Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ"

Transkrypt

1 Kevin Wilson PROFESJONALNE ROZWIĄZANIA DO ZARZĄDZANIA BARWĄ Kolor. Doskonały.

2 Nowy standard doskonałości koloru. Niezależnie od Twojego Poziomu Zaawansowania, masz pewność osiągnięcia maksymalnych efektów przy minimalnych nakładach czasu, tuszu oraz papieru. Kevin Wilson

3 Profesjonalne Rozwiązania Zarządzania Barwą i1 oferują zupełnie nowy poziom możliwości umożliwiający zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających profesjonalistów. Osoby profesjonalnie pracujące z kolorem wiedzą, że skalibrowane oraz oprofilowane urządzenia oraz systemy to krytyczne i niezbędne elementy udanego, wydajnego oraz kreatywnego procesu twórczego. Dowolne zdjęcia zrobione aparatem, oglądane na monitorze (czy rzutniku), odbitkach próbnych, wydrukach z drukarek i maszyn drukarskich lub w końcu publikowane w sieci muszą zachować zgodność kolorystyczną. W innym przypadku, zarówno użytkownicy, jak i ich klienci nigdy nie będą zadowoleni z osiągniętych rezultatów, niezależnie od wielkości poświęconych na jego poprawę nakładów finansowych i czasowych. Na całym świecie osoby i firmy profesjonalnie zajmujące się kolorem, w celu osiągnięcia najwyższej zgodności kolorystycznej od wykonania zdjęcia, poprzez oglądanie, na druku kończąc polegają na rozwiązaniach do zarządzania barwą i1.

4 X-Rite wprowadza na rynek nową rodzinę Profesjonalnych Rozwiązań do Zarządzania Barwą i1. Szeroka gama wszechstronnych, uniwersalnych oraz precyzyjnych rozwiązań do pomiarów, kalibracji oraz profilowania, podnosi poprzeczkę na niespotykany dotąd poziom. Przeprojektowaliśmy dosłownie wszystko, by użytkownik mógł uzyskać maksymalną wydajność, rentowność i dokładność. Niezależnie od tego, czy poszukiwane jest rozwiązanie do zarządzania barwą na ekranie czy kompletne rozwiązanie obejmujące wszystkie elementy procesu twórczego, systemy i1 od dawna umożliwiały uzyskanie wyjątkowej zgodności kolorystycznej. Nigdy nie było lepszego momentu do inwestycji w systemy i1. Niezależnie od tego, skąd pochodzą nowi użytkownicy czy też osoby szukające możliwości uaktualnienia posiadanych rozwiązań, osiągnięte rezultaty wzbudzą zachwyt każdego z nich. i1display Pro i1display Pro to doskonały wybór dla wymagających fotografów, projektantów i innych osób zawodowo pracujących z kolorem, poszukujących najwyższej możliwej precyzji odwzorowania barw na ekranach monitorów komputerów stacjonarnych, przenośnych oraz projektorów. To doskonałe połączenie szybkości, możliwości i kontroli parametrów dla uzyskania niezrównanej precyzji koloru. i1basic Pro 2 i1basic Pro 2 to podstawowe rozwiązanie dla profesjonalnego profilowania monitorów i projektorów, weryfikacji parametrów monitorów oraz wydruków oraz pomiarów próbek barwnych. Zaprojektowany dla unikalnych potrzeb zawodowców, i1basic Pro jest idealnym rozwiązaniem dla całego procesu produkcyjnego w ekosystemach z zarządzaniem barwą. i1photo Pro 2 i1photo Pro 2 został zaprojektowany specjalnie dla wymagających fotografów, do obsługi zarówno aparatów fotograficznych, monitorów, projektorów, jak i drukarek RGB. Docenią oni doskonałą wierność kolorów, szczególnie w zakresie cieni oraz świateł oraz dostarczanie najwyższej dokładności odwzorowania naturalnych szarości i odcieni skóry. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych (OBC) umożliwi ponadto optymalizację wydruków, dając możliwość wzięcia pod uwagę takiego czynnika wpływającego na dokładność odwzorowania barw, jak użycie w podłożach do druku wybielaczy optycznych, jak również możliwość generowania profili barwnych dla specyficznych warunków oświetleniowych panujących w studiach, galeriach lub innych miejscach prezentacji wydrukowanych odbitek.

5 i1publish Pro 2 i1publish Pro 2 jest rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim dla osób i firm zawodowo zajmujących się prepressem, drukiem, fotografią lub projektowaniem, którzy wymagają najwyższej precyzji odwzorowania kolorów w całym procesie twórczym od zdjęcia wykonanego aparatem fotograficznym, poprzez obróbkę i wyświetlanie na monitorach lub projektorach, po druk na drukarkach RGB, CMYK i wielokolorowych (CMYK+4) oraz maszynach drukarskich. Pozwala uzyskać bardzo dużą wierność i powtarzalność kolorystyczną podczas wyświetlania, tworzenia odbitek próbnych oraz drukowania. Dostępne funkcje kontroli parametrów pozwalają na softproofing na ekranie monitora oraz kontrolę parametrów wydruku. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych umożliwia użytkownikom uniezależnienie się od warunków oświetleniowych środowiska, w którym oglądane będą prace. Możliwość pomiarów metodą M1 pozwala na uzyskanie w przyszłości wyników zgodnych z wchodzącymi dopiero do użycia standardami branżowymi dotyczącymi warunków oświetleniowych. i1publish i1publish jest pakietem oprogramowania przeznaczonym dla użytkowników posiadających już rozwiązania i1pro lub i1isis i wymagających wierności odwzorowania kolorów w całym procesie produkcyjnym. W skład zestawu wchodzi oprogramowanie oraz wzorniki pomiarowe potrzebne do uzyskania powtarzalnych i dokładnych wyników pomiarowych dla aparatów fotograficznych, projektorów oraz drukarek RGB i CMYK+ (w skład zestawu nie wchodzi spektrofotometr i1pro 2). Aktualizacje i1publish oraz i1publish Pro Dla aktualnych użytkowników zestawów i1 nadeszła właśnie doskonała chwila dla dokonania aktualizacji posiadanych rozwiązań do takich, które oferują obecnie najwyższy poziom dokładności na rynku. Inwestycja natychmiast zacznie na siebie zarabiać, redukując zużycie czasu oraz materiałów eksploatacyjnych (nie wspominając o możliwości poradzenia sobie z trudnościami wynikającymi z zastosowania wybielaczy optycznych w podłożach). Możliwa jest aktualizacja samego oprogramowania lub też przejścia na najbardziej zaawansowany zestaw i1publish Pro 2, obejmujący zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt.

6 PODSTAWOWE SKŁADNIKI i1 Każde rozwiązanie i1 Pro to kombinacja najwyższej klasy sprzętu oraz oprogramowania, udostępniająca niezrównany poziom dokładności zarządzania barwą, wymagany przez osoby zawodowo pracujące z kolorem. SPRZĘT i1 Wybiegamy myślą w przód, by również w przyszłości można było wykorzystać dzisiejszą inwestycję Zarówno w przypadku wyboru rozwiązania dla samych wyświetlaczy opartego na kolorymetrze, czy też użycia spektrofotometru do kontroli całego procesu produkcyjnego, możemy zapewnić, że stosowane zestawy zaprojektowano z myślą o osiągnięciu najwyższej rentowności, efektywności oraz dokładności, który dodatkowo można podwyższyć, stosując urządzenia do automatycznego odczytu arkuszy testowych. KOLORYMETR i1display PRO Zaawansowany technologicznie kolorymetr dla wyświetlaczy i projektów Kolorymetr i1display Pro to urządzenie zbudowane z wykorzystaniem wysokiej jakości systemu optycznego działającego wraz z autorskim zestawem filtrów, zapewniającego bardzo wysoką, zbliżoną niemal do ludzkiej percepcję barw. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dokładnych wyników pomiarów. i1display Pro obsługuje wszystkie stosowane obecnie technologie konstrukcji wyświetlaczy, włączając w to monitory szerokogamutowe oraz zbudowane z wykorzystaniem podświetlenia LED. Kolorymetr ten jest kalibrowalny spektralnie, czyniąc go podatnym na aktualizacje w celu obsługi przyszłych technologii wyświetlania. Ergonomiczna, zwarta konstrukcja udostępnia kombinację trzech istotnych funkcji: Pomiar poziomu oświetlenia wbudowany dyfuzor pozwala na dokonanie pomiaru warunków oświetleniowych w miejscu pracy. Profilowanie wyświetlaczy po obróceniu osłony z dyfuzorem, regulacji obciążnika, podłączeniu kablem USB do komputera i naciśnięcie przycisku akcji. Profilowanie projektorów po obróceniu osłony z dyfuzorem staje się ona podstawą dla urządzenia i może służyć do profilowania biurkowych projektorów. Możliwość instalacji na statywie umożliwia profilowanie większych instalacji.

7 SPEKTROFOTOMETR i1pro 2 Na dzień dzisiejszy najdokładniejsze, wszechstronne i niezawodne urządzenie do profilowania Bazując na sukcesie spektrofotometru i1pro, będącego de facto standardem przemysłowym przez ponad dekadę, i1pro 2 oferuje nowej generacji rozwiązania technologiczne rynkowego lidera, oferując jeszcze wyższą dokładność, prostotę użytkowania oraz rozszerzony zestaw funkcji, obejmujący również możliwość wykorzystania najnowszych i nadchodzących standardów ISO. Cechy charakterystyczne: Nowa konstrukcja czujnika optycznego pozwalająca na wykorzystanie trzech standardów pomiarowych (ISO M0: Tungsten; ISO M1: D50; ISO M2: UV Cut) wraz z funkcją Kompensacji Wybielaczy Optycznych (OBC), bez konieczności wymiany jakichkolwiek filtrów czy stosowania dodatkowego urządzenia pomiarowego, daje pewność długiego czasu użytkowania urządzenia. Funkcja Kompensacji Wybielaczy Optycznych pozwala na bardzo dokładne profilowanie szerokiej gamy dostępnych dziś podłoży. Dzięki temu użytkownik może przewidzieć, jak kolor wydrukowany na papierze z wybielaczami optycznymi będzie wyglądał w różnych warunkach oświetleniowych, a wszystko to przy wykorzystaniu jednego urządzenia. Czujnik wykrywania położenia umożliwia bardziej niezawodne skanowanie nawet specjalnych podłoży lub wydruków niskiej rozdzielczości. Pozwala to na skanowanie mniejszej wielkości pól kontrolnych (do 7mm) w trybie manualnym, co generuje oszczędności zarówno czasu, jak i materiałów eksploatacyjnych oraz udostępnia podwójne procesy pomiarowe zarówno dla trybów OBC, M1, jak i M2. Nowa dioda statusu ułatwia korzystanie z urządzenia podczas pomiarów, sygnalizując aktualny stan spektrofotometru. Nowa, ergonomiczna konstrukcja pozwala na łatwiejsze i bardziej elastyczne użytkowanie, czyszczenie, ochronę i przechowywanie urządzenia zapewniając najwyższy poziom dokładności i produktywności. Poprawiona stabilność temperaturowa i poszerzone poziomy jasności poprawiają poziom pomiarów urządzeń emitujących światło, dając w rezultacie najwyższą dokładność kalibracji i profilowania monitorów i projektorów. Nowe funkcje diagnostyczne i automatycznej regulacji. Wbudowana funkcja kalibracji opartej na długości fal pozwala na kontrolę czujnika optycznego podczas kalibracji bieli (wraz z automatyczną korekcją i powiadamianiem), eliminując obawy co do dokładności pomiarowej urządzenia. Konserwacja i przechowywanie urządzenia (a co za tym idzie inwestycji) jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Samoczyszczące się szkło zasłaniające szczelinę pomiarową oraz osłony białej powierzchni kalibracyjnej zwiększają poziom ochrony przed kurzem i pyłem. Dzięki temu urządzenie przez cały czas udostępnia pełnię swoich możliwości. Zgodność z XRGA. i1pro2 jest zgodny ze standardem X-Rite Graphic Arts Standard (XRGA), co pozwala zewnętrznym firmom pracującym na polu zarządzania barwą w szybszy i prostszy sposób tworzyć własne rozwiązania wykorzystujące standardy ISO i jednocześnie daje pewność, że dane wysyłane i odbierane ze wszystkich połączeń są dokładne i powtarzalne.

8 AUTOMATYCZNE CZYTNIKI ARKUSZY TESTOWYCH i1 I1IO I1iO rozszerza możliwości urządzenia i1pro 2 o funkcję automatycznego, bezobsługowego odczytu arkuszy pól testowych wydrukowanych na różnego rodzaju podłożach o grubości do 10mm od tworzyw sztucznych, przez ceramikę, aż po tekstylia. Wystarczy po prostu podłączyć urządzenie i1pro 2, umieścić wydrukowany arkusz testowy i pozwolić czytnikowi dokonać reszty. Dodatkowo, w każdym momencie dostępna jest uniwersalność i funkcjonalności rozwiązania i1pro 2. Drugiej generacji czytnik i1io dostarczany jest wraz z nowym projektem podstawy, dzięki której może być wykorzystywany zarówno z oryginalnymi spektrofotometrami i1pro, jak i nową wersją i1pro 2. I1ISIS W dużych środowiskach produkcyjnych, jak fotolaby, drukarnie cyfrowe, wielkoformatowe oraz drukujące reprodukcje dzieł sztuki, pomiar arkuszy testowych w celu utrzymania dokładności profili barwnych może być procesem czaso- i pracochłonnym. Automatyczny czytnik i1isis ustanawia nowe standardy w zakresie szybkości, dokładności i obsługi. Dostępny zarówno w rozmiarze standardowym (A4+ i letter), jak i XL (A3+ oraz tabloid), pozwala na odczyt tysięcy pól testowych w czasie poniżej 10 minut. Konstrukcja oparta o wielokrotnie nagradzaną technologię pomiarów widma i1 gwarantuje przechwycenie pełnych jego charakterystyk dla potrzeb pomiarowych i generowania profili barwnych.

9 OPROGRAMOWANIE i1 Rozwiązania i1 Pro dostarczane są z profesjonalnym oprogramowaniem umożliwiającym tworzenie dokładnych profili barwnych i efektywne zarządzanie kolorem od jego rejestracji po wydruk. i1 PROFILER Dołączone do zestawów oprogramowanie i1profiler oferuje bezprecedensową elastyczność oraz posiada szereg unikalnych funkcji zarządzania barwą, dając jeszcze większe możliwości oraz kontrolę nad tworzeniem profesjonalnej jakości profili. Dostępne są dwa tryby pracy: podstawowy (basic), z interfejsem opartym o kreatory lub zaawansowany (advanced), w którym rozszerzony interfejs pozwala na tworzenie wysokiej jakości, precyzyjnych profili barwnych dla monitorów, projektorów, drukarek i drukarni. UNIKALNE FUNKCJE i1profiler OBEJMUJĄ: Unikalne funkcje i1profiler obejmują: Oparte o silnik barwny X-Rite i1prism pozwalają na tworzenie najwyższej jakości profesjonalnych profili barwnych dla monitorów, projektorów, prooferów oraz drukarek RGB i CMYK+ Kompensacja optycznych wybielaczy papieru dla różnych źródeł światła Optymalizacja profili w oparciu o oświetlenie zewnętrzne, specyfikę obrazu oraz kolory dodatkowe Zaawansowana kontrola separacji czerni umożliwiająca znaczne oszczędności wydatkowania czarnej farby Edycja punktu bieli podczas dostrajania profili Kontrola jakości dla softproofingu na ekranach monitorów i weryfikacja jakości wyjściowej wydruków Pomiar kolorów dodatkowych dla uzyskania zgodności kolorystycznej w krytycznych zastosowaniach Dla monitorów Brak ograniczeń w regulacji ustawień gammy, punktu bieli oraz jasności (również konfiguracja pomiarów innych wyświetlaczy lub źródeł światła, jako wartości docelowych) Tworzenie profili barwnych w dowolnych warunkach oświetleniowych dla optymalnej kontroli koloru w krytycznych zastosowaniach Korzystanie z predefiniowanych ustawień dla środowisk produkcji wideo Uzyskiwanie zgodności kolorystycznej monitorów grupy roboczej na podstawie profilu referencyjnego Optymalizacja balansu szarości dla uzyskania bardziej naturalnego ich odwzorowania dla dowolnych warunków oświetleniowych Formuła adaptacji chromatycznej dla uzyskania lepszej zgodności kolorystycznej różnych monitorów (lub różnych ustawień na jednym monitorze) z różnymi punktami bieli Kontrola jakości wyświetlania sprawdzenie oraz obrazowanie trendu parametrów wyświetlania monitora Funkcja automatycznej kalibracji wyświetlacza (ADC Automatic Display Calibration) do automatycznej kontroli i regulacji ustawień monitora Dla projektora cyfrowego Tworzenie dokładnych profili ekranowych dosłownie w kilka minut profilowanie projektora jest teraz równie proste, jak profilowanie monitora Uwzględnianie podczas tworzenia profilu warunków oświetleniowych w pomieszczeniu kontrola rzutowanych kolorów, koloru ekranu oraz oświetlenia pomieszczenia Dla drukarki Inteligentna technologia profilowania zapewniająca powtarzalność od-wydruku-do-wydruku, jak i od drukarki-do-drukarki Możliwość uzyskania niezrównanej jakości przejść tonalnych, szczegółów w światłach oraz cieniach Wykorzystuje funkcję kompensacji wybielaczy optycznych (OBC) do stosowania z podłożami wykorzystującymi takie związki Optymalizacja profili bazująca na specyficznych kolorach obrazu, bieli i czerni, odcieniach skóry, bibliotekach PANTONE lub pomiarach kolorów dodatkowych Obsługa rozbudowanych arkuszy testowych umożliwiająca uzyskanie bardzo dużej dokładności profili drukarek idealne do stosowania w wydruku reprodukcji dzieł sztuki oraz tworzenia odbitek próbnych Utrzymywanie poprawności odwzorowania kolorów w dłuższym okresie czasu oraz pomiędzy przebiegami, dzięki wykorzystaniu funkcji linearyzacji, pozwalającej na powrót parametrów druku do oryginalnego, oprofilowanego stanu Możliwość wykorzystania standardowych arkuszy testowych, jak i budowy własnych, spełniających dane wymagania odnośnie koloru oraz wielkości arkusza papieru Przechwytywanie rzeczywistych kolorów również podczas pomiaru oświetlenia zewnętrznego lub lampy błyskowej oraz proste dołączanie wyników pomiarów podczas budowy profili, umożliwiające uzyskanie doskonałej zgodności kolorystycznej dla materiałów drukowanych na potrzeby galerii, studiów lub centrów handlowych Możliwość szybkiego sprawdzenia jakości kolorystycznej wydruku oraz wybielaczy optycznych z użyciem zestawu testowego ColorChecker Proof

10 System kalibracji aparatów fotograficznych Szeroko stosowana technologia profilowania, dająca doskonałe rezultaty już z wykorzystaniem zestawu 24 pól testowych ColorChecker Classic, umożliwia tworzenie własnych profili barwnych aparatów fotograficznych, sprawdzających się szczególnie dobrze w środowiskach pracy wykorzystujących pliki RAW, nawet podczas użytkowania niestandardowych warunków oświetleniowych. Niezależnie, czy wykorzystywany jest jeden czy kilka aparatów, można w prosty sposób uzyskać doskonałe odwzorowanie i wysoką kontrolę nad kolorem. Minimalizuje różnice kolorystyczne między aparatami i obiektywami Dostosowuje się do mieszanego oświetlenia Umożliwia uzyskanie zgodności balansu kolorów między różnymi ujęciami Tworzenie profilu barwnego, dla którego pod uwagę brane są dwa źródła światła, co pozwala zastosować go do szerszego zakresu warunków oświetleniowych Zawiera wtyczkę dla programu Adobe Lightroom oraz aplikację pracującą samodzielnie PANTONE Color Manager Automatyczna aktualizacja i sprawdzanie bibliotek kolorów PANTONE Budowa palet najbliższych kolorów PANTONE na podstawie barw pobranych z plików użytkownika Umożliwia wykorzystanie do optymalizacji przez i1profiler kolorów dodatkowych w profilach drukarek dowolnej biblioteki lub palety, włącznie z paletami zbudowanymi na podstawie kolorów z plików graficznych Symulacja i wizualizacja różnic w procesie druku kolorami dodatkowymi oraz barw procesowych, włącznie z ostrzeżeniami gamutu wyświetlacza, jak i drukarki, co pozwala na szybką identyfikację kolorów, które nie mogą zostać poprawnie wyświetlone bądź wydrukowane na posiadanym urządzeniu wyjściowym Synchronizacja wartości kolorów dodatkowych między aplikacjami AKCESORIA Akcesoria zestawów i1pro 2 zostały całkowicie przeprojektowane, by zmaksymalizować efektywność oraz prostotę użytkowania. Akcesoria i1pro 2 oraz wzorniki testowe Wybierz rozwiązania i1pro 2 zawierające zarówno zestawy wzorników testowych ColorChecker Classic (do tworzenia profili aparatów fotograficznych) oraz ColorChecker Proof (do potrzeb wizualnej oceny barw). Każde rozwiązanie i1pro 2 dostarczane jest z aluminiowym, odpornym na barwniki solwentowe systemem prowadnic, dzięki któremu pomiar arkuszy testowych przeprowadza się bardzo szybko i bardzo prosto, dosłownie używając jednej ręki. Możliwe jest użycie prowadnic pojedynczo lub w połączeniu z dostarczaną solidną, składaną podkładką o białej powierzchni. Przy korzystaniu z systemu prowadnic i1pro 2, szybkie uzyskanie wolnych od błędów pomiarów, jest po prostu gwarantowane. Zestaw akcesoriów obejmuje również uchwyt do mocowania urządzenia pomiarowego na projektorze i monitorze, nakładkę do pomiarów parametrów oświetlenia w pomieszczeniu, arkusz pomiaru barw dodatkowych oraz wodoodporną, pokrytą płótnem walizkę do wygodnego transportu systemu i1.

11 ROZWIĄZANIA i1 SZYBKI PRZEGLĄD i1 Display Pro i1basic Pro 2 i1photo Pro 2 i1publish Pro 2 i1publish Upgrades A&B i1publish Pro 2 Upgrades A&B Sprzęt Kolorymetr i1display Pro Spektrofotometr i1pro 2 Oprogramowanie i1profiler Obsługa monitora Kontrola parametrów monitora Obsługa projektora Obsługa drukarki RGB Obsługa drukarki CMYK Obsługa drukarki CMYK+ Kontrola parametrów wydruku PANTONE Color Manager ColorChecker profilowanie aparatów fotograficznych Wzorniki testowe ColorChecker Classic (mini) ColorChecker Proof

12 Wymagania systemowe oprogramowania i1profiler Macintosh System operacyjny MacOS X , 10.6.x oraz 10.7.x (z zainstalowanymi wszystkimi dostępnymi aktualizacjami) 1 GB pamięci operacyjnej Procesor klasy Pentium Do 2 GB wolnego miejsca na dysku (w zależności od zainstalowanych komponentów) Port USB z aktywnym zasilaniem Rozdzielczość monitora lub wyższa Praca dwumonitorowa wymaga dwóch kart graficznych lub jednej karty graficznej z dwiema głowicami obsługująca możliwość ładowania dwóch tabel kolorów LUT Napęd DVD lub szerokopasmowe połączenie internetowe wymagane do instalacji oprogramowania oraz pobierania automatycznej jego aktualizacji Windows 32-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows XP z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 32- lub 64-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 32- lub 64-bitowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 z zainstalowanym najnowszym pakietem poprawek Service Pack 1 GB pamięci operacyjnej Procesor klasy Intel Pentium IV lub AMD Athlon XP Do 2 GB wolnego miejsca na dysku (w zależności od zainstalowanych komponentów) Port USB z aktywnym zasilaniem Rozdzielczość monitora lub wyższa Praca dwumonitorowa wymaga dwóch kart graficznych lub jednej karty graficznej z dwiema głowicami obsługująca możliwość ładowania dwóch tabel kolorów LUT Dostępna karta sieciowa wraz z zainstalowanymi i aktywnymi sterownikami Napęd DVD lub szerokopasmowe połączenie internetowe wymagane do instalacji oprogramowania oraz pobierania automatycznej jego aktualizacji Dostępne wersje językowe oprogramowania i1profiler Chiński (uproszczony) Angielski Francuski Niemiecki Włoski Japoński Portugalski Hiszpański Rosyjski Specyfikacja sprzętu i1 Dostępna na stronie internetowej. Dystrybutor produktów X-Rite w Polsce: Alstor sp. j. ul. Wenecka 12, Warszawa tel , faks

Instrukcja obsługi kolorymetru i1display Pro

Instrukcja obsługi kolorymetru i1display Pro 1 Instrukcja obsługi kolorymetru i1display Pro Spis Treści 1. Przygotowanie do kalibracji i profilowania... 2 1.1. Czym jest kalibracja i profilowanie?... 2 1.2. Określenie celu kalibracji... 3 1.3. Określenie

Bardziej szczegółowo

Informacje o zarządzaniu kolorami w urządzeniach Fiery

Informacje o zarządzaniu kolorami w urządzeniach Fiery Informacje o zarządzaniu kolorami w urządzeniach Fiery 2014 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego

Bardziej szczegółowo

Zrozumieć cyfrową fotografię Poradnik EIZO

Zrozumieć cyfrową fotografię Poradnik EIZO Zrozumieć cyfrową fotografię Poradnik EIZO Czym charakteryzuje się monitor do pracy z kolorem? Jakie środowisko pracy jest najbardziej optymalne? Jakie są optymalne ustawienia oprogramowania do retuszu

Bardziej szczegółowo

OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH

OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH OFERTA W ZAKRESIE PRZYGOTOWANIA PROOFÓW CYFROWYCH DLACZEGO MY? NAJWYŻSZA JAKOŚĆ WYDRUKÓW WIERNA KOLORYSTYKA (WERYFIKACJA UGRA/FOGRA) DOSKONAŁE ODWZOROWANIE KOLORÓW PANTONE (DO 98% PALETY) FOTOREALISTYCZNA

Bardziej szczegółowo

Permanentna kontrola jakości ochrona wizerunku, czy konieczność?

Permanentna kontrola jakości ochrona wizerunku, czy konieczność? Permanentna kontrola jakości ochrona wizerunku, czy konieczność? Właściciel DESIGNER FOTOGRAFIK PREPRESS DRUKARNIA Needs Receives Designs Receives Delivers Receives Delivers Prints Nie kontrolowane Przetwarzanie

Bardziej szczegółowo

Unocode 299. Unocode 299 jest elektroniczną maszyną Silca do nacinania płaskich kluczy mieszkaniowych i samochodowych.

Unocode 299. Unocode 299 jest elektroniczną maszyną Silca do nacinania płaskich kluczy mieszkaniowych i samochodowych. UNOCODE 299 Unocode 299 Unocode 299 jest elektroniczną maszyną Silca do nacinania płaskich kluczy mieszkaniowych i samochodowych. Unocode 299 to maszyna przystosowana do dwóch trybów pracy z komputerem

Bardziej szczegółowo

Pierwszorz dne drukowanie zdj ç czarno bia ych i kolorowych

Pierwszorz dne drukowanie zdj ç czarno bia ych i kolorowych Pierwszorz dne drukowanie zdj ç czarno bia ych i kolorowych Drukarka Epson Stylus Photo R2400 stanowi doskonałe idealne wprowadzenie do świata profesjonalnego druku zdjęć w rozmiarze do formatu A3+. Nasz

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Simp-Q. Porady i wskazówki

Simp-Q. Porady i wskazówki Simp-Q Porady i wskazówki ROZWÓJ ZESTAWÓW BEZCIENIOWYCH Pierwsza generacja Najnowsza generacja Profesjonalne studio idealne dla zawodowych fotografów. Zestawy bezcieniowe Simp-Q to rewolucyjne i kompletne

Bardziej szczegółowo

Anna Barwaniec Justyna Rejek

Anna Barwaniec Justyna Rejek CMYK Anna Barwaniec Justyna Rejek Wstęp, czyli czym jest tryb koloru? Tryb koloru wyznacza metodę wyświetlania i drukowania kolorów danego obrazu pozwala zmieniać paletę barw zastosowaną do tworzenia danego

Bardziej szczegółowo

Próbnik kolorów RAL K7 Określanie i standaryzacja kolorów farb ogólnego stosowania i wykończeń wnętrz

Próbnik kolorów RAL K7 Określanie i standaryzacja kolorów farb ogólnego stosowania i wykończeń wnętrz Próbnik kolorów RAL K7 Określanie i standaryzacja kolorów farb ogólnego stosowania i wykończeń wnętrz RAL K7 zawiera wszystkie z 213 kolorów biblioteki RAL CLASSIC. Próbnik przeznaczony do wygodnego i

Bardziej szczegółowo

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika

Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika Samsung Universal Print Driver Podręcznik użytkownika wyobraź sobie możliwości Copyright 2009 Samsung Electronics Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten podręcznik administratora dostarczono tylko w

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna Specyfikacja techniczna przygotowania materiałów do druku na do druku wielkoformatowego Profesjonalna Drukarnia SPIS TREŚCI 1. UWAGI OGÓLNE...3 2. PODSTAWOWE DEFINICJE...3 3. UKŁAD GRAFICZNY STRONY...3

Bardziej szczegółowo

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 2 POLSKI EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 2 1.2 Zawartość opakowania... 2 2.0 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Światłomierze Polaris

Światłomierze Polaris Światłomierze Polaris Udoskonalenie systemów wewnętrznego pomiaru światła w kamerach małoobrazkowych i formatu 6x4,5 cm spowodowało zmniejszenie zapotrzebowania na światłomierze zewnętrzne. Coraz powszechniejsze

Bardziej szczegółowo

Wybór monitora do fotografii

Wybór monitora do fotografii Wybór monitora do fotografii W dzisiejszych czasach, gdy cyfrowy aparat stał się przysłowiowym chlebem powszednim i każdego dnia wykonuje się setki zdjęć, tylko nieliczne fotografie przechodzą wnikliwą

Bardziej szczegółowo

Office Synchronizer Informacje o wersji. Wersja 1.61

Office Synchronizer Informacje o wersji. Wersja 1.61 Office Synchronizer Informacje o wersji Wersja 1.61 Biuro centrali firmy Trimble Navigation Limited Engineering and Construction Division 5475 Kellenburger Road Dayton, Ohio 45424-1099 Stany Zjednoczone

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA instalacja landxpert v11

INSTRUKCJA instalacja landxpert v11 Wymagania minimalne do wersji 11: Microsoft Windows 7 32 lub 64-bit Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium (porównaj wersje Windows 7); Microsoft Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate

Bardziej szczegółowo

Zainstalowany AutoCAD w pełnej wersji najlepiej Civil lub MAP 2007 lub wyższej.

Zainstalowany AutoCAD w pełnej wersji najlepiej Civil lub MAP 2007 lub wyższej. Wymagania do wersji DEMO: Microsoft Windows 7 32/64 bit Enterprise, Ultimate, Professional lub Home Premium (porównaj wersje Windows 7); Microsoft Windows Vista Enterprise, Business, Ultimate lub Home

Bardziej szczegółowo

Grafika komputerowa. dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły e-mail: aolejnik@zut.edu.pl

Grafika komputerowa. dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły e-mail: aolejnik@zut.edu.pl Grafika komputerowa dr inż. Agnieszka Olejnik-Krugły e-mail: aolejnik@zut.edu.pl ZAKRES WYKŁADÓW 1. 2. Wybrane zagadnienia z Color Management System - Widzenie barw przez człowieka - Systemy opisu barw

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 3 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Lp. Nazwa sprzętu komputerowego Ilość Termin realizacji 1 Ploter styczeń 2 Drukarka A3 (kolor) styczeń 3 Aparat cyfrowy profesjonalny styczeń

Bardziej szczegółowo

1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość. model/producent

1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość. model/producent 1. Katedra Informatyki Ekonomicznej p.ł.malon ilość aparat cyfrowy 1 liczba efektywnych pikseli [mln]: minimum 6 typ matrycy: CCD ekwiwalent ogniskowej: 1.5 format zapisu danych: JPEG, RAW czas otwarcia

Bardziej szczegółowo

SPEKTROFOTOMETR UV/Vis T60 firmy PG Instruments

SPEKTROFOTOMETR UV/Vis T60 firmy PG Instruments SPEKTROFOTOMETR UV/Vis T60 firmy PG Instruments PG Instruments wieloletni producent spektrofotometrów oraz systemów ASA przedstawia jeden z najbardziej zaawansowanych w swojej klasie spektrofotometrów

Bardziej szczegółowo

SKANERY WIZYTÓWEK. SKANERY wizytówek WORLDCARD - Idealne RozwiĄzanie dla Ciebie. WorldCard OFFICE

SKANERY WIZYTÓWEK. SKANERY wizytówek WORLDCARD - Idealne RozwiĄzanie dla Ciebie. WorldCard OFFICE SKANERY wizytówek WORLDCARD - Idealne RozwiĄzanie dla Ciebie * masz mało czasu i dużo różnych wizytówek, a nie znosisz ręcznego przepisywania danych do bazy elektronicznej * chcesz szybko i skutecznie

Bardziej szczegółowo

Just Normlicht wysokiej jakości podświetlarki i kabiny oświetleniowe

Just Normlicht wysokiej jakości podświetlarki i kabiny oświetleniowe Just Normlicht wysokiej jakości podświetlarki i kabiny oświetleniowe Kontrolowane oświetlenie to jedyny sposób zapewniający wzorcowe warunki obserwacji i weryfikacji kolorystycznej wydruków. Just Normlicht

Bardziej szczegółowo

8-calowa cyfrowa ramka do zdjęć! Wbudowane 128 MB

8-calowa cyfrowa ramka do zdjęć! Wbudowane 128 MB PF-801 firmy Genius jest najwyższej jakości 8-calowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, przeznaczonym do wyświetlania ulubionych zdjęć w naturalnych, wibrujących kolorach i z realistycznym bogactwem szczegółów,

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA SPECYFIKACJA TECHNICZNA model obciążenia NEXUS 412A analogowy, 2 obiektywy 0.01-0.025-0.05-0.1-0.2-0.3-0.5-1 kgf (HV) NEXUS 413A analogowy, 3 obiektywy 0.01-0.025-0.05-0.1-0.2-0.3-0.5-1 kgf (HV) NEXUS

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi

Skrócona instrukcja obsługi Skrócona instrukcja obsługi Ważne uwagi Deklaracja zgodności CE Nazwa producenta: X-Rite, Incorporated Authoryzowany Przedstawiciel w Polsce: X-Rite Photo Europe Spectrum Point, 164 Clapgate Lane, Birmingham

Bardziej szczegółowo

Precyzyjne drukowanie kolorów marek

Precyzyjne drukowanie kolorów marek Precyzyjne drukowanie kolorów marek Druk z rozszerzonym gamutem stanowi alternatywę dla druku kolorów dodatkowych bez niepotrzebnych nakładów produkcyjnych. przy użyciu stałego zestawu farb Wyzwanie biznesowe

Bardziej szczegółowo

1x HDMI, RJ 11 (modem), RJ45 (LAN),

1x HDMI, RJ 11 (modem), RJ45 (LAN), FORMULARZ OFERTY TECHNICZNEJ 1. KOMPUTERY PRZENOŚNE (LAPTOP) w zestawie z torbą i myszą optyczną z przeznaczeniem do prac biurowych oraz dla potrzeb dydaktyczno prezentacyjnych. ILOŚĆ SZTUK: 4+4 ** Procesor

Bardziej szczegółowo

Pytania z dnia 09.11.2012 r.

Pytania z dnia 09.11.2012 r. Toszek, 12.11.2012 r. dotyczy: postępowania nr 26/PN/DEG/SG/AC/2012 na dostawę aparatury medycznej, mebli medycznych, sprzętu komputerowego, testów psychologicznych oraz filmów DVD w ramach modernizacji

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja PL (Ploter A1 24 ) (szt. 1) Wymagane parametry minimalne. 72 wydruki A1/godz. (+/- 1 m²/godz) 72 wydruki A1/godz.

Specyfikacja PL (Ploter A1 24 ) (szt. 1) Wymagane parametry minimalne. 72 wydruki A1/godz. (+/- 1 m²/godz) 72 wydruki A1/godz. Instrukcja wypełnienia: Wykonawca zobowiązany jest wypełnić kolumnę oznaczoną napisem Nazwa producenta oferowany model, wpisując wartość parametru dla oferowanego urządzenia, zgodnie z zapisami kolumny

Bardziej szczegółowo

micro-gloss Skuteczny pomiar połysku ułatwia badanie jakości Ergonomiczny wygląd, łatwość obsługi

micro-gloss Skuteczny pomiar połysku ułatwia badanie jakości Ergonomiczny wygląd, łatwość obsługi micro-gloss Skuteczny pomiar połysku ułatwia badanie jakości Pierwszy połyskomierz klasy micro-gloss stał się standardem przemysłowym w pomiarze połysku. Łączy on znaną powszechnie i cenioną łatwość obsługi

Bardziej szczegółowo

Załacznik nr 4 do SIWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik do Formularza Oferty

Załacznik nr 4 do SIWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA- załącznik do Formularza Oferty . Urządzenie wielofunkcyjne laserowe. a Minimalne parametry urządzenia wymagane przez Zamawiającego Technologia Laserowa Funkcje drukowanie, skanowanie, kopiowanie, fax Podajnik papieru Minimum 200 arkuszy

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Numer sprawy: DGA/11/09 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Załącznik A do SIWZ A. Komputer stacjonarny (1 szt.) procesor stacjonarny, czterordzeniowy klasy x86 osiągający min. 3900 pkt. w teście pamięć

Bardziej szczegółowo

Co to jest GASTRONOMIA?

Co to jest GASTRONOMIA? Co to jest GASTRONOMIA? Program Gastronomia to w pełni zintegrowana aplikacja, która znajduje zastosowanie w obsłudze punktu sprzedaży produktów gastronomicznych i może być dostosowana do indywidualnych

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH DOSTAWY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH DOSTAWY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM Załącznik Nr 7 do SIWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGAŃ TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH DOSTAWY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM Postanowienia ogólne: 1) Dostawa 30 sztuk zestawów

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi przełącznika KVM ATEN CS661. Opis urządzenia. Instalacja urządzenia

Instrukcja obsługi przełącznika KVM ATEN CS661. Opis urządzenia. Instalacja urządzenia Instrukcja obsługi przełącznika KVM ATEN CS661 Opis urządzenia Przełącznik ATEN CS661 jest urządzeniem małych rozmiarów, które posiada zintegrowane 2 kable USB do podłączenia komputera lokalnego (głównego)

Bardziej szczegółowo

SPECFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU OFFSETOWEGO

SPECFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU OFFSETOWEGO / SPECFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU OFFSETOWEGO SPIS TREŚCI PRZYGOTOWANIE PLIKÓW...2 ZALECENIA GRAFICZNE...3 SEPARACJE BARWNE...3 WERYFIKACJA PROOFA...4 AKCEPTACJA DRUKU...4 DOSTARCZANIE

Bardziej szczegółowo

HART-COM - modem / przenośny komunikator HART

HART-COM - modem / przenośny komunikator HART CECHY Kalibracja przyrządów obiektowych wyposażonych w protokół HART Praca jako przenośny komunikator HART lub modem HART / USB Wbudowany zasilacz przetworników 2-przew. Wbudowana funkcja rezystora 250Ω

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji

Program Płatnik 10.01.001. Instrukcja instalacji Program Płatnik 10.01.001 Instrukcja instalacji S P I S T R E Ś C I 1. Wymagania sprzętowe programu Płatnik... 3 2. Wymagania systemowe programu... 3 3. Instalacja programu - bez serwera SQL... 4 4. Instalacja

Bardziej szczegółowo

Unocode 299. * * * Najlepsza do cięcia kluczy z kodu

Unocode 299. * * * Najlepsza do cięcia kluczy z kodu Unocode 299 Unocode 299 Unocode 299, elektroniczna maszyna firmy Silca do dorabiania kluczy płaskich domowych oraz samochodowych. Unocode 299 reprezentuje maszynę nowej generacji, która jest przeznaczona

Bardziej szczegółowo

Wpisany przez Mateusz Ponikowski Czwartek, 01 Listopad 2012 11:37 - Zmieniony Czwartek, 01 Listopad 2012 14:42

Wpisany przez Mateusz Ponikowski Czwartek, 01 Listopad 2012 11:37 - Zmieniony Czwartek, 01 Listopad 2012 14:42 Jeżeli posiadasz komputer z oryginalnym systemem Windows może za niewielkie pieniądze cieszyć się najnowszą edycją "okienek". Microsoft przygotował preferencyjne warunki dla użytkownicy którzy chcąc przesiąść

Bardziej szczegółowo

DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24

DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24 DE.WZP.321.1.4.2014.JC.2 Warszawa, 2014-02-24 WYKONAWCY ubiegający się o udzielenie zamówienia na dostawę urządzeń drukujących na potrzeby Ministerstwa Edukacji Narodowej - postępowanie nr DE.WZP.321.1.4.2014.JC

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU

SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU SPECYFIKACJA TECHNICZNA PRZYGOTOWANIA MATERIAŁÓW DO DRUKU Prasowe Zakłady Graficzne Sp. z o.o. 75-012 Koszalin, ul. Połczyńska 61 A Ostatnia aktualizacja 01.04.2010 Wstęp Niniejsza specyfikacja została

Bardziej szczegółowo

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta

DPS CLICK 5000. zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta zintegrowany cyfrowy system obróbki i wydruku zdjęć dla klienta WSTĘP Click5000 jest urządzeniem dla personelu obsługi umożliwiającym profesjonalną obróbkę oraz natychmiastowe wykonywanie fotografii. Urządzenie

Bardziej szczegółowo

Dostawa pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego do szkół w Gminie Wydminy -modyfikacja

Dostawa pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego do szkół w Gminie Wydminy -modyfikacja Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z

Bardziej szczegółowo

Produkty. MKS Produkty

Produkty. MKS Produkty Produkty MKS Produkty czerwiec 2006 COPYRIGHT ArkaNET KATOWICE CZERWIEC 2006 KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE ZABRONIONE MKS Produkty czerwiec 2006 Wersja dokumentu W dokumencie użyto obrazków zaczerpniętych

Bardziej szczegółowo

FORMULARZ TECHNICZNY (FT) - ZMIENIONY NR 2 Część IV 1. PAKIET NR 1 Formularz techniczny dla pakietu nr 1

FORMULARZ TECHNICZNY (FT) - ZMIENIONY NR 2 Część IV 1. PAKIET NR 1 Formularz techniczny dla pakietu nr 1 ... (oznaczenie wykonawcy) 1. Typ skanera płaski, stolikowy 2. Rozdzielczość optyczna 2400x2400 dpi 3. Głębia koloru 48 bit 4. Prędkość skanowania - w trybie przeglądu: do 7 s, 5. Maksymalne rozmiary dokumentu

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik Nr 8 do siwz Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę do wskazanego przez zamawiającego miejsca, fabrycznie nowych komputerów przenośnych, skanerów,

Bardziej szczegółowo

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS

UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS UPROSZCZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI EVOLIS ZENIUS Uproszczona instrukcja obsługi Evolis Zenius Spis treści 1 WPROWADZENIE....3 1.1 Wypakowanie....3 1.2 Opis i funkcje drukarki....3 1.3 Instalacja....4 1.3.1

Bardziej szczegółowo

ColorNavigator 5. Kalibracja i profilowanie monitora ColorEdge z użyciem. oprogramowania EIZO

ColorNavigator 5. Kalibracja i profilowanie monitora ColorEdge z użyciem. oprogramowania EIZO ColorNavigator 5 Kalibracja i profilowanie monitora ColorEdge z użyciem oprogramowania EIZO Więcej informacji www.eizo.pl Copyright for Polish edition by Alstor Sp. z o.o. 11.01.2010 Niniejszy materiał

Bardziej szczegółowo

Stacja graficzna szkoleniowa typ A1, A2, B - Procedura odbioru sprzętu

Stacja graficzna szkoleniowa typ A1, A2, B - Procedura odbioru sprzętu Załącznik nr 3 do umowy z dnia Stacja graficzna szkoleniowa typ A1, A2, B - Procedura odbioru sprzętu. Sprawdzić, czy numery seryjne zestawu są zgodne z dokumentami dostawy i protokołami odbioru sprzętu.

Bardziej szczegółowo

Załącznik Nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Załącznik Nr 5 do SIWZ OPIS TECHNICZNY SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO Zadanie 1 Komputery stacjonarne Procesor Pamięć RAM Dysk Twardy Napęd Optyczny Płyta główna Dwurdzeniowy w architekturze x86 o częstotliwości 2,5 GHz (preferowany Intel Core 2 Duo lub inny o takiej samej

Bardziej szczegółowo

Praktyczna funkcjonalność dla biur

Praktyczna funkcjonalność dla biur Pobierz folder PDF» Praktyczna funkcjonalność dla biur W celu spełnienia wysokich wymagań użytkowników biurowych Nashuatec stworzył urządzenia wielofunkcyjne serii MP161F/MP161SPF. Pierwsze z nich przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Oferowany model*.. Producent*..

Oferowany model*.. Producent*.. Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia CZĘŚĆ II PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYMAGANIA TECHNICZNE I. Kolorowa drukarka laserowa: Liczba sztuk: 1 1 Nośniki: Papier, koperty, kartony, pocztówki, etykiety 2 Rozmiar nośnika:

Bardziej szczegółowo

CZĘŚĆ II PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYMAGANIA TECHNICZNE

CZĘŚĆ II PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYMAGANIA TECHNICZNE Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia CZĘŚĆ II PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA WYMAGANIA TECHNICZNE I. Skaner Typ: 1 liczba sztuk: 50 Oferowany model *... lub konfiguracji) 1 Typ skanera Skaner płaski, nabiurkowy z

Bardziej szczegółowo

OBLIGATORYJNE WYMAGANIA TECHNICZNE CZĘŚĆ II DRUKARKI I SKANERY

OBLIGATORYJNE WYMAGANIA TECHNICZNE CZĘŚĆ II DRUKARKI I SKANERY Załącznik nr 3B do SIWZ.. Pieczęć firmowa Wykonawcy OBLIGATORYJNE WYMAGANIA TECHNICZNE CZĘŚĆ II DRUKARKI I SKANERY A. DRUKARKI LASEROWE - 12 sztuk 1. 2 sztuki z dodatkowym podajnikiem Producent, model,

Bardziej szczegółowo

Tryb graficzny RGB służy do prezentacji obrazów na ekranie monitora. Jest to model barwny składający się z trzech kolorów R ed (czerwony), G reen

Tryb graficzny RGB służy do prezentacji obrazów na ekranie monitora. Jest to model barwny składający się z trzech kolorów R ed (czerwony), G reen Tryb graficzny RGB służy do prezentacji obrazów na ekranie monitora. Jest to model barwny składający się z trzech kolorów R ed (czerwony), G reen (zielony), B lue (niebieski). Mieszanie tych trzech kolorów

Bardziej szczegółowo

System udostępniania danych W1000

System udostępniania danych W1000 System udostępniania danych W1000 Dane ułatwiają życie odbiorcom energii Manage energy better Właściwa informacja dostarczona na czas jest kluczowym elementem sukcesu w procesie optymalizacji zarządzania

Bardziej szczegółowo

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH Nr postępowania: RAP.272.13.2014 Załącznik nr 1B do SIWZ WYMAGANE PARAMETRY TECHNICZNE OFEROWANEGO SPRZETU DRUKARKI, URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE I SKANERY SPRZĘT DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH I. DRUKARKI

Bardziej szczegółowo

Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows

Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows Spis treści Rozdział 1. Przegląd......... 1 Wstęp................. 1 Wdrażanie technologii Data Access........ 1 Źródła danych

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 1 do Zaproszenia nr 03/07/2014

Załącznik nr 1 do Zaproszenia nr 03/07/2014 Załącznik nr 1 do Zaproszenia nr 03/07/2014 FORMULARZ ASORTYMENTOWO - CENOWY Zamawiający wymaga dostawy urządzeń komputerowych w podanej niżej ilości oraz o określonych poniżej parametrach technicznych

Bardziej szczegółowo

Cześć 1 akcesoria Powyższe wymagania spełnia np. Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL- C2620DW lub inne równoważne

Cześć 1 akcesoria Powyższe wymagania spełnia np. Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL- C2620DW lub inne równoważne Cześć 1 akcesoria 1 Drukarka: Kolorowa laserowa Wyświetlacz z funkcją ekranu dotykowego: tak Rozdzielczość druku - czerń [dpi]: 9600 x 600 Rozdzielczość druku - kolor [dpi]: 9600 x 600 Prędkość druku -

Bardziej szczegółowo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Opis przedmiotu zamówienia na dostawę oraz instalację sprzętu elektronicznego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu w ramach projektu Indywidualizacja nauczania w szkołach

Bardziej szczegółowo

Rozkład menu narzędzi

Rozkład menu narzędzi Tylko administrator systemu ma dostęp do wszystkich opcji Narzędzi. Ustawienia urządzenia Ogólne Oszczędzanie energii Inteligentny Uruchamiany pracą Planowany Data i godzina Strefa czasowa (różnica dla

Bardziej szczegółowo

kolekcja nowej generacji

kolekcja nowej generacji kolekcja nowej generacji SMILE to nowe doświadczenie w dziedzinie videodomofonów. Spokojny i inteligenty dzięki konstrukcji pozwalającej na integrację z każdym otoczeniem. Zaawansowane zarządzanie monitorem,

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Promocja wykorzystania biogazu w regionach Europy www.biogasaccepted.eu Studienzentrum für internationale Analysen 4553 Schlierbach/ Österreich Manual - Page 1/13 Contents Contents...2

Bardziej szczegółowo

MODELE KOLORÓW. Przygotował: Robert Bednarz

MODELE KOLORÓW. Przygotował: Robert Bednarz MODELE KOLORÓW O czym mowa? Modele kolorów,, zwane inaczej systemami zapisu kolorów,, są różnorodnymi sposobami definiowania kolorów oglądanych na ekranie, na monitorze lub na wydruku. Model RGB nazwa

Bardziej szczegółowo

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y.

E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. E K O N O M I C Z N E R O Z W I Ą Z A N I E. W Y D A J N Y I N I E Z AW O D N Y. FALCON. Optymalny stosunek kosztów do korzyści gwarantujący sukces. FALCON może być używany do cięcia plazmowego,

Bardziej szczegółowo

Office Synchronizer. Informacje o wersji. Wersja 1.66

Office Synchronizer. Informacje o wersji. Wersja 1.66 Office Synchronizer Informacje o wersji Wersja 1.66 Biuro centrali firmy Trimble Navigation Limited Engineering and Construction Division 935 Stewart Drive Sunnyvale, California 94085 Stany Zjednoczone

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi programu DS150E. Dangerfield March. 2009V3.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi programu DS150E. Dangerfield March. 2009V3.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi programu DS150E 1 SPIS TREŚCI Główne elementy... 3 Instrukcje instalacji.... 5 Konfiguracja Bluetooth.26 Program diagnostyczny...39 Zapis do ECU (OBD)...85 Skanowanie..88 Historia...93

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1

Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1 05-090 Raszyn, ul Gałczyńskiego 6 tel (+48) 22 101-27-31, 22 853-48-56 automatyka@apar.pl www.apar.pl Instrukcja użytkownika ARSoft-WZ1 wersja 3.x 1. Opis Aplikacja ARSOFT-WZ1 umożliwia konfigurację i

Bardziej szczegółowo

FastReporter 2 OPROGRAMOWANIE DO KOŃCOWEGO PRZETWARZANIA DANYCH

FastReporter 2 OPROGRAMOWANIE DO KOŃCOWEGO PRZETWARZANIA DANYCH OPROGRAMOWANIE DO KOŃCOWEGO PRZETWARZANIA DANYCH Narzędzie do skonsolidowanego zarządzania oraz końcowego przetwarzania danych, zaprojektowane po to, aby zwiększyć wydajność raportowania inspekcji zakończeń

Bardziej szczegółowo

Wersja podstawowa pozwala na kompletne zarządzanie siecią, za pomocą funkcji oferowanych przez program:

Wersja podstawowa pozwala na kompletne zarządzanie siecią, za pomocą funkcji oferowanych przez program: Midas Evo został specjalnie opracowanym do komunikacji z urządzeniami pomiarowymi firmy IME takich jak: mierniki wielofunkcyjne, liczniki energii, koncentratory impulsów poprzez protokół komunikacji Modbus

Bardziej szczegółowo

Rejestrator temperatury i wilgotności AX-DT100. Instrukcja obsługi

Rejestrator temperatury i wilgotności AX-DT100. Instrukcja obsługi Rejestrator temperatury i wilgotności AX-DT100 Instrukcja obsługi Wstęp Rejestrator temperatury i wilgotności wyposażony jest w bardzo dokładny czujnik temperatury i wilgotności. Głównymi zaletami rejestratora

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ CAB 820 najnowszy, standardowy układ pomiarowy do perfekcyjnego wyważania

NOWOŚĆ CAB 820 najnowszy, standardowy układ pomiarowy do perfekcyjnego wyważania NOWOŚĆ CAB 820 najnowszy, standardowy układ pomiarowy do perfekcyjnego wyważania Prosta obsługa Wysoka jakość pomiaru Nowoczesna koncepcja RC1057 pol CAB 820 Wyłącznie wyważanie CAB820 to nasz najnowszy

Bardziej szczegółowo

Niniejszy załącznik zawiera opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia.

Niniejszy załącznik zawiera opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia. Numer sprawy: DGA/11/09 Załącznik nr 2 do formularza oferty Niniejszy załącznik zawiera opis techniczny oferowanego przedmiotu zamówienia. A. Komputer stacjonarny (1 szt.)typ*.. procesor stacjonarny, czterordzeniowy

Bardziej szczegółowo

AP Automatyka: Sonda do pomiaru wilgotności i temperatury HygroClip2-S

AP Automatyka: Sonda do pomiaru wilgotności i temperatury HygroClip2-S AP Automatyka: Sonda do pomiaru wilgotności i temperatury HygroClip2-S Do aplikacji związanych z kontrolą wilgotności względnej i temperatury powietrza, w których liczy się dokładność pomiarów, proponujemy

Bardziej szczegółowo

Komputer będzie wykorzystywany na potrzeby aplikacji: biurowych, obliczeniowych, multimedialnych.

Komputer będzie wykorzystywany na potrzeby aplikacji: biurowych, obliczeniowych, multimedialnych. 1. Komputer stacjonarny: a) typ 1 (36szt.) Typ Zastosowanie Stacjonarny. Komputer będzie wykorzystywany na potrzeby aplikacji: biurowych, obliczeniowych, multimedialnych. Wydajność Komputer powinien osiągać

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi

Oprogramowanie. DMS Lite. Podstawowa instrukcja obsługi Oprogramowanie DMS Lite Podstawowa instrukcja obsługi 1 Spis treści 1. Informacje wstępne 3 2. Wymagania sprzętowe/systemowe 4 3. Instalacja 5 4. Uruchomienie 6 5. Podstawowa konfiguracja 7 6. Wyświetlanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. Grand IP Camera III. Kamera IP do monitoringu

Instrukcja obsługi. Grand IP Camera III. Kamera IP do monitoringu Instrukcja obsługi Grand IP Camera III Kamera IP do monitoringu 1 ROZDZIAŁ 1 1.1Wstęp Grandtec przedstawia kamerę IP z wbudowanym serwerem web i możliwością zarządzania przez WWW. Produkt stanowi idealne

Bardziej szczegółowo

Karta sieciowa, 10/100/1000Mbit Dopuszcza się możliwość stosowania kart sieciowych zintegrowanych z płyta główną 8. Nagrywarka DVD+-RW DL SATA

Karta sieciowa, 10/100/1000Mbit Dopuszcza się możliwość stosowania kart sieciowych zintegrowanych z płyta główną 8. Nagrywarka DVD+-RW DL SATA CZEŚĆ I Komputer PC Procesor w architekturze x86 Częstotliwość taktowania procesora nie mniejsza niż: 2,6GHz Ilość rdzeni: 4 Technologia zapewniającą oszczędność energii lub procesor równoważny wydajnościowo

Bardziej szczegółowo

System Fosforowych Płytek Sopro

System Fosforowych Płytek Sopro System Fosforowych Płytek Sopro Proste przejście w nowoczesnośd Połącz wszystkie zalety filmu i sensorów cyfrowych bez jakichkolwiek niedogodności. Sterowanie z wizualizacją Ekran typu OLED, umieszczony

Bardziej szczegółowo

Total Station Zoom30

Total Station Zoom30 Total Station Zoom30 O firmie GeoMax jest międzynarodową, aktywnie działającą firmą, która produkuje oraz rozpowszechnia sprzęt geodezyjny najwyższej klasy. Dostarczamy kompleksowych rozwiązań instrumentalnych

Bardziej szczegółowo

InterAktywny koniec roku w szkole

InterAktywny koniec roku w szkole InterAktywny koniec roku w szkole Funkcjonalne i proste w obsłudze tablice interaktywne firmy Promethean, wraz z oprogramowaniem ActivInspire, to wszystko czego nauczyciel potrzebuje do prowadzenia nowoczesnej

Bardziej szczegółowo

PROJEKTORY DO KINA DOMOWEGO

PROJEKTORY DO KINA DOMOWEGO PROJEKTORY DO KINA DOMOWEGO K750 Projektor do kina domowego LED + Laser Acer K750 jest pierwszym na świecie projektorem o rozdzielczości 1080p wyposażonym w hybrydowe źródło światła laser/led, które zwiększa

Bardziej szczegółowo

ZAŁĄCZNIK NR 2 do Formularza oferty

ZAŁĄCZNIK NR 2 do Formularza oferty Dla części I ZAŁĄCZNIK NR 2 do Formularza oferty Przedmiot 1. Urządzenie wielofunkcyjne Urządzenie wielofunkcyjne A3 kolor laser spełnianie wymagań określonych przez Podstawowe funkcje urządzenia Drukowanie

Bardziej szczegółowo

GROSENS Tworząc możliwości dla precyzyjnego nawadniania

GROSENS Tworząc możliwości dla precyzyjnego nawadniania Grupa GRODAN dostarcza innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mat z wełny kamiennej dla profesjonalnego sektora ogrodniczego. Rozwiązania te, oparte o filozofię Uprawy Precyzyjnej (Precision

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7 Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS 1 SPIS TREŚCI Główne elementy....3 Instrukcje instalacji.......5 Instalacja adaptera Bluetooth.....17

Bardziej szczegółowo

www.ferguson-digital.eu

www.ferguson-digital.eu Ferguson S8 to wysokiej jakości 8 calowy tablet multimedialny zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, szukających produktu oferującego nadzwyczajne możliwości. Urządzenie jest

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. .. sztuk:..

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. .. sztuk:.. Załącznik nr 1 do SIWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zadanie1. Zestaw komputerowy ilość: 7 szt. (CPV: 30.20.00.00-1, 30.23.13.00-0, 48.90.00.00-7) 1. Procesor 2. Pamięć RAM Minimum: 16 GB DDR

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie Xesar V2.1.37.17 (opublikowano dnia 09.12.2015) 1 Sieć wirtualna Podłączenie maks. 14 czytników Xesar z modułem aktualizującym

Oprogramowanie Xesar V2.1.37.17 (opublikowano dnia 09.12.2015) 1 Sieć wirtualna Podłączenie maks. 14 czytników Xesar z modułem aktualizującym Oprogramowanie Xesar V2.1.37.17 (opublikowano dnia 09.12.2015) 1 Sieć wirtualna Podłączenie maks. 14 czytników Xesar z modułem aktualizującym Możliwość podłączenia do systemu maks. 14 czytników naściennych

Bardziej szczegółowo

Wideoboroskop AX-B250

Wideoboroskop AX-B250 Wideoboroskop AX-B250 Instrukcja obsługi Przed włączeniem urządzenia proszę przeczytać instrukcję. Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Spis treści 1. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa...

Bardziej szczegółowo