PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd"

Transkrypt

1 Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 110 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Segmenty zastosowań przemysłowych Struktura sprzedaży Główne produkty Główne korzyści Odense (Dania) Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny Firma Universal Robots opracowuje i sprzedaje konkurencyjne cenowo roboty przemysłowe cechujące się wysoką elastycznością zastosowań, które automatyzują i usprawniają wszelkiego rodzaju procesy przemysłowe. Małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa Zakres zadań w dziedzinie automatyki przemysłowej w różnych gałęziach przemysłu Globalna sieć dystrybutorów (200 partnerów handlowych w 50 krajach) Roboty przemysłowe: roboty przegubowe o sześciu stopniach swobody UR5: Może przenosić ładunki o masie do 5 kg. Promień zasięgu roboczego: 85 cm UR10: Może przenosić ładunki o masie do 10 kg. Promień zasięgu roboczego: 130 cm Łatwe programowanie Łatwa instalacja Elastyczność w zakresie miejsca instalacji Możliwość pracy bez ogrodzenia zabezpieczającego Roboty współpracujące z człowiekiem wyniki oceny ryzyka dopuszczają, aby pracowały bez ogrodzenia Korzystna inwestycja (szybki zwrot z inwestycji) Robot działa samodzielnie nie musi być monitorowany i sterowany przez ludzi Jest bardzo cichy nie emituje irytującego hałasu charakterystycznego dla robotów Energooszczędność Konstrukcja modułowa Aprobata TÜV Enkodery absolutne Nie ma potrzeby stosowania zapasowej baterii enkodera Wiele modułów wej.-wyj.

2 Fakty i liczby Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie Pobierz zawartość multimedialną: Kontakt z firmą: Universal Robots A/S Enrico Krog Iversen, CEO Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Rzecznik prasowy: Grouleff Kommunikation Malene Grouleff, koordynator ds. PR Adresy: Universal Robots A/S Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Fax CVR N0.: Universal Robots China (Shanghai) Ltd A, Silver Center No Shaanxi Road North Shanghai Putuo District Shanghai Chiny Universal Robots USA, Inc. 11 Technology Drive East Setauket, New York USA Universal Robots Spain S.L. Carrer Pujades 51 B.53 E Barcelona Spain Website: Pobierz zawartość multimedialną: Studia przypadków: Social media:

3 Zarząd Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Enrico Krog Iversen jest Dyrektorem Generalnym i partnerem w firmie Universal Robots (UR) od 2008 roku. Odkrył on ogromny potencjał leżący w robotach firmy Universal Robots, które są znacznie łatwiejsze i tańsze w instalacji, użytkowaniu i programowaniu w porównaniu z tradycyjnymi robotami przemysłowymi. W ciągu kilku lat udało mu się osiągnąć spektakularny wzrost i rozszerzyć działalność Universal Robots. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz dogłębną wiedzą w zakresie automatyki i procesów produkcyjnych. Enrico Krog Iversen rozpoczął swoją karierę jako stażysta w dziale zarządzania w firmie spedycyjnej A.P. Moeller/Maersk w Kopenhadze, która jest największym przedsiębiorstwem w Danii. Następnie zajmował różne stanowiska w obrębie tej grupy między innymi przez pewien okres pełnił funkcję Menedżera Operacyjnego w firmie Maersk, Inc. w Nowym Jorku, zanim rozpoczął studia na kierunku zarządzania biznesem na Uniwersytecie Południowej Danii (Syddansk Universitet) w Odense. Przed podjęciem pracy w Universal Robots, był partnerem i Dyrektorem Handlowym w firmie Krog Iversen & Co. A/S (obecnie Scan A/S) będącej największym producent pieców grzewczych w Danii. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za ekspansję międzynarodową firmy i dlatego odegrał znaczącą rolę w silnym wzroście odnotowanym przez firmę. Znajomość języków: duński, angielski, niemiecki Pobierz zdjęcie:

4 Zarząd Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny i założyciel firmy Esben H. Østergaard jest Dyrektorem Technicznym w firmie Universal Robots. Esben H. Østergaard odpowiedzialny jest za udoskonalanie istniejących robotów firmy Universal Robots oraz rozwijanie nowych produktów. Posiada on doktorat w dziedzinie robotyki. Esben H. Østergaard jest jednym z wynalazców stojących za powstaniem robotów firmy Universal Robots. Podczas pracy jako naukowiec i adiunkt na Uniwersytecie Południowej Danii w latach zajmował się robotyką i interfejsami użytkownika oraz stworzył podstawy pod nowatorskie rozwiązania w zakresie robotów przemysłowych. Dlatego też w 2005 roku założył firmę Universal Robots razem z dwoma współpracownikami z zespołu naukowego. Universal Robots zarejestrował około 30 patentów w dziedzinie technologii robotów. Oprócz pracy jako Dyrektor Techniczny, Esben H. Østergaard uczestniczy w krajowych projektach badawczych, jest także zewnętrznym egzaminatorem na kilku uniwersytetach w Danii. Wcześniej w swojej karierze pracował jako naukowiec w USC Robotics Labs, a także w instytucie AIST w Tokio, jako naukowiec wizytujący. Podczas studiów w dziedzinie informatyki, fizyki i multimediów na Uniwersytecie Aarhus w Danii również skupiał się wyłącznie na robotyce, a w roku 1998 został mistrzem świata w swoim hobby rozgrywkach robotów w piłkę nożną. Znajomość języków: duński, angielski Pobierz zdjęcie:

5 Profil firmy Firma Universal Robots dąży do tego, aby technologia robotów stała się dostępna dla wszystkich. Ta duńska firma z siedzibą w Odense zajmuje się opracowywaniem i sprzedażą unikatowych robotów przemysłowych. Roboty firmy Universal Robots mogą zautomatyzować i usprawnić wszystkie procesy przemysłowe, ponieważ są przystępne cenowo, a także elastyczne, przyjazne dla użytkownika i bezpieczne w bezpośrednim użytkowaniu. Wartości korporacyjne Najwyższym priorytetem firmy Universal Robots jest podwojenie wartości. Wszystkie decyzje służą tworzeniu wartości finansowej dla naszych klientów i UR, za co odpowiedzialni są wszyscy pracownicy. Firma Universal Robots przywraca operatorom kontrolę nad systemami automatyki w ich zakładzie. Firma Universal Robots dąży do osiągnięcia pozycji światowego autorytetu w dziedzinie łatwo programowalnych, bezpiecznych i elastycznych robotów przemysłowych. Firma Universal Robots stara się, aby jej dystrybutorzy odnosili sukcesy. Wybiera dystrybutorów, którzy chcą budować partnerstwo oparte na wzajemnych korzyściach i wspiera ich w tych dążeniach. Firma Universal Robots ułatwia opracowywanie zrobotyzowanych aplikacji oraz ich udostępnianie. Firma Universal Robots przyciąga i nagradza pracowników stawiających na wydajność, którzy potrafią dzielić się swoją pasją do budowania poważanej na całym świecie firmy. Przy podejmowaniu decyzji firma Universal Robots myśli globalnie, jednocześnie dokonując niezbędnych dostosowań, aby dopasować się do lokalnych różnic i kultur. Jako firma globalna Universal Robots proaktywnie dzieli się informacjami z innymi kolegami, którzy korzystają z naszej wiedzy i doświadczeń.

6 Profil firmy Historia 2003 Firma Universal Robots została założona w oparciu o ideę stworzenia lekkiego robota, który byłby łatwy w instalacji i programowaniu. Trzech założycieli firmy: Esben Østergaard, Kasper Støy i Kristian Kassow stworzyło podstawy tej idei poprzez swoje analizy specjalnych wymogów dla robotów w przemyśle spożywczym, prowadzonych na Uniwersytecie Południowej Danii w Odense. Wspólnie doszli oni do wniosku, że rynek robotyki jest zdominowany przez ciężkie, drogie i nieporęczne roboty W rezultacie ci trzej inżynierowie założyli w 2005 roku firmę Universal Robots. Deklarowanym przez nich celem było stworzenie technologii robotów dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Założenie firmy było możliwe dzięki inwestycji dokonanej przez Syddansk Innovation Dzięki posiadanemu potencjałowi udało się uzyskać wsparcie finansowe Duńskiego Państwowego Funduszu Inwestycyjnego. W firmę inwestuje także kierownictwo firmy oraz fundusz Syddansk Innovation Pierwsze roboty UR5 są sprzedawane przez dystrybutorów w Danii i Niemczech Firma Universal Robots rozszerzyła swoją działalność na całą Europę Firma Universal Robot wchodzi na rynek azjatycki i zakłada biuro lokalne w Chinach Wprowadzono na rynek robota Universal Robots UR10. Firma utworzyła amerykańską filię z siedzibą w Nowym Jorku. W światowym przemyśle wykorzystywanych jest łącznie 1600 robotów UR Firma Universal Robots otwiera swój chiński oddział w nowej siedzibie w Szanghaju. Firma tworzy sieć dystrybucji w Ameryce Południowej i Oceanii Firma przenosi się do nowej centrali i znacznie rozszerza swoje zdolności produkcyjne dzięki powierzchni 12 tys. m 2. Na targach AUTOMATICA Show w Monachium w Niemczech następuje prezentacja trzeciej generacji lekkich ramion robotów UR5 i UR10 charakteryzujących się wieloma nowymi funkcjami. Na całym świecie zainstalowanych jest już łącznie 2500 robotów UR. Firma Universal Robots otwiera również oddział w Barcelonie w Hiszpanii. Firma Universal Robots wprowadza na rynek trzecią generację robotów UR5 i UR10. Wraz z wprowadzeniem ośmiu nowych regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa firma Universal Robots przedstawia jedynego robota na świecie, który dostosowuje się do zaawansowanych ustawień bezpieczeństwa właściwych dla każdego konkretnego zastosowania.

7 Profil firmy Międzynarodowy rynek robotów Na rynku robotów dominują ciężkie, drogie i nieporęczne roboty zaprojektowane przez inżynierów dla inżynierów. Nie zawsze jednak konieczne jest przemieszczanie bardzo ciężkich ładunków. Rosnąca liczba zadań w zakresie montażu i podnoszenia wymaga robotów o zręcznych ramionach, takich jak produkty Universal Robots. Mały, niehałaśliwy robot stanowi proste rozwiązanie optymalizujące produkcję we wszystkich gałęziach przemysłu. Produkty Pierwszym produktem firmy Universal Robots był model UR5 robot przegubowy o sześciu stopniach swobody, który zrewolucjonizował rynek robotów przemysłowych. UR5 waży 18 kg, ma udźwig do 5 kilogramów oraz promień zasięgu roboczego wynoszący 85 cm. W roku 2012 firma Universal Robots wprowadziła na rynek model UR10 o udźwigu wynoszącym 10 kilogramów oraz zasięgu 130 cm. Model UR10 został zaprojektowany dokładnie według tych samych zasad co UR5, dzięki czemu jest tak samo elastyczny i łatwy do integracji z procesem produkcyjnym. W 2014 roku została wprowadzona nowa generacja ramion robotów UR5 i UR10. Są one wyposażone w enkodery absolutne, mają osiem regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa, charakteryzują się usprawnieniami w zakresie przepływu prac i posiadają 32 wbudowane moduły wej.-wyj. do podłączania urządzeń do szaf sterowniczych. System bezpieczeństwa UR Safety 3.0 otrzymał certyfikat TÜV. Szczegółowe informacje o robotach UR5 i UR10 oraz ich specyfikacje techniczne są dostępne na hhttp://www.universal-robots.com/pl/produkty.aspx Działanie Ramię robota jest proste w użytkowaniu i dlatego może być obsługiwane przez wszystkich pracowników technicznych w zakładzie produkcyjnym. Działa ono niezależnie i nie wymaga monitorowania przez dodatkowych pracowników podczas pracy. Struktura sprzedaży Firma Universal Robots ma swoją siedzibę w Odense, w Danii, oraz biura w Nowym Jorku i Szanghaju. Ramiona robotów firmy Universal Robots są sprzedawane na skalę międzynarodową za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybutorów. Lista jest dostępna pod adresem:

8 Nasze roboty Charakterystyka: Firma Universal Robots oferuje znaczące korzyści pod względem wydajności i bezpieczeństwa nawet w przypadku ograniczonych zastosowań. Jest to najszybszy w branży zwrot z inwestycji w automatykę. Łatwe programowanie Opatentowana technologia pozwala operatorom niemającym doświadczenia w programowaniu na szybkie skonfigurowanie i obsługę robotów przy wykorzystaniu intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy poprowadzić ramię robota do żądanych punktów trasy lub naciskać klawisze ze strzałkami na łatwym w użyciu tablecie z ekranem dotykowym. Szybka konfiguracja Firma Universal Robots zrewolucjonizowała konfigurację robotów, redukując typowe wdrażanie robotyki mierzone w tygodniach do kilku godzin. Średni czas konfiguracji zgłaszany przez naszych klientów wynosi tylko pół dnia. Pierwsze działania nieprzeszkolonego operatora, rozpakowanie robota, jego montaż i zaprogramowanie pierwszego prostego zadania, zajmują mniej niż godzinę. Najszybszy zwrot nakładów w branży Firma Universal Robots oferuje wszystkie zalety zaawansowanej automatyzacji robotów, bez żadnych z tradycyjnych dodatkowych kosztów związanych z programowaniem robota, konfiguracją, oraz dedykowane osłony robocze. Koszt automatyzacji jest przystępny nawet dla małych i średnich przedsiębiorstw. Elastyczność w ponownej instalacji Nie ograniczaj się przez dedykowane zastosowania robotyczne. Roboty UR są lekkie, zajmują niewielką powierzchnię oraz są łatwe we wdrożeniu w różnorodnych zastosowaniach bez zmiany w planie produkcji. Przeniesienie robota do nowych procesów jest szybkie i łatwe, dzięki czemu możesz szybko zautomatyzować praktycznie każde manualne zadanie, w tym takie, które dzielone jest na małe partie lub wymaga szybkiego przełączania. Robot jest w stanie ponownie korzystać z programów do powtarzających się zadań. Współpraca i bezpieczeństwo Teraz możesz zastąpić każdą osobę zajmującą się brudnymi, niebezpiecznymi i nudnymi zadaniami, i zmniejszyć chroniczne przeciążenia mięśni swoich pracowników oraz liczbę obrażeń w wyniku wypadków. Osiemdziesiąt procent z tysięcy robotów UR na całym świecie działa bez zabezpieczenia (po ocenie ryzyka), tuż obok ludzkich operatorów. System bezpieczeństwa naszych robotów jest zatwierdzony i certyfikowany przez TUV (Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej). Modułowa konstrukcja Konstrukcja robota minimalizuje ryzyko przestojów produkcyjnych. W razie awarii lub usterki robota można szybko i łatwo naprawić dzięki jego modułowej konstrukcji. Duński design Nowoczesny, elegancki design. Wygląda i pracuje tak samo dobrze. Interfejs użytkownika w wielu językach.

9 Nagrody Lista nagród przyznanych firmie Universal Robots: Pełna lista znajduje się na stronie W USA robot UR5 zdobył nagrodę RoboBusiness 2013 Game Changer Award w kategorii interakcja człowieka z urządzeniem (Human-Machine Interaction) Firma Universal Robots otrzymała nagrodę dla najlepszych dostawców w branży metaloplastyki Metalworking Industry Outstanding Suppliers Awards przyznawaną przez Ringier Trade Media China Roboty UR5 i UR10 otrzymały nagrodę Good Design Award 2013 od Japońskiego Instytutu Promocji Wzornictwa (Japan Institute of Design Promotion) Robot UR10 został uznany za najbardziej innowacyjny produkt w Danii i zdobył nagrodę InnovationSTORM 2013 Firma Universal Robots zdobyła nagrodę za innowacyjność produktu Gold Award for Innovative Product na XII wystawie automatyki przemysłowej i zastosowań technologicznych China (Shandong) Int l Industrial Automation and Applied Technology Exhibition Firma Universal Robots została uznana za jedną z 30 najważniejszych firm eksportowych w Danii, a tym samym znalazła się na liście ExportCanon CTO i założyciel Universal Robots Esben Østergaard zdobywa nagrodę DIRA Automation Award 2013 Najlepszy dostawca robotyki (Best Robotics Provider) 2013 w edycji nagród Asian Manufacturing Awards Firma UR zdobywa krajową nagrodę za rozwój Growth Prize DI Entrepreneurship Award przyznawaną przez Konfederację Duńskiego Przemysłu (Confederation of Danish Industry, DI). Produkt Roku: Czytelnicy magazynu Control Engineering uznali robota UR10 za Produkt Roku w kategorii Roboty i manipulatory (Robots and Manipulators) 2012 Nagroda za wynalazczość i przedsiębiorczość Invention and Entrepreneurship Award przyznawana przez IEEE Robotics, Automation Society i IFR Anglia: Nagroda MWP Award za Najlepszy system automatyki (Best Automation System)

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 150 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Główne produkty Główne korzyści Odense

Bardziej szczegółowo

Siemens dla przemysłu

Siemens dla przemysłu Siemens dla przemysłu Nr 1 (2) 2015 Industry 4.0 Cyfrowa fabryka Symulator zamiast kosztownych szkoleń Wywiad z Dariuszem Germankiem z DF Automotive Siemens Szanowni Państwo! Koncepcja Industry 4.0 wprowadza

Bardziej szczegółowo

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce 15 lat w P olsce Wydanie Jubileuszowe kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku między innymi: 15 lat Man and Machine w Polsce Quiz dla czytelników Pakiety narzędzi dla kreatywnego inżyniera

Bardziej szczegółowo

Bezpieczne, wydajne maszyny

Bezpieczne, wydajne maszyny No.18 PL Bezpieczne, wydajne maszyny Technology & Trends 04. Zintegrowane bezpieczne sterowanie ruchem 12. Funkcja rozpoznawania twarzy współgra z interfejsem HMI 16. Szybka i bezpieczna rejestracja danych

Bardziej szczegółowo

Roboty Kawasaki na targach Hannover Messe 2009... 8

Roboty Kawasaki na targach Hannover Messe 2009... 8 N re strona 12 strona 20 System klasy MES pomaga a śledzić produkcję strona 29 Szanowni Państwo, przeczytałem ostatnio o pewnym wydawnictwie, które jest pomysłem tak oryginalnym, że piszący o nim dziennikarz

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

MAGAZYN COMARCH ISSN 1734-4212

MAGAZYN COMARCH ISSN 1734-4212 www.comarch.pl Nr 4/2005 (04) MAGAZYN COMARCH ISSN 1734-4212 Usługi finansowe :: Optymalizujemy procesy obsługi klienta :: Oddziały bez kolejek :: Kredyt hipoteczny z automatu :: Czy możemy spać spokojnie?

Bardziej szczegółowo

Biuletyn. automatyki ISSN 1507-3890 3/2004 (41) Roboty przemysłowe FANUC Robotics. InTouch 9.0. ASTOR zaprasza na ENERGETAB 2004 namiot M, stoisko 265

Biuletyn. automatyki ISSN 1507-3890 3/2004 (41) Roboty przemysłowe FANUC Robotics. InTouch 9.0. ASTOR zaprasza na ENERGETAB 2004 namiot M, stoisko 265 Biuletyn automatyki 3/2004 (41) ISSN 1507-3890 Roboty przemysłowe FANUC Robotics InTouch 9.0 ASTOR zaprasza na ENERGETAB 2004 namiot M, stoisko 265 3 Szanowni Państwo! Spis treści Oddajemy do rąk Państwa

Bardziej szczegółowo

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy 20 HARTING s Technology Newsletter Bądź sprytny, bądź szczęśliwy Wydajne sieci Gościnny wkład prof. dr inż. Armina Schnettlera Infrastruktury energetyczne przyszłości jutrzejsze sieci będą inteligentne

Bardziej szczegółowo

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe

BIZNES FIRMA NOWOCZESNA. Bezpieczna poczta. Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18. Media społecznościowe BIZNES benchmark magazyn #7 / 06 / 2014 Wykorzystanie technologii GPS w firmach s. 25 Bezpieczna poczta Czego nie trzymać w swojej skrzynce s. 6 Urządzenia mobilne Tendencje panujące na rynku s. 18 Media

Bardziej szczegółowo

Całkowity efekt ekonomiczny (Total Economic Impact ) programu Microsoft Exchange 2010 Kierownik projektu: Amit Diddee

Całkowity efekt ekonomiczny (Total Economic Impact ) programu Microsoft Exchange 2010 Kierownik projektu: Amit Diddee Przygotowano dla Microsoft Corporation Listopad 2009 Całkowity efekt ekonomiczny (Total Economic Impact ) programu Microsoft Exchange 2010 Kierownik projektu: Amit Diddee SPIS TREŚCI Streszczenie dla kierownictwa...

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW

ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA DEALERÓW SAMOCHODÓW ŚCIEŻKA DO ZYSKÓW Kompleksowe wsparcie punktu dealerskiego. jest wieloletnim partnerem globalnej firmy incadea, która oferuje rozwiązania

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

#1 List Prezesa Zarządu Comarch SA do akcjonariuszy 7 #2 Organy spółki 8 Zarząd 9 Rada Nadzorcza 16 Akcjonariusze 17 #3 Comarch 2009 fakty i liczby

#1 List Prezesa Zarządu Comarch SA do akcjonariuszy 7 #2 Organy spółki 8 Zarząd 9 Rada Nadzorcza 16 Akcjonariusze 17 #3 Comarch 2009 fakty i liczby SPIS TREŚCI #1 List Prezesa Zarządu Comarch SA do akcjonariuszy 7 #2 Organy spółki 8 Zarząd 9 Rada Nadzorcza 16 Akcjonariusze 17 #3 Comarch 2009 fakty i liczby Grupa Kapitałowa Comarch rok 2009 w liczbach

Bardziej szczegółowo

KATALOG LIDERÓW INNOWACJI

KATALOG LIDERÓW INNOWACJI KATALOG LIDERÓW INNOWACJI SPIS TREŚCI 04-05 SŁOWEM WSTĘPU 06-07 OPIS PROJEKTU 08-15 PARTNERZY PROJEKTU Partner 01 Partner 05 CNA Stowarzyszenie Regionu Emilia-Romagna Partner 02 Partner 06 Emilia-Romagna

Bardziej szczegółowo

Liberté, Fraternité, Electricité

Liberté, Fraternité, Electricité NEWSLETTER 02.2014 Od redakcji Wiosną odbędzie się w Atenach uroczyste spotkanie z okazji 25. rocznicy istnienia FEGIME. Mamy prawdziwe powody, by świętować na naszym Kongresie, gdyż w roku go poprzedzającym

Bardziej szczegółowo

NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ

NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ NAPĘDZANI PRZEZ INFORMATYKĘ ROZWIĄZANIA DLA SEKTORA MOTORYZACYJNEGO ŹRÓDŁA WZROSTU SEKTORA MOTORYZACJI Polski rynek motoryzacyjny stanowi jeden z najbardziej konkurencyjnych i podatnych na zmiany obszarów

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Dodatek promocyjny

RAPORT. Dodatek promocyjny RAPORT Dodatek promocyjny Dodatek promocyjny RAPORT PARTNER RAPORTU: Wspomagane zarządzanie Systemy ERP ułatwiają pracę zarządom i menedżerom liniowym, pośrednio obniżając koszty działalności przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

Badania i rozwój :: OCEAN GenRap nowe oblicze BI :: Strategia R&D Comarch :: R&D w Comarch a fundusze UE :: Rozwój z prawdziwego zdarzenia

Badania i rozwój :: OCEAN GenRap nowe oblicze BI :: Strategia R&D Comarch :: R&D w Comarch a fundusze UE :: Rozwój z prawdziwego zdarzenia N u m e r 2 / 2 0 0 5 ( 02 ) w w w. c o m a r c h. p l Badania i rozwój :: OCEAN GenRap nowe oblicze BI :: Strategia R&D Comarch :: R&D w Comarch a fundusze UE :: Rozwój z prawdziwego zdarzenia W D R OŻ

Bardziej szczegółowo

Czas na Profe al. Biznesowa Platforma Informatyczne Profesal _4. Zarządzanie danymi z badań ewaluacyjnych _10

Czas na Profe al. Biznesowa Platforma Informatyczne Profesal _4. Zarządzanie danymi z badań ewaluacyjnych _10 Czas na Profe al MAGAZYN EFEKTYWNYCH FIRM NR 1 (1/2011) wydawca: Profesal Sp. z o.o. Biznesowa Platforma Informatyczne Profesal _4 Zarządzanie danymi z badań ewaluacyjnych _10 Profesal Soft funkcjonalność

Bardziej szczegółowo

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autodesk Vault 2012 Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autorzy: Jamie Eckmier i Dave Sukowatey, Autodesk Po blisko trzydziestu latach obecności oprogramowania projektowego

Bardziej szczegółowo

Raport finansowany z Poddziałania 6.2.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007 2013. [2]

Raport finansowany z Poddziałania 6.2.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007 2013. [2] RAPORT DOTYCZĄCY RYNKU OPROGRAMOWANIA KOMPUTEROWEGO W USA STANDARDY, OPODA ATKOWANIE, WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA, WYMAGANIA LICENCYJNE, POWOŁYWANIE AMERYKAŃSKICHH AGENTÓW SPRZED DAŻY, ZAKŁAD DANIE BIUR 2011

Bardziej szczegółowo

Shape. WE FRANCJI PaTRiCK PiCaRd Z KONCERNU SAPA OFERUJE LAKIEROWANIE PIONOWE KOLOROWA INWESTYCJA STRONA18 CVM KONCENTRUJE SIĘ NA POTRZEBACH KLIENTA

Shape. WE FRANCJI PaTRiCK PiCaRd Z KONCERNU SAPA OFERUJE LAKIEROWANIE PIONOWE KOLOROWA INWESTYCJA STRONA18 CVM KONCENTRUJE SIĘ NA POTRZEBACH KLIENTA Shape Magazyn koncernu Sapa Nr 2 2009 POZNAJCIE BJøRna WiggEna NOWEGO PREZESA I DYREKTORA GENERALNEGO KONCERNU SaPa CVM KONCENTRUJE SIĘ NA POTRZEBACH KLIENTA NOWE PRZEJĘCIE UMACNIA POZYCJĘ KONCERNU SAPA

Bardziej szczegółowo

03/2010 Nr 03. www.ittp.com.pl. Sanwa z wizytą w Polsce str. 12. Poligrafia potrzebuje fachowców str. 14. Pieniądze w zasięgu ręki str.

03/2010 Nr 03. www.ittp.com.pl. Sanwa z wizytą w Polsce str. 12. Poligrafia potrzebuje fachowców str. 14. Pieniądze w zasięgu ręki str. 03/2010 Nr 03 www.ittp.com.pl Sanwa z wizytą w Polsce str. 12 Poligrafia potrzebuje fachowców str. 14 Pieniądze w zasięgu ręki str. 4 Reklama Z widokiem na przyszłość WPS 1100 z modułami DC i UF Maszyna

Bardziej szczegółowo

ADVANTAGE. Roboty pracują. Urządzenie, które zastępuje całą linię pakowania. Poultry Processing

ADVANTAGE. Roboty pracują. Urządzenie, które zastępuje całą linię pakowania. Poultry Processing nowe technologie dla w ysokow ydajnego pr zet wórst wa drobiu ADVANTAGE Poultry Processing 2008 nr 1 Roboty pracują Urządzenie, które zastępuje całą linię pakowania obsługiwaną przez ludzi, ładuje do 240

Bardziej szczegółowo

69 (3/2011) 75 (1/2013) ISSN 1507-3890

69 (3/2011) 75 (1/2013) ISSN 1507-3890 69 (3/2011) 75 (1/2013) ISSN 1507-3890 XX 4 miasta 4 strony automatyki oraz astor Tour 2013: 2 cykle seminariów dla branży automatyki XX Sklep Astor24.pl ekonomiczna automatyka XX Nieplanowany przestój?

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

PACSystems RSTi I/O 69 (3/2011) 72 (2/2012) ISSN 1507-3890. Nowy układ wejść/wyjść do aplikacji scentralizowanych i rozproszonych

PACSystems RSTi I/O 69 (3/2011) 72 (2/2012) ISSN 1507-3890. Nowy układ wejść/wyjść do aplikacji scentralizowanych i rozproszonych 69 (3/2011) 72 (2/2012) ISSN 1507-3890 PACSystems RSTi I/O Nowy układ wejść/wyjść do aplikacji scentralizowanych i rozproszonych XXMobilny dostęp do informacji XXAkademia Kawasaki K-Roset XXProdukty roku

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W BIZNESIE ZA LATA 2010-2014 FICOMIRRORS POLSKA

RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W BIZNESIE ZA LATA 2010-2014 FICOMIRRORS POLSKA RAPORT SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI W BIZNESIE ZA LATA 2010-2014 FICOMIRRORS POLSKA z dnia 10 lutego 2015 WSTĘP Przedstawiony raport podsumowuje działania firmy Ficomirrors Polska (FMP) podejmowane w obszarze

Bardziej szczegółowo

Nr 1/2009. www.cdn.comarch.pl. Sukces jest dobry o każdej porze. CDN ALTUM już w Polsce Liczą się tylko detale Moc nowości

Nr 1/2009. www.cdn.comarch.pl. Sukces jest dobry o każdej porze. CDN ALTUM już w Polsce Liczą się tylko detale Moc nowości Nr 1/2009 www.cdn.comarch.pl Sukces jest dobry o każdej porze CDN ALTUM już w Polsce Liczą się tylko detale Moc nowości www.bph.pl Otwórz przed swoją firmą nowe możliwości, dotychczas dostępne tylko dla

Bardziej szczegółowo