Biblioteka. Aplikacje sieciowe ivms4000, NVR Server, Stream Media Server pakiet darmowego oprogramowania najwyższej klasy.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Biblioteka. Aplikacje sieciowe ivms4000, NVR Server, Stream Media Server pakiet darmowego oprogramowania najwyższej klasy."

Transkrypt

1 Biblioteka Aplikacje sieciowe ivms4000, NVR Server, Stream Media Server pakiet darmowego oprogramowania najwyższej klasy. Nowoczesne instalacje monitoringu posiadają kilka cech, które wyróżniają je od klasycznych rozwiązań. Architektura współczesnych sieci nie wymaga umieszczenia rejestratora w jednym pomieszczeniu ze strażnikiem, czy nadzorcą. Do podglądu obrazu wykorzystywana bardzo często jest infrastruktura komputerowa, a dostęp, zdalne zarządzanie i konfiguracja możliwa jest z platformy www lub CMS. To rozwiązanie pozwala na tworzenie rozproszonych sieci monitoringu z dodatkowymi, osobnymi pod-obszarami. Nadawanie użytkownikom różnych stopni uprawnień pozwala na kontrolę przepływu informacji oraz zwiększa bezpieczeństwo. Oceniając dziś systemy CCTV pod względem jakości i nowoczesności nie wystarczy patrzeć na matematyczne, zestawieniowe parametry techniczne hardware'u. Kluczową rolę odgrywa tu dodatkowe oprogramowanie: jego dostępność, funkcjonalność, możliwości. Znaczenie mają również możliwości rozbudowy monitoringu o urządzenia pochodzące od jednego lub wielu producentów. Rejestratory, kamery, wideoserwery firmy Hikvision są od lat znane i cenione na świecie. Wszystkie pracują w jednym standardzie oraz obsługiwane mogą być przez to samo oprogramowanie, w którego skład wchodzi, między innymi: ivms4000 program kliencki dla rejestratorów Ultimax, Hikvision Ultimax, kamer Ulticam i Hikvision, wideoserwerów Ultinet. NVR Server program zarządzający nagrywaniem materiału wideo. Stream Media Server aplikacja umożliwiająca dystrybucję sygnału do większej liczby użytkowników. Local Playback Software aplikacja pozwalająca na odtwarzanie nagrań z dysków wyjętych z rejestratorów. SADP aplikacja do wyszukiwania urządzeń w sieci lokalnej. Wszystkie wymienione aplikacje są darmowe. Omawiane programowanie przeznaczone jest dla systemów Windows. Niniejsza biblioteka ma na celu przedstawienie możliwości jakie niesie wykorzystanie pakietu dostępnych aplikacji. ivms4000: ivms4000 to sztandarowa aplikacja przeznaczona, między innymi, do prowadzenia podglądu na żywo, zdalnego odtwarzania nagrań, kontroli zdarzeń, alarmów oraz konfiguracji podłączonych urządzeń. Umożliwia ona realizację wszystkich funkcji lokalnej

2 obsługi rejestratora, dodatkowo uzupełniając je nowymi. Po zainstalowaniu oprogramowania na PC, przy pierwszym uruchomieniu użytkownik poproszony zostanie o podanie loginu oraz dwukrotnie hasła administratora. Administrator posiada wszystkie uprawnienia. UWAGA: Konta użytkowników programu nie są kontami użytkowników rejestratora. Należy o tym pamiętać przydzielając uprawnienia wyższymi w hierarchii są ustawienia konta w urządzeniach peryferyjnych. Przed dodaniem urządzeń należy sprawdzić lokalną konfigurację. Należy ustawić parametry wyświetlania, strumieniowania w sieci, opcjonalnie synchronizację czasu. Zwrócić należy uwagę, gdzie zapisywane będą nagrania, zdjęcia, zrzuty zdjęć i pliki konfiguracji. W ustawieniach zaawansowanych można włączyć automatyczne uruchamianie się aplikacji przy starcie systemu oraz długość dźwięku alarmowego, który wywołany może być powiązanym zdarzeniem wykrytym przez urządzenia peryferyjne. Dodanie urządzenia do listy jest niezwykle proste. Jeśli znajduje się ono w tej samej sieci lokalnej, wystarczy wyszukać je za pomocą zaimplementowanego narzędzia SADP. (O aplikacji tej szerzej przeczytać można w bibliotece: Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej ). Jeśli z urządzeniem będziemy łączyć się przez internet, należy znać jego adres IP lub domenę. W obu przypadkach podać należy nazwę użytkownika i hasło dla konta wcześniej stworzonego w urządzeniu. Każde urządzenie domyślnie posiada zdefiniowane konto administratora (admin:12345). Jeśli nie ma możliwości skonfigurowania użytkownika w menu lokalnie, można to zrobić przez przeglądarkę www. Użytkownik zdefiniowany w kreatorze dodawania urządzenia dla logowania się do niego będzie taki sam dla wszystkich użytkowników aplikacji.

3 Należy zwrócić uwagę, na którym porcie następuje komunikacja między komputerem a urządzeniem peryferyjnym. Standardowo wykorzystywany jest jeden port: Dodatkowo przy korzystaniu z przeglądarki Internet Explorer wykorzystuje się domyślny port http 80. W oknie podglądu, po lewej stronie w określonym obszarze monitorowania widoczne są dodane urządzenia. Dla jednego monitora można otworzyć maksymalnie 64 kanały (1 kanał = 1 połączenie = 1 kamera). Wszystkie urządzenia sieciowe Hikvision pozwalają na wybór odbieranego strumienia: głównego o wysokiej jakości i pobocznego o niższych parametrach obrazu, lecz o mniejszych wymaganiach co do szerokości pasma. Dla większego podziału na ilość okien ich rozmiar staj się automatycznie mniejszy stąd różnica w jakości strumieni jest niezauważalna, a płynność obrazu znacznie się poprawia.

4 W trakcie podglądu korzystać można z przycisków szybkiej kontroli w celu nagrania zdarzenia, zrobienia zdjęcia oraz wykonania cyfrowego zbliżenia obrazu. Jeśli zdefiniowane zostały jakieś alarmy i reakcją na nie ma być powiadomienie centrum monitorowania, to informacje o nich wyświetlone zostaną pod oknami. W oknie odtwarzania obserwować można obraz nagrany z maksymalnie z 16 kanałów z różnych urządzeń. W zależności od wersji sprzętu i firmware'u urządzenia może ono synchronizować obraz z odtwarzaniem z innego kanału. Istnieje możliwość włączenia zoomu cyfrowego w trakcie zdalnego odtwarzania nagrań. Dane wizyjne z danego dnia można wyszukać wg kalendarza lub wg typu nagrania (harmonogram, alarm, ruch, ). Wczytane, przedstawione są na osi czasu, której skala to 24 godziny. Odtwarzanie możliwe jest natychmiast po kliknięciu określonego momentu na osi. W trakcie odtwarzania można tworzyć własne przedziały czasowe, a następnie pobierać wybrane fragmenty w postaci plików na komputer. Można również dokonać archiwizacji wybranych nagrań zapisanych w pamięci urządzeń.

5 Zdalna konfiguracja urządzeń pozwala na pełną kontrolę. Menu konfiguracji jest bardzo podobne dla wszystkich urządzeń. Konfigurować można parametry nagrywania, wyświetlania, sieci, zdalnie aktualizować firmware. Dostępne jest również menu konfiguracji użytkowników lokalnych, alarmów, zarządzanie dyskami, tworzenie nowych zdarzeń alarmowych.

6 Aplikacja ivms4000 stanowi oś wszelkiego dostępnego oprogramowania dla urządzeń Ultimax - Hikvision, Ultimax, Ulticam. Spełnia wszelkie wymogi stawiane nowoczesnym aplikacjom tego typu, a funkcjonalność porównywana może być do komercyjnych produktów tego typu na rynku. Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7. Minimum 1 GB RAM, procesor Intel Pentium IV 3.0 GHz lub szybszy, karta grafiki + monitor wyświetlający obraz o rozdzielczości minimalnej 1024x768. Minimalne pasmo upload/download dla stanowiska zależy od ilości podpiętych kamer oraz od bitrate'u strumienia przesyłanego z każdego kanału. NVR Server: NVR Server to aplikacja pracująca w systemie Windows, pozwalająca na nagrywanie obrazu z rejestratorów Ultimax, Hikvision Ultimax, kamer Ulticam i Hikvision, wideoserwerów Ultinet. Do nagrywania wykorzystywany jest strumień główny wideo. Instalacja aplikacji jest automatyczna. W polach, gdzie należy podać port NVR oraz port VOD wpisane są wartości domyślne (odpowiednio 8320 i 8554). Zalecane jest pozostawienie tych ustawień wraz z innymi domyślnymi ustawieniami, wprowadzanie zmian rekomendowane jest jedynie zaawansowanym użytkownikom i administratorom sieci.

7 Po zakończeniu instalacji konieczne jest przyporządkowanie aplikacji przestrzeni dyskowej potrzebnej na zapis danych. Obszar ten będzie musiał być alokowany przez program przed rozpoczęciem pobierania i musi on być osobnym dyskiem fizycznym (zalecane) lub partycją. Nie może być to folder na partycji systemowej, gdyż przestrzeń wypełniana jest w całości swoim systemem pustych plików, które następnie zapełniane będą danymi z kamer. Domyślnie przy uruchomieniu serwer pracuje należy zatrzymać jego działanie przed wejściem do menu konfiguracji. Po stworzeniu grupy dysków można pozostawić NVR Server pracujący na komputerze. Resztę konfiguracji przeprowadza się z poziomu programu ivms4000 zdalnie lub lokalnie. We wcześniejszym paragrafie opisane zostało nagrywanie doraźne krótkich zdarzeń w trybie przechwytywania obrazu z kamer w trakcie podglądu. Profesjonalne, stabilne, nadmiarowe w przypadku urządzeń posiadających własną pamięć, nagrywanie cyfrowego materiału audio wideo realizowane jest prawidłowo przez NVR Server. Nagrywanie można ustawić indywidualnie dla każdej kamery. Możliwe jest stworzenie maksymalnie 64 połączeń z kanałami oraz 500 połączeń wychodzących. Konfiguracja zostanie pokazana na przykładzie rejestratora Hikvision Ultimax 8108HDI-S M Rejestrator jest wpięty do sieci i posiada adres IP NVR Server jest zainstalowany i uruchomiony na komputerze, którego adres to Program ivms4000, który posłuży nam do konfiguracji znajduje się na PC o adresie

8 Po przejściu do ustawień nagrywania (Konfiguracja Właściwości nagrywania) przejść należy do zakładki Konfiguracja Nagrywania NVR. Klikając Konfiguracja NVR otwiera się okno kreatora dodawania nowego serwera. Wprowadzić należy odpowiednie porty, adres IP komputera na którym pracuje aplikacja oraz nazwę serwera. Po zapisaniu, na liście serwerów ukaże się nowa pozycja. Należy ją wybrać, ponieważ kolejnym etapem konfiguracji jest zdefiniowanie harmonogramów dla każdego kanału, który ma być nagrywany. W tym celu należy kolejno: wybrać serwer NVR (w tym przykładzie zdefiniowany jest jeden) wskazać urządzenie i konkretny kanał, który ma być nagrywany z listy wybrać tryb planu nagrywania (można wybrać zdefiniowany wcześniej szablon lub stworzyć własny) zachować ustawienia Po poprawnym zapisie przy ikonie kanału pojawi się taśma filmowa ikona powiadamia nas, że dla danego serwera NVR konfiguracja została przeprowadzona poprawnie i że kanał jest skonfigurowany.

9 Na PC w oknie aplikacji Serwera NVR pokazany zostanie urządzenie, adres IP, port oraz czas nagrywania. Uzyskać można też informacje o dyskach twardych oraz o kanałach które są skonfigurowane, lecz aktualnie nie zapisują. UWAGA: Dla urządzeń, które nie posiadają możliwości lokalnego zapisu, w celu uaktywnienia nagrywania z detekcji ruchu na serwerze NVR, należy włączyć w urządzeniu opcję powiadamiania centrum monitoringu. Oczywiście włączona i zdefiniowana musi być strefa detekcji ruchu. Przykład takiej konfiguracji pokazany jest poniżej na przykładzie kamery Ulticam K1441.

10 NVR Server pokazuje czas początku i końca nagrywania. Przeglądanie nagrań odbywa się w ten sam sposób, jak w przypadku zdalnego odtwarzania nagrań z rejestratora. ivms4000 automatycznie rozpoznaje nagrywane nadmiarowo kanały i wyświetla informacje o nich w drzewie urządzeń w oknie odtwarzania. Możliwe jest odtworzenie zsynchronizowanego strumienia wideo z rejestratora i serwera jednocześnie.

11 Minimalne wymagania sprzętowe: PC z systemem Windows 200, XP, 7, Vista; procesor Pentium IV 1.6GHz lub podobny; 512MB RAM, pamięć HDD zależy od tego, jak długo materiał wideo miałby być przechowywany: dla 7 dni nagrań z 64 kanałów w rozdzielczości 4CIF (25kl./s) potrzeba około 12TB. Stream Media Server: Stream Media Server jest aplikacją, która zwiększyć ma możliwość dostępu zdalnego do urządzeń dla większej liczby użytkowników. Domyślnie urządzenia Hikvision ograniczają liczbę połączeń do 18 strumieni głównych (1 połączenie = 1 kanał!).oznacza to, że dla 16-kanałowego rejestratora nagrywanie nadmiarowe wszystkich kanałów spowoduje możliwość odtworzenia jedynie 2 w strumieniu głównym, a reszty jedynie w strumieniu dodatkowym. Odpowiednio dla rejestratora 8-kanałowego istnieje możliwość nawiązania 2 pełnych połączeń, a trzecie wykorzystywać będzie musiało strumienie dodatkowe na 6 kanałach. Wielu odbiorców decyduje się na udostępnianie obrazu szerokiej rzeszy odbiorców, np. na stronie www, co może znacząco wpłynąć na zajętość łącza. Realizację takiego zadania umożliwia Stream Media Server. Zwiększa on możliwość połączeń z rejestratorem do maksymalnie 250. Dla przykładu, jak wcześniej, wykorzystany zostanie Hikvision Ultimax 8108HDI-S. Stream Media Server, z racji konieczności pracy ciągłej, zainstalowano na tym samym komputerze, co NVR Server. Aplikacja uruchomiona pracuje w tle nie potrzeba jej konfigurować. Port domyślny to 554, lecz można go zmienić. Przed przejściem do konfiguracji należy zatrzymać pracę usługi. Serwer Strumieni może być wykorzystany przez ivms4000 oraz NVR Server. Podgląd przez stronę www odbywa się zawsze bezpośrednio. Dla interfejsu www wybrać można domyślny strumień dodatkowy, a doraźnie załączać strumień główny (np. w wypadku

12 wystąpienia zdarzenia). Telefony komórkowe nie wykorzystują strumienia głównego. Po zakończeniu instalacji oraz konfiguracji wstępnej Serwera Strumieniowania należy skonfigurować ivms4000 dla urządzeń, które chcemy strumieniować. Jeśli mamy podłączone wiele urządzeń, a tylko jedno z nich ma być obsługiwane przez Stream Media Server, należy stworzyć pod-obszar monitoringu z danym urządzeniem. W obszarze należy dodać Serwer Strumieni. Przy każdej próbie łączenia dane pobierane będą z Stream Media Server-a. Stream Media Server może być również wykorzystywany przez NVR Server. Należy w takim wypadku zaznaczyć tą opcję w polu konfiguracji każdego kanału.

13 Przy opisanej wyżej konfiguracji, z możliwych 18 połączeń Stream Media Server wykorzystuje 8, pozostaje 10 możliwych połączeń, np. dla strony www. Serwer obsłużyć może więcej niż jedno urządzenie. Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny Windows 2000, XP, Vista, 7; Procesor Pentium IV 2.8GHz lub szybszy; 1GB RAM; Gigabitowa karta sieciowa; łącze o odpowiedniej przepustowości dla przewidywanej ilości podłączonych kanałów. Pliki z oprogramowaniem pobrać można na serwerze DIPOLa: down.dipol.com.pl Autorzy: Firma Dipol S.J., ul. Ciepłownicza 40, Kraków Poland, This document may not be copied in whole or in part or otherwise reproduced without prior written consent from DIPOL S.J. Niniejszy dokument nie może być kopiowany, powielany, ani w żaden sposob przetwarzany bez zgody właściciela. The information in this document is subject to change without notice. DIPOL assumes no responsibility or liability for any errors or inaccuracies that may appear in this book. Firma DIPOL nie ponosi odpowiedzialności za błędy i nieścisłości zawarte w instrukcji.

INSTRUKCJA OBSŁUGI REJESTRATOR CYFROWY HIKVISION

INSTRUKCJA OBSŁUGI REJESTRATOR CYFROWY HIKVISION INSTRUKCJA OBSŁUGI REJESTRATOR CYFROWY HIKVISION DS-7304HI-S DS-7308HI-S DS-7316HI-S DS-8108HDI-S DS-8116HDI-S DS-8108HFI-S DS-8116HFI-S Wersja: 1.1 (19 II 2010) 1 Hikvision Network Digital Video Recorder

Bardziej szczegółowo

H.264, Multiplex, 4/8/16 kanałów

H.264, Multiplex, 4/8/16 kanałów SERIA 260 Cyfrowy rejestrator H.264, Multiplex, 4/8/16 kanałów z możliwością podglądu przez sieć 3G/3.5G INSTRUKCJA OBSŁUGI V1.0 PL 1 1. WPROWADZENIE 1.1 OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI Wszystkie informacje,

Bardziej szczegółowo

NMS Novus Management System

NMS Novus Management System instrukcja obsługi NMS Novus Management System SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 3 1. INFORMACJE WSTĘPNE... 5 1.1. Charakterystyka ogólna... 5 1.2. Zalecana konfiguracja komputera PC... 6 1.3. Wymagane oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Kamery IP. Instrukcja obsługi

Kamery IP. Instrukcja obsługi Kamery IP Instrukcja obsługi Dziękujemy za zakup naszego urządzenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt z działem technicznym w celu uzyskania informacji dotyczących parametrów urządzeń. Instrukcja zawiera

Bardziej szczegółowo

Sieciowy Rejestrator Wideo. Instrukcja Użytkownika (zaktualizowano 15 czerwca 2012)

Sieciowy Rejestrator Wideo. Instrukcja Użytkownika (zaktualizowano 15 czerwca 2012) Sieciowy Rejestrator Wideo Instrukcja Użytkownika (zaktualizowano 15 czerwca 2012) Informacje zawarte w tym dokumencie mogą ulec zmianie bez konieczności powiadamiania o tym. Copyright 2006-2012, Exacq

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania wizyjnego Podręcznik Użytkownika. Wersja 6.20.1

System Zarządzania wizyjnego Podręcznik Użytkownika. Wersja 6.20.1 System Zarządzania wizyjnego Podręcznik Użytkownika Wersja 6.20.1 Spis treści Program System Zarządzania INTROX 1 Opis produktu... 4 1.1 Opis programu... 4 1.2 Główne funkcje programu... 4 2.Instalacja...

Bardziej szczegółowo

CMS PROFESSIONAL instrukcja obsługi

CMS PROFESSIONAL instrukcja obsługi CMS PROFESSIOANL MANUAL CMS PROFESSIONAL instrukcja obsługi Instrukcja obsługi wersja 3.0 (Styczeń 2012) Instrukcja dla program CMS PROFESSIONAL w wersji 3.0.0.600 Strona 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 1.1

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Konsola 2 Wersja 1.15 Maj 2015 Dotyczy programu Konsola 2 w wersji 2.7.7x TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy rejestrator H.264, Multiplex, 4/8/16 kanałów z możliwością podglądu przez sieć 3G/3.5G INSTRUKCJA OBSŁUGI V1.3 PL

Cyfrowy rejestrator H.264, Multiplex, 4/8/16 kanałów z możliwością podglądu przez sieć 3G/3.5G INSTRUKCJA OBSŁUGI V1.3 PL Cyfrowy rejestrator H.264, Multiplex, 4/8/16 kanałów z możliwością podglądu przez sieć 3G/3.5G INSTRUKCJA OBSŁUGI V1.3 PL 1 UWAGA ABY UNIKNĄĆ PORAŻENIA PRĄDEM NIGDY NIE ZDEJMUJ OSŁONY OBUDOWY. NAPRAWĘ

Bardziej szczegółowo

OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA VSOIP PRO 3.1 INSTRUKCJA OBSŁUGI. 20 grudnia 2010 ZNS-CSC. VSoiP Pro IO 3.1.20/12/10

OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA VSOIP PRO 3.1 INSTRUKCJA OBSŁUGI. 20 grudnia 2010 ZNS-CSC. VSoiP Pro IO 3.1.20/12/10 OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA VSOIP PRO 3.1 INSTRUKCJA OBSŁUGI 20 grudnia 2010 ZNS-CSC VSoiP Pro IO 3.1.20/12/10 Spis Treści Rozdział 1 Ogólne informacje dot. Systemu... 7 Komponenty systemu... 7 Architektura

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI VideoPRO v. 3.4.2. Komputerowy system obserwacji i zapisu video

INSTRUKCJA OBSŁUGI VideoPRO v. 3.4.2. Komputerowy system obserwacji i zapisu video INSTRUKCJA OBSŁUGI VideoPRO v. 3.4.2 Komputerowy system obserwacji i zapisu video Uwaga: Firma Adacs nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody wynikłe z użytkowania tego urządzenia. Zastrzega sobie

Bardziej szczegółowo

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7

1. PRODysk... 5. 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6. 2.1. Rejestracja nowego konta... 6. 2.1. Instalacja programu... 7 Wersja 1.0 ZAWARTOŚĆ 1. PRODysk... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 7 2.1.1. Wymagania systemowe... 7 2.1.2. Przebieg instalacji...

Bardziej szczegółowo

ST7501 Darmowy pakiet Oprogramowanie do Centralnego Zarządzania i Rejestracji

ST7501 Darmowy pakiet Oprogramowanie do Centralnego Zarządzania i Rejestracji ST7501 Darmowy pakiet Oprogramowanie do Centralnego Zarządzania i Rejestracji Instrukcja użytkownika Niniejsza instrukcja została przetłumaczona przez firmę P.P.H.U. SUMA Sp. z o.o. Autor przekładu, nie

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

Instrukcja szybkiego uruchamiania rejestratora TruVision NVR 20

Instrukcja szybkiego uruchamiania rejestratora TruVision NVR 20 Instrukcja szybkiego uruchamiania rejestratora TruVision NVR 20 Spis treści Informacje kontaktowe 1 Zawartość opakowania 1 Warunki instalacji 1 Ważne dokumenty 2 Instalowanie rejestratora TruVision NVR

Bardziej szczegółowo

IP kamera serii VIPC. (Kamera sieciowa) Instrukcja użytkownika V1.02

IP kamera serii VIPC. (Kamera sieciowa) Instrukcja użytkownika V1.02 IP kamera serii VIPC (Kamera sieciowa) Instrukcja użytkownika V1.02 VIPC-D02MV VIPC-B02MV Witamy Dziękujemy za zakup naszego urządzenia! Przed przystąpieniem do pracy prosimy o zapoznanie się z zaleceniami

Bardziej szczegółowo

Sterowanie za pomocą programu Center V2

Sterowanie za pomocą programu Center V2 ROZDZIAŁ 7 Sterowanie za pomocą programu Center V2 Wraz z Center V2 centralna stacja monitorująca (Central Monitoring Station) może być uaktywniona natychmiast, ponieważ program posiada możliwość łączenia

Bardziej szczegółowo

REJESTRATOR HYBRYDOWY DS-9016HFI-SH. Rejestrator cyfrowy 4 kanałowy o kompresji JPEG

REJESTRATOR HYBRYDOWY DS-9016HFI-SH. Rejestrator cyfrowy 4 kanałowy o kompresji JPEG INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ REJESTRATOR HYBRYDOWY DS-9016HFI-SH INSTRUKCJA OBSŁUGI MRX-1004A model DS-9016HFI-SH Rejestrator cyfrowy 4 kanałowy o kompresji JPEG Wersja 1.01 Informacje o tej

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ PIERWSZA: PODSTAWOWE FUNKCJE

CZĘŚĆ PIERWSZA: PODSTAWOWE FUNKCJE Urządzenia serii DVR należą do grupy urządzeń monitorujących i są przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa. Rejesetratory cyfrowe serii PDR są znakomitymi systemami wykorzystywanymi do monitoringu. Wykorzystuje

Bardziej szczegółowo

Rejestratory Trend szybka konfiguracja do obsługi przez sieć.

Rejestratory Trend szybka konfiguracja do obsługi przez sieć. Rejestratory Trend szybka konfiguracja do obsługi przez sieć. Rejestratory TREND serii 250 zarządzane mogą być nie tylko lokalnie, ale także zdalnie, przez sieć Internet. Aby połączenie działało prawidłowo

Bardziej szczegółowo

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN.

SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN. Rejestrator Cyfrowy. Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. SIMTEC 416 LN SIMTEC 408 LN Rejestrator Cyfrowy Instrukcja Instalacji i Użytkowania + LAN. Wersja 2009.02.27 Strona 1 I. ISTOTNE ZALECENIA...4 II. AKCESORIA...4 III. SPECYFIKACJA...4 IV. CECHY...5 V. WIDOK

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji Instrukcja instalacji programu 4Trans, TachoScan, GBOX autorstwa: PC NET SERVICE Stocerz Sp. J. 4Trans, TachoScan, GBOX Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Wersja 2.9.0 ZAWARTOŚĆ 1. ibard24 backup online... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 8 2.1.1. Jak pobrać

Bardziej szczegółowo

CMS Centralny System Zarządzania

CMS Centralny System Zarządzania CYFROWY REJESTRATOR VTV-XS-9116 CMS Centralny System Zarządzania Instrukcja Użytkownika Edycja : 20 Sierpnia 2008 Dziękujemy Dziękujemy za zakup!! Przed użyciem zapoznaj się dokładnie z podręcznikiem użytkownika

Bardziej szczegółowo

Rejestrator sieciowy (Net DVR) ULTIMAX. Podręcznik użytkownika oprogramowania zdalnego klienta V 4.0.1_pl. Dotyczy modeli: wersja 2.

Rejestrator sieciowy (Net DVR) ULTIMAX. Podręcznik użytkownika oprogramowania zdalnego klienta V 4.0.1_pl. Dotyczy modeli: wersja 2. Rejestrator sieciowy (Net DVR) ULTIMAX Podręcznik użytkownika oprogramowania zdalnego klienta V 4.0.1_pl Dotyczy modeli: ULTIMAX-304 ULTIMAX-308 ULTIMAX-316 ULTIMAX-504 ULTIMAX-508 ULTIMAX-516 ULTIMAX-704

Bardziej szczegółowo

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Centralne Zarządzanie Data aktualizacji: 02.12.2014r. Spis treści Centralne Zarządzanie... 1 Instalacja aplikacji... 2 Pierwsze logowanie... 5 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Rejestratory cyfrowe z kompresją H.264. i7-d72f04vh i7-d72f08vh i7-d72f16vh2

Rejestratory cyfrowe z kompresją H.264. i7-d72f04vh i7-d72f08vh i7-d72f16vh2 Rejestratory cyfrowe z kompresją H.264 i7-d72f04vh i7-d72f08vh Instrukcja obsługi Wersja 06.2013. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze informacje można uzyskać na www.internec.pl 1 Dziękujemy za zakup naszego

Bardziej szczegółowo

KronosNET2.1 Short Manual. 2013 NEXT! s.c. S.Piela, B.Dryja

KronosNET2.1 Short Manual. 2013 NEXT! s.c. S.Piela, B.Dryja KronosNET2.1 Short Manual 2013 NEXT! s.c. S.Piela, B.Dryja KronosNET2.1 Short Manual 2013 NEXT! s.c. S.Piela, B.Dryja All rights reserved. No parts of this work may be reproduced in any form or by any

Bardziej szczegółowo

Przewodnik uzytkownika. go1984. Alfred-Mozer-Str. 51 D-48527 Nordhorn Niemcy. Telefon : (+49)(0)5921 7139925 Telefax : (+49)(0)5921 7139929

Przewodnik uzytkownika. go1984. Alfred-Mozer-Str. 51 D-48527 Nordhorn Niemcy. Telefon : (+49)(0)5921 7139925 Telefax : (+49)(0)5921 7139929 Przewodnik uzytkownika go1984 Alfred-Mozer-Str. 51 D-48527 Nordhorn Niemcy Telefon : (+49)(0)5921 7139925 Telefax : (+49)(0)5921 7139929 go1984 http://www.go1984.com Alfred-Mozer-Str. 51 D-48527 Nordhorn

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi rejestratora TruVision TVN 20

Instrukcja obsługi rejestratora TruVision TVN 20 Instrukcja obsługi rejestratora TruVision TVN 20 P/N 1070712B-PL REV 1.00 ISS 18SEP12 Copyright Znaki towarowe i patenty Producent Certyfikat Zgodność z przepisami FCC Zgodność ACMA Dyrektywy Unii Europejskiej

Bardziej szczegółowo