FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu"

Transkrypt

1 W NUMERZE Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Transatlantycka strefa wolnego handlu Stagnacja gospodarcza i zmieniające się globalne otoczenie wymuszają na USA i Europie wykorzystanie szans, jakie niosą za sobą strefy wolnego handlu. Magazynowanie w wydaniu DHL GF DHL Global Forwarding od lat buduje swoją strategię biznesową na trzech silnych filarach, którymi są transport lotniczy i morski oraz magazynowanie. Niestandardowe zlecenia w DHL GF Rosnące wymagania klientów i zapotrzebowanie na usługi szyte na miarę stawiają wysoko poprzeczkę branży logistycznej. FLEXITANK nowy rodzaj kontenera DHL Global Forwarding poszerzył paletę swoich usług o kontener Flexitank innowacyjny system transportu płynów. CSR w DHL Global Forwarding STRATEGIA DHL GF Polska pod hasłem Odpowiedzialne życie opiera się na trzech filarach: GoGreen, GoHelp i GoTeach.

2 NEWS ŚWIAT Najlepszy spedytor w Chinach W kategorii frachtu lotniczego DHL GF pozostaje w Chinach absolutnym numerem 1 Według niedawno ogłoszonego rankingu CIFA (Chińskie Stowarzyszenie Spedytorów Międzynarodowych) chiński oddział DHL Global Forwarding (DHL GF) potwierdził swoją pozycję lidera wśród zagranicznych firm spedycyjnych w Państwie Środka. Jak podała CIFA, w 2012 r. DHL GF w Chinach zajął 4. miejsce pod względem przychodów wśród firm oferujących międzynarodowe usługi spedycyjne. W kategorii AFR DHL GF pozostaje liderem na niezwykle konkurencyjnym chińskim rynku, wyprzedzając zarówno miejscową, jak i zagraniczną konkurencję. We frachcie morskim zajmuje 7. miejsce, we frachcie drogowym 10. miejsce, a w usługach magazynowych 15. miejsce. Rekord Guinnessa dla DHL DHL znalazł się w Księdze rekordów Guinnessa za zrealizowanie rekordowej dostawy pizzy. Przesyłka została zorganizowana we współpracy z organizacją non profit Pizza 4 Patriots. DHL dostarczył rekordową przesyłkę 30 tys. pizz o łącznej wadze ponad 23 t z Chicago do bazy wojskowej w Afganistanie. Pizza przejechała ponad 11 tys. km w ciągu 36 godz. i została dostarczona żołnierzom stacjonującym w tym niebezpiecznym zakątku świata 4 lipca 2012 r. z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Aby utrzymać dobrą jakość przewożonych produktów, na czas transportu pizze zostały obłożone suchym lodem. To wyjątkowe zlecenie zostało wpisane w 2013 r. do Księgi rekordów Guinnessa jako największa dostawa pizzy. Formuła E DHL ogłosił rozpoczęcie wieloletniego globalnego partnerstwa z Formułą E FIA pierwszą w historii światową ligą wyścigów samochodów o napędzie elektrycznym. Mistrzostwa rozgrywane w kategorii elektrycznych aut rajdowych rozpoczną się we wrześniu 2014 r. Informacja o podjęciu współpracy została ogłoszona w związku z oficjalną premierą ekologicznego samochodu Spark- -Renault 01E SRT, pojazdu wyścigowego klasy E (w pełni napędzanego prądem), podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych we Frankfurcie (IAA). Podpisanie umowy o partnerstwie z DHL zapewni organizatorom mistrzostw Formuły E FIA szeroką gamę usług logistycznych z wykorzystaniem najskuteczniejszych i najbardziej ekologicznych technologii oraz najnowszych dostępnych procesów. DHL zapewni bezpieczną i terminową dostawę wszystkich samochodów wyścigowych, w tym części zamiennych i baterii litowo-jonowych, do 10 miast na świecie, gdzie odbędą się wyścigi Formuły E FIA.

3 NEWS DHL GF prelegentem na konferencji W dniach września 2013 r. w Warszawie po raz siódmy odbyła się konferencja Dystrybucja i logistyka w farmacji, w ramach której omawiano kierunki rozwoju oraz trendy w branży farmaceutycznej. Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Jednocześnie został zatwierdzony Program Ochrony Zarejestrowanego Agenta DHL Global Forwarding Sp. z o.o. Zrealizuj przesyłki z/do USA z DHL GF Zapraszamy do skorzystania z korzystnej oferty WIN US skierowanej do wszystkich, którzy planują przesyłki transportem lotniczym lub morskim do i z USA.

4 KONFERENCJA DYSTRYBUCJA I LOGISTYKA W FARMACJI OD LAT JEST JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYCH NA RYNKU. Konferencja Dystrybucja i logistyka w farmacji od lat jest jedną z najbardziej prestiżowych na rynku. Podczas dwudniowego spotkania liczne grono praktyków miało możliwość wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy. Jednym z ekspertów na konferencji była Iwona Połowicz, Kierownik Działu Rozwoju Produktu Lotniczego DHL Global Forwarding. W swoim wystąpieniu zapoznała uczestników z możliwościami i ograniczeniami we frachcie lotniczym oraz rozwiązaniami dla transportu farmaceutyków. Przybliżyła również słuchaczom takie rozwiązania jak Cool Container oraz specjalistyczne opakowania Pallet Shipper. DHL Global Forwarding, jako jedyny spedytor został zaproszony na konferencję w roli prelegenta.

5 KRZYSZTOF BIELICA PREZES ZARZĄDU DHL GLOBAL FORWARDING MONIKA OLESIŃSKA KIEROWNIK ODDZIAŁU WARSZAWA DHL GLOBAL FORWARDING Wyznaczenie DHL GF jako zarejestrowanego agenta jest kolejnym potwierdzeniem, że w naszej firmie stosowane są procedury zapewniające bezpieczeństwo, w tym przypadku ładunków lotniczych. Jest to również gwarancja, że działamy na podstawie przepisów wspólnotowych i spełniamy wszystkie zawarte w nich wymogi mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu i Dyrektor Produktu Lotniczego w DHL Global Forwarding. Fakt, że DHL GF jest pierwszą firmą logistyczną działającą na warszawskim Okęciu z certyfikatem zarejestrowanego agenta, napawa nas dumą i motywuje do dalszej intensywnej pracy dodaje. KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA Zarejestrowany agent to przewoźnik lotniczy, agent, spedytor lub inny podmiot zapewniający kontrolę w zakresie bezpieczeństwa ładunków. Spedytor wpisany na listę prowadzoną przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego potwierdza na liście lotniczym AWB, że dana przesyłka (wprowadzana do strefy zastrzeżonej lotniska i przeznaczona do załadunku na statek powietrzny) została sprawdzona przez operatora kontroli bezpieczeństwa i nie stwierdzono w niej towarów zabronionych lub że na mocy przepisów jest zwolniona z kontroli. BEZPIECZNIE I SZYBKO Główne korzyści z dołączenia do grona zarejestrowanych agentów to skrócenie formalności i oszczędność czasu obsługi przesyłki. Posiadanie certyfikatu sprawia, że będziemy w stanie jeszcze sprawniej spełniać wymogi naszych obecnych i przyszłych klientów w zakresie bezpieczeństwa transportów lotniczych mówi Monika Olesińska, Kierownik Oddziału Warszawa DHL Global Forwarding. GŁÓWNE KORZYŚCI Z DOŁĄCZENIA DO GRONA ZAREJESTROWANYCH AGENTÓW TO SKRÓCENIE FORMALNOŚCI I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU OBSŁUGI PRZESYŁKI.

6 DHL GF w USA Doświadczony zespół gwarantuje wsparcie we: #1 frachcie lotniczym #2 frachcie morskim #3 obsłudze celnej Dzięki skali biznesu DHL GF dostarcza przesyłki szybko, o stałym i gwarantowanym czasie tranzytu frachtem lotniczym. Mniejsze ryzyko uszkodzenia lub kradzieży dzięki kontenerom dedykowanym do przewozów niepełnokonterenowych. Możliwość załadunku na obu wybrzeżach, stałe kursy, szeroki wybór tras i zmniejszenie do minimum przeładunków. Największy operator logistyczny w strefie handlu zagranicznego w USA. 64 regionalne biura obsługi klienta, w tym 10 centrów dystrybucyjnych. LOS ANGELES Usługi dodatkowe: magazynowanie, konsolidacja przesyłek za granicę, dekonsolidacja transportów do kraju, serwisy LTL usługi konsolidacyjne zarówno dla klientów jak i spedytorów. HOUSTON Serwis 24/7 CHICAGO ATLANTA MIAMI NOWY YORK pracowników, w tym 250 doświadczonych sprzedawców 65 biur DHL GF w USA DHL Global Forwarding w ramach kampanii WIN US ma w swojej ofercie: entuzjastycznych i zaangażowanych menedżerów ds. rozwoju biznesu ze Stanami Zjednoczonymi, którzy wiedzą, jak osiągnąć pożądany efekt, konkurencyjne ceny oraz stałe, krótkie i pewne czasy dostawy, specjalistyczne rozwiązania LCL, gwarantujące całkowitą kontrolę oraz mniejsze ryzyko zniszczenia i kradzieży, częste konsolidacje przesyłek lotniczych, zapewniające stały i pewny czas dostawy, usługi o wartości dodanej obejmujące magazynowanie, ubezpieczenie ładunku, konsolidację i dekonsolidację oraz krajowe przesyłki LTL. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu zespołu DGF oferujemy obsługę operacyjną po stronie polskiej i amerykańskiej oraz ekspercką wiedzę, szczególnie w zakresie takich sektorów jak motoryzacyjny, aerospace, handlu detalicznego oraz chemicznego. AGNIESZKA BŁASZCZYK-DĄBROWSKA, DYREKTOR MARKETINGU I SPRZEDAŻY W DHL GLOBAL FORWARDING JEŚLI CHCESZ SKORZYSTAĆ Z TRANSPORTU LOTNICZEGO LUB MORSKIEGO DO LUB Z USA, SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ.

7 STREFA WOLNEGO HANDLU Transatlantycka strefa wolnego handlu OBECNA STAGNACJA GOSPODARCZA I ZMIENIAJĄCE SIĘ GLOBALNE OTOCZENIE WYMUSZAJĄ NA STANACH ZJEDNOCZONYCH I EUROPIE WYKORZYSTANIE SZANS, JAKIE NIOSĄ ZA SOBĄ STREFY WOLNEGO HANDLU. W lipcu 2013 r. oficjalnie rozpoczęły się negocjacje dotyczące umów o wolnym handlu i partnerstwa inwestycyjnego. Porozumienie to znacznie zwiększy zakres wymiany handlowej po obu stronach Atlantyku oraz liczbę wzajemnych inwestycji. Jest to istotne wydarzenie, ponieważ częstsze i bardziej zintegrowane relacje między UE i USA dwiema największymi na świecie gospodarkami zapewniają spore potencjalne korzyści zarówno dla docelowych konsumentów, jak i firm. Obniżenie taryf celnych na różne towary i usprawnienie regulacji spowoduje, że towary będą tańsze, a firmy będą mogły korzystniej inwestować swój kapitał. Można się spodziewać, że w całym sektorze transportu, w tym w firmach logistycznych będących niezbędnym ogniwem efektywnej wymiany handlowej, zostaną utworzone nowe miejsca pracy, liczone nawet w setkach tysięcy. Jest to ważny krok do przodu, ponieważ oba regiony stoją w obliczu rosnącego bezrobocia i powolnego wzrostu.

8 POPRAWA KONKURENCYJNOŚCI Ożywienie transatlantyckiej wymiany gospodarczej znacznie poprawi międzynarodową konkurencyjność obu regionów. Dzięki skali tej współpracy będą mogły razem ustalać światowe standardy, realizować spójną politykę ochrony środowiska i bezpieczeństwa produktów oraz wyznaczać jednakowe normy dla różnych branż, np. farmaceutycznej. Eksporterzy liczą na sprzedaż towarów na rynku, na którym będzie obowiązywał jeden zestaw reguł. Zintegrowany rynek transatlantycki będzie miał potężną siłę przebicia obecnie stanowi około 50 proc. światowego PKB. Podczas gdy korzyści są dość oczywiste, muszą zostać usunięte pewne istotne przeszkody. Jak zawsze oczywiste są spory na temat żywności genetycznie zmodyfikowanej i zamówień publicznych. Dodatkowo zarówno amerykańskim, jak i europejskim organom nadzoru będzie trudno zrezygnować z wpływu na proces powstawania przepisów transatlantyckich. Niezbędne więc będzie silne przywództwo prezydenta USA oraz władz europejskich, by przeforsować konieczne rozwiązania i pogodzić interesy różnych stron. SZERSZE SPOJRZENIE W przeszłości Stany Zjednoczone i Europa omawiały temat transatlantyckiej strefy wolnego handlu wiele razy i w różnych wariantach. Jednak, co pokazuje początek negocjacji, tym razem sytuacja wygląda naprawdę inaczej. Obie strony są świadome potrzeby stymulowania gospodarek w następstwie kryzysu finansowego i kondycji euro. Co więcej, w dobie oszczędności i wzrostu krajowego zadłużenia pogłębienie stosunków handlowych jest dobrym prognostykiem. Wejście w życie umowy o wolnym handlu jest ważne nie tylko ze względu na rozmiar gospodarek USA i Europy, ale też ze względu na zmieniające się globalne tendencje. Rozwijające się dynamicznie kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) szybko zyskują przewagę. Co ważne, są to państwa, które często mają bardzo różne poglądy na demokrację, rządy prawa oraz inne istotne obszary życia. Chociaż ta zmiana jest właściwie nieunikniona, jeśli wziąć pod uwagę choćby wielkość Chin, Indii i innych państw tego regionu, USA i Europa powinny zrobić, co w ich mocy, aby zapewnić sobie konkurencyjność gospodarczą w przyszłości i walczyć o przywrócenie równowagi sił. DZIĘKI SKALI WSPÓŁPRACY USA I UE BĘDĄ MOGŁY RAZEM USTALAĆ ŚWIATOWE STANDARDY, REALIZOWAĆ SPÓJNĄ POLITYKĘ OCHRONY ŚRODOWISKA I BEZPIECZEŃSTWA PRODUKTÓW ORAZ WYZNACZAĆ JEDNAKOWE NORMY DLA RÓŻNYCH BRANŻ, NP. FARMACEUTYCZNEJ.

9 ROSNĄCE WYMAGANIA KLIENTÓW I ZAPOTRZEBOWANIE NA USŁUGI SZYTE NA MIARĘ STAWIAJĄ WYSOKO POPRZECZKĘ BRANŻY LOGISTYCZNEJ. NAJWIĘKSZE ATUTY ŚWIADCZĄCE O KONKURENCYJNOŚCI DHL GLOBAL FORWARDING NA GLOBALNYM RYNKU TO ELASTYCZNOŚĆ, STOSOWANIE INNOWACYJNYCH METOD I ROZWIĄZAŃ ORAZ DALEKO IDĄCA SPECJALIZACJA. KRZYSZTOF BIELICA PREZES ZARZĄDU DHL GLOBAL FORWARDING Niestandardowe zlecenia w DHL GF UWAŻNIE WSŁUCHUJEMY SIĘ W OCZEKIWANIA NASZYCH KLIENTÓW, DOKŁADNIE ANALIZUJEMY BRANŻE, W KTÓRYCH SĄ AKTYWNI, BADAMY LOKALNE RYNKI I TRENDY, A NASTĘPNIE DOPASOWUJEMY DO NICH INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA. Zmieniająca się dynamicznie sytuacja rynkowa stawia przed operatorami logistycznymi wiele wyzwań. Głównym z nich jest optymalizacja kosztów transportu oraz usprawnianie łańcucha dostaw dla coraz bardziej wymagających klientów. Pod względem innowacyjnych rozwiązań firma DHL Global Forwarding jest bez wątpienia prekursorem w branży TSL. Z PERSPEKTYWY KLIENTA To potrzeby klientów są punktem wyjścia wszystkich działań, są siłą napędową do kreowania nowatorskich i nieszablonowych rozwiązań mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding. Uważnie wsłuchujemy się w oczekiwania naszych klientów, dokładnie analizujemy branże, w których są aktywni, badamy lokalne rynki i trendy, a następnie dopasowujemy do nich indywidualne rozwiązania. Działania DHL GF opierają się na sprawdzonych modelach, co daje klientom gwarancję optymalizacji kosztów, oszczędności czasu i minimalizacji ryzyka. NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH DHL Global Forwarding ma doświadczenie w realizowaniu niestandardowych zleceń spedycyjnych. Warto zwrócić uwagę na organizację transportu przesyłki frachtem lotniczym o wadze ponad 56 t.

10 Rekordowo ciężki przedmiot wyleciał z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach 30 kwietnia br., by po 5 godz. lotu dotrzeć do Dammam w Arabii Saudyjskiej. Główna część przesyłki realizowanej dla klienta z branży energetycznej to element kotła ważący ponad 56 t o wymiarach: ponad 16 m długości, niemal 5 m szerokości i 1,75 m wysokości. To prawdziwe wydarzenie w polskim frachcie lotniczym i ciekawe wyzwanie dla Działu Produktu Lotniczego DHL GF opowiada Iwona Połowicz, Airfreight Business Development Manager w DHL Global Forwarding. Czarter tej przesyłki wymagał od nas opracowania indywidualnego rozwiązania logistycznego, dużej elastyczności i doskonałej organizacji pracy. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania przesyłkami ponadgabarytowymi i liczymy, że realizacja takich nietypowych zleceń będzie się rozwijać. NIEZWYKŁE ZLECENIE Nietypowe realizacje to codzienność w Dziale Projektów Przemysłowych DHL GF, który specjalizuje się w organizacji ponadgabarytowych przesyłek. Przykład wart uwagi to transport stalowych elementów mostu kolejowego do Kopenhagi, realizowany dla duńskiego klienta z branży budowlanej. Niezwykłość tego zlecenia polegała na równoczesnym przewiezieniu 27 elementów o wyjątkowych gabarytach i ciężarze (najdłuższy mierzył 16,8 m, waga najcięższego to 33,2 t). W sumie ładunek ważył prawie 500 t. Projekt był logistycznie wymagający ze względu na ściśle określony termin dostawy mówi Monika Piotrowska, Industrial Projects Manager w DHL Global Forwarding. Wszystkie samochody musiały podstawić się w jednym terminie ze względu na zamknięcie dróg i skoordynowanie prac montażowych.

11 MAGAZYNOWANIE DHL GLOBAL FORWARDING OD LAT BUDUJE SWOJĄ STRATEGIĘ BIZNESOWĄ NA TRZECH SILNYCH FILARACH, KTÓRYMI SĄ TRANSPORT LOTNICZY I MORSKI ORAZ MAGAZYNOWANIE. KAROLINA HUSZCZYŃSKA-POŹNIAK, DYREKTOR OPERACYJNY W DHL GLOBAL FORWARDING Magazynowanie w wydaniu DHL GF DHL Global Forwarding od lat buduje swoją strategię biznesową na trzech silnych filarach, którymi są transport lotniczy i morski oraz magazynowanie. Mamy znaczącą grupę stałych, wieloletnich klientów, którzy cenią sobie jakość serwisu, dopasowanie oferty do ich potrzeb oraz bezpieczeństwo, jakie daje stabilna pozycja DHL GF na polskim rynku, ale także międzynarodowe doświadczenie czerpane z zaplecza dużej logistycznej organizacji Grupy Deutsche Post DHL. Wielu klientów korzystających z frachtu lotniczego i frachtu morskiego DGF ma również potrzeby magazynowe i docenia możliwość uzyskania w jednym miejscu kompleksowej obsługi w zakresie całego procesu logistycznego. ELASTYCZNOŚĆ I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE W przypadku usług magazynowych każdy klient to osobny projekt, w ramach którego poznajemy specyfikę pracy, jego potrzeby oraz kluczowe czynniki sukcesu. Na tej bazie budujemy indywidualny model obsługi, którym zarządza koordynator projektu. Nasze doświadczenie pokazuje, że przedsiębiorcy chcą współpracować ze spedytorem, który w kompleksowy sposób zadba o jego towar i klientów. Dążymy więc do wypracowania rozwiązania, które pozwoli klientowi skupić się na rzeczach dla niego najistotniejszych,

12 takich jak rozwój biznesu, my zaś pomożemy w obsłudze logistycznej całego przedsięwzięcia, korzystając z narzędzi, wiedzy i doświadczenia DHL Global Forwarding. USŁUGI WYSOKOSPECJALISTYCZNE Piętnastoletnie doświadczenie w logistyce oraz owocne, długotrwałe relacje z kontrahentami świadczą o wysokiej jakości naszych usług i partnerskiej współpracy, a wręcz symbiozie pewnych obszarów usług ze strukturami po stronie klienta. Stawiamy na elastyczność, właściwe podejście do biznesu magazynowego, także tego o mniejszej skali, oraz doświadczonych i zaufanych pracowników niektórzy magazynierzy pracują u nas od początku istnienia firmy. W codziennej pracy wykorzystujemy własne narzędzia informatyczne, ale również programy naszych klientów, którzy chcą mieć bieżący dostęp do informacji poprzez swoje, sprawdzone systemy. SZYBKA I SPRAWNA REAKCJA Kompleksowa obsługa magazynowa według DHL GF to także wywiązywanie się z poczynionych ustaleń i założeń projektu oraz szybkie reagowanie na nieprzewidziane ramami kontraktu zdarzenia tu korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia i profesjonalnie doradzamy klientowi, jak postąpić w nietypowej dla niego sytuacji. Nie sposób pominąć ogromnego doświadczenia we współpracy z klientami, którzy reprezentują wiele kluczowych branż na polskim rynku, czy niszowych produktów, np. Spare Parts Center, czynnego przez 24 godz., 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

13 USŁUGI LOGISTYCZNE DHL GF ŚWIADCZY USŁUGI IIS INTERCONTINENTAL INTEGRATED SERVICES CZYLI PRZYGOTOWYWANIE I WDRAŻANIE INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ LOGISTYCZNYCH, TAKICH JAK DYSTRYBUCJA KRAJOWA I MIĘDZYNARODOWA ORAZ MAGAZYNOWANIE. DHL Global Forwarding Sp. z o.o. Diamond Business Park ul. Jana Pawła II 66 PL Piaseczno tel Godziny otwarcia biura: 08:00-16:00 Godziny otwarcia magazynu: 06:00-22:00 DHL Global Forwarding Sp z o.o. Panattoni Park ul. Dostawcza 17 PL Łódź tel Godziny otwarcia biura: 06:00-17:00 Godziny otwarcia magazynu: 07:00-21:00 Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą stronę internetową Dwa centra LOGIstyczne W naszych centrach logistycznych w Piasecznie i Łodzi dostępne są usługi: MAGAZYNOWANIE towar przechowywany jest na regałach wysokiego i niskiego składowania. DYSTRYBUCJA KRAJOWA realizacja dostaw na terenie całego kraju. wiele dostępnych opcji transportowych: dostawy dedykowane, terminowe doręczanie, transporty całopojazdowe. ORGANIZACJA TRANSPORTU MIęDZYNARODOWEGO zapewniamy kompleksową obsługę od przygotowania towaru i formalności, poprzez odprawę eksportową, aż do organizacji wysyłki towaru. CROSS-DOCKING przeładowanie towaru bezpośrednio z przyjeżdzających transportów (bez magazynowania). ZALETY KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG: KOMPLEKSOWOÂå oferujemy szeroki wachlarz usług począwszy od magazynowania, konsolidacji i dekonsolidacji przesyłek, dystrybucji, odpraw celnych, a kończąc na dedykowanych rozwiązaniach PROFESJONALIZM Jedna przesyłka = jeden posiłek dla głodnego dziecka dzięki wieloletniej pracy przy obsłudze spedycji lotniczej, morskiej oraz gospodarki magazynowej posiadamy bogate doświadczenie we współpracy z klientami operującymi w różnych branżach, a co za tym idzie w obsłudze różnych grup towarowych kompleksowe usługi LOGIstyczne KONSOLIDACJA TOWARU PRZED EKSPORTEM obniżenie kosztów eksportu towaru dzięki konsolidacji kilku przesyłek w jedną. DEKONSOLIDACJA TOWARU PO IMPORCIE usługa rozdzielenia (dekonsolidacji) towaru według indywidualnych wytycznych klienta. ODPRAWA CELNA kompleksowa obsługa celna także w procedurze uproszczonej. KONFEKCJONOWANIE segregowanie towarów z dostarczonych ładunków o zróżnicowanej zawartości i łączenie ich w zestawy o innej konfiguracji. NIEZAWODNOÂå monitorowanie procesów przy użyciu wskaźników jakościowych i wydajnościowych BEZPIECZE STWO pasywne i aktywne standardy bezpieczeństwa INDYWIDUALNE PODEJÂCIE obsługa dostosowana do specyfiki pracy klienta, wydłużone godziny pracy, ustalane cut off time, obsługa całodobowa, standby, itp. MAGAZYNOWANIE WYSOKIEGO I NISKIEGO SKŁADOWANIA DYSTRYBUCJA KRAJOWA OBSŁUGA PRZESYŁEK KRAJOWYCH I MIęDZYNARODOWYCH ODPRAWA CELNA wysokie standardy BezPIeczeŃstwa w naszych centrach logistycznych w Piasecznie i Łodzi wykazujemy szczególną dbałość o standardy bezpieczeństwa. w obu magazynach zastosowane są pasywne (systemy ochrony) i aktywne (agencje ochrony) zabezpieczenia magazynów. Specjalnie dla naszych Klientów: AKTYWNE ochrona towaru zewnętrzne firmy ochroniarskie, które czuwają 24h na dobę nad bezpieczeństwem magazynu oraz całego obiektu kontrolowany dostęp do budynku elektroniczne przepustki i identyfikatory PASYWNE ŁóDź PIASECZNO regały wysokiego i niskiego składowania dodatkowe bezpieczeństwo przechowywanego towaru systemy przeciwpożarowe i alarmowe 24/7/365 bezpośrednie połączenie z Policją i Strażą Pożarną system monitoringu przemysłowego wewnątrz i na zewnątrz budynków ogrodzenie i oświetlenie całego terenu, łącznie z parkingiem dla ciężarówek Kompleksowe usługi logistyczne Dwa nowoczesne centra logistyczne DHL GF w Piasecznie i Łodzi oferują szereg usług, od magazynowania, przez cross-docking, czyli przeładowywanie towaru bezpośrednio z przyjeżdżających transportów (z pominięciem magazynowania), organizację transportu międzynarodowego (z kompleksową obsługą: przygotowaniem towaru i formalności, odprawą eksportową, wysyłką towaru), konsolidację towaru przed eksportem, po dystrybucję krajową realizowaną na terenie całego kraju wraz z dostawami dedykowanymi, również w soboty, terminowym doręczaniem oraz transportem całopojazdowym. Dla naszych klientów organizujemy kompleksową obsługę celną także w procedurze uproszczonej. Towar jest chroniony przez zewnętrzne firmy ochroniarskie, które czuwają 24 godz. na dobę nad bezpieczeństwem magazynu oraz całego obiektu. Regały wysokiego i niskiego składowania zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo przechowywanego towaru (ograniczony dostęp do towaru). Nie można pominąć stałych systemów przeciwpożarowych i alarmowych (24 godz., 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku) z bezpośrednim połączeniem z policją i strażą pożarną oraz systemu monitoringu przemysłowego (cyfrowe kamery wewnątrz i na zewnątrz budynków). WYJĄTKOWE ROZWIĄZANIA DHL GF: Indywidualne procedury obsługi. Rozwiązania branżowe. Możliwość wyznaczenia pracowników do obsługi projektu klienta. Możliwość wydania towaru po godzinach pracy magazynu. Wysokie standardy magazynowania. Dogodna lokalizacja. Zapraszamy do skorzystania z usług IIS. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z opiekunem handlowym.

14 OKIEM EKSPERTA FLEXITANK FLEXITANK nowy rodzaj kontenera DHL GLOBAL FORWARDING POSZERZYŁ PALETĘ SWOICH USŁUG O KONTENER FLEXITANK INNOWACYJNY SYSTEM TRANSPORTU PŁYNÓW, POZWALAJĄCY NA BARDZIEJ PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA TRANSPORTOWANIE CIECZY INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE. To kompleksowe i ekologiczne rozwiązanie niesie za sobą także oszczędność kosztów. Dzięki elastyczności kontenera Flexitank każdy centymetr jego przestrzeni jest wykorzystany, co oznacza, że klienci mogą wysłać do 31 proc. produktu więcej w porównaniu z kontenerami IBC (Intermediate Bulk Container). Zbiornik może pomieścić do 24 tys. litrów płynów i jest zaprojektowany jako wielowarstwowy pęcherz pasujący do standardowego 20-stopowego kontenera. MICHAŁ KOŁODZIEJSKI DYREKTOR DS. PRODUKTU MORSKIEGO DHL GLOBAL FORWARDING 31 PROC. PRODUKTU WIĘCEJ POJEMNOŚĆ DO 24 TYS. LITRÓW DOPASOWANIE DO 20-STOPOWEGO KONTENERA

15 DHL GF ZDECYDOWAŁ SIĘ NA STOSOWANIE FLEXITANK, PONIEWAŻ JEST TO DOSKONAŁA ALTERNATYWA DLA ZBIORNIKÓW ISO, KONTENERÓW IBC I NAJPOPULARNIEJSZYCH BECZEK. Flexitank DHL jest specjalistycznym rozwiązaniem zwiększającym efektywność łańcucha dostaw, jest też bardziej opłacalny, również w przypadku transportu i rozładunku mniejszych opakowań mówi Agata Jabłońska, Key Account Manager w DHL Global Forwarding. System ten może być używany do przewozu różnych rodzajów cieczy, od napojów spożywczych po płyny chemiczne. Rozwiązanie Flexitank DHL daje możliwość przewożenia całej gamy płynów w takich sektorach jak: chemiczny wszystkie rodzaje substancji/cieczy innych niż niebezpieczne, chemikalia przemysłowe, rolniczy oleje roślinne, spożywczy napoje, soki owocowe, koncentraty, wino, alkohol, nauki przyrodnicze enzymy, płynny lateks, gliceryna, energetyczny biopaliwa. DHL GF zdecydował się na stosowanie Flexitank, ponieważ jest to doskonała alternatywa dla zbiorników ISO, kontenerów IBC i najpopularniejszych beczek mówi Michał Kołodziejski, Dyrektor Produktu Morskiego w DHL Global Forwarding. Główne korzyści dla klientów, którzy zdecydowali się na transport cieczy z wykorzystaniem systemu Flexitank, to przede wszystkim większa elastyczność w eksploatacji przy niższych kosztach i, co istotne, dbałość o środowisko dodaje.

16 CSR CSR w DHL Global Forwarding STRATEGIA DHL GF POLSKA POD HASŁEM ODPOWIEDZIALNE ŻYCIE OPIERA SIĘ NA TRZECH FILARACH: GOGREEN OCHRONIE ŚRODOWISKA, GOHELP ZARZĄDZANIU KLĘSKAMI, GOTEACH EDUKACJI. KRZYSZTOF BIELICA PREZEZ ZARZĄDU DHL GLOBAL FORWARDING Jako polski oddział DHL Global Forwarding prowadzimy wiele działań CSR na terenie naszego kraju. Z jednej strony planujemy je spójnie z wytycznymi Grupy Deutsche Post DHL, są to wówczas inicjatywy konsekwentne i przemyślane oraz przede wszystkim długofalowe mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding, i dodaje: Z drugiej strony akcje, które wspieramy, często są spontaniczną inicjatywą samych pracowników. Nasza pomoc zawsze jest świadomym działaniem, traktujemy ją bowiem nie jako obowiązek, a jako potrzebę serca. Praca w organizacji odpowiedzialnej społecznie, jaką jest DHL GF, motywuje nas dodatkowo do angażowania się w lokalne przedsięwzięcia oraz inicjowania własnych projektów.

17 CSR Planowane zmiejszenie emisji CO 2-10,0% -30,0% 100% CZYSTE ŚRODOWISKO Na co dzień promuje także ekologiczne działania wśród swoich pracowników, którzy świadomie korzystają z energii, wody i papieru w biurach oraz magazynach, zaś powstałe w firmie odpady są efektywnie utylizowane. We wszystkich polskich oddziałach realizowana jest akcja MAŁA WIELKA NAKRĘTKA!, w ramach której zbierane są plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe i komputery. Pozyskane w wyniku zbiórki rzeczy są sprzedawane do firm zajmujących się recyklingiem. Pozwala to na udzielenie pomocy podopiecznym stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek, a z uzyskanych środków finansowych dla potrzebujących dzieci kupowane są wózki inwalidzkie oraz protezy. To działanie wpisuje się także w filar GoHelp. CIEPŁY POSIŁEK W styczniu 2011 r. DHL GF rozpoczął współpracę z Polską Akcją Humanitarną, w ramach której wspiera program Pajacyk. Celem inicjatywy PAH jest zbieranie funduszy na program przeciwdziałania niedożywieniu dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Dotychczas dzięki akcji Pajacyk firmie udało się zafundować prawie 173 tys. posiłków dla najuboższych dzieci w szkołach w całej Polsce. Może trudno w to uwierzyć, ale problem głodu dotyka także Polskę. Niestety, coraz częściej dzieci z sąsiedztwa nie mają zapewnionego ciepłego posiłku, co jest przecież podstawową potrzebą. Obecnie Polska zalicza się do krajów o najwyższym stopniu zagroże- RÓWNE SZANSE Celem tego projektu jest zapewnienie równych szans edukacyjnych w sytuacji ograniczonych zasobów finansowych. Pomoc jest dopasowana do indywidualnych potrzeb stypendystów i polega na dofinansowaniu do studiów, kursów językowych czy zakupie materiałów szkolnych i książek oraz pomocy edukacyjnych. Działania podejmowane przez DHL GF w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu odzwierciedlają wartości korporacyjne oraz czołowe założenia misji. firmy Jako DHL Global Forwarding zamierzamy na stałe wpisać działania CSR w naszą strategię, tak aby trwale połączyć działalność biznesową z działalnością prospołeczną i prośrodowiskową.

18 CSR Planowane zmiejszenie emisji CO 2-10,0% -30,0% % CZYSTE ŚRODOWISKO Na co dzień promuje także ekologiczne działania wśród swoich pracowników, którzy świadomie korzystają z energii, wody i papieru w biurach oraz magazynach, zaś powstałe w firmie odpady są efektywnie utylizowane. We wszystkich polskich oddziałach realizowana jest akcja MAŁA WIELKA NAKRĘTKA!, w ramach której zbierane są plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe i komputery. Pozyskane w wyniku zbiórki rzeczy są sprzedawane do firm zajmujących się recyklingiem. Pozwala to na udzielenie pomocy podopiecznym stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek, a z uzyskanych środków finansowych dla potrzebujących dzieci kupowane są wózki inwalidzkie oraz protezy. To działanie wpisuje się także w filar GoHelp. nia ubóstwem dzieci i młodzieży wśród państw Unii Europejskiej, dlatego już od trzech lat konsekwentnie i z pełnym przekonaniem razem z Polską Akcją Humanitarną działamy na rzecz zmniejszania skali tego przykrego zjawiska mówi Agnieszka Błaszczyk- -Dąbrowska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w DHL Global Forwarding. W ramach programu Pajacyk każda zrealizowana przez DHL GF przesyłka przekłada się na ciepły, niestety dla niektórych dzieci jedyny, posiłek w ciągu dnia. Już kolejny rok walczymy z bolączką głodu wśród najmłodszych członków naszego społeczeństwa i będziemy to robić nadal. W ramach GoHelp DHL GF organizuje wiele lokalnych inicjatyw, m.in. konkursy plastyczne dla uczniów, pomoc w domach dziecka, np. prezenty świąteczne dla podopiecznych tych placówek, zakup sprzętu dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. AGNIESZKA BŁASZCZYK-DĄBROWSKA DYREKTOR MARKETINGU I SPRZEDAŻY DHL GLOBAL FORWARDING RÓWNE SZANSE Celem tego projektu jest zapewnienie równych szans edukacyjnych w sytuacji ograniczonych zasobów finansowych. Pomoc jest dopasowana do indywidualnych potrzeb stypendystów i polega na dofinansowaniu do studiów, kursów językowych czy zakupie materiałów szkolnych i książek oraz pomocy edukacyjnych. Działania podejmowane przez DHL GF w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu odzwierciedlają wartości korporacyjne oraz czołowe założenia misji. firmy Jako DHL Global Forwarding zamierzamy na stałe wpisać działania CSR w naszą strategię, tak aby trwale połączyć działalność biznesową z działalnością prospołeczną i prośrodowiskową.

19 CSR Światowy Dzień Wolontariusza DEUTSCHE POST DHL ZACHĘCAŁ SWOICH PRACOWNIKÓW, KLIENTÓW I PARTNERSKIE ORGANIZACJE NON PROFIT NA CAŁYM ŚWIECIE DO UDZIAŁU W TRZECIEJ EDYCJI ŚWIATOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W DNIACH 5-15 WRZEŚNIA 2013 R. W TYM ROKU, PODOBNIE JAK W LATACH UBIEGŁYCH, BĘDZIEMY WSPIERAĆ RÓŻNE PROJEKTY WOLONTARIATU NA CAŁYM ŚWIECIE. W ubiegłym roku około 62 tys. pracowników ze 120 krajów na całym świecie wzięło udział w przeszło tysiącu projektach w ramach Światowego Dnia Wolontariusza. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy wspierać różne projekty wolontariatu na całym świecie, w wielu przypadkach są to projekty realizowane w społecznościach lokalnych naszych pracowników wyjaśnia Christof Ehrhart, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i Odpowiedzialności Biznesu w Deutsche Post DHL. Ale ten rok jest wyjątkowy. Ponieważ wielu z naszych 475 tys. pracowników poświęca się przez cały rok pracy jako wolontariusze, postanowiliśmy uczcić nie tylko działania prowadzone w trakcie oficjalnego Światowego Dnia Wolontariusza, ale także inne projekty wolontariatu realizowane przez naszych pracowników przez cały rok. Dzięki temu nasi pracownicy naprawdę mogą wcielić w życie misję Grupy: Żyjemy odpowiedzialnie.

20 KALENDARZ KALENDARZ ŚWIĄT NA ŚWIECIE ŚWIĘTA ORAZ DNI WOLNE OD PRACY Październik Listopad Grudzień

21 SZANOWNI PAŃSTWO, dziękujemy za poświęcony czas. Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej o prezentowanych tematach, zapraszamy do kontaktu. Czekamy również na uwagi, a także zagadnienia, o jakich chcieliby Państwo przeczytać na łamach kolejnego numeru newslettera.

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu

FORWARD THINKING. Niestandardowe zlecenia w DHL GF W NUMERZE. Kolejny certyfikat dla DHL GF. Transatlantycka strefa wolnego handlu W NUMERZE Kolejny certyfikat dla DHL GF DHL GF został pierwszym spedytorem działającym na lotnisku w Warszawie z certyfikatem zarejestrowanego agenta. Transatlantycka strefa wolnego handlu Stagnacja gospodarcza

Bardziej szczegółowo

DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI

DRODZY Klienci, Zarząd i Pracownicy DHL Global Forwarding PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU MICHAŁ KOŁODZIEJSKI Forward Thinking NR 4/2011 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL PIOTR IWANIUK PREZES ZARZĄDU KRZYSZTOF BIELICA WICEPREZES ZARZĄDU i Dyrektor Produktu Lotniczego MICHAŁ KOŁODZIEJSKI Dyrektor Produktu

Bardziej szczegółowo

Dobra logistyka za przewodnika

Dobra logistyka za przewodnika Forward Thinking NR 3/2014 NEWSLETTER DLA KLUCZOWYCH KLIENTÓW DHL okiem eksperta Dobra logistyka za przewodnika Okiem eksperta transport nawet na krańce świata PRODUKTY Mamy know-how Rozwiązania DHL Global

Bardziej szczegółowo

Podsumowanie roku. Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road. Podsumowanie roku. Podsumowanie roku

Podsumowanie roku. Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road. Podsumowanie roku. Podsumowanie roku Podsumowanie roku Podsumowanie roku Podsumowanie roku Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road To był kolejny rok wyzwań dla transportu drogowego. Naszej polskiej spółce DSV Road udało się utrzymać trend

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Czy zabraknie magazynów? Raport powierzchni magazynowych

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Czy zabraknie magazynów? Raport powierzchni magazynowych wrzesień 9/2012 (28) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży spożywczej Rewolucja w przewozach ponadgabarytowych

Bardziej szczegółowo

Innowacje. Sztuczna inteligencja. Business Intelligence. Przy wigilijnym stole. Czasopismo dla Klientów Raben Group

Innowacje. Sztuczna inteligencja. Business Intelligence. Przy wigilijnym stole. Czasopismo dla Klientów Raben Group autoportret Czasopismo dla Klientów Raben Group grudzień / 2014 www.raben-group.com / www.freshlogistics.com.pl Innowacje Różne oblicza rozwiązań zmieniających świat Sztuczna inteligencja na dłoni 8 13

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Logistyka branży farmaceutycznej. Co przyniesie rok 2013 w transporcie i logistyce?

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Logistyka branży farmaceutycznej. Co przyniesie rok 2013 w transporcie i logistyce? styczeń 1/2013 (32) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży farmaceutycznej Czy warto jeździć na magnesie?

Bardziej szczegółowo

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym

4STRona. 13 STRona. 6STRona. atutem. e-commerce. Nowy wymiar logistyki produktów. Ludzie. Co nakręca. spożywczych. są naszym największym www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl Czasopismo dla Klientów Raben Group Grudzień 2013 4STRona Ludzie są naszym największym atutem 6STRona Nowy wymiar logistyki produktów spożywczych 13 STRona

Bardziej szczegółowo

biznes Nowe zasady wypłacania diet Logistyka branży automotive za podróż służbową Jak finansować zakupy pojazdów spadku cen transportu To nie koniec

biznes Nowe zasady wypłacania diet Logistyka branży automotive za podróż służbową Jak finansować zakupy pojazdów spadku cen transportu To nie koniec marzec 3/2013 (34) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Partner wydania Temat numeru: Logistyka branży automotive Jak finansować

Bardziej szczegółowo

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014

Committed to More. Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Committed to More Korporacyjny raport zrównoważonego rozwoju UPS za rok 2014 Firma UPS jest światowym liderem w branży logistycznej. Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie łańcucha

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33)

biznes Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Rynek powierzchni magazynowych luty 2/2013 (33) luty 2/2013 (33) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży odzieżowej Transport intermodalny Nakład: 11

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka KWIECIEŃ 4/2014 (46) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka i transport branży FMCG Powierzchnie magazynowe

Bardziej szczegółowo

Jubileusz na Ukrainie / 3

Jubileusz na Ukrainie / 3 www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl www.raben-sea-air.com Czasopismo dla Klientów Raben Group Maj 2013 Nasz rozwój w Europie Zachodniej Jubileusz na Ukrainie / 3 edytorial Być gotowym na zmiany

Bardziej szczegółowo

Ekspansja polskich firm na rynki zagraniczne bariery i szanse rozwoju

Ekspansja polskich firm na rynki zagraniczne bariery i szanse rozwoju ISSN 1509-3719 0 1 > ISSN 1509-3719 0 1 > 9 771509 371403 9 771509 371403 ZAKUPY PRODUKCJA MAGAZYNOWANIE TRANSPORT NR 1(85) styczeń-luty 2014 INDEKS 354503 CENA 42 ZŁ (W TYM VAT 8%) www.nm.pl TEMAT NUMERU:

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Ekologistyka na co dzień Szansa dla kolei towarowych Zmiany prawne w 2015 roku

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Ekologistyka na co dzień Szansa dla kolei towarowych Zmiany prawne w 2015 roku grudzień 12/2014 (53) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka sieci handlowych Ekologistyka na co dzień Szansa

Bardziej szczegółowo

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców

biznes Logistyka branży FMCG Kosztowne błędy przy kontroli czasu pracy kierowców kwiecień 4/2013 (35) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży FMCG Transport drogowy narodowa specjalność

Bardziej szczegółowo

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce Nowe horyzonty Rynek transportu i logistyki w Polsce Maj 2007 Autor Stanisław Ślubowski Departament Marketingu Korporacyjnego Zespół ds. Analiz Gospodarczych ING Bank e-mail: stanislaw.slubowski@ingbank.pl

Bardziej szczegółowo

biznes TransitNet Logistyka i transport branży przemysłowej Gabaryty po rewolucji Lotniczy fracht ma przyszłość

biznes TransitNet Logistyka i transport branży przemysłowej Gabaryty po rewolucji Lotniczy fracht ma przyszłość LIPIEC-Sierpień 7-8/2014 (49) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Nakład: 11 000 egzemplarzy Temat numeru: Logistyka i transport

Bardziej szczegółowo

Raport odpowiedzialności społecznej Hortimex za rok 2013. Lipiec 2014

Raport odpowiedzialności społecznej Hortimex za rok 2013. Lipiec 2014 Raport odpowiedzialności społecznej Hortimex za rok 2013 Lipiec 2014 w raporcie 1. WPROWADZENIE 1 1.1. List Prezesa 1 1.2. O raporcie 2 2. O FIRMIE 3 2.1. Charakterystyka działalności 3 2.2. Kalendarium

Bardziej szczegółowo

20. edycja rankingu firm tsl

20. edycja rankingu firm tsl Dodatek informacyjno-promocyjny e k s t r a Środa 24 czerwca 205 nr 20 (403) 20. edycja rankingu firm tsl Bariery i wyzwania dla firm logistycznych Prognozy gospodarcze dla transportu, spedycji i logistyki

Bardziej szczegółowo

Informacje merytoryczne o firmie PROMAG S.A. Poszerzamy przestrzeń www.promag.pl Dopasowane rozwiązania Kompleksowe rozwiązania

Informacje merytoryczne o firmie PROMAG S.A. Poszerzamy przestrzeń www.promag.pl Dopasowane rozwiązania Kompleksowe rozwiązania Wartością dodaną współpracy z pracodawcami w trakcie tworzenia wszystkich elementów Wirtualnych Laboratoriów jest nawiązanie trwałej współpracy z firmą PROMAG S.A. współpraca ta miała charakter bezpośredniego

Bardziej szczegółowo

Business GROWTH. Jak pozostać dochodowym i produktywnym. multibank. Rynek newconnect - plusy i minusy str. 4. wspiera małe i średnie

Business GROWTH. Jak pozostać dochodowym i produktywnym. multibank. Rynek newconnect - plusy i minusy str. 4. wspiera małe i średnie 30 czerwca 2008 Business GROWTH Jak pozostać dochodowym i produktywnym Rynek newconnect - plusy i minusy str. 4 multibank doradza małym i bogatym str. 6 Allegro wspiera małe i średnie firmy str. 8 2 Niezależna

Bardziej szczegółowo

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Licencje transportowe po nowemu co zmieni nowelizacja ustawy

Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka. Licencje transportowe po nowemu co zmieni nowelizacja ustawy czerwiec 6/2013 (37) biznes Miesięcznik profesjonalistów branży transport-spedycja-logistyka Cena 9,90 zł (5% VAT) ISSN 2081 5255 Temat numeru: Logistyka branży spożywczej Rusza e-myto na Białorusi Systemy

Bardziej szczegółowo

s. 38 s. 56 Finansowanie floty w transporcie drogowym s. 68 wejdź do świata logistyki www.logistyczny.com

s. 38 s. 56 Finansowanie floty w transporcie drogowym s. 68 wejdź do świata logistyki www.logistyczny.com Optymalizacja Przewozy planowania na Wschód frachtów fakty i mity s. 38 s. 56 Finansowanie floty w transporcie drogowym s. 68 wejdź do świata logistyki REKLAMA nr 1 [37] luty marzec 2014 cena 25,00 zł

Bardziej szczegółowo

Informacje merytoryczne o firmie PROMAG S.A. Poszerzamy przestrzeń www.promag.pl Dopasowane rozwiązania Kompleksowe rozwiązania

Informacje merytoryczne o firmie PROMAG S.A. Poszerzamy przestrzeń www.promag.pl Dopasowane rozwiązania Kompleksowe rozwiązania Wartością dodaną współpracy z pracodawcami w trakcie tworzenia wszystkich elementów Wirtualnych Laboratoriów jest nawiązanie trwałej współpracy z firmą PROMAG S.A. współpraca ta miała charakter bezpośredniego

Bardziej szczegółowo

Przyszłość polskiego transportu na Wschodzie

Przyszłość polskiego transportu na Wschodzie 20 RYNEK TSL W POLSCE Pierwszy kwartał roku w branży TSL Kilka miesięcy temu specjaliści prognozowali, że 2015 rok okaże się korzystny dla rozwoju branży Transport-Spedycja-Logistyka. Szacowano, że znaczne

Bardziej szczegółowo

Raport Zrównoważonego Rozwoju RWE Polska 2011

Raport Zrównoważonego Rozwoju RWE Polska 2011 Zrównoważony rozwój w RWE Polska Strategia zrównoważonego rozwoju stanowi integralną część strategii biznesowej RWE Polska. Zarząd RWE Polska zatwierdza kierunek działań strategicznych oraz otrzymuje roczne

Bardziej szczegółowo

Globalne projekty polskie rozwiązania. www.suus.com

Globalne projekty polskie rozwiązania. www.suus.com Globalne projekty polskie rozwiązania 1 www.suus.com Fastprocessing Fastdecision Fastimplementation Szczyty przewozowe akceptować czy ograniczać? ROHLIG SUUS Logistics zajmuje się zarządzaniem logistyką

Bardziej szczegółowo

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce

ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce ZrównoważonyrozwójRWEwPolsce Raport2010 RWE Polska ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41 00-347 Warszawa T +48 22 821 41 31 F +48 22 821 33 29 RAPORT 2010 01 SPIS TREŚCI Prezes Zarządu RWE Polska o odpowiedzialności

Bardziej szczegółowo

magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 15 / lato 2014 mbank Mobilna ofensywa Bertus Servaas VIVE Group Polen? Tutaj musi się udać!

magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 15 / lato 2014 mbank Mobilna ofensywa Bertus Servaas VIVE Group Polen? Tutaj musi się udać! magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 15 / lato 2014 mbank Mobilna ofensywa Bertus Servaas VIVE Group Polen? Tutaj musi się udać! od początku 04 Podsumowanie kwartału mobilnie 06 Badanie Mobilna

Bardziej szczegółowo