ceny znajdziesz na www.matimpex.pl SPIS TREŚCI 3 Powitanie 4 Dokąd latamy 5 Program lojalnościowy, informacja o bagażu i promocjach 6-7 Weekend pełen wrażeń

Bardziej szczegółowo

SZANOWNI PAŃSTWO!!! ŻYCZYMY UDANYCH WYJAZDÓW Z BIUREM PODRÓŻY ODYSEUSZ!!! Biuro Podróży Odyseusz S.C. www.odyseusz.com.pl

SZANOWNI PAŃSTWO!!! ŻYCZYMY UDANYCH WYJAZDÓW Z BIUREM PODRÓŻY ODYSEUSZ!!! Biuro Podróży Odyseusz S.C. www.odyseusz.com.pl SZANOWNI PAŃSTWO!!! Z prawdziwą satysfakcją i przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny katalog wycieczek objazdowych i zielonych szkół dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wspólnego podróżowania z naszym

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI KONTAKT Z NAMI. O nas. Win ter ne cie. Po łą cze nia an te no we. Odwołanie im prezy. Nasza kadra

SPIS TREŚCI KONTAKT Z NAMI. O nas. Win ter ne cie. Po łą cze nia an te no we. Odwołanie im prezy. Nasza kadra SPIS TREŚCI Adriatyckie atrakcje...3... Austria, Włochy Rzymskie wakacje...4...włochy Liguria i Lazurowe Wybrzeże...5...Włochy, Francja Słynne wybrzeża...6... Hiszpania, Włochy Od Paryża po Barcelonę...7..Francja,

Bardziej szczegółowo