TERAPIE ANTYSTRESOWE DLA BIZNESU

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TERAPIE ANTYSTRESOWE DLA BIZNESU"

Transkrypt

1 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia TERAPIE ANTYSTRESOWE DLA BIZNESU Realizujemy rzeczywistą: poprawę efektywności biznesowej Twojej i Zespołu, zdrowie i wolność od stresu. inwestycja w wolność od stresu i usunięcie schorzeń cywilizacyjnych = inwestycja w poprawę funkcjonowania Firmy, efektywność, poprawę wyników, szybsze uczenie się, zdrowie Managementu i pracowników, a czasem nawet... Ich życie. DOWODY w kolejnych slajdach. TO JEDYNA TAKA OFERTA W EUROPIE MEDYCYNA XXII WIEKU!

2 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia SKUTECZNIE USUWAMY PRZYCZYNY SCHORZEŃ ( CHORÓB ) DIAGNOZUJEMY METODĄ DR R.VOLLA I DR H.SCHIMELLA (EAV/WRT) I USUWAMY PRZYCZYNY SCHORZEŃ CYWILIZACYJNYCH, TAKŻE UZNAWANYCH ZA "NIEULECZALNE": cukrzyca typ. 2, SM, astma, autoagresja /autoimmunita, neuroboreliozy, śmiertelne wirusy: HCV, HBV, HPV, schorzenia naczyniowo-sercowe, a także celiakia, łuszczyce, demencja starcza, neurotoksyny in. TO MEDYCYNA XXII WIEKU. Kraków

3 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia SKUTECZNIE USUWAMY PRZYCZYNY SCHORZEŃ Nowoczesne narzędzia diagnostyczne oraz terapeutyczne : =>MEDYCYNA INFORMACYJNA; =>HOMOTOKSYKOLOGIA KLINICZNA: Badania EAV/WRT wg metody dr R.Voll'a i dr H.Schimella (Vega test)- to najpewniejsza metoda diagnostyczna na Świecie, do 95% pewności diagnostycznej Express Screening Voll a do automatycznych pomiarów wg metody dr R. Voll'a, Biorezonans Pasywny Mora (BRT) Nośniki informacji holograficznej Stymulatory homeostazy, Złoto monoatomowe, Bioakustyka medyczna, naprawa DNA

4 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia SKUTECZNIE USUWAMY PRZYCZYNY SCHORZEŃ JESTEŚMY DZIŚ ŚWIATOWYMI SPECJALISTAMI z pogranicza fizyki i medycyny. Zajmujemy się medycyną informacyjną i detoksykacyjną, holografią medyczną i homotoksykologią kliniczną. W STANDARDZIE MEDYCZNYM. JESTEŚMY SKUTECZNI!

5 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia SKUTECZNIE DIAGNOZUJEMY: ==> PRZYCZYNY TWOICH OBECNYCH I PRZYSZŁYCH CHORÓB (schorzenia układu krążenia, nieprawidłowości w narządach głównych, nieprawidłowości struktur mózgowych i układów nerwowych, aż po przyczyny powstawania i rozwoju nowotworów) ==> PRZYCZYNY "schorzeń rodzinnych" ==> NIEPRAWIDŁOWOŚCI DNA I KORY MÓZGOWEJ (USZKODZENIA GENETYCZNE) NA POZIOMIE MEDYCYNY SPERSONALIZOWANEJ Z DOBOREM SKUTECZNYCH INDYWIDUALNYCH NARZĘDZI TERAPEUTYCZNYCH ==> OBECNOŚĆ WIRUSÓW I TOKSYN W GENOMIE, które usuwamy nieinwazyjnie I USUWAMY PRZYCZYNY SCHORZEŃ ( CHORÓB )

6 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia PRZYKŁAD: Mając przywrę w wątrobie (Fasciola hepatica) - nie ma znaczenia, jaki styl życia prowadzisz i jak bardzo o siebie dbasz - nosisz w sobie zagrożenie dla życia i jego jakości - przywra potrafi doprowadzić do zwyrodnienia komórek wątroby i raka, w przeciągu 3 lat! Jej toksyna powoduje autoagresję (autoimmunita) i uszkadza metabolizm. W dodatku zarazisz nią domowników, Rodzinę. To jedno ze schorzeń "Rodzinnych", podobnie jak bakterie chlamydie - powodujące nadciśnienie, zawały, "zwężenie" (raczej zabudowanie) naczyń krwionośnych i schorzenia układu krążenia... Zdiagnozowane - można je usunąć skutecznie w czasie kilku godzin, a w czasie kilkunastu dni można usunąć nieinwazyjnie ich toksyny i neurotoksyny z organizmu.

7

8 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia Usuwamy skutecznie przypadki cukrzycy typ 2* - w 100% Ponad 350 mln ludzi w świecie jest chorych na cukrzycę obu typów. Cukrzyca stała się globalną epidemią. Co pięć sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę u kolejnego pacjenta, a co dziesięć sekund z powodu powikłań tej choroby ktoś umiera. W Polsce choruje ok. 2,6 mln osób, z których ponad 750 tys. nawet o tym nie wie. * Pacjent współpracuje z nami i stosuje się do zaleceń

9 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia na przewlekłą chorobę nerek cierpi ok. 4,5 mln Polaków, ale ponad 90 % nie wie o tym i nie leczy się. Większość z nich prawdopodobnie umrze przedwcześnie, z powodu powikłań sercowo-naczyniowych tzw. killer Nr 1 w Polsce (...) ==> MY DIAGNOZUJEMY I SKUTECZNIE USUWAMY ICH PRZYCZYNY W CZASIE (ŚREDNIO) OK TYGODNI.

10 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr R. Voll'a w Krakowie Małopolskie Centrum Promocji Zdrowia OŚRODEK SZKOLENIOWY MEDYCYNY INFORMACYJNEJ I DETOKSYKACYJNEJ SZKOLIMY terapeutów w zakresie metody Voll'a, obsługi aparatury do badań wg metody dr R. Voll'a i Vega Testów PRZEKAZUJEMY ŚWIATOWE KNOW-HOW - w zakresie możliwości, narzędzi, skuteczności terapeutycznej medycyny informacyjnej oraz detoksykacyjnej: - autoagresja przy borrelii, SM, autoimmunita seniorów - toksyny i neurotoksyny, także borrelii - nieinwazyjne usuwanie cukrzycy, nadciśnienia, celiakii, depresji naprawa DNA, usuwanie wirusów i toksyn z genomu (...)

11 Usuwanie stresu a zarządzanie stresem i radzenie sobie ze stresem 1. Podejmowałaś/eś próby radzenia sobie ze stresem czy zarządzania stresem? - a nie jego usunięcia? i dalej jesteś zmęczona/y, nie możesz się zrelaksować? Czy to ma sens? => organizm obciążony stresem zawsze przechodzi w tryb pracy "awaryjnej", rozwija się depresja, ogniska zakaźne w narządach, z czasem uszkadza się system immunologiczny o czym poniżej (dowody, światowe badania), często zaczyna niszczyć własne tkanki i rozwijają się poważne schorzenia /choroby. 2. Zarządzenie własnym stresem? To tylko nieudolne opóźnianie nieuniknionej dewastacji organizmu. To droga pochyła do schorzeń i złej jakości życia, o czym poniżej. Czy to ma sens?

12 Instytut R&D im dr R. Voll'a zaprasza na: skuteczne usunięcie stresu i stanów lękowych, poprzedzone diagnozą EAV/WRT i Express scan Voll a obciążeń: stresem, depresją, obciążeń emocjonalnych, nieprawidłowości w organizmie i narządach głównych, obciążeń pasożytniczych, toksycznych, atoagresji => (opcja na życzenie) usunięcie przyczyn zagrożeń dla zdrowia /schorzeń/, zdiagnozowane badaniem EAV /WRT - szybkie i nieinwazyjne, bez leków (cukrzyca, astma, autoimmunita/autoagresja, alergie, borelioza, nadciśnienie, depresja, schorzenia układu krążenia, HCV, HPV, parazyty i in.). To jedyna taka oferta w Europie.

13 Na nośniku holograficznym zapisana jest tylko informacja - językiem zrozumiałym dla mózgu, o stymulacji usunięcia stresu, depresji i obciążeń emocjonalnych, neurotoksyn. Dociera przez biopole. Zadanie zostaje wykonane przez układ immunologiczny człowieka. Szybko, skutecznie. Równocześnie rozpoczyna się proces neutralizacji szkód, jakie stres poczynił w organizmie (o czym niżej), włącznie z odkwaszeniem organizmu, usuwaniem wszelkich toksyn, pleśni i grzybów (candida). ZARZĄDZASZ ZESPOŁEM, PRAGNIESZ WYNIKÓW TYLKO 1,5 GODZINY - tyle zajmą: prezentacja o mechanizmach i konsekwencjach stresu w organizmie, badanie EAV/EDT i Express Screening Volla oraz przekazanie nośnika informacji holograficznej Instytutu minutowe badanie kontrolne za 2-8 tygodni - taki jest czas trwania terapii. Terapia polega na prostym noszeniu zawieszonego na szyi dysku - nośnika informacji holograficznej - najnowocześniejszego narzędzia medycyny informacyjnej i detoksykacyjnej na świecie (więcej: oraz zażywaniu pierwiastków w postaci monoatomowej. Więcej na

14 Na życzenie także: => Trening Jacobsona => Trening autogenny Schultza.

15

16 - usunięcia stresu: - efektywność, - koncentracja, - zdrowie, - zaangażowanie, - lojalność, - dobra kondycja fizyczna i psychiczna; - koniec efektu "wypalenia"! Metoda MEDYCYNY INFORMACYJNEJ jest 0/1, bez skalowania stopnia. Rozpoznanie czyli pewna diagnoza EAV/WRT i usunięcie (2-8 tygodnie). Najprościej to brzmi tak: => masz balast pozbywasz się balastu! wypaliłeś się => poprawiasz wyniki pracy i uczenia się, koniec lęków i chronicznego zmęczenia. Odnajdujesz własną wartość, PASJĘ ZAWODOWĄ i cel życia! W kolejnym slajdzie SKUTEK terapii antystresowej: Badanie przeprowadzone w Londynie na 6 tys. osób z kadry kierowniczej wielkich przedsiębiorstw,

17 SKUTEK TERAPII /Światowe BADANIA/: - usunięcia stresu: Badanie przeprowadzone w Londynie na 6 tys. osób z kadry kierowniczej wielkich przedsiębiorstw, (po długotrwałej terapii...) obniżającej poziom stresu w ciele Stwierdzono stopniowe /od 6 tyg. do 6 miesięcy/: - obniżenie ciśnienia tętniczego - poprawę równowagi hormonalnej - podniesienie o 100% poziomu DHEA /hormonu młodości/ - obniżenie kortyzolu o 23% - spadek palpitacji serca z 47% do 30% w ciągu 6 tygodni a do 25% w ciągu 3 miesięcy - spadek objawów wewnętrznego napięcia z 41% do 15% a potem do 6% - spadek bezsenności z 34% do 6% - obniżenie poczucia zmęczenia z 50% do 12% - spadek różne rodzaju bólu, w tym bóli krzyża z 30% do 6% - spadek poczucia zalęknienia z 33% do 5% - spadek niezadowolenia z 30% do 9% - uczucia wściekłości z 20% do 8% - zauważalną poprawę funkcjonowania firmy i stosunków międzyludzkich - panowanie nad wewnętrznymi reakcjami - poprawę wyników uczenia się - większą efektywność pracy, w bardziej zgodny i skoordynowany sposób na podstawie opracowania Davida Servan- Schreibera Zdrowiej, pokonaj stres lęk i depresję.

18 Nośniki informacji holograficznej to dyski holograficzne z zapisem setek i tysięcy informacji holograficznych (fizyka w medycynie). Dla ich stworzenia wykorzystaliśmy aktualną wiedzę światową z obszarów fizyki w medycynie, medycyny informacyjnej i detoksykacyjnej, holistyki, medycyny chińskiej. ZAPROGRAMOWANE HOLISTYCZNIE PRZEZ INSTYTUT. Oddziaływają one tylko pozytywnie na organizm, przez ciało energetyczne, przekazują holograficzne odzwierciedlenia idealnego zdrowia naturalnego, esencji kwiatowych, energetyzują i wzmacniają pośrednio układ immunologiczny, ukierunkowując go precyzyjnie na usuwanie przyczyn nieprawidłowości. Dodatkowo zbierają negatywne emocje i obciążenia. Organizm i jego mózg potrafi odczytać te pozytywne holograficzne informacje i wibracje oraz zmobilizować się do przywrócenia homeostazy - równowagi. Nawet samodzielnie usunąć chlamydie, powodujące zawały serca i wylewy czy bezpłodność, czy wydalić gluten, neurotoksyny, toksyczną rtęć, kadm i ołów z organizmu... Badamy to precyzyjnie właśnie aparaturą do metody dr R.Voll a. Więcej o nośnikach informacji holograficznej:

19 Złoto monoatomowe Złoto Alchemików Wiedziałeś, że historia poszukiwania mitycznego złota Alchemików była poszukiwaniem harmonii emocjonalnej i transformacji negatywnych emocji?... czyli skutecznego usuwania stresu i depresji? bo cóż warte złoto bez szczęścia i zdrowia, ale i efektywności na co dzień, wysokiej biowitalności? Terapia jest ŁAGODNA, na co dzień prawie niezauważalna, NATURALNA.

20 Dlaczego powinniśmy regularnie usuwać stres? Konsekwencje stresu wg medycyny informacyjnej: Stres zostawia w organizmie fizyczne toksyny i mnoży fizyczne problemy zdrowotne: => samodzielnie uszkadza system immunologiczny (tzw. autoimmunita), prowadząc do autoagresji i wielu poważnych schorzeń => zagęszcza śluz i tworzy ogniska zakaźne w narządach głównych - przyczyna chorób i zagrożeń dla życia => powoduje złe trawienie cukrów, a źle strawiony cukier jest skwaszany w jelicie i staje się pożywką dla drożdżaków (candida). W stanie stresu ich tempo wzrostu jest niewyobrażalne.

21 Konsekwencje stresu wg medycyny informacyjnej cz.2 => wydziela się adrenalina i noradrenalina. Zbędne dla organizmu cukry są magazynowane w tkance podskórnej i narządach. Jeśli nie "walczymy", wzrasta stężenie cukru we krwi. Cukier ten jest odkładany w narządach i tkance podskórnej => zakwaszenie jest neutralizowane wapniem, stąd jego niedobory w organizmie. => zbyt duży potencjał w układzie nerwowym wywołuje wybuchy emocji, ból głowy, problemy z koncentracją

22 Wg europejskiego autorytetu medycyny informacyjnej i detoksykacyjnej, dr J.Jonasa, autora "Detoksykacji w praktyce": "Tylko usuniecie toksyn z organizmu umożliwi całemu złożonemu systemowi niezawodne działanie... Toksyny naruszają zarówno kod genetyczny, jak i produkcję hormonów, równowagę biochemiczną, metabolizm komórkowy oraz inne procesy przebiegające w naszym organizmie... Traumy oraz przeżycia psychiczne są kodowane przez nasz układ genetyczny. Te negatywne - tworzą psychocysty (programy psychopatologiczne) w naszym ciele. Niepokój i stres stanowią czynniki szkodliwe dla głównych narządów ciała: nerek, serca, śledziony. Stres powoduje zagęszczenie śluzu, dostającego się do nerek i w znacznej mierze przyczynia sie do powstania w nich ognisk zakaźnych... Lek i depresja są konsekwencją zaburzeń funkcji miedzymózgowia, spowodowanych toksynami w organizmie... Z ogniskami zakaźnymi w korze mózgowej spotykamy sie u już dosyć młodych ludzi, którzy bardzo subiektywnie wskazują na pogorszenie koncentracji i pamięci krótkotrwałej... Stres dodatkowo pogłębia sytuację w CUN (Centralny Układ Nerwowy). Stres i negatywne emocje, które w nas często powstają w ciągu całego życia, stanowią jedną z najważniejszych przyczyn zagęszczania śluzu i powstawania ognisk zakaźnych - przyczyn późniejszych schorzeń i dolegliwości (przypis - JR).

23 Wg europejskiego autorytetu medycyny informacyjnej i detoksykacyjnej, dr J.Jonasa, autora "Detoksykacji w praktyce": Negatywne przeżycia zostają "zepchnięte" do podświadomości, a jednak niezwykle mocno oddziaływają na myślenie, zachowania oraz emocjonalność człowieka (stres). Medycyna informacyjna dysponuje określonymi środkami do ich likwidacji. Staramy się zwrócić uwagę Klientów nie tylko na istnienie stresu ogólnego, ale również napięcia miejscowego, czyli stresu tkankowego, który także wywiera wpływ na nasz organizm. Zdarza się, że człowiek traktuje stałe napięcie, stres i psychiczne blokady, jako normę, ponieważ nie zna innego stanu... Stres sercowy ma swoje źródło w emocji, zwanej niepewnością, stres dróg oddechowych ma związek z napięciem psychicznym, stres śledziony i narządów z nią powiązanych jest wynikiem zmartwień i częstego ich rozpamiętywania, na stres nerek i układu moczowego wpływa odczuwanie leku, stres wątroby i dróg żółciowych ma natomiast związek z niezadowoleniem i brakiem zdecydowania. Ogniska i substancje toksyczne w narządach głównych, wywołując bezpośrednio ich uszkodzenie lub prowokując układ immunologiczny do samobójczego ataku, stanowią przyczynę poważnych schorzeń lub nawet zagrożenie życia. Ogniska zakaźne oddziałują toksynami na poszczególne części układu nerwowego, wywołując jego zaburzenie. Pierwszy syndrom depresji jest wynikiem ogniska w płucach lub w wątrobie, dopiero później następuje funkcyjne lub trwałe uszkodzenie międzymózgowia. Początek stanów lękowych oznacza uszkodzenie nerek lub serca, a dopiero później dochodzi do dewastacji odpowiednich struktur CUN i do stanów przewlekłych. W sferze oddziaływania płuc znajduje się płat czołowy mózgu, w którym mieszczą sie ośrodki odpowiedzialne za pamięć i inteligencje społeczną.

24 Wg europejskiego autorytetu medycyny informacyjnej i detoksykacyjnej, dr J.Jonasa, autora "Detoksykacji w praktyce": STĄD (JR): PODSTAWOWYM CZYNNIKIEM WPŁYWAJĄCYM NA NASZĄ PSYCHIKĘ - oprócz oczywistych wpływów psychologicznych - JEST OBECNOŚĆ OGNISK ZAKAŹNYCH W ORGANACH PODSTAWOWYCH CZŁOWIEKA. U osób, które poddały się długotrwałym terapiom, schorzenie, na które cierpiały, wytworzyło w korze mózgowej swój obraz, obecny nawet po usunięciu problemu (symptom fantomowy). Fantomowe ognisko zakaźne może wywoływać ponowne problemy zdrowotne. W międzymózgowiu lub w moście (pons) znajduje się struktura zwana formatioreticularis, która podtrzymuje ludzką aktywność. Obecność ogniska w tej okolicy wpływa na odczuwanie zmęczenia i obniżenie aktywności. Śródmózgowie, to obok przysadki mózgowej, podwzgórza i szyszynki - także układ emocjonalny, zwany limbicznym, który jest odpowiedzialny za czucie i samopoczucie."

25 USUWAMY PRZYCZYNY, SZYBKO I SKUTECZNIE Nasza ultranowoczesna aparatura do metody dr R.Voll'a i dr H.Schimella pozwala szybko (do 1 godz.) diagnozować obecność ognisk zakaźnych w narządach głównych i powiązanych, inne możliwe obciążenia w organizmie i ich przyczyny (toksyny, pasozyty), w tym obciążenie stresem, i jego umiejscowienie, depresję, psychocysty, zaburzenia emocjonalne i inne. Szybko i nieinwazyjnie usuwamy te obciążenia, bez leków.

26 W kolejnych slajdach prezentujemy światowe badania nad stresem - prezentacja autorstwa Ośrodka Edukacyjnego KINEZIS II Prawa autorskie zastrzeżone: Energy MED International Sp. z o.o., 2012, Kraków, Instytut R&D im dr R.Voll a

27 Choroby, które dziś nas nękają, wynikają ze stopniowego narastania uszkodzeń i niekorzystnych zmian.(...) Punktem zwrotnym w medycynie było zrozumienie, że stres może być czynnikiem wywołującym lub pogarszającym przebieg wielu powoli postępujących chorób. * * Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu dr Robert M. Sapolsky, wyd. PWN 2010

28 Jeśli byłbyś zebrą walczącą o życie albo lwem goniącym za posiłkiem, mechanizmy reakcji fizjologicznych twojego organizmu byłyby idealnie przystosowane do poradzenia sobie z takim krótkotrwałym kryzysem natury fizycznej. Dla większości zwierząt zamieszkujących tę planetę stres, to właśnie krótkotrwały kryzys: albo kończysz się ty albo stres. * * Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu dr Robert M. Sapolsky, wyd. PWN 2010

29 Kiedy tak sobie siedzimy i zamartwiamy się różnymi kłopotami uruchamiamy te same reakcje fizjologiczne. Jednak bardzo liczne dowody pokazują, że choroby związane ze stresem pojawiają się głównie wtedy, gdy nadmiernie aktywizujemy układy fizjologiczne, które wyewoluowały jako przystosowanie do reakcji na ostre zagrożenie natury fizycznej. My uruchamiamy je na kilka miesięcy bez przerwy, kiedy martwimy się hipotekami, związkami czy awansami. * * Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu dr Robert M. Sapolsky, wyd. PWN 2010

30 Badania wskazują, że depresja i choroby serca są najczęstszymi chorobami wywołanymi stresem, a u 65 milionów Amerykanów zdiagnozowano zaburzenia lękowe. Zarówno dorośli jak i dzieci nie potrafią się wyciszyć, potrzebują stale stymulujących bodźców, żeby się nie nudzić. Wzorzec chronicznego stresu staje się dla organizmu wzorcem podstawowym.

31 Mózg, w obliczu zagrożenia włącza programy obronne, blokując tym samym mechanizmy rozwojowe. Aby przetrwać niebezpieczeństwo włączony zostaje cały odmienny system reakcji i procesów. 100 tys. programów genetycznych pracuje w dwu grupach: rozwój, obrona-ochrona. System ciało-mózg nie może jednocześnie pracować w trybie obronnym i trybie rozwojowym.

32 Stres to obrona W stresie Autonomiczny Układ Nerwowy odłącza funkcje utrudniające przetrwanie funkcje rozwojowe!!! W obronie (OD): układ mięśniowo-szkieletowy odrzuca potrzeby narządów głównych organizmu W równowadze (DO): układ mięśniowo-szkieletowy wykonuje polecenia narządów COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

33 REAKCJA KOMÓRKI (DO) COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

34 REAKCJA KOMÓRKI (OD) COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

35 Stres to reakcja na coś, co mózg postrzega jako zagrażające. Im dłuższy stres - tym większe tłumienie funkcji rozwojowych. W stresie aktywizuje się tyłomózgowie, które dostaje więcej krwi niż przodomózgowie. W badaniach na myszach, różnica ta dochodziła do 50 %. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

36 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES Doświadczenie zagrożenia, uczucie strachu, gniewu, inicjuje w naszym mózgu szereg reakcji, cały złożony proces będący odpowiedzią na stres w naszym ciele. Podwzgórze wysyła impuls do układu nerwowego, ten z kolei pobudza gruczoł nadnerczy do wydzielania adrenaliny a następnie kortyzolu. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

37

38 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES ADRENALINA powoduje: przyspieszenie bicia serca płytki i szybki oddech skierowanie krwi do dużych partii mięsni ramion i nóg dla umożliwienia walki lub ucieczki napięcia z tyłu kolan w celu ochrony ścięgna Achillesa przed zerwaniem ( odruch ochrony ścięgna), co w przypadku niepodjęcia walki lub ucieczki powoduje zachwianie równowagi. Stan ten zmusza ciało do kompensacyjnego napięcia mięśni pleców i szyi w celu utrzymania pozycji pionowej. napięcie mięśni pleców prowadzące do zmian w kręgosłupie COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

39 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES ADRENALINA powoduje: napięcie mięśni szyi i ramion wywierające nacisk na naczynia krwionośne w tym obszarze i powodujące hamowanie odpływu krwi z mózgu, co może być przyczyną sztywności karku, bólu głowy i innych poważniejszych chorób i dolegliwości napięcia w okolicy stawu żuchwowo skroniowego, w celu ochrony szczęki przed uszkodzeniem. Staw ten jest najbardziej unerwionym stawem w naszym ciele gdyż nerwy te przekazują bodźce z twarzy do mózgu i wpływają na mimikę twarzy, ruchy oczu, ust, języka. Napięcie tych mięśni ogranicza widzenie, wydawanie głosu, ekspresję twarzy, szerokie otwarcie ust. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

40 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES ADRENALINA powoduje: trudność w płynnym poruszaniu się i elastyczności ruchów zmiany w pracy mięśni oczu. Źrenice rozszerzają się w celu dostarczenia maksymalnej ilości światła ( dla znalezienia w otoczeniu źródła zagrożenia) i koncentracji na widzeniu peryferyjnym. Z czasem, w stanie chronicznego stresu, zewnętrzny mięsień oka napina się coraz bardziej, a wewnętrzny słabnie. Słabsze mięśnie wewnętrzne utrudniają skupianie wzroku, co powoduje np. trudności z czytaniem, gdyż przy tej czynności oczy powinny umieć skupić się na tekście i wodzić współpracując ze sobą. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

41 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES (cd) ADRENALINA powoduje: W sytuacji stresu, dominujące oko kontroluje otoczenie widzeniem peryferyjnym, a drugie czyta. Śledzenie tekstu jest zajęciem drugorzędnym dla mózgu w stresie, co powoduje szybkie zmęczenie oczu i trudności w rozumieniu tekstu. hamowanie czynności trawiennych ( zwłaszcza pokarmów ciężkostrawnych), gdyż energia zużywana do tego celu zostaje przeznaczona na pracę mięśni (reakcja wali lub ucieczki). Efektem tego stanu może być: niestrawność, nadkwasota lub inne problemy żołądkowe np. choroba wrzodowa. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

42 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES KORTYZOL Jest to drugi z hormonów, uwalniany z kory nadnerczy w reakcji na stres, a jego działanie: blokuje metabolizm glukozy, niszcząc tkanki m.in. kości (zwiększa ryzyko osteoporozy) hamuje wchłanianie protein powoduje uwalnianie tłuszczu do krwi, który nie jest wykorzystywany do walki lub ucieczki lecz gromadzony, co prowadzi do otyłości COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

43 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES (cd) KORTYZOL powoduje niszczenie lub uszkodzenie komórek w hipokampieczęści mózgu pomagającej tworzyć wspomnienia po uprzednim otrzymaniu bodźca z innej części mózgu, co w efekcie prowadzi do osłabienia pamięci i kreatywności. powoduje zwiększenie lepkości i gęstości płytek krwi ( ochrona organizmu przed utratą krwi w przypadku zranienia) przez co przywierają one do ścianek naczyń krwionośnych zawężając światło naczyń. powoduje depresję, zmęczenie, bóle mięśni, podwyższone ciśnienie krwi, wrzody żołądka, niski wzrost, problemy z płodnością. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

44 FIZJOLOGICZNE REAKCJE NA STRES KORTYZOL prowadzi do przedwczesnego starzenia się organizmu. Mechanizm walki o przetrwanie jest naszym sprzymierzeńcem, jeśli nie trwa zbyt długo. Przedłużający się przechodzi w stres chroniczny i wywołuje określone reakcje systemu mózg- ciało. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

45 REZONANS NEUROBIOLOGICZNY Badacze zaobserwowali, że w naszym mózgu zachodzi zjawisko, które możemy nazwać neurobiologicznym rezonansem. (...) obserwowanie czynności wykonywanej przez kogoś innego prowadziło u obserwatora (...) do aktywacji własnego programu neurobiologicznego, i to dokładnie tego programu, który byłby w stanie doprowadzić do wykonania obserwowanej czynności (...) * * Empatia. Co potrafią lustrzane neurony Joachim Bauer, PWN 2008 COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

46 Badania doprowadziły do odkrycia struktur zwanych neuronami lustrzanymi. Komórki nerwowe, które realizują określone programy we własnym organizmie, i które stają się aktywne także wtedy, gdy obserwujemy lub w inny sposób współodczuwamy, jak inny osobnik realizuje ów program, nazywane są neuronami lustrzanymi. * * Empatia. Co potrafią lustrzane neurony Joachim Bauer, PWN 2008 COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

47 NEURONY LUSTRZANE Neurony lustrzane aktywizują się nie tylko podczas obserwacji wykonywanej czynności przez kogoś innego ale również reagują na inne bodźce związane z tym działaniem np.: dźwięki smak zapach lub samą rozmowę o czynności Wytwarza się wewnętrzna kopia. Proces odzwierciedlania zachodzi równocześnie i mimowolnie. Eksperymenty pokazują, że zarówno u małp, jak i u ludzi, neurony lustrzane są aktywne tylko wtedy, kiedy obserwowany jest aktor biologiczny COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

48 NEURONY LUSTRZANE Wykazano w badaniach, że działania ludzkie przedstawiane w takich mediach jak kino czy telewizja, docierają do systemu lustrzanych neuronów i doprowadzają je do dostrajania się. Podobnie działają gry komputerowe. Kontakty społeczne, spontaniczność, emocjonalne porozumienie, są możliwe dzięki neuronom lustrzanym. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

49 NEURONY LUSTRZANE Dziecko zostaje genetycznie wyposażone w pakiet startowy neuronów lustrzanych ale to od środowiska, w którym przebywa, zależy czy będzie miało szansę na ich uaktywnienie. Doświadczenia związane z relacjami z innymi ludźmi mają olbrzymi wpływ na mikro struktury naszego mózgu. Jak przyznaje neurobiolog prof. Joachim Bauer: W żadnym innym obszarze znaczenie relacji międzyludzkich dla biologii naszego ciała nie jest tak wyraźne, jak w przypadku układów lustrzanych. (...) jesteśmy neurobiologicznie zaprogramowani na tworzenie więzi. COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

50 Badania pokazują, że strach, napięcie i stres w ogromnym stopniu redukują ilość sygnałów generowanych przez neurony lustrzane. Kiedy pojawiają się napięcie i strach - zamierają procesy zależne od układów lustrzanych neuronów: zdolność wczucia się, zrozumienie innych i spostrzegania subtelnych sygnałów. (...) oraz zdolność uczenia się. * * Empatia. Co potrafią lustrzane neurony Joachim Bauer, PWN 2008

51 NEURONY LUSTRZANE Także w trudnych relacjach interpersonalnych, w konfliktach i kryzysach, znalezienie wyjścia możliwe jest tylko wtedy, gdy nie panuje atmosfera strachu. Jedynie wtedy osoby zaangażowane są w stanie włączyć do swoich doświadczeń nowe aspekty, czyli czegoś się nauczyć. - twierdzi prof. Joachim Bauer COPYRIGHT BY KINEZIS 2011

52 Program społeczny i badania nad stresem Realizujemy program społeczny i badania nad stresem : "NO MORE STRESS - Stres destrukcją dla Ciebie jako managera, pracownika, rodzica, rozwijającego się dziecka". I usuń skutecznie więcej:

53 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ I POŚWIĘCONY CZAS Instytut R&D im dr R.Voll a Jacek Rybak, CEO, Prezes tel , tel , , Prawa autorskie zastrzeżone: Energy MED International Sp. z o.o., 2012, Kraków, Instytut R&D im dr R.Voll a

MagnetON MAX MMEM-01

MagnetON MAX MMEM-01 MagnetON MAX MMEM-01 www.instytutvolla.pl, tel. 12-3070360, 3070502, 531408 833 Instytut Badawczo-Rozwojowy im. dr. R. Volla & Noma Medica Volla Warszawa, Kraków, Katowice, Kalisz, Rzeszów, Szczecin, Poznań,

Bardziej szczegółowo

Cena 15 zł. ISSN 1732-0186 Październik 2009. Układ nerwowy ZDROWIE. i sukces

Cena 15 zł. ISSN 1732-0186 Październik 2009. Układ nerwowy ZDROWIE. i sukces Organizm ISSN 1732-0186 Październik 2009 Cena 15 zł Układ nerwowy ZDROWIE i sukces W numerze 3 Słowo wstępne 4 Napisali dla nas 6 Regulatory przeciw chorobie rozmowa z lek. med. Alicja Olma, pediatra 8

Bardziej szczegółowo

Stres w pracy. Stres - co to takiego? 2013-03-16

Stres w pracy. Stres - co to takiego? 2013-03-16 mgr Anna Gała Stres w pracy Stres - co to takiego? Stres to atawistyczny mechanizm wprowadzony do kodu genetycznego naszych przodków, aby w obliczu zagrażającego im niebezpieczeństwa - na przykład, w postaci

Bardziej szczegółowo

Ocena związku między rozwojem fizycznym dziecka 6-letniego a stresem i jakością życia

Ocena związku między rozwojem fizycznym dziecka 6-letniego a stresem i jakością życia Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu Wydział Biologii Sylwia Trambacz Ocena związku między rozwojem fizycznym dziecka 6-letniego a stresem i jakością życia Praca doktorska wykonana w Zakładzie Biologii

Bardziej szczegółowo

1 Stres wróg czy przyjaciel? Zbigniew Karapuda

1 Stres wróg czy przyjaciel? Zbigniew Karapuda 1 2 Zbigniew Karapuda Stres Wróg czy przyjaciel? Lublin 2009 3 Tytuł: Stres wróg czy przyjaciel? Autor: Zbigniew Karapuda ISBN: 978-83-62147-29-8 Data wydania: 1.10.2009 Projekt okładki: Paweł Królak Korekta:

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI: Opracowanie treści: Instytut Badawczo Rozwojowy im. dr R. Voll a Kraków 2013 SPIS TREŚCI

SPIS TREŚCI: Opracowanie treści: Instytut Badawczo Rozwojowy im. dr R. Voll a Kraków 2013 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI: Sposób na żywą wodę... 3 Działanie aktywnego wodoru... 4 W domu jak w uzdrowisku... 5 Avatari Aqua eksploatacja... 6 Jak uzdrawia woda mechanizm... 7 Dla zdrowia, kondycji i urody... 9 Zakwaszenie

Bardziej szczegółowo

Uzdrowisko Zawsze pod ręką wyłączny dystrybutor Vigget sp. z o.o. AVATARI AQUA Dzięki AVATARI AQUA zamienisz zwykłą wodę pitną nie tylko w ANTYOKSYDACYJNĄ /ODMŁADZAJĄCĄ (do -200 ORP) ŻYWĄ WODĘ, ale przede

Bardziej szczegółowo

Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego

Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego Andreas Moritz napisał również Ponadczasowe tajemnice zdrowia i odmładzania Unosząc zasłonę dwoistości Rak nie jest chorobą (Nowość) Czas abyś zaczął żyć

Bardziej szczegółowo

WYBRANE ZAGADNIENIA PSYCHOLOGII KLINICZNEJ

WYBRANE ZAGADNIENIA PSYCHOLOGII KLINICZNEJ WIESŁAW SKRZYŃSKI WYBRANE ZAGADNIENIA PSYCHOLOGII KLINICZNEJ MATERIAŁY POMOCNICZE WARSZAWA 2011 2 SPIS TRESCI 1. PRZEDMIOT PSYCHOLOGII KLINICZNEJ, Psychologia kliniczna - przedmiot i zadania Norma i dewiacja

Bardziej szczegółowo

DZIECI TEŻ MAJĄ SM Poradnik dla rodziców dzieci chorych na stwardnienie rozsiane

DZIECI TEŻ MAJĄ SM Poradnik dla rodziców dzieci chorych na stwardnienie rozsiane DZIECI TEŻ MAJĄ SM Poradnik dla rodziców dzieci chorych na stwardnienie rozsiane Warszawa 2009 Dzieci też mają SM. Poradnik dla rodziców dzieci chorych na stwardnienie rozsiane Poradnik ten jest publikacją

Bardziej szczegółowo

Optymalne odżywianie porady lek. med. Wojciecha Urbaczki

Optymalne odżywianie porady lek. med. Wojciecha Urbaczki nr 2 (22) czerwiec 2009 ISSN 1732 0186 Cena 6 zł Optymalne odżywianie porady lek. med. Wojciecha Urbaczki Promujemy zdrowy styl życia relacja ze spotkania Akuna Active Life Tycie z nadmiaru emocji o tym,

Bardziej szczegółowo

Temat: Psychologia dla słuchaczy Studiów Pomostowych na kierunku: Pielęgniarstwo

Temat: Psychologia dla słuchaczy Studiów Pomostowych na kierunku: Pielęgniarstwo Temat: Psychologia dla słuchaczy Studiów Pomostowych na kierunku: Pielęgniarstwo Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego WALTER BRADFORD CANNON Fizjolog

Bardziej szczegółowo

Wiedzieć znaczy działać

Wiedzieć znaczy działać Wiedzieć znaczy działać 1 Kiedy ciało wysyła sygnały? s. 4 2 3 Badania co mogą nam powiedzieć? s. 22 Słownik psychologiczny, czyli optymiści żyją dłużej s. 26 prof. dr hab. n.med. Jacek Jassem Szanowni

Bardziej szczegółowo

Autorska metoda odchudzania. Oddychaj i chudnij

Autorska metoda odchudzania. Oddychaj i chudnij Lek. med. Igor Błagoobrazow PORADY DOKTORA IGORA Część 1 Leczenie cukrzycy Autorska metoda odchudzania Oddychaj i chudnij 12. 02. 2008. Warszawa 1 INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW Ta ksiązka zawiera opinie i

Bardziej szczegółowo

BORELIOZA - CHOROBA GROŹNA, LECZ MAŁO ZNANA

BORELIOZA - CHOROBA GROŹNA, LECZ MAŁO ZNANA /wersja robocza/ BORELIOZA - CHOROBA GROŹNA, LECZ MAŁO ZNANA dr n. med. Edyta Gałęziowska Opracowano na zlecenie Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę www.borelioza.org Tajemnicza bakteria i choroba Borelioza

Bardziej szczegółowo

wrzesień magazyn dla chorych na WZW na koń! sport dla ciebie siła spokoju metody relaksacji szczepionki i ich zbawcza moc

wrzesień magazyn dla chorych na WZW na koń! sport dla ciebie siła spokoju metody relaksacji szczepionki i ich zbawcza moc 3(5)/08 wrzesień magazyn dla chorych na WZW na koń! sport dla ciebie siła spokoju metody relaksacji szczepionki i ich zbawcza moc spis treści 3 6 9 abc pacjenta zbawcza moc szczepionek Ochrona przed chorobami

Bardziej szczegółowo

SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II

SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II SERIA BIBLIOTEKA NESTORA TOM II TOMASZ GRECZNER JAK DBAĆ O KONDYCJĘ? ROLA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ W WIEKU 50+ Wrocław 2009 Zespół redakcyjny serii Biblioteka Nestora : Piotr

Bardziej szczegółowo

Rozdział III ALKOHOL A ZDROWIE

Rozdział III ALKOHOL A ZDROWIE Rozdział III ALKOHOL A ZDROWIE 3.1. Wpływ alkoholu na organizm konsekwencje doraźne Alkohol etylowy jest chemiczną substancją aktywną biologicznie. Przy analizowaniu problemów alkoholowych zazwyczaj koncentrujemy

Bardziej szczegółowo

Witaj poszukiwaczu zdrowia,

Witaj poszukiwaczu zdrowia, Witaj poszukiwaczu zdrowia, zapewne już przywykłeś do tego, że większość wieści na temat zdrowia jest negatywna. Media straszą nas wirusem Ebola, chorobami odzwierzęcymi czy mutującym wirusem grypy. Co

Bardziej szczegółowo

Zdrowie, Uroda i Życie

Zdrowie, Uroda i Życie Health, Beauty and Life Zdrowie, Uroda i Życie September 2005 no. 9/195 Published Monthly in Polish Language Choroba Alzheimera Choroba Alzheimera, polegająca na zaburzeniu funkcjonowania mózgu, jest najczęściej

Bardziej szczegółowo

Psycho-bio-społeczna koncepcja uzależnienia od alkoholu. Wstęp. Alkoholizm i uzależnienie od alkoholu. Jerzy Mellibruda

Psycho-bio-społeczna koncepcja uzależnienia od alkoholu. Wstęp. Alkoholizm i uzależnienie od alkoholu. Jerzy Mellibruda 1 Psycho-bio-społeczna koncepcja uzależnienia od alkoholu Jerzy Mellibruda Rok: 1997 Czasopismo: Alkoholizm i Narkomania Numer: 3, 28 Wstęp Od końca lat osiemdziesiątych w wielu placówkach odwykowych w

Bardziej szczegółowo

P R O B L E M Y U Z A L E Ż N I E Ń

P R O B L E M Y U Z A L E Ż N I E Ń P R O B L E M Y U Z A L E Ż N I E Ń Vademecum problematyki uzależnień - gdzie szukać pomocy Informator opracowany przez Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu Autorki opracowania:

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla osób nowozdiagnozowanych.

Poradnik dla osób nowozdiagnozowanych. Poradnik dla osób nowozdiagnozowanych. Zestaw przydatnych informacji i porad dla osób z niedawno postawioną diagnozą SM. Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Warszawski Warszawa 2011 Poradnik

Bardziej szczegółowo

Kwartalnik dla Osób o Otwartym Umyśle nr 1/2010

Kwartalnik dla Osób o Otwartym Umyśle nr 1/2010 Zdrowie zaczyna się wraz z wiedzą dr Matthias Rath Kwartalnik dla Osób o Otwartym Umyśle nr 1/2010 Umysł człowieka jest jak spadochron. Zamknięty, nie spełnia swojej funkcji. Frank Zappa Spis treści Jak

Bardziej szczegółowo

Choroby przewlekłe LECZYĆ PO LUDZKU AKCJA SPOŁECZNA GAZETY WYBORCZEJ ORAZ INSTYTUTU PRAW PACJENTA I EDUKACJI ZDROWOTNEJ WWW.WYBORCZA.

Choroby przewlekłe LECZYĆ PO LUDZKU AKCJA SPOŁECZNA GAZETY WYBORCZEJ ORAZ INSTYTUTU PRAW PACJENTA I EDUKACJI ZDROWOTNEJ WWW.WYBORCZA. P O R A D N I K P A C J E N T A LECZYĆ PO LUDZKU WWW.WYBORCZA.PL/LECZYC Choroby przewlekłe FOT. EAST NEWS P A R T N E R D O D A T K U AKCJA SPOŁECZNA GAZETY WYBORCZEJ ORAZ INSTYTUTU PRAW PACJENTA I EDUKACJI

Bardziej szczegółowo

Pilotażowy Program Profilaktyki Zakażeń HCV

Pilotażowy Program Profilaktyki Zakażeń HCV Pilotażowy Program Profilaktyki Zakażeń HCV Poradnik dla osób zakażonych HCV W medycynie niewiele jest śmiechu, ale za to w śmiechu jest wiele medycyny. Josh Billings SPIS TREŚCI WITAMY W PROGRAMIE...

Bardziej szczegółowo

Poradnik jest produktem firmy Adamed i nie można wykorzystywać jego części bądź fragmentów, bez pisemnej zgody właściciela. 1

Poradnik jest produktem firmy Adamed i nie można wykorzystywać jego części bądź fragmentów, bez pisemnej zgody właściciela. 1 Poradnik jest produktem firmy Adamed i nie można wykorzystywać jego części bądź fragmentów, bez pisemnej zgody właściciela. 1 WSTĘP CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA A PRACA ZAWODOWA Zbyt wysokie ciśnienie krwi

Bardziej szczegółowo

Proste metody przywracania zdrowia

Proste metody przywracania zdrowia Walter Last Proste metody przywracania zdrowia Program naprawy zdrowia Poradnik samouzdrawiania w 10 prostych krokach Przełożył Jerzy Florczykowski SERIA UZDRÓW SIĘ SAM Treścią niniejszej książki, rozpoczynającej

Bardziej szczegółowo

TEMAT REUMATYZM. Home Made PRZYCZYNA I SKUTKI WADY ZGRYZU CHOROBY WIEKU DZIECIĘCEGO JAK WALCZYĆ Z NOWOTWOREM? 10/2014. numeru

TEMAT REUMATYZM. Home Made PRZYCZYNA I SKUTKI WADY ZGRYZU CHOROBY WIEKU DZIECIĘCEGO JAK WALCZYĆ Z NOWOTWOREM? 10/2014. numeru magazyn o zdrowiu i medycynie JAK WALCZYĆ Z NOWOTWOREM? PRZYCZYNA I SKUTKI WADY ZGRYZU REUMATYZM CHOROBY WIEKU DZIECIĘCEGO 10/2014 Home Made TEMAT numeru zwycięska konkursowa praca Lista nagrodzonych w

Bardziej szczegółowo

Biofeedback POLITECHNIKA OPOLSKA WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I FIZJOTERAPII KIERUNEK FIZJOTERAPIA DOMINIKA RAUDZIS BIOFEEDBACK

Biofeedback POLITECHNIKA OPOLSKA WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I FIZJOTERAPII KIERUNEK FIZJOTERAPIA DOMINIKA RAUDZIS BIOFEEDBACK POLITECHNIKA OPOLSKA WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I FIZJOTERAPII KIERUNEK FIZJOTERAPIA DOMINIKA RAUDZIS BIOFEEDBACK Opole, 24.02.2009 1 2 SPIS TREŚCI 1. Wstęp...3 2. Rys historyczny...4 3. Cel pracy...9

Bardziej szczegółowo