POMYSŁ I OPRACOWANIE: Tomasz Kunasz

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "POMYSŁ I OPRACOWANIE: Tomasz Kunasz"

Transkrypt

1 POMYSŁ I OPRACOWANIE: Tomasz Kunasz

2 ZAŁOŻENIA OGÓLNE POMYSŁU jako gra społecznościowa dla użytkowników serwisu ww.binguj.pl SPOSÓB POWIĄZANIA BINGUJ.PL I BINGAMISCI.PL Warunkiem przystąpienia do gry bingamisci.pl będzie rejestracja na stronie binguj.pl. Każda osoba, która zakupi pakiet bingów w serwisie all pay, automatycznie doładuje pieniędzmi swoje konto w wirtualnym świecie gry. HASŁA PROMUJĄCE 1. Bingamizm. Rozrywka wzbogaca. 2. Bingamizm rozrywka, która wzbogaca. Celem propozycji drugiej jest imitacja słownikowej definicji oraz promowanie nowego zjawiska bingamizmu, czyli zarabiania poprzez zabawę.

3 3 BINGAMISCI.PL JAKO GRA SPOŁECZNOŚCIOWA Zasady gry Bingamiści to gra oparta na handlu, w którym obowiązującą walutą są bingi. Akcja dzieje się w wielkim mieście, a celem gracza jest zdobycie jak największego majątku. Każdy Bingamista na początku otrzymuje mieszkanie socjalne i niewielką ilość bingów na start. Jednak życie w wirtualnym świecie kosztuje, tak samo jak życie realne. Raz w tygodniu należy zapłacić czynsz i rachunek za wodę. Każdego dnia z konta potrącana jest pewna suma potrzebna na zakup jedzenia. Przyznane na początku bingi szybko się kończą, dlatego gracz musi wybrać jedną z trzech dróg rozwoju: Uczciwy Obywatel, Przestępca, Wyrzutek. Uczciwy Obywatel to gracz, który postanowił żyć zgodnie z literą prawa. Zakłada legalną firmę, bądź zatrudnia się u innego gracza / BN (Bohatera niezależnego). Uczciwie zarabia bingi, czerpiąc zysk z własnej działalności gospodarczej lub otrzymując cotygodniową wypłatę. Przestępca to gracz, którego pociąga ciemna strona miasta. Utrzymuje się z kradzieży i rozbojów. Napada na innych graczy, ich mieszkania oraz sklepy. Złapany idzie do więzienia. Wyrzutek to gracz, który świadomie odrzucił zasady rządzące wirtualnym światem, bądź też utracił finansową płynność, w skutek czego został wyrzucony z mieszkania i żyje na ulicy. Jego źródłem dochodu jest zbieractwo i żebractwo. Gracz może wybrać jakiej płci ma być jego postać. Nie ma to wpływu na zasady i sposób rozgrywki. Zmianie ulega jedynie nazewnictwo poszczególnych opcji, które zostaje dopasowane do wybranej płci. Świat gry Akcja gry dzieje się w mieście podzielonym na różne dzielnice. Różnią się one między sobą cenami nieruchomości oraz renomą. W dzielnicy socjalnej, gdzie znajduje się pierwsze mieszkanie każdego Bingamisty nie jest bezpiecznie, za to stosunkowo tanio.

4 4 Przestępca, który zdecyduje się na napad w takiej dzielnicy ma większe szanse na to, że zakończy się on sukcesem oraz większe prawdopodobieństwo, że nie zostanie złapany. Gracz może przeprowadzić się do lepszej dzielnicy, wynająć albo kupić tam mieszkanie. Im lepsza dzielnica, tym mniejsze prawdopodobieństwo udanego napadu. Rozwój postaci Każdy Bingamista, aby osiągnąć sukces musi się rozwijać. Możliwe jest to zarówno na płaszczyźnie intelektualnej jak i fizycznej. Od gracza zależeć będzie czy stanie się bezmyślnym mięśniakiem, intelektualnym cherlakiem, czy może postara się zachować równowagę. Siła rozwijana poprzez uczęszczanie na siłownię, kursy sztuk walki, ćwiczenia poprawiające wytrzymałość, przydatna będzie dla przestępców, którzy chcą sukcesem zakończyć napad. Uczciwym obywatelom niezbędna będzie do obrony przed napastnikami. Ponieważ każdy gracz na początku gry otrzymuje wykształcenie podstawowe, o dalszą edukację musi zadbać we własnym zakresie. Szkolnictwo średnie, wyższe i podyplomowe to tylko wariant podstawowy. Gracz może rozwijać swoje umiejętności zawodowe na różnego rodzaju kursach, rozwijać socjotechniki, uczęszczać na kursy przyspieszające naukę. Dla obu rodzajów graczy pomocne będą częste wizyty w salonie piękności, ponieważ wygląd, także w świecie gry, sprzyja dobrym interesom. Umiejętności rozwija się poprzez wizytę o odpowiednim miejscu, jak np. szkoła czy siłownia. Gracz otrzymuje wtedy 1 pkt do umiejętności. Każda umiejętność ma swoje poziomy, aby osiągnąć kolejny wymagane jest zdobycie wcześniej ustalonej liczby punktów. W taki sposób można m. in. ukończyć szkołę średnią i wyższą. Każda wizyta kosztuje gracza określoną ilość bingów, w zależności od tego gdzie się udał. Niezależnie od wybranej przez gracza drogi, może on rozwijać każdą z dostępnych umiejętności. Jedynym ograniczeniem jest ilość posiadanych pieniędzy. Cena za 1 pkt rośnie wraz ze wzrostem poziomu umiejętności. Rozgrywka Walutą potrzebną do gry są bingi. Gracz zdobywa je doładowując swoje konto w serwisie albo zarabiając w wirtualnym świecie. W pierwszym przypadku przelicznik dla bingów otrzymywanych w grze jest na tyle atrakcyjny, że zachęca do doładowań na stronie binguj.pl pozornie niewielkimi sumami pieniędzy. Podstawową działalnością jest handel. Gracz, otwierając własny sklep zyskuje dostęp do hurtowni z asortymentem, który jest odpowiedni dla jego branży. Towar odkupywać od

5 niego będą zarówno Bohaterzy Niezależni jak i inni gracze. BN, sterowani przez grę, codziennie zakupować będę określoną ilość produktów różnego typu. Algorytm gry odpowiedzialny będzie za porównanie ofert cenowych graczy, ilości środków jakie wydali na reklamę oraz ich umiejętności związanych z handlem. Na podstawie zebranych danych dokona procentowego rozłożenia wielkości dziennego popytu BN na oferowane przedmioty. Poziom rozwinięcia postaci, będzie miał wpływ na wysokość cen oferowanych przez hurtownię, jak i umiejętność nakłonienia klienta do zakupu po wyższej cenie - będzie się więc realnie przekładał na zysk. Gracze na wyższym poziomie będą mogli także rozpocząć działalność usługową jak np. fitness i poprzez atrakcyjne ceny przejmować dotychczasową rolę BN w zakresie prowadzenia placówek umożliwiających rozwój pozostałych graczy. 5 Bingamista, który zdecyduje się prowadzić własny interes musi wynająć lokal i płacić podatki od działalności gospodarczej. Jeśli jego biznes będzie się rozrastał musi zatrudniać innych pracowników. Mogą to być albo BN, albo inni gracze. BN są pracownikami droższymi w utrzymaniu. W grze funkcjonować będzie wirtualna giełda pracy, gdzie będzie można umieścić swoje CV oraz ogłoszenia z ofertą pracy. Rolę CV pełnić będzie profil gracza dostępny w grze. Gracz może zostać napadnięty i okradziony przez inną postać lub BN. To czy napad się powiedzie zależy od rozwoju umiejętności postaci, zakupionych zabezpieczeń oraz miejsca napadu. Uczestnicy gry mogą inwestować w przedmioty zwiększające bezpieczeństwo ich postaci, jak np. gaz, oraz ich dobytku zabezpieczenia antywłamaniowe różnej klasy, monitoring, ochrona itp. Gra porównuje umiejętności przestępcy z jego ofiarą / poziomem zabezpieczenia mienia i określa czy napad zakończył się sukcesem. Jeśli wynik jest pozytywny odbiera pewną część dorobku napadniętego i przekazuje je napadającemu. Każdy gracz może spróbować szczęścia w kradzieży, niezależnie jaką drogą rozwoju postanowił pójść. Jeśli jego postać jest słabo rozwinięta intelektualnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie złapany i skazany. W takim przypadku postać zostanie unieruchomiona na czas odsiadywania wyroku, w profilu gracza pojawi się informacja o tym za jakie przestępstwo i kiedy został skazany. Skradzione przedmioty i pieniądze, jeśli ciągle będą w posiadaniu przestępcy, wrócą do właścicieli. Aby uniknąć kary lub zmniejszyć jej dotkliwość gracz będzie mógł wynająć adwokata. Wcześniejsze wyjście z więzienia jest możliwe poprzez wpłacenie ustalonej wraz z wyrokiem kaucji. Jeśli skazanym będzie Uczciwy Obywatel jako kryminalista straci na pewien czas wszystkie dotychczasowe zniżki w hurtowniach. Inwestowanie w wygląd zewnętrzny Uczciwym Obywatelom ułatwi znalezienie lepiej płatnej pracy, pomoże w negocjowaniu z klientami i hurtownią lepszych cen zakupu.

6 Przestępcom otworzy drogę do bogatych dzielnic, w których lepiej będą wtapiać się w tłum, dzięki czemu będą mieli szansę dokonać udanej kradzieży, będąc niezauważonym. 6 Postaci, które zostaną zatrudnione, będą unieruchomione przez tyle czasu, na ile opiewa ich godzinowy wymiar pracy. Gracz sam wybiera w jakich godzinach jego postać będzie niedostępna. Unieruchomieniu podlegają też postaci rozwijające się, czyli np. aktualnie przebywające w szkole. Czas dezaktywacji jest ściśle przypisany do konkretnej akcji i może zostać skrócony za dodatkową dopłatą. Gracze będą mieli także możliwość obrotu nieruchomościami. Wykupione na własność mieszkania, będą mogli odsprzedawać bądź wynajmować. Każdy gracz może doładować innemu graczowi konto, zakupując dla niego pakiet bingów w serwisie binguj.pl Majątek gracza, który stracił płynność finansową zostanie zlicytowany wśród innych graczy. Bohaterzy niezależni BN czyli Bohaterzy Niezależni to postaci, w których rolę wciela się komputer. Pod ich kontrolą pozostaje Policja, prowadzą firmy, w których zatrudnić się może gracz i otrzymywać za swoją pracę wynagrodzenie. Ceny oferowane przez BN są wysokie, a zarobki jakie proponują kandydatom - niskie. Umożliwia to graczom konkurencję i przejmowanie dominacji na rynku, a jednocześnie obecność BN od samego początku gwarantuje płynność rozgrywki. Profile graczy Każdy gracz będzie posiadał swój profil. Dzięki temu inni uczestnicy zabawy będą mogli zobaczyć czym zajmuje się w świecie gry, jaki jest jego wirtualny majątek oraz na jakim poziomie aktualnie jest jego postać. Profil będzie pełnił także rolę CV, z którego ewentualny pracodawca będzie mógł dowiedzieć się o poziomie rozwinięcia poszczególnych umiejętności. Profil umożliwiać będzie także doładowywanie bingów sobie oraz innym graczom.

7 7 Produkt placement Gra daje praktycznie nieograniczone możliwości umieszczanie w niej produktów realnych marek. Między innymi możliwe jest otworzenie wirtualnych banków, które jednorazowo bezzwrotnie pożyczałyby graczom bingi, prezentując w czasie realizacji zlecenia swoją najnowszą ofertę. Gracze mogliby stawać się franczyzobiorcami znanych sieci restauracji lub innych sklepów, zyskując dostęp do ich aktualnej oferty w hurtowni i wraz z nimi prowadząc akcje promocyjne.

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. komputerowy

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. komputerowy ABC Biznesu Jak założyć sklep komputerowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci sklepu komputerowego / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 3. Produkt/usługa / 4 3.1. Analiza potencjału firmy i otoczenia

Bardziej szczegółowo

Program seminarium naukowego Szanse młodych na własne mieszkanie

Program seminarium naukowego Szanse młodych na własne mieszkanie Program seminarium naukowego Szanse młodych na własne mieszkanie 10.00 Otwarcie seminarium Słowo wstępne - Aleksander Scheller, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości 10.15-11.15 Analiza rynku

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. spożywczy

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. spożywczy ABC Biznesu Jak założyć sklep spożywczy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci sklepu spożywczego / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 2.1. Wykształcenie i doświadczenie / 4 2.2. Wiedza o własnym produkcie/usłudze

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po us ugach bankowych

Przewodnik po us ugach bankowych URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach bankowych Publikacja przygotowana dzi ki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach

Bardziej szczegółowo

Research. Symulacyjna gra decyzyjna. Książka dla nauczyciela

Research. Symulacyjna gra decyzyjna. Książka dla nauczyciela Venture Capital Research Symulacyjna gra decyzyjna Książka dla nauczyciela 2013 Opracowanie: Maria Baczyńska Redaktor prowadzący: Sebastian Przybyszewski Skład: Sebastian Przybyszewski Redakcja językowa:

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Żyj i bogać się" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli & Arkadiusz Bednarski,

Bardziej szczegółowo

Pomocnik Olimpijczyka Gospodarka

Pomocnik Olimpijczyka Gospodarka Ekonomia Pomocnik Olimpijczyka Gospodarka 1. Dlaczego nie można mieć wszystkiego? a) ekonomia to: inaczej gospodarka lub nauka o racjonalnym gospodarowaniu, o prawach rządzących gospodarką; ekonomia jako

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl

Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Inwestowanie pieniędzy w praktyce" Darmowa publikacja dostarczona przez www.darmowe-ebooki.pl Copyright by Złote Myśli &,

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć kwiaciarnię

ABC Biznesu. Jak założyć kwiaciarnię ABC Biznesu Jak założyć kwiaciarnię Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci kwiaciarni / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 2.1. Wykształcenie i doświadczenie / 4 2.2. Wiedza o własnym produkcie / 4

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Część I: Organizowanie i planowanie finansów osobistych 17. Podziękowania 11 Wprowadzenie 13. 1. Organizowanie finansów osobistych 19

Spis treści. Część I: Organizowanie i planowanie finansów osobistych 17. Podziękowania 11 Wprowadzenie 13. 1. Organizowanie finansów osobistych 19 Spis treści Podziękowania 11 Wprowadzenie 13 Część I: Organizowanie i planowanie finansów osobistych 17 1. Organizowanie finansów osobistych 19 1.1. Istota, cele i funkcje finansów osobistych 19 1.1.1.

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w domu. e-poradnik

Jak zarabiać w domu. e-poradnik e-poradnik Praca i Ubezpieczenia Praca i Ubezpieczenia Jak zarabiać w domu 25 pomysłów na zarabianie w domu Firma, praca na zlecenie czy chałupnictwo Jak płacić niższe podatki Jakie są zasady zwolnienia

Bardziej szczegółowo

Autor: Urszula Małek. Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak Zdjęcia: Grzegorz Oleksiak

Autor: Urszula Małek. Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak Zdjęcia: Grzegorz Oleksiak Autor: Urszula Małek Redakcja i korekta: Daria Dziewięcka, Małgorzata Kazubska, Marcin Polak Konsultacja merytoryczna: Marcin Polak Koordynator projektu: Małgorzata Kazubska Opracowanie graficzne i skład:

Bardziej szczegółowo

Broszura edukacyjna. Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego.

Broszura edukacyjna. Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego. Broszura edukacyjna Program edukacji z zakresu finansów osobistych oraz HR, skierowany dla uczniów techników i szkół zawodowych z woj. podlaskiego. Broszurka Fundacji Wprost PRESS.indd 1 2014-09-10 00:02:19

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Gra symulacyjna IPK Innowacyjny Producent Komputerów Podręcznik użytkownika Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PI-PWP Jestem przedsiębiorczy kształtowanie

Bardziej szczegółowo

FRANCZYZA W POLSCE. Franczyza partnerstwo czy ostry reżim? 14 20 listopada 2014 r.

FRANCZYZA W POLSCE. Franczyza partnerstwo czy ostry reżim? 14 20 listopada 2014 r. 33 Franczyza partnerstwo czy ostry reżim? Bardzo istotnym i szerokim zagadnieniem jest jakość współpracy pomiędzy dawcami licencji a franczyzobiorcami. Rynek franczyzy jest zbiorem otwartym i obejmuje

Bardziej szczegółowo

Pomocnik Olimpijczyka Gospodarka

Pomocnik Olimpijczyka Gospodarka Pomocnik Olimpijczyka Gospodarka Ekonomia Zwróć uwagę, abyś potrafił: wyjaśnić na przykładach z życia własnej rodziny, miejscowości i całego kraju, w jaki sposób praca i przedsiębiorczość pomagają w zaspokajaniu

Bardziej szczegółowo

Analiza przedsiębiorstw które otrzymały jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu w 2009 roku

Analiza przedsiębiorstw które otrzymały jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu w 2009 roku Analiza przedsiębiorstw które otrzymały jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu w 2009 roku Grudziądz, wrzesień 2011 r. SPIS TREŚCI Wstęp 4 Rozdział

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Robert Pieciułko Marketing sieciowy jako kanał dystrybucji na przykładzie firmy FM Group Praca licencjacka Praca napisana pod kierunkiem prof. zw. dr. hab. Stefana Forlicza

Bardziej szczegółowo

Autor: Marcin Polak. Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka. Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk

Autor: Marcin Polak. Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka. Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk Autor: Marcin Polak Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak

Bardziej szczegółowo

MARKETING 4 GENERACJI

MARKETING 4 GENERACJI MARKETING 4 GENERACJI poleca: Daniel Kubach MARKETING czwartej generacji Klient jest coraz bardziej wymagający i oczekuje nie tylko dobrego produktu, wzorowej obsługi, ale również czegoś więcej bonusu,

Bardziej szczegółowo

Gminne Centrum Informacji ul. Jana Pawła II 8 64-550 Duszniki tel. / fax (061) 2919496 www.duszniki-wlkp.pl/gci.php gci@duszniki-wlkp.

Gminne Centrum Informacji ul. Jana Pawła II 8 64-550 Duszniki tel. / fax (061) 2919496 www.duszniki-wlkp.pl/gci.php gci@duszniki-wlkp. Poradnik dla osób pragnących prowadzić własną działalność gospodarczą Gminne Centrum Informacji ul. Jana Pawła II 8 64-550 Duszniki tel. / fax (061) 2919496 www.duszniki-wlkp.pl/gci.php gci@duszniki-wlkp.pl,

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI GRY INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNE DLA UCZNIÓW/UCZENNIC

INSTRUKCJA OBSŁUGI GRY INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNE DLA UCZNIÓW/UCZENNIC INSTRUKCJA OBSŁUGI GRY INNOWACYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNE DLA UCZNIÓW/UCZENNIC Spis Treści Wstęp... 5 Opis sytuacji, w której się znajdujesz... 6 KROK PIERWSZY zakładanie spółki.... 7 Wybór nazwy

Bardziej szczegółowo

PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH MIESZKANIE. czyli jak bezpiecznie kupić pierwsze M od dewelopera

PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH MIESZKANIE. czyli jak bezpiecznie kupić pierwsze M od dewelopera PORADNIK DLA KUPUJĄCYCH MIESZKANIE czyli jak bezpiecznie kupić pierwsze M od dewelopera 1 2 Spis treści Wstęp EKSPERCI REKOMENDUJĄ...7 Rozdział 1 SZUKAMY MIESZKANIA OD CZEGO ZACZĄĆ?...9 Rozdział 2 PIERWSZA

Bardziej szczegółowo

I Ty możesz zostać inwestorem

I Ty możesz zostać inwestorem I Ty możesz zostać inwestorem WSTĘP Coraz częściej w życiu codziennym spotykamy się z pojęciami, które do niedawna dla większości z nas nie miały większego znaczenia. Duża część tych terminów ma związek

Bardziej szczegółowo

INWESTYCJE GIEŁDOWE RYNEK AKCJI W POLSCE

INWESTYCJE GIEŁDOWE RYNEK AKCJI W POLSCE INWESTYCJE GIEŁDOWE RYNEK AKCJI W POLSCE Napisał Marcin Otorowski Mierzyn 2003 2 SPIS TREŚCI I. Wstęp 5 II. Informacje wstępne 9 2.1. Odczytywanie informacji z tradycyjnego wykresu giełdowego 10 2.2 Odczytywanie

Bardziej szczegółowo

BIZNES PLAN. dla rozpoczynających działalność gospodarczą

BIZNES PLAN. dla rozpoczynających działalność gospodarczą Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego BIZNES PLAN dla rozpoczynających działalność gospodarczą Motto: Prawo Shapero: Przedsiębiorstwa, które planują,

Bardziej szczegółowo

Wstęp: Co trzeba zrobić, aby być gotowym na sukces w branży e-commerce?

Wstęp: Co trzeba zrobić, aby być gotowym na sukces w branży e-commerce? 2015-03-05 RAPORT E-commerce: Jak sprostać wyzwaniom dynamicznego Wstęp: Co trzeba zrobić, aby być gotowym na sukces w branży e-commerce? Od kilkunastu lat obserwujemy dynamiczny rozwój handlu elektronicznego

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć punkt. przedszkolny

ABC Biznesu. Jak założyć punkt. przedszkolny ABC Biznesu Jak założyć punkt przedszkolny Spis treści 2 1. Pomysł na firmę /3 1.1. Kim są odbiorcy i klienci punktu przedszkolnego /4 2. Cele i zasoby osobiste /4 3. Produkt/usługa /5 3.1. Analiza potencjału

Bardziej szczegółowo

GIEŁDZIE. oszukać... Czy się stoi, czy się leży... Zacznij inwestować. systematyczności. str. Jak nie dać się. str. str. str.

GIEŁDZIE. oszukać... Czy się stoi, czy się leży... Zacznij inwestować. systematyczności. str. Jak nie dać się. str. str. str. MG młodzież i gospodarka Nr 1(3)/2013 str. 17 Jak nie dać się oszukać... Czy się stoi, czy się leży... czyli o płacy minimalnej str. 5 9 Cena systematyczności str. Co z naszymi emeryturami? str. 13 Zacznij

Bardziej szczegółowo

www.ekonomiawdzialaniu.pl

www.ekonomiawdzialaniu.pl www.ekonomiawdzialaniu.pl Spis treści 2. Spis Treści/Program Młodzież w Działaniu 3. Opis projektu Ekonomia w Działaniu 3. Grupa Inicjatywna 3. Dlaczego edukacja ekonomiczna jest ważna 4. Inwestycje w

Bardziej szczegółowo