AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat

Download "AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat"

1 Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 19 malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa, plakat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 26 XI 29 XI 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 29 XI 2008, godzina Restauracja Miód i Wino, ul. Sławkowska 32, Kraków

2 Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a Kraków tel.: fax: kom.: BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Nr konta: OPRACOWANIE KATALOGU: Michał Maksymiuk, Roman Marcinek, Maciej Żywolewski SKŁAD, ZDJĘCIA: Maciej Żywolewski COPYRIGHT: Nautilus Salon Antykwaryczny 2008 Okładka: s.1 - Dürer Albrecht, poz. 111, s. 4 - Rembrandt van Rijn, poz. 153

3 poz. 257 Zawartość katalogu: I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. Malarstwo poz. 1 56, s. 4 Rysunek poz , s. 27 Grafika dawna poz , s. 30 Grafika XX wieku poz , s. 38 Wydawnictwa artystyczne poz , s. 48 Plakat poz , s. 50 Biogramy s Indeks s. 65 Ilustracje s Reprodukcje wszystkich prac można zobaczyć na stronie internetowej

4 Malarstwo Sunderland Celina 1. Impresja paryska, 1928 Olej, płótno; wym.: 65 x 65 cm; sygn. p.d.: Celine Sunderland, Paris 28. cena: 6000 poz. 1 poz. 2 Nalbandian Simeon 2. Martwa natura, Paryż 1929 Olej, płótno; wym.: 25 x 30 cm, sygn. p.d. S.N Paris/1929 Na odwrocie zachowana naklejka z wystawy: Still Leoben Simon Nalbandian, Falkensee. Lit.: Vollmer, t. 3, s cena: 4000

5 Weiss Wojciech 3. Kwiaty, lata 20. XX w. Olej, płótno naklejone na dyktę; wym.: 68 x 57 cm; sygn. l.d. monogram wiązany WW. cena: poz. 3 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje poz. 4 Makowski Tadeusz 4. Doniczki z kwiatami, ok Olej, płótno; wym.: 16 x 27 cm; sygn. l.d.: T / Makowski; na odwrocie: Tade Makowski / Pots de fleurs / Paris. Do obrazu dołączona ekspertyza. cena:

6 Aukcja nr 19 poz. 5 Wałach Jan 5. W góralskiej chacie, przed 1911 Olej, płótno; wym.: 59 x 43 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka z wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, cena: 6000 poz. 6 Mróz-Łękawski Tadeusz 6. Drzewa (Planty krakowskie), przed 1938 Olej, tektura; wym.: 92,5 x 62 cm; sygn. p.d.: T. Mróz-Łękawski; na odwrocie naklejka z wystawy TPSP w Krakowie ze stycznia 1938, nr kat cena:

7 Pucek Antoni 7. Zamek Orawski, 1943 Olej, płótno; wym.: 103 x 73,5 cm; datowany i sygn. p.d.: Pucek 43. cena: 6000 Harasimowicz Marceli 8. Karwia. Nad morzem, 1922 Olej, tektura; wym.: 50 x 62 cm; sygn. l.d.: Karwia, Harasimowicz 1922, tamże tytułowany i datowany; na odwrocie tytuł i sygnatura. cena: 5000 poz. 7 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje poz. 8 7

8 Aukcja nr 19 poz. 10 Srzednicki Konrad 9. Bzy i tulipany, Olej, płótno; wym.: 65 x 50 cm; sygn. l.g. cena: 5800 poz. 9 Stawiński Bolesław 10. Kwiaty, 1945 Olej, tektura; wym.: 32 x 23 cm; sygn. p.d.: B. Stawiński. cena: 2800 poz Marek Józef 11. W Ogrodzie Botanicznym, 1950 Olej, tektura; wym.: 13,5 x 17 cm; na odwrocie opis i sygn.: Józef Marek; W Ogrodzie Botanicznym; cena: 800

9 poz. 12 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje poz. 12b Mikulski Kazimierz 12. Motyl na łące Olej, tektura; wym. kompozycji: 35 x 42 cm; nie sygn. Na odwrocie Pejzaż z drzewami i drogą, olej, tektura. Do obrazu dołączona ekspertyza. cena:

10 Aukcja nr 19 poz. 13 poz. 14 poz. 15 Tarnawska-Wójtowicz Maria 13. Kwiaty wsi polskiej II, 1973 Olej, sklejka; wym.: 65 x 53 cm; sygn. p.d.: Maria Tarnawska-Wójtowicz cena: 3000 Ociepka Teofil 14. Niedźwiedź z Saturna, 1954 Olej, płótno; wym.: 70 x 50 cm; sygn. p.d.: Ociepka T. 54 r.; obraz sygn. i opisany na odwrocie. cena: Tarnawska-Wójtowicz Maria 15. Kwiaty w wazonie, 1970 Tempera, karton; wym.: 22,5 x 18 cm; sygn.: M.T.Wójtowicz 70. cena: 900

11 poz. 16 poz. 17 Jarema Józef 16. Kompozycja, przed 1948 Technika własna; wym.: 57,5 x 34,5 cm; tytuł i sygnatura na odwrocie; praca wystawiana w 1948 w Rzymie, podczas prezentacji prac członków grupy artystycznej skupionej wokół Associazione Artistica Internazionale Indipendente Galleria, Rzym, Via Margutta 53. cena: 8000 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Krzysztofiak Hilary 17. Postać żółto-brązowa, 1971 Technika mieszana, karton; wym.: 100 x 65 cm; sygn. p.d.: Hilary 71; na odwrocie naklejka: 95. Postać / żółtobrązowa / 1971, 100 x 65 / [66. czerw.]. cena:

12 Aukcja nr 19 poz. 18 poz. 19 Broll Urszula 18. Kompozycja [AB16], 1955 Technika mieszana (olej, tempera), karton; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. p.d.: broll; na odwrocie: broll cena: Rosenstein Erna 19. Indianie, koniec lat 50. XX w. Olej, karton naklejony na płótno; wym. kompozycji: 25 x 34 cm; wym. całości: 38 x 50 cm; sygn. na odwrocie: ERNA ROSENSTEIN INDIANIE; pozostałość naklejki wystawienniczej oraz pieczęć Wydziału Ochrony Zabytków. cena: 7200

13 poz. 20 Broll Urszula 21. Kompozycja, lata 50. Technika mieszana (gwasz, olej, tempera), karton; wym.: 19,5 x 23,8 cm; sygn. p.d.: broll. cena: 1000 Taranczewski Wacław 20. Martwa natura ze świątkiem, lata 60. XX w. Olej, płótno; wym.: 100 x 130 cm; sygn. l.d.: monogram T. cena: poz. 21 poz. 22 Nowosielski Jerzy 22. Projekt scenografii, 1950 Ołówek, akwarela, papier; wym.: 10,1 x 14 cm; nie sygn.; dołączona ekspertyza z Fundacji Nowosielskiego. cena: Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje

14 Aukcja nr 19 poz. 23 poz. 24 Kraupe-Świderska Janina 23. Metamorfozy I, 1963 Monotypia na płótnie; wym.: 565 x 350 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy I, epr. d art. I. Odbitka autorska. cena: Kraupe-Świderska Janina 24. Metamorfozy XVI, 1963 Monotypia na płótnie; wym.: 565 x 350 mm; sygn. p.d.: J. Kraupe 1963, l.d.: Metamorfozy XVI, epr. d art. III. Odbitka autorska. cena: 3600

15 Leszczyńska-Kluza Danuta 25. Nostalgia, 1959 Technika własna, papier naklejony na płytę; wym.: 77 x 52 cm; datowany i sygn. na odwrocie. cena: 4000 poz. 25 poz. 26 poz. 27 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Podsadecki Kazimierz 26. Akt, 1966 Olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 33 x 26 cm; sygn. l.d.: 1966, Podsadecki. cena: 4000 Podsadecki Kazimierz 27. Akt, 1966 Olej, płótno, płyta wiórowa; wym.: 35 x 25 cm; sygn. p.d.: Podsadecki, l.d.: cena:

16 Aukcja nr 19 poz. 28 Taranczewski Paweł 28. Przedwiośnie I, 2003 Olej, płótno; wym.: 125 x 150 cm, sygn. na odwrocie: P. Taranczewski. cena: 4500 poz. 29 poz Tarasin Jan 29. Magazyn, 1991 Akwarela, papier; wym.: 40 x 30 cm; sygn. i datowany p.d.: J. Tarasin 91; na odwrocie: Jan Tarasin 91 / Magazyn oraz pieczątka Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków (zgoda na wywóz). cena: 6200 Tarasin Jan 30. Przedmioty, 2001 Kredka, gwasz, papier; wym.: 42 x 50 cm; sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin 2001; na odwrocie: Jan Tarasin 2001; Przedmioty. cena: 3000

17 poz. 31 poz. 32 poz. 33 Hoffmann Adam 31. Nad wodą, 1968 Akwarela, kredka, papier; wym.: 50 x 35 cm; sygn. p.d.: AH 18/IX 1968; na odwrocie sygn. oł.: NAD WODĄ Adam Hoffmann cena: 1200 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Ciecierski Tomasz 32. Bez tytułu, 1976 Technika mieszana, rysunek, papier; wym.: 31 x 23 cm; sygn. d.: T. Ciecierski 1976, rys. nr 23. cena: 1600 Ciecierski Tomasz 33. Remember...ng for-getu, 1976 Technika mieszana, papier; wym.: 29 x 44 cm; sygn. śr. d.: Cieci... cena:

18 Aukcja nr 19 poz. 34 poz. 35 Tarabuła Janusz 34. Ołtarz, 1978 Tempera, tusz, płótno naklejone na płytę wiórową; wym.: 36 x 26 cm; sygn. p.d.: Tarabuła 78; na odwrocie naklejka z aukcji na rzecz krakowskiego hospicjum z cena: Krzysztofiak Hilary 35. Brązowa kobieta, 1972 Technika mieszana, karton; wym.: 100 x 65 cm; sygn. p.d.: Hilary 72; opis na odwrocie. cena: 6000

19 Rosenstein Erna 36. Sekunda, 1983 Olej, deska, aksamit; wym.: 40 x 60 cm (kompozycja), 49 x 76 cm (z aksamitnym ppartout); sygn. l.d.: E. Rosenstein 1983; na odwrocie naklejka z wystawy: Galeria Krzysztofory, IX cena: poz. 36 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje poz. 37 Orbitowski Janusz 37. Kompozycja 6/85, 1985 Relief, technika własna, wym.: 60 x 42 cm, sygn. na odwrocie. cena: 6000 poz. 38 Orbitowski Janusz 38. Kompozycja 17/89, 1989 Relief, technika własna, wym.: 60 x 42 cm, sygn. na odwrocie. cena:

20 Aukcja nr 19 poz. 39 poz Tchórzewski Jerzy 39. Krajobraz, 1991 Akryl, tektura; wym.: 71 x 99 cm; sygn. i datowany p.d.: J. Tchórzewski 91. cena: Tchórzewski Jerzy 40. Bez tytułu, 1978 Gwasz, papier; wym.: 35 x 47,5 cm; nie sygn.; datowany na odwrocie: 2 II 78. Stan zachowania: po prawej ślad pęknięcia papieru (ok. 9 cm). cena: 4000

21 Podrazik Władysław 41. Epifania, 2004 Olej, płótno; wym.: 45 x 30 cm; sygn. na odwrocie Władysław Podrazik Epifania cena: 1500 Podrazik Władysław 42. Epifania, 2003 Olej, płótno; wym.: 120 x 64,5 cm; na odwrocie opisany, datowany i sygn.: Władysław Podrazik Epifania cena: 6000 poz. 41 poz. 43 poz. 42 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Leder Wojciech 43. Teoria przezroczystych celów XXVI, 2002 Olej, płótno; wym.: 33,5 x 41,5 cm; sygn. i dat., opis na odwrocie: Wo LEDER, t.p.c. 2002; XXVI. cena:

22 Aukcja nr 19 poz. 45 poz. 44 Starowieyski Franciszek 44. Istoty żywopodobne, 2001 Pastel, karton; wym.: 100 x 69 cm; sygn. monogramem wiązanym i tytuł p.d. cena: Starowieyski Franciszek 45. Dobro i zło, 2001 Pastel, karton; wym.: 70 x 49 cm; sygn. monogramem wiązanym l. bok. cena: poz. 46 Machowina Kazimierz 46. Akt z ptakami, 2005 Olej, płótno; wym.: 78,5 x 48,5 cm; sygn. i datowany p.d.: Machowina cena: 3500

23 poz. 47 Dobkowski Jan 47. Karnawał w Rio XXXVI, Akryl, płótno; wym.: 81 x 100 cm; na odwrocie sygn., tytuł, datowanie oraz autorski opis obrazu. cena: poz. 48 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Mikulski Kazimierz 48. Nocne czuwanie. Niedługo świt, 1996 Olej, płótno; wym.: 54 x 45 cm; na odwrocie tytułowany, datowany i sygn.: K. Mikulski. cena:

24 Aukcja nr 19 Kozera Elżbieta 50. Zakupy, 2008 Tempera, płótno; wym.: 100 x 70 cm; tytuł, data i sygnatura na odwrocie. cena: 2800 poz. 50 poz. 49 Kozera Aleksander 49. Las 5, 2004 Akryl, płótno; wym.: 180 x 130 cm; na odwrocie sygn., tytuł, datowanie oraz autorski opis obrazu. cena: 3600 Wnęk Grzegorz 51. Harcerka, 2008 Olej, płótno, wym.: 60 x 90 cm; tytuł i sygn. na odwrocie. cena: poz. 51

25 poz. 52 Tobis Andrzej 52. Tegoroczna zima, 2006 Olej, płótno; wym.: 150 x 120 cm; nie sygn. Praca wystawiana: Andrzej Tobis, Jakub Adamek - Ludzie, zwierzęta, architektura, Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki, 2007, katalog: repr. s. 13. cena: poz. 53 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Daniec Tomasz 53. Rotwand tworzy sobowtór Marii, 2008 Olej, płótno; wym.: 75 x 70 cm; sygn. p.d.: T. Daniec 2008; na odwrocie: sygn., data, tytuł. cena:

26 Aukcja nr 19 Oprządek Leszek 55. Błękitna kompozycja, 2008 Olej, płótno; wym.: 50 x 40 cm; sygn. na odwrocie: Leszek Oprządek 2008 Kraków. cena: 2400 Berdowska Tamara 54. Kompozycja, 1994 Olej, płótno; wym.: 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie. cena: 4000 poz. 54 poz. 55 poz Markunas Jacek 56. Bez tytułu, 2003 Technika własna, płótno; wym.: 50 x 61 cm; sygn. i datowany na odwrocie. cena: 2400

27 Rysunek poz. 58 poz. 61 Autor nieznany (Tommaso Bisi?) 57. Wojny włoskie. Bitwa na przedpolu miasta; 2. połowa XVIII w. Tusz lawowany, ołówek, papier; wym.: 23,5 x 37,5 cm; nie sygn.; opis informacyjny na odwrocie; rysunek oprawiony. (il. s. 66) cena: 2000 Daniec Tomasz 58. Promień światła w ciemności, 1997 Piórko, papier; wym.: 25 x 35,5 cm; sygn.: T. Daniec 22 XI 97, tytuł l.g. cena: Rue Pigalle, 1999 Piórko, papier, wym.: 22,5 x 40 cm; sygn.: T-Daniec 21 I 99 Rue Pigalle. cena: 600 Dawski Stanisław 60. Głowa kobiety, lata 50. XX w. Tusz, papier; wym.: 28,5 x 22 cm; sygn. oł. p.d.: Dawski. cena: 500 (il. s. 66) 61. Popiersie kobiety, lata 50. XX w. Tusz, papier; wym.: 27,5 x 21,5 cm; sygn. oł. p.d.: Dawski. cena: Portret Eugeniusza Gepperta, 1954 Tusz, papier; wym.: 18,5 x 13 cm; sygn. oł. p.d.: Dawski; Gienio Geppert. cena: 500 Halicka Alicja 63. Sen, lata 30. XX w. Piórko, papier; wym. kompozycji: 29 x 14,5 cm; wym. planszy: 32 x 25 cm; sygn. oł. p.d.: Halicka. cena: Straż u pałacowej bramy, lata 30. XX w. Piórko, papier; wym. kompozycji: 22 x 16,5 cm; wym. planszy: 32 x 25 cm; sygn. oł. p.d.: Halicka. cena: 1200 (il. s. 66) Hofman Vlastimil 65. Portret Leona Wyczółkowskiego, 1930 Ołówek, papier; wym.: 26,5 x 34 cm; sygn. oł. WH 1924 (monogram wiązany); dwa szkice: profil i postać stojąca. (il. s. 66) cena: 1000 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje Portret chłopca, Ołówek, papier; wym.: 33 x 21 cm; sygn.: Wlastimil Hofman 7/V 1930 Poznań. 2. Portret młodej kobiety, Ołówek, papier; wym.: 33 x 21 cm; sygn.: Wlastimil Hofman 7/V 1930 Poznań. cena: 1000 poz Akt stojący, początek XX w., Paryż Ołówek, papier; wym.: 22 x 15 cm; sygn. oł. p.d.: VH; Paryż. cena: 1600 (il. s. 66) 27

28 Aukcja nr 19 Hrynkowski Jan 68. Chrystus dźwigający Krzyż, 1960 Sangwina, papier; wym.: 56 x 47 cm; sygn. oł. p.d.: j. hrynkowski, 960. cena: 1600 Markowicz Artur 69. Portret rabina, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 18,5 x 22,5 cm; n/s; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Janinę Wiercińską. cena: 600 (il. s. 66) Panek Jerzy 70. Akt. Kobieta stojąca tyłem, lata 80. XX w. Tusz, papier; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. l.g.: Panek. cena: Akt. Kobieta stojąca, lata 80. XX w. Tusz, papier; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. prawa strona środek: Panek. cena: Akt. Kobieta stojąca II, lata 80. XX w. Tusz, papier; wym.: 29,5 x 20 cm; sygn. l.d.: Panek. cena: 800 poz Autoportret, 1985 Kredka, papier; wym.: 30,5 x 21 cm; sygn. l.d.: Panek 85. cena: 1300 Ritter Maria 74. Śniadanie w sadzie, lata 30. Piórko, tusz, papier; wym.: 15 x 23 cm; sygn. p.d.: MR. Na odwrocie pieczęcie artystki. cena: Kompozycja, lata 50. XX w. Gwasz, tusz, ołówek, papier; wym.: 20 x 16 cm. Na odwrocie pieczęć artystki. cena: Kompozycja, lata 50. XX w. Kredka, tusz, ołówek, papier; wym.: 18,5 x 20 cm; sygn. oł. p.d.: M Ritter. (il. s. 66) cena: 600 poz. 74 Rosenstein Erna 77. Widnokrąg, 1960 Piórko, papier; wym.: 22 x 31 cm; sygn. p.d.: E. Rosenstein cena: poz. 77 Skarżyński Jerzy 78. Akt, lata 60. XX w. Piórko, papier; wym.: 32,5 x 23 cm; nie sygn.; zbiory rodziny artysty. cena: Pocałunek, lata 60. XX w. Piórko, papier; wym.: 32 x 23 cm; nie sygn.; zbiory rodziny artysty. cena: 1000 (il. s. 67) 80. Walka smoków, 1977 (dwie plansze) Tusz, papier; wym. obydwu plansz: 32 x 21 cm; sygn.: Skarżyński; projekty ilustracji do opowiadania A. i B. Strugackich Las, Kraków cena: 1000 (il. s. 67) Stawiński Bolesław 81. Berta Grunberg i Sasza Blonder, 1935 Ołówek, akwarela, papier; wym.: 22,4 x 27,2 cm; sygn. oł. p.d.: B. Stawiński; ze zbiorów rodziny artysty. cena: 1300 (il. s. 67)

29 Uniechowski Antoni 82. Piętnastoletni kapitan, ok Piórko, papier; wym.: 14 x 18 cm; projekt ilustracji do książki J. Verne a, Piętnastoletni kapitan, Kraków 1947, wyd. L. Wierzchowski, s cena: 400 Wyczółkowski Leon 83. Żubr, lata 20. XX w. / Dwa bawoły, lata 20. XX w. Praca dwustronna, ołówek, papier; 1. wym.: 20 x 32,5 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół; 2. wym.: 20 x 32,5 cm; nie sygn., oprawione w ppartout. Cykl znakomitych rysunków z natury. Artysta genialnie przedstawił puszczańskie olbrzymy lekką, swobodną kreską, kojarzącą się ze sztuką japońską. cena: 7000 poz. 83 poz. 84 poz. 87 poz Żubr, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w ppartout. cena: Żubr, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w ppartout. (il. s. 67) cena: Źrebak, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 20 x 32,5 cm; sygn. oł. p.d.: L. Wyczół. Oprawione w ppartout. cena: Szkic do grafiki Anioł barokowy w kościele pocysterskim w Koronowie, przed 1927 Ołówek, papier naklejony na tekturę; wym.: 50 x 37 cm; nie sygn. cena: Zespół 8 rysunków: 1. Autoportret z główkami dzieci, 1930 Ołówek, papier; wym.: 21 x 29 cm; sygn. L. Wyczół Kościół z okolic Tuluzy, lata 20. XX w. Ołówek, papier; wym.: 28,5 x 21 cm; sygn. poniżej pamiątkowego wpisu: L. Wyczół Szkice architektoniczne, m.in. motyw z ratuszem poznańskim Ołówek, papier; wym.: 21,5 x 27,5 cm; nie sygn. cena: 8000 (il. s. 67) 29 Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje

30 Grafika dawna poz. 96 Auer Karol 89. Biecz w obwodzie jasielskim, przed 1837 Litografia wg A. Gorczyńskiego; wym. planszy: 240 x 290 mm; sygn.: A. Gorczyński rys. Auer lit.; u P. Pillera we Lwowie; grafika z Galicja w obrazach, Lwów Lit.: M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław. cena: 400 (il. s. 68) Bartolozzi Francesco 90. Kupidyn wycinający łuk, 1785 Miedzioryt punktowy, sangwina wg Francesca Parmigniano ( ); wym.: 380 x 270 mm; sygn. pł.: F. Bartolozzi sculpt.; stan zachowania: odbitka obcięta, załamanie marginesów wzdłuż kompozycji; poniżej kompozycji napisy tytułowe oraz dedykacja i adres wydawcy (Publishid March 1785 by Torre & CN 28 May Market et Vienne chez Atria C). Lit.: K. Krużel, J. Motyka, Francesco Bartolozzi, Kraków 1995, poz. 76. cena: 1600 (il. s. 68) 91. Św. Mateusz, 1770 Sposób kredkowy wg Giovanniego Francesco Barbieri zw. Guercino; wym.: 380 x 270 mm (grafika obcięta do skraju kompozycji); sygn. pł.: Guercino inv.; F. Bartolozzi Engraver To His Majesty sculp. 1770; grafika z cyklu rysunki Guercino, zamówionego przez G.B. Piranesiego; odbitka z epoki. cena: Jowisz i Io, lata 70. XVIII w. Miedzioryt punktowy, sangwina wg Antonia Allegri da Correggio; wym.: 345 x 250 mm (odbitka obcięta); nie zachowana sygn. i opis grafiki; odbitka z epoki. cena: 1200 (il. s. 68) Biasioni Jan Baptysta 93. Fantastyczny widok Krakowa z kopcami Kościuszki, Wandy i Kraka, ok Miedzioryt, akwarela; wym.: 162 x 235 mm; sygn. pł. G. Batta Biasion in Lemberg. Stan bdb. Lit.: Katalog Widoki dawnego Krakowa i Lwowa, Kraków brw [lata 80. XX w.], poz. 7; Benezit, t. 2, s. 18. cena: 600 (il. s. 68) Bodenehr Gabriel Starszy 94. Widok Grodna, początek XVIII w. Miedzioryt; wym.: 160 x 270 mm; sygn. płyty p.d.: G. Bodenehr fec, excudit. Grafika z dzieła G. Bodenehra Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen [...], Augsburg cena: 2000 (il. s. 68) 95. Widok Krakowa, początek XVIII w. Miedzioryt; wym.: 160 x 450 mm; sygn. płyty p.d.: G. Bodenehr fec, excudit. Grafika z dzieła G. Bodenehra Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen [...], Augsburg cena: 2500 Bonasone Giulio 96. Trojanie wciągają drewnianego konia do miasta, 1545 Miedzioryt wg Francesca Primaticcio; wym.: 400 x 630 mm; sygn. pł.: IV BONASONI S.; BOL; INVENTORE 1545; Petri de Nobilibus Formis; grafika po konserwacji, wykonana według fresku w Galerii Ulissesa w Fontainbleau. Lit.: Bartsch 85. cena: 2500 Bruyn Nicolas de 97. Proroctwo Ezechiela, 1606 Miedzioryt wg Nicolasa de Bruyna, wydany przez Claesa Janszoona Vischera; wym.: 410 x 510 mm; sygn. na płycie l.d.: N. de Bruyn Invest.; CJVischer ecu.; grafika z niewielkimi ubytkami górnego marginesu, podklejenia, ślady złożenia; dekoracyjna i piękna grafika. Lit.: Hollstein, vol. IV, pp. 11. (il. s. 68) cena: 1300

31 poz. 111 Brydak Jędrzej 98. Zwierzyniec i mogiła Kościuszki od Wisły, ok Litografia na tincie wg H. Waltera; wym. planszy: 278 x 354 mm; sygn. pł.: Rys. z nat. H. Walter; Odbito w litografii Czasu ; lit. Jan Brydak; grafika z tzw. Albumu Walterowskiego. (il. s. 68) cena: 400 Carracci Agostino 99. Kuszenie św. Antoniego, 1582 Miedzioryt wg Tintoretta; wym.: 505 x 334 mm; sygn. l.d.: Iacobi Tintoreti pictoris; Venti prestantissimi; inventum; Giacomo Franco Forma; po prawej nie zachowana sygnatura. Lit.: B63. cena: 2500 Chodowiecki Daniel 100. Scena walki cesarza Rudolfa z Ottokarem, królem Czech, na Polu Morawskim w 1278, 1783 Miedzioryt; wym.: 180 x 148 mm; sygn. pł. p.d.: D. Chodowiecki del et sculp 1783; stan zachowania: bdb. Lit.: W. Prajer, Katalog rycin Daniela Chodowieckiego, Kraków brw, s. 48, poz cena: 1200 (il. s. 68) Cort Cornelius 101. Święta Rodzina ze św. Anną i małym św. Janem Chrzcicielem, ok Miedzioryt wg Federico Zuccaro; wym.: 285 x 230 mm (odbitka obcięta); sygn.: Cornelio Cort fe.; bardzo dobra odbitka z epoki. Lit.: NHS, nr 87, s. 59. (il. s. 68) cena: Święta Rodzina. Odpoczynek podczas ucieczki do Egiptu, 1575 Miedzioryt wg Federico Barocciego; wym.: 385 x 265 mm (odbitka obcięta); sygn.: Federicus Barotyns Vrbines inventor; Cornelio Cort fe.; bardzo dobra odbitka z epoki. Lit.: NHS, nr 40, s (il. s. 68) cena: 2500 Dahlberg Erik 103. Bitwa pod Wojniczem, 23 IX 1655, koniec XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 380 mm; sygn. pł.: Dalb: delin.; W. Swidde fecit Stan zachowania: niewielkie ślady po owadach w centrum i na dolnym marginesie. Grafika z: jw.; odbitka Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 5. (il. s. 69) cena: II dzień bitwy pod Warszawą, koniec XVII w. Miedzioryt; wym.: 295 x 570 mm; sygn.: Willem Swidde sculp. Holmiae Stan zachowania: niewielkie ślady po owadach na lewym marginesie. Grafiki pochodzą z pracy S. Pufendorfa De rebus a Carolo Gustavo..., Norymberga Lit.: B. Heyduk, Dahlberg w Polsce, Wrocław 1971, poz. 96, 18, 20, 24. (il. s. 69) cena: 600 Debucourt Philibert 105. Zbiór rozmaitych strojów polskich. Collection de Costumes Polonais według J. P. Norblina, 1817 Zespół 27 akwatint barwnych wydany w Paryżu; wym. arkusza: 360 x 260 mm (średni); wym. odbitki: 255 x 165 mm (średnio); sygn. od l.: Norblin del.; Depose a la Direction Debucourt sculp.; stan zachowania: plansze w stanie dobrym (tylko na frontispisie ubytki marginesów bez szkody dla kompozycji; pl. nr 5 po konserwacji); proweniencja: Z Biblioteki Szkoły Wojewódzkiej Piotrkowskiej 1830 r. Plansze: 1. Frontispis; 2. Baby pod kościołem św. Jana; 3. Bartnik podbierający miód; 4. Chłop litewski; 5. Chłop lubelski; 6. Chłop na saniach; 7. Chłop przedający kury; 8. Chłop przy robocie; 9. Chłop ukraiński; 10. Chłop żmudzki; 11. Chłopka litewska; 12. Chłopka Lubelska; 13. Chłopka żmudzka; 14. Gospodarz krakowski; 15. Kobieta mieląca kaszę; 16. Kowal; 17. Kozak ukraiński I; 18. Kozak ukraiński II; 19. Mleczarka; 20. Parobek krakowski; 21. Patron polski; 22. Podlasianka; 23. Siciarz; 24. Służąca krakowska; 25. Żyd powracający z bożnicy; 26. Żyd przedający towary na ulicy; 27. Żydówka polska. (il. s. 69) cena: Della Bella Stefano 106. Głowa kobiety (w tondzie), połowa XVII w. Akwaforta; wym.: 65 x 84 mm; sygn. l.d.: SDB fec.; zachowane marginesy. Lit.: De Vesme-Massar, 1971, s. 99, n cena: 1200 Dente Marco da Ravenna 107. Eneasz wynoszący Anchizesa z płonącej Troi, początek XVI w. Miedzioryt wg Raffaella Sanzio; wym.: 425 x 565 mm (odb. obcięta); RAPH. URBI PINXIT IN VATICANO EXCUDEBAT. AN SALA- MANCA 1545; stan II; rzadka i cenna grafika światowej klasy; grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: B. Pezzini Grazia, Raphael Invenit. Stampe de Raffaello nelle collezioni dell Instituto Nazionale per la Grafica, Roma 1985, s. 54. (il. s. 69) cena: 3000 Dietrich Krzysztof Fryderyk 108. Wnętrze katedry krakowskiej, 1851 Akwatinta, akwaforta; wym.: 510 x 370 mm; sygn. pł.: Stachowicz del. F. Dietrich sc.; oprawiona grafika z albumu Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia, Petropoli 1851 [2 wyd.]. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie, Warszawa 1989, poz. 40. (il. s. 69) cena: Grobowiec Zygmunta III, 1851 Akwatinta, akwaforta; wym.: 492 x 360 mm; nie sygn..; oprawiona grafika (po konserwacji) z albumu Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia, Petropoli 1851 [2 wyd.]. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie, Warszawa 1989, poz. 55. (il. s. 69) cena: Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje

32 Aukcja nr 19 Goltzius Hendrick 117. Zmartwychwstanie, 1596 Miedzioryt; wym.: 198 x 131 mm (odbitka obcięta); sygn. ś.d. monogramem HG, poniżej A 96. Grafika z cyklu Pasja ( ) dedykowanego arcybiskupowi Mediolanu, kard. F. Borromeo, miłośnikowi i protektorowi sztuki niderlandzkiej; grafika po konserwacji, uzupełnione marginesy. Lit.: Bartsch, 38; M. Pokorska-Primus, Hendrick Goltpoz Grobowiec Władysława IV 1851 Akwatinta, akwaforta; wym.: 492 x 360 mm; sygn. pł. Stachowicz del. F. Dietrich sc.; grafika z albumu Monumenta Regnum Poloniae Cracoviensia, Petropoli 1851 [2 wyd.]. Lit.: H. Widacka, Dietrichowie, Warszawa 1989, poz. 55. cena: 800 Dürer Albrecht 111. Matka Boska z Dzieciątkiem koronowana przez anioła, 1. połowa XVI w. Miedzioryt; wym.: 135 x 97 mm (odbitka obcięta); sygn. p.d.: 1520 AD; kopia grafiki A. Dürera wykonana w epoce; bardzo dobry stan zachowania, częściowo przycięta do odbicia płyty. Lit.: B. 37, THB, s. 89. C7 (kopia nr 7). cena: 1600 Earlom Richard 112. Dobre dziecko i Niegrzeczne dziecko, 1790 Para akwatint barwnych; wym. każdej: 320 x 270 mm; sygn. pł.: Painted by Tho[mas]. S[pencer]. Duche ( ); Engravd by Henry Birche; wyd.: Published March by BB Evans, Poultry, London. Poniżej odbicia płyty stara pieczęć Ordynacji Przeworskiej, na odwrocie autografy Jerzego Lubomirskiego. Lit.: Benezit 1976, t. 2, s. 44.; Thieme-Becker. (il. s. 69) cena: 2400 Folino Bartolomeo 113. Portret Johanna Winckelmanna, ok Miedzioryt wg Giovanniego Battisty Casanovy; wym.: 160 x 114 mm; sygn. pł.: Bartolomeo Folin inv. Stan: bdb; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: SAP, t. II, s ; E. Rastawiecki, Słownik, s. 110/111. cena: 2500 Francois Jean-Charles 114. Ludwik XV, król Francji Sposób kredkowy w tonie sangwiny; wym.: 340 x 245 mm; sygn. pł.: Louis Quinze Roy de France; Se vent chez Francois, Graveur du Cabinet du Roi et Pensionnaire de Sa Majeste. Rue S. Jacq. A la vielle Poste; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Miłośnicy grafiki i ich kolekcje, Warszawa 2006, s. 181, opis i il. (il. s. 69) cena: 1600 Galle Philip / Collaert Hans 115. Polowania według Jana van der Straeta, koniec XVI w. Trzy miedzioryty z serii: 1. Strzelanie do jelenia (wym.: 209 x 280 mm; odb. obcięta); 2. Król Partów z oswojoną panterą (wym.: 199 x 266 mm; odbitka obcięta); 3. Polowanie na tura (wym.: 200 x 262 mm) odbitka obcięta); do grafik dołączona obszerna ekspertyza; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Hollstein, vol. VIII, s. 81, poz , vol. IV, s. 213, poz cena: 2800 Garnerey / Dauvin 116. Warszawa. Ruska Góra (Montagnes Russes d ete a Varsovie), przełom XVIII i XIX w. Akwaforta, miedzioryt kolorowany; wym.: 295 x 440 mm (odbitka obcięta z boku); sygn. pł.: Dessine par Garnerey, Termine par Dauvin. XVIII-wieczna francuska grafika przedstawia kolejkę w wesołym miasteczku, zwaną w tym czasie rosyjską górką (pierwsza powstała w Carskim Siole pod Petersburgiem). Grafika naklejona na karton firmy Durand w Paryżu (przełom XVIII i XIX w.). Stan zachowania: ślady załamania, niewielki ubytek w górnej części. cena: 600 (il. s. 70) 32

33 zius i jego pracownia, Kraków 2004 (katalog Gabinetu Rycin PAU w Krakowie). cena: 1300 Grevedon Pierre Louis Henri / Motte Charles Etienne Pierre 118. Portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, ok Litografia; wym. komp.: 310 x 290 mm; sygn. pł.: P. Grevedon, 1826; lith. De C. Motte; poniżej napisu tytułowego Stanislas-Auguste, suche pieczęci kolekcjonerskie. Lit.: Benezit, t. 5, s (il. s. 70) cena: 2000 Habermann Franz Xaver 119. Widok Pekinu. Audiencja u cesarza, 2. połowa XVIII w. Akwaforta; wym.: 325 x 435 mm; sygn. p.d.: Grave par F. X. Habermann apres Neuhof; poniżej kompozycji tytuł i napis: Se vent a Augsbourg an Negoce komun de l Academie Imperiale d Ampire des Arts Liber dux avec privilege de Sa Majeste Imperiale et avec Defense ni d en faire nie de Ventre les Copie; grafika po konserwacji. cena: Widok Nankinu. Ulica kupców chińskich, 2. połowa XVIII w. Akwaforta; wym.: 325 x 440 mm; sygn. p.d.: Grave par F. X. Habermann apres Neuhof; poniżej kompozycji tytuł i napis: Se vent a Augsbourg an Negoce komun de l Academie Imperiale d Ampire des Arts Liber dux avec privilege de Sa Majeste Imperiale et avec Defense ni d en faire nie de Ventre les Copie; grafika po konserwacji. cena: Widok Nankinu. Porcelanowa Wieża, 2. połowa XVIII w. Akwaforta; wym.: 325 x 440 mm; sygn. p.d.: Grave par F. X. Habermann apres Neuhof; poniżej kompozycji tytuł i napis: Se vent a Augsbourg an Negoce komun de l Academie Imperiale d Ampire des Arts Liber dux avec privilege de Sa Majeste Imperiale et avec Defense ni d en faire nie de Ventre les Copie; grafika po konserwacji. cena: 500 (il. s. 70) Hogenberg Franz 122. Widok Wilna, 1581 Miedzioryt wg Jorisa Hoefnagla ( ); wym.: 363 x 500 mm; stan zachowania: bdb. Grafika z dzieła Civites orbis terrarium, Kolonia (il. s. 70) cena: 4000 Hollar Wenzel 123. Satyr wśród chłopstwa, 1644 Akwaforta; wym.: 76 x 105 mm; sygn. pł.: AElsheimer inv.; W. Hollar fecit 1644; F. Van den Wyngarde excudit; grafika oprawiona; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. cena: 1200 Kollmann Carl Iwanowitsch 124. Handlarz drobiu, lata 20. XIX w. Litografia kolorowana; wym.: 225 x 175 mm; sygn. pł. p.d.: C. Kollmann. Lit.: Benezit, t. 6, s (il. s. 70) cena: Bryczka, lata 20. XIX w. Litografia kolorowana; wym.: 180 x 270 mm; sygn. p.d.: C. Kollmann. Lit.: Benezit, t. 6, s cena: 800 Kossak Juliusz 126. Krakus na koniu, 1893 Litografia piórkiem; wym. ark.: 280 x 220 mm; sygn. na płycie l.d.: J. Kossak 1893; stan zachowania: dobry. (il. s. 70) cena: Koń, 1893 Litografia piórkiem; wym. ark.: 220 x 275 mm; sygn. na płycie l.d.: J. Kossak 1893; stan zachowania: dobry. cena: Konie, 1893 Litografia piórkiem; wym. ark.: 215 x 280 mm; sygn. na płycie l.d.: J. Kossak 1893; stan zachowania: załamanie i zabrudzenie planszy. cena: 400 Kurnatowski Wiktor 129. Krakus na szczudle opowiadający w karczmie, 1842 Litografia wg obrazu A. Molinariego; wym.: 191 x 227 mm; sygn. pł. Alex. Molinari (w obrębie kompozycji). Lit.: SAP, t. IV, s. 383, t. V, s (il. s. 70) cena: 800 Larmessin Nicolas III 130. Eleonora Maria Józefa ( ), królowa Polski, żona Michała Korybuta Wiśniowieckiego, 1686 Miedzioryt; wym.: 245 x 173 mm; sygn. pł.: [Nicolas III] De Larmessin sculpebat 1686; poniżej opisu tytułowego adres wydawcy: A Paris chez la Venue Bertrand, Rue St. Jacques a la Pomme dor Aves Privil du Roy. Lit.: H. Widacka, Katalog portretów, poz cena: 700 Lespinasse Louis-Nicolas 131. Kazań. Widok miasta od strony rzeki Kazanki, 1767 Miedzioryt, akwaforta; wym.: 250 x 675 mm; sygn.: Dessine par M. De Lespinasse; Grave par Nee; l.dg.: A.Pl.19; plansza z klasycznej pracy N. G. Leclerca, Histoire physique, morale, civile et politique de la Russie ancienne, Paris-Versaille, (il. s. 70) cena: 2500 Löfer Johann Eckhard 132. Kraków. Widok od północnego-zachodu, 1638 Miedzioryt z dwóch płyt, plansze połączone; wym.: 105 x 290 mm; sygn. pł.: [ Johann] E.[ckhard] L[öfer]. Grafika z: D. Meissner, Sciographia Cosmica. Das ist Newes Emblematisches Büchlein..., Norymberga 1637/1638; bardzo dobra odbitka. (il. s. 71) cena: 2500 Lubieniecki Bogdan Teodor 133. Krajobraz ze skałami i wodą oraz podróżnymi, Akwaforta; wym.: 210 x 275 mm; sygn. pł.: de Lubieniezki inv. et fecit, w obrębie kompozycji: J.F. Leopold exc.; grafika (obcięta) wydana w Augsburgu przez J. F. Leopolda w l ; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Grafika i rysunki polskie w zbiorach, il. 26; E. Rastawiecki, Słownik, s , poz. 1. (il. s. 71) cena: 2000 Łopieński Ignacy 134. Samotnik, 1893 Akwaforta (według Alfreda Wierusza-Kowalskiego); wym.: 205 x 310 mm (plansza 360 x 475 mm); sygn. pł. p.d.: Ign. Łopieński sct, l.d.: A. Wierusz-Kowalski pxt. Lit.: Miłośnicy grafiki i ich kolekcje, Warszawa 2006, il. I opis na s cena: 1000 Mistrz z Kostką / Philippe Thomassin 135. Apollo i Marsjasz, przełom XVI i XVII w. Miedzioryt wg Raffaella Sanzio; wym.: 193 x 290 mm; sygn. p.d. kostka z literą B; Roma apud Philippum Thomassino; Raphale Vrb. Inv.; grafika wydana u P. Thomassina w Rzymie; bardzo dobra odbitka, w 2/3 zachowany odcisk płyty. (il. s. 71) cena: Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje

34 Aukcja nr 19 poz Wynalazek rysunku, 1775 Akwaforta; wym.: 205 x 160 mm; sygn. na płycie l.d.: Norblin f Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 15. (il. s. 71) cena: poz. 138 Moncornet Balthasar 136. Ludwika Maria Gonzaga ( ), królowa Polski, przed 1668 Miedzioryt; wym.: 168 x 118 mm; sygn. pł.: B.[althasar] Moncornet excudit Alec privilege du Roy. Lit.: H. Widacka, Katalog portretów, poz. 305b. cena: 500 Monogramista B.V Wesele Erosa i Psyche na Olimpie, 2. połowa XVI w. Miedzioryt wg Michaela Coxie; wym.: 300 x 510 mm; sygn. monogramem B.V oraz p.d.: Ant. Sal. Exc (grafika wydana przez Antoniego Salamanca w Rzymie). Lit.: Nagler 2098 (B2); B. Pezzini Grazia, Raphael Invenit. Stampe de Raffaello nelle collezioni dell Instituto Nazionale per la Grafica, Roma cena: 1300 Nattier Jean Marc 138. Maria Leszczyńska ( ), królowa Francji, córka Stanisława Lesaczyńskiego, po 1768 Miedzioryt rylcem; wym.: 180 x 120 mm; sygn. pł.: Nattier pinx Dupondelle Sc. Lit.: E. Hütten-Czapski, Spis rycin przedstawiających portrety przeważnie polskich osobistości, Warszawa 2001, s cena: 500 Norblin Jan Piotr 139. Pożegnanie Akwaforta; wym.: 120 x 95 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 16; P. Smolik, Jan Piotr Norblin. Prace rytownicze, Łódź 1934, poz. 73. cena: Starzec piszący, 1781 Akwaforta; wym.: 240 x 215 mm; sygn. na płycie po p.: Norblin fecit 1781 Warszawa. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 14. (il. s. 71) cena: Wskrzeszenie Łazarza [wielkie], 1775 Akwaforta; wym.: 185 x 170 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 7. (il. s. 71) cena: Ecce Homo Akwaforta; wym.: 372 x 406 mm; nie sygn. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 9; P. Smolik, Jan Piotr Norblin. Prace rytownicze, Łódź 1934, poz. 71; Miłośnicy grafiki i ich kolekcje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 2006, il. s (il. s. 71) cena: Powołanie Przemysła na króla Czech, 1777 Akwaforta; wym.: 420 x 297 mm; sygn. pł. l.d.: Norblin fecie 1777 a Wolssin n Lithuannie. Lit.: H. Hillemacher, Catalogue des Estampes de J.P. Norblin, Paris 1899, poz. 12. cena: 2500 Perelle Gabriel 145. Pejzaż z przystanią rzeczną, XVII w. Akwaforta; wym. kompozycji: 120 x 120 mm, wym. planszy: 186 x 235 mm; sygn. pł. p.d.: Perelle fecit, l.d.: Pierre Mariette fils ex avec privil.; proweniencja; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME; stan: bdb. cena: Pejzaż z rzeką i ruinami, XVII w. Akwaforta; wym. kompozycji: 120 x 120 mm, wym. planszy: 170 x 214 mm; sygn. pł. p.d.: Perelle fecit, l.d.: Pierre Mariette fils ex avec privil.; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME; stan: bdb. (il. s. 71) cena: Widok ze wzgórza na miasto nad rzeką, XVII w. Akwaforta; wym. kompozycji: 120 x 120 mm, wym. planszy: 185 x 272 mm; sygn. pł. p.d.: Perellein et fecit, l.d.: Pierre Mariette excudit rue Saint Jacque a l Esperace Alec Privilege du Roy; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. (il. s. 71) cena: 300

35 Piwarski Jan Feliks 148. Autoportret, 1847 Litografia; wym.: 359 x 275 mm; sygn. w obrębie kompozycji: J.F. Piwarski s. i f. 1847; poniżej kompozycji: w Cynkografii Banku Polskiego; bardzo dobra odbitka. Lit.: I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, poz. 445, il. 76. cena: 800 Płoński Michał 149. Recueil de 19 planches etudes de figures, dessinees d apres nature, a Amsterdamen 1702 (1802) en gravees spiril uellement a l eau fore par M. Płoński a aris, po Teka zawiera kartę tytułową i 18 akwafort (tytuły wg E. Rastawieckiego): Rycerz w zbroi, 160 x125 mm (R. 18) Różne małe figurki w dwóch rzędach, 95 x 184 mm (R. 8) Dziecko siedzące przy klatce, 175 x 105 mm (R. 13) Żebrak bez nogi o kuli, 105 x 75 mm (R. 5) Żebrak w łachamanch, 105 x 70 mm (R. 7) Chłopiec czytajacy książkę, 75 x 60 mm (R. 3) Starzec wspaty na kiju, 70 x 55 (R. 16) Popiersie starca z brodą I, 120 x 95 mm (R. 10) Popiersie starca z brodą II, 120 x 95 mm (R. 9) Kobieta czytająca książkę (matka Rembrandta) (R. 15) Mężczyzna w kapeluszu (bez inskrypcji) (R. 1) Głowa starej kobiety, 50 x 40 mm (R. 2) Siedzący pies, 65 x 80 mm (R. 14) Głowa starca z brodą 50 x 40 mm (R. 4) Wyrobnik w drewnianym obuwiu, 105 x 55 (R.6) Postać starożytnego Polaka, 105 x 60 mm (R. 17) Żyd amsterdamski 170 x 135 mm (R. 11) Trzy główki, 35 x 80 mm (R. 12). Teka wariant I, bez poz. 8b (wg. E. Rastawieckiego). Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, Poznań (il. s. 72) cena: Probst Georg Baltazar mł Arsenał. Sala artylerii, 2. połowa XVIII w. Miedzioryt kolorowany; wym.: 315 x 420 mm; sygn. pł. p.d.: Neg Membr Acad. Georg. Balthasar Probst, excud. AV; grafika do tzw. latarni magicznej; po konserwacji. (il. s. 72) cena: Arsenał. Sala broni ręcznej, 2. połowa XVIII w. Miedzioryt kolorowany; wym.: 320 x 430 mm; sygn. pł. p.d.: Georg. Balthasar Probst, excud. AV; grafika do tzw. latarni magicznej; po konserwacji. cena: Wnętrze świątyni Diany w Efezie, 2. połowa XVIII w. Miedzioryt kolorowany; wym.: 315 x 420 mm; sygn. pł. p.d.: Georg. Balthasar Probst, excud. AV; grafika do tzw. latarni magicznej; po konserwacji. cena: 400 Rembrandt van Rijn 153. Uczony w swojej pracownik (Faust), ok Akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 211 x 162 mm; fragment filigranu z motywem winogron; stan III/XVIII w. Jedna z najbardziej interesujących grafik Rembrandta; przedstawia uczonego-alchemika utożsamianego z Johannem Faustem (który miał studiować magię i czarnoksięstwo w Krakowie). Lit.: Bartsch 270; K. Krużel, Rembrandt van Rijn, Kraków 2006, s (ill. str. 37) cena: Ridinger Johann Elias 154. Der Abend [Wieczór], koniec XVIII w. Mezzotinta; wym.: 420 x 570 mm; sygn. pł.: Joh. El. Ridinger excud. Ang. Vind.; grafika po konserwacji. Bardzo dekoracyjna grafika. (il. s. 72) cena: 1600 Sadeler Johann I 155. Personifikacja Azji, 1581 Miedzioryt; wym.: 185 x 232 mm (plansza 198 x 248 mm); sygn. pł. poz. 148 l.d.: Joann: Sadler. Sculpsit; et excud: cum privilegio; Sac. Caes. M. 1581; grafika z serii Kontynenty, wg kompozycji Dircka Barentsza St. ( ); stan: dobry; do grafiki dołączona obszerna ekspertyza; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Hollstein, vol. I, s. 102, poz. (16) cena: 1000 Sandmann Franz / Alt Rudolf 156. Kalwaria Zebrzydowska. Kaplica Grobu Matki Boskiej, l. 30. XIX w. Litografia na tincie wg rysunku R. Alta; wym. Planszy: 305 x 445 mm; sygn. pł. p.d.: Sandmann lith., l.d.: R. Alt pinx; poniżej kompozycji napis tytułowy w językach niemieckim, francuskim i angielskim. Bardzo rzadka. (il. s. 72) cena: 800 Tempesta Antonio 157. Sceny bitewne, ok Zespół trzech akwafort z batalistycznego cyklu 8 grafik dedykowanego księciu Giovanniemu Angelo Altemps: 1. wym.: 230 x 340 mm; sygn. p.d.: Antonius Tempesta inventor et fecit.; l.d.: Nicolo Van Aelst formis Romae; 2. wym.: 233 x 328 mm; nie sygn.; 3. wym.: 237 x 331 mm; sygn. pł. l.d.: Iacobo King Germano artis In aes incidenti studio so, atq. Promotori Nicolaus van Aelst Belga hoc Antonij Tempestae opus ludens dedicavit Romae 1601; grafiki po konserwacji; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Bartsch, 1870, XVII, pp , nn ; Incisori Toscani dal XV-XVII secolo, Bologna 1976, poz. 972, 927, 977. (il. s. 72) cena: 1800 Testa Pietro 158. Wenus i Adonis po polowaniu, 1632 Akwaforta; wym.: 365 x 460 mm; filigran lilie w podwójnym kole; stan II z III; adres wydawcy: Gio. Jacomo de Rossi formis Roma Alla Pace, All insegna di Parigi. Lit.: Bartsch 20, 25. (il. s. 73) cena: 2400 Thiele Carl Friedrich 159. Projekt pałacu Potockich w Krzeszowicach, Akwaforta według rysunku Karla Schinkla; wym.: 390 x 515 mm; sygn.: gez. Von Schinkel; gest. von C.F. Thiele; plansza nr 49 z teki Sammlung Architektonischer Entwürfe, Carl Friedrich Schinkel, Verlag Ernst & Korn, Berlin 1866 (wydanie II). cena: Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje

36 Aukcja nr 19 Werner Fryderyk Bernard 164. Wrocław. Arsenał i Brama Piaskowa w roku 1730, przed 1805 Akwaforta wg rysunku Fryderyka Bernarda Wernera; wym.: 185 x 283 mm; grafika z pracy K.A. Menzla, Topographische Chronik von Breslau. wyd. Graß & Barth, Wrocław, (il. s. 73) cena: 400 Werner Fryderyk Bernard / Sander Wilhelm 165. Wrocław. Katedra od północnego-zachodu, przed 1805 Akwaforta W. Sandera wg rysunku Fryderyka Bernarda Wernera; wym.: 200 x 300 mm; grafika z pracy K.A. Menzla, Topographische Chronik von Breslau, wyd. Graß & Barth, Wrocław, cena: Wrocław. Kościół św. Doroty i klasztor franciszkanów przy ul. Świdnickiej, przed 1805 Akwaforta W. Sandera wg rysunku Fryderyka Bernarda Wernera; wym.: 195 x 297 mm; sygn. na płycie p.d.: W. Sander f.; grafika z pracy K.A. Menzla, Topographische Chronik von Breslau, wyd. Graß & Barth, Wrocław, (il. s. 73) cena: poz. 167 Tirion Isaak 160. Polska. Polowanie na niedźwiedzie z siecią, lata 30. XVIII w. Akwaforta; wym.: 175 x 205 mm; nie sygn.; poniżej kompozycji napis: De Beeren vangst der Polen, l.g.: Polen Pag Grafika (wklejka) z XVIII-wiecznego holenderskiego starodruku Thomasa Salmona Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren. Eerst in t Engelsch beschreven door Th. Salmon, t. IV Vervolg van den Tegenwoordigen Staat van t Koningryk Polen en t Groot-Hertogdom Litthauwen, Amsterdam Lit. A. Brückner, Encyklopedia staropolska, t. 1, s cena: 800 Wagner Joseph 161. Portyk w Platejach, 2. połowa XVIII w. Akwaforta; wym.: 440 x 565 mm (odbitka obcięta); sygn. p.d.: Ex. Valcographia Ioseph Wagner Ven CPES, l.d.: F. Costa inv.; stan zachowania: odbitka częściowo obcięta bez szkody dla kompozycji i napisów tytułowych, lekkie zabrudzenie l.g. marginesu; piękna weduta z weneckiego okresu twórczości artysty. Lit.: Benezit, t. X, 1976, s (il. s. 73) cena: 1000 Waterloo Anthonie 162. Pejzaż z drzewami i gospodą, 2. połowa XVIII w. Akwaforta; wym.: 220 x 286 mm (odbitka obcięta); grafika po konserwacji z uzupełnionymi marginesami; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Bartsch illustr., poz cena: 400 Werner Fryderyk Bernard 163. Wrocław. Plac Solny, przed 1805 Akwaforta wg rysunku Fryderyka Bernarda Wernera; wym.: 155 x 290 mm; sygn. na płycie p.d.: W. Sander f.; grafika z pracy K.A. Menzla, Topographische Chronik von Breslau, wyd. Graß & Barth, Wrocław, cena: 400 Wille Georg Johann 167. Les offres Reciproques, ok Miedzioryt wg Christiana Wilhelma Dietricha; wym.: 490 x 350 mm; sygn. p.d.: Grave par I. G. Wille Graveur du Roi, do I. M. Imp. Et Royale et de S. M. le Roi de Denmark 1771; l.d.: Peint par Dietrycy Peintre de la Cour Electorale de Saxe; grafika dedykowana księciu Adamowi Czartoryskiemu (pomiędzy dedykację i tytulaturą księcia herb Litwy w kartuszu); grafika po konserwacji. Lit.: Benezit, 1976, t. X, s cena: 2500 Winckler Georg Gottfried / Probst Georg Baltazar mł Giełda Londyńska, 2. połowa XVIII w. Akwaforta; wym.: 310 x 405 mm; sygn. pł: G.G.Winckler sculp. Georg Balthasar Probst excud. A.V.; pod kompozycją opis grafiki. cena: 1000 Zaleski Bronisław 169. Fragment wnętrza Koloseum, 1864 Akwaforta; wym.: 292 x 218 mm; sygn. w obrębie kompozycji: Roma 1864, B. Zaleski; poniżej kompozycji: Zaleski sculp.; Imp. Delatre Rus St. Jacques 303 Paris. Stan: bdb, szerokie marginesy; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Grafika i rysunki polskie w zbiorach polskich, Warszawa 1977, il. 39; E. Rastawiecki, Słownik rytowników, s. 303, poz. 4. cena: Album: Recueil des Paysages de fantaisie et des Vues ou des Paysages cecls d apres Norb: Grund par Jean Balzer, d apres E. Deftiches et Vivares par F. Ge. Hertel d apres Nathe per Geyser Ce contenu en 68 planches Henriette Bąkowski, koniec XVIII w. Album zawierający 55 kart (dwie puste) z rycinami (sceny rodzajowe, panoramy, pejzaże) znanych artystów: 1. Johann Balzer (16 akwafort), 2. Johann Georg Hertel (12 akwafort), 3. Isaac Masor (3 akwaforty), 4. Johann M. Probst (4 akwaforty), 5. L.C. Nabholz (2 akwaforty), 6. M. Merian (1 akwaforta), 7. C.F. Fitzsch (widok St. Domingo), 8. A. Torsaguigna (4 miedzioryty, plansze z 16 widokami Rzymu) i inne (m.in. panorama Lyonu); album w stanie dobrym; oprawa psk.; wym.: 20 x 33 cm. Album był własnością Henrietty Bąkowskiej. (il. s. 73) cena: 6000 Autor nieznany 171. Portret konny Augusta II Mocnego, koniec XVII w. Miedzioryt; wym.: 340 x 275 mm (odbitka obcięta); nie sygn.; pod kompozycją napis: FRIDERICUS AUGUSTUS REX POLONIAE ET DUX SAXONIAE S.R.I. ARCHI MARE[CHALLUS] SC ET ELECTOR ETC. Rzadki i interesujący portret władcy. cena: 1600

37 172. Rzym antyczny. Plan miasta, ok Akwaforta; wym.: 285 x 365 mm; stan: bdb; grafika z dzieła gdańszczanina Philippa Clüvera, Italia antiqua, Leiden 1624 (pośmiertne wydanie przez Daniela Heinsiusa); pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. (il. s. 73) cena: Bitwa pod Austerlitz, początek XIX w. Akwaforta, akwatinta; wym.: 395 x 560 mm; nie sygn. (odbitka obcięta). cena: 1200 poz Kawalerzysta. Bitwa pod Dębem Wielkiem, lata 30. XIX w. Litografia barwna; wym. planszy: 340 x 262 mm; propagandowo-patriotyczna rycina wydana w Paryżu. (il. s. 73) cena: Wenecja. Pałac Dożów, połowa XIX w. Litografia na tincie; wym.: 265 x 368 mm (plansza 375 x 545 mm); nie sygn.; stan zachowania: uszkodzony p.d. narożnik, ślady zalania w lewej dolnej części marginesu (bez szkody dla kompozycji). cena: Malarstwo Rysunek Grafika dawna Grafika XX w. Wydawnictwa Plakat Biogramy Ilustracje

38 Grafika XX wieku Polskich Artystów Grafików, Kraków Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz.5. (il. s. 74) cena: 2500 Chrostowski-Ostoja Stanisław 182. Poeta Gover odsłaniający zasłonę, 1937 Drzeworyt; wym.: 225 x 155 mm; sygn. oł. l.d.: St.O.Chrostowski; po p oraz opis grafiki; ilustracja do sztuki W. Shakespeare a Pericles. Princes of Tyre, Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz (il. s. 74) cena: Maryna porwana przez korsarzy, 1937 Drzeworyt; wym.: 230 x 165 mm; sygn. oł. l.d.: St.O.Chrostowski; po p oraz opis grafiki; ilustracja do sztuki W. Shakespeare a Pericles. Princes of Tyre, Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, poz cena: 800 poz. 177 Bartłomiejczyk Edmund 176. Hucuł z koniem, 1932 Drzeworyt barwny; wym.: 245 x 190 mm; sygn. oł. ś.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1932; grafika po konserwacji. (il. s. 74) cena: Burza, 1933 Drzeworyt; wym.: 198 x 218 mm; sygn. oł. ś.d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933; grafika po konserwacji. Lit.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1956, s. 32, poz. 24. cena: 600 Behrens Peter 178. Bez tytułu [Pocałunek], 1898 Drzeworyt barwny; wym.: 192 x 151 mm (wersja mniejsza); sygn. na płycie ś.d. monogram wiązany PB; pod kompozycją napis l.d.: P. Behrens, Munchen, p.d.: Originalhozlschnitt; reedycja grafiki z czasopisma Pan, z. 2 (1898): pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME. Lit.: Katalog domu aukcyjnego Quittenbaum w Monachium, (il. s. 74) cena: 2000 Brandel Konstanty 179. Leda, 1908 Sucha igła, rylec; wym.: 90 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 18. (il. s. 74) cena: 1200 Chagall Marc 180. Marzenie, 1967 Litografia; wym. kompozycji: 310 x 410 mm; stan: bdb. Lit.: katalog Mourlot, 605. (il. s. 74) cena: 1200 Chełmoński Józef 181. Matka, 1903 Litografia; wym. planszy: 475 x 370 mm, wym. kompozycji: 250 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Józef Chełmoński. Grafika z Teka Stowarzyszenia Cieślewicz Roman 184. La Joconde, 1974 Serigrafia, papier; wym.: 570 x 560 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p cena: Pieds panique III, 1974 Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p cena: La panthere tres noire, 1974 Serigrafia, papier; wym.: 400 x 580 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p cena: Corps I, 1974 Serigrafia, papier; wym.: 640 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: R. Cieślewicz, l.d.: e/a Lit.: Sztuka polska XX wieku, Kraków 2000, s. 387, p (il. s. 74) cena: 1600 Cieślewski Tadeusz, syn 188. Florencja. Torre dei Corbizzi, 1927 Drzeworyt; wym.: 180 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: Lit.: M. Grońska, Tadeusz Cieślewski Syn, poz. 49. cena: Fantazja staromiejska, 1925 Drzeworyt; wym.: 126 x 92 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn, p.d.: cena: Krąg, 1926 Drzeworyt ręcznie kolorowany przez autora; wym.: 118 x 92 mm; sygn. oł. l.d.: T. Cieślewski syn; stan zachowania: bdb; rzadka praca artysty wykorzystana jako winieta okładkowa w bibliofilskim wydaniu książki E.

AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika

AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE AUKCJA NR 13 malarstwo, grafika Wystawa przedaukcyjna 8 II - 11 II 2006 Salon Antykwaryczny Nautilus ul. św. Tomasza 8, Kraków Aukcja Sobota, 11 II 2006, godz. 12 oo

7 700 zł 9 000-11 000 7 700

Aukcja letnia Nr 1 (24)

AUKCJA NR 14 grafika, rysunek, akwarela, fotografia

AUKCJA NR 12. malarstwo, grafika, plakat. Salon Antykwaryczny NAUTILUS AUKCJE

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18. grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 18 grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 24 IV 26 IV 2008 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 26

EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY

EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. MHS 2015 WPISUJE ZDAJĄCY KOD PESEL miejsce na naklejkę EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY PRZYKŁADOWY ARKUSZ

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI LICEUM PLASTYCZNE W.. PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM ROZSZERZONY Czas pracy 180 minut STYCZEŃ ROK 2012 Instrukcja dla zdającego 1. Sprawdź, czy arkusz zawiera 13 stron (zadania 1 12).

Oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli: Lekcje muzealne Warsztaty muzealne Akademie Olimpiady Konkursy Koncerty Gry i zabawy

Oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli: Lekcje muzealne Warsztaty muzealne Akademie Olimpiady Konkursy Koncerty Gry i zabawy Oferta edukacyjna dla szkół i przedszkoli: Lekcje muzealne Warsztaty muzealne Akademie Olimpiady Konkursy Koncerty Gry i zabawy Muzeum Narodowe w Szczecinie Muzeum Narodowe w Szczecinie Ul. Wały Chrobrego

38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 38. Otwarce wystawy Sztuka Sakralna ziemi Chełmskiej 1992 r. we wnętrzu dawnej cerkwii unickiej pw. Św. Mikołaja 39. Otwarcie sesji naukowej Dop piekna nadprzyrodzonego. Rozwój sztuki sakralnej od X do

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25. Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 25 Grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 16-23 X 2010 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 23 X 2010, godzina

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB:

AUKCJA NR 16. NAUTILUS Salon Antykwaryczny. 19 V 2007, godz. 12.00 INDEKS OSÓB: GŁÓWNA/HOME INFORMACJE OFERTA AUKCJE -ARCHIWUM WYSTAWY WYDAWNICTWA KONTAKT WERSJA ZE ZDJĘCIAMI-WITH FOTO WERSJA BEZ ZDJĘĆ-TEXT ONLY NAUTILUS Salon Antykwaryczny. AUKCJA NR 16 19 V 2007, godz. 12.00 GRAFIKA

43. Aukcja Dzieł Sztuki

POZIOM ROZSZERZONY 15 MAJA

POZIOM ROZSZERZONY 15 MAJA Arkusz zawiera informacje prawnie chronione do momentu rozpoczęcia egzaminu. Układ graficzny CKE 2013 KOD UZUPEŁNIA ZDAJĄCY PESEL Miejsce na naklejkę z kodem EGZAMIN MATURALNY Z HISTORII SZTUKI POZIOM

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29. Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 29 Malarstwo, grafika, rysunek, akwarela, wydawnictwa WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 30 V-3 VI 2011 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 4

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW

BANK PEKAO S.A. III O/ KRAKÓW Salon Antykwaryczny Michał Maksymiuk, Maciej Żywolewski ul. Pijarska 5/2a 31-015 Kraków tel.: + 48 12 422 91 60 fax: + 48 12 432 94 40 kom.: 0048 695899895 e-mail: nautilus@antique.com.pl www.antique.com.pl;

WLASTIMIL HOFMAN WYSTAWA PRAC WARSZAWA 21 MAJA-10 CZERWCA

Lista zwycięzców 30 zł na start z BZWBK24 mobile

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 41. Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 41. Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 41 Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2-6 XII 2013 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota,

WYSTAWY CZASOWE Bursztyn Myrta Wystawa pod patronatem Profesora Władysława Bartoszewskiego Prezentowana od 14 czerwca do 30 września 2007

WYSTAWY CZASOWE Bursztyn Myrta Wystawa pod patronatem Profesora Władysława Bartoszewskiego Prezentowana od 14 czerwca do 30 września 2007 Bursztyn Myrta Wystawa pod patronatem Profesora Władysława Bartoszewskiego Prezentowana od 14 czerwca do 30 września 2007 Centrum Wystawowo-Konferencyjne Zamku Królewskiego na Wawelu Dzieła zadziwiające

50. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, Krasnobród, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. 49. Chrystus Ukrzyżowany Warsztat lokalny, XIX w. wys. 30 cm. Korpus umieszczony na krzyżu wtórnie. Brak obydwu ramion, uszkodzenia i przetarcia polichromii. Konserwacja pełna w 2007 r. (M. Serafinowicz).

ARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII

ARCHITEKCI POLSCY DLA JAPONII 001 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 1 TECHNIKA MIESZANA 002 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 2 TECHNIKA MIESZANA 003 BARBARA BIELECKA SZKIC ŚWIĄTYNI W LICHENIU 3 KREDKA PASTELOWA Strona

INSTYTUT HISTORII SZTUKI LICENCJACKIE STUDIA NIESTACJONARNE ROK I SEMESTR LETNI 2015/2016

INSTYTUT HISTORII SZTUKI LICENCJACKIE STUDIA NIESTACJONARNE ROK I SEMESTR LETNI 2015/2016 LICENCJACKIE STUDIA NIESTACJONARNE ROK I Piątek BUW, sala 105 17.00-18.30 Ikonografia nowożytna i nowoczesna wykład prof. Antoni Ziemba 18.30-20.00 Tradycja gotyku w nowożytnej architekturze europejskiej

Polonia Maior - Fontes

Polonia Maior - Fontes * KARTOGRAFIA * Bibliografia: Górska Gołaska K., Katalog planów, cz. 1 2, Poznań 1968 n. Historische Pläne und Grundrisse von Städten d Ortschaften in Polen, hrg. A. Jammers, bearb. E. Klemp, Wiesbaden

Motyw snu w literaturze

Motyw snu w literaturze Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Motyw snu w literaturze zestawienie bibliograficzne w wyborze Wybór i opracowanie Małgorzata Pronobis Kielce 2010 2 Materiały ogólne 1. Danek, D. : Sen (marzenie

Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16. grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne Salon Antykwaryczny AUKCJE AUKCJA NR 16 grafika, malarstwo, rysunek, wydawnictwa artystyczne WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA 2 V 19 V 2007 Salon Antykwaryczny Nautilus, ul. Pijarska 5/2a, Kraków AUKCJA Sobota, 19

Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) życie i twórczość

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE - MUZEUM

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE - MUZEUM ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE - MUZEUM REZYDENCJA KRÓLÓW I RZECZYPOSPOLITEJ Apartament Wielki Galeria Owalna Niegdyś sala przejściowa, przez którą prowadziła droga do loży królewskiej w kolegiacie św. Jana.

Implementacja Iconclass jako standardowego słownika. dr Tomasz Zaucha Muzeum Narodowe w Krakowie

Implementacja Iconclass jako standardowego słownika. dr Tomasz Zaucha Muzeum Narodowe w Krakowie Implementacja Iconclass jako standardowego słownika dr Tomasz Zaucha Muzeum Narodowe w Krakowie Iconclass informacje podstawowe twórca słownika Iconclass: Prof. Henry van de Waal (1910-1972) Uniwersytet

BIBLIOTEKA TRADYCJI NR LVIII AGNIESZKA GRONEK IKONY MĘKI PAŃSKIEJ. O przemianach w malarstwie cerkiewnym ukraińsko-polskiego pogranicza

BIBLIOTEKA TRADYCJI NR LVIII AGNIESZKA GRONEK IKONY MĘKI PAŃSKIEJ. O przemianach w malarstwie cerkiewnym ukraińsko-polskiego pogranicza BIBLIOTEKA TRADYCJI NR LVIII AGNIESZKA GRONEK IKONY MĘKI PAŃSKIEJ O przemianach w malarstwie cerkiewnym ukraińsko-polskiego pogranicza KRAKÓW COLLEGIUM COLUMBINUM Spis treści Wstęp 7 Miejsce przedstawień

Spis treœci. I. Droga elazna

Spis treœci. I. Droga elazna Spis treœci Inni romantycy,, inny romantyzm 1. Literatura z przypisów i wykropkowañ... 5 2. Wszyscy i wszystkie inaczej... 41 3. Romantyzm prze-pisany... 75 I. Droga elazna Stanis³aw Janicki, O machinach

... pieczęć szkoły, w której odbywają się eliminacje. Eliminacje szkolne XXXV Olimpiady Artystycznej TEST WIEDZY O SZTUCE sekcja plastyki

... pieczęć szkoły, w której odbywają się eliminacje. Eliminacje szkolne XXXV Olimpiady Artystycznej TEST WIEDZY O SZTUCE sekcja plastyki ...... pieczęć szkoły, w której odbywają się eliminacje imię i nazwisko ucznia klasa:......... nazwa i adres szkoły Eliminacje szkolne XXXV Olimpiady Artystycznej TEST WIEDZY O SZTUCE sekcja plastyki UWAGA:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac. W niniejszym pliku znajdują się prace artystów związanych nie tylko z naszą Galerią.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac. W niniejszym pliku znajdują się prace artystów związanych nie tylko z naszą Galerią. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac. W niniejszym pliku znajdują się prace artystów związanych nie tylko z naszą Galerią. GALERIA EGO Wyspiańskiego 41/3, 60-751 Poznań tel.: (61) 662 67 67, +48

Sztuka między Paryżem a Warszawą

Sztuka między Paryżem a Warszawą Sztuka między Paryżem a Warszawą Paweł Ignaczak Eklektyczna sztuka Norblina czerpała z różnych źródeł: z francuskiej sztuki, polskiej obyczajowości i twórczości Rembrandta. Na pierwszy rzut oka można odnieść

Porzellan (publiziert) Nationalmuseum in Kielce

Porzellan (publiziert) Nationalmuseum in Kielce 1. Vase mit Kakiemon-Dekor Inv. Nr.: MNKi/R/888 um 1723 34 x 9,5/11 cm Porzellan (publiziert) Nationalmuseum in Kielce Porzellan mit ostasiatischen Dekoren Marzena Maćkowska (Redaktion), Muzeum Narodowe

Sztuka. Rozrywki. Sport

Sztuka. Rozrywki. Sport Sztuka. Rozrywki. Sport 1. 20th Century = XX wiek = 20. století = 20. század / [text and picture research Violetta Farina ; Pol. text Paweł Cichawa]. - Warszawa : Solis - Andrzej Koper [etc.], cop. 2009.

20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA

20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA Program wykładów 20 kwietnia 2010, godz. 17.00 WYKŁAD INAUGURACYJNY Adam Zamoyski Stanisław August pora na nowe spojrzenie SALA SENATORSKA 28 kwietnia 2010, godz. 17.00 Dr hab. Anna Grześkowiak-Krwawicz

K O N K U R S H I S T O R Y C Z N Y dla uczniów gimnazjów - etap szkolny

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie

STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie Załącznik do Zarządzenia Nr 11 Ministra Kultury z dnia 20 czerwca 2005 r. STATUT Muzeum Narodowego w Krakowie I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Muzeum Narodowe w Krakowie, zwane dalej "Muzeum" działa w szczególności

WYSTAWY - archiwum. Kobieta w sztuce starożytnej Klub MPiK w Płocku 29.09.1977 - Kobieta w sztuce starożytnej Dom Kultury w Wyszogrodzie 09.

WYSTAWY - archiwum. Kobieta w sztuce starożytnej Klub MPiK w Płocku 29.09.1977 - Kobieta w sztuce starożytnej Dom Kultury w Wyszogrodzie 09. ORGANIZATOR TYTUŁ MIEJSCE CZAS PMA w Warszawie IHKM w Warszawie PPKZ Sezon wykopaliskowy 1975 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie Kobieta w sztuce starożytnej WYSTAWY - archiwum Państwowe

Aukcja obrazów. 10 grudnia 2011r.

Aukcja obrazów. 10 grudnia 2011r. Aukcja obrazów 10 grudnia 2011r. 10 grudnia 2011 r. o godz. 16.00 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek przy ul. Dominikańskiej 16 w Sieradzu odbędzie się aukcja obrazów pod hasłem RATUJMY KLASZTOR!,

Polskie znaki pamięci we Francji. Francja France

Polskie znaki pamięci we Francji. Francja France Liczba Poloników: 76 Francja France 1. Alsace 2. Aquitaine 3. Auvergne 4. Basse-Normandie 5. Bourgogne 6. Bretagne 7. Centre 8. Champagne-Ardenne 9. Corse 10. Franche-Comté 11. Haute-Normandie 12. Île-de-France

Dni Otwartych Pracowni Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów od kwietnia do czerwca 2015

Dni Otwartych Pracowni Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów od kwietnia do czerwca 2015 Nazwa pracowni Technika artystyczna, rzemieślnicza Dni otwartych pracowni Oferta pracowni podczas dni otwartych Ogólna oferta pracowni Imię i nazwisko osoby do kontaktu Adres pracowni Telefon, adres email,

Henryk Rutkowski. Kartografia wschodniej Wielkopolski do początku XIX wieku

AUKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJITURYSTYKI I REHABILITACJI 12.06.2014 r. Nr 4. Nr 1. Nr 5. Nr 2. Nr 3. Nr 6. Autor: Maria Pająk Tytuł: Kwiaty polne

AUKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJITURYSTYKI I REHABILITACJI 12.06.2014 r. Nr 4. Nr 1. Nr 5. Nr 2. Nr 3. Nr 6. Autor: Maria Pająk Tytuł: Kwiaty polne AUKCJA CHARYTATYWNA FUNDACJITURYSTYKI I REHABILITACJI 12.06.2014 r. Nr 1 Autor: Dominika Owczarek Tytuł: Kobieta i kwiaty Nr 4 Autor: Maria Pająk Tytuł: Kwiaty polne Technika: Olej na płótnie Cena wywoławcza