PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd"

Transkrypt

1 Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 110 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Segmenty zastosowań przemysłowych Struktura sprzedaży Główne produkty Główne korzyści Odense (Dania) Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny Firma Universal Robots opracowuje i sprzedaje konkurencyjne cenowo roboty przemysłowe cechujące się wysoką elastycznością zastosowań, które automatyzują i usprawniają wszelkiego rodzaju procesy przemysłowe. Małe i średnie firmy, a także duże przedsiębiorstwa Zakres zadań w dziedzinie automatyki przemysłowej w różnych gałęziach przemysłu Globalna sieć dystrybutorów (200 partnerów handlowych w 50 krajach) Roboty przemysłowe: roboty przegubowe o sześciu stopniach swobody UR5: Może przenosić ładunki o masie do 5 kg. Promień zasięgu roboczego: 85 cm UR10: Może przenosić ładunki o masie do 10 kg. Promień zasięgu roboczego: 130 cm Łatwe programowanie Łatwa instalacja Elastyczność w zakresie miejsca instalacji Możliwość pracy bez ogrodzenia zabezpieczającego Roboty współpracujące z człowiekiem wyniki oceny ryzyka dopuszczają, aby pracowały bez ogrodzenia Korzystna inwestycja (szybki zwrot z inwestycji) Robot działa samodzielnie nie musi być monitorowany i sterowany przez ludzi Jest bardzo cichy nie emituje irytującego hałasu charakterystycznego dla robotów Energooszczędność Konstrukcja modułowa Aprobata TÜV Enkodery absolutne Nie ma potrzeby stosowania zapasowej baterii enkodera Wiele modułów wej.-wyj.

2 Fakty i liczby Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie Pobierz zawartość multimedialną: Kontakt z firmą: Universal Robots A/S Enrico Krog Iversen, CEO Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Rzecznik prasowy: Grouleff Kommunikation Malene Grouleff, koordynator ds. PR Adresy: Universal Robots A/S Energivej 25 DK-5260 Odense S Dania Fax CVR N0.: Universal Robots China (Shanghai) Ltd A, Silver Center No Shaanxi Road North Shanghai Putuo District Shanghai Chiny Universal Robots USA, Inc. 11 Technology Drive East Setauket, New York USA Universal Robots Spain S.L. Carrer Pujades 51 B.53 E Barcelona Spain Website: Pobierz zawartość multimedialną: Studia przypadków: Social media:

3 Zarząd Enrico Krog Iversen, Dyrektor Generalny Enrico Krog Iversen jest Dyrektorem Generalnym i partnerem w firmie Universal Robots (UR) od 2008 roku. Odkrył on ogromny potencjał leżący w robotach firmy Universal Robots, które są znacznie łatwiejsze i tańsze w instalacji, użytkowaniu i programowaniu w porównaniu z tradycyjnymi robotami przemysłowymi. W ciągu kilku lat udało mu się osiągnąć spektakularny wzrost i rozszerzyć działalność Universal Robots. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz dogłębną wiedzą w zakresie automatyki i procesów produkcyjnych. Enrico Krog Iversen rozpoczął swoją karierę jako stażysta w dziale zarządzania w firmie spedycyjnej A.P. Moeller/Maersk w Kopenhadze, która jest największym przedsiębiorstwem w Danii. Następnie zajmował różne stanowiska w obrębie tej grupy między innymi przez pewien okres pełnił funkcję Menedżera Operacyjnego w firmie Maersk, Inc. w Nowym Jorku, zanim rozpoczął studia na kierunku zarządzania biznesem na Uniwersytecie Południowej Danii (Syddansk Universitet) w Odense. Przed podjęciem pracy w Universal Robots, był partnerem i Dyrektorem Handlowym w firmie Krog Iversen & Co. A/S (obecnie Scan A/S) będącej największym producent pieców grzewczych w Danii. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za ekspansję międzynarodową firmy i dlatego odegrał znaczącą rolę w silnym wzroście odnotowanym przez firmę. Znajomość języków: duński, angielski, niemiecki Pobierz zdjęcie:

4 Zarząd Esben H. Østergaard, Dyrektor Techniczny i założyciel firmy Esben H. Østergaard jest Dyrektorem Technicznym w firmie Universal Robots. Esben H. Østergaard odpowiedzialny jest za udoskonalanie istniejących robotów firmy Universal Robots oraz rozwijanie nowych produktów. Posiada on doktorat w dziedzinie robotyki. Esben H. Østergaard jest jednym z wynalazców stojących za powstaniem robotów firmy Universal Robots. Podczas pracy jako naukowiec i adiunkt na Uniwersytecie Południowej Danii w latach zajmował się robotyką i interfejsami użytkownika oraz stworzył podstawy pod nowatorskie rozwiązania w zakresie robotów przemysłowych. Dlatego też w 2005 roku założył firmę Universal Robots razem z dwoma współpracownikami z zespołu naukowego. Universal Robots zarejestrował około 30 patentów w dziedzinie technologii robotów. Oprócz pracy jako Dyrektor Techniczny, Esben H. Østergaard uczestniczy w krajowych projektach badawczych, jest także zewnętrznym egzaminatorem na kilku uniwersytetach w Danii. Wcześniej w swojej karierze pracował jako naukowiec w USC Robotics Labs, a także w instytucie AIST w Tokio, jako naukowiec wizytujący. Podczas studiów w dziedzinie informatyki, fizyki i multimediów na Uniwersytecie Aarhus w Danii również skupiał się wyłącznie na robotyce, a w roku 1998 został mistrzem świata w swoim hobby rozgrywkach robotów w piłkę nożną. Znajomość języków: duński, angielski Pobierz zdjęcie:

5 Profil firmy Firma Universal Robots dąży do tego, aby technologia robotów stała się dostępna dla wszystkich. Ta duńska firma z siedzibą w Odense zajmuje się opracowywaniem i sprzedażą unikatowych robotów przemysłowych. Roboty firmy Universal Robots mogą zautomatyzować i usprawnić wszystkie procesy przemysłowe, ponieważ są przystępne cenowo, a także elastyczne, przyjazne dla użytkownika i bezpieczne w bezpośrednim użytkowaniu. Wartości korporacyjne Najwyższym priorytetem firmy Universal Robots jest podwojenie wartości. Wszystkie decyzje służą tworzeniu wartości finansowej dla naszych klientów i UR, za co odpowiedzialni są wszyscy pracownicy. Firma Universal Robots przywraca operatorom kontrolę nad systemami automatyki w ich zakładzie. Firma Universal Robots dąży do osiągnięcia pozycji światowego autorytetu w dziedzinie łatwo programowalnych, bezpiecznych i elastycznych robotów przemysłowych. Firma Universal Robots stara się, aby jej dystrybutorzy odnosili sukcesy. Wybiera dystrybutorów, którzy chcą budować partnerstwo oparte na wzajemnych korzyściach i wspiera ich w tych dążeniach. Firma Universal Robots ułatwia opracowywanie zrobotyzowanych aplikacji oraz ich udostępnianie. Firma Universal Robots przyciąga i nagradza pracowników stawiających na wydajność, którzy potrafią dzielić się swoją pasją do budowania poważanej na całym świecie firmy. Przy podejmowaniu decyzji firma Universal Robots myśli globalnie, jednocześnie dokonując niezbędnych dostosowań, aby dopasować się do lokalnych różnic i kultur. Jako firma globalna Universal Robots proaktywnie dzieli się informacjami z innymi kolegami, którzy korzystają z naszej wiedzy i doświadczeń.

6 Profil firmy Historia 2003 Firma Universal Robots została założona w oparciu o ideę stworzenia lekkiego robota, który byłby łatwy w instalacji i programowaniu. Trzech założycieli firmy: Esben Østergaard, Kasper Støy i Kristian Kassow stworzyło podstawy tej idei poprzez swoje analizy specjalnych wymogów dla robotów w przemyśle spożywczym, prowadzonych na Uniwersytecie Południowej Danii w Odense. Wspólnie doszli oni do wniosku, że rynek robotyki jest zdominowany przez ciężkie, drogie i nieporęczne roboty W rezultacie ci trzej inżynierowie założyli w 2005 roku firmę Universal Robots. Deklarowanym przez nich celem było stworzenie technologii robotów dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Założenie firmy było możliwe dzięki inwestycji dokonanej przez Syddansk Innovation Dzięki posiadanemu potencjałowi udało się uzyskać wsparcie finansowe Duńskiego Państwowego Funduszu Inwestycyjnego. W firmę inwestuje także kierownictwo firmy oraz fundusz Syddansk Innovation Pierwsze roboty UR5 są sprzedawane przez dystrybutorów w Danii i Niemczech Firma Universal Robots rozszerzyła swoją działalność na całą Europę Firma Universal Robot wchodzi na rynek azjatycki i zakłada biuro lokalne w Chinach Wprowadzono na rynek robota Universal Robots UR10. Firma utworzyła amerykańską filię z siedzibą w Nowym Jorku. W światowym przemyśle wykorzystywanych jest łącznie 1600 robotów UR Firma Universal Robots otwiera swój chiński oddział w nowej siedzibie w Szanghaju. Firma tworzy sieć dystrybucji w Ameryce Południowej i Oceanii Firma przenosi się do nowej centrali i znacznie rozszerza swoje zdolności produkcyjne dzięki powierzchni 12 tys. m 2. Na targach AUTOMATICA Show w Monachium w Niemczech następuje prezentacja trzeciej generacji lekkich ramion robotów UR5 i UR10 charakteryzujących się wieloma nowymi funkcjami. Na całym świecie zainstalowanych jest już łącznie 2500 robotów UR. Firma Universal Robots otwiera również oddział w Barcelonie w Hiszpanii. Firma Universal Robots wprowadza na rynek trzecią generację robotów UR5 i UR10. Wraz z wprowadzeniem ośmiu nowych regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa firma Universal Robots przedstawia jedynego robota na świecie, który dostosowuje się do zaawansowanych ustawień bezpieczeństwa właściwych dla każdego konkretnego zastosowania.

7 Profil firmy Międzynarodowy rynek robotów Na rynku robotów dominują ciężkie, drogie i nieporęczne roboty zaprojektowane przez inżynierów dla inżynierów. Nie zawsze jednak konieczne jest przemieszczanie bardzo ciężkich ładunków. Rosnąca liczba zadań w zakresie montażu i podnoszenia wymaga robotów o zręcznych ramionach, takich jak produkty Universal Robots. Mały, niehałaśliwy robot stanowi proste rozwiązanie optymalizujące produkcję we wszystkich gałęziach przemysłu. Produkty Pierwszym produktem firmy Universal Robots był model UR5 robot przegubowy o sześciu stopniach swobody, który zrewolucjonizował rynek robotów przemysłowych. UR5 waży 18 kg, ma udźwig do 5 kilogramów oraz promień zasięgu roboczego wynoszący 85 cm. W roku 2012 firma Universal Robots wprowadziła na rynek model UR10 o udźwigu wynoszącym 10 kilogramów oraz zasięgu 130 cm. Model UR10 został zaprojektowany dokładnie według tych samych zasad co UR5, dzięki czemu jest tak samo elastyczny i łatwy do integracji z procesem produkcyjnym. W 2014 roku została wprowadzona nowa generacja ramion robotów UR5 i UR10. Są one wyposażone w enkodery absolutne, mają osiem regulowanych funkcji spełniających wymogi bezpieczeństwa, charakteryzują się usprawnieniami w zakresie przepływu prac i posiadają 32 wbudowane moduły wej.-wyj. do podłączania urządzeń do szaf sterowniczych. System bezpieczeństwa UR Safety 3.0 otrzymał certyfikat TÜV. Szczegółowe informacje o robotach UR5 i UR10 oraz ich specyfikacje techniczne są dostępne na hhttp://www.universal-robots.com/pl/produkty.aspx Działanie Ramię robota jest proste w użytkowaniu i dlatego może być obsługiwane przez wszystkich pracowników technicznych w zakładzie produkcyjnym. Działa ono niezależnie i nie wymaga monitorowania przez dodatkowych pracowników podczas pracy. Struktura sprzedaży Firma Universal Robots ma swoją siedzibę w Odense, w Danii, oraz biura w Nowym Jorku i Szanghaju. Ramiona robotów firmy Universal Robots są sprzedawane na skalę międzynarodową za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybutorów. Lista jest dostępna pod adresem:

8 Nasze roboty Charakterystyka: Firma Universal Robots oferuje znaczące korzyści pod względem wydajności i bezpieczeństwa nawet w przypadku ograniczonych zastosowań. Jest to najszybszy w branży zwrot z inwestycji w automatykę. Łatwe programowanie Opatentowana technologia pozwala operatorom niemającym doświadczenia w programowaniu na szybkie skonfigurowanie i obsługę robotów przy wykorzystaniu intuicyjnej wizualizacji 3D. Wystarczy poprowadzić ramię robota do żądanych punktów trasy lub naciskać klawisze ze strzałkami na łatwym w użyciu tablecie z ekranem dotykowym. Szybka konfiguracja Firma Universal Robots zrewolucjonizowała konfigurację robotów, redukując typowe wdrażanie robotyki mierzone w tygodniach do kilku godzin. Średni czas konfiguracji zgłaszany przez naszych klientów wynosi tylko pół dnia. Pierwsze działania nieprzeszkolonego operatora, rozpakowanie robota, jego montaż i zaprogramowanie pierwszego prostego zadania, zajmują mniej niż godzinę. Najszybszy zwrot nakładów w branży Firma Universal Robots oferuje wszystkie zalety zaawansowanej automatyzacji robotów, bez żadnych z tradycyjnych dodatkowych kosztów związanych z programowaniem robota, konfiguracją, oraz dedykowane osłony robocze. Koszt automatyzacji jest przystępny nawet dla małych i średnich przedsiębiorstw. Elastyczność w ponownej instalacji Nie ograniczaj się przez dedykowane zastosowania robotyczne. Roboty UR są lekkie, zajmują niewielką powierzchnię oraz są łatwe we wdrożeniu w różnorodnych zastosowaniach bez zmiany w planie produkcji. Przeniesienie robota do nowych procesów jest szybkie i łatwe, dzięki czemu możesz szybko zautomatyzować praktycznie każde manualne zadanie, w tym takie, które dzielone jest na małe partie lub wymaga szybkiego przełączania. Robot jest w stanie ponownie korzystać z programów do powtarzających się zadań. Współpraca i bezpieczeństwo Teraz możesz zastąpić każdą osobę zajmującą się brudnymi, niebezpiecznymi i nudnymi zadaniami, i zmniejszyć chroniczne przeciążenia mięśni swoich pracowników oraz liczbę obrażeń w wyniku wypadków. Osiemdziesiąt procent z tysięcy robotów UR na całym świecie działa bez zabezpieczenia (po ocenie ryzyka), tuż obok ludzkich operatorów. System bezpieczeństwa naszych robotów jest zatwierdzony i certyfikowany przez TUV (Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej). Modułowa konstrukcja Konstrukcja robota minimalizuje ryzyko przestojów produkcyjnych. W razie awarii lub usterki robota można szybko i łatwo naprawić dzięki jego modułowej konstrukcji. Duński design Nowoczesny, elegancki design. Wygląda i pracuje tak samo dobrze. Interfejs użytkownika w wielu językach.

9 Nagrody Lista nagród przyznanych firmie Universal Robots: Pełna lista znajduje się na stronie W USA robot UR5 zdobył nagrodę RoboBusiness 2013 Game Changer Award w kategorii interakcja człowieka z urządzeniem (Human-Machine Interaction) Firma Universal Robots otrzymała nagrodę dla najlepszych dostawców w branży metaloplastyki Metalworking Industry Outstanding Suppliers Awards przyznawaną przez Ringier Trade Media China Roboty UR5 i UR10 otrzymały nagrodę Good Design Award 2013 od Japońskiego Instytutu Promocji Wzornictwa (Japan Institute of Design Promotion) Robot UR10 został uznany za najbardziej innowacyjny produkt w Danii i zdobył nagrodę InnovationSTORM 2013 Firma Universal Robots zdobyła nagrodę za innowacyjność produktu Gold Award for Innovative Product na XII wystawie automatyki przemysłowej i zastosowań technologicznych China (Shandong) Int l Industrial Automation and Applied Technology Exhibition Firma Universal Robots została uznana za jedną z 30 najważniejszych firm eksportowych w Danii, a tym samym znalazła się na liście ExportCanon CTO i założyciel Universal Robots Esben Østergaard zdobywa nagrodę DIRA Automation Award 2013 Najlepszy dostawca robotyki (Best Robotics Provider) 2013 w edycji nagród Asian Manufacturing Awards Firma UR zdobywa krajową nagrodę za rozwój Growth Prize DI Entrepreneurship Award przyznawaną przez Konfederację Duńskiego Przemysłu (Confederation of Danish Industry, DI). Produkt Roku: Czytelnicy magazynu Control Engineering uznali robota UR10 za Produkt Roku w kategorii Roboty i manipulatory (Robots and Manipulators) 2012 Nagroda za wynalazczość i przedsiębiorczość Invention and Entrepreneurship Award przyznawana przez IEEE Robotics, Automation Society i IFR Anglia: Nagroda MWP Award za Najlepszy system automatyki (Best Automation System)

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 150 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Główne produkty Główne korzyści Odense

Bardziej szczegółowo

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 270+ Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Produkty i oferta Odense (Dania) Esben

Bardziej szczegółowo

Robotyka, jakiej potrzebujesz Prosta Elastyczna Niedroga

Robotyka, jakiej potrzebujesz Prosta Elastyczna Niedroga Robotyka, jakiej potrzebujesz Prosta Elastyczna Niedroga SPECYFIKACJA TECHNICZNA: www.universal-robots.com Produkty Robotyka nareszcie w Twoim zasięgu 195 ZWROTU DNI ŚREDNI OKRES Firma Universal Robots

Bardziej szczegółowo

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd

PRESS KIT. Bądź w kontakcie. Universal Robots A/S. Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Bądź w kontakcie Universal Robots A/S Rok założenia 2005 Centrala Zarząd Liczba pracowników 300 Działalność zasadnicza Grupa docelowa Rynki pionowe Kanał sprzedaży Produkty i oferta Odense (Dania) Jürgen

Bardziej szczegółowo

LOG Global Edition jak wykorzystać potencjał firmy.

LOG Global Edition jak wykorzystać potencjał firmy. LOG Global Edition jak wykorzystać potencjał firmy. 27 kwietnia br. w Warszawie odbyła się premiera LOG Global Edition, produktu polskiej firmy LOG Systems. Zaprezentowane oprogramowanie znacznie ułatwi

Bardziej szczegółowo

Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu

Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu Jakub Stec Robotyka jest prosta gotowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu Kraków Globalny lider w technologiach zasilania i automatyki ABB Prezentacja firmy 145,000 pracowników w 100 krajach Roczny

Bardziej szczegółowo

AUREA BPM HP Software. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7

AUREA BPM HP Software. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 AUREA BPM HP Software TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 HP APPLICATION LIFECYCLE MANAGEMENT Oprogramowanie Application Lifecycle Management (ALM, Zarządzanie Cyklem życia aplikacji) wspomaga utrzymanie kontroli

Bardziej szczegółowo

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie Firma MC Bauchemie Firma MC Bauchemie w Środzie Wielkopolskiej to wyspecjalizowany zakład produkcyjny dodatków do betonu, produktów

Bardziej szczegółowo

InPro BMS InPro BMS SIEMENS

InPro BMS InPro BMS SIEMENS InPro Siemens OPC InPro BMS Produkt InPro BMS jest w sprzedaży od 2000 roku. W ostatnich kilku latach staliśmy się liderem wśród dostawców informatycznych rozwiązań dla systemów bezpieczeństwa. Oferowane

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

Kompleksowa oferta firmy Bosch Rexroth dla maszyn rolniczych

Kompleksowa oferta firmy Bosch Rexroth dla maszyn rolniczych Kompleksowa oferta firmy Bosch Rexroth dla maszyn rolniczych PI 090008 Od ponad 50 lat marka Rexroth jest synonimem innowacyjności, rozwoju i ciągłego doskonalenia swoich produktów pod kątem wykorzystania

Bardziej szczegółowo

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE CZYM JEST TELEMEETING? Telemeeting to innowacyjna usługa telekonferencyjna, która umożliwia prostą, szybką

Bardziej szczegółowo

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI

TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI TWÓJ MARKETING BEZPOŚREDNI cloud.callcenter Cloud.CallCenter to innowacyjne call center wspierające procesy sprzedaży i umożliwiające monitorowanie pracy telemarketerów. Cloud.CallCenter tym różni się

Bardziej szczegółowo

TWÓJ BIZNES. Nasze rozwiązanie

TWÓJ BIZNES. Nasze rozwiązanie Innowacyjny System Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Spraw opracowany przez firmę WASKO S.A., na podstawie wieloletnich doświadczeń zdobytych na rynku systemów teleinformatycznych. TWÓJ BIZNES Nasze

Bardziej szczegółowo

Home intelligence. FIBARO dla deweloperów

Home intelligence. FIBARO dla deweloperów Home intelligence FIBARO dla deweloperów Gdzie jesteśmy? Home intelligence 2 TUTAJ MOŻNA NAS ZNALEŹĆ O firmie Firma Fibar Group sp. z o.o jest innowacyjnym przedsiębiorstwem powstałym w Poznaniu pod koniec

Bardziej szczegółowo

Alsipercha System zapobiegający upadkom z wysokości

Alsipercha System zapobiegający upadkom z wysokości ROZWIĄZANIA W SZALUNKACH Alsipercha System zapobiegający upadkom z wysokości ALSINA Misja Grupy Alsina "Oferowanie rozwiązań w zakresie konstrukcji betonowych, które pomagają naszym klientom poprawić wydajność

Bardziej szczegółowo

Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej!

Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej! Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej! Sage ACT! Sprawdzone przez miliony Użytkowników i skuteczne rozwiązanie z rodziny

Bardziej szczegółowo

Informacje dotyczące urządzenia

Informacje dotyczące urządzenia PIM Informacje dotyczące urządzenia SPIS TREŚCI: OPIS I PODSTAWOWE CECHY SCHEMAT ROZMIESZCZENIOWY DANE TECHNICZNE ZNAMIONOWE KONFIGURACJA Sealed Air Polska Sp. z o.o. Duchnice; ul. Ożarowska 40/42 05-850

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa. Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych. Wydajność w każdych warunkach PI

Informacja prasowa. Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych. Wydajność w każdych warunkach PI Rozwiązania pod klucz do napędu przenośników taśmowych. Wydajność w każdych warunkach PI 070071 Dostarczenie dowolnego surowca z miejsca na miejsce jest zwykle trudniejsze, niż by się wydawało. Ładowanie,

Bardziej szczegółowo

Prowadzący Andrzej Kurek

Prowadzący Andrzej Kurek Prowadzący Andrzej Kurek Centrala Rzeszów Oddziały Lublin, Katowice Zatrudnienie ponad 70 osób SprzedaŜ wdroŝenia oprogramowań firmy Comarch Dopasowania branŝowe Wiedza i doświadczenie Pełna obsługa: Analiza

Bardziej szczegółowo

więcej niż system HR

więcej niż system HR więcej niż system HR Wspieramy ludzi i biznes Od 2010 roku wspieramy lokalne i globalne organizacje, wdrażając w działach HR rozwiązania IT pozwalające na sprawne zarządzanie kapitałem ludzkim. Efektem

Bardziej szczegółowo

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety:

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety: PlusFlex IT-Concepts Automatyzacja i usprawnienie procesów Główne zalety: Elastyczny, skalowalny system Standard internetowy Prosta dystrybucja danych do operatorów Przyjazny interfejs operatora Prosta

Bardziej szczegółowo

witamy w świecie KUKA Robotics Robotyzacja według KUKA Roboter KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z.o.o. Janusz Jakieła Strona 1

witamy w świecie KUKA Robotics Robotyzacja według KUKA Roboter KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z.o.o. Janusz Jakieła Strona 1 witamy w świecie KUKA Robotics KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z.o.o. Janusz Jakieła 22.05.2013 Strona 1 German Engineering. Od roku 1898. KUKA. Od samego początku technologicznie z duchem czasu. Nowa generacja

Bardziej szczegółowo

HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT

HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT Robert Nowak Architekt rozwiązań HP Software Dlaczego Software as a Service? Najważniejsze powody za SaaS UZUPEŁNIENIE IT 2 Brak zasobów IT Ograniczone

Bardziej szczegółowo

Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy.

Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy. Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy. Produkty Media-Tech są obecne w krajach Europy, Azji i w Ameryce

Bardziej szczegółowo

o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni.

o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni. SAUTER AUT AU UTE E ER Visio Vision sio io o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni. Nowoczesna automatyka budynkowa staje się coraz bardziej skomplikowana, ale dzięki SAUTER Vision Center,

Bardziej szczegółowo

Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy

Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy ZAKOR Sp. z o.o. 59-220 Legnica, ul. Złotoryjska 80/2 Tel: (76) 85 250 50 Fax: (76) 72 30 863 biuro@zakor.com.pl NIP:691-02-04-599 www.zakor.com.pl Dlaczego KNX? Logo KNX - znak towarowy Wprowadzenie Stowarzyszenie

Bardziej szczegółowo

Profile głównych duńskich firm branży spożwczej i żywności pakowanej - TULIP 2012-11-20 14:34:34

Profile głównych duńskich firm branży spożwczej i żywności pakowanej - TULIP 2012-11-20 14:34:34 Profile głównych duńskich firm branży spożwczej i żywności pakowanej - TULIP 2012-11-20 14:34:34 2 Tulip Food Co jest relatywnie silną i niezależną filią duńskiego koncernu Korona (Danish Crown Group).

Bardziej szczegółowo

Katalog produktów 2009 / 2010. Systemowe rozwiązania Hilti. Hilti. Doskonałość. Niezawodność.

Katalog produktów 2009 / 2010. Systemowe rozwiązania Hilti. Hilti. Doskonałość. Niezawodność. Katalog produktów 2009 / 2010 Systemowe rozwiązania Hilti Hilti. Doskonałość. Niezawodność. Hilti. Doskonałość. Niezawodność. Codziennie w ponad 120 krajach świata dostarczamy niezawodne, innowacyjne

Bardziej szczegółowo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo

System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na bezpieczeństwo 2 System nagłośnieniowo-ostrzegawczy i dźwiękowy system ostrzegawczy Plena Prosty sposób na zapewnienie

Bardziej szczegółowo

Witamy w świecie idealnych rozwiązań zarządzania okablowaniem

Witamy w świecie idealnych rozwiązań zarządzania okablowaniem Witamy w świecie idealnych rozwiązań zarządzania okablowaniem Kluczowe rynki i produkty Witamy w HellermannTyton. HellermannTyton jest wiodącym dostawcą produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania

Bardziej szczegółowo

Trendy w robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie.

Trendy w robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie. Trendy w robotyzacji przemysłu w Polsce i na świecie. Potrzeby rozwojowe światowego przemysłu powodują, że globalny popyt na roboty przemysłowe odznacza się tendencją wzrostową. W związku z tym, dynamiczny

Bardziej szczegółowo

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop W sferze Business-to-Business dzisiejsze sklepy internetowe muszą oferować dużo więcej niż tylko dostępny przez całą dobę portal zakupowy ich

Bardziej szczegółowo

INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW

INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW Marita Koszarek BSR Expertise, Politechnika Gdańska INTERIZON NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Branża ICT: informatyka, elektronika, telekomunikacja Interizon dawniej Pomorski

Bardziej szczegółowo

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką

List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA. a Politechniką Białostocką Informacja prasowa Białystok, 1 grudnia 2012 List intencyjny o strategicznym partnerstwie między AC SA a Politechniką Białostocką W dniu 30.11.2012 r. w siedzibie Politechniki Białostockiej doszło do podpisania

Bardziej szczegółowo

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control

Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Technika termostatowania i chłodzenia First Choice in Temperature Control Kompetencje SINGLE Pierwszy wybór w zakresie techniki termostatowania 2 Lider technologii z tradycjami 1958 1968 1970 1980 1990

Bardziej szczegółowo

Xopero Backup Appliance

Xopero Backup Appliance Niezawodna ochrona danych w oparciu o Xopero i serwer QNAP Xopero Backup Appliance Bezpieczna kopia zapasowa, przywracanie danych oraz zarządzanie backupem na wszystkich urządzeniach w firmie, dzięki kompletnemu

Bardziej szczegółowo

Witamy w świecie wyłączników i automatyzacji budynków

Witamy w świecie wyłączników i automatyzacji budynków Hager Polo sp. z o.o. PL 43-100 Tychy ul. Fabryczna 10 tel. (48) 32 32 40 100 fax (48) 32 32 40 150 www.hager.pl e-mail: office@hager.pl Energy meets Design Wspieramy Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w

Bardziej szczegółowo

PHYSICAL SECURITY INFORMATION MANAGEMENT

PHYSICAL SECURITY INFORMATION MANAGEMENT PHYSICAL SECURITY INFORMATION MANAGEMENT GEMOS PSIM JEDEN SYSTEM DO DOWOLNEJ INTEGRACJI Czym jest GEMOS PSIM? INTEGRACJA BEZPIECZEŃSTWO NEUTRALNOŚĆ OPTYMALIZACJA ERGONOMIA OSZCZĘDNOŚĆ Integruje SSP, KD,

Bardziej szczegółowo

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE. dr Katarzyna Blanke- Ławniczak

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE. dr Katarzyna Blanke- Ławniczak MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ GLOBALNIE dr Katarzyna Blanke- Ławniczak URUCHOM W SOBIE: 1. Global-mind-set, czyli globalną mentalność chęć i umiejętność eksploracji świata, poszukiwanie nowych trendów i możliwości.

Bardziej szczegółowo

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH MASZYNY I URZĄDZENIA DO PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH Z nami zawsze po drodze do sukcesu 02 Serdecznie zapraszamy na www.dopak.pl O FIRMIE Z NAMI ZAWSZE PO DRODZE DO SUKCESU DOPAK to ambitna firma działająca

Bardziej szczegółowo

TWÓJ BIZNES. Nasz Obieg Dokumentów

TWÓJ BIZNES. Nasz Obieg Dokumentów 1 Innowacyjny System Elektronicznego Obiegu Dokumentów i Spraw opracowany przez firmę WASKO S.A., na podstawie wieloletnich doświadczeń zdobytych na rynku systemów teleinformatycznych. TWÓJ BIZNES Nasz

Bardziej szczegółowo

Idea Bezpiecznej Maszyny w prostym podejściu. użyj Safety Evaluation Tool. Safety Integrated. www.siemens.pl/safety-evaluation-tool

Idea Bezpiecznej Maszyny w prostym podejściu. użyj Safety Evaluation Tool. Safety Integrated. www.siemens.pl/safety-evaluation-tool Idea Bezpiecznej Maszyny w prostym podejściu użyj Safety Evaluation Tool Safety Integrated www.siemens.pl/safety-evaluation-tool Safety Evaluation Tool jest częścią programu Safety Integrated opracowanego

Bardziej szczegółowo

Rozdzielacze wielosekcyjne typu ED w układzie LUDV

Rozdzielacze wielosekcyjne typu ED w układzie LUDV Rozdzielacze wielosekcyjne typu ED w układzie LUDV PI 090022 Rozdzielacz wielosekcyjny typu ED z sekcjami w układzie LUDV Rozdzielacze wielosekcyjne o handlowej nazwie ED firma Bosch Rexroth wprowadziła

Bardziej szczegółowo

Versa. Wszechstronne centrale alarmowe

Versa. Wszechstronne centrale alarmowe Versa Wszechstronne centrale alarmowe Wszechstronne centrale alarmowe VERSA to nowoczesne centrale alarmowe przeznaczone do zabezpieczania mieszkań, domów i małych obiektów biurowohandlowych. Swoją wszechstronność

Bardziej szczegółowo

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie

Canon Essential Business Builder Program. Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Canon Essential Business Builder Program Wszystko, co potrzebne, by odnieść sukces w biznesie Essential Business Builder Program wprowadzenie Prowadzenie działalności w obszarze druku nie jest łatwym zadaniem.

Bardziej szczegółowo

Nowa strategia sterowania maszynami SERIA CJ1

Nowa strategia sterowania maszynami SERIA CJ1 Nowa strategia sterowania maszynami SERIA CJ1 inteligencja, niezawodność i sterowanie segmentowe Advanced Industrial Automation W branży konstrukcji maszyn konieczna jest elastyczność, wydajność i szybkość.

Bardziej szczegółowo

Opis merytoryczny. Cel Naukowy

Opis merytoryczny. Cel Naukowy WNIOSEK O PORTFOLIO: Opracowanie koncepcji organizacji systemów zarządzania energią EMS w systemach automatyki budynkowej i analiza ich wpływu na efektywność energetyczną budynków Autorzy: Jakub Grela,

Bardziej szczegółowo

STEVE JOBS. zmienił nasze spojrzenie na wszystko, co nas otacza. łamał zasady, by wykreować rzeczywistość na nowo

STEVE JOBS. zmienił nasze spojrzenie na wszystko, co nas otacza. łamał zasady, by wykreować rzeczywistość na nowo STEVE JOBS zmienił nasze spojrzenie na wszystko, co nas otacza łamał zasady, by wykreować rzeczywistość na nowo tworzył przełomowe produkty, ale i innowacyjne modele biznesowe jego życie i dokonania pozwoliły

Bardziej szczegółowo

Oferta Handlowa. Wsparcie informatyczne Hosting Sprzęt komputerowy Oprogramowanie

Oferta Handlowa. Wsparcie informatyczne Hosting Sprzęt komputerowy Oprogramowanie Oferta Handlowa Wsparcie informatyczne Hosting Sprzęt komputerowy Oprogramowanie Osoba odpowiedzialna za ofertę: Imię i Nazwisko Piotr Lachowicz E-mail: piotr@softgroup.com.pl Tel. +48 61 651 00 14 Tel.

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANA KONTROLA DOSTĘPU

ZINTEGROWANA KONTROLA DOSTĘPU ZINTEGROWANA KONTROLA DOSTĘPU GEMOS ACCESS ZINTEGROWANA KONTROLA DOSTĘPU Czym jest kontrola dostępu GEMOS access? PSIM Samodzielny system kontroli dostępu bądź integralny komponent systemu GEMOS PSIM,

Bardziej szczegółowo

Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym

Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym Przystępne cenowo, elastyczne monitorowanie pacjentów w umiarkowanym lub intensywnym nadzorze medycznym Modułowe monitory pacjenta Goldway G60, G70 i G80 Maksymalny zwrot z inwestycji w sprzęt medyczny

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa PI 090012

Informacja prasowa PI 090012 Elektroniczny system sterownia dla hydraulicznego napędu układu skrętu oraz układu podnoszenia platformy do transportu kontenerów na terminalach portowych PI 090012 Platforma podczas pracy (Źródło: Novatech)

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 800 firm z sektora MŚP

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 800 firm z sektora MŚP Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w małych i średnich firmach w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: IV kwartał 2015 Format: pdf Cena od: 2400 Możesz mieć wpływ na zawartość

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia optymalną lokalizację, która zapewni najlepszą efektywność. Przy tym nie

Bardziej szczegółowo

Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej

Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej Uczestnicy Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej PI 00034 W ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha organizowane są dla uczestników programu liczne wykłady

Bardziej szczegółowo

Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021

Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021 Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: styczeń 2016 Format: pdf Cena od: 2200 Sprawdź w raporcie Ile wart jest biznesowy

Bardziej szczegółowo

ENERGY BUSINESS CONSULT. Profil firmy. Facility Management Efektywność energetyczna Rozwiązania IT

ENERGY BUSINESS CONSULT. Profil firmy. Facility Management Efektywność energetyczna Rozwiązania IT ENERGY BUSINESS CONSULT Profil firmy Facility Management Efektywność energetyczna Rozwiązania IT Profil firmy EBCsoft Sp. z o.o. jest dostawcą kompleksowych usług oraz systemów dla Facility Management

Bardziej szczegółowo

FreecoNet już w każdej branży

FreecoNet już w każdej branży komunikat prasowy 8 maja 2012 r. FreecoNet już w każdej branży Raport z badania opinii klientów biznesowych FreecoNet Właściciel małej firmy pracujący mobilnie w branży IT, korzystający głównie z połączeń

Bardziej szczegółowo

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A.

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A. Case Study aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0 Wdrożenie w firmie Finder S.A. PRZEDSTAWIENIE FIRMY Finder jest operatorem systemu lokalizacji i monitoringu, wspomagającego zarządzanie pracownikami w terenie

Bardziej szczegółowo

OFERTA GPS GANNET GUARD SYSTEMS

OFERTA GPS GANNET GUARD SYSTEMS OFERTA GPS GANNET GUARD SYSTEMS 1 Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie rozwiązaniem jakie oferuje Gannet Guard Systems w postaci urządzeń oraz aplikacji Gan Fleet, które umożliwiają bieżące

Bardziej szczegółowo

15-24.10.2013 Kraków Wrocław Poznań Warszawa Gdańsk CLOUD SERVICES & DATA CENTER

15-24.10.2013 Kraków Wrocław Poznań Warszawa Gdańsk CLOUD SERVICES & DATA CENTER 15-24.10.2013 Kraków Wrocław Poznań Warszawa Gdańsk CLOUD SERVICES & DATA CENTER EXEA DATA CENTER bezpieczna lokalizacja projekt budynku Data Center (2009) budowa obiektu (2012-2013) BEZPIECZNE MIEJSCE

Bardziej szczegółowo

System sterowania i wizualizacji odprężarki z wykorzystaniem oprogramowania Proficy ifix

System sterowania i wizualizacji odprężarki z wykorzystaniem oprogramowania Proficy ifix System sterowania i wizualizacji odprężarki z wykorzystaniem oprogramowania Proficy ifix Miejsce wdrożenia Oprogramowanie Proficy zostało wdrożone w zakładzie producenta maszyn szklarskich P.P.P. Komplex

Bardziej szczegółowo

Inteligentne technologie dla biznesu. Cyfryzacja pracy wyzwania i korzyści. Maj 2017

Inteligentne technologie dla biznesu. Cyfryzacja pracy wyzwania i korzyści. Maj 2017 Inteligentne technologie dla biznesu. Cyfryzacja pracy wyzwania i korzyści. Maj 2017 Szersza perspektywa Dążenie do upraszczania zadań towarzyszy ludzkości od wieków 2 Technologie pracy cyfrowej są jedną

Bardziej szczegółowo

Regio Regulatory Pomieszczeniowe

Regio Regulatory Pomieszczeniowe Regio Regulatory Pomieszczeniowe Stylowa i komfortowa regulacja strefowa na każdym poziomie Regulacja strefowa na każdym poziomie... Regio jest nowym typoszeregiem regulatorów dla systemów HVAC oraz dla

Bardziej szczegółowo

INDUSTRIAL AUTOMATION

INDUSTRIAL AUTOMATION INDUSTRIAL AUTOMATION INDUSTRIAL AUTOMATION www.controlsolutions.pl www.controlsolutions.pl O NAS W dobie globalizacji i coraz większej konkurencji koniecznością staje się poszukiwanie rozwiązań pozwalających

Bardziej szczegółowo

Telebimy SILVER 20. www.ledtechnology.pl. Raster 20 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność

Telebimy SILVER 20. www.ledtechnology.pl. Raster 20 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność www.ledtechnology.pl Raster 20 mm ES Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot Polski producent Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność o firmie Telebimy LEDTECHNOLOGY to polski producent wyświetlaczy

Bardziej szczegółowo

Twój partner w biznesie

Twój partner w biznesie Twój partner w biznesie O firmie CREATIO INDUSTRY jest fi rmą handlową specjalizującą się w najnowszych technologiach dla przemysłu. Nasz główny produkt system wykrywania pożaru działający w oparciu o

Bardziej szczegółowo

MASLANKA & Co. PATENTY I ZNAKI TOWAROWE. Logroño - Maj 2012

MASLANKA & Co. PATENTY I ZNAKI TOWAROWE. Logroño - Maj 2012 MASLANKA & Co. PATENTY I ZNAKI TOWAROWE Logroño - Maj 2012 CZYM SIĘ ZAJMUJEMY Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie Praw Własności Przemysłowej: zgłoszenia, rejestracja i ochrona w trybie krajowym i

Bardziej szczegółowo

System spawania orbitalnego A7 TIG 300

System spawania orbitalnego A7 TIG 300 System spawania orbitalnego A7 TIG 300 ŁATWE SPAWANIE WIELOWARSTWOWE Kemppi K7 Sprzęt spawalniczy 18.08.2016 1(7) PROFESJONALNY SYSTEM ZMECHANIZOWANEGO SPAWANIA ORBITALNEGO TIG DO WIELOWARSTWOWEGO SPAWANIA

Bardziej szczegółowo

ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI

ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI ROBOTY AUTOMATYZACJA PRODUKCJI Roboty najnowszej generacji 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl ROBOTY NAJNOWSZEJ GENERACJI PICKERSPX10 Robot przeznaczony do odbioru wlewków jak również

Bardziej szczegółowo

Lachenmeier Foliarka kapturowa stretch T1. Niewielka, ale o dużych możliwościach

Lachenmeier Foliarka kapturowa stretch T1. Niewielka, ale o dużych możliwościach Lachenmeier Foliarka kapturowa stretch T1 Niewielka, ale o dużych możliwościach Foliarki kapturowe stretch firmy Lachenmeier Technologia nakładania kaptura stretchowego zapewnia wiele znaczących korzyści

Bardziej szczegółowo

Optymalizacja produkcji oraz lean w przemyśle wydobywczym. Dr inż. Maria Rosienkiewicz Mgr inż. Joanna Helman

Optymalizacja produkcji oraz lean w przemyśle wydobywczym. Dr inż. Maria Rosienkiewicz Mgr inż. Joanna Helman Optymalizacja produkcji oraz lean w przemyśle wydobywczym Dr inż. Maria Rosienkiewicz Mgr inż. Joanna Helman Agenda 1. Oferta dla przemysłu 2. Oferta w ramach Lean Mining 3. Potencjalne korzyści 4. Kierunki

Bardziej szczegółowo

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET w ramach projektu KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Warszawa, 21 czerwca 2012 r. Sieć KIGNET Sieć współpracy, którą tworzą izby

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wprowadzenie do tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw Wprowadzenie do tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu dla małych i średnich przedsiębiorstw Niniejszy przewodnik został stworzony jako część paneuropejskiej kampanii informacyjnej na temat CSR

Bardziej szczegółowo

Szkolnictwo Wyższe i Nauka

Szkolnictwo Wyższe i Nauka Szkolnictwo Wyższe i Nauka Priorytet IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Paulina Gąsiorkiewicz-Płonka 20.11.2008 r. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Efektywny Benchmarking Najlepsze praktyki w klastrach w USA i w Polsce. B. Sieńko-Kułakowska, G. Pisarczyk

Efektywny Benchmarking Najlepsze praktyki w klastrach w USA i w Polsce. B. Sieńko-Kułakowska, G. Pisarczyk Efektywny Benchmarking Najlepsze praktyki w klastrach w USA i w Polsce B. Sieńko-Kułakowska, G. Pisarczyk Klaster lotniczy w stanie Washington, USA 100 lat produkcji lotniczej największy na świecie klaster

Bardziej szczegółowo

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników systemu Belisama4CRM

Dołącz do grona zadowolonych użytkowników systemu Belisama4CRM Czym jest CRM? Termin CRM, czyli Customer Relationship Management, ma wiele definicji i jest dość szerokim pojęciem. W ogólnym zarysie jest to takie zarządzanie relacjami z klientem, które ma prowadzić

Bardziej szczegółowo

T-Bull S.A. Made by gamers for gamers. STRATEGIA ROZWOJU T-Bull S.A. na lata Wrocław, 19 września 2017 r.

T-Bull S.A. Made by gamers for gamers. STRATEGIA ROZWOJU T-Bull S.A. na lata Wrocław, 19 września 2017 r. T-Bull S.A. Made by gamers for gamers STRATEGIA ROZWOJU T-Bull S.A. na lata 2017 2022 Wrocław, 19 września 2017 r. 1 7 60 265 lat doświadczenia w branży gier mobilnych -osobowy zespół pasjonatów gier milionów

Bardziej szczegółowo

Maszyna FLOWTOS o modułowej konstrukcji wykorzystywana do produkcji papierowych chusteczek higienicznych Winkler + Dünnebier

Maszyna FLOWTOS o modułowej konstrukcji wykorzystywana do produkcji papierowych chusteczek higienicznych Winkler + Dünnebier Większa elastyczność przy składaniu i pakowaniu Winkler + Dünnebier: Maksymalna elastyczność dzięki technologii zdecentralizowanych napędów firmy Bosch Rexroth PI 080070 Maszyna FLOWTOS o modułowej konstrukcji

Bardziej szczegółowo

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze 2 Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 Instalacja dająca poczucie bezpieczeństwa Pełna ochrona na miarę potrzeb Centrala

Bardziej szczegółowo

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA

RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA JESTEŚMY RODZINNĄ FIRMĄ Z WIELOMA TRADYCJAMI RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA 15 lat działalności na polskim rynku. Wieloletnie doświadczenie i wiedza to nasza przewaga konkurencyjna. Otwartość na nowe rynki

Bardziej szczegółowo

Historia naszego klienta. Rozwiązanie FAMOC MDM zwiększa bezpieczeństwo mobilne w Credit Agricole Bank Polska

Historia naszego klienta. Rozwiązanie FAMOC MDM zwiększa bezpieczeństwo mobilne w Credit Agricole Bank Polska Historia naszego klienta Rozwiązanie FAMOC MDM zwiększa bezpieczeństwo mobilne w Credit Agricole Bank Polska Nasz klient CREDIT AGRICOLE BANK POLSKA Credit Agricole Bank Polska to bank uniwersalny, koncentrujący

Bardziej szczegółowo

LEKKIE KONSTRUKCJE STALOWE

LEKKIE KONSTRUKCJE STALOWE LEKKIE KONSTRUKCJE STALOWE www.tlc.eu SCHODY PRZEMYSŁOWE LEKKIE HALE STALOWE I BALUSTRADY SYSTEM ZABEZPIECZENIA KRAWĘDZI EPS Grupa TLC to szwedzko-polski producent lekkich konstrukcji stalowych takich

Bardziej szczegółowo

Kluczem jest telefon

Kluczem jest telefon Kluczem jest telefon AirKey System zamknięć do elastycznych zastosowań Tak dynamiczny, jak potrzeby klientów AirKey to innowacja EVVA. Adresowany głównie do firm mających wiele lokalizacji. Zaprojektowany

Bardziej szczegółowo

Investing f or Growth

Investing f or Growth Investing for Growth Open Business Solution OB One - zintegrowane oprogramowanie modułowe wspomagające zarządzanie firmą w łatwy i przejrzysty sposób pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby księgowe, administracyjne

Bardziej szczegółowo

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania SCP SCHÄFER CASE PICKING W pełni zautomatyzowany system komisjonowania Laureat Targów Wzorcowych Logistic Award 2008 Schäfer Case Picking: wydajność zdefiniowana na nowo Szybciej, wydajniej, w dostosowaniu

Bardziej szczegółowo

PR242012 23 kwietnia 2012 Mechanika Strona 1 z 5. XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów

PR242012 23 kwietnia 2012 Mechanika Strona 1 z 5. XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów Mechanika Strona 1 z 5 XTS (extended Transport System) Rozszerzony System Transportowy: nowatorska technologia napędów Odwrócona zasada: liniowy silnik ruch obrotowy System napędowy XTS firmy Beckhoff

Bardziej szczegółowo

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii - rezultaty konkursu (2010-2011)

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii - rezultaty konkursu (2010-2011) GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii - rezultaty konkursu (2010-2011) Agnieszka Kozłowska Korbicz koordynator projektu GreenEvo Forum Energia - Efekt Środowisko 25.05.2012 GreenEvo Akceleratora Zielonych

Bardziej szczegółowo

Usprawnij swoją produkcję

Usprawnij swoją produkcję Usprawnij swoją produkcję Manipulatory Specyfikacje 2 Marka Plastigo Plastigo to marka, która należy do grona liderów wśród polskich dostawców wtryskarek oraz urządzeń peryferyjnych. Bogaty asortyment

Bardziej szczegółowo

Trane: Ceremonia wręczenia nagrody Trane Energy Efficiency Leader Award zakładowi Ferrero Polska w Belsku

Trane: Ceremonia wręczenia nagrody Trane Energy Efficiency Leader Award zakładowi Ferrero Polska w Belsku Trane: Ceremonia wręczenia nagrody Trane Energy Efficiency Leader Award zakładowi Ferrero Polska w Belsku Ferrero może być najbardziej znane z opakowanych w złotą folię czekoladowych kreacji, ale ten globalny

Bardziej szczegółowo

System automatycznego operatora

System automatycznego operatora System automatycznego operatora System automatycznego operatora stanowi wielofunkcyjne narzędzie o szerokich możliwościach, pozwalające na łatwe zarządzanie przychodzącymi do przedsiębiorstwa połączeniami

Bardziej szczegółowo

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR

ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR TECHNIK MECHATRONIK ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH NR 2 os. SZKOLNE 26 31-977 KRAKÓW www.elektryk2.i365.pl Spis treści: 1. Charakterystyka zawodu 3 2. Dlaczego technik mechatronik? 5 3. Jakie warunki musisz

Bardziej szczegółowo

Fundusze unijne dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania na tworzenie i świadczenie e-usług

Fundusze unijne dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania na tworzenie i świadczenie e-usług 2009 Fundusze unijne dla przedsiębiorców wdrażane przez PARP, ze szczególnym uwzględnieniem dofinansowania na tworzenie i świadczenie e-usług Tomasz Czerwoniak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Odtwarzacz multimedialny

Odtwarzacz multimedialny Odtwarzacz multimedialny Measy B4S Instrukcja obsługi Ogólny schemat urządzenia Measy B4S to odtwarzacz multimedialny wyposażony w szereg wejść i wyjść. Posiada cztery porty USB, wyjście AV, port Ethernet,

Bardziej szczegółowo

dr inż. Tomasz Wiktorski inż. Tadeusz Respondek Innowacyjność w przemyśle meblarskim

dr inż. Tomasz Wiktorski inż. Tadeusz Respondek Innowacyjność w przemyśle meblarskim dr inż. Tomasz Wiktorski inż. Tadeusz Respondek Innowacyjność w przemyśle meblarskim 12.05. 2016 r. CZY POLSKA BRANŻA MEBLARSKA MA POTENCJAŁ? 25 tysięcy podmiotów deklaruje produkcję mebli duże; 100; 0,4%

Bardziej szczegółowo

Telebimy AMBER 25. www.ledtechnology.pl. Raster 25 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność

Telebimy AMBER 25. www.ledtechnology.pl. Raster 25 mm. Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot. Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność www.ledtechnology.pl Raster 25 mm EA Sterowanie PC - LAN/PENDRIVE/WiFi/Pilot Polski producent Polski producent Wysoka jakość Energooszczędność o firmie Telebimy LEDTECHNOLOGY to polski producent wyświetlaczy

Bardziej szczegółowo

SunBajt Sp. z o.o. ul. Przejazdowa 25 05-800 Pruszków www.sunbajt.pl KRS 0000418911 NIP 5342486155 REGON 146102078

SunBajt Sp. z o.o. ul. Przejazdowa 25 05-800 Pruszków www.sunbajt.pl KRS 0000418911 NIP 5342486155 REGON 146102078 Profil działalności Jesteśmy kompleksowym integratorem zaawansowanych technologii informatycznych, Nasze usługi świadczymy dla dużych i średnich firm, urzędów i instytucji państwowych oraz przedsiębiorstw

Bardziej szczegółowo

STEROWANIE URZĄDZENIAMI PPOŻ.

STEROWANIE URZĄDZENIAMI PPOŻ. STEROWANIE URZĄDZENIAMI PPOŻ. FPM+ JEDNA CENTRALA DO DOWOLNEGO ZASTOSOWANIA Czym jest centrala sterująca FPM+? Jest urządzeniem modułowym, przeznaczonym do sterowania oraz nadfpm+ pracy wszystkich urządzeń

Bardziej szczegółowo

OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE

OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE OBECNOŚĆ NA CAŁYM ŚWIECIE Jesteśmy znaną na całym świecie rodzinną firmą działającą globalnie jako lider rynku pomiarów ciśnienia i temperatury oraz technologii kalibracji. Dzięki włączeniu KSR-Kübler

Bardziej szczegółowo