NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE KATALOG WYCIECZEK DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE KATALOG WYCIECZEK DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH"

Transkrypt

1 NIE TEN DUŻO UMIE, KTO DŁUGO ŻYJE, ALE TEN KTO WIELE PODRÓŻUJE KATALOG WYCIECZEK DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

2 Szanowni Wychowawcy! Centrum Edukacji i Turystyki SOKRATES przygotowało kolejny katalog wycieczek na rok szkolny 2014/2015. Staraliśmy się aby i tym razem nasze propozycje były ciekawe i zainteresowały zespoły klasowe oraz wychowawców. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nie wszystkich uczniów stać na kosztowne wyjazdy dlatego nasza propozycja obejmuje wyjazdy krótkie, tanie jednodniowe ale bardzo ciekawe oraz dłuższe niestety kosztowniejsze po kraju i Europie. Stare przysłowie mówi Podróże kształcą i to prawda. Podczas wyjazdów, które organizujemy od ponad piętnastu lat staramy się pokazać młodzieży najpiękniejsze zakątki Wielkopolski, Polski i Europy. Niemal każda nasza wycieczka wzbogacana jest o ciekawą prelekcję, konkurs czy prezentację. Kiedy zwiedzamy jakiś zakątek Europy zawsze staramy się zapoznać młodzież nie tylko z zabytkami, historią danego miejsca - ale pokazujemy styl życia ludzi ich obyczaje i zwracamy uwagę na to co warto byłoby przeszczepić na nasze podwórko. Młodzież obyta ze ŚWIATEM łatwiej radzi sobie w dzisiejszej niestety nie zawsze łatwej rzeczywistości. Nasz katalog to kilkanaście konkretnych propozycji ale oczywiście jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i z przyjemnością przygotujemy każdą zaproponowaną trasę. DO ZOBACZENIA NA TURYSTYCZNYM SZLAKU!!! Dyrektor CEIT SOKRATES mgr Krystyna Leśniak

3 WYJAZDY INTEGRACYJNE Integracja Klasy to niezwykle ważny element procesu wychowawczego szkoły. Proces integracji tak naprawdę rozpoczyna się w dniu, kiedy uczniowie przychodzą do danej klasy spotykają się po raz pierwszy.. Wychowawca niestety nie zawsze ma wystarczającą liczbę zajęć ze swoja klasą, aby szybko poznać swoich uczniów. Dlatego szczególna rola przypada tzw. KLASOWYM WYJAZDOM INTEGRACYJNYM Centrum Edukacji i Turystyki SOKRATES proponuje: Jednodniowe wyjazdy integracyjne podczas, których uczniowie uczestniczą w ciekawych warsztatach, których głównym celem jest wzajemne poznanie siebie oraz zbudowanie właściwych relacji w grupie. Takie wyjazdy organizujemy w ciekawych miejscach na terenie Wielkopolski. Koszt około 50 zł. Dwu i kilkudniowe podczas takich wyjazdów można oczywiście zrealizować o wiele bogatszy program ale ich wadą jest niestety wyższy koszt. Na prośbę wychowawcy z przyjemnością przygotujemy konkretną propozycję. Dobrym pomysłem jest wyjazd dwóch klas obniża to nie tylko koszty, ale daje szansę na integrację większej liczbie uczniów. Wyjazdy integracyjne organizujemy od wielu lat.

4 POZNAJEMY WIELKOPOLSKĘ Wielkopolska nasza Mała Ojczyzna jest nie tylko piękna ale niezwykle interesująca. Wielkopolska to kolebka Naszego Państwa. To na jej ziemiach książę Mieszko i jego syn Bolesław Chrobry stworzyli pierwszy ośrodek władzy państwowej to do Gniezna w roku 1000 przybył cesarz Otton III. Wielkopolska to ziemia, którą upodobali sobie wybitni Polacy mieszkał tu przez jakiś czas Adam Mickiewicz, przebywał Fryderyk Chopin. Swe wieczne miejsce spoczynku w niedalekiej, uroczej Winnej Górze znalazł gen. Jan Henryk Dąbrowski. Wzorowe gospodarstwo stworzył gen Dezydery Chłapowski, a wielkimi patriotami, którzy niemal wszystko oddawali Ojczyźnie byli bez wątpienia: Edward Raczyński, Tytus Działyński, Karol Marcinkowski czy uwielbiana przez wszystkich, prekursorka PCK Emilia Sczaniecka. CEiT SOKRATES poniżej przedstawia kilka propozycji wędrówek po Wielkopolsce śladami wybitnych Wielkopolan. Byłoby pięknie, gdyby nasi uczniowie poznali historię swej Małej Ojczyzny głównie przez pryzmat wspaniałych Wielkopolan, których życie może być dla nich doskonałym wzorem. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

5 EMILIA SCZANIECKA WYJĄTKOWA WIELKOPOLANKA BRODY PAKOSŁAW WĄSOWO - MICHORZEWO Pochodziła z zamożnej rodziny ziemiańskiej. Otrzymała wysokie, jak na ówczesne czasy, wykształcenie. Po wybuchu Powstania Listopadowego wyjechała do Warszawy, gdzie wsławiła się jako organizatorka pomocy medycznej dla powstańców. Skazana za to przez rząd pruski na więzienie i kary finansowe, została ułaskawiona przez króla. Później filantropka, animatorka działań narodowościowych i feministycznych w zaborze pruskim. Była założycielką pierwszego w Wielkopolsce Stowarzyszenia Kobiet oraz instytucji Pomocy naukowej dla ubogich dziewcząt w Poznańskiem i Prusach Zachodnich. Jej dom w Pakosławiu k. Nowego Tomyśla był długo ważnym ośrodkiem narodowym PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 do miejscowości Brody, gdzie urodziła się 20 V 1804 roku Emilia Sczaniecka. Drewniany Kościół z XVII wieku, Pałac z XIX wieku otoczony parkiem krajobrazowym Przejazd do Pakosławia majątku Emilii Sczanieckiej w parku jej dworek. Wąsowo barokowo klasycystyczny pałac rodziny Sczanieckich, park z okazałymi bukami i dębami. Przerwa na posiłek Przejazd do Michorzewa, gdzie znajduje się grób Emilii Sczanieckiej - złożenie kwiatów i zapalenie znicza. W autokarze prelekcja o fascynującym życiu Emilii Szczanieckiej. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota, pełną realizację programu.

6 Gen. DEZYDERY CHŁAPOWSKI DOBRY GOSPODARZ I WIELKI PATRIOTA Właściciel Turwi Dezydery Chłapowski jest znany nie tylko jako patriota walczący o wolność swojej ojczyzny, czy działacz polityczny ale przede wszystkim jako twórca nowego systemu gospodarowania. Przebywając w Anglii i Szkocji przywiózł nowe metody uprawy roli. Szybko wprowadził je na teren swego majątku. Należą do nich: wprowadzenie płodozmianu w miejsce trójpolówki, grodzenia i zadrzewianie śródpolne czyli pasy wiatrochronne, które miały za zadanie chronić glebę przed wysuszaniem, a przez to podnosić wydajność pól, zadrzewienia urozmaicały także krajobraz, przez co północno wschodnia część regionu kościańskiego jest przepięknie zadrzewiona,niektóre pozostały do dziś, nadając okolicy, wygląd kulturalny i urozmaicając ich mało malowniczy krajobraz. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 do Rąbinia, gdzie znajduje się grób gen. Dezyderego Chłapowskiegooraz jego żony Antoniny z Grudzińskich oraz jej siostry Joanny Grudzińskiej księżnej łowickiej, żony wielkiego księcia Konstantego. Złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Zwiedzanie XVwiecznego kościółka prelekcja o gen Chłapowskim. Przejazd do Turwi rezydencja rodziny Chłapowskich z XVIII wieku zwiedzanie salonu i biblioteki. Park z XVIII wieku stare platany, dęby, wiązy. Dąb Dezydery ma pień o objętości 780 cm. Kopaszewo od 1844 roku własność gen. Chłapowskiego Pałac, gdzie gościli m.inn. Adam Mickiewicz i Helena Modrzejewska. Park angielski. Ognisko z kiełbaskami. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota i przewodnika, bilety wstępu, ognisko. Cena dla minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.

7 WINNA GÓRA SPOTKANIE Z PANEM GENERAŁEM J.H. DĄBROWSKIM WINNA GÓRA urocza wieś położona w Kotlinie Śremskiej. Jej nazwa pochodzi od istniejących tam już w średniowieczu winnic książęcych. Od XIII wieku aż do rozbiorów, kiedy zagarnął ją rząd pruski - wieś należała do biskupów poznańskich. Dekretem Napoleona Bonapartego z 1 VI 1807 roku Winną Górę za zasługi dla Ojczyzny otrzymał gen.jan Henryk Dąbrowski - Mieszkał tu do śmierci 6 VI 1818 roku i tu został pochowany w małym barokowym kościółku. PROGRAM WYCIECZKI: Wyjazd do Winnej Góry godzina 8.00 Zwiedzanie muzeum gen. J.H. Dąbrowskiego Spacer po parku Zwiedzanie barokowego kościółka OPOWIEŚĆ O WIELKIM GENERALE! Zapalenie znicza i złożenie kwiatów przy sarkofagu generała Druga część wycieczki PIKNIK W MIŁOSŁAWIU Kiełbaski, herbata Zabawy przy muzyce Cena: 52 zł obejmuje: przejazd autokarem, pełną realizację programu, konsumpcję, usługi pilota, przewodnika. Cena dla minimum 42 uczniów+ trzech wychowawców. WYJAZD Z CYKLU POZNAJEMY WIELKOPOLSKĘ!

8 HR. EDWARD RACZYŃSKI PAN NA ROGALINIE Hrabia Edward Raczyński należy do grona najwybitniejszych Wielkopolan. Był nie tylko jednym z największych ziemian ale był także działaczem politycznym i społecznym, mecenasem nauki i sztuki. Służył w armii napoleońskiej i w wojsku Księstwa Warszawskiego. W roku 1812 został posłem na sejm warszawski, a w 1841 posłem na Sejm prowincjonalny w Poznaniu. I choć dziś w Poznaniu nie ma jego pomnika to jest wiele wspaniałych rzeczy, które są właśnie jego dziełami. Edward Raczyński zasługuje na pamięć dlatego warto właśnie tę postać przybliżyć swoim uczniom. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 przejazd na Plac Wolności w Poznaniu Biblioteka Raczyńskich Katedra ZŁOTA KAPLICA Przejazd do Rogalina zwiedzanie części pałacu, spacer po parku do słynnych dębów rogalińskich Przejazd do Zaniemyśla kościół fundacji E.Raczyńskiego zapalenie znicza przy pomniku jego żony K.Potockiej Przeprawa na Wyspę Edwarda zakończenie wycieczki konkurs dyplomy dla najlepszych W autokarze prelekcja Hr. Edward Raczyński Wielkopolanin o złotym sercu. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota, przewodnika, pełną realizację programu.

9 ZACNY RÓD DZIAŁYŃSKICH Hr. Tytus Działyński Klaudyna Potocka Hr. Jan Działyński Ród Działyńskich zapisał się złotymi zgłoskami w historii Wielkopolski. Tytus Działyński, który odziedziczył kórnicka zamek założył w nim bibliotekę i zgromadził w niej wiele cennych rękopisów, założył także słynne kórnickie arboretum. Klaudynka Potocka jego siostra była nie tylko wspaniałą kobietą ale przede wszystkim wielką patriotką to ona założyła w Dreźnie Schronisk Polskie aby pomagać emigrującym po Powstaniu Listopadowym Polakom, współpracowała w Paryżu z A.Mickiewiczem. Jan Działyński ostatni z rodu społecznik i polityk. Uczestnik Powstania Styczniowego. Prezes Towarzystwa Nauk Ścisłych w Paryżu. Działyńscy to wspaniały ród, którego historię warto przedstawić swoim uczniom. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godzinie 8.00 do Kórnika. Zwiedzanie Zamku. Spacer po arboretum Przejazd do Gołuchowa zwiedzanie zamku W autokarze prelekcja Zacny ród Działyńskich Konkurs dyplomy dla najlepszych. W autokarze prelekcja o Janie Działyńskim. Cena: 75 zł obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, usługi przewodnika, pełną realizację programu. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów+ 3 opiekunów.

10 DO ŚMIEŁOWA NA SPOTKANIE Z A. MICKIEWICZEM Śmiejów to wieś w gminie Żerków, leży nad rzeczką Lutynią. W przeszłości właścicielami Śmiełowa byli: Radommiccy, Gorzeńscy, a od końca XIX wieku Chełkowscy. Latem 1831 roku w majątku Gorzeńskich właśnie w Śmiełowie gościł Adam Mickiewicz. Dziś w klasycystycznym śmiełowskim pałacu mieści się Muzeum Adama Mickiewicza, gdzie zostały zgromadzone liczne pamiątki po wieszczu. W XIX wieku w Śmiełowie przebywali także: H.Sienkiewicz, W.Mickiewicz, M.Gorecka, I.Paderewski,W.Kossak, Józef Haller. ŚMIEŁÓW TO WIELKOPOLSKIE MIEJSCE KULTU POETY! PROGRAM WYCIECZKI: godz wyjazd ze szkoły po przyjeździe do Śmiełowa zwiedzanie muzeum spacer po starym, pięknym parku krajobrazowym złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem A.Mickiewicza i przeczytanie fragmentu jednego z jego utworów. W trakcie jazdy autokarem prelekcja Adam Mickiewicz znany i nieznany Konkurs o Mickiewiczu dla najlepszych dyplomy. Druga część wycieczki piknik w stadninie koni w Miłosławiu pieczenie kiełbasek, domowy placek ze śliwkami. Cena: 55 zł obejmuje: przejazd autokarem, wstęp do muzeum, usługi pilota, przewodnika, kiełbaski. Cena skalkulowana dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

11 KAROL MARCINKOWSKI WYBITNY LEKARZ I SPOŁECZNIK Karol Marcinkowski urodził się w Poznaniu w czerwcu 1800 roku. Jako twórca i realizator pracy organicznej wszedł na trwałe do Panteonu Najwybitniejszych Polaków XIX wieku. Był wzorem lekarza. Jako żołnierz walczył w Powstaniu Listopadowym został odznaczony Krzyżem Vilituti Militarni. Kiedy zmarł w wieku 46 lat na jego pogrzeb przybyło ponad dwadzieścia tysięcy ludzi. Byli wśród nich; Polacy, Niemcy i Żydzi. Program Wycieczki: Wyjazd ze szkoły o godzinie 9.00 do Rogalina. Zwiedzanie Pałacu i Galerii Obrazów Raczyńskich Przejazd do Pałacu w Będlewie: prelekcja o życiu Karola Marcinkowskiego. Konkurs wiedzy o Karolu Marcinkowskim Ognisko z kiełbaskami Powrót do szkoły około godziny Cena: 52 zł: obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępu, usługi przewodnika i pilota.

12 WYCIECZKI PO POLSCE JEDNODNIOWE DWUDNIOWE KILKUDNIOWE

13 XX FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE W DNIACH IX 2014 Tegoroczny Festyn Archeologiczny odbywa się pod hasłem "Kamień - Brąz - Żelazo". Niezwykła okazja do odbycia podróży przez trzy epoki: kamienia, brązu oraz żelaza. Będzie można spotkać się z łowcą mezolitycznym posługującym się kamiennymi narzędziami, brązownikiem wykonującym pierwsze narzędzia z brązu oraz z kowalem. Nie zabraknie też innych atrakcji jak występy zespołów muzycznych czy prezentujących tańce historyczne. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o godz Spacer po Prasłowiańskiej Osadzie Biskupińskiej Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego Udział we wszystkich atrakcjach XX festynu Konkurs wiedzy dla najlepszych dyplomy. Cena: 62 zł obejmuje: przejazd autokarem, bilet wstępu, opiekę pilota, przewodnika. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + wychowawcy.

14 GOTYCKI TORUŃ W Toruniu znajduje się największa - po Krakowie - liczba autentycznych zabytków sztuki i architektury gotyckiej w Polsce. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Dlatego oficjalnym hasłem promocyjnym miasta są słowa: "Toruń - gotyk na dotyk". Toruń założono w czasach średniowiecza - akt lokacji w 1233 r.. Miasto uniknęło w swojej burzliwej historii zniszczeń o totalnym zasięgu, choć wiele średniowiecznych budowli (m.in. kościół św. Mikołaja i zamek krzyżacki) zostało zniszczonych. Wiele zachowanych średniowiecznych zabytków wykonano zgodnie z kanonem gotyckim. Jednym z argumentów, które zdecydowały o tym, że toruńska starówka została 4 grudnia 1997 r. wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, był autentyzm średniowiecznego i gotyckiego profilu Torunia. PROGRAM: Wyjazd o godzinie 8.00 Po przyjeździe zwiedzanie: Krzywa Wieża, Gotycki Dom Mikołaja Kopernika z zewnątrz, Gotycki spichlerz, Katedra św. Janów, Średniowieczne Mury Obronne, ruiny Zamku Krzyżackiego, rynek z przepięknym gotyckim ratuszem, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z mauzoleum Księżnej Anny Wazówny siostry króla Zygmunta III Wazy. Spektakl w Planetarium W autokarze prelekcja Niezwykła historia niezwykłego miasta. Cena: 85 zł obejmuje: przejazd autokarem, usługi przewodnika, pilota, bilety wstępu. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

15 WROCŁAW MIASTO 12 WYSP I 117 MOSTÓW STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA PROGRAM: Wyjazd do Wrocławia o godzinie 7.00 W drodze do Wrocławia zwiedzanie pięknego barokowego kościoła w Trzebnicy, gdzie spoczywa św. Jadwiga Śląska - historia życia niezwykłej i dobrej księżnej. Wrocław spektakl w Panoramie Racławickiej Przejazd w okolice zoo: Hala 100-lecia,Grające Fontanny, Ogród Japoński Ostrów Tumski Katedra św. Jana, spacer do rynku. Piękny Rynek Wrocławski: gotycki ratusz, fontanna ze szklanych płyt, Kościół św. Elżbiety, Pomnik Al. Fredry, Kamienica Jaś i Małgosia. Czas wolny na obiad - we własnym zakresie i zakup pamiątek Wyjazd w drogę powrotną około Powrót około godziny Cena: 130 zł obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępu Panorama Racławicka, Ogród Japoński, opiekę pilota przewodnika. Obiad we własnym zakresie. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów i 3 wychowawców.

16 SUPER LEKCJA CHEMI PODCZS WYCIECZKI DO KOPALNI SOLI W KŁODAWIE Jedź teraz tam nigdy nie pada deszcz ani śnieg!!! To dla uczniów wielka przygoda niemal trzy godziny 600 metrów pod ziemią!!! Kopalnia Soli Kłodawa jest największą czynną kopalnią soli kamiennej w Polsce. Jej budowa rozpoczęła się w roku 1950 eksploatację soli rozpoczęto już w roku Do prac pod ziemią wykorzystano wówczas konie niestety pracowały one tam aż dziesięć lat. Trakcję elektryczną uruchomiono bowiem w roku Ciekawostka: W roku 2007 w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie 600 metrów pod ziemią. Dzisiaj po za tym, że nadal w kłodawskiej kopalni wydobywa się sól to jest ona wielką atrakcją turystyczną. PROGRAM: Wyjazd ze szkoły o 7.30 do Kłodawy W autokarze prelekcja SÓL ZDROWA CZY NIE ZDROWA, POTRZEBNA CZY NIE POTRZEBNA W NASZYM ORGANIŹMIE Po przyjeździe zwiedzanie kopalni z przewodnikiem 2.5 godziny: Kaplica św. Kingi, maszyny używane w górnictwie solnym, prelekcja: Złoża soli i ich zastosowanie Obiad Na życzenie grupy czas wolny w centrum handlowym w Koninie. Powrót około W autokarze w drodze powrotnej konkurs o soli dla najlepszych uczniów DYPLOMY. Cena: 95 zł obejmuje: przejazd autokarem, bilet wstępu do kopalni, obiad, opiekę pilota. Cena skalkulowana dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

17 WARSZAWA NA SPOTKANIE Z KRÓLEM STANISŁAWEM AUGUSTEM PONIATOWSKIM Warszawa jest naszą stolicą. Od czasów Króla Zygmunta III Wazy stanowi dla nas Polaków centrum naszego życia politycznego. To tu możemy podziwiać piękny Pałac na Wodzie w Łazienkach, odbudowany Zamek Królewski czy Pałac Kultury, spacerować Krakowskim Przedmieściem i przeżyć niezwykłą lekcję historii na Powązkach albo w Muzeum Powstania Warszawskiego. Warszawa to miasto, które trzeba pokazać swoim uczniom!!! PROGRAM: DZIEŃ I - Wyjazd do Warszawy o godzinie Po przyjeździe zwiedzanie: Pałac na wodzie w warszawskich łazienkach. Pałac ten w czasach Króla Stanisława Augusta stał się jego letnią rezydencją tu odbywały się słynne czwartkowe obiady. Teatr na Wodzie, Pomarańczarnia, spacer po parku Przejazd na Stare Miasto Zamek Królewski Katedra, gdzie odbyła się koronacja króla St. Augusta Poniatowskiego oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 Maja Spacer po Rynku Starego Miasta Spacer Krakowskim Przedmieściem Przejazd do pensjonatu. Obiadokolacja Nocleg. DZIEŃ II Po śniadaniu - przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego Przejazd na Cmentarz Powązkowski zapalenie zniczy na Grobach młodych powstańców Przejazd do centrum Warszawy Czas wolny na obiad we własnym zakresie Powrót w drogę powrotną. W autokarze prelekcja Czasy Stanisława Augusta Poniatowskiego Konkurs dyplomy. Cena: 285 zł Płatne w pięciu ratach. Cena obejmuje: przejazd autokarem, usługi pilota, przewodnika, nocleg, bilety wstępu. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów+ trzech wychowawców. MOŻLIWA WIZYTA W SEJMIE

18 WYCIECZKA CZĘSTOCHOWA KRAKÓW OŚWIĘCIM DZIEŃ I Wyjazd do Częstochowy o godz Po przyjeździe pobyt n Jasnej Górze około trzech godzin. Wyjazd do Krakowa około godz Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek. Obiad Przejazd na Rynek Główny krótki spacer Powrót do hotelu. Nocleg DZIEŃ II Po śniadaniu zwiedzanie Krakowa: Wawel (Komnaty - Katedra z grobami królewskimi, Dzwon Zygmunta), Uniwersytet Jagielloński, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, ul. Floriańska, Barbakan Powrót do hotelu: obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Oświęcimia. Zwiedzanie byłego Obozu Koncentracyjnego, który był największym nazistowskim obozem śmierci. Zapalenie znicza i złożenie wiązanki kwiatów pod Ścianą Śmierci Obiad we własnym zakresie Wyjazd w drogę powrotną Powrót około godziny W autokarze prelekcja Dlaczego człowiek człowiekowi zgotował taki los? W autokarze: filmy tematycznie związane z wycieczką m.in. Chłopiec w pasiastej piżamie, Życie jest piękne. Cena: 415 zł od osoby (grupa minimum 40 uczniów + 3 opiekunów). W cenie: autokar, noclegi Hotel w Krakowie: pokoje: 3, 5, 6 -osobowe, wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, pilot, przewodnicy, ubezpieczenie, bilety wstępu.

19 TRÓJMIASTO Program: Dzień I Godz.6.00 wyjazd do Gdańska. Po przyjeździe przejazd na Westerplatte zwiedzanie pomnika żołnierzy Westerplatte, starego portu. Przejazd na starówkę: Droga Królewska: ul.długa; Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, Długi Targ: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem. Przejazd do Ostrowa piękna nadmorska miejscowość położona niedaleko Jastrzębiej Góry. Obiadokolacja. Krótki spacer nad morzem. Nocleg. Dzień II po śniadaniu przejazd na Hel. Hel: zwiedzanie fokarium, latarnia morska. Rejs statkiem do Gdyni powrót również statkiem. W Gdyni: zwiedzanie oceanarium, spacer po Skwerze Kościuszki. W drodze powrotnej z Helu spacer Aleją Gwiazd Sportu w Jastrzębiej Górze. Powrót do pensjonatu obiadokolacja. Warsztaty: Morze Bałtyckie fauna i flora Powrót: Dzień III po śniadaniu wyjazd do Jastrzębiej Góry spacer plażą do Ostrowa piękne klifowe wybrzeże. Obiad po obiedzie wyjazd w drogę powrotną. W autokarze prelekcja: Historia Pomorza Gdańskiego. Cena: 395 zł: obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w pensjonacie, wyżywienie: śniadanie + obiadokolacje, usługi pilota i przewodnika, bilety wstępu zgodnie z programem. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

20 WYCIECZKA SZLAKIEM ZAMKÓW KRZYŻACKICH Ta wycieczka to niezwykła i niepowtarzalna lekcja historii!!! DZIEŃ I wyjazd ze szkoły o godzinie 7.00 do Chełmna jednego z najstarszych, najcenniejszych i najpiękniejszych miast Polski z monumentalnymi zabytkami gotyckimi i pięknymi renesansowymi Miasto wg pierwotnych zamierzeń miało być stolicą państwa krzyżackiego. Rydzyń Chełmiński ruiny zamku krzyżackiego drugiego co do wielkości po Malborku. Brodnica Brama Chełmińska, Pałac Anny Wazównej, ruiny Zamku Krzyżackiego. Przejazd do Golubia Dobrzynia. Odpoczynek. Obiadokolacja NOCNE ZWIEDZANIE ZAMKU ANNY WAZÓWNEJ! Nocleg na Zamku w Gołubiu Dobrzyniu. Wieczór poświęcony Annie Wazównej. DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Gniewu zwiedzanie potężnej twierdzy Zakonu Krzyżackiego zbudowanej na przełomie XIII/XIV wieku. Przejazd do Kwidzynia zwiedzanie gotyckiego zamku Kapituły Pomezańskiej w którym dzisiaj znajduje się muzeum kolekcja broni, narzędzia tortur. Przejazd do Malborka, zakwaterowanie w pensjonacie lub schronisku młodzieżowym, obiadokolacja, nocleg. DZIEŃ III Po śniadaniu zwiedzanie malborskiego zamku Wyjazd w drogę powrotną o Cena: 385 zł obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi na Zamku w Gołubiu Dobrzyniu i w Malborku, opiekę pilota, usługi przewodnika, wyżywienie: śniadanie i obiadokolację, bilety wstępu oraz obiad w ostatnim dniu. Cenę skalkulowano dla 42 uczniów + 3 wychowawców

21 WARMIA I MAZURY Historyczne krainy dawnych Prus losy tych ziem i ich mieszkańców mogą zafascynować każdego. Nigdzie indziej jak właśnie na Warmii i Mazurach niemal na każdym kroku dostrzec można ślady przeszłości. DZIEŃ I Wyjazd do Olsztyna o godzinie Po przyjeździe zwiedzanie miasta: gotycki Zamek kapituły warmińskiej, Brama Wysoka z fragmentami murów obronnych, Rynek Staromiejski, Katedra św. Jakuba. Przejazd na nocleg w okolice Mrągowa. Obiadokolacja. Spacer po okolicy. Nocleg II DZIEŃ Po śniadaniu przejazd do Krutyni: kilkugodzinny SPŁYW RZEKĄ KRUTYNIĄ Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Wieczór: Warsztaty: Fauna i flora Warmii i Mazur. Nocleg III DZIEŃ: Po śniadaniu: Całodzienna wycieczka: Reszel św. Lipka - Kętrzyn Gierłoż. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Konkurs wiedzy: Warmia i Mazury IV DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Golubia Dobrzynia zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Poznanie historii jednej z właścicielek Zamku Anny Wazówny siostry Zygmunta Wazy. Wyjazd w drogę powrotną do Poznania. Podczas tej wycieczki uczniowie poznają Historię Państwa Krzyżackiego. Cena 445 zł: obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w pensjonacie, opiekę pilota i przewodnika. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów i 3 wychowawców.

22 EUROPEJSKIE STOLICE I INNE CIEKAWE MIEJSCA: PARYŻ LONDYN RZYM BRUKSELA BERLIN AMSTERDAM WILNO

23 PARYŻ - MIASTO ŚWIATA PARYŻ stolica Francji - centrum kultury i sztuki - miejsce pełne wspaniałych zabytków. Miasto, które od wieków fascynuje, zachwyca, intryguje. Miasto, gdzie swoje ślady pozostawili wybitni Polacy: A. Mickiewicz, Fr. Chopin, Juliusz Słowacki, A. Czartoryski. DZIEŃ I Wyjazd o godzinie w kierunku Paryża DZIEŃ II Przyjazd do hotelu - około godziny Pozostawienie bagażu, krótki odpoczynek. Przejazd do centrum Paryża metro. Zwiedzanie: Ogrody Tuileries, Plac Zgody, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, spacer do Placu Trocadero, Obiad, Wieża Eiffla.. Powrót do hotelu. DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do centrum Paryża. Zwiedzanie: Centrum Pompidou, Ratusz, Ile de la Cite: Katedra Notre Dame, Kaplica Saint Chapelle,. Zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej Sorbona, Panteon. Pałac Luksemburski. Odpoczynek w Ogrodach Luksemburskich. Spacer bulwarami Montparnasse po drodze oglądanie najwyższego budynku w Paryżu. Hotel Inwalidów. Obiad. Powrót do hotelu. DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd do Centrum Paryża. Zwiedzanie: Plac Opery, Plac Vandon: Hotel Ritz, Dom w którym zmarł F.Chopin, Luwr, Przejazd do dzielnicy trzeciegoo tysiąclecia La Defence Obiad Wieczór na Montmartre: Bazylika Sacre Coeur. Powrót do hotelu. DZIEŃ V Po śniadaniu przejazd na Cmentarz Pere Lachaise, Przejazd do Wersalu. Powrót do hotelu. Obiad Czas wolny. Dzień VI Przejazd do Brukseli 9- godzinna przerwa. Zwiedzanie miasta.wyjazd z Brukseli w godzinach wieczornych Dzień VII Przyjazd do szkoły w godzinach przedpołudniowych. Cena: 0k 1300 zł obejmuje: przejazd luksusowym autokarem / barek, toaleta /, zakwaterowanie w hotelu Etap pokoje trzyosobowe jedno duże łóżko i mniejsze na piętrze - w pokoju umywalka, prysznic, toaleta wyżywienie śniadania kontynentalne: bagietki, masło, dżemy, płatki, herbata, soki, obiadokolacje sałatka, danie główne, napój. Restauracja w centrum Paryża, ubezpieczenie, usługi pilota, przewodnika. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczestników + 3 opiekunów. Dodatkowo płatne: przejazdy metrem około 12 euro, statek 7 euro, Wieża Eiffla 12 euro, Wersal i Luwr dla młodzieży bezpłatny. W autokarze: Prelekcja: Polacy w historii Francji, filmy o Francji. Tańsza opcja noclegi w hotelu Formule1

24 LONDYN SPRAWDŹ SWÓJ ANGIELSKI! PROGRAM: DZIEŃ I - Wyjazd ze szkoły o godzinie DZIEŃ II - Przeprawa promem z Calais do Dover Przejazd do Londynu. Zakwaterowanie w hotelu, lub pozostawienie bagaży. Zwiedzanie: Brithis Museum. Spacer po Oxford Street, Chaina Town. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Greenwich południk O, przejście przez tunel pod Tamizą. Rejs statkiem po Tamizie do City. Tower of London, Tower Bridge, The Monument, Katedra św. Pawła. Przejazd do hostelu zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.. DZIEŃ IV - Po śniadaniu przejazd do dzielnicy Westmunster Abbey Downing Street 10, Parlament, Big Ben, Trafalgar Squer, Nationaly Gallery, Whitehall, St.James Park, Buckingham Palace.. Powrót do hostelu. Kolacja. Nocleg. DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Cambridge.. Po powrocie: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg. DZIEŃ VI Po śniadaniu. przejazd do Windsoru zwiedzanie rezydencji królewskiej. Powrót do centrum Londynu: London Eye. Powrót do hostelu obiadokolacja, Nocleg. DZIEŃ VII Przejazd do dzielnicy Kensington zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Royal Albert Holl, Spacer po Hyde Park Harods najsłynniejszy Dom Towarowy Wyjazd w drogę powrotną o godzinie DZIEŃ VIII Przyjazd w godzinach popołudniowych. CENA: ok zł: obejmuje: przejazd autokarem, prom, zakwaterowanie w hostelu, wyżywienie śniadanie, obiadokolacja, ubezpieczenie, opiekę pilota i wychowawców. Cena nie obejmuje biletów wstępu i przejazdu metrem potrzebne około 50 / uczniowie/ Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów.

25 WŁOCHY WSZYSTKIE DROGI PROWADZA DO RZYMU! POZNAŃ WENECJA ASYŻ RZYM WATYKAN - MONTE CASSINO SAN MARINO RIMINI - VERONA - POZNAŃ Program: DZIEŃ I Wyjazd do Wenecji o godzinie DZIEŃ II Po przyjeździe do Wenecji : przepłynięcie stateczkiem na Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Most Westchnień, spacer wąskimi uliczkami do Mostu Rialto. Przejazd na nocleg w okolice Wenecji DZIEŃ III - Po śniadaniu. przejazd do Asyżu miasta św. Franciszka i św. Klary Zwiedzanie spacer przez średniowieczny Asyż, Bazylika św. Klary, Bazylika św. Franciszka. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg. DZIEŃ IV - Po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym uroczyste zapalenie znicza na grobie gen W Andersa. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki z Pomnikiem Króla Wiktora Emanuela.. Powrót na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. DZIEŃ V - Po śniadaniu wyjazd do Watykanu audiencja papieska na Placu św Piotra / ten punkt programu nie będzie zrealizowany jeśli papieża nie będzie w Rzymie / Zwiedzanie grot papieskich, Bazyliki św. Piotra.- SARKOFAG papieża Jana Pawła II Dalsze zwiedzanie Rzymu: Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu Obiadokolacja, czas wolny, nocleg. DZIEŃ VI Po śniadaniu wyjazd do San Marino najstarszej republiki świata. Spacer po San Marino: Plac ratuszowy z ratuszem, Katedra pod wezwaniem św. Marino, twierdza z XI wieku La Rocca o Guaito. Przejazd na nocleg do Rimini. Obiadokolacja. Spacer brzegiem Morza Adriatyckiego. Nocleg DZIEŃ VII Całodzienny wypoczynek w Rimini spacery nad brzegiem Adriatyku. DZIEŃ VIII - Po śniadaniu wyjazd do Verony miasta miłości, zakochanych, miast Romea i Julii. Verona liczne zabytki z epoki starożytnej: Arena amfiteatr rzymski, Teatr rzymski, średniowieczna bazylika św. Zenona, Plac Signori z pomnikiem Dantego, Dom Julii, Dom Romea. Mury obronne. Wyjazd z Verony po 9 godzinnej przerwie. DZIEŃ IX Przyjazd do Poznania.w godzinach popołudniowych W autokarze prelekcje i filmy związane z tematyką wycieczki. Cena: 1495 zł obejmuje: przejazd luksusowym autokarem, zakwaterowanie w hotelach: pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami / wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, wszystkie wjazdy do miast, usługi przewodnika w Rzymie i pilota..dodatkowo płatne: metro w Rzymie, bilet na stateczek w Wenecji. Cenę skalkulowano dla minimum 44 uczniów + trzech wychowawców bezpłatnie.

26 LEKCJA HISTORII NA MONTE CASSINO! AMSTERDAM - SPOTKANIE Z REMBRANDTEM VAN GOGHEM ANNĄ FRANK Renbrandt, Van Gogh i Anna Frank każda z tych postaci na trwałe wpisała się w historię nie tylko Holandii ale Europy i Świata. Rembrandt to jeden z najwybitniejszych malarzy Złotego Wieku namalował około 300 obrazów olejnych i 300 grafik. Van Gogh malarz postimpresjonistyczny, autor słynnych Słoneczników, a Anna Frank śliczna, wesoła i mądra holenderska żydówka, której nie udało się przeżyć się wojny mimo, ze ponad dwa lata dała się zamknąć wraz z rodziną w domu z, którego nie mogła wyjść Zmarła w wieku 16 lat w obozie koncentracyjnym w Bergen Belsen. Jej Muzeum w Amsterdamie każdego dnia odwiedza młodzież z całego Świata. PROGRAM: DZIEŃ I godzina wyjazd w kierunku Lejden DZIEŃ II Przyjazd do Lejden jednego z najstarszych miast Niderlandzkich. Miejsce urodzenia Rembrandta. Tu został założony najstarszy Uniwersytet Holenderski. Zwiedzanie miasta: Ratusz z XVI wieku, Kościoły: Hooglandse Kerk, Kościół św. Piotra z XIII w. Zabytkowa Waga.Przejazd do Amsterdamu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do centrum Amsterdamu: zwiedzanie Muzeum Van Gogha. Spacer do Placu Dam: Pływający Targ Kwiatowy, Pałac Królewski, Nowy Kościół, Muzeum Anny Frank. Rejs statkiem po kanałach amsterdamskich. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd do centrum Amsterdamu: zwiedzanie Rijksmuseum ponad pięć tysięcy obrazów m.inn. Rembrandta, Halsa, Vermeera. Spacer: Plac Rembrandta, Dzielnica Uniwersytecka, Nowy Rynek z Wagą Miejską, Dzielnica Chińska, Oude Kerk, Budynek Giełdy. Wieża Płaczek. Wyjazd w drogę powrotną około DZIEŃ V Przyjazd do Poznania w godzinach przedpołudniowych Cena: ok. 800 zł: zawiera: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu ETAP lub Formule1 w Amsterdamie: pokoje 3 osobowe, wyżywienie: śniadanie kontynentalne, dwa obiady, ubezpieczenie, opiekę pilota, usługi przewodnika. Dodatkowo płatne bilety do muzeów i na stateczek. W autokarze prelekcja Anna Frank jej tragiczne życie ; Van Gogh jego życie i tragiczna śmierć. Filmy związane tematycznie z wycieczką WYJAZD DLA AMBITNEJ MŁODZIEŻY!

27 BERLIN! MIASTO STWORZONE PRZEZ HOHENZOLLERNÓW Berlin stolica Niemiec jest interesującym celem podróży niezależnie od pory roku! Nie ma drugiego takiego europejskiego miasta, w którym historia i przyszłość są sobie tak bliskie. Berlin jest pełen kontrastów, które są widoczne w architekturze jak i również w stylu życia. I to właśnie powoduje, że Berlina nie da się pomylić z żadnym innym miastem. BERLIN TO MIASTO, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ!!! PROGRAM: Wyjazd godzina 7.00 Zwiedzanie miasta: Berlin Wschodni: Plac Aleksandra z Wieżą Telewizyjną, Katedra, Wyspa Muzeów z Muzeum Pergamońskim: Ołtarz Pergamoński Zeusa, Brama Isztar, i wiele innych cennych zabytków sztuki starożytnej. Spacer jedną z najpiękniejszych ulic BerlinaUnter den Linden do Bramy Brandenburskiej. Berlin Zachodni: Reichstag, Ogrody Thiergarten, Plac Poczdamski, Zamek Charlottenburg W autokarze prelekcja na temat potęgi Hohenzollernów i ich związku z Polską. Filmy tematycznie związane z wycieczką. Cena: 110 zł obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, usługi przewodnika, ubezpieczenie. Cena dla minimum 42 uczniów + 3 opiekunów. Muzeum Pergamońskie dla młodzieży wstęp wolny. Na życzenie grupy wejście na Kopułę Reichstagu

28 WILNO PIĘKNE I SENTYMENTALNE PROGRAM: DZIEŃ I do Wilna DZIEŃ II Po przyjeździe krótki odpoczynek, spotkanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży panorama miasta, Zakątek gotycki, pomnik i muzeum A. Mickiewicza, Kościół św. Piotra i Pawła perła wileńskiego baroku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny DZIEŃ III - Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem dalsze zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, Klasztor bazylianów: tu był więziony A.Mickiewicz, ratusz, dzielnica żydowska, Uniwersytet Wileński, Katedra św Stanisława. Czas wolny Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ IV - Po śniadaniu wyjazd do Trok zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich nad Jeziorem Galve. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Poznania około godziny Cena: 605zł obejmuje: przejazd autokarem, noclegi: Wilno Hotel Panorama położony nieopodal Starówki. Wyżywienie: śniadania w formie bufetu, obiadokolacje w hotelu, ubezpieczenie, usługi pilota i przewodnika w Wilnie i Trokach Dodatkowo płatne bilety: około 21 lt. Cena skalkulowana dla minimum 42 uczniów i 3 wychowawców W autokarze prelekcje Stosunki polsko litewskie na przestrzeni wieków Adam Mickiewicz znany i nieznany

29 POCZDAM Poczdam miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, stolica Brandenburgii, miasto kultury, sztuki, nauki i Hohenzollernów.. Poczdam to miasto, które podoba się każdemu i na pewno spodoba się także młodzieży!!! To właśnie tu można dowiedzieć się co to znaczy dobrze rządzić i służyć swemu krajowi. Zwiedzanie: Kompleks Parkowo Pałacowy Fryderyka II Sanssouci możliwość wejścia do środka Pałac Księcia Wilhelma Hohenzollerna Cecilienhof miejsce obrad Konferencji Poczdamskiej Kościół św. Piotra i Pawła Dzielnica Holenderska Brama Brandenburska Kolonia rosyjska Alexandrówka Czas wolny w centrum Wyjazd w drogę powrotną około przyjazd około północy. CENA: 110 zł obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne: bilet do Sanssouci. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczestników. W autokarze prelekcja FRYDERYK WIELKI WIELKI HOHENZOLLERN POCZDAM TO NIEZWYKLE HISTORYCZNE MIASTO, KTÓRE NAPRAWDĘ WARTO POKAZAĆ MŁODZIEŻY.

30 WIEDEŃ MIASTO HABSBURGÓW, WALCA I MOZARTA PROGRAM: DZIEŃ I - godzina wyjazd do Wiednia. DZIEŃ II Po przyjeździe pozostawienie bagaży w hotelu, krótki odpoczynek.. Przejazd do centrum Wiednia. Objazd Ringiem. Zwiedzanie: Katedra św. Szczepana, Graben najpiękniejszy deptak Wiednia. Hoffburg. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja Nocleg DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na Kahlenberg wzgórze z którego w roku 1683 Jan III Sobieski kierował obroną Wiednia. Piękna panorama miasta, Przejazd do centrum. Zwiedzanie: Belweder, Park dworski z pomnikiem W.A. Mozarta, Plac Marii Teresy Muzeum Historii i Przyrodnicze, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Ogrody Cesarskie Zaułek Sissi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu - przejazd do Schonbrunn letni pałac Habsburgów zwiedzanie pałacu, spacer po ogrodach. Wyjazd w drogę powrotną około godz W autokarze prelekcja: W.A.Mozart wielki kompozytor i muzyk Cena:690 zł obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu lub schronisku młodzieżowym, wyżywienie śniadania w formie bufetu, obiadokolacje, usługi pilota, przewodnika, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne: bilet do Pałacu w Schonbrunn ok. 12 euro. Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców.

31 WYCIECZKA MARZEŃ POZNAŃ - VERONA PADWA WENECJA WIEDEŃ POZNAŃ I DZIEŃ Wyjazd do Werony o godzinie II DZIEŃ Przyjazd do Werony około godziny Po przyjeździe zwiedzanie miasta: liczne zabytki z epoki starożytnej: Arena amfiteatr rzymski, Teatr rzymski, średniowieczna bazylika św. Zenona, Plac Signori z pomnikiem Dantego, Dom Julii, Dom Romea. Mury obronne. Wyjazd z Werony wieczorem do Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg. III DZIEŃ Po śniadaniu wyjazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego z jego grobem, Uniwersytet na,którym studiował Mikołaj Kopernik, i Jan Kochanowskim główny plac miasta Prato Della Vallem najstarszy na świecie Ogród Botaniczny wpisany na listę UNESCO. Powrót do Lido di Jesolo. Odpoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu : spacery i wypoczynek nad Adriatykiem. O wyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji dziewięć godzin: przepłynięcie stateczkiem na Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka, spacer wąskimi uliczkami do Mostu Rialto. Możliwość popływania gondolą. Spacer wzdłuż Kanału Grande Czas wolny. Wyjazd Wenecji około do Wiednia DZIEŃ V po przyjeździe do Wiednia zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym, lub pozostawienie bagaży, śniadanie na trawie. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie Wiednia: Katedra św. Szczepana, Plac Graben, Opera, Park Cesarski z pomnikiem W.A. Mozarta, Plac Marii Teresy, Parlament, Hoffburg.. Przejazd na nocleg DZIEŃ VI Po śniadaniu przejazd do letniej rezydencji Hoffburgów Schonbrunn zwiedzanie pałacu, spacer po przepięknym parku. Wyjazd w drogę powrotną o godzinie Przyjazd około północy. Cena 1080 zł. obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach na terenie Włoch i w schronisku młodzieżowym w Wiedniu pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, usługi przewodnika i opiekę pilota, ubezpieczenie, wjazdy do miast, statek w Wenecji, obiad w Wiedniu.

32 BRUKSELA I STRASBURG POZNAJEMY PARLAMENT EUROPEJSKI Każdy Obywatel Unii Europejskiej powinien choć raz w życiu odwiedzić siedzibę Europejskiego Parlamentu. Dla uczniów to nie tylko przygoda ale przede wszystkim niezwykła lekcja wychowania obywatelskiego i kopalnia wiedzy niemal o wszystkich dziedzinach życia nas Europejczyków. PROGRAM: DZIEŃ I Wyjazd do Brukseli o godzinie DZIEŃ II Przyjazd w godzinach rannych Po przyjeździe pozostawienie bagaży w hotelu. Krótki odpoczynek. Spacer po Brukseli: historyczne centrum: Grand Place, Katedra św. Michała i św. Guduli. Manneken Pis. Górne Miasto: monumentalna dzielnica z malowniczymi budynkami i szerokimi bulwarami, siedziba belgijskiego parlamentu, budynki rządowe i najelegantsze sklepy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ III - Po śniadaniu przejazd do Dzielnicy Unii Europejskie. Zwiedzanie Parlamentu Europejskiego PARLAMENTARIUM - zapoznanie się ze strukturą i pracami Parlamentu. Przejazd do Strasburga. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Po południu zwiedzanie Strasburga: Stare Miasto, Petit France. Wyjazd w drogę powrotną o godzinie DZIEŃ V Przyjazd do Poznania w godzinach rannych Cena: 860 zł obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, opiekę pilota, usługi przewodnika, ubezpieczenie. Cena skalkulowana dla 42 uczniów + 3 wychowawców.

33 Na terenie Parku znajdują się m.in. - szwajcarski tor bobslejowy - łodzie i tratwy - zjeżdżalnie - kolejki górskie - kraina piratów - karuzele - kolejki ziemne i powietrzne - wieże widokowe Można obejrzeć: pokaz tresury delfinów i fok, paradę egzotycznych ptaków, pokazy klownów, teatry kukiełkowe oraz wiele innych atrakcji. PROGRAM: WYCIECZKA DO HEIDE PARKU HEIDE PARK to jedno z największych wesołych miasteczek w Europie. Jego bogata oferta przyciąga codziennie setki turystów. DZIEŃ I wyjazd ze szkoły o godz nocny przejazd przez Niemcy. Do Soltau około 600 km. DZIEŃ II Przyjazd do Heide Parku około Całodzienna zabawa w Parku Rozrywki. W ramach biletu wstępu można korzystać ze wszystkich atrakcji.. Wyjazd w drogę powrotną około DZIEŃ III Przyjazd do szkoły około 6.00 Cena:230 zł obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, opiekę pilota. Dodatkowo bilet wstępu do Heide Parku euro Cenę skalkulowano dla minimum 42 uczniów + 3 wychowawców

34 WYCIECZKA DO GRECJI KOLEBKI EUROPEJSKIEJ CYWILIZACJI, KRAJU SŁOŃCA, BOGÓW I OLIWEK DZIEŃ I Wyjazd z Poznania o godz do Szeged na Węgrzech. DZIEŃ II Przyjazd do Szeged miasta Słońca - w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Zwiedzanie miasta jest to trzecie co do wielkości miasto na Węgrzech.Podczas spaceru zobaczymy: Kościół Wotywny, Dzielnicę Żydowska z synagoga, Bramę Bohaterów, Ratusz Miejski. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg. DZIEŃ III Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Grecji przez Serbię i Macedonię okolice Salonik. Zakwaterowanie w hotelu., Obiadokolacja. Odpoczynek Nocleg. DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Salonik Powrót do hotelu:plażowanie i wypoczynek nad Morzem Egejskim. Obiadokolacja. Cza wolny. Nocleg. DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Kalambaka zwiedzanie Meteorów słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach. Po zwiedzeniu Meteorów wyjazd do Aten Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ VI Po śniadaniu zwiedzanie Aten: Akropol, Dzielnica Plaka z Łukiem Hadriana i świątynią Zeusa Olimpijskiego, Plac Syntagma z Parlamentem. Ogrody Narodowe Pałac Prezydencki Zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja Nocleg. DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd na Pelpopnez. Krótki postój na Kanale Korynckim. Zwiedzanie Koryntu: jednego z najbogatszych miast Starożytnej Grecji: Agora: ruiny doryckiej świątynii Appolina m ruiny budowli z okresu rzymskiegorzymska fontanna Pejrene, mównica z której nauczał św. Paweł listy do Koryntian. Przejazd do Myken od XVII XI w pne największe miasto Starożytnej Grecji miasto założone przez legendarnego Perseusza. Zwiedzanie: twierdza mykeńska z Lwią Bramą, Pałac

35 Agamemnona., mury obronne, Grób Agamemnona czyli Skarbiec Atreusza Przejazd do Epidauros : teatr z IV w.pne., świątynia Asklepiosa. Przejazd do Tolo zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ VIII Po śniadaniu przejazd do Nafplion pięknego miasteczka położonego nad Morzem Egejskim, w starożytności było to niezależne państewko. W latach to niewielkie miasteczko pełniło funkcję stolicy odrodzonej Grecji Atrakcyjne Stare Miasto z tureckimi meczetami, wenecko turecka twierdza Palmidi. Wejście do twierdzy po 999 stopniach. Przejazd do Olimpii miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji oraz kultu Zeusa. Zwiedzanie zachowanych fragmentów Stadionu oraz słynnego Altisu ze świątynią Zeusa. Przejazd na nocleg do Delf. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ IX - Po śniadaniu zwiedzanie Delf - centrum kultu Apollina Zwiedzanie: ruiny świątyni Appolinam,gdzie urzędowała Pytia, antyczny teatr wykuty w skale, Sanktuarium Ateny. Wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg DZIEŃ X Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Budapesztu. Obiadokolacja. Nocleg. DZIEŃ XI po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu: Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Parlament Węgierski, Bazylika św, Stefana, Czas wolny na jednej z piękniejszych ulic Budapesztu - Vaci. Wyjazd do Poznania o DZIEŃ XII Przyjazd do Poznania w godzinach porannych. Cena: 1910 zł obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach pensjonatach, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, usługi pilota i przewodników. Dodatkowo płatne bilety wstępu. ODPŁATNOŚĆ W RATACH! Centrum Edukacji i Turystyki Sokrates Swarzędz ul. Kórnicka 110 tel , kom

36 ISTOTNE UWAGI Przedstawiliśmy Państwu kilka ofert wyjazdów dla klas. Zdajemy sobie sprawę, ze to nie pełna gama możliwości jaką można zaproponować młodzieży. Tak więc chętnie zrealizujemy autorskie zamówienie wychowawcy lub zespołu klasowego. Każdy zaproponowany przez nasze biuro program jest naszym autorskim projektem. Jesteśmy wyłącznie touroperatorem. Na życzenie wychowawcy, zespołu klasowego program może zostać zmodyfikowany. Kalkulacja została rozliczona na minimum 42 uczniów i trzech wychowawców bezpłatnie. Cena może ulec zmianie / kursy walut, koszty autokaru / Szczegóły każdego wyjazdu zostaną omówione w biurze, lub na życzenie wychowawcy w szkole. Z przyjemnością spotkamy się także z rodzicami, którym przedstawimy program i szczegóły wyjazdu. Warunkiem zrealizowanie wycieczki jest podpisanie umowy z biurem SOKRATES. Biuro SOKRATES od lat współpracuje ze sprawdzonymi i profesjonalnymi firmami przewozowymi. Biuro wystawia faktury dla zainteresowanych rodziców. KONTO: Bank PEKAO SA Do tej pory organizowaliśmy wycieczki m.in. dla: LO V, VI, VII, VIII, WIELU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PODSTAWOWYCH Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI ORGANIZOWALIŚMY WYJAZDY DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! MAMY NADZIEJĘ, ŻE SPEŁNIMY PAŃSTWA OCZEKIWANIA! Centrum Edukacji i Turystyki Sokrates Swarzędz ul. Kórnicka 110 (Wejście od ul. Pogodnej) tel , kom

KRAKÓW I WIELICZKA - 2 DNI

KRAKÓW I WIELICZKA - 2 DNI KRAKÓW I WIELICZKA - 2 DNI WYCIECZKA SZKOLNA DO KRAKOWA I WIELICZKI 2 DNI 1 DZIEŃ: Przyjazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta, m.in. Wawel: Katedra, Groby Królewskie, Dzwon

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION

WYCIECZKA SZKOLNA TRAVEL EXCHANGE & EDUCATION Sz.P. Małgorzata Stegenka e-mail: malsteg@op.pl Szanowna Pani, Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą wycieczek szkolnych. W odpowiedzi na zapytanie odnośnie organizacji szkolnej wycieczki autokarowej

Bardziej szczegółowo

DWIE STOLICE: WIEDEŃ i BRATYSŁAWA - 3 DNI

DWIE STOLICE: WIEDEŃ i BRATYSŁAWA - 3 DNI DWIE STOLICE: WIEDEŃ i BRATYSŁAWA - 3 DNI WYCIECZKA SZKOLNA DO WIEDNIA i BRATYSŁAWY 3 DNI (noclegi w Bratysławie) 1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach rannych. Przyjazd do Bratysławy w godzinach popołudniowych.

Bardziej szczegółowo

Cena : od 206 zł/os*

Cena : od 206 zł/os* 1. BIAŁOWIEŻA 1 dzień - wyjazd w godzinach rannych. Przejazd w stronę Białowieży. Po drodze zwiedzanie skansenu, który znajduje się nieopodal miejscowości Hajnówka. Następnie wizyta w Muzeum Przyrodniczo

Bardziej szczegółowo

1. WARSZAWA - PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE

1. WARSZAWA - PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE 1. WARSZAWA - PROGRAMY NA ZAMÓWIENIE - reaktor jądrowy Maria w Świerku - spektakle teatralne, - Kino I-MAX 3 D, 4D, 5D, - Powązki - zwiedzanie Cmentarza Wojskowego, - MUZEA: Muzeum Powstania Warszawskiego,

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 3 DNI

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 3 DNI PRAGA - 3 DNI WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 3 DNI 1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach rannych z Krakowa. Przyjazd do Pragi popołudniu i zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto Brama Prochowa, Kościół Mariacki przed

Bardziej szczegółowo

WILNO RYGA- KOWNO 5 dni

WILNO RYGA- KOWNO 5 dni WILNO RYGA- KOWNO 5 dni Dla naszych młodych uczestników Litwa jest szczególnie ważna ze względów edukacyjnych. To kraj Adama Mickiewicza, który opisuje w swoich dziełach będących lekturą szkolną. Zapraszamy

Bardziej szczegółowo

Pod Paryskim niebem wycieczka szkolna. Program 6 dniowy autokarem

Pod Paryskim niebem wycieczka szkolna. Program 6 dniowy autokarem Pod Paryskim niebem wycieczka szkolna Program 6 dniowy autokarem Wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame, Luwr, Montmartre, Bazylika Sacre-Coeur, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Panteon, rejs statkiem po Sekwanie

Bardziej szczegółowo

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski PADWA WENECJA LORETO MANOPELLO RZYM WATYKAN - MONTE CASSINO Lanciano CASCIA - ASYŻ- San Giowanni Rotondo Termin: do ustalenia DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski O ustalonej godzinie wcześnie rano (ok. 04:00) spotykamy

Bardziej szczegółowo

Msza Św. na życzenie pielgrzymów w Bazylice Św. Antoniego w Padwie lub w Loreto

Msza Św. na życzenie pielgrzymów w Bazylice Św. Antoniego w Padwie lub w Loreto Program: PRZEZ LORETO DO RZYMU (autokarem - 4300 km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 - niedziela - Wyjazd z Polski Dzień 2 poniedziałek PADWA - LORETO - Zwiedzanie Padwy Piazza del Prato,

Bardziej szczegółowo

PLANOWANIE I ORGANIZACJA CZASU PRACY

PLANOWANIE I ORGANIZACJA CZASU PRACY Szanowna Pani / Szanowny Pan Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w szkoleniu zagranicznym PLANOWANIE I ORGANIZACJA CZASU PRACY 06-11 września 2013 Szkolenie odbędzie

Bardziej szczegółowo

Cena zawiera: transport autokarem (kalkulacja z Kielc), noclegi, wyżywienie, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Cena zawiera: transport autokarem (kalkulacja z Kielc), noclegi, wyżywienie, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż. WYCIECZKI SZKOLNE ZAGRANICZNE 1. BUDAPESZT cena od: 490 zł/os 1 dzień: Wyjazd w godzinach rannych, przyjazd do Budapesztu w godzinach popołudniowych, wieczorny wyjazd na Wzgórze Gellerta (panorama miasta),

Bardziej szczegółowo

Niedziela Palmowa w Watykanie

Niedziela Palmowa w Watykanie Niedziela Palmowa w Watykanie 18.03. - 26.03.2013 r. DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski 18.03.2013 (poniedziałek) O ustalonej godzinie rano (05:00) spotykamy się na Mszy Świętej w Sanktuarium Bł. Jana 1 / 7 Pawła

Bardziej szczegółowo

WŁOCHY - obóz młodzieżowy

WŁOCHY - obóz młodzieżowy WŁOCHY - obóz młodzieżowy Miejsce: Włochy Oferta: Lato 2015 Informacje dotyczące wycieczki Cena za osobę: 880 zł + 240 Euro/os. PLN Długość: 11 Nazwa hotelu: HOTEL ARON *** Typ dojazdu: Autokar Wyżywienie:

Bardziej szczegółowo

Biała Podlaska 23.04.2014 r. SZP 232 122/PN/2014 L.dz. 981/14 Wykonawcy

Biała Podlaska 23.04.2014 r. SZP 232 122/PN/2014 L.dz. 981/14 Wykonawcy SZP 232 122/PN/2014 L.dz. 981/14 Wykonawcy Biała Podlaska 23.04.2014 r. Dotyczy: postępowania pt.: Organizacja wyjazdu studyjnego studentów kierunku Budownictwo objętych realizowanym przez PSW im Papieża

Bardziej szczegółowo

wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, w okolicach Belgradu obiadokolacja, nocleg.

wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, w okolicach Belgradu obiadokolacja, nocleg. RIWIERA OLIMPIJSKA, OLIMPIC BEACH, DELFI, KORYNT, KANAŁ KORYNCKI, EPIDAVROS, NAFPLIO, ARGOS, MYKENY, PIREUS, ATENY, THERMOPILE. PROGRAM: Dzień 1 Wyjazd z Polski wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy,

Bardziej szczegółowo

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polskolitewskiej.

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polskolitewskiej. Sylwester Wilno-Kowno-Troki 30.12-01.01.2017 Kraj: Litwa Miejscowość: Wilno Transport: Autokar Data ważności: 2016-12-30 Nr katalogowy: Syl/2017 Termin i cena 30.12-01.01.2017 599 zł DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników

Bardziej szczegółowo

W imieniu Koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie serdecznie zapraszamy wszystkich członków i ich rodziny na wycieczkę.

W imieniu Koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie serdecznie zapraszamy wszystkich członków i ich rodziny na wycieczkę. W imieniu Koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie serdecznie zapraszamy wszystkich członków i ich rodziny na wycieczkę. Europa w pigułce: Budapeszt, Bratysława, Wiedeń, Brno

Bardziej szczegółowo

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA DO WŁOCH I DZIEŃ Zbiórka o godzinie 22:10 na Placu Kościelnym Kościoła WNMP w Szczecinie Dąbiu Czynności organizacyjne Błogosławieństwo Ks. Proboszcza Wyjazd nocna jazda przez Niemcy, Austrię do Włoch WNĘTRZE KOŚCIOŁĄ

Bardziej szczegółowo

WYJAZDY DLA NAUCZYCIELI rok

WYJAZDY DLA NAUCZYCIELI rok Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o. 31-128 Kraków, ul. Karmelicka 32, tel. 12 633 12 57 E:mail: krakow@logostour.pl www.logostour.pl, www.incoming.logostour.pl WYJAZDY DLA NAUCZYCIELI - 2017 rok CZECHY

Bardziej szczegółowo

RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ

RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ Załącznik nr 6 do specyfikacji PCFE.272.87.2011 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA RAMOWY PROGRAM WYCIECZEK SZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU MOŻEMY WIĘCEJ I. Nazwa szkoły: Liceum Ogólnokształcące im.

Bardziej szczegółowo

Realizacja projektu - Jan Paweł II Zawsze był, jest i będzie obecny w naszych sercach

Realizacja projektu - Jan Paweł II Zawsze był, jest i będzie obecny w naszych sercach Aktualności Realizacja projektu - Jan Paweł II Zawsze był, jest i będzie obecny w naszych sercach 07/10/2009, dodał: Maciej Liberda Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej realizuje projekt Jan Paweł

Bardziej szczegółowo

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Sylwester Luksemburg Belgia Holandia 5 dni Kraj: Kraje Beneluxu Miejscowość: Brak danych Transport: Autokar Data ważności: 2017-12-29 Nr katalogowy: Syl/2016 Termin i cena 29.12-02.01.2016 1101 zł DZIEŃ

Bardziej szczegółowo

lato 2015 - Londyn 6 dni Zmieniony środa, 15 października 2014 00:00 Londyn 6 dni

lato 2015 - Londyn 6 dni Zmieniony środa, 15 października 2014 00:00 Londyn 6 dni Londyn 6 dni Program Westminster Abbey - Piccadilly i Amorek - Trafalgar Square i Chinatown - Tower i Tower Brigde - Królowa i Buckingham Palace - Katedra Św. Pawła - 117 m - Windsor - Kensington Palace

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - NYSA I ZAMEK W MOSZNEJ PROGRAM. Symbol oferty: 747/2854

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - NYSA I ZAMEK W MOSZNEJ PROGRAM. Symbol oferty: 747/2854 WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - NYSA I ZAMEK W MOSZNEJ Symbol oferty: 747/2854 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Polska Dolny Śląsk

Bardziej szczegółowo

Zielona Szkoła Tropem Naszych Pradziadów Biskupin

Zielona Szkoła Tropem Naszych Pradziadów Biskupin Zielona Szkoła Tropem Naszych Pradziadów Biskupin Pragniemy zabrać was w krainę naszych pradziadów, kolebkę naszej Państwowości. Na tej Zielonej Szkole zobaczycie jak kiedyś żyli ludzie tacy jak my, czym

Bardziej szczegółowo

Zmiana Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

Zmiana Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Ełk, dnia 14.01.2010r. Zmiana Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na organizację wycieczki dla pracowników

Bardziej szczegółowo

DREZNO i OKOLICE - 3 DNI

DREZNO i OKOLICE - 3 DNI DREZNO i OKOLICE - 3 DNI DREZNO i OKOLICE 3 DNI TERMIN: na zapytanie 1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Pillnitz spacer po ogrodach letniej rezydencji hrabiny Cosel. Przejazd na punkt widokowy,

Bardziej szczegółowo

ladami w. Pawła ALBANIA CZARNOGÓRA - CHORWACJA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW!!! PIELGRZYMKA 13 DNIOWA Termin: 27.06-9.07.2015r.

ladami w. Pawła ALBANIA CZARNOGÓRA - CHORWACJA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW!!! PIELGRZYMKA 13 DNIOWA Termin: 27.06-9.07.2015r. GRECJA ALBANIA CZARNOGÓRA - CHORWACJA ladami w. Pawła PIELGRZYMKA 13 DNIOWA BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW!!! BELGRAD RIVIERA OLIMPIJSKA SALONIKI - METEORY ATENY KORYNT MYKENY NAFPLIO WYSPA SKIATOS - TIRANA BUDVA

Bardziej szczegółowo

KATALOG WYCIECZEK 2017 DLA FIRM INSTYTUCJI GRONA PRZYJACIÓŁ

KATALOG WYCIECZEK 2017 DLA FIRM INSTYTUCJI GRONA PRZYJACIÓŁ KATALOG WYCIECZEK 2017 DLA FIRM INSTYTUCJI GRONA PRZYJACIÓŁ Centrum Edukacji i Turystyki SOKRATES 62-020 Swarzędz ul Kórnicka 110 Tel:618172554 lub 602699594 www.sokrates.info.pl Szanowni Państwo Centrum

Bardziej szczegółowo

VIVA ITALIA!!! Zobaczyć Wenecję i umrzeć... Już podczas rejsu statkiem mogliśmy podziwiać panoramę tego uroczego miasta od strony rzeki.

VIVA ITALIA!!! Zobaczyć Wenecję i umrzeć... Już podczas rejsu statkiem mogliśmy podziwiać panoramę tego uroczego miasta od strony rzeki. VIVA ITALIA!!! Zobaczyć Wenecję i umrzeć... Już podczas rejsu statkiem mogliśmy podziwiać panoramę tego uroczego miasta od strony rzeki. Gdy wysiedliśmy z tramwaju wodnego, spacerowaliśmy po ulicach Wenecji,

Bardziej szczegółowo

Do wszystkich Wykonawców nr post.: MZO/05/2012

Do wszystkich Wykonawców nr post.: MZO/05/2012 Pruszków, dnia 16.08.2012 roku Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie, Sp. z o.o. ul. Stefana Bryły 6 05-800 Pruszków Do wszystkich Wykonawców nr post.: MZO/05/2012 Dot : Przetargu nieograniczonego na

Bardziej szczegółowo

Z nadzieją i wiarą na drodze do Rzymu Pielgrzymki 2013

Z nadzieją i wiarą na drodze do Rzymu Pielgrzymki 2013 Z nadzieją i wiarą na drodze do Rzymu Pielgrzymki 2013 Pielgrzymka dla grup wyjeżdżających z Poznania Wenecja Padwa Asyż - Rzym Wenecja Jest miastem i gminą na północy Włoch nad Adriatykiem. Przez ponad

Bardziej szczegółowo

Pełen refleksji DOLNY ŚLĄSK Pielgrzymki 2013

Pełen refleksji DOLNY ŚLĄSK Pielgrzymki 2013 Pełen refleksji DOLNY ŚLĄSK Pielgrzymki 2013 Pielgrzymka dla grup wyjeżdżających z Poznania Książ - Krzeszów - Wambierzyce Kłodzko - Bardo Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie Krzeszów to unikatowy

Bardziej szczegółowo

Amsterdam - Wenecja Północy

Amsterdam - Wenecja Północy Amsterdam - Wenecja Północy Opis Cena od: 2000 PLN Liczba dni: 4 dni Kraj: Holandia Tulipany, chodaki, wiatraki i ser to najczęściej podawane symbole Holandii. Holandia mimo, że to niewielki kraj, wciśnięty

Bardziej szczegółowo

Pięciodniowa wycieczka do Berlina i Tropikalną Wyspę za jedyne 999 zł!!!

Pięciodniowa wycieczka do Berlina i Tropikalną Wyspę za jedyne 999 zł!!! Pięciodniowa wycieczka do Berlina i Tropikalną Wyspę za jedyne 999 zł!!! Berlin tętni życiem. Zmienia się każdego dnia. Pora zwiedzić stolicę, aby móc zachwycać się jej niepowtarzalnymi atrakcjami kulturalnymi,

Bardziej szczegółowo

Śladami Benedykta XVI w Austrii i Bawarii

Śladami Benedykta XVI w Austrii i Bawarii Śladami Benedykta XVI w Austrii i Bawarii Österreich Werbung/ Popp & Hackner Pielgrzymki 2013 Pielgrzymka dla grup wyjeżdżających z Poznania Wiedeń Mariazell Marktl - Altötting Austrian National Tourist

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJA WYCIECZEK DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU FUNDACJI EKSPERT KUJAWY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE PEDAGOGICZNO TECHNICZNEJ W KONINIE W ROKU 2016

PROPOZYCJA WYCIECZEK DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU FUNDACJI EKSPERT KUJAWY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE PEDAGOGICZNO TECHNICZNEJ W KONINIE W ROKU 2016 PROPOZYCJA WYCIECZEK DLA SŁUCHACZY UNIWERSYTETU III WIEKU FUNDACJI EKSPERT KUJAWY PRZY WYŻSZEJ SZKOLE PEDAGOGICZNO TECHNICZNEJ W KONINIE W ROKU 2016 CZĘŚĆ II Inowrocław, 2.12.2015 1 Propozycja nr 1 BYDGOSZCZ

Bardziej szczegółowo

Zestawienie ofert. Termin Transport Kierunek Zdjęcie Hotel Usługi Konfiguracja Cena. Wycieczka objazdowa Włochy Klasyczne KAT (KAT)

Zestawienie ofert. Termin Transport Kierunek Zdjęcie Hotel Usługi Konfiguracja Cena. Wycieczka objazdowa Włochy Klasyczne KAT (KAT) Zestawienie ofert Katarzyna Szulc Buksa Travel Sp. z o.o. tel. 33 811 77 26 Termin Transport Kierunek Zdjęcie Hotel Usługi Konfiguracja Cena 28.09.2016-08.10.2016 (11 dni) Katowice Włochy Riwiera Adriatycka

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 2 DNI

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 2 DNI PRAGA - 2 DNI WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI 2 DNI 1 DZIEŃ: Wyjazd we wczesnych godzinach rannych z Krakowa. Przyjazd do Pragi popołudniu. Zwiedzanie Pragi: Stare Miasto (Rynek, Ratusz z zegarem Orloy, Kościół

Bardziej szczegółowo

Program wycieczki do Londynu. 23-27 kwietnia 2013 rok. Szkoła podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie

Program wycieczki do Londynu. 23-27 kwietnia 2013 rok. Szkoła podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę Św. Augustyn Program wycieczki do Londynu 23-27 kwietnia 2013 rok Szkoła podstawowa nr 28 z

Bardziej szczegółowo

Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni

Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni Paryż - Rodzinne Parki Atrakcji 6 dni Program Zabawa i zwiedzanie - Dla dzieci i rodziców - Disneyland Paris - najlepszy na świecie - A quaboulevard odpoczynek na basenie - Asterix Park - moc śmiechu i

Bardziej szczegółowo

HISZPANIA - Obóz młodzieżowy

HISZPANIA - Obóz młodzieżowy HISZPANIA - Obóz młodzieżowy Miejsce: Hiszpania Oferta: Obóz młodzieżowy Informacje dotyczące wycieczki Cena za osobę: 1130 zł + 280 Euro /os.pln Długość: 12 Nazwa hotelu: Hotel Samba *** Typ dojazdu:

Bardziej szczegółowo

Warszawa Poczdam Kilonia Skagen Odense - Kopenhaga Ystad Świnoujście Warszawa: 10 do 12 dni 2800 km WYPRAWA DO DANII - SKAGEN

Warszawa Poczdam Kilonia Skagen Odense - Kopenhaga Ystad Świnoujście Warszawa: 10 do 12 dni 2800 km WYPRAWA DO DANII - SKAGEN Warszawa Poczdam Kilonia Skagen Odense - Kopenhaga Ystad Świnoujście Warszawa: 10 do 12 dni 2800 km WYPRAWA DO DANII - SKAGEN Niemcy - Poczdam Budynek z 1685 r, początkowo jako oranżeria a następnie stajnie

Bardziej szczegółowo

Życząc miłej lektury ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Życząc miłej lektury ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! Miło nam przedstawić Państwu propozycje wycieczek krajowych i zagranicznych organizowanych przez naszą firmę. Jesteśmy Biurem, które od 23 lat organizuje wypoczynek dla dzieci, młodzieży i dorosłych na

Bardziej szczegółowo

Londyn, Londyn, Londyn

Londyn, Londyn, Londyn Londyn, Londyn, Londyn W dniach 8.10-12.10.2010r. członkowie Klubu Przyjaciół National Geographic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjno turystycznej do Londynu. Patronat

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - DREZNO PROGRAM CENA. Symbol oferty: 755/2854

WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - DREZNO PROGRAM CENA. Symbol oferty: 755/2854 WYCIECZKI SZKOLNE- WROCŁAW - DREZNO Symbol oferty: 755/2854 Państwo: Region: Miasto: Transport: Profil wyjazdu: Wyżywienie: Zakwaterowanie: Wyposażenie: świadczenia: Niemcy Saksonia Drezno Autokar Oferta

Bardziej szczegółowo

Szczegóły i zapisy w biurze: KOTLA TRAVEL, ul. Smolańska 3, pok.110, Szczecin, tel ;

Szczegóły i zapisy w biurze: KOTLA TRAVEL, ul. Smolańska 3, pok.110, Szczecin, tel ; Mamy przyjemność zaprezentować najnowsze oferty turystyczne do Skandynawii przygotowane przez PŻB S.A. i jej Morskie Biura Podróży. Oferta zaprezentowana poniżej jest zróżnicowana zarówno pod względem

Bardziej szczegółowo

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Przeżyjcie niezapomnianą przygodę w blasku bożonarodzeniowych świateł odwiedźcie Berlińskie Jarmarki. JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Rozkoszujcie się zimową magią Berlina i dajcie się zaczarować nostalgicznym

Bardziej szczegółowo

KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO

KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO KĄCIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO Język angielski jest językiem międzynarodowym. Posługują się nim ludzie na całym świecie. Ty jesteś jedną z tych osób. Warto więc dowiedzieć się w jakich państwach mówi się po

Bardziej szczegółowo

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Przeżyjcie niezapomnianą przygodę w blasku bożonarodzeniowych świateł odwiedźcie Berlińskie Jarmarki. JARMARKI ŚWIĄTECZNE W BERLINIE 2015 Rozkoszujcie się zimową magią Berlina i dajcie się zaczarować nostalgicznym

Bardziej szczegółowo

UKRAINA - GRUZJA- ARMENIA Kaukaz dla Ambitnych

UKRAINA - GRUZJA- ARMENIA Kaukaz dla Ambitnych UKRAINA - GRUZJA- ARMENIA Kaukaz dla Ambitnych Cena 1400 zł plus 400 euro Data: 30.07-08.08.2014r. - 10 dni przejazd klimatyzowanym autokarem Toruń- Lwów- Toruń przelot Ukraina- Gruzja oraz z powrotem

Bardziej szczegółowo

Paryż romantyczna stolica Europy

Paryż romantyczna stolica Europy romantyczna stolica Europy Terminy: do uzgodnienia www.wycieczkaszkolna.com Program Ramowy Dzień 1. W godzinach porannych zbiórka uczestników w wyznaczonym przez Państwa miejscu, przejazd do a. Polska

Bardziej szczegółowo

Warmia i Mazury - podróż studyjna

Warmia i Mazury - podróż studyjna Warmia i Mazury - podróż studyjna Autor: Administrator gorawino.net Szlakiem dobrych praktyk: podróż szkoleniowa dla pracowników muzeów i wspierających kulturę Warmia i Mazury wspólne dziedzictwo Malbork

Bardziej szczegółowo

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień

TERMINY: maj, czerwiec, wrzesień MAZURY - TYSIĄC MOŻLIWOŚCI DLA AKTYWNYCH!! 4 dni Zapraszamy Was do krainy tysiąca jezior, gdzie na tle dziewiczej przyrody znajdziemy mnóstwo zabytków i atrakcji. Mazury to przede wszystkim piękne krajobrazy,

Bardziej szczegółowo

PRAGA TERMIN: 07.10.2011-09.10.2011 14.10.2011-16.10.2011

PRAGA TERMIN: 07.10.2011-09.10.2011 14.10.2011-16.10.2011 PRAGA TERMIN: 07.10.2011-09.10.2011 14.10.2011-16.10.2011 W programie zwiedzania Pragi m. in.: Hradczany: Strahovski klasztor, Loreta, zamek, katedra św. Wita, ogrody zamkowe, Mała Strana : Rynek, Most

Bardziej szczegółowo

Program: DOOKOŁA WŁOCH W 9 DNI. (autokarem km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 - sobota. - Wyjazd z Polski

Program: DOOKOŁA WŁOCH W 9 DNI. (autokarem km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 - sobota. - Wyjazd z Polski Program: DOOKOŁA WŁOCH W 9 DNI (autokarem - 4800 km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 - sobota - Wyjazd z Polski Dzień 2 niedziela LORETO LANCIANO MONTE SANT ANGELO - Przyjazd do Loreto w godzinach

Bardziej szczegółowo

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CENTRUM NAUKI KOPERNIK SEJM / PAŁAC PREZYDENCKI STARÓWKA PARK W ŁAZIENKACH

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CENTRUM NAUKI KOPERNIK SEJM / PAŁAC PREZYDENCKI STARÓWKA PARK W ŁAZIENKACH WARSZAWA 2 dni (1 nocleg HB) MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO CENTRUM NAUKI KOPERNIK SEJM / PAŁAC PREZYDENCKI STARÓWKA PARK W ŁAZIENKACH 1 Dzień - Wyjazd z miejsca zbiórki

Bardziej szczegółowo

- Wylot z kraju macierzystego - Przylot do Rzymu - Transfer do Hotelu w Rzymie - Obiadokolacja i Nocleg Hotel kat. *** w Rzymie lub okolicach Rzymu

- Wylot z kraju macierzystego - Przylot do Rzymu - Transfer do Hotelu w Rzymie - Obiadokolacja i Nocleg Hotel kat. *** w Rzymie lub okolicach Rzymu There are no translations available. Program: RZYM ze zwiedzaniem Sanktuariów Włoch 8 dni - (samolot+autokar) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 - POLSKA WŁOCHY - RZYM - Wylot z kraju macierzystego

Bardziej szczegółowo

KOLONIA LETNIA 2015 W ŻERKOWIE. 15 lipiec 28 lipiec 2015

KOLONIA LETNIA 2015 W ŻERKOWIE. 15 lipiec 28 lipiec 2015 KOLONIA LETNIA 2015 W ŻERKOWIE 15 lipiec 28 lipiec 2015 DZIEŃ 1 15.07.2015 PRZYJAZD DO ŻERKOWA I ORGANIZOWANIE SIĘ 1. Przejazd z miejsca zbiórki do Żerkowa 2. W Żerkowie: podział dzieci na grupy; zakwaterowanie

Bardziej szczegółowo

KATALOG ADWENTOWYCH WYJAZDÓW DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM 2014

KATALOG ADWENTOWYCH WYJAZDÓW DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM 2014 KATALOG ADWENTOWYCH WYJAZDÓW DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM 2014 CENTRUM EDUKACJI I TURYSTYKI SOKRATES 62-020 SWARZĘDZ, UL. KÓRNICKA 110 TEL. 61 8172 554; KOM. 602 699 594 lesniak.sokrates@gmail.com JARMARK

Bardziej szczegółowo

Zwiedzamy kolejne miasta Europy

Zwiedzamy kolejne miasta Europy Zwiedzamy kolejne miasta Europy W drugim tygodniu ferii nauczyciele naszej szkoły jak i szkół sąsiednich uczestniczyli w kolejnej wspaniałej wycieczce. Tym razem na trasie naszych wojaży był Berlin i Kraje

Bardziej szczegółowo

EXPO MEDIOLAN 03-06.06.2015. osoba do kontaktu:

EXPO MEDIOLAN 03-06.06.2015. osoba do kontaktu: EXPO MEDIOLAN 2015 03-06.06.2015 osoba do kontaktu: Ecco Business Szymon Konkel ul. 10 Lutego 5, Gdynia 81-366 tel.: 58 766 62 40 kom.: 695 793 521 e-mail: szymon.konkel@eccobusiness.pl 2 EXPO MEDIOLAN

Bardziej szczegółowo

2015 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU

2015 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU 2015 CENNIK USŁUG I BILETÓW WSTĘPU CENNIK USŁUG PRZEWODNICKICH W JĘZYKU POLSKIM: - dzienny ryczałt za zwiedzanie trwające do 4 godzin - 2200 CZK - każda kolejna godzina powyżej 4 godzin - 5 CZK - dzienny

Bardziej szczegółowo

Na drodze objawień do Medziugorie Pielgrzymki 2013

Na drodze objawień do Medziugorie Pielgrzymki 2013 Na drodze objawień do Medziugorie Pielgrzymki 2013 Pielgrzymka dla grup wyjeżdżających z Poznania Ptujska Gora Zagrzeb PN Plitvickich Jezior Dubrownik - Medziugorie Ptujska Gora Ptujska Gora, to miejscowość

Bardziej szczegółowo

Wyjazd na Grand Prix Belgii Formuły 1

Wyjazd na Grand Prix Belgii Formuły 1 Wyjazd na Grand Prix Belgii Formuły 1 Założenia wyjazdu autokarem: Termin: 27-29.08.2010 Liczba uczestników: 49 osób (49 + 1 pilot) Cena za osobę: 475 EURO (1900 zł) Cena zawiera: zakwaterowanie: w Hotelu

Bardziej szczegółowo

Londyn. Biuro Podróży WIGRA s.c. ul. Człuchowska Warszawa Tel , ,

Londyn. Biuro Podróży WIGRA s.c. ul. Człuchowska Warszawa Tel , , Londyn 6 dni Kraj: Wielka Brytania Miejscowość: Londyn Transport: Autokar Data ważności: 2017-09-14 Nr katalogowy: Wyc/2017 PBPO DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu.

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r.

Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r. Krasnystaw, dnia 05.10.2012 r. Sprawozdanie dotyczące wyjazdu kulturalno-edukacyjnego do Warszawy w okresie27-30.09.2012 r. W okresie 27-30.09.2012 r. w ramach realizacji projektu systemowego Aktywność

Bardziej szczegółowo

MŁODZIEŻOWY OBÓZ WE WŁOSZECH Włoski wypoczynek na Maxxxaaa :) Apartamenty BELVEDERE - Włochy, Lido Adriano

MŁODZIEŻOWY OBÓZ WE WŁOSZECH Włoski wypoczynek na Maxxxaaa :) Apartamenty BELVEDERE - Włochy, Lido Adriano MŁODZIEŻOWY OBÓZ WE WŁOSZECH Włoski wypoczynek na Maxxxaaa :) Apartamenty BELVEDERE - Włochy, Lido Adriano Włochy Lido Adriano Wiek: od 12 do 18 lat Obozy i Kolonie Letnie 2014 Obozy Rekreacyjne Kod oferty:

Bardziej szczegółowo

PROGRAM WYJAZDU DZIEŃ 1. 6.30 10.15 Przejazd z Poznania do Wrocławia (3h45min, 168km, droga DK5, E261)

PROGRAM WYJAZDU DZIEŃ 1. 6.30 10.15 Przejazd z Poznania do Wrocławia (3h45min, 168km, droga DK5, E261) PROGRAM WYJAZDU Nazwa wyjazdu: Z wizytą u zachodnich sąsiadów Trasa wyjazdu: Poznań- Wrocław- Walim- Wałbrzych Szklarska Poręba- Karpacz- Kowary- Adrspach- Frydlant- Zgorzelec- Drezno Zgorzelec- Zielona

Bardziej szczegółowo

Wejdź w świat podróży z Bison Tours. Po dwóch stronach Kanału La Manche

Wejdź w świat podróży z Bison Tours. Po dwóch stronach Kanału La Manche Wejdź w świat podróży z Bison Tours Po dwóch stronach Kanału La Manche Program ramowy Dzień 1. Bruksela Wyjazd do Belgi w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy. Dzień 2. Bruksela W godzinach

Bardziej szczegółowo

STYCZEŃ 2014 r. 3 odznaka srebrna i złota Dodatkowo: PAŁAC SZTUKI Towarzystwo Przyjaciół 3 wszystkie odznaki

STYCZEŃ 2014 r. 3 odznaka srebrna i złota Dodatkowo: PAŁAC SZTUKI Towarzystwo Przyjaciół 3 wszystkie odznaki STYCZEŃ 2014 r. Załącznik nr 1 Lp. Data Dzień Temat Liczba 1. 25 stycznia Sobota MUZEUM KATEDRALNE 3 odznaka brązowa Zwiedzamy kościół pw. Św. Św. Piotra i Pawła Dodatkowo: PAŁAC SZTUKI Towarzystwo Przyjaciół

Bardziej szczegółowo

There are no translations available. Program: RZYM ze zwiedzaniem TOSKANII. 7 dni (samolot+autokar) {tab=program wycieczki/pielgrzymki}

There are no translations available. Program: RZYM ze zwiedzaniem TOSKANII. 7 dni (samolot+autokar) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} There are no translations available. Program: RZYM ze zwiedzaniem TOSKANII 7 dni (samolot+autokar) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 POLSKA WŁOCHY - RZYM - Wylot z kraju macierzystego - Przylot

Bardziej szczegółowo

There are no translations available. Program: DOOKOŁA WŁOCH Z WYPOCZYNKIEM W RIMINI. (autokarem km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki}

There are no translations available. Program: DOOKOŁA WŁOCH Z WYPOCZYNKIEM W RIMINI. (autokarem km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} There are no translations available. Program: DOOKOŁA WŁOCH Z WYPOCZYNKIEM W RIMINI (autokarem - 4400 km*) {tab=program wycieczki/pielgrzymki} Dzień 1 - sobota - Wyjazd z Polski Dzień 2 PADWA - FLORENCJA

Bardziej szczegółowo

SKANDYNAWIA Sztokholm Uppsala Oslo Trollstigen Bergen 28 MAJA 6 CZERWCA 2010

SKANDYNAWIA Sztokholm Uppsala Oslo Trollstigen Bergen 28 MAJA 6 CZERWCA 2010 SKANDYNAWIA Sztokholm Uppsala Oslo Trollstigen Bergen 28 MAJA 6 CZERWCA 2010 1 dzień Wyjazd z Malborka ok. 15.00 do Gdańska. Wypłynięcie ok. 18.00 z Gdańska do Nyneshamn. 2 dzień Ok. godz. 12.00 przypłynięcie

Bardziej szczegółowo

PRZECZYTAJ także o IX Pielgrzymce Archidiecezjalnej do Grecji w kwietniu 2012 roku - zostało jeszcze kilka miejsc wolnych.

PRZECZYTAJ także o IX Pielgrzymce Archidiecezjalnej do Grecji w kwietniu 2012 roku - zostało jeszcze kilka miejsc wolnych. Archidiecezja Poznańska z okazji Roku Wiary organizuje kolejną, X Archidiecezjalną Pielgrzymkę, tym razem do Fatimy, w dniach od 18 do 27 października 2012 roku. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA. TERMIN: 05.09 12.09.2014 r. CENA: 1390,- PLN

WYCIECZKA SZKOLNA. TERMIN: 05.09 12.09.2014 r. CENA: 1390,- PLN WYCIECZKA SZKOLNA Cała południowa Anglia w tydzień TERMIN: 05.09 12.09.2014 r. CENA: 1390,- PLN Zapraszamy chętnych do zapoznania się z propozycją wyjazdu do Anglii we wrześniu przyszłego roku szkolnego.

Bardziej szczegółowo

Transylwania - Śladami Vlada Drakuli

Transylwania - Śladami Vlada Drakuli Transylwania - Śladami Vlada Drakuli Na wyprawę do Rumunii wystarczy nam tylko dowód osobisty Nie trzeba chyba nikogo zapewniać o atrakcyjności i wyjątkowości tego kraju. Rumunię wybierają osoby, które

Bardziej szczegółowo

"Podbój" Mazur :) Autor (źródło): Danuta Orzołek czwartek, 07 lipca :26 - Poprawiony wtorek, 12 lipca :17

Podbój Mazur :) Autor (źródło): Danuta Orzołek czwartek, 07 lipca :26 - Poprawiony wtorek, 12 lipca :17 27 czerwca br. wyjechaliśmy na podbój Mazur. W wycieczce uczestniczyło 36 osób grupa dzieci niepełnosprawnych z opiekunami. Pogoda była piękna, humor dopisywał i jak się później okazało, wiele zobaczyliśmy.

Bardziej szczegółowo

Wycieczki krajowe dwudniowe

Wycieczki krajowe dwudniowe 1. "Kielce i Łysogóry" Wyjazd ze szkoły pierwszego dnia o godz. 8.00, przejazd autokarem do Jędrzejowa, zwiedzanie Muzeum Zegarów. Przejazd autokarem do Św. Katarzyny, piesza wędrówka ze Św. Katarzyny

Bardziej szczegółowo

Warsztaty CERN w Genewie

Warsztaty CERN w Genewie Warsztaty CERN w Genewie Termin: 12 luty 2011-19 luty 2010 Program ramowy Dzień 1 Zbiórka uczestników o godzinie 19.00. Wrocław Wyjazd z Wrocławia o godzinie 20.00. Nocny przejazd przez Niemcy i Austrię

Bardziej szczegółowo

FILIPI KAVALA TESSALONIKI WERIA - METEORY RIWIERA OLIMPIJSKA ATENY - TERMOPILE KORYNT DELFY

FILIPI KAVALA TESSALONIKI WERIA - METEORY RIWIERA OLIMPIJSKA ATENY - TERMOPILE KORYNT DELFY FILIPI KAVALA TESSALONIKI WERIA - METEORY RIWIERA OLIMPIJSKA ATENY - TERMOPILE KORYNT DELFY TERMIN: 27.04 05.05.2013 r. DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski 27.04.2013 (sobota) Wcześnie rano Msza Świeta na rozpoczęcie

Bardziej szczegółowo

WYCIECZKA SZKOLNA NA LITWĘ WILNO i TROKI 4 DNI

WYCIECZKA SZKOLNA NA LITWĘ WILNO i TROKI 4 DNI LITWA - 4 DNI WYCIECZKA SZKOLNA NA LITWĘ WILNO i TROKI 4 DNI 1 DZIEŃ: Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na Litwę, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd

Bardziej szczegółowo

Trasa wycieczki: Siemiatycze na Podlasiu. czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa

Trasa wycieczki: Siemiatycze na Podlasiu. czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa Trasa wycieczki: na Podlasiu czas trwania: 3 godziny, typ: piesza, liczba miejsc: 8, stopień trudności: bardzo łatwa Opis wycieczki Zapraszamy Państwa do Siemiatycz, miasta powiatowego na Podlasiu. Historię

Bardziej szczegółowo

Polska-Opole: Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży 2015/S 090-161713

Polska-Opole: Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży 2015/S 090-161713 1/5 Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=ted:notice:161713-2015:text:pl:html Polska-Opole: Usługi dodatkowe i pomocnicze w zakresie transportu, usługi biur podróży 2015/S 090-161713

Bardziej szczegółowo

wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię,.

wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię,. PROGRAM: Dzień 1 Wyjazd z Polski wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię,. Dzień 2 1 / 7 kontynuowanie jazdy przez Serbię do Grecji, przyjazd do w godzinach

Bardziej szczegółowo

Oferta wycieczki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku

Oferta wycieczki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku Oferta wycieczki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku Włochy Półwysep Apeniński zwany potocznie z racji swego wyglądu włoskim butem, to jedna z kolebek naszej cywilizacji oraz obszar o nieprzeciętnych

Bardziej szczegółowo

W krainie Liczyrzepy. Wielkość grupy i cena. Dolny Śląsk osoby 737 zł

W krainie Liczyrzepy. Wielkość grupy i cena. Dolny Śląsk osoby 737 zł W krainie Liczyrzepy Dolny Śląsk Kraj: Polska Miejscowość: Brak danych Transport: Autokar Data ważności: 2017-06-30 Nr katalogowy: Wyc/2016 Wielkość grupy i cena 20-24 osoby 737 zł 25-29 osób 699 zł 30-34

Bardziej szczegółowo

ZIELONA SZKOŁA KLAS IV SZLAK PIASTOWSKI

ZIELONA SZKOŁA KLAS IV SZLAK PIASTOWSKI ZIELONA SZKOŁA KLAS IV SZLAK PIASTOWSKI 5.06.2017-9.06.2017 Popularne wycieczki "Szlakiem Piastowskim" odbywały się już we wczesnych latach 60-tych XX wieku. Podróżowano wtedy w ramach "wycieczek zakładowych"

Bardziej szczegółowo

Bułgaria - Szczypta Orientu

Bułgaria - Szczypta Orientu Bułgaria - Szczypta Orientu 11 dni Kraj: Bułgaria Miejscowość: Brak danych Transport: Autokar Data ważności: 2017-09-02 Nr katalogowy: Wyc/2017 TP Termin i cena 2017.09.02-2017.09.12 3009 zł PROGRAM: 1

Bardziej szczegółowo

TRZECIOKLASIŚCI W WARSZAWIE!!!

TRZECIOKLASIŚCI W WARSZAWIE!!! TRZECIOKLASIŚCI W WARSZAWIE!!! W DNIACH 27 29 CZERWCA 2015 UCZNIOWIE KLAS TRZECICH A-B-C-D WRZAZ Z WYCHOWAWCAMI POJECHALI NA WYCIECZKĘ DO WARSZAWY. Przeczytajcie recenzję Kingi z IIID, obejrzyjcie zdjęcia

Bardziej szczegółowo

OFERTA WYJAZDU SZKOLENIOWO STUDYJNEGO DO PETERSBURGA

OFERTA WYJAZDU SZKOLENIOWO STUDYJNEGO DO PETERSBURGA OFERTA WYJAZDU SZKOLENIOWO STUDYJNEGO DO PETERSBURGA https://nl.wikipedia.org/wiki/user:markv 24-29 września 2017 Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej www.frbs.org.pl SZANOWNI PAŃSTWO Fundacja Rozwoju

Bardziej szczegółowo

W Y P O C Z Y N E K w 11-1 ŚRODOWISKOWYM HUFCU PRACY W TCZEWIE ul. Jana III Sobieskiego 10 tel/fax 58 5315644 e-mail ohp11.1@wp.pl

W Y P O C Z Y N E K w 11-1 ŚRODOWISKOWYM HUFCU PRACY W TCZEWIE ul. Jana III Sobieskiego 10 tel/fax 58 5315644 e-mail ohp11.1@wp.pl W Y P O C Z Y N E K w 11-1 ŚRODOWISKOWYM HUFCU PRACY W TCZEWIE ul. Jana III Sobieskiego 10 tel/fax 58 5315644 e-mail ohp11.1@wp.pl NASZA OFERTA 40 miejsc noclegowych w pokojach 3, 4, 5 osobowych z łazienkami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja przygotowania puzzli

Instrukcja przygotowania puzzli Instrukcja przygotowania puzzli 2 1 1. Wytnij puzzle. 2. Z wyciętych elementów ułóż mapę Polski zgodnie z zamieszczonym wzorem. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Archiwum Wydawnictwa (s. 1, 2) oraz agencji fotograficznych:

Bardziej szczegółowo

1 DZIEŃ Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

1 DZIEŃ Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Sylwester Praga Karlowe Wary 29.12-01.01.2017 Kraj: Czechy-Austria-Węgry Miejscowość: Praga Transport: Autokar Data ważności: 2016-12-29 Nr katalogowy: Syl/2017 Termin i cena 29.12-01.01.2017 639 zł 1

Bardziej szczegółowo

CITY BREAK - MAGIA LONDYNU 5 dni samolot Rzeszów Katowice Kraków Gdańsk Bydgoszcz Szczecin Wrocław Warszawa Hotel

CITY BREAK - MAGIA LONDYNU 5 dni samolot Rzeszów Katowice Kraków Gdańsk Bydgoszcz Szczecin Wrocław Warszawa Hotel CITY BREAK - MAGIA LONDYNU 5 dni samolot Rzeszów Katowice Kraków Gdańsk Bydgoszcz Szczecin Wrocław Warszawa Hotel Anglia Londyn Wielka Brytania Wycieczki Objazdowe, Weekendy Wycieczki Objazdowe, Weekend

Bardziej szczegółowo

PROPOZYCJA IMPREZ NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016

PROPOZYCJA IMPREZ NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016 PROPOZYCJA IMPREZ NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016 JURA KRAKOWSKO - CZĘSTOCHOWSKA WARIANT A ŻARKI : sanktuarium MB w Leśniowie, Szlak Kultury Żydowskiej, kawa i ciastko w miejscowej karczmie ZŁOTY POTOK

Bardziej szczegółowo

Polskie Dziedzictwo Narodowe w Unii Europejskiej. Młodzi Odpowiedzialni za Przyszłość. Grecji na Riwierę Olimpijską w maju 2011

Polskie Dziedzictwo Narodowe w Unii Europejskiej. Młodzi Odpowiedzialni za Przyszłość. Grecji na Riwierę Olimpijską w maju 2011 Program turystyczno edukacyjny Polskie Dziedzictwo Narodowe w Unii Europejskiej oraz program Młodzi Odpowiedzialni za Przyszłość zaprasza Młodzież do Grecji na Riwierę Olimpijską w maju 2011 w ramach programu

Bardziej szczegółowo

Smaki Podlasia i Litwy z warsztatami

Smaki Podlasia i Litwy z warsztatami 61 852 45 72 biuro@oskar.com.pl Smaki Podlasia i Litwy z warsztatami Litwa / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe Dojazd: Autobus Dojazd własny Wyjazd z: Osoby: Noclegi: Dzień wyjazdu Terminy: Pokój: Wyży wienie:

Bardziej szczegółowo

KLUB SPORTOWY JISSEN INTERNATIONAL FULL CONTACT TEAM 38-211 Dąbrówka 41 a Tel. 519 767 692 www.jissenteam.pl oyamajaslo@gmail.com

KLUB SPORTOWY JISSEN INTERNATIONAL FULL CONTACT TEAM 38-211 Dąbrówka 41 a Tel. 519 767 692 www.jissenteam.pl oyamajaslo@gmail.com KLUB SPORTOWY JISSEN INTERNATIONAL FULL CONTACT TEAM 38-211 Dąbrówka 41 a Tel. 519 767 692 www.jissenteam.pl oyamajaslo@gmail.com OBÓZ SPORTOWO-WYPOCZYNKOWY 2013 WĘGRY - VARGESZTES VILLA PARK Terminy:

Bardziej szczegółowo