Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ"

Transkrypt

1 Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ Kolor. Doskonały.

2 Nowy standard doskonałości koloru. Niezależnie od Twojego Poziomu Zaawansowania, masz pewność osiągnięcia maksymalnych efektów przy minimalnych nakładach czasu, tuszu oraz papieru. Kevin Wilson

3 Profesjonalne Rozwiązania Zarządzania Barwą i1 oferują zupełnie nowy poziom możliwości umożliwiający zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających profesjonalistów. Osoby profesjonalnie pracujące z kolorem wiedzą, że skalibrowane oraz oprofilowane urządzenia oraz systemy to krytyczne i niezbędne elementy udanego, wydajnego oraz kreatywnego procesu twórczego. Dowolne zdjęcia zrobione aparatem, oglądane na monitorze (czy rzutniku), odbitkach próbnych, wydrukach z drukarek i maszyn drukarskich lub w końcu publikowane w sieci muszą zachować zgodność kolorystyczną. W innym przypadku, zarówno użytkownicy, jak i ich klienci nigdy nie będą zadowoleni z osiągniętych rezultatów, niezależnie od wielkości poświęconych na jego poprawę nakładów finansowych i czasowych. Na całym świecie osoby i firmy profesjonalnie zajmujące się kolorem, w celu osiągnięcia najwyższej zgodności kolorystycznej od wykonania zdjęcia, poprzez oglądanie, na druku kończąc polegają na rozwiązaniach do zarządzania barwą i1.

4 X-Rite wprowadza na rynek nową rodzinę Profesjonalnych Rozwiązań do Zarządzania Barwą i1. Szeroka gama wszechstronnych, uniwersalnych oraz precyzyjnych rozwiązań do pomiarów, kalibracji oraz profilowania, podnosi poprzeczkę na niespotykany dotąd poziom. Przeprojektowaliśmy dosłownie wszystko, by użytkownik mógł uzyskać maksymalną wydajność, rentowność i dokładność. Niezależnie od tego, czy poszukiwane jest rozwiązanie do zarządzania barwą na ekranie czy kompletne rozwiązanie obejmujące wszystkie elementy procesu twórczego, systemy i1 od dawna umożliwiały uzyskanie wyjątkowej zgodności kolorystycznej. Nigdy nie było lepszego momentu do inwestycji w systemy i1. Niezależnie od tego, skąd pochodzą nowi użytkownicy czy też osoby szukające możliwości uaktualnienia posiadanych rozwiązań, osiągnięte rezultaty wzbudzą zachwyt każdego z nich. i1display Pro i1display Pro to doskonały wybór dla wymagających fotografów, projektantów i innych osób zawodowo pracujących z kolorem, poszukujących najwyższej możliwej precyzji odwzorowania barw na ekranach monitorów komputerów stacjonarnych, przenośnych oraz projektorów. To doskonałe połączenie szybkości, możliwości i kontroli parametrów dla uzyskania niezrównanej precyzji koloru. i1basic Pro 2 i1basic Pro 2 to podstawowe rozwiązanie dla profesjonalnego profilowania monitorów i projektorów, weryfikacji parametrów monitorów oraz wydruków oraz pomiarów próbek barwnych. Zaprojektowany dla unikalnych potrzeb zawodowców, i1basic Pro jest idealnym rozwiązaniem dla całego procesu produkcyjnego w ekosystemach z zarządzaniem barwą. i1photo Pro 2 i1photo Pro 2 został zaprojektowany specjalnie dla wymagających fotografów, do obsługi zarówno aparatów fotograficznych, monitorów, projektorów, jak i drukarek RGB. Docenią oni doskonałą wierność kolorów, szczególnie w zakresie cieni oraz świateł oraz dostarczanie najwyższej dokładności odwzorowania naturalnych szarości i odcieni skóry. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych (OBC) umożliwi ponadto optymalizację wydruków, dając możliwość wzięcia pod uwagę takiego czynnika wpływającego na dokładność odwzorowania barw, jak użycie w podłożach do druku wybielaczy optycznych, jak również możliwość generowania profili barwnych dla specyficznych warunków oświetleniowych panujących w studiach, galeriach lub innych miejscach prezentacji wydrukowanych odbitek.

5 i1publish Pro 2 i1publish Pro 2 jest rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim dla osób i firm zawodowo zajmujących się prepressem, drukiem, fotografią lub projektowaniem, którzy wymagają najwyższej precyzji odwzorowania kolorów w całym procesie twórczym od zdjęcia wykonanego aparatem fotograficznym, poprzez obróbkę i wyświetlanie na monitorach lub projektorach, po druk na drukarkach RGB, CMYK i wielokolorowych (CMYK+4) oraz maszynach drukarskich. Pozwala uzyskać bardzo dużą wierność i powtarzalność kolorystyczną podczas wyświetlania, tworzenia odbitek próbnych oraz drukowania. Dostępne funkcje kontroli parametrów pozwalają na softproofing na ekranie monitora oraz kontrolę parametrów wydruku. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych umożliwia użytkownikom uniezależnienie się od warunków oświetleniowych środowiska, w którym oglądane będą prace. Możliwość pomiarów metodą M1 pozwala na uzyskanie w przyszłości wyników zgodnych z wchodzącymi dopiero do użycia standardami branżowymi dotyczącymi warunków oświetleniowych. i1publish i1publish jest pakietem oprogramowania przeznaczonym dla użytkowników posiadających już rozwiązania i1pro lub i1isis i wymagających wierności odwzorowania kolorów w całym procesie produkcyjnym. W skład zestawu wchodzi oprogramowanie oraz wzorniki pomiarowe potrzebne do uzyskania powtarzalnych i dokładnych wyników pomiarowych dla aparatów fotograficznych, projektorów oraz drukarek RGB i CMYK+ (w skład zestawu nie wchodzi spektrofotometr i1pro 2). Aktualizacje i1publish oraz i1publish Pro Dla aktualnych użytkowników zestawów i1 nadeszła właśnie doskonała chwila dla dokonania aktualizacji posiadanych rozwiązań do takich, które oferują obecnie najwyższy poziom dokładności na rynku. Inwestycja natychmiast zacznie na siebie zarabiać, redukując zużycie czasu oraz materiałów eksploatacyjnych (nie wspominając o możliwości poradzenia sobie z trudnościami wynikającymi z zastosowania wybielaczy optycznych w podłożach). Możliwa jest aktualizacja samego oprogramowania lub też przejścia na najbardziej zaawansowany zestaw i1publish Pro 2, obejmujący zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt.

6 PODSTAWOWE SKŁADNIKI i1 Każde rozwiązanie i1 Pro to kombinacja najwyższej klasy sprzętu oraz oprogramowania, udostępniająca niezrównany poziom dokładności zarządzania barwą, wymagany przez osoby zawodowo pracujące z kolorem. SPRZĘT i1 Wybiegamy myślą w przód, by również w przyszłości można było wykorzystać dzisiejszą inwestycję Zarówno w przypadku wyboru rozwiązania dla samych wyświetlaczy opartego na kolorymetrze, czy też użycia spektrofotometru do kontroli całego procesu produkcyjnego, możemy zapewnić, że stosowane zestawy zaprojektowano z myślą o osiągnięciu najwyższej rentowności, efektywności oraz dokładności, który dodatkowo można podwyższyć, stosując urządzenia do automatycznego odczytu arkuszy testowych. KOLORYMETR i1display PRO Zaawansowany technologicznie kolorymetr dla wyświetlaczy i projektów Kolorymetr i1display Pro to urządzenie zbudowane z wykorzystaniem wysokiej jakości systemu optycznego działającego wraz z autorskim zestawem filtrów, zapewniającego bardzo wysoką, zbliżoną niemal do ludzkiej percepcję barw. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dokładnych wyników pomiarów. i1display Pro obsługuje wszystkie stosowane obecnie technologie konstrukcji wyświetlaczy, włączając w to monitory szerokogamutowe oraz zbudowane z wykorzystaniem podświetlenia LED. Kolorymetr ten jest kalibrowalny spektralnie, czyniąc go podatnym na aktualizacje w celu obsługi przyszłych technologii wyświetlania. Ergonomiczna, zwarta konstrukcja udostępnia kombinację trzech istotnych funkcji: Pomiar poziomu oświetlenia wbudowany dyfuzor pozwala na dokonanie pomiaru warunków oświetleniowych w miejscu pracy. Profilowanie wyświetlaczy po obróceniu osłony z dyfuzorem, regulacji obciążnika, podłączeniu kablem USB do komputera i naciśnięcie przycisku akcji. Profilowanie projektorów po obróceniu osłony z dyfuzorem staje się ona podstawą dla urządzenia i może służyć do profilowania biurkowych projektorów. Możliwość instalacji na statywie umożliwia profilowanie większych instalacji.

7 SPEKTROFOTOMETR i1pro 2 Na dzień dzisiejszy najdokładniejsze, wszechstronne i niezawodne urządzenie do profilowania Bazując na sukcesie spektrofotometru i1pro, będącego de facto standardem przemysłowym przez ponad dekadę, i1pro 2 oferuje nowej generacji rozwiązania technologiczne rynkowego lidera, oferując jeszcze wyższą dokładność, prostotę użytkowania oraz rozszerzony zestaw funkcji, obejmujący również możliwość wykorzystania najnowszych i nadchodzących standardów ISO. Cechy charakterystyczne: Nowa konstrukcja czujnika optycznego pozwalająca na wykorzystanie trzech standardów pomiarowych (ISO M0: Tungsten; ISO M1: D50; ISO M2: UV Cut) wraz z funkcją Kompensacji Wybielaczy Optycznych (OBC), bez konieczności wymiany jakichkolwiek filtrów czy stosowania dodatkowego urządzenia pomiarowego, daje pewność długiego czasu użytkowania urządzenia. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych pozwala na bardzo dokładne profilowanie szerokiej gamy dostępnych dziś podłoży. Dzięki temu użytkownik może przewidzieć, jak kolor wydrukowany na papierze z wybielaczami optycznymi będzie wyglądał w różnych warunkach oświetleniowych, a wszystko to przy wykorzystaniu jednego urządzenia. Czujnik wykrywania położenia umożliwia bardziej niezawodne skanowanie nawet specjalnych podłoży lub wydruków niskiej rozdzielczości. Pozwala to na skanowanie mniejszej wielkości pól kontrolnych (do 7mm) w trybie manualnym, co generuje oszczędności zarówno czasu, jak i materiałów eksploatacyjnych oraz udostępnia podwójne procesy pomiarowe zarówno dla trybów OBC, M1, jak i M2. Nowa dioda statusu ułatwia korzystanie z urządzenia podczas pomiarów, sygnalizując aktualny stan spektrofotometru. Nowa, ergonomiczna konstrukcja pozwala na łatwiejsze i bardziej elastyczne użytkowanie, czyszczenie, ochronę i przechowywanie urządzenia zapewniając najwyższy poziom dokładności i produktywności. Poprawiona stabilność temperaturowa i poszerzone poziomy jasności poprawiają poziom pomiarów urządzeń emitujących światło, dając w rezultacie najwyższą dokładność kalibracji i profilowania monitorów i projektorów. Nowe funkcje diagnostyczne i automatycznej regulacji. Wbudowana funkcja kalibracji opartej na długości fal pozwala na kontrolę czujnika optycznego podczas kalibracji bieli (wraz z automatyczną korekcją i powiadamianiem), eliminując obawy co do dokładności pomiarowej urządzenia. Konserwacja i przechowywanie urządzenia (a co za tym idzie inwestycji) jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Samoczyszczące się szkło zasłaniające szczelinę pomiarową oraz osłony białej powierzchni kalibracyjnej zwiększają poziom ochrony przed kurzem i pyłem. Dzięki temu urządzenie przez cały czas udostępnia pełnię swoich możliwości. Zgodność z XRGA. i1pro2 jest zgodny ze standardem X-Rite Graphic Arts Standard (XRGA), co pozwala zewnętrznym firmom pracującym na polu zarządzania barwą w szybszy i prostszy sposób tworzyć własne rozwiązania wykorzystujące standardy ISO i jednocześnie daje pewność, że dane wysyłane i odbierane ze wszystkich połączeń są dokładne i powtarzalne.

8 AUTOMATYCZNE CZYTNIKI ARKUSZY TESTOWYCH i1 I1IO I1iO rozszerza możliwości urządzenia i1pro 2 o funkcję automatycznego, bezobsługowego odczytu arkuszy pól testowych wydrukowanych na różnego rodzaju podłożach o grubości do 10mm od tworzyw sztucznych, przez ceramikę, aż po tekstylia. Wystarczy po prostu podłączyć urządzenie i1pro 2, umieścić wydrukowany arkusz testowy i pozwolić czytnikowi dokonać reszty. Dodatkowo, w każdym momencie dostępna jest uniwersalność i funkcjonalności rozwiązania i1pro 2. Drugiej generacji czytnik i1io dostarczany jest wraz z nowym projektem podstawy, dzięki której może być wykorzystywany zarówno z oryginalnymi spektrofotometrami i1pro, jak i nową wersją i1pro 2. I1ISIS W dużych środowiskach produkcyjnych, jak fotolaby, drukarnie cyfrowe, wielkoformatowe oraz drukujące reprodukcje dzieł sztuki, pomiar arkuszy testowych w celu utrzymania dokładności profili barwnych może być procesem czaso- i pracochłonnym. Automatyczny czytnik i1isis ustanawia nowe standardy w zakresie szybkości, dokładności i obsługi. Dostępny zarówno w rozmiarze standardowym (A4+ i letter), jak i XL (A3+ oraz tabloid), pozwala na odczyt tysięcy pól testowych w czasie poniżej 10 minut. Konstrukcja oparta o wielokrotnie nagradzaną technologię pomiarów widma i1 gwarantuje przechwycenie pełnych jego charakterystyk dla potrzeb pomiarowych i generowania profili barwnych.

9 OPROGRAMOWANIE i1 Rozwiązania i1 Pro dostarczane są z profesjonalnym oprogramowaniem umożliwiającym tworzenie dokładnych profili barwnych i efektywne zarządzanie kolorem od jego rejestracji po wydruk. i1 PROFILER Dołączone do zestawów oprogramowanie i1profiler oferuje bezprecedensową elastyczność oraz posiada szereg unikalnych funkcji zarządzania barwą, dając jeszcze większe możliwości oraz kontrolę nad tworzeniem profesjonalnej jakości profili. Dostępne są dwa tryby pracy: podstawowy (basic), z interfejsem opartym o kreatory lub zaawansowany (advanced), w którym rozszerzony interfejs pozwala na tworzenie wysokiej jakości, precyzyjnych profili barwnych dla monitorów, projektorów, drukarek i drukarni. UNIKALNE FUNKCJE i1profiler OBEJMUJĄ: Unikalne funkcje i1profiler obejmują: Oparte o silnik barwny X-Rite i1prism pozwalają na tworzenie najwyższej jakości profesjonalnych profili barwnych dla monitorów, projektorów, prooferów oraz drukarek RGB i CMYK+ Kompensacja optycznych wybielaczy papieru dla różnych źródeł światła Optymalizacja profili w oparciu o oświetlenie zewnętrzne, specyfikę obrazu oraz kolory dodatkowe Zaawansowana kontrola separacji czerni umożliwiająca znaczne oszczędności wydatkowania czarnej farby Edycja punktu bieli podczas dostrajania profili Kontrola jakości dla softproofingu na ekranach monitorów i weryfikacja jakości wyjściowej wydruków Pomiar kolorów dodatkowych dla uzyskania zgodności kolorystycznej w krytycznych zastosowaniach Dla monitorów Brak ograniczeń w regulacji ustawień gammy, punktu bieli oraz jasności (również konfiguracja pomiarów innych wyświetlaczy lub źródeł światła, jako wartości docelowych) Tworzenie profili barwnych w dowolnych warunkach oświetleniowych dla optymalnej kontroli koloru w krytycznych zastosowaniach Korzystanie z predefiniowanych ustawień dla środowisk produkcji wideo Uzyskiwanie zgodności kolorystycznej monitorów grupy roboczej na podstawie profilu referencyjnego Optymalizacja balansu szarości dla uzyskania bardziej naturalnego ich odwzorowania dla dowolnych warunków oświetleniowych Formuła adaptacji chromatycznej dla uzyskania lepszej zgodności kolorystycznej różnych monitorów (lub różnych ustawień na jednym monitorze) z różnymi punktami bieli Kontrola jakości wyświetlania sprawdzenie oraz obrazowanie trendu parametrów wyświetlania monitora Funkcja automatycznej kalibracji wyświetlacza (ADC Automatic Display Calibration) do automatycznej kontroli i regulacji ustawień monitora Dla projektora cyfrowego Tworzenie dokładnych profili ekranowych dosłownie w kilka minut profilowanie projektora jest teraz równie proste, jak profilowanie monitora Uwzględnianie podczas tworzenia profilu warunków oświetleniowych w pomieszczeniu kontrola rzutowanych kolorów, koloru ekranu oraz oświetlenia pomieszczenia Dla drukarki Inteligentna technologia profilowania zapewniająca powtarzalność od-wydruku-do-wydruku, jak i od drukarki-do-drukarki Możliwość uzyskania niezrównanej jakości przejść tonalnych, szczegółów w światłach oraz cieniach Wykorzystuje funkcję kompensacji wybielaczy optycznych (OBC) do stosowania z podłożami wykorzystującymi takie związki Optymalizacja profili bazująca na specyficznych kolorach obrazu, bieli i czerni, odcieniach skóry, bibliotekach PANTONE lub pomiarach kolorów dodatkowych Obsługa rozbudowanych arkuszy testowych umożliwiająca uzyskanie bardzo dużej dokładności profili drukarek idealne do stosowania w wydruku reprodukcji dzieł sztuki oraz tworzenia odbitek próbnych Utrzymywanie poprawności odwzorowania kolorów w dłuższym okresie czasu oraz pomiędzy przebiegami, dzięki wykorzystaniu funkcji linearyzacji, pozwalającej na powrót parametrów druku do oryginalnego, oprofilowanego stanu Możliwość wykorzystania standardowych arkuszy testowych, jak i budowy własnych, spełniających dane wymagania odnośnie koloru oraz wielkości arkusza papieru Przechwytywanie rzeczywistych kolorów również podczas pomiaru oświetlenia zewnętrznego lub lampy błyskowej oraz proste dołączanie wyników pomiarów podczas budowy profili, umożliwiające uzyskanie doskonałej zgodności kolorystycznej dla materiałów drukowanych na potrzeby galerii, studiów lub centrów handlowych Możliwość szybkiego sprawdzenia jakości kolorystycznej wydruku oraz wybielaczy optycznych z użyciem zestawu testowego ColorChecker Proof

10 System kalibracji aparatów fotograficznych Szeroko stosowana technologia profilowania, dająca doskonałe rezultaty już z wykorzystaniem zestawu 24 pól testowych ColorChecker Classic, umożliwia tworzenie własnych profili barwnych aparatów fotograficznych, sprawdzających się szczególnie dobrze w środowiskach pracy wykorzystujących pliki RAW, nawet podczas użytkowania niestandardowych warunków oświetleniowych. Niezależnie, czy wykorzystywany jest jeden czy kilka aparatów, można w prosty sposób uzyskać doskonałe odwzorowanie i wysoką kontrolę nad kolorem. Minimalizuje różnice kolorystyczne między aparatami i obiektywami Dostosowuje się do mieszanego oświetlenia Umożliwia uzyskanie zgodności balansu kolorów między różnymi ujęciami Tworzenie profilu barwnego, dla którego pod uwagę brane są dwa źródła światła, co pozwala zastosować go do szerszego zakresu warunków oświetleniowych Zawiera wtyczkę dla programu Adobe Lightroom oraz aplikację pracującą samodzielnie PANTONE Color Manager Automatyczna aktualizacja i sprawdzanie bibliotek kolorów PANTONE Budowa palet najbliższych kolorów PANTONE na podstawie barw pobranych z plików użytkownika Umożliwia wykorzystanie do optymalizacji przez i1profiler kolorów dodatkowych w profilach drukarek dowolnej biblioteki lub palety, włącznie z paletami zbudowanymi na podstawie kolorów z plików graficznych Symulacja i wizualizacja różnic w procesie druku kolorami dodatkowymi oraz barw procesowych, włącznie z ostrzeżeniami gamutu wyświetlacza, jak i drukarki, co pozwala na szybką identyfikację kolorów, które nie mogą zostać poprawnie wyświetlone bądź wydrukowane na posiadanym urządzeniu wyjściowym Synchronizacja wartości kolorów dodatkowych między aplikacjami AKCESORIA Akcesoria zestawów i1pro 2 zostały całkowicie przeprojektowane, by zmaksymalizować efektywność oraz prostotę użytkowania. Akcesoria i1pro 2 oraz wzorniki testowe Wybierz rozwiązania i1pro 2 zawierające zarówno zestawy wzorników testowych ColorChecker Classic (do tworzenia profili aparatów fotograficznych) oraz ColorChecker Proof (do potrzeb wizualnej oceny barw). Każde rozwiązanie i1pro 2 dostarczane jest z aluminiowym, odpornym na barwniki solwentowe systemem prowadnic, dzięki któremu pomiar arkuszy testowych przeprowadza się bardzo szybko i bardzo prosto, dosłownie używając jednej ręki. Możliwe jest użycie prowadnic pojedynczo lub w połączeniu z dostarczaną solidną, składaną podkładką o białej powierzchni. Przy korzystaniu z systemu prowadnic i1pro 2, szybkie uzyskanie wolnych od błędów pomiarów, jest po prostu gwarantowane. Zestaw akcesoriów obejmuje również uchwyt do mocowania urządzenia pomiarowego na projektorze i monitorze, nakładkę do pomiarów parametrów oświetlenia w pomieszczeniu, arkusz pomiaru barw dodatkowych oraz wodoodporną, pokrytą płótnem walizkę do wygodnego transportu systemu i1.

11 ROZWIĄZANIA i1 SZYBKI PRZEGLĄD i1 Display Pro i1basic Pro 2 i1photo Pro 2 i1publish Pro 2 i1publish Upgrades A&B i1publish Pro 2 Upgrades A&B Sprzęt Kolorymetr i1display Pro Spektrofotometr i1pro 2 Oprogramowanie i1profiler Obsługa monitora Kontrola parametrów monitora Obsługa projektora Obsługa drukarki RGB Obsługa drukarki CMYK Obsługa drukarki CMYK+ Kontrola parametrów wydruku PANTONE Color Manager ColorChecker profilowanie aparatów fotograficznych Wzorniki testowe ColorChecker Classic (mini) ColorChecker Proof

12 Wymagania systemowe oprogramowania i1profiler Macintosh System operacyjny MacOS X , 10.6.x oraz 10.7.x (z zainstalowanymi wszystkimi dostępnymi aktualizacjami) 1 GB pamięci operacyjnej Procesor klasy Pentium Do 2 GB wolnego miejsca na dysku (w zależności od zainstalowanych komponentów) Port USB z aktywnym zasilaniem Rozdzielczość monitora lub wyższa Praca dwumonitorowa wymaga dwóch kart graficznych lub jednej karty graficznej z dwiema głowicami obsługująca możliwość ładowania dwóch tabel kolorów LUT Napęd DVD lub szerokopasmowe połączenie internetowe wymagane do instalacji oprogramowania oraz pobierania automatycznej jego aktualizacji Windows 32-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows XP z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 32- lub 64-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 32- lub 64-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 1 GB pamięci operacyjnej Procesor klasy Intel Pentium IV lub AMD Athlon XP Do 2 GB wolnego miejsca na dysku (w zależności od zainstalowanych komponentów) Port USB z aktywnym zasilaniem Rozdzielczość monitora lub wyższa Praca dwumonitorowa wymaga dwóch kart graficznych lub jednej karty graficznej z dwiema głowicami obsługująca możliwość ładowania dwóch tabel kolorów LUT Dostępna karta sieciowa wraz z zainstalowanymi i aktywnymi sterownikami Napęd DVD lub szerokopasmowe połączenie internetowe wymagane do instalacji oprogramowania oraz pobierania automatycznej jego aktualizacji Dostępne wersje językowe oprogramowania i1profiler Chiński (uproszczony) Angielski Francuski Niemiecki Włoski Japoński Portugalski Hiszpański Rosyjski Specyfikacja sprzętu i1 Dostępna na stronie internetowej. Dystrybutor produktów X-Rite w Polsce: Alstor sp. j. ul. Wenecka 12, Warszawa tel , faks

Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych i fotograficznych. Kolor taki, jaki być powinien

Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych i fotograficznych. Kolor taki, jaki być powinien Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych i fotograficznych Kolor taki, jaki być powinien ColorEdge doskonałe odwzorowanie koloru w cyfrowym procesie wydawniczym Wybór właściwego monitora do systemów

Bardziej szczegółowo

Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych i fotograficznych. Kolor taki, jaki być powinien

Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych i fotograficznych. Kolor taki, jaki być powinien Monitory do profesjonalnych zastosowań graficznych i fotograficznych Kolor taki, jaki być powinien ColorEdge doskonałe odwzorowanie koloru w cyfrowym procesie wydawniczym Wybór właściwego monitora do systemu

Bardziej szczegółowo

Systemy wzorcowych odbitek próbnych

Systemy wzorcowych odbitek próbnych Wstęp EFI Colorproof XF jest systemem do tworzenia proofa, narzędziem, które w sposób całkowicie przewidywalny przekazuje dane o kolorze pomiędzy rozmaitymi placówkami graficznymi. Narzędzie wykorzystuje

Bardziej szczegółowo

Nowy ipad. Wizualna rewolucja. Notebook idealny: MacBook Air. EPSON Nowy projektor dla iphone i ipad. Adobe Photoshop LIGHTROOM 4

Nowy ipad. Wizualna rewolucja. Notebook idealny: MacBook Air. EPSON Nowy projektor dla iphone i ipad. Adobe Photoshop LIGHTROOM 4 MAC GRAFIKA DTP PREPRESS CAD - sprzęt oprogramowanie serwis szkolenia Nowy ipad Wizualna rewolucja LACIE Z THUNDERBOLT NAJSZYBSZE ROZWIĄZANIA DLA MACA EIZO DLA WYMAGAJĄCYCH JAKOŚĆ W KAŻDEJ KLASIE NOWY

Bardziej szczegółowo

Nowy LED Cinema Display Jeszcze szybsze Maki

Nowy LED Cinema Display Jeszcze szybsze Maki MAC GRAFIKA DTP PREPRESS CAD - sprzęt oprogramowanie serwis szkolenia TERABAJTY Z LACIE URZĄDZENIA MAGAZYNUJĄCE EIZO Z KALIBRATOREM MONITOR COLOREDGE CG245W 20 LAT M-AUDIO WSZYSTKO DLA MUZYKA ADOBE DLA

Bardziej szczegółowo

Przewodnik kontroli i inspekcji jakości 2012

Przewodnik kontroli i inspekcji jakości 2012 Przewodnik kontroli i inspekcji jakości 2012 Niezawodna produkcja! Downloads Benefits www.never-fail.info Czy znasz Jack'a? Jack to nasz przewodnik, który będzie Ci podawał wiele nowych informacji, aby

Bardziej szczegółowo

Konferencja poligraficzna w Krynicy Morskiej W

Konferencja poligraficzna w Krynicy Morskiej W N E W S 5 Konferencja poligraficzna w Krynicy Morskiej W dniach 20/21 23 czerwca 2010 r. Szczecińska Agencja Edukacyjna organizuje konferencję poligraficzną pod hasłem Zielone drukowanie. Odbędzie się

Bardziej szczegółowo

ipad 2 Smuklejszy Lżejszy Szybszy FaceTime Smart Cover Bateria na 10 godzin

ipad 2 Smuklejszy Lżejszy Szybszy FaceTime Smart Cover Bateria na 10 godzin MAC GRAFIKA DTP PREPRESS CAD - sprzęt oprogramowanie serwis szkolenia ipad 2 Smuklejszy Lżejszy Szybszy FaceTime Smart Cover Bateria na 10 godzin ŁATWE PUBLIKOWANIE NA IPADA QUARKXPRESS 9 NADCHODZI Wyjątkowy

Bardziej szczegółowo

Pro C901/C901S Graphic Arts Edition. Nowa definicja produkcyjnego druk cyfrowego

Pro C901/C901S Graphic Arts Edition. Nowa definicja produkcyjnego druk cyfrowego Pro C901/C901S Graphic Arts Edition Nowa definicja produkcyjnego druk cyfrowego Innowacyjność mamy we krwi. Urządzenia produkcyjne Ricoh powstają w oparciu o bogate dziedzictwo ciągłych badań i rozwoju.

Bardziej szczegółowo

ZAUWAŻ RÓŻNICĘ OFERTA FIRMY EPSON DO TWORZENIA PROFESJONALNEJ GRAFIKI

ZAUWAŻ RÓŻNICĘ OFERTA FIRMY EPSON DO TWORZENIA PROFESJONALNEJ GRAFIKI ZAUWAŻ RÓŻNICĘ OFERTA FIRMY EPSON DO TWORZENIA PROFESJONALNEJ GRAFIKI PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DRUKU Lepsze, profesjonalne wyniki dzięki ofercie urządzeń Epson Stylus Pro do tworzenia grafiki. Od proofingu

Bardziej szczegółowo

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce

kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym Wydanie Jubileuszowe lat w P olsce 15 lat w P olsce Wydanie Jubileuszowe kreator Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku między innymi: 15 lat Man and Machine w Polsce Quiz dla czytelników Pakiety narzędzi dla kreatywnego inżyniera

Bardziej szczegółowo

Nr 1/2010 Katalog informacyjny dla szkół i uczelni

Nr 1/2010 Katalog informacyjny dla szkół i uczelni Nr 1/2010 Katalog informacyjny dla szkół i uczelni Programy komputerowe i rozwiązania sprzętowe dla sektora edukacyjnego Kompetentnie Cortland wspiera aktywnie polski sektor edukacyjny już od 1992 roku.

Bardziej szczegółowo

COOLSCAN_143A_Pl.qxd 06-06-2006 16:51 Pagina 1 SKANERY 35MM/IX240 ORAZ WIELOFORMATOWE SKANERY DO FILMÓW

COOLSCAN_143A_Pl.qxd 06-06-2006 16:51 Pagina 1 SKANERY 35MM/IX240 ORAZ WIELOFORMATOWE SKANERY DO FILMÓW COOLSCAN_143A_Pl.qxd 06-06-2006 16:51 Pagina 1 SKANERY 35MM/IX240 ORAZ WIELOFORMATOWE SKANERY DO FILMÓW COOLSCAN_143A_Pl.qxd 06-06-2006 16:51 Pagina 2 Trzy nowe osiągnięcia wiodącego producenta s Dynamiczne,

Bardziej szczegółowo

Monitory medyczne EIZO

Monitory medyczne EIZO Monitory medyczne EIZO O firmie Alstor Firma Alstor jest dystrybutorem specjalizującym się w sprzedaży wybranych grup produktów, w tym rozwiązań dedykowanych dla medycyny. Znaczącą pozycję w ofercie firmy

Bardziej szczegółowo

Avocent Trellis System Zarządzania Infrastrukturą Data Center (DCIM)

Avocent Trellis System Zarządzania Infrastrukturą Data Center (DCIM) Avocent Trellis System Zarządzania Infrastrukturą Data Center (DCIM) Alstor 1. Inteligentna architektura Trellis Niniejsza grafika przedstawia architekturę rozwiązania DCIM klasy Enterprise, stworzoną

Bardziej szczegółowo

Profesjonalne zarz¹dzanie barw¹. Wydanie II

Profesjonalne zarz¹dzanie barw¹. Wydanie II IDZ DO PRZYK ADOWY ROZDZIA KATALOG KSI EK ZAMÓW DRUKOWANY KATALOG Wydawnictwo Helion ul. Chopina 6 44-100 Gliwice tel. (32)230-98-63 e-mail: helion@helion.pl TWÓJ KOSZYK CENNIK I INFORMACJE ZAMÓW INFORMACJE

Bardziej szczegółowo

NOWA SERIA DRUKAREK KOLOROWYCH OKI

NOWA SERIA DRUKAREK KOLOROWYCH OKI NOWA SERIA DRUKAREK KOLOROWYCH OKI l C7100, C7300 & C7500 l C9300 & C9500 Poznaj kolory sukcesu Proponowane przez Oki rozwiązania druku kolorowego zmieniają spojrzenie na miejsce pracy. Projektując nową

Bardziej szczegółowo

rozwiązania Alstor w zakresie ucyfrowienia szpitala

rozwiązania Alstor w zakresie ucyfrowienia szpitala rozwiązania Alstor w zakresie ucyfrowienia szpitala 01 Stacje diagnostyczne i lekarskie 02 Oprogramowanie diagnostyczne 03 Obrazowanie na sali operacyjnej 04 Ucyfrowienie dokumentacji szpitalnej 05 Infrastruktura

Bardziej szczegółowo

Raport z testu niestandardowego

Raport z testu niestandardowego Raport z testu niestandardowego Ocena porównawcza wydajności wykonana przez organizację BLI Styczeń 1 MARCA 2014 2012 Canon imageprograf ipf8400se kontra Epson SureColor T7000 Canon imageprograf ipf8400se

Bardziej szczegółowo

SpyderHD TM Instrukcja użytkownika Kontrola kolorów zdjęć i filmów

SpyderHD TM Instrukcja użytkownika Kontrola kolorów zdjęć i filmów SpyderHD TM Instrukcja użytkownika Kontrola kolorów zdjęć i filmów SpyderHD firmy Datacolor jest nowym rozwiązaniem kalibracyjnym dla fotografów i filmowców. Zestaw SpyderHD pozwala łatwo kontrolować kolory

Bardziej szczegółowo

stars KaTalog gwiazdy TargóW drupa stars KonKurs na Supergwiazdę targów drupa! Zwycięzcy gratulujemy już dziś! 7-8/2012 The World of Printing

stars KaTalog gwiazdy TargóW drupa stars KonKurs na Supergwiazdę targów drupa! Zwycięzcy gratulujemy już dziś! 7-8/2012 The World of Printing Cena 15 zł (w tym 8% VAT) KaTalog The World of Printing gwiazdy TargóW drupa 7-8/2012 stars KonKurs na Supergwiazdę targów drupa! Zwycięzcy gratulujemy już dziś! 1 Drodzy Czytelnicy, W roku drupy nikogo

Bardziej szczegółowo

Nowa, otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach

Nowa, otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach Nowa, otwarta platforma oprogramowania przemysłowego w najnowszych technologiach I punti di forza della moderna ed innovativa tecnologia di Automation Platform.NExT PROGEA prezentuje Automation Platform.NExT,

Bardziej szczegółowo

Competence in Video Security. Katalog 2 011

Competence in Video Security. Katalog 2 011 Competence in Video Security compe ence Katalog 2 011 GEUTEBRÜCK Katalog 2011 PRZYSZŁOŚĆ BUDOWANA JEST NA PRZESZŁOŚCI* Praktycznie codziennie rynek zalewany jest nowymi produktami. Nasz nowy katalog zawiera

Bardziej szczegółowo

Przejrzysty odczyt i wizualizacja

Przejrzysty odczyt i wizualizacja MITSUBISHI EECTRIC FACTORY AUTOMATION HMI Panele operatorskie Skuteczna komunikacja Przejrzysty odczyt i wizualizacja Wizualizacja systemu i procesu /// Ekran dotykowy i przyciski funkcyjne /// Narzędzia

Bardziej szczegółowo

KATALOG OBIEKTYWÓW www.tamron.pl

KATALOG OBIEKTYWÓW www.tamron.pl KATALOG OBIEKTYWÓW www.tamron.pl Obiektywy dla aparatów cyfrowych i kamer wideo Tamron zyskał uznanie rynku, dostarczając obiektywy spełniające wymagania najnowszych matryc CCD o wysokiej rozdzielczości.

Bardziej szczegółowo

Kolorowy wielkoformatowy druk o bezkonkurencyjnej prędkości

Kolorowy wielkoformatowy druk o bezkonkurencyjnej prędkości Kolorowy wielkoformatowy druk o bezkonkurencyjnej prędkości KIP COLOR 80 CAD DESIGNED KIP COLOR 80 CAD DESIGNED Tworzenie kolorowych dokumentów wielkoformatowych z prędkością 210 metrów na godzinę System

Bardziej szczegółowo

Szczegółowa prezentacja oferty. Oferta produktów 2014 Cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ DLA WSPÓŁCZESNEGO BIURA

Szczegółowa prezentacja oferty. Oferta produktów 2014 Cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ DLA WSPÓŁCZESNEGO BIURA Oferta produktów 2014 Cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ DLA WSPÓŁCZESNEGO BIURA Urządzenia wielofunkcyjne firmy Sharp Szczegółowa prezentacja oferty 1 22 Urządzenia wielofunkcyjne firmy

Bardziej szczegółowo

LASERJET ENTERPRISE 500 COLOR

LASERJET ENTERPRISE 500 COLOR LASERJET ENTERPRISE 500 COLOR Instrukcja obsługi M551n M551dn M551xh HP LaserJet Enterprise 500 color M551 Instrukcja obsługi Prawa autorskie i licencja 2011 Copyright Hewlett-Packard Development Company,

Bardziej szczegółowo

Suite 14 Zarządzanie opakowaniami, projektowanie i przygotowanie do produkcji

Suite 14 Zarządzanie opakowaniami, projektowanie i przygotowanie do produkcji Suite 14 Zarządzanie opakowaniami, projektowanie i przygotowanie do produkcji Software Suite 14 to kompletny zestaw oprogramowania do przygotowywania do druku opakowań, oznakowań i ekspozytorów. Pakiet

Bardziej szczegółowo

CENTRUM PLOTEROWE RSC NAJLEPSZE ŚWIATOWE MARKI KATALOG 2015

CENTRUM PLOTEROWE RSC NAJLEPSZE ŚWIATOWE MARKI KATALOG 2015 CENTRUM PLOTEROWE RSC KATALOG 2015 NAJLEPSZE ŚWIATOWE MARKI Spis treści mamy wszystko czego potrzebujesz do druku wielkoformatowego NAZWA RODZAJ PRODUKTU STR. Screen TPJ W3200 UV ploter UV 4-5 Screen TPJ

Bardziej szczegółowo