Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ"

Transkrypt

1 Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ Kolor. Doskonały.

2 Nowy standard doskonałości koloru. Niezależnie od Twojego Poziomu Zaawansowania, masz pewność osiągnięcia maksymalnych efektów przy minimalnych nakładach czasu, tuszu oraz papieru. Kevin Wilson

3 Profesjonalne Rozwiązania Zarządzania Barwą i1 oferują zupełnie nowy poziom możliwości umożliwiający zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających profesjonalistów. Osoby profesjonalnie pracujące z kolorem wiedzą, że skalibrowane oraz oprofilowane urządzenia oraz systemy to krytyczne i niezbędne elementy udanego, wydajnego oraz kreatywnego procesu twórczego. Dowolne zdjęcia zrobione aparatem, oglądane na monitorze (czy rzutniku), odbitkach próbnych, wydrukach z drukarek i maszyn drukarskich lub w końcu publikowane w sieci muszą zachować zgodność kolorystyczną. W innym przypadku, zarówno użytkownicy, jak i ich klienci nigdy nie będą zadowoleni z osiągniętych rezultatów, niezależnie od wielkości poświęconych na jego poprawę nakładów finansowych i czasowych. Na całym świecie osoby i firmy profesjonalnie zajmujące się kolorem, w celu osiągnięcia najwyższej zgodności kolorystycznej od wykonania zdjęcia, poprzez oglądanie, na druku kończąc polegają na rozwiązaniach do zarządzania barwą i1.

4 X-Rite wprowadza na rynek nową rodzinę Profesjonalnych Rozwiązań do Zarządzania Barwą i1. Szeroka gama wszechstronnych, uniwersalnych oraz precyzyjnych rozwiązań do pomiarów, kalibracji oraz profilowania, podnosi poprzeczkę na niespotykany dotąd poziom. Przeprojektowaliśmy dosłownie wszystko, by użytkownik mógł uzyskać maksymalną wydajność, rentowność i dokładność. Niezależnie od tego, czy poszukiwane jest rozwiązanie do zarządzania barwą na ekranie czy kompletne rozwiązanie obejmujące wszystkie elementy procesu twórczego, systemy i1 od dawna umożliwiały uzyskanie wyjątkowej zgodności kolorystycznej. Nigdy nie było lepszego momentu do inwestycji w systemy i1. Niezależnie od tego, skąd pochodzą nowi użytkownicy czy też osoby szukające możliwości uaktualnienia posiadanych rozwiązań, osiągnięte rezultaty wzbudzą zachwyt każdego z nich. i1display Pro i1display Pro to doskonały wybór dla wymagających fotografów, projektantów i innych osób zawodowo pracujących z kolorem, poszukujących najwyższej możliwej precyzji odwzorowania barw na ekranach monitorów komputerów stacjonarnych, przenośnych oraz projektorów. To doskonałe połączenie szybkości, możliwości i kontroli parametrów dla uzyskania niezrównanej precyzji koloru. i1basic Pro 2 i1basic Pro 2 to podstawowe rozwiązanie dla profesjonalnego profilowania monitorów i projektorów, weryfikacji parametrów monitorów oraz wydruków oraz pomiarów próbek barwnych. Zaprojektowany dla unikalnych potrzeb zawodowców, i1basic Pro jest idealnym rozwiązaniem dla całego procesu produkcyjnego w ekosystemach z zarządzaniem barwą. i1photo Pro 2 i1photo Pro 2 został zaprojektowany specjalnie dla wymagających fotografów, do obsługi zarówno aparatów fotograficznych, monitorów, projektorów, jak i drukarek RGB. Docenią oni doskonałą wierność kolorów, szczególnie w zakresie cieni oraz świateł oraz dostarczanie najwyższej dokładności odwzorowania naturalnych szarości i odcieni skóry. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych (OBC) umożliwi ponadto optymalizację wydruków, dając możliwość wzięcia pod uwagę takiego czynnika wpływającego na dokładność odwzorowania barw, jak użycie w podłożach do druku wybielaczy optycznych, jak również możliwość generowania profili barwnych dla specyficznych warunków oświetleniowych panujących w studiach, galeriach lub innych miejscach prezentacji wydrukowanych odbitek.

5 i1publish Pro 2 i1publish Pro 2 jest rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim dla osób i firm zawodowo zajmujących się prepressem, drukiem, fotografią lub projektowaniem, którzy wymagają najwyższej precyzji odwzorowania kolorów w całym procesie twórczym od zdjęcia wykonanego aparatem fotograficznym, poprzez obróbkę i wyświetlanie na monitorach lub projektorach, po druk na drukarkach RGB, CMYK i wielokolorowych (CMYK+4) oraz maszynach drukarskich. Pozwala uzyskać bardzo dużą wierność i powtarzalność kolorystyczną podczas wyświetlania, tworzenia odbitek próbnych oraz drukowania. Dostępne funkcje kontroli parametrów pozwalają na softproofing na ekranie monitora oraz kontrolę parametrów wydruku. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych umożliwia użytkownikom uniezależnienie się od warunków oświetleniowych środowiska, w którym oglądane będą prace. Możliwość pomiarów metodą M1 pozwala na uzyskanie w przyszłości wyników zgodnych z wchodzącymi dopiero do użycia standardami branżowymi dotyczącymi warunków oświetleniowych. i1publish i1publish jest pakietem oprogramowania przeznaczonym dla użytkowników posiadających już rozwiązania i1pro lub i1isis i wymagających wierności odwzorowania kolorów w całym procesie produkcyjnym. W skład zestawu wchodzi oprogramowanie oraz wzorniki pomiarowe potrzebne do uzyskania powtarzalnych i dokładnych wyników pomiarowych dla aparatów fotograficznych, projektorów oraz drukarek RGB i CMYK+ (w skład zestawu nie wchodzi spektrofotometr i1pro 2). Aktualizacje i1publish oraz i1publish Pro Dla aktualnych użytkowników zestawów i1 nadeszła właśnie doskonała chwila dla dokonania aktualizacji posiadanych rozwiązań do takich, które oferują obecnie najwyższy poziom dokładności na rynku. Inwestycja natychmiast zacznie na siebie zarabiać, redukując zużycie czasu oraz materiałów eksploatacyjnych (nie wspominając o możliwości poradzenia sobie z trudnościami wynikającymi z zastosowania wybielaczy optycznych w podłożach). Możliwa jest aktualizacja samego oprogramowania lub też przejścia na najbardziej zaawansowany zestaw i1publish Pro 2, obejmujący zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt.

6 PODSTAWOWE SKŁADNIKI i1 Każde rozwiązanie i1 Pro to kombinacja najwyższej klasy sprzętu oraz oprogramowania, udostępniająca niezrównany poziom dokładności zarządzania barwą, wymagany przez osoby zawodowo pracujące z kolorem. SPRZĘT i1 Wybiegamy myślą w przód, by również w przyszłości można było wykorzystać dzisiejszą inwestycję Zarówno w przypadku wyboru rozwiązania dla samych wyświetlaczy opartego na kolorymetrze, czy też użycia spektrofotometru do kontroli całego procesu produkcyjnego, możemy zapewnić, że stosowane zestawy zaprojektowano z myślą o osiągnięciu najwyższej rentowności, efektywności oraz dokładności, który dodatkowo można podwyższyć, stosując urządzenia do automatycznego odczytu arkuszy testowych. KOLORYMETR i1display PRO Zaawansowany technologicznie kolorymetr dla wyświetlaczy i projektów Kolorymetr i1display Pro to urządzenie zbudowane z wykorzystaniem wysokiej jakości systemu optycznego działającego wraz z autorskim zestawem filtrów, zapewniającego bardzo wysoką, zbliżoną niemal do ludzkiej percepcję barw. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dokładnych wyników pomiarów. i1display Pro obsługuje wszystkie stosowane obecnie technologie konstrukcji wyświetlaczy, włączając w to monitory szerokogamutowe oraz zbudowane z wykorzystaniem podświetlenia LED. Kolorymetr ten jest kalibrowalny spektralnie, czyniąc go podatnym na aktualizacje w celu obsługi przyszłych technologii wyświetlania. Ergonomiczna, zwarta konstrukcja udostępnia kombinację trzech istotnych funkcji: Pomiar poziomu oświetlenia wbudowany dyfuzor pozwala na dokonanie pomiaru warunków oświetleniowych w miejscu pracy. Profilowanie wyświetlaczy po obróceniu osłony z dyfuzorem, regulacji obciążnika, podłączeniu kablem USB do komputera i naciśnięcie przycisku akcji. Profilowanie projektorów po obróceniu osłony z dyfuzorem staje się ona podstawą dla urządzenia i może służyć do profilowania biurkowych projektorów. Możliwość instalacji na statywie umożliwia profilowanie większych instalacji.

7 SPEKTROFOTOMETR i1pro 2 Na dzień dzisiejszy najdokładniejsze, wszechstronne i niezawodne urządzenie do profilowania Bazując na sukcesie spektrofotometru i1pro, będącego de facto standardem przemysłowym przez ponad dekadę, i1pro 2 oferuje nowej generacji rozwiązania technologiczne rynkowego lidera, oferując jeszcze wyższą dokładność, prostotę użytkowania oraz rozszerzony zestaw funkcji, obejmujący również możliwość wykorzystania najnowszych i nadchodzących standardów ISO. Cechy charakterystyczne: Nowa konstrukcja czujnika optycznego pozwalająca na wykorzystanie trzech standardów pomiarowych (ISO M0: Tungsten; ISO M1: D50; ISO M2: UV Cut) wraz z funkcją Kompensacji Wybielaczy Optycznych (OBC), bez konieczności wymiany jakichkolwiek filtrów czy stosowania dodatkowego urządzenia pomiarowego, daje pewność długiego czasu użytkowania urządzenia. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych pozwala na bardzo dokładne profilowanie szerokiej gamy dostępnych dziś podłoży. Dzięki temu użytkownik może przewidzieć, jak kolor wydrukowany na papierze z wybielaczami optycznymi będzie wyglądał w różnych warunkach oświetleniowych, a wszystko to przy wykorzystaniu jednego urządzenia. Czujnik wykrywania położenia umożliwia bardziej niezawodne skanowanie nawet specjalnych podłoży lub wydruków niskiej rozdzielczości. Pozwala to na skanowanie mniejszej wielkości pól kontrolnych (do 7mm) w trybie manualnym, co generuje oszczędności zarówno czasu, jak i materiałów eksploatacyjnych oraz udostępnia podwójne procesy pomiarowe zarówno dla trybów OBC, M1, jak i M2. Nowa dioda statusu ułatwia korzystanie z urządzenia podczas pomiarów, sygnalizując aktualny stan spektrofotometru. Nowa, ergonomiczna konstrukcja pozwala na łatwiejsze i bardziej elastyczne użytkowanie, czyszczenie, ochronę i przechowywanie urządzenia zapewniając najwyższy poziom dokładności i produktywności. Poprawiona stabilność temperaturowa i poszerzone poziomy jasności poprawiają poziom pomiarów urządzeń emitujących światło, dając w rezultacie najwyższą dokładność kalibracji i profilowania monitorów i projektorów. Nowe funkcje diagnostyczne i automatycznej regulacji. Wbudowana funkcja kalibracji opartej na długości fal pozwala na kontrolę czujnika optycznego podczas kalibracji bieli (wraz z automatyczną korekcją i powiadamianiem), eliminując obawy co do dokładności pomiarowej urządzenia. Konserwacja i przechowywanie urządzenia (a co za tym idzie inwestycji) jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Samoczyszczące się szkło zasłaniające szczelinę pomiarową oraz osłony białej powierzchni kalibracyjnej zwiększają poziom ochrony przed kurzem i pyłem. Dzięki temu urządzenie przez cały czas udostępnia pełnię swoich możliwości. Zgodność z XRGA. i1pro2 jest zgodny ze standardem X-Rite Graphic Arts Standard (XRGA), co pozwala zewnętrznym firmom pracującym na polu zarządzania barwą w szybszy i prostszy sposób tworzyć własne rozwiązania wykorzystujące standardy ISO i jednocześnie daje pewność, że dane wysyłane i odbierane ze wszystkich połączeń są dokładne i powtarzalne.

8 AUTOMATYCZNE CZYTNIKI ARKUSZY TESTOWYCH i1 I1IO I1iO rozszerza możliwości urządzenia i1pro 2 o funkcję automatycznego, bezobsługowego odczytu arkuszy pól testowych wydrukowanych na różnego rodzaju podłożach o grubości do 10mm od tworzyw sztucznych, przez ceramikę, aż po tekstylia. Wystarczy po prostu podłączyć urządzenie i1pro 2, umieścić wydrukowany arkusz testowy i pozwolić czytnikowi dokonać reszty. Dodatkowo, w każdym momencie dostępna jest uniwersalność i funkcjonalności rozwiązania i1pro 2. Drugiej generacji czytnik i1io dostarczany jest wraz z nowym projektem podstawy, dzięki której może być wykorzystywany zarówno z oryginalnymi spektrofotometrami i1pro, jak i nową wersją i1pro 2. I1ISIS W dużych środowiskach produkcyjnych, jak fotolaby, drukarnie cyfrowe, wielkoformatowe oraz drukujące reprodukcje dzieł sztuki, pomiar arkuszy testowych w celu utrzymania dokładności profili barwnych może być procesem czaso- i pracochłonnym. Automatyczny czytnik i1isis ustanawia nowe standardy w zakresie szybkości, dokładności i obsługi. Dostępny zarówno w rozmiarze standardowym (A4+ i letter), jak i XL (A3+ oraz tabloid), pozwala na odczyt tysięcy pól testowych w czasie poniżej 10 minut. Konstrukcja oparta o wielokrotnie nagradzaną technologię pomiarów widma i1 gwarantuje przechwycenie pełnych jego charakterystyk dla potrzeb pomiarowych i generowania profili barwnych.

9 OPROGRAMOWANIE i1 Rozwiązania i1 Pro dostarczane są z profesjonalnym oprogramowaniem umożliwiającym tworzenie dokładnych profili barwnych i efektywne zarządzanie kolorem od jego rejestracji po wydruk. i1 PROFILER Dołączone do zestawów oprogramowanie i1profiler oferuje bezprecedensową elastyczność oraz posiada szereg unikalnych funkcji zarządzania barwą, dając jeszcze większe możliwości oraz kontrolę nad tworzeniem profesjonalnej jakości profili. Dostępne są dwa tryby pracy: podstawowy (basic), z interfejsem opartym o kreatory lub zaawansowany (advanced), w którym rozszerzony interfejs pozwala na tworzenie wysokiej jakości, precyzyjnych profili barwnych dla monitorów, projektorów, drukarek i drukarni. UNIKALNE FUNKCJE i1profiler OBEJMUJĄ: Unikalne funkcje i1profiler obejmują: Oparte o silnik barwny X-Rite i1prism pozwalają na tworzenie najwyższej jakości profesjonalnych profili barwnych dla monitorów, projektorów, prooferów oraz drukarek RGB i CMYK+ Kompensacja optycznych wybielaczy papieru dla różnych źródeł światła Optymalizacja profili w oparciu o oświetlenie zewnętrzne, specyfikę obrazu oraz kolory dodatkowe Zaawansowana kontrola separacji czerni umożliwiająca znaczne oszczędności wydatkowania czarnej farby Edycja punktu bieli podczas dostrajania profili Kontrola jakości dla softproofingu na ekranach monitorów i weryfikacja jakości wyjściowej wydruków Pomiar kolorów dodatkowych dla uzyskania zgodności kolorystycznej w krytycznych zastosowaniach Dla monitorów Brak ograniczeń w regulacji ustawień gammy, punktu bieli oraz jasności (również konfiguracja pomiarów innych wyświetlaczy lub źródeł światła, jako wartości docelowych) Tworzenie profili barwnych w dowolnych warunkach oświetleniowych dla optymalnej kontroli koloru w krytycznych zastosowaniach Korzystanie z predefiniowanych ustawień dla środowisk produkcji wideo Uzyskiwanie zgodności kolorystycznej monitorów grupy roboczej na podstawie profilu referencyjnego Optymalizacja balansu szarości dla uzyskania bardziej naturalnego ich odwzorowania dla dowolnych warunków oświetleniowych Formuła adaptacji chromatycznej dla uzyskania lepszej zgodności kolorystycznej różnych monitorów (lub różnych ustawień na jednym monitorze) z różnymi punktami bieli Kontrola jakości wyświetlania sprawdzenie oraz obrazowanie trendu parametrów wyświetlania monitora Funkcja automatycznej kalibracji wyświetlacza (ADC Automatic Display Calibration) do automatycznej kontroli i regulacji ustawień monitora Dla projektora cyfrowego Tworzenie dokładnych profili ekranowych dosłownie w kilka minut profilowanie projektora jest teraz równie proste, jak profilowanie monitora Uwzględnianie podczas tworzenia profilu warunków oświetleniowych w pomieszczeniu kontrola rzutowanych kolorów, koloru ekranu oraz oświetlenia pomieszczenia Dla drukarki Inteligentna technologia profilowania zapewniająca powtarzalność od-wydruku-do-wydruku, jak i od drukarki-do-drukarki Możliwość uzyskania niezrównanej jakości przejść tonalnych, szczegółów w światłach oraz cieniach Wykorzystuje funkcję kompensacji wybielaczy optycznych (OBC) do stosowania z podłożami wykorzystującymi takie związki Optymalizacja profili bazująca na specyficznych kolorach obrazu, bieli i czerni, odcieniach skóry, bibliotekach PANTONE lub pomiarach kolorów dodatkowych Obsługa rozbudowanych arkuszy testowych umożliwiająca uzyskanie bardzo dużej dokładności profili drukarek idealne do stosowania w wydruku reprodukcji dzieł sztuki oraz tworzenia odbitek próbnych Utrzymywanie poprawności odwzorowania kolorów w dłuższym okresie czasu oraz pomiędzy przebiegami, dzięki wykorzystaniu funkcji linearyzacji, pozwalającej na powrót parametrów druku do oryginalnego, oprofilowanego stanu Możliwość wykorzystania standardowych arkuszy testowych, jak i budowy własnych, spełniających dane wymagania odnośnie koloru oraz wielkości arkusza papieru Przechwytywanie rzeczywistych kolorów również podczas pomiaru oświetlenia zewnętrznego lub lampy błyskowej oraz proste dołączanie wyników pomiarów podczas budowy profili, umożliwiające uzyskanie doskonałej zgodności kolorystycznej dla materiałów drukowanych na potrzeby galerii, studiów lub centrów handlowych Możliwość szybkiego sprawdzenia jakości kolorystycznej wydruku oraz wybielaczy optycznych z użyciem zestawu testowego ColorChecker Proof

10 System kalibracji aparatów fotograficznych Szeroko stosowana technologia profilowania, dająca doskonałe rezultaty już z wykorzystaniem zestawu 24 pól testowych ColorChecker Classic, umożliwia tworzenie własnych profili barwnych aparatów fotograficznych, sprawdzających się szczególnie dobrze w środowiskach pracy wykorzystujących pliki RAW, nawet podczas użytkowania niestandardowych warunków oświetleniowych. Niezależnie, czy wykorzystywany jest jeden czy kilka aparatów, można w prosty sposób uzyskać doskonałe odwzorowanie i wysoką kontrolę nad kolorem. Minimalizuje różnice kolorystyczne między aparatami i obiektywami Dostosowuje się do mieszanego oświetlenia Umożliwia uzyskanie zgodności balansu kolorów między różnymi ujęciami Tworzenie profilu barwnego, dla którego pod uwagę brane są dwa źródła światła, co pozwala zastosować go do szerszego zakresu warunków oświetleniowych Zawiera wtyczkę dla programu Adobe Lightroom oraz aplikację pracującą samodzielnie PANTONE Color Manager Automatyczna aktualizacja i sprawdzanie bibliotek kolorów PANTONE Budowa palet najbliższych kolorów PANTONE na podstawie barw pobranych z plików użytkownika Umożliwia wykorzystanie do optymalizacji przez i1profiler kolorów dodatkowych w profilach drukarek dowolnej biblioteki lub palety, włącznie z paletami zbudowanymi na podstawie kolorów z plików graficznych Symulacja i wizualizacja różnic w procesie druku kolorami dodatkowymi oraz barw procesowych, włącznie z ostrzeżeniami gamutu wyświetlacza, jak i drukarki, co pozwala na szybką identyfikację kolorów, które nie mogą zostać poprawnie wyświetlone bądź wydrukowane na posiadanym urządzeniu wyjściowym Synchronizacja wartości kolorów dodatkowych między aplikacjami AKCESORIA Akcesoria zestawów i1pro 2 zostały całkowicie przeprojektowane, by zmaksymalizować efektywność oraz prostotę użytkowania. Akcesoria i1pro 2 oraz wzorniki testowe Wybierz rozwiązania i1pro 2 zawierające zarówno zestawy wzorników testowych ColorChecker Classic (do tworzenia profili aparatów fotograficznych) oraz ColorChecker Proof (do potrzeb wizualnej oceny barw). Każde rozwiązanie i1pro 2 dostarczane jest z aluminiowym, odpornym na barwniki solwentowe systemem prowadnic, dzięki któremu pomiar arkuszy testowych przeprowadza się bardzo szybko i bardzo prosto, dosłownie używając jednej ręki. Możliwe jest użycie prowadnic pojedynczo lub w połączeniu z dostarczaną solidną, składaną podkładką o białej powierzchni. Przy korzystaniu z systemu prowadnic i1pro 2, szybkie uzyskanie wolnych od błędów pomiarów, jest po prostu gwarantowane. Zestaw akcesoriów obejmuje również uchwyt do mocowania urządzenia pomiarowego na projektorze i monitorze, nakładkę do pomiarów parametrów oświetlenia w pomieszczeniu, arkusz pomiaru barw dodatkowych oraz wodoodporną, pokrytą płótnem walizkę do wygodnego transportu systemu i1.

11 ROZWIĄZANIA i1 SZYBKI PRZEGLĄD i1 Display Pro i1basic Pro 2 i1photo Pro 2 i1publish Pro 2 i1publish Upgrades A&B i1publish Pro 2 Upgrades A&B Sprzęt Kolorymetr i1display Pro Spektrofotometr i1pro 2 Oprogramowanie i1profiler Obsługa monitora Kontrola parametrów monitora Obsługa projektora Obsługa drukarki RGB Obsługa drukarki CMYK Obsługa drukarki CMYK+ Kontrola parametrów wydruku PANTONE Color Manager ColorChecker profilowanie aparatów fotograficznych Wzorniki testowe ColorChecker Classic (mini) ColorChecker Proof

12 Wymagania systemowe oprogramowania i1profiler Macintosh System operacyjny MacOS X , 10.6.x oraz 10.7.x (z zainstalowanymi wszystkimi dostępnymi aktualizacjami) 1 GB pamięci operacyjnej Procesor klasy Pentium Do 2 GB wolnego miejsca na dysku (w zależności od zainstalowanych komponentów) Port USB z aktywnym zasilaniem Rozdzielczość monitora lub wyższa Praca dwumonitorowa wymaga dwóch kart graficznych lub jednej karty graficznej z dwiema głowicami obsługująca możliwość ładowania dwóch tabel kolorów LUT Napęd DVD lub szerokopasmowe połączenie internetowe wymagane do instalacji oprogramowania oraz pobierania automatycznej jego aktualizacji Windows 32-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows XP z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 32- lub 64-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 32- lub 64-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 1 GB pamięci operacyjnej Procesor klasy Intel Pentium IV lub AMD Athlon XP Do 2 GB wolnego miejsca na dysku (w zależności od zainstalowanych komponentów) Port USB z aktywnym zasilaniem Rozdzielczość monitora lub wyższa Praca dwumonitorowa wymaga dwóch kart graficznych lub jednej karty graficznej z dwiema głowicami obsługująca możliwość ładowania dwóch tabel kolorów LUT Dostępna karta sieciowa wraz z zainstalowanymi i aktywnymi sterownikami Napęd DVD lub szerokopasmowe połączenie internetowe wymagane do instalacji oprogramowania oraz pobierania automatycznej jego aktualizacji Dostępne wersje językowe oprogramowania i1profiler Chiński (uproszczony) Angielski Francuski Niemiecki Włoski Japoński Portugalski Hiszpański Rosyjski Specyfikacja sprzętu i1 Dostępna na stronie internetowej. Dystrybutor produktów X-Rite w Polsce: Alstor sp. j. ul. Wenecka 12, Warszawa tel , faks

Informacje o zarządzaniu kolorami w urządzeniach Fiery

Informacje o zarządzaniu kolorami w urządzeniach Fiery Informacje o zarządzaniu kolorami w urządzeniach Fiery 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kolorymetru i1display Pro

Instrukcja obsługi kolorymetru i1display Pro 1 Instrukcja obsługi kolorymetru i1display Pro Spis Treści 1. Przygotowanie do kalibracji i profilowania... 2 1.1. Czym jest kalibracja i profilowanie?... 2 1.2. Określenie celu kalibracji... 3 1.3. Określenie

Bardziej szczegółowo

WARSZTATY fotografii, druku i zarządzania barwą!!!

WARSZTATY fotografii, druku i zarządzania barwą!!! WARSZTATY fotografii, druku i zarządzania barwą!!! WARSZTATY FOTO_Szkoła druku MEDIKON i Szkoła fotografii Łódź_ZAPROSZENIE_BOK LUTNIA 1 / 8 Szkoła Fotografii Fomei - Szkoła Druku Medikon Bałucki Ośrodek

Bardziej szczegółowo

Permanentna kontrola jakości ochrona wizerunku, czy konieczność?

Permanentna kontrola jakości ochrona wizerunku, czy konieczność? Permanentna kontrola jakości ochrona wizerunku, czy konieczność? Właściciel DESIGNER FOTOGRAFIK PREPRESS DRUKARNIA Needs Receives Designs Receives Delivers Receives Delivers Prints Nie kontrolowane Przetwarzanie

Bardziej szczegółowo

Zrozumieć cyfrową fotografię Poradnik EIZO

Zrozumieć cyfrową fotografię Poradnik EIZO Zrozumieć cyfrową fotografię Poradnik EIZO Czym charakteryzuje się monitor do pracy z kolorem? Jakie środowisko pracy jest najbardziej optymalne? Jakie są optymalne ustawienia oprogramowania do retuszu

Bardziej szczegółowo

OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH

OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH DLACZEGO MY? NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYDRUKÓW WIERNA KOLORYSTYKA (WERYFIKACJA UGRA/FOGRA) DOSKONAŁE ODWZOROWANIE KOLORÓW PANTONE (DO 98% PALETY) FOTOREALISTYCZNA

Bardziej szczegółowo

Color Display Clone Podręcznik użytkownika

Color Display Clone Podręcznik użytkownika Color Display Clone Podręcznik użytkownika Prawa autorskie Copyright 2016 BenQ Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, przekazywanie, przepisywanie, zapisywanie w jakikolwiek sposób lub

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi kolorymetru ColorMunki Display

Instrukcja obsługi kolorymetru ColorMunki Display 1 Instrukcja obsługi kolorymetru ColorMunki Display Spis Treści 1. Przygotowanie do kalibracji i profilowania... 2 1.1. Czym jest kalibracja i profilowanie?... 2 1.2. Określenie celu kalibracji... 3 1.3.

Bardziej szczegółowo

Simp-Q. Porady i wskazówki

Simp-Q. Porady i wskazówki Simp-Q Porady i wskazówki ROZWÓJ ZESTAWÓW BEZCIENIOWYCH Pierwsza generacja Najnowsza generacja Profesjonalne studio idealne dla zawodowych fotografów. Zestawy bezcieniowe Simp-Q to rewolucyjne i kompletne

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Dostosowuje wygląd kolorów na wydruku. Uwagi:

Dostosowuje wygląd kolorów na wydruku. Uwagi: Strona 1 z 7 Jakość koloru Wskazówki dotyczące jakości kolorów informują o sposobach wykorzystania funkcji drukarki w celu zmiany ustawień wydruków kolorowych i dostosowania ich według potrzeby. Menu jakości

Bardziej szczegółowo

Wszechstronna i ekonomiczna produkcja dokumentów. Produktywność, na którą możesz sobie pozwolić.

Wszechstronna i ekonomiczna produkcja dokumentów. Produktywność, na którą możesz sobie pozwolić. Pobierz folder PDF» Wszechstronna i ekonomiczna produkcja dokumentów. Wydajna i niezawodna produkcja dokumentów to ważny element pracy w niewielkich, biurowych grupach roboczych. Nashuatec MP1600L i MP2000LN

Bardziej szczegółowo

Unocode 299. Unocode 299 jest elektroniczną maszyną Silca do nacinania płaskich kluczy mieszkaniowych i samochodowych.

Unocode 299. Unocode 299 jest elektroniczną maszyną Silca do nacinania płaskich kluczy mieszkaniowych i samochodowych. UNOCODE 299 Unocode 299 Unocode 299 jest elektroniczną maszyną Silca do nacinania płaskich kluczy mieszkaniowych i samochodowych. Unocode 299 to maszyna przystosowana do dwóch trybów pracy z komputerem

Bardziej szczegółowo

Anna Barwaniec Justyna Rejek

Anna Barwaniec Justyna Rejek CMYK Anna Barwaniec Justyna Rejek Wstęp, czyli czym jest tryb koloru? Tryb koloru wyznacza metodę wyświetlania i drukowania kolorów danego obrazu pozwala zmieniać paletę barw zastosowaną do tworzenia danego

Bardziej szczegółowo

Pierwszorz dne drukowanie zdj ç czarno bia ych i kolorowych

Pierwszorz dne drukowanie zdj ç czarno bia ych i kolorowych Pierwszorz dne drukowanie zdj ç czarno bia ych i kolorowych Drukarka Epson Stylus Photo R2400 stanowi doskonałe idealne wprowadzenie do świata profesjonalnego druku zdjęć w rozmiarze do formatu A3+. Nasz

Bardziej szczegółowo

Próbnik kolorów RAL K7 Określanie i standaryzacja kolorów farb ogólnego stosowania i wykończeń wnętrz

Próbnik kolorów RAL K7 Określanie i standaryzacja kolorów farb ogólnego stosowania i wykończeń wnętrz Próbnik kolorów RAL K7 Określanie i standaryzacja kolorów farb ogólnego stosowania i wykończeń wnętrz RAL K7 zawiera wszystkie z 213 kolorów biblioteki RAL CLASSIC. Próbnik przeznaczony do wygodnego i

Bardziej szczegółowo

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 2 POLSKI EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 2 1.2 Zawartość opakowania... 2 2.0 Instalacja

Bardziej szczegółowo

SPEKTROFOTOMETR UV/Vis T60 firmy PG Instruments

SPEKTROFOTOMETR UV/Vis T60 firmy PG Instruments SPEKTROFOTOMETR UV/Vis T60 firmy PG Instruments PG Instruments wieloletni producent spektrofotometrów oraz systemów ASA przedstawia jeden z najbardziej zaawansowanych w swojej klasie spektrofotometrów

Bardziej szczegółowo

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH Nr postępowania: Załącznik nr 1F do SIWZ RAP/15/2011 CZĘŚĆ 3 WYMAGANE PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZETU DRUKARKI I SKANERY SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH I. DRUKARKI Drukarka atramentowa typ

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

Profesjonalny efekt szybko i łatwo z darmowym oprogramowaniem Avery Design & Print

Profesjonalny efekt szybko i łatwo z darmowym oprogramowaniem Avery Design & Print Profesjonalny efekt szybko i łatwo z darmowym oprogramowaniem Avery Design & Print Drukuj na etykietach Avery Zweckform szybko i łatwo przy użyciu darmowych szablonów i oprogramowania. Niezależnie od tego,

Bardziej szczegółowo

Office Synchronizer Informacje o wersji. Wersja 1.61

Office Synchronizer Informacje o wersji. Wersja 1.61 Office Synchronizer Informacje o wersji Wersja 1.61 Biuro centrali firmy Trimble Navigation Limited Engineering and Construction Division 5475 Kellenburger Road Dayton, Ohio 45424-1099 Stany Zjednoczone

Bardziej szczegółowo

Wybór monitora do fotografii

Wybór monitora do fotografii Wybór monitora do fotografii W dzisiejszych czasach, gdy cyfrowy aparat stał się przysłowiowym chlebem powszednim i każdego dnia wykonuje się setki zdjęć, tylko nieliczne fotografie przechodzą wnikliwą

Bardziej szczegółowo

EXACTBLACK TECH X XPLUS

EXACTBLACK TECH X XPLUS EXACTBLACK TECH X XPLUS Urządzenie do geometrii. Technologia dla Twoich potrzeb: prosto, szybko i precyzyjnie. EXACT BlackTech X Plus to nowoczesna technologia badania geometrii w pojazdach za pomocą 8

Bardziej szczegółowo

SIGMACHECK. Przenośny miernik pomiaru przewodności właściwej prądami wirowymi. TechControl s.c. ul. Gdyńska Racibórz Poland

SIGMACHECK. Przenośny miernik pomiaru przewodności właściwej prądami wirowymi. TechControl s.c. ul. Gdyńska Racibórz Poland Przenośny miernik pomiaru przewodności właściwej prądami wirowymi SIGMACHECK Miernik przewodności właściwej Sigmacheck został zaprojektowany w sposób aby zapewnić najdokładniejszy pomiar, oferując użytkownikowi

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacja landxpert v11

INSTRUKCJA instalacja landxpert v11 Wymagania minimalne do wersji 11: Microsoft Windows 7 32 lub 64-bit Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium (porównaj wersje Windows 7); Microsoft Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate

Bardziej szczegółowo

Jakość koloru. Menu Jakość. Strona 1 z 7

Jakość koloru. Menu Jakość. Strona 1 z 7 Strona 1 z 7 Jakość koloru Wskazówki dotyczące jakości kolorów stanowią pomoc w poznawaniu, jak za pomocą dostępnych funkcji drukarki można zmieniać ustawienia kolorowych wydruków i dostosowywać je do

Bardziej szczegółowo

Zainstalowany AutoCAD w pełnej wersji najlepiej Civil lub MAP 2007 lub wyższej.

Zainstalowany AutoCAD w pełnej wersji najlepiej Civil lub MAP 2007 lub wyższej. Wymagania do wersji DEMO: Microsoft Windows 7 32/64 bit Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium (porównaj wersje Windows 7); Microsoft Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate lub Home

Bardziej szczegółowo

Światłomierze Polaris

Światłomierze Polaris Światłomierze Polaris Udoskonalenie systemów wewnętrznego pomiaru światła w kamerach małoobrazkowych i formatu 6x4,5 cm spowodowało zmniejszenie zapotrzebowania na światłomierze zewnętrzne. Coraz powszechniejsze

Bardziej szczegółowo

* Big Index - Indeks dołączony do ProfiCD w formacie 25x24 cm. Usługa dotyczy negatywów i diapozytywów typu 135. Index zawiera 36 klatek.

* Big Index - Indeks dołączony do ProfiCD w formacie 25x24 cm. Usługa dotyczy negatywów i diapozytywów typu 135. Index zawiera 36 klatek. 01.01 - - - skanowanie z archiwizacją. ( jednego filmu i nagranie na płytę CD). ProfiCD z nagranymi plikami w formacie JPEG o rozmiarze 10x15 cm, 300 dpi, RGB, skompresowane do objętości około 0,7-1,2

Bardziej szczegółowo

Informacje o wersji dla klientów

Informacje o wersji dla klientów Niniejszy dokument zawiera ważne informacje dotyczące tej wersji. Przed kontynuacją instalacji należy przekazać zawarte w nim informacje wszystkim użytkownikom. Uwaga: W niniejszym dokumencie termin Color

Bardziej szczegółowo

Laptop LENOVO G50-80 G50-80-i SSD

Laptop LENOVO G50-80 G50-80-i SSD Laptop LENOVO G50-80 G50-80-i3-5005-SSD Numer katalogowy:g50-80-i3-5005-ssd CECHY PRODUKTU: Pojemność SSD: - do 250 GB Producent - Lenovo Przekątna Ekranu - do 15.6" System Operacyjny - Windows 10 Typ

Bardziej szczegółowo

Laptop Lenovo IdeaPad IBD i3-5005u, 8GB RAM, SSD 120GB

Laptop Lenovo IdeaPad IBD i3-5005u, 8GB RAM, SSD 120GB Laptop Lenovo IdeaPad 100-15IBD i3-5005u, 8GB RAM, SSD 120GB CECHY PRODUKTU: Pojemność SSD: - do 250 GB Producent - Lenovo Przekątna Ekranu - do 15.6" System Operacyjny - Windows 10 Typ Procesora - Intel

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna Specyfikacja techniczna przygotowania materiałów do druku na do druku wielkoformatowego Profesjonalna Drukarnia SPIS TREŚCI 1. UWAGI OGÓLNE...3 2. PODSTAWOWE DEFINICJE...3 3. UKŁAD GRAFICZNY STRONY...3

Bardziej szczegółowo

Grafika komputerowa. dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły e-mail: aolejnik@zut.edu.pl

Grafika komputerowa. dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły e-mail: aolejnik@zut.edu.pl Grafika komputerowa dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły e-mail: aolejnik@zut.edu.pl ZAKRES WYKŁADÓW 1. 2. Wybrane zagadnienia z Color Management System - Widzenie barw przez człowieka - Systemy opisu barw

Bardziej szczegółowo

Nazwa, typ, model, producent oferowanego urządzenia...

Nazwa, typ, model, producent oferowanego urządzenia... Pozycja 1 - Urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka, skaner) formatu A3, kolor, finiszer Nazwa, typ, model, producent oferowanego urządzenia 1. technologia druku laserowa lub oparta na diodach LED

Bardziej szczegółowo

Co to jest GASTRONOMIA?

Co to jest GASTRONOMIA? Co to jest GASTRONOMIA? Program Gastronomia to w pełni zintegrowana aplikacja, która znajduje zastosowanie w obsłudze punktu sprzedaży produktów gastronomicznych i może być dostosowana do indywidualnych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi przełącznika KVM ATEN CS661. Opis urządzenia. Instalacja urządzenia

Instrukcja obsługi przełącznika KVM ATEN CS661. Opis urządzenia. Instalacja urządzenia Instrukcja obsługi przełącznika KVM ATEN CS661 Opis urządzenia Przełącznik ATEN CS661 jest urządzeniem małych rozmiarów, które posiada zintegrowane 2 kable USB do podłączenia komputera lokalnego (głównego)

Bardziej szczegółowo

1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość. model/producent

1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość. model/producent 1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość aparat cyfrowy 1 liczba efektywnych pikseli [mln]: minimum 6 typ matrycy: CCD ekwiwalent ogniskowej: 1.5 format zapisu danych: JPEG, RAW czas otwarcia

Bardziej szczegółowo

Jak posługiwać się kartą testową BM_Test_Gradation.pdf?

Jak posługiwać się kartą testową BM_Test_Gradation.pdf? Jak posługiwać się kartą testową BM_Test_Gradation.pdf? Wprowadzenie. Wiele nowoczesnych i zaawansowanych drukarek laserowych i atramentowych posiada w swoim menu możliwość wydrukowania z pamięci własnej

Bardziej szczegółowo

Produkty. MKS Produkty

Produkty. MKS Produkty Produkty MKS Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE MKS Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

8-calowa cyfrowa ramka do zdjęć! Wbudowane 128 MB

8-calowa cyfrowa ramka do zdjęć! Wbudowane 128 MB PF-801 firmy Genius jest najwyższej jakości 8-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, przeznaczonym do wyświetlania ulubionych zdjęć w naturalnych, wibrujących kolorach i z realistycznym bogactwem szczegółów,

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SPECYFIKACJA TECHNICZNA model obciążenia NEXUS 412A analogowy, 2 obiektywy 0.01-0.025-0.05-0.1-0.2-0.3-0.5-1 kgf (HV) NEXUS 413A analogowy, 3 obiektywy 0.01-0.025-0.05-0.1-0.2-0.3-0.5-1 kgf (HV) NEXUS

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja PL (Ploter A1 24 ) (szt. 1) Wymagane parametry minimalne. 72 wydruki A1/godz. (+/- 1 m²/godz) 72 wydruki A1/godz.

Specyfikacja PL (Ploter A1 24 ) (szt. 1) Wymagane parametry minimalne. 72 wydruki A1/godz. (+/- 1 m²/godz) 72 wydruki A1/godz. Instrukcja wypełnienia: Wykonawca zobowiązany jest wypełnić kolumnę oznaczoną napisem Nazwa producenta oferowany model, wpisując wartość parametru dla oferowanego urządzenia, zgodnie z zapisami kolumny

Bardziej szczegółowo

Precyzyjne drukowanie kolorów marek

Precyzyjne drukowanie kolorów marek Precyzyjne drukowanie kolorów marek Druk z rozszerzonym gamutem stanowi alternatywę dla druku kolorów dodatkowych bez niepotrzebnych nakładów produkcyjnych. przy użyciu stałego zestawu farb Wyzwanie biznesowe

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Lp. Nazwa sprzętu komputerowego Ilość Termin realizacji 1 Ploter styczeń 2 Drukarka A3 (kolor) styczeń 3 Aparat cyfrowy profesjonalny styczeń

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206)

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy (50206) 1 Instrukcja obsługi Opis produktu 1) Góra 2) Menu 3) Dół 4) Wejście USB 5) Kamera 6) Głośnik 7) OK 8) Mode 9) Power 10) Wyświetlacz 11) Slot na kartę 12) Diody

Bardziej szczegółowo

Laptop LENOVO V110 80TL0088US

Laptop LENOVO V110 80TL0088US Laptop LENOVO V110 80TL0088US Numer katalogowy:80tl0088us CECHY PRODUKTU: Pojemność HDD - 321-500 GB Producent - Lenovo Przekątna Ekranu - do 15.6" System Operacyjny - Windows 10 Typ Procesora - Intel

Bardziej szczegółowo

SKANERY WIZYTÓWEK. SKANERY wizytówek WORLDCARD - Idealne RozwiĄzanie dla Ciebie. WorldCard OFFICE

SKANERY WIZYTÓWEK. SKANERY wizytówek WORLDCARD - Idealne RozwiĄzanie dla Ciebie. WorldCard OFFICE SKANERY wizytówek WORLDCARD - Idealne RozwiĄzanie dla Ciebie * masz mało czasu i dużo różnych wizytówek, a nie znosisz ręcznego przepisywania danych do bazy elektronicznej * chcesz szybko i skutecznie

Bardziej szczegółowo

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH Nr postępowania: Załącznik nr 1F do SIWZ RAP/39/2011 CZĘŚĆ 3 WYMAGANE PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZETU DRUKARKI, DRUKARKI WIELOFUNKCYJNE I SKANERY SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH I. DRUKARKI

Bardziej szczegółowo

Just Normlicht wysokiej jakości podświetlarki i kabiny oświetleniowe

Just Normlicht wysokiej jakości podświetlarki i kabiny oświetleniowe Just Normlicht wysokiej jakości podświetlarki i kabiny oświetleniowe Kontrolowane oświetlenie to jedyny sposób zapewniający wzorcowe warunki obserwacji i weryfikacji kolorystycznej wydruków. Just Normlicht

Bardziej szczegółowo

Unocode 299. * * * Najlepsza do cięcia kluczy z kodu

Unocode 299. * * * Najlepsza do cięcia kluczy z kodu Unocode 299 Unocode 299 Unocode 299, elektroniczna maszyna firmy Silca do dorabiania kluczy płaskich domowych oraz samochodowych. Unocode 299 reprezentuje maszynę nowej generacji, która jest przeznaczona

Bardziej szczegółowo

Pytania z dnia 09.11.2012 r.

Pytania z dnia 09.11.2012 r. Toszek, 12.11.2012 r. dotyczy: postępowania nr 26/PN/DEG/SG/AC/2012 na dostawę aparatury medycznej, mebli medycznych, sprzętu komputerowego, testów psychologicznych oraz filmów DVD w ramach modernizacji

Bardziej szczegółowo

Załacznik nr 4 do SIWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik do Formularza Oferty

Załacznik nr 4 do SIWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik do Formularza Oferty . Urządzenie wielofunkcyjne laserowe. a Minimalne parametry urządzenia wymagane przez Zamawiającego Technologia Laserowa Funkcje drukowanie, skanowanie, kopiowanie, fax Podajnik papieru Minimum 200 arkuszy

Bardziej szczegółowo

PRODUKTY KYOCERA TO: ECOSYS TASKALFA

PRODUKTY KYOCERA TO: ECOSYS TASKALFA WIELOFUNKCYJNE KOLOR JEDNYM Z GŁÓWNYCH POWODÓW, KTÓRYMI KIERUJESZ SIĘ PODCZAS WYBORU URZĄDZENIA JEST JAK NAJLEPSZE ODZWIERCIEDLENIE KOLORÓW? JEŚLI TAK, TO JESTEŚ W DOBRYM MIEJSCU! PRODUKTY KYOCERA TO:

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD 50213

Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD 50213 Instrukcja obsługi Rejestrator jazdy HD 50213 Opis urządzenia 1. Reset 2. Góra 3. Tryb 4. Ok Potwierdź 5. Menu 6. Dół 7. Zasilanie 8. Wejście na kartę TF 9. Przycisk zabezpieczający (SOS) 10. Port USB

Bardziej szczegółowo

micro-gloss Skuteczny pomiar połysku ułatwia badanie jakości Ergonomiczny wygląd, łatwość obsługi

micro-gloss Skuteczny pomiar połysku ułatwia badanie jakości Ergonomiczny wygląd, łatwość obsługi micro-gloss Skuteczny pomiar połysku ułatwia badanie jakości Pierwszy połyskomierz klasy micro-gloss stał się standardem przemysłowym w pomiarze połysku. Łączy on znaną powszechnie i cenioną łatwość obsługi

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto posiadać drukarkę 3D w szkole?

Dlaczego warto posiadać drukarkę 3D w szkole? Szanowni Państwo, firma PRO-SERWIS zaprasza na spotkanie w dniu 12 października 2016 r. z polskim producentem drukarek firmą 3DKreator na temat Dlaczego warto posiadać drukarkę 3D w szkole? NARZĘDZIE DO

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Numer sprawy: DGA/11/09 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik A do SIWZ A. Komputer stacjonarny (1 szt.) procesor stacjonarny, czterordzeniowy klasy x86 osiągający min. 3900 pkt. w teście pamięć

Bardziej szczegółowo

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS Uproszczona instrukcja obsługi Evolis Zenius Spis treści 1 WPROWADZENIE....3 1.1 Wypakowanie....3 1.2 Opis i funkcje drukarki....3 1.3 Instalacja....4 1.3.1

Bardziej szczegółowo

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze 2 Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 Instalacja dająca poczucie bezpieczeństwa Pełna ochrona na miarę potrzeb Centrala

Bardziej szczegółowo

Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows

Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows Spis treści Rozdział 1. Przegląd......... 1 Wstęp................. 1 Wdrażanie technologii Data Access........ 1 Źródła danych

Bardziej szczegółowo

DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24

DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24 DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24 WYKONAWCY ubiegający się o udzielenie zamówienia na dostawę urządzeń drukujących na potrzeby Ministerstwa Edukacji Narodowej - postępowanie nr DE.WZP.321.1.4.2014.JC

Bardziej szczegółowo

Laptop Toshiba Satelitte L55-B5267

Laptop Toshiba Satelitte L55-B5267 Laptop Toshiba Satelitte L55-B5267 CECHY PRODUKTU: Pojemność SSD: - do 250 GB Przekątna Ekranu - do 15.6" System Operacyjny - Windows 8.1 Typ Procesora - Intel Core i3 NOWOŚĆ W OFERCIE 2229.00 zł 2229.00

Bardziej szczegółowo

Zmiana rozdzielczości ekranu

Zmiana rozdzielczości ekranu Zmiana rozdzielczości ekranu Ze względu na technologię stosowaną w ekranach ciekłokrystalicznych (LCD) rozdzielczość ekranu jest zawsze stała. Dla najlepszego efektu należy wybrać największą obsługiwaną

Bardziej szczegółowo

Znakowarka FlyMarker PRO

Znakowarka FlyMarker PRO Mark like a Professional Znakowarka FlyMarker PRO Film o nowym produkcie: Zobacz jak działa ręczna znakowarka FlyMarker PRO Mark like a Professional FlyMarker PRO Wersja MOBIL Ręczna znakowarka CNC FlyMarker

Bardziej szczegółowo

1x HDMI, RJ 11 (modem), RJ45 (LAN),

1x HDMI, RJ 11 (modem), RJ45 (LAN), FORMULARZ OFERTY TECHNICZNEJ 1. KOMPUTERY PRZENOŚNE (LAPTOP) w zestawie z torbą i myszą optyczną z przeznaczeniem do prac biurowych oraz dla potrzeb dydaktyczno prezentacyjnych. ILOŚĆ SZTUK: 4+4 ** Procesor

Bardziej szczegółowo

Praktyczna funkcjonalność dla biur

Praktyczna funkcjonalność dla biur Pobierz folder PDF» Praktyczna funkcjonalność dla biur W celu spełnienia wysokich wymagań użytkowników biurowych Nashuatec stworzył urządzenia wielofunkcyjne serii MP161F/MP161SPF. Pierwsze z nich przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Pasek menu. Ustawienia drukowania

Pasek menu. Ustawienia drukowania Polecenie Ustawienia drukowania... z menu Plik pozwala określić urządzenie drukujące poprzez jego wybór z pola kombi. Urządzenie można skonfigurować poprzez przycisk właściwości. Otwiera się wówczas okno

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji Program Płatnik 10.01.001 Instrukcja instalacji S P I S T R E Ś C I 1. Wymagania sprzętowe programu Płatnik... 3 2. Wymagania systemowe programu... 3 3. Instalacja programu - bez serwera SQL... 4 4. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Szybkie i kompaktowe kolorowe drukarki laserowe

Szybkie i kompaktowe kolorowe drukarki laserowe Pobierz folder PDF» Prezentacja» Szybkie i kompaktowe kolorowe drukarki laserowe Drukarki Nashuatec SPC220N/221N/222DN oferują wszystko, czego oczekujesz od wydajnych i oszczędnych urządzeń drukujących.

Bardziej szczegółowo

Parametry. Lp. Sprzęt Liczba sztuk 1. Notebook z systemem operacyjnym. Minimalne wymagania. 15 sztuk Przekątna ekranu LCD min.

Parametry. Lp. Sprzęt Liczba sztuk 1. Notebook z systemem operacyjnym. Minimalne wymagania. 15 sztuk Przekątna ekranu LCD min. Część B. Sprzęt dla logistyków zgodne z zapytaniem ofertowym nr 08/2013/01 z dnia 03.09.2013 r. w ramach projektu Szkoła, staż, praca Twoja droga do sukcesu! Lp. Sprzęt Liczba sztuk 1. Notebook z systemem

Bardziej szczegółowo

4. Drukarka atramentowa kolorowa A3 1 sztuk

4. Drukarka atramentowa kolorowa A3 1 sztuk 4. Drukarka atramentowa kolorowa A3 sztuk (MONO/KOLOR) normal [OptiPlex 55 Ultra Small From Factor] 2 ROZDZIELCZOŚĆ Min 200 x 200 dpi 3 TECHNOLOGIA DRUKU Druk atramentowy 4 WKŁADY DRUKUJĄCE 5 Minimum w

Bardziej szczegółowo

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta WSTĘP Click5000 jest urządzeniem dla personelu obsługi umożliwiającym profesjonalną obróbkę oraz natychmiastowe wykonywanie fotografii. Urządzenie

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ SPECYFIKACJI TECHNICZNO-CENOWEJ ZAMAWIANEGO/OFEROWANEGO URZĄDZENIA DO CYFROWEGO DRUKU W KOLORZE

FORMULARZ SPECYFIKACJI TECHNICZNO-CENOWEJ ZAMAWIANEGO/OFEROWANEGO URZĄDZENIA DO CYFROWEGO DRUKU W KOLORZE Załącznik nr 6 /nazwa i adres Wykonawcy/. miejscowość i data FORMULARZ SPECYFIKACJI TECHNICZNO-CENOWEJ ZAMAWIANEGO/OFEROWANEGO URZĄDZENIA DO CYFROWEGO DRUKU W KOLORZE Należy podać nazwę, producenta, typ,

Bardziej szczegółowo

ColorNavigator 5. Kalibracja i profilowanie monitora ColorEdge z użyciem. oprogramowania EIZO

ColorNavigator 5. Kalibracja i profilowanie monitora ColorEdge z użyciem. oprogramowania EIZO ColorNavigator 5 Kalibracja i profilowanie monitora ColorEdge z użyciem oprogramowania EIZO Więcej informacji www.eizo.pl Copyright for Polish edition by Alstor Sp. z o.o. 11.01.2010 Niniejszy materiał

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi Ważne uwagi Deklaracja zgodności CE Nazwa producenta: X-Rite, Incorporated Authoryzowany Przedstawiciel w Polsce: X-Rite Photo Europe Spectrum Point, 164 Clapgate Lane, Birmingham

Bardziej szczegółowo

Drukarki fotograficzne Citizen: Aby zatrzymać chwilę

Drukarki fotograficzne Citizen: Aby zatrzymać chwilę Drukarki fotograficzne Citizen: Drukarki fotograficzne Citizen: Jako profesjonalny fotograf jesteś tym, który zachowuje najważniejsze momenty w życiu swoich klientów. Twój kunszt, doświadczenie i inspiracja

Bardziej szczegółowo

Seria MB. Year and Brochure Title. Ingeniously Practical. Zaawansowane funkcje. Precyzyjne wyniki.

Seria MB. Year and Brochure Title. Ingeniously Practical. Zaawansowane funkcje. Precyzyjne wyniki. Seria MB Year and Brochure Title High Performance Balances and Scales Prosta i skuteczna analiza wilgotności. Zaawansowane funkcje. Precyzyjne wyniki. Najlepszy wybór do analizy wilgotności od laboratorium

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ TECHNICZNY (FT) - ZMIENIONY NR 2 Część IV 1. PAKIET NR 1 Formularz techniczny dla pakietu nr 1

FORMULARZ TECHNICZNY (FT) - ZMIENIONY NR 2 Część IV 1. PAKIET NR 1 Formularz techniczny dla pakietu nr 1 ... (oznaczenie wykonawcy) 1. Typ skanera płaski, stolikowy 2. Rozdzielczość optyczna 2400x2400 dpi 3. Głębia koloru 48 bit 4. Prędkość skanowania - w trybie przeglądu: do 7 s, 5. Maksymalne rozmiary dokumentu

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH DOSTAWY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH DOSTAWY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM Załącznik Nr 7 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH DOSTAWY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM Postanowienia ogólne: 1) Dostawa 30 sztuk zestawów

Bardziej szczegółowo

HART-COM - modem / przenośny komunikator HART

HART-COM - modem / przenośny komunikator HART CECHY Kalibracja przyrządów obiektowych wyposażonych w protokół HART Praca jako przenośny komunikator HART lub modem HART / USB Wbudowany zasilacz przetworników 2-przew. Wbudowana funkcja rezystora 250Ω

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7 Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS 1 SPIS TREŚCI Główne elementy....3 Instrukcje instalacji.......5 Instalacja adaptera Bluetooth.....17

Bardziej szczegółowo

Stacja graficzna szkoleniowa typ A1, A2, B - Procedura odbioru sprzętu

Stacja graficzna szkoleniowa typ A1, A2, B - Procedura odbioru sprzętu Załącznik nr 3 do umowy z dnia Stacja graficzna szkoleniowa typ A1, A2, B - Procedura odbioru sprzętu. Sprawdzić, czy numery seryjne zestawu są zgodne z dokumentami dostawy i protokołami odbioru sprzętu.

Bardziej szczegółowo

KALKULACJA CENY OFERTY Sprzęt informatyczny Część I

KALKULACJA CENY OFERTY Sprzęt informatyczny Część I Lp. Przedmiot zamówienia Szczegółowy opis KALKULACJA CENY OFERTY Sprzęt informatyczny Część I, model/typ oferowanego przez Wykonawcę sprzętu/oprogramowania * Jednostka Ilość jednostek Cena jednostkowa

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1 05-090 Raszyn, ul Gałczyńskiego 6 tel (+48) 22 101-27-31, 22 853-48-56 automatyka@apar.pl www.apar.pl Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1 wersja 3.x 1. Opis Aplikacja ARSOFT-WZ1 umożliwia konfigurację i

Bardziej szczegółowo

Office Synchronizer. Informacje o wersji. Wersja 1.66

Office Synchronizer. Informacje o wersji. Wersja 1.66 Office Synchronizer Informacje o wersji Wersja 1.66 Biuro centrali firmy Trimble Navigation Limited Engineering and Construction Division 935 Stewart Drive Sunnyvale, California 94085 Stany Zjednoczone

Bardziej szczegółowo

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH Nr postępowania: Załącznik nr 1G do SIWZ RAP.272.19.2013 CZĘŚĆ 3 WYMAGANE PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZETU DRUKARKI, URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE I SKANERY SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH I.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Promocja wykorzystania biogazu w regionach Europy www.biogasaccepted.eu Studienzentrum für internationale Analysen 4553 Schlierbach/ Österreich Manual - Page 1/13 Contents Contents...2

Bardziej szczegółowo

TAK, WYMAGA NIE WYMAGA

TAK, WYMAGA NIE WYMAGA Pytania z dnia 07.04.2016 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę wraz z montażem wyświetlacza wielkoformatowego (telebimu) w technologii

Bardziej szczegółowo

Product Design Suite. AutoCAD. Mechanical. Showcase. Autodesk. Autodesk. Designer. SketchBook. Autodesk. Mudbox Vault. Autodesk. Ultimate.

Product Design Suite. AutoCAD. Mechanical. Showcase. Autodesk. Autodesk. Designer. SketchBook. Autodesk. Mudbox Vault. Autodesk. Ultimate. Autodesk Product Design Suite Standard 20122 Wymagania systemowe Typowyy użytkownikk i proces roboczy Projektantom i inżynierom odpowiedzialnym za tworzenie wyjątkowych produktów pakiet Autodesk Design

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi Oprogramowanie DMS Lite Podstawowa instrukcja obsługi 1 Spis treści 1. Informacje wstępne 3 2. Wymagania sprzętowe/systemowe 4 3. Instalacja 5 4. Uruchomienie 6 5. Podstawowa konfiguracja 7 6. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Cześć 1 akcesoria Powyższe wymagania spełnia np. Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL- C2620DW lub inne równoważne

Cześć 1 akcesoria Powyższe wymagania spełnia np. Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL- C2620DW lub inne równoważne Cześć 1 akcesoria 1 Drukarka: Kolorowa laserowa Wyświetlacz z funkcją ekranu dotykowego: tak Rozdzielczość druku - czerń [dpi]: 9600 x 600 Rozdzielczość druku - kolor [dpi]: 9600 x 600 Prędkość druku -

Bardziej szczegółowo

Wpisany przez Mateusz Ponikowski Czwartek, 01 Listopad 2012 11:37 - Zmieniony Czwartek, 01 Listopad 2012 14:42

Wpisany przez Mateusz Ponikowski Czwartek, 01 Listopad 2012 11:37 - Zmieniony Czwartek, 01 Listopad 2012 14:42 Jeżeli posiadasz komputer z oryginalnym systemem Windows może za niewielkie pieniądze cieszyć się najnowszą edycją "okienek". Microsoft przygotował preferencyjne warunki dla użytkownicy którzy chcąc przesiąść

Bardziej szczegółowo

Cyfrowy wzmacniacz AED dla przetworników tensometrycznych.

Cyfrowy wzmacniacz AED dla przetworników tensometrycznych. Cyfrowy wzmacniacz AED dla przetworników tensometrycznych. Zamień swoje analogowe przetworniki wagi na cyfrowe. AED sprawia, że wdrażanie systemów sterowania procesami jest łatwe i wygodne. AED przetwarza

Bardziej szczegółowo

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNO-KONFIGURACYJNE /dot. CZĘŚCI I/ 1 x D-SUB (VGA) 1 x HDMI

MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNO-KONFIGURACYJNE /dot. CZĘŚCI I/ 1 x D-SUB (VGA) 1 x HDMI Załącznik nr 7.1 do SIWZ MINIMALNE WYMAGANIA TECHNICZNO-KONFIGURACYJNE /dot. CZĘŚCI I/ ZESTAW KOMPUTEROWY 1: Monitor: Przekątna ekranu 21,5" Czas reakcji matrycy 5 ms Jasność ekranu 250 cd/m 2 Kontrast

Bardziej szczegółowo

DEFEKTOSKOP ULTRADŹWIĘKOWY ECHOGRAPH 1090

DEFEKTOSKOP ULTRADŹWIĘKOWY ECHOGRAPH 1090 DEFEKTOSKOP ULTRADŹWIĘKOWY ECHOGRAPH 1090 ECHOGRAPH 1090 Zawsze najlepszy wybór Kompaktowy, wytrzymały przenośny i szybki Nowy ECHOGRAPH 1090 jest idealnym urządzeniem do wykonywania manualnie badania

Bardziej szczegółowo

Połączenia. Obsługiwane systemy operacyjne. Instalowanie drukarki przy użyciu dysku CD Oprogramowanie i dokumentacja

Połączenia. Obsługiwane systemy operacyjne. Instalowanie drukarki przy użyciu dysku CD Oprogramowanie i dokumentacja Strona 1 z 6 Połączenia Obsługiwane systemy operacyjne Korzystając z dysku CD z oprogramowaniem, można zainstalować oprogramowanie drukarki w następujących systemach operacyjnych: Windows 8.1 Windows Server

Bardziej szczegółowo

Dostawa pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego do szkół w Gminie Wydminy -modyfikacja

Dostawa pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego do szkół w Gminie Wydminy -modyfikacja Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z

Bardziej szczegółowo