Atlas Copco. Osuszacze adsorpcyjne sprężonego powietrza o najwyższej efektywności CD + ( l/s) / BD + ( l/s)

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Atlas Copco. Osuszacze adsorpcyjne sprężonego powietrza o najwyższej efektywności CD + (25-1400 l/s) / BD + (100-3000 l/s)"

Transkrypt

1 Atlas Copco Osuszacze adsorpcyjne sprężonego powietrza o najwyższej efektywności CD + ( l/s) / BD + ( l/s)

2 Dobór odpowiedniego osuszacza Osuszone sprężone powietrze jest niezwykle istotne dla niezawodności procesów produkcyjnych oraz jakości produktów finalnych. Nieuzdatnione sprężone powietrze może być powodem powstawania korozji w systemie sprężonego powietrza, przedwczesnego zużycia narzędzi pneumatycznych oraz uszkodzeń produktów. Dlaczego osuszacze adsorpcyjne? Osuszacze adsorpcyjne składają się z dwóch zbiorników wypełnionych substancjami osuszającymi (desykantami) takimi jak aktywowany tlenek glinu lub żel krzemionkowy. Gdy jeden ze zbiorników osusza przepływające przez niego sprężone powietrze, drugi jest regenerowany. Osuszacze adsorpcyjne osiągają ciśnieniowy punkt rosy na poziomie -40ºC i -70ºC. Najczęściej w przemyśle stosowane są trzy rodzaje osuszaczy adsorpcyjnych: regenerowane na zimno, regenerowane na gorąco oraz regenerowane na gorąco z przedmuchem. Ñ Osuszacze regenerowane na zimno używają do regeneracji niewielkiej ilości osuszonego sprężonego powietrza. Ñ Osuszacze regenerowane na gorąco używają do regeneracji niewielkiej ilości osuszonego i podgrzanego sprężonego powietrza. Ñ Osuszacze regenerowane na gorąco z przedmuchem używają do regeneracji podgrzanego powietrza z otoczenia. -40 C -70 C Koszty eksploatacji Dobór osuszacza adsorpcyjnego powinien być oparty na wymaganiach dotyczących ciśnieniowego punktu rosy oraz kosztach energii zużywanej przez osuszacz. Koszt zakupu nie powinien być decydującym czynnikiem. Ilość energii zużywanej przez osuszacz w dużej mierze zależy od sposobu, w jaki jest regenerowany desykant. Poniższy schemat porównuje koszty eksploatacji trzech rodzajów osuszaczy adsorpcyjnych o wydajności na wlocie 550 l/s: Koszt eksploatacji w ciągu 10 lat Koszty eksploatacji Koszty energii Koszt inwestycji Regenerowane na zimno Regenerowane na gorąco Regenerowane na gorąco z przedmuchem Osuszacz regenerowany na zimno jest najbardziej kosztowny w eksploatacji, ze względu na duże ilości sprężonego powietrza zużywanego na proces regeneracji. Zazwyczaj jest to około 15% przepływu powietrza przez osuszacz. Pomimo wysokich kosztów eksploatacji jest to najczęściej wybierany typ osuszacza adsorpcyjnego ze względu na swoją niezawodność i prostotę. Warunki pracy Dobór osuszacza adsorpcyjnego jest również zdeterminowany przez warunki, w których będzie pracować. Osuszacze adsorpcyjne znajdują zastosowanie, gdy mają pracować w odległych punktach poboru, niebezpiecznych środowiskach, gdzie powietrze może zawierać wybuchowe gazy i pyły oraz w aplikacjach, gdzie temperatura powietrza na wlocie osuszacza jest wysoka. W tego typu ekstremalnych warunkach pracy osuszacze adsorpcyjne regenerowane na zimno są preferowane ze względu na prostotę swojej konstrukcji.

3 Jak działa osuszacz adsorpcyjny? Wilgotne sprężone powietrze przepływa przez desykant, który adsorbuje (pochłania) wilgoć. Zdolność desykantu do osuszania maleje wraz ze stopniem jego nasycenia. Po pełnym nasyceniu wilgocią musi on zostać zregenerowany. Aby to się stało, w zbiorniku zawierającym nasycony wilgocią desykant zostaje obniżone ciśnienie do poziomu ciśnienia atmosferycznego, a nagromadzona wilgoć zostaje wyrzucona do otoczenia. Sposób usuwania wilgoci zależy od rodzaju osuszacza: Ñ osuszacze regenerowane na zimno używają do tego procesu jedynie osuszonego sprężonego powietrza, Ñ osuszacze regenerowane na gorąco z przedmuchem używają podgrzanego powietrza z otoczenia oraz minimalnej ilości osuszonego sprężonego powietrza. Proces osuszania Wilgotne sprężone powietrze płynie z dołu do góry zbiornika poprzez desykant, który pochłania wilgoć (1). Proces regeneracji Osuszacze regenerowane na zimno Ñ Suche sprężone powietrze ze zbiornika osuszającego jest rozprężane do ciśnienia atmosferycznego, przepływa przez nasycony desykant i wyrzuca odebraną wilgoć na zewnątrz (2) (4). Ñ Po zakończeniu procesu regeneracji zawór wydmuchowy zostaje zamknięty i ciśnienie w zbiorniku wzrasta do wartości ciśnienia pracy Suche powietrze Wilgotne powietrze Osuszacze regenerowane na gorąco przedmuchiwane (wersja Zero Purge lub Purge) Dmuchawa (5) zasysa powietrze z otoczenia i wdmuchuje je do osuszacza przez zewnętrzny element grzejący (6). Ogrzane powietrze jest przepuszczane przez nasycony desykant (2) z góry do dołu zbiornika, co powoduje wyrzucenie wilgoci na zewnątrz. Chłodzenie Ñ Wersja Zero Purge: po zakończonym procesie wygrzewania złoża, jest ono schładzane. W tym celu powietrze z regenerowanego zbiornika jest przesyłane do chłodnicy i następnie powraca do zbiornika chłodząc go od dołu do góry. Ñ Wersja Purge: po zakończonym procesie wygrzewania złoża, jest ono schładzane poprzez przepuszczanie przez zbiornik regenerowany rozprężonego osuszonego powietrza. Jest ono pobierane z wylotu zbiornika osuszającego i przepływa z góry na dół zbiornika regenerowanego Suche powietrze Przełączanie zbiorników Po zakończonym procesie regeneracji zawory (3) zostają przełączone i zbiorniki zamieniają się funkcjami. Wilgotne powietrze

4 Efektywność energetyczna i kompletna ochrona dla wymagających aplikacji Czyste i osuszone sprężone powietrze jest kluczowym elementem wielu procesów przemysłowych. Dlatego też powinno być ono wytwarzane w sposób niezawodny i efektywny. Osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco chronią Państwa systemy i procesy produkcyjne. Niezwykle solidna konstrukcja sprawia, iż pracują całkowicie niezawodnie dostarczając powietrze o stabilnym ciśnieniowym punkcie rosy zarówno w warunkach pełnego obciążenia jak i tymczasowych przeciążeń. Elektronika Najwyższa niezawodność dla wymagających aplikacji Napoje i żywność Niezawodne dostawy suchego sprężonego powietrza Suche sprężone powietrze jest używane do usuwania mikroskopijnych zanieczyszczeń z powierzchni mikroukładów i płyt komputerowych. Wilgoć może być niezwykle szkodliwa dla wrażliwych procesów i powodować korozję taśm połączeniowych mikromodułów, a tym samym wady produkcyjne. Przemysł elektroniczny potrzebuje niezawodnych osuszaczy adsorpcyjnych osuszających sprężone powietrze do niezwykle niskiego ciśnieniowego punktu rosy: -70ºC. Wilgoć obecna podczas wytwarzania żywności i napojów może być powodem zanieczyszczenia produktów końcowych. Może mieć ona również niekorzystny wpływ na urządzenia produkcyjne, zakłócając ich pracę i utrudniając przemieszczanie się składników lub elementów wytwarzanej żywności. Ropa naftowa i gaz 100% niezawodności nawet w najtrudniejszych warunkach pracy Farmaceutyki Ścisła kontrola jakości produktów Wilgotne sprężone powietrze jest nie do zaakceptowania w przemyśle wiertniczym i rafineryjnym w szczególności w przypadku wież wiertniczych zlokalizowanych na morzach. Powoduje ono powstawanie korozji i kamienia w systemie rur, co może prowadzić do ich zablokowania, awarii przekaźników i innych wrażliwych instrumentów oraz zniekształcania odczytów parametrów pracy. Jeżeli narzędzia pneumatyczne zaczynają korodować, wkrótce stają się niesprawne. Ich wymiana to dodatkowy wysoki koszt dla przedsiębiorstwa. Instalacje w przemyśle wiertniczym potrzebują suchego sprężonego powietrza o niskim ciśnieniowym punkcie rosy dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ścisła kontrola jakości produktów końcowych jest kluczowym elementem w produkcji większości leków i medykamentów. Wiele komponentów w postaci proszku, które są używane do produkcji farmaceutyków jest mocno higroskopijnych, co w przypadku obecności wilgoci może prowadzić do ich zbrylania się. Z kolei proszki, z których formowane są pod wysokim ciśnieniem tabletki przywierają do siebie jedynie wówczas, gdy są odpowiednio suche. Wilgoć może spowodować, iż tabletki będą się kruszyć, lekarstwa rozwarstwiać i obniżać swoją wartość leczniczą. Aby zapewnić stałą wysoką jakość lekarstw, niezwykle istotne jest używanie odpowiednio suchego sprężonego powietrza w procesie produkcyjnym.

5 Ochrona Państwa produkcji i reputacji Sprężone powietrze wpływające do sieci jest zawsze w 100% nasycone wilgocią. Gdy ulega ono schłodzeniu zawarta w nim wilgoć skrapla się, powodując uszkodzenia zarówno systemu sprężonego powietrza jak i produktów końcowych. Dzięki temu, iż osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco osuszają sprężone powietrze do niezwykle niskiego ciśnieniowego punktu rosy: -70ºC, eliminują możliwość awarii systemu, przestoju produkcji oraz kosztownych napraw. Utrzymywanie ciągłości produkcji Osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco posiadają szereg istotnych cech decydujących o ich trwałości i funkcjonalności: Ñ stabilny ciśnieniowy punkt rosy do -70ºC przy 100% obciążeniu, dzięki dużym średnicom rur i zbiorników, Ñ sprawdzona i wytrzymała konstrukcja zaworów przełączających najistotniejszych ruchomych elementów osuszacza, znacząco wydłuża okres eksploatacji osuszacza, Ñ zaawansowany system sterowania i monitoringu w sposób ciągły nadzoruje pracę osuszacza, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco spełniają lub przekraczają wszystkie wymagania międzynarodowych standardów czystości sprężonego powietrza i są testowane zgodnie z normą ISO 7183: Oczywiście nasze osuszacze posiadają również pełną ochronę komponentów elektrycznych, sterowników i wyświetlaczy zgodnie ze stopniem ochrony IP 54. Obniżanie kosztów energii elektrycznej Osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco wyposażone są w szereg funkcji oszczędzających energię elektryczną, które zmniejszają wpływ jaki jest wywierany na środowisko. Niski spadek ciśnienia poniżej 0,2 bar obniża koszty energii elektrycznej. Sterowanie na podstawie rzeczywistego ciśnieniowego punktu rosy dostosowuje zużycie energii do obciążenia osuszacza. Możliwa do regulacji nastawa ciśnieniowego punktu rosy umożliwia dostosowanie pracy osuszacza do aktualnych potrzeb. Wersja Zero Purge z zamkniętym obiegiem chłodzącym, jest jeszcze bardziej oszczędna dzięki temu, iż w ogóle nie zużywa sprężonego powietrza. Łatwa instalacja i długie okresy międzyobsługowe Dzięki innowacyjnej zintegrowanej konstrukcji osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco potrzebują niewiele miejsca do instalacji. Dostarczane urządzenia są gotowe do instalacji, dzięki czemu jest ona niezwykle prosta i szybka. Ogranicza to do minimum koszty związane z ewentualnym przestojem na czas instalacji. Wszystkie wewnętrzne komponenty osuszaczy są łatwo dostępne, co znacząco usprawnia obsługę serwisową. Zastosowanie najlepszych gatunkowo desykantów oraz trwałych zaworów wydłużyło okres międzyobsługowy powyżej standardowych trzech lat. Zapewnienie bezpieczeństwa Poprzez ciągłe inwestowanie w kompetentną i efektywną organizację serwisową, firma Atlas Copco dostarcza swoim klientom dodatkową wartość, która umożliwia eksploatację urządzeń z najwyższą możliwą efektywnością. Serwis obecny w ponad 160 krajach oferuje profesjonalne usługi świadczone przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

6 CD : kompaktowe i niezawodne 1 Wysoce efektywne, dociążane sprężynowo wkłady z desykantem Ñ Standardowy ciśnieniowy punkt rosy -40ºC (opcjonalnie -70 ºC). Ñ Mata filtrująca wydłuża żywotność tłumików hałasu, ograniczając ilość pyłu wydostającego się ze zbiorników podczas regeneracji. Ñ Wkłady z dodatkową ilością desykantu, która zapobiega jego starzeniu się oraz nadmiernemu przepływowi sprężonego powietrza. Ñ Możliwość pracy w pozycji poziomej. 2 Przewymiarowane tłumiki ze zintegrowanymi zaworami bezpieczeństwa Ñ Zaawansowane tłumiki zapobiegają ciśnieniu wstecznemu, podnoszą efektywność regeneracji, chronią przed zablokowaniem dzięki zintegrowanym zaworom bezpieczeństwa oraz obniżają poziom hałasu podczas wydmuchu. 3 Zblokowane zawory najwyższej jakości Ñ Zaprojektowane z myślą o minimalizacji spadku ciśnienia i wysokiej niezawodności.

7 4 Konstrukcja chroniona przez korozją Ñ Rama bazowa, głowice, panele, zawory oraz profile wytłaczane są chronione przed korozją, co wydłuża okres eksploatacji osuszacza. 5 Filtry Ñ Filtr wlotowy ochrania desykant przed zanieczyszczeniem olejem, zwiększając jego żywotność. Ñ Filtr wylotowy chroni sieć przed pyłem z desykantu, zapobiegając jej zanieczyszczeniu. Ñ Mogą być one zainstalowane bezpośrednio na wlocie i wylocie osuszacza, aby zminimalizować spadki ciśnienia. Ñ Łatwe do instalacji i obsługi żadnych dodatkowych rur i połączeń. 6 Zaawansowany system sterowania i monitoringu Ñ Cykl pracy osuszacza sterowanego kartą czasową jest ustawiony tak, aby osiągnąć założony ciśnieniowy punkt rosy nawet przy 100% dociążeniu. Ñ Funkcja automatycznego restartu w przypadku odcięcia zasilania z pamięcią cyklu pracy. Ñ Pełne informacje na temat pracy osuszacza podawane za pomocą diod LED, wyświetlacza oraz manometrów różnicowych. Ñ Zdalny alarm oraz zdalne sterowanie. Ñ Styk umożliwiający oszczędzanie powietrza regeneracyjnego poprzez połączenie osuszacza ze sprężarką osuszacz wstrzymuje cykl pracy w przypadku otrzymania sygnału o odciążeniu lub zatrzymaniu sprężarki. Ñ Wszystkie sterowniki są chronione przed wodą i kurzem IP Sterowanie uzależnione od ciśnieniowego punktu rosy (opcja) Ñ Rzeczywisty pomiar ciśnieniowego punktu rosy za pomocą higrometru. Ñ Wartość ciśnieniowego punktu rosy wyświetlana na sterowniku (oraz alarm). Ñ Osuszacz przełączy zbiorniki jedynie wówczas, gdy desykant w jednym z nich będzie całkowicie nasycony (decyduje o tym zmierzona wartość punktu rosy). W tym okresie osuszacz nie zużywa sprężonego powietrza na regenerację.

8 CD : wyjątkowa niezawodność i gotowość do pracy 1 Najwyższej jakości desykant Ñ Standardowy ciśnieniowy punkt rosy -40ºC (opcjonalnie -70 ºC). Ñ Do 30% więcej desykantu w zbiornikach, niż jest to niezbędne, aby zapewnić odpowiednią pracę nawet w najtrudniejszych warunkach takich jak wysokie temperatury i czasowe przeciążenia. 2 Zawory ze stali nierdzewnej Ñ Wykonane w całości ze stali nierdzewnej zawory motylkowe z siłownikami zapewniają długi okres eksploatacji. 3 Przewymiarowane tłumiki ze zintegrowanymi zaworami bezpieczeństwa Ñ Zaawansowane tłumiki zapobiegają ciśnieniu wstecznemu, podnoszą efektywność regeneracji, chronią przed zablokowaniem dzięki zintegrowanym zaworom bezpieczeństwa oraz obniżają poziom hałasu podczas wydmuchu. 4 Galwanizowane rury z przyłączami kołnierzowymi Ñ Rury z przyłączami kołnierzowymi upraszczają obsługę i minimalizują możliwość wycieku. Ñ Rury zostały tak zwymiarowane, aby zapewnić niski spadek ciśnienia, czego efektem są oszczędności energii.

9 5 Filtry Ñ Filtr wlotowy ochrania desykant przed zanieczyszczeniem olejem, wydłużając okres jego eksploatacji. Ñ Filtr wylotowy chroni sieć przed pyłem z desykantu, zapobiegając jej zanieczyszczeniu. Ñ Mogą być one zainstalowane bezpośrednio na wlocie i wylocie osuszacza w celu zmniejszenia spadku ciśnienia. Ñ Łatwe do instalacji i obsługi nie potrzeba żadnych dodatkowych rur i połączeń. 6 Zaawansowane sterowanie i monitoring Ñ Urządzenia elektryczne umieszczone są w skrzynce o klasie ochrony IP 54. Ñ Monitorowane są wszystkie parametry osuszacza tak, aby zapewnić maksymalną niezawodność. 7 Sterowanie na podstawie ciśnieniowego punktu rosy Ñ Stały pomiar rzeczywistego ciśnieniowego punktu rosy (higrometr). Ñ Wyświetlanie wartości ciśnieniowego punktu rosy na sterowniku (oraz alarmu). Ñ Osuszacz przełączy zbiorniki jedynie wówczas, gdy desykant w jednym z nich będzie całkowicie nasycony (decyduje o tym zmierzona wartość punktu rosy). W tym okresie osuszacz nie zużywa sprężonego powietrza na regenerację. 8 Solidna i kompaktowa konstrukcja Ñ Standardowa rama posiada gniazda do transportu wózkiem widłowym oraz otwory do podnoszenia osuszacza, co ułatwia jego przemieszczanie. Ñ Szerokie zbiorniki zapewniają niską prędkość przepływu sprężonego powietrza, a tym samym dłuższy czas kontaktu z desykantem. Ñ Kołnierze rur łączących zbiorniki są zintegrowane z ich dolnymi i górnymi częściami, co obniża całkowitą masę osuszacza.

10 BD : niedościgniona trwałość, niezawodność i efektywność kosztowa 1 Długowieczny desykant żel krzemionkowy Ñ Wysokiej jakości żel krzemionkowy jest desykantem, który potrzebuje mniej energii do zregenerowania się, niż wszystkie inne substancje osuszające. Ñ Dwuwarstwowe złoże desykantu: wodoodporna warstwa dolna chroni wysoce efektywną warstwę górną. Ñ Ciśnieniowy punkt rosy -40ºC w standardzie (-70ºC opcjonalnie) Ñ Do 30% więcej desykantu w zbiornikach, niż jest to niezbędne, aby zapewnić odpowiednią pracę nawet w najtrudniejszych warunkach takich jak wysokie temperatury i czasowe przeciążenia. 2 Zawory ze stali nierdzewnej Ñ Wykonane w całości ze stali nierdzewnej zawory motylkowe z siłownikami zapewniają długi okres eksploatacji. 3 Element grzejny o niskiej gęstości mocy Ñ Konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewnia długi okres eksploatacji. Ñ Niklowana rura elementu grzejnego chroni przed korozją. Ñ Element grzejny jest zainstalowany w izolowanej rurze, co jest najbardziej efektywnym energetycznie rozwiązaniem. Ñ Dostępna opcjonalnie izolacja zbiorników osuszacza pozwala na zredukowanie strat ciepła i zwiększa całkowitą efektywność ( w osuszaczach osiągających ciśnieniowy punkt rosy -70ºC izolacja zbiorników jest montowana standardowo). 4 Galwanizowane rury z przyłączami kołnierzowymi Ñ Rury z przyłączami kołnierzowymi upraszczają obsługę i minimalizują możliwość wycieku powietrza. Ñ Rury zostały tak zwymiarowane, aby zapewnić niski spadek ciśnienia, czego efektem są oszczędności energii.

11 5 Filtry Ñ Filtr wlotowy ochrania desykant przed zanieczyszczeniem olejem, wydłużając okres jego eksploatacji. Ñ Filtr wylotowy chroni sieć przed pyłem z desykantu, zapobiegając jej zanieczyszczeniu. Ñ Mogą być one zainstalowane bezpośrednio na wlocie i wylocie osuszacza w celu zmniejszenia spadku ciśnienia. Ñ Łatwe do instalacji i obsługi nie potrzeba żadnych dodatkowych rur i połączeń. 6 Zaawansowane sterowanie i monitoring Ñ Urządzenia elektryczne umieszczone są w skrzynce o klasie ochrony IP 54. Ñ Monitorowane są wszystkie parametry osuszacza tak, aby zapewnić maksymalną niezawodność. 7 Sterowanie na podstawie ciśnieniowego punktu rosy Ñ Stały pomiar rzeczywistego ciśnieniowego punktu rosy (higrometr). Ñ Wyświetlanie wartości ciśnieniowego punktu rosy na sterowniku (oraz alarmu). Ñ Osuszacz przełączy zbiorniki jedynie wówczas, gdy desykant w jednym z nich będzie całkowicie nasycony (decyduje o tym zmierzona wartość punktu rosy). W tym okresie osuszacz nie zużywa sprężonego powietrza na regenerację. 8 Solidna i kompaktowa konstrukcja Ñ Standardowa rama posiada gniazda do transportu wózkiem widłowym oraz otwory do podnoszenia osuszacza, co ułatwia jego przemieszczanie. Ñ Szerokie zbiorniki zapewniają niską prędkość przepływu sprężonego powietrza, a tym samym dłuższy czas kontaktu z desykantem. Ñ Kołnierze rur łączących zbiorniki są zintegrowane z ich dolnymi i górnymi częściami, co obniża całkowitą masę osuszacza.

12 Najwyższa efektywność energetyczna Zużycie energii elektrycznej spowodowane przez osuszacz adsorpcyjny wiąże się głównie z wewnętrznym spadkiem ciśnienia i procesem regeneracji. Jest niezwykle istotne, aby osuszacz miał możliwie jak najniższy spadek ciśnienia oraz był wyposażony w technologie sprawiające, iż proces regeneracji jest jak najbardziej efektywny. Osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco są tak skonstruowane, że zapewniają niezwykle niski wewnętrzny spadek ciśnienia (poniżej 0,2 bar) i oferują najbardziej efektywny proces regeneracji. Niski spadek ciśnienia oszczędza energię oraz obniża koszty operacyjne Jeżeli osuszacz adsorpcyjny generuje wysoki spadek ciśnienia wewnętrznego, sprężarka musi wytwarzać wyższe ciśnienie niż wymagane, co jest powodem strat energii i wzrostu kosztów operacyjnych. Przykładowo w sieci o ciśnieniu roboczym 7 bar, zmniejszenie ciśnienia o 1 bar spowoduje obniżenie zużycia energii o 7% i ograniczenie wycieków sprężonego powietrza o 25%. Dlatego też firma Atlas Copco kładzie szczególny nacisk na minimalizację spadków ciśnienia w wytwarzanych osuszaczach. W efekcie większość oferowanych osuszaczy typu CD+ i BD+ generuje spadek ciśnienia poniżej 0,2 bar. Roczny koszt energii 0 Spadek ciśnienia o 1 bar Efektywna regeneracja dzięki sterowaniu na podstawie ciśnieniowego punktu rosy Osuszacze adsorpcyjne Atlas Copco CD+ i BD+ oferują nowoczesny system zarządzania zużyciem energii na podstawie ciśnieniowego punktu rosy. Powoduje on, iż osuszacze są bardziej efektywne i energooszczędne (do 90% w zależności od aplikacji i charakterystyki zapotrzebowania na powietrze). Zasada działania jest prosta. Osuszacz opóźnia moment przełączenia zbiorników na podstawie sygnałów z czujnika punktu rosy przy stałym czasie regeneracji. Czujnik posiada higrometr, który precyzyjnie mierzy ilość wilgoci, jaką zawiera powietrze wypływające z osuszacza. Gdy nastawiony przez operatora ciśnieniowy punkt rosy zostaje osiągnięty, osuszacz wznawia zatrzymany cykl pracy przełączając zbiorniki. Taki sposób działania przynosi znaczące oszczędności energii, gdy warunki pracy osuszacza są korzystniejsze niż założone warunki odniesienia lub przepływ ulega wahaniom poniżej obciążenia nominalnego. Typowy osuszacz Osuszacz Atlas Copco Zużycie energii Spadek ciśnienia (zwykle 10%) Regeneracja (zwykle 90%) Obniżony spadek cisnienia poniżej 0,2 bar Sterowanie na podstawie ciśnieniowego punktu rosy oszczędności energii do 90%

13 Najnowszej generacji sterowanie i monitoring System sterowania i monitoringu Elektronikon w sposób ciągły nadzoruje pracę osuszaczy adsorpcyjnych CD + lub BD +, aby zapewnić ich optymalną wydajność i efektywność. Prosty w obsłudze interfejs Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości o przekątnej 3,5 cala z piktogramami i diodami LED dostępny w 32 wersjach językowych. Wyposażony w trwałe klawisze, odporne na trudne warunki użytkowania. Wyświetlacz informacji serwisowych Wyświetlane informacje obejmują wskazania i ostrzeżenia obsługi serwisowej. Sterowanie i monitoring Wizualizacja w Internecie System Elektronikon monitoruje i wyświetla najważniejsze parametry pracy osuszacza takie jak ciśnieniowy punkt rosy, ciśnienie zbiorników i temperaturę na wlocie oraz posiada wskaźnik oszczędności energii. Wizualizacja parametrów pracy osuszacza w Internecie jest możliwa poprzez proste przyłącze Ethernet. AIRConnect AIRConnect to opcjonalny system zdalnego monitoringu, który oferuje dokładne zarządzanie pracą osuszacza oraz kompleksowe analizy parametrów jego pracy. System jest niezwykle elastyczny i może być dostosowany do specyficznych wymogów klienta. Posiada możliwości zarówno prostych powiadomień o alarmach za pomocą poczty elektronicznej lub SMS-ów jak i zaawansowanych wizualizacji i usług raportowania przez protokoły Fieldbus, LAN lub przez Internet.

14 Zoptymalizuj swój system Zakres dostawy Obieg sprężonego powietrza Ñ Zawory ze stali nierdzewnej* Ñ Galwanizowane rury na wlocie i wylocie* Ñ Przyłącza kołnierzowe na wlocie i wylocie Ñ Izolowana rura elementu grzejącego i przyłącze rury do zbiorników (tylko BD + ) Przyłącza Ñ Kołnierzowe DIN Ñ Kołnierzowe ANSI Komponenty elektryczne Ñ Szafka elektryczna Ñ System sterowania i monitoringu Elektronikon ** Ñ Klasa ochrony IP 54 Ñ Styki beznapięciowe dla zdalnego alarmu i sygnałów ostrzegawczych Ñ Czujnik ciśnieniowego punktu rosy ze sterowaniem*** Szkielet konstrukcji Ñ Rama bazowa z gniazdami do transportu wózkiem widłowym Ñ Otwory do podnoszenia urządzenia* Certyfikaty mechaniczne Ñ Certyfikat PED * Nie dotyczy CD ** Nie dotyczy CD i CD ze sterowaniem kartą czasową *** Nie dotyczycd ze sterowaniem kartą czasową Dodatkowe cechy i opcje Opcje CD CD CD BD BD Purge Purge Zero Purge Maksymalne ciśnienie robocze 14,5 bar(e) Drugi odczyt wartości ciśnieniowego punktu rosy Ciśnieniowy punkt rosy -70ºC - Komplet filtrów dla sprężarki z wtryskiem oleju GA* Komplet filtrów dla sprężarki bezolejowej Z Dysza dławiąca - / Zawór ciśnienia minimalnego Przyłączenie do sieci GSM Wersja dla wysokiej temperatury na wlocie - Wersja dla wysokiej temperatury otoczenia Izolacja zbiorników osuszacza Zoptymalizowane dysze regeneracji bar(e) - Filtr dmuchawy powietrza regeneracyjnego Przyłącza powietrza sterującego dla zaworów w przypadku niskich ciśnień na wlocie Szafka IP Odwrócone wlot wylot Sterowanie pneumatyczne Zestaw do montażu na ścianie Styki na filtrach dla alarmu o zapchaniu Standard Opcja - Niedostępne * Z elektronicznym monitoringiem spadku ciśnienia Zakres produkcji osuszaczy adsorpcyjnych Koszty eksploatacji CD CD BD BD * *wersja Zero Purge l/s

15 Dane techniczne Osuszacze regenerowane na zimno TYP Wydajność na wlocie FAD 7 bar(e) Spadek ciśnienia (bez filtrów) Przyłącza wlot / wylot l/s m³/h bar 50 Hz: G/PN16 1 µm 0,1 ppm Rekomendowane filtry Wymiary Filtry wlotowe Filtr wylotowy mm 0,01 µm 0,01 ppm Masa 1 µm L W H kg CD ,06 ½" DD32 PD32 DDp CD ,09 ½" DD32 PD32 DDp CD ,10 ½" DD32 PD32 DDp CD ,32 1" DD60 PD60 DDp CD ,12 1" DD60 PD60 DDp CD ,16 1" DD60 PD60 DDp CD ,33 1½" DD120 PD120 DDp CD ,35 1½" DD120 PD120 DDp CD ,43 1½" DD150 PD150 DDp CD ,12 1½" DD120 PD120 DDp CD ,16 1½" DD150 PD150 DDp CD ,20 1½" DD175 PD175 DDp CD ,14 2" DD280 PD280 DDp CD ,19 2" DD280 PD280 DDp CD ,10 DN80 DD390 PD390 DDp CD ,10 DN80 DD390 PD390 DDp CD ,10 DN80 DD520 PD520 DDp CD ,10 DN100 DD780 PD780 DDp CD ,10 DN100 DD1050 PD1050 DDp CD ,11 DN125 DD1400 PD1400 DDp Osuszacze regenerowane na gorąco z przedmuchem TYP Wydajność na wlocie FAD 7 bar(e) Przeciętne zużycie energii Spadek ciśnienia (bez filtrów) Przyłącza wlot / wylot l/s m³/h kw bar 50 Hz: G/PN16 Rekomendowane filtry Wymiary Filtry wlotowe Filtr wylotowy mm 1 µm 0,1 ppm 0,01 µm 0,01 ppm Masa 1 µm L W H kg Wersja Purge BD ,20 1 1/2" DD120 PD120 DDp BD ,20 1 1/2" DD150 PD150 DDp BD ,20 1 1/2" DD175 PD175 DDp BD ,5 0,20 2" DD280 PD280 DDp BD ,5 0,20 2" DD280 PD280 DDp BD ,3 0,12 80 DD390 PD390 DDp BD ,2 0,12 80 DD390 PD390 DDp BD ,0 0,12 80 DD520 PD520 DDp BD ,1 0, DD780 PD780 DDp BD ,2 0, DD1050 PD1050 DDp BD , DD1400 PD1400 DDp BD , DD1800 PD1800 DDp BD , DD2100 PD2100 DDp BD , DD3150 PD3150 DDp Wersja Zero Purge BD ,6 0,12 80 DD390 PD390 DDp BD ,7 0,12 80 DD390 PD390 DDp BD ,2 0,12 80 DD520 PD520 DDp BD ,4 0, DD780 PD780 DDp BD ,4 0, DD1050 PD1050 DDp BD , DD1400 PD1400 DDp BD , DD1800 PD1800 DDp BD , DD2100 PD2100 DDp BD , DD3150 PD3150 DDp Warunki odniesienia: Parametry pracy podawane zgodnie z ISO 7183:2007 Temperatura sprężonego powietrza na wlocie: 35ºC Wilgotność względna na wlocie: 100% L W H

16 Innowacyjność motorem naszych działań Od ponad 130 lat firma Atlas Copco w oparciu o innowacyjność i bogate doświadczenie dostarcza produkty i usługi pozwalające na maksymalizację efektywności i wydajności Państwa przedsiębiorstw. Jako wiodąca firma w branży, jesteśmy zaangażowani w oferowanie wysokiej jakości powietrza po najniższych możliwych kosztach. Poprzez nieustającą innowacyjność dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa aplikacji. Budowanie na współdziałaniu Jednym z efektów naszych wieloletnich relacji z klientami jest zgromadzenie szerokiej wiedzy na temat potrzeb i celów różnorodnych procesów produkcyjnych. Daje nam to dużą elastyczność w dopasowywaniu odpowiednich rozwiązań z zakresu sprężonego powietrza. Rozwiązań, które w pełni spełnią a nawet przekroczą Państwa oczekiwania. Zaangażowany partner biznesowy Nasza organizacja serwisowa obecna jest w ponad 160 krajach na całym świecie, zapewniając najwyższej jakości obsługę klienta w każdym miejscu i o każdej porze. Nasi wysoko wykwalifikowani technicy są dostępni 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Ich pracę wspiera efektywna organizacja logistyczna, która zapewnia szybką dostawę potrzebnych oryginalnych części zamiennych. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie Państwu najlepszej wiedzy i technologii, która pomaga przedsiębiorstwom zwiększać produkcję rozwijać się i odnosić sukcesy rynkowe. Współpraca z firmą Atlas Copco daje Państwu pewność, iż efektywność produkcji jest dla nas najważniejsza Printed in Belgium Subject to alteration without prior notice. Never use compressed air as breathing air without prior purification in accordance with local legislation and standards.

Atlas Copco. Sprężarki powietrza medycznego GA 5-22 MED / GA 5-15 VSD MED (5-22 kw)

Atlas Copco. Sprężarki powietrza medycznego GA 5-22 MED / GA 5-15 VSD MED (5-22 kw) Atlas Copco Sprężarki powietrza medycznego GA 5-22 MED / GA 5-15 VSD MED (5-22 kw) Powietrze medyczne: Czystość i precyzja dla krytycznych obszarów opieki nad pacjentem Krytyczne obszary opieki nad pacjentem

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Systemy uzdatniania sprężonego powietrza MED (7-145 l/s)

Atlas Copco. Systemy uzdatniania sprężonego powietrza MED (7-145 l/s) Atlas Copco MED (7-145 l/s) Powietrze medyczne: Czystość i precyzja dla krytycznych obszarów opieki nad pacjentem Krytyczne obszary opieki nad pacjentem wymagają ultra czystego i osuszonego powietrza medycznego

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Rotacyjne śrubowe sprężarki powietrza z wtryskiem oleju GX 2-11 EP/GX 7-11 EL (2-11 kw)

Atlas Copco. Rotacyjne śrubowe sprężarki powietrza z wtryskiem oleju GX 2-11 EP/GX 7-11 EL (2-11 kw) Atlas Copco Rotacyjne śrubowe sprężarki powietrza z wtryskiem oleju 2-11 EP/ 7-11 EL (2-11 kw) Nowa seria : kompaktowe sprężarki śrubowe o wyjątkowej trwałości Sprężarki śrubowe Atlas Copco od zawsze wyznaczały

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Łopatkowe pompy próżniowe z płaszczem olejowym GV 20-300, 20-365 m 3 /h

Atlas Copco. Łopatkowe pompy próżniowe z płaszczem olejowym GV 20-300, 20-365 m 3 /h Atlas Copco Łopatkowe pompy próżniowe z płaszczem olejowym GV 20-300, 20-365 m 3 /h Atlas Copco specjalista od próżni Firma Atlas Copco od wielu lat rozwija konstrukcję wiodących na rynku pomp próżniowych,

Bardziej szczegółowo

VarioDry SPN 0003-0063

VarioDry SPN 0003-0063 Technologie VarioDry Osuszania SPN 0003-0063 Membranowy Osuszacz Powietrza VarioDry SPN 0003-0063 GŁÓWNE CECHY I KORZYŚCI: Bardzo niskie straty powietrza Lekka konstrukcja 9 typów o dopuszczalnym przepływie

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza FD (6-4000 l/s)

Atlas Copco. Osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza FD (6-4000 l/s) Atlas Copco Osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza FD (6-4000 l/s) Dlaczego należy osuszać sprężone powietrze? Sprężone powietrze jest wykorzystywane w wielu zastosowaniach przemysłowych. Gdziekolwiek

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo

BURAN ZIĘBNICZY OSUSZACZ SPRĘŻONEGO POWIETRZA

BURAN ZIĘBNICZY OSUSZACZ SPRĘŻONEGO POWIETRZA BURAN ZIĘBNICZY OSUSZACZ SPRĘŻONEGO POWIETRZA Kompaktowa zabudowa Sprężone powietrze to coś więcej niż tylko sprężanie Sprężone powietrze jest niezbędnym nośnikiem energii we wszystkich gałęziach przemysłu.

Bardziej szczegółowo

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw Sprężarki olejowe V5-37 kw Zróżnicowane rozwiązania. trakcyjne cenowo opcje. Zamknięte sprężarki śrubowe firmy erius TM z serii V5-37 kw to wydajność w konkurencyjnej cenie. Od samodzielnych sprężarek

Bardziej szczegółowo

Technologia Godna Zaufania

Technologia Godna Zaufania SPRĘŻARKI ŚRUBOWE ZE ZMIENNĄ PRĘDKOŚCIĄ OBROTOWĄ IVR OD 7,5 DO 75kW Technologia Godna Zaufania IVR przyjazne dla środowiska Nasze rozległe doświadczenie w dziedzinie sprężonego powietrza nauczyło nas że

Bardziej szczegółowo

SCK. Sprężarki powietrza SCK 41-100

SCK. Sprężarki powietrza SCK 41-100 SCK Sprężarki powietrza SCK 41-100 ALUP Zaawansowana technologia. Wieloletnie doświadczenie. Firma Alup Kompressoren, to ponad 85 lat doświadczenia w przemyśle. Od wielu lat dostarczamy rozwiązania odpowiadające

Bardziej szczegółowo

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL Suszenie tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL SUSZARKI STANOWISKOWE NOWA GENERACJA SUSZAREK DRYWELL

Bardziej szczegółowo

DRYPOINT M PLus. Produkty. Osuszanie. Skuteczne rozwiązanie o minimalnych rozmiarach. DRYPOINT M PLUS, filtracja i osuszanie w jednym

DRYPOINT M PLus. Produkty. Osuszanie. Skuteczne rozwiązanie o minimalnych rozmiarach. DRYPOINT M PLUS, filtracja i osuszanie w jednym Produkty DRYPOINT M PLus Osuszanie Skuteczne rozwiązanie o minimalnych rozmiarach DRYPOINT M PLUS, filtracja i osuszanie w jednym Dwa w jednym: optymalny system DRYPOINT M PLUS Najważniejszym celem przy

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Śrubowe pompy próżniowe z płaszczem olejowym GV 630-4800, 557-5734 m 3 /h

Atlas Copco. Śrubowe pompy próżniowe z płaszczem olejowym GV 630-4800, 557-5734 m 3 /h Atlas Copco Śrubowe pompy próżniowe z płaszczem olejowym GV 30-4800, 557-5734 m 3 /h Niezawodna próżnia dla wymagających zastosowań Atlas Copco wiodący producent rozwiązań z zakresu sprężonego powietrza,

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Sprężarki tłokowe Seria Automan (0,75 7,5 kw / 1 10 KM)

Atlas Copco. Sprężarki tłokowe Seria Automan (0,75 7,5 kw / 1 10 KM) Atlas Copco Sprężarki tłokowe Seria Automan (0,75 7,5 kw / 1 10 KM) Seria sprężarek AF z napędem bezpośrednim: kompaktowe i lekkie Sprężarki serii AF z wtryskiem oleju mają zastosowanie szczególnie tam

Bardziej szczegółowo

BEKO TECHNOLOGIES. Kompletny, szybki i profesjonalny serwis. Pełna diagnostyka systemów uzdatniania spręŝonego powietrza

BEKO TECHNOLOGIES. Kompletny, szybki i profesjonalny serwis. Pełna diagnostyka systemów uzdatniania spręŝonego powietrza BEKO TECHNOLOGIES SERWIS Diagnostyka i pomiary Kompletny, szybki i profesjonalny serwis Pełna diagnostyka systemów uzdatniania spręŝonego powietrza Prace diagnostyczne osuszaczy ziębniczych Prawidłowy

Bardziej szczegółowo

Oto powody, dla których osoby odpowiedzialne za eksploatację i produkcję, oraz specjaliści od sprężonego powietrza obowiązkowo wyposażają swoje sieci

Oto powody, dla których osoby odpowiedzialne za eksploatację i produkcję, oraz specjaliści od sprężonego powietrza obowiązkowo wyposażają swoje sieci Jakość Osuszacze MDX-DX charakteryzują się wysoką niezawodnością. Posiadają elementy najwyższej jakości, testowane w ekstremalnych warunkach. Bez względu na obciążenie, temperatura punktu rosy jest stała.

Bardziej szczegółowo

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE Wydajność 0,43 43,7 m³/min

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE Wydajność 0,43 43,7 m³/min www.almig.pl SPRĘŻARKI ŚRUBOWE Wydajność 0,43 43,7 m³/min 2 INNOWACYJNE SPRĘŻARKI MADE IN GERMANY ALMiG Kompressoren GmbH To marka będąca gwarancją najwyższego poziomu technologicznego w branży sprężonego

Bardziej szczegółowo

DRYPOINT AC OsusZACZE ADsORPCYJNE KOMPAKTOWE, skuteczne, WYDAJNE. 10 112 m 3 /h

DRYPOINT AC OsusZACZE ADsORPCYJNE KOMPAKTOWE, skuteczne, WYDAJNE. 10 112 m 3 /h DRYPOINT AC OsusZACZE ADsORPCYJNE KOMPAKTOWE, skuteczne, WYDAJNE 10 112 m 3 /h DRYPOINT AC KOMPAKTOWE, WYDAJNE, skuteczne Stała, z góry określona jakość sprężonego powietrza to ważny warunek, gwarantujący

Bardziej szczegółowo

Instrukcja ćwiczenia nr 11

Instrukcja ćwiczenia nr 11 Instrukcja ćwiczenia nr 11 Temat: Stacja przygotowania powietrza sprężonego 1. Cel ćwiczenia: 2. Wprowadzenie: Celem ćwiczenia jest poznanie zasad budowy układów przygotowania powietrza sprężonego na statkach,

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco Bezolejowe dmuchawy śrubowe. ZS 18-132 / ZS 37 + -160 + VSD 18-160 kw

Atlas Copco Bezolejowe dmuchawy śrubowe. ZS 18-132 / ZS 37 + -160 + VSD 18-160 kw Atlas Copco Bezolejowe dmuchawy śrubowe ZS 18-132 / ZS 37 + -160 + VSD 18-160 kw Sprawdzona technologia, najwyższa efektywność Sprężone powietrze o niskim ciśnieniu jest dla wielu przedsiębiorstw kluczowym

Bardziej szczegółowo

Kompresor śrubowy GD-VSA9 18,5/13, 400V, GUDEPOL

Kompresor śrubowy GD-VSA9 18,5/13, 400V, GUDEPOL ELKUR SP J A.Kuryło i K.Kuryło, ul.3-go Maja 98B, 37-500 Jarosław, nr tel 16 621 68 82 wew. 21 lub 26 www.elkur.pl, sklep@elkur.pl, 883 324 856, biuro@elkur.pl przedstawiciele handlowi: Arkadiusz Tomaszewski

Bardziej szczegółowo

JUŻ DZIŚ WYZNACZA STANDARDY DLA PRZYSZŁOŚCI

JUŻ DZIŚ WYZNACZA STANDARDY DLA PRZYSZŁOŚCI 31/32/33 JUŻ DZIŚ WYZNACZA STANDARDY DLA PRZYSZŁOŚCI JESZCZE WIĘKSZA OPŁACALNOŚĆ, JESZCZE WIĘKSZA NIEZAWODNOŚĆ Nowa generacja drenów BEKOMAT to efekt ponad 25-letniego doświadczenia BEKO TECHNOLOGIES.

Bardziej szczegółowo

Wydajne, niezawodne, ekonomiczne

Wydajne, niezawodne, ekonomiczne 01 PL Wydajne, niezawodne, ekonomiczne Sprężarki śrubowe Konstrukcja najwyższej klasy Zestaw sprężarkowy L02 - L05 AIRSTATION Wysoka niezawodność niskie koszty serwisowania Sprężarki CompAir typoszeregu

Bardziej szczegółowo

EVERDRY OSUSZACZE ADSORPCYJNE SPRĘŻONEGO POWIETRZA DO DUŻYCH WYDATKÓW PRZEPŁYWU

EVERDRY OSUSZACZE ADSORPCYJNE SPRĘŻONEGO POWIETRZA DO DUŻYCH WYDATKÓW PRZEPŁYWU OSUSZACZE ADSORPCYJNE SPRĘŻONEGO POWIETRZA DO DUŻYCH WYDATKÓW PRZEPŁYWU ROZWIĄZANIE ZALEŻY OD ZASTOSOWANIA dlatego też wszystkie urządzenia do uzdatniania sprężonego powietrza oferowane przez BEKO Technologies

Bardziej szczegółowo

Kompresor śrubowy GD-VSI7 7,5/13, 400V, GUDEPOL

Kompresor śrubowy GD-VSI7 7,5/13, 400V, GUDEPOL ELKUR SP J A.Kuryło i K.Kuryło, ul.3-go Maja 98B, 37-500 Jarosław, nr tel 16 621 68 82 wew. 21 lub 26 www.elkur.pl, sklep@elkur.pl, 883 324 856, biuro@elkur.pl przedstawiciele handlowi: Arkadiusz Tomaszewski

Bardziej szczegółowo

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE O ZMIENNEJ WYDAJNOŚCI

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE O ZMIENNEJ WYDAJNOŚCI www.almig.pl SPRĘŻARKI ŚRUBOWE O ZMIENNEJ WYDAJNOŚCI Wydajność: 1,09 56,60 m 3 /min 2 INTELIGENTNE SPRĘŻARKI MADE IN GERMANY ALMiG Kompressoren GmbH To marka będąca gwarancją najwyższego poziomu technologicznego

Bardziej szczegółowo

Osuszacz adsorpcyjny na wysokie ciśnienia HLP PN 25, 0040 do 0125 HLP PN 40, 0050 do 0155

Osuszacz adsorpcyjny na wysokie ciśnienia HLP PN 25, 0040 do 0125 HLP PN 40, 0050 do 0155 PL, 0040 do 0125 PN 40, 0050 do 0155 suszacz adsorpcyjny regenrowany na zimno do wysokich ciśnień, z filtrem wstępnym i końcowym pis produktu: Sprężone powietrze poprzez wlot do osuszacza () kierowane

Bardziej szczegółowo

BURAN ZIĘBNICZY OSUSZACZ SPRĘŻONEGO POWIETRZA

BURAN ZIĘBNICZY OSUSZACZ SPRĘŻONEGO POWIETRZA BURAN ZIĘBNICZY OSUSZACZ SPRĘŻONEGO POWIETRZA Kompaktowa zabudowa Sprężone powietrze to coś więcej niż tylko sprężanie Sprężone powietrze jest niezbędnym nośnikiem energii we wszystkich gałęziach przemysłu.

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju G 110-250 (110-250 kw / 150-340 KM)

Atlas Copco. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju G 110-250 (110-250 kw / 150-340 KM) Atlas Copco Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju (110-250 kw / 150-340 KM) Niezawodna technologia, trwała konstrukcja Atlas Copco od wielu lat z powodzeniem projektuje i produkuje trwałe i niezawodne sprężarki

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn budowlanych

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn budowlanych Zielono-żółta siła Filtry do maszyn budowlanych Gwarantowana jakość oryginalnego wyposażenia. Program produktów MANN-FILTER do maszyn budowlanych: Filtry powietrza Filtry oleju Filtry wstępne paliwa Filtry

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju z napędem o zmiennej prędkości obrotowej VSD + (7-15 kw)

Atlas Copco. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju z napędem o zmiennej prędkości obrotowej VSD + (7-15 kw) Atlas Copco Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju z napędem o zmiennej prędkości obrotowej VSD + (7-15 kw) Wyjątkowa energooszczędność Brak okresów pracy na biegu jałowym Cicha praca Mała powierzchnia konieczna

Bardziej szczegółowo

Powietrze jest darmowe. Sprężone powietrze już nie. Oszczędzaj energię - obniż rachunki.

Powietrze jest darmowe. Sprężone powietrze już nie. Oszczędzaj energię - obniż rachunki. Powietrze jest darmowe. Sprężone powietrze już nie. Oszczędzaj energię - obniż rachunki. EnergyCampaign_PL_05.indd 1 17-Oct-14 17:10:01 70 % 70% WYDATKÓW NA SPRĘŻARKĘ TO OPŁATY ZA ENERGIĘ EnergyCampaign_PL_05.indd

Bardziej szczegółowo

Początkowy spadek ciś. uwzg. filtry mbar

Początkowy spadek ciś. uwzg. filtry mbar ane techniczne, 0040-1130 PL Przepływ w (1 bar, 20 )* echy Korzyści Kompletny układ do uzdatniania zawierający System pod klucz, wszystkie komponenty od filtr wstępny i końcowy oraz ręczny spust jednego

Bardziej szczegółowo

MSC MSD RMC RMD RME Solidne i proste. Wyjątkowa niezawodność. Napęd pasowy. Napęd przekładniowy

MSC MSD RMC RMD RME Solidne i proste. Wyjątkowa niezawodność. Napęd pasowy. Napęd przekładniowy MSC 30-45 MSD 55-75 Napęd pasowy RMC 30-45 RMD 55-75 RME 75-90 Napęd przekładniowy Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju. Stało i zmiennoobrotowe Solidne i proste. Wyjątkowa niezawodność. MSC/MSD Napęd pasowy

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn rolniczych

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn rolniczych Zielono-żółta siła Filtry do maszyn rolniczych Program produktów MANN-FILTER do maszyn rolniczych: Filtry powietrza Filtry oleju Filtry wstępne paliwa Filtry kabinowe Systemy odpowietrzania skrzyni korbowej

Bardziej szczegółowo

Chłodniczy osuszacz sprężonego powietrza Boreas Variopulse

Chłodniczy osuszacz sprężonego powietrza Boreas Variopulse Chłodniczy osuszacz sprężonego Boreas Variopulse Inteligentny chłodniczy osuszacz sprężone Dlaczego sprężone powietrze jest uzdatnianie? Sprężone powietrze jest jednym z podstawowych rodzajów energii napędowej

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju. GA 5-11/GA 5-15 VSD 5-11 kw/7-15 KM / 5-15 kw/7-20 KM

Atlas Copco Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju. GA 5-11/GA 5-15 VSD 5-11 kw/7-15 KM / 5-15 kw/7-20 KM Atlas Copco Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju GA 5-11/GA 5-15 VSD 5-11 kw/7-15 KM / 5-15 kw/7-20 KM Inteligentne rozwiązanie dopasowane do potrzeb rynku Rodzina sprężarek GA Atlas Copco charakteryzuje

Bardziej szczegółowo

Kompresor śrubowy JOSVAL - MISTRAL Set 15-B AS - ZESTAW (500L, 15KM, 10BAR) + osuszacz + filtr (nowość) (promocja)

Kompresor śrubowy JOSVAL - MISTRAL Set 15-B AS - ZESTAW (500L, 15KM, 10BAR) + osuszacz + filtr (nowość) (promocja) HAFEN, ul. Artyleryjska 11, 08-110 Siedlce, www.hafen.pl, e-mail: biuro@hafen.pl, tel/fax: 25 644 08 22 5256815 Kompresor śrubowy JOSVAL - MISTRAL Set 15-B AS - ZESTAW (500L, 15KM, 10BAR) + osuszacz +

Bardziej szczegółowo

Wydajności: 0,86 19,62 m 3 /min

Wydajności: 0,86 19,62 m 3 /min www.almig.pl Bezolejowe sprężarki śrubowe z wtryskiem wody Wydajności: 0,86 19,62 m 3 /min 2 INNOWACYJNE SPRĘŻARKI BEZOLEJOWE MADE IN GERMANY ALMiG Kompressoren GmbH To marka będąca gwarancją najwyższego

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółci górą. Filtry do kompresorów

Zielono-żółci górą. Filtry do kompresorów Zielono-żółci górą Filtry do kompresorów Jeżeli chodzi o serwis, lepiej nie ryzykować: program filtrów do wszystkich kompresorów Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Przy każdym serwisie: najlepsza

Bardziej szczegółowo

Jak i z kim obniżać koszty sprężonego powietrza w przemyśle. Optymalizacja systemów sprężonego powietrza

Jak i z kim obniżać koszty sprężonego powietrza w przemyśle. Optymalizacja systemów sprężonego powietrza Jak i z kim obniżać koszty sprężonego powietrza w przemyśle. Optymalizacja systemów sprężonego powietrza zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej. Konferencja REMONTY I UTRZYMANIE TUCHU W PRZEMYŚLE - Zakopane

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych Zielono-żółte bezpieczeństwo Filtry do pomp próżniowych Serwis to kwestia zaufania! Program filtrów do wszystkich pomp próżniowych Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Dobry serwis gwarantuje

Bardziej szczegółowo

RDX MODUŁOWY SYSTEM SUSZĄCY W TECHNOLOGII SPRĘŻONEGO POWIETRZA DO GRANULATÓW TWORZYW

RDX MODUŁOWY SYSTEM SUSZĄCY W TECHNOLOGII SPRĘŻONEGO POWIETRZA DO GRANULATÓW TWORZYW RDX MODUŁOWY SYSTEM SUSZĄCY W TECHNOLOGII SPRĘŻONEGO POWIETRZA DO GRANULATÓW TWORZYW Fizyczna zasada działania suszenia sprężonym powietrzem Rozprężenie suchego sprężonego powietrza do ciśnienia atmosferycznego

Bardziej szczegółowo

D 06F Regulator ciśnienia

D 06F Regulator ciśnienia D 06F Regulator ciśnienia Karta katalogowa Konstrukcja Regulator ciśnienia składa się z: Korpusu z gniazdami G 1 / 4 (bez manometru) Przyłączy gwintowanych Kompletu wkładu zaworu z membraną i gniazdem

Bardziej szczegółowo

EV220B do dużych przepływów i tłumienia uderzeń hydraulicznych

EV220B do dużych przepływów i tłumienia uderzeń hydraulicznych EV220B 15-50 do dużych przepływów i tłumienia uderzeń hydraulicznych 4 Uniwersalne zawory elektromagnetyczne 2/2-drożne typu EV220B 15-50 przeznaczone są do szeregu różnych zastosowań i aplikacji przemysłowych

Bardziej szczegółowo

Zestaw instalacyjny Zestaw do automatycznego przełączania Zestaw regulatora ciśnienia

Zestaw instalacyjny Zestaw do automatycznego przełączania Zestaw regulatora ciśnienia Zestaw instalacyjny str. 2 Zestaw do automatycznego przełączania str. 3 Zestaw regulatora ciśnienia str. 4 Osuszacze powietrza z użyciem membran o pustych włóknach / filtrów koalescencyjnych str. 6 Filtry

Bardziej szczegółowo

Sprężarki śrubowe o mocy do 30kW. People. Passion. Performance.

Sprężarki śrubowe o mocy do 30kW. People. Passion. Performance. Sprężarki śrubowe o mocy do 30kW People. Passion. Performance. People. Passion. Performance. Odpowiadamy na szerokie potrzeby naszych klientów Produkty z szerokiej oferty sprężarek śrubowych o mocy poniżej

Bardziej szczegółowo

SCK & Sonetto. Sprężarki powietrza Alup Napęd pasowy. SCK 3-100, Sonetto 8-20

SCK & Sonetto. Sprężarki powietrza Alup Napęd pasowy. SCK 3-100, Sonetto 8-20 SCK & Sonetto Sprężarki powietrza Alup Napęd pasowy SCK 3100, Sonetto 820 ALUP Zaawansowana technologia. Wieloletnie doświadczenie. Firma Alup Kompressoren, to ponad 85 lat doświadczenia w przemyśle. Od

Bardziej szczegółowo

Opis typoszeregu: Wilo-CronoLine-IL

Opis typoszeregu: Wilo-CronoLine-IL Opis typoszeregu: Wilo-CronoLine-IL Rysunek podobny Budowa Pompa dławnicowa o konstrukcji Inline z przyłączem kołnierzowym Zastosowanie Tłoczenie wody grzewczej (zgodnie z VDI 2035), wody zimnej i mieszanin

Bardziej szczegółowo

SNOW POWER & PERFORMANCE IN THE HEAD

SNOW POWER & PERFORMANCE IN THE HEAD polski Ciągła optymalizacja i rozszerzanie asortymentu to cel TechnoAlpin. Zgodnie z tą filozofią TechnoAlpin ciągle stara się wprowadzać na rynek coraz skuteczniejsze produkty. W rezultacie tego rozwoju

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju GA 30 + -90/GA 37-90 VSD

Atlas Copco. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju GA 30 + -90/GA 37-90 VSD Atlas Copco Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju GA 30 + 90/GA 3790 VSD Driven by efficiency w trosce o wydajność Inteligentne rozwiązania, efektywność użytkowania Sprężarki serii GA 30 + 90 Atlas Copco

Bardziej szczegółowo

SYSTEM M-Thermal Midea

SYSTEM M-Thermal Midea SYSTEM M-Thermal Midea Jednostka zewnętrzna w technologii inwerterowej DC Zasobnik ciepłej wody użytkowej Jednostka wewnętrzna Zestaw solarny Technologia inwerterowa Zwiększenie prędkości obrotowej silnika

Bardziej szczegółowo

Sprężarki śrubowe i tłokowe Osuszacze, zbiorniki Filtry, seperatory SPRZEDAŻ NAPRAWA SERWIS SPRĘŻAREK. tel./ fax 061 818 80 83 tel.

Sprężarki śrubowe i tłokowe Osuszacze, zbiorniki Filtry, seperatory SPRZEDAŻ NAPRAWA SERWIS SPRĘŻAREK. tel./ fax 061 818 80 83 tel. Z A K Ł A D N A P R A W Y S P R Ę Ż A R E K Sprężarki śrubowe i tłokowe Osuszacze, zbiorniki Filtry, seperatory PNEUMAKO tel./ fax 061 818 80 83 tel. 0603 845 905 INFORMACJE O FIRMIE Jacek i Tomasz Koziński

Bardziej szczegółowo

Atlas Copco. Gazy przemysłowe bezpośrednio w miejscu użytkowania Generatory azotu i tlenu

Atlas Copco. Gazy przemysłowe bezpośrednio w miejscu użytkowania Generatory azotu i tlenu Atlas Copco Gazy przemysłowe bezpośrednio w miejscu użytkowania Generatory azotu i tlenu Niezawodne źródło tlenu i azotu Niezależnie od tego czy Państwa firma specjalizuje się w chemii, elektronice, cięciu

Bardziej szczegółowo

Opis serii: Wilo-CronoLine-IL

Opis serii: Wilo-CronoLine-IL IL 40 IL 32 Opis serii: Wilo-CronoLine-IL H/m 100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 0 0 IL 50 IL 65 IL 80 IL 100 IL 125 IL 150 Wilo-CronoLine-IL,. - IL 250 IL 200 100 200 300 400 500 600 700 Q/m³/h Budowa Pompa

Bardziej szczegółowo

Ocena wydajności instalacji sprężonego powietrza na podstawie analizy pracy sprężarek

Ocena wydajności instalacji sprężonego powietrza na podstawie analizy pracy sprężarek Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Zakład Maszyn Spożywczych i Transportu Żywności Ocena wydajności instalacji sprężonego powietrza na podstawie analizy pracy sprężarek dr inż. Karolina Perz Plan prezentacji

Bardziej szczegółowo

ZESPOŁY SPRĘŻARKOWE DO ZASTOSOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH I KOMERCYJNYCH BERLING REFRIGERATION GROUP KZBT-2/10-PL

ZESPOŁY SPRĘŻARKOWE DO ZASTOSOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH I KOMERCYJNYCH BERLING REFRIGERATION GROUP KZBT-2/10-PL ZESPOŁY SPRĘŻARKOWE DO ZASTOSOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH I KOMERCYJNYCH BERLING REFRIGERATION GROUP KZBT-2/10-PL Spis treści 1. Standardowy zakres dostawy... 2. Opcje... 3. Moduły dodatkowe... 4. Wydajność chłodnicza

Bardziej szczegółowo

Seria filtrów GL Wysokowydajne filtry

Seria filtrów GL Wysokowydajne filtry Seria filtrów GL Wysokowydajne filtry 2 Uwaga: skażenie! Wszystkie branże przemysłu stosują sprężone powietrze jako bezpieczny i niezawodny nośnik energii. Jednakże po wytworzeniu w chwili tłoczenia do

Bardziej szczegółowo

Chłodniczy osuszacz sprężonego powietrza Boreas Variopulse

Chłodniczy osuszacz sprężonego powietrza Boreas Variopulse Chłodniczy osuszacz sprężonego Boreas Variopulse Inteligentny chłodniczy osuszacz sprężone Dlaczego sprężone powietrze jest uzdatnianie? Sprężone powietrze jest jednym z podstawowych rodzajów energii napędowej

Bardziej szczegółowo

Largo & Allegro. Sprężarki powietrza LARGO & ALLEGRO 15-30

Largo & Allegro. Sprężarki powietrza LARGO & ALLEGRO 15-30 Largo & Allegro Sprężarki powietrza LARGO 11-30 & ALLEGRO 15-30 Alup Zaawansowana technologia. Wieloletnie doświadczenie. Firma Alup Kompressoren, to ponad 85 lat doświadczenia w przemyśle. Od wielu lat

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

Seria DFD-DH Suszarki na osuszone powietrze & Zbiorniki suszące

Seria DFD-DH Suszarki na osuszone powietrze & Zbiorniki suszące Seria DFD- Suszarki na osuszone powietrze & Zbiorniki suszące Suszarka na osuszone powietrze Wprowadzenie Odpowiednie wysuszenie tworzyw sztucznych jest bardzo ważne dla produkcji wysokiej jakości wyrobów.

Bardziej szczegółowo

Karta produktu. EH-n00-A/.../1,0/... Agregat chłodniczy EH-FORCE

Karta produktu. EH-n00-A/.../1,0/... Agregat chłodniczy EH-FORCE Karta produktu PRZEZNACZENIE Agregat chłodniczy EH-FORCE typu EH-n00-A/./1,0/, przeznaczony jest do schładzania wody, która transportowana jest do wymienników ciepła (np. chodnikowych lub ścianowych chłodnic

Bardziej szczegółowo

D 06F Regulator ciśnienia

D 06F Regulator ciśnienia D 06F Regulator ciśnienia Karta katalogowa Konstrukcja Regulator ciśnienia składa się z: Korpusu z gniazdami G 1 / 4 (bez manometru) Przyłączy gwintowanych (wersja A i B) Kompletnego wkładu zaworu z membraną

Bardziej szczegółowo

Technologie Oszczędzania Energii. w kooperacji z OSZCZĘDNOŚĆ TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA ZARABIANIE PIENIĘDZY

Technologie Oszczędzania Energii. w kooperacji z OSZCZĘDNOŚĆ TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA ZARABIANIE PIENIĘDZY EUROPE Sp. z o.o. Technologie Oszczędzania Energii w kooperacji z OSZCZĘDNOŚĆ TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA ZARABIANIE PIENIĘDZY Innowacyjny system oszczędzania energii elektrycznej Smart-Optimizer ECOD WYŁĄCZNY

Bardziej szczegółowo

MŁOTY HYDRAULICZNE SERII EC. Wytrzymałe i niezawodne do codziennych prac wyburzeniowych.

MŁOTY HYDRAULICZNE SERII EC. Wytrzymałe i niezawodne do codziennych prac wyburzeniowych. MŁOTY HYDRAULICZNE SERII EC Wytrzymałe i niezawodne do codziennych prac wyburzeniowych. Potrzebujesz niezawodnego młota hydraulicznego do koparki? Prezentujemy młoty hydrauliczne serii EC Nasze nowe młoty

Bardziej szczegółowo

Opis typoszeregu: Wilo-VeroLine-IPL

Opis typoszeregu: Wilo-VeroLine-IPL Opis typoszeregu: Wilo-VeroLine-IPL Rysunek podobny Budowa Pompa dławnicowa o konstrukcji Inline z przyłączem gwintowanym lub kołnierzowym Zastosowanie Tłoczenie wody grzewczej (zgodnie z VDI 2035), wody

Bardziej szczegółowo

Ingersoll Rand. Osuszacze chłodnicze

Ingersoll Rand. Osuszacze chłodnicze Ingersoll Rand Osuszacze chłodnicze Niezawodny, wydajny, niski koszt eksploatacji Ingersoll Rand Dostarczenie czystego, suchego, sprężonego powietrza jest szczególnie ważne w przypadku zastosowań, w których

Bardziej szczegółowo

OSUSZACZ POWIETRZA OP-100

OSUSZACZ POWIETRZA OP-100 OSUSZACZ POWIETRZA OP-100 OSUSZACZ POWIETRZA OP-100 Osuszacze powietrza typu OP 130 firmy IGLOO to wysokosprawne profesjonalne kompaktowe urządzenia do usuwania wilgoci i osuszania powietrza w zamkniętych

Bardziej szczegółowo

POMPA CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z 200 l ZASOBNIKIEM C.W.U. I JEDNĄ WĘŻOWNICĄ

POMPA CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z 200 l ZASOBNIKIEM C.W.U. I JEDNĄ WĘŻOWNICĄ Pompy ciepła do przygotowania c.w.u. POMPA CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Z 200 l ZASOBNIKIEM C.W.U. I JEDNĄ WĘŻOWNICĄ Nowoczesna automatyka z intuicyjnym dotykowym panelem sterowania Zasobnik c.w.u.

Bardziej szczegółowo

ríptico Denver Plus Puricom 2014 Dystrybutor: Código: T

ríptico Denver Plus Puricom 2014 Dystrybutor: Código: T Dystrybutor: Código: 579713 Tríptico Denver Plus Puricom 2014 DLACZEGO? ZDROWIE Kąpiel w miękkiej wodzie zapewnia bardziej naturalną, gładką i miękką skórę. OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII Wydajność urządzeń wodnych

Bardziej szczegółowo

Myjka Wysokociśnieniowa ARKA

Myjka Wysokociśnieniowa ARKA Myjka Wysokociśnieniowa ARKA Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa na ciepłą wodę ( z podgrzewaniem wody) Urządzenie doskonałe do pracy w trudnych warunkach z wolnoobrotową pompą INTERPUMP nowego typu.

Bardziej szczegółowo

(30) Pierwszeństwo: (73) (43) Zgłoszenie ogłoszono: (72) Twórca wynalazku: (74) (45) O udzieleniu patentu ogłoszono:

(30) Pierwszeństwo: (73) (43) Zgłoszenie ogłoszono: (72) Twórca wynalazku: (74) (45) O udzieleniu patentu ogłoszono: RZECZPO SPOLITA POLSKA (12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 176280 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 306937 (51) IntCl6: B01D 53/047 Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (22) Data zgłoszenia: 24.01.1995

Bardziej szczegółowo

mgr inż. Wojciech Halkiewicz Gospodarka energetyczna sprężonym powietrzem"

mgr inż. Wojciech Halkiewicz Gospodarka energetyczna sprężonym powietrzem mgr inż. Wojciech Halkiewicz Gospodarka energetyczna sprężonym powietrzem" Seminarium Optymalizacja zużycia energii w zakładach przemysłowych Gdańsk 23.05.2012 CO TO JEST GOSPODARKA ENERGETYCZNA SPRĘŻONYM

Bardziej szczegółowo

Hydra-D. Engineering GREAT Solutions. Adsorpcyjne osuszacze powietrza o ultrawysokiej czystości

Hydra-D. Engineering GREAT Solutions. Adsorpcyjne osuszacze powietrza o ultrawysokiej czystości Hydra-D Engineering GREAT Solutions Adsorpcyjne osuszacze powietrza o ultrawysokiej czystości 02 Hydra-D Spis treści 03 Nasze możliwości 04 Hydra-D Rozwiązanie 05 Hydra-D Zasady działania 06 Hydra-D Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

NARZĘDZIA DO DOBRYCH AUDYTÓW I GOSPODARKI ENERGETYCZNEJ SPRĘŻONYM POWIETRZEM"

NARZĘDZIA DO DOBRYCH AUDYTÓW I GOSPODARKI ENERGETYCZNEJ SPRĘŻONYM POWIETRZEM ARIA C Wojciech Halkiewicz NARZĘDZIA DO DOBRYCH AUDYTÓW I GOSPODARKI ENERGETYCZNEJ SPRĘŻONYM POWIETRZEM" Kliknij, aby edytować styl wzorca podtytułu VII Spotkanie branżowe: ENERGIA MEDIA UTRZYMANIE RUCHU

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne osuszanie i oczyszczanie powietrza na basenach kąpielowych. DPD - Basenowe osuszacze kanałowe

Nowoczesne osuszanie i oczyszczanie powietrza na basenach kąpielowych. DPD - Basenowe osuszacze kanałowe Nowoczesne osuszanie i oczyszczanie powietrza na basenach kąpielowych DPD - Basenowe osuszacze kanałowe Kratka Kratka nawiewna Sposoby instalacji Cyrkulacja powietrza w hali basenowej jest bardzo istotna

Bardziej szczegółowo

Powietrzna pompa ciepła ekologia i nowoczesne ogrzewanie domu

Powietrzna pompa ciepła ekologia i nowoczesne ogrzewanie domu Powietrzna pompa ciepła ekologia i nowoczesne ogrzewanie domu Coraz częściej decydujemy się na budowę domu w standardzie energooszczędnym wyróżniający się odpowiednią izolacją ścian, przegród zewnętrznych,

Bardziej szczegółowo

Kanałowa chłodnica wodna CPW

Kanałowa chłodnica wodna CPW 134 Kanałowa chłodnica wodna ZASTOSOWANIE Kanałowe chłodnice wodne powietrza, przeznaczone są do schładzania nawiewanego powietrza w systemach wentylacyjnych o prostokątnym przekroju kanałów, a także mogą

Bardziej szczegółowo

Zawory regulacyjne (PN 16) VRB 2 zawór 2-drogowy z gwintem wewn. i zewn. VRB 3 zawór 3-drogowy z gwintem wewn. i zewn.

Zawory regulacyjne (PN 16) VRB 2 zawór 2-drogowy z gwintem wewn. i zewn. VRB 3 zawór 3-drogowy z gwintem wewn. i zewn. Arkusz Informacyjny Zawory regulacyjne (PN 16) VRB 2 zawór 2-drogowy z gwintem wewn. i zewn. VRB 3 zawór 3-drogowy z gwintem wewn. i zewn. Opis Zawory VRB zapewniają wysokiej jakości regulację i oszczędne

Bardziej szczegółowo

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE O ZMIENNEJ WYDAJNOŚCI

SPRĘŻARKI ŚRUBOWE O ZMIENNEJ WYDAJNOŚCI www.almig.pl SPRĘŻARKI ŚRUBOWE O ZMIENNEJ WYDAJNOŚCI Wydajność: 0,18 4,12 m³/min 2 INTELIGENTNE SPRĘŻARKI MADE IN GERMANY ALMiG Kompressoren GmbH To marka będąca gwarancją najwyższego poziomu technologicznego

Bardziej szczegółowo

WIĘKSZY WYDMUCH POWIETRZA Z OBUDOWY

WIĘKSZY WYDMUCH POWIETRZA Z OBUDOWY NOWY WENTYLATOR Z FILTREM PLUS WIĘKSZY WYDMUCH POWIETRZA Z OBUDOWY * PO PROSTU INNOWACYJNI. NA PEWNO LEPSI. NASZ NOWY WENTYLATOR Z FILTREM PLUS. W szafach elektrycznych i obudowach z elementami elektrycznymi

Bardziej szczegółowo

Opis serii: Wilo-VeroLine-IPL

Opis serii: Wilo-VeroLine-IPL Opis serii: Wilo-VeroLine-IPL H/m 5 45 4 35 3 25 2 15 1 5 IPL 4 IPL 32 IPL 25 IPL 3 2 IPL 5 IPL 65 Wilo-VeroLine-IPL,. IPL 8 IPL 1 4 6 8 1 12 14 16 Q/m³/h Budowa Pompa dławnicowa o konstrukcji Inline z

Bardziej szczegółowo

Pompy ciepła woda-powietrze Model LV (1,9 do 17,1 kw)

Pompy ciepła woda-powietrze Model LV (1,9 do 17,1 kw) Pompy ciepła woda-powietrze Model LV (1,9 do 17,1 kw) 2 Pompy ciepła woda-powietrze Kompaktowe, efektywne i bogate w opcje Seria LV Pompa ciepła typu LV woda-powietrze oferuje szeroki zakres i jednocześnie

Bardziej szczegółowo

Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT ,01 zł brutto. Kod produktu: GD SMART 7,5 270 VT

Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT ,01 zł brutto. Kod produktu: GD SMART 7,5 270 VT Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT Kod produktu: GD SMART 7,5 270 VT 19 295,01 zł brutto Kompresor - Sprężarka śrubowa Gudepol GD SMART 7,5 270 VT Kompresor śrubowy z serii SMART

Bardziej szczegółowo

Pneumatyczne wciągniki łańcuchowe. Urządzenia dźwignicowe. Pneumatyczny wciągnik łańcuchowy z hakiem nośnym Model CPA. Udźwig kg.

Pneumatyczne wciągniki łańcuchowe. Urządzenia dźwignicowe. Pneumatyczny wciągnik łańcuchowy z hakiem nośnym Model CPA. Udźwig kg. Dla zapewnienia bezawaryjnej pracy wciągnika pneumatycznego należy sprężone powietrze wcześniej oczyścić i naoleić! Pneumatyczny wciągnik łańcuchowy z hakiem nośnym Model CPA Udźwig 125-990 Silnik tego

Bardziej szczegółowo

Kompensatory stalowe. Produkcja. Strona 1 z 76

Kompensatory stalowe. Produkcja. Strona 1 z 76 Strona 1 z 76 Kompensatory stalowe Jeśli potencjalne odkształcenia termiczne lub mechaniczne nie mogą być zaabsorbowane przez system rurociągów, istnieje konieczność stosowania kompensatorów. Nie przestrzeganie

Bardziej szczegółowo

esafe The new Generation

esafe The new Generation esafe The new Generation esafe The New Generation www.cejn.com/esafe esafe Nowa generacja Wydajność i bezpieczeństwo w jednym złączu! Znakomicie! ENER.CON EUROPE Awards 2015 przyznało nagrody dla najbardziej

Bardziej szczegółowo

Newsletter 2/2016. Komponenty do podciśnienia. technika próżniowa.

Newsletter 2/2016. Komponenty do podciśnienia. technika próżniowa. Newsletter 2/2016 Komponenty do podciśnienia technika próżniowa PEŁNA OFERTA ELEMENTÓW PODCIŚNIENIOWYCH Firma PNEUMAX oferuje pełną gamę produktów w zakresie techniki próżniowej. Elementy próżniowe, wykonane

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące urządzenia

Informacje dotyczące urządzenia ST08 Informacje dotyczące urządzenia SPIS TREŚCI: OPIS I PODSTAWOWE CECHY SCHEMAT ROZMIESZCZENIOWY DANE TECHNICZNE ZNAMIONOWE KONFIGURACJA Sealed Air Polska Sp.zo.o. Duchnice, ul. Ożarowska 28A 05-850

Bardziej szczegółowo

WYTRZYMA TRZYKROTNIE DŁUŻSZĄ EKSPLOATACJĘ* NIŻ TWÓJ OBECNY ŁAŃCUCH JEŚLI NIE, KOLEJNY ŁAŃCUCH OFERUJEMY BEZPŁATNIE.

WYTRZYMA TRZYKROTNIE DŁUŻSZĄ EKSPLOATACJĘ* NIŻ TWÓJ OBECNY ŁAŃCUCH JEŚLI NIE, KOLEJNY ŁAŃCUCH OFERUJEMY BEZPŁATNIE. WYTRZYMA TRZYKROTNIE DŁUŻSZĄ EKSPLOATACJĘ* NIŻ TWÓJ OBECNY ŁAŃCUCH JEŚLI NIE, KOLEJNY ŁAŃCUCH OFERUJEMY BEZPŁATNIE. MOCNY. WYTRZYMAŁY. JESZCZE SKUTECZNIEJSZY. Renold Synergy Po prostu najlepszy Łańcuch

Bardziej szczegółowo

osuszacze powietrza Katalog 2007/2008

osuszacze powietrza Katalog 2007/2008 osuszacze powietrza Katalog 2007/2008 Przenośne nagrzewnice powietrza Osuszacze Seria AMT Niezawodne osuszanie pomieszczeń 18 REMKO AMT Koniec z wilgotnymi ścianami, zapachem stęchlizny i pleśnią. Osuszacze

Bardziej szczegółowo

Zawory regulacyjne (PN 16) VF 2 Zawór 2-drogowy, kołnierzowy VF 3 Zawór 3-drogowy, kołnierzowy

Zawory regulacyjne (PN 16) VF 2 Zawór 2-drogowy, kołnierzowy VF 3 Zawór 3-drogowy, kołnierzowy Arkusz Informacyjny Zawory regulacyjne (PN 16) VF 2 Zawór 2-drogowy, kołnierzowy VF 3 Zawór 3-drogowy, kołnierzowy Opis VF 2 VF 3 Zawory VF 2 i VF 3 zapewniają wysokiej jakości regulację i oszczędne rozwiązanie

Bardziej szczegółowo

KAPELLA SIGMA. 45 W 55 W 74 W 26 843, 00 zł. 34 000 h. 19 miesięcy NOWOCZESNA I ENERGOOSZCZĘDNA LAMPA LED. co najmniej tyle możesz oszczędzić

KAPELLA SIGMA. 45 W 55 W 74 W 26 843, 00 zł. 34 000 h. 19 miesięcy NOWOCZESNA I ENERGOOSZCZĘDNA LAMPA LED. co najmniej tyle możesz oszczędzić NOWOCZESNA I ENERGOOSZCZĘDNA LED SIGMA 45 W 55 W 74 W 26 843, 00 zł co najmniej tyle możesz oszczędzić 34 000 h tyle dłużej będzie Ci służyć 19 miesięcy tyle wystarczy, aby zwrócił się koszt jej zakupu

Bardziej szczegółowo

Sprężarki tłokowe

Sprężarki tłokowe Sprężarki tłokowe Sprężarki tłokowe jednostopniowe Sprężarki tłokowe ABAC Sprężarki tłokowe ABAC to najwyższej jakości produkt, który jest wynikiem wieloletnich doświadczeń w branży profesjonalnych i przemysłowych

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne systemy klimatyzacji precyzyjnej Swegon

Nowoczesne systemy klimatyzacji precyzyjnej Swegon Nowoczesne systemy klimatyzacji precyzyjnej Swegon Swegon jest jednym z wiodących europejskich producentów urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W zakresie oferty koncernu znajdują się nie tylko

Bardziej szczegółowo

Materiał szkoleniowy: urządzenia i instalacje do magazynowania i rozprężania gazów specjalnych

Materiał szkoleniowy: urządzenia i instalacje do magazynowania i rozprężania gazów specjalnych Materiał szkoleniowy: urządzenia i instalacje do magazynowania i rozprężania gazów specjalnych Spis treści 1. PANELE ROZPRĘŻANIA, SYSTEMY MONITORUJĄCE / KONTROLNE... 2 2. ZAWORY I REDUKTORY CIŚNIENIA...

Bardziej szczegółowo

Zawory regulacyjne (PN 16) VRB 2 zawór 2-drogowy z gwintem wewn. i zewn. VRB 3 zawór 3-drogowy z gwintem wewn. i zewn.

Zawory regulacyjne (PN 16) VRB 2 zawór 2-drogowy z gwintem wewn. i zewn. VRB 3 zawór 3-drogowy z gwintem wewn. i zewn. Arkusz Informacyjny Zawory regulacyjne (PN 16) VRB 2 zawór 2-drogowy z gwintem wewn. i zewn. VRB 3 zawór 3-drogowy z gwintem wewn. i zewn. Opis Połączenia z innymi siłownikami można znaleźć w sekcji Akcesoria.

Bardziej szczegółowo